Cатуға тыйым салынған Қазақстан Республикасының Қарулы Күштері, басқа да әскерлер мен әскери құралымдардың әскери қызметшілерінің, құқық қорғау органдары, арнаулы мемлекеттік органдар қызметкерлерінің әскери немесе арнаулы нысанды, нысанды киім-кешегінің заттарына, айырым белгiлерiне жататын тауарлар тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің м.а. 2015 жылғы 25 қарашадағы № 719 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 31 желтоқсанда № 12707 болып тіркелді.
"Сауда қызметін реттеу туралы" 2004 жылғы 12 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 32-бабы 3-тармағының 4-1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қоса беріліп отырған қосымшаға сәйкес сатуға тыйым салынған Қарулы Күштердің, басқа да әскерлер мен әскери құралымдардың әскери қызметшілерінің, құқық қорғау органдарының, арнаулы мемлекеттік органдар қызметкерлерінің әскери немесе арнаулы нысанды, нысанды киім-кешегінің заттарына, айырым белгiлерiне жататын тауарлар тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Сауда қызметін реттеу департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның мерзімді баспасөз басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялануға жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық оның алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
міндетін атқарушы
М. Құсайынов
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры
__________________ А. Дауылбаев
2015 жылғы 23 желтоқсан
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс министрі
__________________ И. Тасмағамбетов
2015 жылғы 3 желтоқсан
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік күзет
қызметінің бастығы
__________________ А. Күреңбеков
2015 жылғы 15 желтоқсан
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік
комитетінің төрағасы
__________________ Н. Әбіқаев
2015 жылғы 21 желтоқсан
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі
__________________ Қ. Қасымов

Об утверждении Перечня товаров, относящихся к предметам военной или специальной формы, форменной одежды, знаков различия военнослужащих Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований, сотрудников правоохранительных и специальных государственных органов Республики Казахстан, запрещенных к продаже
Приказ и.о. Министра национальной экономики Республики Казахстан от 25 ноября 2015 года № 719. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 декабря 2015 года № 12707.
В соответствии с подпунктом 4-1) пункта 3 статьи 32 Закона Республики Казахстан от 12 апреля 2004 года "О регулировании торговой деятельности", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый Перечень товаров, относящихся к предметам военной или специальной формы, форменной одежды, знаков различия военнослужащих Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований, сотрудников правоохранительных и специальных государственных органов, запрещенных к продаже согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту регулирования торговой деятельности Министерства национальной экономики Республики Казахстан обеспечить в установленном законодательством Республики Казахстан порядке:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
М. Кусаинов
"СОГЛАСОВАН"
Генеральный прокурор
Республики Казахстан
___________ А. Даулбаев
25 декабря 2015 год
"СОГЛАСОВАН"
Министр обороны
Республики Казахстан
____________ И. Тасмагамбетов
3 декабря 2015 год
"СОГЛАСОВАН"
Начальник Службы
государственной охраны
Республики Казахстан
______________ А. Куренбеков
15 декабря 2015 год
"СОГЛАСОВАН"
Председатель Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
_______________ Н. Абыкаев
21 декабря 2015 год
"СОГЛАСОВАН"
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
______________ К. Касымов

2015 жылғы 27 қараша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
міндетін атқарушысының
2015 жылғы 25 қарашадағы
№ 719 бұйрығына
қосымша
Сатуға тыйым салынған Қазақстан Республикасының Қарулы Күштері, басқа да әскерлер мен әскери құралымдардың әскери қызметшілерінің, құқық қорғау органдары, арнаулы мемлекеттік органдар қызметкерлерінің әскери немесе арнаулы нысанды, нысанды киім-кешегінің заттарына, айырым белгiлерiне жататын тауарлар тізбесі

27 ноября 2015 год
Приложение к приказу
исполняющего обязанности
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 25 ноября 2015 года № 719
Перечень
товаров, относящихся к предметам военной или специальной формы, форменной одежды, знаков различия военнослужащих Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований, сотрудников правоохранительных и специальных государственных органов Республики Казахстан, запрещенных к продаже

Ескерту. Қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Сауда және интеграция министрінің 15.02.2023 № 75-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
п/п
Бұйымдарының атауы
1. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі (бұдан әрі - ІІМ) полиция қызметкерлерінің нысанды киім бұйымдары мен фурнитурасы*
1.
алтын түсті ІІМ-нің нысанды түймесі бар ақсұр түсті парадтық-салтанаттық фуражка (құрсамасы қызыл түсті)
2.
алтын түсті ІІМ-нің нысанды түймесі бар көк жасыл түсті күнделікті фуражка (құрсамасы қызыл түсті)
3.
қызыл түсті канты бар көк-жасыл түсті нысанды пилотка
4.
ІІМ эмблемасымен бірге жарық шағылыстырғыш көмкермесі бар қара көк түсті жазғы кепка (бейсболка)
5.
ІІМ эмблемасымен бірге жарық шағылыстырғыш көмкермесі бар қара көк түсті маусымдық
6.
ІІМ эмблемасы бар көк жасыл түсті кепка
7.
алтын түсті ІІМ-нің нысанды түймесі, қызыл түсті канты бар ақсұр түсті қаңқасы қалыпталып тартылған кепка
8.
алтын түсті ІІМ-нің нысанды түймесі, қызыл түсті канты бар көк жасыл түсті қаңқасы қалыпталып тартылған кепка
9.
қара түсті былғары үсті бар қара түсті құлақшын
10.
сұр түсті қаракөлден тігілген папаха
11.
қызыл түсті канты бар, жеңдік белгісі және алтын түсті ІІМ-нің нысанды түймелері бар ақсұр түсті парадтық-салтанаттық мундир
12.
қызыл түсті канты бар, жеңдік белгісі және алтын түсті ІІМ-нің нысанды түймелері бар күнделікті көк жасыл китель
13.
қызыл түсті канты бар көк-жасыл түсті нысанды шалбар
14.
қызыл канты бар көк-жасыл түсті нысанды юбка
15.
көк жасыл түсті күнделікті костюм (ІІМ погонын бекітуге арналған арнайы белдікұстағыштары бірге жеңдік белгісі және алтын түсті ІІМ-нің нысанды түймелері бар күрте мен қызыл түсті канты бар шалбар)
16.
ІІМ жеңдік белгісі бар, арқасында "ЖОЛ-ПАТРУЛЬДIК ПОЛИЦИЯСЫ" жазбасы бар, жарық шағылыстырғыш көмкермесі бар қара көк түстегі жиынтықтағы қызмет атқаруға арналған костюм
17.
ІІМ погонын бекітуге арналған арнайы белдікұстағыштары бірге жеңдік белгісі және алтын түсті ІІМ-нің нысанды түймелері бар көк жасыл түсті "сырмамен" бекітілетін күнделікті күрте
18.
ІІМ жеңдік белгісі және алтын түсті ІІМ-нің нысанды түймелері бар, арқасында "ЖОЛ-ПАТРУЛЬДIК ПОЛИЦИЯСЫ" деген жазбасы бар, жарық шағылыстырғыш көмкермесі бар көк жасыл түсті "сырма" бекітілетін күнделікті күрте
19.
ІІМ жеңдік белгісі бар кішкентай погондар бар жемпір
20.
ІІМ погондарын бекітуге арналған арнайы белдікұстағыштары бар ІІМ жеңдік белгісі бар ұзын және қысқа жеңді ақсұр түсті жейде
21.
ІІМ погондарын бекітуге арналған арнайы белдікұстағыштары бар ІІМ жеңдік белгісі бар ұзын және қысқа жеңді ақсұр түсті жейде (әйелдер жейдесі)
22.
жеңдік белгісі мен алтын түсті ІІМ нысанды түймелері бар сұр түсті қаракөл жағасы бар парадтық-салтанаттық пальто
23.
жеңдік белгісі мен алтын түсті ІІМ нысанды түймелері бар қара түсті үлбір жағасы бар парадтық-салтанаттық пальто
24.
жеңдік белгісі мен алтын түсті ІІМ нысанды түймелері бар сұр түсті үлбір жағасы бар қара түсті жылы күрте
25.
жеңдік белгісі мен алтын түсті ІІМ нысанды түймелері бар қара түсті үлбір жағасы бар қара түсті жылы күрте
26.
арқасында "ПОЛИЦИЯ" деген жазбасы бар, ІІМ-нің погонын бекітуге арналған арнайы белдікұстағыштары бар, ІІМ жеңдік белгісі бар, сұр түсті қаракөл жағасы бар қара көк түсті жылы костюм
27.
арқасында "ПОЛИЦИЯ" деген жазбасы бар, ІІМ-нің погонын бекітуге арналған арнайы белдікұстағыштары бар, ІІМ жеңдік белгісі бар, қара түсті үлбір жағасы бар қара көк түсті жылы костюм
28.
арқасында "ЖОЛ-ПАТРУЛЬДIК ПОЛИЦИЯСЫ" деген жазбасы бар, ІІМ-нің погонын бекітуге арналған арнайы белдікұстағыштары бар, ІІМ жеңдік белгісі бар, сұр түсті қаракөл жағасы бар жарық шағылыстырғыш көмкермесі бар қара көк түсті жиынтықтағы жылы костюм
29.
арқасында "ЖОЛ-ПАТРУЛЬДIК ПОЛИЦИЯСЫ" деген жазбасы бар, ІІМ-нің погонын бекітуге арналған арнайы белдікұстағыштары бар, ІІМ жеңдік белгісі бар, қара түсті үлбір жағасы бар жарық шағылыстырғыш көмкермесі бар қара көк түсті жиынтықтағы жылы костюм
30.
арқасында "ПОЛИЦИЯ" деген жазбасы бар, ІІМ-нің погонын бекітуге арналған арнайы белдікұстағыштары бар, ІІМ жеңдік белгісі бар қара түсті маусымдық күрте
31.
арқасында "ЖОЛ-ПАТРУЛЬДIК ПОЛИЦИЯСЫ" деген жазбасы бар, ІІМ-нің погонын бекітуге арналған арнайы белдікұстағыштары бар, ІІМ жеңдік белгісі бар, жарық шағылыстырғыш көмкермесі бар қара түсті маусымдық күрте
32.
жеңдік белгісі бар және алтын түсті ІІМ нысанды түймелері бар қара түсті маусымдық плащ
33.
арқасында "ПОЛИЦИЯ" деген жазбасы бар желбей-күрте
34.
арқасында "ЖОЛ-ПАТРУЛЬДIК ПОЛИЦИЯСЫ" деген жазбасы бар, жарық шағылыстырғыш көмкермесі бар арнайы желбей костюм
35.
арқасында "ЖОЛ-ПАТРУЛЬДIК ПОЛИЦИЯСЫ" деген жазбасы бар, жарық шағылыстырғыш көмкермесі бар сары түсты сигналдық жилет
36.
ІІМ жеңдік белгісі бар, жиынтықтағы қара – ақ түсті былғары костюм (күрте, етікке салатын шалбар)
37.
арқасында "ЖОЛ-ПАТРУЛЬДIК ПОЛИЦИЯСЫ" деген жазбасы бар, ІІМ жеңдік белгісі бар, жарық шағылыстырғыш көмкермесі бар қара түсті тықыр жүнді тондық қой терісінен тігілген жылы костюм
38.
айырым белгілері бар, кішкентай погондары бар жиынтықтағы камуфляж түстес жазғы костюм (камуфляж түстес ІІМ жеңдік белгісі бар, қызметкердің қан тобы белгіленетін омыраулық жапсырмасы мен "ҚАЗАҚСТАН" деген жазбасы бар)
39.
айырым белгілері бар, кішкентай погондары бар жиынтықтағы камуфляж түстес жылы костюм (камуфляж түстес ІІМ жеңдік белгісі бар, қызметкердің қан тобы белгіленетін омыраулық жапсырмасы мен "ҚАЗАҚСТАН" деген жазбасы бар)
40.
ІІМ барлық түрдегі фурнитуралары: ІІМ символикасы бар эмблема; барлық түрдегі погондар мен кішкене погондар; жеңдік және омыраулық белгілер; шеврондар; барлық түрдегі жапсырмалар; эмблемасы бар кокардалар мен ІІМ символикасы бар кокардалар; жиектеулер мен тігіндер; эмбемалар; нысанды түймелер; ордендер мен медальдар; сыныптық мамандардың белгілері мен кішкене белгілері; парадтық белдіктерге ІІМ символикасы бар айылбастар; ішкі істер органдары қызметкерлерінің қызметтік куәліктері мен оларға қабықшалар

Сноска. Перечень с изменениями, внесенными приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра торговли и интеграции РК от 15.02.2023 № 75-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Наименование предметов
1. Предметы форменной одежды и фурнитуры сотрудников полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан (далее – МВД)*
1.
фуражка парадно-выходная светло-серого цвета с форменными пуговицами МВД золотистого цвета (околыш красного цвета)
2.
фуражка повседневная сине-зеленого цвета с форменными пуговицами МВД золотистого цвета (околыш красного цвета)
3.
пилотка форменная сине-зеленого цвета с кантом красного цвета
4.
кепи (бейсболка) летнее темно-синего цвета со светоотражающей отделкой, с эмблемой МВД
5.
кепи (бейсболка) демисезонное черного цвета со светоотражающей отделкой, с эмблемой МВД
6.
кепи сине-зеленого цвета с эмблемой МВД
7.
кепи формованное обтяжное на каркасе светло-серого цвета с кантом красного цвета, форменными пуговицами МВД золотистого цвета
8.
кепи формованное обтяжное на каркасе сине-зеленого цвета с кантом красного цвета, форменными пуговицами МВД золотистого цвета
9.
шапка-ушанка черного цвета с кожаным верхом черного цвета с фурнитурой
10.
папаха из каракуля серого цвета с фурнитурой
11.
мундир парадно-выходной светло-серого цвета с кантами красного цвета, с нарукавным знаком и форменными пуговицами МВД золотистого цвета
12.
китель повседневный сине-зеленого цвета с кантами красного цвета, с нарукавным знаком и форменными пуговицами МВД золотистого цвета
13.
брюки форменные сине-зеленого цвета с кантами красного цвета
14.
юбка форменная сине-зеленого цвета с кантом красного цвета
15.
костюм повседневный сине-зеленого цвета (куртка с нарукавным знаком и форменными пуговицами МВД золотистого цвета, со специальными шлевками для крепления погон МВД и брюки с кантами красного цвета)
16.
костюм для несения службы со светоотражающей отделкой в комплекте темно-синего цвета с нарукавным знаком МВД, с надписью на спине "ЖОЛ-ПАТРУЛЬДIК ПОЛИЦИЯСЫ"
17.
куртка повседневная на замке "молния" сине-зеленого цвета с нарукавным знаком и форменными пуговицами МВД золотистого цвета, со специальными шлевками для крепления погон МВД
18.
куртка повседневная на замке "молния" сине-зеленого цвета со светоотражающей отделкой, с нарукавным знаком и форменными пуговицами МВД золотистого цвета, с надписью на спине "ЖОЛ-ПАТРУЛЬДIК ПОЛИЦИЯСЫ"
19.
пуловер темно-синего цвета с погончиками, с нарукавным знаком МВД
20.
рубашки светло-серого цвета с длинными и короткими рукавами с нарукавным знаком МВД, со специальными шлевками для крепления погон МВД
21.
рубашки (блузки) светло-серого цвета с длинными и короткими рукавами с нарукавным знаком МВД, со специальными шлевками для крепления погон МВД
22.
пальто парадно-выходное с каракулевым воротником серого цвета с нарукавным знаком и форменными пуговицами МВД золотистого цвета
23.
пальто парадно-выходное с меховым воротником с нарукавным знаком и форменными пуговицами МВД золотистого цвета
24.
куртка утепленная черного цвета с каракулевым воротником серого цвета, с нарукавным знаком и форменными пуговицами МВД золотистого цвета
25.
куртка утепленная черного цвета с меховым воротником черного цвета с нарукавным знаком и форменными пуговицами МВД золотистого цвета
26.
костюм утепленный черно-синего цвета с каракулевым воротником серого цвета, с нарукавным знаком МВД, со специальными шлевками для крепления погон МВД, с надписью на спине "ПОЛИЦИЯ"
27.
костюм утепленный черно-синего цвета с меховым воротником, с нарукавным знаком МВД, со специальными шлевками для крепления погон МВД, с надписью на спине "ПОЛИЦИЯ"
28.
костюм утепленный в комплекте черно-синего цвета со светоотражающей отделкой, с каракулевым воротником серого цвета, с нарукавным знаком МВД, со специальными шлевками для крепления погон МВД, с надписью на спине "ЖОЛ-ПАТРУЛЬДIК ПОЛИЦИЯСЫ"
29.
костюм утепленный в комплекте черно-синего цвета со светоотражающей отделкой, с меховым воротником с нарукавным знаком МВД, со специальными шлевками для крепления погон МВД, с надписью на спине "ЖОЛ-ПАТРУЛЬДIК ПОЛИЦИЯСЫ"
30.
куртка демисезонная черного цвета с нарукавным знаком МВД, со специальными шлевками для крепления погон МВД, с надписью на спине "ПОЛИЦИЯ"
31.
куртка демисезонная черного цвета со светоотражающей отделкой с нарукавным знаком МВД, со специальными шлевками для крепления погон МВД, с надписью на спине "ЖОЛ-ПАТРУЛЬДIК ПОЛИЦИЯСЫ"
32.
плащ демисезонный черного цвета с нарукавным знаком и форменными пуговицами МВД золотистого цвета
33.
куртка-дождевик с надписью на спине "ПОЛИЦИЯ"
34.
специальный костюм-дождевик со светоотражающей отделкой в комплекте с надписью на спине "ЖОЛ-ПАТРУЛЬДIК ПОЛИЦИЯСЫ"
35.
сигнальный жилет желтого цвета со светоотражающей отделкой с надписью на спине "ЖОЛ-ПАТРУЛЬДIК ПОЛИЦИЯСЫ"
36.
костюм кожаный черно-белого цвета в комплекте (куртка, брюки в сапоги), с нарукавным знаком МВД
37.
костюм утепленный из нагольной шубной овчины черного цвета (куртка, брюки) со светоотражающей отделкой, с нарукавным знаком МВД, с надписью на спине "ЖОЛ-ПАТРУЛЬДIК ПОЛИЦИЯСЫ"
38.
костюм летний камуфляжной расцветки в комплекте с погончиками, со знаками различия (с нарукавным знаком МВД камуфляжной расцветки, с нагрудными нашивками, обозначающими группу крови сотрудника и надписью "ҚАЗАҚСТАН")
39.
костюм утепленный камуфляжной расцветки в комплекте с погончиками, со знаками различия (с нарукавным знаком МВД камуфляжной расцветки, с нагрудными нашивками, обозначающими группу крови сотрудника и надписью "ҚАЗАҚСТАН")
40.
все виды фурнитур МВД: эмблема с символикой МВД; все виды погон и погончиков; нарукавные и нагрудные знаки; шевроны; все виды нашивок; кокарды с эмблемой и кокарды с символикой МВД; обрамления и шитье; эмблемы; форменные пуговицы; ордена и медали; значки и знаки классных специалистов; пряжки (бляха) с символикой МВД к поясам парадным; служебные удостоверения сотрудников органов внутренних дел и корочки к ним

2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі (бұдан әрі - ІІМ) қылмыстық-атқару жүйесі қызметкерлерінің нысанды киім бұйымдары*
41.
алтын түсті ІІМ-нің нысанды түймесі бар ақсұр түсті парадтық-салтанаттық фуражка (құрсамасы күрең қызыл түсті)
42.
алтын түсті ІІМ-нің нысанды түймесі бар қара көк түсті күнделікті фуражка (құрсамасы күрең қызыл түсті)
43.
секпіл түсті канты бар қара көк түсті фурнитурасы бар пилотка
44.
қара түсті былғары үсті бар қара көк түсті фурнитурасы бар құлақшын
45.
алтын түсті ІІМ-нің нысанды түймесі бар қара көк түсті нысанды берет
46.
алтын түсті ІІМ-нің нысанды түймесі, күрең қызыл түсті канты бар ақсұр түсті қаңқасы қалыпталып тартылған кепка
47.
алтын түсті ІІМ-нің нысанды түймесі, күрең қызыл түсті канты бар қара көк түсті қаңқасы қалыпталып тартылған кепка
48.
күрең қызыл түсті канты бар, жеңдік белгісі және алтын түсті ІІМ-нің нысанды түймелері бар ақсұр түсті парадтық-салтанаттық мундир
49.
күрең қызыл түсті канты бар, жеңдік белгісі және алтын түсті ІІМ-нің нысанды түймелері бар күнделікті қара көк китель
50.
күрең қызыл түсті канты бар қара көк түсті шалбар
51.
күрең қызыл түсті канты бар қара көк түсті юбка
52.
ІІМ погондарын бекітуге арналған арнайы белдікұстағыштары бар ІІМ жеңдік белгісі бар ұзын және қысқа жеңді көгілдір түсті жейде
53.
ІІМ погондарын бекітуге арналған арнайы белдікұстағыштары бар ІІМ жеңдік белгісі бар ұзын және қысқа жеңді көгілдір түсті жейде (әйелдер жейдесі)
54.
Жиынтықтағы қара көк түсті қызмет атқаруға арналған костюм (ІІМ погонын бекітуге арналған арнайы белдікұстағыштары бірге жеңдік белгісі және алтын түсті ІІМ-нің нысанды түймелері бар күрте мен күрең қызыл түсті канты бар шалбар)
55.
ІІМ жеңдік белгісі, ІІМ погонын бекітуге арналған арнайы белдікұстағыштары бар бар қара көк түсті күнделікті күрте
56.
жеңдік белгісі мен алтын түсті ІІМ нысанды түймелері бар сұр түсті қаракөл жағасы бар парадтық-салтанаттық пальто
57.
жеңдік белгісі мен алтын түсті ІІМ нысанды түймелері бар қара түсті үлбір жағасы бар парадтық-салтанаттық пальто
58.
жеңдік белгісі мен алтын түсті ІІМ нысанды түймелері бар сұр түсті қаракөл жағасы бар қара түсті жылы күрте
59.
жеңдік белгісі мен алтын түсті ІІМ нысанды түймелері бар қара түсті үлбір жағасы бар қара түсті жылы күрте
60.
ІІМ-нің погонын бекітуге арналған арнайы белдікұстағыштары бар, ІІМ жеңдік белгісі бар, сұр түсті қаракөл жағасы бар қара көк түсті жылы костюм
61.
ІІМ-нің погонын бекітуге арналған арнайы белдікұстағыштары бар, ІІМ жеңдік белгісі бар, қара түсті үлбір жағасы бар қара көк түсті жылы костюм
62.
ІІМ-нің погонын бекітуге арналған арнайы белдікұстағыштары бар, ІІМ жеңдік белгісі бар қара түсті маусымдық күрте
63.
жеңдік белгісі бар және алтын түсті ІІМ нысанды түймелері бар қара көктүсті маусымдық плащ
64.
эмблемасы немесе арнайы жапсырмалары немесе жазулары бар арнайы жауын өткізбейтін шекпен костюм
3. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің өртке қарсы қызмет органдары (бұдан әрі – ІІМ) қызметкерлерінің нысанды киім заттары**
3. Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою, халыққа шұғыл медициналық және психологиялық көмек көрсету жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын қызметкерлердің, Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің (бұдан әрі – ТЖМ) мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары қызметкерлерінің нысанды киім заттары**
65.
мундир, көк толқын түсті ашық бір қаусырмалы (екі қаурсымалы) китель немесе қою қорғаныш түсті және балағы сыртқа жіберілетін шалбар, "ТӨТЕНШЕ ЖАҒДАЙЛАР МИНИСТРЛІГІ", "ӨРТКЕ ҚАРСЫ ҚЫЗМЕТІ" жеңдегі белгілер, мемлекеттік елтаңбаның бейнесі бар алтын түсті түймелерімен және күрең түсті бұлығы бар шалбар (шалбардың бүйіріндегі тігісіне қапсырыла тігілген)
66.
сұр түстi тері жағалы қысқы қара өк түсті пальто, "ТӨТЕНШЕ ЖАҒДАЙЛАР МИНИСТРЛІГІ", "ӨРТКЕ ҚАРСЫ ҚЫЗМЕТІ" жеңдегі белгілері, мемлекеттік елтаңбаның бейнесі бар алтын түсті түймелерімен
67.
қою қорғаныш түстi теріден немесе табиғи қаракөлден тігілген жағасы бар қара көк түстi қысқы пальто "ТӨТЕНШЕ ЖАҒДАЙЛАР МИНИСТРЛІГІ", "ӨРТКЕ ҚАРСЫ ҚЫЗМЕТІ" жеңдегі белгілерімен
68.
қою қорғаныш жүн күртеше "ТӨТЕНШЕ ЖАҒДАЙЛАР МИНИСТРЛІГІ", "ӨРТКЕ ҚАРСЫ ҚЫЗМЕТІ" жеңдегі белгілерімен
69.
қара көк түстi терiден немесе табиғи қаракөлден тігілген жағасы бар қою қорғаныш түстi қысқы бушлат "ТӨТЕНШЕ ЖАҒДАЙЛАР МИНИСТРЛІГІ", "ӨРТКЕ ҚАРСЫ ҚЫЗМЕТІ" жеңдегі белгілерімен
70.
арнайы жазғы және қысқы жеңдегі ведомстволық тиесілік белгілерімен нысанды киім
71.
айырым белгілері (мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдарының қызметкерлері марапатталатын мемлекеттік және ведомстволық наградалар, төсбелгілер)
72.
айырмашылық белгілері (арнайы атағын және ведомстволық тиесілігін белгілейтін нысанды киімдегі белгілер)
73.
погондар, оның ішінде погон-муфталар
74.
жеңдегі белгілер (жапсырма, шеврондар, тігіндер)
75.
бас киім белгілері (кокарда, төбеге эмблема, тігін), погондары (эмблемалар, жұлдыздар, жапсырмалар)

2. Предметы форменной одежды сотрудников уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан (далее – МВД)*
41.
фуражка парадно-выходная светло-серого цвета с форменными пуговицами МВД золотистого цвета (околыш крапового цвета)
42.
фуражка повседневная темно-синего цвета с форменными пуговицами МВД золотистого цвета (околыш крапового цвета)
43.
пилотка с фурнитурой темно-синего цвета с кантом крапового цвета
44.
шапка-ушанка с фурнитурой темно-синего цвета с кожаным верхом черного цвета
45.
берет формованный темно-синего цвета с форменными пуговицами МВД золотистого цвета
46.
кепи формованное обтяжное на каркасе светло-серого цвета с форменными пуговицами МВД золотистого цвета, с кантами крапового цвета
47.
кепи формованное обтяжное на каркасе темно-синего цвета с форменными пуговицами МВД золотистого цвета, с кантами крапового цвета
48.
мундир парадно-выходной светло-серого цвета с кантами крапового цвета, с нарукавным знаком и форменными пуговицами МВД золотистого цвета
49.
китель повседневный темно-синего цвета с кантами крапового цвета, с нарукавным знаком и форменными пуговицами МВД золотистого цвета
50.
брюки темно-синего цвета с кантами крапового цвета
51.
юбка темно-синего цвета с кантами крапового цвета
52.
рубашки голубого цвета с длинными и короткими рукавами с нарукавным знаком МВД, со специальными шлевками для крепления погон МВД
53.
рубашки (блузки) голубого цвета с длинными и короткими рукавами с нарукавным знаком МВД, со специальными шлевками для крепления погон МВД
54.
костюм для несения службы темно-синего цвета в комплекте (куртка с нарукавным знаком МВД, со специальными шлевками для крепления погон МВД, с форменными пуговицами МВД золотистого цвета, брюки с кантами крапового цвета)
55.
куртка повседневная темно-синего цвета с нарукавным знаком МВД, со специальными шлевками для крепления погон МВД, с форменными пуговицами МВД золотистого цвета
56.
пальто парадно-выходное с каракулевым воротником серого цвета с нарукавным знаком и форменными пуговицами МВД золотистого цвета
57.
пальто парадно-выходное с меховым воротником темно-синего цвета с нарукавным знаком и форменными пуговицами МВД золотистого цвета
58.
куртка утепленная темно-синего цвета с каракулевым воротником серого цвета с нарукавным знаком и форменными пуговицами МВД золотистого цвета
59.
куртка утепленная темно-синего цвета с меховым воротником темно-синего цвета с нарукавным знаком и форменными пуговицами МВД золотистого цвета
60.
костюм утепленный темно-синего цвета с каракулевым воротником серого цвета с нарукавным знаком и форменными пуговицами МВД золотистого цвета, со специальными шлевками для крепления погон МВД
61.
костюм утепленный темно-синего цвета с меховым воротником темно-синего цвета с нарукавным знаком и форменными пуговицами МВД золотистого цвета, со специальными шлевками для крепления погон МВД
62.
куртка демисезонная темно-синего цвета с нарукавным знаком и МВД, со специальными шлевками для крепления погон МВД
63.
плащ демисезонный темно-синего цвета с нарукавным знаком и форменными пуговицами МВД золотистого цвета
64.
специальный костюм-дождевик с эмблемой или специальными нашивками или надписями
3. Предметы форменной одежды сотрудников, осуществляющих функции по предупреждению и ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, оказанию экстренной медицинской и психологической помощи населению, сотрудников органов государственной противопожарной службы Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (далее – МЧС)**
65.
мундир, китель открытый однобортный (двубортный) и брюки навыпуск цвета морской волны или темно-защитного цвета с нарукавными знаками "ТӨТЕНШЕ ЖАҒДАЙЛАР МИНИСТРЛІГІ", "ӨРТКЕ ҚАРСЫ ҚЫЗМЕТІ", пуговицами золотистого цвета с изображением государственного герба и лампасами брюк крапового цвета (втачаны в боковые швы брюк)
66.
пальто зимнее серого цвета с меховым воротником темно-синего цвета с пуговицами золотистого цвета с изображением государственного герба, с нарукавными знаками "ТӨТЕНШЕ ЖАҒДАЙЛАР МИНИСТРЛІГІ" и "ӨРТКЕ ҚАРСЫ ҚЫЗМЕТІ"
67.
пальто зимнее темно-защитного цвета с меховым воротником темно-синего цвета или из натурального каракуля, с нарукавными знаками "ТӨТЕНШЕ ЖАҒДАЙЛАР МИНИСТРЛІГІ" и "ӨРТКЕ ҚАРСЫ ҚЫЗМЕТІ"
68.
куртка шерстяная темно-защитного цвета. С нарукавными знаками "ТӨТЕНШЕ ЖАҒДАЙЛАР МИНИСТРЛІГІ" и "ӨРТКЕ ҚАРСЫ ҚЫЗМЕТІ". В боковые швы брюк втачаны канты крапового цвета
69.
бушлат зимний темно-защитного цвета с каракулевым и меховым воротником темно-синего цвета с нарукавными знаками "ТӨТЕНШЕ ЖАҒДАЙЛАР МИНИСТРЛІГІ" и "ӨРТКЕ ҚАРСЫ ҚЫЗМЕТІ"
70.
летняя и зимняя специальная форменная одежда с нарукеавными знаками ведомственнной принадлежности
71.
знаки отличия (государственные и ведомственные награды, нагрудные знаки, которыми награждаются сотрудники органов государственной противопожарной службы)
72.
знаки различия (знаки на форменной одежде, обозначающие специальное звание и ведомственную принадлежность)
73.
погоны, в том числе погоны-муфты
74.
нарукавные знаки (нашивки, шевроны, шитье)
75.
знаки на головных уборах (кокарды, эмблема на тулью, шитье), погонах (эмблемы, звезды, нашивки)

4. Қазақстан Республикасының Қарулы Күштері, басқа да әскерлері мен әскери құралымдары әскери қызметшілерінің әскери киім нысаны және айырым белгілері***
76.
(қызыл, ақ, қара, көгілдір, теңбіл және ашық көк) түсімен бекітілген жиек салынған (көк барқын және қара жусан түстес, көк, қара, ашық жасыл, ақ) түсімен бекітілген (салтанатты, салтанатты-демалыс және күнделікті) фуражка
77.
эмблемасы, кокарды немесе арнайы белгілері бар ақ түсті қаптары бар күнқағарсыз фуражка
78.
белгіленген (қара жусан, көк, сұр және қара түсті) түсті (күнқағары бар) эмблемасы, кокарды, фурнитурасы немесе арнайы белгілері бар үлбірлі (қаракөлден) құлақшын
79.
белгіленген (қызыл, ақ, ашық жасыл, секпіл түсті, көкшіл және ашық көк) түсті канты бар белгіленген (теңіз толқыны түсті және қара жусан, көк, қара және ақ) түсті эмблемасы, кокарда, фурнитура немесе арнайы белгілері бар пилотка
80.
белгіленген (теңіз толқыны түсті және қара жусан, көк, қара және ақ) түсті эмблемасы, кокардасы, фурнитурасы немесе арнайы әйел белгілері бар қалпақ
81.
белгіленген (теңіз толқыны түсті және қара жусан, көк, қара, ашық жасыл және ақ) түсті эмблемасы, кокарда, фурнитура немесе арнайы белгілері бар кепи
82.
белгіленген (теңіз толқыны түсті және қара жусан, жасыл, ашық жасыл, көк, көкшіл, қара және ақ) түсті эмблемасы, кокарда, фурнитура немесе арнайы белгілері бар берет
83.
(көк барқын және қара жусан түстес, ашық сұр, көк, қара, және ақ) түсімен бекітілген мундир (китель)
84.
(қызыл, ашық жасыл, теңбіл, көгілдір және ашық көк) түсімен бекітілген жиек салынған (көк барқын және қара жусан түстес, көк, қара және ақ) түсімен бекітілген шалбар
85.
(қызыл, ашық жасыл, теңбіл, көгілдір және ашық көк) түсімен бекітілген жиек салынған (көк барқын және қара жусан түстес, көк, қара және ақ) түсімен бекітілген юбка
86.
белгіленген (қара жусан түсті, көк және қара) түсті эмблемасы, нысанды түймелері немесе арнайы жапсырмалары немесе маусымдық жазулары бар плащ
87.
нысанды түймелері немесе арнайы жапсырмалары немесе далалық камуфляж түсті жазулары бар фуражка
88.
нысанды түймелері немесе арнайы жапсырмалары немесе жазулары бар далалық күртеше мен тікпішілген жазғы (жылытылған) камуфляж түсті шалбар
89.
(алтын және ақ) түсімен бекітілген айылбасты салтанатты белдік
90.
екі (бір) ұшымен алтын (күміс) түстес аксельбант
91.
фурнитураның барлық түрлері (Қазақстан Республикасы Қарулы күштері, басқа да әскерлер мен әскери құралымдар бейнелемесі бар эмблема; погон және погонтаққыштардың барлық түрлері; жеңдегі және кеуде белгілері; шеврондар; жапсырмалардың барлық түрлері; петличкалар; кокардалар және эмблемасы бар кокардалар; жұлдыздар, жұлдызшалар және эмблемасы бар жұлдыз; жақтаушалар және тігістер; эмблемалар; Қазақстан Республикасы Қарулы күштері, басқа да әскерлер мен әскери құралымдар бейнелемесі бар түймелер; ордендер және медальдар; ордендік (медальдік) планкалар және оларға негіздер; белгілер және сыныптық мамандардың белгілері; салтанатты белдіктер және қайыс белдікке арналған Қазақстан Республикасы Қарулы күштері, басқа да әскерлер мен әскери құралымдар бейнелемесі бар айылбас (қаңылтыр айылбас); әскери қызметкерлердің жеке куәліктері және оларға қабықшалар)
92.
далалық белбеу (иық белбеуімен далалық белбеу)
93.
(ақ, қара және қоңыр) түсімен бекітілген салтанатты белдік
94.
Алып тасталды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Сауда және интеграция министрінің 15.02.2023 № 75-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
95.
кевларлы дуылға (қалқанмен)
96.
Алып тасталды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Сауда және интеграция министрінің 15.02.2023 № 75-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
97.
бронды кеудеше
98.
әскери атағындамен петличкалар
99.
әскері атағы көрсетілген жеңдегі белгілері және кеуде жапсырмалар

4. Предметы военной формы одежды и знаков различия военнослужащих Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований Республики Казахстан ***
76.
фуражка (парадная, парадно-выходная и повседневная) установленного (цвета морской волны и темной полыни, синего, черного, светло-зеленого и белого) цвета с кантом установленного (красный, белый, черный, голубой, краповый и васильковый) цвета
77.
фуражка-бескозырка с чехлами белого цвета с эмблемой, кокардой или специальными знаками
78.
шапка-ушанка меховая (из каракуля) установленного (цвета темной полыни, синего, серого и черного) цвета (с козырьком) с эмблемой, кокардой, фурнитурой или специальными знаками
79.
пилотка с эмблемой, кокардой, фурнитурой или специальными знаками установленного (цвета морской волны и темной полыни, синего, черного и белого) цвета с кантом установленного (красный, белый, светло-зеленый, краповый, голубой и васильковый) цвета
80.
шляпка с эмблемой, кокардой, фурнитурой или специальными знаками женская установленного (цвета морской волны и темной полыни, синего, черного и белого) цвета
81.
кепи с эмблемой, кокардой, фурнитурой или специальными знаками установленного (цвета морской волны и темной полыни, синего, черного, светло-зеленого и белого) цвета
82.
берет с эмблемой, кокардой, фурнитурой или специальными знаками установленного (цвета морской волны и темной полыни, зеленного, светло-зеленого, синего, голубого, черного и белого) цвета
83.
мундир (китель) установленного (цвета морской волны и темной полыни, светло серого, синего, черного и белого) цвета
84.
брюки установленного (цвета морской волны и темной полыни, синего, черного и белого) цвета с кантами установленного (красный, светло-зеленый, краповый, голубой и васильковый) цвета
85.
юбка установленного (цвета морской волны и темной полыни, синего, черного и белого) цвета с кантами установленного (красный, светло-зеленый, краповый, голубой и васильковый) цвета
86.
плащ с эмблемой, форменными пуговицами или специальными нашивками или надписями демисезонный установленного (цвета темной полыни, синего и черного) цвета
87.
фуражка с форменными пуговицами или специальными нашивками или надписями полевая камуфляжной расцветки
88.
полевые куртка и брюки с форменными пуговицами или специальными нашивками или надписями прямого покроя летние (утепленные) камуфляжной расцветки
89.
пояс парадный установленного (золотистого и белого) цвета с пряжкой
90.
аксельбант золотистого (серебристого) цвета с двумя (с одним) наконечником
91.
все виды фурнитур (эмблема с символикой Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований Республики Казахстан; все виды погон и погончиков; нарукавные и нагрудные знаки; шевроны; все виды нашивок; петлицы; кокарды и кокарды с эмблемой; звезды, звездочки и звезда с эмблемой; обрамления и шитье; эмблемы; пуговицы с символикой Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований Республики Казахстан; ордена и медали; орденские (медальные) планки и колодки к ним; значки и знаки классных специалистов; пряжки (бляха) с символикой Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований Республики Казахстан к поясам парадным и ремням поясным; удостоверения личности военнослужащего и корочки к ним)
92.
ремень полевой (ремень полевой с плечевым ремнем)
93.
ремень поясной установленного (белый, черный и коричневый) цвета
94.
Исключен приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра торговли и интеграции РК от 15.02.2023 № 75-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
95.
шлем кевларовый (с забралом)
96.
Исключен приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра торговли и интеграции РК от 15.02.2023 № 75-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
97.
бронежилет
98.
петлицы с указанием воинского звания
99.
нарукавные знаки и нагрудные нашивки с указанием воинского звания

100.
салтанатты белдіктерге және қайыс белдіктерге арналған айылбас (қаңылтыр айылбас)
5. Қазақстан Республикасының арнаулы мемлекеттік органдары қызметкерлерінің арнаулы киім нысандарының бұйымдары ****
101.
фурнитура мен қара түсті фуражка
102.
фурнитура мен қаракөлден тігілген (құрамдастырылған) малақай
103.
айырым белгілері бар қара түсті жылы пальто
104.
айырым белгілері бар ерекше салтанатты ақ сары түсті мундир
105.
айырым белгілері бар салтанатты сұрғылт түсті мундир
106.
лампастары мен көктікен жиектері бар шалбар
107.
фурнитурамен бір түсті немесе бүркеніш түсті фуражка
108.
бір түсті немесе бүркеніш түсті айырым белгілері бар күртеше мен қысқы жылы шалбар
109.
бір түсті немесе бүркеніш түсті айырым белгілері бар жазғы күртеше мен жазғы шалбар
110.
бір түсті немесе бүркеніш түсті айырым белгілері бар жартылай жүн свитер
111.
фурнитурамен жазғы бас киім
112.
фурнитурамен қысқы бас киім
113.
бір түсті немесе бүркеніш түсті далалық белбеу
114.
белгімен берет, жапсырма (белгі)
115.
арнаулы мемлекеттік органдарының жеңдегі айырым белгілері
116.
кокарда
117.
эмблемасы бар кокарда
118.
погондар
119.
арнаулы атағында жулдыздар (жұлдызша, жапсырмалар)
120.
арнаулы оқу орындарының оқу курстары бойынша жеңдегі белгілері (жейде және свитер басқа)
121.
"ҚАЗАҚСТАН" кеуде белгілері (жапсырмалар) және күнделікті-далалық киім нысанына арнаулы атағының жапсырмасы
122.
сыныптық кеудедегі белгісі
123.
арнаулы (әскери) оқу орындарын аяқтағаны туралы кеудедегі белгісі
124.
арнаулы атағының жеңдегі жапсырмалар
6. Қазақстан Республикасының прокуратура органдары қызметкерлері нысанды киімі және айырым белгілері *****
125.
эмблемасы кокардасы, фурнитурасы немесе арнайы белгілері бар ақ түсті фуражка (әйелдерде берет),
126.
эмблемасы, кокардасы, фурнитурасы немесе арнайы белгілері бар қара көк түсті фуражка (әйелдерде берет)
127.
ақ түсті китель
128.
қара-көк түсті китель
129.
қара-көк түсті китель мен лампасы бар шалбар (юбка)
130.
лампасы бар қара-көк түсті шалбар (юбка)
131.
эмблемасы, нысанды түймелері немесе арнайы жапсырмалары немесе жазулары бар арнайы жеңсіз жамылғы
132.
эмблема
133.
кокарда
134.
жоғары басшылық құрамның сыныптық шендеріне арналған погондар
135.
жоғары сыныпты мемлекеттік әділет кеңесшісінің погондары мен айырым белгілері

100.
пряжка (бляхи) к поясам парадным и ремням поясным
5. Предметы специальной формы одежды и знаков различия сотрудников специальных государственных органов Республики Казахстан ****
101.
фуражка черного цвета с фурнитурой
102.
шапка из каракуля (комбинированная) с фурнитурой
103.
пальто утепленное черного цвета со знаками различия
104.
мундир особо торжественный кремового цвета со знаками различия
105.
мундир торжественный стального цвета со знаками различия
106.
брюки навыпуск с кантами и лампасами василькового цвета
107.
фуражка повседневно-полевая однотонного цвета или камуфляжной расцветки с фурнитурой
108.
куртка со знаками различия и брюки утепленные зимние однотонного цвета или камуфляжной расцветки
109.
куртка со знаками различия летняя и брюки летние однотонного цвета или камуфляжной расцветки
110.
свитер полушерстяной со знаками различия однотонного цвета или камуфляжной расцветки
111.
головной убор летний с фурнитурой
112.
головной убор зимний с фурнитурой
113.
ремень полевой однотонного цвета или камуфляжной расцветки
114.
берет со знаком, нашивка (значок)
115.
нарукавные знаки принадлежности к специальным государственным органам
116.
кокарда
117.
кокарда с эмблемой
118.
погоны
119.
звезды (звездочки, нашивки) по специальным званиям
120.
нарукавный знак по курсам обучения для курсантов (кроме рубашек и свитеров)
121.
нагрудные знаки (нашивки) "ҚАЗАҚСТАН" и нашивка специального звания на повседневно-полевую форму одежды
122.
нагрудный знак классности
123.
нагрудный знак об окончании высшего (военного) учебного заведения
124.
нарукавные нашивки специальных званий
6. Предметы форменной одежды и знаков различия сотрудников органов прокуратуры Республики Казахстан *****
125.
фуражка с эмблемой, кокардой, фурнитурой или специальными знаками (у женщин берет) белого цвета
126.
фуражка с эмблемой, кокардой, фурнитурой или специальными знаками (у женщин берет) темно-синего цвета
127.
китель белого цвета
128.
китель темно-синего цвета
129.
китель, брюки (юбка) темно-синего цвета с лампасами
130.
брюки (юбка) темно-синего цвета с лампасами
131.
специальная безрукавная накидка с эмблемой, форменными пуговицами или специальными нашивками или надписями
132.
эмблема
133.
кокарда
134.
погоны для классных чинов высшего начальствующего состава
135.
погоны и знаки различия государственного советника юстиции высшего класса

136.
1, 2 және 3-сыныпты мемлекеттік әділет кеңесшілерінің погондары
137.
аға басшылық құрамдағы сыныптық шендерге арналған погондар мен айырым белгілері
138.
орта басшылық құрамның сыныптық шендерінің погондары мен айырым белгілері
139.
шеврон
140.
нысанды түймелер дөңгелек
Ескертпе:
Әрбір өнім "Өнімді таңбалауға қойылатын талаптар" техникалық регламентін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің 2021 жылғы 21 мамырдағы № 348-НҚ бұйрығына сәйкес таңбаланады (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22836 болып тіркелген).

136.
погоны и знаки различия государственного советника юстиции 1-го, 2-го и 3-го классов
137.
погоны и знаки различия для классных чинов старшего начальствующего состава
138.
погоны и знаки различия для классных чинов среднего начальствующего состава
139.
шеврон
140.
форменные пуговицы круглые
Примечание:
Каждое изделие маркируется согласно приказу Министра торговли и интеграции Республики Казахстан от 21 мая 2021 года № 348-НҚ "Об утверждении технического регламента "Требования к маркировке продукции" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22836).

* "Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының полиция, қылмыстық-атқару жүйесі қызметкерлерінің нысанды киімінің және арнайы мүліктерінің заттай нормалары" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылы 19 қарашадағы № 940 бұйрығына сәйкес (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12440 болып тіркелген).
** "Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың алдын алу және жою, халыққа шұғыл медициналық және психологиялық көмек көрсету жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын қызметкерлердің, мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары қызметкерлерінің нысанды киімі мен арнайы киiм-кешегінің тиесiлiлік нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2022 жылғы 31 мамырдағы № 196 бұйрығына сәйкес.
*** "Қазақстан Республикасының Қарулы Күштері, басқа да әскерлері мен әскери құралымдары әскери қызметшілерінің әскери киім нысаны және айырым белгілері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2011 жылғы 25 тамыздағы № 144 Жарлығына cәйкес.
**** "Қазақстан Республикасының арнаулы мемлекеттік органдары қызметкерлерінің арнаулы киім нысандарының түрлері мен сипаттамаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2013 жылғы 29 тамыздағы № 627 Жарлығына сәйкес.
***** "Қазақстан Республикасының прокуратура органдарының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2011 жылғы 20 қазандағы № 166 Жарлығына сәйкес.

* в соответствии с приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 19 ноября 2015 года № 940 "Об утверждении натуральных норм форменной одежды и специального имущества сотрудников полиции, уголовно-исполнительной системы органов внутренних дел Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 12440).
** в соответствии с приказом Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 31 мая 2022 года № 196 "Об утверждении норм положенности форменной одежды и специального обмундирования сотрудников, осуществляющих функции по предупреждению и ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, оказанию экстренной медицинской и психологической помощи населению, сотрудников органов государственной противопожарной службы".
*** в соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 25 августа 2011 года № 144 "О военной форме одежды и знаках различия военнослужащих Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований Республики Казахстан".
**** в соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 29 августа 2013 года № 627 "Об утверждении видов и описании специальной формы одежды сотрудников специальных государственных органов Республики Казахстан".
***** в соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 20 октября 2011 года № 166 "О некоторых вопросах органов прокуратуры Республики Казахстан".
Сноска. Примечание – в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра торговли и интеграции РК от 15.02.2023 № 75-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).