"Объектілер құрылысының жобаларына ведомстводан тыс кешенді сараптама жүргізуге үміткер заңды тұлғаларды аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметінің регламентін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 9 желтоқсандағы № 759 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 18 желтоқсанда № 12420 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2021 жылғы 11 тамыздағы № 431 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 11.08.2021 № 431 (лғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған "Объектілер құрылысының жобаларына ведомстводан тыс кешенді сараптама жүргізуге үміткер заңды тұлғаларды аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметінің регламенті бекітілсін.
2. Құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері және жер ресурстарын басқару комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді баспасөз басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
Е. Досаев
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 9 желтоқсандағы
№ 759 бұйрығына
қосымша
"Объектілер құрылысының жобаларына ведомстводан тыс кешенді сараптама жүргізуге үміткер заңды тұлғаларды аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметінің регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Объектілер құрылысының жобаларына ведомстводан тыс кешенді сараптама жүргізуге үміткер заңды тұлғаларды аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 19 қарашадағы № 700 бұйрығымен бекітілген (Нормативтiк құқықтық актiлердiң мемлекеттiк тізілімінде № 12322 болып тіркелген) "Объектілер құрылысының жобаларына ведомстводан тыс кешенді сараптама жүргізуге үміткер заңды тұлғаларды аккредиттеу" (бұдан әрі – стандарт) мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері және жер ресурстарын басқару комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік көрсетілген қызметтің нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.

Об утверждении регламента государственной услуги "Аккредитация юридических лиц, претендующих на проведение комплексной вневедомственной экспертизы проектов строительства объектов"
Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 9 декабря 2015 года № 759. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18 декабря 2015 года № 12420. Утратил силу приказом и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 11 августа 2021 года № 431.
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 11.08.2021 № 431 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги "Аккредитация юридических лиц, претендующих на проведение комплексной вневедомственной экспертизы проектов строительства объектов".
2. Комитету по делам строительства, жилищно-коммунального хозяйства и управления земельными ресурсами в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
национальной экономики
Республики Казахстан
Е. Досаев
Приложение
к приказу Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 9 декабря 2015 года № 759
Регламент
государственной услуги
"Аккредитация юридических лиц, претендующих
на проведение комплексной вневедомственной
экспертизы проектов строительства объектов"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Аккредитация юридических лиц, претендующих на проведение комплексной вневедомственной экспертизы проектов строительства объектов" (далее – государственная услуга) оказывается в соответствии со стандартом государственной услуги "Аккредитация юридических лиц, претендующих на проведение комплексной вневедомственной экспертизы проектов строительства объектов" утвержденным приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 19 ноября 2015 года № 700 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12322) (далее – стандарт), Комитетом по делам строительства, жилищно-коммунального хозяйства и управления земельными ресурсами Министерства национальной экономки Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием документов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через канцелярию услугодателя.

2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – стандарттың 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша аккредиттеу туралы куәлік (бұдан әрі – куәлік) беру, растау, қайта ресімдеу не стандарттың 10-тармағында көзделген жағдайлар және негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап беру.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
4. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетушіге стандарттың 9-тармағына сәйкес өтінішпен қоса берілген құжаттарды беруі мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету рәсімінің (әрекетінің) басталуына негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, орындалу ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкерінің мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға арналған өтінішті қағаздағы жеткізгіште ұсынылған материалдардың сканерленген көшірмелерімен қоса түскен күні тіркеу;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттармен танысады, 1 (бір) күнтізбелік күннің ішінде жауапты орындаушыны айқындайды;
3) көрсетілетін қызметтің берушінің жауапты орындаушысы көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарына сәйкестігі не сәйкес еместігі тұрғысынан құжаттарды тексеруді жүзеге асырады, 13 (он үш) күнтізбелік күннің ішінде аккредиттеу комиссиясына құжаттарды дайындайды;
4) аккредиттеу комиссиясы құжаттарды қарайды және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына хаттаманы береді – 15 (он бес) күнтізбелік күннен аспайды;
5) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы куәлік не жазбаша түрде мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап дайындайды және басшының қол қоюына жібереді – 1 (бір) күнтізбелік күннен аспайды;
6) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы қағаз жеткізгіштегі куәлікке не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды – түскен күні.
6. Мынадай рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі:
өтінішті тіркеу және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына танысу үшін жіберу;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысының жауапты орындаушыны айқындау;
құжаттарды тексеруді жүзеге асыру;
құжаттарды аккредиттеу комиссиясының қарауы;
куәлік не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап дайындау;
көрсетілетін қызметті беруші басшысының куәлікке не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қоюы.

2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – выдача свидетельства об аккредитации, подтверждение, переоформление (далее – свидетельство) по форме согласно приложению 1 к стандарту либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является заявления услугополучателя с прилагаемыми документами согласно пункта 9 стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
1) регистрация заявления на получение государственной услуги, сотрудником канцелярии услугодателя в день поступления с приложением сканированных копий предоставленных на бумажных носителях материалов;
2) руководитель услугодателя ознакамливается с документами, определяет ответственного исполнителя в течение 1 (одного) календарного дня;
3) ответственный исполнитель услугодателя осуществляет проверку документов на соответствие либо несоответствие услугополучателя квалификационным требованиям, подготавливает документы на аккредитационную комиссию в течение 13 (тринадцати) календарных дней;
4) аккредитационная комиссия рассматривает документы и передает протокол ответственному исполнителю услугодателя – не более 15 (пятнадцати) календарных дней;
5) ответственный исполнитель услугодателя подготавливает свидетельства, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в письменном виде и направляет на подпись руководителю – не более 1 (одного) календарного дня;
6) руководитель услугодателя подписывает свидетельство на бумажном носителе либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги – в день поступления.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
регистрация заявления;
определение ответственного исполнителя руководителем услугодателя;
осуществление проверки документов;
рассмотрение документов аккредитационной комиссией;
подготовка свидетельства либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги;
подписание свидетельства либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги руководителем услугодателя.

3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) өзара іс-қимылы тәртібінің сипаттамасы
8. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері:
2) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің аккредиттеу комиссиясы;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы.
9. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтықтығын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) бірізділігінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері құжаттарды түскен күні қабылдауды, оларды тіркеуді жүзеге асырады;
2) 1 (бір) күнтізбелік күннің ішінде көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттармен танысады, жауапты орындаушыны айқындайды;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарына сәйкестігін не сәйкес еместігін анықтау үшін құжаттарды тексеруді жүзеге асырады, құжаттарды аккредиттеу комиссиясына дайындайды – 13 (он үш) күнтізбелік күннен аспайды;
4) аккредиттеу комиссиясы құжаттарды қарайды және хаттаманы көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына береді – 15 (он бес) күнтізбелік күннен аспайды;
5) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы куәлік не жазбаша түрде мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап дайындайды және басшының қол қоюына жібереді – 1 (бір) күнтізбелік күннен аспайды;
6) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы қағаз жеткізгіштегі куәлікке не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды – түскен күні.
Мемлекеттік қызметті көрсету процесіндегі көрсетілетін қызметті берушінің, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) бірізділігін сипаттау осы регламентке қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығында келтірілген.
"Объектілер құрылысының
жобаларына кешенді ведомстводан тыс
сараптама жүргізуге үміткер заңды
тұлғаларды аккредиттеу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
қосымша"
"Объектілер құрылысының жобаларына кешенді ведомстводан тыс сараптама жүргізуге үміткер заңды тұлғаларды аккредиттеу" мемлекеттік қызметін көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы

3. Описание порядка взаимодействия
структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) ответственный исполнитель услугодателя;
3) аккредитационная комиссия услугодателя;
4) руководитель услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями услугодателя (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) сотрудник канцелярии услугодателя осуществляет прием документов, их регистрацию в день поступления;
2) руководитель услугодателя ознакамливается с документами, определяет ответственного исполнителя в течение 1 (одного) календарного дня;
3) ответственный исполнитель услугодателя осуществляет проверку документов для определения соответствия либо несоответствия услугополучателя квалификационным требованиям, подготавливает документы на аккредитационную комиссию – не более 13 (тринадцати) календарных дней.
4) аккредитационная комиссия рассматривает документы и передает протокол ответственному исполнителю услугодателя – не более 15 (пятнадцати) календарных дней;
5) ответственный исполнитель услугодателя подготавливает свидетельство, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в письменном виде и направляет на подпись руководителю – не более 1 (одного) календарного дня;
6) руководитель услугодателя подписывает свидетельство на бумажном носителе либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги – в день поступления.
Описание последовательности процедур (действий) между Услугодателем, структурными подразделениями (работниками) услугодателя в процессе оказания государственной услуги приведено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему регламенту.
Приложение
к регламенту государственной
услуги "Аккредитация юридических лиц,
претендующих на проведение комплексной
вневедомственной экспертизы проектов
строительства объектов"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Аккредитация юридических лиц, претендующих
на проведение комплексной вневедомственной
экспертизы проектов строительства объектов"