Халықаралық және республикалық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының жолға бөлінген белдеуінде сыртқы (көрнекі) жарнаманы орналастыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Инвестиция және даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 515 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 23 қыркүйекте № 12099 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 6 маусымдағы № 371 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 06.06.2019 № 371 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 04.12.2015 № 1152 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Автомобиль жолдары туралы" 2001 жылғы 17 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңының 12-бабы 2-тармағының 34) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Халықаралық және республикалық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының жолға бөлінген белдеуінде сыртқы (көрнекі) жарнаманы орналастыру қағидалары бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 04.12.2015 № 1152 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Автомобиль жолдары комитеті (М.Қ. Пішембаев):
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмелерін мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне осы бұйрықтың 2-тармағының 1), 2) және 3) тармақшаларымен көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.

Об утверждении Правил размещения наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования международного и республиканского значения
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 515. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 сентября 2015 года № 12099. Утратил силу приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 6 июня 2019 года № 371 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 06.06.2019 № 371 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Заголовок в редакции приказа и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 04.12.2015 № 1152 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 34) пункта 2 статьи 12 Закона Республики Казахстан от 17 июля 2001 года "Об автомобильных дорогах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила размещения наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования международного и республиканского значения.
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 04.12.2015 № 1152 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Комитету автомобильных дорог Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (Пшембаев М.К.) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан, направление его копии на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) пункта 2 настоящего приказа.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.

4. Осы бұйрық оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму министрі
Ә. Исекешев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
__________Б. Сұлтанов
2015 жылғы 7 тамыз
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
__________ Е. Досаев
2015 жылғы 21 тамыз
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі
__________ Қ. Қасымов
2015 жылғы 26 маусым
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму министрінің
2015 жылғы 28 сәуірдегі
№ 515 бұйрығымен бекітілген
Халықаралық және республикалық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының жолға бөлінген белдеуінде сыртқы (көрнекі) жарнаманы орналастыру қағидалары
Ескерту. Қағидалардың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 04.12.2015 № 1152 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Осы Халықаралық және республикалық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының жолға бөлінген белдеуінде сыртқы (көрнекі) жарнаманы орналастыру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Автомобиль жолдары туралы" 2001 жылғы 17 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 2-тармағының 34) тармақшасына сәйкес әзірленген және халықаралық және республикалық маңызы бар автомобиль жолдарының жолға бөлінген белдеуінде жарнама құрылыстарында, жылжымалы және жылжымайтын объектілерде жарнама бейнелері мен жазбаларын салу мен жазудың өзге де тәсілдерімен және плакаттар, транспаранттар, жалаулар, стендтер, жарық беруші таблолар, билбордтар, стеллалар, нұсқағыштар, афишалар түрінде сыртқы көрнекі жарнаманы орналастыру тәртібін айқындайды.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 04.12.2015 № 1152 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Жалпыға ортақ пайдаланылатын халықаралық және республикалық маңызы бар автомобиль жолдарының жолға бөлінген белдеуінде сыртқы (көрнекі) жарнама объектілерін орналастыруға паспорт алу үшін, жеке және заңды тұлғалар Автомобиль жолдарын басқару жөніндегі ұлттық операторға (бұдан әрі – Ұлттық оператор) осы Қағидалардың қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш береді. Өтінішке түстік шешімі мен мөлшері бар объектінің эскизі, сыртқы (көрнекі) жарнама объектілер иелерінің өкілі жүгінген кезде уәкілетті өкілдің жеке басын куәландыратын құжат және өкілдік етуге өкілеттігін куәландыратын құжат қоса беріледі.

4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
А. Исекешев
"СОГЛАСОВАН"
Министр финансов
Республики Казахстан
______________ Б. Султанов
7 августа 2015 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
_______________Е. Досаев
21 августа 2015 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
______________ К. Касымов
26 июня 2015 года
Утверждены
приказом Министра по
инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 28 апреля 2015 года № 515
Правила
размещения наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода
автомобильных дорог общего пользования международного и
республиканского значения
Сноска. Заголовок в редакции приказа и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 04.12.2015 № 1152 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Настоящие Правила размещения наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорогах общего пользования международного и республиканского значения (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 34) пункта 2 статьи 12 Закона Республики Казахстан от 17 июля 2001 года "Об автомобильных дорогах" и определяют порядок размещения в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования международного и республиканского значения наружной визуальной рекламы в виде плакатов, транспарантов, флагов, стендов, световых табло, билбордов, стел, указателей, афиш и иными способами отображения и нанесения рекламных изображений и надписей на рекламных сооружениях, на движимых и недвижимых объектах.
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 04.12.2015 № 1152 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Для получения паспорта на размещение объектов наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования международного и республиканского значения физические и юридические лица подают Национальному оператору по управлению автомобильными дорогами (далее – Национальный оператор) заявление по форме, согласно приложении к настоящим Правилам. К заявлению прикладываются эскиз объекта рекламы с цветовым решением и размерами, в случае обращения представителя владельцев объектов наружной (визуальной) рекламы, документ удостоверяющий личность уполномоченного представителя, документ удостоверяющий полномочия на представительство.

Ұлттық оператор өтінішке сәйкес объектілердің орналасу орнын айқындайды (немесе басқа орын ұсынады), сондай-ақ сыртқы (көрнекі) жарнама объектілерінің өлшемдері мен көркемдік орындалуының "Жарнама туралы" 2003 жылғы 19 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңының талаптарына сәйкестігін тексереді.
3. Оң шешім қабылданған жағдайда объектіні жолға байланыстыру жүзеге асырылады және сыртқы (көрнекі) жарнама объектісін орналастыруға арналған паспорт ресімделеді, онда сыртқы (көрнекі) жарнама объектісін орналастыруға арналған паспорттың қолданылу мерзімі, объект бойынша және оған таяу жерде қозғалысты ұйымдастырумен бірге объектіні халықаралық және республикалық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолына орналастырудың схемасы мен сыртқы (көрнекі) жарнама объектісінің эскизі қоса беріледі.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 04.12.2015 № 1152 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Сыртқы (көрнекі) жарнама объектісін орналастыруға арналған паспортты немесе бас тарту туралы дәлелді жазбаша жауапты Ұлттық оператор жеке және заңды тұлғалар сыртқы (көрнекі) жарнама объектісін орналастыруға арналған паспортты алуға өтініш берген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде береді.
Сыртқы (көрнекі) жарнама объектісін орналастыруға арналған паспорт бір жыл мерзімге беріледі және сыртқы (көрнекі) жарнама объектісі иесінің жазбаша өтініші бойынша ұзартылады.
Орнатылған объектілердің мөлшерлері және (немесе) сыртқы (көрнекі) жарнама эскизі өзгерген жағдайда сыртқы (көрнекі) жарнама объектісін орналастыруға арналған паспорт қайта ресімдеуге жатады.
Сыртқы (көрнекі) жарнама объектісін орналастыруға арналған паспорттың қолданылуы объектінің іс жүзіндегі мөлшері сыртқы (көрнекі) жарнама объектісін орналастыруға арналған паспортқа енгізілген мөлшерге сәйкес келмейтіндігі және (немесе) рұқсат алған кезде өтінішпен бірге тапсырылған сыртқы (көрнекі) жарнама эскизіне сәйкес келмейтіні анықталған кезде тоқтатылады.
Ескерту. 4-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 12.01.2018 № 23 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4-1. Ұлттық оператор өтініш беруші ұсынған құжаттардың, оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) анық еместігі анықталған жағдайда сыртқы (көрнекі) жарнама объектісін орналастыруға арналған паспортты беруден бас тартады.
Ескерту. Қағида 4-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 12.01.2018 № 23 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Национальный оператор определяет место размещения объектов согласно заявлению (или рекомендуют другое место), а также проверяют соответствие размеров и художественного оформления объектов наружной (визуальной) рекламы требованиям Закона Республики Казахстан от 19 декабря 2003 года "О рекламе".
3. В случае положительного решения осуществляется привязка объекта к дороге и оформляется паспорт на размещение объекта наружной (визуальной) рекламы, в котором прилагается срок действия паспорта на размещение объекта наружной (визуальной) рекламы, схема размещения объекта на автомобильной дороге общего пользования международного и республиканского значения с организацией движения по объекту и на подходах к нему и эскиз объекта наружной (визуальной) рекламы.
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 04.12.2015 № 1152 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Паспорт на размещение объекта наружной (визуальной) рекламы либо письменный мотивированный ответ об отказе выдается Национальным оператором в течение пяти рабочих дней, со дня подачи заявления на получение паспорта на размещение объекта наружной (визуальной) рекламы физическими и юридическими лицами.
Паспорт на размещение объекта наружной (визуальной) рекламы выдается сроком на один год, и продлевается по письменному обращению владельца объекта наружной (визуальной) рекламы.
Паспорт на размещение объекта наружной (визуальной) рекламы подлежит переоформлению, в случае изменения размеров установленного объекта и (или) эскиза наружной (визуальной) рекламы.
Действие паспорта на размещение объекта наружной (визуальной) рекламы прекращается при обнаружении несоответствия фактических размеров объекта размерам, внесенным в паспорт, и (или) несоответствия объекта рекламы эскизу наружной (визуальной) рекламы, представленному с заявлением при получении разрешения.
Сноска. Пункт 4 с изменением, внесенным приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 12.01.2018 № 23 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
4-1. Национальный оператор отказывает в выдаче паспорта на размещение объекта наружной (визуальной) рекламы в случае установления недостоверности документов, представленных заявителем данных (сведений), содержащихся в них.
Сноска. Правила дополнены пунктом 4-1 в соответствии с приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 12.01.2018 № 23 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).

5. Құжаттамаларды тиісінше ресімдемей және оны Ұлттық операторымен келіспей, жеке және заңды тұлғалардың сыртқы (көрнекі) жарнама объектілерін орналастыруға жол берілмейді.
Халықаралық және
республикалық маңызы
бар жалпыға ортақ
пайдаланылатын автомобиль
жолдарының жолға бөлінген
белдеуінде сыртқы (көрнекі)
жарнаманы орналастыру
қағидаларына қосымша
Ескерту. Қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 04.12.2015 № 1152 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Нысан
"ҚазАвтоЖол" ҰК" АҚ ___________ облыстық филиалы
____________________________________________________________
(басшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
____________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
____________________________________________________________
не заңды тұлғаның толық атауы)
____________________________________________________________
(жеке (ЖСН) немесе заңды (БСН) тұлғалардың жеке басын
____________________________________________________________
куәландыратын құжаттардың деректемелері
____________________________________________________________
байланыс телефоны, мекенжайы)
ӨТІНІШ
Халықаралық және республикалық маңызы бар жалпы пайдаланымдағы
автомобиль жолдарының бөлінген белдеуінде сыртқы (көрнекі) жарнама
объектісін орналастыруға арналған құжатын беруіңізді сұраймын.
Күні ___________ Алушы ___________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
__________________________________________________
немесе заңды тұлғаның не уәкілетті адамның
__________________________________________________
атауы, қолы)

5. Размещение объектов наружной (визуальной) рекламы физических и юридических лиц без соответствующего оформления документации и согласования с Национальным оператором не допускается.
Приложение
к Правилам размещения наружной
(визуальной) рекламы
в полосе отвода автомобильных
дорог общего пользования
международного и республиканского
значения
Сноска. Правый верхний угол Приложения в редакции приказа и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 04.12.2015 № 1152 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
_____________________________________________________
областной филиал АО "НК "ҚазАвтоЖол"
_____________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) руководителя)
от _____________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) физического лица
_____________________________________________________
либо полное наименование юридического лица)
_____________________________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего
_____________________________________________________
личность физического (ИИН) или юридического
_____________________________________________________
лица (БИН), контактный телефон, адрес)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу выдать паспорт на размещение объекта наружной
(визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего
пользования международного и республиканского.
Дата ________________ Получатель _________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) физического или
____________________________________
наименование юридического лица либо
____________________________________
уполномоченного лица, подпись)