"Мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары қызметкерлерінің нысанды киімі мен арнайы киiм-кешегінің тиесiлiлігі нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер Министрінің 2015 жылғы 19 наурыздағы № 256 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Ресубликасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 2 желтоқсандағы № 984 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 15 қаңтарда № 12869 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2022 жылғы 1 тамыздағы № 6-НҚ бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Төтенше жағдайлар министрінің 01.08.2022 № 6-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Азаматтық қорғау туралы" 2014 жылғы 11 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 1-тармағының 70-26) тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары қызметкерлерінің нысанды киімі мен арнайы киiм-кешегінің тиесiлiлігі нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер Министрінің 2015 жылғы 19 наурыздағы № 256 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10802 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 5 мамырда жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың алдын алу және жою, халыққа шұғыл медициналық және психологиялық көмек көрсету жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын қызметкерлердің, мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары қызметкерлерінің нысанды киімі мен арнайы киiм-кешегінің тиесiлiлігі нормаларын бекіту туралы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса берiлiп отырған табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың алдын алу және жою, халыққа шұғыл медициналық және психологиялық көмек көрсету жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын қызметкерлердің, мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары қызметкерлерінің нысанды киімі мен арнайы киiм-кешегінің тиесiлiлігі нормалары бекiтiлсiн.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары қызметкерлерінің нысанды киімі мен арнайы киім-кешегінің тиесілілігі нормаларында:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың алдын алу және жою, халыққа шұғыл медициналық және психологиялық көмек көрсету жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын қызметкерлердің, мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары қызметкерлерінің нысанды киімі мен арнайы киiм-кешегінің тиесiлiлігі нормалары";
көрсетілген Нормаларға қосымшада:
оң жақтағы жоғарғы бұрыш мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2015 жылғы 19 наурыздағы
№ 256 бұйрығымен бекітілген
Табиғи және техногендік сипаттағы
төтенше жағдайлардың алдын алу
және жою, халыққа шұғыл медициналық
және психологиялық көмек көрсету
жөніндегі функцияларды жүзеге
асыратын қызметкерлердің, мемлекеттік
өртке қарсы қызмет органдары
қызметкерлерінің нысанды киімі мен
арнайы киім-кешегінің тиесілілігі
нормаларына қосымша";
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың алдын алу және жою, халыққа шұғыл медициналық және психологиялық көмек көрсету жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын қызметкерлердің, мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары қызметкерлерінің нысанды киімі мен айырым белгілерінің суреттері және сипаттамасы";
"Айырым белгілері" деген бөлімде:
"Жоғары басшы құрамның жеңдік белгілері" деген кіші бөлімде:
"Өртке қарсы қызметі" жеңдік белгілері мынадай редакцияда жазылсын:
"
"Төтенше жағдайлар комитеті" (бұдан әрі - "ТЖК") жеңдік белгілері
";
"Аға, орта, кіші басшы және қатардағы құрамның жеңдік белгілері" деген кіші бөлімде:
"Өртке қарсы қызметі" жеңдік белгілері мынадай редакцияда жазылсын:
"
"ТЖК" жеңдік белгілері
";
Айырым белгілерінің сипаттамасында:

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 19 марта 2015 года № 256 "Об утверждении норм положенности форменной одежды и специального обмундирования сотрудников органов государственной противопожарной службы"
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 2 декабря 2015 года № 984. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 января 2016 года № 12869. Утратил силу приказом Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 1 августа 2022 года № 6-НҚ.
Сноска. Утратил силу приказом Министра по чрезвычайным ситуациям РК от 01.08.2022 № 6-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 70-26) пункта 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан от 11 апреля 2014 года "О гражданской защите", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 19 марта 2015 года № 256 "Об утверждении норм положенности форменной одежды и специального обмундирования сотрудников органов государственной противопожарной службы" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10802, опубликованный в Информационно-правовой системе "Әділет" 5 мая 2015 года) следующие изменения и дополнения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении норм положенности форменной одежды и специального обмундирования сотрудников, осуществляющих функции по предупреждению и ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, оказанию экстренной медицинской и психологической помощи населению, сотрудников органов государственной противопожарной службы";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемые нормы положенности форменной одежды и специального обмундирования сотрудников, осуществляющих функции по предупреждению и ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, оказанию экстренной медицинской и психологической помощи населению, сотрудников органов государственной противопожарной службы.";
в Нормах положенности форменной одежды и специального обмундирования сотрудников органов государственной противопожарной службы, утвержденных указанным приказом:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Нормы положенности форменной одежды и специального обмундирования сотрудников, осуществляющих функции по предупреждению и ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, оказанию экстренной медицинской и психологической помощи населению, сотрудников органов государственной противопожарной службы";
в приложении к указанным Нормам:
правый верхний угол изложить в следующей редакции:
"Приложение к Нормам
положенности форменной одежды и
специального обмундирования
сотрудников, осуществляющих
функции по предупреждению и
ликвидации чрезвычайных ситуаций
природного и техногенного характера,
оказанию экстренной медицинской и
психологической помощи населению,
сотрудников органов государственной
противопожарной службы,
утвержденным приказом Министра
внутренних дел Республики Казахстан
от 19 марта 2015 года № 256";
заголовок изложить в следующей редакции:
"Рисунки и описание форменной одежды и знаков различия сотрудников, осуществляющих функции по предупреждению и ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, оказанию экстренной медицинской и психологической помощи населению, сотрудников органов государственной противопожарной службы";
в разделе "Знаки различия":
в подразделе "Нарукавные знаки высшего начальствующего состава":
нарукавные знаки "Өртке қарсы қызметі" изложить в следующей редакции:
"
Нарукавные знаки "Төтенше жағдайлар комитеті" (далее - "ТЖК")
";
в подразделе "Нарукавные знаки старшего, среднего, младшего начальствующего и рядового состава":
нарукавные знаки "Өртке қарсы қызметі" изложить в следующей редакции:
"
Нарукавные знаки "ТЖК"
";
в Описании знаков различия:

28 және 29-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"28. Жеңдiк белгiлер табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың алдын алу және жою, халыққа шұғыл медициналық және психологиялық көмек көрсету жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын қызметкерлердің, мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары қызметкерлерiнiң нысанды киімдерінің бiр бөлiгі болып табылады және салтанатты, салтанатты-шығуға арналған, күнделiктi және далалық нысанды киімнің сол және оң жеңдерiнiң сыртқы жағында белгіленген орындарда орналасады.
29. Жоғары басшы құрамға арналған "ІШКІ ІСТЕР МИНИСТРЛІГІ" деген жеңдік белгі жеңнің қосылған жоғарғы тігісінен 12 см қашықтықта сол жақ жеңнің сыртқы жағында тігіледі және тоқыма матадан тiгiлген қалқан нысанындағы шевронды білдіредi, мөлшері 80х95 мм. Шевронның сыртқы жиегінде күрең түсті жиек келтірілген, ішкі периметрі бойынша жиегі 5 пайыздық алтын жалатылған зер жіппен тігілген, жиегінің бойымен периметрі бойынша ішкі жағынан алтын түсті лавр бұтақшалары түрінде өрнек салынған. Ортаңғы бөлігінде шеңбер орналасқан, шеңбердің сыртқы жиегі 5 пайыздық алтын жалатылған зер жіппен тігілген, шеңбердің ішкі бөлігінде ашық көгілдір түсті негізде Қазақстан Республикасының Елтаңбасы орналасқан. Шевронның жоғары бөлігінде "ҚАЗАҚСТАН" деген жазу бар. Шеңбердің астындағы төменгі бөлігінде "ІІМ" деген жазу бар. Салтанатты нысанды киімге шевронның негізі көк барқын түстес, салтанатты-шығуға арналған нысанды киімге – қою сұр түсті, ақ жейдеге – ақ түсті, күнделікті нысанды киімге – қою қорғаныш түсті.";
мынадай мазмұндағы 29-1-тармақпен толықтырылсын:
"29-1. Жоғары басшы құрамға арналған далалық нысанды киімге "ІШКІ ІСТЕР МИНИСТРЛІГІ" деген жеңдік белгі жеңнің қосылған жоғарғы тігісінен 12 см қашықтықта сол жақ жеңнің сыртқы жағында тігіледі және тоқыма матадан тiгiлген қалқан нысанындағы шевронды білдіредi, мөлшері 80х95 мм. Шевронның сыртқы жиегінде қою қорғаныш түсті жиек келтірілген, ішкі периметрі бойынша қою сары түсті жіппен тігілген, жиегінің бойымен периметрі бойынша ішкі жағынан қара түсті лавр бұтақшалары түрінде өрнек салынған. Ортаңғы бөлігінде шеңбер орналасқан, шеңбердің сыртқы жиегі қою сары түсті, шеңбердің ішкі бөлігінде ашық көгілдір түсті негізде Қазақстан Республикасының Елтаңбасы орналасқан. Шевронның жоғары бөлігінде "ҚАЗАҚСТАН" деген қара түсті жазу бар. Шеңбердің астындағы төменгі бөлігінде "ІІМ" деген қара түсті жазу бар. Далалық нысанды киімге шевронның негізі бүркеніш түстен жасалады.";
30-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"30. Жоғары басшы құрамға арналған "ТЖК" деген жеңдік белгі жеңнің қосылған жоғарғы тігісінен 12 см қашықтықта оң жақ жеңнің сыртқы жағында тігіледі және тоқыма матадан тiгiлген қалқан нысанындағы шевронды білдіредi, мөлшері 80х95 мм. Шевронның сыртқы жиегінде күрең түсті жиек келтірілген, ішкі периметрі бойынша жиегі 5 пайыздық алтын жалатылған зер жіппен тігілген, жиегінің бойымен периметрі бойынша ішкі жағынан алтын түсті лавр бұтақшалары түрінде өрнек салынған. Ортаңғы бөлігінде алтын түсті параллельдері мен меридиандары бар көгілдір түсті жер шарының суреті орналасқан, оның ортасында – тең ортасында қызғылт-сары шеңбермен алтын түсті "жел бағыты" бейнесі белгіленген, оның ішінде көк түсті үшбұрыш бар. Жоғары бөлігінде алтын түсті "ҚАЗАҚСТАН" деген жазу бар, төменгі жағында - алтын түстес қалықтаған қыран, оның астында алтын түсті "ТЖК" деген әріптер жазылған, әріптердің астында алтын түсті ұлттық өрнек элементі орналасқан. Салтанатты нысанды киімге шевронның негізі көк барқын түстес, салтанатты-шығуға арналған нысанды киімге – қою сұр түсті, күнделікті нысанды киімге – қою қорғаныш түсті.";

пункты 28 и 29 изложить в следующей редакции:
"28. Нарукавные знаки являются частью форменной одежды сотрудников, осуществляющих функции по предупреждению и ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, оказанию экстренной медицинской и психологической помощи населению, сотрудников органов государственной противопожарной службы и располагаются на установленных местах внешней стороны левых и правых рукавов парадной, парадно-выходной, повседневной и полевой форменной одежды.
29. Нарукавный знак "ІШКІ ІСТЕР МИНИСТРЛІГІ" для высшего начальствующего состава нашивается на внешней стороне левого рукава на расстоянии 12 см от верхнего шва соединения рукавов и представляет собой ткано-шитый шеврон в форме щита, размер 80х95 мм. По внешнему краю шеврона выполнен кант крапового цвета, по внутреннему периметру вышита обводка канителью 5-ти процентного золочения, вдоль обводки с внутренней стороны по периметру выполнен орнамент в виде лавровых веточек
золотистого цвета. В средней части расположен круг, по внешнему краю круга вышита обводка канителью 5-ти процентного золочения, по внутренней части круга на поле бирюзового цвета расположен герб Республики Казахстан. В верхней части шеврона выполнена надпись "ҚАЗАҚСТАН". В нижней части под кругом выполнена надпись "ІІМ". Поле шеврона к парадной форменной одежде выполняется цвета морской волны, к парадно-выходной форменной одежде - темно-серого цвета, повседневной форменной одежде - темно-защитного цвета.";
дополнить пунктом 29-1 следующего содержания:
"29-1. Нарукавный знак "ІШКІ ІСТЕР МИНИСТРЛІГІ" к полевой форменной одежде для высшего начальствующего состава нашивается на внешней стороне левого рукава на расстоянии 12 см от верхнего шва соединения рукавов и представляет собой ткано-шитый шеврон в форме щита, размер 80х95 мм. По внешнему краю шеврона выполнен кант темно-защитного цвета, по внутреннему периметру вышита обводка темно-желтого цвета, вдоль обводки с внутренней стороны по периметру выполнен орнамент в виде лавровых веточек черного цвета. В средней части расположен круг, внешний край которого темно-желтого цвета, по внутренней части круга на поле бирюзового цвета расположен герб Республики Казахстан. В верхней части шеврона выполнена надпись "ҚАЗАҚСТАН" черного цвета. В нижней части под кругом выполнена надпись "ІІМ" черного цвета. Поле шеврона к полевой форменной одежде выполняется камуфлированного цвета.";
пункт 30 изложить в следующей редакции:
"30. Нарукавный знак "ТЖК" для высшего начальствующего состава, нашивается на внешней стороне правого рукава на расстоянии 12 см от верхнего шва соединения рукавов и представляет собой ткано-шитый шеврон в форме щита, размер 80х95 мм. По внешнему краю шеврона выполнен кант крапового цвета, по внутреннему периметру вышита обводка канителью 5-ти процентного золочения, вдоль обводки с внутренней стороны по периметру выполнен орнамент в виде лавровых веточек золотистого цвета. В средней части расположено изображение земного шара голубого цвета с параллелями и меридианами золотистого цвета, в центре которого – "роза ветров" золотистого цвета с оранжевым кругом посередине, внутри которого - синий треугольник. В верхней части - надпись "ҚАЗАҚСТАН" золотистого цвета, в нижней - парящий орел золотистого цвета, под ним - буквы "ТЖК" золотистого цвета, под буквами расположен элемент национального орнамента золотистого цвета. Поле шеврона к парадной форменной одежде выполняется цвета морской волны, к парадно-выходной форменной одежде – темно-серого цвета, к повседневной форменной одежде – темно-защитного цвета.";

мынадай мазмұндағы 30-1-тармақпен толықтырылсын:
"30-1. Жоғары басшы құрамға арналған күнделікті далалық нысанды киімге "ТЖК" деген жеңдік белгі жеңнің қосылған жоғарғы тігісінен 12 см қашықтықта оң жақ жеңнің сыртқы жағында тігіледі және тоқыма матадан тiгiлген қалқан нысанындағы шевронды білдіредi, мөлшері 80х95 мм. Шевронның сыртқы жиегінде қою қорғаныш түсті жиек келтірілген, ішкі периметрі бойынша қою сары түсті жиек тігілген, жиегінің бойымен периметрі бойынша ішкі жағынан қара түсті лавр бұтақшалары түрінде өрнек салынған. Ортаңғы бөлігінде қара түсті параллельдері мен меридиандары бар қорғаныш түсті жер шарының суреті орналасқан, оның ортасында – тең ортасында қызғылт-сары шеңбермен қою сұр түсті "жел бағыты" бейнесі белгіленген, оның ішінде көк түсті үшбұрыш бар. Жоғары бөлігінде қара түсті "ҚАЗАҚСТАН" деген жазу бар, төменгі жағында - қара түстес қалықтаған қыран, оның астында қара түсті "ТЖК" деген әріптер жазылған, әріптердің астында қара түсті ұлттық өрнек элементі орналасқан. Далалық киімге шевронның негізі бүркеніш түстен жасалады.";
31-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"31. Аға, орта, кіші басшы және қатардағы құрамға арналған "ІШКІ ІСТЕР МИНИСТРЛІГІ" деген жеңдік белгі жеңнің қосылған жоғарғы тігісінен 12 см қашықтықта сол жақ жеңнің сыртқы жағында тігіледі және тоқыма матадан тiгiлген қалқан нысанындағы шевронды білдіредi, мөлшері 80х95 мм. Ортаңғы бөлігінде ашық көгілдір түсті шеңбер орналасқан, шеңбердің сыртқы жиегі алтын түсті, ішкі жиегі күрең түсті. Шеңбердің ортасында Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі нышанының бейнесі орналасқан, шевронның жоғары бөлігінде алтын түсті "ҚАЗАҚСТАН" деген жазу бар, шеңбердің периметрі бойынша төменгі бөлігінде сары түсті "ІШКІ ІСТЕР МИНИСТРЛІГІ" деген жазу бар. Жазудың астында алтын түсті ұлттық өрнектің элементі орналасқан. Шевронның сыртқы жиегінде күрең түсті жиек келтірілген, ішкі периметрі бойынша алтын түсті шырмауық лента түрінде жиектелген. Салтанатты нысанды киімге шевронның негізі көк барқын түстес, күнделікті нысанды киімге – қою қорғаныш түсті нысанды киімге.";
мынадай мазмұндағы 31-1-тармақпен толықтырылсын:
"31-1. Аға, орта, кіші басшы және қатардағы құрамға арналған "ІШКІ ІСТЕР МИНИСТРЛІГІ" деген жеңдік белгі жеңнің қосылған жоғарғы тігісінен 12 см қашықтықта сол жақ жеңнің сыртқы жағында тігіледі және тоқыма матадан тiгiлген қалқан нысанындағы шевронды білдіредi, мөлшері 80х95 мм. Ортаңғы бөлігінде негізі қорғаныш түсті шеңбер орналасқан, шеңбердің сыртқы жиегі қара түсті, ішкі жиегі қою қорғаныш түсті. Шеңбердің ортасында Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі нышанының бейнесі орналасқан, шевронның жоғары бөлігінде қара түсті "ҚАЗАҚСТАН" деген жазу бар, шеңбердің периметрі бойынша төменгі бөлігінде сары түсті "ІШКІ ІСТЕР МИНИСТРЛІГІ" деген жазу бар. Жазудың астында қара түсті ұлттық өрнектің элементі орналасқан. Шевронның сыртқы жиегінде күрең қорғаныш түсті жиек келтірілген, ішкі периметрі бойынша қара түсті шырмауық лента түрінде жиектелген. Далалық нысанды киімге шевронның негізі бүркеніш түстен жасалады.";
32-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

дополнить пунктом 30-1 следующего содержания:
"30-1. Нарукавный знак "ТЖК" к полевой форменной одежде для высшего начальствующего состава нашивается на внешней стороне правого рукава на расстоянии 12 см от верхнего шва соединения рукавов и представляет собой ткано-шитый шеврон в форме щита, размер 80х95 мм. По внешнему краю шеврона выполнен кант темно-защитного цвета, по внутреннему периметру вышита обводка темно-желтого цвета, вдоль обводки с внутренней стороны по периметру выполнен орнамент в виде лавровых веточек черного цвета. В средней части расположено изображение земного шара защитного цвета с параллелями и меридианами черного цвета, в центре которого – "роза ветров" темно-серого цвета с оранжевым кругом посередине, внутри которого - синий треугольник. В верхней части - надпись "ҚАЗАҚСТАН" черного цвета, в нижней - парящий орел черного цвета, под ним - буквы "ТЖК" черного цвета, под буквами расположен элемент национального орнамента черного цвета. Поле шеврона к полевой одежде выполняется камуфлированного цвета.";
пункт 31 изложить в следующей редакции:
"31. Нарукавный знак "ІШКІ ІСТЕР МИНИСТРЛІГІ" для старшего, среднего, младшего начальствующего и рядового составов, нашивается на внешней стороне левого рукава на расстоянии 12 см от верхнего шва соединения рукавов и представляет собой ткано-шитый шеврон в форме щита, размер 80х95 мм. В средней части расположен круг, с полем бирюзового цвета, по внешнему краю круга выполнена обводка золотистого цвета, по внутреннему краю обводка крапового цвета. В центре круга расположено изображение символики Министерства внутренних дел Республики Казахстан, в верхней части шеврона выполнена надпись золотистого цвета "ҚАЗАҚСТАН", в нижней части по периметру круга выполнена надпись желтого цвета "ІШКІ ІСТЕР МИНИСТРЛІГІ". Под надписью расположен элемент национального орнамента золотистого цвета. По внешнему краю шеврона выполнен кант крапового цвета, по внутреннему периметру выполнена обводка в виде вьющейся ленты золотистого цвета. Поле шеврона к парадной форменной одежде выполняется цвета морской волны, повседневной форменной одежде - темно-защитного цвета.";
дополнить пунктом 31-1 следующего содержания:
"31-1. Нарукавный знак "ІШКІ ІСТЕР МИНИСТРЛІГІ" к полевой форменной одежде для старшего, среднего, младшего начальствующего и рядового составов, для курсантов организаций образования Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан нашивается на внешней стороне левого рукава на расстоянии 12 см от верхнего шва соединения рукавов и представляет собой ткано-шитый шеврон в форме щита, размер 80х95 мм. В средней части расположен круг, с полем защитного цвета, по внешнему краю круга выполнена обводка черного цвета, по внутреннему краю обводка темно-защитного цвета. В центре круга расположено изображение символики Министерства внутренних дел Республики Казахстан, в верхней части шеврона выполнена надпись черного цвета "ҚАЗАҚСТАН", в нижней части по периметру круга выполнена надпись черного цвета "ІШКІ ІСТЕР МИНИСТРЛІГІ". Под надписью расположен элемент национального орнамента черного цвета. По внешнему краю шеврона выполнен кант темно-защитного цвета, по внутреннему периметру выполнена обводка в виде вьющейся ленты черного цвета. Поле шеврона к полевой форменной одежде выполняется камуфлированного цвета.";
пункт 32 изложить в следующей редакции:

"32. Аға, орта, кіші басшы және қатардағы құрамға арналған "ТЖК" деген жеңдік белгі жеңнің қосылған жоғарғы тігісінен 12 см қашықтықта оң жақ жеңнің сыртқы жағында тігіледі және тоқыма матадан тiгiлген қалқан нысанындағы шевронды білдіредi, мөлшері 80х95 мм. Шевронның сыртқы жиегінде күрең түсті жиек келтірілген, ішкі периметрі бойынша алтын түсті шырмауық лента түрінде жиектелген. Ортаңғы бөлігінде алтын түсті параллельдері мен меридиандары бар көгілдір түсті жер шарының суреті орналасқан, оның ортасында – тең ортасында қызғылт-сары шеңбермен алтын түсті "жел бағыты" бейнесі белгіленген, оның ішінде көк түсті үшбұрыш бар. Жоғары бөлігінде алтын түсті "ҚАЗАҚСТАН" деген жазу бар, төменгі жағында - алтын түстес қалықтаған қыран, оның астында алтын түсті "ТЖК" деген әріптер жазылған, әріптердің астында алтын түсті ұлттық өрнек элементі орналасқан. Салтанатты нысанды киімге шевронның негізі көк барқын түстес, күнделікті нысанды киімге – қою қорғаныш түсті.";
мынадай мазмұндағы 32-1-тармақпен толықтырылсын:
"32-1. Аға, орта, кіші басшы және қатардағы құрамға арналған далалық нысанды киімге "ТЖК" деген жеңдік белгі жеңнің қосылған жоғарғы тігісінен 12 см қашықтықта оң жақ жеңнің сыртқы жағында тігіледі және тоқыма матадан тiгiлген қалқан нысанындағы шевронды білдіредi, мөлшері 80х95 мм. Шевронның сыртқы жиегінде қою қорғаныш түсті жиек келтірілген, ішкі периметрі бойынша қара түсті шырмауық лента түрінде жиектелген. Ортаңғы бөлігінде қара түсті параллельдері мен меридиандары бар қорғаныш түсті жер шарының суреті орналасқан, оның ортасында – тең ортасында қызғылт-сары шеңбермен қою сұр түсті "жел бағыты" бейнесі белгіленген, оның ішінде көк түсті үшбұрыш бар. Жоғары бөлігінде қара түсті "ҚАЗАҚСТАН" деген жазу бар, төменгі жағында - қара түстес қалықтаған қыран, оның астында қара түсті "ТЖК" деген әріптер жазылған, әріптердің астында қара түсті ұлттық өрнек элементі орналасқан. Далалық киімге шевронның негізі бүркеніш түстен жасалады.";
33 және 34-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"33. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Төтенше жағдайлар комитеті білім беру ұйымдарының курсанттарына арналған "ІШКІ ІСТЕР МИНИСТРЛІГІ" деген жеңдік белгі жеңнің қосылған жоғарғы тігісінен 12 см қашықтықта сол жақ жеңнің сыртқы жағында тігіледі және тоқыма
матадан тiгiлген қалқан нысанындағы шевронды білдіредi, мөлшері 80х95 мм. Ортаңғы бөлігінде негізі ашық көгілдір түсті шеңбер орналасқан, шеңбердің сыртқы жиегі алтын түсті, ішкі жиегі күрең түсті. Шеңбердің ортасында Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі нышанының бейнесі орналасқан, шевронның жоғары бөлігінде алтын түсті "ҚАЗАҚСТАН" деген жазу бар, шеңбердің периметрі бойынша төменгі бөлігінде сары түсті "ІШКІ ІСТЕР МИНИСТРЛІГІ" деген жазу бар. Жазудың астында алтын түсті ұлттық өрнектің элементі орналасқан. Шевронның сыртқы жиегінде күрең түсті жиек келтірілген, ішкі периметрі бойынша алтын түсті шырмауық лента түрінде жиектелген. Ақ жейдеге шевронның негізі ақ түсті, күнделікті нысанды киімге – қою қорғаныш түсті нысанды киімге.

"32. Нарукавный знак "ТЖК" для старшего, среднего, младшего начальствующего и рядового состава нашивается на внешней стороне правого рукава на расстоянии 12 см от верхнего шва соединения рукавов и представляет собой ткано-шитый шеврон в форме щита, размер 80х95 мм. По внешнему краю шеврона выполнен кант крапового цвета, по внутреннему периметру которого выполнена обводка в виде вьющейся ленты золотистого цвета. В средней части расположено изображение земного шара голубого цвета с параллелями и меридианами золотистого цвета, в центре которого – "роза ветров" золотистого цвета с оранжевым кругом посередине, внутри которого - синий треугольник. В верхней части - надпись "ҚАЗАҚСТАН" золотистого цвета, в нижней - парящий орел золотистого цвета, под ним - буквы "ТЖК" золотистого цвета, под буквами расположен элемент национального орнамента золотистого цвета. Поле шеврона к парадной форменной одежде выполняется цвета морской волны, к повседневной форменной одежде – темно-защитного цвета.";
дополнить пунктом 32-1 следующего содержания:
"32-1. Нарукавный знак "ТЖК" к полевой форменной одежде для старшего, среднего, младшего начальствующего и рядового состава нашивается на внешней стороне правого рукава на расстоянии 12 см от верхнего шва соединения рукавов и представляет собой ткано-шитый шеврон в форме щита, размер 80х95 мм. По внешнему краю шеврона выполнен кант темно-защитного цвета, по внутреннему периметру которого выполнена обводка в виде вьющейся ленты черного цвета. В средней части расположено изображение земного шара защитного цвета с параллелями и меридианами черного цвета, в центре которого – "роза ветров" темно-серого цвета с оранжевым кругом посередине, внутри которого - синий треугольник. В верхней части - надпись "ҚАЗАҚСТАН" черного цвета, в нижней - парящий орел черного цвета, под ним - буквы "ТЖК" черного цвета, под буквами расположен элемент национального орнамента черного цвета. Поле шеврона к полевой одежде выполняется камуфлированного цвета.";
пункты 33 и 34 изложить в следующей редакции:
"33. Нарукавный знак "ІШКІ ІСТЕР МИНИСТРЛІГІ" для курсантов организаций образования Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан нашивается на внешней стороне левого рукава на расстоянии 12 см от верхнего шва соединения рукавов и представляет собой ткано-шитый шеврон в форме щита, размер 80х95 мм. В средней части расположен круг, с полем бирюзового цвета, по внешнему краю круга выполнена обводка золотистого цвета, по внутреннему краю обводка крапового цвета. В центре круга расположено изображение символики Министерства внутренних дел Республики Казахстан, в верхней части шеврона выполнена надпись золотистого цвета "ҚАЗАҚСТАН", в нижней части по периметру круга выполнена надпись желтого цвета "ІШКІ ІСТЕР МИНИСТРЛІГІ". Под надписью расположен элемент национального орнамента золотистого цвета. По внешнему краю шеврона выполнен кант крапового цвета, по внутреннему периметру выполнена обводка в виде вьющейся ленты золотистого цвета. Поле шеврона к белой рубашке выполняется белого цвета, повседневной форменной одежде - темно-защитного цвета.

34. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті білім беру ұйымдарының курсанттарына арналған "Көкшетау техникалық институты" деген жеңдік белгі жеңнің қосылған жоғарғы тігісінен 12 см қашықтықта оң жақ жеңнің сыртқы жағында тігіледі және тоқыма матадан тiгiлген қалқан нысанындағы шевронды білдіредi, мөлшері 80х95 мм және ортасында қызғылт-сары шеңбермен "жел бағыты" бейнесі белгіленген, оның ішінде көк түсті үшбұрыш бар, "жел бағытының" артында жиектері қою қоңыр түсті ашылған кітап орналастырылған, кітап парақтарының жиектері қызыл-қоңыр түсті, кітап парақтары бозғыл түсті, кітаптың жолақтары көкшіл-күлгін түсті. Жоғарғы бөлігінде – "Көкшетау техникалық институты" деген алтын түсті жазу, төменгi бөлiгiнде – ашылған кітаптың астында алтын түсті айқастырылған өрт сөндіру балталары бар өрт сөндірушінің каскасы түріндегі эмблема орналастырылған, ішкі периметрі бойынша алтын түсті шырмауық лента түрінде жиектелген. Ақ жейдеге шевронның негізі ақ түсті, күнделікті нысанды киімге – қою қорғаныш түсті нысанды киімге.";
мынадай мазмұндағы 34-1-тармақпен толықтырылсын:
"34-1. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті білім беру ұйымдарының курсанттарына арналған далалық нысанды киімге "Көкшетау техникалық институты" деген жеңдік белгі жеңнің қосылған жоғарғы тігісінен 12 см қашықтықта оң жақ жеңнің сыртқы жағында тігіледі және тоқыма матадан тiгiлген қалқан нысанындағы шевронды білдіредi, мөлшері 80х95 мм және ортасында қою сұр шеңбермен "жел бағыты" бейнесі белгіленген, оның ішінде қара үшбұрыш бар, "жел бағытының" артында жиектері қара түсті ашылған кітап орналастырылған, кітап парақтарының жиектері қою сұр түсті, кітап парақтары бозғыл түсті, кітаптың жолақтары көкшіл-күлгін түсті. Жоғарғы бөлігінде – "Көкшетау техникалық институты" деген қара түсті жазу, төменгi бөлiгiнде – ашылған кітаптың астында сұр түсті айқастырылған өрт сөндіру балталары бар өрт сөндірушінің каскасы түріндегі эмблема орналастырылған, ішкі периметрі бойынша алтын түсті шырмауық лента түрінде жиектелген. Далалық нысанды киімге шевронның негізі бүркеніш түстен жасалады.".
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Төтенше жағдайлар комитеті заңнамада белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты мемлекеттiк тiркегеннен кейін күнтiзбелiк он күн iшiнде оны мерзiмдi баспа басылымдарында және "Әдiлет" ақпараттық-құқықтық жүйесiнде ресми жариялауға жолдауды;

34. Нарукавный знак "Көкшетау техникалық институты" для курсантов организаций образования Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан нашивается на внешней стороне правого рукава на расстоянии 12 см от верхнего шва соединения рукавов и представляет собой ткано-шитый шеврон в форме щита, размер 80х95 мм и содержит изображение символа "розы ветров" с оранжевым кругом посередине, внутри которого синий треугольник, за "розой ветров" расположена развернутая книга, цвет краев которой темно-коричневый, цвет листов по краям красно-коричневый, цвет листов книги бледно-сиреневый, цвет полосок книги голубовато-фиолетовый. В верхней части - надпись "Көкшетау техникалық институты" золотистого цвета, нижней части - под развернутой книгой расположена эмблема в виде каски пожарного с перекрещенными пожарными топорами золотистого цвета, по внутреннему периметру выполнена обводка в виде вьющейся ленты золотистого цвета. Поле шеврона к белой рубашке выполняется белого цвета, повседневной форменной одежде - темно-защитного цвета.";
дополнить пунктом 34-1 следующего содержания:
"34-1. Нарукавный знак "Көкшетау техникалық институты" к полевой форменной одежде для курсантов организаций образования Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан нашивается на внешней стороне правого рукава на расстоянии 12 см от верхнего шва соединения рукавов и представляет собой ткано-шитый шеврон в форме щита, размер 80х95 мм и содержит изображение символа "розы ветров" с темно-серым кругом посередине, внутри которого черный треугольник, за "розой ветров" расположена развернутая книга, цвет краев которой черный, цвет листов по краям темно-серый, цвет листов книги светло-серый, цвет полосок книги черный. В верхней части - надпись "Көкшетау техникалық институты" черного цвета, нижней части - под развернутой книгой расположена эмблема в виде каски пожарного с перекрещенными пожарными топорами серого цвета, по внутреннему периметру выполнена обводка в виде вьющейся ленты серого цвета. Поле шеврона к полевой форменной одежде выполняется камуфлированного цвета.".
2. Комитету по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа, его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и
информационно-правовой системе "Әділет";

3) осы бұйрықты мемлекеттiк тiркегеннен кейін күнтiзбелiк он күн iшiнде Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне орналастыру үшін "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң интернет-ресурсында орналастыруды;
5) осы бұйрықты мемлекеттiк тiркегеннен кейін он жұмыс күні iшiнде Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1), 2), 3) және 4) тармақшаларында көзделген іс-шараларды орындалу туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің орынбасары В.К. Божкоға жүктелсін.
4. Бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр
полиция генерал-полковнигі
Қ. Қасымов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
________________ Б.Т. Сұлтанов
2015 жылғы "______" ________

3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства внутренних дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта.
2. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Министра внутренних дел Республики Казахстан Божко В.К.
3. Приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
генерал-полковник полиции
К. Касымов
"СОГЛАСОВАН"
Министр финансов
Республики Казахстан
___________ Б.Т. Султанов
"______" ________ 2015 года