Тұрмыс деңгейін бағалау бойынша үй шаруашылықтарын іріктемелі зерттеу бойынша сұхбат жүргізу әдістемесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті төрағасының 2015 жылғы 17 қарашадағы № 179 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 14 желтоқсанда № 12412 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті Төрағасының 2020 жылғы 2 шiлдедегi № 31 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті Төрағасының 02.07.2020 № 31 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 19 наурыздағы Заңының 12-бабының 5) тармақшасына, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2014 жылғы 30 қыркүйектегі № 33 бұйрығымен бекітілген, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9779 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Статистика комитеті туралы ереженің 13-тармағының 2) тармақшасына және 22-тармағының 12) тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Тұрмыс деңгейін бағалау бойынша үй шаруашылықтарын іріктемелі зерттеу бойынша сұхбат жүргізу әдістемесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитетінің Еңбек және тұрмыс деңгейі статистикасы басқармасы Заң басқармасымен бірлесіп заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспасөз басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберілуін;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
4) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитетінің интернет-ресурстарында орналастырылуын;
5) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитетінің аумақтық органдарына жұмыс бабында басшылыққа алу және пайдалану үшін жеткізілуін қамтамасыз етсін.

Об утверждении Методики интервьюирования по выборочному обследованию домашних хозяйств по оценке уровня жизни
Приказ Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан от 17 ноября 2015 года № 179. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 декабря 2015 года № 12412. Утратил силу приказом Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан от 2 июля 2020 года № 31.
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики РК от 02.07.2020 № 31 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии подпунктом 5) статьи 12 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике", а также подпунктами 2) пункта 13 и подпунктом 12) пункта 22 Положения о Комитете по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан, утвержденного приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 сентября 2014 года № 33, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9779, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемую Методику интервьюирования по выборочному обследованию домашних хозяйств по оценке уровня жизни.
2. Управлению статистики труда и уровня жизни совместно с Юридическим управлением Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информацинно-правовой системе "Әділет";
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
4) размещение настоящего приказа на интернет–ресурсах Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан;
5) доведение настоящего приказа до территориальных органов Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан для руководства и использования в работе.

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті төрағасының орынбасарына (Б.З. Иманәлиев) жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Төраға
Ә. Смайылов
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігінің
Статистика комитеті төрағасының
2015 жылғы 17 қарашадағы
№ 179 бұйрығымен бекітілді
Тұрмыс деңгейін бағалау бойынша үй шаруашылықтарын
іріктемелі зерттеу бойынша сұхбат жүргізу әдістемесі
1. Жалпы ережелер
1. Осы Әдістеме халықаралық стандарттарға сәйкес қалыптастырылатын және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 19 наурыздағы Заңына сәйкес бекітілетін статистикалық әдіснамаға жатады.
2. Әдістеме интервьюерлердің тұрмыс деңгейі статистикасы бойынша жалпымемлекеттік статистикалық байқауларды жүргізудің негізгі аспектілерін айқындайды.
3. Осы Әдістеме – тұрмыс деңгейін бағалау бойынша үй шаруашылықтарын іріктемелі зерттеу бойынша сұхбат жүргізудің рәсімдері мен әдістерінің алгоритмдері жиынтығы (бұдан әрі – Зерттеу).
4. Осы Әдістемені Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті төрағасының 2014 жылғы 4 қарашадағы № 41 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімде № 9968 болып тіркелген) төменде көрсетілген статистикалық нысандар бойынша зерттеулер жүргізу кезінде интервьюерлер қолданады (бұдан әрі – № 41 бұйрық):
Күнделікті шығыстарды есепке алу күнделігі (индексі D 003) тоқсандық;
Үй шаруашылықтарының табыстары мен шығыстары бойынша тоқсан сайынғы сұрақнама (индексі D 004) тоқсандық;
Тоқсан сайынғы шығыстар мен табыстарды есепке алу журналы (индексі D 005) тоқсандық;
Негізгі сұхбатқа арналған сұрақнама (индексі D 006) жылдық;
Үй шаруашылығы құрамының бақылау карточкасы (индексі D 008) тоқсандық, жылдық.
5. Зерттеу кең көлемді статистикалық ақпарат, соның ішінде үй шаруашылықтарының ақшалай табыстары мен шығыстарының деңгейі мен құрылымы, тұтынуы туралы ақпарат алу көздерінің бірі болып табылады. Зерттеу қорытындылары бойынша алынған ақпарат өңірлік ерекшеліктерді есепке алумен, халықтың тұрмыс деңгейі дамуының жағдайы мен үрдісін талдау, атқарушы органдардың өңірлерді әлеуметтік дамытудың түрлі бағдарламаларын дайындауы, өткізілетін іс-шаралардың тиімділігін бағалауы және ағымдағы болжамдарды әзірлеуі үшін пайдаланылады.
6. Зерттеу кездейсоқ іріктеу әдісімен іріктелген үй шаруашылықтарының ерікті түрде қатысуы қағидатына құрылады.
7. Алғашқы статистикалық деректерді жинау үй шаруашылықтары тұратын тұрғын үй-жайлардың мекенжайларына бару кестесіне сәйкес жүзеге асырылады. Зерттеуге қатысатын үй шаруашылықтарының тізбесі (бұдан әрі – Тізбе) жыл сайын қаңтар айының 10-ына дейін қалыптастырылады.

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан (Иманалиев Б.З.).
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель
А. Смаилов
Утверждена
Приказом Председателя
Комитета по статистике
Министерства Национальной экономики
Республики Казахстан
от 17 ноября 2015 года № 179
Методика интервьюирования по выборочному
обследованию домашних хозяйств по оценке уровня жизни
1. Общие положения
1. Настоящая Методика относится к статистической методологии, формируемой в соответствии с международными стандартами и утверждаемой в соответствии с Законом Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике".
2. Методика определяет основные аспекты проведения интервьюерами общегосударственных статистических наблюдений по статистике уровня жизни.
3. Настоящая Методика – совокупность алгоритмов процедур и методов интервьюирования по выборочному обследованию домашних хозяйств по оценке уровня жизни (далее – Обследование).
4. Настоящая Методика применяется интервьюерами при проведении обследования по статистическим формам, утвержденным приказом Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан от 4 ноября 2014 года № 41 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9968) (далее – приказ № 41):
Дневник учета ежедневных расходов (индекс D 003) квартальная;
Ежеквартальный вопросник по расходам и доходам домашних хозяйств (индекс D 004) квартальная;
Журнал учета ежеквартальных расходов и доходов (индекс D 005) квартальная;
Вопросник для основного интервью (индекс D 006) годовая;
Контрольная карточка состава домохозяйства (индекс D 008) квартальная, годовая.
5. Обследование является одним из источников получения обширной статистической информации, в том числе об уровне и структуре денежных доходов и расходов, потреблении домашних хозяйств. Информация, получаемая по итогам обследования, используется для анализа состояния и тенденций развития уровня жизни населения с учетом региональных особенностей, подготовки исполнительными органами различных программ социального развития регионов, оценки эффективности проводимых мероприятий и разработки текущих прогнозов.
6. Обследование строится на принципах добровольного участия домашних хозяйств, отбираемых методом случайного отбора.
7. Сбор первичных статистических данных осуществляется в соответствии с графиками посещений по адресам жилых помещений, в которых проживают домашние хозяйства. Перечень домашних хозяйств, участвующих в обследовании (далее – Перечень), формируется ежегодно до 10 января.

8. Статистикалық деректерді жинауды автоматтандыру мақсатында зерттеуге жеке пікіртерімнің компьютерлендірілген жүйесі (бұдан әрі – ЖПКЖ) енгізілді.
9. ЖПКЖ-ның көмегімен байқау халыққа пікіртерім жүргізу және мәліметтерді электронды түрде портативті есептеу құрылғысына (бұдан әрі – ПЕҚ) енгізу арқылы жүзеге асырылады. Халыққа пікіртерім жүргізу арнайы дайындалған интервьюерлердің үй шаруашылықтарына баруы арқылы сұхбат жүргізу әдісімен жүзеге асырылады.
2. Дайындық кезеңі
10. Зерттеуге қатысуға келісімін берген респонденттердің саны, берілетін ақпараттың сапасы интервьюер қолданатын респонденттермен қарым-қатынас жасау және өзара іс-қимыл әдістеріне байланысты.
11. Интервьюер бірінші келгенде респонденттерге өкілеттіктерін көрсетумен, интервьюер куәлігін көрсетеді және зерттеу жүргізетін Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитетінің аумақтық органының (бұдан әрі – Комитеттің аумақтық органы) атынан өзін таныстырады.
12. Интервьюер зерттеу үшін іріктелген мекенжайлар бойынша алдын-ала таратылған ақпараттық парақтың көшірмесін респондентке ұсынады.
13. Осы үй шаруашылығын таңдау мүлде кездейсоқ және Статистикалық тұрғын үй қоры тіркелімінен арнайы бағдарламалық қамтамасыз етудің көмегімен математикалық әдіспен жүргізіледі. Интервьюер зерттеу үшін таңдалған үй шаруашылығын басқасына ауыстыруға жол берілмейтіндіктен, оларға тек осы үй шаруашылығынан ақпарат алуы қажет екеніне пікіртерім жүргізілетіндердің көзін жеткізеді.
14. Интервьюер респондентке алынған ақпараттың құпиялылығына Комитеттің аумақтық органы кепілдік беретінін және статистикалық мақсатта біріктірілген (жиынтық) түрінде қолданылатынын хабарлайды.
15. Егер бірінші рет келгенде үй шаруашылығында ешкім жоқ болса, интервьюер аптаның басқа уақытында және күнінде сол мекенжайға қайта барады.
16. Комитеттің аумақтық органында интервьюерге елді мекеннің атауы мен зерттелетін үй шаруашылықтарының толық мекенжайларын көрсетумен тізбе ұсынылады. Іріктелген мекенжай бойынша тұратын, соның ішінде тұратын үйдің меншік иесі болып табылмайтын үй шаруашылықтары пікіртерім алуға жатады.
17. Үй шаруашылығының құрамы туралы ақпарат жинауды интервьюер әдетте бұл үйде (пәтерде) кімдер тұрады деген сұрақтан бастайды. Бұл сұрақ интервьюерге бұл мекенжай бойынша тұрақты тұрмайтын адамдарды байқаудан алып тастауға мүмкіндік береді.
18. Осы мекенжай бойынша тұрақты тұратын адамдарды анықтағаннан кейін, интервьюер үй шаруашылығы мүшелері күніне кем дегенде бір рет бірге тамақтана, жоқ па немесе тұрғын үй шаруашылықтарды бірге пайдалана ма әлде жоқ па екені туралы сұрайды. Алынған жауап бірыңғай үй шаруашылығын құрайтын адамдарды анықтауға мүмкіндік береді.

8. В целях автоматизации сбора статистических данных в обследование внедрена компьютеризированная система индивидуального опроса (далее – КСИО).
9. Наблюдение при помощи КСИО осуществляется путем опроса населения и занесения сведений в основной инструментарий обследования в электронном виде в портативном вычислительном устройстве (далее – ПВУ). Опрос населения осуществляется методом ведения интервью специально подготовленными интервьюерами, путем посещения ими домашних хозяйств.
2. Подготовительный этап
10. Количество респондентов, выразивших согласие участвовать в обследовании, качество представляемой информации зависят от применяемых интервьюером методов общения и взаимодействия с респондентами.
11. При первом визите интервьюер предъявляет респондентам удостоверение интервьюера с указанием полномочий и представляется от имени территориального органа Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан (далее – Территориальный орган Комитета), проводящего обследование.
12. Интервьюер предоставляет респонденту копию информационного листа, которое было предварительно разослано по адресам, отобранным для обследования.
13. Выбор данного домашнего хозяйства абсолютно случаен и производится математическим методом с помощью специального программного обеспечения из Статистического регистра жилищного фонда. Интервьюер убеждает опрашиваемых в том, что им необходимо получить информацию именно у этого домашнего хозяйства, так как замена выбранного для обследования домашнего хозяйства на другое не допускается.
14. Интервьюер информирует респондента, что конфиденциальность полученной информации гарантируется территориальным органом Комитета и будет использоваться только в статистических целях в агрегированном (сводном) виде.
15. Интервьюер делает повторный визит по адресу в другое время и день недели, если при первом обращении никого не застал дома.
16. В территориальном органе Комитета в распоряжение интервьюера предоставляется перечень с указанием названия населенного пункта и подробных адресов обследуемых домохозяйств. Подлежат опросу домохозяйства, которые проживают по отобранному адресу, в том числе не являющиеся собственниками занимаемого жилья.
17. Сбор информации о составе домашнего хозяйства интервьюер начинает с вопроса о том, кто обычно проживает в этом доме (квартире). Этот вопрос позволит интервьюеру исключить из наблюдения лица, которые не проживают по данному адресу постоянно.
18. После установления лиц постоянно проживающих по данному адресу, интервьюер спрашивает совместно ли питаются члены домашнего хозяйства по крайней мере один раз в день или совместно ли используют жилое помещение. Полученный ответ позволит определить лиц, составляющих единое домашнее хозяйство.

19. Үй шаруашылығы бірге тұратын, өз табыстары мен мүлкін толықтай немесе ішінара біріктіретін және тауарлар мен көрсетілетін қызметтерді бірлесіп тұтынатын бір немесе одан да көп жеке тұлғалардан тұратын экономикалық субъектіні білдіреді.
20. Зерттеудің статистикалық нысандары іріктемеге түскен, әрбір жеке алынған үй шаруашылығына толтырылады.
3. Портативті есептеу құрылғысында зерттеудің статистикалық
нысандарын толтырудың әдіснамалық негіздері
21. Зерттеуде ЖПКЖ пайдалану деректерді жинау үдерісін автоматтандырады. ЖПКЖ жүйесі үшін кіріс деректер ПЕҚ көмегімен пікіртерім жүргізу үшін нысандарды толтыру арқылы алынған алғашқы деректер болып табылады.
22. ЖПКЖ пайдалану кезінде әңгімелесу жүргізудің айқын сызбасы қамтамасыз етіледі:
деректерді енгізу – деректерді жинау үдерісі шеңберінде;
қателерді түзету – деректерді жинау үдерісінде;
қайталанатын деректерді автоматты түрде есепке алу.
23. ЖПКЖ енгізудің басымдықтары:
деректердің жоғары сапасы;
зерттеу жүргізуге жұмсалатын шығындарды төмендету;
деректерді жедел жеткізу;
деректерді енгізу үдерісін автоматтандыру.
24. Деректердің толық болуын қамтамасыз ету:
жауаптар және пікіртерім беттері қалып кетпейді;
сәйкестендіру нөмірлері, кодтар алдын-ала жүктеледі.
25. Деректердің нақтылығын қамтамасыз ету:
негізіне форматты-логикалық бақылау (бұдан әрі - ФЛБ) енгізілген;
қайталанатын деректерді бақылау;
топтық символдарды қолдануға жол беру;
ретсіз және шындыққа сай келмейтін жауаптар бойынша түзетулер енгізу үшін деректерді салыстыра тексеру және еске салу сөздері.
26. ЖПКЖ жүйесі бойынша "Тоқсан сайынғы шығыстар мен табыстарды есепке алу журналы (индексі D 005) тоқсандық" нысанынан басқа, осы Әдістеменің 4-тармағында көрсетілген зерттеудің статистикалық нысандары енгізіледі.
27. Орнатылып қойған бағдарламасымен ПЕҚ-та жұмыс істеу контейнерді жүктеуден басталады.
28. Интервьюер зерттеу жүргізу үшін ПЕҚ-та үй шаруашылықтарының тізімінен нақты үй шаруашылығын таңдайды. Бұдан әрі статистикалық нысандардың тізімінен толтыру үшін нысан таңдалады.
29. Қажет нысанда бөлімдер бойынша деректер толтырылады. Барлық бөлімдер бойынша деректер енгізілгеннен кейін "ФЛБ" қосымшасын таңдау қажет. Егер қателер болса, жүйе қателер мәтіні мен оларды жою жөніндегі нұсқауларды көрсетеді. Нұсқауларға сәйкес барлық қателерді түзету қажет. Нысанды сақтау автоматты түрде жүргізіледі.
30. Барлық үй шаруашылықтары бойынша барлық нысандарды толтырғаннан кейін интервьюер контейнердің шығарылуын бір рет жүзеге асырады.
4. Сұхбатты жүргізу
31. Интервьюер сұрақтардың тұжырымын немесе олардың тәртібін өзгертпеуі керек. Сұрақ сауалнамада қалай тұжырымдалған, солай оқылады. Сұрақ тұжырымын өзгерту оның дұрыс түсіндірілмеуіне, қате жауапқа және нәтижесінде пікіртерімнің дұрыс жүргізілмеуіне әкеледі.

19. Под домашним хозяйством подразумевается экономический субъект, состоящий из одного или более физических лиц, проживающих совместно, объединяющих полностью или частично свой доходы и имущество и совместно потребляющих товары и услуги.
20. Статистические формы обследования заполняются на каждое отдельно взятое домохозяйство, попавшее в выборку.
3. Методологические основы заполнения статистических форм
обследования в портативном вычислительном устройстве
21. Использование КСИО в обследовании автоматизирует процесс сбора данных. Входными данными для системы КСИО являются первичные данные, полученные путем заполнения форм для проведения опросов с помощью ПВУ.
22. При использовании КСИО обеспечивается четкая схема проведения собеседования:
ввод данных – в рамках процесса сбора данных;
исправление ошибок – в процессе сбора данных;
автоматический учет повторяющихся данных.
23. Преимущества внедрения КСИО:
повышенное качество данных;
снижение затрат на проведение обследования;
ускоренная доставка данных;
автоматизация процесса ввода данных.
24. Обеспечение полноты данных:
не будут пропущены ответы и страницы опроса;
идентификационные номера, коды предварительно загружаются.
25. Обеспечение точности данных:
в основу заложены форматно-логические контроли (далее – ФЛК);
наблюдение повторяющихся данных;
недопущение использования групповых символов;
сверка данных и подсказки для внесения исправлений по непоследовательным и неправдоподобным ответом.
26. По системе КСИО вводятся статистические формы обследования, указанные в пункте 4 данной Методики, кроме формы "Журнал учета ежеквартальных расходов и доходов (индекс D 005) квартальная".
27. Работа в ПВУ с уже установленной программой начинается с загрузки контейнера.
28. Интервьюером выбирается конкретное домохозяйство из списка домохозяйств в ПВУ для проведения обследования. Далее выбирается форма для заполнения из списка статистических форм.
29. В нужной форме заполняются данные по разделам. После ввода данных по всем разделам необходимо выбрать вкладку "ФЛК". При наличии ошибок система выдает текст ошибок и указания по их устранению. В соответствии с указаниями все ошибки необходимо исправить. Сохранение формы происходит автоматически.
30. Выгрузку контейнера интервьюер осуществляет один раз после заполнения всех форм по всем домохозяйствам.
4. Проведение интервью
31. Интервьюеру не следует изменять формулировки вопросов или их порядок. Вопрос зачитывается так, как он сформулирован в анкете. Изменение формулировки вопроса приводит к неправильному его толкованию, ошибочному ответу и в результате к неправильному ходу опроса.

Д008 нысаны бойынша (Үй шаруашылығының құрамын бақылау карточкасы) пікіртерім қаңтар айының 20-ына дейін жүргізіледі, тоқсан сайын нақтыланады. "Н" - айдың 10-ына дейін нақтылау.
Д005 нысаны (Тоқсан сайынғы табыстар мен шығыстарды есепке алу журналы). Үй шаруашылықтары әр тоқсан бойы толтырады.
Д004 нысаны (Үй шаруашылықтарының табыстары мен шығыстары бойынша тоқсан сайынғы сұрақнама) Д005 нысаны негізінде тоқсаннан кейінгі айдың 10-ына дейін тоқсандардың қорытындылары бойынша толтырылады.
Д006 нысаны (Негізгі сұхбатқа арналған сұрақнама) пікіртерім желтоқсан айының 30-ына дейін жүргізіледі.

По форме Д008 (Контрольная карточка состава домохозяйства) опрос проводится до 20 января, ежеквартально уточняются. "У" - уточнение до 10 числа.
Форма Д005 (Журнал учета ежеквартальных доходов и расходов). Заполняется домохозяйствами в течение каждого квартала.
Форма Д004 (Ежеквартальный вопросник по расходам и доходам домашних хозяйств) заполняется по итогам кварталов на основе Д005 до 10 числа месяца следующего после квартала.
Форма Д006 (Вопросник для основного интервью) опрос проводится в декабре до 30 числа