"Энергия аудитінің қорытындысы бойынша Мемлекеттік энергетикалық тізілім субъектісі әзірлейтін, энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру жөніндегі іс-шаралар жоспарының нысаны мен мазмұнына қойылатын талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму Министрінің 2015 жылғы 31 наурыздағы № 391 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 қарашадағы № 1127 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 28 желтоқсанда № 12571 болып тіркелді
«Нормативтік құқықтық актілер туралы» 1998 жылғы 24 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 41-3-бабы 1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. «Энергия аудитінің қорытындысы бойынша Мемлекеттік энергетикалық тізілім субъектісі әзірлейтін, энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру жөніндегі іс-шаралар жоспарының нысаны мен мазмұнына қойылатын талаптарды бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму Министрінің 2015 жылғы 31 наурыздағы № 391 бұйрығына (Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10958 болып тіркелген, 2015 жылғы 20 мамырда «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
осы бұйрықпен бекітілген энергия аудитінің қорытындысы бойынша Мемлекеттік энергетикалық тізілім субъектісі әзірлейтін, энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру жөніндегі іс-шаралар жоспарының нысаны мен мазмұнына қойылатын талаптарда:
2-тармақта:
2) тармақша алынып тасталсын;
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«3) Мемлекеттік энергетикалық тізілім субъектілері – энергетикалық ресурстарды жылына шартты отынның бір мың бес жүз және одан да көп тоннаға барабар көлемінде тұтынатын дара кәсіпкерлер мен заңды тұлғалар, сондай-ақ энергетикалық ресурстарды жылына шартты отынның бiр жүз және одан да көп тоннаға барабар көлемiнде тұтынатын мемлекеттік мекемелер, квазимемлекеттік сектор мен табиғи монополиялардың субъектілері;»;
910 және 11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«9. Іс-шаралар жоспары осы Талаптарға қосымшаға сәйкес 1-кесте2-кесте және 3-кестеден тұрады.
10. Іс-шаралар жоспарының 1-кестесі мынадай ақпаратты қамтуы тиіс:
1) 1-кестенің 1-бағаны (Код және нөмір) – энергия үнемдеу аймағының қысқартылған атауы түріндегі іс-шара коды және іс-шараның екі немесе үш таңбалы саннан тұратын реттік нөмірі;
2) 1-кестенің 2-бағаны (Іс-шаралар) – сөздері мен атаулары қысқармаған іс-шараның толық атауы;
3) 1-кестенің 3-бағаны (Іске асыру кезеңі (бастап - дейін) – іс-шараны іске асыру кезеңі ай мен жылды білдіретін сан түрінде толтырылады (мысалы - 09.16 бастап 09.17 дейін). Орындалу мерзімі көрсетілмейтін бағандарда сызықша (–) қойылады;

О внесении изменений и дополнения в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 31 марта 2015 года № 391 "Об утверждении требований к форме и содержанию плана мероприятий по энергосбережению и повышению энергоэффективности, разрабатываемого субъектом Государственного энергетического реестра по итогам энергоаудита"
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 ноября 2015 года № 1127. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 декабря 2015 года № 12571
В соответствии с пунктом 1 статьи 41-3 Закона Республики Казахстан от 24 марта 1998 года «О нормативных правовых актах» ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 31 марта 2015 года № 391 «Об утверждении требований к форме и содержанию плана мероприятий по энергосбережению и повышению энергоэффективности, разрабатываемого субъектом Государственного энергетического реестра по итогам энергоаудита» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 10958, опубликованный 20 мая 2015 года в информационно-правовой системе «Әділет») следующие изменения и дополнение:
в требованиях к форме и содержанию плана мероприятий по энергосбережению и повышению энергоэффективности, разрабатываемого субъектом Государственного энергетического реестра по итогам энергоаудита, утвержденных указанным приказом:
в пункте 2:
подпункт 2) исключить;
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
«3) субъекты Государственного энергетического реестра – индивидуальные предприниматели и юридические лица, потребляющие энергетические ресурсы в объеме, эквивалентном тысяче пятистам и более тонн условного топлива в год, а также государственные учреждения, субъекты квазигосударственного сектора и естественных монополий, потребляющие энергетические ресурсы в объеме, эквивалентном ста и более тонн условного топлива в год;»;
пункты 910 и 11 изложить в следующей редакции:
«9. План мероприятий состоит из Таблицы 1, Таблицы 2 и Таблицы 3 согласно приложению к настоящим Требованиям.
10. В Таблице 1 Плана мероприятий содержится следующая информация:
1) графа 1 таблицы 1 (Код и номер) - код мероприятия в виде сокращенного наименования зоны энергосбережения и порядковый номер мероприятия в виде двух- или трехзначной цифры;
2) графа 2 таблицы 1 (Мероприятия) - наименование мероприятия полностью, без сокращения слов и наименований;
3) графы 3 таблицы 1 (Период реализации (с – до) – период реализации мероприятия, заполняется в виде цифр, означающих месяц и год (например – с 09.16 до 09.17). В тех графах, в которых не указывается срок исполнения, проставляется прочерк (-);

4) 1-кестенің 4, 5, 6, 7, 8-бағандары (Жоспарланған шығыстар) – жоспарланған қаржы шығыстары миллион теңгемен көрсетіледі. Жоспарланған шығыстар көрсетілмейтін бағандарда сызықша (–) қойылады;
5) 1-кестенің 9-бағаны (Өлшем бірліктері) – үнемделуі осы іс-шараны енгізу нәтижесінде жоспарланған энергетикалық ресурстың өлшем бірліктері;
6) 1-кестенің 10, 11, 12, 13, 14-бағандары (Энергетикалық ресурстарды тұтынудың жоспарланған төмендеу көлемі) – энергетикалық ресурстарды тұтынудың жоспарланған төмендеу көлемі 1-кестенің 9-бағанында көрсетілген өлшем бірліктерінде және бүтін санды білдіретін, үтірден кейін үш белгісі бар сан түрінде көрсетіледі (мысалы – 3,721);
7) 1-кестенің 15-бағаны (Өтелу мерзімі) – осы іс-шараны енгізген кездегі өтелу мерзімі;
8) 1-кестенің 16-бағаны (Орындалу туралы белгі) – осы іс-шараның орындалғанын растайтын құжаттар бойынша мәліметтер. Растайтын құжаттардың көшірмелері осы Іс-шаралар Жоспарының қосымшалары болып табылады. Егер іс-шаралар бірнеше жұмыстардың негізінде немесе бірнеше ұйымдарды тарта отырып орындалса, онда әрбір растайтын құжат бойынша деректер көрсетіледі.
11. Іс-шаралар жоспарының 2-кестесі мынадай ақпаратты қамтуы тиіс:
1) 2-кестенің 2-бағаны (Энергетикалық ресурстың атауы) – үнемделуі іс-шараны жүзеге асыру нәтижесінде жоспарланып отырған энергетикалық ресурстың атауы;
2) 2-кестенің 3-бағаны (өлшем бірлігі) – үнемделуі іс-шараны енгізу нәтижесінде жоспарланып отырған энергетикалық ресурстың өлшем бірліктері;
3) 2-кестенің 4, 5, 6, 7, 8-бағандары (Энергетикалық ресурстарды тұтынудың жоспарланған төмендеу көлемі) – энергетикалық ресурстарды тұтынудың жоспарланған төмендеу көлемі 2-кестенің 3-бағанында көрсетілген өлшем бірліктерінде және бүтін санды білдіретін, үтірден кейін үш белгісі бар сан түрінде көрсетіледі (мысалы – 3,721). Энергетикалық ресурстарды тұтынудың жоспарланған төмендеу көлемі әр жылға көрсетіледі;
4) 2-кестенің 9, 10, 11, 12, 13-бағандары (Жоспарланған үнемділік, млн. теңге) – энергетикалық ресурстарды тұтынудың жоспарланған төмендеуі (2-кестенің 4, 5, 6, 7, 8-бағандары) ақшалай баламадағы жоспарланған үнемділігі миллион теңге;
5) 2-кестенің 14-бағаны (максималды қуаттылықтың ықтимал азаюы) – максималды қуаттылықтың ықтимал азаюы электр энергиясына (кВтч), жылу энергиясына (Гкал*сағ) және судың жұмсалуына (м3/сағ) жатады;
6) 2-кестенің 15-бағаны (Энергия ресурстарын тұтынудың төмендеу әлеуеті) – энергия ресурстарын тұтынудың төмендеу әлеуетінің өткен жылдағы осы энергетикалық ресурсты тұтынуға қатысты өзара қатынасын пайызбен қарастырады.

4) графы 4, 5, 6, 7, 8 таблицы 1 (Планируемые расходы) - планируемые финансовые расходы указывается в миллионах тенге. В тех графах, в которых не указываются планируемые расходы, проставляется прочерк (-);
5) графа 9 таблицы 1 (Единицы измерения) – единицы измерения энергетического ресурса, экономия которого планируется в результате внедрения данного мероприятия;
6) графы 10, 11, 12, 13, 14 таблицы 1 (Объем планируемого снижения потребления энергетических ресурсов) – объем планируемого снижения потребления энергетических ресурсов в единицах измерения, указанных в графе 9 таблицы 1 и в виде цифры с тремя знаками после запятой, означающего целое число (например – 3,721);
7) графа 15 таблицы 1 (Срок окупаемости) – срок окупаемости при внедрении данного мероприятия;
8) графа 16 таблицы 1 (Отметка о выполнении) — данные по документам, подтверждающим выполнение данного мероприятия. Копии подтверждающих документов являются приложениями к Плану мероприятий. Если мероприятие выполнено на основании нескольких работ или с привлечением нескольких организаций, то указываются данные по каждому подтверждающему документу.
11. В Таблице 2 Плана мероприятий содержится следующая информация:
1) графа 2 таблицы 2 (Наименование энергетического ресурса) – наименование энергетического ресурса, экономия которого планируется в результате внедрения мероприятий;
2) графа 3 таблицы 2 (единица измерения) – единицы измерения энергетического ресурса, экономия которого планируется в результате внедрения данного мероприятия;
3) графы 4, 5, 6, 7, 8 таблицы 2 (Объем планируемого снижения потребления энергетических ресурсов) - объем планируемого снижения потребления энергетических ресурсов в единицах измерения, указанных в графе 3 таблицы 2 и в виде цифры с тремя знаками после запятой, означающего целое число (например, 3,721). Объем планируемого снижения потребления энергетических ресурсов указывается на каждый год;
4) графы 9, 10, 11, 12, 13 таблицы 2 (Планируемая экономия, млн. тенге) - планируемая экономия в миллионах тенге от планируемого снижения потребления энергетических ресурсов (графы 4, 5, 6, 7, 8 таблицы 2) в денежном эквиваленте;
5) графа 14 таблицы 2 (Возможное уменьшение максимальной мощности) - возможное уменьшение максимальной мощности относится к электрической энергии (кВтч), тепловой энергии (Гкал*ч) и расходу воды (м3/ч);
6) графа 15 таблицы 2 (Потенциал снижения потребления энергоресурсов) – потенциал снижения потребления энергоресурсов в процентном соотношении от потребления данного энергетического ресурса за исходный год;

7) 2-кестенің 16-бағаны (Орындалу туралы белгі) – Мемлекеттік энергетикалық тізілім субъектісінің атауы және қортындының нөмірі мен күндері көрсетіле отырып, энергия аудитінің қорытындысы бойынша деректер.»;
мынадай редакциядағы 11-1 тармақпен толықтырылсын:
«11-1. Іс-шаралар жоспарының 3-кестесі мынадай ақпаратты қамтуы тиіс:
1) 1-кестенің 1-бағаны (Коды және нөмірі) – энергия үнемдеу аймағының қысқартылған атауы түріндегі іс-шара коды және іс–шараның екі немесе үш таңбалы сан түріндегі реттік нөмірі;
2) 3-кестенің 2-бағаны (Үлесті көрсеткіштің атауы) – үнемделуі іс-шараны енгізу нәтижесінде жоспарланатын энергетикалық ресурстың атауы;
3) 3-кестенің 3-бағаны (Ұйымның қолданылатын энергия тиімділігі коэффициенттерінің өлшем бірлігі) - ұйымның қолданылатын энергия тиімділігі коэффициенттерінің өлшем бірлігі (мысалы - кВтс/т, Гкал/м2);
4) 3-кестенің 4, 5, 6, 7, 8-бағандары (Өнiм/аудан бiрлiгiне шаққандағы энергетикалық ресурстарды тұтынуды жоспарланған төмендеу көлемі) – өнім/аудан бірлігіне шаққандағы энергетикалық ресурстарды тұтынудың жоспарланған төмендеу көлемі 3-кестенің 3-бағанында көрсетілген өлшем бірліктерінде және бүтін санды білдіретін, үтірден кейін үш белгісі бар сан түрінде көрсетіледі (мысалы – 3,721). Энергетикалық ресурстарды тұтынудың жоспарланған төмендеу көлемі әр жылға көрсетіледі.»;
қосымша осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті (А.Қ. Ержанов):
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспа басылымдарында және «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде, сондай-ақ Қазақстан Республикасы нормативтiк құқықтық актiлерiнiң эталондық бақылау банкiне енгізу үшін Республикалық құқықтық ақпарат орталығына ресми жариялауға оның көшірмелерін баспа және электрондық түрде жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастыруды;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы бұйрықтың 2-тармағының 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.

7) графа 16 таблицы 2 (Отметка о выполнении) - данные по заключению энергоаудита с указанием номера и даты заключения и наименования субъекта Государственного энергетического реестра.»;
дополнить пунктом 11-1 в следующей редакции:
«11-1. В Таблице 3 Плана мероприятий содержится следующая информация:
1) графа 1 таблицы 1 (Код и номер) - код мероприятия в виде сокращенного наименования зоны энергосбережения и порядковый номер мероприятия в виде двух- или трехзначной цифры;
2) графа 2 таблицы 3 (Наименование удельного показателя) – наименование энергетического ресурса, экономия которого планируется в результате внедрения мероприятий;
3) графа 3 таблицы 3 (Единица измерения используемых коэффициентов энергоэффективности организации) – единица измерения используемых коэффициентов энергоэффективности организации (например – кВтч/т, Гкал/м2);
4) графы 4, 5, 6, 7, 8 таблицы 3 (Объем планируемого снижения потребления энергетических ресурсов на единицу продукции/площади) – объем планируемого снижения потребления энергетических ресурсов на единицу продукции/площади в единицах измерения, указанных в графе 3 таблицы 3 и в виде цифры с тремя знаками после запятой, означающего целое число (например, 3,721). Объем планируемого снижения потребления энергетических ресурсов указывается на каждый год.»;
приложение изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету индустриального развития и промышленной безопасности Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (Ержанов А.К.) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии в печатном и электронном виде на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе «Әділет», а также в Республиканский центр правовой информации для внесения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) пункта 2 настоящего приказа.

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық оның алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму
министрі                                   Ә. Исекешев
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму министрінің
2015 жылғы 30 қарашадағы
№ 1127 бұйрығына қосымша
Энергия аудитінің қорытындысы
бойынша Мемлекеттік энергетикалық
тізілім субъектісі әзірлейтін,
энергия үнемдеу және энергия
тиімділігін арттыру жөніндегі
іс-шаралар жоспарының нысаны мен
мазмұнына қойылатын талаптарға
қосымша
Нысан
Бекітемін
________________________________
бірінші басшының лауазымы
ұйымының қысқартылған атауы
______________ ____________
қолы         Т.А.Ә.
20__ жылғы «__» ________
(бекіту мерзімі)
(20__ жылғы «__» __________)
(қайта бекіту мерзімі)
М.О.
1-кесте
___________________________ 20__ - 20__ жылдарға
ұйымның толық атауы
арналған энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру
жөніндегі іс-шаралар жоспары
Код және нөмір
Іс-шаралар
Іске асыру кезеңі (бастап және дейін)
Жоспарланған шығыстар, млн. теңге
Өлшем бірлігі
Энергетикалық ресурстарды заттай түрде тұтынудың жоспарланған төмендеу көлемі
Өтелу мерзімі, жыл
Орындалу туралы белгі
20__
20__
20__
20__
20__
20__
20__
20__
20__
20__
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Энергия үнемдеу аймағы: Электрмен жабдықтау және жарықтандыру
ЭЖжЖ.01
ЭЖжЖ.02
ЭЖжЖ.03
Жиыны:
Барлығы:
Энергия үнемдеу аймағы: Жылумен жабдықтау және жылыту
ЖЖжЖ.01
ЖЖжЖ.02
ЖЖжЖ.03
Жиыны:
Барлығы:
Энергия үнемдеу аймағы: Желдету, салқындату, ылғалдандыру
ЖСЫ.01
ЖСЫ.02
ЖСЫ.03
Жиыны:
Барлығы:
Энергия үнемдеу аймағы: Сумен жабдықтау және су бұру
СС.01
СС.02
СС.03
Жиыны:
Барлығы:
Энергия үнемдеу аймағы: Технологиялық құрал-жабдық
ТҚ.01
ТҚ.02
ТҚ.03
Жиыны:
Барлығы:
Энергия үнемдеу аймағы: Есептеу және бақылау аспаптары мен құралдары, оның ішінде автоматтандырылған жүйелер
ЕҚ.01
ЕҚ.02
ЕҚ.03
Жиыны:
Барлығы:
Энергия үнемдеу аймағы: Энергия менеджменті
ЭМ.01
ЭМ.02
ЭМ.03
Жиыны:
Барлығы:
Энергия үнемдеу аймағы: Персоналды қайта даярлау және біліктілігін арттыру
ҚБА.01
ҚБА.02
ҚБА.03
Жиыны:
Барлығы:
Жоспар бойынша жиыны
Жоспар бойынша барлығы
2-кесте
Энергия ресурсының атауы
Өлш. бірл.
Энергетикалық ресурстарды тұтынудың жоспарланған төмендеу көлемі (ш.о.т.)
Жоспарланған үнемдеу, млн. теңге
Максималды қуаттылықтың ықтимал төмендеуі
Энергия ресурстарын тұтынудың төмендеу әлеуеті (%)
Орындалу туралы белгі
20__
20__
20__
20__
20__
20__
20__
20__
20__
20__
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
1
2
3
Жиыны (ш.о.т.):
3-кесте
Үлестік көрсеткіш атауы
Ұйымның қолданылатын энергия тиімділігі коэффициенттерінің өлшем бірлігі
Өнiм/аудан бiрлiгiне шаққандағы энергетикалық ресурстарды тұтынуды жоспарланған төмендеу көлемі
20__
20__
20__
20__
20__
1
2
3
4
5
6
7
8
1
2
Жиыны:
Барлығы:
Келісілді:                   Әзірлеушілер:
Ескертпе:

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр по инвестициям и
развитию Республики Казахстан              А. Исекешев
Приложение
к приказу Министра по
инвестициям и развитию
Республики Казахстан от
30 ноября 2015 года № 1127
Приложение
к Требованиям к форме и содержанию плана
мероприятий по энергосбережению и
повышению энергоэффективности,
разрабатываемого субъектом Государственного
энергетического реестра по итогам энергоаудита
Форма
Утверждаю
____________________________________
должность первого руководителя
сокращенное наименование организации
______________ ____________
подпись            Ф.И.О.
«__» ________ 20__ год
(дата утверждения)
(«__» __________ 20__ год)
(дата переутверждения)
М.П
Таблица 1
План мероприятий по энергосбережению и повышению
энергоэффективности
__________________________________ на 20__ - 20__ годы
полное наименование организации
Код и номер
Мероприятия
Период реализации (с - до)
Планируемые расходы, млн. тенге
Ед. изм.
Объем планируемого снижения потребления энергетических ресурсов в натуральном выражении
Срок окупаемости, лет
Отметка о выполнении
20__
20__
20__
20__
20__
20__
20__
20__
20__
20__
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Зона энергосбережения: Электроснабжение и освещение
ЭиОс.01
ЭиОс.02
ЭиОс.03
Итого:
Всего:
Зона энергосбережения: Теплоснабжение и отопление
ТиОт.01
ТиОт.02
ТиОт.03
Итого:
Всего:
Зона энергосбережения: Вентиляция, кондиционирование, увлажнение
ВКУ.01
ВКУ.02
ВКУ.03
Итого:
Всего:
Зона энергосбережения: Водоснабжение и водоотведение
ВиВ.01
ВиВ.02
ВиВ.03
Итого:
Всего:
Зона энергосбережения: Технологическое оборудование
ТО.01
ТО.02
ТО.03
Итого:
Всего:
Зона энергосбережения: Приборы и средства учета и контроля, в том числе автоматизированные системы
ПУ.01
ПУ.02
ПУ.03
Итого:
Всего:
Зона энергосбережения: Энергоменеджмент
ЭМ.01
ЭМ.02
ЭМ.03
Итого:
Всего:
Зона энергосбережения: переподготовка и повышение квалификации персонала
ЭМ.01
ЭМ.02
ЭМ.03
Итого:
Всего:
Итого по плану
Всего по плану
Таблица 2
Наименование энергетического ресурса
Ед. изм.
Объем планируемого снижения потребления энергетических ресурсов (т.у.т.)
Планируемые экономия, млн. тенге
Возможное уменьшение максимальной мощности
Потенциал снижения потребления энергоресурсов (%)
Отметка о выполнении
20__
20__
20__
20__
20__
20__
20__
20__
20__
20__
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
1
2
3
Итого (т.у.т.):
Таблица 3
Код номер
Наименование удельного показателя
Единица измерения используемых коэффициентов энергоэффективности организации
Объем планируемого снижения потребления энергетических ресурсов на единицу продукции/площади
20__
20__
20__
20__
20__
1
2
3
4
5
6
7
8
1
2
Итого:
Всего
Согласовано:       Разработчики:
Примечание:

1. Іс-шаралар кодының мағынасы:
1) ЭЖжЖ. – электрмен жабдықтау және жарықтандыру;
2) ЖЖжЖ. – жылумен жабдықтау және жылыту;
3) ЖСЫ. – желдету, салқындату, ылғалдандыру;
4) СС. – Сумен жабдықтау және су бұру;
5) ТҚ. – технологиялық құрал-жабдық;
6) ЕҚ. – есептеу және бақылау құралдары мен аспаптары, оның ішінде автоматтандырылған жүйелер;
7) ЭМ. – энергия менеджменті;
8) ҚБА. – қайта даярлау және біліктілігін арттыру;
9) ҚО. – қатты отын;
10) Газ. - газ;
11) СО. – сұйық отын;
12) ЭЭ. - электр энергиясы;
13) ЖЭ. - жылу энергиясы;
14) С. – Су;
15) ш.о.т. – шартты отынның тоннасы.

1. Значение кода мероприятий:
1) ЭиОс. - электроснабжение и освещение;
2) ТиОт. - теплоснабжение и отопление;
3) ВКУ. - вентиляция, кондиционирование, увлажнение;
4) ВиВ. - Водоснабжение и водоотведение;
5) ТО. - технологическое оборудование;
6) ПУ. - приборы и средства учета и контроля, в том числе автоматизированные системы;
7) ЭМ. - энергоменеджмент;
8) ППК. - переподготовка и повышение квалификации;
9) ТТ. - твердое топливо;
10) Газ. - газ;
11) ЖТ. - жидкое топливо;
12) ЭЭ. - электрическая энергия;
13) ТЭ. - тепловая энергия;
14) В. – вода;
15) т.ут. – тонна условного топлива.