"Ақмола облысының мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ережені бекіту туралы" Ақмола облысы әкімдігінің 2015 жылғы 26 қаңтардағы № А-1/30 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Ақмола облысы әкімдігінің 2015 жылғы 29 маусымдағы № А-7/309 қаулысы. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 5 тамызда № 4926 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 2016 жылғы 13 маусымдағы № А-7/280 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 13.06.2016 № А-7/280 (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес, Ақмола облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Ақмола облысының мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ережені бекіту туралы" Ақмола облысы әкімдігінің 2015 жылғы 26 қаңтардағы № А-1/30 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4631 болып тіркелген, "Акмолинская правда" және "Арқа ажары" газеттерінде 2015 жылғы 12 ақпанда жарияланды) келесі өзгеріс енгізілсін:
аталған қаулымен бекітілген "Ақмола облысының мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ережеде:
15-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"15. Функциялары:
1) салынып жатқан (салынуы белгіленген) объектілер мен кешендердің мониторингін жүргізу;
2) объектілер құрылысының сапасына мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауын және қадағалауын жүзеге асыру, осы объектілерде сәулет-қала құрылысы тәртібін бұзушыларға Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінде белгіленген әкімшілік ықпал ету шараларын қолдану;
3) сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы лицензиялауды жүзеге асыру;
4) сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы белгіленген заңнама нормаларын, мемлекеттік нормативтік талаптарды, шарттар мен шектеулерді жол берілген бұзушылықтар мен ауытқуларға байланысты бұзушыларға көзделген заңнамалық шараларды қолдану туралы шешімдер қабылдау;
5) сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы сараптама жұмыстарын және инжинирингтік көрсетілетін қызметтерді жүзеге асыру құқығына сарапшыларды аттестаттау;
6) жобалау құжаттамасының сапасына қадағалауды ұйымдастыру және жүзеге асыру;

О внесении изменения в постановление акимата Акмолинской области от 26 января 2015 года № А-1/30 "Об утверждении положения о государственном учреждении "Управление государственного архитектурно-строительного контроля Акмолинской области"
Постановление акимата Акмолинской области от 29 июня 2015 года № А-7/309. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 5 августа 2015 года № 4926. Утратило силу постановлением акимата Акмолинской области от 13 июня 2016 года № А-7/280
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Акмолинской области от 13.06.2016 № А-7/280 (вводится в действие со дня подписания).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республики Казахстан", акимат Акмолинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Акмолинской области "Об утверждении положения о государственном учреждении "Управление государственного архитектурно-строительного контроля Акмолинской области" от 26 января 2015 года № А-1/30 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4631, опубликовано 12 февраля 2015 года в газетах "Акмолинская правда" и "Арқа ажары") следующее изменение:
в положении о государственном учреждении "Управление государственного архитектурно-строительного контроля Акмолинской области", утвержденным указанным постановлением:
пункт 15 изложить в новой редакции:
"15. Функции:
1) ведении мониторинга строящихся (намечаемых к строительству) объектов и комплексов;
2) осуществление государственного архитектурно-строительного контроля и надзора за качеством строительства объектов, применение установленных Кодексом Республики Казахстан об административных правонарушениях административных мер воздействия к нарушителям архитектурно-градостроительной дисциплины на этих объектах;
3) осуществление лицензирования в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности;
4) принятие решений о применении к нарушителям предусмотренных законодательных мер в связи с допущенными нарушениями и отклонениями от норм законодательства, государственных нормативных требований, условий и ограничений, установленных в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности;
5) аттестация экспертов на право осуществления экспертных работ и инжиниринговых услуг в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности;
6) организация и осуществления надзора за качеством проектной документации;

7) тексерістерді "Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жүзеге асыру;
8) жойылмайтын бұзушылықтарға жол берген, не жол берілген бұзушылықтарды белгіленген нормативтік мерзімде жоймаған заңды және лауазымды тұлғаларға қатысты заңнамада белгіленген шараларды қолдану;
9) объектілер құрылысының жобаларына ведомстводан тыс кешенді сараптама жүргізуге үміткер заңды тұлғаларды аккредиттеу.".
2. "Ақмола облысының мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ережеге енгізілетін өзгерістің қоса ұсынылып отырған мәтіні бекітілсін.
3. "Ақмола облысының мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау басқармасы" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте және мерзімде енгізілген өзгеріс туралы әділет органдарына хабарлауды қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Ақмола облысы әкімінің орынбасары Д.Н. Нұрмолдинға жүктелсін.
5. Облыс әкімдігінің осы қаулысы Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Ақмола облысының әкімі С.Кулагин
Ақмола облысы әкімдігінің
2015 жылғы 29 маусымдағы
№ А-7/309
қаулысымен бекітілген
"Ақмола облысының мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ережеге енгізілетін өзгерістің мәтін
15-тармақ төмендегі жаңа редакцияда жазылсын:
"15. Функциялары:
1) салынып жатқан (салынуы белгіленген) объектілер мен кешендердің мониторингін жүргізу;
2) объектілер құрылысының сапасына мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауын және қадағалауын жүзеге асыру, осы объектілерде сәулет-қала құрылысы тәртібін бұзушыларға Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінде белгіленген әкімшілік ықпал ету шараларын қолдану;
3) сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы лицензиялауды жүзеге асыру;
4) сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы белгіленген заңнама нормаларын, мемлекеттік нормативтік талаптарды, шарттар мен шектеулерді жол берілген бұзушылықтар мен ауытқуларға байланысты бұзушыларға көзделген заңнамалық шараларды қолдану туралы шешімдер қабылдау;
5) сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы сараптама жұмыстарын және инжинирингтік көрсетілетін қызметтерді жүзеге асыру құқығына сарапшыларды аттестаттау;
6) жобалау құжаттамасының сапасына қадағалауды ұйымдастыру және жүзеге асыру;

7) проведение проверок в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан";
8) принятие установленных законодательством мер по отношению к юридическим лицам и должностным лицам, допустившим неустранимые нарушения, либо не устранившим допущенные нарушения в установленные нормативные сроки;
9) аккредитация юридических лиц, претендующих на проведение комплексной вневедомственной экспертизы проектов строительства объектов.".
2. Утвердить прилагаемый текст вносимого изменения в положение о государственном учреждении "Управление государственного архитектурно-строительного контроля Акмолинской области".
3. Государственному учреждению "Управление государственного архитектурно-строительного контроля Акмолинской области" обеспечить извещение органов юстиций о внесенном изменении в порядке и сроки, установленные законодательством Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Акмолинской области области Нурмулдина Д.Н.
5. Настоящее постановление акимата области вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиций Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Аким Акмолинской области` С.Кулагин
Утвержден Постановлением
акимата Акмолинской области
от 29 июня 2015 года
№ А-7/309
Текст вносимого изменения в положение о государственном учреждении "Управление государственного архитектурно-строительного контроля Акмолинской области"
пункт 15 изложить в новой редакции:
"15. Функции:
1) ведении мониторинга строящихся (намечаемых к строительству) объектов и комплексов;
2) осуществление государственного архитектурно-строительного контроля и надзора за качеством строительства объектов, применение установленных Кодексом Республики Казахстан об административных правонарушениях административных мер воздействия к нарушителям архитектурно-градостроительной дисциплины на этих объектах;
3) осуществление лицензирования в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности;
4) принятие решений о применении к нарушителям предусмотренных законодательных мер в связи с допущенными нарушениями и отклонениями от норм законодательства, государственных нормативных требований, условий и ограничений, установленных в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности;
5) аттестация экспертов на право осуществления экспертных работ и инжиниринговых услуг в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности;
6) организация и осуществления надзора за качеством проектной документации;