Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылы 29 қазандағы № 551 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 30 қарашада № 12328 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 26 қаңтардағы № 73 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы министрінің 26.01.2018 № 73 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Жиналмаған немесе бөлшектелген түрдегі, оның ішінде жиынтықталмаған немесе жасалып бітпеген түрдегі тауарды кедендік декларациялау мен кедендік тазартудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 8 қаңтардағы № 9 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10236 болып тіркелген, 2015 жылғы 25 ақпанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Белгіленген уақыт кезеңі ішінде өткізілетін жиналмаған немесе бөлшектелген түрдегі, оның ішінде жиынтықталмаған немесе жасалып бітпеген түрдегі тауарларды декларациялауға аумақтық мемлекеттік кірістер органының рұқсат беру, оны ұзарту, тоқтата тұру немесе кері қайтару қағидалары;";
жоғарыда көрсетілген бұйрықпен бекітілген, Белгіленген уақыт кезеңі ішінде өткізілетін жиналмаған немесе бөлшектелген түрдегі, оның ішінде жиынтықталмаған немесе жасалып бітпеген түрдегі тауарларды декларациялауға аумақтық мемлекеттік кірістер органының рұқсат беру, оны ұзарту, тоқтата тұру немесе кері қайтару қағидаларындағы:
1 және 2-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Қағида "Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы" Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 30 маусымдағы Кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 295–бабының 5–тармағына сәйкес әзірленді және Еуразиялық экономикалық одағының сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенклатурасы (бұдан әрі – ЕЭО СЭҚ ТН) бойынша бір сыныптама кодын көрсете отырып, белгіленген уақыт кезеңі ішінде өткізілетін жиналмаған немесе бөлшектелген түрдегі, оның ішінде жиынтықталмаған немесе жасалып бітпеген түрдегі тауарларды кедендік декларациялауға мемлекеттік кірістер органының рұқсат беру (бұдан әрі – рұқсат), оны ұзарту, тоқтата тұру немесе кері қайтару тәртібін айқындайды.
2. Жиналмаған немесе бөлшектелген түрдегі, оның ішінде жиынтықталмаған немесе жасалып бітпеген түрдегі тауар (бұдан әрі – машина) деп кез келген тауарлар (тауарлар құрамасын қоса алғанда) жабдық, механизмдер, қондырғылар, аппараттар немесе ЕЭО СЭҚ ТН бойынша 84, 85 немесе 90-тауар топтарында сыныпталатын өзге қондырғылар түсініледі.";

О внесении изменений в некоторые приказы Министра финансов Республики Казахстан
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 29 октября 2015 года № 551. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 ноября 2015 года № 12328. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 26 января 2018 года № 73 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 26.01.2018 № 73 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 8 января 2015 года № 9 "О некоторых вопросах таможенного декларирования и таможенной очистки товара в несобранном или разобранном виде, в том числе в некомплектном или незавершенном виде" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10236, опубликованный в информационно-правовой системе "Әділет" 25 февраля 2015 года), следующие изменения:
подпункт 1) пункта 1 изложить в следующей редакции:
"1) Правила выдачи территориальным органом государственных доходов разрешения на декларирование товара в несобранном или разобранном виде, в том числе в некомплектном или незавершенном виде, перемещаемого в течение установленного периода времени, его продления, приостановления и отзыва, согласно приложению 1 к настоящему приказу;";
в Правилах выдачи территориальным органом государственных доходов разрешения на декларирование товара в несобранном или разобранном виде, в том числе в некомплектном или незавершенном виде, перемещаемого в течение установленного периода времени, его продления, приостановления и отзыва, утвержденных вышеуказанным приказом:
пункт 1 и 2 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с пунктом 5 статьи 295 Кодекса Республики Казахстан от 30 июня 2010 года "О таможенном деле в Республике Казахстан" (далее – Кодекс) и определяют порядок выдачи территориальным органом государственных доходов разрешения на таможенное декларирование товара в несобранном или разобранном виде, в том числе в некомплектном или незавершенном виде, перемещаемого в течение установленного периода времени с указанием одного классификационного кода по Товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза (далее – ТН ВЭД ЕАЭС) (далее – разрешение), его продления, приостановления или отзыва.
2. Под товаром в несобранном или разобранном виде, в том числе в некомплектном или незавершенном виде понимаются любые товары (включая комбинации товаров), оборудование, механизмы, установки, аппараты или иные устройства, классифицируемые в товарных группах 84, 85 или 90 по ТН ВЭД ЕАЭС.";

4-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) жиналмаған немесе бөлшектелген түрдегі, оның ішінде жиынтықталмаған немесе жасалып бітпеген түрдегі тауарларды атауы және ЕЭО СЭҚ ТН бойынша сыныптау коды;";
5-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) кеден ісі саласындағы уәкілетті орган берген тауарды жиналмаған түрдегі сыныптау туралы шешімнің түпнұсқасы (бұдан әрі – тауарды жиналмаған түрде сыныптау туралы шешім);";
5-тармақтың 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"4) оларды ЕЭО СЭҚ ТН-ға сәйкес бір мәнді сыныптауға, сәйкестендіруге, саны және номенклатурасы бойынша есеп жүргізуге мүмкіндік беретін жиналмаған немесе бөлшектелген түрдегі, оның ішінде жиынтықталмаған немесе жасалып бітпеген түрдегі тауарлардың жекелеген құрамдастарының сипаттамасы;";
1 және 2-қосымшалар осы бұйрыққа 1 және 2-қосымшаларға сәйкес мынадай редакцияда жазылсын:
жоғарыда көрсетілген бұйрықпен бекітілген, Белгіленген уақыт кезеңі ішінде өткізілетін жиналмаған немесе бөлшектелген түрде, оның ішінде жиынтықталмаған немесе жасалып бітпеген түрдегі тауарды кедендік декларациялау және кедендік тазарту қағидаларындағы:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Белгіленген уақыт кезеңі ішінде өткізілетін жиналмаған немесе бөлшектелген түрдегі, оның ішінде жиынтықталмаған немесе жасалып бітпеген түрдегі тауар деп кез келген тауарлар (тауарлар құрамасын қоса алғанда) жабдық, механизмдер, қондырғылар, аппараттар немесе Еуразиялық экономикалық одағының Сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасы (бұдан әрі – ЕЭО СЭҚ ТН) бойынша 84, 85 немесе 90–тауар топтарында жіктелетін өзге қондырғылар түсініледі.";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Жиналмаған немесе бөлшектелген түрдегі, оның ішінде жиынтықталмаған немесе жасалып бітпеген түрдегі тауарлардың құрамдастарын ЕЭО СЭҚ ТН бойынша бір сыныптама кодын көрсете отырып, кедендік декларациялауды декларант немесе кеден өкілі, кейін жиналмаған немесе бөлшектелген түрдегі, оның ішінде жиынтықталмаған немесе жасалып бітпеген түрдегі тауарларға арналған толық кедендік декларацияны берумен, Еуразиялық экономикалық одағының кедендік шекарасы арқылы бір мезгілде өткізілетін жиналмаған немесе бөлшектелген түрдегі, оның ішінде жиынтықталмаған немесе жасалып бітпеген түрдегі тауарлардың құрамдастарына арналған кедендік декларацияны беру жолымен мынадай шарттар сақталған кезде жүргізеді:
1) мемлекеттік кірістер органы берген, оларды өткізу белгілі уақыт кезеңі ішінде әр түрлі тауар легімен болжанған жиналмаған түрдегі немесе бөлшектелген түрдегі, оның ішінде жиынтықталмаған немесе жасалып бітпеген түрдегі тауарларды сыныптау туралы шешімнің (бұдан әрі – жиналмаған түрдегі тауарды сыныптау туралы шешім) және аумақтық мемлекеттік кірістер органы берген, белгілі уақыт кезеңі ішінде өткізілетін жиналмаған немесе бөлшектелген түрдегі, оның ішінде жиынтықталмаған немесе жасалып бітпеген түрдегі тауарларды декларациялауға рұқсаттың (бұдан әрі – рұқсат) болуы;

подпункт 3) пункта 4 изложить в следующей редакции:
"3) наименование товара в несобранном или разобранном виде, в том числе в некомплектном или незавершенном виде и классификационный код по ТН ВЭД ЕАЭС;";
подпункт 2) пункта 5 изложить в следующей редакции:
"2) оригинал решения о классификации товара в несобранном виде, выданного уполномоченным органом в сфере таможенного дела (далее – решение о классификации товара в несобранном виде);";
подпункт 4) пункта 5 изложить в следующей редакции:
"4) описание отдельных компонентов товара в несобранном или разобранном виде, в том числе в некомплектном или незавершенном виде, которое позволит однозначно их классифицировать в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС, идентифицировать, вести учет по количеству и номенклатуре;";
приложения 1 и 2 изложить в редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему приказу;
в Правилах таможенного декларирования и таможенной очистки товара в несобранном или разобранном виде, в том числе в некомплектном или незавершенном виде, перемещаемого в течение установленного периода времени, утвержденных вышеуказанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Под товаром в несобранном или разобранном виде, в том числе в некомплектном или незавершенном виде, перемещаемого в течение установленного периода времени понимаются любые товары (включая комбинации товаров), оборудование, механизмы, установки, аппараты или иные устройства, классифицируемые в товарных группах 84, 85 или 90 по Товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза (далее – ТН ВЭД ЕАЭС).";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Таможенное декларирование компонентов товара в несобранном или разобранном виде, в том числе в некомплектном или незавершенном виде с указанием одного классификационного кода по ТН ВЭД ЕАЭС производится декларантом или таможенным представителем путем подачи декларации на товары (далее – декларация) на компоненты товара в несобранном или разобранном виде, в том числе в некомплектном или незавершенном виде, единовременно перемещаемые через таможенную границу Евразийского экономического союза, с последующим предоставлением полной декларации на товары в несобранном или разобранном виде, в том числе в некомплектном или незавершенном виде при соблюдении следующих условий:
1) наличие решения о классификации товара в несобранном виде, или разобранном виде, в том числе в некомплектном или незавершенном виде, перемещение которого предполагается различными товарными партиями в течение определенного периода времени, выданного органом государственных доходов (далее – решение о классификации товара в несобранном виде), и разрешения на декларирование товара в несобранном или разобранном виде, в том числе в некомплектном или незавершенном виде, перемещаемого в течение установленного периода времени (далее – разрешение), выданное территориальным органом государственных доходов;

2) жиналмаған немесе бөлшектелген түрдегі, оның ішінде жиынтықталмаған немесе жасалып бітпеген түрдегі тауардың барлық құрамдастарының рұқсаттың қолданылу мерзімі ішінде бір сыртқы сауда шарты (лизинг шартын қоса алғанда, келісім–шарт) бойынша міндеттемелерді орындау шеңберінде бір алушының мекенжайына жеткізілуі;
3) декларацияны декларант немесе кеден өкілі рұқсатта көрсетілген аумақтық мемлекеттік кірістер органына ғана беруі;
4) декларантта кедендік төлемдерді, салықтарды және олар бойынша өсімпұлдарды төлеу бойынша берешегінің болмауы.";
7-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Сыртқы сауда шартының талаптарына сәйкес келмеген құрамдастар кері экспорт (Еуразиялық экономикалық одағының кедендік аумағына әкелінген құрамдастарға қатысты) кедендік рәсімінде қайтаруға жатады.";
8-тармақтағы:
1) тармақшаның төртінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"1.3 нөмірімен сыныптау туралы шешімге қосымшаға сәйкес ЕЭО СЭҚ ТН бойынша жиналмаған немесе бөлшектелген түрдегі, оның ішінде жиынтықталмаған немесе жасалып бітпеген түрдегі тауардың декларацияланатын құрамдасының он таңбалы сыныптама коды көрсетіледі.";
2)-тармақшаның бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) "Тауар коды" 33–бағанында сыныптау туралы шешімге сәйкес ЕЭО СЭҚ ТН бойынша жиналмаған немесе бөлшектелген түрдегі, оның ішінде жиынтықталмаған немесе жасалып бітпеген түрдегі тауардың он таңбалы сыныптау коды көрсетіледі.";
9-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Еуразиялық экономикалық одағының кедендік аумағына әкелінген жиналмаған немесе бөлшектелген түрдегі, оның ішінде жиынтықталмаған немесе жасалып бітпеген түрдегі тауардың құрамдастарын толық декларация бойынша жиналмаған немесе бөлшектелген түрдегі, оның ішінде жиынтықталмаған немесе жасалып бітпеген түрдегі тауар шығарылғанға дейін монтаждауға (жинауға) жол беріледі.";
10-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Толық декларация шығарылғаннан кейін шартты түрде шығарылған жиналмаған немесе бөлшектелген түрдегі, оның ішінде жиынтықталмаған немесе жасалып бітпеген түрдегі тауардың құрамдастары Еуразиялық экономикалық одағының тауарлары мәртебесін алады.";
11, 12 және 13-тармақтар мынадай редакцияларда жазылсын:
"11. Жиналмаған түрдегі тауарды сыныптау туралы шешімге қосымшада көрсетілмеген тауарларға осы Қағиданың ережелері қолданылмайды. Бұл ретте мұндай тауарлар Еуразиялық экономикалық одақтың құқығымен жасалған халықаралық шарттар мен актілердің кедендік құқықтық қатынастарын реттеуге сәйкес, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен декларацияланады.

2) все компоненты товара в несобранном или разобранном виде, в том числе в некомплектном или незавершенном виде поставляются в адрес одного получателя в рамках исполнения обязательств по одному внешнеторговому договору (контракту, включая договор лизинга) в течение срока действия разрешения;
3) декларация подается декларантом или таможенным представителем исключительно территориальному органу государственных доходов, указанному в разрешении;
4) отсутствие у декларанта задолженности по уплате таможенных платежей, налогов и пеней по ним.";
часть первую пункта 7 изложить в следующей редакции:
"7. Компоненты, не соответствующие условиям внешнеторгового договора, подлежат возврату в таможенных процедурах реэкспорта (в отношении ввезенной на таможенную территорию Евразийского экономического союза компоненты).";
в пункте 8:
абзац четвертый подпункта 1) изложить в следующей редакции:
"под номером 1.3 указывается десятизначный классификационный код декларируемого компонента товара в несобранном или разобранном виде, в том числе в некомплектном или незавершенном виде по ТН ВЭД ЕАЭС в соответствии с приложением к решению о классификации товара;";
абзац первый подпункта 2) изложить в следующей редакции:
"2) в графе 33 "Код товара" указывается десятизначный классификационный код товара в несобранном или разобранном виде, в том числе в некомплектном или незавершенном виде по ТН ВЭД ЕАЭС в соответствии с решением классификации.";
часть вторую пункта 9 изложить в следующей редакции:
"Допускается монтаж (сборка) ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза компонентов товара в несобранном или разобранном виде, в том числе в некомплектном или незавершенном виде до выпуска товара в несобранном или разобранном виде, в том числе в некомплектном или незавершенном виде по полной декларации.";
часть вторую пункта 10 изложить в следующей редакции:
"После выпуска полной декларации условно выпущенные компоненты товара в несобранном или разобранном виде, в том числе в некомплектном или незавершенном виде приобретают статус товаров Евразийского экономического союза.";
пункты 11, 12 и 13 изложить в следующей редакции:
"11. К товарам, не указанным в приложении к решению о классификации товаров в несобранном виде, не применяются положения настоящих Правил. При этом такие товары декларируются в порядке, установленном в соответствии с регулирующими таможенные правоотношения международными договорами и актами, составляющими право Евразийского экономического союза, а также законодательством Республики Казахстан.

12. ЕЭО СЭҚ ТН бойынша бір сыныптама кодын көрсете отырып, жиналмаған немесе бөлшектелген түрдегі, оның ішінде жиынтықталмаған немесе жасалып бітпеген түрдегі тауардың құрамдастарын кедендік тазарту осы Қағиданың 8–тармағында белгіленген құжаттар ұсынылған кезде жүргізіледі.
13. Жиналмаған немесе бөлшектелген түрдегі, оның ішінде жиынтықталмаған немесе жасалып бітпеген түрдегі тауарды және жиналмаған немесе бөлшектелген түрдегі, оның ішінде жиынтықталмаған немесе жасалып бітпеген түрдегі тауар құрамдастарын кедендік тазарту кезінде уәкілетті лауазымды адам, оның ішінде Еуразиялық экономикалық одақтың құқығымен жасалған халықаралық шарттар және актілермен, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасымен реттелетін кедендік құқықтық қатынастарды қамтамасыз ету мақсатында тәуекелдерді басқару жүйесін пайдалана отырып кедендік бақылауды жүргізеді.";
16-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"16. Аумақтық мемлекеттік кірістер органының уәкілетті лауазымды адамы Еуразиялық экономикалық одақтың құқығымен жасалған халықаралық шарттар және актілермен, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасымен реттелетін кедендік құқықтық қатынастардағы бұзушылықтарды анықтаған кезде Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес шаралар қабылдайды.";
3. "Мемлекеттік кірістер органдары лауазымды адамдарының тауарларға кедендік тазартуды жасау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 31 наурыздағы № 246 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10874 болып тіркелген, 2015 жылғы 15 мамырда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
жоғарыда көрсететілген бұйрықпен бекітілген, Мемлекеттік кірістер органдары лауазымды адамдарының тауарларға кедендік тазартуды жасау қағидасындағы:
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. ТД-ны қабылдаумен, тіркеумен және тіркеуден бас тартумен байланысты кедендік операциялар "Тауарға арналған декларацияларды тіркеу немесе тіркеуден бас тарту тәртібі туралы нұсқаулық туралы (бұдан әрі - Тауарға арналған декларацияларды тіркеу немесе тіркеуден бас тарту тәртібі)" Еуразиялық экономикалық комиссиясы Алқасының 2014 жылғы 2 шілдедегі № 98 шешіміне сәйкес жүзеге асырылады.";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Декларант немесе кеден өкілі ТД берген кезде уәкілетті лауазымды адам тауарларды кедендік декларациялау кезінде ұсынылатын Кодекстің 281 және 282–баптарында көрсетілген құжаттардың бар болуын тексереді.";
15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"15. ТД-ны тіркеуден бас тартуды уәкілетті лауазымды адам Тауарға арналған декларацияны тіркеу емесе тіркеуден бас тартуды тәртібіне сәйкес ресімдейді.";
28-тармақтың алтыншы абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Тексеріп қарау тобының лауазымды адамы декларантты немесе тауарларға қатысты өкілеттігіне ие өзге адамды жүргізетін кедендік тексеріп қараудың (қарап тексерудің) орны мен уақыты туралы хабарлайды.";
35-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:

12. Таможенная очистка компонентов товара в несобранном или разобранном виде, в том числе в некомплектном или незавершенном виде с указанием одного классификационного кода по ТН ВЭД ЕАЭС производится при представлении документов, установленных пунктом 8 настоящих Правил.
13. При таможенной очистке товаров в несобранном или разобранном виде, в том числе в некомплектном или незавершенном виде и компонентов товара в несобранном или разобранном виде, в том числе в некомплектном или незавершенном виде уполномоченное должностное лицо проводит таможенный контроль, в том числе с использованием системы управления рисками, в целях обеспечения таможенных правоотношений, регулируемые международными договорами и актами, составляющими право Евразийского экономического союза, а также законодательством Республики Казахстан.";
пункт 16 изложить в следующей редакции:
"16. При выявлении нарушений таможенных правоотношений, регулируемые международными договорами и актами, составляющими право Евразийского экономического союза, а также законодательством Республики Казахстан уполномоченным должностным лицом территориального органа государственных доходов принимаются меры в соответствии с законодательством Республики Казахстан.".
2. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 31 марта 2015 года № 246 "Об утверждении Правил совершения таможенной очистки товаров должностными лицами органов государственных доходов" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10874, опубликованный в информационно-правовой системе "Әділет" 15 мая 2015 года), следующие изменения:
в Правилах совершения таможенной очистки товаров должностными лицами органов государственных доходов, утвержденных вышеуказанным приказом:
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Таможенные операции, связанные с приемом ДТ, регистрацией и отказом в регистрации ДТ, осуществляются в соответствии с Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 2 июля 2014 года № 98 "Об Инструкции о порядке регистрации или отказа в регистрации декларации на товары (далее – Порядок регистрации или отказа в регистрации декларации на товары).";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. При подаче ДТ декларантом или таможенным представителем, уполномоченное должностное лицо проверяет наличие документов, указанных в статьях 281 и 282 Кодекса, представляемых при таможенном декларировании товаров.";
пункт 15 изложить в следующей редакции:
"15. Уполномоченное должностное лицо оформляет отказ в регистрации ДТ согласно Порядку регистрации или отказа в регистрации декларации на товары.";
часть шестую пункта 28 изложить в следующей редакции:
"Должностное лицо досмотровой группы уведомляет декларанта или иное лицо, обладающее полномочиями в отношении товаров, о месте и времени проведения таможенного досмотра (осмотра).";
часть первую пункта 35 изложить в следующей редакции:

"35. Кодекстің 296–бабында көрсетілген тауарларды шығару шарттарын сақтамаған кезде уәкілетті лауазымды адам Кодекстің 297–бабымен белгіленген тауарларды шығарудың шекті мерзімінің өтуінен кешіктірмей Тауарға арналған декларацияны тіркеу немесе тіркеуден бас тарту тәртібіне сәйкес тауарларды шығарудан бас тартады.";
76-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"76. Уәкілетті лауазымды адам ТД шығарудан бас тартуды Тауарға арналған декларацияны тіркеу немесе тіркеуден бас тарту тәртібіне сәйкес ресімдейді.".
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті (Д.Е. Ерғожин) заңнамамен белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркегеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оны ресми жариялауға мерзімдік баспа басылымдарына және "Әділет" ақпараттық құқықтық жүйесіне жолдауды;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет ресурстарында жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Б. Сұлтанов
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 29 қазандағы
№ 551 бұйрығына
1–қосымша
Белгіленген уақыт кезеңі ішінде
өткізілетін жиналмаған немесе
бөлшектелген түрдегі, оның ішінде
жиынтықталмаған немесе жасалып бітпеген
түрдегі тауарларды декларациялауға
аумақтық мемлекеттік кірістер органының
рұқсат беру, оны ұзарту, тоқтата тұру
немесе кері қайтару қағидалары
1–қосымша
Нысан
Белгіленген уақыт кезеңі ішінде өткізілетін жиналмаған немесе бөлшектелген түрдегі, оның ішінде жиынтықталмаған немесе жасалып бітпеген түрдегі тауарларды декларациялауға рұқсат
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(декларанттың атауы, заңды мекенжайы)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(құжаттар туралы жалпы мәліметтер) Жиналмаған түрде ЕЭО СЭҚ ТН
бойынша тауарды сыныптау туралы № шешім
Жиналмаған немесе бөлшектелген түрдегі, оның ішінде
жиынтықталмаған немесе жасалып бітпеген түрдегі тауарларды атауы және
оның ЕЭО СЭҚ ТН бойынша сыныптау коды________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Жиналмаған немесе бөлшектелген түрдегі, оның ішінде
жиынтықталмаған немесе жасалып бітпеген түрдегі тауарлардың құрамдас
элементтерінің атауы және олардың ЕЭО СЭҚ ТН бойынша сыныптау коды
_____________________________________________________________________
Келісім-шарт бойынша Жиналмаған немесе бөлшектелген түрдегі, оның
ішінде жиынтықталмаған немесе жасалып бітпеген түрдегі тауарлардың
құны
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Кедендік тазарту жүргізілетін мемлекеттік кірістер органы
_____________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы)
Тауарды әкелу мерзімі _______________________________________________
Рұқсаттың қолданылу мерзімі _________________________________________
Өзге мәліметтер _____________________________________________________
(ерекше белгілері)
Мемлекеттік кірістер
органының басшысы _________________________________________ Т.А.Ә.
(қолы)
М.О.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 29 қазандағы
№ 551 бұйрығына
2-қосымша
Белгіленген уақыт кезеңі ішінде
өткізілетін жиналмаған немесе
бөлшектелген түрдегі, оның ішінде
жиынтықталмаған немесе жасалып бітпеген
түрдегі тауарларды декларациялауға
аумақтық мемлекеттік кірістер органының
рұқсат беру, оны ұзарту, тоқтата тұру
немесе кері қайтару қағидалары
2–қосымша
Нысан
Рұқсаттарды тіркеу журналы
Рұқсаттың №
Рұқсаттың қолданылу мерзімі (ККААЖЖ)
Сыныптау туралы шешімнің №
Декларанттың атауы
Шарттың (келісім–шарттың/ерекшеленетін) деректемелері
ЕЭО СЭҚ ТН бойынша жиналмаған немесе бөлшектелген түрдегі, оның ішінде жиынтықталмаған немесе жасалып бітпеген түрдегі тауарлардың коды
Келісім-шарт бойынша жиналмаған немесе бөлшектелген түрдегі, оның ішінде жиынтықталмаған немесе жасалып бітпеген түрдегі тауарлардың құны
жиналмаған немесе бөлшектелген түрдегі, оның ішінде жиынтықталмаған немесе жасалып бітпеген түрдегі тауарлардың барлық құрамдастарын жеткізу мерзімі
Өзге мәліметтер
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Ескертпе:
Рұқсаттың нөмірі мына түрде қалыптастырылады:
ХХХХХ-ХХХХХ/ККААЖЖ/0000, мұнда:

"35. При несоблюдении условий выпуска товаров, указанных в статье 296 Кодекса, уполномоченное должностное лицо, не позднее истечения предельного срока выпуска товаров, установленного статьей 297 Кодекса, отказывает в выпуске товаров в соответствии с Порядком регистрации или отказа в регистрации декларации на товары.";
пункт 76 изложить в следующей редакции:
"76. Уполномоченное должностное лицо оформляет отказ в выпуске ДТ согласно Порядку регистрации или отказа в регистрации декларации на товары.".
3. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (Ергожин Д.Е.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет";
3) официальное опубликование настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
Б.Султанов
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 29 октября 2015 года № 551
Приложение 1
к Правилам выдачи
территориальным органом
государственных доходов
разрешения на декларирование
товара в несобранном или
разобранном виде, в том числе в
некомплектном или незавершенном виде,
перемещаемого в течение установленного
периода времени, его продления,
приостановления и отзыва
Форма
Разрешение на декларирование товара в несобранном или
разобранном виде, в том числе в некомплектном или незавершенном
виде, перемещаемого в течение установленного периода времени
Разрешение № ______________________________________________________
___________________________________________________________________
(наименование декларанта, юридический адрес)
___________________________________________________________________
(общие сведения о документах) № Решения о классификации товара по ТН ВЭД ЕАЭС в несобранном виде ________________________________________
Наименование товара в несобранном или разобранном виде, в том числе в некомплектном или незавершенном виде и его классификационный код по ТН ВЭД ЕАЭС _________________________________________________________
_____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Наименование составных элементов товара в несобранном или разобранном виде, в том числе в некомплектном или незавершенном виде и их классификационный код по ТН ВЭД ЕАЭС ____________________________________________________________________
Стоимость товара в несобранном или разобранном виде, в том числе в некомплектном или незавершенном виде по контракту
____________________________________________________________________
Орган государственных доходов, в котором будет проводиться таможенная очистка
__________________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов)
Срок ввоза товара ___________________________________________________
Срок действия разрешения ___________________________________________
Иные сведения _____________________________________________________
(особые отметки)
Руководитель органа
государственных доходов_______________________________________ Ф.И.О.
(подпись)
место печати
Приложение 2
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 29 октября 2015 года № 551
Приложение 2
к Правилам выдачи территориальным
органом государственных доходов
разрешения на декларирование товара в
несобранном или разобранном виде, в
том числе в некомплектном или
незавершенном виде, перемещаемого в
течение установленного периода
времени, его продления,
приостановления и отзыва
Форма
Журнал регистрации разрешений
№ Разрешения
Срок действия раз решения (ДДММГГ)
№ решения о классификации
Наименование декларанта
Реквизиты договора (контракта/спецификации)
Код товара в несобранном или разобранном виде, в том числе в некомплектном или незавершенном виде по ТН ВЭД ЕАЭС
Стоимость товара в несобранном или разобранном виде, в том числе в некомплектном или незавершенном виде по контракту
Срок осуществления поставки всех компонентов товара в несобранном или разобранном виде, в том числе в некомплектном или незавершенном виде
Иные сведения
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Примечание:
Номер разрешения формируется следующим образом:
ХХХХХ-ХХХХХ/ДДММГГ/0000, где:

1 2 3 4
1) ХХХХХ - рұқсатты берген аумақтық мемлекеттік кірістер органының коды;
2) ХХХХХ - кедендік тазартуды жүргізетін аумақтық мемлекеттік кірістер органының коды;
3) ККААЖЖ - рұқсатты беру күні (күні, айы және ағымдағы жылдың соңғы екі саны);
4) 0000 - рұқсаттың реттік нөмірі.

1 2 3 4
1) ХХХХХ - код территориального органа государственных доходов, выдавшего разрешение;
2) ХХХХХ - код территориального органа государственных доходов, который будет проводить таможенную очистку;
3) ДДММГГ - дата выдачи разрешения (день, месяц и последние 2-цифры текущего года);
4) 0000 - порядковый номер разрешения.