"Пайдаланушылардың сыныпталмайтын және уақытша әуеайлақтарды, қону алаңдарын есепке алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникация министрінің міндетін атқарушының 2010 жылғы 23 желтоқсандағы № 578 және Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрiнің 2011 жылғы 3 ақпандағы № 55 бірлескен бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 1260 және Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2016 жылғы 17 ақпандағы № 77 бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 15 наурызда № 13472 болып тіркелді
«Нормативтік құқықтық актілер туралы» 1998 жылғы 24 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 43-1-бабының 1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫЗ:
1. «Пайдаланушылардың сыныпталмайтын және уақытша әуеайлақтарды, қону алаңдарын есепке алу қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникация министрінің міндетін атқарушының 2010 жылғы 23 желтоқсандағы № 578 және Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрiнің 2011 жылғы 3 ақпандағы № 55 бірлескен бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6789 болып тіркелген, 2011 жылғы 11 маусымда «Казахстанская правда» газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырыбы жаңа редакцияда жазылсын:
«Пайдаланушылардың сыныпталмайтын және уақытша әуеайлақтарды (тікұшақ айлақтарын), қону алаңдарын есепке алу қағидаларын бекіту туралы»;
кіріспе жаңа редакцияда жазылсын:
«Қазақстан Республикасының әуе кеңiстiгiн пайдалану және авиация қызметi туралы» 2010 жылғы 15 шiлдедегi Қазақстан Республикасының Заңының 67-бабының 3-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫЗ:»;
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
1. «1. Қоса беріліп отырған Пайдаланушылардың сыныпталмайтын және уақытша әуеайлақтарды (тікұшақ айлақтарын), қону алаңдарын есепке алу қағидалары бекітілсін.»
көрсетілген бірлескен бұйрықпен бекітілген Пайдаланушылардың сыныпталмайтын және уақытша әуеайлақтарды (тікұшақ айлақтарын), қону алаңдарын есепке алу қағидалары осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлiгiнiң Азаматтық авиация комитетi (Б.К. Сейдахметов):
1) осы бірлескен бұйрықты заңнамада белгіленген тәртіпте Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бірлескен бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспа басылымдарында және «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде, сондай-ақ Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Республикалық құқықтық ақпарат орталығына ресми жариялауға оның көшірмелерін баспа және электрондық түрде жіберуді;

О внесении изменений в совместный приказ исполняющего обязанности Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 23 декабря 2010 года № 578 и Министра обороны Республики Казахстан от 3 февраля 2011 года № 55 "Об утверждении Правил по учету эксплуатантами неклассифицируемых и временных аэродромов, посадочных площадок"
Совместный приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 1260 и Министра обороны Республики Казахстан от 17 февраля 2016 года № 77. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 марта 2016 года № 13472
В соответствии с пунктом 1 статьи 43-1 Закона Республики Казахстан от 24 марта 1998 года «О нормативных правовых актах» ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Внести в совместный приказ исполняющего обязанности Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 23 декабря 2010 года № 578 и Министра обороны Республики Казахстан от 3 февраля 2011 года № 55 «Об утверждении Правил по учету эксплуатантами неклассифицируемых и временных аэродромов, посадочных площадок» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6789, опубликованный в газете «Казахстанская правда» от 11 июня 2011 года) следующие изменения:
заголовок изложить в новой редакции:
«Об утверждении Правил по учету эксплуатантами неклассифицируемых и временных аэродромов (вертодромов), посадочных площадок»;
преамбулу изложить в новой редакции:
«В соответствии с пунктом 3 статьи 67 Закона Республики Казахстан от 15 июля 2010 года «Об использовании воздушного пространства Республики Казахстан и деятельности авиации» ПРИКАЗЫВАЕМ:»;
пункт 1 изложить в новой редакции:
«1. Утвердить прилагаемые Правила по учету эксплуатантами неклассифицируемых и временных аэродромов (вертодромов), посадочных площадок.»;
Правила по учету эксплуатантами неклассифицируемых и временных аэродромов, посадочных площадок, утвержденные указанным совместным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету гражданской авиации Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (Сейдахметов Б.К.) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего совместного приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего совместного приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии в печатном и электронном виде на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе «Әділет», а также в Республиканский центр правовой информации для внесения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

3) Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интернет-порталында осы бірлескен бұйрықтың орналасуын;
4) Қазақстан Республикасының Әділет министрілігінде осы бірлескен бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне осы бірлескен бұйрықтың 2-тармағының 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметті ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бірлескен бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрлігінің жетекшілік ететін вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бірлескен бұйрық оның ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының            Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі     Қорғаныс министрі
________ Ә. Исекешев                 _________ И. Тасмағамбетов
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрiнiң
2015 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 1260 және
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрiнiң
2016 жылғы 17 ақпандағы
№ 77 бiрлескен бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация
министрінің міндетін атқарушының
2010 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 578 және
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2011 жылғы 3 ақпандағы
№ 55 бірлескен бұйрығымен
бекітілген
Пайдаланушылардың сыныпталмайтын және уақытша әуеайлақтарды
(тікұшақ айлақтарын), қону алаңдарын есепке алу қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Пайдаланушылардың сыныпталмайтын және уақытша әуеайлақтарды (тікұшақ айлақтарын), қону алаңдарын есепке алу қағидалары (бұдан әрi - Қағидалар) «Қазақстан Республикасының әуе кеңiстiгiн пайдалану және авиация қызметi туралы» 2010 жылғы 15 шiлдедегi Қазақстан Республикасы Заңының 67-бабының 3-тармағына сәйкес әзiрленді және пайдаланушылардың сыныпталмайтын және уақытша әуеайлақтарды (тікұшақ айлақтарын), қону алаңдарын есепке алу тәртiбiн анықтайды.
2. Сыныпталмайтын және уақытша әуеайлақтарды (тікұшақ айлақтарын), қону алаңдарын есепке алу тәртібі сыныпталмайтын және уақытша әуеайлақтарды (тікұшақ айлақтарын), қону алаңдарын пайдаланушыға жүктеледi.
3. Есепке алу объектiлерi әуе кемелерiнiң ұшып көтерiлуiн, қонуын, рульдеуiн, аялдауын және қызмет көрсетiлуiн қамтамасыз ету үшiн арнайы әзiрленген сыныпталмайтын және уақытша әуеайлақтары (тікұшақ айлақтары), қону алаңдары болып табылады.
2. Пайдаланушылардың сыныпталмайтын және уақытша әуеайлақтарды
(тікұшақ айлақтарын), қону алаңдарын есепке алу

3) размещение настоящего совместного приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего совместного приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) пункта 2 настоящего совместного приказа.
3. Контроль за исполнением настоящего совместного приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
4. Настоящий совместный приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр по инвестициям
и развитию
Республики Казахстан
______________ А. Исекешев
Министр обороны
Республики Казахстан
___________И. Тасмагамбетов
Приложение
к совместному приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 28 декабря 2015 года № 1260
и Министра обороны Республики Казахстан
от 17 февраля 2016 года № 77
Утверждены
приказом исполняющего
обязанности Министра
транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
от 23 декабря 2010 года № 578
и приказом Министра обороны
Республики Казахстан
от 3 февраля 2011 года № 55
Правила
по учету эксплуатантами неклассифицируемых и временных
аэродромов (вертодромов), посадочных площадок 1. Общие положения
1. Настоящие Правила по учету эксплуатантами неклассифицируемых и временных аэродромов (вертодромов), посадочных площадок (далее - Правила) разработаны в соответствии с пунктом 3 статьи 67 Закона Республики Казахстан от 15 июля 2010 года «Об использовании воздушного пространства Республики Казахстан и деятельности авиации» и определяют порядок учета эксплуатантами неклассифицируемых и временных аэродромов (вертодромов), посадочных площадок.
2. Порядок учета неклассифицируемых и временных аэродромов (вертодромов), посадочных площадок возлагается на эксплуатанта неклассифицируемых и временных аэродромов (вертодромов), посадочных площадок.
3. Объектами учета являются неклассифицируемые и временные аэродромы (вертодромы), посадочные площадки, специально подготовленные для обеспечения взлета, посадки, руления, стоянки и обслуживания воздушных судов.
2. Учет эксплуатантами неклассифицируемых
и временных аэродромов (вертодромов), посадочных площадок

4. Пайдаланушылар сыныпталмайтын және уақытша әуеайлақтарды (тікұшақ айлақтарын), қону алаңдарын есепке алуды мынадай:
1) сыныпталмайтын және уақытша әуеайлақтарға (тікұшақ айлақтарына), қону алаңдарына құқық белгiлейтiн құжаттар;
2) жер учаскесiне сәйкестендіру құжаттары болған жағдайда жүзеге асырады.
5. Сыныпталмайтын және уақытша әуеайлақтарды (тікұшақ айлақтарын), қону алаңдарының есебi жеке есепке алу журналында жүргiзiледi (бұдан әрi - Журнал), оның нысаны осы Қағидаларға қосымшада берiлген.
6. Журнал тiгiледi және нөмiрленедi, ол туралы Журналдың соңғы бетiнің артында тиiстi жазу жазылады және пайдаланушының мөрi қойылады.
Пайдаланушылардың сыныпталмайтын
және уақытша әуеайлақтарды
(тікұшақ айлақтарын), қону алаңдарын
есепке алу қағидаларына
қосымша
нысан
Сыныпталмайтын және уақытша әуеайлақтарды (тікұшақ айлақтарын),
қону алаңдарын есепке алу
ЖУРНАЛЫ
Пайдаланушы _________________________________________________________
Мәлiметтер
Деректер
1.
Сыныпталмайтын, уақытша әуеайлақтың (тікұшақ айлағының), қону алаңының атауы
2.
Сыныпталмайтын, уақытша әуеайлақтың (тікұшақ айлағының), қону алаңының географиялық координаттары және орналасқан жерi
3.
Сыныпталмайтын және уақытша әуеайлақтың (тікұшақ айлағының), қону алаңының меншiк иесi (иесi)
4.
Сыныпталмайтын, уақытша әуеайлақтардың (тікұшақ айлағының), қону алаңының мақсаты
5.
Техникалық сипаттамалары:
ұшу-қону жолағының мөлшерi;
ұшу-қону жолағының жабын түрi;
сыныпталмайтын, уақытша әуеайлақтың (тікұшақ айлағының), қону алаңының техникалық дайындығы тексерiлген соңғы күн
6.
Сыныпталмайтын, уақытша әуеайлақты (тікұшақ айлағын), қону алаңын қону және жарық-техникалық жүйелерiмен жабдықтау (болған жағдайда)
7.
Қабылданатын әуе кемелерiнiң типтерi

4. Учет эксплуатантами неклассифицируемых и временных аэродромов (вертодромов), посадочных площадок осуществляется при наличии:
1) правоустанавливающих документов на неквалифицируемые и временные аэродромы (вертодромы), посадочные площадки;
2) идентификационных документов на земельный участок.
5. Учет ведется в отдельном журнале учета неклассифицируемых и временных аэродромов (вертодромов), посадочных площадок (далее - Журнал), форма которого приведена в приложении к настоящим Правилам.
6. Журнал прошивается и пронумеровывается, о чем в конце Журнала, на оборотной его стороне, делается соответствующая запись и ставится печать эксплуатанта.
Приложение
к Правилам по учету эксплуатантами
неклассифицируемых и временных
аэродромов (вертодромов),
посадочных площадок
форма
Журнал
учета неклассифицируемых и временных аэродромов (вертодромов)
посадочных площадок
Эксплуатант _________________________________________________________
Сведения
Данные
1.
Наименование неклассифицируемого, временного аэродрома (вертодрома), посадочной площадки
2.
Географические координаты и место расположения неклассифицируемого, временного аэродрома (вертодрома), посадочной площадки
3.
Собственник (владелец) неклассифицируемого, временного аэродрома (вертодрома), посадочной площадки
4.
Назначение неклассифицируемого, временного аэродрома (вертодрома), посадочной площадки
5.
Технические характеристики:
размеры взлетно-посадочной полосы;
тип покрытия взлетно-посадочной полосы;
дата последней проверки технической
готовности неклассифицируемого, временного
аэродрома (вертодрома), посадочной площадки
6.
Оборудование неклассифицируемого, временного аэродрома (вертодрома), посадочных площадок посадочными и светотехническими системами (при наличии)
7.
Типы принимаемых воздушных судов