Қазақстан Республикасы "Сырбар" Сыртқы барлау қызметінің қызметкерлері және олармен үнемі бірге тұратын отбасы мүшелеріне Қазақстан Республикасының аумағында көлікпен жол жүру шығындарын өтеу нормаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы "Сырбар" Сыртқы барлау қызметі директорының 2015 жылғы 31 наурыздағы № 4 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 3 желтоқсанда № 12340 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2021 жылғы 22 маусымдағы № 69/қе бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 22.06.2021 № 69/қе (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Қазақстан Республикасының арнаулы мемлекеттік органдары туралы" Қазақстан Республикасының 2012 жылғы 13 ақпандағы Заңының 73-бабының 5-тармағына және 78-бабының 4-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы "Сырбар" Сыртқы барлау қызметінің (бұдан әрі – "Сырбар" қызметі) қызметкерлері және олармен үнемі бірге тұратын отбасы мүшелеріне Қазақстан Республикасының аумағында көлікпен жол жүру және мүлікті тасымалдау шығындарын өтеу нормалары бекітілсін.
2. "Cырбар" қызметінің қызметкерлері және олармен үнемі бірге тұратын отбасы мүшелеріне Қазақстан Республикасының аумағында көлікпен жол жүру шығындары "Сырбар" қызметіне әрбір тиісті жылға республикалық бюджеттен бөлінген қаражат есебі мен шеңберінде жүзеге асырылсын.
3. "Сырбар" қызметінің Шаруашылық басқармасы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйеде және мерзімді баспа басылымда ресми жариялауға жіберілуін;
3) осы бұйрықтың "Сырбар" қызметінің ресми интернет-ресурсында жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі.
Қызмет директоры
Ғ. Байжанов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
_________________ Б. Сұлтанов
2015 жылғы "___"___________
Қазахстан Республикасы
"Сырбар" Сыртқы барлау
қызметі директорының
2015 жылғы 31 наурыздағы
№ 4 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы "Сырбар" Сыртқы барлау қызметінің
қызметкерлері мен олармен үнемі бірге тұратын отбасы
мүшелеріне Қазақстан Республикасының аумағында көлікпен
жол жүру шығындарын өтеу нормалары

Об утверждении норм возмещения сотрудникам Службы внешней разведки Республики Казахстан "Сырбар" и членам их семей, постоянно совместно проживающим с ними, затрат за проезд на транспорте по территории Республики Казахстан
Приказ Директора Службы внешней разведки Республики Казахстан "Сырбар" от 31 марта 2015 года № 4. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 декабря 2015 года № 12340. Утратил силу приказом Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 22 июня 2021 года № 69/қе.
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Комитета национальной безопасности РК от 22.06.2021 № 69/қе (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 5 статьи 73 и пункта 4 статьи 78 Закона Республики Казахстан от 13 февраля 2012 года "О специальных государственных органах Республики Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые нормы возмещения сотрудникам Службы внешней разведки Республики Казахстан "Сырбар" (далее – Служба "Сырбар") и членам их семей, постоянно совместно проживающим с ними, затрат за проезд на транспорте по территории Республики Казахстан.
2. Обеспечение специальной формой одежды и другим имуществом сотрудников Службы "Сырбар" осуществлять за счет и в пределах средств, выделенных Службе "Сырбар" из республиканского бюджета на каждый соответствующий год.
3. Хозяйственному управлению Службы "Сырбар" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление настоящего приказа на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет" в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
3) опубликование настоящего приказа на официальном Интернет-ресурсе Службы "Сырбар".
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
Директор Службы
Г. Байжанов
"СОГЛАСОВАНО"
Министр финансов
Республики Казахстан
____________________ Б.Султанов
"___" _________2015 год
Утверждены
приказом Директора Службы
внешней разведки
Республики Казахстан "Сырбар"
от 31 марта 2015 года № 4
Нормы возмещения
сотрудникам Службы внешней разведки Республики Казахстан
"Сырбар" и членам их семей, постоянно совместно проживающим
с ними, затрат за проезд на транспорте
по территории Республики Казахстан

1. Қызметкерлер және олармен үнемі бірге тұратын отбасы мүшелеріне Қазақстан Республикасының аумағында көлікпен жол жүру шығындарын өтеу нормалары:
1) темір жолмен жол жүру кезінде - купелі вагон (жұмсақ дивандары, бірнеше күйге келтіретін құрылғысы бар отыруға арналған жұмсақ креслолары төменде орналасқан екі орынды купесі бар вагондарын (бұдан әрі – ҰВ), сондай-ақ "Турист" және "Бизнес" класты жүрдек поездардың қоспағанда) тарифі бойынша;
2) су жолдарымен су көлігі арқылы, тас және топырақ жолдарымен автомобиль көлігі арқылы жол жүру кезінде – сол жергілікті жердегі қолданыстағы жол жүру құны бойынша;
3) ерекше жағдайларда директордың немесе оның бірінші орынбасарының рұқсатымен – әуе көлігі арқылы, ҰВ вагондардың, сондай-ақ "Турист" және "Бизнес" класты жүрдек поездардың тарифі бойынша темір жол көлігі арқылы жол жүру кезінде:
стационарлық емделуге – дәрігерлік-кеңес комиссия төрағасының жазбаша растау хаты бойынша;
қызметкердің қызмет бойынша жедел ауысуы қажет болған жағдайда – директордың немесе оның бірінші орынбасарының жазбаша рұқсаты бойынша;
4) темір жол станциясына, айлаққа, әуежайға автокөлік арқылы (таксиден басқа) жол жүру кезінде, егер олар елді мекеннен тыс жерде орналасқан болса;
5) броньдалған жол жүру билеттерінің, пайдаланған төсек жабдықтарының құнын растайтын құжаттары негізінде өтеледі.
2. Жол жүру құжаттары болмаған жағдайда шығындар жолаушының өтініші бойынша тасымалдаушы берген құжат негізінде, осы нормалардың 2-тармағының 1), 2)-тармақшаларында көрсетілген көлікпен (әуе көлігінен басқа) жол жүрудің ең төменгі құны бойынша өтеледі.
3. Жеке мүліктерді тасымалдау темір жол, су жолы немесе автомобиль көлігі арқылы, сол кезеңдегі қолданыстағы тарифтер бойынша, салықтарды қоса есептегенде жүзеге асырылады.
Бұл ретте шығындар келесі қызмет түрлері үшін өтеледі:
контейнерді беру;
құжаттарды бағалау мен ресімдеу;
контейнерді тиеу және түсіру бойынша кранның жұмысы;
контейнерді пломбалау;
контейнерді қызмет орнынан (мекен жайдан) станцияға (кемежайға) дейін және станциядан (кемежайдан) қызмет орнына (мекен жайына) дейін жеткізу;
контейнер алаңына кіру;
контейнерді жинау;
экспедиторлық қызмет;
есеп айырысу операциялары;
контейнерді желімдеу;
автокөлік беру.

1. Сотрудникам и членам их семей, постоянно совместно проживающим с ними, затраты за проезд на транспорте по территории Республики Казахстан возмещаются на основании проездных документов:
1) при проезде по железным дорогам – по тарифу купированного вагона (за исключением вагонов с двухместными купе с нижним расположением мягких диванов, мягкими креслами для сидения с устройством по регулированию его положения (далее - СВ), а также классов "Турист" и "Бизнес" скоростных поездов);
2) при проезде по водным путям водным транспортом, по шоссейным и грунтовым дорогам автомобильным транспортом – по существующей в данной местности стоимости проезда;
3) в исключительных случаях с разрешения Директора или его первого заместителя – при проезде воздушным транспортом, железнодорожным транспортом по тарифу вагонов с двухместными купе с нижним расположением мягких диванов, мягкими креслами для сидения с устройством по регулированию его положения (СВ), а также классов "Турист" и "Бизнес" скоростных поездов:
на стационарное лечение – с письменного подтверждения председателя врачебно-консультативной комиссии;
при необходимости срочного перемещения сотрудника по службе – с письменного разрешения Директора или его первого заместителя;
4) по проезду автотранспортом (кроме такси) к железнодорожной станции, пристани, аэропорту, если они находятся за пределами населенного пункта;
5) подтверждающих стоимость бронирования проездных билетов, пользования постельными принадлежностями.
2. При отсутствии проездных документов расходы возмещаются по минимальной стоимости проезда транспортом (за исключением воздушного), указанным в подпунктах 1), 2) пункта 2 настоящих норм, на основании документа, который выдает перевозчик по просьбе пассажира.
3. Перевозка имущества осуществляется железнодорожным, водным или автомобильным транспортом по действующим на момент события тарифам, включая налоги.
При этом возмещаются затраты за следующие виды услуг:
предоставление контейнера;
таксировка и оформление документов;
работа крана по погрузке и разгрузке контейнера;
пломбировка контейнера;
доставка контейнера от места службы (проживания) до станции (порта) и от станции (порта) до места службы (проживания);
въезд на контейнерную площадку;
уборка контейнера;
экспедиторские услуги;
расчетные операции;
оклейка контейнера;
предоставление автомашины.