Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылатын, келісімшартты орындау кезінде тартылған қызметкерлерді оқытуға, олардың біліктілігін арттыруға және оларды қайта даярлауға және (немесе) құзыретті органмен келісілген мамандықтар тізбесі бойынша Қазақстан Республикасының азаматтарын оқытуға бағытталатын шығыстар мөлшері жөніндегі міндеттемелерді орындау бойынша жер қойнауын пайдаланушылардың есебін жасаудың және ұсынудың нысаны мен қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 4 желтоқсандағы № 1154 және Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 14 желтоқсандағы № 714 бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 25 ақпанда № 13242 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 12 сәуірдегі № 214 және Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2019 жылғы 16 сәуірдегі № 119 бірлескен бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 12.04.2019 № 214 және ҚР Энергетика министрінің 16.04.2019 № 119 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
"Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" 2010 жылғы 24 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 19-бабы 23) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫЗ:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылатын, келісімшартты орындау кезінде тартылған қызметкерлерді оқытуға, олардың біліктілігін арттыруға және оларды қайта даярлауға және (немесе) құзыретті органмен келісілген мамандықтар тізбесі бойынша Қазақстан Республикасының азаматтарын оқытуға бағытталатын шығыстар мөлшері жөніндегі міндеттемелерді орындау бойынша жер қойнауын пайдаланушылар есебінің нысаны;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылатын, келісімшартты орындау кезінде тартылған қызметкерлерді оқытуға, олардың біліктілігін арттыруға және оларды қайта даярлауға және (немесе) құзыретті органмен келісілген мамандықтар тізбесі бойынша Қазақстан Республикасының азаматтарын оқытуға бағытталатын шығыстар мөлшері жөніндегі міндеттемелерді орындау бойынша жер қойнауын пайдаланушылардың есебін жасаудың және ұсынудың қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;

Об утверждении формы и Правил составления и представления отчетов недропользователей по исполнению обязательств по размеру расходов, направляемых на обучение, повышение квалификации и переподготовку работников, являющихся гражданами Республики Казахстан, задействованных при исполнении контракта, и (или) обучение граждан Республики Казахстан по перечню специальностей, согласованному с компетентным органом
Совместный приказ и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 4 декабря 2015 года № 1154 и Министра энергетики Республики Казахстан от 14 декабря 2015 года № 714. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 февраля 2016 года № 13242. Утратил силу совместным приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 12 апреля 2019 года № 214 и Министра энергетики Республики Казахстан от 16 апреля 2019 года № 119 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу совместным приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 12.04.2019 № 214 и Министра энергетики РК от 16.04.2019 № 119 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 23) статьи 19 Закона Республики Казахстан от 24 июня 2010 года "О недрах и недропользовании" ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Утвердить:
1) Правила составления и представления отчетов недропользователей по исполнению обязательств по размеру расходов, направляемых на обучение, повышение квалификации и переподготовку работников, являющихся гражданами Республики Казахстан, задействованных при исполнении контракта, и (или) обучение граждан Республики Казахстан по перечню специальностей, согласованному с компетентным органом, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму отчета недропользователей по исполнению обязательств по размеру расходов, направляемых на обучение, повышение квалификации и переподготовку работников, являющихся гражданами Республики Казахстан, задействованных при исполнении контракта, и (или) обучение граждан Республики Казахстан по перечню специальностей, согласованному с компетентным органом, согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Комитету индустриального развития и промышленной безопасности Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;

2) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде, сондай-ақ Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Республикалық құқықтық ақпарат орталығына ресми жариялауға оның көшірмелерін баспа және электрондық түрде жіберуді;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне осы бұйрықтың 2-тармағының 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму
министрдің
міндетін атқарушы
_______________________ А. Рау
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрі
______________ В. Школьник
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрі
______________ А. Сәрінжіпов
2016 жылғы 26 қаңтар
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрі міндетін атқарушының
2015 жылғы 4 желтоқсандағы № 1154
және Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2015 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 714 бірлескен бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылатын, келісімшартты орындау кезінде тартылған қызметкерлерді оқытуға, олардың біліктілігін арттыруға және оларды қайта даярлауға және (немесе) құзыретті органмен келісілген мамандықтар тізбесі бойынша Қазақстан Республикасының азаматтарын оқытуға бағытталатын шығыстар мөлшері жөніндегі міндеттемелерді орындау бойынша жер қойнауын пайдаланушылардың есебін жасаудың және ұсынудың қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылатын, келісімшартты орындау кезінде тартылған қызметкерлерді оқытуға, олардың біліктілігін арттыруға және оларды қайта даярлауға және (немесе) құзыретті органмен келісілген мамандықтар тізбесі бойынша Қазақстан Республикасының азаматтарын оқытуға бағытталатын шығыстар мөлшері жөніндегі міндеттемелерді орындау бойынша жер қойнауын пайдаланушылардың есебін жасаудың және ұсынудың қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" 2010 жылғы 24 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) 18-бабы 21) тармақшасына және 19-бабының 23) тармақшасына сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылатын, келісімшартты орындау кезінде тартылған қызметкерлерді оқытуға, олардың біліктілігін арттыруға және оларды қайта даярлауға және (немесе) құзыретті органмен келісілген мамандықтар тізбесі бойынша Қазақстан Республикасының азаматтарын оқытуға бағытталатын шығыстар мөлшері жөніндегі міндеттемелерді орындау бойынша жер қойнаудың пайдаланушылардың есебін жасау мен ұсынудың тәртібін айқындайды.

2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии в печатном и электронном виде на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет", а также в Республиканский центр правовой информации для внесения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) пункта 2 настоящего приказа.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан и курирующего вице-министра по энергетике Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
_______________ А. Рау
Министр энергетики
Республики Казахстан
_______________ В. Школьник
"СОГЛАСОВАН"
Министр образования и науки
Республики Казахстан
_____________ А. Саринжипов
26 января 2016 г.
Приложение 1
к совместному приказу
Исполняющего обязанности
Министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 4 декабря 2015 года № 1154
и Министра энергетики
Республики Казахстан
от 14 декабря 2015 года № 714
Правила
составления и представления отчетов недропользователей по
исполнению обязательств по размеру расходов, направляемых на
обучение, повышение квалификации и переподготовку работников,
являющихся гражданами Республики Казахстан, задействованных при
исполнении контракта, и (или) обучение граждан
Республики Казахстан по перечню специальностей,
согласованному с компетентным органом
1. Общие положения
1. Настоящие Правила составления и представления отчетов недропользователей по исполнению обязательств по размеру расходов, направляемых на обучение, повышение квалификации и переподготовку работников, являющихся гражданами Республики Казахстан, задействованных при исполнении контракта, и (или) обучение граждан Республики Казахстан по перечню специальностей, согласованному с компетентным органом, (далее - Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 21) статьи 18 и подпунктом 23) статьи 19 Закона Республики Казахстан от 24 июня 2010 года "О недрах и недропользовании" (далее - Закон) и определяют порядок составления и представления отчета недропользователей по исполнению обязательств по размеру расходов, направляемых на обучение, повышение квалификации и переподготовку работников, являющихся гражданами Республики Казахстан, задействованных при исполнении контракта, и (или) обучение граждан Республики Казахстан по перечню специальностей, согласованному с компетентным органом.

2. Осы Қағидаларда Заңда белгіленген ұғымдар мен анықтамалар, сондай-ақ мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) құзыретті орган – Қазақстан Республикасы атынан барлауға, өндiруге, бiрлесіп барлау мен өндiруге арналған келiсiмшарттарды жасау мен орындауға байланысты, кең таралған пайдалы қазбаларды барлау мен өндіруге келісімшарттарды қоспағанда, егер Қазақстан Республикасының заңдарымен және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерімен өзгеше белгіленбесе, құқықтарын жүзеге асыратын Казақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын орталық атқарушы орган;
2) электрондық цифрлық қолтаңба - электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілігі мен мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық символдар жинағы.
2. Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылатын, келісімшартты орындау кезінде тартылған қызметкерлерді оқытуға, олардың біліктілігін арттыруға және оларды қайта даярлауға және (немесе) құзыретті органмен келісілген мамандықтар тізбесі бойынша Қазақстан Республикасының азаматтарын оқытуға бағытталатын шығыстар мөлшері жөніндегі міндеттемелерді орындау бойынша жер қойнауын пайдаланушылардың есебін жасау тәртібі
3. Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылатын, келісімшартты орындау кезінде тартылған қызметкерлерді оқытуға, олардың біліктілігін арттыруға және оларды қайта даярлауға және (немесе) құзыретті органмен келісілген мамандықтар тізбесі бойынша Қазақстан Республикасының азаматтарын оқытуға бағытталатын шығыстар мөлшері жөніндегі міндеттемелерді орындау бойынша жер қойнауын пайдаланушылардың есебін жасау Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылатын, келісімшартты орындау кезінде тартылған қызметкерлерді оқытуға, олардың біліктілігін арттыруға және оларды қайта даярлауға және (немесе) құзыретті органмен келісілген мамандықтар тізбесі бойынша Қазақстан Республикасының азаматтарын оқытуға бағытталатын шығыстар мөлшері жөніндегі міндеттемелерді орындау бойынша жер қойнауын пайдаланушылардың есебі нысанын (бұдан әрі - Нысан) мынадай тәртіпте есептік кезең үшін ақпаратпен әрбір оқу орны бойынша жеке жолма-жол толтыру арқылы жүзеге асырылады:
1) 1-бағанда жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізуге арналған келісімшартты мемлекеттік тіркеу актісінің тіркеу нөмірі көрсетіледі;
2) 2-бағанда Елдердің мемлекетаралық жіктеуішіне сәйкес оқу орны елінің коды көрсетіледі. Егер заңды тұлға - оқу орны Қазақстан Республикасының резиденті болып табылса, Қазақстан Республикасының коды көрсетіледі;

2. В настоящих Правилах используются понятия и определения, установленные в Законе, а также следующие понятия:
1) компетентный орган – центральный исполнительный орган, осуществляющий реализацию от имени Республики Казахстан прав, связанных с заключением и исполнением контрактов на разведку, добычу, совмещенную разведку и добычу, за исключением контрактов на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых, определяемый Правительством Республики Казахстан, если иное не установлено законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан;
2) электронная цифровая подпись - набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.
2. Порядок составления отчетов недропользователей по исполнению
обязательств по размеру расходов, направляемых на обучение,
повышение квалификации и переподготовку работников, являющихся
гражданами Республики Казахстан, задействованных при исполнении
контракта, и (или) обучение граждан Республики Казахстан по
перечню специальностей, согласованному с компетентным органом
3. Составление отчета недропользователей по исполнению обязательств по размеру расходов, направляемых на обучение, повышение квалификации и переподготовку работников, являющихся гражданами Республики Казахстан, задействованных при исполнении контракта, и (или) обучение граждан Республики Казахстан по перечню специальностей, согласованному с компетентным органом, осуществляется путем заполнения формы отчета недропользователей по исполнению обязательств по размеру расходов, направляемых на обучение, повышение квалификации и переподготовку работников, являющихся гражданами Республики Казахстан, задействованных при исполнении контракта, и (или) обучение граждан Республики Казахстан по перечню специальностей, согласованному с компетентным органом, (далее - Форма) информацией за отчетный период построчно, отдельно по каждому учебному заведению в следующем порядке:
1) в графе 1 указывается регистрационный номер акта государственной регистрации контракта на проведение операций по недропользованию;
2) в графе 2 указывается код страны учебного заведения в соответствии с Межгосударственным классификатором стран. В случае если учебное заведение - юридическое лицо является резидентом Республики Казахстан, указывается код Республики Казахстан;

3) 3-бағанда мамандықтар бойынша (қайта даярлауға, біліктілігін арттыруға) оқытуды жүргізетін (жүргізген) оқу орнының атауы көрсетіледі;
4) 4-бағанда оқу орнының бизнес-сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі. Егер заңды тұлға - оқу орны Қазақстан Республикасының резиденті болып табылмаған жағдайда, баған толтырылмайды;
5) 5-бағанда оқу орнының Әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуішіне сәйкес оқу орнын Заңды түрде тіркеген елді мекеннің коды көрсетіледі. Егер оқу орны - заңды тұлға Қазақстан Республикасының резиденті болып табылмаған жағдайда баған толтырылмайды;
6) 6-бағанда оқу орнының заңды тіркелген мекенжайы: елді мекені, көшесі, үйі, кеңсесі көрсетіледі;
7) 7-бағанда оқу орнының электрондық мекенжайы көрсетіледі;
8) 8-бағанда оқу орнының веб-сайты (болған жағдайда) көрсетіледі;
9) 9-бағанда оқу орнының байланыс телефоны, факсы көрсетіледі;
10) 10-бағанда келісімшартты орындау кезінде тартылған және оқытуға, біліктілігін арттыруға және қайта даярлауға оқу орнына (3-бағанда көрсетілген) жіберілген, Қазақстан Республикасының азаматы болып табылатын қызметкердің және (немесе) құзыретті органмен келісілген мамандықтар тізбесі бойынша оқытуға жіберілген Қазақстан Республикасы азаматының тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) көрсетіледі;
11) 11-бағанда тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда), 10-бағанда көрсетілген Қазақстан Республикасы азаматының жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - ЖСН) көрсетіледі;
12) 12-бағанда келісімшартты орындау кезінде тартылған және оқытуға, біліктілігін арттыруға және қайта даярлауға оқу орнына жіберілген Қазақстан Республикасының азаматы болып табылатын қызметкердің лауазымы/кәсібі көрсетіледі. Баған оқуға бағытталатын Қазақстан Республикасының азаматы жер қойнауын пайдаланушының қызметкері болған жағдайда ғана толтырылады;
13) 13-бағанда құзыретті органмен келісілген тізбе бойынша мамандықтар атауы көрсетіледі. Баған жер қойнауын пайдаланушыда құзыретті органмен келісілген тізбе болған жағдайда ғана толтырылады;
14) 14-бағанда облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органы ұсынған және құзыретті органмен келісілген тізбе бойынша тиісті облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың аумағында келісімшартты орындау кезінде тартылған мамандықтар бойынша кадрларды даярлауды жүзеге асыратын білім беру ұйымдарының материалдық-техникалық базасын жақсарту үшін қажетті тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алуға жұмсалған сома көрсетіледі;

3) в графе 3 указывается наименование учебного заведения, в котором проводится (проводилось) обучение (переподготовка, повышение квалификации) по специальности;
4) в графе 4 указывается бизнес-идентификационный номер учебного заведения. Графа не заполняется в случае, если учебное заведение - юридическое лицо не является резидентом Республики Казахстан;
5) в графе 5 указывается код населенного пункта юридической регистрации учебного заведения в соответствии с Классификатором административно-территориальных объектов. Графа не заполняется в случае, если учебное заведение - юридическое лицо не является резидентом Республики Казахстан;
6) в графе 6 указывается адрес юридической регистрации учебного заведения: населенный пункт, улица, дом, офис;
7) в графе 7 указывается электронный адрес учебного заведения;
8) в графе 8 указывается веб-сайт учебного заведения (при наличии);
9) в графе 9 указывается контактный телефон, факс учебного заведения;
10) в графе 10 указывается фамилия, имя и отчество (при его наличии) работника, являющегося гражданином Республики Казахстан, задействованного при исполнении контракта и направленного в учебное заведение (указанное в графе 3) на обучение, повышение квалификации и переподготовку, или гражданина Республики Казахстан, направленного на обучение по перечню специальностей, согласованному с компетентным органом;
11) в графе 11 указывается индивидуальный идентификационный номер (далее - ИИН) гражданина Республики Казахстан, фамилия, имя и отчество (при его наличии) которого указаны в графе 10;
12) в графе 12 указывается должность/профессия работника, являющегося гражданином Республики Казахстан, задействованного при исполнении контракта и направленного на обучение, повышение квалификации и переподготовку (не заполнять в случае, если на обучение по перечню, согласованному с компетентным органом, направлен гражданин Республики Казахстан, не являющийся работником недропользователя);
13) в графе 13 указывается наименование специальности по перечню, согласованному с компетентным органом. Графа заполняется только при наличии у недропользователя перечня, согласованного с компетентным органом;
14) в графе 14 указывается сумма, затраченная на приобретение по представленному местным исполнительным органом области, города республиканского значения, столицы и согласованному с компетентным органом перечню товаров, работ и услуг, необходимых для улучшения материально-технической базы организаций образования, осуществляющих на территории соответствующей области, города республиканского значения, столицы подготовку кадров по специальностям, задействованным при исполнении контракта;

15) 15-бағанда жер қойнауын пайдаланушы болып табылатын заңды тұлғаның жанындағы меншікті оқу (оқыту) орталықтарында кадрларды кәсіби даярлауды және қайта даярлауды қаржыландыру бойынша шығыстар мөлшері көрсетіледі.
Жер қойнауын пайдаланушы болып табылатын заңды тұлғаның жанындағы меншікті оқу (оқыту) орталықтарында кадрларды кәсіби даярлауды және қайта даярлауды қаржыландыру бойынша шығыстар сомасына:
оқытушыларың/ жаттықтырушылардың еңбек жалақысы;
әдістемелік және үлестіру үйретуші материалдарын және көрнекті құралдарын сатып алу және/немесе әзірлеу;
материалдық-техникалық жарақтандыру шығыстары;
үй-жайды жалдау;
коммуналдық қызмет шығыстары;
кеңсе тауарлары шығыстары;
жоспарлы және жедел жөндеуді жүргізу шығыстары кіреді;
16) 16-бағанда Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылатын немесе Қазақстан Республикасының азаматын құзыретті органмен келісілген мамандықтар тізбесі бойынша оқытуға жіберілген, келісімшартты орындау кезінде тартылған қызметкердің оқытуды, біліктілігін арттыруды және оны қайта даярлауды ұйымдастыруға және өткізуге қажетті тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алу шығыстарының сомасы көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылатын немесе Қазақстан Республикасының азаматын құзыретті органмен келісілген мамандықтар тізбесі бойынша оқытуға жіберілген, келісімшартты орындау кезінде тартылған қызметкердің оқыту, біліктілігін арттыру және оны қайта даярлау бойынша шығыстар сомасына:
көрсетілетін қызметтерді жеткізушімен белгіленген оқыту бағдарламасының құны;
Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылатын немесе Қазақстан Республикасының азаматын құзыретті органмен келісілген мамандықтар тізбесі бойынша оқытуға жіберілген, келісімшартты орындау кезінде тартылған қызметкердің іссапарымен байланысты (оқыту орнына және қайта жол жүру, іссапар кезінде тұру және тәулікті) шығыстары; қосылған құн салығын төлеу кіреді;
17) 17-бағанда Қазақстан Республикасының азаматы болып табылатын және Қазақстан Республикасының азаматын құзыретті органмен келісілген мамандықтар тізбесі бойынша оқу орнында оқытуға жіберілген немесе келісімшартты орындау кезінде тартылған қызметкерді оқытуға, біліктілігін арттыруға және оны қайта даярлауға жұмсалған 14, 15 және 16-бағандарда көрсетілген шығыстар сомасы, мың теңгемен, қосылған құн салығын есепке ала отырып көрсетіледі.
3. Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылатын, келісімшартты орындау кезінде тартылған қызметкерлерді оқытуға, олардың біліктілігін арттыруға және оларды қайта даярлауға және (немесе) уран мен көмірді қоспағанда, қатты пайдалы қазбаларға, жер асты сулары мен емдік балшыққа арналған келісімшарттар бойынша құзыретті органмен және көмірсутегі шикізатына, уранға және көмірге арналған келісімшарттар бойынша құзыретті органмен келісілген мамандықтар тізбесі бойынша Қазақстан Республикасының азаматтарын оқытуға бағытталатын шығыстар мөлшері жөніндегі міндеттемелерді орындау бойынша жер қойнауын пайдаланушылардың есебін ұсыну тәртібі

15) в графе 15 указывается размер расходов по финансированию профессиональной подготовки и переподготовки кадров в собственных учебных (обучающих) центрах при юридическом лице, являющемся недропользователем.
В сумму расходов по финансированию профессиональной подготовки и переподготовки кадров в собственных учебных (обучающих) центрах при юридическом лице, являющемся недропользователем включаются:
заработная плата преподавателей/тренеров;
приобретение и/или разработка методических и раздаточных обучающих материалов и наглядных пособий;
расходы на материально-техническое оснащение;
аренда помещений;
расходы на коммунальные услуги;
затраты на канцелярские товары;
проведение плановых и срочных ремонтов помещений;
16) в графе 16 указывается сумма, затраченная на приобретение товаров, работ и услуг, необходимых для организации и проведения обучения, повышения квалификации и переподготовки работника, являющегося гражданином Республики Казахстан и задействованного при исполнении контракта, или гражданина Республики Казахстан, направленного на обучение по перечню специальностей, согласованному с компетентным органом.
В сумму расходов по обучению, повышению квалификации и переподготовке работника, являющегося гражданином Республики Казахстан и задействованного при исполнении контракта, или гражданина Республики Казахстан, направленного на обучение по перечню специальностей, согласованному с компетентным органом, включаются:
стоимость программы обучения, установленная поставщиком услуг;
расходы, связанные с командированием работника (проезд к месту обучения и обратно, проживание на время командировки и суточные), являющегося гражданином Республики Казахстан и задействованного при исполнении контракта, или гражданина Республики Казахстан, направленного на обучение по перечню специальностей, согласованному с компетентным органом;
уплата налога на добавленную стоимость;
17) в графе 17 указывается сумма расходов, указанных в графах 14, 15 и 16, затраченная на обучение, повышение квалификации и переподготовку работника, являющегося гражданином Республики Казахстан и задействованного при исполнении контракта, или гражданина Республики Казахстан, направленного на обучение по перечню специальностей, согласованному с компетентным органом, в учебном заведении, в тыс. тенге, с учетом налога на добавленную стоимость.
3. Порядок предоставления отчетов недропользователей по
исполнению обязательств по размеру расходов, направляемых на
обучение, повышение квалификации и переподготовку работников,
являющихся гражданами Республики Казахстан, задействованных при
исполнении контракта, и (или) обучение граждан Республики
Казахстан по перечню специальностей, согласованному с
компетентным органом, по контрактам на твердые полезные
ископаемые, за исключением урана и угля, подземные воды и
лечебные грязи и с компетентным органом, по контрактам на
углеводородное сырье, уран и уголь

4. Жер қойнауын пайдаланушы тоқсан сайын, есептік кезеңнен кейінгі айдың он бесінші күнінен кешіктірмей "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 19 қыркүйектегі № 995 қаулысымен айқындалған құзыретті органға EXCEL форматында электрондық түрде жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарлар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер және оларды өндірушілер тізілімінде орналастыру жолымен Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылатын, келісімшартты орындау кезінде тартылған қызметкерлерді оқытуға, олардың біліктілігін арттыруға және оларды қайта даярлауға және (немесе) уран мен көмірді қоспағанда, қатты пайдалы қазбалар, жер асты сулары мен емдік балшық жөніндегі құзыретті органмен келісілген мамандықтар тізбесі бойынша Қазақстан Республикасы азаматтарын оқытуға бағытталатын шығыстар мөлшері жөніндегі міндеттемелердің орындалуы туралы есепті ұсынады және оны бірінші басшының немесе ол уәкілеттік берген тұлғаның электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырады.
5. Жер қойнауын пайдаланушы тоқсан сайын, есептік кезеңнен кейінгі айдың он бесінші күнінен кешіктірмей, "Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 19 қыркүйектегі № 994 қаулысымен айқындалған құзыретті органға ЕХСЕL форматында электрондық түрде мұнай және газ саласындағы уәкілетті органның веб-сайтында орналастыру жолымен Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылатын, келісімшартты орындау кезінде тартылған қызметкерлерді оқытуға, олардың біліктілігін арттыруға және оларды қайта даярлауға және (немесе) көмірсутегі, уран және көмір бойынша құзыретті органмен келісілген мамандықтар тізбесі бойынша Қазақстан Республикасының азаматтарын оқытуға бағытталатын шығыстар мөлшері жөніндегі міндеттемелердің орындалуы туралы есепті ұсынады және оны бірінші басшының немесе ол уәкілеттік берген тұлғаның электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырады.
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрі міндетін атқарушының
2015 жылғы 4 желтоқсандағы № 1154
және Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2015 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 714 бірлескен бұйрығына
2-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылатын, келісімшартты орындау кезінде тартылған қызметкерлерді оқытуға, олардың біліктілігін арттыруға және оларды қайта даярлауға және (немесе) құзыретті органмен келісілген мамандықтар тізбесі бойынша Қазақстан Республикасының азаматтарын оқытуға бағытталатын шығыстар мөлшері жөніндегі міндеттемелерді орындау бойынша жер қойнауын пайдаланушылардың есебі
Жер
қойнауын
пайдалану
жөніндегі операцияларды
жүргізуге
арналған
келісімшартты
мемлекеттік
тіркеу
актісінің тіркеу
нөмірі
Оқу
орны
елінің
коды
Оқу
орнының
атауы
Оқу
орнының
БСН
Оқу орнының
заңды
тіркелген
елді
мекенінің
коды
Оқу
орнының заңды
тіркелген
мекенжайы
Оқу
орнының
электрондық
мекенжайы
Оқу
орнының
веб-сайты
Оқу
орнының
байланыс
телефоны,
факсы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Қазақстан
Республикасының
азаматы
болып
табылатын,
келісімшартты
орындау
кезінде
тартылған
және
оқытуға,
біліктілігін
арттыруға
және
қайта
даярлауға
жіберілген
қызметкеткердің
немесе
құзыретті
органмен келісілген
мамандықтар
тізбесі бойынша
оқытуға
жіберілген
ҚазақстанРеспубликасы
азаматының
тегі, аты және
әкесінің
аты (ол
болған
жағдайда)
Қазақстан
Республикасының
азаматы
болып
табылатын,
келісімшартты
орындау
кезінде
тартылған
және
оқытуға,
біліктілігінарттыруға
және
қайта
даярлауға
жіберілген
қызметкерлердің
немесеқұзыретті
органмен
келісілген
маман-дықтар
тізбесі
бойынша
оқытуға
жіберілген
Қазақстан
Республикасы
азаматының
ЖСН-ы
Келісім-шартты
орындау
кезін де
тартылған
және оқытуға,
біліктілігінарттыруға
және
қайта даярлауға
оқу
орнына
жіберілген
Қазақстан
Республикасының
азаматы
болып
табылатын
қызметкердің
лауазымы/
кәсібі
Құзыретті органменкелісілген
тізбебойыншамамандық
атауы
Облыстың, республикалық
маңызы
барқаланың,астананыңжергіліктіатқарушы
органы ұсынғанжәне құзыретті
органмен
келісілгентізбе
бойыншатиісті
облыстың,
республикалық
маңызыбар
қаланың,
астананың
аумағында
келісімшартты
орындау
кезінде
тартылған
мамандықтар
бойынша
кадрларды
даярлауды
жүзегеасыратын
білім
беру ұйымдарының
материалдық
техникалық
базасын
жақсартуүшін
қажетті
тауарларды,
жұмыстармен көрсетілетінқызметтерді
сатыпалуға
жұмсалған
сома
Жер қойнауын пайдаланушы болып табылатын заңды тұлғаның жанындағы меншікті оқу (оқыту) орталықтарында кадрларды кәсіби даярлауды және қайта даярлауды қаржыландыру бойынша шығыстар
мөлшері
Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылатын немесе Қазақстан Республикасының азаматын
құзыретті
органмен
келісілген
мамандықтар
тізбесі
бойынша
оқытуға
жіберілген,
келісімшартты
орындау
кезіндетартылған
қызметкердің
оқытуды,
біліктілігін
арттыруды
және оны
қайта
даярлауды
ұйымдастыруға
және өткізуге
қажетті тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін
қызметтерді
сатып
алу шығыстар
сомасы
Қазақстан Республикасының
азаматы болып табылатын және Қазақстан Республикасының азаматын
құзыретті органмен келісілген мамандықтар тізбесі бойынша оқу орнында оқытуға жіберілген немесе келісімшартты орындау кезінде тартылған
қызметкерді
оқытуға,
біліктілігін
арттыруға
және оны
қайта
даярлауға
жұмсалған
14, 15 және
16-бағандарда
көрсетілген
шығыстар сомасы, мың теңгемен,
қосылған құн
салығын
есепке ала
отырып
10
11
12
13
14
15
16
17
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
БСН - бизнес-сәйкестендіру нөмірі
ҚҚС - қосылған құн салығы
ЖСН - жеке сәйкестендіру нөмірі

4. Недропользователь ежеквартально не позднее пятнадцатого числа месяца, следующего за отчетным периодом, представляет в компетентный орган, определенный постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 сентября 2014 года № 995 "Некоторые вопросы Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан", отчет об исполнении обязательств по размеру расходов, направляемых на обучение, повышение квалификации и переподготовку работников, являющихся гражданами Республики Казахстан, задействованных при исполнении контракта, и (или) обучение граждан Республики Казахстан по перечню специальностей, согласованному с компетентным органом по твердым полезным ископаемым, за исключением урана и угля, подземным водам и лечебным грязям путем размещения в реестре товаров, работ и услуг, используемых при проведении операций по недропользованию, и их производителей в электронном виде в формате EXCEL и удостоверяет его электронной цифровой подписью первого руководителя или уполномоченного им лица.
5. Недропользователь ежеквартально не позднее пятнадцатого числа месяца, следующего за отчетным периодом, представляет в компетентный орган, определенный постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 сентября 2014 года № 994 "Вопросы Министерства энергетики Республики Казахстан", отчет об исполнении обязательств по размеру расходов, направляемых на обучение, повышение квалификации и переподготовку работников, являющихся гражданами Республики Казахстан, задействованных при исполнении контракта, и (или) обучение граждан Республики Казахстан по перечню специальностей, согласованному с компетентным органом по углеводородному сырью, урану и углю, путем размещения на веб-сайте уполномоченного органа в области нефти и газа в электронном виде в формате EXCEL и удостоверяет его электронной цифровой подписью первого руководителя или уполномоченного им лица.
Приложение 2
к совместному приказу
Исполняющего обязанности
Министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 4 декабря 2015 года № 1154
и Министра энергетики
Республики Казахстан
от 14 декабря 2015 года № 714
Форма
Отчет недропользователей по исполнению обязательств по
размеру расходов, направляемых на обучение, повышение
квалификации и переподготовку работников, являющихся
гражданами Республики Казахстан, задействованных при
исполнении контракта, и (или) обучение граждан
Республики Казахстан по перечню специальностей,
согласованному с компетентным органом
Регистрационный номер акта государственной регистрации контракта на проведение операций по недропользованию
Код страны учебного заведения
Наименование учебного заведения
БИН учебного заведения
Код населенного пункта юридической регистрации учебного заведения
Адрес юридической регистрации учебного заведения
Электронный адрес учебного заведения
Веб-сайт учебного заведения
Контактный телефон, факс учебного заведения
1
2
3
4
5
6
7
8
9
продолжение таблицы
Фамилия, имя и отчество (при его наличии) работника, являющегося гражданином Республики Казахстан, задействованного при исполнении контракта и направленного в учебное заведение (указанное в графе 3) на обучение, повышение квалификации и переподготовку, или гражданина Республики Казахстан, направленного на обучение по перечню специальностей, согласованному с компетентным органом;
ИИН гражданина Республики Казахстан, фамилия, имя и отчество (при его наличии) которого указаны в графе 10
Должность/профессия работника, являющегося гражданином Республики Казахстан, задействованного при исполнении контракта и направленного на обучение, повышение квалификации и переподготовку
Наименование специальности по перечню, согласованному с компетентным органом
Сумма, затраченная на приобретение по представленному местным исполнительным органом области, города республиканского значения, столицы и согласованному с компетентным органом перечню товаров, работ и услуг, необходимых для улучшения материально-технической базы организаций образования, осуществляющих на территории соответствующей области, города республиканского значения, столицы подготовку кадров по специальностям, задействованным при исполнении контракта
Размер расходов по финансированию профессиональной подготовки и переподготовки кадров в собственных учебных (обучающих) центрах при юридическом лице, являющемся недропользователем
Сумма, затраченная на приобретение товаров, работ и услуг, необходимых для организации и проведения обучения, повышения квалификации и переподготовки работника, являющегося гражданином Республики Казахстан и задействованного при исполнении контракта, или гражданина Республики Казахстан, направленного на обучение по перечню специальностей, согласованному с компетентным органом
Сумма расходов, указанных в графах 14, 15 и 16, затраченная на обучение, повышение квалификации и переподготовку работника, являющегося гражданином Республики Казахстан и задействованного при исполнении контракта, или гражданина Республики Казахстан, направленного на обучение по перечню специальностей, согласованному с компетентным органом, в учебном заведении, в тыс. тенге, с учетом налога на добавленную стоимость
10
11
12
13
14
15
16
17
Примечание: расшифровка аббревиатур:
БИН - бизнес-идентификационный номер
НДС - налог на добавленную стоимость
ИИН - индивидуальный идентификационный номер