Азаматтық әуе кемелерін ұшуға жарамдылықта ұстау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 28 мамырдағы № 622 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 9 шілдеде № 11615 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 13 қазандағы № 527 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 13.10.2020 № 527 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасының азаматтық әуе кемелерін мемлекеттік тіркеу туралы куәліктер беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес "Азаматтық әуе кемелерінің шет мемлекет берген ұшуға жарамдылығы сертификатын тану туралы шешім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес "Шуыл бойынша әуе кемесінің сертификатын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес "Радиомен хабарлау аппаратурасын пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес "Арнайы ұшуды орындауға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес "Ұшу жарамдылығының экспорттық сертификатын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
7) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес "Аса жеңіл авиация әуе кемесiнiң ұшуға жарамдылығы сертификатын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
8) осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес "Азаматтық әуе кемесі данасының ұшуға жарамдылық нормаларына сәйкестігі куәлігін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
9) осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес "Азаматтық әуе кемесінің ұшуға жарамдылығы сертификатын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
10) осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес "Азаматтық әуе кемесі үлгісінің сертификатын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
11) осы бұйрыққа 11-қосымшаға сәйкес "Азаматтық авиацияның авиациялық техникасына техникалық қызмет көрсету және оны жөндеу ұйымына сертификат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. "Азаматтық авиация саласындағы мемлекеттік қызметтер регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2014 жылғы 19 мамырдағы № 311 бұйрығының ( Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде № 9520 болып тiркелген, "Егемен Қазақстан" 2015 жылғы 5 наурызда № 43 (28521) жарияланған) 1–тармағының 1), 2), 4), 5), 6), 7), 9), 10), 11), 13), 14) тармақшаларының күші жойылды деп танылсын.

Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере поддержания летной годности гражданских воздушных судов
Приказ и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 мая 2015 года № 622. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 июля 2015 года № 11615. Утратил силу приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 13 октября 2020 года № 527.
Сноска. Утратил силу приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 13.10.2020 № 527 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) регламент государственной услуги "Выдача свидетельств о государственной регистрации гражданских воздушных судов Республики Казахстан" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) регламент государственной услуги "Выдача решения о признании сертификата летной годности гражданских воздушных судов, выданных иностранным государством" согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) регламент государственной услуги "Выдача сертификата воздушного судна по шуму" согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) регламент государственной услуги "Выдача разрешения на использование радиопередающей аппаратуры" согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) регламент государственной услуги "Выдача разрешения на выполнение специального полета" согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) регламент государственной услуги "Выдача экспортного сертификата летной годности" согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) регламент государственной услуги "Выдача сертификата летной годности воздушного судна сверхлегкой авиации" согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) регламент государственной услуги "Выдача удостоверения соответствия экземпляра гражданского воздушного судна нормам летной годности" согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) регламент государственной услуги "Выдача сертификата летной годности гражданского воздушного судна" согласно приложению 9 к настоящему приказу;
10) регламент государственной услуги "Выдача сертификата типа гражданского воздушного судна" согласно приложению 10 к настоящему приказу;
11) регламент государственной услуги "Выдача сертификата организации по техническому обслуживанию и ремонту авиационной техники гражданской авиации" согласно приложению 11 к настоящему приказу.
2. Признать утратившими силу подпункты 1), 2), 4), 5), 6), 7), 9), 10), 11), 13), 14) пункта 1 приказа Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 19 мая 2014 года № 311 "Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере летной эксплуатации и поддержания летной годности" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 9520, опубликованный 5 марта 2015 года в газете "Казахстанская правда" № 43 (27919).

3. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Азаматтық авиация комитеті (Б.К. Сейдахметов):
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастыруды;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне осы бұйрықтың 3-тармағының 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін атқарушы
А.Рау
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрiнiң міндетін атқарушының
2015 жылғы 28 мамырдағы
№ 622 бұйрығына 1-қосымша
"Қазақстан Республикасының азаматтық әуе кемелерін мемлекеттік
тіркеу туралы куәліктер беру" мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелері
1. "Қазақстан Республикасының азаматтық әуе кемелерін мемлекеттік тіркеу туралы куәліктер беру" мемлекеттік қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Азаматтық авиация комитеті (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижелерін беру қызмет берушінің кеңсесі немесе www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – Портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нысаны: қағаз және (немесе) электронды (жартылай автоматтандырылған) түрде.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі - Қазақстан Республикасының азаматтық әуе кемелерін мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті (куәліктің телнұсқасын) беру болып есептеледі.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны – қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің процесінде қызмет
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмысшыларының) іс-әрекеті
тәртібінің сипаттамасы

3. Комитету гражданской авиации Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (Сейдахметов Б.К.) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) пункта 3 настоящего приказа.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
А. Рау
Приложение 1
к приказу исполняющего
обязанности Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 28 мая 2015 года № 622
Регламент государственной услуги
"Выдача свидетельств о государственной регистрации
гражданских воздушных судов Республики Казахстан"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача свидетельств о государственной регистрации гражданских воздушных судов Республики Казахстан" (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом гражданской авиации Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов на оказание государственной услуги осуществляется через канцелярию услугодателя либо через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
Форма оказываемой государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
2. Результатом оказания государственной услуги – свидетельство (дубликат свидетельства) о государственной регистрации гражданского воздушного судна.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги

3. 2015 жылғы 28 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрі бұйрығымен бекітілген № 499 (Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде № 11349 болып тiркелген) "Қазақстан Республикасының азаматтық әуе кемелерін мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті (куәліктің телнұсқасын) беру" Стандартының 9–тармағына сәйкес Қызмет берушінің мемлекеттік көрсетілетін қызметке қажетті қызметті алушының ұсынылған құжаттарын алуы мемлекеттік көрсетілетін қызмет ресімді (әрекетті) бастауға негіздеме болып есептеледі.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесінің ресімдері (әрекеттері):
1) 30 минут ішінде қызмет берушінің кеңсе қызметкерімен өтінімді қабылдау күнін мен тіркеу нөмрін берілу;
2) 2 жұмыс күн ішінде өтінімді қарастыратын құрылымдық бөлімшені және жауапты орындаушыны қызмет берушінің басшысы немесе басшысының орынбарасары тағайындайды;
3) 16 жұмыс күн ішінде жауапты орындаушы мәлеметтің дұрыстығына және толықтығына тексеру жүргізеді;
4) 1 жұмыс күн ішінде қызмет берушінің құрылымдық бөлімше қызметшісі (орындаушы) азаматтық әуе кемелері туралы Мемлекеттік тізіліміне және тану белгілері мәлеметерін енгізеді.
5) 1 жұмыс күн ішінде қызмет берушінің құрылымдық бөлімше қызметшісі (орындаушы) тіркиді және 30 минут ішінде азаматтық әуе кемелері туралы Мемлекеттік тәркеу туралы куәлікті (куәліктің телнұсқасын) береді.
5. Келесі ресімді (әрекетті) орындауды бастауға негіздеме болатын мемлекеттік көрсетілетін қызмет ресімнің (әрекеттің) нәтижесі:
1) қызмет берушінің кеңсесінде өтінімінді тіркеу (егер өтінімінді қағаз жұзіндегі берсе электронды өтінімінді көшіру)
2) қызмет берушінің басқарма басшысының қарауына берілетін қызмет беруші басшысының қарары;
3) ұсынылған құжатар бойынша әуе кемені тіркеу кезіндегі тізім бойынша құжатар толтырылады;
4) қызмет берушінің құрылымдық бөлімше қызметшісі (орындаушы) куәлікті (куәліктің телнұсқасын) ресімдеуі және оған қол қою үшін қызмет берушінің басшысына беруі;
5) азаматтық әуе кемелері туралы Мемлекеттік тәркеу туралы куәліктіті (куәліктің телнұсқасын) қызмет алушыға беруі.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету процесінде қызмет
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмысшыларының) өзара
іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
6. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесіне қызмет берушінің мынадай құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) қатысады:

3. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является подача электронного запроса или заявления согласно пункта 9 Стандарта государственной услуги "Выдача свидетельств о государственной регистрации гражданских воздушных судов Республики Казахстан", утвержденного приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 499 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 11349).
4. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) прием сотрудником канцелярии услугодателя заявки с присвоением регистрационного номера и даты в течение 30 минут;
2) определение руководством услугодателя структурного подразделения услугодателя и исполнителя, ответственного за рассмотрение заявки в течение 2 рабочих дней;
3) ответственный исполнитель проводит оценку на полноту и достоверность сведений в течение 16 рабочих дней;
4) сотрудник (исполнитель) структурного подразделения услугодателя вносит сведения о гражданском воздушном судне в Государственный реестр и присваивает ему опознавательные знаки в течение 1 рабочего дня;
5) сотрудник (исполнитель) структурного подразделения услугодателя регистрирует в течение 1 рабочего дня и производит выдачу свидетельства (дубликат свидетельства) о государственной регистрации гражданского воздушного судна в течение 15 минут.
5. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) регистрация заявки в канцелярии услугодателя (в случае подачи заявки на бумажном носителе копирование электронной версии заявки);
2) резолюция руководителя услугодателя для рассмотрения в структурное подразделение;
3) производит заполнение перечня документов при регистрации воздушных судов по представленным документам;
4) оформление сотрудником (исполнителем) структурного подразделения услугодателя свидетельства (дубликата свидетельства) и передача его для подписания руководителю структурного подразделения услугодателя;
5) выдача свидетельства (дубликата свидетельства) о государственной регистрации гражданского воздушного судна услугополучателю.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя, в процессе оказания
государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:

1) қызмет берушінің басшысы немесе басшысының орынбасары;
2) атқаратын қызметіне сәйкес қызмет берушінің құрылымдық бөлімше басшысы;
3) атқаратын қызметіне сәйкес қызмет берушінің құрылымдық бөлімше қызметшісі (орындаушы);
4) қызмет берушінің кеңсе қызметкері.
7. Қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы ресімдер (әрекеттер) жүйелілігінің сипаттамасы:
1) қызмет берушінің кеңсе қызметкері 30 минут ішінде қызмет алушыдан келген өтінішті, қабылдауды жұзеге ассырады, ашуды және Бiрыңғай электрондық құжат айналымы жүйесiнде өтінішті тіркеу, оны электронды жұзіне көшіру және қызмет берушінің басшысына жібереді,
2) қызмет берушінің басшысы немесе басшысының орынбасары 1 жұмыс күні ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызметке қажетті қызметті алушының ұсынылған құжаттарын қарайды және оларды құрылымдық бөлімшеге жібереді;
3) қызмет берушінің құрылымдық бөлімше басшысы 1 жұмыс күн ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызметке қажетті қызметті алушының ұсынылған құжаттарын қарайды және оларды құрылымдық бөлімше қызметшісіне (орындаушына) жібереді;
4) қызмет берушінің құрылымдық бөлімше қызметшісіне (орындаушына) мемлекеттік қызметті көрсетуге қажетті қызметті алушының ұсынылған құжаттарын алған күнінен бастап 16 жұмыс күннен аспайтын мерзімде қызметті алушының ұсынылған құжаттарын қарастырады;
5) қызмет берушінің құрылымдық бөлімше қызметшісі (орындаушы) 1 жұмыс күн ішінде азаматтық әуе кемені Мемлекеттік тізіліміне және тану белгілері мәлеметерін енгізеді;
6) қызмет берушінің құрылымдық бөлімше қызметшісі (орындаушы) 1 жұмыс күн ішінде азаматтық әуе кемелері туралы мемлекеттік тәркеу туралы куәліктіті (куәліктің телнұсқасын) рәсімдейді және құрылымдық бөлімше басшысына қол қою үшін жібереді;
7) қызмет берушінің құрылымдық бөлімше басшысы куәлікке (куәліктің телнұсқаны) қол қойганан кейін құрылымдық бөлімше қызметшісі (орындаушы) береді.
8) қызмет берушінің құрылымдық бөлімше қызметшісі (орындаушы) 15 минут ішінде азаматтық әуе кемелері туралы Мемлекеттік тәркеу туралы куәлікті (куәліктің телнұсқасын) қызметті алушы өзі келген жағдайда берілген куәліктерді (куәліктердің телнұсқаларын) есепке алу және тіркеу журналына қызметті алушының қолын қойғызып береді.
Куәліктің телнұсқасы мемлекеттік көрсетілетін қызметке қажетті қызметті алушының ұсынылған құжаттарын тіркеген күнінен бастап 2 жұмыс күні ішінде беріледі.

1) руководитель или заместитель руководителя услугодателя;
2) руководитель структурного подразделения услугодателя, осуществляющего соответствующую функцию;
3) сотрудник (исполнитель) структурного подразделения услугодателя, осуществляющего соответствующую функцию;
4) сотрудник канцелярии услугодателя.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя:
1) сотрудник канцелярии услугодателя в течение 30 минут с момента поступления заявки от услугополучателя, производит прием, вскрытие и регистрацию заявки в Единой системе электронного документооборота, копирование его электронной версии, и направляет их руководителю услугодателя;
2) руководитель или заместитель руководителя услугодателя в течение 1 рабочего дня рассматривает представленные документы услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги, и направляет их в структурное подразделение;
3) руководитель структурного подразделения услугодателя в течение 1 рабочего дня рассматривает представленные документы услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги, и направляет их сотруднику (исполнителю) структурного подразделения;
4) сотрудник (исполнитель) структурного подразделения услугодателя рассматривает представленную услугополучателем документацию в срок не более 16 рабочих дней со дня получения представленных документов услугополучателя, необходимых для оказания государственной услуги;
5) сотрудник (исполнитель) структурного подразделения услугодателя в течение 1 рабочего дня вносит сведения о гражданском воздушном судне в Государственный реестр и присваивает ему опознавательные знаки;
6) сотрудник (исполнитель) структурного подразделения услугодателя в течение 1 рабочего дня оформляет свидетельство (дубликат свидетельства) о государственной регистрации гражданского воздушного судна и передает на подпись руководителю структурного подразделения услугодателя;
7) руководитель структурного подразделения услугодателя подписывает свидетельство (дубликат свидетельства) и передает сотруднику (исполнителю) структурного подразделения услугодателя;
8) сотрудник (исполнитель) структурного подразделения услугодателя в течение 15 минут выдает свидетельство (дубликат свидетельства) о государственной регистрации гражданского воздушного судна при личном посещении услугополучателя под расписку в журнале учета и регистрации выданных свидетельств (дубликатов свидетельства).
Дубликат свидетельство о государственной регистрации гражданского воздушного судна выдается в течение 2 рабочих дня со дня регистрации представленных документов услугополучателя, необходимых для оказания государственной услуги.

4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді
пайдалану тәртібін сипаттау
8. Портал арқылы электрондық мемлекеттік көрсетілетін қызмет кезіндегі мемлекеттік қызмет көрсетуге тартылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылы және көрсетілетін қызметті беруші арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимылдың функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы (1, 2 - диаграмма) осы Регламентке 1-қосымшада келтірілген.
Портал арқылы өтініш беру және мемлекеттік көрсетілетін қызмет кезінде қызмет беруші ресімдерінің (әрекеттерінің) жүйелілік тәртібі:
көрсетілетін қызметті алушы арқылы қадамды іс-қимылдар:
1) көрсетілетін қызметті алушы өзінің электрондық-цифрлық қолы тіркеу куәлігінің көмегімен (бұдан әрі – ЭЦҚ) порталда тіркеуді жүзеге асырады, ол көрсетілетін қызметті алушының компьютерінің интернет-браузерінде сақталады (порталда тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушы үшін жүзеге асырылады):
2) 1- процесс – көрсетілетін қызметті алушының компьютерінің интернет-браузерінде ЭЦҚ тіркеу куәлігін бекіту, мемлекеттік қызметті алу үшін порталда пайдаланушының пароль енгізу процесі (авторландыру процесі);
3) 1-шарт – логин (бизнес сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН) және пароль арқылы тіркелген пайдаланушы туралы деректердің түпнұсқалығын порталда тексеру;
4) 2-процесс – пайдаланушының деректерінде бұзушылықтардың болуы жағдайында авторландырудан бас тарту туралы хабарламаны порталды қалыптастыру;
5) 3-процесс – пайдаланушының осы Регламентте көрсетілген қызметтерді таңдауы, қызмет көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығару және сұрау салу нысанына қажетті құжаттарды электрондық түрде бекітумен, оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, пайдаланушының нысанды толтыруы (деректер енгізуі);
6) 4-процесс – "электрондық үкіметтің" төлем шлюзында ұызметтке төлеу, одан кейін бұл ақпарат "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ мемлекеттік дерекқордың ақпараттық жүйесіне (бұдан әрі - МДҚ АЖ) түседі;
7) 2-шарт "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ көрсетілген қызметке төлеу фактісін тексеру;
8) 5-процесс – "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ көрсетілген қызметке төлеу болмаған жағдайда сұратылған қызметен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
9) 6-процесс - сұрау салуды куәландыру (қол қою) үшін пайдаланушының ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
10) 3-шарт – порталда ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімін және кері шақыртып алынған (жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімде болмауын, сондай-ақ сұрау салуда көрсетілген БСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген БСН арасындағы сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін тексеру;

4. Описание порядка использования информационных систем
в процессе оказания государственной услуги
8. Порядок обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал указан в диаграммах функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги и функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги через услугодателя (диаграмма 1, 2), согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
Пошаговые действия через услугополучателя:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью своего регистрационного свидетельства электронно-цифровой подписи (далее – ЭЦП), которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на портале);
2) процесс 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера услугополучателя регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода пользователем пароля (процесс авторизации) на портал для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном пользователе через логин (бизнес идентификационный номер (далее - БИН) и пароль;
4) процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в случае имеющихся нарушений в данных пользователя;
5) процесс 3 – выбор пользователем услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение пользователем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
6) процесс 4 – оплата услуги на платежном шлюзе "электронного правительства" (далее – ПШЭП), а затем эта информация поступает в информационную систему государственной базы данных (далее - ИС ГБД) "Е-лицензирование";
7) условие 2 – проверка в ИС ГБД "Е-лицензирование" факта оплаты за оказание услуги;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге, в случае с отсутствием оплаты за оказание услуги в ИС ГБД "Е-лицензирование";
9) процесс 6 - выбор пользователем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
10) условие 3 – проверка на портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между БИН указанным в запросе, и БИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);

11) 7-процесс – пайдаланушының ЭЦҚ түпнұсқалығы расталмаған жағдайда сұратылатын қызметтерден бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру.
12) 8-процесс – қызметтер көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанын көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы сұрау салуды куәландыру (қол қою);
13) 9-процесс – электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын) мемлекеттік дерекқордың ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – МДҚ АЖ) тіркеу және "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ сұрау салуды өңдеу;
14) 10-процесс – көрсетілетін қызметті алушының порталмен қалыптастырылған қызмет нәтижесін (электрондық лицензия) алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ пайдалану арқылы қалыптастырылады.
Көрсетілетін қызметті беруші арқылы қадамды іс-қимылдар мынадай түрде жүзеге асырылады:
15) процесс 1 – көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысының мемлекеттік қызметті көрсету үшін "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ логин мен пароль енгізуі (авторландыру процесі);
16) 1-шарт – "Е-лицензиялау" МДҚ Логин мен пароль арқылы көрсетілетін қызметті берушінің тіркелген жауапты орындаушысы туралы деректердің түпнұсқалығын тексеру;
17) 2-процесс – "Е-лицензиялау" МДҚ көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысының деректерінде бұзушылықтардың болуы жағдайында авторландырудан бас тарту туралы хабарламасын қалыптастыру;
18) 3-процесс – көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысының осы регламентте көрсетілген қызметтерді таңдауы, қызмет көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығару және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысының көрсетілетін қызметті алушының деректерін енгізуі;
19) 4-процесс – сұрау салуды электрондық үкімет шлюзы (бұдан әрі – ЭҮШ) арқылы көрсетілетін қызметті алушының деректері туралы "Заңды тұлға" (бұдан әрі – ЗД МДҚ) мемлекеттік дерекқордың ақпараттық жүйесіне жіберу;
20) 2-шарт – ЗД МДҚ көрсетілетін қызметті алушының деректерінің болуын тексеру;
21) 5-процесс – ЗД МДҚ көрсетілетін қызметті алушының деректерінің болмауы жағдайында деректерді алу мүмкін еместігі туралы хабарлама қалыптастыру;
22) 6-процесс – сұрау салу нысанын қағаз нысанда құжаттардың болуы туралы белгі бөлігінде толтыру және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысының көрсетілетін қызметті алушы ұсынған қажетті құжаттарды сканерлеу және оларды сұрау салу нысанына бекіту;
23) 7-процесс – "Е-лицензиялау" ЗД МДҚ сұрау салуды тіркеу және "Е-лицензиялау" ЗД МДҚ қызметті өңдеу;
24) 9-процесс – көрсетілетін қызметті алушының "Е-лицензиялау" ЗД МДҚ қалыптастырылған қызметтің (электрондық лицензия) нәтижесін алу. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ пайдалану арқылы қалыптастырылады.

11) процесс 7 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в случае не подтверждения подлинности ЭЦП пользователя;
12) процесс 8 – удостоверение (подписание) запроса посредством ЭЦП услугополучателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
13) процесс 9 – регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) в ИС ГБД "Е-лицензирование" и обработка запроса в ИС ГБД "Е-лицензирование";
14) процесс 10 – получение услугополучателем результата услуги (электронная лицензия), сформированной порталом. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Пошаговые действия через услугодателя осуществляется следующим образом:
15) процесс 1 – ввод ответственным исполнителем услугодателя логина и пароля (процесс авторизации) в ИС ГБД "Е-лицензирование" для оказания государственной услуги;
16) условие 1 – проверка в ИС ГБД "Е-лицензирование" подлинности данных о зарегистрированном ответственном исполнителе услугодателя через логин и пароль;
17) процесс 2 – формирование ИС ГБД "Е-лицензирование" сообщения об отказе в авторизации в случае имеющихся нарушений в данных ответственного исполнителя услугодателя;
18) процесс 3 – выбор ответственным исполнителем услугодателя услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод ответственным исполнителем услугодателя данных услугополучателя;
19) процесс 4 – направление запроса через шлюз электронного правительства (далее – ШЭП) в информационную систему государственной базы данных "Юридических лиц" (далее - ГБД ЮЛ) о данных услугополучателя;
20) условие 2 – проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ЮЛ;
21) процесс 5 – формирование сообщения о невозможности получения данных в случае отсутствия данных услугополучателя в ГБД ЮЛ;
22) процесс 6 – заполнение формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование ответственным исполнителем услугодателя необходимых документов, предоставленных услугополучателем, и прикрепление их к форме запроса;
23) процесс 7 – регистрация запроса в ИС ГБД "Е-лицензирование" и обработка услуги в ИС ГБД "Е-лицензирование";
24) процесс 8 – получение услугополучателем результата услуги (электронная лицензия) сформированной ИС ГБД "Е-лицензирование". Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.

9. "Қазақстан Республикасының азаматтық әуе кемелерін мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті (куәліктің телнұсқасын) беру" мемлекеттік қызметті көрсетудегі процессінің, қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) арасындағы рәсімдер (іс-қимыл) жүйелілігінің толық сипаттамасы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет Регламентіне 2-қосымшаға сәйкес бизнес - процесс анықтамасында көрсетілген.
"Қазақстан Республикасының азаматтық
әуе кемелерін мемлекеттік тіркеу
туралы куәлік беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетуге тартылған ақпараттық жүйелердің
функционалдық өзара іс-қимылының диаграммасы №1
Мемлекеттік қызмет көрсетуге тартылған ақпараттық жүйелердің
функционалдық өзара іс-қимылының диаграммасы №2
Шартты белгілер:
"Қазақстан Республикасының азаматтық
әуе кемелерін мемлекеттік тіркеу
туралы куәлік беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету бизнес-процесс
Анықтамасы
"Қазақстан Республикасының азаматтық әуе кемелерін мемлекеттік
тіркеу туралы куәлік беру"
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрiнiң міндетін атқарушының
2015 жылғы 28 мамырдағы
№ 622 бұйрығына 2-қосымша
"Азаматтық әуе кемелерінің шет мемлекет берген ұшуға
жарамдылығы сертификатын тану туралы шешім беру" мемлекеттік
қызмет регламенті
1. Жалпы ережелері
1. "Азаматтық әуе кемелерінің шет мемлекет берген ұшуға жарамдылығы сертификатын тану туралы шешім беру" мемлекеттік қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Азаматтық авиация комитеті (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижелерін беру қызмет берушінің кеңсесі немесе www.e.gov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – Портал) арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нысаны: қағаз және (немесе) электронды (жартылай автоматтандырылған) түрде.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі – Азаматтық әуе кемелерінің шет мемлекет берген ұшуға жарамдылығы сертификатын тану туралы шешім (шешімнің телнұсқасын) беру болып есептеледі.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық түрде.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің процесінде қызмет
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмысшыларының) іс-әрекеті
тәртібінің сипаттамасы
3. 2015 жылғы 28 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрі бұйрығымен бекітілген № 499 (Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде № 11349 болып тiркелген) "Азаматтық әуе кемелерінің шет мемлекет берген ұшуға жарамдылығы сертификатын тану туралы шешім (шешімнің телнұсқасын) беру" Стандартының 9–тармағына сәйкес Қызмет берушінің мемлекеттік көрсетілетін қызметке қажетті қызметті алушының ұсынылған құжаттарын алуы мемлекеттік көрсетілетін қызмет ресімді (әрекетті) бастауға негіздеме болып есептеледі.

9. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя в процессе оказания государственной услуги и порядок использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
"Выдача свидетельств о государственной
регистрации гражданских воздушных
судов Республики Казахстан"
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия информационных
систем, задействованных в оказании государственной услуги
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через услугодателя
Условные обозначения:
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
"Выдача свидетельств о государственной
регистрации гражданских воздушных
судов Республики Казахстан"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Выдача свидетельств о государственной регистрации
гражданских воздушных судов Республики Казахстан"
Приложение 2
к приказу исполняющего
обязанности Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 28 мая 2015 года № 622
Регламент государственной услуги
"Выдача решения о признании сертификата летной годности
гражданских воздушных судов, выданных иностранным государством"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача решения о признании сертификата летной годности гражданских воздушных судов, выданных иностранным государством" (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом гражданской авиации Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов на оказание государственной услуги осуществляется через канцелярию услугодателя либо через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
Форма оказываемой государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
2. Результатом оказания государственной услуги – решение (дубликат решения) о признании сертификата летной годности гражданских воздушных судов, выданных иностранным государством.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
3. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является подача электронного запроса или заявления согласно пункта 9 Стандарта государственной услуги "Выдача решения о признании сертификата летной годности гражданских воздушных судов, выданных иностранным государством", утвержденного приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 499 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 11349).

4. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесінің ресімдері (әрекеттері):
1) 30 минут ішінде қызмет берушінің кеңсе қызметкерімен өтінімінді қабылдау күнін мне тіркеу нөмрін берілу;
2) 2 күнтізбелік күн ішінде өтінімді қарастыратын құрылымдық бөлімшені және жауапты орындаушыны қызмет берушінің басшысы немесе басшысының орынбасары тағайындайды;
3) 7 күнтізбелік күн ішінде жауапты орындаушы мәлеметтің дұрыстығына және толықтығына тексеру жүргізеді;
4) 1 күнтізбелік күн ішінде қызмет берушінің құрылымдық бөлімше қызметшісі (орындаушы) тіркиді және 15 минут ішінде Азаматтық әуе кемелерінің ұшуға жарамдылығы сертификатын тану туралы шешім беру (шешім телнұсқасын) береді.
5. Келесі ресімді (әрекетті) орындауды бастауға негіздеме болатын мемлекеттік көрсетілетін қызмет жөніндегі ресімнің (әрекеттің) нәтижесі:
1) қызмет берушінің кеңсесінде өтінімінді тіркеу (егер өтінімінді қағаз жұзіндегі берсе электронды өтінімінді көшіру);
2) қызмет берушінің басқарма басшысының қарауына берілетін қызмет беруші басшысының қарары;
3) қызмет берушінің құрылымдық бөлімше қызметшісі (орындаушы) шешімді (шешімнің телнұсқасын) ресімдеуі және оған қол қою үшін қызмет берушінің басшысына беруі;
4) шешімді (шешімнің телнұсқасын) қызмет алушыға беруі.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесінде қызмет берушінің
құрылымдық бөлімшелерінің (жұмысшыларының) өзара іс-қимыл
тәртібінің сипаттамасы
6. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесіне қызмет берушінің мынадай құрылымдық бөлімшелері (жұмысшылары) қатысады:
1) қызмет берушінің басшысы немесе басшысының орынбасары;
2) атқаратын қызметіне сәйкес қызмет берушінің құрылымдық бөлімше басшысы;
3) атқаратын қызметіне сәйкес қызмет берушінің құрылымдық бөлімше қызметшісі (орындаушы);
4) қызмет берушінің кеңсе қызметкері.
7. Қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы ресімдер (әрекеттер) жүйелілігінің сипаттамасы:
1) қызмет берушінің кеңсе қызметкері 30 минут ішінде қызмет алушыдан келген өтінішті, қабылдауды жұзеге ассырады, ашуды және Бiрыңғай электрондық құжат айналымы жүйесiнде өтінішті тіркеу, оны электронды жұзіне көшіру және қызмет берушінің басшысына жібереді,
2) қызмет берушінің басшысы немесе басшысының орынбасары 1 күнтізбелік күні ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызметке қажетті қызметті алушының ұсынылған құжаттарын қарайды және оларды құрылымдық бөлімшеге жібереді;

4. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) прием сотрудником канцелярии услугодателя заявки с присвоением регистрационного номера и даты в течение 30 минут;
2) определение руководством услугодателя структурного подразделения и исполнителя, ответственного за рассмотрение заявки в течение 2 календарных дней;
3) сотрудник (исполнитель) структурного подразделения услугодателя проводит оценку на полноту и достоверность сведений в течение 7 календарных дней;
4) сотрудник (исполнитель) структурного подразделения услугодателя производит оформление решения (дубликат решения) о признании сертификата летной годности гражданских воздушных судов, выданных иностранным государством в течение 1 календарного дня и выдачу в течение 15 минут.
5. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) регистрация заявки в канцелярии услугодателя (в случае подачи заявки на бумажном носителе копирование электронной версии заявки);
2) резолюция руководителя услугодателя для рассмотрения в структурное подразделение;
3) оформление сотрудником (исполнителем) структурного подразделения услугодателя решения (дубликата решения) и передача его для подписания руководителю структурного подразделения услугодателя;
4) выдача решения (дубликата решения) услугополучателю.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя, в процессе оказания
государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) руководитель или заместитель руководителя услугодателя;
2) руководитель структурного подразделения услугодателя, осуществляющего соответствующую функцию;
3) сотрудник (исполнитель) структурного подразделения услугодателя, осуществляющего соответствующую функцию;
4) сотрудник канцелярии услугодателя.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя:
1) сотрудник канцелярии услугодателя в течение 30 минут с момента поступления заявки от услугополучателя, производит прием, вскрытие и регистрацию заявки в Единой системе электронного документооборота, копирование его электронной версии, и направляет их руководителю услугодателя;
2) руководитель или заместитель руководителя услугодателя в течение 1 календарного дня рассматривает представленные документы услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги, и направляет их в структурное подразделение услугодателя;

3) қызмет берушінің құрылымдық бөлімше басшысы 1 күнтізбелік күн ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызметке қажетті қызметті алушының ұсынылған құжаттарын қарайды және оларды қызмет берушінің құрылымдық бөлімше қызметшісіне (орындаушына) жібереді;
4) қызмет берушінің құрылымдық бөлімше қызметшісіне (орындаушына) мемлекеттік қызметті көрсетуге қажетті қызметті алушының ұсынылған құжаттарын алған күнінен бастап 7 күнтізбелік күннен аспайтын мерзімде қызметті алушының ұсынылған құжаттарын қарастырады;
5) қызмет берушінің құрылымдық бөлімше қызметшісі (орындаушы) 1 күнтізбелік күн ішінде азаматтық әуе кемелерінің ұшуға жарамдылығы сертификатын тану туралы шешім беруін рәсімдейді және қызмет берушінің құрылымдық бөлімше басшысына қол қою үшін жібереді;
6) қызмет берушінің құрылымдық бөлімше басшысы азаматтық әуе кемелерінің шет мемлекет берген ұшуға жарамдылығы сертификатын тану туралы шешім беруіне қол қойганан кейін қызмет берушінің құрылымдық бөлімше қызметшісі (орындаушы) береді.
7) қызмет берушінің құрылымдық бөлімше қызметшісі (орындаушы) 15 минут ішінде азаматтық әуе кемелерінің шет мемлекет берген ұшуға жарамдылығы сертификатын тану туралы шешімді қызметті алушы өзі келген жағдайда берілген сертификатарды тану туралы шешімдерді есепке алу және тіркеу журналына қызметті алушының қолын қойғызып береді.
Шешімдіның телнұсқасы мемлекеттік көрсетілетін қызметке қажетті қызметті алушының ұсынылған құжаттарын тіркеген күнінен бастап 2 жұмыс күні ішінде беріледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді
пайдалану тәртібін сипаттау
8. Портал арқылы электрондық мемлекеттік көрсетілетін қызмет кезіндегі мемлекеттік қызмет көрсетуге тартылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылы және көрсетілетін қызметті беруші арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимылдың функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы (1, 2 - диаграмма) осы Регламентке 1-қосымшада келтірілген.
Портал арқылы өтініш беру және мемлекеттік көрсетілетін қызмет кезінде қызмет беруші ресімдерінің (әрекеттерінің) жүйелілік тәртібі:
көрсетілетін қызметті алушы арқылы қадамды іс-қимылдар:
1) көрсетілетін қызметті алушы өзінің электрондық-цифрлық қолы тіркеу куәлігінің көмегімен (бұдан әрі – ЭЦҚ) порталда тіркеуді жүзеге асырады, ол көрсетілетін қызметті алушының компьютерінің интернет-браузерінде сақталады (порталда тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушы үшін жүзеге асырылады):
2) 1- процесс – көрсетілетін қызметті алушының компьютерінің интернет-браузерінде ЭЦҚ тіркеу куәлігін бекіту, мемлекеттік қызметті алу үшін порталда пайдаланушының пароль енгізу процесі (авторландыру процесі);

3) руководитель структурного подразделения услугодателя в течение 1 календарного дня рассматривает представленные документы услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги, и направляет их сотруднику (исполнителю) структурного подразделения услугодателя;
4) сотрудник (исполнитель) структурного подразделения услугодателя рассматривает представленную услугополучателем документацию в срок не более 7 календарных дней со дня получения представленных документов услугополучателя, необходимых для оказания государственной услуги;
5) сотрудник (исполнитель) структурного подразделения услугодателя в течение 1 календарного дня оформляет решение о признании сертификата летной годности гражданских воздушных судов, выданных иностранным государством и передает на подпись руководителю структурного подразделения;
6) руководитель структурного подразделения услугодателя подписывает решение о признании сертификата летной годности гражданских воздушных судов, выданных иностранным государством и передает сотруднику (исполнителю) структурного подразделения;
7) сотрудник (исполнитель) структурного подразделения услугодателя в течение 15 минут выдает решение о признании сертификата летной годности гражданских воздушных судов, выданных иностранным государством при личном посещении услугополучателя под расписку в журнале учета и регистрации выданных решении о признании сертификатов.
Дубликат решении о признании выдается в течение 2 рабочих дня со дня регистрации представленных документов услугополучателя, необходимых для оказания государственной услуги.
4. Описание порядка использования информационных систем в
процессе оказания государственной услуги
8. Порядок обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал указан в диаграммах функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги и функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги через услугодателя (диаграмма 1, 2), согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
Пошаговые действия через услугополучателя:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью своего регистрационного свидетельства электронно-цифровой подписи (далее – ЭЦП), которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на портале);
2) процесс 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера услугополучателя регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода пользователем пароля (процесс авторизации) на портал для получения государственной услуги;

16) 4-процесс – сұрау салуды электрондық үкімет шлюзы (бұдан әрі – ЭҮШ) арқылы көрсетілетін қызметті алушының деректері туралы "Заңды тұлға" (бұдан әрі – ЗД МДҚ) мемлекеттік дерекқордың ақпараттық жүйесіне жіберу;
17) 2-шарт – ЗД МДҚ көрсетілетін қызметті алушының деректерінің болуын тексеру;
18) 5-процесс – ЗД МДҚ көрсетілетін қызметті алушының деректерінің болмауы жағдайында деректерді алу мүмкін еместігі туралы хабарлама қалыптастыру;
19) 6-процесс – сұрау салу нысанын қағаз нысанда құжаттардың болуы туралы белгі бөлігінде толтыру және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысының көрсетілетін қызметті алушы ұсынған қажетті құжаттарды сканерлеу және оларды сұрау салу нысанына бекіту;
20) 7-процесс – "Е-лицензиялау" ЗД МДҚ сұрау салуды тіркеу және "Е-лицензиялау" ЗД МДҚ қызметті өңдеу;
21) 9-процесс – көрсетілетін қызметті алушының "Е-лицензиялау" ЗД МДҚ қалыптастырылған қызметтің (электрондық лицензия) нәтижесін алу. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ пайдалану арқылы қалыптастырылады.
9. "Азаматтық әуе кемелерінің шет мемлекет берген ұшуға жарамдылығы сертификатын тану туралы шешім (шешімнің телнұсқасын) беру" мемлекеттік қызметті көрсетудегі процессінің, қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) арасындағы рәсімдер (іс-қимыл) жүйелілігінің толық сипаттамасы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет Регламентіне 2-қосымшаға сәйкес бизнес - процесс анықтамасында көрсетілген.
"Азаматтық әуе кемелерінің шет
мемлекет берген ұшуға жарамдылығы
сертификатын тану туралы шешім беру"
мемлекеттік қызметінің регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетуге тартылған ақпараттық жүйелердің
функционалдық өзара іс-қимылының диаграммасы №1
Мемлекеттік қызмет көрсетуге тартылған ақпараттық жүйелердің
функционалдық өзара іс-қимылының диаграммасы №2
Шартты белгілер:
"Азаматтық әуе кемелерінің шет
мемлекет берген ұшуға жарамдылығы
сертификатын тану туралы шешім беру"
мемлекеттік қызметінің регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету бизнес-процесс
Анықтамасы
"Азаматтық әуе кемелерінің шет мемлекет берген ұшуға
жарамдылығы сертификатын тану туралы шешім (шешімнің
телнұсқасын) беру"
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрiнiң міндетін атқарушының
2015 жылғы 28 мамырдағы
№ 622 бұйрығына 3-қосымша
"Шуыл бойынша әуе кемесінің сертификатын беру"
мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелері
1. "Шуыл бойынша әуе кемесінің сертификатын беру" мемлекеттік қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Азаматтық авиация комитеті (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижелерін беру қызмет берушінің кеңсесі немесе www.e.gov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – Портал) арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нысаны: қағаз және (немесе) электронды (жартылай автоматтандырылған) түрде.

16) процесс 4 – направление запроса через шлюз электронного правительства (далее – ШЭП) в информационную систему государственной базы данных "Юридических лиц" (далее - ГБД ЮЛ) о данных услугополучателя;
17) условие 2 – проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ЮЛ;
18) процесс 5 – формирование сообщения о невозможности получения данных в случае отсутствия данных услугополучателя в ГБД ЮЛ;
19) процесс 6 – заполнение формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование ответственным исполнителем услугодателя необходимых документов, предоставленных услугополучателем, и прикрепление их к форме запроса;
20) процесс 7 – регистрация запроса в ИС ГБД "Е-лицензирование" и обработка услуги в ИС ГБД "Е-лицензирование";
21) процесс 9 – получение услугополучателем результата услуги (электронная лицензия) сформированной ИС ГБД "Е-лицензирование". Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
9. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя в процессе оказания государственной услуги и порядок использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
"Выдача решения о признании сертификата
летной годности гражданских воздушных
судов, выданных иностранным государством"
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия информационных
систем, задействованных в оказании государственной услуги
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через услугодателя
Условные обозначения:
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Выдача решения о признании сертификата
летной годности гражданских воздушных
судов, выданных иностранным государством"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Выдача решения о признании сертификата летной годности
гражданских воздушных судов, выданных
иностранным государством"
Приложение 3
к приказу исполняющего
обязанности Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 28 мая 2015 года № 622
Регламент государственной услуги
"Выдача сертификата воздушного судна по шуму"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача сертификата воздушного судна по шуму" (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом гражданской авиации Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов на оказание государственной услуги осуществляется через канцелярию услугодателя либо через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
Форма оказываемой государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.

2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі - әуе кемесіне шуыл бойынша сертификат беру болып есептеледі.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық түрде.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесінде қызмет берушінің
құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-әрекеті
тәртібінің сипаттамасы
3. 2015 жылғы 28 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрі бұйрығымен бекітілген № 499 (Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде № 11349 болып тiркелген) "Шуыл бойынша әуе кемесінің сертификатын беру" Стандартының 9–тармағына сәйкес Қызмет берушінің мемлекеттік көрсетілетін қызметке қажетті қызметті алушының ұсынылған құжаттарын алуы мемлекеттік көрсетілетін қызмет ресімді (әрекетті) бастауға негіздеме болып есептеледі.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесінің ресімдері (әрекеттері):
1) 30 минут ішінде қызмет берушінің кеңсе қызметкерімен өтінімінді қабылдау күнін мне тіркеу нөмрін берілу;
2) 1 күнтізбелік күн ішінде өтінімді қарастыратын құрылымдық бөлімшені және жауапты орындаушыны қызмет берушінің басшысы немесе басшысының орынбасары тағайындайды;
3) 28 күнтізбелік күн ішінде қызмет берушінің жауапты орындаушысы мәлеметтің дұрыстығына және толықтығына тексеру жүргізеді;
4) 1 күнтізбелік күн ішінде қызмет берушінің құрылымдық бөлімше қызметшісі (орындаушы) тіркиді және 15 минут ішінде шуыл бойынша әуе кемесінің сертификатын ресімдейді.
5. Келесі ресімді (әрекетті) орындауды бастауға негіздеме болатын мемлекеттік көрсетілетін қызмет жөніндегі ресімнің (әрекеттің) нәтижесі:
1) қызмет берушінің кеңсесінде өтінімінді тіркеу (егер өтінімінді қағаз жұзіндегі берсе электронды өтінімінді көшіру);
2) қызмет берушінің құрылымдық бөлімше басқарма басшысының қарауына берілетін қызмет беруші басшысының қарары;
3) қызмет берушінің құрылымдық бөлімше қызметшісі (орындаушы) әуе кемесіне шуыл бойынша сертификаты ресімдеуі және оған қол қою үшін қызмет берушінің басшысына беруі;
4) шуыл бойынша әуе кемесінің сертификатын қызмет алушыға беруі.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесінде қызмет берушінің
құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл
тәртібінің сипаттамасы
6. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесіне қызмет берушінің мынадай құрылымдық бөлімшелері (жұмысшылары) қатысады:
1) қызмет берушінің басшысы немесе басшысының орынбасары;
2) атқаратын қызметіне сәйкес қызмет берушінің құрылымдық бөлімше басшысы;

2. Результатом оказания государственной услуги – сертификата воздушного судна по шуму.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
3. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является подача электронного запроса или заявления согласно пункта 9 Стандарта государственной услуги "Выдача сертификата воздушного судна по шуму", утвержденного приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 499 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 11349).
4. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) прием сотрудником канцелярии услугодателя заявки с присвоением регистрационного номера и даты в течение 30 минут;
2) определение руководством услугодателя структурного подразделения и исполнителя, ответственного за рассмотрение заявки в течение 1 календарного дня;
3) сотрудник (исполнитель) структурного подразделения услугодателя проводит оценку на полноту и достоверность сведений в течение 28 календарных дней;
4) сотрудник (исполнитель) структурного подразделения услугодателя производит оформление сертификата воздушного судна по шуму в течение 1 календарного дня и в течение 15 минут.
5. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) регистрация заявки в канцелярии услугодателя (в случае подачи заявки на бумажном носителе копирование электронной версии заявки);
2) резолюция руководителя услугодателя для рассмотрения в структурное подразделение услугодателя;
3) оформление сотрудником (исполнителем) структурного подразделения услугодателя сертификата воздушного судна по шуму и передача его для подписания руководителю структурного подразделения услугодателя;
4) выдача сертификата воздушного судна по шуму услугополучателю.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя, в процессе оказания
государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) руководитель или заместитель руководителя услугодателя;
2) руководитель структурного подразделения услугодателя, осуществляющего соответствующую функцию;

3) атқаратын қызметіне сәйкес қызмет берушінің құрылымдық бөлімше қызметшісі (орындаушы);
4) қызмет берушінің кеңсе қызметкері.
7. Қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы ресімдер (әрекеттер) жүйелілігінің сипаттамасы:
1) қызмет берушінің кеңсе қызметкері 30 минут ішінде қызмет алушыдан келген өтінішті, қабылдауды жұзеге ассырады, ашуды және Бiрыңғай электрондық құжат айналымы жүйесiнде өтінішті тіркеу, оны электронды жұзіне көшіру және қызмет берушінің басшысына жібереді;
2) қызмет берушінің басшысы немесе басшысының орынбасары 1 күнтізбелік күні ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызметке қажетті қызметті алушының ұсынылған құжаттарын қарайды және оларды қызмет берушінің құрылымдық бөлімшеге жібереді;
3) қызмет берушінің құрылымдық бөлімше басшысы 1 күнтізбелік күн ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызметке қажетті қызметті алушының ұсынылған құжаттарын қарайды және оларды қызмет берушінің құрылымдық бөлімше қызметшісіне (орындаушына) жібереді;
4) қызмет берушінің құрылымдық бөлімше қызметшісіне (орындаушына) мемлекеттік қызметті көрсетуге қажетті қызметті алушының ұсынылған құжаттарын алған күнінен бастап 27 күнтізбелік күннен аспайтын мерзімде қызметті алушының ұсынылған құжаттарын қарастырады;
5) қызмет берушінің құрылымдық бөлімше қызметшісі (орындаушы) 1 күнтізбелік күн ішінде әуе кемесіне шуыл бойынша сертификатын рәсімдейді және қызмет берушінің құрылымдық бөлімше басшысына қол қою үшін жібереді;
6) қызмет берушінің құрылымдық бөлімше әуе кемесіне шуыл бойынша сертификатына қол қойганан кейін қызмет берушінің құрылымдық бөлімше қызметшісі (орындаушы) береді.
7) қызмет берушінің құрылымдық бөлімше қызметшісі (орындаушы) 15 минут ішінде әуе кемесіне шуыл бойынша сертификаты қызметті алушы өзі келген жағдайда берілген сертификатарды есепке алу және тіркеу журналына қызметті алушының қолын қойғызып береді.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесінде ақпараттық
жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы
8. Портал арқылы электрондық мемлекеттік көрсетілетін қызмет кезіндегі мемлекеттік қызмет көрсетуге тартылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылы және көрсетілетін қызметті беруші арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимылдың функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы (1, 2 - диаграмма) осы Регламентке 1-қосымшада келтірілген.
Портал арқылы өтініш беру және мемлекеттік көрсетілетін қызмет кезінде қызмет беруші ресімдерінің (әрекеттерінің) жүйелілік тәртібі:
көрсетілетін қызметті алушы арқылы қадамды іс-қимылдар:

3) сотрудник (исполнитель) структурного подразделения услугодателя, осуществляющего соответствующую функцию;
4) сотрудник канцелярии услугодателя.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя:
1) сотрудник канцелярии услугодателя в течение 30 минут с момента поступления заявки от услугополучателя, производит прием, вскрытие и регистрацию заявки в Единой системе электронного документооборота, копирование его электронной версии, и направляет их руководителю услугодателя;
2) руководитель или заместитель руководителя услугодателя в течение 1 календарного дня рассматривает представленные документы услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги, и направляет их в структурное подразделение услугодателя;
3) руководитель структурного подразделения услугодателя в течение 1 календарного дня рассматривает представленные документы услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги, и направляет их сотруднику (исполнителю) структурного подразделения услугодателя;
4) сотрудник (исполнитель) структурного подразделения услугодателя рассматривает представленную услугополучателем документацию в срок не более 27 календарных дней со дня получения представленных документов услугополучателя, необходимых для оказания государственной услуги;
5) сотрудник (исполнитель) структурного подразделения услугодателя в течение 1 календарного дня оформляет сертификат воздушного судна по шуму и передает на подпись руководителю структурного подразделения;
6) руководитель структурного подразделения услугодателя подписывает сертификат воздушного судна по шуму и передает сотруднику (исполнителю) структурного подразделения услугодателя;
7) сотрудник (исполнитель) структурного подразделения услугодателя в течение 15 минут выдает сертификат воздушного судна по шуму при личном посещении услугополучателя под расписку в журнале учета и регистрации выданных сертификатов воздушных судов по шуму.
4. Описание порядка использования информационных систем в
процессе оказания государственной услуги
8. Порядок обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал указан в диаграммах функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги и функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги через услугодателя (диаграмма 1, 2), согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
Пошаговые действия через услугополучателя:

1. Жалпы ережелері
1. "Радиомен хабарлау аппаратурасын пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Азаматтық авиация комитеті (бұдан әрі - қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижелерін беру қызмет берушінің кеңсесі немесе www.e.gov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – Портал) арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің үлгісі: қағаз және (немесе) электронды (жартылай автоматтандырылған) түрде.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі Радиомен хабарлау аппаратурасын пайдалануға рұқсат беру болып есептеледі.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық түрде.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің процесінде қызмет
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-әрекеті тәртібінің сипаттамасы
3. 2015 жылғы 28 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрі бұйрығымен бекітілген № 499 (Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде № 11349 болып тiркелген) "Радиомен хабарлау аппаратурасын пайдалануға рұқсат беру" Стандартының 9–тармағына сәйкес Қызмет берушінің мемлекеттік көрсетілетін қызметке қажетті қызметті алушының ұсынылған құжаттарын алуы мемлекеттік көрсетілетін қызмет ресімді (әрекетті) бастауға негіздеме болып есептеледі.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесінің ресімдері (әрекеттері):
1) 30 минут ішінде қызмет берушінің кеңсе қызметкерімен өтінімінді қабылдау күнін мне тіркеу нөмрін берілу;
2) 1 күнтізбелік күн ішінде өтінімді қарастыратын қызмет берушінің құрылымдық бөлімшені және жауапты орындаушыны қызмет берушінің басшысы немесе басшысының орынбасары тағайындайды;
3) 8 күнтізбелік күн ішінде қызмет берушінің құрылымдық бөлімше қызметшісі (орындаушы) мәлеметтің дұрыстығына және толықтығына тексеру жүргізеді;
4) 1 күнтізбелік күн ішінде қызмет берушінің құрылымдық бөлімше қызметшісі (орындаушы) тіркейді және 15 минут ішінде радиоберуші аппаратураны пайдалануға рұқсатаманы ресімдейді;
5. Келесі ресімді (әрекетті) орындауды бастауға негіздеме болатын мемлекеттік көрсетілетін қызмет у жөніндегі ресімнің (әрекеттің) нәтижесі:
1) қызмет берушінің кеңсесінде өтінімінді тіркеу (егер өтінімінді қағаз жұзіндегі берсе электронды өтінімінді көшіру);
2) қызмет берушінің құрылымдық бөлімше басқарма басшысының қарауына берілетін қызмет беруші басшысының қарары;
3) құрылымдық бөлімше қызметшісі (орындаушы) радиоберуші аппаратураны пайдалануға рұқсаты ресімдеуі және оған қол қою үшін қызмет берушінің басшысына беруі;

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача разрешения на использование радиопередающей аппаратуры" (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом гражданской авиации Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов на оказание государственной услуги осуществляется через канцелярию услугодателя либо через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
Форма оказываемой государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
2. Результатом оказания государственной услуги – разрешения на использование радиопередающей аппаратуры.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
3. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является подача электронного запроса или заявления согласно пункта 9 Стандарта государственной услуги "Выдача разрешения на использование радиопередающей аппаратуры", утвержденного приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 499 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 11349).
4. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) прием сотрудником канцелярии услугодателя заявки с присвоением регистрационного номера и даты в течение 30 минут;
2) определение руководством услугодателя структурного подразделения и исполнителя, ответственного за рассмотрение заявки в течение 1 календарного дня;
3) сотрудник (исполнитель) структурного подразделения услугодателя проводит оценку на полноту и достоверность сведений в течение 8 календарных дней;
4) сотрудник (исполнитель) структурного подразделения услугодателя производит оформление разрешения на использование радиопередающей аппаратуры в течение 1 календарного дня и выдачу в течение 15 минут.
5. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) регистрация заявки в канцелярии услугодателя (в случае подачи заявки на бумажном носителе копирование электронной версии заявки);
2) резолюция руководителя услугодателя для рассмотрения в структурное подразделение услугодателя;
3) оформление сотрудником (исполнителем) структурного подразделения услугодателя разрешения на использование радиопередающей аппаратуры и передача его для подписания руководителю структурного подразделения услугодателя;

4) радиоберуші аппаратураны пайдалануға рұқсаты (рұқсат телнұсқасын) қызмет алушыға беруі;
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет у процесінде қызмет
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмысшыларының) өзара
іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
6. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесіне қызмет берушінің мынадай құрылымдық бөлімшелері (жұмысшылары) қатысады:
1) қызмет берушінің басшысы немесе басшысының орынбасары;
2) атқаратын қызметіне сәйкес қызмет берушінің құрылымдық бөлімше басшысы;
3) атқаратын қызметіне сәйкес қызмет берушінің құрылымдық бөлімше қызметшісі (орындаушы);
4) қызмет берушінің кеңсе қызметкері.
7. Қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы ресімдер (әрекеттер) жүйелілігінің сипаттамасы:
1) қызмет берушінің кеңсе қызметкері 30 минут ішінде қызмет алушыдан келген өтінішті, қабылдауды жұзеге ассырады, ашуды және Бiрыңғай электрондық құжат айналымы жүйесiнде өтінішті тіркеу, оны электронды жұзіне көшіру және қызмет берушінің басшысына жібереді;
2) қызмет берушінің басшысы немесе басшысының орынбасары 1 күнтізбелік күні ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызметке қажетті қызметті алушының ұсынылған құжаттарын қарайды және оларды қызмет берушінің құрылымдық бөлімшеге жібереді;
3) қызмет берушінің құрылымдық бөлімше басшысы 1 күнтізбелік күн ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызметке қажетті қызметті алушының ұсынылған құжаттарын қарайды және оларды қызмет берушінің құрылымдық бөлімше қызметшісіне (орындаушына) жібереді;
4) қызмет берушінің құрылымдық бөлімше қызметшісіне (орындаушына) мемлекеттік қызметті көрсетуге қажетті қызметті алушының ұсынылған құжаттарын алған күнінен бастап 7 күнтізбелік күннен аспайтын мерзімде қызметті алушының ұсынылған құжаттарын қарастырады;
5) қызмет берушінің құрылымдық бөлімше қызметшісі (орындаушы) 1 күнтізбелік күн ішінде радиоберуші аппаратураны пайдалануға рұқсатаманы рәсімдейді және қызмет берушінің құрылымдық бөлімше басшысына қол қою үшін жібереді;
6) қызмет берушінің құрылымдық бөлімше радиоберуші аппаратураны пайдалануға рұқсатамаға қол қойганан кейін қызмет берушінің құрылымдық бөлімше қызметшісі (орындаушы) береді.
7) қызмет берушінің құрылымдық бөлімше қызметшісі (орындаушы) 15 минут ішінде радиоберуші аппаратураны пайдалануға рұқсатаманы қызметті алушы өзі келген жағдайда берілген рұқсатаманы есепке алу және тіркеу журналына қызметті алушының қолын қойғызып береді.

4) выдача разрешения на использование радиопередающей аппаратуры услугополучателю.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя, в процессе оказания
государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) руководитель или заместитель руководителя услугодателя;
2) руководитель структурного подразделения услугодателя, осуществляющего соответствующую функцию;
3) сотрудник (исполнитель) структурного подразделения услугодателя, осуществляющего соответствующую функцию;
4) сотрудник канцелярии услугодателя.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя:
1) сотрудник канцелярии услугодателя в течение 30 минут с момента поступления заявки от услугополучателя, производит прием, вскрытие и регистрацию заявки в Единой системе электронного документооборота, копирование его электронной версии, и направляет их руководителю услугодателя;
2) руководитель или заместитель руководителя услугодателя в течение 1 календарного дня рассматривает представленные документы услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги, и направляет их в структурное подразделение услугодателя;
3) руководитель структурного подразделения услугодателя в течение 1 календарного дня рассматривает представленные документы услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги, и направляет их сотруднику (исполнителю) структурного подразделения услугодателя;
4) сотрудник (исполнитель) структурного подразделения услугодателя рассматривает представленную услугополучателем документацию в срок не более 7 календарных дней со дня получения представленных документов услугополучателя, необходимых для оказания государственной услуги;
5) сотрудник (исполнитель) структурного подразделения услугодателя в течение 1 календарного дня оформляет разрешения на использование радиопередающей аппаратуры и передает на подпись руководителю структурного подразделения;
6) руководитель структурного подразделения услугодателя подписывает разрешения на использование радиопередающей аппаратуры и передает сотруднику (исполнителю) структурного подразделения услугодателя;
7) сотрудник (исполнитель) структурного подразделения услугодателя в течение 15 минут выдает разрешения на использование радиопередающей аппаратуры при личном посещении услугополучателя под расписку в журнале учета и регистрации выданных разрешении на использование радиопередающей аппаратуры.

1. Жалпы ережелері
1. "Арнайы ұшуды орындауға рұқсат беру" мемлекеттік қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Азаматтық авиация комитеті (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижелерін беру қызмет берушінің кеңсесі немесе www.e.gov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – Портал) арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің үлгісі: қағаз және (немесе) электронды (жартылай автоматтандырылған) түрде.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі арнайы ұшуды орындауға сертификат болып есептеледі.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық түрде.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің процесінде қызмет
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-әрекеті тәртібінің сипаттамасы
3. 2015 жылғы 28 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрі бұйрығымен бекітілген № 499 (Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде № 11349 болып тiркелген) "Арнайы ұшуды орындауға рұқсат беру" Стандартының 9–тармағына сәйкес Қызмет берушінің мемлекеттік көрсетілетін қызметке қажетті қызметті алушының ұсынылған құжаттарын алуы мемлекеттік көрсетілетін қызмет ресімді (әрекетті) бастауға негіздеме болып есептеледі.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесінің ресімдері (әрекеттері):
1) 30 минут ішінде қызмет берушінің кеңсе қызметкерімен өтінімінді қабылдау күнін мне тіркеу нөмрін берілу;
2) 1 күнтізбелік күн ішінде өтінімді қарастыратын қызмет берушінің құрылымдық бөлімшені және берушінің құрылымдық бөлімше қызметшісін (орындаушы) қызмет берушінің басшысы немесе басшысының орынбасары тағайындайды;
3) 8 күнтізбелік күн ішінде жауапты орындаушы мәлеметтің дұрыстығына және толықтығына тексеру жүргізеді;
4) 1 күнтізбелік күн ішінде қызмет берушінің құрылымдық бөлімше қызметшісі (орындаушы) тіркейді және 15 минут ішінде арнайы ұшуды орындауға рұқсаты ресімдейді;
5. Келесі ресімді (әрекетті) орындауды бастауға негіздеме болатын мемлекеттік көрсетілетін қызмет жөніндегі ресімнің (әрекеттің) нәтижесі:
1) қызмет берушінің кеңсесінде өтінімінді тіркеу (егер өтінімінді қағаз жұзіндегі берсе электронды өтінімінді көшіру);
2) қызмет берушінің құрылымдық бөлімше басқарма басшысының қарауына берілетін қызмет беруші басшысының қарары;
3) қызмет берушінің құрылымдық бөлімше қызметшісі (орындаушы) арнайы ұшуды орындауға рұқсаты ресімдеуі және оған қол қою үшін қызмет берушінің басшысына беруі;

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача разрешения на выполнение специального полета" (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом гражданской авиации Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов на оказание государственной услуги осуществляется через канцелярию услугодателя либо через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
Форма оказываемой государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
2. Результатом оказания государственной услуги – сертификат на выполнение специального полета.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
3. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является подача электронного запроса или заявления согласно пункта 9 Стандарта государственной услуги "Выдача разрешения на выполнение специального полета", утвержденного приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 499 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 11349).
4. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) прием сотрудником канцелярии услугодателя заявки с присвоением регистрационного номера и даты в течение 30 минут;
2) определение руководством услугодателя структурного подразделения и исполнителя, ответственного за рассмотрение заявки в течение 1 календарного дня;
3) сотрудник (исполнитель) структурного подразделения услугодателя проводит оценку на полноту и достоверность сведений в течение 8 календарных дней;
4) сотрудник (исполнитель) структурного подразделения услугодателя производит оформление разрешения на выполнение специального полета в течение 1 календарного дня и выдачу в течение 15 минут.
5. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) регистрация заявки в канцелярии услугодателя (в случае подачи заявки на бумажном носителе копирование электронной версии заявки);
2) резолюция руководителя услугодателя для рассмотрения в структурное подразделение;
3) оформление сотрудником (исполнителем) структурного подразделения услугодателя разрешения на выполнение специального полета и передача его для подписания руководителю структурного подразделения услугодателя;

4) арнайы ұшуды орындауға сертификатты қызмет алушыға беру.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметке процесінде қызмет
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара
іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
6. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесіне қызмет берушінің мынадай құрылымдық бөлімшелері (жұмысшылары) қатысады:
1) қызмет берушінің басшысы немесе басшысының орынбасары;
2) атқаратын қызметіне сәйкес қызмет берушінің құрылымдық бөлімше басшысы;
3) атқаратын қызметіне сәйкес қызмет берушінің құрылымдық бөлімше қызметшісі (орындаушы);
4) қызмет берушінің кеңсе қызметкері.
7. Қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы ресімдер (әрекеттер) жүйелілігінің сипаттамасы:
1) қызмет берушінің кеңсе қызметкері 30 минут ішінде қызмет алушыдан келген өтінішті, қабылдауды жұзеге ассырады, ашуды және Бiрыңғай электрондық құжат айналымы жүйесiнде өтінішті тіркеу, оны электронды жұзіне көшіру және қызмет берушінің басшысына жібереді;
2) қызмет берушінің басшысы немесе басшысының орынбасары 1 күнтізбелік күні ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызметке қажетті қызметті алушының ұсынылған құжаттарын қарайды және оларды қызмет берушінің құрылымдық бөлімшеге жібереді;
3) қызмет берушінің құрылымдық бөлімше басшысы 1 күнтізбелік күн ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызметке қажетті қызметті алушының ұсынылған құжаттарын қарайды және оларды қызмет берушінің құрылымдық бөлімше қызметшісіне (орындаушына) жібереді;
4) қызмет берушінің құрылымдық бөлімше қызметшісіне (орындаушына) мемлекеттік қызметті көрсетуге қажетті қызметті алушының ұсынылған құжаттарын алған күнінен бастап 7 күнтізбелік күннен аспайтын мерзімде қызметті алушының ұсынылған құжаттарын қарастырады;
5) қызмет берушінің құрылымдық бөлімше қызметшісі (орындаушы) 1 күнтізбелік күн ішінде арнайы ұшуды орындауға рұқсаты рәсімдейді және қызмет берушінің құрылымдық бөлімше басшысына қол қою үшін жібереді;
6) қызмет берушінің құрылымдық бөлімше басшысы арнайы ұшуды орындауға рұқсаты қол қойганан кейін қызмет берушінің құрылымдық бөлімше қызметшісі (орындаушы) береді.
7) қызмет берушінің құрылымдық бөлімше қызметшісі (орындаушы) 15 минут ішінде арнайы ұшуды орындауға рұқсаты қызметті алушы өзі келген жағдайда берілген рұқсатаманы есепке алу және тіркеу журналына қызметті алушының қолын қойғызып береді.

4) выдача разрешения на выполнение специального полета услугополучателю.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя, в процессе оказания
государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) руководитель или заместитель руководителя услугодателя;
2) руководитель структурного подразделения услугодателя, осуществляющего соответствующую функцию;
3) сотрудник (исполнитель) структурного подразделения услугодателя, осуществляющего соответствующую функцию;
4) сотрудник канцелярии услугодателя.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя:
1) сотрудник канцелярии услугодателя в течение 30 минут с момента поступления заявки от услугополучателя, производит прием, вскрытие и регистрацию заявки в Единой системе электронного документооборота, копирование его электронной версии, и направляет их руководителю услугодателя;
2) руководитель или заместитель руководителя услугодателя в течение 1 календарного дня рассматривает представленные документы услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги, и направляет их в структурное подразделение услугодателя;
3) руководитель структурного подразделения услугодателя в течение 1 календарного дня рассматривает представленные документы услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги, и направляет их сотруднику (исполнителю) структурного подразделения услугодателя;
4) сотрудник (исполнитель) структурного подразделения услугодателя рассматривает представленную услугополучателем документацию в срок не более 7 календарных дней со дня получения представленных документов услугополучателя, необходимых для оказания государственной услуги;
5) сотрудник (исполнитель) структурного подразделения услугодателя в течение 1 календарного дня оформляет разрешения на выполнение специального полета и передает на подпись руководителю структурного подразделения услугодателя;
6) руководитель структурного подразделения услугодателя подписывает разрешения на выполнение специального полета и передает сотруднику (исполнителю) структурного подразделения услугодателя;
7) сотрудник (исполнитель) структурного подразделения услугодателя в течение 15 минут выдает разрешения на выполнение специального полета при личном посещении услугополучателя под расписку в журнале учета и регистрации выданных разрешении на выполнение специального полета.

1. Жалпы ережелері
1. "Ұшу жарамдылығының экспорттық сертификатын беру" мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Азаматтық авиация комитеті (бұдан әрі - қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижелерін беру қызмет берушінің кеңсесі немесе www.e.gov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – Портал) арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік көрсетілетін үлгісі: қағаз және (немесе) электронды (жартылай автоматтандырылған) түрде.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі ұшу жарамдылығының экспорттық сертификатын беру болып есептеледі.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық түрде.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесінде қызмет берушінің
құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлердің) іс-әрекеті
тәртібінің сипаттамасы
3. 2015 жылғы 28 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрі бұйрығымен бекітілген № 499 (Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде № 11349 болып тiркелген) "Ұшу жарамдылығының экспорттық сертификатын беру" Стандартының 9–тармағына сәйкес Қызмет берушінің мемлекеттік көрсетілетін қызметке қажетті қызметті алушының ұсынылған құжаттарын алуы мемлекеттік көрсетілетін қызмет ресімді (әрекетті) бастауға негіздеме болып есептеледі.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесінің ресімдері (әрекеттері):
1) 30 минут ішінде қызмет берушінің кеңсе қызметкерімен өтінімінді қабылдау күнін мне тіркеу нөмрін берілу;
2) 1 күнтізбелік күн ішінде өтінімді қарастыратын қызмет берушінің құрылымдық бөлімшені және қызмет берушінің құрылымдық бөлімше қызметшісі (орындаушы)қызмет берушінің басшысы немесе басшысының орынбасары тағайындайды;
3) 7 күнтізбелік күн ішінде жауапты орындаушы мәлеметтің дұрыстығына және толықтығына тексеру жұргізеді;
4) 1 күнтізбелік күн ішінде қызмет берушінің құрылымдық бөлімше қызметшісі (орындаушы) тіркейді және 15 минут ішінде ұшу жарамдылығының экспорттық сертификатын ресімдейді;
5. Келесі ресімді (әрекетті) орындауды бастауға негіз болатын мемлекеттік көрсетілетін қызмет жөніндегі ресімнің (әрекеттің) нәтижесі:
1) қызмет берушінің кеңсесінде өтінімінді тіркеу (егер өтінімінді қағаз жұзіндегі берсе электронды өтінімінді көшіру);
2) қызмет берушінің құрылымдық бөлімше басқарма басшысының қарауына берілетін қызмет беруші басшысының қарары;
3) қызмет берушінің құрылымдық бөлімше қызметшісі (орындаушы) ұшу жарамдылығының экспорттық сертификатын ресімдеуі және оған қол қою үшін қызмет берушінің басшысына беруі;

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача экспортного сертификата летной годности" (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом гражданской авиации Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов на оказание государственной услуги осуществляется через канцелярию услугодателя либо через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
Форма оказываемой государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
2. Результатом оказания государственной услуги – экспортный сертификат летной годности.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
3. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является подача электронного запроса или заявления согласно пункта 9 Стандарта государственной услуги "Выдача экспортного сертификата летной годности", утвержденного приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 499 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 11349).
4. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) прием работником канцелярии услугодателя заявки с присвоением регистрационного номера и даты в течение 30 минут;
2) определение сотрудником услугодателя структурного подразделения и исполнителя, ответственного за рассмотрение заявки в течение 2 календарных дней;
3) сотрудник (исполнитель) структурного подразделения услугодателя проводит оценку на полноту и достоверность сведений в течение 7 календарных дней;
4) сотрудник (исполнитель) структурного подразделения услугодателя производит оформление экспортного сертификата летной годности в течение 1 календарного дня и выдачу в течение 15 минут;
5. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) регистрация заявки в канцелярии услугодателя (в случае подачи заявки на бумажном носителе копирование электронной версии заявки);
2) резолюция руководителя услугодателя для рассмотрения в структурное подразделение;
3) сотрудник (исполнитель) структурного подразделения услугодателя производит заполнение перечня документов при регистрации воздушных судов по представленным документам;

4) ұшу жарамдылығының экспорттық сертификатын (сертификатын телнұсқасын) қызмет алушыға беруі;
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесінде қызмет берушінің
құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл
тәртібінің сипаттамасы
6. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесіне қызмет берушінің мынадай құрылымдық бөлімшелері (жұмысшылары) қатысады:
1) қызмет берушінің басшысы немесе басшысының орынбасары;
2) атқаратын қызметіне сәйкес қызмет берушінің құрылымдық бөлімше басшысы;
3) атқаратын қызметіне сәйкес қызмет берушінің құрылымдық бөлімше қызметшісі (орындаушы);
4) қызмет берушінің кеңсе қызметкері.
7. Қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы ресімдер (әрекеттер) жүйелілігінің сипаттамасы:
1) қызмет берушінің кеңсе қызметкері 30 минут ішінде қызмет алушыдан келген өтінішті, қабылдауды жұзеге ассырады, ашуды және Бiрыңғай электрондық құжат айналымы жүйесiнде өтінішті тіркеу, оны электронды жұзіне көшіру және қызмет берушінің басшысына жібереді;
2) қызмет берушінің басшысы немесе басшысының орынбасары 1 күнтізбелік күні ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызметке қажетті қызметті алушының ұсынылған құжаттарын қарайды және оларды қызмет берушінің құрылымдық бөлімшеге жібереді;
3) қызмет берушінің құрылымдық бөлімше басшысы 1 күнтізбелік күн ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызметке қажетті қызметті алушының ұсынылған құжаттарын қарайды және оларды қызмет берушінің құрылымдық бөлімше қызметшісіне (орындаушына) жібереді;
4) қызмет берушінің құрылымдық бөлімше қызметшісіне (орындаушына) мемлекеттік қызметті көрсетуге қажетті қызметті алушының ұсынылған құжаттарын алған күнінен бастап 7 күнтізбелік күннен аспайтын мерзімде қызметті алушының ұсынылған құжаттарын қарастырады;
5) қызмет берушінің құрылымдық бөлімше қызметшісі (орындаушы) 1 күнтізбелік күн ішінде ұшу жарамдылығының экспорттық сертификатын рәсімдейді және қызмет берушінің құрылымдық бөлімше басшысына қол қою үшін жібереді;
6) қызмет берушінің құрылымдық бөлімше ұшу жарамдылығының экспорттық сертификатына қол қойганан кейін қызмет берушінің құрылымдық бөлімше қызметшісі (орындаушы) береді.
7) қызмет берушінің құрылымдық бөлімше қызметшісі (орындаушы) 15 минут ішінде ұшу жарамдылығының экспорттық сертификатын қызметті алушы өзі келген жағдайда берілген рұқсатаманы есепке алу және тіркеу журналына қызметті алушының қолын қойғызып береді.

4) оформление сотрудником (исполнителем) структурного подразделения услугодателя экспортного сертификата летной годности и передача его для подписания руководителю структурного подразделения услугодателя;
5) выдача экспортного сертификата летной годности услугополучателю.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя, в процессе оказания
государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) руководитель или заместитель руководителя услугодателя;
2) руководитель структурного подразделения услугодателя, осуществляющего соответствующую функцию;
3) сотрудник (исполнитель) структурного подразделения услугодателя, осуществляющего соответствующую функцию;
4) сотрудник канцелярии услугодателя.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя:
1) сотрудник канцелярии услугодателя в течение 30 минут с момента поступления заявки от услугополучателя, производит прием, вскрытие и регистрацию заявки в Единой системе электронного документооборота, копирование его электронной версии, и направляет их руководителю услугодателя;
2) руководитель или заместитель руководителя услугодателя в течение 1 календарного дня рассматривает представленные документы услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги, и направляет их в структурное подразделение услугодателя;
3) руководитель структурного подразделения услугодателя в течение 1 календарного дня рассматривает представленные документы услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги, и направляет их сотруднику (исполнителю) структурного подразделения услугодателя;
4) сотрудник (исполнитель) структурного подразделения услугодателя рассматривает представленную услугополучателем документацию в срок не более 7 календарных дней со дня получения представленных документов услугополучателя, необходимых для оказания государственной услуги;
5) сотрудник (исполнитель) структурного подразделения услугодателя в течение 1 календарного дня оформляет экспортный сертификат летной годности и передает на подпись руководителю структурного подразделения;
6) руководитель структурного подразделения услугодателя подписывает экспортный сертификат летной годности и передает сотруднику (исполнителю) структурного подразделения услугодателя;
7) сотрудник (исполнитель) структурного подразделения услугодателя в течение 15 минут выдает экспортный сертификат летной годности при личном посещении услугополучателя под расписку в журнале учета и регистрации выданных сертификатов.

1. Жалпы ережелері
1. "Аса жеңіл авиация әуе кемесінің ұшуға жарамдылығы сертификатын беру" мемлекеттік қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Азаматтық авиация комитеті (бұдан әрі - қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижелерін беру қызмет берушінің кеңсесі немесе www.e.gov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – Портал) арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің үлгісі: қағаз және (немесе) электронды (жартылай автоматтандырылған) түрде.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі аса жеңіл авиация әуе кемесінің ұшуға жарамдылығы сертификатын (сертификаттың телнұсқасын) беру болып есептеледі.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық түрде.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің процесінде құрылымдық
бөлімшелердің (қызметкерлердің) іс-әрекеті тәртібінің
сипаттамасы
3. 2015 жылғы 28 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрі бұйрығымен бекітілген № 499 (Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде № 11349 болып тiркелген) "Аса жеңіл авиация әуе кемесінің ұшуға жарамдылығы сертификатын беру" Стандартының 9–тармағына сәйкес Қызмет берушінің мемлекеттік көрсетілетін қызметке қажетті қызметті алушының ұсынылған құжаттарын алуы мемлекеттік көрсетілетін қызмет ресімді (әрекетті) бастауға негіздеме болып есептеледі.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесінің ресімдері (әрекеттері):
1) 30 минут ішінде қызмет берушінің кеңсе қызметкерімен өтінімінді қабылдау күнін мне тіркеу нөмрін берілу;
2) 1 күнтізбелік күн ішінде өтінімді қарастыратын қызмет берушінің құрылымдық бөлімшені және құрылымдық бөлімше қызметшісі (орындаушы) қызмет берушінің басшысы немесе басшысының орынбасары тағайындайды;
3) 7 күнтізбелік күн ішінде жауапты орындаушы мәлеметтің дұрыстығына және толықтығына тексеру жүргізеді;
4) 1 күнтізбелік күн ішінде қызмет берушінің қызмет берушінің құрылымдық бөлімше қызметшісі (орындаушы) тіркейді және 15 минут ішінде аса жеңіл авиация әуе кемесінің ұшуға жарамдылығы сертификатын ресімдейді;
5. Келесі ресімді (әрекетті) орындауды бастауға негіз болатын мемлекеттік көрсетілетін қызмет жөніндегі ресімнің (әрекеттің) нәтижесі:
1) қызмет берушінің кеңсесінде өтінімінді тіркеу (егер өтінімінді қағаз жұзіндегі берсе электронды өтінімінді көшіру);
2) басқарма басшысының қарауына берілетін қызмет беруші басшысының қарары;

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача сертификата летной годности воздушного судна сверхлегкой авиации" (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом гражданской авиации Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов на оказание государственной услуги осуществляется через канцелярию услугодателя либо через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
Форма оказываемой государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
2. Результатом оказания государственной услуги – сертификат (дубликат сертификата) летной годности воздушного судна сверхлегкой авиации
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
3. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является подача электронного запроса или заявления согласно пункта 9 Стандарта государственной услуги "Выдача сертификата летной годности воздушного судна сверхлегкой авиации", утвержденного приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 499 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 11349). Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) прием сотрудником канцелярии услугодателя заявки с присвоением регистрационного номера и даты в течение 30 минут;
2) определение руководством услугодателя структурного подразделения и исполнителя, ответственного за рассмотрение заявки в течение 1 календарного дня;
3) сотрудник (исполнитель) структурного подразделения услугодателя проводит оценку на полноту и достоверность сведений в течение 28 календарных дней;
4) сотрудник (исполнитель) структурного подразделения услугодателя производит оформление сертификата летной годности воздушного судна сверхлегкой авиации в течение 1 календарного дня и выдачу в течение 15 минут.
4. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) регистрация заявки в канцелярии услугодателя (в случае подачи заявки на бумажном носителе копирование электронной версии заявки);
2) резолюция руководителя услугодателя для рассмотрения в структурное подразделение услугодателя;

3) құрылымдық бөлімше қызметшісі (орындаушы) Аса жеңіл авиация әуе кемесінің ұшуға жарамдылығы сертификатын ресімдеуі және оған қол қою үшін қызмет берушінің басшысына беруі;
4) Аса жеңіл авиация әуе кемесінің ұшуға жарамдылығы сертификатын (сертификаттың телнұсқасын) қызмет алушыға беру.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесінде құрылымдық
бөлімшелердің (қызметкерлердің) өзара іс-қимыл тәртібінің
сипаттамасы
6. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесіне қызмет берушінің мынадай құрылымдық бөлімшелері (жұмысшылары) қатысады:
1) қызмет берушінің басшысы немесе басшысының орынбасары;
2) атқаратын қызметіне сәйкес қызмет берушінің құрылымдық бөлімше басшысы;
3) атқаратын қызметіне сәйкес қызмет берушінің құрылымдық бөлімше қызметшісі (орындаушы);
4) қызмет берушінің кеңсе қызметкері.
7. Қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы ресімдер (әрекеттер) жүйелілігінің сипаттамасы:
1) қызмет берушінің кеңсе қызметкері 30 минут ішінде қызмет алушыдан келген өтінішті, қабылдауды жұзеге ассырады, ашуды және Бiрыңғай электрондық құжат айналымы жүйесiнде өтінішті тіркеу, оны электронды жұзіне көшіру және қызмет берушінің басшысына жібереді;
2) қызмет берушінің басшысы немесе басшысының орынбасары 1 күнтізбелік күні ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызметке қажетті қызметті алушының ұсынылған құжаттарын қарайды және оларды қызмет берушінің құрылымдық бөлімшеге жібереді;
3) қызмет берушінің құрылымдық бөлімше басшысы 1 күнтізбелік күн ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызметке қажетті қызметті алушының ұсынылған құжаттарын қарайды және оларды қызмет берушінің құрылымдық бөлімше қызметшісіне (орындаушына) жібереді;
4) қызмет берушінің құрылымдық бөлімше қызметшісіне (орындаушына) мемлекеттік көрсетілетін қызметке қажетті қызметті алушының ұсынылған көшірмесін құжаттарын тіркеген сәттен бастап күнтізбелік 5 күнтізбелік ішінде аса жеңіл авиация әуе кемесінің ұшуға жарамдылығының нормаларға сәйкестігін бағалау және пайдалану құжаттамасын сараптау бойынша жұмыстарды жүргізу үшін аса жеңіл авиация әуе кемелерін тексеру бойынша тұрақты түрде жұмыс істейтін техникалық комиссияға (бұдан әрі – техникалық комиссия) жібереді;
Техникалық комиссия 20 күнтізбелік күн ішінде аса жеңіл авиация әуе кемелерінің ұшу жарамдылығының нормаларына сәйкестігін бағалау және пайдалану құжаттамасын сараптау бойынша жұмыстарды жүргізгеннен кейін, оның нәтижесі бойынша аса жеңіл авиация әуе кемелерінің пайдалануға жарамдылығы туралы бағалау актісі (бұдан әрі – Акт) түзіліп, қызмет берушінің құрылымдық бөлімше қызметшісіне (орындаушына) жібереді

3) оформление сотрудником (исполнителем) структурного подразделения услугодателя сертификата летной годности воздушного судна сверхлегкой авиации и передача его для подписания руководителю структурного подразделения услугодателя;
4) выдача сертификата летной годности воздушного судна сверхлегкой авиации услугополучателю.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя, в процессе оказания
государственной услуги
5. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) руководитель или заместитель руководителя услугодателя;
2) руководитель структурного подразделения услугодателя, осуществляющего соответствующую функцию;
3) сотрудник (исполнитель) структурного подразделения услугодателя, осуществляющего соответствующую функцию;
4) сотрудник канцелярии услугодателя.
6. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя:
1) сотрудник канцелярии услугодателя в течение 30 минут с момента поступления заявки от услугополучателя, производит прием, вскрытие и регистрацию заявки в Единой системе электронного документооборота, копирование его электронной версии, и направляет их руководителю услугодателя;
2) руководитель или заместитель руководителя услугодателя в течение 1 календарного дня рассматривает представленные документы услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги, и направляет их в структурное подразделение услугодателя;
3) руководитель структурного подразделения услугодателя в течение 1 календарного дня рассматривает представленные документы услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги, и направляет их сотруднику (исполнителю) структурного подразделения услугодателя;
4) сотрудник (исполнитель) структурного подразделения услугодателя в течение 5 календарных дней передает копию представленных документов услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги, постоянно действующей технической комиссии по обследованию воздушных судов сверхлегкой авиации (далее - техническая комиссия) для проведения работ по экспертизе эксплуатационной документации и оценки соответствия нормам летной годности гражданских воздушных судов.
После проведения технической комиссией в течение 20 календарных дней работ по экспертизе эксплуатационной документации и оценке соответствия нормам летной годности воздушного судна сверхлегкой авиации, по результатам которой составляется акт оценки о годности к эксплуатации воздушных судов сверхлегкой авиации (далее – Акт), который направляется сотруднику (исполнителю) структурного подразделения услугодателя;

5) қызмет берушінің құрылымдық бөлімше қызметшісі (орындаушы) 3 күнтізбелік күн ішінде аса жеңіл авиация әуе кемесінің ұшуға жарамдылығы сертификатын рәсімдейді және қызмет берушінің құрылымдық бөлімше басшысына қол қою үшін жібереді
6) қызмет берушінің құрылымдық бөлімше аса жеңіл авиация әуе кемесінің ұшуға жарамдылығы сертификатына қол қойганан кейін қызмет берушінің құрылымдық бөлімше қызметшісі (орындаушы) береді;
7) қызмет берушінің құрылымдық бөлімше қызметшісі (орындаушы) 15 минут ішінде аса жеңіл авиация әуе кемесінің ұшуға жарамдылығы сертификатына қызметті алушы өзі келген жағдайда берілген рұқсатаманы есепке алу және тіркеу журналына қызметті алушының қолын қойғызып береді.
Сертификат телнұсқасы мемлекеттік көрсетілетін қызметке қажетті қызметті алушының ұсынылған құжаттарын тіркеген күнінен бастап 2 жұмыс күні ішінде беріледі.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесінде ақпараттық
жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы
8. Портал арқылы электрондық мемлекеттік көрсетілетін қызмет кезіндегі мемлекеттік қызмет көрсетуге тартылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылы және көрсетілетін қызметті беруші арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимылдың функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы (1, 2 - диаграмма) осы Регламентке 1-қосымшада келтірілген.
Портал арқылы өтініш беру және мемлекеттік көрсетілетін қызмет кезінде қызмет беруші ресімдерінің (әрекеттерінің) жүйелілік тәртібі:
көрсетілетін қызметті алушы арқылы қадамды іс-қимылдар:
1) көрсетілетін қызметті алушы өзінің электрондық-цифрлық қолы тіркеу куәлігінің көмегімен (бұдан әрі – ЭЦҚ) порталда тіркеуді жүзеге асырады, ол көрсетілетін қызметті алушының компьютерінің интернет-браузерінде сақталады (порталда тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушы үшін жүзеге асырылады):
2) 1- процесс – көрсетілетін қызметті алушының компьютерінің интернет-браузерінде ЭЦҚ тіркеу куәлігін бекіту, мемлекеттік қызметті алу үшін порталда пайдаланушының пароль енгізу процесі (авторландыру процесі);
3) 1-шарт – логин (бизнес сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН) және пароль арқылы тіркелген пайдаланушы туралы деректердің түпнұсқалығын порталда тексеру;
4) 2-процесс – пайдаланушының деректерінде бұзушылықтардың болуы жағдайында авторландырудан бас тарту туралы хабарламаны порталды қалыптастыру;
5) 3-процесс – пайдаланушының осы Регламентте көрсетілген қызметтерді таңдауы, қызмет көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығару және сұрау салу нысанына қажетті құжаттарды электрондық түрде бекітумен, оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, пайдаланушының нысанды толтыруы (деректер енгізуі);

5) сотрудник (исполнитель) структурного подразделения услугодателя в течение 3 календарных дней оформляет сертификат летной годности воздушного судна сверхлегкой авиации и передает на подпись руководителю структурного подразделения услугодателя;
6) руководитель структурного подразделения услугодателя подписывает сертификата летной годности воздушного судна сверхлегкой авиации и передает сотруднику (исполнителю) структурного подразделения услугодателя;
7) сотрудник (исполнитель) структурного подразделения услугодателя в течение 15 минут выдает сертификата летной годности воздушного судна сверхлегкой авиации при личном посещении услугополучателя под расписку в журнале учета и регистрации выданных сертификатов (дубликатов сертификатов).
Дубликат разрешения выдается в течение 2 рабочих дня со дня регистрации представленных документов услугополучателя, необходимых для оказания государственной услуги.
4. Описание порядка использования информационных систем
в процессе оказания государственной услуги
7. Порядок обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал указан в диаграммах функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги и функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги через услугодателя (диаграмма 1, 2), согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
Пошаговые действия через услугополучателя:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью своего регистрационного свидетельства электронно-цифровой подписи (далее – ЭЦП), которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на портале);
2) процесс 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера услугополучателя регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода пользователем пароля (процесс авторизации) на портал для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном пользователе через логин (бизнес идентификационный номер (далее - БИН) и пароль;
4) процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в случае имеющихся нарушений в данных пользователя;
5) процесс 3 – выбор пользователем услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение пользователем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых документов в электронном виде;

2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі азаматтық әуе кемесі данасының ұшуға жарамдылық нормаларына сәйкестігі куәлігін (куәліктің телнұсқасын) беру болып есептеледі.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық түрінде.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесінде қызмет берушінің
құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-әрекеті
тәртібінің сипаттамасы
3. 2015 жылғы 28 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрі бұйрығымен бекітілген № 499 (Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде № 11349 болып тiркелген) "Азаматтық әуе кемесі данасының ұшуға жарамдылық нормаларына сәйкестігі куәлігін беру" Стандартының 9–тармағына сәйкес Қызмет берушінің мемлекеттік көрсетілетін қызметке қажетті қызметті алушының ұсынылған құжаттарын алуы мемлекеттік көрсетілетін қызмет ресімді (әрекетті) бастауға негіздеме болып есептеледі.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесінің ресімдері (әрекеттері):
1) 30 минут ішінде қызмет берушінің кеңсе қызметкерімен өтінімінді қабылдау күнін мне тіркеу нөмрін берілу;
2) 2 күнтізбелік күн ішінде өтінімді қарастыратын қызмет берушінің құрылымдық бөлімшені және құрылымдық бөлімше қызметшісі (орындаушы) қызмет берушінің басшысы немесе басшысының орынбасары тағайындайды;
3) 10 күнтізбелік күн ішінде қызмет берушінің құрылымдық бөлімше қызметшісі (орындаушы) мәлеметтің дұрыстығына және толықтығына тексеру жүргізеді;
4) 10 күнтізбелік күнінен аспайтын мерзімге қызмет берушінің құрылымдық бөлімше қызметшісі (орындаушы) сертификаттық тексеру бойынша жұмыстар жүргізу үшін сараптама ұйымын тартады, ол аяқталған соң акт жасайды;
5) сараптама ұйымы 12 күнтізбелік күн ішінде сертификаттық тексеру өткізеді;
6) 5 күнтізбелік күн ішінде қызмет берушінің құрылымдық бөлімше қызметшісі (орындаушы) азаматтық әуе кемесі данасының ұшуға жарамдылық нормаларына сәйкестігіне куәлікті (куәліктітің телнұсқасы) ресімдейді;
7) 1 күнтізбелік күн ішінде қызмет берушінің құрылымдық бөлімше қызметшісі (орындаушы) куәлікті ресімдейді;
5. Келесі ресімді (әрекетті) орындауды бастауға негіздеме болатын мемлекеттік көрсетілетін қызмет жөніндегі ресімнің (әрекеттің) нәтижесі:
1) қызмет берушінің кеңсесінде өтінімінді тіркеу (егер өтінімінді қағаз түрінде берсе электронды өтінімінді көшіру);
2) басқарма басшысының қарауына берілетін қызмет беруші басшысының қарары;
3) қызмет берушінің құрылымдық бөлімше қызметшісі (орындаушы) әуе кемесі данасының ұшуға жарамдылық нормаларына сәйкестігіне куәлікті (куәліктітің телнұсқасы) берер алдында құжаттарды тізімге сәйкес толтықруды ресімдейді;

2. Результатом оказания государственной услуги – удостоверение (дубликат удостоверения) соответствия экземпляра гражданского воздушного судна нормам летной годности.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
3. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является подача электронного запроса или заявления согласно пункта 9 Стандарта государственной услуги "Выдача удостоверения соответствия экземпляра гражданского воздушного судна нормам летной годности", утвержденного приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 499 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 11349).
4. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) прием сотрудником канцелярии услугодателя заявки с присвоением регистрационного номера и даты в течение 30 минут (в случае подачи заявки на бумажном носителе);
2) определение руководством услугодателя структурного подразделения и исполнителя, ответственного за рассмотрение заявки в течение 2 календарных дней;
3) сотрудник (исполнитель) структурного подразделения услугодателя проводит оценку на полноту и достоверность сведений в течение 10 календарных дней;
4) сотрудник (исполнитель) структурного подразделения услугодателя привлекает экспертную организацию для проведения работ по сертификационному обследованию в срок не более 10 календарных дней;
5) экспертная организация производит сертификационное обследование в течение 12 календарных дней;
6) сотрудник (исполнитель) структурного подразделения услугодателя оформляет удостоверение (дубликат удостоверения) соответствия экземпляра гражданского воздушного судна нормам летной годности в течение 5 календарных дней;
7) сотрудник (исполнитель) структурного подразделения услугодателя производит выдачу удостоверение в течение 1 календарного дня.
5. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) регистрация заявки в канцелярии услугодателя (в случае подачи заявки на бумажном носителе копирование электронной версии заявки);
2) резолюция руководителя услугодателя для рассмотрения в структурное подразделение;
3) сотрудник (исполнитель) структурного подразделения услугодателя производит заполнение перечня документов при выдачи удостоверения (дубликата удостоверения) соответствия экземпляра гражданского воздушного судна регистрации воздушных судов по представленным документам;

4) қызмет берушінің құрылымдық бөлімше қызметшісі (орындаушы) сараптама ұйымына ұсынылған көшірме құжаттарды береді;
5) сараптама ұйымына сертификация аяқталғанан кейін атктіні әзірлейді (бұжан әрі – акт);
6) қызмет берушінің құрылымдық бөлімше қызметшісі (орындаушы) ұшуға жарамдылық нормаларына сәйкестігіне куәлікті (куәліктітің телнұсқасын) қол қою үшін қызмет берушінің құрылымдық бөлімше басшысына береді;
7) куәлікті (куәліктің телнұсқасын) қызмет алушыға беру.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесінде қызмет берушінің
құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл
тәртібінің сипаттамасы
6. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесіне қызмет берушінің мынадай құрылымдық бөлімшелері (жұмысшылары) қатысады:
1) қызмет берушінің басшысы немесе басшысының орынбасары;
2) атқаратын қызметіне сәйкес қызмет берушінің құрылымдық бөлімше басшысы;
3) атқаратын қызметіне сәйкес қызмет берушінің құрылымдық бөлімше қызметшісі (орындаушы);
4) қызмет берушінің кеңсе қызметкері.
7. Қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелері (жұмысшылары) арасындағы ресімдер (әрекеттер) жүйелілігінің сипаттамасы:
1) қызмет берушінің кеңсе қызметкері 30 минут ішінде қызмет алушыдан келген өтінішті, қабылдауды жұзеге ассырады, ашуды және Бiрыңғай электрондық құжат айналымы жүйесiнде өтінішті тіркеу, оны электронды жұзіне көшіру және қызмет берушінің басшысына жібереді;
2) қызмет берушінің басшысы немесе басшысының орынбасары 1 күнтізбелік күні ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызметке қажетті қызметті алушының ұсынылған құжаттарын қарайды және оларды қызмет берушінің құрылымдық бөлімшеге жібереді;
3) қызмет берушінің құрылымдық бөлімше басшысы 1 күнтізбелік күн ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызметке қажетті қызметті алушының ұсынылған құжаттарын қарайды және оларды қызмет берушінің құрылымдық бөлімше қызметшісіне (орындаушына) жібереді;
4) қызмет берушінің құрылымдық бөлімше қызметшісіне (орындаушына) мемлекеттік қызметті көрсетуге қажетті қызметті алушының ұсынылған құжаттарын алған күнінен бастап 10 күнтізбелік күннен аспайтын мерзімде қызметті алушының ұсынылған құжаттарын қарастырады;
5) 10 күнтізбелік күнінен аспайтын мерзімге қызмет берушінің құрылымдық бөлімше қызметшісі (орындаушы) сертификаттық тексеру бойынша жұмыстар жүргізу үшін сараптама ұйымын тартады, ол аяқталған соң акт жасайды;
12 күнтізбелік күн ішінде сараптама ұйымы сертификаттық тексеруді өткізеді сертификация аяқталғанан кейін атктіні әзірлейді және қызмет берушінің құрылымдық бөлімше қызметшісіне (орындаушына) жібереді;

4) сотрудник (исполнитель) структурного подразделения услугодателя передает копию представленных документов в экспертную организацию;
5) экспертная организация по окончании сертификационного обследования оформляет акт (далее - акт);
6) оформление сотрудником (исполнителем) структурного подразделения услугодателя удостоверение (дубликат удостоверения) соответствия экземпляра гражданского воздушного судна нормам летной годности и передача его для подписания руководителю структурного подразделения услугодателя;
7) выдача сертификата (дубликата сертификата) услугополучателю.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя, в процессе оказания
государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) руководитель или заместитель руководителя услугодателя;
2) руководитель структурного подразделения услугодателя, осуществляющего соответствующую функцию;
3) сотрудник (исполнитель) структурного подразделения услугодателя, осуществляющего соответствующую функцию;
4) сотрудник канцелярии услугодателя.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя:
1) сотрудник канцелярии услугодателя в течение 30 минут с момента поступления заявки от услугополучателя, производит прием, вскрытие и регистрацию заявки в Единой системе электронного документооборота, копирование его электронной версии, и направляет их руководителю услугодателя;
2) руководитель или заместитель руководителя услугодателя в течение 1 календарного дня рассматривает представленные документы услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги, и направляет их в структурное подразделение услугодателя;
3) руководитель структурного подразделения услугодателя в течение 1 календарного дня рассматривает представленные документы услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги, и направляет их сотруднику (исполнителю) структурного подразделения услугодателя;
4) сотрудник (исполнитель) структурного подразделения услугодателя рассматривает представленную услугополучателем документацию в срок не более 10 календарных дней со дня получения представленных документов услугополучателя, необходимых для оказания государственной услуги;
5) сотрудник (исполнитель) структурного подразделения услугодателя привлекает экспертную организацию для проведения работ по сертификационному обследованию в срок не более 10 календарных дней.
Экспертная организация производит сертификационное обследование в течение 12 календарных дней, по окончании которых оформляет акт и направляет их сотруднику (исполнителю) структурного подразделения услугодателя;

6) 5 күнтізбелік күн ішінде қызмет берушінің құрылымдық бөлімше қызметшісі (орындаушы) ұшуға жарамдылық нормаларына сәйкестігіне куәлікті (куәліктітің телнұсқасы) және қол қою үшін қызмет берушінің құрылымдық бөлімше басшысына береді;
7) 1 күнтізбелік күн ішінде қызмет берушінің құрылымдық бөлімше басшысы ұшуға жарамдылық нормаларына сәйкестігіне куәлікті (куәліктітің телнұсқасы) қол қойяды кейін қызмет берушінің құрылымдық бөлімше қызметшісі (орындаушы) береді
8) қызмет берушінің құрылымдық бөлімше қызметшісі (орындаушы) 15 минут ішінде ұшуға жарамдылық нормаларына сәйкестігі куәлігін (куәліктітің телнұсқасын) қызметті алушы өзі келген жағдайда берілген рұқсатаманы есепке алу және тіркеу журналына қызметті алушының қолын қойғызып береді.
Рұқсатама телнұсқасы мемлекеттік көрсетілетін қызметке қажетті қызметті алушының ұсынылған құжаттарын тіркеген күнінен бастап 2 жұмыс күні ішінде беріледі
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесінде ақпараттық
жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы
8. Портал арқылы электрондық мемлекеттік көрсетілетін қызмет кезіндегі мемлекеттік қызмет көрсетуге тартылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылы және көрсетілетін қызметті беруші арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимылдың функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы (1, 2 - диаграмма) осы Регламентке 1-қосымшада келтірілген.
Портал арқылы өтініш беру және мемлекеттік көрсетілетін қызмет кезінде қызмет беруші ресімдерінің (әрекеттерінің) жүйелілік тәртібі:
көрсетілетін қызметті алушы арқылы қадамды іс-қимылдар:
1) көрсетілетін қызметті алушы өзінің электрондық-цифрлық қолы тіркеу куәлігінің көмегімен (бұдан әрі – ЭЦҚ) порталда тіркеуді жүзеге асырады, ол көрсетілетін қызметті алушының компьютерінің интернет-браузерінде сақталады (порталда тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушы үшін жүзеге асырылады):
2) 1- процесс – көрсетілетін қызметті алушының компьютерінің интернет-браузерінде ЭЦҚ тіркеу куәлігін бекіту, мемлекеттік қызметті алу үшін порталда пайдаланушының пароль енгізу процесі (авторландыру процесі);
3) 1-шарт – логин (бизнес сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН) және пароль арқылы тіркелген пайдаланушы туралы деректердің түпнұсқалығын порталда тексеру;
4) 2-процесс – пайдаланушының деректерінде бұзушылықтардың болуы жағдайында авторландырудан бас тарту туралы хабарламаны порталды қалыптастыру;
5) 3-процесс – пайдаланушының осы Регламентте көрсетілген қызметтерді таңдауы, қызмет көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығару және сұрау салу нысанына қажетті құжаттарды электрондық түрде бекітумен, оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, пайдаланушының нысанды толтыруы (деректер енгізуі);

6) сотрудник (исполнитель) структурного подразделения услугодателя в течение 5 календарных дней оформляет удостоверение (дубликат удостоверения) соответствия экземпляра гражданского воздушного судна нормам летной годности и передает на подпись руководителю структурного подразделения услугодателя;
7) руководитель структурного подразделения услугодателя в течение 1 календарного дня подписывает удостоверение (дубликат удостоверения) соответствия экземпляра гражданского воздушного судна нормам летной годности и передает сотруднику (исполнителю) структурного подразделения услугодателя;
8) сотрудник (исполнитель) структурного подразделения услугодателя в течение 15 минут выдает удостоверение (дубликат удостоверения) соответствия экземпляра гражданского воздушного судна нормам летной годности при личном посещении услугополучателя под расписку в журнале учета и регистрации выданных сертификатов (дубликатов сертификатов).
Дубликат сертификата выдается в течение 2 рабочих дня со дня регистрации представленных документов услугополучателя, необходимых для оказания государственной услуги.
4. Описание порядка использования информационных систем
в процессе оказания государственной услуги
8. Порядок обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал указан в диаграммах функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги и функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги через услугодателя (диаграмма 1, 2), согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
Пошаговые действия через услугополучателя:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью своего регистрационного свидетельства электронно-цифровой подписи (далее – ЭЦП), которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на портале);
2) процесс 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера услугополучателя регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода пользователем пароля (процесс авторизации) на портал для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном пользователе через логин (бизнес идентификационный номер (далее - БИН) и пароль;
4) процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в случае имеющихся нарушений в данных пользователя;
5) процесс 3 – выбор пользователем услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение пользователем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых документов в электронном виде;

20) 2-шарт – ЗД МДҚ көрсетілетін қызметті алушының деректерінің болуын тексеру;
21) 5-процесс – ЗД МДҚ көрсетілетін қызметті алушының деректерінің болмауы жағдайында деректерді алу мүмкін еместігі туралы хабарлама қалыптастыру;
22) 6-процесс – сұрау салу нысанын қағаз нысанда құжаттардың болуы туралы белгі бөлігінде толтыру және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысының көрсетілетін қызметті алушы ұсынған қажетті құжаттарды сканерлеу және оларды сұрау салу нысанына бекіту;
23) 7-процесс – "Е-лицензиялау" ЗД МДҚ сұрау салуды тіркеу және "Е-лицензиялау" ЗД МДҚ қызметті өңдеу;
24) 9-процесс – көрсетілетін қызметті алушының "Е-лицензиялау" ЗД МДҚ қалыптастырылған қызметтің (электрондық лицензия) нәтижесін алу. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ пайдалану арқылы қалыптастырылады.
9. "Азаматтық әуе кемесі данасының ұшуға жарамдылық нормаларына сәйкестігі куәлігін беру" мемлекеттік қызметті көрсетудегі процессінің, қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) арасындағы рәсімдер (іс-қимыл) жүйелілігінің толық сипаттамасы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет Регламентіне 1-қосымшаға сәйкес бизнес - процесс анықтамасында көрсетілген.
"Азаматтық әуе кемесі данасының ұшуға
жарамдылық нормаларына сәйкестігі куәлігін беру"
мемлекеттік қызметінің регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетуге тартылған ақпараттық жүйелердің
функционалдық өзара іс-қимылының диаграммасы №1
Мемлекеттік қызмет көрсетуге тартылған ақпараттық жүйелердің
функционалдық өзара іс-қимылының диаграммасы №2
Шартты белгілер:
Азаматтық әуе кемесі данасының ұшуға
жарамдылық нормаларына сәйкестігі куәлігін беру"
мемлекеттік қызметінің регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету бизнес-процесс
Анықтамасы
"Азаматтық әуе кемесі данасының ұшуға жарамдылық нормаларына
сәйкестігі куәлігін беру"
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрiнiң міндетін атқарушының
2015 жылғы 28 мамырдағы
№ 622 бұйрығына 9-қосымша
"Азаматтық әуе кемесінің ұшуға жарамдылығы сертификатын беру"
мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелері
1. "Азаматтық әуе кемесінің ұшуға жарамдылығы сертификатын беру" мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Азаматтық авиация комитеті (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру қызмет көрсетушінің кеңсесі немесе www.e.gov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – Портал) арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет үлгісі: қағазбен және (немесе) электронды (жартылай автоматтандырылған).

20) условие 2 – проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ЮЛ;
21) процесс 5 – формирование сообщения о невозможности получения данных в случае отсутствия данных услугополучателя в ГБД ЮЛ;
22) процесс 6 – заполнение формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование ответственным исполнителем услугодателя необходимых документов, предоставленных услугополучателем, и прикрепление их к форме запроса;
23) процесс 7 – регистрация запроса в ИС ГБД "Е-лицензирование" и обработка услуги в ИС ГБД "Е-лицензирование";
24) процесс 9 – получение услугополучателем результата услуги (электронная лицензия) сформированной ИС ГБД "Е-лицензирование". Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
9. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя в процессе оказания государственной услуги и порядок использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
"Выдача удостоверения соответствия
экземпляра гражданского воздушного
судна нормам летной годности"
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия информационных
систем, задействованных в оказании государственной услуги
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через услугодателя
Условные обозначения:
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Выдача удостоверения соответствия
экземпляра гражданского воздушного
судна нормам летной годности"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Выдача удостоверения соответствия экземпляра гражданского
воздушного судна нормам летной годности"
Приложение 9
к приказу исполняющего
обязанности Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 28 мая 2015 года № 622
Регламент государственной услуги
"Выдача сертификата летной годности гражданского
воздушного судна"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача сертификата летной годности гражданского воздушного судна" (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом гражданской авиации Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов на оказание государственной услуги осуществляется через канцелярию услугодателя либо через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
Форма оказываемой государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.

2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі азаматтық әуе кемесінің ұшуға жарамдылығына сертификат (сертификаттың телнұсқасын) беру болып есептеледі.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесінде қызмет берушінің
құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-әрекеті
тәртібінің сипаттамасы
3. 2015 жылғы 28 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрі бұйрығымен бекітілген № 499 (Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде № 11349 болып тiркелген) "Азаматтық әуе кемесінің ұшуға жарамдылығы сертификатын беру" Стандартының 9–тармағына сәйкес Қызмет берушінің мемлекеттік көрсетілетін қызметке қажетті қызметті алушының ұсынылған құжаттарын алуы мемлекеттік көрсетілетін қызмет ресімді (әрекетті) бастауға негіздеме болып есептеледі.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесінің ресімдері (әрекеттері)
1) 30 минут ішінде қызмет берушінің кеңсе қызметкерімен өтінімді қабылдау күні мен тіркеу нөмрін беру;
2) 2 күнтізбелік күн ішінде өтінімді қарастыратын қызмет берушінің құрылымдық бөлімшені және құрылымдық бөлімше қызметшісі (орындаушы) қызмет берушінің басшысы немесе басшысының орынбасары тағайындайды;
3) қызмет берушінің құрылымдық бөлімше қызметшісі (орындаушы) 27 күнтізбелік күн ішінде мәлеметтің дұрыстығына және толықтығына тексеру жүргізеді;
4) 1 күнтізбелік күн ішінде қызмет берушінің құрылымдық бөлімше қызметшісі (орындаушы) тіркейді және 15 минут ішінде азаматтық әуе кемесінің ұшуға жарамдылығына сертификат (сертификаттың телнұсқасын) ресімдейді.
5. Келесі ресімді (әрекетті) орындауды бастауға негіздеме болатын мемлекеттік көрсетілетін қызмет жөніндегі ресімнің (әрекеттің) нәтижесі:
1) қызмет берушінің кеңсесінде өтінімінді тіркеу (егер өтінімінді қағаз жүзіндегі берсе электронды өтінімінді көшіру);
2) қызмет берушінің құрылымдық бөлімше басқарма басшысының қарауына берілетін қызмет беруші басшысының қарары;
3) қызмет берушінің құрылымдық бөлімше қызметшісі (орындаушы) ұсынылған құжатар бойынша азаматтық әуе кемесінің ұшуға жарамдылығына сертификат (сертификаттың телнұсқасын) берер кезде тізім бойынша құжатар толтырылады;
4) қызмет берушінің құрылымдық бөлімше қызметшісі (орындаушы) азаматтық әуе кемесінің ұшуға жарамдылығына сертификат (сертификаттың телнұсқасын) ресімдеуі және оған қол қою үшін қызмет берушінің құрылымдық бөлімше басшысына беруі;
5) азаматтық әуе кемесінің ұшуға жарамдылығына сертификатын (сертификаттың телнұсқасын) қызмет алушыға беру.Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесінде құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы

2. Результатом оказания государственной услуги – сертификат (дубликат сертификата) летной годности гражданского воздушного судна.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
3. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является подача электронного запроса или заявления согласно пункта 9 Стандарта государственной услуги "Выдача сертификата летной годности гражданского воздушного судна", утвержденного приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 499 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 11349).
4. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) прием сотрудником канцелярии услугодателя заявки с присвоением регистрационного номера и даты в течение 30 минут;
2) определение руководством услугодателя структурного подразделения и исполнителя, ответственного за рассмотрение заявки в течение 2 календарных дней;
3) сотрудник (исполнитель) структурного подразделения услугодателя проводит оценку на полноту и достоверность сведений, а также сертификационное обследование воздушного судна в течение 27 календарных дней;
4) сотрудник (исполнитель) структурного подразделения услугодателя производит оформление сертификата (дубликата сертификата) летной годности гражданского воздушного судна в течение 1 календарного дня и выдачу в течение 15 минут.
5. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) регистрация заявки в канцелярии услугодателя (в случае подачи заявки на бумажном носителе копирование электронной версии заявки);
2) резолюция руководителя услугодателя для рассмотрения в структурное подразделение услугодателя;
3) сотрудник (исполнитель) структурного подразделения услугодателя производит заполнение перечня документов при выдачи сертификата (дубликата сертификата) летной годности гражданского воздушного судна по представленным документам;
4) оформление сотрудником (исполнителем) структурного подразделения услугодателя сертификата (дубликата сертификата) летной годности гражданского воздушного судна и передача его для подписания руководителю структурного подразделения услугодателя;
5) выдача сертификата (дубликат сертификата) летной годности гражданского воздушного судна услугополучателю.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя, в процессе оказания
государственной услуги

6. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесіне қызмет берушінің мынадай құрылымдық бөлімшелері (жұмысшылары) қатысады:
1) қызмет берушінің басшысы немесе басшысының орынбасары;
2) атқаратын қызметіне сәйкес қызмет берушінің құрылымдық бөлімше басшысы;
3) атқаратын қызметіне сәйкес қызмет берушінің құрылымдық бөлімше қызметшісі (орындаушы);
4) қызмет берушінің кеңсе қызметкері.
7. Қызмет көрсетушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы ресімдер (әрекеттер) жүйелілігінің сипаттамасы:
1) қызмет берушінің кеңсе қызметкері 30 минут ішінде қызмет алушыдан келген өтінішті, қабылдауды жұзеге ассырады, ашуды және бiрыңғай электрондық құжат айналымы жүйесiнде өтінішті тіркеу, оны электронды жұзіне көшіру және қызмет берушінің басшысына жібереді;
2) қызмет берушінің басшысы немесе басшысының орынбасары 1 күнтізбелік күні ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызметке қажетті қызметті алушының ұсынылған құжаттарын қарайды және оларды қызмет берушінің құрылымдық бөлімшеге жібереді;
3) қызмет берушінің құрылымдық бөлімше басшысы 1 күнтізбелік күн ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызметке қажетті қызметті алушының ұсынылған құжаттарын қарайды және оларды қызмет берушінің құрылымдық бөлімше қызметшісіне (орындаушына) жібереді;
4) қызмет берушінің құрылымдық бөлімше қызметшісіне (орындаушына) мемлекеттік қызметті көрсетуге қажетті қызметті алушының ұсынылған құжаттарын алған күнінен бастап 27 күнтізбелік күннен аспайтын мерзімде қызметті алушының ұсынылған құжаттарын қарастырады;
5) қызмет берушінің құрылымдық бөлімше қызметшісі (орындаушы) 1 күнтізбелік күн ішінде азаматтық әуе кемесінің ұшуға жарамдылығына сертификат (сертификаттың телнұсқасын) рәсімдейді және қызмет берушінің құрылымдық бөлімше басшысына қол қою үшін жібереді;
6) қызмет берушінің құрылымдық бөлімше басшысы сертификатқа (сертификаттың телнұсқасын) қол қойганан кейін қызмет берушінің құрылымдық бөлімше қызметшісіне (орындаушы) береді;
7) қызмет берушінің құрылымдық бөлімше қызметшісі (орындаушы) 15 минут ішінде әуе кемесінің ұшуға жарамдылығына сертификат (сертификаттың телнұсқасын) қызметті алушы өзі келген жағдайда берілген сертификат (сертификаттың телнұсқасын) есепке алу және тіркеу журналына қызметті алушының қолын қойғызып береді.
Қосымша зерттеу жүргізу немесе қарау қажет болған жағдайда тексеру мерзімі 30 күнтізбелік күнге дейін ұзартылады.
Сертификаттың телнұсқасын мемлекеттік көрсетілетін қызметке қажетті қызметті алушының ұсынылған құжаттарын тіркеген күнінен бастап 2 жұмыс күні ішінде беріледі.

6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) руководитель или заместитель руководителя услугодателя;
2) руководитель структурного подразделения услугодателя, осуществляющего соответствующую функцию;
3) сотрудник (исполнитель) структурного подразделения услугодателя, осуществляющего соответствующую функцию;
4) сотрудник канцелярии услугодателя.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя:
1) сотрудник канцелярии услугодателя в течение 30 минут с момента поступления заявки от услугополучателя, производит прием, вскрытие и регистрацию заявки в Единой системе электронного документооборота, копирование его электронной версии, и направляет их руководителю услугодателя;
2) руководитель или заместитель руководителя услугодателя в течение 1 календарного дня рассматривает представленные документы услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги, и направляет их в структурное подразделение услугодателя;
3) руководитель структурного подразделения услугодателя в течение 1 календарного дня рассматривает представленные документы услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги, и направляет их сотруднику (исполнителю) структурного подразделения услугодателя;
4) сотрудник (исполнитель) структурного подразделения услугодателя рассматривает представленную услугополучателем документацию в срок не более 27 календарных дней со дня получения представленных документов услугополучателя, необходимых для оказания государственной услуги, а также проводит сертификационное обследование воздушного судна;
5) сотрудник (исполнитель) структурного подразделения услугодателя в течение 1 календарного дня оформляет сертификат (дубликат сертификата) летной годности гражданского воздушного судна и передает на подпись руководителю структурного подразделения услугодателя;
6) руководитель структурного подразделения услугодателя подписывает сертификат (дубликат сертификата) летной годности гражданского воздушного судна и передает сотруднику (исполнителю) структурного подразделения услугодателя;
7) сотрудник (исполнитель) структурного подразделения услугодателя в течение 15 минут выдает сертификат (дубликат сертификата) летной годности гражданского воздушного судна при личном посещении услугополучателя под расписку в журнале учета и регистрации выданных сертификатов (дубликатов сертификатов).
В случаях когда необходимо проведения дополнительного изучение или проверки срок рассмотрение продлевается до 30 календарных дней.
Дубликат сертификата выдается в течение 2 рабочих дня со дня регистрации представленных документов услугополучателя, необходимых для оказания государственной услуги.

9. "Азаматтық әуе кемесінің ұшуға жарамдылығы сертификатын беру" мемлекеттік қызметті көрсетудегі процессінің, қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) арасындағы рәсімдер (іс-қимыл) жүйелілігінің толық сипаттамасы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет Регламентіне 2-қосымшаға сәйкес бизнес - процесс анықтамасында көрсетілген.
"Азаматтық әуе кемесінің ұшуға
жарамдылығы сертификатын беру"
мемлекеттік қызметінің регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетуге тартылған ақпараттық жүйелердің
функционалдық өзара іс-қимылының диаграммасы №1
Мемлекеттік қызмет көрсетуге тартылған ақпараттық жүйелердің
функционалдық өзара іс-қимылының диаграммасы №2
Шартты белгілер:
"Азаматтық әуе кемесінің ұшуға
жарамдылығы сертификатын беру"
мемлекеттік қызметінің регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету бизнес-процесс
Анықтамасы "Азаматтық әуе кемесінің ұшуға жарамдылығы сертификатын беру"
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрiнiң міндетін атқарушының
2015 жылғы 28 мамырдағы
№ 622 бұйрығына 10-қосымша
"Азаматтық әуе кемесі үлгісінің сертификатын беру"
мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелері
1. "Азаматтық әуе кемесі үлгісінің сертификатын беру" мемлекеттік қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Азаматтық авиация комитеті (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижелерін беру қызмет берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік көрсетілетін үлгісі: қағаз және (немесе) электронды (жартылай автоматтандырылған) түрде.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі Қазақстан Республикасы азаматтық әуе кемесінің үлгі сертификатын беру болып есептеледі.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесінде қызмет берушінің
құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-әрекеті
тәртібінің сипаттамасы
4. 2015 жылғы 28 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрі бұйрығымен бекітілген № 499 (Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде № 11349 болып тiркелген) "Азаматтық әуе кемесі үлгісінің сертификатын беру" Стандартының 9–тармағына сәйкес Қызмет берушінің мемлекеттік көрсетілетін қызметке қажетті қызметті алушының ұсынылған құжаттарын алуы мемлекеттік көрсетілетін қызмет ресімді (әрекетті) бастауға негіздеме болып есептеледі.
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесінің ресімдері (әрекеттері):

9. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя в процессе оказания государственной услуги и порядок использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
"Выдача сертификата летной годности
гражданского воздушного судна"
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия информационных
систем, задействованных в оказании государственной услуги
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через услугодателя
Условные обозначения:
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Выдача сертификата летной годности
гражданского воздушного судна"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Выдача сертификата летной годности гражданского
воздушного судна"
Приложение 10
к приказу исполняющего
обязанности Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 28 мая 2015 года № 622
Регламент государственной услуги
"Выдача сертификата типа гражданского воздушного судна"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача сертификата типа гражданского воздушного судна" (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом гражданской авиации Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов на оказание государственной услуги осуществляется через канцелярию.
Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
2. Результатом оказания государственной услуги – сертификат типа гражданского воздушного судна Республики Казахстан.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
3. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления или электронного запроса услугополучателя согласно пункту 9 Стандарта государственной услуги "Выдача сертификата типа гражданского воздушного судна", утвержденного приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 499 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 11349).
4. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:

1) 30 минут ішінде қызмет берушінің кеңсе қызметкерімен өтінімінді қабылдау күнін мне тіркеу нөмрін берілу;
2) 2 күнтізбелік күн ішінде өтінімді қарастыратын қызмет берушінің құрылымдық бөлімшені және қызмет берушінің құрылымдық бөлімше қызметшісі (орындаушы) қызмет берушінің басшысы немесе басшысының орынбасары тағайындайды;
3) 12 күнтізбелік күн ішінде қызмет берушінің құрылымдық бөлімше қызметшісі (орындаушы) мәлеметтің дұрыстығына және толықтығына тексеру жүргізеді;
4) 1 күнтізбелік күн ішінде қызмет берушінің құрылымдық бөлімше қызметшісі (орындаушы) тіркейді және 15 минут ішінде азаматтық әуе кемесінің үлгі сертификатын ресімдейді.
5. Келесі ресімді (әрекетті) орындауды бастауға негіздеме болатын мемлекеттік көрсетілетін қызмет жөніндегі ресімнің (әрекеттің) нәтижесі:
1) қызмет берушінің кеңсесінде өтінімінді тіркеу (егер өтінімінді қағаз жұзіндегі берсе электронды өтінімінді көшіру);
2) қызмет берушінің басшысы қызмет берушінің басқарма басшысына қарауына берілетін қызмет беруші басшысының қарары;
3) қызмет берушінің қызметшісі (орындаушы) қарауына берілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімше басқарма басшысының қарары;
4) қызмет берушінің құрылымдық бөлімше қызметшісі (орындаушы) азаматтық әуе кемесі үлгісінің сертификатын ресімдеуі және оған қол қою үшін қызмет берушінің басқарма басшысына беруі;
5) азаматтық әуе кемесі үлгісінің сертификатын қызмет алушыға беру.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесінде қызмет берушінің
құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл
тәртібінің сипаттамасы
6. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесіне қызмет берушінің мынадай құрылымдық бөлімшелері (жұмысшылары) қатысады:
1) қызмет берушінің басшысы немесе басшысының орынбасары;
2) атқаратын қызметіне сәйкес қызмет берушінің құрылымдық бөлімше басшысы;
3) атқаратын қызметіне сәйкес қызмет берушінің құрылымдық бөлімше қызметшісі (орындаушы);
4) қызмет берушінің кеңсе қызметкері.
7. Қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы ресімдер (әрекеттер) жүйелілігінің сипаттамасы:
1) қызмет берушінің кеңсе қызметкері 30 минут ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызметке қажетті қызметті алушының ұсынылған құжаттарын кіріс хат-хабарларды тіркеу журналына тіркейді және оларды қызмет берушінің басшысына жібереді;
2) қызмет берушінің басшысы немесе басшысының орынбасары 1 күнтізбелік күні ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызметке қажетті қызметті алушының ұсынылған құжаттарын қарайды және оларды қызмет берушінің құрылымдық бөлімшеге жібереді;

1) прием сотрудником канцелярии услугодателя заявки с присвоением регистрационного номера и даты в течение 30 минут;
2) определение руководством услугодателя структурного подразделения и исполнителя, ответственного за рассмотрение заявки в течение 2 календарных дней;
3) рассмотрение заявки на правильность заполнения и на комплектность приложенных документов сотрудником (исполнителем) структурного подразделения услугодателя в течение 12 календарных дней с момента регистрации заявки;
4) оформление сотрудником (исполнителем) структурного подразделения услугодателя сертификата типа гражданского воздушного судна в течение 1 календарного дня;
5) выдача сертификата типа гражданского воздушного судна в течение 15 минут.
5. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) регистрация представленных документов услугополучателя, необходимых для оказания государственной услуги, в канцелярии услугодателя и передача их руководителю услугодателя;
2) резолюция руководителя услугодателя для рассмотрения руководителю структурного подразделения услугодателя;
3) резолюция руководителя структурного подразделения услугодателя для рассмотрения сотруднику (исполнителю) структурного подразделения услугодателя;
4) оформление сотрудником (исполнителем) структурного подразделения услугодателя структурного подразделения сертификата типа гражданского воздушного судна и передача его руководителю услугодателя для подписания услугодателя;
5) выдача сертификата типа гражданского воздушного судна услугополучателю.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
6. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурные подразделения (работники) услугодателя:
1) руководитель или заместитель руководителя услугодателя;
2) руководитель структурного подразделения услугодателя;
3) сотрудник (исполнитель) структурного подразделения услугодателя;
4) сотрудник канцелярии услугодателя.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя:
1) сотрудник канцелярии услугодателя в течение 30 минут принимает и регистрирует представленные документы услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги, в журнале регистрации входящей корреспонденции и направляет их руководителю услугодателя;
2) руководитель или заместитель услугодателя в течение 1 календарного дня рассматривает представленные документы услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги, и направляет их руководителю структурного подразделения услугодателя;

3) қызмет берушінің құрылымдық бөлімше басшысы 1 күнтізбелік күн ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызметке қажетті қызметті алушының ұсынылған құжаттарын қарайды және оларды қызмет берушінің құрылымдық бөлімше қызметшісіне (орындаушына) жібереді;
4) қызмет берушінің құрылымдық бөлімше қызметшісі (орындаушы) мемлекеттік қызметті көрсетуге қажетті қызметті алушының ұсынылған құжаттарын алған күнінен бастап 12 күнтізбелік күннен аспайтын мерзімде қызметті алушының ұсынылған құжаттарын қарастырады;
5) қызмет берушінің құрылымдық бөлімше қызметшісі (орындаушы) әуе кемесі үлгісінің ұшу жарамдылығы нормаларына сәйкестігі (сәйкессіздігі) туралы актіні алған сәттен бастап 1 күнтізбелік күн ішінде үлгі сертификатының ресімделуін қамтамасыз етеді және қызмет берушінің құрылымдық бөлімше басшысына жібереді;
6) қызмет берушінің құрылымдық бөлімше басшысы үлгі сертификатына қол қояды және қызмет берушінің құрылымдық бөлімше қызметшісіне (орындаушына) жібереді;
7) қызмет берушінің құрылымдық бөлімше қызметшісі (орындаушы) 15 минут ішінде азаматтық әуе кемесі үлгісінің сертификатын қызметті алушы өзі келген жағдайда берілген сертификат (сертификаттың телнұсқасын) есепке алу және тіркеу журналына қызметті алушының қолын қойғызып береді.
8. "Азаматтық әуе кемесі үлгісінің сертификатын беру" мемлекеттік қызметті көрсетудегі процессінің, қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) арасындағы рәсімдер (іс-қимыл) жүйелілігінің толық сипаттамасы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет Регламентіне 1-қосымшаға сәйкес бизнес – процесс анықтамасында көрсетілген.
"Азаматтық әуе кемесі
үлгісінің сертификатын беру"
мемлекеттік қызметінің регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету бизнес-процесс
Анықтамасы
"Азаматтық әуе кемесі үлгісінің сертификатын беру"
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрiнiң міндетін атқарушының
2015 жылғы 28 мамырдағы
№ 622 бұйрығына 11-қосымша
"Азаматтық авиацияның авиациялық техникасына техникалық қызмет
көрсету және оны жөндеу ұйымына сертификат беру"
мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелері
1. "Азаматтық авиацияның авиациялық техникасына техникалық қызмет көрсету және оны жөндеу ұйымына сертификат беру" мемлекеттік қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Азаматтық авиация комитеті (бұдан әрі - қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижелерін беру қызмет берушінің кеңсесі немесе www.e.gov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – Портал) арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің үлгісі: қағаз және (немесе) электронды (жартылай автоматтандырылған) түрде.

3) руководитель структурного подразделения услугодателя в течение 1 календарного дня рассматривает представленные документы услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги, и направляет их сотруднику (исполнителю) структурного подразделения услугодателя;
4) сотрудник (исполнитель) структурного подразделения услугодателя в течение 12 календарных дней с момента получения заявки рассматривает заявку на правильность заполнения и на комплектность приложенных документов;
5) сотрудник (исполнитель) структурного подразделения услугодателя в течение 1 календарного дня с момента получения акта о соответствии (несоответствии) образца воздушного судна нормам летной годности обеспечивает оформление сертификата типа и направляет руководителю структурного подразделения услугодателя;
6) руководитель структурного подразделения услугодателя подписывает сертификат типа и передает их сотруднику (исполнителю) структурного подразделения услугодателя;
7) сотрудник (исполнитель) структурного подразделения услугодателя в течение 15 минут выдает сертификат типа при личном посещении услугополучателя под расписку в журнале учета и регистрации выданных сертификатов.
8. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги "Выдача сертификата типа гражданского воздушного судна" приведены в справочнике бизнес–процессов оказания государственной услуги согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Выдача сертификата типа гражданского
воздушного судна"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Выдача сертификата типа гражданского воздушного судна"
Приложение 11
к приказу исполняющего
обязанности Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 28 мая 2015 года № 622
Регламент государственной услуги
"Выдача сертификата организации по техническому
обслуживанию и ремонту авиационной техники гражданской авиации"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача сертификата организации по техническому обслуживанию и ремонту авиационной техники гражданской авиации" (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом гражданской авиации Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов на оказание государственной услуги осуществляется через канцелярию услугодателя либо через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
Форма оказываемой государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.

2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі азаматтық авиацияның авиациялық техникасына техникалық қызмет көрсету және оны жөндеу ұйымына сертификат беру (сертификаттың телнұсқасын) беру болып есептеледі.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің процесінде қызмет
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-әрекеті тәртібінің сипаттамасы
3. 2015 жылғы 28 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрі бұйрығымен бекітілген № 499 (Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде № 11349 болып тiркелген) "Азаматтық авиацияның авиациялық техникасына техникалық қызмет көрсету және оны жөндеу ұйымына сертификат беру" Стандартының 9–тармағына сәйкес Қызмет берушінің мемлекеттік көрсетілетін қызметке қажетті қызметті алушының ұсынылған құжаттарын алуы мемлекеттік көрсетілетін қызмет ресімді (әрекетті) бастауға негіздеме болып есептеледі.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесінің ресімдері (әрекеттері):
1) 30 минут ішінде қызмет берушінің кеңсе қызметкерімен өтінімді қабылдау күнін мен тіркеу нөмрін берілу;
2) күнтізбелік 2 күн ішінде өтінімді қарастыратын құрылымдық бөлімшені және жауапты орындаушыны қызмет берушінің басшысы немесе басшысының орынбасары тағайындайды;
3) қызмет берушінің құрылымдық бөлімше қызметшісі (орындаушы) 36 күнтізбелік күн ішінде мәлеметтің дұрыстығына және толықтығына тексеру, сондай-ақ азаматтық авиацияның авиациялық техникасына техникалық қызмет көрсету және оны жөндеу ұйымына сертификаттық тексеру жүргізеді;
4) 1 күнтізбелік күн ішінде қызмет берушінің құрылымдық бөлімше қызметшісі (орындаушы) тіркейді және 15 минут ішінде азаматтық авиацияның авиациялық техникасына техникалық қызмет көрсету және оны жөндеу ұйымына сертификатын ресімдейді;
5) азаматтық авиацияның авиациялық техникасына техникалық қызмет көрсету және оны жөндеу ұйымына сертификатын беру.
5. Келесі ресімді (әрекетті) орындауды бастауға негіздеме болатын мемлекеттік көрсетілетін қызмет жөніндегі ресімнің (әрекеттің) нәтижесі:
1) қызмет берушінің кеңсесінде өтінімінді тіркеу (егер өтінімінді қағаз жүзіндегі берсе электронды өтінімінді көшіру);
2) қызмет берушінің құрылымдық бөлімше басқарма басшысының қарауына берілетін қызмет беруші басшысының қарары;
3) қызмет берушінің құрылымдық бөлімше қызметшісі (орындаушы) ұсынылған құжатар бойынша авиацияның авиациялық техникасына техникалық қызмет көрсету және оны жөндеу ұйымына сертификатын берер кезде тізім бойынша құжатар толтырылады;

2. Результатом оказания государственной услуги – сертификат (дубликат сертификата) организации по техническому обслуживанию и ремонту авиационной техники гражданской авиации.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
3. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является подача электронного запроса или заявления согласно пункта 9 Стандарта государственной услуги "Выдача сертификата организации по техническому обслуживанию и ремонту авиационной техники гражданской авиации", утвержденного приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 499 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 11349).
4. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) прием сотрудником канцелярии услугодателя заявки с присвоением регистрационного номера и даты в течение 30 минут (в случае подачи заявки на бумажном носителе);
2) определение руководством услугодателя структурного подразделения и исполнителя, ответственного за рассмотрение заявки в течение 2 календарных дней;
3) сотрудник (исполнитель) структурного подразделения услугодателя проводит оценку на полноту и достоверность сведений, а также сертификационное обследование организации по техническому обслуживанию и ремонту авиационной техники гражданской авиации в течение 36 календарных дней;
4) сотрудник (исполнитель) структурного подразделения услугодателя оформляет сертификат (дубликат сертификата) организации по техническому обслуживанию и ремонту авиационной техники гражданской авиации в течение 1 календарного дня;
5) сотрудник (исполнитель) структурного подразделения услугодателя производит выдачу сертификата организации по техническому обслуживанию и ремонту авиационной техники гражданской авиации в течение 1 календарного дня.
5. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) регистрация и копирование электронной версии заявки в канцелярии услугодателя (в случае подачи заявки на бумажном носителе);
2) резолюция руководителя услугодателя для рассмотрения в структурное подразделение услугодателя;
3) сотрудник (исполнитель) структурного подразделения услугодателя производит заполнение перечня документов на выдачу сертификата организации по техническому обслуживанию и ремонту авиационной техники гражданской авиации по представленным документам;

4) қызмет берушінің құрылымдық бөлімше қызметшісі (орындаушы) авиацияның авиациялық техникасына техникалық қызмет көрсету және оны жөндеу ұйымына сертификатын ресімдеуі және оған қол қою үшін қызмет берушінің құрылымдық бөлімше басшысына беруі;
5) авиацияның авиациялық техникасына техникалық қызмет көрсету және оны жөндеу ұйымына сертификатын (сертификаттың телнұсқасын) қызметті алушыға беру.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесінде қызмет берушінің
құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл
тәртібінің сипаттамасы
6. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесіне қызмет берушінің мынадай құрылымдық бөлімшелері (жұмысшылары) қатысады:
1) қызмет берушінің басшысы немесе басшысының орынбасары;
2) атқаратын қызметіне сәйкес қызмет берушінің құрылымдық бөлімше басшысы;
3) атқаратын қызметіне сәйкес қызмет берушінің құрылымдық бөлімше қызметшісі (орындаушы);
4) қызмет берушінің кеңсе қызметкері.
7. Қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы ресімдер (әрекеттер) жүйелілігінің сипаттамасы:
1) қызмет берушінің кеңсе қызметкері 30 минут ішінде қызмет алушыдан келген өтінішті, қабылдауды жұзеге ассырады, ашуды және бiрыңғай электрондық құжат айналымы жүйесiнде өтінішті тіркеу, оны электронды жұзіне көшіру және қызмет берушінің басшысына жібереді;
2) қызмет берушінің басшысы немесе басшысының орынбасары 1 күнтізбелік күні ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызметке қажетті қызметті алушының ұсынылған құжаттарын қарайды және оларды қызмет берушінің құрылымдық бөлімшеге жібереді;
3) қызмет берушінің құрылымдық бөлімше басшысы 1 күнтізбелік күн ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызметке қажетті қызметті алушының ұсынылған құжаттарын қарайды және оларды қызмет берушінің құрылымдық бөлімше қызметшісіне (орындаушына) жібереді;
4) қызмет берушінің құрылымдық бөлімше қызметшісі (орындаушы) 36 күнтізбелік күн ішінде мәлеметтің дұрыстығына және толықтығына тексеру, сондай-ақ азаматтық авиацияның авиациялық техникасына техникалық қызмет көрсету және оны жөндеу ұйымына сертификаттық тексеру жүргізеді;
5) қызмет берушінің құрылымдық бөлімше қызметшісі (орындаушы) 1 күнтізбелік күн ішінде азаматтық авиацияның авиациялық техникасына техникалық қызмет көрсету және оны жөндеу ұйымына сертификатын (сертификаттың телнұсқасын) рәсімдейді және қызмет берушінің құрылымдық бөлімше басшысына қол қою үшін жібереді;
6) қызмет берушінің құрылымдық бөлімше басшысы сертификатқа (сертификаттың телнұсқасын) қол қойғанан кейін қызмет берушінің құрылымдық бөлімше қызметшісіне (орындаушы) береді;

4) оформление сотрудником (исполнителем) структурного подразделения услугодателя сертификата организации по техническому обслуживанию и ремонту авиационной техники гражданской авиации и передача его для подписания руководителю структурного подразделения услугодателя;
5) выдача сертификата (дубликат сертификата) организации по техническому обслуживанию и ремонту авиационной техники гражданской авиации услугополучателю.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя, в процессе оказания
государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) руководитель или заместитель руководителя услугодателя;
2) руководитель структурного подразделения услугодателя, осуществляющего соответствующую функцию;
3) сотрудник (исполнитель) структурного подразделения услугодателя, осуществляющего соответствующую функцию;
4) сотрудник канцелярии услугодателя.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя:
1) сотрудник канцелярии услугодателя в течение 30 минут с момента поступления заявки от услугополучателя, производит прием, вскрытие и регистрацию заявки в Единой системе электронного документооборота, копирование его электронной версии, и направляет их руководителю услугодателя;
2) руководитель или заместитель руководителя услугодателя в течение 1 календарного дня рассматривает представленные документы услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги, и направляет их в структурное подразделение услугодателя;
3) руководитель структурного подразделения услугодателя в течение 1 календарного дня рассматривает представленные документы услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги, и направляет их сотруднику (исполнителю) структурного подразделения услугодателя;
4) сотрудник (исполнитель) структурного подразделения услугодателя рассматривает представленную услугополучателем документацию и проводит сертификационное обследование в срок не более 36 календарных дней со дня получения представленных документов услугополучателя, необходимых для оказания государственной услуги;
5) сотрудник (исполнитель) структурного подразделения услугодателя в течение 1 календарного дня оформляет сертификат организации по техническому обслуживанию и ремонту авиационной техники гражданской авиации и передает на подпись руководителю структурного подразделения услугодателя;
6) руководитель структурного подразделения услугодателя в течение 1 календарного дня подписывает сертификат организации по техническому обслуживанию и ремонту авиационной техники гражданской авиации и передает сотруднику (исполнителю) структурного подразделения услугодателя;

23) 7-процесс – "Е-лицензиялау" ЗД МДҚ сұрау салуды тіркеу және "Е-лицензиялау" ЗД МДҚ қызметті өңдеу;
24) 9-процесс – көрсетілетін қызметті алушының "Е-лицензиялау" ЗД МДҚ қалыптастырылған қызметтің (электрондық лицензия) нәтижесін алу. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ пайдалану арқылы қалыптастырылады.
9. "Азаматтық авиацияның авиациялық техникасына техникалық қызмет көрсету және оны жөндеу ұйымына сертификат беру" мемлекеттік қызметті көрсетудегі процессінің, қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) арасындағы рәсімдер (іс-қимыл) жүйелілігінің толық сипаттамасы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет Регламентіне 2-қосымшаға сәйкес бизнес - процесс анықтамасында көрсетілген.
"Азаматтық авиацияның авиациялық
техникасына техникалық қызмет
көрсету және оны жөндеу ұйымына
сертификат беру" мемлекеттік
қызметінің регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетуге тартылған ақпараттық жүйелердің
функционалдық өзара іс-қимылының диаграммасы №1
Мемлекеттік қызмет көрсетуге тартылған ақпараттық жүйелердің
функционалдық өзара іс-қимылының диаграммасы №2
Шартты белгілер:
"Азаматтық авиацияның авиациялық
техникасына техникалық қызмет көрсету
және оны жөндеу ұйымына
сертификат беру" мемлекеттік
қызметінің регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету бизнес-процесс
Анықтамасы
"Азаматтық авиацияның авиациялық техникасына техникалық қызмет
көрсету және оны жөндеу ұйымына сертификат беру"

23) процесс 7 – регистрация запроса в ИС ГБД "Е-лицензирование" и обработка услуги в ИС ГБД "Е-лицензирование";
24) процесс 9 – получение услугополучателем результата услуги (электронная лицензия) сформированной ИС ГБД "Е-лицензирование". Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
9. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя в процессе оказания государственной услуги и порядок использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему регламенту.
Приложение 1 к регламенту
государственной услуги
"Выдача сертификата организации по
техническому обслуживанию и ремонту
авиационной техники гражданской авиации"
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия информационных
систем, задействованных в оказании государственной услуги
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через услугодателя
Условные обозначения:
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Выдача сертификата организации по
техническому обслуживанию и ремонту
авиационной техники гражданской авиации"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Выдача сертификата организации по техническому обслуживанию
и ремонту авиационной техники гражданской авиации"