Мемлекеттік экологиялық бақылауды ұйымдастыру мен жүргізуге қатысты құжаттардың нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 26 маусымдағы № 435 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 11 тамызда № 11863 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2021 жылғы 24 мамырдағы № 166 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 24.05.2021 № 166 (01.07.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Экологиялық кодексінің 17-бабының 27) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мемлекеттік экологиялық бақылауды ұйымдастыру мен жүргізуге қатысты құжаттардың мынадай нысандары бекітілсін:
1) Әкімшілік құқық бұзушылық туралы хаттама, осы бұйрықтың 1 қосымшасына сәйкес;
2) Әкімшілік жаза қолдану туралы қаулы, осы бұйрықтың 2 қосымшасына сәйкес;
3) Іс бойынша іс жүргізуді тоқтату туралы қаулы, осы бұйрықтың 3 қосымшасына сәйкес;
4) Қазақстан Республикасының экологиялық заңнамасын қадағалау жөнінде тексеріс нәтижелері туралы акт, осы бұйрықтың 4 қосымшасына сәйкес;
5) Қазақстан Республикасының экологиялық заңнамасын бұзушылықтарды жою туралы нұсқама, осы бұйрықтың 5 қосымшасына сәйкес.
2. Осы бұйрықтың 6 қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Мұнай-газ кешеніндегі экологиялық реттеу, бақылау және мемлекеттік инспекция комитеті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгенінен кейін он күнтізбелік күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспа басылымдарына және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықты алғаннан кейін он күнтізбелік күн ішінде оның көшірмесін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің ресми интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастыруды;
5) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 2), 3) және 4) тармақшаларымен көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.

Об утверждении форм документов, касающихся организации и проведения государственного экологического контроля
Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 26 июня 2015 года № 435. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 августа 2015 года № 11863. Утратил силу приказом Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 24 мая 2021 года № 166.
Сноска. Утратил силу приказом Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 24.05.2021 № 166 (вводится в действие c 01.07.2021).
В соответствии с подпунктом 27) статьи 17 Экологического кодекса Республики Казахстан от 9 января 2007 года ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые формы документов, касающихся организации и проведения государственного экологического контроля:
1) Протокола об административном правонарушении, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Постановления о наложении административного взыскания, согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) Постановления о прекращении производства по делу, согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) Акта о результатах проверки по соблюдению экологического законодательства Республики Казахстан, согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) Предписания об устранении нарушений экологического законодательства Республики Казахстан, согласно приложению 5 к настоящему приказу.
2. Признать утратившим силу некоторые приказы Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан согласно приложению 6 к настоящему приказу.
3. Комитету экологического регулирования, контроля и государственной инспекции в нефтегазовом комплексе Министерства энергетики Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление на официальное опубликование копии настоящего приказа в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан в периодические печатные издания и в информационно-правовую систему "Әділет";
3) направление копии настоящего приказа в течение десяти календарных дней со дня его получения в республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного введения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан;
4) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства энергетики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 2), 3) и 4) настоящего пункта.

4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің жетекшілік ететін вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық оның алғашқы ресми жарияланғанынан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрі
В. Школьник
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрі
________________Е. Досаев
2015 жылғы 9 шілде
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2015 жылғы 26 маусымдағы
№ 435 бұйрығына
1 қосымша
Нысан
Әкімшілік құқық бұзушылық туралы хаттама
м/к ___________ № _______ _______ ж.
"___"______
(жазылу орны)
___________________________________ Мемлекеттік экологиялық инспектор
(бас, жоғары)
_____________________________________________________________________
__________(атқаратын лауазымы, аты-жөні) "Әкімшілік құқық бұзушылық
туралы" Қазақстан Республикасының 2014 жылғы 5 шілдедегі Кодексінің
(бұдан әрі ӘҚБКо) 697-бабына сәйкес
_____________________________________________________________________
_(әкімшілік құқық бұзушылық жасаған тұлға туралы мәліметтер)
Заңды тұлғаның ұйымдастыру-құқықтық нысаны:
_____________________________________________________________________
Заңды тұлғаның орналасқан орны:
______________________________________
БСН: ________________________________________________________________
Заңды тұлғаның банк деректемелері:___________________________________
Жеке басын куәландыратын құжаттың атауы және
деректемелері:_______________________________________________________
Туған күні, тұрғылықты жері:_________________________________________
ЖСН: ________________________________________________________________
Тұрғылықты жері бойынша тіркелуі туралы
мәліметтер:__________________________________________________________
жұмыс орыны, лауазымы: ______________________________________________
телефон, факс, ұялы телефон нөмірі, (немесе) электронды мекен жайы ол
болған кезде_________________________________________________________
(Куәгерлердің) қатысуымен____________________________________________
_______________________________________________________________
(лауазымы, Т.А.Ә., үй мекенжайы)
әкімшілік құқық бұзушылықтың жасалу орны, уақыты және мәні:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Осылайша ӘҚБК т. бабында көзделген әкімшілік құқық бұзушылық жасалу
белгілері байқалады.
Жеке тұлғаның (заңды тұлғаның уәкiлеттi өкiлi) түсініктемесі
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
____________________________________________________________
ӘҚБК 738-бабына сәйкес іс жүргізу тілі ретінде
____________________белгіленді
Әкімшілік құқық бұзушылықты айқындау және тіркеу кезінде
метрологиялық тексерістің күні, нөмірі, атауы, техникалық құралының
көрсеткіші.
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Құқық бұзушыға ӘҚБК 744-бабында көзделген құқықтары мен міндеттері
түсіндірілді, оған сәйкес өзіне қатысты әкімшілік құқық бұзушылық
туралы іс бойынша іс жүргізіліп жатқан адам хаттамамен және істің
басқа да материалдарымен танысуға, түсініктемелер беруге, хаттаманың
мазмұны мен ресімделуі жөнінде ескертулер жасауға, дәлелдемелер
ұсынуға, өтінішхаттар мен қарсылықтарды мәлімдеуге, қорғаушының заң
көмегін пайдалануға, істі қарау кезінде ана тілінде немесе өзі
білетін тілде сөйлеуге және егер іс жүргізіліп отырған тілді білмесе,
аудармашы көрсеткен қызметтерді өтеусіз пайдалануға; іс бойынша іс
жүргізуді қамтамасыз ету шараларының қолданылуына, әкімшілік құқық
бұзушылық туралы хаттамаға және іс бойынша қаулыға шағым жасауға,
одан үзінді көшірме алуға және істегі құжаттардың көшірмелерін
түсіріп алуға, сондай-ақ өзіне осы Кодекспен берілген өзге де
процестік құқықтарды пайдалануға құқылы.________ (қолы).
ҚР ӘҚБК-ның 808-бабына сәйкес осы хаттама қоса берілген
материалдармен бірге қарау үшін
_______________________________________ (судьяға, әкімшілік құқық
бұзушылық туралы істі қарастыратын уәкілеттік берілген органға
(лауазымды адамға) жіберіледі.
Хаттама куәлардың қатысуымен жасалды
____________________________________________________________________
(куәлар бар болса) (аты-жөні, мекен-жайы, жұмыс орны)
Хаттаманы толтырған адамның қолы:
____________________________________
Хаттама атына жасалған адамның
қолы:__________________________________
Куәлар қолы: 1._____________________________________________________
(бар болса)
2._____________________________________________________
(қолы)
Хаттамаға қоса беріледі:
____________________________________________________________________
(қоса берілген құжаттар)
Хаттаманы жасаған адамның қолы:
______________________________________
_________________________________________________________
Т.А.Ә_______________________________________________________________
М.О.
Хаттаманың мазмұны және оны ресімдеу бойынша ескертулер_____________
____________________________________________________________________
_____________________________ 20 жыл "____" ________________________
(қолы) (Т.А.Ә)
Хаттама көшірмесін алдым: "___" _____________20__ж._________
Хаттаманы қол қойып алудан бас тартқаны, және хаттамаға қол қоюдан
бас тартқаны туралы белгі____________________________________________
_________________________________________________________
_________________________________________________________
_________________________________________________________
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2015 жылғы 26 маусымдағы
№ 435 бұйрығына
2 қосымша
Нысан
Әкімшілік жаза қолдану туралы ҚАУЛЫ
м/к ___________ № _______ _______ ж. "___"_______
(жазылу орны)
"Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасының 2014
жылғы 5 шілдедегі Кодексінің 697-бабына сәйкес әрекет ететін,
____________________ мемлекеттік экологиялық инспекторымен (бас/аға)
____________________________________________________________________
(Аты-жөні, лауазымы)
____________________________________________________ хаттама қаралды
(хаттаманың № және жазылу күні)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
________________________________________________________________
(қоса берілген әкімшілік құқық бұзушылық туралы материалдар)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
қатысты
_________________________________________________________
Заңды тұлғаның ұйымдастыру-құқықтық
нысаны:______________________________________________________________
Заңды тұлғаның тұрғылықты жері:______________________________________
Заңды тұлға ретінде тіркелген күні мен нөмірі:
__________________________________________________________
__________________________________________________________
БСН__________________________________________________________________
Заңды тұлғаның банк деректемелері:___________________________________
_____________________________________________________________________
Туған күні: _____ж " ___ "
Жеке тұлғаны куәландыратын құжаттың атауы және
деректемелер:________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
ЖСН:_________________________________________________________________
Мекенжайы:___________________________________________________________
Жұмыс орны, лауазымы_________________________________________________
____________________________________________________________________
абоненттік телефон, факс, ұялы телефон нөмірі, (немесе) электронды
мекен жайы___________________________________________________________
ӘҚБК 738-бабына сәйкес іс бойынша іс жүргізу тілі ретінде
___________________________белгіленді
ӘҚБК 744-бабымен қарастырылған құқықтары түсіндірілді ________ қолы
Айқындалғаны:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(істі қарастыру кезінде айқындалған әкімшілік құқық бұзушылық және
мән-жайлар үшін жауапкершілікті көздейтін ӘҚБК бабы)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
ӘҚБК-ның 821-бабына сәйкес
Қаулы етті:
ӘҚБК _________ бабы бойынша:

4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра энергетики Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр энергетики
Республики Казахстан
В. Школьник
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
__________________Е. Досаев
9 июля
Приложение 1
к приказу Министра энергетики
Республики Казахстан
от 26 июня 2015 года № 435
Форма
Протокол
об административном правонарушении
г/п __________________
(место составления)
№ __________
от "___" ____________г.
Главный / Старший / Государственный экологический инспектор
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О.)
в соответствии со статьей 697 Кодекса Республики Казахстан от 5
июля 2014 года "Об административных правонарушениях" (далее - КоАП
РК) составлен настоящий протокол в отношении, _______________________
_____________________________________________________________________
(сведения о лице, совершившем административное правонарушение)
Организационно-правовая форма юридического лица: ____________________
_____________________________________________________________________
Местонахождение юридического лица: __________________________________
БИН__________________________________________________________________
Банковские реквизиты юридического лица:______________________________
Наименование и реквизиты документа, удостоверяющего личность: _______
_____________________________________________________________________
Дата рождения, место жительства: " "_________г.______________________
ИИН _________________________________________________________________
Сведения о регистрации по месту жительства: _________________________
Место работы, должность: ____________________________________________
Номер телефона (сотовой связи, факса), адрес электронной почты при ее наличии _____________________________________________________________
При участии (свидетелей) ____________________________________________
(должность, Ф.И.О., домашний адрес)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Место, время совершения и существо административного правонарушения:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Таким образом, усматриваются признаки административного правонарушения предусмотренного частью статьи КоАП РК
Объяснения физического лица (уполномоченный представитель
юридического лица) _____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Согласно статье 738 КоАП РК языком производства по делу
определен____________________________________________________________
Название, номер, дата метрологической проверки, показания
технического средства, если оно использовалось при выяснении и
фиксации административного правонарушения
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Нарушителю разъяснены права и обязанности, предусмотренные статьей 744 КоАП РК, согласно которому лицо, в отношении которого ведется
производство по делу об административном правонарушении, вправе
знакомиться с протоколом и другими материалами дела, давать
объяснения, делать замечания по содержанию и оформлению протокола,
представлять доказательства, заявлять ходатайства и отводы,
пользоваться юридической помощью защитника, при рассмотрении дела
выступать на родном языке или языке, которым владеет, и безвозмездно
пользоваться услугами переводчика, если не владеет языком, на
котором ведется производство; обжаловать применение мер обеспечения
производства по делу, протокол об административном правонарушении и
постановление по делу, делать выписки из него и снимать копии с
имеющихся в деле документов, а также пользоваться иными
процессуальными правами, предоставленными ему КоАП РК.
С правами и обязанностями ознакомлен (а): ___________________________
В соответствии со статьей 808 КоАП РК данный протокол вместе с
прилагаемыми материалами направляется для рассмотрения
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(суду, органу (должностному лицу), уполномоченному рассматривать дело
об административном правонарушении)
Протокол составлен в присутствии свидетелей__________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(при свидетелях если они имеются: Ф.И.О., адрес место работы)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О., адрес место работы)
Подпись лица, составившего протокол:_________________________________
Подпись лица, в отношении которого составлен протокол:_______________
Подписи свидетелей: 1. ______________________________________________
(при наличии) 2. ______________________________________________
К протоколу прилагается:
_____________________________________________________________________
(наименование прилагаемых документов)
_____________________________________________________________________
Подпись лица, составившего протокол: ________________________________
Ф.И.О. ______________________________________________________________
М.О. (М.П.)
Замечания по содержанию и оформлению протокола:______________________
_____________________________________________________________________
___________________ __________________ "____" _____________ 20__г.
(подпись) (Ф.И.О.)
Копию протокола получил: "____" _____________ 20__г. ________________
(подпись)
Отметка об отказе принятия под расписку протокола, и об отказе в подписании протокола_________________________________________________
Приложение 2
к приказу Министра энергетики
Республики Казахстан
от 26 июня 2015 года № 435
Форма
ПОСТАНОВЛЕНИЕ
о наложении административного взыскания
г/п __________________
(место составления)
№ __________
от "___" ___________ г.
___________________ Государственный экологический инспектор_________
(главный/старший)
____________________________________________________________________
(Ф.И.О., должность)
в соответствии со статьей 697 Кодекса Республики Казахстан от 5 июля
2014 года "Об административных правонарушениях" (далее - КоАП),
рассмотрев материал о нарушении законодательства
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(№ и дата составления протокола)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(приложенные к нему материалы об административном правонарушении)
_____________________________________________________________________
В отношении__________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Организационно-правовая форма юридического лица:_____________________
Местонахождение юридического лица: __________________________________
_____________________________________________________________________
Номер и дата государственной регистрации в качестве юридического лица:_______________________________________________________________
БИН _________________________________________________________________
Банковские реквизиты юридического лица:______________________________
_____________________________________________________________________
Дата рождения: "___"________г.
Наименование и реквизиты документа, удостоверяющего личность:__________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
ИИН__________________________________________________________________
Место жительства: ___________________________________________________
Место работы, должность: ____________________________________________
Номер телефона (сотовой связи, факса) и (или) адрес электронной почты при ее наличии ______________________________________________________
Согласно статье 738 КоАП языком производства по делу определен ______
Нарушителю разъяснены права, предусмотренные статьей 744 КоАП
____________________________________________________________________
(подпись)
Установлено:
_____________________________________________________________________
(статья КоАП, предусматривающая ответственность за
административное правонарушение и обстоятельства, установленные
при рассмотрении дела)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
в соответствии со статьей 821 КоАП
ПОСТАНОВИЛ:
Наложить административное взыскание по статье ____________ КоАП
в виде:

1. айыппұл_______________________________________________ мөлшерінде;
2. ескерту түріндегі әкімшілік жаза қолданылсын.
Салық органының деректемелері:_______________КНП_____, төлемді
тағайындау КОДы_______, Кбе_________.
ӘҚБК-ның 832-бабына сәйкес Әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы iс
бойынша қаулыға шағым бере алады, жоғары органдарға шағымданады
(жоғары лауазымды тұлғаларға) немесе мамандандырылған аудандық және
оған теңестiрiлген әкiмшiлiк сот судьяларының әкiмшiлiк жаза қолдану
туралы қаулысына қаулы көшірмесін ұсынғаннан кейін 10 тәулік ішінде,
ал егер осы Кодекстiң 744-748 баптарында аталған адамдар істі
қарастыруға қатыспаса, - оны алған күннен бастап жоғары тұрған сотқа
шағым беруi, наразылық бiлдiруi мүмкiн,
Ескертпе: бұзушыға ӘҚБК-нің 893-бабында белгіленген мерзім
өткеннен кейін ӘҚБК-ның 894-896 баптарында белгіленген шаралар
қолданылады.
Қаулы көшірмесін алдым:______________________________________________
(жеке тұлғаның немесе заңды тұлғаның уәкiлеттi өкілінің қолы)
________________________________Мемлекеттік экологиялық инспектор
(бас/аға)
____________________________________________________________________
(Т.А.Ә. қолы)
___________________________(Куәлік № __________)
М.О.
Қаулы көшірмесі берілді "___"__________ 20__ж.
____________________________________________________________________
(Жеке (лауазымды), заңды тұлғаның заңды өкілінің Т.А.Ә.)
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2015 жылғы 26 маусымдағы
№ 435 бұйрығына
3 қосымша
Нысан
Іс бойынша іc жүргізуді тоқтату туралы қаулы
м/к _____________ № ______ ____ жылғы "___" ______________
(жазылу орыны)
_____________________________________________________________________
(қаулы шығарған лауазымды адамның Т.А.Ә)
Әкімшілік құқық бұзушылық туралы істі қарастырып
_____________________________________________________________________
(ісі қаралып отырған тұлғаның Т.А.Ә, лауазымы, жұмыс орны және
мекен-жайы)
_____________________________________________________ жұмыс істейтін
(лауазымы, жұмыс орны)
_________________________________________________________ анықталды
(істі қарау кезінде белгіленген бұзушылық мәні және жағдайдың
мазмұны)
_____________________________________________________________________
Қаулы етеді:_________________________________________________________
____________________________________________________________________

1. Предупреждения _____________________________________________
2. Штрафа в размере: __________________________________________
Реквизиты налогового органа:___________________ КНП ____, Код
назначения платежа:_________Кбе ____________________________________
Согласно статье 832 КоАП постановление по делу об
административном правонарушении может быть обжаловано, опротестовано
в вышестоящий орган (вышестоящему должностному лицу) или
специализированный районный и приравненный к нему административный
суд по месту нахождения органа (должностного лица) в течение 10 суток
со дня вручения копии постановления, а в случае, если лица, указанные
в статьях 744-748 КоАП, не участвовали в рассмотрении дела, - со дня
его получения.
Примечание: по истечении срока, установленного статьей 893 КоАП
к нарушителю применяются меры, установленные статьями 894-896 КоАП.
Копию постановления получил (а): ______________________________
(подпись физического лица либо
уполномоченного представителя юридического лица)
____________________________ Государственный экологический инспектор
(главный/старший)
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О. подпись)
Удостоверение № _____________________________________________________
М.П.
Копия постановления вручена (направлена) " ___" ___________ _____ г.
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О. физического (должностного), уполномоченного
представителя юридического лица)
Приложение 3
к приказу Министра энергетики
Республики Казахстан
от 26 июня 2015 года № 435
Форма
Постановление
о прекращении производства по делу
г/п __________________
(место составления)
№ __________
от "___" ___________ г.
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О. должностного лица, вынесшего постановление)
Рассмотрев дело об административном правонарушении
____________________________________________________________________
(Ф.И.О., должность, место работы и жительства лица, в отношении
которого рассматривается дело)
_____________________________________________________________________
работающим (ей)______________________________________________________
(должность, место работы)
установил____________________________________________________________
(существо нарушения и изложение обстоятельств, установленных
при рассмотрении дела)
_____________________________________________________________________
постановил:
Прекратить производство по делу на основании_________________________
_____________________________________________________________________
(обстоятельства, прекращающие дело, предусмотренные статьей 809
Кодекса "Об административных правонарушениях" Республики Казахстан от

(2014 жылғы 5 шілдедегі "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан
Республикасының Кодексінің 809-бабымен қарастырылған істі тоқтататын
мән-жайлар) негізінде іс жөніндегі өндіріс тоқтатылсын
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(қаулы шығарған лауазымды адамның Т.А.Ә, лауазымы мен қолы)
Қаулыны алдым_______________________________________________________
(қаулы шығаруға қатысты тұлғаның Т.А.Ә. және қолы)
20___ жылғы "___" _______
Ескертпе: әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс материалдары 3
жыл бойы сақталады.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2015 жылғы 26 маусымдағы
№ 435 бұйрығына
4 қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының экологиялық заңнамасын сақтау жөніндегі тексерістің нәтижелері туралы акті
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Энергетика министрінің м.а. 08.12.2016 № 522 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20__ жылғы "___" ________                        ____________________
"____" сағат "_____" минут жасалған орны
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
бақылау органының атауы
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
тексеру жүргiзген адамның (адамдардың) тегi, аты, әкесiнiң аты
(егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе) және лауазымы
20__ жылғы "___" ________ тексеру тағайындау туралы № ____ актінің
негізінде, __________________________________________________________
_________________________________________________________ қатысуымен
тексеру жүргiзу кезiнде болған жеке немесе заңды тұлға өкiлiнiң лауазымы
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
тексеру жүргізілген орын
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
тексерiлетiн субъектiнiң атауы немесе тегi, аты, әкесiнiң аты (егер ол жеке
басын куәландыратын құжатта көрсетілсе) тексеру жүргіздім.
Экологиялық заңнаманың сақталуын тексеру барысында мынадай бұзушылықтар анықталды:
Бұзушылықтың сипаттамасы
Табиғатты қорғау заңнамасының нормалары
2015 жылғы 29 қазандағы Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік Кодексінің 152-бабы 4 тармағына сәйкес, егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше белгіленбесе, тексеру нәтижесiнде анықталған бұзушылықтар бойынша қосымша уақыт және (немесе) қаржы шығындары қажет болған жағдайда, қарсылықтар болмаған кезде тексерiлетін субъект тексерудi жүргiзген мемлекеттiк органның басшысымен келiсiлетін мерзiмдердi көрсете отырып, анықталған бұзушылықтарды жою жөнiнде қабылданатын шаралар туралы ақпаратты үш жұмыс күнінен кешіктірмей ұсынуға құқылы.
___________________________________________________________________________
тексеру парағының атауы және бұзушылық анықталған талаптардың тармақтары
_______________________       тексерудi жүргiзген лауазымды
адамның (адамдардың) қолы
Тексеру нәтижелері туралы актімен таныстым, акт бойынша ескертулер мен
қарсылықтар __________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
тексерiлетiн субъект өкiлiнiң, сондай-ақ тексерудi жүргiзу кезiнде қатысқан адамардың актiмен танысуы немесе танысудан бас тартуы туралы мәлiметтер, олардың қолы немесе қол қоюдан бас тартуы
Қосымшаларының көшірмелерімен бірге актінің бір данасын алдым _________
(қолы)
____________________________________________________________________
тексерілетін субъекті өкілінің тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе)
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2015 жылғы 26 маусымдағы
№ 435 бұйрығына
5 қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының экологиялық заңнамасын бұзушылықты
жою туралы нұсқама
Қазақстан Республикасы Экологиялық кодексінің 117-бабын
басшылыққа ала отырып, Қазақстан Республикасының экологиялық
заңнамасын сақтау жөніндегі тексеріс нәтижелері туралы 20 ___ жылғы
__________ №_____ актісі бойынша мемлекеттік экологиялық бақылау
барысында анықталған бұзушылықты жою мақсатында_______________
____________________________________________________________________
(табиғат пайдаланушының атауы)
НҰСҚАМА БЕРЕМІН:
Нұсқамалар
Орындау мерзімі
Негіздеме
Осы Нұсқаманың орындалуы туралы ақпарат көрсетілген мерзімге сәйкес
_____________________________________________________________________
(қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органның атауы)
ұсынылсын.
Көрсетілген мерзімде Нұсқама орындалмаған жағдайда кінәлы тұлға
"Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасының 2014
жылғы 5 шілдедегі Кодексінің 462 бабының 3-тармағына сәйкес әкімшілік
жауапкершілікке тартылады.
____________________Мемлекеттік экологиялық инспектор _______________
(бас, аға)
_____________________________________________________________________
(қолы, Т.А.Ә.)
1. Нұсқаманы берді:_______________________ "___"_____20___ж.
(Т.А.Ә, қолы)
М.О.
2. Нұсқаманы орындау үшін алды:__________________ "__"___20___ж.
(Т.А.Ә, қолы)
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2015 жылғы 26 маусымдағы
№ 435 бұйрығына
6 қосымша
Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрінің күші
жойылған кейбір бұйрықтарының тізбесі

5 июля 2014 года)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О., должность и подпись должностного лица, вынесшего
постановление)
Постановление получил _______________________________________________
(Ф.И.О. и подпись лица, в отношении которого оно вынесено)
"____" ____________ ______ г.
Примечание: Все материалы хранятся в деле об административном правонарушении в течение 3-х лет.
Приложение 4
к приказу Министра энергетики
Республики Казахстан
от 26 июня 2015 года № 435
Сноска. Приложение 4 в редакции приказа и.о. Министра энергетики РК от 08.12.2016 № 522 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Акт о результатах проверки по соблюдению
экологического законодательства Республики Казахстан
"____" __________ 20___года
"____" часов "_____" минут
______________________
место составления
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
наименование органа контроля
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем
личность) и должность лица (лиц), проводившего проверку
на основании акта о назначении проверки от "_____" ___________ 20____
года № ______ , в период с __________ по _______________________ провел
проверку
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
место проведения проверки
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(наименование или фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе,
удостоверяющем личность) проверяемого субъекта
в присутствии ___________________________________________________________________
должность представителя физического или юридического лица,
присутствовавшего при проведении проверки)
При проверке соблюдения экологического законодательства установлены следующие
нарушения:
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Характер нарушения
Норма природоохранного законодательства
Согласно пункту 4 статьи 152 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан
от 29 октября 2015 года по выявленным в результате проверки нарушениям, в случае
необходимости дополнительных временных и (или) финансовых затрат, проверяемый субъект
вправе не позднее трех рабочих дней при отсутствии возражений предоставить информацию
о мерах, которые будут приняты по устранению выявленных нарушений, с указанием сроков,
которые согласовываются с руководителем органа контроля, проводившего проверку, если
иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
________________________________________________________________________________
наименование проверочного листа и пункты требований, по которым
выявлены нарушения
___________________подпись должностного лица (лиц),
проводившего проверку
С актом о результатах проверки ознакомлен (а), замечания и
возражения по акту _______________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
сведения об ознакомлении или отказе в ознакомлении с актом
представителя проверяемого субъекта, а также лиц, присутствовавших
при проведении проверки, их подписи или отказ от подписи
Один экземпляр акта с копиями приложений получил ___________________________
(подпись)
________________________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе,
удостоверяющем личность представителя проверяемого субъекта
Приложение 5
к приказу Министра энергетики
Республики Казахстан
от 26 июня 2015 года № 435
Форма
Предписание
об устранении нарушений экологического законодательства
Республики Казахстан
Руководствуясь статьей 117 Экологического кодекса Республики
Казахстан, в целях устранения выявленных нарушений в ходе
государственного экологического контроля по Акту о результатах
проверки по соблюдению экологического законодательства Республики
Казахстан
№ ______ от _________ г.
___________________________________________________________________
(наименование природопользователя)
ПРЕДПИСЫВАЮ:
Предписания
Сроки исполнения
Основание
Информацию о ходе исполнения настоящего Предписания представлять в
___________________________________________________________________
(наименование уполномоченного органа в области охраны окружающей
среды)
___________________________________________согласно указанных сроков.
При неисполнении Предписания в указанные сроки виновное лицо несет
административную ответственность в соответствии с пунктом 3 статьи
462 Кодекса Республики Казахстан от 5 июля 2014 года "Об
административных правонарушениях".
___________________________ Государственный экологический инспектор
(главный, старший)
_____________________________________________________________________
(подпись, Ф.И.О.)
Предписание выдал: __________________________________________________
М.П (Ф.И.О., подпись)
"___"________ _____ г.
Предписание для исполнения получил: _________________________________
"__"______ _____ г. (Ф.И.О., подпись)
Приложение6
к приказу Министра энергетики
Республики Казахстан
от 26 июня 2015 года № 435
Перечень
утративших силу некоторых приказов
Министра охраны окружающей среды
Республики Казахстан

1) "Мемлекеттік экологиялық бақылауды ұйымдастыруға және жүргізуге қатысты құжаттардың нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2007 жылғы 5 сәуірдегі № 100-ө бұйрығы (Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2007 жылғы 7 мамырда № 4661 болып тіркелген, "Заң газетінде" 2007 жылғы 25 мамырда № 78 (1281) жарияланған);
2) "Мемлекеттік экологиялық бақылауды ұйымдастыруға және жүргізуге қатысты құжаттардың нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2007 жылғы 5 сәуірдегі № 100-ө бұйрығына өзгертулер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2009 жылғы 11 желтоқсандағы № 269-ө бұйрығы (Қазақстан Әділет министрлігінде 2010 жылғы 15 қаңтарда № 6005 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы орталық атқарушы және, өзге де орталық мемлекеттік органдары актілерінің жинағанда № 9, 2010 ж., жарияланған);
3) "Мемлекеттік экологиялық бақылауды ұйымдастыруға және жүргізуге қатысты құжаттардың нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2007 жылғы 5 сәуірдегі № 100-ө бұйрығына өзгертулер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2011 жылғы 1 қырқүйектегі № 233-ө бұйрығы (Қазақстан Әділет министрлігінде 2011 жылғы 26 қырқүйектегі № 7203 болып тіркелген, "Егемен Қазақстан" газеті 2011 жылы 18 қазан № 501-502 (26894) жарияланған).

1) приказ Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 5 апреля 2007 года № 100-п "Об утверждении форм документов, касающихся организации и проведения государственного экологического контроля" (зарегистрированный в Министерстве юстиции Республики Казахстан 7 мая 2007 года № 4661, опубликованный в газете "Юридическая газета" от 25 мая 2007 г. № 78 (1281));
2) приказ Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 11 декабря 2009 года № 269-ө "О внесении изменений и дополнений в приказ Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 5 апреля 2007 года № 100-п "Об утверждении форм документов, касающихся организации и проведения государственного экологического контроля" (зарегистрированный в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 января 2010 года № 6005, опубликованный в Собрании актов центральных исполнительных и иных центральных государственных органов Республики Казахстан № 9, 2010 года);
3) приказ Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 1 сентября 2011 года № 233-ө "О внесении дополнений и изменения в приказ Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 5 апреля 2007 года № 100-П "Об утверждении форм документов, касающихся организации и проведения государственного экологического контроля" (зарегистрированный в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 сентября 2011 года № 7203, опубликованный в газете "Казахстанская правда" от 18 октября 2011 г. № 332 (26723)).