Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мамандар үшін біліктілік санатын беру туралы куәлікті беру және кері қайтарып алу қағидаларын, мерзімдерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 6 тамыздағы № 596 бұйрығы. Қазақстан республикасының Әділет минстрлігінде 2015 жылы 7 қыркүйекте № 12027 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 30 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-336/2020 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 30.12.2020 № ҚР ДСМ-336/2020 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
РҚАО-ның ескертпесі!
Бұйрық 2015 жылғы 9 қазаннан бастап қолданысқа енгізіледі
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Қазақстан Республикасы Кодексінің 176-1-бабының 5-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мамандар үшін біліктілік санатын беру туралы куәлікті беру және кері қайтарып алу қағидалары, мерзімдері бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның мерзімді баспасөз басылымдарына және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2015 жылғы 9 қазаннан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрі
Е. Досаев
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрі
__________Т. Дүйсенова
2015 жылғы " "
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрiнiң
2015 жылғы 6 тамыздағы
№ 596 бұйрығымен
бекітілген
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мамандар үшін біліктілік санатын беру туралы куәлікті беру және кері қайтарып алу қағидалары, мерзімдері
Ескерту. Қағида жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің м.а. 31.07.2018 № МЗ-1 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Об утверждении Правил, сроков выдачи и отзыва свидетельства о присвоении квалификационной категории для специалистов в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения
Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 6 августа 2015 года № 596. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 7 сентября 2015 года № 12027. Утратил силу приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-336/2020.
Сноска. Утратил силу приказом Министра здравоохранения РК от 30.12.2020 № ҚР ДСМ-336/2020 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
Настоящий приказ вводится в действие с 09.10.2015 года.
В соответствии с пунктом 5 статьи 176-1 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила, сроков выдачи и отзыва свидетельства о присвоении квалификационной категории для специалистов в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения.
2. Комитету по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан обеспечить в установленном законодательством порядке:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан и интранет-портале государственных органов.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 9 октября 2015 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр
национальной экономики
Республики Казахстан
Е. Досаев
"СОГЛАСОВАН"
Министр здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан
____________ Т. Дуйсенова
"____"___________ 20__ г.
Утверждены
приказом Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 6 августа 2015 года
№ 596
Правила, сроки выдачи и отзыва свидетельства о присвоении квалификационной категории для специалистов в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения
Сноска. Правила в редакции приказа и.о. Министра здравоохранения РК от 31.07.2018 № МЗ-1 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мамандар үшін біліктілік санаттарын беру туралы куәліктерді беру және қайтарып алу қағидалары, мерзімдері (бұдан әрі – Қағидалар) "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" 2009 жылғы18 қыркүйектегі Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 176-1-бабының 5-тармағына сәйкес әзірленген және орта (техникалық және кәсіптік), орта арнаулы білімнен кейінгі, жоғары медициналық және фармацевтикалық білімі бар адамдарға біліктілік санатын беру тәртібін, сондай-ақ оларды беру және біліктілік санатын беру туралы куәлікті кері қайтарып алу мерзімдерін айқындайды.
Біліктілік санатын беру ерікті рәсім болып табылады.
2. Қағидаларда мынадай анықтамалар пайдаланылды:
1) біліктілік санатын беру туралы куәлік – осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес тиісті біліктілік санатының берілгенін растайтын құжат (бұдан әрі – куәлік);
2) маман – медициналық және фармацевтикалық бiлiмi бар қызметкер;
3) маманның үздіксіз кәсіптік даму жүйесіндегі сынақ бірлігі (бұдан әрі – СБ) – маманның кәсіптік қызметінің белгілі бір кезеңінде үздіксіз кәсіптік дамуына ықпал ететін іс-шараларға қатысу көлемін өлшеудің біріздендірілген шартты бірлігі;
4) сынақ бірліктерінің жинақтау жүйесі – үміткердің соңғы бес жылда үздіксіз кәсіптік даму іс-шараларына қатысуын жинақтап есепке алу жүйесі;
5) үміткер – нақты мамандығы бойынша біліктілік санатын беру туралы куәлікті алуға үміткер маман;
3. Біліктілік санаты берілетін сертификаттар, сондай-ақ мамандарға 2015 жылғы 9 қазанға дейін берілген мерзімсіз сертификаттар біліктілік санаты берілетін куәлікке теңестіріледі және оларда көрсетілген мерзім аяқталғанға дейін қолданылады.
2-тарау. Біліктілік санатын беру туралы куәлікті беру тәртібі және мерзімдері
4. Біліктілік санатын беру кәсіптік даярлықты бағалау және растаудың (бұдан әрі – Бағалау) оң нәтижелері негізінде жүзеге асырылады. Мамандарды бағалау Кодекстің 176-1-бабының 1-тармағына сәйкес жүргізіледі.
5. Нақты мамандық бойынша біліктілік санатын беру туралы куәлікті беруді халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы уәкілетті орган ведомствосының аумақтық департаменттері (бұдан әрі – аумақтық департаменттер) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша орта (техникалық және кәсіптік), орта арнаулы білімнен кейінгі, жоғары медициналық және фармацевтикалық білімі бар мамандар үшін жүргізеді.
Куәлік "Медицина және фармацевтика мамандықтарының номенклатурасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрінің 2009 жылғы 24 қарашадағы № 774 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5885 болып тіркелген) бекітілген мамандықтар бойынша беріледі. 9. Құжаттар қабылдауды аумақтық департаменттер үміткердің тұратын жері бойынша "Электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы жүзеге асырады.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила, сроки выдачи и отзыва свидетельства о присвоении квалификационной категории для специалистов в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 5 статьи 176-1 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения" (далее – Кодекс) и определяют порядок присвоения квалификационных категорий, лицам, имеющим среднее (техническое и профессиональное), послесреднее, высшее медицинское и фармацевтическое образование, а также сроки их выдачи и отзыва свидетельства о присвоении квалификационной категории.
Присвоение квалификационной категории является добровольной процедурой.
2. В Правилах использованы следующие определения:
1) свидетельство о присвоении квалификационной категории – документ по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам, подтверждающий присвоение соответствующей квалификационной категории (далее – свидетельство);
2) специалист – работник с медицинским и фармацевтическим образованием;
3) зачетная единица в системе непрерывного профессионального развития специалиста (далее – ЗЕ) – унифицированная условная единица измерения объема участия специалиста в мероприятиях, способствующих непрерывному профессиональному развитию за определенный период профессиональной деятельности;
4) накопительная система зачетных единиц – система суммарного учета участия претендента в мероприятиях непрерывного профессионального развития за последние пять лет;
5) претендент – специалист, претендующий на получение свидетельства о присвоении квалификационной категории по конкретной специальности.
3. Сертификаты с присвоением квалификационной категории, а также бессрочные сертификаты, выданные специалистам до 9 октября 2015 года, приравниваются к свидетельству с присвоением квалификационной категории и действуют до истечения указанного в них срока.
Глава 2. Порядок и сроки выдачи свидетельства о присвоении квалификационной категории
4. Присвоение квалификационной категории осуществляется на основании положительных результатов оценки профессиональной подготовленности и подтверждения (далее – Оценка). Оценка специалистов проводится в соответствии с пунктом 1 статьи 176-1 Кодекса.
5. Выдача свидетельства о присвоении квалификационной категории по конкретной специальности проводится для специалистов со средним (техническое и профессиональное), послесредним, высшим медицинским и фармацевтическим образованием территориальными департаментами ведомства уполномоченного органа в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения (далее – территориальные департаменты) по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
Свидетельство выдается по специальностям, утвержденным приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 24 ноября 2009 года № 774 "Об утверждении Номенклатуры медицинских и фармацевтических специальностей", (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5885).

6. Құжаттар қабылдауды аумақтық департаменттер үміткердің тұратын жері бойынша "Электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы жүзеге асырады.
7. Үміткерлер куәлікті алуға арналған құжаттарды аумақтық департаменттерге "Электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы қолда бар куәліктің қолданылу мерзімі аяқталғанға дейін алты ай бұрын тапсырады.
8. Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мамандар үшін біліктілік санатын беру туралы куәлік беруді (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің сапасы мен қауіпсіздігін бақылау комитетінің аумақтық департаменттері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) "электрондық үкімет" www.egov.kz, www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетеді.
Осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша берілетін тиісті біліктілік санатын бере отырып, 5 (бес) жыл мерзімімен халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мамандар үшін біліктілік санаты берілетін маман куәлігін (бұдан әрі – куәлік) алу үшін жеке тұлға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетілетін қызметті берушіге портал арқылы осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті; осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мәліметтерді; кәсіптік даярлықты бағалау және растаудың оң нәтижесінің электрондық көшірмесін; 2015 жылға дейін, сондай-ақ Қазақстан Республикасының аумағынан тыс жерлерде бітіргендерге білімі туралы құжатының электрондық көшірмесін; соңғы 5 жыл ішінде үздіксіз кәсіптік дамуына ықпал ететін іс-шараларға қатысуын растайтын құжаттардың электрондық көшірмелерін; соңғы 2 жыл ішіндегі үміткердің есебін (көрсеткіштерді қысқа талдамалық шолуы бар, үміткердің қалауы бойынша осы мамандық үшін анағұрлым маңызды көрсеткіштер) жібереді.
Көрсетілетін қызметті алушының құжаттары туралы мәліметтер: орта медициналық білімі туралы диплом, жоғары медициналық білімі туралы диплом (2015 жылдан бастап мәліметтер), Қазақстан Республикасынан тыс жерде медициналық білім алған адамдар үшін білімі туралы құжаттарды тану және нострификациялау туралы куәлік, сондай-ақ еңбек қызметі туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 17.04.2020 № ҚР ДСМ-39/2020 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша берілетін бірінші немесе жоғары біліктілік санаты берілетін мерзімсіз куәлікті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге портал арқылы осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті; осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мәліметтерді; кәсіптік даярлықты бағалау және растаудың оң нәтижесінің электрондық көшірмесін; соңғы 5 жыл ішінде үздіксіз кәсіптік дамуына ықпал ететін іс-шараларға қатысуын растайтын құжаттардың электрондық көшірмелерін; бұрын алынған үш сертификаттың немесе біліктілік санаты берілетін куәліктердің не біліктілік санатын беру туралы бұйрықтардың электрондық көшірмелерін жібереді.
Бірінші, жоғары біліктілік санаты берілетін мерзімсіз куәлікті алу үшін үміткер тиісті мамандықтар бойынша үш рет қатарынан бірінші, жоғары санатты алуы тиіс.

6. Прием документов осуществляются территориальными департаментами по месту проживания претендента через веб-портал "электронного правительства".
7. Документы на получение свидетельства претенденты подают в территориальные департаменты через веб-портал "электронного правительства" не ранее шести месяцев до истечения срока действия имеющегося свидетельства.
8. Выдача свидетельства о присвоении квалификационной категории для специалистов в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения (далее – государственная услуга) оказывается территориальными департаментами Комитета контроля качества и безопасности товаров и услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – услугодатель) через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее - портал).
Для получения свидетельства специалиста с присвоением квалификационной категории для специалистов в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения (далее – свидетельство) со сроком на 5 (пять) лет, выдаваемое по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам физическое лицо (далее – услугополучатель), направляет услугодателю через портал заявление, по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам; сведения по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам; электронная копия положительного результата оценки профессиональной подготовленности и подтверждения; электронная копия документа об образовании, окончивших до 2015 года, а также за пределами территории Республики Казахстан; электронная копия документов подтверждающих участие в мероприятиях, способствующих непрерывному профессиональному развитию за последние 5 (пять) лет; отчет претендента за последние 2 (два) года (показатели по усмотрению претендента, наиболее значимые для данной специальности, с кратким аналитическим обзором показателей).
Сведения о документах услугополучателя: диплом о среднем медицинском образовании, диплом о высшем медицинском образовании (сведения с 2015 года), удостоверения о признании и нострификации документов об образовании, для лиц, получивших медицинское образование за пределами Республики Казахстан, а также о трудовой деятельности услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Сноска. Пункт 8 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 17.04.2020 № ҚР ДСМ-39/2020 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9. Для получения свидетельства для получения бессрочного свидетельства с присвоением первой или высшей квалификационной категории выдаваемое по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам услугополучатель, направляет услугодателю через портал заявление, по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам; сведения по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам; электронная копия положительного результата оценки профессиональной подготовленности и подтверждения; электронная копия документов подтверждающих участие в мероприятиях, способствующих непрерывному профессиональному развитию за последние 5 (пять) лет; электронные копии ранее полученных трех сертификатов или свидетельств, с присвоением квалификационной категории либо выписок из приказов о присвоении квалификационной категории.
Для получения бессрочного свидетельства с присвоением первой, высшей категорий претендент должен иметь первую, высшую категорию трижды подряд по соответствующим специальностям.

Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 17.04.2020 № ҚР ДСМ-39/2020 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10. Қызметті көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік қызметті беру ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес "Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мамандар үшін біліктілік санатын беру туралы куәлік беру" (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында келтірілген.
Көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қарауының және куәлікті беруінің жалпы мерзімі бес жұмыс күнін құрайды.
Көрсетілетін қызметті беруші құжаттар келіп түскен күні оларды қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде еңбек заңнамасына сәйкес өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері Қағидалардың осы тармағының бірінші бөлігінде көрсетілген құжаттарды тіркеген сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушы толық емес құжаттар топтамасын және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынған жағдайда көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері көрсетілген мерзімде өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды дайындайды.
Көрсетілетін қызметті беруші басшысының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) қол қойылған өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тарту көрсетілетін қызметті алушыға электрондық құжат нысанында жіберіледі.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 17.04.2020 № ҚР ДСМ-39/2020 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
11. Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынған жағдайда көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері екі жұмыс күні ішінде осы Қағидалардың 8 немесе 9-тармақтарында көрсетілген құжаттардың осы Қағидалардың талаптарына сәйкестігін қарайды.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 17.04.2020 № ҚР ДСМ-39/2020 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Сноска. Пункт 9 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 17.04.2020 № ҚР ДСМ-39/2020 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
10. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги приведен в стандарте государственной услуги "Выдача свидетельства о присвоении квалификационной категории для специалистов в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения" согласно приложению 7 к настоящим Правилам.
Общий срок рассмотрения документов и выдачи свидетельства услугодателем составляет пять рабочих дней.
Услугодатель в день поступления документов осуществляет их прием и регистрацию.
При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
Сотрудник ответственного структурного подразделения услугодателя в течении двух рабочих дней с момента регистрации документов, указанных в первой части настоящего пункта Правил, проверяет полноту представленных документов.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов и (или) документов с истекшим сроком действия сотрудник ответственного структурного подразделения услугодателя в указанные сроки готовит мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
Мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления, подписанный электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) руководителя услугодателя, направляется услугополучателю в форме электронного документа.
Сноска. Пункт 10 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 17.04.2020 № ҚР ДСМ-39/2020 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
11. В случае предоставления услугополучателем полного пакета документов, сотрудник ответственного структурного подразделения услугодателя в течении двух рабочих дней рассматривает документы, указанные в пунктах 8 и 9 настоящих Правил, на соответствие требованиям настоящих Правил.
Сноска. Пункт 11 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 17.04.2020 № ҚР ДСМ-39/2020 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

12. Осы Қағидалардың 11-тармағында көрсетілген құжаттар осы Қағидалардың талаптарына сәйкес келген жағдайда жауапты құрылымдық бөлімшенің қызметкері екі жұмыс күні ішінде ұсынылған мәліметтердің сәйкестігін тексереді.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 17.04.2020 № ҚР ДСМ-39/2020 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
13. Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері ұсынылған мәліметтердің сәйкестігін тексергеннен кейін бір жұмыс күні ішінде өтінішті осы Қағидалардың талаптарына сәйкестігін қарайды, оң нәтиже болған кезде осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша куәлікті ресімдейді және береді, не теріс нәтиже болған кезде белгіленген мерзімде куәлікті беруден дәлелді бас тартуды дайындайды және көрсетілетін қызметті алушыға жібереді.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 17.04.2020 № ҚР ДСМ-39/2020 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
13-1. Ақпараттық жүйе істен шыққан жағдайда көрсетілетін қызметті беруші бір жұмыс күні ішінде "электрондық үкімет" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының операторын (бұдан әрі – оператор) хабардар етеді.
Бұл жағдайда оператор Қағидалардың осы тармағының бірінші бөлігінде көрсетілген мерзім ішінде техникалық проблема туралы хаттаманы толтырады және оған көрсетілетін қызметті берушімен бірге қол қояды.
Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
Ескерту. 13-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 17.04.2020 № ҚР ДСМ-39/2020 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
14. Тегі, аты немесе әкесінің аты (бар болса) өзгерген кезде тегін, атын, әкесінің атын (бар болса) ауыстырғанын растайтын құжат беріледі;
15. Бірінші, жоғары санат берілетін маманның мерзімсіз куәлігі маманның қолданыстағы сертификаттың немесе куәлігінің мерзімі аяқталуына дейін кемінде алты ай бұрын, бірақ сертификаттың немесе куәліктің қолданылу мерзімі аяқталған күннен бастап 1 жылдан кешіктірмей беріледі.
16. Маманның жоғары немесе бірінші санат берілетін мерзімсіз куәлікті алуы үшін қатарынан берілген санаттар арасындағы үзілістің бір жылдан аспауына жол беріледі.

12. В случае соответствия документов, указанных в пункте 11 настоящих Правил, требованиям настоящих Правил, сотрудник ответственного структурного подразделения услугодателя в течении двух рабочих дней проверяет соответствие представленных сведений.
Сноска. Пункт 12 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 17.04.2020 № ҚР ДСМ-39/2020 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
13. Сотрудник ответственного структурного подразделения услугодателя после проведения проверки соответствия представленных сведений, в одного рабочего дня рассматривает заявление на соответствие требованиям настоящих Правил, при положительном заключении оформляет и выдает свидетельства по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам, либо при отрицательном заключении в указанные сроки подготавливает и направляет услугополучателю мотивированный отказ в выдаче свидетельства.
Сноска. Пункт 13 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 17.04.2020 № ҚР ДСМ-39/2020 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
13-1. В случае сбоя информационной системы услугодатель в течение одного рабочего дня уведомляет оператора информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства" (далее – оператор).
В этом случае оператор в течение срока, указанного в первой части настоящего пункта Правил, составляет протокол о технической проблеме и подписывает его с услугодателем.
Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации.
Сноска. Правила дополнены пунктом 13-1 в соответствии с приказом Министра здравоохранения РК от 17.04.2020 № ҚР ДСМ-39/2020 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
14. При изменении фамилии, имени, отчества (при его наличии) предоставляется документ, подтверждающий перемену фамилии, имени, отчества (при его наличии).
15. Бессрочное свидетельство специалиста с присвоением первой, высшей категории выдается не ранее, чем за шесть месяцев до истечения срока действующего сертификата или свидетельства специалиста, но не позднее 1 года со дня истечения срока действия сертификата или свидетельства.
16. Для получения специалистом бессрочного свидетельства с присвоением высшей или первой категории допускается перерыв между присвоенными подряд категориями не более одного года.

17. Жоғары санатқа өтініш берілетін куәлік маманға алдыңғы біліктілік санатын алған күннен бастап үш жылдан ерте берілмейді.
18. Біліктілік санаты мамандарға "Біліктілік санаттарының тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 19 маусымдағы № 493 бұйрығымен (Нормативтік кұқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11794 болып тіркелген) бекітілген Біліктілік санаттарының тізбесіне сәйкес беріледі.
19. Екінші біліктілік санаты жоғары және орта медициналық және фармацевтикалық білімі бар, өтініш берілген мамандық бойынша еңбек өтілі кемінде үш жыл, өтініш берілген санатқа Бағалаудың оң нәтижесі бар мамандарға:
1) кемінде 120 СБ (оның ішінде негізгі 108 СБ, қосымша 12 СБ) көлемінде жоғары медициналық білімі бар мамандар үшін үздіксіз кәсіптік дамуына ықпал ететін іс-шараларға қатысқан, жоғары білімі бар мамандар үшін екінші санатқа;
2) кемінде 108 СБ (негізгі) көлемінде орта медициналық білімі бар мамандар үшін үздіксіз кәсіптік дамуына ықпал ететін іс-шараларға қатысқан, орта техникалық және кәсіптік білімі бар мамандар үшін екінші санатқа беріледі.
Бірінші біліктілік санаты жоғары және орта медициналық және фармацевтикалық білімі бар, өтініш берілген мамандық бойынша еңбек өтілі кемінде алты жыл, өтініш берілген санатқа Бағалаудың оң нәтижесі бар мамандарға:
1) кемінде 254 СБ (оның ішінде негізгі 216 СБ, қосымша 38 СБ) көлемінде жоғары медициналық білімі бар мамандар үшін үздіксіз кәсіптік дамуына ықпал ететін іс-шараларға қатысқан, жоғары білімі бар мамандар үшін бірінші санатқа;
2) кемінде 240 СБ (оның ішінде негізгі 216 СБ, қосымша 24 СБ) көлемінде орта медициналық білімі бар мамандар үшін үздіксіз кәсіптік дамуына ықпал ететін іс-шараларға қатысқан, орта техникалық және кәсіптік білімі бар мамандар үшін бірінші санатқа беріледі.
Жоғары біліктілік санаты жоғары және орта медициналық және фармацевтикалық білімі бар, өтініш берілген мамандық бойынша еңбек өтілі кемінде он жыл, өтініш берілген санатқа Бағалаудың оң нәтижесі бар мамандарға:
1) кемінде 270 СБ (оның ішінде негізгі 216 СБ, қосымша 54 СБ) көлемінде жоғары медициналық білімі бар үздіксіз кәсіптік дамуына ықпал ететін іс-шараларға қатысқан, жоғары білімі бар мамандар үшін жоғары санатқа;

17. Свидетельство на выше заявляемую категорию, специалисту выдается не ранее трех лет со дня получения предыдущей квалификационной категории.
18. Перечень квалификационных категорий специалистам определяется согласно Перечню квалификационных категорий, утвержденным приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 19 июня 2015 года № 493 "Об утверждении перечня квалификационных категорий", (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11794).
19. Вторая квалификационная категория присваивается специалистам с высшим и со средним медицинским и фармацевтическим образованием, имеющим стаж работы по заявляемой специальности не менее трех лет, с положительным результатом Оценки на заявляемую категорию:
1) для специалистов с высшим образованием на вторую категорию, участвовавшим в мероприятиях, способствующих непрерывному профессиональному развитию для специалистов с высшим медицинским образованием в объеме не менее 120 ЗЕ (из них основных 108 ЗЕ, дополнительных12ЗЕ);
2) для специалистов со средним с техническим и профессиональным образованием на вторую категорию, участвовавшим в мероприятиях, способствующих непрерывному профессиональному развитию для специалистов со средним медицинским образованием не менее 108 ЗЕ (основных).
Первая квалификационная категория присваивается специалистам с высшим и со средним медицинским и фармацевтическим образованием, имеющим стаж работы по заявляемой специальности не менее шести лет, с положительным результатом Оценки на заявляемую категорию:
1) для специалистов с высшим образованием на первую категорию, участвовавшим в мероприятиях, способствующих непрерывному профессиональному развитию для специалистов с высшим медицинским образованием в объеме не менее 254 ЗЕ (из них основных 216 ЗЕ, дополнительных 38 ЗЕ);
2) для специалистов со средним с техническим и профессиональным образованием на первую категорию, участвовавшим в мероприятиях, способствующих непрерывному профессиональному развитию для специалистов со средним медицинским образованием не менее 240 ЗЕ (из них основных 216 ЗЕ, дополнительных 24 ЗЕ).
Высшая квалификационная категория присваивается специалистам с высшим и со средним медицинским и фармацевтическим образованием, имеющим стаж работы по заявляемой специальности не менее десяти лет, с положительным результатом Оценки на заявляемую категорию:
1) для специалистов с высшим образованием на высшую категорию, участвовавшим в мероприятиях, способствующих непрерывному профессиональному развитию для специалистов с высшим медицинским образованием в объеме не менее 270 ЗЕ (из них основных 216 ЗЕ, дополнительных 54 ЗЕ);

2) кемінде 254 СБ (оның ішінде негізгі 216 СБ, қосымша 38 СБ) көлемінде орта медициналық білімі бар үздіксіз кәсіптік дамуына ықпал ететін іс-шараларға қатысқан, орта техникалық және кәсіптік білімі бар мамандарға жоғары санатқа беріледі.
20. Біліктілік санатын беру кезінде маманның үздіксіз кәсіптік дамуына ықпал ететін іс-шараларға қатысу көлемі СБ қайта есептеу жүйесіне сәйкес СБ-мен (негізгі және қосымша) өлшенеді.
Біліктілікті арттыруды үміткер біліктілігін арттыру курсынан өткен, қосымша кәсіптік білім берудің оқу бағдарламаларын іске асыратын ғылыми ұйымдар және денсаулық сақтау саласындағы ұйымдарда, оның ішінде шетелдік ұйымдарда жүзеге асырады (1 апталық оқу – 54 сағат).
Біліктілікті арттыру сағаттарын СБ-ға ауыстыруды үміткер біліктілігін арттыру курсынан өткен ғылыми ұйымдар және денсаулық сақтау саласындағы ұйымдар жүзеге асырады. СБ оқытудан өткені туралы құжатта көрсетіледі.
Іс-шараларды қосымша СБ-ға ауыстыруды осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес орта техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары медициналық және фармацевтикалық білімі бар мамандарға біліктілік санатын беру кезінде сынақ бірліктерін қайта есептеу жүйесіне сәйкес аумақтық департаменттің лауазымды тұлғасы жүзеге асырады.
21. Куәлікті алу кезінде мыналар ескеріледі:
1) егер маман өтініш берілген мамандық бойынша соңғы екі жыл ішінде екі және одан да көп денсаулық сақтау органдары және (немесе) ұйымдарында жұмыс істесе, есеп осы органдар және (немесе) ұйымдарда істеген кезге жиынтықтап беріледі;
мамандығы бойынша еңбек қызметінде 12 айдан артық үзіліс болған жағдайда біліктілік санаты берілетін маман куәлігін алу және есеп беру үшін үміткерлер бір жыл жұмыс істейді;
мамандығы бойынша еңбек қызметінде 12 айдан кем үзіліс болған жағдайда үміткер өндірістік қызметтің екі жылын құрайтын жиынтықта үзіліске дейін жұмыс істеген кезеңі үшін есеп береді;
2) денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік қызметшілер болып табылатын, денсаулық сақтау саласындағы кәсіптік одақтарда (бірлестіктерде) жұмыс істейтін, "қоғамдық денсаулық сақтау" мамандығы бойынша санат алуға үміткер адамдардың жұмыс өтіліне денсаулық сақтау саласындағы, оның ішінде мемлекеттік қызметтегі, денсаулық сақтау саласындағы кәсіптік одақтардағы жұмыс өтілі де есептеледі.

2) для специалистов со средним с техническим и профессиональным образованием на высшую категорию, участвовавшим в мероприятиях, способствующих непрерывному профессиональному развитию для специалистов со средним медицинским образованием не менее 254 ЗЕ (из них основных 216 ЗЕ, дополнительных 38 ЗЕ).
20. При присвоении квалификационных категорий объем участия специалиста в мероприятиях, способствующих его непрерывному профессиональному развитию, измеряется в ЗЕ(основных и дополнительных), согласно системе пересчета ЗЕ.
Повышение квалификации осуществляется научными организациями и организациями в области здравоохранения, в том числе и зарубежными организациями, реализующими учебные программы дополнительного профессионального образования, где претендент проходил курсы повышения квалификации (1 неделя обучения – 54 часа).
Перевод часов повышения квалификации в ЗЕ осуществляется научными организациями и организациями образования в области здравоохранения, где претендент проходил курсы повышения квалификации. ЗЕ указываются в документе о прохождении обучения.
Перевод мероприятий в дополнительные ЗЕ осуществляется должностным лицом территориального департамента согласно системе пересчета зачетных единиц при присвоении квалификационных категорий для специалистов со средним техническим и профессиональным, послесредним, высшим медицинским и фармацевтическим образованием в соответствии с приложением 6 к настоящим Правилам.
21. При получении свидетельства учитывается следующее:
1) в случае, если специалист по заявляемой специальности отработал последние два года в двух и (или) более органах и (или) организациях здравоохранения, отчет предоставляется за два года в совокупности, отработанные в данных органах и (или) организациях;
в случае перерыва трудовой деятельности по специальности более 12 месяцев для получения свидетельства специалиста с присвоением квалификационной категории и предоставления отчета претенденты отрабатывают один год;
в случае перерыва трудовой деятельности по специальности менее 12 месяцев, претендент представляет отчет за отработанный период до перерыва в совокупности составляющий два года производственной деятельности;
2) лицам, являющимся государственными служащими в области здравоохранения, работающим в профессиональных союзах (объединениях) в области здравоохранения, претендующим на получение категории по специальности "общественное здравоохранение", в стаж работы засчитывается стаж работы в области здравоохранения, в том числе и на государственной службе, в профессиональных союзах в области здравоохранения.

22. Куәлік Қазақстан Республикасының аумағында аумақтық департамент басшысы оны беру туралы шешім шығарған күннен бастап бес жыл бойы қолданылады. Осы мерзім өткеннен кейін куәліктің қолданылуы тоқтатылады.
23. Тиісті мамандық бойынша бірінші, жоғары санат берілетін куәліктің қолданылуы осы Қағидалардың 9-тармағына сәйкес өтініш берілген мамандық бойынша қатарынан үш рет бірінші, жоғары санатты алған және бірінші, жоғары санат берілетін мерзімсіз куәлік алған адамдар үшін мерзімсіз болып табылады.
3-тарау. Біліктілік санатын беру туралы куәлікті кері қайтарып алу тәртібі
24. Бақылау іс-шараларының нәтижелері бойынша куәлікті алу кезінде нақты емес ақпарат және куәлікті заңсыз беру фактілері анықталған жағдайда аумақтық департамент куәлікті кері қайтарып алады.
25. Куәлікті кері қайтарып алу осы Қағидалардың 24-тармағында көрсетілген фактілердың болуы туралы ақпарат анықталған немесе ол туралы ақпарат алынған сәттен бастап күнтізбелік 30 күннің ішінде аумақтық департаменттің бұйрығы негізінде жүзеге асырылады.
26. Аумақтық департаменттер куәлікті кері қайтарып алу туралы бұйрықтың көшірмесін үміткердің жұмыс орнына жібереді.
4-тарау. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды тұлғаларының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
Ескерту. 4-тараумен толықтырылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 17.04.2020 № ҚР ДСМ-39/2020 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
27. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды тұлғаларының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымданған жағдайда шағым көрсетілетін қызметті берушінің: gov.egov.kz интернет-ресурсында орналастырылған мекенжайлар бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына; не 010000, Нұр-Сұлтан қаласы, Мәңгілік ел даңғылы, 8, Министрліктер үйі, 10-кіреберіс мекенжайы бойынша Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің сапасы мен қауіпсіздігін бақылау комитетіне беріледі.
Шағым жазбаша нысанда пошта арқылы немесе көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы қолма-қол беріледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде шағымды қабылдаған адамның тегі, аты, әкесінің атын (бар болған кезде), берілген шағымға жауапты алу мерзімі мен орнын көрсете отырып тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі мен күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады.
Жеке тұлға көрсетілетін қызметті алушының шағымында оның тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде), пошталық мекенжайы, байланыс телефоны көрсетіледі.
Шағымға көрсетілетін қызметті алушы қол қояды.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Шағымды қарау нәтижесі көрсетілетін қызметті алушыға пошта байланысы арқылы жіберіледі не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Тіркеу туралы хабарлама көрсетілетін қызметті алушы шағымының портал арқылы қабылданғанын растау болып табылады.
Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының телефоны арқылы алуға болады.
Шағымды портал арқылы жіберген кезде көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинетінен" шағымды көрсетілетін қызметті беруші өңдеуі барысында жаңартылып тұратын шағым туралы ақпаратқа (жеткізілуі, тіркелуі, орындалуы туралы белгілер, шағымды қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) қолжетімді болады. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күн қаралады.
Халықтың санитариялық-
эпидемиологиялық
саламаттылығы саласындағы
мамандар үшін біліктілік
санатын беру туралы куәлікті
беру және кері қайтарып алу
қағидаларына
1-қосымша
нысан
Тиісті біліктілік санаты берілетін маман куәлігі

22. Свидетельство действует на территории Республики Казахстан в течение пяти лет со дня вынесения приказа о его выдаче руководителем территориального департамента. По истечении этого срока действие свидетельства прекращается.
23. Действие свидетельства с присвоением первой, высшей категории по соответствующей специальности является бессрочным для лиц, получивших первую, высшую категорию трижды подряд, и получивших бессрочное свидетельство с присвоением первой, высшей категории по заявляемой специальности в соответствии с пунктом 9 настоящих Правил.
Глава 3. Порядок отзыва свидетельства о присвоении квалификационной категории
24. В случае установления фактов недостоверной информации при получении свидетельства и неправомерной выдачи свидетельства по результатам контрольных мероприятий, территориальный департамент отзывает свидетельство.
25. Отзыв свидетельства осуществляется на основании приказа территориального департамента, в течение 30 календарных дней с момента обнаружения или получения информации о наличии фактов, указанных в пункте 24 настоящих Правил.
26. Территориальные департаменты направляют копию приказа об отзыве свидетельства по месту работы претендента.
Глава 4. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) их должностных лиц по вопросам оказания государственной услуги
Сноска. Правила дополнены главой 4 в соответствии с приказом Министра здравоохранения РК от 17.04.2020 № ҚР ДСМ-39/2020 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
27. В случае обжалования решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресам размещенных на интернет-ресурсе услугодателя: gov.egov.kz; либо Комитета контроля качества и безопасности товаров и услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан по адресу: 010000, г. Нур - Султан, проспект Мәңгілік ел, 8, Дом Министерств, 10 подъезд.
Жалоба подается в письменной форме по почте, либо нарочно через канцелярию услугодателя или Министерства.
Подтверждением принятия жалобы является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя с выдачей талона, в котором указываются номер, дата, фамилия, имя, отчество (при наличии) лица, принявшего жалобу, с указанием контактных данных, а также срока и места получения ответа, контактных данных должностных лиц, у которых можно узнать о ходе рассмотрения жалобы.
В жалобе услугополучателя физического лица указываются его фамилия, имя, отчество (при наличии), почтовый адрес, контактный телефон.
Жалоба подписывается услугополучателем.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, или Министерства, подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Результат рассмотрения жалобы направляется услугополучателю посредством почтовой связи либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя или Министерства.
Подтверждением принятия жалобы услугополучателя через портал является уведомление о регистрации.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация о жалобе, которая обновляется в ходе обработки жалобы услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении). В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается 15 (пятнадцать) рабочих дней со дня ее регистрации.
Приложение 1
к Правилам
сроков выдачи и отзыва
свидетельства о присвоении
квалификационной категории
для специалистов в
сфере санитарно-
эпидемиологического
благополучия населения

Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 17.04.2020 № ҚР ДСМ-39/2020 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
__________________________________________________________________________
(тегi, аты, әкесiнiң аты (бар болған кезде)) ______________________________________
(номенклатура бойынша мамандығы)
мамандығы бойынша _________________________________ бiлiктiлiк санаты
беріле отырып, осы куәлікті алды.
Куәлікті беру туралы шешiм шығарған мемлекеттiк орган басшысының
20__ жылғы "___" ____________ № _________________ бұйрығы.
Куәлік ___________________________________ мерзімге жарамды.
5 жылға немесе тұрақты деп көрсету
Тiркеу № ________________
Берiлген күнi 20__ жылғы "___" _____________
Басшының қолы ____________________________________
тегі, аты, әкесiнiң аты (бар болған кезде)
Халықтың санитариялық-
эпидемиологиялық
саламаттылығы саласындағы
мамандар үшін біліктілік
санатын беру туралы куәлікті
беру және кері қайтарып алу
қағидаларына
2-қосымша
нысан
____________________________
мемлекеттік органның атауы,
басшысына
___________________________
басшысының тегі, аты, әкесінің
аты (бар болған кезде)
____________________________
кімнен______________________
көрсетілетін қызметті
алушының, тегі, аты, әкесінің
аты (бар болған кезде)
____________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі
____________________________
тұрғылықты мекенжайы,
байланыс телефоны
Өтініш
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 17.04.2020 № ҚР ДСМ-39/2020 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Сізден_________________________________________________________________
(мамандық атауы)
мамандығы бойынша________________________біліктілік санатын беру туралы куәлік беруді сұраймын.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
______________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының қолы)
20__жылғы " " ______________________
(толтырылған күні)
Халықтың санитариялық-
эпидемиологиялық
саламаттылығы саласындағы
мамандар үшін біліктілік
санатын беру туралы куәлікті
беру және кері қайтарып алу
қағидаларына
3-қосымша
нысан
Мәліметтер нысаны
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 17.04.2020 № ҚР ДСМ-39/2020 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Сноска. Приложение 1 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 17.04.2020 № ҚР ДСМ-39/2020 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
форма
Свидетельство специалиста с присвоением соответствующей
квалификационной категории
_______________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)
действительно получил(-а) настоящее свидетельство с присвоением _______________
квалификационной категории по cпециальности _______________________________,
(специальность по номенклатуре)
Приказ руководителя государственного органа, вынесшего решение о его выдаче от
"___"_____________ 20_____ года №_____
Свидетельство действительно на срок _________________________________________
указать на 5 лет или постоянно
Регистрационный №_______ Дата выдачи "____" ___________ 20 ___ года.
Подпись руководителя ______________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при наличии)
Приложение 2
к Правилам
сроков выдачи и отзыва
свидетельства о присвоении
квалификационной
категории для специалистов в
сфере санитарно-
эпидемиологического
благополучия населения
Сноска. Приложение 2 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 17.04.2020 № ҚР ДСМ-39/2020 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Руководителю
____________________________
наименование государственного
органа, фамилия, имя, отчество
(при наличии) руководителя
от__________________________
фамилия, имя, отчество (при
наличии) услугополучателя,
____________________________
индивидуальный
идентификационный номер
____________________________
адрес проживания, контактный
телефон
Заявление
Прошу Вас выдать свидетельство о присвоении квалификационной категории по
специальности ___________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(наименование специальности)
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
_________________________________________
(подпись услугополучателя)
"___"_____________20__года
(дата заполнения)
Приложение 3
к Правилам
сроков выдачи и отзыва
свидетельства о присвоении
квалификационной категории
для специалистов в сфере
санитарно-эпидемиологического
благополучия населения
Сноска. Приложение 3 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 17.04.2020 № ҚР ДСМ-39/2020 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
форма
Форма сведений

1. Білімі;
2. Диплом нөмірі;
3. Диплом сериясы;
4. Білім беру ұйымының толық атауы;
5. Түскен жылы;
6. Аяқтаған жылы;
7. Диплом бойынша мамандығы;
8. Диплом бойынша біліктілігі;
9. Дипломды нострификациялау (қажет болған жағдайда);
Өтініш берілген мамандық бойынша қайта даярлау жөніндегі куәлік туралы мәліметтер:
10. Қайта даярлау жөніндегі куәліктің нөмірі;
11. Қайта даярлау мамандығы;
12. Білім беру ұйымының атауы;
13. Оқыту көлемі сағатпен;
14. Оқытудың басталуы;
15. Оқытудың аяқталуы;
Өтініш берілген мамандық бойынша санат берілген қолданыстағы маман сертификатының (куәлігінің) мәліметтері:
16. Берілген күні;
17. Әкімшілік құжаттың нөмірі мен коды/тіркеу нөмірі;
18. Берген орган;
19. Сертификаттың (куәліктің) қолданылу мерзімі;
20. Мамандығы;
21. Біліктілік санаты;
Қазіргі жұмыс орны туралы мәліметтер:
22. Өтініш берілген мамандығы бойынша жұмыс өтілі;
23. Жалпы медициналық жұмыс өтілі;
24. Қазіргі кездегі жұмыс орны;
25. Атқаратын лауазымы.
Өтініш берілген мамандығы бойынша еңбек қызметі:
Қабылданған күні
Босатылған күні
Жұмыс орны
Атқаратын лауазымы
бұйрық №
Бұйрықтың шығарылған күні
Үміткердің өтініш берілген мамандығы бойынша үздіксіз кәсіптік дамуға ықпал ететін іс-шараларға қатысуы туралы ақпарат.
26. Соңғы 5 жыл ішінде жинақталған сынақ бірліктерінің жалпы саны (негізгі және қосымша сынақ бірліктері).
27. Өтініш берілген мамандығы бойынша соңғы 5 жыл ішінде жинақталған негізгі сынақ бірліктерінің саны:
1) өтініш берілген мамандық бойынша біліктілікті арттыру туралы куәлік туралы мәліметтер;
2) біліктілікті арттыру туралы куәлік нөмірі;
3) циклдің атауы;
4) білім беретін ұйымның атауы;
5) оқудың басталуы;
6) оқудың аяқталуы;
7) оқу көлемі сағатпен.
28. Мамандығы бойынша соңғы 5 жыл ішінде жинақтаған қосымша сынақ бірліктерінің саны:
уәкілетті мемлекеттік орган бекітетін жоғары және орта медициналық білімі бар мамандар үшін санат беру кезінде сынақ бірліктерін қайта есептеу жүйесіне сәйкес өтініш берілген мамандығы бойынша іс-шаралардан өткенін куәландыратын құжат туралы мәліметтер (барлық іс-шараларды, оқу тақырыбының атауын, білім беретін ұйымның атауын, оқудың басталуын, оқудың аяқталуын, оқу көлемін сағатпен немесе сынақ бірліктерімен атап көрсету).
Бастапқы есепке алу құжаттамаларының деректеріне сәйкес үміткердің өтініш берілген мамандығы бойынша статистикалық көрсеткіштері көрсетілген соңғы екі жылдағы есебі (үміткердің қалауы бойынша осы мамандық үшін ең маңызды, көрсеткіштерге қысқаша талдамалы шолу жасалған көрсеткіштер. Көлемі 1 файлдан артық болмайтын мәтіндік есеп).
Статистикалық көрсеткіштер:
Көрсеткіштер (көлем, сапа және тиімділік индикаторлары)
20___ жыл
20___ жыл
Халықтың санитариялық-
эпидемиологиялық
саламаттылығы саласындағы
мамандар үшін біліктілік
санатын беру туралы куәлікті
беру және кері қайтарып алу
қағидаларына
4-қосымша
нысан
____________________________
мемлекеттік органның атауы,
____________________________
басшысына__________________
басшысының тегі, аты, әкесінің
аты (бар болған кезде)
____________________________
____________________________
кімнен
____________________________
көрсетілетін қызметті
алушының тегі, аты,
әкесінің аты (бар болған кезде),
____________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі
____________________________
тұрғылықты мекенжайы,
байланыс телефоны
Өтініш

1. Образование;
2. Номер диплома;
3. Серия диплома;
4. Полное наименование организации образования;
5. Год поступления;
6. Год окончания;
7. Специальность по диплому;
8. Квалификация по диплому;
9. Нострификация диплома (при необходимости)
Сведения об удостоверении по переподготовке по заявляемой специальности:
10. Номер удостоверения по переподготовке;
11. Специальность переподготовки;
12. Название обучающей организации;
13. Объем обучения в часах;
14. Начало обучения;
15. Окончание обучения;
Сведения действующего сертификата (свидетельства) специалиста с присвоением
категории по заявляемой специальности:
16. Дата выдачи;
17. Номер и код административного документа/регистрационный номер;
18. Орган выдавший;
19. Срок действия сертификата (свидетельства);
20. Специальность;
21. Квалификационная категория;
Сведения о настоящем месте работы:
22. Стаж работы по заявляемой специальности;
23. Общий медицинский стаж;
24. Место работы в настоящее время;
25. Занимаемая должность.
Трудовая деятельность по заявляемой специальности:
Дата приема
Дата увольнения
Место работы
Занимаемая должность
№ приказа
Дата издания приказа
Информация об участии претендента в мероприятиях, способствующих непрерывному профессиональному развитию по заявляемой специальности:
26. Общее количество зачетных единиц, накопленных за последние 5 лет (основных и дополнительных зачетных единиц);
27. Количество основных зачетных единиц, накопленных за последние 5 лет по заявляемой специальности:
1) сведения о свидетельстве повышения квалификации по заявляемой специальности;
2) номер свидетельства о повышении квалификации;
3) наименование цикла;
4) название обучающей организации;
5) начало обучения;
6) окончание обучения;
7) объем обучения в часах.
28. Количество дополнительных зачетных единиц, накопленных за последние 5 лет по специальности:
сведения о документе, свидетельствующем о прохождении мероприятий по заявляемой специальности в соответствии системой пересчета зачетных единиц при присвоении категории для специалистов с высшим и со средним медицинским образованием, утверждаемом уполномоченным государственным органом (перечислить все мероприятия, наименование темы обучения, название обучающей организации, начало обучения, окончание обучения, объем обучения в часах или зачетных единицах).
Отчет претендента за последние 2 года по заявляемой специальности, согласно данным первичной учетной документации с указанием статистических показателей (показатели по усмотрению претендента, наиболее значимые для данной специальности, с кратким аналитическим обзором показателей. Текстовой отчет объемом не более 1 файла)
Статистические показатели
Показатели (объема, индикаторов качества и эффективности)
20___ год
20___ год
Приложение 4
к Правилам
сроков выдачи и отзыва
свидетельства о присвоении
квалификационной категории
для специалистов в сфере
санитарно-эпидемиологического
благополучия населения

Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 17.04.2020 № ҚР ДСМ-39/2020 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Сізден _____________________________ мамандығы (мамандық атауы)
бойынша ____________________ біліктілік санатын бере отырып мерзімсіз маман
куәлігін беруді сұраймын.
1) __________________ мамандығы бойынша ___ жылғы "___" № _____
сертификат (куәлік).
2) __________________ мамандығы бойынша ____ жылғы "___" № _____
сертификат (куәлік).
3) ________________ мамандығы бойынша ___ жылғы "___" № ______
сертификат (куәлік).
Ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
____________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының қолы)
20_ жылғы " " __ ________ (толтырылған күні)
Халықтың санитариялық-
эпидемиологиялық
саламаттылығы саласындағы
мамандар үшін біліктілік
санатын беру туралы куәлікті
беру және кері қайтарып алу
қағидаларына
5-қосымша
нысан
Мәліметтер нысаны
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 17.04.2020 № ҚР ДСМ-39/2020 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Біліктілік санатын бере отырып бұрын алынған үш маман сертификаты (куәлігі) туралы мәліметтер:
№ 1 сертификат (куәлік):
1. Берілген күні;
2. Әкімшілік құжат нөмірі жіне коды/тіркеу нөмірі;
3. Берген орган;
4. Сертификаттың (куәліктің) қолданылу мерзімі;
5. Мамандығы;
6. Біліктілік санаты;
№ 2 сертификат (куәлік):
7. Берілген күні;
8. Әкімшілік құжат нөмірі/тіркеу нөмірі;
9. Берген орган;
10. Сертификаттың (куәліктің) қолданылу мерзімі;
11. Мамандығы;
12. Біліктілік санаты;
№ 3 сертификат (куәлік):
13. Берілген күні;
14. Әкімшілік құжат нөмір/тіркеу нөмірі;
15. Берген орган;
16. Сертификаттың (куәліктің) қолданылу мерзімі;
17. Мамандығы;
18. Біліктілік санаты;
Үміткердің үздіксіз кәсіптік дамуына ықпал ететін іс-шараларға қатысуы туралы ақпарат.
19. Соңғы 5 жылда жиналған сынақ бірліктерінің жалпы саны (негізгі және қосымша сынақ бірліктері)
20. Соңғы 5 жылда жиналған негізгі сынақ бірліктерінің саны:
біліктілігін арттыру куәлігі туралы мәліметтер:
өтініш берілген мамандық бойынша біліктілігін арттыру туралы куәліктің нөмірі;
циклдың атауы;
оқытушы ұйымның атауы;
оқытудың басталуы;
оқытудың аяқталуы;
оқытудың көлемі сағатпен;
21. Соңғы 5 жыл ішінде жиналған қосымша сынақ бірліктерінің саны:
уәкілетті мемлекеттік орган бекітетін жоғары және орта медициналық білімі бар мамандар үшін санат беру кезінде сынақ бірліктерін қайта есептеу жүйесіне сәйкес өтініш берілген мамандық бойынша іс-шаралардан өткенін куәландыратын құжат туралы мәліметтер (барлық іс-шараларды, оқыту тақырыбының атауын, оқытушы ұйымның атауын, оқытудың басталуын, оқытудың аяқталуын, сағаттағы немесе сынақ бірліктеріндегі оқыту көлемін атап көрсету).
Халықтың санитариялық-
эпидемиологиялық
саламаттылығы саласындағы
мамандар үшін біліктілік
санатын беру туралы куәлікті
беру және кері қайтарып алу
қағидаларына
6-қосымша
нысан
Біліктілік санатын беру кезінде сынақ бірліктерін қайта есептеу жүйесі
Іс-шаралар
Жоғары білімі бар мамандар үшін сынақ бірліктерінің (СБ) саны
Орта білімі бар мамандар үшін сынақ бірліктерінің (СБ) саны
1
2
3
4
Негізгі сынақ бірліктері
1
Өтініш берілген мамандық бейіні бойынша біліктілікті арттыру

Сноска. Приложение 4 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 17.04.2020 № ҚР ДСМ-39/2020 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
форма
Руководителю
________________________
________________________
наименование государственного
органа,
___________________________
фамилия, имя, отчество (при
наличии) руководителя
от _________________________
фамилия, имя, отчество (при
наличии) услугополучателя,
____________________________
индивидуальный
идентификационный номер
____________________________
адрес проживания, контактный
телефон
Заявление
Прошу Вас выдать бессрочное свидетельство специалиста с присвоением
__________________________________________________________________________
квалификационной категории по специальности __________________________________
(наименование специальности)
1) Сертификат (свидетельство) № ________, от "___"_____________ г.
по специальности___________________________________________
2) Сертификат (свидетельство) № ________, от "___"_____________ г.
по специальности __________________________________________
3) Сертификат (свидетельство) № ________, от "___"_____________ г.
по специальности___________________________________________
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
_________________________
(подпись услугополучателя)
"___"_____________20__года
(дата заполнения)
Приложение 5
к Правилам
сроков выдачи и отзыва
свидетельства о присвоении
квалификационной категории
для специалистов в
сфере санитарно-
эпидемиологического
благополучия населения
Сноска. Приложение 5 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 17.04.2020 № ҚР ДСМ-39/2020 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
форма
Форма сведений
Сведения о трех ранее полученных сертификатах (свидетельствах) специалиста с
присвоением категории:
Сертификат (свидетельство) № 1:
1. Дата выдачи;
2. Номер и код административного документа /регистрационный номер;
3. Орган выдавший;
4. Срок действия сертификата (свидетельства);
5. Специальность;
6. Квалификационная категория;
Сертификат (свидетельство) № 2:
7. Дата выдачи;
8. Номер и код административного документа /регистрационный номер
9. Орган выдавший;
10. Срок действия сертификата (свидетельства);
11. Специальность;
12. Квалификационная категория;
Сертификат (свидетельство) № 3:
13. Дата выдачи;
14. Номер и код административного документа /регистрационный номер;
15. Орган выдавший;
16. Срок действия сертификата (свидетельства);
17. Специальность;
18. Квалификационная категория;
Информация об участии претендента в мероприятиях, способствующих
непрерывному профессиональному развитию:
19. Общее количество зачетных единиц, накопленных за последние 5 лет
(основных и дополнительных зачетных единиц);
20. Количество основных зачетных единиц, накопленных за последние 5 лет:
сведения о свидетельстве повышения квалификации:
номер свидетельства о повышении квалификации по заявляемой специальности;
наименование цикла;
название обучающей организации;
начало обучения;
окончание обучения;
объем обучения в часах;
21. Количество дополнительных зачетных единиц, накопленных за последние 5 лет:
сведения о документе, свидетельствующем о прохождении мероприятий по
заявляемой специальности в соответствии системой пересчета зачетных единиц при
присвоении категории для специалистов с высшим и со средним медицинским
образованием, утверждаемом уполномоченным государственным органом
(перечислить все мероприятия, наименование темы обучения, название обучающей
организации, начало обучения, окончание обучения, объем обучения в часах или
зачетных единицах).
Приложение 6
к Правилам сроков выдачи
и отзыва свидетельства о
присвоении квалификационной
категории для специалистов в
сфере санитарно-эпидемиологического
благополучия населения
форма
Система пересчета зачетных единиц при присвоении квалификационных категорий
Мероприятия
Количество зачетных единиц (ЗЕ) для специалистов с высшим образованием
Количество зачетных единиц (ЗЕ) для специалистов с техническим и профессиональным образованием
1
2
3
4
Основные зачетные единицы
1
Повышение квалификации по профилю заявляемой специальности:

2) Облыстық, республикалық деңгейдегі қалалар деңгейінде:
1-орын / 2-орын / 3-орын
3) Қалалық деңгейде
1-орын / 2-орын / 3-орын
4) Аудандық деңгейде
1-орын / 2-орын / 3-орын
30/25/20
20/15/10
15/12/8
12/8/6
30/25/20
20/15/10
15/12/8
12/8/6
15
Медицина ғылымының ғылыми атағының болуы:
1) магистр
2) Phd
3) медицина ғылымының кандидаты
4) медицина ғылымының докторы
5
10
10
20
-
-
-
-
Ескертпе: қосымша бірліктер алу үшін СБ-ны жұмыстардың бір немесе бірнеше түрлерін бірнеше рет орындау есебінен жинау жеткілікті.
Халықтың санитариялық-
эпидемиологиялық
саламаттылығы саласындағы
мамандар үшін біліктілік
санатын беру туралы куәлікті
беру және кері қайтарып алу
қағидаларына
7-қосымша
Ескерту. 7-қосымшамен толықтырылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 17.04.2020 № ҚР ДСМ-39/2020 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мамандар үшін біліктілік санатын беру туралы куәлік беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Републикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің сапасы мен қауіпсіздігін бақылау комитетінің аумақтық департаменттері (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші)
2
Мемлекеттік қызметті беру тәсілі ( кіру каналдары)
"электрондық үкімет": www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
5 (бес) жұмыс күні.
4
Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызметтiң нысаны
электрондық (ішінара автоматтандырылған).
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
біліктілік санатын бере отырып маман куәлігі не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ-сымен қол қойылған электрондық құжат нысанында жіберіледі және көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" сақталады.
6
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын ақының мөлшері және Қазақстан Републикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін негізде көрсетіледі.
7
Жұмыс кестесі
Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің: Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.

2) Областного, городов республиканского уровня:
1 место/2 место/3 место
3) Городского уровня:
1 место/2 место/3 место
4) Районного уровня:
1 место/2 место/3 место
30/25/20
20/15/10
15/12/8
12/8/6
30/25/20
20/15/10
15/12/8
12/8/6
15
Наличие ученой степени медицинских наук:
1) магистр
2) Phd
3) кандидат медицинских наук
4) доктор медицинских наук
5
10
10
20
-
-
-
-
Примечание: для получения дополнительных единиц достаточно набрать ЗЕ за счет неоднократного выполнения одного или нескольких видов работ.
Приложение 7 к Правилам
сроков выдачи и отзыва
свидетельства о присвоении
квалификационной категории
для специалистов в сфере
санитарно-эпидемиологического
благополучия населения
Сноска. Правила дополнены приложением 7 в соответствии с приказом Министра здравоохранения РК от 17.04.2020 № ҚР ДСМ-39/2020 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Стандарт государственной услуги "Выдача свидетельства о присвоении квалификационной категории для специалистов в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения"
1
Наименование услугодателя
территориальные департаменты Комитета контроля качества и безопасности товаров и услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – услугодатель)
2
Способы предоставления государственной услуги
через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал)
3
Срок оказания государственной услуги
5 (пять) рабочих дней
4
Форма оказания оказания государственной услуги
электронная (частично автоматизированная)
5
Результат оказания государственной услуги
свидетельство специалиста с присвоением квалификационной категории, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Форма результата оказания государственной услуги: электронная.
Результат оказания государственной услуги в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя направляется и хранится в "личном кабинете" услугополучателя.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается физическим лицам (далее – услугополучатель) на бесплатной основе.
7
График работы
График работы:
1) услугодателя: с понедельника по пятницу включительно, с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.

2) порталда: тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізумен байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда). Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және қызмет көрсету нәтижелерін беру Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
тиісті біліктілік санатын бере отырып, 5 (бес) жыл мерзімі бар куәлікті алу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
нысан бойынша мәліметтер;
кәсіби даярлықты бағалаудың және растаудың оң нәтижесінің электрондық көшірмесі;
2015 жылға дейін, сондай-ақ Қазақстан Республикасының аумағынан тыс жерде оқу бітіргендердің білімі туралы құжатының электрондық көшірмесі;
соңғы 5 (бес) жыл ішінде үздіксіз кәсіби дамуға ықпал ететін іс-шараларға қатысуды растайтын құжаттардың электрондық көшірмесі;
үміткердің соңғы 2 (екі) жыл ішіндегі есебі (үміткердің қалауы бойынша көрсеткіштердің қысқа талдамалық шолуы бар, осы мамандық үшін анағұрлым маңызды көрсеткіштер);
бірінші немесе жоғары біліктілік санатын бере отырып, мерзімсіз куәлікті алу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
нысан бойынша мәліметтер;
кәсіби даярлықты бағалаудың және растаудың оң нәтижесінің электрондық көшірмесі;
соңғы 5 (бес) жыл ішінде үздіксіз кәсіби дамуға ықпал ететін іс-шараларға қатысуды растайтын құжаттардың электрондық көшірмесі;
біліктілік санатын бере отырып, бұрын алынған үш сертификаттың немесе куәліктердің не біліктілік санатын беру туралы бұйрықтардан үзінділердің электрондық көшірмелері.
Көрсетілетін қызметті алушының құжаттары: орта медициналық білімі туралы диплом, жоғары медициналық білімі туралы диплом (2015 жылдан бастап мәліметтер), Қазақстан Республикасынан тыс жерде медициналық білім алған адамдар үшін білімі туралы құжаттарды тану және нострификациялау туралы куәлік туралы, сондай-ақ еңбек қызметі туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттарды тапсырған кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алу күнін, уақытын көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.
9
Қазақстан Републикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер

2) портала: круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ). При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, согласно трудового законодательства Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания услуги осуществляется следующим рабочим днем.
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
для получения свидетельства со сроком на 5 (пять) лет с присвоением соответствующей квалификационной категории:
заявление в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
сведения по форме;
электронная копия положительного результата оценки профессиональной подготовленности и подтверждения;
электронная копия документа об образовании, окончивших до 2015 года, а также за пределами территории Республики Казахстан;
электронная копия документов подтверждающих участие в мероприятиях, способствующих непрерывному профессиональному развитию за последние 5 (пять) лет;
отчет претендента за последние 2 (два) года (показатели по усмотрению претендента, наиболее значимые для данной специальности, с кратким аналитическим обзором показателей);
для получения бессрочного свидетельства с присвоением первой или высшей квалификационной категории:
заявление в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
сведения по форме;
электронная копия положительного результата оценки профессиональной подготовленности и подтверждения;
электронная копия документов подтверждающих участие в мероприятиях, способствующих непрерывному профессиональному развитию за последние 5 (пять) лет;
электронные копии ранее полученных трех сертификатов или свидетельств, с присвоением квалификационной категории либо выписок из приказов о присвоении квалификационной категории.
Сведения о документах услугополучателя: диплом о среднем медицинском образовании, диплом о высшем медицинском образовании (сведения с 2015 года), удостоверения о признании и нострификации документов об образовании, для лиц, получивших медицинское образование за пределами Республики Казахстан, а также о трудовой деятельности услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
При сдаче услугополучателем документов в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты, времени получения результата оказания государственной услуги.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан

1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған мәліметтердің осы Қағидалардың талаптарына сәйкес келмеуі.
10
Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктерін, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін қызметтердің ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де талаптар
1. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары gov.еgov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
2. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы болған жағдайда портал арқылы электрондық нысанда мемлекеттік қызметті алу мүмкіндігі бар.
3. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету мәртебесі туралы ақпаратты порталдың "жеке кабинеті" арқылы, сондай-ақ мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
4. Мемлекеттік қызметті портал арқылы көрсету кезінде нашар көретін адамдар үшін нұсқасына қолжетімді.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары gov.еgov.kz интернет-ресурсында көрсетілген.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.

1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных сведений, необходимых для оказания государственной услуги требованиям настоящих Правил
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
1. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе gov.egov.kz.
2. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
3. Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
4. При оказании государственной услуги через портал доступна версия для слабовидящих.
5. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе: gov.egov.kz.
Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.