"Қаржы есептілігін жасаудың және ұсынудың нысаны мен ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы Министрінің 2010 жылғы 8 шілдедегі № 325 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 27 қарашадағы № 588 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 30 желтоқсанда № 12646 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2017 жылғы 1 тамыздағы № 468 бұйрығымен. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2017 жылғы 1 тамыздағы № 468 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы министрінің 01.08.2017 № 468 (01.07.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
РҚАО-ның ескертпесі!
Бұйрық 01.01.2016 ж.бастап қолданысқа енгізіледі
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қаржы есептілігін жасаудың және ұсынудың нысаны мен ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы Министрінің 2010 жылғы 8 шілдедегі № 325 бұйрығына (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 6352 болып тіркелген, "Егемен Қазақстан" 2010 жылғы 13 тамыздағы № 328-329 (26172 газетінде жарияланған)) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтіні өзгермейді:
"Қаржылық есептілік нысандарын және оларды жасау мен ұсыну қағидаларын бекіту туралы";
1-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтіні өзгермейді:
"осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес Қаржылық есептілік нысандарын және оларды жасау мен ұсыну қағидалары бекітілсін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген 1 "Бухгалтерлік баланс" қаржылық есептілік нысаны осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген 2 "Қаржылық қызмет нәтижелері туралы есеп" қаржылық есептілік нысаны осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген 3 "Қаржыландыру көздері (тікелей әдіс) бойынша мемлекеттік мекеменің шоттарындағы ақша қозғалысы туралы есеп" қаржылық есептілік нысаны осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген 4 "Таза активтердің/капиталдың өзгерістері туралы есеп" қаржылық есептілік нысаны осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген 5 "Қаржылық есептілікке түсіндірме жазба" қаржылық есептілік нысаны осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген 6 "Қайта ұйымдастыру кезіндегі бухгалтерлік баланс" қаржылық есептілік нысаны осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қаржы есептілігін жасаудың және ұсынудың ережесінде:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді:
"Қаржылық есептілік нысандары мен оны жасау және ұсыну қағидалары";

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 8 июля 2010 года № 325 "Об утверждении форм и правил составления и представления финансовой отчетности"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 27 ноября 2015 года № 588. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 декабря 2015 года № 12646. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 1 августа 2017 года № 468 (вводится в действие с 01.07.2018)
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 01.08.2017 № 468 (вводится в действие с 01.07.2018).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 8 июля 2010 года № 325 "Об утверждении форм и правил составления и представления финансовой отчетности" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6352, опубликованный в газете "Казахстанская правда" от 23 октября 2010 года № 281-282 (26342-26343)), следующие изменения и дополнения:
в заголовок внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не меняется;
в подпункт 2) пункта 1 внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не меняется;
форму финансовой отчетности 1 "Бухгалтерский баланс", утвержденную указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
форму финансовой отчетности финансовой отчетности 2 "Отчет о результатах финансовой деятельности", утвержденную указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
форму финансовой отчетности 3 "Отчет о движении денег на счетах государственного учреждения по источникам финансирования (прямой метод)", утвержденную указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу;
форму финансовой отчетности 4 "Отчет об изменениях чистых активов/капитала", утвержденную указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему приказу;
форму финансовой отчетности 5 "Пояснительная записка к финансовой отчетности", утвержденную указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению 5 к настоящему приказу;
форму финансовой отчетности 6 "Бухгалтерский баланс при реорганизации", утвержденную указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению 6 к настоящему приказу;
в Правилах составления и представления финансовой отчетности, утвержденных указанным приказом:
в заголовок внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не меняется;

1 және 2-тармақтары мынадай редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді:
"1. Осы қағидалар республикалық және жергілікті бюджеттер есебінен ұсталатын мемлекеттік мекемелердің қаржылық есептілік көлемі, мерзімділігі, мерзімдері мен оларды жасау және ұсыну тәртібін, оларды пайдаланушыларға беру мақсаттары үшін белгілейді.
2. Республикалық және жергілікті бюджеттер есебінен ұсталатын мемлекеттік мекемелер жылдық, жартыжылдық есептіліктерін осы қағидаларда белгіленген көлемде жасайды.";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді:
"5. Мемлекеттік мекеме республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің енгізген өзгерістеріне сәйкес республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің жазбаша хабарламасын алған сәттен бастап 10 жұмыс күн ішінде өздеріндегі қаржылық есептілік данасына өзгерістер енгізеді.
Мемлекеттік мекеменің қаржылық есептілігіне түзетулер осы қағидалардың 3-тармағында белгіленген түзетулер енгізу тәртібін міндетті түрде сақтай отырып, ведомстволық бағынысындағы мемлекеттік мекеменің есебін қарау нәтижелері бойынша республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің жазбаша хабарламасы негізінде ғана енгізіледі.";
9-тармақтың үшінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Олар үшін қаржылық есептілікті ұсыну күні болып почта кәсіпорнының штемпелінде немесе фельдъегерлік қызмет, бiрақ бюджеттік есептiлiктi ұсыну күнiне дейiн 5 күнтізбелік күннен кешiктiрмей көрсетілген оны жіберген күн есептелетін басқа тұрғылықты мекендерде орналасқан мемлекеттік мекемелерді қоспағанда, мемлекеттік мекеме үшін қаржылық есептілікті ұсыну күні оны іс жүзінде тиесілігіне қарай табыс еткен күн болып есептеледі.";
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Мемлекеттік мекемелерді қайта ұйымдастыру (біріктіру, қосу, бөлу, бөліну) кезінде мүліктік құқықтар мен міндеттемелер біріктіру және қосу кезінде - тапсырып беру актісіне сәйкес, ал бөлген және бөлінген кезде – бөлу балансына сәйкес құқықтық мирасқорға беріледі. Бөлу балансы әр бөлінетін мемлекеттік мекеме үшін бір данадан жасалады.
Тарату кезінде 1 "Бухгалтерлік баланс" нысаны бойынша аралық тарату балансы жасалады, онда заңды тұлға мүлкiнiң құрамы, кредит берушiлердiң қойған талап арыздарының тiзбесi туралы мәлiметтер, сондай-ақ оларды қарау нәтижелерi қамтылады.
Кредиторлармен есеп айырысу аяқталғаннан кейін тарату комиссиясы 1 "Бухгалтерлік баланс" нысаны бойынша тарату балансын жасайды.
Заңды тұлғаны тарату туралы шешім қабылдаған мемлекеттік мүлікті басқару жөніндегі уәкілетті орган аралық тарату балансын және тарату балансын Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасында белгіленген тәртіппен бекітеді.
Тарату балансы ұсынылғанға дейін таралатын мемлекеттік мекеме белгіленген мерзімде қаржылық есептілікті ұсынады.
Мемлекеттік мекеме бөлінген кезде жаңа және бұрынғы бағыныстағы бюджеттік бағдарламалар әкімшісіне мемлекеттік мекеме жыл басынан бастап қайта ұйымдастырылған күнге дейінгі кезеңде осы қағидаларға көзделген барлық қаржылық есептілік нысандарының қосымшаларын қоса қайта ұйымдастыру кезіндегі бухгалтерлік баланс (6-нысан) ұсынылады.
Мемлекеттік мекемелердің қосылуы мен біріктірілуі кезінде жаңа бағыныстағы бюджеттік бағдарламалардың әкімшісіне мемлекеттік мекеме осы қағидаларға көзделген нысандардың толық көлемінде жыл басынан бастап қаржылық есептілік тапсыру актісін қоса бере отырып, қайта ұйымдастыру күніне дейін ұсынылады (негізгі құралдарды қабылдап алу-беру акті, қорлар және т.б.).

пункты 1 и 2 внесены изменения на государственном языке, текст на русском языке не меняется;
в пункт 5 внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не меняется;
часть третью пункта 9 изложить в следующей редакции:
"Датой представления финансовой отчетности для государственного учреждения считается день фактической передачи ее по принадлежности, за исключением государственных учреждений, находящихся в других населенных пунктах, для которых датой представления финансовой отчетности является дата ее отправления, обозначенная в штемпеле почтового предприятия или фельдъегерской службы, но не позднее 5 календарных дней до даты представления финансовой отчетности.";
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. При реорганизации (слиянии, присоединении, разделении, выделении) государственного учреждения, имущественные права и обязанности переходят к правопреемнику при слиянии и присоединении - в соответствии с передаточным актом, а при разделении и выделении – в соответствии с разделительным балансом. Разделительный баланс составляется по одному экземпляру для каждого выделяющегося государственного учреждения.
При ликвидации государственных учреждений составляется промежуточный ликвидационный баланс по форме 1 "Бухгалтерский баланс", который содержит сведения о составе имущества ликвидируемого юридического лица, перечне заявленных кредиторами претензий, а также результатах их рассмотрения.
После завершения расчетов с кредиторами ликвидационная комиссия составляет ликвидационный баланс по форме 1 "Бухгалтерский баланс".
Промежуточный ликвидационный баланс и ликвидационный баланс утверждается уполномоченным органом по управлению государственным имуществом, принявшим решение о ликвидации юридического лица в порядке установленном гражданским законодательством Республики Казахстан.
До представления ликвидационного баланса, ликвидируемые государственные учреждения представляют финансовую отчетность в установленные сроки.
При выделении государственного учреждения администратору бюджетных программ новой и прежней подчиненности государственным учреждением представляется Бухгалтерский баланс при реорганизации (форма 6) с приложением всех форм финансовой отчетности, предусмотренных настоящими Правилами за период с начала года до даты реорганизации.
При присоединении и слиянии государственных учреждений администратору бюджетных программ новой подчиненности государственным учреждением представляется финансовая отчетность в полном объеме форм, предусмотренных настоящими Правилами, за период с начала года до даты реорганизации с приложением передаточного акта (акт приема передачи основных средств, запасов и другие).

Мемлекеттік мекемелерді қайта ұйымдастыру кезінде Бухгалтерлік баланстың (6-нысан) 4-бағанының шоттары бойынша сальдо, бухгалтерлік есеп тіркелімдерінің қалдықтары жаңа мемлекеттік мекеменің есеп тіркелімдеріне ауыстырылады.";
14, 15 және 16-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді:
"14. Бюджеттік бағдарламалардың әкімшілерінің ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелерден қаржылық есептілікті қабылдап алуды және тексеруді осы қағидаларға сәйкес жүзеге асырады.
15. Қаржылық есептілікті жасаған кезде Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, Мемлекеттік мекемелерде бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептілік саласындағы Қазақстан Республикасының заңнамасын және осы қағиданы басшылыққа алу қажет.
16. Мемлекеттік мекемелер жылдық, жартыжылдық қаржылық есептілікті тиісті құжаттармен расталған тексерілген бухгалтерлік жазбалардың негізінде жасайды. Баланс жасалғанға дейін синтетикалық есепке алу шоты бойынша айналымдармен және қалдықтармен бірге талдамалық шоттар бойынша айналымдар мен қалдықтарды салыстырып тексеру жүргізіледі. Жылдық және жартыжылдық есептердің нысандары бойынша қаржылық есептіліктің негізгі көрсеткіштерді келісу осы қағидалардың қосымшасына сәйкес схема бойынша жүргізіледі.";
17-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"17. Есепті жылдың аяғындағы бухгалтерлік баланс баптарының деректері жүргізілген түгендеудің нәтижелерімен расталады және бұл ретте айқындалған алшақтықтар жылдық қаржылық есептіліктің есепті күніне дейін түзетіледі.
Түгендеу жүргізу:
жылдық қаржылық есептілікті жасаудың алдында,
материалдық-жауапты тұлғалар ауысқан кезде (қабылдап алу-беру күні),
ұрлық немесе теріс пайдалану, сондай-ақ құндылықтардың бүліну фактілері белгілі болған кезде,
өрт немесе зілзала апаттары жағдайында,
мемлекеттік мекеменің заңды тұлға ретінде таратылуы, қайта ұйымдастырылуы кезінде (біріктірген, қосқан, бөлген және бөлінген кезде) міндетті түрде болады.
Түгендеу кезінде анықталған ұзақ мерзімді активтердің, қорлардың және ақша қаражаттарының іс жүзінде болғаны мен бухгалтерлік есеп деректері арасындағы алшақтығы мынадай тәртіппен реттеледі:
артық болып шыққан ұзақ мерзімді активтер, қорлар мен ақша қаражаттары кейіннен артық шығу себебін анықтай отырып, кіріске алуға жатады;
ұзақ мерзімді активтердің, қорлардың және ақша қаражаттарының анықталған жетіспеушілігі мен ұрлықтардың сомалары, сондай-ақ материалдық құндылықтардың нормадан тыс табиғи залалдардың бүлінуі салдарынан шығын сомалары кінәлі тұлғалардың есебінен өтеледі.
Егер кінәлі адамдар белгіленбеген немесе сот кінәлі адамдардан өндіріп алудан бас тартқан жағдайларда және бүлінуден жетіспеушіліктен болған зияндар мемлекеттік мекеменің шығыстары ретінде есептен шығарылады.";
19-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"19. Республикалық және жергілікті бюджеттер есебінен ұсталатын мемлекеттік мекемелердің өз иелігінде бюджет қаражатынан басқа тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуден түсетін ақша, демеушілік, қайырымдылық көмек ақшалары, мемлекеттік мекемеге жеке және (немесе) заңды тұлғалар олардың қайтарымдылығы шартымен беретін ақшалар не белгілі бір талаптар басталған кезде тиісті бюджетке немесе үшінші тұлғаларға аударымдар (бұдан әрі – ақшаны уақытша орналастыру), жергілікті өзін өзі басқару функцияларын іске асыру үшін ақшалардың түсімдері, сыртқы қарыздар мен гранттар бойынша бюджеттік инвестициялық жобаның арнайы шоттарында шетел валютасындағы қаражат және шетел валютасындағы шоттарында қаражат болуы мүмкін.";
21-тармақтың:
үшінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"6090 "Бюджет қаражатының қалдықтарын қайтару" шотының дебетіне 1081 "Жеке қаржыландыру жоспары бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар", 1082 "Күрделі салымдар бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар", 1083 "Өзге де бюджеттердің есебінен міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар", 1084 "Трансферттер бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар", 1085 "Субсидиялар бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар", 1091 "Жеке қаржыландыру жоспарына сәйкес міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулары", 1092 "Күрделі салымдар бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар", 1093 "Трансферттер бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар", 1094 "Субсидиялар бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар" қосалқы шоттарының кредитінен бұдан бұрын ағымдағы қызметті қаржыландырудан түсетін кірістер, трансферттер бойынша кірістер, күрделі салымдар, субсидиялар бойынша кірістер ретінде танылған қаржыландыру жоспары бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар шоттары бойынша қалдықтар есептен шығарылады;";
төртінші абзац алынып тасталсын;
бесінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"5012 "Күрделі салымдарды сыртқы қарыздар мен байланысты гранттар есебінен қаржыландыру" есепті жылы бөлінген қосалқы шотының дебетіне 1087 "Сыртқы қарыздар мен байланысты гранттар есебінен жобалар бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар" қосалқы шотының кредитінен бюджеттік бағдарламалар әкімшілері сыртқы қарыздар мен байланысты гранттар бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған пайдаланылмаған жоспарлы тағайындаулар есептен шығарылады;";
3-бөлімнің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді:
"3. Қаржылық есептіліктің нысандарын толтыру қағидалары";
26-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:

При реорганизации государственного учреждения сальдо по счетам графы 4 Бухгалтерского баланса (формы 6) остатки регистров бухгалтерского учета переносятся в учетные регистры нового государственного учреждения.";
в пункты 14, 15 и 16 внесены изменения на государственном языке, текст на русском языке не меняется;
пункт 17 изложить в следующей редакции:
"17. Данные статей бухгалтерского баланса на конец отчетного года подтверждаются результатами проведенной инвентаризации и расхождения, обнаруженные при этом, корректируются до отчетной даты годовой финансовой отчетности.
Проведение инвентаризации обязательно:
перед составлением годовой финансовой отчетности,
при смене материально-ответственных лиц (на день приема-передачи), при установлении фактов хищений или злоупотреблений, а также порчи ценностей,
в случае пожара или стихийного бедствия,
при ликвидации, реорганизации (при слиянии, присоединении, разделении и выделении) государственного учреждения как юридического лица.
Выявленные при инвентаризации расхождения фактического наличия долгосрочных активов, запасов и денежных средств с данными бухгалтерского учета учитываются в следующем порядке:
долгосрочные активы, запасы и денежные средства, оказавшиеся в излишке, подлежат оприходованию с последующим установлением причин возникновения излишка;
суммы установленных недостач и хищений долгосрочных активов, запасов и денежных средств, а также суммы потерь от порчи материальных ценностей сверх норм естественной убыли относят за счет виновных лиц.
В тех случаях, когда виновные лица не установлены или во взыскании с виновных лиц отказано судом, убытки от недостач и порчи списываются на расходы государственного учреждения.";
пункт 19 изложить в следующей редакции:
"19. Государственные учреждения, содержащиеся за счет республиканского и местных бюджетов, помимо бюджетных средств могут иметь в своем распоряжении деньги от реализации товаров (работ, услуг), деньги спонсорской, благотворительной помощи, деньги передаваемые государственному учреждению физическими и (или) юридическими лицами на условиях их возвратности либо перечисления при наступлении определенных условий в соответствующий бюджет или третьим лицам (далее – деньги временного размещения), деньги для реализации функций местного самоуправления, средства в иностранной валюте и на специальных счетах бюджетного инвестиционного проекта по внешним займам и грантам.";
в пункте 21:
абзац третий изложить в следующей редакции:
"в дебет счета 6090 "Возврат остатков бюджетных средств" с кредита субсчетов 1081 "Плановые назначения на принятие обязательств по индивидуальному плану финансирования", 1082 "Плановые назначения на принятие обязательств по капитальным вложениям", 1083 "Плановые назначения на принятие обязательств за счет других бюджетов", 1084 "Плановые назначения на принятие обязательств по трансфертам", 1085 "Плановые назначения на принятие обязательств по субсидиям", 1091 "Плановые назначения на принятие обязательств по индивидуальному плану финансирования", 1092 "Плановые назначения на принятие обязательств по капитальным вложениям", 1093 "Плановые назначения на принятие обязательств по трансфертам", 1094 "Плановые назначения на принятие обязательств по субсидиям" списываются остатки по счетам плановых назначений на принятие обязательств по финансированию, ранее признанные как доходы от финансирования текущей деятельности, капитальных вложений, доходы по трансфертам, доходы по субсидиям;";
абзац четвертый исключить;
абзац пятый изложить в следующей редакции:
"в дебет субсчета 5012 "Финансирование капитальных вложений за счет внешних займов и связанных грантов" с кредита субсчета 1087 "Плановые назначения на принятие обязательств по проектам за счет внешних займов и связанных грантов" администраторами бюджетных программ списываются плановые назначения на принятие обязательств по внешним займам и связанным грантам выделенные в отчетном году;";
в заголовок раздела 3 внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не меняется;
часть вторую пункта 26 изложить в следующей редакции:

"110 "Ұзақ мерзімді қаржылық инвестициялары" (2110, 2120, 2130) жолы бойынша ұзақ мерзімді қаржылық инвестициялардың құнсыздануына арналған резервті шегергенде ұзақ мерзімді қарыздар мен қаржылық инвестициялар көрсетіледі.";
30-тармақтың:
он бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"219 "Төленуге тиісті қысқа мерзімді сыйақылар" (3250) жолы бойынша алынған қарыздар бойынша төленген қысқа мерзімді сыйақылар сомасы және өзге сыйақылар көрсетіледі.";
он үшінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"221 "Өзге қысқа мерзімді кредиторлық берешек" (3270) жолы бойынша уақытша орналастыратын ақшалар бойынша қызметкер жұмыстан босаған, степиндианттың оқу мерзімі аяқталған, атқару құжаттың пайдалану мерзімі аяқталған немесе мерзімі бір жылға дейінгі басқа да құжаттарға байланысты, қолма-қол тиындарды ақша айналымынан алу себептері бойынша жағдайларда төленбеген немесе артығымен төленген тиындар сомасы, сондай-ақ өзге де кредиторлық берешек көрсетіледі.";
31-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"31. 300 "Қысқа мерзімді міндеттемелердің жиыны" жолы бойынша 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223-жолдардың қорытынды сомасы көрсетіледі.";
34-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"34. "Таза активтер/капитал" бөлімінде сыртқы қарыздар мен байланысты гранттар, қаржыландырулар сомасы, ағымдағы қызметте пайда болған резервтер, мемлекеттік мекеменің жинақталған қаржылық нәтижесі көрсетіледі.
410 "Күрделі салымдарды сыртқы қарыздар мен байланысты гранттар есебінен қаржыландыру" (5012) жолы бойынша ұзақ мерзімді активтерге капиталдандырылған сыртқы қарыздар мен байланысты гранттар есебінен қаржыландыру сомасы көрсетіледі.
411 "Резервтер" (5110) жолы бойынша резервтер бойынша: негізгі құралдарды, материалдық емес активтерді, қаржы инвестицияларын қайта бағалауға арналған, шетелдік қызмет бойынша шетел валютасын қайта есептеуге арналған қалдықтар және де өзге резервтер көрсетіледі.
412 "Жинақталған қаржылық нәтиже" (5210, 5220) жолы бойынша есепті жылды қоса алғанда, мемлекеттік мекеменің қаржылық нәтижесі өсу қорытындысымен көрсетіледі.";
39-тармақтың үшінші, төртінші және бесінші бөліктері мынадай редакцияда жазылсын:
"011 "Ағымдағы қызметті қаржыландыру" (6010) жолы бойынша мемлекеттік мекемені ұстауға жеке қаржыландыру жоспары бойынша басқа бюджеттер есебінен бөлінген бюджеттік қаржыландыру сомасы мен республикалық бюджетке тауарлардың құны түріндегі түсімдермен байланысты операциялар бойынша ағымдағы қызметті бюджеттік қаржыландыру сомасы көрсетіледі. Ағымдағы қызметті қаржыландырудан түсетін кірістер, мемлекеттік мекеменің есепті жылдың аяғында 6090 "Бюджет қаражатының қалдықтарын қайтару" шотында көрсетілген есепті жылдың аяғында пайдаланылмаған қаражат қалдығын шегере отырып көрсетіледі.

"По строке 110 "Долгосрочные финансовые инвестиции" (2110, 2120, 2130) показываются долгосрочные займы предоставленные и финансовые инвестиции за минусом резерва на обесценение долгосрочных финансовых инвестиций.";
в пункте 30:
часть одиннадцатую изложить в следующей редакции:
"По строке 219 "Краткосрочные вознаграждения к выплате" (3250) показывается сумма задолженности по краткосрочным вознаграждениям по полученным займам на отчетную дату и прочим вознаграждениям.";
часть тринадцатую изложить в следующей редакции:
"По строке 221 "Прочая краткосрочная кредиторская задолженность" (3270) показывается сумма краткосрочной кредиторской задолженности по деньгам временного размещения, суммы тиынов, невыплаченные или излишне выплаченные в случаях увольнения работника, завершения срока обучения стипендиата, окончания срока действия исполнительного листа или другого документа со сроком до одного года, по причине изъятия наличных тиынов из денежного обращения, а также прочая кредиторская задолженность.";
пункт 31 изложить в следующей редакции:
"31. По строке 300 "Итого краткосрочных обязательств" показывается итоговая сумма строк 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223.";
пункт 34 изложить в следующей редакции:
"34. В разделе "Чистые активы/капитал" отражаются суммы финансирования, за счет внешних займов и связанных грантов, резервов, образованных в результате текущей деятельности, накопленного финансового результата государственного учреждения.
По строке 410 "Финансирование капитальных вложений за счет внешних займов и связанных грантов" (5012) показывается сумма финансирования за счет внешних займов и связанных грантов.
По строке 411 "Резервы" (5110) показываются остатки по резервам: на переоценку основных средств, нематериальных активов, финансовых инвестиций, на пересчет иностранной валюты по зарубежной деятельности, прочие резервы.
По строке 412 "Накопленный финансовый результат" (5210, 5220) показывается финансовый результат государственного учреждения с нарастающим итогом, включая отчетный год.";
в пункте 39:
части третью, четвертую и пятую изложить в следующей редакции:
"По строке 011 "Финансирование текущей деятельности" (6010) показывается сумма бюджетного финансирования, выделенная по индивидуальному плану финансирования на содержание и текущую деятельность государственного учреждения, за счет других бюджетов, по операциям, связанным с поступлениями в республиканский бюджет в виде стоимости товаров. Доходы от финансирования текущей деятельности показываются за вычетом возвращенного в бюджет государственным учреждением неиспользованного остатка средств в конце отчетного года, отраженного на счете 6090 "Возврат остатков бюджетных средств".

012 "Күрделі салымдарды қаржыландыру" (6020) жолы бойынша күрделі салымдарды қаржыландыруды тұтынудан түскен кірістер көрсетіледі.
013 "Сыртқы қарыздар есебінен қаржыландырудан алынатын кірістер" (6070) жолы бойынша сыртқы қарыздар есебінен түсімдер түсетін кірістер көрсетіледі.";
40-тармақ:
үшінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"111 "Еңбекақы төлеу" (7010, 7030) жолы бойынша мемлекеттік мекеменің қызметкерлеріне еңбекақы төлеу, қызметкерлердің пайдаланылмаған демалыстары бойынша есептелген резервтер бойынша шығыстардың сомасы және басқа да төлемдер бойынша шығыстардың сомасы көрсетіледі.";
бесінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"113 "Салықтар мен бюджетке төленетін төлемдер" (7040) жолы бойынша әлеуметтік салық және бюджетке тиесілі әлеуметтік есептеулер бойынша шығыстардың сомасы көрсетіледі.";
сегізінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"116 "Коммуналдық шығыстар" (7080) жолы бойынша коммуналдық қызметтер (газ, су, электр энергиясы, жылу, байланыс) үшін есептелген шығыстардың сомасы көрсетіледі.";
он бесінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"130 "Бюджеттік төлемдер бойынша шығыстар" жолы бойынша 131, 132, 133, 134, 135-жолдардың жиынтық сомасы көрсетіледі.";
он сегізінші, он тоғызыншы және жиырмасыншы бөліктері мынадай редакцияда жазылсын:
"133 "Нысаналы трансферттер" (7210) жолы бойынша нысаналы трансферттер сомасы көрсетіледі.
134 "Жалпы сипаттағы трансферттер" (7240) жолы бойынша жалпы сипаттағы трансферттер бойынша шығыстардың сомасы көрсетіледі.
135 "Жеке тұлғаларға трансферттер" (7210) жолы бойынша мемлекеттік мекеменің жұмыскерлері болып табылмайтын жеке тұлғалардың трансферттері бойынша есептелген шығыстардың сомасы көрсетіледі.";
90-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"100 "Ақша қаражатының түсуi – барлығы" жолы 010, 017, 020, 030, 040, 050, 060-жолдардың жиынтық сомасын көрсетедi.";
91-тармақтың алтыншы бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"150 "Тауарлар мен қызметтер үшін берілген аванстар" жолы бойынша көрсетілетін тауарлар, жұмыстар мен қызметтер үшін берілген аванстар бойынша ақшалай төлемдер көрсетіледі.";
94-тармақтың алтыншы бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"350 "Өзгелер" жолы бойынша инвестициялық қызметтен басқа түсімдер бойынша ақша қаражатының сомасы көрсетіледі.";
95-тармақтың жетінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"460 "Өзгелер" жолы бойынша басқа инвестициялық қызметтен шыққан ақша қаражатының сомасы, соның ішінде материалдық емес активтерге аяқталмаған құрылыс және күрделі салымдар көрсетіледі.";
99-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"720 "Өзгелер" жолы бойынша басқа қаржылық қызметтен шыққан ақша қаражаты бойынша сома көрсетіледі.";

По строке 012 "Финансирование капитальных вложений" (6020) показываются доходы от финансирования по капитальным вложениям.
По строке 013 "Доходы от финансирования за счет внешних займов" (6070) показываются доходы от поступления внешних займов.";
в пункте 40:
часть третью изложить в следующей редакции:
"По строке 111 "Оплата труда" (7010, 7030) показывается сумма расходов по оплате труда работников государственного учреждения, начисленному резерву по неиспользованным отпускам работников и другим расходам по оплате труда.";
часть пятую изложить в следующей редакции:
"По строке 113 "Налоги и платежи в бюджет" (7040) показывается сумма начисленных расходов по социальному налогу и социальным отчислениям, причитающимся в бюджет.";
часть восьмую изложить в следующей редакции:
"По строке 116 "Коммунальные расходы" (7080) показывается сумма начисленных расходов за коммунальные услуги (за газ, воду, электроэнергию, отопление, связь).";
часть пятнадцатую изложить в следующей редакции:
"По строке 130 "Расходы по бюджетным выплатам" показывается сумма строк 131, 132, 133, 134, 135.";
части восемнадцатую, девятнадцатую и двадцатую изложить в следующей редакции:
"По строке 133 "Целевые трансферты" (7210) показывается сумма расходов по целевым трансфертам.
По строке 134 "Трансферты общего характера" (7240) показывается сумма расходов по трансфертам общего характера.
По строке 135 "Трансферты физическим лицам" (7210) показывается сумма начисленных расходов по трансфертам физическим лицам, не являющимся работниками государственного учреждения.";
часть первую пункта 90 изложить в следующей редакции:
"90. Строка 100 "Поступление денежных средств – всего" показывает сумму строк 010, 017, 020, 030, 040, 050, 060.";
часть шестую пункта 91 изложить в следующей редакции:
"По строке 150 "Авансы, выданные за товары и услуги" показываются денежные выплаты по авансам, выданным за предоставленные товары, работы и услуги.";
часть шестую пункта 94 изложить в следующей редакции:
"По строке 350 "Прочие" показывается сумма денежных средств по прочим поступлениям от инвестиционной деятельности.";
часть седьмую пункта 95 изложить в следующей редакции:
"По строке 460 "Прочие" показывается сумма по прочим выбывшим денежным средствам от инвестиционной деятельности, в том числе на незавершенное строительство и капитальные вложения в нематериальные активы.";
часть третью пункт 99 изложить в следующей редакции:
"По строке 720 "Прочие" показывается сумма по прочим выбывшим денежным средствам от финансовой деятельности.";

103-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"103-1. 2014 жылдан бастап "Таза активтердің/капиталдық өзгерістері туралы есеп" (4-нысан) есепті кезеңдегі бухгалтерлік баланстың "Таза активтер/капитал" бөлімінің баптары бөлігінде жасалады, 070, 080, 090, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 110, 120-жолдар өткен жылдың ұқсас кезеңіне толтырылады.";
103-5-тармақтың:
бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"040 "Есепті кезеңдегі таза активтердегі/капиталдағы өзгерістер" жолы бойынша 041, 042, 043, 044, 045, 046, 047, 048-жолдардың жиынтық сомасы көрсетіледі.";
сегізінші және тоғызыншы бөліктері мынадай редакцияда жазылсын:
"047 "Таза активтердің/капиталдың өзгерістері туралы есепте тікелей танылған қаржыландырудың ұлғаюы" жолы бойынша сыртқы қарыздар мен байланысты гранттар есебінен күрделі салымға бюджеттен қаржыландыру арқылы алынған сомасы көрсетіледі.
048 "Таза активтердің/капиталдың өзгерістері туралы есепте тікелей танылған қаржыландырудың азаюы" жолы бойынша жыл аяғында есептен шығарылатын сыртқы қарыздар мен байланысты гранттар есебінен қаржыландыру сомасы көрсетіледі.";
оныншы бөлігі алынып тасталсын;
103-11-тармақтың:
бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"103-11. 100 "Өткен кезеңдегі таза активтердегі/капиталдағы өзгерістер" жолы бойынша 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108-жолдардың жиынтық сомасы көрсетіледі.";
сегізінші және тоғызыншы бөліктері мынадай редакцияда жазылсын:
"107 "Таза активтердің/капиталдың өзгерістері туралы есепте тікелей танылған қаржыландырудың ұлғаюы" жолы бойынша сыртқы қарыздар мен байланысты гранттар есебінен күрделі салымдарды қаржыландыру сомасы көрсетіледі.
108 "Таза активтердің/капиталдың өзгерістері туралы есепте қаржыландырудың азаюы" жолы бойынша жыл аяғында есептен шығарылатын сыртқы қарыздар мен байланысты гранттар есебінен қаржыландыру сомасы көрсетіледі.";
оныншы бөлігі алынып тасталсын;
сексен төртінші абзац 105-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"5 "Қаржылық есептiлiкке түсiндiрме жазба" нысанының 16-кестесiне сәйкес элиминирленген операцияларды анықтау мақсатында өзара операциялары бойынша шығыс және кіріс түрлері жөніндегі ақпарат.";
108-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"108. Мемлекеттiк мекемелердiң, бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерiнiң және бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдардың бюджеттiк есептiлiктi жасау және ұсыну қағидаларын бекiту туралы Қазақстан Республикасы Қаржы Министрінің 2014 жылғы 31 шілдедегі № 324 (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 9699) бұйрығының талаптарына сәйкес.";
қаржылық есептілікті жасау және ұсыну қағидаларына қосымша осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

пункт 103-1 изложить в следующей редакции:
"103-1. "Отчет об изменениях чистых активов/капитала" (форма 4) составляется в разрезе статей раздела "Чистые активы/капитал" бухгалтерского баланса за отчетный период, строки 070, 080, 090, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 110, 120 заполняются за аналогичный период прошлого года, начиная с 2014 года.";
в пункте 103-5:
часть первую изложить в следующей редакции:
"По строке 040 "Изменения в чистых активах/капитале за отчетный период" показывается сумма строк 041, 042, 043, 044, 045, 046, 047, 048.";
части восьмую и девятую изложить в следующей редакции:
"По строке 047 "Увеличение финансирования, признанное напрямую в Отчете об изменениях чистых активов/капитала" показывается сумма полученного из бюджета финансирования на капитальные вложения за счет внешних займов и связанных грантов.
По строке 048 "Уменьшение финансирования, признанное напрямую в Отчете об изменениях чистых активов/капитала" показывается сумма финансирования за счет внешних займов и связанных грантов, списанная в конце отчетного года.";
часть десятую исключить;
в пункте 103-11:
часть первую изложить в следующей редакции:
"103-11. По строке 100 "Изменения в чистых активах/капитале за прошлый период" показывается сумма строк 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108.";
части восьмую и девятую изложить в следующей редакции:
"По строке 107 "Увеличение финансирования, признанное напрямую в отчете об изменениях чистых активов/капитала" показывается сумма финансирования на капитальные вложения за счет внешних займов и связанных грантов в прошлом периоде.
По строке 108 "Уменьшение финансирования, признанное напрямую в Отчете об изменениях чистых активов/капитала" показывается сумма финансирования за счет внешних займов и связанных грантов, списанная в прошлом периоде.";
часть десятую исключить;
абзац восемдесять четвертую пункта 105 изложить в следующей редакции:
"информация по видам доходов и расходов по взаимным операциям согласно таблице 16 формы 5 "Пояснительная записка к финансовой отчетности", в целях выявления операций по элиминированию.";
пункт 108 изложить в следующей редакции:
"108. Обязательно излагается информация по бюджетной отчетности, представленной в соответствии с требованиями Правил составления и представления бюджетной отчетности государственными учреждениями, администраторами бюджетных программ и уполномоченными органами по исполнению бюджета, утвержденными приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра финансов Республики Казахстан от 31 июля 2014 года № 324 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9699).";
приложение к Правилам составления и представления финансовой отчетности изложить в новой редакции, согласно приложению 7 к настоящему приказу.

2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Бухгалтерлік есебі мен аудиті әдіснамасы департаменті (А.Т. Бектурова) заңнамада белгіленген тәртіпте:
1) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналасуын.
3. 2016 жылғы 1 қаңтарға арналған есептілік осы бұйрыққа енгізілген өзгерістерді ескермей жасалады және ұсынылады.
4. Осы бұйрық 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасы
Қаржы Министрі
Б. Сұлтанов
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрiнiң
2015 жылғы 27 қарашадағы
№ 588 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінiң
2010 жылғы 8 шілдедегі
№ 325 бұйрығына
1-қосымша
нысан
"___" ______________ жағдай бойынша бухгалтерлiк баланс
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi _____________________
Мемлекеттiк мекеменiң атауы __________________________
Мерзiмдiлiгi: жылдық, жартыжылдық ___________________
Өлшем бiрлiгi: мың теңге
АКТИВТЕР
Жол коды
Есептi кезеңнiң басында
Есептi кезеңнiң аяғында
1
2
3
4
I. Қысқа мерзiмдi активтер
Ақшалай қаражат және олардың баламалары

2. Департаменту методологии бухгалтерского учета и аудита Министерства финансов Республики Казахстан (Бектурова А.Т.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Установить, что отчетность на 1 января 2016 года составляется и представляется без учета изменений внесенных настоящим приказом.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2016 года.
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Султанов
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 27 ноября 2015 года № 588
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 8 июля 2010 года № 325
форма
Бухгалтерский баланс
по состоянию на "___" __________
Администратор бюджетных программ ________________
Наименование государственного учреждения __________
Периодичность: годовая, полугодовая_________________
Единица измерения: тыс.тенге
АКТИВЫ
Код строки
На начало отчетного периода
На конец отчетного периода
1
2
3
4
I. Краткосрочные активы
Денежные средства и их эквиваленты

Ақша қаражатының шығуы - барлығы (710, 720-жолдар сомасы)
800
Қарыздарды өтеу
710
Өзгелер
720
Қаржылық қызметтен түскен ақша қаражатының таза сомасы (700-жол минус 800-жол)
900
Ақша қаражатының ұлғаюы +/- азаюы (300-жол+/-600-жол+/-900-жол)
910
Таза бағамдық айырма
911
Кезеңнiң басындағы ақша қаражаты
920
Кезеңнiң аяғындағы ақша қаражаты
930
Басшы ______ _________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, болған кездегі - әкесінің аты))
М.О.
Бас бухгалтер ______ __________________________________________
(қолы) (тегі, аты, болған кездегі - әкесінің аты))
"____" _______________ ж.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрiнiң
2015 жылғы 27 қарашадағы
№ 588 бұйрығына
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінiң
2010 жылғы 8 шілдедегі
№ 325 бұйрығына
4-қосымша
ныса
"____"_____________________
аяқталатын жылдағы таза активтердiң/капиталдың
өзгерiстерi туралы есеп
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi ________________________
Мемлекеттiк мекеменiң атауы _____________________________
Мерзiмдiлiгi: жылдық, жартыжылдық ______________________
Өлшем бiрлiгi: мың теңге
Көрсеткіштер
Жол коды
Күрделі салымдарды қаржыландыру
Резервтер
Жинақталған қаржылық нәтиже
Таза активтердің/капиталдың барлығы
1
2
3
4
5
6
Есепті кезеңнің басындағы сальдо

Выбытие денежных средств - всего (сумма строк 710, 720)
800
Погашение займов
710
Прочие
720
Чистая сумма денежных средств от финансовой деятельности (строка 700 минус строка 800)
900
Увеличение +/- уменьшение денежных средств (строка 300 +/- строка 600 +/- строка 900)
910
Чистая курсовая разница
911
Денежные средства на начало периода
920
Денежные средства на конец периода
930
Руководитель _________ __________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
М.П.
Главный бухгалтер _______ _______________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
"___" _______________ г.
Приложение 4
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 27 ноября 2015 года № 588
Приложение 4
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 8 июля 2010 года № 325
форма
Отчет об изменениях чистых активов/капитала
за год, заканчивающийся
на "____"_________________
Администратор бюджетных программ ________________
Наименование государственного учреждения __________
Периодичность: годовая, полугодовая_________________
Единица измерения: тыс.тенге
Показатели
Код строки
Финансирование капитальных вложений
Резервы
Накопленный финансовый результат
Всего чистые активы/ капитал
1
2
3
4
5
6
Сальдо на начало отчетного периода

660
Жолдамалар
670
Әскери техниканың оқулық құралдары
680
Мәдени мұра активтерi
690
Басшы ______ ___________________________________________
(қолы) (тегі, аты, болған кездегі - әкесінің аты))
М.О.
Бас бухгалтер _____ ____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, болған кездегі - әкесінің аты))
"__" ___________________ ж.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 27 қарашадағы
№ 588 бұйрығына
7-қосымша
Қаржы есептілігін жасау
мен ұсынудың ережесіне
қосымша
Жылдық және жартыжылдық есептердің нысандары бойынша
қаржылық есептіліктің негізгі көрсеткіштерін келісу схемасы
Тексерілетін көрсеткіш
Онымен келісілетін көрсеткіш
Қаржылық есептілік көрсеткіштері
1-нысан Бухгалтерлік баланс
3-нысан Мемлекеттік мекеменің шоттарындағы қаржыландыру көздері бойынша ақша қозғалысы туралы есеп
3, 4-бағандардың 010-жолы
тиісінше 3-бағанның 920 және 930-жолдары
1-нысан Бухгалтерлік баланс
4-нысан Таза активтердің/капиталдың өзгеруі туралы есеп
тиісінше 3-бағанның 410, 412, 413-жолдары
тиісінше 3, 4, 5-бағандардың 010-жолы
тиісінше 4-бағанның 410, 412, 413-жолдары
тиісінше 3, 4, 5-бағандардың 060-жолы
1-нысан Бухгалтерлік баланс
5-нысан Қаржылық есептілікке түсіндірме жазба
3, 4-бағандардың 010-жолы
1-кестінің 3,4-бағандардың 100-жолы
3, 4-бағандардың 011-жолы
2-кестінің 8-бағанының 030 және 031-жолдары
3, 4-бағандардың 014-жолы
3-кестенің 3-бағанының 030 және 031-жолдары
3, 4-бағандардың 020-жолы
4-кестенің 8-бағанының 030 және 031-жолдары
3, 4-бағандардың 110-жолы
5-кестенің 8-бағанының 030 және 031-жолдары
3, 4-бағандардың 114-жолы
6-кестенің 11-бағанының 040 және 041-жолдары
3, 4-бағандардың 116-жолы
7-кестенің 6-бағанының 040 және 041-жолдары
3, 4-бағандардың 117-жолы
8-кестенің 5-бағанының 040 және 041-жолдары
3, 4-бағандардың 118-жолы
9-кестенің 9-бағанының 040 және 041-жолдары
3, 4-бағандардың 210-жолы
10-кестенің 6-бағанының 010 және 013-жолдары
3, 4-бағандардың 310-жолы
11-кестенің 6-бағанының 010 және 013-жолдары
2-нысан Қаржылық қызмет нәтижелерi туралы есеп
4-нысан Таза активтердің/капиталдың өзгеруі туралы есеп
3-бағанның 300-жолы
5-бағанның 050-жолы
4-бағанның 300-жолы
5-бағанның 110-жолы

660
Путевки
670
Учебные предметы военной техники
680
Активы культурного наследия
690
Руководитель _________ __________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
М.П.
Главный бухгалтер _______ _______________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
"___" _______________ г.
Приложение 7
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 27 ноября 2015 года № 588
Приложение
к Правилам составления и
представления финансовой
отчетности
Схема согласования основных показателей финансовой
отчетности по формам годового и полугодового отчетов
Проверяемый показатель
Согласуемый с ним показатель
Показатели финансовой отчетности
Форма 1 Бухгалтерский баланс
Форма 3 Отчет о движении денег на счетах государственного учреждения по источникам финансирования (прямой метод)
Строка 010 графы 3,4
Строки 920 и 930 графы 3 соответственно
Форма 1 Бухгалтерский баланс
Форма 4 Отчет об изменениях чистых активов/капитала
Строки 410, 411, 412 графы 3 соответственно
Строка 010 графы 3,4,5 соответственно
Строки 410, 411, 412 графы 4 соответственно
Строка 060 графы 3,4,5 соответственно
Форма 1 Бухгалтерский баланс
Форма 5 Пояснительная записка к финансовой отчетности
Строка 010 графы 3,4
Строка 100 графы 3,4 соответственно Таблицы 1
Строка 011 графы 3,4
Строки 030 и 031 графы 8 Таблицы 2
Строка 014 графы 3,4
Строки 030 и 031 графы 3 Таблицы 3
Строка 020 графы 3,4
Строки 030 и 031 графы 8 Таблицы 4
Строка 110 графы 3,4
Строки 030 и 031 графы 8 Таблицы 5
Строка 114 графы 3,4
Строки 040 и 041 графы 11 Таблицы 6
Строка 116 графы 3,4
Строки 040 и 041 графы 6 Таблицы 7
Строка 117 графы 3,4
Строки 040 и 041 графы 5 Таблицы 8
Строка 118 графы 3,4
Строки 040 и 041 графы 9 Таблицы 9
Строка 210 графы 3,4
Строки 010 и 013 графы 6 Таблицы 10
Строка 310 графы 3,4
Строки 010 и 013 графы 6 Таблицы 11
Форма 2 Отчет о результатах финансовой деятельности
Форма 4 Отчет об изменениях чистых активов/капитала
Строка 300 графы 3
Строка 300 графы 4
Строка 050 графы 5
Строка 110 графы 5