Астрахан ауданында тұратын аз қамтылған отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үй көмегін көрсетудің тәртібі мен мөлшерін белгілеу туралы
Ақмола облысы Астрахан аудандық мәслихатының 2015 жылғы 31 наурыздағы № 5С-41-5 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 27 сәуірде № 4767 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Астрахан аудандық мәслихатының 2016 жылғы 31 наурыздағы № 6С-2-8 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Астрахан аудандық мәслихатының 31.03.2016 № 6С-2-8 (қол қойған күннен бастап күшіне енеді және ықпал етеді) шешімімен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Тұрғын үй қатынастары туралы" 1997 жылғы 16 сәуірдегі Заңдарына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 желтоқсандағы № 2314 "Тұрғын үй көмегін көрсету ережесін бекіту туралы" қаулысына, Қазақстан Республикасының 2014 жылғы 5 наурыздағы № 185 "Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" қаулысына сәйкес, Астрахан аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Астрахан ауданында тұратын аз қамтылған отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үй көмегін көрсетудің тәртібі мен мөлшері қосымшаға сәйкес белгіленсін.
2. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Астрахан аудандық мәслихаты сессиясының төрағасы Ж.Ыбырайымбеков
Астрахан аудандық мәслихатының хатшысы В.Собеский
КЕЛІСІЛДІ
Астрахан ауданының әкімі Т.Ерсейітов
31.03.2015
Астрахан аудандық мәслихатының
2015 жылғы 31 наурыздағы № 5С-41-5
шешіміне қосымша
Астрахан ауданында тұратын аз қамтылған отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үй көмегін көрсетудің тәртібі мен мөлшері
1. Тұрғын үй көмегін тағайындау тәртібі
1. Тұрғын үй көмегі жергілікті бюджет қаражаты есебінен Астрахан ауданында тұрақты тұратын аз қамтылған отбасыларға (азаматтарға) беріледі.
2. Тұрғын үй көмегін тағайындау үшін отбасы (азамат) "Тұрғын үй көмегін көрсету ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 желтоқсандағы № 2314 қаулысымен бектілген, Тұрғын үй көмегін көрсету Ережесіне сәйкес тұғын үй көмегін тағайындау мен төлеуді іске асыратын уәкілетті органға жүгінеді.
3. "Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 5 наурыздағы № 185 қаулысымен бекітілген, "Тұрғын үй көмегін тағайындау" мемлекеттік қызмет стандартына сәйкес, мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініштерді қабылдау және нәтижелерін беру Қазақстан Республикасы инвестициялар және даму Министрлігінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы (ары қарай - ХҚКО) республикалық мемлекеттік кәсіпорын Ақмола облысы бойынша филиалының Астрахан ауданындағы бөлімі және веб-портал "электрондық үкімет" www.egov.kz "ары қарай-портал) арқылы іске асырылады.

Об определении порядка и размера оказания жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам) проживающим в Астраханском районе
Решение Астраханского районного маслихата Акмолинской области от 31 марта 2015 года № 5С-41-5. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 27 апреля 2015 года № 4767. Утратило силу решением Астраханского районного маслихата Акмолинской области от 31 марта 2016 года № 6С-2-8
Сноска. Утратило силу решением Астраханского районного маслихата Акмолинской области от 31.03.2016 № 6С-2-8 (вступает в силу и вводится в действие со дня подписания).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях", постановлениями Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года № 2314 "Об утверждении Правил предоставления жилищной помощи", от 5 марта 2014 года № 185 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере жилищно-коммунального хозяйства", Астраханский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Определить порядок и размер оказания жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам) проживающим в Астраханском районе согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель сессии Астраханского районного маслихата Ж.Ибраимбеков
Секретарь Астраханского районного маслихата В.Собеский
СОГЛАСОВАНО
Аким Астраханского района Т.Ерсеитов
31.03.2015 г.
Приложение к решению
Астраханского районного маслихата
от 31 марта 2015 года № 5С-41-5
Порядок и размер оказания жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам) проживающим в Астраханском районе
1. Порядок оказания жилищной помощи
1. Жилищная помощь предоставляется за счет средств местного бюджета малообеспеченным семьям (гражданам), постоянно проживающим в Астраханском районе.
2. Для назначения жилищной помощи семья (гражданин) обращается в уполномоченный орган, осуществляющий назначение и выплату жилищной помощи, согласно Правил предоставления жилищной помощи, утвержденных поставнолением Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года № 2314 "Об утверждении Правил предоставления жилищной помощи",
3. Согласно стандарту государственной услуги "Назначение жилищной помощи" утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 марта 2014 года № 185 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере жилищно-коммунального хозяйства", прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через Отдел Астраханского района филиала Республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения" по Акмолискной области Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (далее – ЦОН) и веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее - портал).

4. Тұрғын үй көмегі толық ағымдағы тоқсанға тағайындалады, бұл ретте отбасының (азаматтардың) өткен тоқсандағы табыстары мен коммуналдық қызметтерінің шығындары есепке алынады.
5. Коммуналдық қызметтер көрсету бойынша шығындар, коммуналдық қызметтер төлемақысына жеткізушілер ұсынған шоттар бойынша алынады.
6. Уәкілетті орган аз қамтылған отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үй көмегін төлеуді екінші деңгейдегі банктер арқылы өтініш берушілердің дербес шотына аудару жолымен жүзеге асырады.
7. Тұрғын үй көмегін тағайындау және төлеу бойынша уәкілетті орган ретінде "Астрахан ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - уәкілетті орган) айқындалды.
2. Тұрғын үй көмегін көрсету мөлшері
8. Отбасының (азаматтың) жиынтық табысы уәкілетті органмен қолданыстағы заңнамамен анықталған тәртіпте тұрғын үй көмегін тағайындауға өтініш білдірген тоқсанның алдындағы тоқсан бойынша есептеледі.
9. Жекешелендірілген тұрғынжайларда тұратын немесе мемлекеттік тұрғын үй қорындағы тұрғын үй-жайларды (пәтерлерді) жалдаушылар (қосымша жалдаушылар) болып табылатын отбасыларға (азаматтарға) кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға жұмсалатын шығыстарда, тұрғынжайдың меншік иелері немесе жалдаушылары (қосымша жалдаушылары) болып табылатын отбасыларға (азаматтарға) коммуналдық қызметтерді және телекоммуникация желісіне қосылған телефонға абоненттік ақының өсуі бөлігінде байланыс қызметтерін тұтынуына, жергілікті атқарушы орган жеке тұрғын үй қорынан жалға алған тұрғынжайды пайдаланғаны үшін жалға алу ақысын алғанда отбасының (азаматтың) белгіленген нормалар шегіндегі шекті жол берілетін шығыстар үлесі отбасының жиынтық табысының 10 пайыз мөлшерінде белгіленеді.
10. Аз қамтылған отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үй көмегін тағайындау төмендегі тұтыну нормаларына сәйкес жүргізіледі:
1) электр қуатын пайдалану нормалары 1 айға:
1 адамға - 70 (жетпіс) киловатт;
2 адамға – 140 (жүз қырық) киловатт;
3 және одан да көп адамға – 150 (жүз елу) киловатт;
2) сумен жабдықтау:
отбасының әрбір мүшесіне 1,5 (бір жарым) текше метр;
3) тұрғын үйдің пайдалы алаңын жылытуға төлемақы:
бір адамға – 18 (он сегіз) шаршы метр;
4) от жағу маусымына, жергілікті жылу берумен қоса қатты отынды пайдалану:
5 (бес) тонна.
Қатты отын сатып алғандығын растайтын құжаттар болмаған жағдайда, көмірдің құны статистикалық деректер бойынша, өткен тоқсанда қалыптасқан орташа бағамен алынады.

4. Назначение жилищной помощи производится на полный текущий квартал, при этом доходы семьи (граждан) и расходы на коммунальные услуги учитываются за истекший квартал.
5. Расходы по коммунальным услугам берутся по предъявленным поставщикам счетам на оплату коммунальных услуг.
6. Выплата жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам) осуществляется уполномоченным органом через банки второго уровня путем зачисления на лицевые счета заявителей.
7. Уполномоченным органов по назначению и выплате жилищной помощи определено государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Астраханского района" (далее - уполномоченный орган).
2. Размер оказания жилищной помощи
8. Совокупный доход семьи (гражданина) исчисляется уполномоченным органом за квартал, предшествовавший кварталу обращения за назначением жилищной помощи, в порядке, определяемом действующим законодательством.
9. Доля предельно-допустимого уровня расходов на содержание общего имущества объекта кондоминиума семьям (гражданам), проживающим в приватизированных жилищах или являющимся нанимателями (поднанимателями) жилых помещений (квартир) в государственном жилищном фонде, потребления коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, семьям (гражданам), являющимся собственниками или нанимателями (поднанимателями) жилища, арендной платы за пользование жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде устанавливается к совокупному доходу семьи (гражданина) в размере 10 процентов.
10. Жилищная помощь малообеспеченным семьям (гражданам) производится в соответствии с нижеследующими нормами потребления:
1) нормы потребления электроэнергии на 1 месяц:
на 1 человека – 70 (семьдесят ) киловатт;
на 2 человека – 140 (сто сорок) киловатт;
на 3 и более человека – 150 (сто пятьдесят) киловатт;
2) водоснабжение:
в месяц на 1 человека 1,5 (полтора) кубических метра на одного человека;
3) оплату отопления полезной площади жилища:
ежемесячно 18 (восемнадцать) квадратных метров на 1 человека;
4) потребления топлива, с местным отоплением, на отопительный сезон:
5 (пять) тонн.
При отсутствии подтверждающих документов о приобретении твердого топлива, стоимость угля принимать усредненную, сложившуюся за предыдущий квартал, согласно статистическим данным.