Орталық депозитарий есептілігінің тізбесін, нысандарын, табыс ету мерзімдерін және оларды ұсыну қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық банкі басқармасының 2015 жылғы 17 шілдедегі № 130 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 17 қыркүйекте № 12071 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2018 жылғы 29 қазандағы № 263 қаулысымен
Ескерту. Қаулының күші жойылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 29.10.2018 № 263 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Ескерту. Қаулының тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 29.01.2018 № 5 (01.07.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
" Бағалы қағаздар рыногы туралы" 2003 жылғы 2 шілдедегі және " Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттiк реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі және " Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналар:
1) осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес орталық депозитарий есептілігінің тізбесі;
2) осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес клиенттердің шоттары туралы есептің нысаны;
3) осы қаулының 3-қосымшасына сәйкес орталық депозитариймен ерекше қатынастармен байланысты тұлғалармен есепті тоқсан ішінде жасалған, сондай-ақ есепті күнге қолданыстағы мәмілелер туралы есептің нысаны және орталық депозитариймен ерекше қатынастармен байланысты тұлғалар тізілімі;
4) осы қаулының 4-қосымшасына сәйкес бағалы қағаздардың қайталама нарығында Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздарымен операциялар туралы есептің нысаны;
5) осы қаулының 5-қосымшасына сәйкес нысан бойынша экономика секторлары мен шағын секторлары бойынша Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздарымен операциялар туралы есеп;
6) осы қаулының 6-қосымшасына сәйкес экономика секторлары және шағын секторлары бойынша орталық депозитарийдің есепке алу жүйесінде мемлекеттік емес бағалы қағаздармен жүргізілген операциялар туралы есептің нысаны;
7) осы қаулының 7-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің қысқамерзімді ноттарын ұстаушылар туралы есептің нысаны;
8) осы қаулының 8-қосымшасына сәйкес жергілікті атқарушы органдардың бағалы қағаздарымен операциялар туралы есептің нысаны;
9) осы қаулының 9-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасының бейрезиденттерінің негізгі шоттарындағы Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі бағалы қағаздарының қалдықтары туралы есептің нысаны;

Об утверждении перечня, форм, сроков отчетности центрального депозитария и Правил их представления
Постановление и.о. Председателя Национального Банка Республики Казахстан от 17 июля 2015 года № 130. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 сентября 2015 года № 12071. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 октября 2018 года № 263.
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 29.10.2018 № 263 (вводится в действие с 01.01.2019).
Сноска. В заголовок внесены изменения на казахском языке, текст на русском языке не меняется в соответствии с постановлением Правления Национального Банка РК от 29.01.2018 № 5 (вводится в действие с 01.07.2018).
В соответствии с законами Республики Казахстан от 2 июля 2003 года "О рынке ценных бумаг", от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций" и от 19 марта 2010 года "О государственной статистике" Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить:
1) перечень отчетности центрального депозитария согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) форму отчета о счетах клиентов согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
3) форму отчета о сделках с лицами, связанными с центральным депозитарием особыми отношениями, заключенных в течение отчетного квартала, а также действующих на отчетную дату, и реестр лиц, связанных с центральным депозитарием особыми отношениями, согласно приложению 3 к настоящему постановлению;
4) форму отчета об операциях на вторичном рынке ценных бумаг с государственными ценными бумагами Республики Казахстан согласно приложению 4 к настоящему постановлению;
5) форму отчета об операциях с государственными ценными бумагами Республики Казахстан по секторам и подсекторам экономики согласно приложению 5 к настоящему постановлению;
6) форму отчета об операциях, проведенных в системе учета центрального депозитария с негосударственными ценными бумагами по секторам и подсекторам экономики согласно приложению 6 к настоящему постановлению;
7) форму отчета о держателях краткосрочных нот Национального Банка Республики Казахстан согласно приложению 7 к настоящему постановлению;
8) форму отчета об операциях с ценными бумагами местных исполнительных органов согласно приложению 8 к настоящему постановлению;
9) форму отчета об остатках ценных бумаг Министерства финансов Республики Казахстан, находящихся на основных счетах нерезидентов Республики Казахстан, согласно приложению 9 к настоящему постановлению;

10) осы қаулының 10-қосымшасына сәйкес орталық депозитарийдің депоненттері туралы есептің нысаны;
11) осы қаулының 11-қосымшасына сәйкес депоненттер мен олардың клиенттері туралы есептің нысаны;
12) осы қаулының 12-қосымшасына сәйкес орталық депозитарийдің номиналды ұстауындағы бағалы қағаздар туралы есептің нысаны;
13) осы қаулының 13-қосымшасына сәйкес шет мемлекеттің заңнамасына сәйкес шығарылған, орталық депозитарийдің номиналды ұстауындағы бағалы қағаздар туралы есептің нысаны;
14) осы қаулының 14-қосымшасына сәйкес нысан бойынша инвестициялық қорлардың орталық депозитарийдің номиналды ұстауындағы пайларын (акцияларын) ұстаушылар саны туралы есептің нысаны;
15) осы қаулының 15-қосымшасына сәйкес орталық депозитарийдің номиналды ұстауындағы қаржы құралдарымен мәмілелер туралы есептің нысаны;
15-1) осы қаулының 15-1-қосымшасына сәйкес акцияларды ұстаушылар тізімі туралы есептің нысаны;
15-2) осы қаулының 15-2-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздарымен операциялар туралы есептің нысаны;
16) осы қаулының 16-қосымшасына сәйкес Орталық депозитарийдің есептілікті ұсыну қағидалары бекітілсін.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 29.01.2018 № 5 (01.07.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Орталық депозитарий Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне электрондық форматта:
1) осы қаулының 1-тармағының 2), 3) тармақшаларында көзделген есептілікті – тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың он сегізінші күніне дейінгі мерзімде;
2) осы қаулының 1-тармағының 4), 5), 6), 7), 8) және 15) тармақшаларында көзделген есептілікті – ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың оныншы күніне дейінгі мерзімде;
3) осы қаулының 1-тармағының 9), 10), 12), 13) және 14) тармақшаларында көзделген есептілікті – тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың бесінші жұмыс күніне дейінгі мерзімде;
4) осы қаулының 1-тармағының 11) тармақшасында көзделген есептілікті – ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың бесінші жұмыс күніне дейінгі мерзімде;
5) осы қаулының 1-тармағының 15-1) тармақшасында көзделген есептілікті – ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың жиырмасыншы күніне дейінгі мерзімде;
6) осы қаулының 1-тармағының 15-2) тармақшасында көзделген есептілікті – апта сайын, есепті аптадан кейінгі үшінші жұмыс күніне дейінгі мерзімде ұсынады.

10) форму отчета о депонентах центрального депозитария согласно приложению 10 к настоящему постановлению;
11) форму отчета о депонентах и их клиентах согласно приложению 11 к настоящему постановлению;
12)форму отчета о ценных бумагах, находящихся в номинальном держании центрального депозитария, согласно приложению 12 к настоящему постановлению;
13) форму отчета о ценных бумагах, выпущенных в соответствии с законодательством иностранного государства, находящихся в номинальном держании центрального депозитария, согласно приложению 13 к настоящему постановлению;
14) форму отчета о количестве держателей паев (акций) инвестиционных фондов, находящихся в номинальном держании центрального депозитария, согласно приложению 14 к настоящему постановлению;
15) форму отчета о сделках с финансовыми инструментами, находящимися в номинальном держании центрального депозитария, согласно приложению 15 к настоящему постановлению;
15-1) форму отчета о списке держателей акций согласно приложению 15-1 к настоящему постановлению;
15-2) форму отчета об операциях с государственными ценными бумагами Республики Казахстан согласно приложению 15-2 к настоящему постановлению;
16) Правила представления отчетности центральным депозитарием согласно приложению 16 к настоящему постановлению.
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным постановлением Правления Национального Банка РК от 29.01.2018 № 5 (вводится в действие с 01.07.2018).
2. Центральный депозитарий представляет в Национальный Банк Республики Казахстан в электронном формате:
1) ежеквартально – отчетность, предусмотренную подпунктами 2), 3) пункта 1 настоящего постановления, в срок до восемнадцатого числа месяца, следующего за отчетным кварталом;
2) ежемесячно – отчетность, предусмотренную подпунктами 4), 5), 6), 7), 8) и 15) пункта 1 настоящего постановления, в срок до десятого числа месяца, следующего за отчетным месяцем;
3) ежеквартально – отчетность, предусмотренную подпунктами 9), 10), 12), 13) и 14) пункта 1 настоящего постановления, в срок до пятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным кварталом;
4) ежемесячно – отчетность, предусмотренную подпунктом 11) пункта 1 настоящего постановления, в срок до пятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем.
5) ежемесячно – отчетность, предусмотренную подпунктом 15-1) пункта 1 настоящего постановления, в срок до двадцатого числа месяца, следующего за отчетным месяцем;
6) еженедельно – отчетность, предусмотренную подпунктом 15-2) пункта 1 настоящего постановления, в срок до третьего рабочего дня, следующего за отчетной неделей.

Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 29.01.2018 № 5 (01.07.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
3. Осы қаулының 17-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің күші жойылды деп танылсын.
4. Төлем балансы, валюталық реттеу және статистика департаменті (Үмбетәлиев М.Т.) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) Құқықтық қамтамасыз ету департаментімен (Досмұхамбетов Н.М.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы қаулы ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
5. Халықаралық қатынастар және жұртшылықпен байланыс департаменті (Қазыбаев А.Қ.) осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспасөз басылымдарында ресми жариялауға жіберуді қамтамасыз етсін.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары О.А. Смоляковқа жүктелсін.
7. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ұлттық Банк Төрағасының
міндетін атқарушы
Қ. Қожахметов
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
Статистика комитетінің Төрағасы
Ә. Смайылов _________________
2015 жылғы 13 тамыз
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 17 шілдедегі
№ 130 қаулысына
1-қосымша
Орталық депозитарий есептілігінің тізбесі
Ескерту. 1-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 29.01.2018 № 5 (01.07.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Орталық депозитарий есептілігінің тізбесіне мыналар кіреді:
1) клиенттердің шоттары туралы есеп;
2) орталық депозитариймен ерекше қатынастармен байланысты тұлғалармен есепті тоқсан ішінде жасалған, сондай-ақ есепті күнге қолданыстағы мәмілелер туралы есеп және орталық депозитариймен ерекше қатынастармен байланысты тұлғалар тізілімі;

Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными постановлением Правления Национального Банка РК от 29.01.2018 № 5 (вводится в действие с 01.07.2018).
3. Признать утратившими силу нормативные правовые акты Республики Казахстан согласно приложению 17 к настоящему постановлению.
4. Департаменту платежного баланса, валютного регулирования и статистики (Умбеталиев М.Т.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) совместно с Департаментом правового обеспечения (Досмухамбетов Н.М.) государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление настоящего постановления на официальное опубликование в информационно-правовой системе "Әділет" республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
3) размещение настоящего постановления на официальном интернет-ресурсе Национального Банка Республики Казахстан после его официального опубликования.
5. Департаменту международных отношений и связей с общественностью (Казыбаев А.К.) обеспечить направление настоящего постановления на официальное опубликование в периодических печатных изданиях в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Смолякова О.А.
7. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Председателя Национального Банка
К. Кожахметов
СОГЛАСОВАНО
Председатель Комитета по статистике
Министерства национальной экономики
Республики Казахстан
А. Смаилов _________________
13 августа 2015 года
Приложение 1
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 17 июля 2015 года № 130
Перечень отчетности центрального депозитария
Сноска. Перечень с изменением, внесенным постановлением Правления Национального Банка РК от 29.01.2018 № 5 (вводится в действие с 01.07.2018).
Перечень отчетности центрального депозитария включает:
1) отчет о счетах клиентов;
2) отчет о сделках с лицами, связанными с центральным депозитарием особыми отношениями, заключенных в течение отчетного квартала, а также действующих на отчетную дату, и реестр лиц, связанных с центральным депозитарием особыми отношениями;

3) бағалы қағаздардың қайталама нарығында Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздарымен операциялар туралы есеп;
4) экономика секторлары мен шағын секторлары бойынша Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздарымен операциялар туралы есеп;
5) экономика секторлары мен шағын секторлары бойынша орталық депозитарийдің есепке алу жүйесінде мемлекеттік емес бағалы қағаздармен жүргізілген операциялар туралы есеп;
6) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің қысқамерзімді ноттарын ұстаушылар туралы есеп;
7) жергілікті атқарушы органдардың бағалы қағаздарымен операциялар туралы есеп;
8) Қазақстан Республикасының бейрезиденттерінің негізгі шоттарындағы Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі бағалы қағаздарының қалдықтары туралы есеп;
9) орталық депозитарийдің депоненттері туралы есеп;
10) депоненттер мен олардың клиенттері туралы есеп;
11) орталық депозитарийдің номиналды ұстауындағы бағалы қағаздар туралы есеп;
12) шет мемлекеттің заңнамасына сәйкес шығарылған, орталық депозитарийдің номиналды ұстауындағы бағалы қағаздар туралы есеп;
13) инвестициялық қорлардың орталық депозитарийдің номиналды ұстауындағы пайларын (акцияларын) ұстаушылар саны туралы есеп;
14) орталық депозитарийдің номиналды ұстауындағы қаржы құралдарымен мәмілелер туралы есеп.
15) акцияларды ұстаушылар тізімі туралы есеп;
16) Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздарымен операциялар туралы есеп.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 17 шілдедегі
№ 130 қаулысына
2-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Клиенттердің шоттары туралы есеп Есепті кезең: 20__жылғы "___"________ жағдай бойынша
Индекс: ОСК_2
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Ұсынатындар: орталық депозитарий
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың он сегізінші күніне дейінгі (қоса алғанда) мерзімде
Нысан
____________________________________________________________________
(ұйымның толық атауы)
(мың теңгемен)
р/с№
Клиенттердің шоттары
Заңды тұлғалар
Резидент банктер
Бейрезидент банктер
басқа заңды тұлғалар
1
2
3
4
5
1
Ағымдағы шоттар
Барлығы, оның ішінде
шетел валютасында
2
Корреспонденттік шоттар
Барлығы, оның ішінде
шетел валютасында
3
Өзге шоттар
Барлығы, оның ішінде
шетел валютасында
4
Жиынтығы
Барлығы, оның ішінде
шетел валютасында
Бiрiншi басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам)____________
_________________________________________________ __________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (қолы)
Бас бухгалтер ____________________________________ ___________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (қолы)
Жауапты бөлімше бастығы _________________________________ _________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (қолы)
Орындаушы: _______________________________________ _________________
лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (қолы) (телефоны)
Есепке қол қойылған күн 20___ жылғы "____" __________
Мөр орны (бар болса)
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Клиенттердің шоттары туралы есеп

3) отчет об операциях на вторичном рынке ценных бумаг с государственными ценными бумагами Республики Казахстан;
4) отчет об операциях с государственными ценными бумагами Республики Казахстан по секторам и подсекторам экономики;
5) отчет об операциях, проведенных в системе учета центрального депозитария с негосударственными ценными бумагами по секторам и подсекторам экономики;
6) отчет о держателях краткосрочных нот Национального Банка Республики Казахстан;
7) отчет об операциях с ценными бумагами местных исполнительных органов;
8) отчет об остатках ценных бумаг Министерства финансов Республики Казахстан, находящихся на основных счетах нерезидентов Республики Казахстан;
9) отчет о депонентах центрального депозитария;
10) отчет о депонентах и их клиентах;
11) отчет о ценных бумагах, находящихся в номинальном держании центрального депозитария;
12) отчет о ценных бумагах, выпущенных в соответствии с законодательством иностранного государства, находящихся в номинальном держании центрального депозитария;
13) отчет о количестве держателей паев (акций) инвестиционных фондов, находящихся в номинальном держании центрального депозитария;
14) отчет о сделках с финансовыми инструментами, находящимися в номинальном держании центрального депозитария.
15) отчет о списке держателей акций;
16) отчет об операциях с государственными ценными бумагами Республики Казахстан.
Приложение 2
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 17 июля 2015 года № 130
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о счетах клиентов
Отчетный период: по состоянию на "___" "____________" 20__ года
Индекс: ОСК_2
Периодичность: ежеквартальная
Представляет: центральный депозитарий
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежеквартально, в срок до восемнадцатого числа (включительно) месяца, следующего за отчетным кварталом
Форма
_____________________________________________________________________
(полное наименование организации)
(в тысячах тенге)
№ п/п
Счета клиентов
Юридические лица
Банки-резиденты
Банки-нерезиденты
Другие юридические лица
1
2
3
4
5
1
Текущие счета
Всего, в том числе
в иностранной валюте
2
Корреспондентские счета
Всего, в том числе
в иностранной валюте
3
Прочие счета
Всего, в том числе
в иностранной валюте
4
Итого
Всего, в том числе
в иностранной валюте
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его
замещающее)
___________________________________________ ___________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Главный бухгалтер_________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Начальник ответственного подразделения ______________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Исполнитель: ___________________________ ___________ __________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись) телефон
Дата подписания отчета "_____" __________ 20_____ года
Место для печати (при наличии)
Пояснение по заполнению формы,
предназначенной для сбора административных данных
Отчет о счетах клиентов

1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Клиенттердің шоттары туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттiк реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды орталық депозитарий тоқсан сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. Бес жүз теңгеден кем сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам), бас бухгалтер, жауапты бөлімшенің бастығы және орындаушы қол қояды.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанда заңды тұлғалар бөлігінде орталық депозитарийде ашылған теңгемен және шетел валютасындағы ағымдағы, корреспонденттік және өзге шоттар туралы мәліметтер көрсетіледі.
6. 3, 4, 5-бағандарда шоттардағы ақша қалдықтары көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 17 шілдедегі
№ 130 қаулысына
3-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Орталық депозитариймен ерекше қатынастармен байланысты тұлғалармен есепті ай ішінде жасалған, сондай-ақ есепті күнге қолданыстағы мәмілелер туралы есеп және орталық депозитариймен ерекше қатынастармен байланысты тұлғалар тізілімі Есепті кезең: 20__жылғы "___"________ жағдай бойынша
Индекс: МӘМІЛЕЛЕР_ТІЗІЛІМ_3
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Ұсынатындар: орталық депозитарий
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың он
сегізінші күніне дейінгі (қоса алғанда) мерзімде
Нысан
________________________________________________________________
(ұйымның толық атауы)
1-кесте. Орталық депозитариймен ерекше қатынастармен байланысты
тұлғалармен есепті тоқсан ішінде жасалған, сондай-ақ 20__жылғы "___"
"___" қолданыстағы мәмілелер.
р/с №
Тұлғаның атауы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (заңды тұлға үшін), жеке сәйкестендіру нөмірі (жеке тұлға үшін, оның ішінде дара кәсіпкер үшін)
Резиденттік елі
Тұлға орталық депозитариймен ерекше қатынастармен байланысты тұлғаға жатқызылған белгі
Операция түрі
Мәміле мақсаты
Шарттың №
Шарт жасалған күн (талаптарын орындай бастаған күн)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Барлығы
кестенiң жалғасы
Шарт қолданысының аяқталу күні (талаптарын орындауды аяқтау күні)
Орталық депозитарийдің директорлар кеңесі шешімінің не акционерлердің жалпы жиналысының деректемелері (директорлар кеңесі болмаған жағдайда)
Шарт бойынша мәміле сомасы (мың теңгемен)
Валюта түрі
Қамтамасыз ету түрі
Қамтамасыз ету құны (мың теңгемен)
Сыйақы (жылдық пайызбен)
Барлығы
оның ішінде қаржылық есептіліктің халықаралық стандарттарының талаптарына сәйкес резервтерді (провизияларды) есептеу кезінде енгізілетін қамтамасыз ету құны
орталық депозитариймен ерекше қатынастармен байланысты тұлғамен
орталық депозитариймен ерекше қатынастармен байланысты тұлғаның пайдасына орталық депозитариймен
Орталық депозитарийдің ішкі құжаттарына сәйкес
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
кестенiң жалғасы
Есептелген кірістер/шығыстар
Есепті күнге ағымдағы қалдық
Халықаралық қаржылық есептілік стандарттарының талаптарына сәйкес құрылған резервтер (провизиялар) сомасы
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымның директорлар кеңесі шешімінің не акционерлердің жалпы жиналысының деректемелері (Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда)
Ескерту
Сомасы (мың теңгемен)
Баланстық шот
Сомасы (мың теңгемен)
Баланстық шот
20
21
22
23
24
25
26

1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о счетах клиентов" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма составляется центральным депозитарием ежеквартально по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее), главный бухгалтер, начальник ответственного подразделения и исполнитель.
2. Пояснение по заполнению Формы
5. В Форме указываются сведения о текущих, корреспондентских и прочих счетах, открытых в центральном депозитарии, в разрезе юридических лиц, в тенге и в иностранной валюте.
6. В графах 3, 4, 5 указываются остатки денег на счетах.
Приложение 3
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 17 июля 2015 года № 130
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о сделках с лицами, связанными с центральным депозитарием
особыми отношениями, заключенных в течение отчетного квартала, а
также действующих на отчетную дату, и реестр лиц, связанных с
центральным депозитарием особыми отношениями
Отчетный период: по состоянию на "___" "____________" 20__ года
Индекс: СДЕЛКИ_РЕЕСТР_3
Периодичность: ежеквартальная
Представляет: центральный депозитарий
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежеквартально, в срок до восемнадцатого числа (включительно) месяца, следующего за отчетным кварталом
Форма
________________________________________________________________
(полное наименование организации)
Таблица 1. Сделки с лицами, связанными с центральным депозитарием особыми отношениями, заключенные в течение отчетного квартала, а также действующие на "___" "________" 20__года.
№ п/п
Наименование/фамилия, имя отчество ( при его наличии) лица
Бизнес-идентификационный номер (для юридического лица), индивидуальный идентификационный номер (для физического лица, в том числе для индивидуального предпринимателя)
Страна резидентства
Признак, в соответствии с которым лицо отнесено к лицу, связанному особыми отношениями с центральным депозитарием
Вид операции
Цель сделки
№ договора
Дата заключения (дата начала выполнения условий) договора
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Всего
продолжение таблицы
Дата окончания действия (дата окончания выполнения условий) договора
Реквизиты решения совета директоров центрального депозитария либо общего собрания акционеров (в случае отсутствия совета директоров)
Сумма сделки по договору (в тысячах тенге)
Вид валюты
Вид обеспечения
Стоимость обеспечения (в тысячах тенге)
Вознаграждение (в процентах годовых)
Всего
из них стоимость обеспечения, включаемая при расчете резервов (провизий) в соответствии с требованиями международных стандартов финансовой отчетности
лицом, связанным с центральным депозитарием особыми отношениями
центральным депозитарием в пользу лица, связанного с центральным депозитарием особыми отношениями
в соответствии с внутренними документами центрального депозитария
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
продолжение таблицы
Начисленные доходы/расходы
Текущий остаток на отчетную дату
Сумма созданных резервов (провизий) в соответствии с требованиями международных стандартов финансовой отчетности
Реквизиты решения совета директоров организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций либо общего собрания акционеров (в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан)
Примечание
Сумма (в тысячах тенге)
Балансовый счет
Сумма (в тысячах тенге)
Балансовый счет
20
21
22
23
24
25
26

Орталық депозитарийдің өзімен ерекше қатынастармен байланысты тұлғамен операцияларының әрбір түрі бойынша сомасы орталық депозитарийдің меншікті капиталы мөлшерінің жиынтығында 0,01 пайызынан аспайтын орталық депозитарийдің өзімен ерекше қатынастармен байланысты тұлғалармен жасалған мәмілелерінің жалпы сомасы 20__жылғы "__" _____ жағдай бойынша ________ мың теңгені құрайды.
Орталық депозитарий есепті тоқсанда орталық депозитариймен ерекше қатынастармен байланысты тұлғаларға жеңілдік жағдайлары ұсынылмағанын және орталық депозитарийдің 1-кестеде көрсетілгендерді қоспағанда, басқа мәмілелерді жүзеге асырмағанын растайды.
2-кесте. 20__жылғы "___" "________" жағдай бойынша орталық депозитариймен ерекше қатынастармен байланысты тұлғалар тізілімі
р/с №
Бизнес - сәйкестендіру нөмірі (заңды тұлға үшін), жеке сәйкестендіру нөмірі (жеке тұлға үшін, оның ішінде дара кәсіпкер үшін)
Тұлғаның атауы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Резиденттік елі
Тұлға орталық депозитариймен ерекше қатынастармен байланысты тұлғаға жатқызылған белгі
1
2
3
4
5
Бiрiншi басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам)
________________________________________ _______________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (қолы)
Бас бухгалтер ______________________________________ ___________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (қолы)
Жауапты бөлімше бастығы ______________________________ _________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (қолы)
Орындаушы: ______________________________ ______ ________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (қолы) телефоны
Есепке қол қойылған күні 20 __ жылғы "____" __________
Мөр орны (бар болса)
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Орталық депозитариймен ерекше қатынастармен байланысты тұлғалармен есепті тоқсан ішінде жасалған, сондай-ақ есепті күнге қолданыстағы мәмілелер туралы есеп және орталық депозитариймен ерекше қатынастармен байланысты тұлғалар тізілімі
1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Орталық депозитариймен ерекше қатынастармен байланысты тұлғалармен есепті тоқсан ішінде жасалған, сондай-ақ есепті күнге қолданыстағы мәмілелер туралы есеп және орталық депозитариймен ерекше қатынастармен байланысты тұлғалар тізілімі" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттiк реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.

Общая сумма сделок центрального депозитария с лицами, связанными особыми отношениями с ним, суммы которых по каждому виду операций центрального депозитария, с лицом, связанным особыми отношениями с ним, не превышает 0,01 процент в совокупности от размера собственного капитала центрального депозитария по состоянию на "__" _____ 20 __ года, составляет ________ тысяч тенге.
Центральный депозитарий подтверждает, что в отчетном квартале льготные условия лицам, связанным особыми отношениями с центральным депозитарием, не предоставлялись и других сделок, кроме указанных в Таблице 1 центральным депозитарием не осуществлялись.
Таблица 2. Реестр лиц, связанных с центральным депозитарием особыми отношениями по состоянию на "___" "_______________" 20__ года
№ п/п
Бизнес-идентификационный номер (для юридического лица), индивидуальный идентификационный номер (для физического лица, в том числе для индивидуального предпринимателя)
Наименование/фамилия, имя отчество (при его наличии) лица
Страна резидентства
Признак, в соответствии с которым лицо отнесено к лицу, связанному особыми отношениями с центральным депозитарием
1
2
3
4
5
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его
замещающее) ____________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Главный бухгалтер_________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Начальник ответственного подразделения _________________ ______
фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Исполнитель: _______________________________ _________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись) телефон
Дата подписания отчета "_____" __________ 20_____ года
Место для печати (при наличии)
Пояснение по заполнению формы,
предназначенной для сбора административных данных
Отчет о сделках с лицами, связанными с центральным депозитарием
особыми отношениями, заключенных в течение отчетного квартала,
а также действующих на отчетную дату, и реестр лиц, связанных с
центральным депозитарием особыми отношениями
1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о сделках с лицами, связанными с центральным депозитарием особыми отношениями, заключенных в течение отчетного квартала, а также действующих на отчетную дату, и реестр лиц, связанных с центральным депозитарием особыми отношениями" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".

3. Нысанды орталық депозитарий тоқсан сайын жасайды және есепті кезеңде жасалған мәмілелер, соңдай-ақ есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша қолданыстағы мәмілелер бойынша деректерді көрсетеді. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. Бес жүз теңгеден кем сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам), бас бухгалтер, жауапты бөлімшенің бастығы және орындаушы қол қояды.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің лауазымды тұлғалары және (немесе) олардың жұбайлары мен жақын туыстары ірі қатысушылар не осы заңды тұлғаларда лауазымды тұлғалар болып табылатын заңды тұлғалар бойынша мәліметтерді қоспағанда, Нысанда орталық депозитарийдің орталық депозитариймен ерекше қатынастармен байланысты тұлғалармен есепті кезең ішінде жасалған, сондай-ақ есепті күнге қолданыстағы барлық мәмілелері туралы (1-кесте) және есепті күнге орталық депозитариймен ерекше қатынастармен байланысты тұлғалар (2-кесте) туралы мәліметтер көрсетіледі.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 29.01.2018 № 5 (01.07.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
6. Тұлғаның орталық депозитариймен байланыстылық белгісі "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 40-бабымен және "Акционерлік қоғамдар туралы" 2003 жылғы 13 мамырдағы Қазақстан Республикасы Заңының 64-бабымен айқындалады.
7. Тұлғалардың орталық депозитариймен ерекше қатынастармен байланыстылығының бір немесе бірнеше белгілері болуы мүмкін және 2-кестені толтыру кезінде барлық белгілері көрсетіледі.
8. 1-кестеде орталық депозитарийдің өзімен ерекше қатынастармен байланысты тұлғамен операцияларының әрбір түрі бойынша сомасы орталық депозитарийдің меншікті капиталы мөлшерінің жиынтығында 0,01 пайызынан асатын орталық депозитарийдің өзімен ерекше қатынастармен байланысты тұлғалармен жасалған барлық мәмілелері туралы мәліметтер көрсетіледі.
9. Егер орталық депозитарийдің меншікті капиталының теріс мәні болса, 1-кестеде орталық депозитарийдің өзімен ерекше қатынастармен байланысты тұлғамен операцияларының әрбір түрі бойынша сомасы орталық депозитарий активтері мөлшерінің жиынтығында 0,001 пайызынан асатын орталық депозитарийдің өзімен ерекше қатынастармен байланысты тұлғалармен жасалған барлық мәмілелері туралы мәліметтер көрсетіледі.
10. 1-кестенің 2-бағанында жеке тұлға үшін тегі мен аты міндетті түрде, бар болса – әкесінің аты көрсетіледі.

3. Форма составляется центральным депозитарием ежеквартально и указываются данные по сделкам, заключенным в течение отчетного периода, а также по сделкам, действующим по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее), главный бухгалтер, начальник ответственного подразделения и исполнитель.
2. Пояснение по заполнению Формы
5. В Форме указываются сведения обо всех сделках центрального депозитария с лицами, связанными с центральным депозитарием особыми отношениями, заключенных в течение отчетного периода, а также действующих на отчетную дату (Таблица 1), и о лицах, связанных с центральным депозитарием особыми отношениями (Таблица 2) на отчетную дату, за исключением сведений по юридическим лицам, в которых Национальный Банк Республики Казахстан, должностные лица Национального Банка Республики Казахстан и (или) их супруги и близкие родственники являются крупными участниками либо должностными лицами в данных юридических лицах.
Сноска. Пункт 5 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 29.01.2018 № 5 (вводится в действие с 01.07.2018).
6. Признак связанности лица с центральным депозитарием определяется статьей 40 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан" и статьей 64 Закона Республики Казахстан от 13 мая 2003 года "Об акционерных обществах".
7. Лица могут иметь один или несколько признаков связанности особыми отношениями с центральным депозитарием и при заполнении Таблицы 2 указываются все признаки.
8. В Таблице 1 указываются сведения обо всех сделках центрального депозитария с лицами, связанными с ним особыми отношениями, сумма которых по каждому виду операций центрального депозитария с лицом, связанным с ним особыми отношениями, превышает 0,01 процент в совокупности от размера собственного капитала центрального депозитария.
9. Если собственный капитал центрального депозитария имеет отрицательное значение, в Таблице 1 указываются сведения обо всех сделках центрального депозитария с лицами, связанными с ним особыми отношениями, сумма которых по каждому виду операций центрального депозитария, с лицом, связанным с ним особыми отношениями, превышает 0,001 процент в совокупности от размера активов центрального депозитария.
10. В графе 2 Таблицы 1 для физического лица фамилия и имя указываются обязательно, отчество – при наличии.

11. 1-кестенің 14, 15 және 16-бағандарында талаптары қамтамасыз етудің болуын болжайтын мәмілелер бойынша ақпарат көрсетіледі.
12. 1-кестенің 17, 18, және 19-бағандарында талаптары сыйақы төлеуді болжайтын мәмілелер бойынша ақпарат көрсетіледі.
13. 1-кестенің 20-бағанында ағымдағы жылдың басынан бері жинақталған есептелген кіріс немесе шығыс сомасы көрсетіледі.
14. Егер мәміле жасау кезінде тұлға орталық депозитариймен ерекше қатынастармен байланысты тұлға болмаған болса, 1-кестенің 26-бағанында былай деп көрсетіледі: "тұлға ________ бастап (күні, айы және жылы көрсетілген мерзімі) орталық депозитариймен ерекше қатынастармен байланысты болып табылады".
15. 2-кестеде орталық депозитариймен ерекше қатынастармен байланысты барлық тұлғалар, оның ішінде мәмілелер жасалмаған тұлғалар көрсетіледі.
16. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 17 шілдедегі
№ 130 қаулысына
4-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Бағалы қағаздардың қайталама нарығында Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздарымен операциялар туралы есеп Есепті кезең: 20__жылғы "___"________ жағдай бойынша
Индекс: ООВРГЦБ_4
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатындар: орталық депозитарий
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: – ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың оныншы күніне
дейінгі (қоса алғанда) мерзімде.
Нысан
_________________________________________
(ұйымның толық атауы)
___ бастап _____ дейінгі кезеңде
мың теңгемен
р/с №
Бағалы қағаз түрі
Бағалы қағаз эмиссиясының нөмірі
Бағалы қағаз көлемі
Бағалы қағаз саны
Бағалы қағаздың жылдық кірістілігі
Бағалы қағазды өтеу күні
1
2
3
4
5
6
7
1
2
3
Бiрiншi басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам)
______________________________________________ __________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (қолы)
Бас бухгалтер ____________________________________ ___________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (қолы)
Жауапты бөлімше бастығы ___________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (қолы)
Орындаушы: _______________________________________ _________________
лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (қолы) телефоны
Есепке қол қойылған күн 20 ___ жылғы "___" __________
Мөр орны (бар болса)
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Бағалы қағаздардың қайталама нарығында Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздарымен операциялар туралы есеп

11. В графах 14, 15 и 16 Таблицы 1 указывается информация по сделкам, условия которых предполагают наличие обеспечения.
12. В графах 17, 18 и 19 Таблицы 1 указывается информация по сделкам, условия которых предполагают выплату вознаграждения.
13. В графе 20 Таблицы 1 указывается сумма начисленного дохода или расхода, накопленного с начала текущего года.
14. Если на момент заключения сделки лицо не являлось лицом, связанным с центральным депозитарием особыми отношениями, в графе 26 Таблицы 1 указывается: "лицо является связанным с центральным депозитарием, особыми отношениями с ________ (дата с указанием дня, месяца и года)".
15. В Таблице 2 указываются все лица, связанные с центральным депозитарием особыми отношениями, в том числе, с которыми сделки не заключались.
16. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 4
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 17 июля 2015 года № 130
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет об операциях на вторичном рынке ценных бумаг с
государственными ценными бумагами Республики Казахстан
Отчетный период: по состоянию на "___" "____________" 20__ года
Индекс: ООВРГЦБ_4
Периодичность: ежемесячная
Представляет: центральный депозитарий
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежемесячно, в срок до десятого числа
(включительно) месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
_________________________________________________
(полное наименование организации)
за период с ___ по _____
в тысячах тенге
№ п/п
Тип ценной бумаги
Номер эмиссии ценной бумаги
Объем ценной бумаги
Количество ценной бумаги
Годовая доходность ценной бумаги
Дата погашения ценной бумаги
1
2
3
4
5
6
7
1
2
3
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его
замещающее) ______________________________________________ __________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Главный бухгалтер____________________________________ _________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Начальник ответственного подразделения ___________________ ____
фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Исполнитель: _______________________________ _________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись) телефон
Дата подписания отчета "_____" ____________ 20_____ года
Место для печати (при наличии)
Пояснение по заполнению формы,
предназначенной для сбора административных данных
Отчет об операциях на вторичном рынке ценных бумаг с
государственными ценными бумагами Республики Казахстан

1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Бағалы қағаздардың қайталама нарығында Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздарымен операциялар туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Бағалы қағаздар рыногы туралы" 2003 жылғы 2 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 52-бабына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды орталық депозитарий ай сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. Бес жүз теңгеден кем сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам), бас бухгалтер, жауапты бөлімшенің бастығы және орындаушы қол қояды.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанда есепті кезеңде қайталама нарықта Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздарымен жүзеге асырылған мәмілелер көлемі туралы мәліметтер көрсетіледі.
6. 4-бағанда есепті кезеңде қайталама нарықта Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздарымен жүзеге асырылған мәмілелер көлемі көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 17 шілдедегі
№ 130 қаулысына
5-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Экономика секторлары мен шағын секторлары бойынша Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздарымен операциялар туралы есеп Есепті кезең: 20__жылғы "___"________ жағдай бойынша
Индекс: ООГЦБСЭ_5
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатындар: орталық депозитарий
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың оныншы күніне
дейінгі (қоса алғанда) мерзімде.
Нысан
_____________________________________________
(ұйымның толық атауы)
___ бастап _____ дейінгі кезеңде
(мың теңгемен)
р/с №
Бағалы қағаздардың түрі/экономика секторлары мен шағын секторлары
Бастапқыда негізгі шоттардағы қалдық
Сатып алынған
Барлығы
Бастапқы нарықта
Саны (дана)
Номиналды құны бойынша сомасы
Саны (дана)
Дисконтталған құны бойынша сомасы
Саны (дана)
Дисконтталған құны бойынша сомасы
1
2
3
4
5
6
7
1
2
3
n
Бағалы қағаздар барлығы
Экономика секторлары және шағын секторлары
Резидент еместер
Резиденттер - бейрезиденттер жиынтығы
Депоненттер
кестенің жалғасы:
Сатып алынған
Тікелей сатып алумен
РЕПО операциялары бойынша
Кепіл операциялары бойынша
Негізгі шотқа есепке жазу
Саны (дана)
Дисконтталған құны бойынша сомасы
Саны (дана)
Дисконтталған құны бойынша сомасы
Саны (дана)
Дисконтталған құны бойынша сомасы
Саны (дана)
Дисконтталған құны бойынша сомасы
8
9
10
11
12
13
14
15
кестенің жалғасы:
Сатылған
Барлығы
Тікелей сатумен
РЕПО операциялары бойынша
Саны (дана)
Дисконтталған құны бойынша сомасы
Саны (дана)
Дисконтталған құны бойынша сомасы
Саны (дана)
Дисконтталған құны бойынша сомасы
16
17
18
19
20
21
кестенің жалғасы:
Сатылған
Өтелген
Есептен шығарылған
Кепіл операциялары бойынша
Саны (дана)
Дисконтталған құны бойынша сомасы
Саны (дана)
Дисконтталған құны бойынша сомасы
Саны (дана)
Дисконтталған құны бойынша сомасы
22
23
24
25
26
27
кестенің жалғасы:
Кезеңнің соңында кепіл сомасының қалдығы
Кезеңнің соңындағы негізгі шоттардағы қалдық
Кірістілік
бастапқы нарықта
қайталама нарықта
РЕПО операциялары бойынша
саны (дана)
сомасы (номиналды құны бойынша)
саны (дана)
сомасы (номиналды құны бойынша)
орташа мөлшерленген мөлшерлеме
орташа мөлшерленген ұзақтық
28
29
30
31
32
33
34
35
Бiрiншi басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам)
______________________________________________ __________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (қолы)
Бас бухгалтер ____________________________________ ___________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (қолы)
Жауапты бөлімше бастығы ___________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (қолы)
Орындаушы: _______________________________________ _________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (қолы) телефоны
Есепке қол қойылған күн 20 ___ жылғы "___" __________
Мөр орны (бар болса)
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Экономика секторлары мен шағын секторлары бойынша
Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздарымен
операциялар туралы есеп

1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет об операциях на вторичном рынке ценных бумаг с государственными ценными бумагами Республики Казахстан" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии со статьей 52 Закона Республики Казахстан от 2 июля 2003 года "О рынке ценных бумаг".
3. Форма составляется центральным депозитарием ежемесячно по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее), главный бухгалтер, начальник ответственного подразделения и исполнитель.
2. Пояснение по заполнению Формы
5. В Форме указываются сведения об объеме сделок, осуществленных на вторичном рынке с государственными ценными бумагами Республики Казахстан за отчетный период.
6. В графе 4 указывается объем сделок осуществленных на вторичном рынке с государственными ценными бумагами Республики Казахстан за отчетный период.
Приложение 5
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 17 июля 2015 года № 130
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет об операциях с государственными ценными бумагами
Республики Казахстан по секторам и подсекторам экономики
Отчетный период: по состоянию на "___" "___________" 20__ года
Индекс: ООГЦБСЭ_5
Периодичность: ежемесячная
Представляет: центральный депозитарий
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежемесячно, в срок до десятого числа (включительно) месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
_____________________________________________
(полное наименование организации)
за период с ___ по _____
(в тысячах тенге)
№ п/п
Вид ценных бумаг/Секторы и подсекторы экономики
Остаток на основных счетах на начало
Приобретено
Всего
На первичном рынке
Количество (штук)
Сумма по номинальной стоимости
Количество (штук)
Сумма по дисконтированной стоимости
Количество (штук)
Сумма по дисконтированной стоимости
1
2
3
4
5
6
7
1
2
3
n
Всего ценных бумаг
Секторы и подсекторы экономики
Нерезиденты
Итого резиденты-нерезиденты
Депоненты
продолжение таблицы:
Приобретено
Прямой покупкой
По операциям РЕПО
По операциям залога
Зачисление на основной счет
Количество (штук)
Сумма по дисконтированной стоимости
Количество (штук)
Сумма по дисконтированной стоимости
Количество (штук)
Сумма по дисконтированной стоимости
Количество (штук)
Сумма по дисконтированной стоимости
8
9
10
11
12
13
14
15
продолжение таблицы:
Реализовано
Всего
Прямой продажей
По операциям РЕПО
Количество (штук)
Сумма по дисконтированной стоимости
Количество (штук)
Сумма по дисконтированной стоимости
Количество (штук)
Сумма по дисконтированной стоимости
16
17
18
19
20
21
продолжение таблицы:
Реализовано
Погашено
Списано
По операциям залога
Количество (штук)
Сумма по дисконтированной стоимости
Количество (штук)
Сумма по дисконтированной стоимости
Количество (штук)
Сумма по дисконтированной стоимости
22
23
24
25
26
27
продолжение таблицы:
Остаток суммы залога на конец периода
Остаток на основных счетах на конец периода
Доходность
на первичном рынке
на вторичном рынке
по операциям РЕПО
количество (штук)
сумма (по номинальной стоимости)
количество (штук)
сумма (по номинальной стоимости)
средне взвешенная ставка
средневзвешенная длительность
28
29
30
31
32
33
34
35
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его
замещающее) ________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Главный бухгалтер ___________________________________ _________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Начальник ответственного подразделения ___________________ ____
фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Исполнитель: _______________________________ _________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись) телефон
Дата подписания отчета "_____" __________ 20_____ года
Место для печати (при наличии)
Пояснение по заполнению формы,
предназначенной для сбора административных данных
Отчет об операциях с государственными ценными бумагами Республики Казахстан по секторам и подсекторам экономики

1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Экономика секторлары мен шағын секторлары бойынша Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздарымен операциялар туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Бағалы қағаздар рыногы туралы" 2003 жылғы 2 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 52-бабына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды орталық депозитарий ай сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. Бес жүз теңгеден кем сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам), бас бухгалтер, жауапты бөлімшенің бастығы және орындаушы қол қояды.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанда есепті кезеңдегі экономика секторлары мен шағын секторлары бөлігінде Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздарымен операциялар туралы мәліметтер көрсетіледі.
6. Резиденттік белгісі "Валюталық реттеу және валюталық бақылау туралы" 2005 жылғы 13 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес айқындалады.
7. Экономика секторлары бойынша институционалдық бірліктерді жіктеу мақсаттары үшін экономика секторлары мен шағын секторларының мынадай құрылымы және ұғымдары қолданылады:
1) Қазақстан Республикасының Үкіметі республикалық бюджет қаражатынан қаржыландырылатын министрліктерді, ведомстволарды, ғылыми-зерттеу институттарын, институционалдық бірліктер - Қазақстан Республикасы Үкіметінің агенттерін, мемлекеттік басқару органдары бақылайтын және республикалық бюджет қаражатынан қаржыландырылатын қорларды, сондай-ақ мемлекеттің бақылауындағы, мемлекеттік органдарға тән функцияларды орындайтын және нарықтық өндіріспен айналыспайтын басқа ұйымдарды қамтиды;
2) өңірлік және жергілікті басқару органдары облыс, қала және аудан деңгейінде басқару функцияларын жүзеге асыратын институционалдық бірліктерді және жергілікті бюджет қаражатынан қаржыландырылатын ұйымдарды қамтиды;
3) орталық (ұлттық) банк – қаржы жүйесінің негізгі аспектілерін бақылауды жүзеге асыратын және ұлттық валюта эмиссиясы, халықаралық резервтерді басқару сияқты қызметті жүргізетін институционалдық бірлік;
4) басқа депозиттік ұйымдар – қызметінің негізгі түрі қаржылық делдалдық болып табылатын және міндеттемелері депозит және олардың аналогтары (кең ақша ұлттық анықтамасына кіргізілетін депозиттерді алмастырушылар) нысанында болатын институционалдық бірліктер;

1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет об операциях с государственными ценными бумагами Республики Казахстан по секторам и подсекторам экономики" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии со статьей 52 Закона Республики Казахстан от 2 июля 2003 года "О рынке ценных бумаг".
3. Форма составляется центральным депозитарием ежемесячно по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее), главный бухгалтер, начальник ответственного подразделения и исполнитель.
2. Пояснение по заполнению Формы
5. В Форме указываются сведения об операциях с государственными ценными бумагами Республики Казахстан в разрезе секторов и подсекторов экономики за отчетный период.
6. Признак резидентства определяется в соответствии с Законом Республики Казахстан от 13 июня 2005 года "О валютном регулировании и валютном контроле".
7. Для целей классификации институциональных единиц по секторам экономики применяются следующие структура и понятия секторов и подсекторов экономики:
1) Правительство Республики Казахстан включает министерства, ведомства, финансируемые из средств республиканского бюджета, научно-исследовательские институты, институциональные единицы - агенты Правительства Республики Казахстан, фонды, контролируемые органами государственного управления и финансируемые из средств республиканского бюджета, а также другие организации, находящиеся под контролем государства, выполняющие функции, свойственные государственным органам и не занимающиеся рыночным производством;
2) региональные и местные органы управления включают институциональные единицы, осуществляющие функции управления на уровне области, города и района, и организации, финансируемые из средств местных бюджетов;
3) центральный (национальный) банк – институциональная единица, которая осуществляет контроль над ключевыми аспектами финансовой системы и проводит такую деятельность, как эмиссия национальной валюты, управление международными резервами;
4) другие депозитные организации – институциональные единицы, основным видом деятельности которых является финансовое посредничество и обязательства которых имеют форму депозитов или их аналогов (близких заменителей депозитов, которые включаются в национальное определение широких денег);

5) басқа қаржы ұйымдары – делдалдық не қосалқы қаржы қызметін жүзеге асыратын немесе қызметі қаржылық делдалдықпен тығыз байланысты, бірақ өздері делдалдардың функцияларын орындамайтын осы сектордың барлық қалған институционалдық бірліктері;
6) мемлекеттік қаржылық емес ұйымдар – көбінесе нарықтық өндіріспен айналысатын және мемлекеттік басқару органдары бақылайтын институционалдық бірліктер;
7) мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдар – көбінесе нарықтық өндіріспен айналысатын және мемлекеттік басқару органдары бақыламайтын институционалдық бірліктер;
8) үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдар – тауарлар немесе қызметтер өндіретін, бірақ осындай ұйымдарды бақылайтын институционалдық бірліктерге кіріс немесе өзге қаржылай игіліктер келтірмейтін, тұлғалар қауымдастықтары осы қауымдастықтардың мүшелерін тауарлармен немесе қызметтермен қамтамасыз ету үшін құратын (әдетте мұндай қызметтер ақысыз немесе тұрақты мүшелік жарналар есебінен көрсетіледі) немесе қызметінің негізгі түрі қайырымдылық көмек көрсету болып табылатын институционалдық бірліктер;
9) үй шаруашылықтары – жеке тұлғалардан, сондай-ақ бірге тұратын, өз табыстары мен мүлкін бiрiктiретiн (толық немесе iшiнара) және тауарлар мен қызметтердiң белгiлi бір түрлерін (тұрғын үйді, тамақ өнiмдерiн және басқаларды) бiрлесiп тұтынатын жеке тұлғалардың шағын топтарынан (отбасылардан) құралған институционалдық бiрлiктер.
8. 4 – 15-бағандар аралығында есепті кезеңдегі экономика секторлары мен шағын секторлары бөлігінде Қазақстан Республикасының сатып алынған мемлекеттік бағалы қағаздары бойынша операциялар көрсетіледі. 14 және 15-бағандар бағалы қағаздарды бір жеке шоттан екіншісіне аударуға байланысты операцияларды да қамтиды.
9. 16 – 27-бағандар аралығында есепті кезеңдегі экономика секторлары мен шағын секторлары бөлігінде Қазақстан Республикасының сатылған мемлекеттік бағалы қағаздары көрсетіледі. 26 және 27-бағандар бағалы қағаздарды бір жеке шоттан екіншісіне аударуға байланысты операцияларды да қамтиды.
10. 29-бағанда кепіл ескерілетін қосалқы шоттың бөлімінде көрсетілген есепті кезеңнің соңындағы айналыстағы кепілдің номиналды құны бойынша қалдықтың сомасы көрсетіледі.
11. 4-бағандағы сома 6, 8, 10, 12, 14-бағандар сомасына тең болады.
12. 5-бағандағы сома 7, 9, 11, 13, 15-бағандар сомасына тең болады.
13. 16-бағандағы сома 18, 20, 22, 24, 26-бағандар сомасына тең болады.
14. 17-бағандағы сома 19, 21, 23, 25, 27-бағандар сомасына тең болады.
15. 30-бағандағы сома 16-бағандағы соманы шегергенде 2, 4-бағандар сомасына тең болады.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 17 шілдедегі
№ 130 қаулысына
6-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Экономика секторлары мен шағын секторлары бойынша орталық депозитарийдің есепке алу жүйесінде мемлекеттік емес бағалы қағаздармен жүргізілген операциялар туралы есеп
Есепті кезең: 20__жылғы "___"________ жағдай бойынша
Индекс: ООГЦБСЭ_6
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатындар: орталық депозитарий
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың оныншы күніне
дейінгі (қоса алғанда) мерзімде.
Нысан
_____________________________________________
(ұйымның толық атауы)
___ бастап _____ дейінгі кезеңде
(мың теңгемен)
р/с №
Бағалы қағаздардың түрі/экономика секторлары мен шағын секторлары
Бастапқыда негізгі шоттардағы қалдық
Сатып алынған
Барлығы
Бастапқы нарықта
Саны (дана)
Номиналды құны бойынша сомасы
Саны (дана)
Дисконтталған құны бойынша сомасы
Саны (дана)
Дисконтталған құны бойынша сомасы
1
2
3
4
5
6
7
1
2
3
n
Бағалы қағаздар барлығы
Экономика секторлары мен шағын секторлары
Резидент еместер
резиденттер- резидент еместер жиынтығы
Депоненттер
кестенің жалғасы:
Сатып алынған
Тікелей сатып алумен
РЕПО операциялары бойынша
Кепіл операциялары бойынша
Негізгі шотқа есепке жазу
Саны (дана)
Дисконтталған құны бойынша сомасы
Саны (дана)
Дисконтталған құны бойынша сомасы
Саны (дана)
Дисконтталған құны бойынша сомасы
Саны (дана)
Дисконтталған құны бойынша сомасы
8
9
10
11
12
13
14
15
кестенің жалғасы:
Сатылған
Барлығы
Тікелей сатумен
РЕПО операциялары бойынша
Өтелген
Есептен шығарылған
Саны (дана)
Дисконтталған құны бойынша сомасы
Саны (дана)
Дисконтталған құны бойынша сомасы
Саны (дана)
Дисконтталған құны бойынша сомасы
Саны (дана)
Дисконтталған құны бойынша сомасы
Саны (дана)
Дисконтталған құны бойынша сомасы
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
кестенің жалғасы:
Кепiл операциялары бойынша
Кезеңнің соңында кепіл сомасының қалдығы
Кезеңнің соңындағы негізгі шоттардағы қалдық
Кірістілік
Бастапқы нарықта
қайталама нарықта
РЕПО операциялары бойынша
Саны (дана)
Дисконтталған құны бойынша сомасы
саны(дана)
Номиналды құны бойынша сомасы
саны (дана)
Номиналды құны бойынша сомасы
орташа мөлшерленген мөлшерлеме
орташа мөлшерленген ұзақтық
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
Бiрiншi басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам)
______________________________________________ __________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (қолы)
Бас бухгалтер ____________________________________ ___________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (қолы)
Жауапты бөлімше бастығы ___________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (қолы)
Орындаушы: _______________________________________ _________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (қолы) телефоны
Есепке қол қойылған күн 20 ___ жылғы "___" __________
Мөр орны (бар болса)
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Экономика секторлары мен шағын секторлары бойынша орталық депозитарийдің есепке алу жүйесінде мемлекеттік емес бағалы қағаздармен жүргізілген операциялар туралы есеп

5) другие финансовые организации – все остальные институциональные единицы данного сектора, которые осуществляют посредническую либо вспомогательную финансовую деятельность или деятельность которых тесно связана с финансовым посредничеством, но сами они не выполняют функции посредников;
6) государственные нефинансовые организации – институциональные единицы, занимающиеся преимущественно рыночным производством и контролируемые органами государственного управления;
7) негосударственные нефинансовые организации – институциональные единицы, занимающиеся преимущественно рыночным производством и неконтролируемые органами государственного управления;
8) некоммерческие организации, обслуживающие домашние хозяйства – институциональные единицы, производящие товары или услуги, но не приносящие дохода или иных финансовых благ институциональным единицам, контролирующим такие организации, которые создаются ассоциациями лиц с тем, чтобы обеспечивать товарами или услугами самих членов этих ассоциаций (такие услуги обычно предоставляются бесплатно или финансируются за счет регулярных членских взносов) или основным видом деятельности которых является оказание благотворительной помощи;
9) домашние хозяйства – институциональные единицы, состоящие из физических лиц, а также из небольших групп физических лиц (семьи), проживающих совместно, объединяющих (полностью или частично) свои доходы и имущество, и совместно потребляющих определенные виды товаров и услуг (жилье, продукты питания и другое).
8. В графах с 4 по 15 указываются операции по приобретенным государственным ценным бумагам Республики Казахстан в разрезе секторов и подсекторов экономики за отчетный месяц. Графы 14 и 15 также включают в себя операции, связанные с переводом ценных бумаг с одного лицевого счета на другой.
9. В графах с 16 по 27 указываются реализованные государственные ценные бумаги Республики Казахстан в разрезе секторов и подсекторов экономики за отчетный месяц. Графы 26 и 27 также включают в себя операции, связанные с переводом ценных бумаг с одного лицевого счета на другой.
10. В графе 29 указывается сумма остатка по номинальной стоимости залога в обращении на конец отчетного периода, указанная в разделе субсчета, в котором учитывается залог.
11. Сумма в графе 4 равняется сумме граф 6, 8,10, 12,14.
12. Сумма в графе 5 равняется сумме граф 7, 9, 11, 13, 15.
13. Сумма в графе 16 равняется сумме граф 18, 20, 22, 24, 26.
14. Сумма в графе 17 равняется сумме граф 19, 21, 23, 25, 27.
15. Сумма в графе 30 равняется сумме граф 2, 4 за вычетом суммы в графе 16.
Приложение 6
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 17 июля 2015 года № 130
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет об операциях, проведенных в системе учета центрального
депозитария с негосударственными ценными бумагами по
секторам и подсекторам экономики
Отчетный период: по состоянию на "___" "___________" 20__ года
Индекс: ООГЦБСЭ_6
Периодичность: ежемесячная
Представляет: центральный депозитарий
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежемесячно, в срок до десятого числа (включительно) месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
_________________________________________________
(полное наименование организации)
за период с ___ по _____
(в тысячах тенге)
№ п/п
Вид ценных бумаг/Секторы и подсекторы экономики
Остаток на основных счетах на начало
Приобретено
Всего
На первичном рынке
Количество (штук)
Сумма по номинальной стоимости
Количество (штук)
Сумма по дисконтированной стоимости
Количество (штук)
Сумма по дисконтированной стоимости
1
2
3
4
5
6
7
1
2
3
n
Всего ценных бумаг
Секторы и подсекторы экономики
Нерезиденты
Итого резиденты-нерезиденты
Депоненты
продолжение таблицы:
Приобретено
Прямой покупкой
По операциям РЕПО
По операциям залога
Зачисление на основной счет
Количество (штук)
Сумма по дисконтированной стоимости
Количество (штук)
Сумма по дисконтированной стоимости
Количество (штук)
Сумма по дисконтированной стоимости
Количество (штук)
Сумма по дисконтированной стоимости
8
9
10
11
12
13
14
15
продолжение таблицы:
Реализовано
Всего
Прямой продажей
По операциям РЕПО
Погашено
Списано
Количество (штук)
Сумма по дисконтированной стоимости
Количество (штук)
Сумма по дисконтированной стоимости
Количество
(штук)
Сумма по дисконтированной стоимости
Количество (штук)
Сумма по дисконтирован-ной стоимости
Количество (штук)
Сумма по дисконтированной стоимости
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
продолжение таблицы:
По операциям залога
Остаток суммы залога на конец периода
Остаток на основных счетах на конец периода
Доходность
на первичном рынке
на вторичном рынке
по операциям РЕПО
Количество (штук)
Сумма по дисконтированной стоимости
количество (штук)
Сумма по номинальной стоимости
количество (штук)
Сумма по номинальной стоимости
средне взвешенная ставка
средне взвешенная длительность.
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его
замещающее) _______________________________________________ _________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Главный бухгалтер____________________________________ _________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Начальник ответственного подразделения ___________________ ____
фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Исполнитель: _______________________________ _________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись) телефон
Дата подписания отчета "_____" __________ 20_____ года
Место для печати (при наличии)
Пояснение по заполнению формы,
предназначенной для сбора административных данных
Отчет об операциях, проведенных в системе учета центрального депозитария с негосударственными ценными бумагами по секторам и подсекторам экономики

1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Жергілікті атқарушы органдардың бағалы қағаздарымен операциялар туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Бағалы қағаздар рыногы туралы" 2003 жылғы 2 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 52-бабына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды орталық депозитарий ай сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша жасайды.
4. Нысанға бірінші басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам), бас бухгалтер, жауапты бөлімшенің бастығы және орындаушы қол қояды.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанда жергілікті атқарушы органдардың бағалы қағаздарымен операциялар туралы мәліметтер көрсетіледі.
6. 2-бағанда бағалы қағаз шығарылымының күні көрсетіледі.
7. 3-бағанда бағалы қағаздың түрі көрсетіледі.
8. 4-бағанда бағалы қағаздарды ұстаушыдағы бағалы қағаздар саны көрсетіледі.
9. 5-бағанда бағалы қағаздың ұлттық сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
10. 7-бағанда операция түрі (биржалық, биржадан тыс) көрсетіледі.
11. 8-бағанда әрбір мәміле бойынша бір бағалы қағаздың орташа мөлшерленген құны көрсетіледі.
12. 9-бағанда мың теңгемен бағалы қағаздар көлемі көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 17 шілдедегі
№ 130 қаулысына
9-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Қазақстан Республикасының бейрезиденттерінің негізгі шоттарындағы Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі бағалы қағаздарының қалдықтары туралы есеп Есепті кезең: 20__жылғы "___"________ жағдай бойынша
Индекс: ОЦБМФН_9
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Ұсынатындар: орталық депозитарий
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың бесінші
жұмыс күніне дейінгі (қоса алғанда) мерзімде.
Форма
_____________________________________________
(ұйымның толық атауы)
20__жылғы "___"________ жағдай бойынша
р/с №
Ұстаушының атауы
Елі
Ұлттық сәйкестендіру нөмірі
Саны (дана)
Көлемі (мың теңгемен)
1
2
3
4
5
6
1
2
n
Бiрiншi басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам)
______________________________________________ __________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (қолы)
Бас бухгалтер ____________________________________ ___________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (қолы)
Жауапты бөлімше бастығы ___________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (қолы)
Орындаушы: _______________________________________ _________________
лауазымы,тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (қолы) телефоны
Есепке қол қойылған күн 20 ___ жылғы "___" __________
Мөр орны (бар болса)
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Қазақстан Республикасының бейрезиденттерінің негізгі шоттарындағы Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі бағалы қағаздарының қалдықтары туралы есеп

1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет об операциях с ценными бумагами местных исполнительных органов" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии со статьей 52 Закона Республики Казахстан от 2 июля 2003 года "О рынке ценных бумаг".
3. Форма составляется центральным депозитарием ежемесячно по состоянию на конец отчетного периода.
4. Форму подписывают первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее), главный бухгалтер, начальник ответственного подразделения и исполнитель.
2. Пояснение по заполнению Формы
5. В Форме указываются сведения об операциях с ценными бумагами местных исполнительных органов.
6. В графе 2 указывается дата выпуска ценной бумаги.
7. В графе 3 указывается вид ценной бумаги.
8. В графе 4 указывается количество ценных бумаг, находящихся у держателя ценных бумаг.
9. В графе 5 указывается национальный идентификационный номер ценной бумаги.
10. В графе 7 указывается вид операции (биржевая, внебиржевая).
11. В графе 8 указывается средневзвешенная стоимость одной ценной бумаги по каждой сделке.
12. В графе 9 указывается объем ценных бумаг в тысячах тенге.
Приложение 9
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 17 июля 2015 года № 130
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет об остатках ценных бумаг Министерства финансов
Республики Казахстан, находящихся на основных счетах нерезидентов
Республики Казахстан
Отчетный период: по состоянию на "___"________20__года
Индекс: ОЦБМФН_9
Периодичность: ежеквартальная
Представляет: центральный депозитарий
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики
Казахстан
Срок представления: ежеквартально, в срок до пятого рабочего
дня (включительно) месяца, следующего за отчетным кварталом
Форма
_____________________________________________
(полное наименование организации)
по состоянию на "___" "_________________" 20__ года
№ п/п
Наименование держателя
Страна
Национальный идентификационный номер
Количество (штук)
Объем (в тысячах тенге)
1
2
3
4
5
6
1
2
n
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его
замещающее) _______________________________________________ _________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Главный бухгалтер____________________________________ _________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Начальник ответственного подразделения ___________________ ____
фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Исполнитель: _______________________________ _________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись) телефон
Дата подписания отчета "_____" __________ 20_____ года
Место для печати (при наличии)
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора
административных данных
Отчет об остатках ценных бумаг Министерства финансов
Республики Казахстан, находящихся на основных счетах
нерезидентов Республики Казахстан

1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Қазақстан Республикасының бейрезиденттерінің негізгі шоттарындағы Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі бағалы қағаздарының қалдықтары туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Бағалы қағаздар рыногы туралы" 2003 жылғы 2 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 52-бабына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды орталық депозитарий тоқсан сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. Бес жүз теңгеден кем сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам), бас бухгалтер, жауапты бөлімшенің бастығы және орындаушы қол қояды.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанда Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің бағалы қағаздарын ұстаушы-бейрезиденттер туралы мәліметтер көрсетіледі. Резиденттік белгісі "Валюталық реттеу және валюталық бақылау туралы" 2005 жылғы 13 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес айқындалады.
6. 2-бағанда Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің бағалы қағаздарын ұстаушылар болып табылатын заңды тұлғаның атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты, бар болса - әкесінің аты көрсетіледі.
7. 3-бағанда Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің бағалы қағаздарын ұстаушының елі көрсетіледі.
8. 4-бағанда Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі бағалы қағаздарының ұлттық сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
9. 5-бағанда есепті кезеңнің соңындағы бағалы қағаздарды ұстаушыдағы Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі бағалы қағаздарының саны көрсетіледі.
10. 6-бағанда есепті кезеңнің соңындағы бағалы қағаздарды ұстаушыдағы Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі бағалы қағаздарының көлемі көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 17 шілдедегі
№ 130 қаулысына
10-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Орталық депозитарийдің депоненттері туралы есеп Есепті кезең: 20__жылғы "___"________ жағдай бойынша
Индекс: ОДЦД_10
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Ұсынатындар: орталық депозитарий
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың бесінші
жұмыс күніне дейінгі (қоса алғанда) мерзімде.
Нысан
_____________________________________________
(ұйымның толық атауы)
20__жылғы "___"________ жағдай бойынша
р/с
Депоненттің атауы
Лицензияның түрі мен деректемелері (шетелдік депоненттер үшін елдің атауы)
Күні
Есепті кезеңнің соңындағы депоненттің номиналды ұстау жүйесіндегі қосалқы шоттар саны
Номиналды ұстау шартын жасау
Номиналды ұстау шартын бұзу
Барлығы
Қазақстан Республикасының бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының және ерікті жинақтаушы зейнетақы қорларының (зейнетақы активтері есебінен)
Қазақстан Республикасының инвестициялық қорларының
Қазақстан Республикасының екiншi деңгейдегi банктерінің (меншікті активтер есебінен)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
Жиынтығы
кестенің жалғасы
Есепті кезеңнің соңындағы депоненттің номиналды ұстау жүйесіндегі қосалқы шоттар саны
Қазақстан Республикасының сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының (меншікті активтер есебінен)
Қазақстан Республикасының брокерлерініңдилерлерінің (меншікті активтер есебінен)
Қазақстан Республикасының қаржы нарығының өзге лицензиаттарының (меншікті активтер есебінен)
Қазақстан Республикасының резиденттері-номиналды ұстаушылардың
Қазақстан Республикасының бейрезиденттері -номиналды ұстаушылардың
Қазақстан Республикасының резиденттері-өзге заңды тұлғалардың
Қазақстан Республикасының резиденттері -жеке тұлғалардың
Қазақстан Республикасының бейрезиденттері -өзге заңды тұлғалардың
Қазақстан Республикасының бейрезиденттері -жеке тұлғалардың
ақпарат жария етілмеген бағалы қағаздарды ұстаушылардың
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Депоненттер санының жиынтығы:____________________________________
Бiрiншi басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам)
___________________________________________ ______________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (қолы)
Бас бухгалтер __________________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (қолы)
Жауапты бөлімше бастығы ________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (қолы)
Орындаушы: ______________________________ _________ _______________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (қолы) телефоны
Есепке қол қойылған күні 20___ жылғы "____" __________
Мөр орны (бар болса)
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Орталық депозитарийдің депоненттері туралы есеп

1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет об остатках ценных бумаг Министерства финансов Республики Казахстан, находящихся на основных счетах нерезидентов Республики Казахстан" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии со статьей 52 Закона Республики Казахстан от 2 июля 2003 года "О рынке ценных бумаг".
3. Форма составляется центральным депозитарием ежеквартально по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее), главный бухгалтер, начальник ответственного подразделения и исполнитель.
2. Пояснение по заполнению Формы
5. В Форме указываются сведения о держателях-нерезидентах ценных бумаг Министерства финансов Республики Казахстан. Признак резидентства определяется в соответствии с Законом Республики Казахстан от 13 июня 2005 года "О валютном регулировании и валютном контроле".
6. В графе 2 указывается наименование юридического лица или фамилия, имя, при наличии – отчество физического лица, являющихся держателями ценных бумаг Министерства финансов Республики Казахстан.
7. В графе 3 указывается страна держателя ценных бумаг Министерства финансов Республики Казахстан.
8. В графе 4 указывается национальный идентификационный номер ценных бумаг Министерства финансов Республики Казахстан.
9. В графе 5 указывается количество ценных бумаг Министерства финансов Республики Казахстан, находящихся у держателя ценных бумаг на конец отчетного периода.
10. В графе 6 указывается объем ценных бумаг Министерства финансов Республики Казахстан, находящихся у держателя ценных бумаг на конец отчетного периода.
Приложение 10
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 17 июля 2015 года № 130
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о депонентах центрального депозитария
Отчетный период: по состоянию на "___" "____________" 20__ года
Индекс: ОДЦД_10
Периодичность: ежеквартальная
Представляет: центральный депозитарий
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики
Казахстан
Срок представления: ежеквартально, в срок до пятого рабочего
дня (включительно) месяца, следующего за отчетным кварталом
Форма
_____________________________________________
(полное наименование организации)
по состоянию на "___" "_________________" 20__ года
№ п/п
Наименование депонента
Вид и реквизиты лицензии (наименование страны для иностранных депонентов)
Дата
Количество субсчетов в системе номинального держания депонента на конец отчетного периода
заключения договора номинального держания
расторжения договора номинального держания
Всего
единого накопительного пенсионного фонда и добровольных накопительных пенсионных фондов Республики Казахстан (за счет пенсионных активов)
инвестиционных фондов Республики Казахстан
банков второго уровня Республики Казахстан (за счет собственных активов)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Итого
продолжение таблицы
Количество субсчетов в системе номинального держания депонента на конец отчетного периода
страховых (перестраховочных) организаций Республики Казахстан (за счет собственных активов)
брокеров дилеров Республики Казахстан (за счет собственных активов)
прочих лицензиатов финансового рынка Республики Казахстан (за счет собственных активов)
номинальных держателей резидентов Республики Казахстан
номинальных держателей нерезидентов Республики Казахстан
прочих юридических лиц резидентов Республики Казахстан
физических лиц резидентов Республики Казахстан
прочих юридических лиц нерезидентов Республики Казахстан
физических лиц нерезидентов Республики Казахстан
держателей ценных бумаг по которым не раскрыты информация
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Итого количество депонентов: _________
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его
замещающее) _______________________________________________ _________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Главный бухгалтер____________________________________ _________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Начальник ответственного подразделения ___________________ ____
фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Исполнитель: _______________________________ _________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись) телефон
Дата подписания отчета "_____" __________ 20_____ года
Место для печати (при наличии)
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора
административных данных
Отчет о депонентах центрального депозитария

1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Орталық депозитарийдің депоненттері туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Бағалы қағаздар рыногы туралы" 2003 жылғы 2 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды орталық депозитарий тоқсан сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша жасайды.
4. Нысанға бірінші басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам), бас бухгалтер, жауапты бөлімшенің бастығы және орындаушы қол қояды.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанда орталық депозитарийдің депоненттері туралы мәліметтер көрсетіледі.
6. 3-бағанда депонент лицензиясының түрі мен деректемелері көрсетіледі.
7. 4, 5-бағандарда депонентпен номиналды ұстау шартын жасау күні мен бұзу күні көрсетіледі.
8. 6-бағанда номиналды ұстау жүйесіндегі қосалқы шоттардың жалпы саны көрсетіледі.
9. 7 – 19-бағандар аралығында депоненттің номиналды ұстау жүйесіндегі қосалқы шоттар саны көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 17 шілдедегі
№ 130 қаулысына
11-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Депоненттер мен олардың клиенттері туралы есеп Есепті кезең: 20__жылғы "___"________ жағдай бойынша
Индекс: ОДК_11
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатындар: орталық депозитарий
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың бесінші жұмыс
күніне дейінгі (қоса алғанда) мерзімде.
Нысан
____________________________________________
(ұйымның толық атауы)
20__жылғы "___"________ жағдай бойынша
р/с №
Қосалқы шот нөмірі
Депоненттің (депонент клиентінің) атауы
Депонент (депоненттің клиенті) резиденттігінің белгісі
Депонент клиентінің түрі
Қосалқы шот түрі
Қосалқы шот ашылған күн
Қосалқы шот жабылған күн
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Бiрiншi басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам)
______________________________________________ __________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (қолы)
Бас бухгалтер ____________________________________ ___________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (қолы)
Жауапты бөлімше бастығы ___________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (қолы)
Орындаушы: _______________________________________ _________________
лауазымы,тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (қолы) телефоны
Есепке қол қойылған күн 20 ___ жылғы "___" __________
Мөр орны (бар болса)
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Депоненттер мен олардың клиенттері туралы есеп

1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о депонентах центрального депозитария" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с Законом Республики Казахстан от 2 июля 2003 года "О рынке ценных бумаг".
3. Форма составляется центральным депозитарием ежеквартально по состоянию на конец отчетного периода.
4. Форму подписывают первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее), главный бухгалтер, начальник ответственного подразделения и исполнитель.
2. Пояснение по заполнению Формы
5. В Форме указываются сведения о депонентах центрального депозитария.
6. В графе 3 указывается вид и реквизиты лицензии депонента.
7. В графах 4, 5 указываются дата заключения и дата расторжения договора номинального держания с депонентом.
8. В графе 6 указывается общее количество субсчетов в системе номинального держания депонента.
9. В графах с 7 по 19 указываются количество субсчетов в системе номинального держания депонента.
Приложение 11
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 17 июля 2015 года № 130
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о депонентах и их клиентах
Отчетный период: по состоянию на "___" "____________" 20__ года
Индекс: ОДК_11
Периодичность: ежемесячная
Представляет: центральный депозитарий
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики
Казахстан
Срок представления: ежемесячно, в срок до пятого рабочего дня
(включительно) месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
________________________________
(полное наименование организации)
по состоянию на "___" "_________________" 20__ года
№ п/п
Номер субсчета
Наименование депонента (клиента депонента)
Признак резидентства депонента (клиента депонента)
Вид клиента депонента
Тип субсчета
Дата открытия субсчета
Дата закрытия субсчета
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его
замещающее) ________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Главный бухгалтер____________________________________ _________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Начальник ответственного подразделения ___________________ ____
фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Исполнитель: _______________________________ _________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись) телефон
Дата подписания отчета "_____" __________ 20_____ года
Место для печати (при наличии)
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора
административных данных
Отчет о депонентах и их клиентах

1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Депоненттер мен олардың клиенттері туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттiк реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды орталық депозитарий ай сайын есепті күннің соңындағы жағдай бойынша жасайды.
4. Нысанға бірінші басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам), бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанда Орталық депозитарийдің депоненттері мен олардың клиенттері, оның ішінде жеке шоттары (қосалқы шоттары) жабылғандары туралы мәліметтер көрсетіледі.
6. 4-бағанда депонент (депонент клиенті) резиденттігінің белгісі көрсетіледі. Резиденттік белгісі "Валюталық реттеу және валюталық бақылау туралы" 2005 жылғы 13 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес айқындалады.
7. 5-бағанда атына қосалқы шот ашылған депонент клиентінің түрі көрсетіледі.
8. 6-бағанда қосалқы шот түрі көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 17 шілдедегі
№ 130 қаулысына
12-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Орталық депозитарийдің номиналды ұстауындағы бағалы қағаздар туралы есеп Есепті кезең: 20__жылғы "___"________ жағдай бойынша
Индекс: ОЦБНД_12
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Ұсынатындар: орталық депозитарий
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың бесінші
жұмыс күніне дейінгі (қоса алғанда) мерзімде.
Нысан
_____________________________________________
(ұйымның толық атауы)
20__жылғы "___"________ жағдай бойынша
р/с
Ұлттық сәйкестендіру нөмірі
Бағалы қағаз түрі
Эмитенттің атауы
Есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша орталық депозитарийдің номиналды ұстауындағы бағалы қағаздардың саны мен көлемі және бағалы қағаздарды ұстаушылар саны
барлығы
Қазақстан Республикасының екiншi деңгейдегi банктерінің (меншік иелерінің)
саны
(дана)
қалдық (теңге)
бағалы қағаздарды ұстаушылардың саны
саны (дана)
қалдық (теңге)
бағалы қағаздарды ұстаушылардың саны
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Жиынтығы
кестенің жалғасы:
Есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша орталық депозитарийдің номиналды ұстауындағы бағалы қағаздардың саны мен көлемі және бағалы қағаздарды ұстаушылар саны
Қазақстан Республикасының сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының (меншік иелерінің)
Қазақстан Республикасының брокерлерінің және (немесе) дилерлерінің (Қазақстан Республикасының екiншi деңгейдегi банктері болып табылмайтын меншік иелерінің)
Қазақстан Республикасының қаржы нарығының өзге лицензиаттарының (меншік иелерінің)
саны (дана)
қалдық (теңге)
бағалы қағаздарды ұстаушылардың саны
саны (дана)
қалдық (теңге)
бағалы қағаздарды ұстаушылардың саны
саны (дана)
қалдық (теңге)
бағалы қағаздарды ұстаушылардың саны
11
12
13
14
15
16
17
18
19
кестенің жалғасы:
Есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша орталық депозитарийдің номиналды ұстауындағы бағалы қағаздардың саны мен көлемі және бағалы қағаздарды ұстаушылар саны
Қазақстан Республикасының резиденттері-өзге заңды тұлғалардың
Қазақстан Республикасының бейрезиденттері -өзге заңды тұлғалардың
Қазақстан Республикасының резиденттері-жеке тұлғалардың
Қазақстан Республикасының бейрезиденттері - жеке тұлғалардың
саны
(дана)
қалдық (теңге)
бағалы қағаздарды ұстаушылардың саны
саны (дана)
қалдық (теңге)
бағалы қағаздарды ұстаушылардың саны
саны(дана)
қалдық (теңге)
бағалы қағаздарды ұстаушылардың саны
саны(дана)
қалдық (теңге)
бағалы қағаздарды ұстаушылардың саны
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Шығарылымдар санының жиынтығы: ___________
Бiрiншi басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы
адам)____________________ ______ тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
(қолы)
Жауапты бөлімше бастығы ______________________________ _______
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (қолы)
Бас бухгалтер ____________________________________ ___________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (қолы)
Орындаушы: _______________________________________ ___________
лауазымы,тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (қолы) телефоны
Есепке қол қойылған күн 20 ___ жылғы "____" _________
Мөр орны (бар болса)
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Орталық депозитарийдің номиналды ұстауындағы бағалы қағаздар туралы есеп

1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о депонентах и их клиентах" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с Законом Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма составляется центральным депозитарием ежемесячно по состоянию на конец отчетного периода.
4. Форму подписывают первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее), главный бухгалтер и исполнитель.
2. Пояснение по заполнению Формы
5. В Форме указываются сведения о депонентах центрального депозитария и их клиентах, в том числе лицевые счета (субсчета) которых были закрыты.
6. В графе 4 указывается признак резидентства депонента (клиента депонента). Признак резидентства определяется в соответствии с Законом Республики Казахстан от 13 июня 2005 года "О валютном регулировании и валютном контроле".
7. В графе 5 указывается вид клиента депонента, на имя которого открыт субсчет.
8. В графе 6 указывается тип субсчета.
Приложение 12
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 17 июля 2015 года № 130
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о ценных бумагах, находящихся в номинальном держании
центрального депозитария
Отчетный период: по состоянию на "___"________20__года
Индекс: ОЦБНД_12
Периодичность: ежеквартальная
Представляет: центральный депозитарий
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежеквартально, в срок до пятого рабочего
дня (включительно) месяца, следующего за отчетным кварталом
Форма
_____________________________________________
(полное наименование организации)
по состоянию на "___" "_________________" 20__ года
№ п/п
Идентификационный номер
Вид ценной бумаги
Наименование эмитента
Количество и остаток ценных бумаг, находящихся в номинальном держании центрального депозитария по состоянию на конец отчетного периода, и количество держателей ценных бумаг
всего
банков второго уровня Республики Казахстан (собственников)
количество (штук)
остаток (тенге)
количество держателей ценных бумаг
количество (штук)
остаток (тенге)
количество держателей ценных бумаг
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Итого
продолжение таблицы:
Количество остаток ценных бумаг, находящихся в номинальном держании центрального депозитария по состоянию на конец отчетного периода, и количество держателей ценных бумаг
страховых (перестраховочных) организаций Республики Казахстан (собственников)
брокеров и (или) дилеров Республики Казахстан (собственников, не являющихся банками второго уровня Республики Казахстан)
прочих лицензиатов финансового рынка Республики Казахстан (собственников)
количество (штук)
остаток (тенге)
количество держателей ценных бумаг
количество (штук)
остаток (тенге)
количество держателей ценных бумаг
количество (штук)
остаток (тенге)
количество держателей ценных бумаг
11
12
13
14
15
16
17
18
19
продолжение таблицы:
Количество и остаток ценных бумаг, находящихся в номинальном держании центрального депозитария по состоянию на конец отчетного периода, и количество держателей ценных бумаг
прочих юридических лиц резидентов Республики Казахстан
прочих юридических лиц нерезидентов Республики Казахстан
физических лиц резидентов Республики Казахстан
физических лиц нерезидентов Республики Казахстан
количество (штук)
остаток (тенге)
количество держателей ценных бумаг
количество (штук)
остаток (тенге)
количество держателей ценных бумаг
количество (штук)
остаток (тенге)
количество держателей ценных бумаг
количество (штук)
остаток (тенге)
количество держателей ценных бумаг
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Итого количество выпусков: ___________
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его
замещающее) _____________________________________________ ___________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Главный бухгалтер__________________________________ ___________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Начальник ответственного подразделения ___________________ ____
фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Исполнитель: _______________________________ _________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись) телефон
Дата подписания отчета "_____" __________ 20_____ года
Место для печати (при наличии)
Пояснение по заполнению формы,
предназначенной для сбора административных данных
Отчет о ценных бумагах, находящихся в номинальном держании
центрального депозитария

1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Орталық депозитарийдің номиналды ұстауындағы бағалы қағаздар туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Бағалы қағаздар рыногы туралы" 2003 жылғы 2 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды орталық депозитарий тоқсан сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша жасайды.
4. Нысанға бірінші басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам), бас бухгалтер, жауапты бөлімшенің бастығы және орындаушы қол қояды.
2. Есеп нысанын толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысан номиналды ұстаудағы бағалы қағаздардың әрбір түрі бойынша толтырылады.
6. 2-бағанда бағалы қағаздың ұлттық сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
7. 3-бағанда бағалы қағаздың түрі көрсетіледі.
8. 4-бағанда бағалы қағаздар эмитентінің атауы көрсетіледі.
9. 5, 8, 11, 14, 17, 20, 23, 26, 29-бағандарда есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша орталық депозитарийдің номиналды ұстауындағы бағалы қағаздардың саны көрсетіледі.
10. 6, 9, 12, 15, 18, 21, 24, 27, 30-бағандарда есепті кезеңнің соңындағы орталық депозитарийдің есепке алу жүйесіндегі бағалы қағаздар қалдығы теңгемен көрсетіледі. Бағалы қағаздар қалдығының құны орталық депозитарийдің ішкі құжаттарына сәйкес есептеледі.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 17 шілдедегі
№ 130 қаулысына
13-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Шет мемлекеттің заңнамасына сәйкес шығарылған, орталық депозитарийдің номиналды ұстауындағы бағалы қағаздар туралы есеп Есепті кезең: 20__жылғы "___"________ жағдай бойынша
Индекс: ИГНД_13
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Ұсынатындар: орталық депозитарий
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың бесінші
жұмыс күніне дейінгі (қоса алғанда) мерзімде.
Нысан
_____________________________________________
(ұйымның толық атауы)
20__жылғы "___"________ жағдай бойынша
р/с №
Ұлттық сәйкестендіру нөмірі немесе халықаралық сәйкестендіру нөмірі
Эмитенттің атауы
Шетелдік номиналды ұстаушының атауы
Шет мемлекеттің заңнамасына сәйкес шығарылған бағалы қағаздарды номиналды ұстау бойынша қызметтер көрсетілетін номиналды ұстаушының атауы
Шет мемлекеттің заңнамасына сәйкес шығарылған бағалы қағаздарға меншік иесінің атауы
Шет мемлекеттің заңнамасына сәйкес шығарылған, есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша номиналды ұстаушы болып табылатын брокер клиенттерінің шоттарындағы бағалы қағаздар саны (дана)
1
2
3
4
5
6
7
1
Жиынтығы
Бiрiншi басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам)
______________________________________________ __________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (қолы)
Бас бухгалтер ____________________________________ ___________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (қолы)
Жауапты бөлімше бастығы ___________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (қолы)
Орындаушы: _______________________________________ _________________
лауазымы,тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (қолы) телефоны
Есепке қол қойылған күн 20 ___ жылғы "___" __________
Мөр орны (бар болса)
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Шет мемлекеттің заңнамасына сәйкес шығарылған, орталық депозитарийдің номиналды ұстауындағы бағалы қағаздар туралы есеп

1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о ценных бумагах, находящихся в номинальном держании центрального депозитария" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с Законом Республики Казахстан от 2 июля 2003 года "О рынке ценных бумаг".
3. Форма составляется центральным депозитарием ежеквартально по состоянию на конец отчетного периода.
4. Форму подписывают первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее), главный бухгалтер, начальник ответственного подразделения и исполнитель.
2. Пояснение по заполнению Формы
5. Форма заполняется по каждому виду ценных бумаг, находящихся в номинальном держании.
6. В графе 2 указывается идентификационный номер ценной бумаги.
7. В графе 3 указывается вид ценной бумаги.
8. В графе 4 указывается наименование эмитента ценных бумаг.
9. В графах 5, 8, 11, 14, 17, 20, 23, 26, 29 указывается количество ценных бумаг, находящихся в номинальном держании центрального депозитария по состоянию на конец отчетного периода.
10. В графах 6, 9, 12, 15, 18, 21, 24, 27, 30 указывается остаток ценных бумаг в системе учета центрального депозитария на конец отчетного периода, в тенге. Стоимость остатка ценных бумаг рассчитывается в соответствии с внутренними документами центрального депозитария.
Приложение 13
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 17 июля 2015 года № 130
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о ценных бумагах, выпущенных в соответствии с законодательством
иностранного государства, находящихся в номинальном держании
центрального депозитария
Отчетный период: по состоянию на "___" "____________" 20__ года
Индекс: ИГНД_13
Периодичность: ежеквартальная
Представляет: центральный депозитарий
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежеквартально, в срок до пятого рабочего дня (включительно) месяца, следующего за отчетным кварталом
Форма
_____________________________________
(полное наименование организации)
по состоянию на "___" "_________________" 20__ года
№ п/п
Национальный идентификационный номер или международный идентификационный номер
Наименование эмитента
Наименование иностранного номинального держателя
Наименование номинального держателя, которому оказываются услуги по номинальному держанию ценных бумаг, выпущенных в соответствии с законодательством иностранного государства
Наименование собственника ценных бумаг, выпущенных в соответствии с законодательством иностранного государства
Количество ценных бумаг, выпущенных в соответствии с законодательством иностранного государства, находящихся на счетах клиентов брокера, являющимся номинальным держателем по состоянию на конец отчетного периода (штук)
1
2
3
4
5
6
7
1
Итого
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его
замещающее) ______________________________________________ __________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Главный бухгалтер___________________________________ __________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Начальник ответственного подразделения ___________________ ____
фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Исполнитель: _______________________________ _________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись) телефон
Дата подписания отчета "_____" __________ 20_____ года
Место для печати (при наличии)
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора
административных данных
Отчет о ценных бумагах, выпущенных в соответствии с
законодательством иностранного государства, находящихся в
номинальном держании центрального депозитария

1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Шет мемлекеттің заңнамасына сәйкес шығарылған, орталық депозитарийдің номиналды ұстауындағы бағалы қағаздар туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттiк реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды орталық депозитарий тоқсан сайын және есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша жасайды.
4. Нысанға бірінші басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам), бас бухгалтер, жауапты бөлімшенің бастығы және орындаушы қол қояды.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 4-бағанда орталық депозитарийге Қазақстан Республикасының бейрезиденттері-эмитенттердің бағалы қағаздарын номиналды ұстау қызметтерін көрсететін шетелдік номиналды ұстаушының атауы көрсетіледі.
6. 5-бағанда номиналды ұстаушы болып табылатын, орталық депозитарий Қазақстан Республикасының бейрезиденттері-эмитенттердің бағалы қағаздарын номиналды ұстау қызметтерін көрсететін брокердің атауы көрсетіледі.
7. 6-бағанда 4-бағанда көрсетілген шетелдік номиналды ұстаушы болып табылатын брокердің клиенті - шет мемлекеттің заңнамасына сәйкес шығарылған бағалы қағаздардың ақырғы меншік иесінің атауы (жеке тұлға үшін тегі, аты, бар болса – әкесінің аты, заңды тұлға үшін атауы) көрсетіледі.
8. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 17 шілдедегі
№ 130 қаулысына
14-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Инвестициялық қорлардың орталық депозитарийдің номиналды ұстауындағы пайларын (акцияларын) ұстаушылар саны туралы есеп Есепті кезең: 20__жылғы "___"________ жағдай бойынша
Индекс: ИФНД_14
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Ұсынатындар: орталық депозитарий
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың бесінші
жұмыс күніне дейінгі (қоса алғанда) мерзімде.
Нысан
_____________________________________________
(ұйымның толық атауы)
20__жылғы "___"________ жағдай бойынша
р/с
Инвестициялық қордың атауы
Басқарушы компанияның атауы
Кастодианның атауы
Пайдың (акцияның) ұлттық сәйкестендіру нөмірі
Инвестициялық қорлардың пайларын (акцияларын) ұстаушылардың жалпы саны
Инвестициялық қорлардың пайларын (акцияларын) ұстаушылар саны
Жеке тұлғалардың
Заңды тұлғалардың
резиденттердің
бейрезиденттердің
резиденттердің
бейрезиденттердің
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1
Инвестициялық қорлардың бағалы қағаздарын ұстаушылардың жалпы санының жиынтығы
Пайларды ұстаушылар санының жиынтығы:
Акцияларды ұстаушылар санының жиынтығы:
Бiрiншi басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам)
______________________________________________ __________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (қолы)
Бас бухгалтер ____________________________________ ___________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (қолы)
Жауапты бөлімше бастығы ___________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (қолы)
Орындаушы: _______________________________________ _________________
лауазымы,тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (қолы) телефоны
Есепке қол қойылған күн 20 ___ жылғы "___" __________
Мөр орны (бар болса)
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Инвестициялық қорлардың орталық депозитарийдің номиналды ұстауындағы пайларын (акцияларын) ұстаушылар саны туралы есеп

1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о ценных бумагах, выпущенных в соответствии с законодательством иностранного государства, находящихся в номинальном держании центрального депозитария" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с Законом Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма составляется центральным депозитарием ежеквартально по состоянию на конец отчетного периода.
4. Форму подписывают первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее), главный бухгалтер, начальник ответственного подразделения и исполнитель.
2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 4 указывается наименование иностранного номинального держателя, который оказывает услуги номинального держания ценных бумаг эмитентов-нерезидентов Республики Казахстан центральному депозитарию.
6. В графе 5 указывается наименование брокера, являющегося номинальным держателем, которому центральный депозитарий оказывает услуги по номинальному держанию ценных бумаг эмитентов-нерезидентов Республики Казахстан.
7. В графе 6 указывается наименование конечного собственника ценных бумаг, выпущенных в соответствии с законодательством иностранного государства (фамилия, имя, при наличии - отчество для физического лица, наименование для юридического лица) - клиента брокера, являющегося иностранным номинальным держателем, указанного в графе 4.
8. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 14
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 17 июля 2015 года № 130
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о количестве держателей паев (акций) инвестиционных
фондов, находящихся в номинальном держании центрального
депозитария
Отчетный период: по состоянию на "___" "____________" 20__ года
Индекс: ИФНД_14
Периодичность: ежеквартальная
Представляет: центральный депозитарий
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежеквартально, в срок до пятого рабочего дня (включительно) месяца, следующего за отчетным кварталом
Форма
_____________________________________________
(полное наименование организации)
по состоянию на "___" "_________________" 20__ года
№ п/п
Наименование инвестиционного фонда
Наименование управляющей компании
Наименование кастодиана
Национальный идентификационный номер пая (акции)
Общее количество держателей паев (акций) инвестиционных фондов
Количество держателей паев (акций) инвестиционных фондов
Физических лиц
Юридических лиц
резидентов
нерезидентов
резидентов
нерезидентов
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1
Итого общее количество держателей ценных бумаг инвестиционных фондов:
Итого количество держателей паев:
Итого количество держателей акций:
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его
замещающее) ________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Главный бухгалтер_____________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Начальник ответственного подразделения ___________________ ____
фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Исполнитель: _______________________________ _________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись) телефон
Дата подписания отчета "_____" __________ 20_____ года
Место для печати (при наличии)
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора
административных данных
Отчет о количестве держателей паев (акций) инвестиционных
фондов, находящихся в номинальном держании центрального
депозитария

1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Инвестициялық қорлардың орталық депозитарийдің номиналды ұстауындағы пайларын (акцияларын) ұстаушылар саны туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Бағалы қағаздар рыногы туралы" 2003 жылғы 2 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды орталық депозитарий тоқсан сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша жасайды.
4. Нысанға бірінші басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам), бас бухгалтер, жауапты бөлімшенің бастығы және орындаушы қол қояды.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанда инвестициялық қорлардың орталық депозитарийдің номиналды ұстауындағы пайларын (акцияларын) ұстаушылардың саны туралы мәліметтер көрсетіледі.
6. 2-бағанда инвестициялық қордың атауы көрсетіледі.
7. 3-бағанда басқарушы компанияның атауы көрсетіледі.
8. 4-бағанда кастодианның атауы көрсетіледі.
9. 5-бағанда пайдың (акцияның) ұлттық сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
10. 6-бағанда инвестициялық қорлардың пайларын (акцияларын) ұстаушылардың жалпы саны көрсетіледі.
11. 7-бағанда инвестициялық қорлардың пайларын (акцияларын) ұстаушы резиденттер - жеке тұлғалардың саны көрсетіледі.
12. 8-бағанда инвестициялық қорлардың пайларын (акцияларын) ұстаушы бейрезиденттер - жеке тұлғалардың саны көрсетіледі.
13. 9-бағанда инвестициялық қорлардың пайларын (акцияларын) ұстаушы резиденттер - заңды тұлғалардың саны көрсетіледі.
14. 10-бағанда инвестициялық қорлардың пайларын (акцияларын) ұстаушы бейрезиденттер - заңды тұлғалардың саны көрсетіледі.
15. Резиденттік белгісі "Валюталық реттеу және валюталық бақылау туралы" 2005 жылғы 13 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес айқындалады.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 17 шілдедегі
№ 130 қаулысына
15-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Орталық депозитарийдің номиналды ұстауындағы қаржы құралдарымен мәмілелер туралы есеп Есепті кезең: 20__жылғы "___"________ жағдай бойынша
Индекс: ФИНД_15
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатындар: орталық депозитарий
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың оныншы күніне
дейінгі (қоса алғанда) мерзімде.
Нысан
____________________________________________
(ұйымның толық атауы)
___ бастап _____ дейінгі кезеңде
мың теңгемен
р/с №
Нарық сегменті
Қаржы құралдарының түрі
Жасалған мәмілелер көлемі
Қазақстан Республикасының резиденттерінің қатысуымен
Қазақстан Республикасының бейрезидентерінің қатысуымен
Қазақстан Республикасының резиденттерінің және бейрезиденттерінің қатысуымен
Барлығы
1
2
3
4
5
6
7
1.
Бағалы қағаздардың ұйымдастырылған нарығы
2.
Бағалы қағаздардың ұйымдастырылмаған нарығы
Барлығы
Бiрiншi басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам)
______________________________________________ __________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (қолы)
Бас бухгалтер ____________________________________ ___________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (қолы)
Жауапты бөлімше бастығы ___________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (қолы)
Орындаушы: _______________________________________ _________________
лауазымы,тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (қолы) телефоны
Есепке қол қойылған күн 20 ___ жылғы "___" __________
Мөр орны (бар болса)
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Орталық депозитарийдің номиналды ұстауындағы қаржы құралдарымен мәмілелер туралы есеп

1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о количестве держателей паев (акций) инвестиционных фондов, находящихся в номинальном держании центрального депозитария" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с Законом Республики Казахстан от 2 июля 2003 года "О рынке ценных бумаг".
3. Форма составляется центральным депозитарием ежеквартально по состоянию на конец отчетного периода.
4. Форму подписывают первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее), главный бухгалтер, начальник ответственного подразделения и исполнитель.
2. Пояснение по заполнению Формы
5. В Форме указываются сведения о количестве держателей паев (акций) инвестиционных фондов, находящихся в номинальном держании центрального депозитария.
6. В графе 2 указывается наименование инвестиционного фонда.
7. В графе 3 указывается наименование управляющей компании.
8. В графе 4 указывается наименование кастодиана.
9. В графе 5 указывается национальный идентификационный номер пая (акции).
10. В графе 6 указывается общее количество держателей паев (акций) инвестиционных фондов.
11. В графе 7 указывается количество физических лиц - резидентов держателей паев (акций) инвестиционных фондов.
12. В графе 8 указывается количество физических лиц - нерезидентов держателей паев (акций) инвестиционных фондов.
13. В графе 9 указывается количество юридических лиц - резидентов держателей паев (акций) инвестиционных фондов.
14. В графе 10 указывается количество юридических лиц - нерезидентов держателей паев (акций) инвестиционных фондов.
15. Признак резидентства определяется в соответствии с Законом Республики Казахстан от 13 июня 2005 года "О валютном регулировании и валютном контроле".
Приложение 15
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 17 июля 2015 года № 130
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о сделках с финансовыми инструментами, находящимися в
номинальном держании центрального депозитария
Отчетный период: по состоянию на "___" "____________" 20__ года
Индекс: ФИНД_15
Периодичность: ежемесячная
Представляет: центральный депозитарий
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики
Казахстан
Срок представления: ежемесячно, в срок до десятого числа
(включительно) месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
_____________________________________________
(полное наименование организации)
за период с ___ по _____
в тысячах тенге
№ п/п
Сегмент рынка
Вид финансового инструмента
Объем заключенных сделок
С участием резидентов Республики Казахстан
С участием нерезидентов Республики Казахстан
С участием резидентов и нерезидентов Республики Казахстан
Всего
1
2
3
4
5
6
7
1
Организованный рынок ценных бумаг
2
Неорганизованный рынок ценных бумаг
Всего
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его
замещающее) _______________________________________________ _________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Главный бухгалтер____________________________________ _________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Начальник ответственного подразделения ___________________ ____
фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Исполнитель: _______________________________ _________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись) телефон
Дата подписания отчета "_____" __________ 20_____ года
Место для печати (при наличии)
Пояснение по заполнению формы,
предназначенной для сбора административных данных
Отчет о сделках с финансовыми инструментами, находящимися в
номинальном держании центрального депозитария

1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Орталық депозитарийдің номиналды ұстауындағы қаржы құралдарымен мәмілелер туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Бағалы қағаздар рыногы туралы" 2003 жылғы 2 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды орталық депозитарий ай сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша жасайды.
4. Нысанға бірінші басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам), бас бухгалтер, жауапты бөлімшенің бастығы және орындаушы қол қояды.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанда оларды орындау нәтижесінде қаржы құралының меншік иесі (ақырғы) өзгерген орталық депозитарийдің номиналды ұстауындағы қаржы құралдарымен есепті айда жасалған мәмілелер туралы мәліметтер көрсетіледі.
6. 3-бағанда қаржы құралының түрі көрсетіледі (акциялар, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес шығарылған борыштық бағалы қағаздар, Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары, шет мемлекеттің заңнамасына сәйкес шығарылған бағалы қағаздар, өзге қаржы құралдары)
7. 4-бағанда Қазақстан Республикасының резиденті – қосалқы шоттардың иелері арасында орталық депозитарийдің номиналды ұстауындағы қаржы құралдарымен жасалған мәмілелердің көлемі (теңгемен) үтірден кейін екі таңбаға дейін көрсетіледі.
8. 5-бағанда Қазақстан Республикасының бейрезиденті – қосалқы шоттардың иелері арасында орталық депозитарийдің номиналды ұстауындағы қаржы құралдарымен жасалған мәмілелердің көлемі (теңгемен) үтірден кейін екі таңбаға дейін көрсетіледі.
9. 6-бағанда Қазақстан Республикасының резиденті – қосалқы шоттардың иелері және Қазақстан Республикасының бейрезиденті – қосалқы шоттардың иелері арасындағы орталық депозитарийдің номиналды ұстауындағы қаржы құралдарымен жасалған мәмілелердің көлемі (теңгемен) үтірден кейін екі таңбаға дейін көрсетіледі.
10. 7-бағанда бағалы қағаздар нарығы сегменттерінің әрқайсысында қаржы құралдарымен жасалған мәмілелердің жалпы көлемі көрсетіледі.
11. Резиденттік белгісі "Валюталық реттеу және валюталық бақылау туралы" 2005 жылғы 13 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес айқындалады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 17 шілдедегі
№ 130 қаулысына
15-1-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан Акцияларды ұстаушылар тізімі туралы есеп
Ескерту. Қаулы 15-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 29.01.2018 № 5 (01.07.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Есепті кезең: 20__жылғы "___"________ жағдай бойынша
Индекс: SD_16
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатындар: орталық депозитарий
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың жиырмасыншы күніне дейінгі мерзімде
Нысан
_______________________________
(ұйымның толық атауы)
20__ жылғы "___"____________
1-кесте. Акцияларды ұстаушылар тізімі
Эмитенттің атауы
Эмитенттің бизнес- сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - БСН)
Акцияларды ұстаушы-жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) немесе заңды тұлғаның атауы
Жеке тұлға / заңды тұлға
Жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - ЖСН) / БСН не өзге сәйкестендіру нөмірі (Қазақстан Республикасының бейрезиденттері үшін)
Акцияларды ұстаушы түрі
Резиденттік елі
атауы
ел коды
оффшорлық аймақ (иә/жоқ)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
кестенің жалғасы:
Акциялар түрі
Ұлттық сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - ҰСН) немесе халықаралық сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - ISIN)
Акцияларды ұстаушының жеке шотындағы эмитент акцияларының саны
Қосымша мәліметтер
барлығы
оның ішінде:
акцияларды ұстаушының жеке шотындағы ауыртпалық салынған эмитент акцияларының саны
акцияларды ұстаушының жеке шотындағы бұғатталған эмитент акцияларының саны
акцияларды ұстаушының жеке шотындағы сенімгерлікпен басқаруға берілген эмитент акцияларының саны
11
12
13
14
15
16
17
2-кесте. Ауыртпалық салынған, бұғатталған немесе сенімгерлікпен басқаруға берілген акциялар бойынша мәліметтер
Эмитенттің атауы
Эмитенттің БСН-і
Акцияларды ұстаушы - жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) немесе заңды тұлғаның атауы
ЖСН / БСН не өзге сәйкестендіру нөмірі (Қазақстан Республикасының бейрезиденттері үшін)
Ұлттық сәйкестендіру нөмірі немесе халықаралық сәйкестендiру нөмiрi
1
2
3
4
5
6
кестенің жалғасы:
Акциялар саны
Мәртебесі
Пайдасына ауыртпалық салынған тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) немесе атауы
ЖСН/БСН не өзге сәйкестендіру нөмірі (Қазақстан Республикасының бейрезиденттері үшін)
Сенімгерлікпен басқарушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) немесе атауы
ЖСН/БСН не өзге сәйкестендіру нөмірі (Қазақстан Республикасының бейрезиденттері үшін)
Негіздемесі
7
8
9
10
11
12
13
3-кесте. Эмитенттің акцияларымен мәмілелер туралы есеп
р/с
Эмитенттің атауы
Эмитенттің БСН-і
Акциялар түрі
ҰСН/ISIN
Мәміле түрі
Акциялар саны
Бір акцияның құны
Мәміле көлемі (теңге)
Акцияның иесі
валюта түрі
сомасы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
кестенің жалғасы:
Акция иесінің ЖСН/БСН не өзге сәйкестендіру нөмірі (Қазақстан Республикасының бейрезиденттері үшін)
Акция иесінің резиденттік елі
Қарсы серіктес
Қарсы серіктестің ЖСН/БСН не өзге сәйкестендіру нөмірі (Қазақстан Республикасының бейрезиденттері үшін)
Акция қарсы серіктесінің резиденттік елі
Мәмілені тіркеу күні
Ескерту
атауы
ел коды
атауы
ел коды
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Бiрiншi басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлға
___________________________________________ ____________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)                  қолы
Бас бухгалтер немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлға
___________________________________________ ____________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)             қолы
Орындаушы ______________________________________ __________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)             қолы
Телефоны:_________________________
Есепке қол қойылған күн 20___ жылғы "____" __________
Мөр орны (бар болса)
Ескерту: әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Акцияларды ұстаушылар
тізімі туралы есеп
нысанына қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Акцияларды ұстаушылар тізімі туралы есеп 1-тарау. Жалпы ережелер

1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о сделках с финансовыми инструментами, находящимися в номинальном держании центрального депозитария" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с Законом Республики Казахстан от 2 июля 2003 года "О рынке ценных бумаг".
3. Форма составляется центральным депозитарием ежемесячно по состоянию на конец отчетного периода.
4. Форму подписывают первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее), главный бухгалтер, начальник ответственного подразделения и исполнитель.
2. Пояснение по заполнению Формы
5. В Форме указываются сведения о сделках с финансовыми инструментами, находящимися в номинальном держании центрального депозитария, в результате исполнения которых произошло изменение (конечного) собственника финансового инструмента, за отчетный месяц.
6. В графе 3 указывается вид финансового инструмента (акции, долговые ценные бумаги, выпущенные в соответствии с законодательством Республики Казахстан, государственные ценные бумаги Республики Казахстан, ценные бумаги, выпущенные в соответствии с законодательством иностранного государства, иные финансовые инструменты).
7. В графе 4 указывается объем сделок (в тенге), до двух знаков после запятой, заключенных между владельцами субсчетов - резидентами Республики Казахстан, с финансовыми инструментами, находящимися в номинальном держании центрального депозитария.
8. В графе 5 указывается объем сделок (в тенге), до двух знаков после запятой, заключенных между владельцами субсчетов - нерезидентами Республики Казахстан, с финансовыми инструментами, находящимися в номинальном держании центрального депозитария.
9. В графе 6 указывается объем сделок (в тенге), до двух знаков после запятой, заключенных между владельцами субсчетов - резидентами Республики Казахстан и владельцами субсчетов - нерезидентами Республики Казахстан, с финансовыми инструментами, находящимися в номинальном держании центрального депозитария.
10. В графе 7 указывается общий объем сделок, заключенных с финансовыми инструментами в каждом из сегментов рынка ценных бумаг.
11. Признак резидентства определяется в соответствии с Законом Республики Казахстан от 13 июня 2005 года "О валютном регулировании и валютном контроле".
Приложение 15-1
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 17 июля 2015 года № 130
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Сноска. Постановление дополнено приложением 15-1 в соответствии с постановлением Правления Национального Банка РК от 29.01.2018 № 5 (вводится в действие с 01.07.2018).
Отчет о списке держателей акций
Отчетный период: по состоянию на "___" ____________ 20__ года
Индекс: SD_16
Периодичность: ежемесячная
Представляет: центральный депозитарий
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежемесячно, в срок до двадцатого числа месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
_____________________________________________
(полное наименование организации)
на "___"____________ 20__ года
Таблица 1. Список держателей акций
Наименование эмитента
Бизнес-идентификационный номер (далее - БИН) эмитента
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица или наименование юридического лица - держателя акций
Физическое/ юридическое лицо
Индивидуальный идентификационный номер (далее - ИИН) / БИН либо иной
Вид держателя акций
Страна резидентства
наименование
код страны
оффшорная зона (да/нет)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
продолжение таблицы:
Вид акций
Национальный идентификационный номер (далее - НИН) или международный идентификационный номер (далее - ISIN)
Количество акций эмитента на лицевом счете держателя акций
Дополнительные сведения
всего
в том числе:
количество акций эмитента на лицевом счете держателя акций, находящихся в обременении
количество блокированных акций эмитента на лицевом счете держателя акций
количество акций эмитента на лицевом счете держателя акций, переданных в доверительное управление
11
12
13
14
15
16
17
Таблица 2. Сведения по акциям, которые были обременены, заблокированы или переданы в доверительное управление
Наименование эмитента
БИН эмитента
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица или наименование юридического лица - держателя акций
ИИН / БИН либо иной идентификационный номер (для нерезидентов Республики Казахстан)
Национальный идентификационный номер или международный идентификационный номер
1
2
3
4
5
6
продолжение таблицы:
Количество акций
Статус
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) или наименование лица, в пользу которого осуществлено обременение
ИИН/БИН либо иной идентификационный номер (для нерезидентов Республики Казахстан)
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) или наименование доверительного управляющего
ИИН/БИН либо иной идентификационный номер (для нерезидентов Республики Казахстан)
Основание
7
8
9
10
11
12
13
Таблица 3. Отчет о сделках с акциями эмитента
№ п/п
Наименование эмитента
БИН эмитента
Вид акций
НИН/ISIN
Вид сделки
Количество акций
Стоимость за одну акцию
Объем сделки (тенге)
Владелец акции
вид валюты
сумма
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
продолжение таблицы:
ИИН / БИН либо иной идентификационный номер (для нерезидентов Республики Казахстан) владельца акции
Страна резидентства владельца акции
Контрпартнер
ИИН / БИН либо иной идентификационный номер (для нерезидентов Республики Казахстан) контрпартнера
Страна резидентства контрпартнера акции
Дата регистрации сделки
Примечание
наименование
код страны
наименование
код страны
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
___________________________________________             ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
___________________________________________             ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Исполнитель ______________________________________       ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Номер телефона: _________________________
Дата подписания отчета "___" __________20___года
Место для печати (при наличии)
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета о списке
держателей акций
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет о списке держателей акций
Глава 1. Общие положения

1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Акцияларды ұстаушылар тізімі туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Бағалы қағаздар рыногы туралы" 2003 жылғы 2 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 3-бабы 2-тармағының 15) тармақшасына және "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды орталық депозитарий ай сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша жасайды.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлғалар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанда мынадай қаржы ұйымдарының:
1) екінші деңгейдегі банктердің;
2) ерекше қызмет түрі қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларын ұйымдастыру болып табылатын заңды тұлғаларды және ерекше қызмет түрі банкноттарды, монеталар мен құндылықтарды инкассациялау болып табылатын заңды тұлғаларды қоспағанда, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың;
3) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының;
4) инвестициялық портфельді басқарушының акцияларын ұстаушылардың құрылымы ашып көрсетіледі.
6. Нысан 5-тармақта көрсетілген қаржы ұйымдарының әрбір түрі бойынша жеке-жеке толтырылады.
7. 1-кесте бойынша:
1) 4-бағанда акцияларын номиналды ұстауда тұрған меншік иелері туралы ақпараттың және орталық депозитарийдің есепке алу жүйесінде бар олар туралы мәліметтердің жариялануын ескере отырып, акциялардың меншік иесі және (немесе) номиналды ұстаушысы көрсетіледі.
Акциялары номиналды ұстауда тұрған меншік иелері туралы мәліметтер болған жағдайда кестені номиналды ұстаушыны көрсетпей-ақ, осы мәліметтерді ескере отырып толтыру қажет.
2) 5-бағанда азаматтық құқық субъектісі: жеке немесе заңды тұлға көрсетіледі;
3) 6-бағанда акция ұстаушының ЖСН/БСН не басқа сәйкестендіру нөмірі (Қазақстан Республикасының бейрезиденттері үшін) көрсетіледі. Акция ұстаушы - Қазақстан Республикасы резидентінің ЖСН/БСН толтыру міндетті;
4) 7-бағанда акциялар ұстаушының түрі: меншік иесі немесе номиналды ұстаушы көрсетіледі;
5) 8 және 9-бағандарда Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитетінің ресми интернет-ресурсында орналастырылған әлем елдерінің жіктеуішіне сәйкес резиденттік елінің атауы және коды көрсетіледі;
6) 10-бағанда мәліметтер Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5371 болып тіркелген "Банктік және сақтандыру қызметінің, бағалы қағаздар рыногының кәсіби қатысушылары қызметінің және бағалы қағаздар рыногында лицензияланатын басқа да қызмет түрлерінің, жинақтаушы зейнетақы қорлары мен акционерлік инвестициялық қорлар қызметінің мақсаттары үшін оффшорлық аймақтардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2008 жылғы 2 қазандағы № 145 қаулысына сәйкес анықталады;

1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о списке держателей акций" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 15) пункта 2 статьи 3 Закона Республики Казахстан от 2 июля 2003 года "О рынке ценных бумаг" и подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма составляется центральным депозитарием ежемесячно по состоянию на конец отчетного периода.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Форма раскрывает структуру держателей акций следующих финансовых организаций:
1) банков второго уровня;
2) организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций за исключением юридических лиц, исключительным видом деятельности которых является организация обменных операций с наличной иностранной валютой, и юридических лиц, исключительной деятельностью которых является инкассация банкнот, монет и ценностей;
3) страховых (перестраховочных) организаций;
4) управляющих инвестиционным портфелем.
6. Форма заполняется по каждому типу финансовых организаций, указанных в пункте 5, в отдельности.
7. По таблице 1:
1) в графе 4 указывается собственник и (или) номинальный держатель акции с учетом раскрытия информации о собственниках, чьи акции находятся в номинальном держании и сведений, о которых имеются в системе учета центрального депозитария.
В случае наличия сведений о собственниках, акции которых находятся в номинальном держании, необходимо заполнить таблицу с учетом данных сведений без указания номинального держателя;
2) в графе 5 указывается субъект гражданского права: физическое или юридическое лицо;
3) в графе 6 указывается ИИН/БИН либо иной идентификационный номер держателя акции (для нерезидентов Республики Казахстан). Заполнение ИИН/БИН держателя акции - резидента Республики Казахстан обязательно;
4) в графе 7 указывается вид держателя акций: собственник или номинальный держатель;
5) в графах 8 и 9 указываются наименование и код страны в соответствии с классификатором стран мира, размещенном на официальном интернет-ресурсе Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан;
6) в графе 10 сведения определяются в соответствии с постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 2 октября 2008 года № 145 "Об утверждении Перечня оффшорных зон для целей банковской и страховой деятельности, деятельности профессиональных участников рынка ценных бумаг и иных лицензируемых видов деятельности на рынке ценных бумаг, деятельности накопительных пенсионных фондов и акционерных инвестиционных фондов", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5371;

7) 11-бағанда акция түрі: жай немесе артықшылықты болып көрсетіледі;
8) 17-бағанда акциялар ұстаушының құжатындағы деректемелер туралы мәліметтер, акциялар ұстаушының тіркелу орны және тұрғылықты (не орналасқан) жері көрсетіледі.
8. 2-кестеде Акцияларды ұстаушылар тізіміне (1-кесте) сәйкес есепті күнге ауыртпалық салынған, бұғатталған немесе сенімгерлікпен басқаруға берілген барлық акциялар бойынша мәліметтер көрсетіледі.
9. 2-кесте бойынша:
1) 8-бағанда мынадай символдар пайдаланылады:
"1" - эмитенттің ауыртпалық салынған акциялары туралы мәліметтер;
"2" - эмитенттің бұғатталған акциялары туралы мәліметтер;
"3" - эмитенттің сенімгерлікпен басқаруға берілген акциялары туралы мәліметтер;
2) 9 және 10-бағандарда пайдасына ауыртпалық салынған тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) немесе атауы, ЖСН/БСН не өзге сәйкестендіру нөмірі (Қазақстан Республикасының бейрезиденттері үшін) көрсетіледі;
3) 11 және 12-бағандарда пайдасына сенімгерлікпен басқару берілген тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) немесе атауы, ЖСН/БСН не өзге сәйкестендіру нөмірі (Қазақстан Республикасының бейрезиденттері үшін) көрсетіледі;
4) 13-бағанда растайтын құжаттардың атауы мен деректемелері көрсетіле отырып, ауыртпалық салу, бұғаттау және сенімгерлік басқаруға берілу негіздері көрсетіледі.
2-кестеде репо операцияларының объектісі болып табылатын ақпаратты көрсету қажет.
10. 3-кесте бойынша:
1) 2-бағанда міндеттемелері бойынша акцияларымен мәмілелер жасалған эмитенттің атауы көрсетіледі;
2) 6-бағанда мәміле түрі (репо ашу және жабу операцияларын қоспағанда, сатып алу, сату және өзге де мәмілелер) көрсетіледі;
3) 7-бағанда мәміле жүргізілген акциялар саны көрсетіледі;
4) 8 және 9-бағандарда валюта түрі және мәміленің тиісті валютасымен мәміле жүргізілген бір акцияның құны көрсетіледі;
5) 10-бағанда мәмілелер көлемі (теңгемен) көрсетіледі;
6) 11-бағанда жеке шотынан акциялар есептен шығарылған акцияның иесі көрсетіледі. Заңды тұлғалар бойынша заңды тұлғаның атауы көрсетіледі. Жеке тұлғалар бойынша тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) көрсетіледі;
7) 13 және 14-бағандарда жеке шотынан акциялар есептен шығарылған акция ұстаушының Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитетінің ресми интернет-ресурсында орналастырылған әлем елдерінің жіктеуішіне сәйкес резиденттік елінің атауы және коды көрсетіледі;
8) 15-бағанда жеке шотына акциялар есепке жазылған қарсы серіктес көрсетіледі. Заңды тұлғалар бойынша заңды тұлғаның атауы көрсетіледі. Жеке тұлғалар бойынша тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) көрсетіледі;

7) в графе 11 указывается вид акции: простые или привилегированные;
8) в графе 17 указываются сведения о реквизитах документа держателя акций, место регистрации и место жительства (либо нахождения) держателя акций.
8. В таблице 2 указываются сведения по всем акциям, которые на отчетную дату в соответствии со Списком держателей акций (Таблица 1) обременены, блокированы или переданы в доверительное управление.
9. По таблице 2:
1) в графе 8 используются следующие символы:
"1" - сведения об акциях эмитента, находящихся в обременении;
"2" - сведения о блокированных акциях эмитента;
"3" - сведения об акциях эмитента, переданных в доверительное управление;
2) в графах 9 и 10 указывается фамилия, имя и отчество (при его наличии) или наименование, ИИН/БИН либо иной идентификационный номер (для нерезидентов Республики Казахстан) лица, в пользу которого осуществлено обременение;
3) в графах 11 и 12 указывается фамилия, имя и отчество (при его наличии) или наименование, ИИН/БИН либо иной идентификационный номер (для нерезидентов Республики Казахстан) лица, в пользу которого осуществлена передача в доверительное управление;
4) в графе 13 указываются основания обременения, блокирования и передачи в доверительное управление с указанием наименования и реквизитов подтверждающих документов.
В таблице 2 необходимо указывать, в том числе информацию по акциям, являющимся объектом операций репо.
10. По таблице 3:
1) в графе 2 указывается наименование эмитента, с акциями, по обязательствам которого были заключены сделки;
2) в графе 6 указывается вид сделки (покупка, продажа и иные сделки, за исключением операций открытия и закрытия репо);
3) в графе 7 указывается количество акций, по которым проведена сделка;
4) в графах 8 и 9 указывается вид валюты и стоимость одной акции по которой была проведена сделка в соответствующей валюте сделки;
5) в графе 10 указывается объем сделок (в тенге);
6) в графе 11 указывается владелец акции с лицевого счета, которого списаны акции. По юридическим лицам указывается наименование юридического лица. По физическим лицам указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии);
7) в графах 13 и 14 указываются наименование и код страны резидентства держателя акции, с лицевого счета которого списаны акции, в соответствии с классификатором стран мира, размещенном на официальном интернет-ресурсе Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан;
8) в графе 15 указывается контрпартнер, на лицевой счет которого зачислены акции. По юридическим лицам указывается наименование юридического лица. По физическим лицам указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии);

9) 17 және 18-бағандарда жеке шотына акциялар есепке жазылған тіркелген тұлғаның Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитетінің ресми интернет-ресурсында орналастырылған әлем елдерінің жіктеуішіне сәйкес резиденттік елінің атауы және коды көрсетіледі;
10) 19-бағанда мәмілені тіркеу күні "кк.аа.жжжж" форматында көрсетіледі.
3-кестеде репо ашу және жабу операциялары бойынша деректерді қоспағанда, акцияларды тіркелген тұлғалардың жеке шоттарынан (шоттарына) есептен шығару (есепке жазу) мәмілелері бойынша деректер көрсетіледі.
11. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 17 шілдедегі
№ 130 қаулысына

9) в графах 17 и 18 указывается наименование и код страны резидентства зарегистрированного лица, на лицевой счет которого зачислены акции, в соответствии с классификатором стран мира, размещенном на официальном интернет-ресурсе Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан;
10) в графе 19 указывается дата регистрации сделки в формате "дд.мм.гггг".
В таблице 3 указываются данные по сделкам списания (зачисления) акций с лицевых счетов (на лицевые счета) зарегистрированных лиц, за исключением данных по операциям открытия и закрытия репо.
11. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.

15-2-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздарымен операциялар туралы есеп
Ескерту. Қаулы 15-2-қосымшамен толықтырылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 29.01.2018 № 5 (01.07.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Есепті кезең: 20__жылғы "___"________ жағдай бойынша
Индекс: GS_16
Кезеңділігі: апта сайын
Ұсынатындар: орталық депозитарий
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: апта сайын, есепті аптадан кейінгі үшінші жұмыс күнінен кешіктірмей
Нысан
_____________________________________________
(ұйымның толық атауы)
________ бастап _____________ дейінгі кезең үшін
р/с №
Мәміле күні
Операция жүргізілген орын (ұйымдастырылған/ ұйымдастырылмаған)
Нарық түрі (бастапқы/ қайталама)
Бағалы қағаз түрі
Ұлттық сәйкестендіру нөмiрi
Бағалы қағаздар номиналы
Бағалы қағаздар саны
1
2
3
4
5
6
7
1
2
n
кестенің жалғасы:
Мәміле көлемі
Шығарылым валютасы
Бағалы қағазды шығару күні
Бағалы қағазды өтеу күні
Купондық сыйақы мөлшерлемесі
Жіберуші бағалы қағаздарды ұстаушы түрі
Алушы бағалы қағаздарды ұстаушы түрі
8
9
10
11
12
13
14
...
Бiрiншi басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлға
___________________________________________ ____________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)            қолы
Бас бухгалтер немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлға
___________________________________________ ____________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)             қолы
Орындаушы ______________________________________ ____________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)             қолы
Телефоны:_________________________
Есепке қол қойылған күн 20___ жылғы "____" __________
Мөр орны (бар болса)
Ескерту: әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Қазақстан Республикасының
мемлекеттік бағалы қағаздарымен
операциялар туралы есеп
нысанына қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздарымен операциялар туралы есеп 1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздарымен операциялар туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.

Приложение 15-2
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 17 июля 2015 года № 130
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Сноска. Постановление дополнено приложением 15-2 в соответствии с постановлением Правления Национального Банка РК от 29.01.2018 № 5 (вводится в действие с 01.07.2018).
Отчет об операциях с государственными ценными бумагами Республики Казахстан
Отчетный период: по состоянию на "___" ____________ 20__ года
Индекс: GS_16
Периодичность: еженедельная
Представляет: центральный депозитарий
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: еженедельно, не позднее третьего рабочего дня, следующего за отчетной неделей
Форма
_____________________________________________
(полное наименование организации)
за период с ________ по _____________
№ п/п
Дата сделки
Место проведения операции (организованный/ неорганизованный)
Вид рынка (первичный/ вторичный)
Вид ценной бумаги
Национальный идентификационный номер
Номинал ценных бумаг
Количество ценных бумаг
1
2
3
4
5
6
7
1
2
n
продолжение таблицы:
Объем сделки
Валюта выпуска
Дата выпуска ценной бумаги
Дата погашения ценной бумаги
Купонная ставка вознаграждения
Вид держателя отправителя ценных бумаг
Вид держателя получателя ценных бумаг
8
9
10
11
12
13
14
…
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
___________________________________________             ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
___________________________________________             ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Исполнитель ______________________________________       ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Номер телефона:_________________________
Дата подписания отчета "___" __________20___года
Место для печати (при наличии)
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета об операциях с
государственными ценными
бумагами Республики Казахстан
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет об операциях с государственными ценными бумагами Республики Казахстан
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет об операциях с государственными ценными бумагами Республики Казахстан" (далее - Форма).

2. Нысан "Бағалы қағаздар рыногы туралы" 2003 жылғы 2 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 3-бабы 2-тармағының 15) тармақшасына және "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттiк реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды орталық депозитарий апта сайын бір аптада жүргізілген операциялар бойынша жасайды.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлғалар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанда бір аптада жүргізілген әрбір жеке мәміле бөлігінде Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздарымен операциялар туралы мәліметтер көрсетіледі.
6. 10 және 11-бағандарда мәміле жасау күні, бағалы қағазды шығару және өтеу күні "кк.аа.жжжж" форматында көрсетіледі.
7. 6-бағанда шығарылым валютасында бағалы қағаздар номиналы көрсетіледі.
8. 8-бағандағы деректер мың теңгемен толтырылады. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
9. 13 және 14-бағандарда жіберуші немесе алушы бағалы қағаздарды ұстаушы (Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі, бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры немесе ерікті жинақтаушы зейнетақы қоры (инвестициялық портфель), брокер және (немесе) дилер, инвестициялық қор, номиналды ұстаушы, "Жалпы сақтандыру" саласында сақтандыру ұйымы, "Өмірді сақтандыру" саласында сақтандыру ұйымы, екінші деңгейдегі банктер, өзге заңды тұлғалар, жеке тұлға, өзгелер) көрсетіледі.
10. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 17 шілдедегі
№ 130 қаулысына
16-қосымша
Орталық депозитарийдің есептілікті ұсыну қағидалары
1. Орталық депозитарийдің есептілікті ұсыну қағидалары "Бағалы қағаздар рыногы туралы" 2003 жылғы 2 шілдедегі және "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттiк реттеу, бақылау және қадағалау туралы"
2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес әзірленді және орталық депозитарийдің Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне (бұдан әрі – уәкілетті орган) есептілікті ұсыну тәртібін айқындайды.
2. Орталық депозитарий есептілікті уәкілетті органға электрондық форматта ұсынады.
3. Есептілікке өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу қажет болған жағдайда, орталық депозитарий уәкілетті органға пысықталған есептілікті және есептілікке өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу қажеттігінің себебін көрсете отырып, жазбаша түсіндіру береді.

2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 15) пункта 2 статьи 3 Закона Республики Казахстан от 2 июля 2003 года "О рынке ценных бумаг" и подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма составляется центральным депозитарием еженедельно по операциям, проведенным за неделю.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В Форме указываются сведения об операциях с государственными ценными бумагами Республики Казахстан в разрезе каждой отдельной сделки, проведенной за неделю.
6. В графах 1, 10 и 11 дата совершения сделки, дата выпуска и погашения ценной бумаги указывается в формате "дд.мм.гггг".
7. В графе 6 указывается номинал ценных бумаг в валюте выпуска.
8. Данные в графе 8 заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
9. В графах 13 и 14 указывается вид держателя отправителя или получателя ценных бумаг (Национальный Банк Республики Казахстан, единый накопительный пенсионный фонд или добровольный накопительный пенсионный фонд (инвестиционный портфель), брокер и (или) дилер, инвестиционный фонд, номинальный держатель, страховая организация в отрасли "Общее страхование", страховая организация в отрасли "Страхование жизни", банки второго уровня, прочие юридические лица, физическое лицо, иное).
10. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 16
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 17 июля 2015 года № 130
Правила представления отчетности центральным депозитарием
1. Правила представления отчетности центральным депозитарием, разработаны в соответствии с законами Республики Казахстан от 2 июля 2003 года "О рынке ценных бумаг" и от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций" и определяют порядок представления отчетности центральным депозитарием в Национальный Банк Республики Казахстан (далее – уполномоченный орган).
2. Центральный депозитарий представляет отчетность в уполномоченный орган в электронном формате.
3. В случае необходимости внесения изменений и (или) дополнений в отчетность центральный депозитарий представляет в уполномоченный орган доработанную отчетность и письменное объяснение с указанием причин необходимости внесения изменений и (или) дополнений в отчетность.

4. Есептіліктегі деректер Қазақстан Республикасының ұлттық валютасы – теңгемен көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 17 шілдедегі
№ 130 қаулысына
17-қосымша
Қазақстан Республикасының күші жойылған нормативтік құқықтық актілерінің тізбесі
1. Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Орталық депозитарийдің есептерді ұсыну ережесін бекіту туралы" 2004 жылғы 21 тамыздағы № 252 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3072 тіркелген, 2005 жылғы 27 қыркүйекте "Заң газеті" газетінде № 113 (737) жарияланған).
2. Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқтық актілеріне қаржы рыногы мен қаржылық ұйымдарды мемлекеттік реттеу мен қадағалау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2007 жылғы 25 маусымдағы № 173 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4848 тіркелген, 2007 жылғы 5 қыркүйекте "Заң газеті" газетінде № 135 (1164) жарияланған) бекітілген Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқтық актілеріне қаржы рыногы мен қаржылық ұйымдарды реттеу мен қадағалау мәселелері бойынша енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар тізбесінің 5) тармақшасы.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Орталық депозитарийдің есептерді ұсыну ережесін бекіту туралы" 2004 жылғы 21 тамыздағы № 252 қаулысына өзгеріс пен толықтырулар енгізу туралы" 2009 жылғы 26 қаңтардағы № 7 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5554 тіркелген).
4. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне өзгерістер енгізу туралы" 2012 жылғы 24 ақпандағы № 64 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7511 тіркелген, 2012 жылғы 11 шілдеде "Егемен Қазақстан" газетінде № 383-388 (27462) жарияланған) 1-қосымшаның 1-тармағы.

4. Данные в отчетности указываются в национальной валюте Республики Казахстан – тенге.
Приложение 17
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 17 июля 2015 года № 130
Перечень нормативных правовых актов Республики Казахстан,
утративших силу
1. Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 21 августа 2004 года № 252 "Об утверждении Правил представления отчетов центральным депозитарием" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3072, опубликованное 11 ноября 2005 года в газете "Юридическая газета" № 209-210 (943-944)).
2. Подпункт 5) Перечня изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам регулирования и надзора финансового рынка и финансовых организаций, утвержденного постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 июня 2007 года № 173 "О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам регулирования и надзора финансового рынка и финансовых организаций" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4848, опубликованным 5 сентября 2007 года в газете "Юридическая газета" № 135 (1338)).
3. Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 26 января 2009 года № 7 "О внесении изменения и дополнений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 21 августа 2004 года № 252 "Об утверждении Правил представления отчетов центральным депозитарием" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5554).
4. Пункт 1 приложения 1 к постановлению Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 февраля 2012 года № 64 "О внесении изменений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан" (зарегистрированному в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7511, опубликованному 11 июня 2012 года в газете "Казахстанская правда" № 220-221 (27039-27040)).