Тіркеуші есептілігінің тізбесін, нысандарын, табыс ету мерзімдерін және оларды ұсыну қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2015 жылғы 19 желтоқсандағы № 256 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 19 ақпанда № 13140 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2018 жылғы 29 қазандағы № 263 қаулысымен
Ескерту. Қаулының күші жойылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 29.10.2018 № 263 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі!
Бұйрық 01.04.2016 ж. бастап қолданысқа енгізіледі
Ескерту. Қаулының тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 29.01.2018 № 5 (01.07.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Бағалы қағаздар рыногы туралы" 2003 жылғы 2 шілдедегі, "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі және "Мемлекеттік статистика туралы"
2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналар:
1) осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес тіркеуші есептілігінің тізбесі;
2) осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес меншікті активтер есебінен сатып алынған бағалы қағаздар туралы есептің нысаны;
3) осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес меншікті активтер есебінен жасалған "керi РЕПО" және "РЕПО" операциялары туралы есептің нысаны;
4) осы қаулыға 4-қосымшаға сәйкес меншікті активтер есебінен орналастырылған салымдар мен ақша туралы есептің нысаны;
5) осы қаулыға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестициялар туралы есептің нысаны;
6) осы қаулыға 6-қосымшаға сәйкес шартты талаптар (міндеттемелер) туралы есептің нысаны;
7) осы қаулыға 7-қосымшаға сәйкес қаржы құралдарын аудару операциялары туралы есептің нысаны;
8) осы қаулыға 8-қосымшаға сәйкес бағалы қағаздар ұстаушылар тізілімдерінің жүйесін жүргізу жөніндегі қызметтің қорытындылары туралы есептің нысаны;
9) осы қаулыға 9-қосымшаға сәйкес тіркеуші қызмет көрсететін инвестициялық қорлардың және инвестициялық қорлардың пайларын (акцияларын) ұстаушылардың саны туралы есептің нысаны;
10) осы қаулыға 10-қосымшаға сәйкес эмитенттердің дауыс беретін акциялары туралы есептің нысаны;
10-1) осы қаулыға 10-1-қосымшаға сәйкес акцияларды ұстаушылар тізілімі туралы есептің нысаны;
11) осы қаулыға 11-қосымшаға сәйкес Тіркеушінің есептілікті ұсыну қағидалары бекітілсін.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 29.01.2018 № 5 (01.07.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

Об утверждении перечня, форм, сроков отчетности регистратора и Правил их представления
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 19 декабря 2015 года № 256. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 февраля 2016 года № 13140. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 октября 2018 года № 263.
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 29.10.2018 № 263 (вводится в действие с 01.01.2019).
Сноска. В заголовок внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется в соответствии с постановлением Правления Национального Банка РК от 29.01.2018 № 5 (вводится в действие с 01.07.2018).
В соответствии с законами Республики Казахстан от 2 июля 2003 года "О рынке ценных бумаг", от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций" и от 19 марта 2010 года "О государственной статистике" Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1.Утвердить:
1) перечень отчетности регистратора, согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) форму отчета о ценных бумагах, приобретенных за счет собственных активов, согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
3) форму отчета об операциях "обратное РЕПО" и "РЕПО", совершенных за счет собственных активов, согласно приложению 3 к настоящему постановлению;
4) форму отчета о вкладах и деньгах, размещенных за счет собственных активов, согласно приложению 4 к настоящему постановлению;
5) форму отчета об инвестициях в капитал других юридических лиц, согласно приложению 5 к настоящему постановлению;
6) форму отчета об условных требованиях (обязательствах), согласно приложению 6 к настоящему постановлению;
7) форму отчета об операциях по переводу финансовых инструментов, согласно приложению 7 к настоящему постановлению;
8) форму отчета об итогах деятельности по ведению системы реестров держателей ценных бумаг, согласно приложению 8 к настоящему постановлению;
9) форму отчета о количестве инвестиционных фондов и держателей паев (акций) инвестиционных фондов, обслуживаемых регистратором, согласно приложению 9 к настоящему постановлению;
10) форму отчета о голосующих акциях эмитентов, согласно приложению 10 к настоящему постановлению;
10-1) форму отчета о реестре держателей акций согласно приложению 10-1 к настоящему постановлению;
11) Правила представления отчетности регистратором, согласно приложению 11 к настоящему постановлению.
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным постановлением Правления Национального Банка РК от 29.01.2018 № 5 (вводится в действие с 01.07.2018).

2. Тіркеуші Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне электрондық форматта:
1) осы қаулының 1-тармағының 2), 3), 4), 5) және 6)тармақшаларында көзделген есептілікті – тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың бесінші жұмыс күніне дейінгі (қоса алғанда) мерзімде;
2) осы қаулының 1-тармағының 7), 8) және 9) тармақшаларында көзделген есептілікті – тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың отызына дейінгі (қоса алғанда) мерзімде;
3) осы қаулының 1-тармағының 10) тармақшасында көзделген есептілікті – ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың онына дейінгі мерзімде;
4) осы қаулының 1-тармағының 10-1) тармақшасында көзделген есептілікті – ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың жиырмасына дейінгі мерзімде ұсынады.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 29.01.2018 № 5 (01.07.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
3. Осы қаулыға 12-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің күші жойылды деп танылсын.
4. Төлем балансы, валюталық реттеу және статистика департаменті (Үмбетәлиев М.Т.) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) Құқықтық қамтамасыз ету департаментімен (Досмұхамбетов Н.М.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы қаулы ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
5. Халықаралық қатынастар және жұртшылықпен байланыс департаменті (Қазыбаев А.Қ.) осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялауға жіберуді қамтамасыз етсін.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары О.А. Смоляковқа жүктелсін.
7. Осы қаулы 2016 жылғы 1 сәуірден бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Д. Ақышев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
Статистика комитетінің Төрағасының м.а.
______________ Б. Иманәлиев
2016 жылғы 25 қаңтар
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 256 қаулысына
1-қосымша
Тіркеуші есептілігінің тізбесі
Ескерту. 1-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 29.01.2018 № 5 (01.07.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Тіркеушінің есептілігіне мыналар кіреді:

2. Регистратор представляет в Национальный Банк Республики Казахстан в электронном формате:
1) ежеквартально отчетность, предусмотренную подпунктами 2), 3), 4), 5) и 6) пункта 1 настоящего постановления – в срок до пятого рабочего дня (включительно) месяца, следующего за отчетным кварталом;
2) ежеквартально отчетность, предусмотренную подпунктами 7), 8) и 9) пункта 1 настоящего постановления – в срок до тридцатого числа (включительно) месяца, следующего за отчетным кварталом;
3) ежемесячно отчетность, предусмотренную подпунктом 10) пункта 1 настоящего постановления – в срок до десятого числа (включительно) месяца, следующего за отчетным месяцем.
4) ежемесячно отчетность, предусмотренную подпунктом 10-1) пункта 1 настоящего постановления – в срок до двадцатого числа месяца, следующего за отчетным месяцем.
Сноска. Пункт 2 с изменением, внесенным постановлением Правления Национального Банка РК от 29.01.2018 № 5 (вводится в действие с 01.07.2018).
3. Признать утратившими силу нормативные правовые акты Республики Казахстан согласно приложению 12 к настоящему постановлению.
4. Департаменту платежного баланса, валютного регулирования и статистики (Умбеталиев М.Т.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) совместно с Департаментом правового обеспечения
(Досмухамбетов Н.М.) государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление настоящего постановления на официальное опубликование в информационно-правовой системе "Әділет" в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
3) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе Национального Банка Республики Казахстан после его официального опубликования.
5. Департаменту международных отношений и связей с общественностью (Казыбаев А.К.) обеспечить направление настоящего постановления на официальное опубликование в средствах массовой информации в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Смолякову О.А.
7. Настоящее постановление вводится в действие с 1 апреля 2016 года и подлежит официальному опубликованию.
Председатель
Национального Банка
Д. Акишев
"СОГЛАСОВАНО"
И.о. Председателя
Комитета по статистике
Министерства национальной экономики
Республики Казахстан
_________________Б. Иманалиев
25 января 2016 года
Приложение 1
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 19 декабря 2015 года № 256
Перечень отчетности регистратора
Отчетность регистратора включает в себя:

1) меншікті активтер есебінен сатып алынған бағалы қағаздар туралы есеп;
2) меншікті активтер есебінен жасалған "керi РЕПО" және "РЕПО" операциялары туралы есеп;
3) меншікті активтер есебінен орналастырылған салымдар мен ақша туралы есеп;
4) басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестициялар туралы есеп;
5) шартты талаптар (міндеттемелер) туралы есеп;
6) қаржы құралдарын аудару операциялары туралы есеп;
7) бағалы қағаздар ұстаушылар тізілімдерінің жүйесін жүргізу жөніндегі қызметтің қорытындылары туралы есеп;
8) тіркеуші қызмет көрсететін инвестициялық қорлардың және инвестициялық қорлардың пайларын (акцияларын) ұстаушылардың саны туралы есеп;
9) эмитенттердің дауыс беретін акциялары туралы есеп;
10) акцияларды ұстаушылар тізілімі туралы есеп.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 256 қаулысына
2-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан Меншікті активтер есебінен сатып алынған бағалы қағаздар туралы есеп

1) отчет о ценных бумагах, приобретенных за счет собственных активов;
2) отчет об операциях "обратное РЕПО" и "РЕПО", совершенных за счет собственных активов;
3) отчет о вкладах и деньгах, размещенных за счет собственных активов;
4) отчет об инвестициях в капитал других юридических лиц;
5) отчет об условных требованиях (обязательствах);
6) отчет об операциях по переводу финансовых инструментов;
7) отчет об итогах деятельности по ведению системы реестров держателей ценных бумаг;
8) отчет о количестве инвестиционных фондов и держателей паев (акций) инвестиционных фондов, обслуживаемых регистратором;
9) отчет о голосующих акциях эмитентов;
10) отчет о реестре держателей акций.
Сноска. Перечень дополнен подпунктом 10) в соответствии с постановлением Правления Национального Банка РК от 29.01.2018 № 5 (вводится в действие с 01.07.2018).
Приложение 2
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 19 декабря 2015 года № 256
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о ценных бумагах, приобретенных за счет собственных активов

1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Меншікті активтер есебінен сатып алынған бағалы қағаздар туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Бағалы қағаздар рыногы туралы" 2003 жылғы 2 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 3-бабы 2-тармағының 15) тармақшасына, 52-бабына және "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттiк реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды тіркеуші тоқсан сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. Есепте 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлғалар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанда эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша эмитенттің бағалы қағаздары және міндеттемелері жөніндегі талап ету құқықтары бойынша (бұдан әрі – талап ету құқығы) деректер көрсетіледі.
6. 4-бағанда тіркеуші сатып алған бағалы қағаздың атауы көрсетіледі.
7. 10-бағанда борыштық бағалы қағаздың оны шығару кезінде айқындалған, купондық борыштық бағалы қағаз бойынша пайыздармен көрінетін сыйақы есептелетін құны, сондай-ақ борыштық бағалы қағазды ұстаушыға оны өтеу кезінде төленуге тиіс сома көрсетіледі. Сомасы шығарылым валютасымен көрсетіледі. Өзге бағалы қағаздар бойынша сатып алу валютасымен сатып алу құны көрсетіледі.
8. 11-бағанда валюта кодтары "Валюталар мен қорларды көрсетуге арналған кодтар" 07 ISO 4217-2012 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеушісіне сәйкес көрсетіледі. Борыштық бағалы қағаздар бойынша шығарылым валютасы, өзге бағалы қағаздар бойынша сатып алу валютасы көрсетіледі.
9. 12-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген бағалы қағаздар құны көрсетіледі.
10. 13-бағанда сатып алу құны бойынша бағалы қағаздардың сатып алу құны көрсетіледі.
11. 17-бағанда қаржылық есептіліктің халықаралық стандарттарына сәйкес қалыптастырылған резервтердің (провизиялардың) мөлшері көрсетіледі. Резервтердің (провизиялардың) мөлшері абсолюттік мәнімен және қосу белгісімен көрсетіледі.
12. 18-бағанда бағалы қағаздың "өзге жиынтық кіріс арқылы әділ құны бойынша есептелетін", "пайда немесе шығын арқылы әділ құны бойынша есептелетін" немесе "амортизацияланған құны бойынша есептелетін" санаты көрсетіледі.

1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о ценных бумагах, приобретенных за счет собственных активов" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 15) пункта 2 статьи 3, статьей 52 Закона Республики Казахстан от 2 июля 2003 года "О рынке ценных бумаг" и подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма составляется регистратором ежеквартально по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В Форме указываются данные по ценным бумагам и правам требования по обязательствам эмитента по эмиссионным ценным бумагам (далее – права требования). По правам требования заполняются данные ценной бумаги, срок обращения которой истек, и эмитентом не исполнены обязательства по ее погашению.
6. В графе 4 указывается наименование приобретенной регистратором ценной бумаги.
7. В графе 10 указывается стоимость долговой ценной бумаги, определенная при ее выпуске, на которую начисляется выраженное в процентах вознаграждение по купонной долговой ценной бумаге, а также сумма, подлежащая выплате держателю долговой ценной бумаги при ее погашении. Сумма указывается в валюте выпуска. По иным ценным бумагам указывается покупная стоимость в валюте приобретения.
8. В графе 11 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217-2012 "Коды для обозначения валют и фондов". По долговым ценным бумагам указывается валюта выпуска, по иным ценным бумагам валюта приобретения.
9. В графе 12 указывается стоимость ценных бумаг, отраженная в бухгалтерском учете.
10. В графе 13 указывается стоимость приобретения ценных бумаг по стоимости приобретения.
11. В графе 17 указывается размер резервов (провизий), сформированных в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности. Размер резервов (провизий) указывается в абсолютном значении и со знаком плюс.
12. В графе 18 указывается категория ценной бумаги "учитываемые по справедливой стоимости через прочий совокупный доход", "учитываемые по справедливой стоимости через прибыль или убыток" или "учитываемые по амортизированной стоимости".

13. 19-бағанда ауыртпалық салынған бағалы қағаздардың бухгалтерлік есепте көрсетілген құны көрсетіледі.
14. 20-бағанда репо операциялары бойынша берілген бағалы қағаздардың бухгалтерлік есепте көрсетілген құны көрсетіледі.
15. 21-бағанда бухгалтерлік есепте бастапқы танылу күні көрсетіледі.
16. 22-бағанда борыштық бағалы қағаздарды өтеу мерзімі көрсетіледі.
17. 23 және 24-бағандарда Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15175 болып тіркелген "Эмитенттерге және олардың қор биржасында айналысқа жіберілетін (жіберілген) бағалы қағаздарына, сондай-ақ қор биржасы тізімінің жекелеген санаттарына қойылатын талаптарды бекіту және Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне бағалы қағаздар нарығын реттеу мәселелері бойынша өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 27 наурыздағы № 54 қаулысына сәйкес қор биржасының ресми тізімі секторының санаты көрсетіледі. Қор биржасының ресми тізімі секторының санаты болмаған кезде 23 және 24-бағандарда "листингі жоқ" деп көрсетіледі. Бұл бағандар Қазақстан Республикасы бейрезиденттерінің бағалы қағаздары мен Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары бойынша толтырылмайды.
18. 25 және 26-бағандарды толтыру кезінде Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8318 болып тіркелген "Болу қажеттілігі қаржы ұйымдарының қызметін реттейтін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес талап етілетін заңды тұлғалар және елдер үшін ең аз рейтингіні, осы рейтингіні беретін рейтингілік агенттіктер тізбесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 желтоқсандағы № 385 қаулысына сәйкес рейтингілік агенттіктердің бірі берген облигациялар бойынша бағалы қағаздың рейтингі, акциялар бойынша эмитенттің рейтингі, мемлекеттік бағалы қағаздар бойынша ел рейтингі көрсетіледі. Рейтингі болмаған кезде 25 және 26-бағандарда "рейтингі жоқ" деп көрсетіледі. Бұл бағандар Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары бойынша толтырылмайды.
19. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 256 қаулысына
3-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Меншікті активтер есебінен жасалған "керi РЕПО" және "РЕПО" операциялары туралы есеп
Есепті кезең: 20__жылғы "___"________ жағдай бойынша
Индекс: 1-REG_REPO_SA
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Ұсынатындар: тіркеуші
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың бесінші жұмыс күніне дейінгі (қоса алғанда) мерзімде.
Нысан
(мың теңгемен)
р/с
Эмитенттер/эмитент бөлігінде операциялар
Эмитенттің елі
Бағалы қағаздың түрі
Ұлттық сәйкестендіру нөмірі немесе халықаралық сәйкестендіру нөмірі
Бағалы қағаздардың саны
1
2
3
4
5
6
1
"Керi РЕПО" операциялары
1.1.
Тікелей тәсіл

13. В графе 19 указывается стоимость обремененных ценных бумаг, отраженная в бухгалтерском учете.
14. В графе 20 указывается стоимость ценных бумаг, переданных по операциям репо, отраженная в бухгалтерском учете.
15. В графе 21 указывается дата первоначального признания в бухгалтерском учете.
16. В графе 22 указывается срок погашения долговых ценных бумаг.
17. В графах 23 и 24 указывается категория сектора официального списка фондовой биржи в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 марта 2017 года № 54 "Об утверждении Требований к эмитентам и их ценным бумагам, допускаемым (допущенным) к обращению на фондовой бирже, а также к отдельным категориям списка фондовой биржи и внесении изменений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам регулирования рынка ценных бумаг", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15175. При отсутствии категории сектора официального списка фондовой биржи в графах 23 и 24 указывается "нет листинга". Данные графы не заполняются по ценным бумагам нерезидентов Республики Казахстан и государственным ценным бумагам Республики Казахстан.
18. При заполнении граф 25 и 26 указывается рейтинг ценной бумаги по облигациям, рейтинг эмитента по акциям, рейтинг страны по государственным ценным бумагам, присвоенный одним из рейтинговых агентств в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года № 385 "Об установлении минимального рейтинга для юридических лиц и стран, необходимость наличия которого требуется в соответствии с законодательством Республики Казахстан, регулирующим деятельность финансовых организаций, перечня рейтинговых агентств, присваивающих данный рейтинг", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8318. При отсутствии рейтинга в графах 25 и 26 указывается "нет рейтинга". Данные графы не заполняются по государственным ценным бумагам Республики Казахстан.
19. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 3
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 19 декабря 2015 года № 256
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет об операциях "обратное РЕПО" и "РЕПО",
совершенных за счет собственных активов
Отчетный период: по состоянию на "___" __________20__года
Индекс: 1-REG_REPO_SA
Периодичность: ежеквартальная
Представляет: регистратор
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежеквартально, в срок до пятого рабочего дня
(включительно) месяца, следующего за отчетным кварталом.
Форма
(в тысячах тенге)
№ п/п
Операции в
разрезе
эмитентов/эмитента
Страна
эмитента
Вид ценной
бумаги
Национальный
идентификационный
номер или
международный
идентификационный
номер
Количество
ценных бумаг
1
2
3
4
5
6
1
Операции "обратное РЕПО"
1.1.
Прямой способ

1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Меншікті активтер есебінен жасалған "керi РЕПО" және "РЕПО" операциялары туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Бағалы қағаздар рыногы туралы" 2003 жылғы 2 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 3-бабы 2-тармағының 15) тармақшасына және "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттiк реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды тіркеуші тоқсан сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. Бес жүз теңгеден кем сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам), бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 3-бағанда тіркеуші "РЕПО" және (немесе) "Керi РЕПО" операциялары бойынша берген және (немесе) сатып алған бағалы қағаз эмитентінің елі көрсетіледі.
6. 4-бағанда тіркеуші "РЕПО" және (немесе) "Керi РЕПО" операциялары бойынша берген және (немесе) сатып алған бағалы қағаздың түрі көрсетіледі.
7. 5-бағанда "РЕПО" және (немесе) "кері РЕПО" операциялары бойынша берілген және (немесе) сатып алынған бағалы қағаздың ұлттық сәйкестендіру нөмірі немесе халықаралық сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
8. 6-бағанда "РЕПО" және (немесе) "кері РЕПО" операциялары бойынша берілген және (немесе) сатып алынған бағалы қағаздардың саны көрсетіледі.
9. 7-бағанда "РЕПО" және (немесе) "кері РЕПО" операциялары бойынша берілген және (немесе) сатып алынған бағалы қағаздың номиналды құнының валютасы көрсетіледі. Валюта коды "Валюталар мен қорларды көрсетуге арналған кодтар" 07 ISO 4217-2012 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеушісіне сәйкес көрсетіледі.
10. 11-бағанда "РЕПО" және (немесе) "кері РЕПО" операциясына қатысушылар белгілеген және жабу бағасы мен жабу мәмілесінің сомасын есептеу үшін пайдаланылатын "РЕПО" және (немесе) "кері РЕПО" операциялары бойынша сыйақы мөлшерлемесі көрсетіледі.
11. 12-бағанда "РЕПО" және (немесе) "кері РЕПО" операциясының бухгалтерлік есепте көрсетілген баланстық құны көрсетіледі.
12. 13-бағанда "РЕПО" және (немесе) "кері РЕПО" операциялары бойынша қаржылық есептіліктің халықаралық стандарттарына сәйкес қалыптастырылған резервтердің (провизиялардың) мөлшері көрсетіледі. Резервтердің (провизиялардың) мөлшері абсолюттік мәнімен және қосу белгісімен көрсетіледі.

1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет об операциях "обратное РЕПО" и "РЕПО", совершенных за счет собственных активов" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 15) пункта 2 статьи 3 Закона Республики Казахстан от 2 июля 2003 года "О рынке ценных бумаг" и подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма составляется регистратором ежеквартально по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
4. Форму подписывает первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее), главный бухгалтер и исполнитель.
2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 3 указывается страна эмитента ценной бумаги, переданной и (или) приобретенной регистратором по операциям "РЕПО" и (или) "обратное РЕПО".
6. В графе 4 указывается вид ценной бумаги, переданной и (или) приобретенной регистратором по операциям "РЕПО" и (или) "обратное РЕПО".
7. В графе 5 указывается национальный идентификационный номер или международный идентификационный номер ценной бумаги, переданной и (или) приобретенной по операциям "РЕПО" и (или) "обратное РЕПО".
8. В графе 6 указывается количество переданных и (или) приобретенных ценных бумаг по операциям "РЕПО" и (или) "обратное РЕПО".
9. В графе 7 указывается валюта номинальной стоимости ценной бумаги, переданной и (или) приобретенной по операциям "РЕПО" и (или) "обратное РЕПО". Код валюты указывается в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217-2012 "Коды для обозначения валют и фондов".
10. В графе 11 указывается ставка вознаграждения по операциям "РЕПО" и (или) "обратное "РЕПО", установленная участниками операции "РЕПО" и (или) "обратное "РЕПО" и используемая для расчета цены закрытия и суммы сделки закрытия.
11. В графе 12 указывается балансовая стоимость операции "РЕПО" и (или) "обратное "РЕПО", отраженная в бухгалтерском учете.
12. В графе 13 указывается размер резервов (провизий) по операциям "РЕПО" и (или) "обратное "РЕПО", сформированным в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности. Размер резервов (провизий) указывается в абсолютном значении и со знаком плюс.

13. 14 және 15-бағандарды толтыру кезінде Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8318 тіркелген "Болу қажеттілігі қаржы ұйымдарының қызметін реттейтін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес талап етілетін заңды тұлғалар үшін ең аз рейтингіні, осы рейтингіні беретін рейтингілік агенттіктер тізбесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 желтоқсандағы № 385 қаулысына сәйкес рейтингілік агенттіктердің бірі берген облигациялар бойынша бағалы қағаздың рейтингі, акциялар бойынша эмитенттің рейтингі, мемлекеттік бағалы қағаздар бойынша ел рейтингі көрсетіледі. Рейтингі болмаған кезде 14 және 15-бағандарда "рейтингісі жоқ" деп көрсетіледі. Бұл бағандар Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары бойынша толтырылмайды.
14. 16 және 17-бағандарда бағалы қағаздар енгізілген қор биржасының ресми тізімі секторының санаты көрсетіледі. Қор биржасының ресми тізімі секторының санаты болмаған кезде 16 және 17-бағандарда "листингі жоқ" деп көрсетіледі. Бұл бағандар Қазақстан Республикасы бейрезиденттерінің бағалы қағаздары мен Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары бойынша толтырылмайды.
15. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 256 қаулысына
4-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Меншікті активтер есебінен орналастырылған салымдар мен ақша туралы есеп
Есепті кезең: 20__жылғы "___"________ жағдай бойынша
Индекс: 1-REG_Vklady_SA
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Ұсынатындар: тіркеуші
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың бесінші жұмыс күніне дейінгі (қоса алғанда) мерзімде.
Нысан
(мың теңгемен)
р/с №
Банктер/банк бөлігінде баптардың атауы
Рейтингі
Валюта коды
Шарттың жасалу күні мен нөмірі
орналастыру күніне
есепті күнге
күні
нөмірі
1
2
3
4
5
6
7
1.
Банктердегі банк шоттарындағы ақша
1.1.
2
Талап етуге дейiнгi салымдар
2.1.
3
Мерзiмдi салымдар
3.1.
4
Шартты салымдар
4.1.
5.
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардағы банк шоттарындағы ақша
5.1.
6.
Бейрезидент-ұйымдардағы банк шоттарындағы ақша
7
Барлығы
кестенің жалғасы:
Салымның мерзімі (күндермен)
Салым бойынша сыйақы мөлшерлемесі (жылдық пайыздармен)
Банктік салым шартының талаптарымен енгізілген сома
теңгемен
шетел валютасымен
8
9
10
11
кестенің жалғасы:
Баланстық құны
Резервтердің (провизиялардың) мөлшері
Ескерту
барлығы
есептелген сыйақы
12
13
14
15
Бiрiншi басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам)
______________________________________________________ ______________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы
Бас бухгалтер ________________________________________ ______________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы
Орындаушы _________________________________ __________ ______________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы телефон нөмірі
Есепке қол қойылған күні 20___ жылғы "____" __________
Мөр орны (бар болса)
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Меншікті активтер есебінен
орналастырылған салымдар
мен ақша туралы есепке
қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша
түсіндірме
Меншікті активтер есебінен орналастырылған салымдар мен ақша
туралы есеп

13. При заполнении граф 14 и 15 указывается рейтинг ценной бумаги по облигациям, рейтинг эмитента по акциям, рейтинг страны по государственным ценным бумагам, присвоенный одним из рейтинговых агентств в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года № 385 "Об установлении минимального рейтинга для юридических лиц, необходимость наличия которого требуется в соответствии с законодательством Республики Казахстан, регулирующим деятельность финансовых организаций, перечня рейтинговых агентств, присваивающих данный рейтинг", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8318. При отсутствии рейтинга в графах 14 и 15 указывается "нет рейтинга". Данные графы не заполняются по государственным ценным бумагам Республики Казахстан.
14. В графах 16 и 17 указывается категория сектора официального списка фондовой биржи, в который включены ценные бумаги. При отсутствии категории сектора официального списка фондовой биржи в графах 16 и 17 указывается "нет листинга". Данные графы не заполняются по ценным бумагам нерезидентов Республики Казахстан и государственным ценным бумагам Республики Казахстан.
15. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 4
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 19 декабря 2015 года № 256
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о вкладах и деньгах, размещенных за счет собственных
активов
Отчетный период: по состоянию на "___" __________20__года
Индекс: 1-REG_Vklady_SA
Периодичность: ежеквартальная
Представляет: регистратор
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежеквартально, в срок до пятого рабочего дня
(включительно) месяца, следующего за отчетным кварталом.
Форма
(в тысячах тенге)
№ п/п
Наименование статей в разрезе банков/банка
Рейтинг
Код валюты
Дата заключения и номер договора
на дату размещения
на отчетную дату
дата
номер
1
2
3
4
5
6
7
1.
Деньги на банковских счетах в банках
1.1.
2
Вклады до востребования
2.1.
3
Срочные вклады
3.1.
4
Условные вклады
4.1.
5.
Деньги на банковских счетах в организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций
5.1.
6.
Деньги на банковских счетах в организациях-нерезидентах
7
Всего
продолжение таблицы:
Срок вклада (в днях)
Ставка вознаграждения по вкладу (в процентах годовых)
Сумма, внесенная на условиях договора банковского вклада
в тенге
в иностранной валюте
8
9
10
11
продолжение таблицы:
Балансовая стоимость
Размер резервов (провизий)
Примечание
всего
начисленное вознаграждение
12
13
14
15
Первый руководитель
(на период его отсутствия – лицо, его замещающее)
___________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Главный бухгалтер
___________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Исполнитель
_______________________________________ ________ ______________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись номер телефона
Дата подписания отчета "___" __________ 20___ года
Место для печати (при наличии)
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к отчету о вкладах и деньгах,
размещенных за счет
собственных активов
Пояснение по заполнению формы, предназначенной
для сбора административных данных
Отчет о вкладах и деньгах, размещенных за счет собственных активов

1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Меншікті активтер есебінен орналастырылған салымдар мен ақша туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Бағалы қағаздар рыногы туралы" 2003 жылғы 2 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 3-бабы 2-тармағының 15) тармақшасына және "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттiк реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды тіркеуші тоқсан сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. Бес жүз теңгеден кем сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам), бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 1, 5 және 6-жолдар бойынша 4, 5 және 12-бағандар толтырылады.
6. 3 және 4-бағандарды толтыру кезінде Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8318 тіркелген "Болу қажеттілігі қаржы ұйымдарының қызметін реттейтін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес талап етілетін заңды тұлғалар үшін ең аз рейтингіні, осы рейтингіні беретін рейтингілік агенттіктер тізбесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 желтоқсандағы № 385 қаулысына сәйкес рейтингілік агенттіктердің бірі берген банктің, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымның немесе бейрезидент-ұйымның рейтингі көрсетіледі. Рейтингі болмаған кезде 3 және 4-бағандарда "рейтингісі жоқ" деп көрсетіледі. Бұл бағандар Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі бойынша толтырылмайды.
7. 5-бағанда валюта кодтары "Валюталар мен қорларды көрсетуге арналған кодтар" 07 ISO 4217-2012 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеушісіне сәйкес көрсетіледі.
8. 8-бағанда банктік салым шарты бойынша салымның мерзімі көрсетіледі. Салымның мерзімі ұзартылған кезде ұзартуы ескерілген мерзім көрсетіледі.
9. 10 және 11-бағандарда тіркеушінің ақшасын банктік салым талаптарымен орналастыру сомасы көрсетіледі. Ақша шетел валютасындағы банктік салым талаптарымен орналастырылған жағдайда, 10-бағанда салым талаптарымен ақшаны орналастыру күніндегі Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі белгілеген ресми бағам бойынша теңгемен баламасы бір мезгілде көрсетіле отырып 11-баған толтырылады. Ақша теңгемен банктік салым талаптарымен орналастырылған жағдайда, 10-баған толтырылады.

1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о вкладах и деньгах, размещенных за счет собственных активов" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 15) пункта 2 статьи 3 Закона Республики Казахстан от 2 июля 2003 года "О рынке ценных бумаг" и подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма составляется ежеквартально регистратором по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
4. Форму подписывает первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее), главный бухгалтер и исполнитель.
2. Пояснение по заполнению Формы
5. По строкам 1, 5 и 6 заполняются графы 4, 5 и 12.
6. При заполнении граф 3 и 4 указывается рейтинг банка, организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций, или организации-нерезидента, присвоенный одним из рейтинговых агентств в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года № 385 "Об установлении минимального рейтинга для юридических лиц, необходимость наличия которого требуется в соответствии с законодательством Республики Казахстан, регулирующим деятельность финансовых организаций, перечня рейтинговых агентств, присваивающих данный рейтинг", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8318. При отсутствии рейтинга в графах 3 и 4 указывается "нет рейтинга". Данные графы не заполняются по Национальному Банку Республики Казахстан.
7. В графе 5 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217-2012 "Коды для обозначения валют и фондов".
8. В графе 8 указывается срок вклада по договору банковского вклада. При продлении срока вклада срок указывается с учетом продления.
9. В графах 10 и 11 указывается сумма размещения денег регистратора на условиях банковского вклада. В случае размещения денег на условиях банковского вклада в иностранной валюте заполняется графа 11 с одновременным указанием эквивалента в тенге в графе 10, по официальному курсу, установленному Национальным Банком Республики Казахстан, на дату размещения денег на условиях вклада. В случае размещения денег на условиях банковского вклада в тенге заполняется графа 10.

10. 14-бағанда салымдар бойынша қаржылық есептіліктің халықаралық стандарттарына сәйкес қалыптастырылған резервтердің (провизиялардың) мөлшері көрсетіледі. Резервтердің (провизиялардың) мөлшері абсолюттік мәнімен және қосу белгісімен көрсетіледі.
11. Нысан салымдар мен ақша сомасы әрбір валюта, банк, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйым немесе бейрезидент-ұйым бойынша жеке-жеке көрсетіліп толтырылады.
12. 6-жол бойынша бейрезидент-ұйымдардағы банк шоттарындағы ақша көрсетіледі.
13. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 256 қаулысына
5-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестициялар туралы есеп
Есепті кезең: 20__жылғы "___"________ жағдай бойынша
Индекс: 1-REG_IKDU
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Ұсынатындар: тіркеуші
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың бесінші жұмыс күніне дейінгі (қоса алғанда) мерзімде.
Нысан
(мың теңгемен)
р/с №
Заңды тұлғаның атауы
Сатып алу құны
Баланстық құны
Барлығы
Есептелген дивиденттер
Резервтердің (провизиялардың) мөлшері
1
2
3
4
5
6
1.
Жай акциялар
1.1.
1.2.
2.
Артықшылықты акциялар
2.1.
2.2.
3.
Салымдар мен пайлар
3.1.
3.2.
4.
Барлығы
кестенің жалғасы:
Акциялар саны, дана
Ұйымға тиесілі акциялар санының эмитенттің дауыс беретін акцияларының жалпы санына қатынасы немесе заңды тұлғаның жарғылық капиталындағы қатысу үлесі (пайызбен)
Сатып алу күні
Ескерту
7
8
9
10
Бiрiншi басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам)
______________________________________________________ ______________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы
Бас бухгалтер ________________________________________ ______________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы
Орындаушы _________________________________ __________ ______________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы телефон нөмірі
Есепке қол қойылған күні 20___ жылғы "____" __________
Мөр орны (бар болса)
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Басқа заңды тұлғалардың
капиталына инвестициялар
туралы есепке
қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша
түсіндірме
Басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестициялар туралы есеп
1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестициялар туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.

10. В графе 14 указывается размер резервов (провизий) по вкладам, сформированным в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности. Сумма резервов (провизий) указывается в абсолютном значении и со знаком плюс.
11. Форма заполняется с указанием суммы вкладов и денег отдельно по каждой (каждому) валюте, банку, организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций или организации-нерезиденту.
12. По строке 6 указываются деньги на банковских счетах в организациях-нерезидентах.
13. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 5
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 19 декабря 2015 года № 256
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет об инвестициях в капитал других юридических лиц
Отчетный период: по состоянию на "___" __________20__года
Индекс: 1-REG_IKDU
Периодичность: ежеквартальная
Представляет: регистратор
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежеквартально, в срок до пятого рабочего дня
(включительно) месяца, следующего за отчетным кварталом.
Форма
(в тысячах тенге)
№ п/п
Наименование юридического лица
Покупная стоимость
Балансовая стоимость
Количество акций, штук
Всего
Начисленные дивиденды
Размер резервов (провизий)
1
2
3
4
5
6
7
1.
Простые акции
1.1.
1.2.
2.
Привилегированные акции
2.1.
2.2.
3.
Вклады и паи
3.1.
3.2.
4.
Всего
продолжение таблицы:
Соотношение количества акций, принадлежащих организации к общему количеству голосующих акций эмитента или доля участия в уставном капитале юридического лица (в процентах)
Дата приобретения
Дата первоначального признания
Примечание
8
9
10
11
Первый руководитель
(на период его отсутствия – лицо, его замещающее)
___________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Главный бухгалтер
___________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Исполнитель
_______________________________________ ________ ______________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись номер телефона
Дата подписания отчета "___" __________ 20___ года
Место для печати (при наличии)
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора
административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к отчету об инвестициях в капитал
других юридических лиц
Пояснение по заполнению формы,
предназначенной для сбора административных данных
Отчет об инвестициях в капитал других юридических лиц
1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет об инвестициях в капитал других юридических лиц" (далее – Форма).

2. Нысан "Бағалы қағаздар рыногы туралы" 2003 жылғы 2 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 3-бабы 2-тармағының 15) тармақшасына және "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттiк реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды тіркеуші тоқсан сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. Бес жүз теңгеден кем сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам), бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанда еншілес және қауымдасқан ұйымдардың, сондай-ақ басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестициялардың мөлшері туралы мәліметтер көрсетіледі.
6. 3-бағанда сатып алу күніндегі басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестициялардың сатып алу құны көрсетіледі.
7. 4-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестициялардың баланстық құны көрсетіледі.
8. 5-бағанда басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестициялар бойынша есептелген дивиденттер сомасы көрсетіледі.
9. 6-бағанда басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестициялар бойынша қаржылық есептіліктің халықаралық стандарттарына сәйкес қалыптастырылған резервтердің (провизиялардың) сомасы көрсетіледі. Резервтердің (провизиялардың) сомасы абсолюттік мәнімен және қосу белгісімен көрсетіледі.
10. 7-бағанда акциялар бойынша мәліметтер көрсетіледі.
11. 9-бағанда басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестицияларды жүзеге асыру күні көрсетіледі.
12. 10-бағанда бухгалтерлік есепте бастапқы танылу күні көрсетіледі.
13. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 256 қаулысына
6-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Шартты талаптар (міндеттемелер) туралы есеп
Есепті кезең: 20__жылғы "___"________ жағдай бойынша
Индекс: 1 –REG_PFI
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Ұсынатындар: тіркеуші
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың бесінші жұмыс күніне дейінгі (қоса алғанда) мерзімде.
Нысан
(мың теңгемен)
Көрсеткіштердің атауы
Базалық актив
Ұлттық сәйкестендіру нөмірі немесе халықаралық сәйкестендіру нөмірі
Мәміле жасау күніндегі құны
Туынды қаржы құралының баланстық құны
1
2
3
4
5
6
1
Шартты талаптар
1.1
Қаржы фьючерстерін сатып алу бойынша шартты талаптар

2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 15) пункта 2 статьи 3 Закона Республики Казахстан от 2 июля 2003 года "О рынке ценных бумаг" и подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма составляется ежеквартально регистратором по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
4. Форму подписывает первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее), главный бухгалтер и исполнитель.
2. Пояснение по заполнению Формы
5. В Форме указываются сведения о размере инвестиций в капитал дочерних и ассоциированных организаций, а также других юридических лиц.
6. В графе 3 указывается покупная стоимость инвестиций в капитал других юридических лиц на дату приобретения.
7. В графе 4 указывается балансовая стоимость инвестиций в капитал других юридических лиц, отраженная в бухгалтерском учете.
8. В графе 5 указывается сумма дивидендов, начисленных по инвестициям в капитал других юридических лиц.
9. В графе 6 указывается сумма резервов (провизий) по инвестициям в капитал других юридических лиц, сформированным в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности. Сумма резервов (провизий) указывается в абсолютном значении и со знаком плюс.
10. В графе 7 указываются сведения по акциям.
11. В графе 9 указывается дата осуществления инвестиций в капитал других юридических лиц.
12. В графе 10 указывается дата первоначального признания в бухгалтерском учете.
13. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 6
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 19 декабря 2015 года № 256
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет об условных требованиях (обязательствах)
Отчетный период: по состоянию на "___" __________20__года
Индекс: 1 –REG_PFI
Периодичность: ежеквартальная
Представляет: регистратор
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежеквартально, в срок до пятого рабочего дня
(включительно) месяца, следующего за отчетным кварталом.
Форма
(в тысячах тенге)
Наименование показателей
Базовый
актив
Национальный идентификационный номер или международный идентификационный номер
Стоимость на дату заключения сделки
Балансовая стоимость производного финансового инструмента
1
2
3
4
5
6
1
Условные требования
1.1
Условные требования по покупке финансовых фьючерсов

2.7.n
2.8
Қаржы форвардтарын сату бойынша шартты міндеттемелер
2.8.1
2.8.n
2.9
Сатылған опцион "пут" келісімшарттары
2.9.1
2.9.n
2.10
Сатылған опцион "колл" келісімшарттары
2.10.1
2.10.n
2.11
Өзге шартты міндеттемелер
2.11.1
2.11.n
Бiрiншi басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам)
______________________________________________________ ______________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы
Бас бухгалтер ________________________________________ ______________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы
Орындаушы _________________________________ __________ ______________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы телефон нөмірі
Есепке қол қойылған күні 20___ жылғы "____" __________
Мөр орны (бар болса)
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Шартты талаптар (міндеттемелер)
туралы есепке
қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша
түсіндірме
Шартты талаптар (міндеттемелер) туралы есеп
1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Шартты талаптар (міндеттемелер) туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Бағалы қағаздар рыногы туралы" 2003 жылғы 2 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 3-бабы 2-тармағының 15) тармақшасына және "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттiк реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды тіркеуші тоқсан сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. Бес жүз теңгеден кем сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам), бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 3-бағанда туынды қаржы құралының базалық активі (бағалы қағаздың және оның эмитентінің атауы, валютасы, сыйақы мөлшерлемесі, тауар және өзге де базалық активтер) көрсетіледі.
6. 4-баған туынды қаржы құралының базалық активі бағалы қағаз болған жағдайда толтырылады.
7. 5-бағанда шарт бойынша мәміле жасау күніндегі туынды қаржы құралының құны көрсетіледі.
8. 6-бағанда туынды қаржы құралының баланстық құны көрсетіледі.
9. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 256 қаулысына
7-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан Қаржы құралдарын аудару операциялары туралы есеп

2.7.n
2.8
Условные обязательства по продаже финансовых форвардов
2.8.1
2.8.n
2.9
Проданные опционные контракты – "пут"
2.9.1
2.9.n
2.10
Проданные опционные контракты "колл"
2.10.1
2.10.n
2.11
Прочие условные обязательства
2.11.1
2.11.n
Первый руководитель
(на период его отсутствия – лицо, его замещающее)
___________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Главный бухгалтер
___________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Исполнитель
_______________________________________ ________ ______________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись номер телефона
Дата подписания отчета "___" __________ 20___ года
Место для печати (при наличии)
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора
административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к отчету об условных
требованиях (обязательствах)
Пояснение по заполнению формы,
предназначенной для сбора административных данных
Отчет об условных требованиях (обязательствах)
1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет об условных требованиях (обязательствах)" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 15) пункта 2 статьи 3 Закона Республики Казахстан от 2 июля 2003 года "О рынке ценных бумаг" и подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма составляется ежеквартально регистратором по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
4. Форму подписывает первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее), главный бухгалтер и исполнитель.
2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 3 указывается базовый актив производного финансового инструмента (наименование ценной бумаги и ее эмитента, валюта, ставка вознаграждения, товар и прочие базовые активы).
6. Графа 4 заполняется в случае, если базовым активом производного финансового инструмента является ценная бумага.
7. В графе 5 указывается стоимость производного финансового инструмента на дату заключения сделки по договору.
8. В графе 6 указывается балансовая стоимость производного финансового инструмента.
9. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 7
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 19 декабря 2015 года № 256

1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Қаржы құралдарын аудару операциялары туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Бағалы қағаздар рыногы туралы" 2003 жылғы 2 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 3-бабы 2-тармағының 15) тармақшасына, 52-бабына және "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттiк реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды тіркеуші тоқсан сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша жасайды.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлғалар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанда бағалы қағаздарды тіркелген тұлғалардың жеке шоттарынан (жеке шоттарына) есептен шығару (есепке жазу) операциялары (эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша эмитенттің міндеттемелері бойынша талап ету құқықтары (бұдан әрі – талап ету құқығы) бойынша деректер көрсетіледі.
6. 1-бағанда міндеттемелері бойынша бағалы қағаздармен немесе талап ету құқықтарымен мәмілелер жасалған эмитенттің атауы көрсетіледі.
7. 3-бағанда қаржы құралының түрі көрсетіледі.
8. 4-бағанда бағалы қағазға берілген ұлттық сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі. Талап ету құқықтары бойынша айналыс мерзімі өткен және эмитенттің оны өтеу бойынша міндеттемелері орындалмаған бағалы қағаздың ұлттық сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
9. 6-бағанда облигациялар мен исламдық бағалы қағаздар шығарылымы валютасының коды "Валюталар мен қорларды көрсетуге арналған кодтар" ҚР ҰК 07 ISO 4217-2012 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеушісіне сәйкес көрсетіледі.
10. 7-бағанда облигациялар мен исламдық бағалы қағаздардың номиналды құны көрсетіледі. Облигациялар бойынша оны шығару кезінде айқындалған, купондық облигация бойынша пайыздармен көрсетілетін сыйақы есептелетін құны, сондай-ақ облигацияны ұстаушыға оны өтеу кезінде төленуге тиіс сома көрсетіледі. Исламдық бағалы қағаздар бойынша исламдық бағалы қағаздар шығарылымының проспектісінде белгіленген талаптармен оларды бастапқы орналастыру шеңберінде инвестор исламдық бағалы қағаздарды кезінде төлейтін исламдық бағалы қағаздардың құны көрсетіледі. Құны шығару валютасымен көрсетіледі.
11. 8-бағанда облигациялар мен исламдық бағалы қағаздарды өтеу күні "кк.аа.жжжж" форматында көрсетіледі.
12. 9-бағанда мәміле түрі (репо ашу және жабу операцияларын қоспағанда, сатып алу, сату және өзге мәмілелер) көрсетіледі.
13. 10-бағанда операция жүргізілген бағалы қағаздардың немесе талап ету құқықтарының саны көрсетіледі.

1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет об операциях по переводу финансовых инструментов" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 15) пункта 2 статьи 3, статьей 52 Закона Республики Казахстан от 2 июля 2003 года "О рынке ценных бумаг" и подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма составляется регистратором ежеквартально по состоянию на конец отчетного периода.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В Форме указываются данные по операциям списания (зачисления) ценных бумаг (прав требования по обязательствам эмитента по эмиссионным ценным бумагам (далее – права требования) с лицевых счетов (на лицевые счета) зарегистрированных лиц.
6. В графе 1 указывается наименование эмитента, с ценными бумагами или правами требования, по обязательствам которого были заключены сделки.
7. В графе 3 указывается вид финансового инструмента.
8. В графе 4 указывается присвоенный национальный идентификационный номер ценной бумаги. По правам требования указывается национальный идентификационный номер ценной бумаги, срок обращения которой истек, и эмитентом не исполнены обязательства по ее погашению.
9. В графе 6 указывается код валюты выпуска облигаций и исламских ценных бумаг в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217-2012 "Коды для обозначения валют и фондов".
10. В графе 7 указывается номинальная стоимость облигаций и исламских ценных бумаг. По облигациям указывается стоимость, определенная при ее выпуске, на которую начисляется выраженное в процентах вознаграждение по купонной облигации, а также сумма, подлежащая выплате держателю облигации при ее погашении. По исламским ценным бумагам указывается стоимость исламских ценных бумаг, оплачиваемая инвестором при приобретении исламских ценных бумаг в рамках их первичного размещения на условиях, установленных проспектом выпуска исламских ценных бумаг. Стоимость указывается в валюте выпуска.
11. В графе 8 указывается дата погашения облигаций и исламских ценных бумаг в формате "дд.мм.гггг".
12. В графе 9 указывается вид сделки (покупка, продажа и иные сделки, за исключением операций открытия и закрытия репо).
13. В графе 10 указывается количество ценных бумаг или прав требований, по которым проведена операция.

14. 11 және 12-бағандарда валюта түрі мен тиісті операция валютасында операция жүргізілген бір бағалы қағаздың (талап ету құқығының) құны көрсетіледі.
15. 13-бағанда мәміле көлемі теңгемен көрсетіледі. Мәміле шетел валютасында жасалған жағдайда Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі белгілеген ресми бағамы бойынша теңгемен мәміле жасау күніндегі бағасы көрсетіледі.
16. 14 және 15-бағандарда меншік иесі және жеке шотынан бағалы қағаздар (талап ету құқығы) есептен шығарылған қаржы құралын ұстаушының ЖСН/БСН не басқа сәйкестендіру нөмірі (Қазақстан Республикасының бейрезиденттері үшін) көрсетіледі. Заңды тұлғалар бойынша заңды тұлғаның атауы көрсетіледі. Жеке тұлғалар бойынша тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) көрсетіледі.
17. 16 және 17-бағандарда қарсы серіктесі және жеке шотына бағалы қағаздар (талап ету құқығы) есепке жазылған тіркелген тұлғаның ЖСН/БСН не басқа сәйкестендіру нөмірі (Қазақстан Республикасының бейрезиденттері үшін) көрсетіледі. Заңды тұлғалар бойынша заңды тұлғаның атауы көрсетіледі. Жеке тұлғалар бойынша тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) көрсетіледі.
18. 18 және 19-бағандарда жеке шотынан бағалы қағаздар (талап ету құқығы) есептен шығарылған қаржы құралын ұстаушының Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитетінің ресми интернет-ресурсында орналастырылған әлем елдерінің жіктеуішіне сәйкес резиденттік елінің атауы және коды көрсетіледі.
19. 20 және 21-бағандарда жеке шотына бағалы қағаздар (талап ету құқықтары) есепке жазылған тіркелген тұлғаның Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитетінің ресми интернет-ресурсында орналастырылған әлем елдерінің жіктеуішіне сәйкес резиденттік елінің атауы және коды көрсетіледі.
20. 22 және 23-бағандарда "Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші (ЭҚЖЖ)" 03-2007 Қазақстан Республикасының мемлекеттік жіктеуішіне сәйкес экономика секторының атауы көрсетіледі. 15-бағанда жеке шотынан бағалы қағаздар (талап ету құқықтары) есептен шығарылған ұстаушы бойынша ақпарат көрсетіледі. 23-баған жеке шотына бағалы қағаздары (талап ету құқықтары) есепке жазылған тіркелген тұлға бойынша толтырылады.
21. 24-бағанда мынадай символдар пайдаланылады:
"1" - бағалы қағаздарды бастапқы орналастыру;
"2" - бағалы қағаздардың немесе талап ету құқықтарының қайталама айналысы.
22. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 256 қаулысына
8-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Бағалы қағаздар ұстаушылар тізілімдерінің жүйесін жүргізу жөніндегі
қызметтің қорытындылары туралы есеп
Есепті кезең: 20__жылғы "___"________ жағдай бойынша
Индекс: 1-REG_ITOG
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Ұсынатындар: тіркеуші
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың отызына дейінгі (қоса алғанда) мерзімде.
Нысан
Эмитенттің атауы
Ұлттық сәйкестендіру нөмірі
Талап ету құқығын сәйкестендіргіш
Қаржы құралының түрі
1
2
3
4
5
Жиынтығы
кестенің жалғасы:
Шарттың жасалу күні
Шарттың бұзылу күні
Қаржы құралдарын ұстаушылардың саны және жеке шоттардағы қаржы құралдарының саны
орталық депозитарий
қаржы құралдары (дана)
қаржы құралдарын ұстаушылар
6
7
8
9
кестенің жалғасы:
Қазақстан Республикасы брокерлерінің және (немесе) дилерлерінің (меншік иегерлерінің – екiншi деңгейдегi банктерді қоспағанда)
бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының (меншік иегерінің)
қаржы құралдары (дана)
қаржы құралдарын ұстаушылар
қаржы құралдары (дана)
қаржы құралдарын ұстаушылар
10
11
12
13
кестенің жалғасы:
Қазақстан Республикасы екiншi деңгейдегi банктерінің (меншік иегерлерінің)
Қазақстан Республикасы сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының (меншік иегерлерінің)
қаржы құралдары (дана)
қаржы құралдарын ұстаушылар
қаржы құралдары (дана)
қаржы құралдарын ұстаушылар
14
15
16
17
кестенің жалғасы:
инвестициялық портфельді басқарушылардың (меншік иегерлерінің )
Қазақстан Республикасы қаржы нарығының өзге лицензиаттарының
қаржы құралдары (дана)
қаржы құралдарын ұстаушылар
қаржы құралдары (дана)
қаржы құралдарын ұстаушылар
18
19
20
21
кестенің жалғасы:
өзге заңды тұлғалардың
резиденттердің
бейрезиденттердің
қаржы құралдары (дана)
қаржы құралдарын ұстаушылар
қаржы құралдары (дана)
қаржы құралдарын ұстаушылар
22
23
24
25
кестенің жалғасы:
жеке тұлғалардың
резиденттердің
бейрезиденттердің
қаржы құралдары (дана)
қаржы құралдарын ұстаушылар
қаржы құралдары (дана)
қаржы құралдарын ұстаушылар
26
27
28
29
кестенің жалғасы:
эмитенттің
жарияланған бағалы қағаздарды есепке алу үшін (дана)
сатып алынған бағалы қағаздарды есепке алу үшін (дана)
эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша эмитенттің міндеттемелері жөніндегі сатып алынған талап ету құқығын есепке алу үшін (дана)
ұстаушылары талап етпеген орналастырылған эмиссиялық бағалы қағаздарды есепке алу үшін (дана)
30
31
32
33
кестенің жалғасы:
жиынтығы
қаржы құралдарының (дана)
қаржы құралдарын ұстаушылардың
34
35
Бiрiншi басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам)
______________________________________________________ ______________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы
Бас бухгалтер ________________________________________ ______________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы
Орындаушы _________________________________ __________ ______________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы телефон нөмірі
Есепке қол қойылған күні 20___ жылғы "____" __________
Мөр орны (бар болса)
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Бағалы қағаздар ұстаушылар
тізілімдерінің жүйесін жүргізу
жөніндегі қызметтің қорытындылары
туралы есепке
қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша
түсіндірме
Бағалы қағаздар ұстаушылар тізілімдерінің жүйесін жүргізу
жөніндегі қызметтің қорытындылары туралы есеп

14. В графах 11 и 12 указываются вид валюты и стоимость одной ценной бумаги (права требования) по которой была проведена операция в соответствующей валюте операции.
15. В графе 13 указывается объем сделок в тенге. В случае заключения сделки в иностранной валюте, указывается цена в тенге по официальному курсу, установленному Национальным Банком Республики Казахстан, на дату совершения сделки.
16. В графах 14 и 15 указываются владелец и ИИН/БИН либо иной идентификационный номер (для нерезидентов Республики Казахстан) держателя финансового инструмента с лицевого счета, которого списаны ценные бумаги (права требования). По юридическим лицам указывается наименование юридического лица. По физическим лицам указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии).
17. В графах 16 и 17 указываются контрпартнер и ИИН/БИН либо иной идентификационный номер (для нерезидентов Республики Казахстан) зарегистрированного лица, на лицевой счет которого зачислены ценные бумаги (права требования). По юридическим лицам указывается наименование юридического лица. По физическим лицам указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии).
18. В графах 18 и 19 указываются наименование и код страны резидентства держателя финансового инструмента, с лицевого счета которого списаны ценные бумаги (права требования), в соответствии с классификатором стран мира, размещенном на официальном интернет-ресурсе Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
19. В графах 20 и 21 указываются наименование и код страны резидентства зарегистрированного лица, на лицевой счет которого зачислены ценные бумаги (права требования), в соответствии с классификатором стран мира, размещенном на официальном интернет-ресурсе Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан
20. В графах 22 и 23 указывается наименование сектора экономики в соответствии с Государственным классификатором Республики Казахстан 03-2007 "Общий классификатор видов экономической деятельности (ОКЭД)". В графе 15 указывается по держателю с лицевого счета, которого списаны ценные бумаги (права требования). Графа 23 заполняется по зарегистрированному лицу на лицевой счет, которого зачислены ценные бумаги (права требования).
21. В графе 24 используются следующие символы:
"1" - первичное размещение ценных бумаг;
"2" - вторичное обращение ценных бумаг или прав требований.
22. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 8
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 19 декабря 2015 года № 256
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет об итогах деятельности по ведению системы реестров
держателей ценных бумаг
Отчетный период: по состоянию на "___" __________20__года
Индекс: 1-REG_ITOG
Периодичность: ежеквартальная
Представляет: регистратор
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежеквартально, в срок до тридцатого числа
(включительно) месяца, следующего за отчетным кварталом.
Форма
Наименование эмитента
Национальный идентификационный номер
Идентификатор права требования
Вид финансового инструмента
1
2
3
4
5
Итого
продолжение таблицы:
Дата заключения договора
Дата расторжения договора
Количество держателей финансовых инструментов и количество финансовых инструментов, находящихся на лицевых счетах
центрального депозитария
финансовые инструменты (штук)
держатели финансовых инструментов
6
7
8
9
продолжение таблицы:
брокеров и (или) дилеров Республики Казахстан (собственников – за исключением банков второго уровня)
единого накопительного пенсионного фонда (собственника)
финансовые инструменты (штук)
держатели финансовых инструментов
финансовые инструменты (штук)
держатели финансовых инструментов
10
11
12
13
продолжение таблицы:
банков второго уровня Республики Казахстан (собственников)
страховых (перестраховочных) организаций Республики Казахстан (собственников)
финансовые инструменты (штук)
держатели финансовых инструментов
финансовые инструменты (штук)
держатели финансовых инструментов
14
15
16
17
продолжение таблицы:
управляющих инвестиционным портфелем (собственников)
прочих лицензиатов финансового рынка Республики Казахстан
финансовые инструменты (штук)
держатели финансовых инструментов
финансовые инструменты (штук)
держатели финансовых инструментов
18
19
20
21
продолжение таблицы:
прочих юридических лиц
резидентов
нерезидентов
финансовые инструменты (штук)
держатели финансовых инструментов
финансовые инструменты (штук)
держатели финансовых инструментов
22
23
24
25
продолжение таблицы:
физических лиц
резидентов
нерезидентов
финансовые инструменты (штук)
держатели финансовых инструментов
финансовые инструменты (штук)
держатели финансовых инструментов
26
27
28
29
продолжение таблицы:
эмитента
для учета объявленных ценных бумаг (штук)
для учета выкупленных ценных бумаг (штук)
для учета выкупленных прав требования по обязательствам эмитента по эмиссионным ценным бумагам (штук)
для учета размещенных эмиссионных ценных бумаг, невостребованных их держателями (штук)
30
31
32
33
продолжение таблицы:
итого
финансовых инструментов (штук)
держателей финансовых инструментов
34
35
Первый руководитель
(на период его отсутствия – лицо, его замещающее)
___________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Главный бухгалтер
___________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Исполнитель
_______________________________________ ________ ______________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись номер телефона
Дата подписания отчета "___" __________ 20___ года
Место для печати (при наличии)
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора
административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к отчету об итогах
деятельности по ведению
системы реестров
держателей ценных бумаг
Пояснение по заполнению формы,
предназначенной для сбора административных данных
Отчет об итогах деятельности по ведению системы реестров
держателей ценных бумаг

1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Бағалы қағаздар ұстаушылар тізілімдерінің жүйесін жүргізу жөніндегі қызметтің қорытындылары туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Бағалы қағаздар рыногы туралы" 2003 жылғы 2 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 3-бабы 2-тармағының 15) тармақшасына, 52-бабына және "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттiк реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды тіркеуші тоқсан сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша жасайды.
4. Нысанға бірінші басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам), бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанда тіркеуші қызмет көрсететін эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша эмитенттің бағалы қағаздары және міндеттемелері жөніндегі талап ету құқықтары бойынша (бұдан әрі – талап ету құқығы) деректер көрсетіледі.
6. 3-бағанда бағалы қағазға берілген ұлттық сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі. Талап ету құқығы бойынша айналыс мерзімі өткен және эмитенттің оны өтеу жөніндегі міндеттемелері орындалмаған бағалы қағаздың ұлттық сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
7. 5-бағанда қаржы құралының түрі көрсетіледі.
8. 6 және 7-бағандарда күндер "күні.айы.жылы" форматында көрсетіледі.
9. 30, 31, 32 және 33-бағандарда қаржы құралдарының саны эмитенттің қай жеке шоты бойынша қаржы құралдарын есепке алу жүзеге асырылатынына қарай көрсетіледі.
10. 34-бағанда 8, 10, 12, 14, 16, 18, 20, 22, 24, 26, 28, 30, 31, 32 және 33-бағандар сомасы ретінде есептелетін эмитенттің, меншік иегерінің не орталық депозитарийдің жеке шоттарындағы барлық қаржы құралдарының саны көрсетіледі.
11. 35-бағанда 9, 11, 13, 15, 17, 19, 21, 23, 25, 27 және 29-бағандар сомасы ретінде есептелетін барлық қаржы құралдарын ұстаушылардың саны көрсетіледі.

1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет об итогах деятельности по ведению системы реестров держателей ценных бумаг" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 15) пункта 2 статьи 3, статьей 52 Закона Республики Казахстан от 2 июля 2003 года "О рынке ценных бумаг" и подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма составляется ежеквартально регистратором по состоянию на конец отчетного периода.
4. Форму подписывает первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее), главный бухгалтер и исполнитель.
2. Пояснение по заполнению Формы
5. В Форме указываются данные по ценным бумагам и правам требования по обязательствам эмитента по эмиссионным ценным бумагам (далее – права требования), обслуживаемым регистратором.
6. В графе 3 указывается присвоенный национальный идентификационный номер ценной бумаги. По правам требования указывается национальный идентификационный номер ценной бумаги, срок обращения которой истек, и эмитентом не исполнены обязательства по ее погашению.
7. В графе 5 указывается вид финансового инструмента.
8. В графах 6 и 7 даты указываются в формате "дата.месяц.год".
9. В графах 30, 31, 32 и 33 количество финансовых инструментов указывается в зависимости от того, по какому лицевому счету эмитента, осуществляется учет финансовых инструментов.
10. В графе 34 указывается количество всех финансовых инструментов, находящихся на лицевых счетах эмитента, собственника либо центрального депозитария, рассчитываемое как сумма граф 8, 10, 12, 14, 16, 18, 20, 22, 24, 26, 28, 30, 31, 32 и 33.
11. В графе 35 указывается количество всех держателей финансовых инструментов, рассчитываемое как сумма граф 9, 11, 13, 15, 17, 19, 21, 23, 25, 27 и 29.

12. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 256 қаулысына
9-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Тіркеуші қызмет көрсететін инвестициялық қорлардың және инвестициялық қорлардың пайларын (акцияларын) ұстаушылардың саны туралы есеп
Есепті кезең: 20__жылғы "___"________ жағдай бойынша
Индекс: 1-REG_IF
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Ұсынатындар: тіркеуші
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың отызына дейінгі (қоса алғанда) мерзімде.
Нысан
Инвестициялық қордың атауы
Басқарушы компанияның атауы
Кастодианның атауы
Пайдың (акцияның) ұлттық сәйкестендіру нөмірі
1
2
3
4
5
1
Инвестициялық пай қорлары
1.1
Ашық

12. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 9
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 19 декабря 2015 года № 256
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о количестве инвестиционных фондов и держателей паев (акций)
инвестиционных фондов, обслуживаемых регистратором
Отчетный период: по состоянию на "___" __________20__года
Индекс: 1-REG_IF
Периодичность: ежеквартальная
Представляет: регистратор
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежеквартально, в срок до тридцатого числа
(включительно) месяца, следующего за отчетным кварталом.
Форма
Наименование инвестиционного фонда
Наименование управляющей компании
Наименование кастодиана
Национальный идентификационный номер пая (акции)
1
2
3
4
5
1
Паевые инвестиционные фонды
1.1
Открытые

1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Тіркеуші қызмет көрсететін инвестициялық қорлардың және инвестициялық қорлардың пайларын (акцияларын) ұстаушылардың саны туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Бағалы қағаздар рыногы туралы" 2003 жылғы 2 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 3-бабы 2-тармағының 15) тармақшасына және "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттiк реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды тіркеуші тоқсан сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша жасайды.
4. Нысанға бірінші басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам), бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанда тіркеуші қызмет көрсететін барлық инвестициялық қорлар бойынша деректер көрсетіледі.
6. 2.2-жолда жылжымайтын мүлік қорларын қоспағанда, акционерлік инвестициялық қорлар бойынша деректер көрсетіледі.
7. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 256 қаулысына
10-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Эмитенттердің дауыс беретін акциялары туралы есеп
Есепті кезең: 20__жылғы "___"________ жағдай бойынша
Индекс: 1-REG_GA
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатындар: тіркеуші
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың онына дейінгі (қоса алғанда) мерзімде.
Нысан
Эмитент туралы мәліметтер
Эмитенттің атауы
Эмитенттің орналасқан жері
Заңды тұлғаның мемлекеттік тіркелу (қайта тіркелу) нөмірі
Заңды тұлғаның мемлекеттік тіркелу (қайта тіркелу) күні
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі
1
2
3
4
5
6
кестенің жалғасы:
Акциялардың шығарылымы туралы мәліметтер
Акцияның ұлттық сәйкестендіру нөмірі
Акцияның түрі
Жарияланған акциялардың саны
Орналастырылған акциялардың саны
Эмитент сатып алған акциялардың саны
Дауыс беретін акциялардың саны
7
8
9
10
11
12
Бiрiншi басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам)
______________________________________________________ ______________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы
Бас бухгалтер ________________________________________ ______________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы
Орындаушы ___________________________________ _________ _____________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы телефон нөмірі
Есепке қол қойылған күні 20___ жылғы "____" __________
Мөр орны (бар болса)
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Эмитенттердің дауыс беретін
акциялары туралы есепке
қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша
түсіндірме
Эмитенттердің дауыс беретін акциялары туралы есеп

1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о количестве инвестиционных фондов и держателей паев (акций) инвестиционных фондов, обслуживаемых регистратором" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 15) пункта 2 статьи 3 Закона Республики Казахстан от 2 июля 2003 года "О рынке ценных бумаг" и подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма составляется ежеквартально регистратором по состоянию на конец отчетного периода.
4. Форму подписывает первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее), главный бухгалтер и исполнитель.
2. Пояснение по заполнению Формы
5. В Форме указываются данные по всем инвестиционным фондам, обслуживаемым регистратором.
6. В строке 2.2 указываются данные по акционерным инвестиционным фондам, за исключением фондов недвижимости.
7. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 10
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 19 декабря 2015 года № 256
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о голосующих акциях эмитентов
Отчетный период: по состоянию на "___" __________20__года
Индекс: 1-REG_GA
Периодичность: ежемесячная
Представляет: регистратор
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежемесячно, в срок до десятого числа
(включительно) месяца, следующего за отчетным месяцем.
Форма
Сведения об эмитенте
Наименование эмитента
Местонахождение эмитента
Номер государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица
Дата государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица
Бизнес-идентификационный номер
1
2
3
4
5
6
продолжение таблицы:
Сведения о выпуске акций
Национальный идентификационный номер акции
Вид акции
Количество объявленных акций
Количество размещенных акций
Количество акций, выкупленных эмитентом
Количество голосующих акций
7
8
9
10
11
12
Первый руководитель
(на период его отсутствия – лицо, его замещающее)
___________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Главный бухгалтер
___________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Исполнитель
_______________________________________ ________ ______________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись номер телефона
Дата подписания отчета "___" __________ 20___ года
Место для печати (при наличии)
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора
административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к отчету о голосующих
акциях эмитентов
Пояснение по заполнению формы,
предназначенной для сбора административных данных
Отчет о голосующих акциях эмитентов

1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Эмитенттердің дауыс беретін акциялары туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Бағалы қағаздар рыногы туралы" 2003 жылғы 2 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 3-бабы 2-тармағының 15) тармақшасына және "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттiк реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды тіркеуші тоқсан сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша жасайды.
4. Нысанға бірінші басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам), бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанда дауыс беретін акциялар ретінде эмитент сатып алған акцияларды шегергендегі орналастырылған акциялар түсініледі.
6. 2-бағанда эмитенттің толық ресми атауы көрсетіледі.
7. 5-бағанда күн "күні.айы.жылы" форматында көрсетіледі.
8. 8-бағанда акцияның түрі көрсетіледі.
9. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 256 қаулысына
10-1-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан Акциялар ұстаушылар тізілімі туралы есеп
Ескерту. Қаулы 10-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 29.01.2018 № 5 (01.07.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Есепті кезең: 20__жылғы "___"________ жағдай бойынша
Индекс: 1-REG_RD
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатындар: тіркеуші
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың жиырмасыншы күніне дейінгі мерзімде.
Нысан
1-кесте. Эмитенттер және акциялар шығарылымы туралы мәліметер
Эмитенттің атауы
Эмитенттің бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН)
Жарияланған акциялар саны
жай акциялар
артықшылықты акциялар
1
2
3
4
5
кестенің жалғасы:
Орналастырылған акциялар саны
Дауыс беретін акциялар саны
Эмитент сатып алған акциялар саны
жай акциялар
артықшылықты акциялар
жай акциялар
артықшылықты акциялар
6
7
8
9
10
2-кесте. Акционерлер тізілімі
Эмитенттің атауы
Эмитент-тің БСН
Акциялар ұстаушы- жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) немесе заңды тұлғаның атауы
Жеке / заңды тұлға
Жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) / БСН не басқа сәйкестендіру нөмірі (Қазақстан Республикасының бейрезиденттері үшін)
1
2
3
4
5
6
кестенің жалғасы:
Акциялар ұстаушы түрі
Резиденттік елі
Акция түрі
Ұлттық сәйкестендіру нөмірі немесе халықаралық сәйкестендіру нөмірі
атауы
ел коды
оффшорлық аймақ (иә/
жоқ)
7
8
9
10
11
12
кестенің жалғасы:
Акциялар ұстаушының жеке шотындағы эмитент акцияларының саны
Акциялар ұстаушыға тиесілі акциялар санының эмитент акцияларының санына арақатынасы (пайызбен)
Қосымша мәліметтер
барлығы
оның ішінде:
ауыртпалық салынған акциялар ұстаушының жеке шотындағы эмитент акцияларының саны
акциялар ұстаушының жеке шотындағы эмитенттің оқшауланған акцияларының саны
сенімгерлік басқаруға берілген акциялар ұстаушының жеке шотындағы эмитент акцияларының саны
барлығы
дауыс беретін
орналастырылған (артықшылықты және қоғам сатып алған акцияларды шегергенде)
13
14
15
16
17
18
19
20
3-кесте. Ауыртпалық салынған, оқшауланған немесе сенімгерлік басқаруға берілген акциялар бойынша мәліметтер
Эмитенттің атауы
Эмитент-тің БСН
Акциялар ұстаушы- жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) немесе заңды тұлғаның атауы
ЖСН / БСН не басқа сәйкестендіру нөмірі (Қазақстан Республикасының бейрезиденттері үшін)
Ұлттық сәйкестендіру нөмірі немесе халықаралық сәйкестендіру нөмірі
Акциялар саны
1
2
3
4
5
6
7
кестенің жалғасы:
Мәртебесі
Пайдасына ауыртпалық салынуы жүзеге асырылған тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) немесе атауы
ЖСН / БСН не басқа сәйкестендіру нөмірі (Қазақстан Республикасының бейрезиденттері үшін)
Сенімгерлік басқарушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) немесе атауы
ЖСН / БСН не басқа сәйкестендіру нөмірі (Қазақстан Республикасының бейрезиденттері үшін)
Негізі
8
9
10
11
12
13
Бiрiншi басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлға
___________________________________________ ____________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)             қолы
Бас бухгалтер немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлға
___________________________________________ ____________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)            қолы
Орындаушы ______________________________________ ____________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)             қолы
Телефоны:_________________________
Есепке қол қойылған күн 20___ жылғы "____" __________
Мөр орны (бар болса)
Ескерту: әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Акциялар ұстаушылар тізілімі
туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Акциялар ұстаушылар тізілімі туралы есеп 1-тарау. Жалпы ережелер

1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о голосующих акциях эмитентов" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 15) пункта 2 статьи 3 Закона Республики Казахстан от 2 июля 2003 года "О рынке ценных бумаг" и подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма составляется ежемесячно регистратором по состоянию на конец отчетного периода.
4. Форму подписывает первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее), главный бухгалтер и исполнитель.
2. Пояснение по заполнению Формы
5. В Форме под голосующими акциями понимаются размещенные акции за вычетом акций, выкупленных эмитентом.
6. В графе 2 указывается полное официальное наименование эмитента.
7. В графе 5 дата указывается в формате "дата.месяц.год".
8. В графе 8 указывается вид акции.
9. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 10-1
к постановлению Правления
Национального Банка Республики Казахстан
от 19 декабря 2015 года № 256
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Сноска. Постановление дополнено приложением 10-1 в соответствии с постановлением Правления Национального Банка РК от 29.01.2018 № 5 (вводится в действие с 01.07.2018).
Отчет о реестре держателей акций
Отчетный период: по состоянию на "___" __________20__года
Индекс: 1-REG_RD
Периодичность: ежемесячная
Представляет: регистратор
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежемесячно, в срок до двадцатого числа месяца, следующего за отчетным месяцем.
Форма
Таблица 1. Сведения об эмитентах и выпуске акций
Наименование эмитента
Бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) эмитента
Количество объявленных акций
простые акции
привилегированные акции
1
2
3
4
5
продолжение таблицы:
Количество размещенных акций
Количество голосующих акций
Количество выкупленных эмитентом акций
простые акции
привилегированные акции
простые акции
привилегированные акции
6
7
8
9
10
Таблица 2. Реестр акционеров
Наименование эмитента
БИН эмитента
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица или наименование юридического лица - держателя акций
Физическое / юридическое лицо
Индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) / БИН либо иной идентификационный номер (для нерезидентов Республики Казахстан)
1
2
3
4
5
6
продолжение таблицы:
Вид держателя акций
Страна резидентства
Вид акций
Национальный идентификационный номер или международный идентификационный номер
наименование
код страны
оффшорная зона (да/нет)
7
8
9
10
11
12
продолжение таблицы:
Количество акций эмитента на лицевом счете держателя акций
Соотношение количества акций, принадлежащих держателю акций, к количеству акций эмитента (в процентах)
Дополнительные сведения
всего
в том числе:
количество акций эмитента на лицевом счете держателя акций, находящихся в обременении
количество блокированных акций эмитента на лицевом счете держателя акций
количество акций эмитента на лицевом счете держателя акций, переданных в доверительное управление
всего
голосующих
размещенных (за вычетом привилегированных и выкупленных обществом акций)
13
14
15
16
17
18
19
20
Таблица 3. Сведения по акциям, которые были обременены, заблокированы или переданы в доверительное управление
Наименование эмитента
БИН эмитента
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица или наименование юридического лица - держателя акций
ИИН / БИН либо иной идентификационный номер (для нерезидентов Республики Казахстан)
Национальный идентификационный номер или международный идентификационный номер
Количество акций
1
2
3
4
5
6
7
продолжение таблицы:
Статус
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) или наименование лица, в пользу которого осуществлено обременение
ИИН/БИН либо иной идентификационный номер (для нерезидентов Республики Казахстан)
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) или наименование доверительного управляющего
ИИН/БИН либо иной идентификационный номер (для нерезидентов Республики Казахстан)
Основание
8
9
10
11
12
13
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
___________________________________________             ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
___________________________________________             ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Исполнитель ______________________________________       ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Номер телефона: _________________________
Дата подписания отчета "___" __________20___года
Место для печати (при наличии)
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета о реестре
держателей акций
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет о реестре держателей акций
Глава 1. Общие положения

1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Акциялар ұстаушылар тізілімі туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Бағалы қағаздар рыногы туралы" 2003 жылғы 2 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 3-бабы 2-тармағының 15) тармақшасына және "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттiк реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды тіркеуші ай сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша жасайды.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлғалар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысан мынадай қаржы ұйымдарының:
1) екінші деңгейдегі банктердің;
2) ерекше қызмет түрі қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларын ұйымдастыру болып табылатын заңды тұлғаларды, ерекше қызмет түрі банкноттарды, монеталар мен құндылықтарды инкассациялау болып табылатын заңды тұлғаларды және төлем карточкаларымен операциялар бойынша есептеулерді қоса алғанда, банктік қызмет бойынша есеп айрысуға қатысушылар арасында ақпараттық, телекоммуникациялық және технологиялық өзара әрекет етуді қамтамасыз ету бойынша қызметтер көрсететін ұйымдарды қоспағанда, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың;
3) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының;
4) инвестициялық портфельді басқарушылардың акциялары ұстаушылардың құрылымын ашып көрсетіледі.
6. Нысан 5-тармақта көрсетілген қаржы ұйымдарының әрбір түрі бойынша жеке-жеке толтырылады.
7. 1-кестеде эмитенттердің атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірлері, сондай-ақ жарияланған, орналастырылған, дауыс беретін және эмитент сатып алған акциялардың саны көрсетіледі.
8. 2-кесте бойынша:
1) 4-бағанда акциялардың меншік иесі және (немесе) номиналды ұстаушысы көрсетіледі;
2) 5-бағанда азаматтық құқық субъектісі: жеке немесе заңды тұлға көрсетіледі;
3) 6-бағанда акция ұстаушының ЖСН/БСН не басқа сәйкестендіру нөмірі (Қазақстан Республикасының бейрезиденттері үшін) көрсетіледі. Акция ұстаушы - Қазақстан Республикасы резидентінің ЖСН/БСН толтыру міндетті;
4) 7-бағанда акциялар ұстаушының түрі: меншік иесі немесе номиналды ұстаушы болып көрсетіледі;
5) 8 және 9-бағандарда Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитетінің ресми интернет-ресурсында орналастырылған әлем елдерінің жіктеуішіне сәйкес резиденттік елінің атауы және коды көрсетіледі;
6) 10-бағанда мәліметтер Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5371 болып тіркелген "Банктік және сақтандыру қызметінің, бағалы қағаздар рыногының кәсіби қатысушылары қызметінің және бағалы қағаздар рыногында лицензияланатын басқа да қызмет түрлерінің, жинақтаушы зейнетақы қорлары мен акционерлік инвестициялық қорлар қызметінің мақсаттары үшін оффшорлық аймақтардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2008 жылғы 2 қазандағы № 145 қаулысына сәйкес айқындалады;

1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о реестре держателей акций" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 15) пункта 2 статьи 3 Закона Республики Казахстан от 2 июля 2003 года "О рынке ценных бумаг" и подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма составляется ежемесячно регистратором по состоянию на конец отчетного периода.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Форма раскрывает структуру держателей акций следующих финансовых организаций:
1) банков второго уровня;
2) организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций за исключением юридических лиц, исключительным видом деятельности которых является организация обменных операций с наличной иностранной валютой, юридических лиц, исключительной деятельностью которых является инкассация банкнот, монет и ценностей и организаций, оказывающих услуги по обеспечению информационного, телекоммуникационного и технологического взаимодействия между участниками расчетов по банковской деятельности, включая расчеты по операциям с платежными карточками;
3) страховых (перестраховочных) организаций;
4) управляющих инвестиционным портфелем.
6. Форма заполняется по каждому типу финансовых организаций, указанных в пункте 5, в отдельности.
7. В таблице 1 указываются наименование эмитентов, бизнес-идентификационные номера, а также количество объявленных, размещенных, голосующих и выкупленных акций эмитента.
8. По таблице 2:
1) в графе 4 указывается собственник и (или) номинальный держатель акции;
2) в графе 5 указывается субъект гражданского права: физическое или юридическое лицо;
3) в графе 6 указывается ИИН/БИН либо иной идентификационный номер держателя акции (для нерезидентов Республики Казахстан). Заполнение ИИН/БИН держателя акции - резидента Республики Казахстан обязательно;
4) в графе 7 указывается вид держателя акций: собственник или номинальный держатель;
5) в графах 8 и 9 указываются наименование и код страны в соответствии с классификатором стран мира, размещенном на официальном интернет-ресурсе Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан;
6) в графе 10 сведения определяются в соответствии с Постановлением Правления Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 2 октября 2008 года № 145 "Об утверждении Перечня оффшорных зон для целей банковской и страховой деятельности, деятельности профессиональных участников рынка ценных бумаг и иных лицензируемых видов деятельности на рынке ценных бумаг, деятельности накопительных пенсионных фондов и акционерных инвестиционных фондов", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5371;

7) 11-бағанда акция түрі: жай немесе артықшылықты болып көрсетіледі;
8) 20-бағанда акциялар ұстаушының құжатындағы деректемелер туралы мәліметтер, акциялар ұстаушының тіркелу орны және тұрғылықты (не орналасқан) жері көрсетіледі.
9. 3-кестеде эмитенттердің есепті күні Акционерлердің тізіліміне сәйкес ауыртпалық салынған, оқшауланған немесе сенімгерлік басқаруға берілген барлық акциялары бойынша мәліметтер көрсетіледі.
10. 3-кесте бойынша:
1) 8-бағанда мынадай символдар пайдаланылады:
"1" - Эмитенттің ауыртпалық салынған акциялары туралы мәліметтер;
"2" - Эмитенттің оқшауланған акциялары туралы мәліметтер;
"3" - Эмитенттің сенімгерлік басқаруға берілген акциялары туралы мәліметтер;
2) 9 және 10-бағандарда пайдасына ауыртпалық салынуы жүзеге асырылған тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) немесе атауы, ЖСН/БСН не басқа сәйкестендіру нөмірі (Қазақстан Республикасының бейрезиденттері үшін);
3) 11 және 12-бағандарда пайдасына сенімгерлік басқаруға беруі жүзеге асырылған тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) немесе атауы, ЖСН/БСН не басқа сәйкестендіру нөмірі (Қазақстан Республикасының бейрезиденттері үшін);
4) 13-бағанда растайтын құжаттардың атауы мен деректемелерін көрсетумен, ауыртпалық салыну, оқшаулану және сенімгерлік басқаруға берілу негіздері көрсетіледі.
10. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 256 қаулысына
11-қосымша
Тіркеушінің есептілікті ұсыну қағидалары
1. Тіркеушінің есептілікті ұсыну қағидалары "Бағалы қағаздар рыногы туралы" 2003 жылғы 2 шілдедегі және "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттiк реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес әзірленді және тіркеушінің Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне есептілікті ұсыну тәртібін айқындайды.
2. Тіркеуші Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне есептілікті электрондық форматта ұсынады.
3. Қағаз тасымалдағыштағы есепті күнгі жағдай бойынша есептілікке тіркеушінің бірінші басшысы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам), тіркеушінің бас бухгалтері және орындаушысы қол қояды, ол мөрмен расталады және тіркеушіде сақталады.
4. Электрондық форматта ұсынылатын деректердің қағаз тасымалдағыштағы деректермен сәйкестігін тіркеушінің бірінші басшысы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам) және тіркеушінің бас бухгалтері қамтамасыз етеді.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 256 қаулысына
12-қосымша
Қазақстан Республикасының күші жойылған нормативтік құқықтық актілерінің тізбесі

7) в графе 11 указывается вид акции: простые или привилегированные;
8) в графе 20 указываются сведения о реквизитах документа держателя акций, место регистрации и место жительства (либо нахождения) держателя акций.
9. В таблице 3 указываются сведения по всем акциям эмитентов, которые на отчетную дату в соответствии с Реестром акционеров обременены, блокированы или переданы в доверительное управление.
10. По таблице 3:
1) в графе 8 используются следующие символы:
"1" - Сведения об акциях эмитента, находящихся в обременении;
"2" - Сведения о блокированных акциях эмитента;
"3" - Сведения об акциях эмитента, переданных в доверительное управление;
2) в графах 9 и 10 указывается фамилия, имя и отчество (при его наличии) или наименование, ИИН/БИН либо иной идентификационный номер (для нерезидентов Республики Казахстан) лица, в пользу которого осуществлено обременение;
3) в графах 11 и 12 указывается фамилия, имя и отчество (при его наличии) или наименование, ИИН/БИН либо иной идентификационный номер (для нерезидентов Республики Казахстан) лица, в пользу которого осуществлена передача в доверительное управление;
4) в графе 13 указываются основания обременения, блокирования и передачи в доверительное управление с указанием наименования и реквизитов подтверждающих документов.
10. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 11
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 19 декабря 2015 года № 256
Правила представления отчетности регистратором
1. Правила представления отчетности регистратором разработаны в соответствии с законами Республики Казахстан от 2 июля 2003 года "О рынке ценных бумаг" и от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций" и определяют порядок представления отчетности регистратором в Национальный Банк Республики Казахстан.
2. Регистратор представляет в Национальный Банк Республики Казахстан отчетность в электронном формате.
3. Отчетность на бумажном носителе по состоянию на отчетную дату подписывается первым руководителем регистратора (на период его отсутствия - лицом, его замещающим), главным бухгалтером регистратора и исполнителем регистратора, заверяется печатью и хранится у регистратора.
4. Идентичность данных, представляемых в электронном формате, данным на бумажном носителе, обеспечивается первым руководителем регистратора (на период его отсутствия – лицом, его замещающим) и главным бухгалтером регистратора.
Приложение 12
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 19 декабря 2015 года № 256
Перечень нормативных правовых актов Республики Казахстан,
утративших силу

1. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5563 тіркелген "Бағалы қағаздарды ұстаушылардың тізілімдер жүйесін жүргізуді жүзеге асыратын ұйымның есептерін ұсыну ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2009 жылғы 26 қаңтардағы № 8 қаулысы.
2. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6219 тіркелген, 2010 жылғы 3 қарашада "Егемен Қазақстан" газетінде № 456 (26299) жарияланған "Қазақстан Республикасының кейбiр нормативтiк құқықтық актiлерiне сәйкестендiру нөмiрлерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2010 жылғы 29 наурыздағы № 50 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының кейбiр нормативтiк құқықтық актiлерiне сәйкестендiру нөмiрлерi бойынша енгiзiлетiн өзгерiстер мен толықтырулар тiзбесiнің 23-тармағы.
3. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7511 тіркелген, 2012 жылғы 11 шілдеде "Егемен Қазақстан" газетінде № 383-388 (27462) жарияланған "Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 ақпандағы № 64 қаулысына 1-қосымшаның 3-тармағы.
4. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3343 тіркелген "Бағалы қағаздарды ұстаушылар тізілімі жүйесін жүргізу жөніндегі қызметті жүзеге асыратын ұйымның есеп беру ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2004 жылғы 27 қарашадағы № 327 қаулысы.
5. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3868 тіркелген "Қазақстан Республикасының кейбiр нормативтiк құқықтық актiлерiне қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 27 тамыздағы № 310 қаулысы.
6. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6554 тіркелген "Қазақстан Республикасының кейбiр нормативтiк құқықтық актiлерiне қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2010 жылғы 3 қыркүйектегі № 131 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының кейбiр нормативтiк құқықтық актiлерiне қаржы ұйымдары ұсынатын есеп беру нысанын жетілдіру бойынша енгiзiлетiн өзгерiстер мен толықтырулар тiзбесiнің 6-тармағы.

1. Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 26 января 2009 года № 8 "Об утверждении Правил представления отчетов организацией, осуществляющей деятельность по ведению системы реестров держателей ценных бумаг", зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5563.
2. Пункт 23 Перечня изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам идентификационных номеров, утвержденного постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 29 марта 2010 года № 50 "О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам идентификационных номеров", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6219, опубликованным, 25 сентября 2010 года в газете "Казахстанская правда" № 253-254 (26314-26315).
3. Пункт 3 приложения 1 к постановлению Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 февраля 2012 года № 64 "О внесении изменений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан", зарегистрированному в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7511, опубликованному 4 июля 2012 года в газете "Казахстанская правда" № 211-212 (27030-27031).
4. Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 ноября 2004 года № 327 "Об утверждении Правил представления отчетности организацией, осуществляющей деятельность по ведению системы реестров держателей ценных бумаг", зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3343, опубликованное 28 октября 2005 года в газете "Юридическая газета" № 199-200 (933-934).
5. Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 августа 2005 года № 310 "О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам регулирования и надзора финансового рынка и финансовых организаций", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3868.
6. Пункт 6 Перечня изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам регулирования и надзора финансового рынка и финансовых организаций, утвержденного постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 3 сентября 2010 года № 131 "О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам регулирования и надзора финансового рынка и финансовых организаций", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6554.

7. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7314 тіркелген "Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2011 жылғы 30 қыркүйектегі № 118.

7. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 сентября 2011 года № 118 "О внесении изменений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7314, опубликованным 23 декабря 2011 года в газете "Юридическая газета" № 189 (2179).