Аршалы аудандық мәслихатының 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 36/2 "2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Аршалы аудандық мәслихатының 2015 жылғы 4 наурыздағы № 39/2 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 18 наурызда № 4697 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106 бабының 4 тармағына, 111 бабының 1 тармағына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабына сәйкес, Аршалы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Аршалы аудандық мәслихатының «2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы» 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 36/2 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4561 тіркелген, 2015 жылдың 19 қаңтарында аудандық «Аршалы айнасы» газетінде, 2015 жылдың 19 қаңтарында аудандық «Вперед» газетінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
«1. 2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2015 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 4 766 847 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 689 187 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 17 263 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 63 550 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 3 996 847 мың теңге;
2) шығындар – 4 852 101,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 42 178 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 53 514 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 11 336 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 11 822 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 11 822 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -139 254,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 139 254,9 мың теңге.».
Көрсетілген шешімнің 1457 қосымшалары осы шешімнің 1234 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
2. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және 2015 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы                       Ю.Сериков
Аудандық мәслихатының
хатшысы                                    Ю.Сериков
КЕЛІСІЛДІ
Аршалы ауданының әкімі                     Ж.Нұркенов
2015 жылғы 04 наурыз
Аршалы аудандық мәслихатының
2015 жылғы 04 наурыздағы

О внесении изменений в решение Аршалынского районного маслихата от 24 декабря 2014 года № 36/2 "О районном бюджете на 2015-2017 годы"
Решение Аршалынского районного маслихата Акмолинской области от 4 марта 2015 года № 39/2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 18 марта 2015 года № 4697
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 4 статьи 106, пунктом 1 статьи 111 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», Аршалынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Аршалынского районного маслихата «О районном бюджете на 2015-2017 годы» от 24 декабря 2014 года № 36/2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4561, опубликовано 19 января 2015 года в районной газете «Аршалы айнасы», 19 января 2015 года в районной газете «Вперед») следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
«1. Утвердить районный бюджет на 2015-2017 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 766 847 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 689 187 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 17 263 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 63 550 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 996 847 тысяч тенге;
2) затраты – 4 852 101,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 42 178 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 53 514 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 11 336 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 11 822 тысячи тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 11 822 тысячи тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -139 254,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 139 254,9 тысяч тенге.».
Приложения 1457 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1234 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2015 года
Председатель сессии
районного маслихата                        Ю.Сериков
Секретарь
районного маслихата                        Ю.Сериков
СОГЛАСОВАНО
Аким Аршалынского района                   Ж.Нуркенов
04 марта 2015 года
Приложение 1
к решению Аршалынского
районного маслихата
от 04 марта 2015

133520,6
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
133520,6
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
7063
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7063
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
21223
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншгін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
17812
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
625
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
792
028
Коммуналдық меншікке мүлікті сатып алу
1994
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
6258
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, өнеркәсіпті дамыту саласындағы, мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6258
02
Қорғаныс
7527
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
7527
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
2527
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
5000
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
738
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
738
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
738
04
Бiлiм беру
2023326
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1765709
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12236,6
003
Жалпы білім беру
1339177,4
004
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
3262
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
14867
006
Балаларға қосымша білім беру
53177
007
Аудандық (қалалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
133
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
169901
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері

133520,6
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
133520,6
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
7063
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
7063
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
21223
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
17812
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
625
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
792
028
Приобретение имущества в коммунальную собственность
1994
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
6258
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
6258
02
Оборона
7527
122
Аппарат акима района (города областного значения)
7527
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
2527
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
5000
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
738
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
738
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
738
04
Образование
2023326
464
Отдел образования района (города областного значения)
1765709
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
12236,6
003
Общеобразовательное обучение
1339177,4
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
3262
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
14867
006
Дополнительное образование для детей
53177
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
133
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
169901
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей

271 645,0
Аршалы ауданының Аршалы кентінде канализация жүйесін қайта құру
209 947,0
Ағымдағы нысаналы трансферттер
547 448,0
cоның iшiнде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
115,0
Мүгедектерге қызмет көрсетуге бағытталған ұйымдардар орналасқан жерлерде жол белгілері мен көрсеткіштерін орнатуға республикалық бюджеттен бөлінген ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
115,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
204 477,0
Республикалық бюджеттен мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
159 619,0
Республикалық бюджеттен үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомасын бөлу
44 858,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
22 456,0
Бөлінетін республикалық бюджеттік бағдарламалар шеңберінде бөлінген Өрлеу жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізуге арналған ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
11 736,0
Мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын көбейтуге республикалық бюджеттің ағымдағы нысаналы трансферттерің сомаларын бөлу
1 640,0
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге республикалық бюджеттің ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
9 080,0
Республикалық бюджеттен мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілері болып табылмайтын жұмыскерлеріне, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындардың жұмыскерлеріне еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделі бойынша еңбекақы төлеуге және олардың лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
306 496,0
Республикалық бюджеттен аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың ) мемлекеттік әкімшілік қызметшілер еңбекақысының деңгейін арттыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
13 904,0
Бюджеттік кредиттер
53 514,0
cоның iшiнде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
53 514,0
Республикалық бюджеттен мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін берілетін бюджеттік кредиттердің сомаларын бөлу
53 514,0
2015 жылғы 04 наурыздағы
№ 39/2 шешіміне
3 қосымша
2014 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 36/2 шешіміне
5 қосымша
2015 жылға арналған облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер
Атауы
Сома, мың теңге
1
2
Барлығы

271 645,0
Реконструкция канализационных сетей в поселке Аршалы Аршалынского района
209 947,0
Целевые текущие трансферты
547 448,0
в том числе:
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
115,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на установку дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов
115,0
Отдел образования района (города областного значения)
204 477,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
159 619,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на повышение оплаты учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе
44 858,0
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
22 456,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту Өрлеу
11 736,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами
1 640,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне
9 080,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на оплату труда по новой модели системы оплаты труда и выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов
306 496,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих
13 904,0
Бюджетные кредиты
53 514,0
в том числе:
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
53 514,0
Распределение сумм бюджетных кредитов из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов
53 514,0
Приложение 3
к решению Аршалынского
районного маслихата
от 04 марта 2015
года № 39/2
Приложение 5
к решению Аршалынского
районного маслихата
от 24 декабря 2014
года № 36/2
Целевые трансферты из областного бюджета на 2015 год
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
Всего

406590,0
Ағымдағы нысаналы трансферттер
111279,0
cоның iшiнде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
7800,0
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге облыстық бюджеттің ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
7800,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім беру бөлімі
3671,0
Облыстық бюджеттен жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтiк қамсыздандыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомасын бөлу
2546,0
Облыстық бюджеттен негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі электрондық оқулықпен жарақтандыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
1125,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
18423,0
Балалар мен жасөспірімдердің спорттық мектептер шығындарының облыстық бюджеттен аудандық (қалалық) бюджетке ауыстырылуына байланысты трансферттердің сомаларын бөлу
18423,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
50000,0
Облыстық бюджеттен аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне автомобиль жолдарын жөндеуге ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
50000,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
31385,0
Облыстық бюджеттен эпизиоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге берілген ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
30001,0
Бруцелезбен ауыратын мүйізді ұсақ малды санитарлық союын жүргізуге облыстық бюджеттен берілген ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
216,0
Санитарлық союға бағытталған ауыл шаруашылық малдарының құнын (50%) өтеуге облыстық бюджеттен берілген ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу

406590,0
Целевые текущие трансферты
111279,0
в том числе:
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
7800,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне
7800,0
Отдел образования района (города областного значения)
3671,0
Распределение сумм средств целевых текущих трансфертов из областного бюджета на содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям, в связи с передачей расходов на нижестоящий уровень
2546,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета на оснащение электронными учебниками в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования
1125,0
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
18423,0
Распределение сумм трансфертов в связи с передачей расходов детских юношеских спортивных школ из областного бюджета на районные (городские) бюджеты
18423,0
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
50000,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на ремонт автомобильных дорог
50000,0
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
31385,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета на проведение противоэпизоотических мероприятий
30001,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета на проведение санитарного убоя мелкого рогатого скота больных бруцеллезом
216,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета на возмещение (до 50%) стоимости сельскохозяйственных животных, направляемых на санитарный убой