Сот сарапшысы өз қызметін жүзеге асыратын арнайы жабдықталған үй-жайларға қойылатын стандарттар мен талаптарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 26 қаңтардағы № 47 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 18 ақпанда № 10286 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2017 жылғы 28 наурыздағы № 310 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Әділет министрінің 28.03.2017 № 310 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы сот-сараптама қызметі туралы" 2010 жылдың 20 қаңтарындағы Қазақстан Республикасы Заңының 46-бабына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Сот сарапшысы өз қызметін жүзеге асыратын арнайы жабдықталған үй-жайларға қойылатын стандарттар мен талаптар бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Сот сараптамасы орталығы осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелуін және оның заңнамада белгіленген тәртіппен одан әрі ресми түрде жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Әділет министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр
Б.Имашев
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 26 қаңтардағы
№ 47 бұйрығымен
бекітілген
Сот сарапшысы өз қызметін жүзеге асыратын арнайы жабдықталған үй-жайларға қойылатын стандарттар мен талаптар
1. Осы Сот сарапшысы өз қызметін жүзеге асыратын арнайы жабдықталған үй-жайларға қойылатын стандарттар мен талаптар "Қазақстан Республикасындағы сот-сараптама қызметі туралы" Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 20 қаңтардағы Заңының 46-бабына сәйкес әзірленді және Сот және сот-медициналық сараптамалары өндірісі жүзеге асырылатын арнайы жабдықталған үй-жайларға қойылатын стандарттар мен талаптарды белгілейді.
2. Арнайы жабдықталған үй-жайларға (одан әрі – Үй-жайлар) мыналар жатады:
- сот және сот-медициналық сараптамаларын және сот-сараптамасы саласындағы ғылыми зерттеу жұмыстарын жүргізуге арналған зертханалар, химиялық, гистологиялық, биологиялық, арнайы және криминалистикалық зерттеулер жүргізуге арналған зертханалар;
- мәйіттерге зерттеу жүргізуге арналған үй-жайлар (мәйітхана);
- тірілерді куәлендіруден өткізуге арналған үй-жайлар (қарау бөлмесі);
- зерттеу объектілерін сақтауға арналған үй-жайлар;
- химиялық реактивтерді сақтауға арналған үй-жайлар;
- есірткі және басқа да психотропты заттарды сақтауға арналған үй-жайлар;
- оқ-дәрілерді атуға және атыс қаруларын зерттеуге арналған тирлер;
- жарылыс камерасын орналастыруға және жарылғыш құрылғыларды зерттеуге арналған арнайы үй-жайлар;
- фотозертхана;
- автокөліктерді қарап-шығуға және зерттеуге арналған бокстар;
- слесарлық шеберхана;
- бақылау өндірістерін сақтауға арналған үй-жайлар (мұрағат);
- объектілерді қарап-шығуға арналған үй-жайлар;
- күзет бекетіне арналған үй-жайлар;
- кітапхана.

Об утверждении стандартов и требований к специально оснащенным помещениям, в которых осуществляет деятельность судебный эксперт
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 26 января 2015 года № 47. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18 февраля 2015 года № 10286. Утратил силу приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 28 марта 2017 года № 310 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Министра юстиции РК от 28.03.2017 № 310 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 46 Закона Республики Казахстан от 20 января 2010 года "О судебно-экспертной деятельности в Республике Казахстан", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые стандарты и требования к специально оснащенным помещениям, в которых осуществляет деятельность судебный эксперт.
2. Центру судебной экспертизы Министерства юстиции Республики Казахстан обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа и его официальное опубликование в порядке, установленном законодательством.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Министра юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
Б. Имашев
Утверждены
приказом Министра юстиции
Республики Казахстан
от 26 января 2015 года № 47
Стандарты и требования к специально оснащенным помещениям, в
которых осуществляет деятельность судебный эксперт
1. Настоящие стандарты и требования к специально оснащенным помещениям, в которых осуществляется производство судебных и судебно-медицинских экспертиз (далее – Стандарты и требования) разработаны в соответствии со статьей 46 Закона Республики Казахстан от 20 января 2010 года "О судебно-экспертной деятельности в Республике Казахстан" и устанавливают стандарты и требования соответствующим специально оснащенным помещениям, в которых осуществляется производство судебных и судебно-медицинских экспертиз.
2. К специально оснащенным помещениям (далее - Помещениям) относятся:
лаборатории, предназначенные для производства судебных и судебно-медицинских экспертиз и научных исследований в области судебной экспертизы, лаборатории для проведения химических, гистологических, биологических, специальных и криминалистических исследований;
помещения для проведения исследования трупов (морг);
помещения для проведения освидетельствования живых лиц (смотровая);
помещения для хранения объектов исследования;
помещения для хранения химических реактивов;
помещения для хранения наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров;
тиры для отстрела боеприпасов и исследования огнестрельного оружия;
специальные помещения для размещения взрывной камеры и исследования взрывных устройств;
фотолаборатории;
боксы для осмотра и исследования транспортных средств;
слесарные мастерские;
помещения для хранения наблюдательных производств (архив);
помещения для осмотра объектов исследования;
помещения для поста охраны;
библиотека.

3. Үй-жайлар келесі стандарттарға және талаптарға сәйкес болуы тиіс:
1) осы Стандарттар мен талаптарға 1,2 қосымшаларға сәйкес Сот және сот-медициналық сараптамалары өндірісі жүзеге асырылатын арнайы жабдықталған үй-жайларға құрал-жабдықтарды орналастыруға арналған аудандардың есептік нормативтеріне;
2) осы Стандарттар мен талаптарға 3,4,5 қосымшаларға сәйкес Сот және сот-медициналық сараптамаларын жүргізу үшін қажетті арнайы жабдықталған үй-жайларға арналған құрал-жабдықтардың, аспаптар базасының, құрал-саймандар мен бағдарламалық жасақтамалардың тізбесіне;
3) жасанды және табиғи жарықпен жабдықталуы, шам ілмесінен бөлек әр жұмыс орнында қосымша жарық көзі орнатылады;
4) кернеулігі әртүрлі электр қуатымен, су құбырымен, кәріз жүйесімен, сорып шығаратын шкафтан ауа соруға арналған жекеше (автономды) және механикалық әрекет ететін ауа тазартқыш құрылғысы бар үйлестірілген-ауа тазалағышпен қамтамасыз етілуі;
5) тікелей күн көзі түсуінен қорғайтын қорғанышпен қамтамасыз етілуі;
6) зиянды және жанғыш булар мен газдар бөлетін заттармен жұмыс жасауға арналған ауа сорып шығаратын шкафтармен қамтамасыз етілуі;
7) арнайы климат-бақылау жүйесі қамтамасыз етілуі;
8) бөлмелердің бір-бірінен оқшаулау орналасуы;
9) белгіленген құрылыс нормалары мен тәртібі, техника қауіпсіздігі және өрт қауіпсіздігі талаптарының сақталуы тиіс.

3. Помещения должны соответствовать следующим стандартам и требованиям:
1) расчетным нормативам площадей для размещения оборудования в специально оснащенных помещениях, в которых осуществляется производство судебных и судебно-медицинских экспертиз согласно Приложениям 1, 2 к настоящим стандартам и требованиям;
2) оснащены в соответствии с Перечнем оборудования, приборов, инструментов и программного обеспечения для специально оснащенных помещений, необходимого для производства судебных и судебно-медицинских экспертиз, согласно Приложениям 3, 4, 5 к настоящим Стандартам и требованиям;
3) оснащены освещением естественным и искусственным путем, помимо потолочных ламп, над каждым рабочим местом устанавливается дополнительный источник света;
4) обеспечены электроэнергией разного напряжения, водопроводом, канализацией, приточно-вытяжной вентиляцией с механическим побуждением и отдельными (автономными) вентиляционными устройствами для отсоса воздуха из вытяжных шкафов;
5) обеспечены защитой от попадания прямых солнечных лучей;
6) оснащены вытяжными шкафами для производства работ с веществами, выделяющими вредные и горючие пары и газы;
7) оснащены специальными системами климат-контроля;
8) изолированное расположение помещений друг от друга;
9) соблюдению установленных требований строительных норм и правил, техники безопасности, пожарной безопасности.

Басшылар мен сот сарапшыларын орналастыру Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 1 желтоқсандағы № 1431 қаулысымен бекітілген "Қоғамдық ғимараттардағы тұрғын және басқа бөлмелерінің мазмұны мен пайдаланудың санитарлық-эпидемиологиялық талаптары туралы" Санитарлық ережелеріне сәйкес жүзеге асырылады.
Сот сарапшысы өз қызметін
жүзеге асыратын арнайы
жабдықталған үй-жайларға
қойылатын стандарттар мен
талаптарға
1-қосымша
Сот-сараптамалары өндірісі жүзеге асырылатын арнайы жабдықталған үй-жайларға құрал-жабдықтарды орналастыруға арналған аудандардың есептік нормативтері
р/р
Үй-жайлардың мақсаты
Өлшем бірлігі
Үй-жайдың ауданы
1
Сот-сараптамаларын және ғылыми-зерттеу жұмыстарын жүргізуге арналған зертханалар, оның ішінде:
1.1
1.1. Жазу мен қолтаңбаны сот-сараптамалық зерттеу
м2

Размещение руководителей и судебных экспертов осуществляется в соответствии с санитарными правилами "Санитарно-эпидемиологические требования к содержанию и эксплуатации жилых и других помещений, общественных зданий", утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 декабря 2011 года № 1431.
Приложение 1
к Cтандартам и требованиям
к специально оснащенным
помещениям, в которых осуществляет
деятельность судебный эксперт
Расчетные нормативы площадей для размещения оборудования в
специально оснащенных помещениях, в которых осуществляется
производство судебных экспертиз
п/п
Назначение помещений
Единица
измерения
Площадь
помещения
1
Лаборатории, предназначенные для производства судебных экспертиз и научно-исследовательских работ, в том числе:
1.1
1.1 Судебно-экспертное исследование почерка и подписей
м2

5,6-11,43 калибрлі оқты және 12 калибрге дейінгі аңшылық оқтарды атуға арналған қондырғы
Манекендер
Тирге арналған құлаққап
Жиһаздар жиынтығы
5
Оқу-әдістемелік сынып үй-жайы
Оқу үстелдері мен орындықтары
Тақта
Проектор
Дербес компьютер жиынтығы
6
Көлік құралдарын қарап-шығуға және зерттеуге арналған бокс үй-жайы
Кілттер мен құрал-саймандар жиынтығы
Көтергіш құрылғы
Қарау шұңқыры
Домкраттар
Доңгелек жөндеу құрал-жабдығы
Қол жетімі қиын орындар мен жасырын қуыстарды тексеруге арналған жұмсақ зондтар жиынтығы
Қосымша жарықтандыру көздері
Компрессор
7
Слесарлық шеберхана үй-жайы
Верстак аспаптар жиынтығымен
Қысқыш
Тігінен бұрғылайтын станок
Әрлеп-жону станогы
Фрезерлік станок
Портативті әрлеу станогы
8
Бақылау өндірістерін сақтауға арналған үй-жай
Сөрелер
Жихаздар жиынтығы
Гигрометр
9
Фотозертхана
Дербес компьютер, жиынтығымен
Үстел үстілік сандық фотоқондырғы
Сандық фоторепродукциялық қондырғы, жиынтығымен
Репродукциялық қондырғы, жиынтығымен
Санды фотоаппарта
Жоғары қабылетті сандық фотоаппарат
Ноутбук, жиынтығымен
Сандық бейнекамера
Сейф
Көлемі 230 л. кем емес зертханалық тоңазытқыш
Түрлі-түсті телевизор
Қатты дискіге де, таспаға да жазылған индексті стоп-кадрлары бойынша (күні мен уақыты туралы ақпаратты қамтыған) навигациясы бар, сыйымдылығы 80 Gb қатты дискіге жазатын бейнемагнитофон
HDD, DVD-Video, DVD-RAM, DVD-RW, DVD-R, CD, SVCD, VCD, CD-R/RW, WMA/MP3/JPEG Ciparu kinokadrs (CD-R/RW) форматтағы дискілері, USB бар DVD
Кептіру щкафы (пленкаға арналған)
Фотоұлғайтқыш
Электржылтыратқыш
Фотожарқыл
Кеңселік жихаздар жиынтығы
10
Кітапхана
Сөрелер
Жихаздар жиынтығы
Гигрометр
11
Есірткі және басқа да психотропты заттарды сақтауға арналған үй-жай
Мәжбүрлі желдеткіші бар шкаф
Сейфтер
Тоңазытқыштар
Гигрометр
Химиялық үстел
12
Мәйітттерді зерттеуге арналған үй-жай (мәйітхана)
Жаңа туылған нәрестелердің ішкі мүшелерін және мәйіттерін өлшеуге арналған электронды таразылар
Мәйіттерді өлшеуге арналған еден таразылары
Инфрақызыл сәуле шығару көздері
Инфракүлгін сәуле шығару көздері
Секциалық құрал саймандар жиыны
Бактериоцидтік сәулелендіргіш (тасымалды және стационарлық)
Мәйіттерге арналған сөрелер мен үстелдер
Тот баспайтын тұтас құрыштан қалыпталып жасалған секциялық үстелдер
Алынбалы зембілі бар арба
Сандық фотоаппарат, жиынтығымен (зарядтаушы құрылғы, желілік адаптер, штатив, ұзартқыш сақиналар, линзалар)
Қатты рентген сәулелерімен зерттеуге арналған рентген аппараты
Мәйіттерді сақтауға арналған тоңазытқыш
Циркуль-бой өлшегіш
Секциялық құрал-саймандарды қайрауға арналған электрлі қайрағыш құрылғы
Бас сүйекті кесуге арналған электр арасы
Көлеңкесіз лампа
Тот баспайтын құрыштан жасалған желдеткіші бар сорғыш шкаф
13
Адамдарға куәләндіру жүргізуге (қарауға) арналған үй-жай
Еден таразысы
Гинекологиялық кресло
Медициналық кушетка
Гинекологиялық құрал-жабдықтар жиынтығы
Негатоскоп
Бактериоцидтік сәулелендіргіш (тасымалды және стационарлық)
Бой өлшегіш
Жамбас өлшегіш
Сандық фотоаппарат, жиынтығымен (зарядтаушы құрылғы, желілік адаптер, штатив, ұзартқыш сақиналар, линзалар)
Сот сарапшысы өз қызметін
жүзеге асыратын арнайы
жабдықталған үй-жайларға
қойылатын стандарттар мен
талаптарға
4-қосымша
Сот сараптамаларын жүргізу үшін қажетті құрал-жабдықтардың, аспаптар базасының, құрал-саймандар мен бағдарламалық жасақтамалардың тізбесі
№ р/р
Сот сараптамасының түрі
Сарапшылық мамандық
Құрал-жабдықтардың, аспаптар базасының, құрал-саймандар мен бағдарламалық жасақтамалардың тізбесі
1
2
3
4
1
Құжаттардың сот сараптамасы

Устройство для отстрела патронов калибров 5, 6-11, 43 и охотничьих патронов до 12 калибра
Манекены
Наушники для тира
Комплект мебели
5
Помещение учебно-методического класса
Учебные столы со стульями
Доска
Проектор
Персональный компьютер в комплекте
6
Помещение бокса для осмотра и исследования транспортных средств
Наборы с комплектами ключей и инструментов
Подъемник
Смотровая яма
Домкраты
Шиномонтажное оборудование
Набор гибких зондов для исследования труднодоступных мест и скрытых полостей
Источники дополнительного освещения
Компрессор
7
Помещение слесарной мастерской
Верстак с наборами инструментов
Тиски
Вертикально-сверлильный станок
Шлифовально-точильный станок
Фрезерный станок
Портативный шлифовальный станок
8
Помещение для хранения наблюдательных производств
Стелажи
Комплект мебели
Гигрометр
9
Фотолаборатория
1. Персональный компьютер в комплекте
2. Цифровая настольная фотоустановка
3. Цифровая фоторепродукционная установка в комплекте
4. Репродукционная установка в комплекте
5. Цифровой фотоаппарат
6. Цифровой фотоаппарат с высоким разрешением
7. Ноутбук в комплекте
8. Цифровая видеокамера
9. Сейф
10. Холодильник лабораторный объемом не менее 230 л
11. Телевизор цветной
12. Видеомагнитофон с записью на жесткий диск с навигацией по индексным стоп-кадрам (включающим в себя информацию о дате и времени) записанных как на жестком диске, так и на кассетах
13. Проигрыватель DVD- дисков формата HDD, DVD-Video, DVD-RAM, DVD-RW, DVD-R, CD, SVCD, VCD, CD-R/RW, WMA/MP3/JPEG Ciparukinokadrs (CD-R/RW), USB
14. Сушильный шкаф (для пленки)
15. Фотоувеличитель
16. Электроглянцеватель
17. Фотовспышки
18. Комплект офисной мебели
9
Библиотека
Стелажи
Комплект мебели
Гигрометр
10
Помещение для хранения наркотических и других психотропных веществ
Шкафы с принудительной вентиляцией
Сейф
Холодильники
Гигрометр
Химический стол
11
Помещения для исследования трупов (морг)
Весы для взвешивания органов, трупов новорожденных, электронные
Весы напольные для взвешивания трупов
Источник инфракрасного излучения
Источник ультрафиолетового излучения
Набор секционный
Облучатель бактерицидный (переносной или стационарный)
Стеллажи и/или столы для трупов
Стол секционный штампованный из цельного листа нержавеющей стали
Тележка со съемными носилками
Фотоаппарат цифровой в комплекте (зарядное устройство, сетевой адаптер, штатив, удлинительные кольца, линзы)
Рентгеновский аппарат для исследования объектов в жестких рентгеновских лучах
Холодильная камера для хранения трупов
Циркуль-ростомер
Электрозаточное устройство для заточки секционных инструментов
Электропила для распила черепа
Лампа безтеневая
Шкаф вытяжной из нержавеющей стали с вентилятором
12
Помещение для освидетельствования живых лиц (смотровая)
Весы напольные
Кресло гинекологическое
Кушетка медицинская
Набор гинекологических инструментов
Негатоскоп
Облучатель бактерицидный (переносной или стационарный)
Ростометр
Тазометр
Фотоаппарат цифровой в комплекте (зарядное устройство, сетевой адаптер, штатив, удлинительные кольца, линзы)
Приложение 4
к Cтандартам и требованиям
к специально оснащенным
помещениям, в которых осуществляет
деятельность судебный эксперт
Перечень
оборудования, приборной базы, инструментов и программного
обеспечения, необходимого для производства
судебных экспертиз
№ п/п
Вид судебной экспертизы
Экспертная специальность
Наименование оборудования, приборов, инструментов и программного обеспечения
1
2
3
4
1
Судебная экспертиза документов

1.1.Жазу мен қолтаңбаны сот-сараптамалық зерттеу
1. Бейнеспектрлік компаратор, жиынтығымен
2. Спектральды бейнелупа
3. "Регула" типті 1005 модельді криминалистикалық лупа
4. Дербес компьютер, жиынтығымен
5. Үстел үстілік сандық фотоаппарат
6. Сейф
7. Сандық фотоаппарат
1.2 Құжаттарды сот-техникалық зерттеу
1. Бейнеспектрлік компаратор, жиынтығымен
2. Люминесцентті микроскоп, жиынтығымен
3. "Photoshop" типті арнайы бағдарламалық жасақтама
4. МЛ-10 микрометрі, 0-10 мм
5. Дербес компьютер, жиынтығымен
6. Сандық үстел үстілік фотоқұрылғы
7. Сандық фотоаппарат
8. Сейф
9. 150 мм, 300 мм, 500 мм өлшегіш металл сызғыштар, ГОСТ 427-75
10. Сканер
11. "Регула" типті, 1005 модельді криминалистикалық лупа
12. УК-жарық бергіш,
=254 нм және
= 360 нм
13. Ақпараттық-іздеу жүйелері
14. Дуплекс модульді принтер (екі жақты басуға арналған, екі жақты баспа)
15. Штангенциркуль
16. Өлшегіш лупа
17. Қалыңдық өлшегіш
18. Түрлі-түсті принтер
1.3 Сот-авторлық зерттеу
1. Дербес компьютер, жиынтығымен
2. Сейф
2
Сот-портреттік сараптама
2.1 Сот-сараптама габитологиялық зерттеу
1. "Photoshop" типті арнайы бағдарламалық жасақтама
2. Дербес компьютер, жиынтығымен
3. Сандық фотоаппарат
4. Креслосы бар зертханалық үстел
5. Сейф
6. Үш өлшемді сканерлеу аспабы
7. "Регула" типті, 1005 модельді криминалистикалық лупа
3.
Сот-бейнефонографикалық сараптама
3.1 Сот-сараптамалық бейнефонографикалық зерттеу
1. Екі дербес компьютер, жиынтығымен (принтер, скане ксерокс) мониторы 17-19 дюймді, сұйық кристалды (туралауды болдырмау мақсатында), тактілік жиілігі>3гГц процессор, әрқайсысының көлемі 1 тБ кем болмайтын екі қатты дискі, өткізу қабілеті 100 мБит/с кем емес желілік карта, ЖСҚ (жедел есте сақтау қондырғысы)> 1 гБ бөлінген бейнекарта, жазатын DVD CD-ROM, электр желісіндегі сигналдан кедергі келтірмейтін, тестілеуден өткізілген үздіксіз қорек көзі (біреуі сараптамалық зерттеулер жүргізу және дыбыстық ақпаратты сақтау үшін, екіншісі қорытындыны рәсімдеу және күнделікті жұмыс үшін)
2. Дербес компьютер жадына дыбыстық ақпаратты (АСП/САП) енгізуге/шығаруға арналған мамандырылған қондырғы
3. Кәсіби бас телефондары (құлаққаптар)
4. (FullHD немесе одан жақсы) жоғары деңгейлі бейне жазу мүмкіндігі бар сандық бейнекамера
5. Акустикалық дыбыс шығарғыш жүйе (күшейткіш, компакт-кассеталарға арналған дека-кассеталы, компакт-дисктерді мультиформатты ойнатқышы, VHS форматты бейнеплеер, DVD-плеер, сабвуферлі бесарналы акустикалық жүйе) сөрелер жиынтығымен

1.1 Судебно-экспертное исследование почерка и подписей
1. Видеоспектральный компаратор в комплекте
2. Спектральная видеолупа
3. Лупа криминалистическая типа "Регула" модель 1005
4. Персональный компьютер в комплекте
5. Цифровая настольная фотоустановка
6. Сейф
7. Цифровой фотоаппарат
1.2 Судебно-техническое исследование документов
1. Видеоспектральный компаратор в комплекте
2. Люминесцентный микроскоп в комплекте
3. Специальное программное обеспечение типа "Photoshop"
4. Микрометр МЛ-10, 0-10мм
5. Персональный компьютер в комплекте
6. Цифровая настольная фотоустановка
7. Цифровой фотоаппарат
8. Сейф
9. Линейки измерительные металлические 150мм, 300мм, 500мм ГОСТ 427-75
10. Сканер
11. Лупа криминалистическая типа "Регула" модель 1005
12. УФ-осветитель с
=254 нм и
= 360 нм
13. Информационно-поисковые системы
14. Принтер с модулем дуплекса (для двусторонней печати, печать на обеих сторонах)
15. Штангенциркуль
16. Лупа измерительная
17. Толщиномер
18.Принтер цветной
1.3 Судебно-автороведческое исследование
1. Персональный компьютер в комплекте
2. Сейф
2
Судебная портретная экспертиза
2.1 Судебно-экспертное габитологическое исследование
1. Специальное программное обеспечение типа "Photoshop"
2. Персональный компьютер в комплекте
3. Цифровой фотоаппарат
4. Лабораторный стол с креслом
5. Сейф
6. Прибор трехмерного сканирования
7. Лупа криминалистическая типа "Регула" модель 1005
3
Судебная видеофонографическая экспертиза
3.1 Судебно-экспертное видеофонографическое исследование
1. Два персональных компьютера в комплекте (принтер, сканер, ксерокс) с монитором размером 17-19 дюймов жидкокристаллический (с целью исключения наводок), процессор с тактовой частотой >3гГц, два жестких диска с объемом не менее 1тБ каждый, сетевая карта с пропускной способностью не менее 100 мБит/с, выделенная видеокарта ОЗУ> 1 гБ, пишущий DVD CD-ROM, протестированный источник бесперебойного питания, не вносящий помех от сигнала электросети(один для проведения экспертных исследований и хранения звуковой информации, второй для оформления заключения и повседневной работы).
2. Специализированное оборудование для ввода/ вывода звуковой информации (АЦП/ЦАП) в память персонального компьютера
3. Профессиональные головные телефоны (наушники)
4. Цифровая видеокамера с возможностью записи видео в высоком разрешении (FullHD или лучше).
5. Акустическая звуковоспроизводящая система (усилитель, дека кассетная для компакт-кассет, мультиформатный проигрыватель компакт-дисков, видеоплеер формата VHS, DVD-плеер, акустическая система пятиканальная с сабвуфером) в комплекте со стелажем.

6. Микро және компакт-кассеталарға арналған диктофон
7. Компонентті және желілік баулар; аккумуляторы бар қоректендіргіш қондырғы
8. TV-тумбасы бар (тұғырық) экранының диагоналі 100 см-ден кем емес телевизор
9. Қабілеті 7 мегапикселден кем емес сандық фотоаппарат
10. Сейф
11. Дыбыстық ақпаратты (дыбыстық файлдарды) әртүрлі форматтарға (конвертер) түрлендіруге арналған бағдарламалық жасақтама
12. Барлық дербес және портативті компьютерлерге арналған антивирустік бағдарламалық жасақамтама
4
Сот-фототехникалық сараптама
4.1 Сот- сараптамалық фототехникалық зерттеу
1. Арнайы-бағдарламалық жасақамтама
2. Дербес компьютер, жиынтығымен
3. Сандық фотоаппарат
4. "Регула" типті, 1005 модельді криминалистикалық лупа
5. Әртүрлі форматтағы сандық бейнекамералар
6. Сейф
7. 10х дейін ұлғайтқыш лупа
5
Сот-трасологиялық сараптама
5.1 Сот- сараптамалық трасологиялық зерттеу
1. МБС-10 типті микроскоп
2. Қаттылықты өлшегіш
3. Суық қарудың адырнасын тартуға күш салуды анықтауға арналған стенд
4. "Клинок" типті құрылғы
5. Дактилоскопиялық қобдиша
6. Айналма жарықтандырғышы бар стационарлы лупа
7. ВНИК 04М аспабы немесе ұқсасы
8. 4х ден 7х дейін ұлғайтқыш лупалар
9. Зертханалық тоңазытқыш
10. Өлшеу шегі 0,001 г-нан 210 г дейінгі электронды таразылар
11. Өлшеу шегі 0,01 г-нан 1500 г дейінгі электронды таразылар
12. МЛ-10 микрометрі, өлшеу диапазоны 0-10 мм
13. МЛ-25 микрометрі, өлшеу диапазоны 0-25 мм
14. Электронды микрометр, өлшеу диапазоны 0-10 мм
15. "ШМЕЛЬ-3N" тексеру айнасы (автокөлік құралдарының қол әрең жететін орындарға орналасқан агрегаттарын қарап шығуға арналған)
16 "Регула" 1004 детекторы, астынан жарық түсіргіші және шкаласы бар, шектегіш корпусты лупа
17. Штангенциркуль 0-500 мм
18. Дербес компьютер, жиынтығымен, сканер
19. Сандық фотоаппарат
20. Лазерлі рулетка 100 м дейін
21. Сейф
22. Трасологиялық сараптаманы жүргізуге арналған АДИС "ПАПИЛОН" автоматтандырылған жүйелері
23. Сарапшының техникалық жұмыс орны
24. Зертханалық жиһаз жиынтығы
25. Манекендер
26. Динамометр
27. Автомобиль кузовы нөмірінің дұрыстығын тексеру аспабы (VIN) Регула 7505М, 7515
28. Leica типті, әртүрлі үлкейткіш объективтер жиынтығы бар салыстырмалы микроскоп
29. Өлшеу шегі 1 мм-ден 300 мм дейінгі металл сызғыш
30. Өлшеу шегі 1 мм-ден 1000 мм дейінгі металл сызғыш
31. Өлшеу шегі 3 м дейінгі металл өлшегіш ленталы рулетка
32. Өлшеу шегі 10 м дейінгі металл өлшегіш ленталы рулетка
33. 100 м-ге дейінгі лазерлі рулетка
34. Слесарлық құрал-саймандар жиынтығы
6.
Сот-баллистикалық сараптама
6.1 Сот-сараптамалық баллистикалық зерттеу
1. МБС- 10 типті микроскоп

6. Диктофоны для микро и компакт-кассет.
7. Компонентные и линейные шнуры: зарядное устройство с аккумуляторами.
8. Телевизор с диагональю экрана не менее 100см., с TV-тумбой(подставкой).
9. Цифровой фотоаппарат с разрешением не менее 7 мегаписелей.
10. Сейф.
11. Программное обеспечение для преобразования звуковой информации(звуковых файлов) в различные форматы (конвертер).
12. Антивирусное программное обеспечение на все персональные и портативные компьютеры.
4
Судебная фототехническая экспертиза
4.1 Судебно-экспертное фототехническое исследование
1. Специальное программное обеспечение
2. Персональный компьютер в комплекте
3. Цифровой фотоаппарат
4. Лупа криминалистическая типа "Регула" модель 1005
5. Цифровые видеокамеры различного формата
6. Сейф
7. Лупа с увеличением до 10х
5
Судебная трасологическая экспертиза
5.1 Судебно-экспертное трасологическое исследование
1. Микроскоп типа МБС-10
2. Твердомер
3. Стенд для определения усилия натяжения тетивы холодного оружия
4. Устройство типа "Клинок"
5. Чемодан дактилоскопический
6. Лупа стационарная с круговой подсветкой
7. Прибор ВНИК 04М или аналогичный
8. Лупы с увеличением от 4х до 7х
9. Холодильник лабораторный
10. Весы электронные предел взвешивания с 0,001 г до 210 г
11. Весы электронные предел взвешивания с 0,01 г до 1500 г
12. Микрометр МЛ-10, диапазон измерений 0-10 мм
13. Микрометр МЛ-25, диапазон измерений 0-25 мм
14. Микрометр электронный, диапазон измерений 0-10 мм
15. Досмотровое зеркало "ШМЕЛЬ-3N" (для осмотра агрегатов автотранспортных средств в труднодоступных местах)
16. Детектор "Регула" 1004 лупа с ограничительным корпусом с подсветкой и шкалой
17. Штангенциркуль 0-500 мм
18. Персональный компьютер в комплекте, сканер
19. Цифровой фотоаппарат
20. Лазерная рулетка до 100 м
21. Сейф
22. Автоматизированные системы для производства трасологической экспертизы АДИС "ПАПИЛОН"
23. Техническое рабочее место эксперта
24. Комплект лабораторной мебели
25. Манекены
26. Динамометр
27. Прибор проверки подлинности номера кузова автомобиля (VIN) Регула 7505М, 7515
28. Сравнительный микроскоп типа Leica с набором объективов разного увеличения
29. Металлическая линейка предел измерения с 1 мм до 300 мм
30. Металлическая линейка предел измерения с 1 мм до 1000 мм
31. Рулетка с металлической измерительной лентой предел измерения до 3 м
32. Рулетка с металлической измерительной лентой предел измерения до 10 м
33. Лазерная рулетка до 100 м
34. Комплект слесарных инструментов
6
Судебная баллистическая экспертиза
6.1 Судебно-экспертное баллистическое исследование
1. Микроскоп типа МБС- 10

2. Leica типті, әртүрлі үлкейткіш объективтер жиынтығы бар салыстырмалы микроскоп
3. Оқ қаққыш
4. Оқтың ұшу жылдамдығын анықтауға арналған аспап
5. Қол атыс қаруларын (өндірістік және қолдан жасалған) атып-тексеруге арналған әмбебеп қондырғы
6. Өлшеу шегі 0,001 г-нан 210 г дейінгі электронды таразы
7. Тирге арналған құлаққап
8. Өлшеу шегі 1 мм-ден 300 мм дейінгі металл сызғыш
9. Өлшеу шегі 1 мм-ден 1000 мм дейінгі металл сызғыш
10. Өлшеу шегі 10 м дейінгі металл өлшегіш ленталы рулетка
11. Өлшеу шегі 10 м дейінгі металл өлшегіш ленталы рулетка
12. 100 м-ге дейін лазерлі рулетка
13. Штангенциркуль 0-500 мм
14. Секундомерлер
15. Дербес компьютер, жиынтығымен
16. Сандық фотоаппарат
17. Манекендер
18. 5,6-11,43 калибрлі оқты және 12 калибрге дейінгі аңшылық оқтарды атуға арналған қондырғы
19. Электронды микрометр, өлшеу диапазоны 0-10 мм
20. Сейф, ұзын ұңғылы оқ ататын қаруға арналған секциялы металл шкаф
21. АБИС "АРСЕНАЛ" баллистикалық сараптама жүргізуге арналған автоматтандырылған жүйелері
22. Баллистикалық сараптама сарапшысының техникалық жұмыс орны
23. 220 Вт арналған жабық шиыршықты және 12 Вт, 24 Вт, 60 Вт, 100 Вт, 220 Вт реттелетін зертханалық плитка
24. 24 Вт дейінгі аккумуляторлық батареялы фонарь
25. 1000 Вт қыздыру шамы бар аккумуляторлық батареялы фонарь
26. Арнайы нысана
27. Динамометр
28. Электронды көрсеткіші бар штангенциркуль
29. Сүмбілер жиынтығы
7.
Заттар мен материалдар мен заттардың сот сараптамасы
7.1. Лактыбояу материалдарын, жабындар мен полимер материалдарын сот-сараптамалық зерттеу
1. Оптикалық эмиссиялық спектрометр (атомды-абсорбциялық спектрометр)
2. Пиролитикалық тіреуіші бар газды храматограф (ПГХ-пиролитикалық газды храматографияға арналған)
3. Рентгенофлуоресцентті спектрометр, жиынтығымен
4. Криминалистикалық лупа (7х ден 10х дейін ұлғайту)
5. Сандық модульді микроскоп
6. МБС типті бинокулярлық микроскоп жиынтығымен немесе фотосаптамасы мен сандық фотоаппараты бар тринокулярлық микроскоп (шағылысып қиғаш түскен жарық; жасанды жарық көзі; 40-80х дейін ұлғайту); Окуляр-микрометр
7. Инфрақызыл спектрометр немесе Фурье-түрлендіргіші бар ИҚ спектрометр (ИҚ-Фурье-спектрометр) диапазоны (400-4000 см-1) жиынтығымен
8. Храматографиялауға арналған камералар
9. Қалыңдық өлшегіш (магнитті немесе ультрадыбысты) және/немесе МБС типті микроскоптарға арналған окуляр-микрометр
10. МЛ-10 микрометр, өлшеу диапазоны 0-10 мм
11. Автоэмальдар түсінің жинағы
12. Дербес компьютер, жиынтығымен
13. Сандық фотоаппарат
14. Сейф
15. 220 Вт арналған жабық шиыршықты және 12 Вт, 24 Вт, 60 Вт, 100 Вт, 220 Вт реттелетін зертханалық плитка

2. Сравнительный микроскоп типа Leica с набором объективов разного увеличения
3. Пулеулавливатель
4. Прибор для определения скорости полета пули
5. Универсальная установка для отстрела ручного огнестрельного оружия - промышленного и самодельного производства
6. Весы электронные предел взвешивания с 0,001 г до 210 г
7. Наушники для тира
8. Металлическая линейка предел измерения с 1 мм до 300 мм
9. Металлическая линейка предел измерения с 1 мм до 1000 мм
10. Рулетка с металлической измерительной лентой предел измерения до 3 м
11. Рулетка с металлической измерительной лентой предел измерения до 10 м
12. Лазерная рулетка до 100 м
13. Штангенциркуль 0-500 мм
14. Секундомеры
15. Персональный компьютер в комплекте
16. Цифровой фотоаппарат
17. Манекены
18. Устройство для отстрела патронов калибров 5,6-11,43 и охотничьих патронов до 12 калибра
19. Микрометр электронный, диапазон измерений 0-10 мм
20. Сейф, металлический секционный шкаф для длинноствольного огнестрельного оружия
21. Автоматизированные системы для производства баллистической экспертизы АБИС "АРСЕНАЛ"
22. Техническое рабочее место эксперта баллистической экспертизы
23. Плитка лабораторная с закрытой спиралью на 220 Вт и регулировкой на 12 Вт, 24 Вт, 60 Вт, 100 Вт, 220 Вт
24. Фонарь на аккумуляторных батарейках до 24 Вт
25. Фонарь на аккумуляторных батарейках с лампой накаливания 1000 Вт
26. Специальная мишень
27. Динамометр
28. Штангенциркуль с электронным указателем
29. Набор шомполов
7
Судебная экспертиза веществ и материалов
7.1 Судебно-экспертное исследование лакокрасочных материалов, покрытий и полимерных материалов
1. Оптический эмиссионный спектрометр (атомно-эмиссионный спектрометр).
2. Газовый хроматограф с пиролитической приставкой (для пиролитической газовой хроматографии ПГХ).
3. Рентгенофлуоресцентный спектрометр в комплекте
4. Лупа криминалистическая (увеличение до 7х-10х)
5. Цифровой модульный микроскоп
6. Оптический бинокулярный микроскоп типа МБС в комплекте или тринокулярный микроскоп с фотонасадкой и цифровым фотоаппаратом (свет отраженный косопадающий, искусственное освещение; увеличение – до 40-80х); Окуляр-микрометр
7. Инфракрасный спектрометр или ИК с преобразованием Фурье (ИК-Фурье-спектрометр), диапазон (400 - 4000 см-1), в комплекте.
8. Камеры для хроматографирования
9. Толщиномер (магнитный или ультразвуковой) и (или) окуляр-микрометр для микроскопов типа МБС
10. Микрометр МЛ-10, диапазон измерений 0-10 мм
11. Коллекции цветов автоэмалей
12. Персональный компьютер в комплекте
13. Цифровой фотоаппарат
14. Сейф
15. Плитка лабораторная с закрытой спиралью на 220 Вт и регулировкой на 12 Вт, 24 Вт, 60 Вт, 100 Вт, 220 Вт

16. Үй-жайлардағы климаттық жағдайды өлшеуге арналған аспаптар жиынтығы
17. Қолданыстағы құрал-жабдыққа арналған деректер базасы (ИҚ, ГХ пиролизер)
18. Климат-бақылау жүйесі
19. Зертханалық жиһаз жиынтығы
20. Муфельді пеш
7.2. Мұнай өнімдері мен жанар-жағармай материалдарын сот-сараптамалық зерттеу
1. Жалынды-иондау детекторы және газды генераторы (сүтегі, азот, ауа) бар газды хроматограф
2. Масселективті детекторы және қатты фазалық микроэкстрация жүйесі бар газды хроматограф
3. ИК-спектрометр, жиынтығымен
4. Бензиннің сапасын бақылау талдағышы
5. Мұнайды және МӨ автоматты атмосфералық-вакумдық айыру аппараты
6. Ареометрлер жиынтығы
7. Муфельді пеш
8. Кептіргіш шкаф
9. Бидистиллятор
10. Ультрадыбысты монша
11. Су моншасы
12. Мұнай өнімдері параметрлерінің автоматты талдағышы
13. Секундомер
14. Храмтографиялауға арналған камера
15. УК-жарық бергіш,
= 254 нм және
= 360 нм
16. Октандық санын анықтауға арналған аспап
17. Сандық фотоаппарат
18. 220 Вт арналған жабық шиыршықты және 12 Вт, 24 Вт, 60 Вт, 100 Вт, 220 Вт реттелетін зертханалық плитка
19. Мұздатқыш камерасы бар зертханалық тоңазытқыш
20. Үй-жайлардағы климаттық жағдайды өлшеуге арналған аспаптар жиынтығы
21. Климат-бақылау жүйесі
22. Зертханалық жиһаз жиынтығы
23. Сұйықтың тұтқырлығын өлшеуге арналған аспап
24. Деионизатор
25. Хроматограммаларды кептіруге арналаған фен
26. Әртүрлі нұсқадағы микроскоптар, жиынтығымен
27. Сандық модульді микроскоп
28. УК және көрінетін аумақтағы спектрофотометр, жиынтығымен
29. РН-150МП типті рН-метр
30. Дозиметр-радиометр
31. Өлшеу шегі 0,01 г-нан 1500 г дейінгі электронды таразылар
32. Зертханалық арнайы киім
33. 2 детекторы бар сұйықтық храмотографы
7.3 Металдар мен қорытпаларды сот-сараптамалық зерттеу
1. Оптикалық эмиссиялық спектрометр (атомды-эмиссиялық спектрометр)
2. "Metalscan 2560 + ұтқыр нұсқалар" қара металдар бойынша металл талдағышы
3. Әртүрлі нұсқадағы микроскоптар, жиынтығымен
4. Сандық модульды микроскоп
5. Үй-жайлардағы климаттық жағдайды өлшеуге арналған аспаптар жиынтығы
6. Ультрадыбысты дефектоскоп
7. Жылтыратқыш станок
8. Дозиметр – радиометр
9. Өлшеу шегі 0,001 г-нан 210 г дейінгі электронды таразылар
10. Өлшеу шегі 0,01 г-нан 1500 г дейінгі электронды таразылар
11. Өлшеу шегі 50 г-нан 10 кг дейінгі электронды таразылар
12. Өлшеу шегі 50 кг-нан 30 кг дейінгі электронды таразылар
13. Қаттылық өлшегіш
14. Өлшеу диапазоны 0-10 мм микрометр
15. Қалыңдық өлшегіш, штангенциркуль
16. Өлшеу диапазоны 0-10 мм металл сызғыш
17. Дербес компьютер, жиынтығымен

16. Набор приборов для измерения климатических условий в помещении
17. Базы данных на имеющееся оборудование (ИК, ГХпиролизер)
18. Система климат-контроля
19. Комплект лабораторной мебели
20. Муфельная печь
7.2 Судебно-экспертное исследование нефтепродуктов и горюче-смазочных материалов
1. Газовый хроматограф с пламенно-ионизационным детектором и газовым генератором (водород, азот, воздух) и программным обеспечением стимулированной дистилляции (SIM DIS)
2. Газовый хроматограф с масс-селективным детектором и системой твердофазной микроэкстракции
3. ИК – спектрометр в комплекте
4. Анализатор контроля качества бензина
5. Аппарат автоматической атмосферно-вакуумной перегонки нефти и НП
6. Набор ареометров
7. Муфельная печь
8. Сушильный шкаф
9. Бидистиллятор
10. Баня ультразвуковая
11. Баня водяная
12. Автоматические анализаторы параметров нефтепродуктов
13. Секундомер
14. Камеры для хроматографирования
15. УФ-осветитель с
=254 нм и
= 360 нм
16. Прибор для определения октанового числа
17. Цифровой фотоаппарат
18. Плитка лабораторная с закрытой спиралью на 220 Вт и регулировкой на 12 Вт, 24 Вт, 60 Вт, 100 Вт, 220 Вт
19. Холодильник лабораторный с морозильной камерой
20. Набор приборов для измерения климатических условий в помещении
21. Система климат-контроля
22. Комплект лабораторной мебели
23. Прибор для измерения вязкости жидкости
24.Деионизатор
25. Фен для сушки хроматограмм
26. Микроскопы различной модификации в комплекте
27. Цифровой модульный микроскоп
28. Спектрофотометр в УФ и видимой области в комплекте
29. рН - метр типа РН-150МП
30. Дозиметр – радиометр
31. Весы электронные предел взвешивания с 0,01 г до 1500 г
32. Лабораторная спец. одежда
33. Жидкостной хроматограф с двумя детекторами
7.3 Судебно-экспертное исследование металлов и сплавов
1. Оптический эмиссионный спектрометр (атомно-эмиссионный спектрометр).
2. Анализатор металла " Metalscan 2560 + мобильные модификации " по черным металлам;
3. Микроскопы различной модификации в комплекте
4. Цифровой модульный микроскоп
5. Набор приборов для измерения климатических условий в помещении
6. Ультразвуковой дефектоскоп
7. Полировальный станок
8. Дозиметр – радиометр
9. Весы электронные предел взвешивания с 0,001 г до 210 г
10. Весы электронные предел взвешивания с 0,01 г до 1500 г
11. Весы электронные предел взвешивания с 50 г до 10 кг
12. Весы электронные предел взвешивания с 50 г до 30 кг
13. Твердомер
14. Микрометр, диапазон измерений 0-10 мм
15. Толщиномер, штангенциркуль
16. Металлическая линейка, диапазон измерений 0-10 мм
17. Персональный компьютер в комплекте

18. Сандық фотоаппарат
19. Сейф
20. Жиынтығында дымқылдағышы бар ауа баптағыш
21. Климат-бақылау жүйесі
22. Зертханалық жиһаз жиынтығы
23. Металлдар және қорытпалардың стандартты үлгілері:
- негізі алтын қорытпалардың стандартты үлгілері - 375, 583, 585,750, 958, 999 сынамалар;
- негізі күміс қорытпалардың стандартты үлгілері 750, 925, 999 сынамалар;
- негіз платина қорытпалардың стандартты үлгілері - 900, 950, 750, 925, 999 сынамалар;
- қаттылық өлшегішті қаттылығын анықтауға арналған қара және түсті металдардың стандартты үлгілері
24. Зертханалық арнайы киім
7.4 Топырақты сот-сараптамалық зерттеу
1. Көміртектен (C) уранға (U) дейінгі эмиссиялық-спектральді талдауға арналған аспап
2. Топырақтың органикалық құрамын зерттеуге арналған аспаптар
3. Рентгенді-флуоресценттік немесе энергия-дисперсиялық спектрометр
4. РН-150 МП типті рН – метр
5. Муфельді пеш
6. Микроспектрофотометр, жиынтығымен
7. Әртүрлі нұсқадағы микроскоптар, жиынтығымен
8. Кептіргіш шкаф
9. Дистиллятор
10. Ультрадыбысты монша
11. Ұсақтағыш
12. Су моншасы
13. Өлшеу шегі 0,001 г-нан 210 г дейінгі электронды таразылар
14. Өлшеу шегі 0,01 г-нан 1500 г дейінгі электронды таразылар
15. Дербес компьютер, жиынтығымен
16. Сандық фотоаппарат
17. Сейф
18. 220 Вт арналған жабық шиыршықты және 12 Вт, 24 Вт, 60 Вт, 100 Вт, 220 Вт реттелетін зертханалық плитка
19. Зертханалық тоңазытқыш
20. Үй-жайлардағы климаттық жағдайды өлшеуге арналған аспаптар жиынтығы
21. Климат-бақылау жүйесі
22. Зертханалық жиһаз жиынтығы
23. Зертханалық арнайы киім
7.5. Талшықтық материалдар мен олардан жасалған бұйымдарды сот-сараптамалық зерттеу
1. Масс-селективті детекторы бар газды хроматограф
2. Экспресс-талдауға арналған атомды-абсорбциялық спектрометрі
3. Микроспектрофотометр немесе микроскоп-фотометр
4. УК және көрінетін аумақтағы спектрофотометр, жиынтығымен
5. Әртүрлі нұсқадағы микроскоптар, жиынтығымен
6. Криминалистикалық лупа (7 х-10х-дейін ұлғайту)
7. МБС типті бинокулярлық микроскоп жиынтығымен немесе фотосаптамасы мен сандық фотоаппараты бар тринокулярлық микроскоп (шағылысып қиғаш түскен жарық; жасанды жарық көзі; 40-80х дейін ұлғайту); Окуляр-микрометр (дәлдігі-0,01 мм)
8. Биолам И типті бинокулярлық микроскоп (жарық-тікелей өтетін, жасанды жарық көзі; 300-1000х дейін ұлғайту). Окуляр-микрометр (дәлдігі-0,01 мм)
9. Поляризациялық микроскоп (жарық-тікелей өтетін, 40-тан 400х дейін ұлғайту) компенсаторлар жиынтығымен
10. Сандық модульды микроскоп
11. Су моншасы
12. Өлшеу шегі 0,01 г-нан 1500 г дейінгі электронды таразылар
13. МЛ-10 микрометрі, өлшеу диапазоны 0-10 мм

18. Цифровой фотоаппарат
19. Сейф
20. Кондиционер в комплекте с увлажнителем
21. Система климат-контроля
22. Комплект лабораторной мебели
23. Стандартные образцы металлов и сплавов
-стандартные образцы сплавов на основе золота - пробы 375, 583, 585, 750, 958, 999;
- стандартные образцы на основе серебра-пробы 750, 925, 999.
-стандартные образцы на основе платины-пробы 900, 950.
- стандартные образцы из черных и цветных металлов для определения твердости на твердомере;
24. Лабораторная спецодежда
7.4 Судебно-экспертное исследование почв
1. Прибор для эмиссионно-спектрального анализа от углерода (C) до урана (U)
2. Приборы для исследование органического состава почв.
3.Рентгенофлуоресцентный или энергодисперсионный спектрометр
4. рН - метр типа РН-150МП
5. Муфельная печь
6. Микроспектрофотометр в комплекте
7. Микроскопы различной модификации в комплекте
8. Сушильный шкаф
9. Дистиллятор
10. Баня ультразвуковая
11. Измельчитель
12. Баня водяная
13. Весы электронные предел взвешивания с 0,001 г до 210 г
14. Весы электронные предел взвешивания с 0,01 г до 1500 г
15. Персональный компьютер в комплекте
16. Цифровой фотоаппарат
17. Сейф
18. Плитка лабораторная с закрытой спиралью на 220 Вт и регулировкой на 12 Вт, 24 Вт, 60 Вт, 100 Вт, 220 Вт
19. Холодильник лабораторный
20. Набор приборов для измерения климатических условий в помещении
21. Система климат–контроля
22. Комплект лабораторной мебели
23. Лабораторная спец. одежда
7.5 Судебно-экспертное исследование волокнистых материалов и изделий из них
1. Газовый хроматограф с масс-селективным детектором
2. Атомно-абсорбционный спектрометр для экспресс-анализа
3. Микроспектрофотометр или микроскоп-фотометр
4. Спектрофотометр в УФ и видимой области в комплекте
5. Микроскопы различной модификации в комплекте
6. Лупа криминалистическая (увеличение до 7х-10х)
7. Оптический бинокулярный микроскоп типа МБС в комплекте или тринокулярный микроскоп с фотонасадкой и цифровым фотоаппаратом (свет отраженный косопадающий, искусственное освещение; увеличение – до 40-80х). Окуляр-микрометр (точность – 0,01 мм).
8. Бинокулярный микроскоп типа Биолам И (свет – проходящий, искусственное освещение; увеличение – до 300-1000х). Окуляр-микрометр (точность – 0,01 мм).
9. Поляризационный микроскоп (свет – проходящий поляризованный; увеличение от 40 до 400 x) с комплектом компенсаторов.
10. Цифровой модульный микроскоп
11. Баня водяная
12. Весы электронные предел взвешивания с 0,01 г до 1500 г
13. Микрометр МЛ-10, диапазон измерений 0-10 мм

14. МЛ-10 микрометрі, өлшеу диапазоны 0-25 мм
15. Дербес компьютер, жиынтығымен
16. Сандық фотоаппарат
17. Сейф
18. 220 Вт арналған жабық шиыршықты және 12 Вт, 24 Вт, 60 Вт, 100 Вт, 220 Вт реттелетін зертханалық плитка
19. Зертханалық тоңазытқыш
20. Ауа ылғалдағыш
21. Үй-жайлардағы климаттық жағдайды өлшеуге арналған аспаптар жиынтығы
22. Климат-бақылау жүйесі
23. Зертханалық жиһаз жиынтығы
24. Зертханалық арнайы киім
25. Ауыстырылатын жады карталары бар әмбебап титраторлар
26. Храмтографиялық шыны камера
27. "ИҚ-спектрометр немесе ИҚ Фурье-спектрометр
28. Поляризациялык микроскоп, жиынтығымен
7.6 Спирт кұрамды сұйықтықтарды сот-сараптамалық зерттеу
1. Сұйықтықтық хроматограф, детекторлар жиынтығымен
2. Жалынды-иондау детекторы және газды генераторы (сутегі, азот, ауа) бар газды хроматограф
3. Масс-селективті детекторы бар газды хроматограф
4. Атомды-абсорбциялық спектрометр
5. Микроспектрофотометр, жиынтығымен
6. Әртүрлі нұсқадағы микроскоптар, жиынтығымен
7. Сұйықтық талдағышы
8. УК және көрінетін аумақтағы спектрофотометр, жиынтығымен
9. Дистиллятор
10. Вакуумдық кептіргіш шкаф
11. Айыру жөніндегі аппарат жүйесі
12. Су моншасы
13. Өлшеу шегі 0,001 г-нан 210 г дейінгі электронды таразылар
14. Өлшеу шегі 0,01 г-нан 1500 г дейінгі электронды таразылар
15. Күштілігін анықтауға арналған ареометрлер жиынтығы
16. 220 Вт арналған жабық шиыршықты және 12 Вт, 24 Вт, 60 Вт, 100 Вт, 220 Вт реттелетін зертханалық плитка
17. Зертханалық тоңазытқыш
18. Ауа ылғалдағыш
19. Үй-жайлардағы климаттық жағдайды өлшеуге арналған аспаптар жиынтығы
20. Климат-бақылау жүйесі
21. Дербес компьютер жиынтығымен
22. Сандық фотоаппарат
23. Капель" капиллярлық электрофорез жүйелері
24. Қант өлшегіштер жиынтығы
25. Қант өлшегіш
26. Спиртті айыруға арналған аспап
7.7 Арнайы химиялық заттарды сот-сараптамалық зерттеу
1. Рентгенді-флуоресценттік немесе энергия-дисперсиялық спектрометр
2. УК-микроскоп
3. УК-жарық бергіш,
=254 нм және
=360 нм
4. Кептіргіш шкаф
5. Өлшеу шегі 0,001 г-нан 210 г дейінгі электронды таразылар
6. Хроматографиялауға арналған хроматографиялық шыны камера
7. Дербес компьютер, жиынтығымен
8. Сандық фотоаппарат
9. Сейф
10. 220 Вт арналған жабық шиыршықты және 12 Вт, 24 Вт, 60 Вт, 100 Вт, 220 Вт реттелетін зертханалық плитка
11. Зертханалық тоңазытқыш
12. Ауа ылғалдағыш
13. Климат-бақылау жүйесі
14. Зертханалық жиһаз жиынтығы
15. ИҚ Фурье спектрометрі
16. АХЗ стандартты үлгілері: ұнтақтар, таңбалағыштар, қаламдар
8
Жол-көлік оқиғасы жағдайлары мен көлік құралдарының сот- сараптамасы

14. Микрометр МЛ-25, диапазон измерений 0-25 мм
15. Персональный компьютер в комплекте
16. Цифровой фотоаппарат
17. Сейф
18. Плитка лабораторная с закрытой спиралью на 220 Вт и регулировкой на 12 Вт, 24 Вт, 60 Вт, 100 Вт, 220 Вт
19. Холодильник лабораторный
20. Увлажнитель воздуха
21. Набор приборов для измерения климатических условий в помещении
22. Система климат-контроля
23. Комплект лабораторной мебели
24. Лабораторная спец. одежда
25. Универсальные титраторы со сменными картами памяти
26. Камера хроматографическая стеклянная
27. ИК спектрометр или ИК Фурье-спектрометр
28. Поляризационный микроскоп в комплекте
7.6 Судебно-экспертное исследование спиртосодержащих жидкостей
1. Жидкостной хроматограф с набором детекторов
2. Газовый хроматограф с пламенно-ионизационным детектором и газовым генератором (водород, азот, воздух)
3. Газовый хроматограф с масс-селективным детектором
4. Атомно-абсорбционный спектрометр
5. Микроспектрофотометр в комплекте
6. Микроскопы различной модификации в комплекте
7. Анализатор жидкости.
8. Спектрофотометр в УФ и видимой области в комплекте
9. Дистиллятор
10. Сушильный шкаф вакуумный
11. Система аппарата по перегонке
12. Баня водяная
13. Весы электронные предел взвешивания с 0,001 г до 210 г
14. Весы электронные предел взвешивания с 0,01 г до 1500 г
15. Набор ареометров для определения крепости
16. Плитка лабораторная с закрытой спиралью на 220 Вт и регулировкой на 12 Вт, 24 Вт, 60 Вт, 100 Вт, 220 Вт
17. Холодильник лабораторный
18. Увлажнитель воздуха
19. Набор приборов для измерения климатических условий в помещении
20. Система климат-контроля
21. Персональный компьютер в комплекте
22. Цифровой фотоаппарат
23. Системы капиллярного электрофореза "Капель"
24. Набор сахаромеров
25. Сахариметр
26. Прибор для перегонки спирта
7.7 Судебно-экспертное исследование специальных химических веществ
1. Рентгенофлуоресцентный или энергодисперсионный спектрометр
2. УФ-микроскоп
3. УФ-осветитель с
=254 нм и
= 360 нм
4. Сушильный шкаф
5. Весы электронные предел взвешивания с 0,001 г до 210 г
6. Камеры стеклянные хроматографические для хроматографирования
7. Персональный компьютер в комплекте
8. Цифровой фотоаппарат
9. Сейф
10. Плитка лабораторная с закрытой спиралью на 220 Вт и регулировкой на 12 Вт, 24 Вт, 60 Вт, 100 Вт, 220 Вт
11. Холодильник лабораторный
12. Увлажнитель воздуха
13. Система климат-контроля
14. Комплект лабораторной мебели
15. ИК Фурье спектрометр
16. Стандартные образцы СХВ: порошки, маркеры, карандаши
8
Судебная экспертиза обстоятельств дорожно-транспортных происшествий и транспортных средств

8.1 Жол-көлік оқиғасы жағдайларын сот-сараптамалық зерттеу
1. Дербес компьютер, жиынтығымен
2. Сандық фотоаппарат
3. Сейф
4. Сарапшының техникалық жұмыс орны (стол, үстел, модельдеуге және талдауға арналған орын)
5. "Автомобильный каталог" және "Каталог запчастей" типті арнаулы бағдарламалық жасақтама
8.2 Сот-сараптамалық көлік-трасологиялық зерттеу
1. Дербес компьютер, жиынтығымен
2. Сандық фотоаппарат
3. Сейф
4. Сарапшының техникалық жұмыс орны (стол, үстел, модельдеуге және талдауға арналған орын)
5. КҚ соқтығысу бұрышын анықтауға арналған аспап
6. "Автомобильный каталог" және "Каталог запчастей" типті арнаулы бағдарламалық жасақтама
7. Іліп қоюға, қарап-шығуға және зерттеу объектілерінің орынын ауыстыруды механизациялауға арналған стендтік жабдық
8.3 Көлік құралдарын сот-сараптамалық зерттеу
1. Дербес компьютер, жиынтығымен
2. Сандық фотоаппарат
3. Сейф
4. Сарапшының техникалық жұмыс орны (стол, үстел, модельдеуге және талдауға арналған орын)
5. Қол электр-механикалық аспаптың жинақталымы
6. "Автомобильный каталог" және "Каталог запчастей" типті арнаулы бағдарламалық жасақтама
9
Сот-экономикалық сараптамасы
9.1 Шаруашылық операцияларын операцияның сот-сараптамалық зерттеу
1. Дербес компьютер, жиынтығымен
2. Калькулятор
3. Құжаттарға арналған металл шкаф
9.2 Сот- сараптамалық бухгалтерлік зерттеу
1. Дербес компьютер, жиынтығымен
2. Калькулятор
3.Құжаттарға арналған металл шкаф
9.3 Сот-сараптамалық қаржы-несиелік зерттеу
1. Дербес компьютер, жиынтығымен
2. Калькулятор
3. Құжаттарға арналған металл шкаф
9.4 Сот-сараптамалық қаржы-бюджеттік зерттеу
1. Дербес компьютер, жиынтығымен
2. Калькулятор
3. Құжаттарға арналған металл шкаф
10
Сот тауартану сараптамасы
10.1 Азық-түлік емес тауарларды сот-сараптамалық тауартану зерттеуі
1. Өлшеу шегі 0,01 г-нан 1500 г дейінгі электронды таразылар
2. Өлшеу шегі 50 г-нан 30 кг дейінгі электронды таразылар
3. Өлшеу шегі 100 г-нан 200 кг дейінгі электронды таразылар
4. Киімдерге арналган манекендер
5. 4,5х дейін ұлғайтқыш лупа
6. Дербес компьютер, жиынтығымен
7. Сандық фотоаппарат
8. Металл шкаф
10.2 Азық-түлік тауарларын сот-сараптамалық тауартану зерттеу
1. Өлшеу шегі 50 г-нан 30 кг дейінгі электронды таразылар
2. Өлшеу шегі 100 г-нан 100 кг дейінгі электронды таразылар
3. Дербес компьютер, жиынтығымен
4. Сандық фотоаппарат
5. Сейф
6. Тоңазытқыш
10.3 Сот-сараптамалық автотауартану зерттеу
1. Дербес компьютер, жиынтығымен
2. Сандық фотоаппарат
3. Автобөлшектер тізімдемесі мен көлік құралын қалпына келтіріп-жөндеу құнының есебін қамтамасыз ету кіретін бағдарламалық жасақтама

8.1 Судебно-экспертное исследование обстоятельств дорожно-транспортных происшествий
1. Персональный компьютер в комплекте
2. Цифровой фотоаппарат
3. Сейф
4. Техническое рабочее место эксперта (стол, стул, место для моделирования и анализа)
5. Программное обеспечение типа "Автомобильный каталог" и "Каталог запчастей""
8.2 Судебно-экспертное транспортно-трасологическое исследование
1. Персональный компьютер в комплекте
2. Цифровой фотоаппарат
3. Сейф
4. Техническое рабочее место эксперта (стол, стул, место для моделирования и анализа)
5. Прибор для определения угла столкновения ТС
6. Программное обеспечение типа "Автомобильный каталог" и "Каталог запчастей""
7. Стендовое оборудование для вывешивания, осмотра, и механизации перемещения объектов исследования
8.3 Судебно-экспертное исследование транспортных средств
1. Персональный компьютер в комплекте
2. Цифровой фотоаппарат
3. Сейф
4. Техническое рабочее место эксперта (стол, стул, место для моделирования и анализа)
5. Комплект ручных электромеханических инструментов
6. Программное обеспечение типа "Автомобильный каталог" и "Каталог запчастей""
9
Судебная экономическая экспертиза
9.1 Судебно-экспертное исследование хозяйственных операций
1. Персональный компьютер в комплекте
2. Калькулятор
3. Металлический шкаф для документации
9.2 Судебно-экспертное бухгалтерское исследование
1. Персональный компьютер в комплекте
2. Калькулятор
3. Металлический шкаф для документации
9.3 Судебно-экспертное финансово-кредитное исследование
1. Персональный компьютер в комплекте
2. Калькулятор
3. Металлический шкаф для документации
9.4 Судебно-экспертное финансово-бюджетное исследование
1. Персональный компьютер в комплекте
2. Калькулятор
3. Металлический шкаф для документации
10
Судебно-товароведческая экспертиза
10.1 Судебно-экспертное товароведческое исследование непродовольственных товаров
1. Весы электронные предел взвешивания с 0,01 г до 1500 г
2. Весы электронные предел взвешивания с 50 г до 30 кг
3. Весы электронные предел взвешивания с 100 г до 200 кг
4. Манекены для одежды
5. Лупа с увеличением до 4,5х
6. Персональный компьютер в комплекте
7. Цифровой фотоаппарат
8. Металлический шкаф
10.2 Судебно-экспертное товароведческое исследование продовольственных товаров
1. Весы электронные предел взвешивания с 50 г до 30 кг
2. Весы электронные предел взвешивания с 100 г до 100 кг
3. Персональный компьютер в комплекте
4. Цифровой фотоаппарат
5. Сейф
6. Холодильник
10.3 Судебно-экспертное автотовароведческое исследование
1. Персональный компьютер в комплекте
2. Цифровой фотоаппарат
3. Программное обеспечение, содержащее каталог автозапчастей и обеспечивающее расчет стоимости восстановительного ремонта транспортных средств.

10.4 Сот-сараптамлық құрылыс -тауартану зерттеу
1. 12 см-ден 100 см дейінгі металл сызғыш (өлшеу бөлігі 1 мм)
2. 3 м-ден 50 м дейінгі, өлшеу бөлігі 1 см. металл ленталы өлшегіш рулетка
3. 250 м-ге дейінгі лазерлі рулетка
4. Сандық фотоаппарат
5. Дербес компьютер, жиынтығымен
10.5 Аудиовизуальдық және бағдарламалық өнімді сот-сараптамалық тауартану зерттеуі
1. Дербес компьютер, жиынтығымен
2. Телевизор
3. Индексті стоп-кадрлары бойынша навигациясы бар (күні мен уақыты туралы ақпаратты қамтыған), сыйымдылығы 80 Gb қатты дискіге жазатын бейнемагнитофон
4. HDD, DVD-Video, DVD-RAM, DVD-RW, DVD-R, CD, SVCD, VCD, CD-R/RW, WMA/MP3/JPEG Ciparu kinokadrs (CD-R/RW) форматтағы дискілері, USB бар DVD ойнатқышы
5. Құлаққаптар
6. Сандық фотоаппарат
11
Сот құрылыс сараптамасы
11.1 Ғимараттар мен имараттарды сот-сараптамалық құрылыс-экономикалық зерттеу
1. Дербес компьютер АВС-4 және "SANA-2" типті бағдарламалық жасақтамасымен
2. Лазерлі қол қашықтық өлшегiші немесе 3 м-ден 10 м дейінгі, өлшеу бөлігі 1 мм. металл ленталы өлшегіш рулеткалар
3. ИПА-МГ4, ИПС-МГ 4.03, ПОС-2МГ4П типті электронды ылғал өлшегіш
4. Нивелир
5. Психрометр
6. Люксметр
7. 12 см-ден 100 см дейінгі, өлшеу бөлігі 1 см. металл сызғыштар
8. 3 м-ден 10 м дейінгі, өлшеу бөлігі 1 мм. металл ленталы өлшегіш рулеткалар
9. 250 м дейінгі лазерлі рулетка
10. Ультрадыбысты дефектоскоп
11. Кашкаров үлгісіндегі эталонды балға және Шмидт үлгісіндегі эталонды балға
12. GPS аспабы
13. Арнайы әдебиет: "KASGOR" нормативтік құжаттар базасы
14. Арнайы әдебиет: ДК жиынтығында, электрондық нұсқадағы нормативтік құжаттар базасы
15.Сандық фотоаппарат
16. 30 см дейінгі штангенциркуль
17. Көпфункционалды қондырғы (принтер, сканер, көшіргіш аппарат)
11.2 Ғимараттар мен имараттарды сот-сараптамалық құрылыс-техникалық зерттеу
1. Дербес компьютер АВС-4 және "SANA-2" типті бағдарламалық жасақтамасымен
2. Лазерлі қол қашықтық өлшегiші
3. ИПА-МГ4, ИПС-МГ 4.03, ПОС-2МГ4П типті электронды ылғал өлшегіш
4. Нивелир
5. Психрометр
6. Люксметр
7.ИПА-МГ4 типті арматуралау параметрлерін өлшегіш
8. 12 см-ден 100 см дейінгі, өлшеу бөлігі 1 см. металл сызғыштар
9. 3 м-ден 10 м дейінгі, өлшеу бөлігі 1 мм. металл ленталы өлшегіш рулеткалар
10. 250 м дейінгі лазерлі рулетка
11. Сандық фотоаппарат
12. Жиынтығында "SANA-2" бағдарламалық жасақтамасы бар дербес компьютер
13. 30 см дейінгі штангенциркуль
14. Көпфункционалды қондырғы (принтер, сканер, көшіргіш аппарат)

10.4 Судебно-экспертное строительно-товароведческое исследование
1. Металлические линейки от 12 см до 100 см с ценой деления 1 мм
2. Рулетки с металлической измерительной лентой от 3 м до 50 м с ценой деления 1 см
3. Лазерная рулетка до 250 м
4. Цифровой фотоаппарат
5. Персональный компьютер в комплекте
10.5 Судебно-экспертное товароведческое исследование аудиовизуального и программного продукта
1. Персональный компьютер в комплекте
2. Телевизор цветной
3. Видеомагнитофон запись на жесткий диск емкостью 80 GB с навигацией по индексным стоп-кадрам (включающим в себя информацию о дате и времени) записанных как на жестком диске, так и на кассетах
4. Проигрыватель DVD- дисков формата HDD, DVD-Video, DVD-RAM, DVD-RW, DVD-R, CD, SVCD, VCD, CD-R/RW, WMA/MP3/JPEG Ciparukinokadrs (CD-R/RW), USB
5. Наушники
6. Цифровой фотоаппарат
11
Судебная строительная экспертиза
11.1 Судебно-экспертное строительно-экономическое исследование зданий и сооружений
1. Персональный компьютер с программным обеспечением типа АВС-4 или "SANA-2"
2. Ручной лазерный дальномер или рулетки с металлической измерительной лентой от 3 м до 10 м с ценой деления 1 мм
3. Электронный влагомер типа ИПА-МГ4,
типа ИПС-МГ 4.03, типа ПОС-2МГ4П
4. Нивелир
5. Психрометр
6. Люксметр
7. Металлические линейки от 12 см до 100 см с ценой деления 1 мм
8. Рулетки с металлической измерительной лентой от 3 м до 50 м с ценой деления 1 см
9. Лазерная рулетка до 250 м
10. Ультразвуковой дефектоскоп
11. Эталонный молоток типа Кашкарова и эталонный молоток типа Шмидта
12. Прибор GPS
13. Специальная литература: база нормативных документов "KASGOR"
14. Специальная литература: база нормативных документов в строительстве в электронном варианте в комплекте с ПК.
15. Цифровой фотоаппарат
16. Штангенциркуль до 30 сантиметров
17. Многофункциональное устройство (принтер, сканер, копировальный аппарат)
11.2 Судебно-экспертное строительно-техническое исследование зданий и сооружений
1. Персональный компьютер с программным обеспечением типа АВС-4 или "SANA-2"
2. Ручной лазерный дальномер
3. Электронный влагомер типа ИПА-МГ4, типа ИПС-МГ 4.03, типа ПОС-2МГ4П
4. Нивелир
5. Психрометр
6. Люксметр
7. Измеритель параметров армирования типа ИПА-МГ4
8. Металлические линейки от 12 см до 100 см с ценой деления 1 мм
9. Рулетки с металлической измерительной лентой от 3 м до 10 м с ценой деления 1 мм
10. Лазерная рулетка до 250 м
11. Цифровой фотоаппарат
12. Персональный компьютер в комплекте с ПО "SANA-2"
13. Штангенциркуль до 30 сантиметров
14. Многофункциональное устройство (принтер, сканер, копировальный аппарат)

15. Тепловизор
16. 900 бұрыш
17. 50 см деңгей
18. Электронды нұсқадағы құрылыс құжаттарының нормативтік базасы
12
Сот технологиялық сараптама
12.1 Технологиялық зерттеудің сот сараптамасы
1. Дербес компьютер, жиынтығымен
2. Сандық үстел үстілік фотоқондырғы
3. Сандық фотоаппарат
4. Сейф
5. Пластикалық картаны оқуға арналған құрылғы
6. RFID ақпаратты оқуға арналған құрылғы
7. Сараптама жүргізуге арналған жұмыс станциясы
8. Зерттеу объектілерін диагностикалауға арналған қабырғағалық компьютер
12.2 Компьютерлік технологияны сот-сарапшы зерттеуі
1. Компьютерлік технология құралдарын зерттеу жөніндегі сарапшының жұмыс орны
2. Дербес компьютер, жиынтығымен
3. Сандық фотоаппарат
4. Сейф
5. Зерттеу объектілерін диагностикалауға арналған қабырғағалық компьютер
6. Компьютерлік технология құралдарын зерттеу жөніндегі сараптама жүргізуге арналған мамандандырылған бағдарламалық жасақтама
8. "EnCаse Forensic" типті мамандандырылған бағдарламалық жасақтама
9. Әртүрлі форматтағы ақпаратты сақтаудың сыртқы тасымалдаушысы (3 терабайттан кем емес)
10. Ақпараттардың сыртқы тасымалына арналған оқитын құрал
11. Плазмалы телевизор, СК
12. Шаңсорғыш
13. Құрал-саймандар жинағы (әртүрлі типтегі және өлшемдегі бұрауыштар: жалпақ, айқыш, жұлдызшалы; сомын кілттер, тегіс атауыздар, бүйірлі кескіштер)
14. "UFED" типті ұялы телефондарды, планшеттерді, GPS- навигаторларды зерттеуге арналған бағдарламалық-аппаратты кешен
15. Металл шкаф немесе сөре бүлінген ақпарат тасымалымен байланысты жұмысқа арналған климат –бақылау жүйесі
16. "PC-3000" типті ақпарат тасымалын жөндеуге және қалпына келтіруге арналған бағдарламалық-аппаратты кешен
17. Lukey 702 типті термоауамен дәнекерлеу станциясы
18. Lukey 863D типті платаларды алдын-ала жылытқыш (төменгі жылыту)
19. Lukey 300/301типті штатив
20. Дәнекерлеуге арналған Флюс, дәнекерлеуге қажетті қорытпа, дәнекерлейтін паста
21. TORX (T4, T5, T6, T8), Philips (PH00, PH000) бұрауыштар жиыны
22. Антистатикалық жабынды пинцеттер жиыны
23. Платаны ұстағыш
24. Платаны еркін айналдыруға арналған адаптер
25. UT 70A типті сандық мультиметр
26. Тазалық сыныбы 100, ағыны тігінен төмен қарай ағатын ламинарлы бокс
27. Магнитті бастиектердің орнын ауыстыруға арналған алғыштар жиынтығы
28. HDD
29. HDD жөндеуге арналған жабдық
30. Магнитті бастиектердің блогын алғыштар жиынтығы
Көпфункционалды программатор
13
Сот өрт-техникалық сараптама
13.1 Өрт жағдайында сот-сараптамалық зерттеу
1. Жиынтығында масс-спектрометрлік детекторы бар сұйықтық хроматографы
2. Сандық бейнекамерасы бар поляризациялық микроскоп
3. МБС-10 типті оптикалық микроскоп

15. Тепловизор
16. Уголок 90о
17. Уровень 50 см
18. Нормативная база документов в строительстве в электронном варианте
12
Судебная технологическая экспертиза
12.1 Судебно-экспертное технологическое исследование
1. Персональный компьютер в комплекте
2. Цифровая настольная фотоустановка
3. Цифровой фотоаппарат
4. Сейф
5. Устройство для считывания пластиковых карт
6. Устройство для считывания RFID информации
7. Рабочая станция для проведения экспертиз
8. Стендовый компьютер для диагностики объектов исследования
12.2 Судебно-экспертное исследование средств компьютерной технологии
1. Рабочее место эксперта по исследованию средств компьютерных технологий
2. Персональный компьютер в комплекте
3. Цифровой фотоаппарат
4. Сейф
5. Стендовый компьютер для диагностики объектов исследования
6. Специализированные программные обеспечения для производства экспертиз средств компьютерных технологий
7. Специализированное программное обеспечение типа "EnCаseForensic"
8. Специализированная рабочая станция для проведения экспертиз
9. Внешние носители хранения информации различных форматов (не менее 3 терабайт)
10. Считывающие устройства для внешних носителей информации
11. Телевизор плазменный, ЖК
12. Пылесос
13. Набор инструментов (отвертки различных типов и размеров: плоские, крестовые, звездочки; гаечные ключи, плоскогубцы, бокорезы)
14. Программно-аппаратный комплекс для исследования сотовых телефонов, планшетов, GPS-навигаторов типа "UFED"
15. Металлический шкаф или стеллаж Система климат–контроля для работ, связанных с поврежденными носителями информации
16. Программно-аппаратный комплекс для ремонта и восстановления носителей информации типа "PC-3000"
17. Термовоздушная паяльная станция типа Lukey 702
18. Преднагреватель плат (нижний подогрев) типа Lukey 863D
19. Штатив типа Lukey 300/301
20. Флюс для пайки, припой, паяльная паста
21. Набор отверток TORX (T4, T5, T6, T8), Philips (PH00, PH000)
22. Набор пинцетов с антистатическим покрытием
23. Держатель плат
24. Адаптер для свободного вращения плат
25. Мультиметр цифровой типа UT70A
26. Ламинарный бокс с вертикальным нисходящим потоком с классом чистоты 100
27. Набор съемников для перестановки магнитных головок
28. HDD
29. Оснастка для ремонта HDD
30. Набор съемников блока магнитных головок
Многофункциональный программатор
13
Судебная пожарно-техническая экспертиза
13.1 Судебно-экспертное исследование обстоятельств пожаров
1. Жидкостной хроматограф с масс-спектрометрическим детектором в комплекте
2. Поляризационный микроскоп с цифровой видеокамерой
3. Оптический микроскоп типа МБС-10

4. Сандық фотоаппараты бар биологиялық бинокулярлы микроскоп
5. Люминесцентті микроскоп
6. РН-150МП типті рН – метр
7. Муфелді пеш
8. Гамма сәулелену дозиметрі
9. Бета сәулелену дозиметрі
10. МКС – 05 "ТЕРРА" типті дозиметр – радиометр
11.Кептіргіш шкаф
12. Өлшеу шегі 0,01 г-нан 1500 г дейінгі электронды таразылар
13. Өлшеу шегі 50 г-нан 30 кг дейінгі электронды таразылар
14. Секундомер
15. УК-жарық бергіш, л=254 нм және л= 360 нм
16. Портативті УК-жарық бергіш, л=254 нм
17. Электронды микрометр, өлшеу диапазоны 0-10 мм
18. ИТП-МГ4 "Поток" типті жылу ағындарының тығыздығын өлшегіш
19. Вт, А, кВт/сағ. электр өлшегіш құралдары
20. Портативті тепловизорлы камера
21. Өлшеу шегі 250 м-ге дейінгі лазерлі рулетка
22. 12 Вт-тан 24 Вт-қа дейінгі аккумуляторлы батарейкалы фонарь
23. 1000 Вт қыздыру лампасы бар дейінгі аккумуляторлы батарейкалы фонарь
24. Сарапшының мамандандырылған шабаданы
25. Оқиға орнына шыққанда киюге арналған арнайы киімінің жиынтығы
26. 220 Вт арналған жабық шиыршықты және 12 Вт, 24 Вт, 60 Вт, 100 Вт, 220 Вт реттелетін зертханалық плитка
27. Климат-бақылау жүйесі
28. Ауа ылғалдағыш
29. Зертханалық тоңазытқыш
30. Зертханалық жиһаз жиынтығы
31. Дербес компьютер, жиынтығымен
32. Сандық үстел үстілік фотоқондырғы
33. Сандық фотоаппарат
34. Сейф
35. Жылжымалы зертхана
13.2 Сот-сараптамалық электротехникалық зерттеу
1. Сандық бейнекамерасы бар поляризациялы микроскоп
2. МБС-10 типті оптикалық микроскоп
3. Диэлектриктік саймандар жиынтығы
4. Люминесцентті микроскоп
5. Гамма сәулелену дозиметрі
6. Бета сәулелену дозиметрі
7. РН-150МП типті рН – метр
8. МКС – 05 "ТЕРРА" типті дозиметр – радиометр
9. Кептіргіш шкаф
10. 1000 В-ға дейінгі қондырғыларға арналған екі қолдық электр өлшегіш тістеуіктер және 2-ден 10 кВ қоса алғандағы қондырғыларға арналған екі қолдық электр өлшегіш тістеуіктер
11. Өлшеу шегі 0,01 г-нан 1500 г дейінгі электронды таразылар
12. Диэлектриктік қолғаптар, галоштар, резеңкелі кілемше
13. УК-жарық бергіш,
=254 нм және
= 360 нм
14. 200 ГОм-ға дейінгі электронды мегаомметор
15. 12 Вт-тан 24 Вт-қа дейінгі аккумуляторлы батарейкалы фонарь
16. 1000 Вт қыздыру лампасы бар дейінгі аккумуляторлы батарейкалы фонарь
17. Сарапшының мамандандырылған шабаданы
18. Оқиға орнына шыққанда киюге арналған арнайы киімінің жиынтығы
19. 220 Вт арналған жабық шиыршықты және 12 Вт, 24 Вт, 60 Вт, 100 Вт, 220 Вт реттелетін зертханалық плитка
20. Секундомер
21. Климат бақылау – жүйесі
22. Ауа ылғалдағыш
23. Вт, А, кВт/сағ. электр өлшегіш құралдары
24. Зертханалық тоңазытқыш
25. 250м-ге дейінгі лазерлі рулетка
26. Дербес компьютер, жиынтығымен

4. Биологический бинокулярный микроскоп с цифровым фотоаппаратом
5. Люминесцентный микроскоп
6. рН - метр типа РН-150МП
7. Муфельная печь
8. Дозиметр гамма излучения
9. Дозиметр бета излучения
10. Дозиметр – радиометр типа МКС – 05 "ТЕРРА"
11. Сушильный шкаф
12. Весы электронные предел взвешивания с 0,01 г до 1500 г
13. Весы электронные предел взвешивания с 50 г до 30 кг
14. Секундомер
15. УФ-осветитель с
=254 нм и
= 360 нм
16. Портативный УФ-осветитель с
=254 нм
17. Микрометр электронный, диапазон измерений 0-10 мм
18. Измеритель плотности тепловых потоков типа ИТП-МГ4 "Поток"
19. Приборы электроизмерения в Вт, А, кВт/ч
20. Портативная тепловизорная камера
21. Лазерная рулетка предел измерения до 250 м
22. Фонарь на аккумуляторных батарейках от 12 Вт до 24 Вт
23. Фонарь на аккумуляторных батарейках с лампой накаливания 1000 Вт
24. Специализированный чемодан эксперта
25. Комплект специальной формы одежды на выезд места происшествия
26. Плитка лабораторная с закрытой спиралью на 220 Вт и регулировкой на 12 Вт, 24 Вт, 60 Вт, 100 Вт, 220 Вт
27. Система климат–контроля
28. Увлажнитель воздуха
29. Холодильник лабораторный
30. Комплект лабораторной мебели
31. Персональный компьютер в комплекте
32. Цифровая настольная фотоустановка
33. Цифровой фотоаппарат
34. Сейф
35. Передвижная лаборатория
13.2 Судебно-экспертное электротехническое исследование
1. Поляризационный микроскоп с цифровой видеокамерой
2. Оптический микроскоп типа МБС-10
3. Набор диэлектрического инструмента
4. Люминесцентный микроскоп
5. Дозиметр гамма излучения
6. Дозиметр бета излучения
7. рН - метр типа РН-150МП
8. Дозиметр – радиометр типа МКС – 05 "ТЕРРА"
9. Сушильный шкаф
10. Клещи электроизмерительные дноручные для установок до 1000 В и двуручные для установок от 2 до 10 кВ включительно.
11. Весы электронные предел взвешивания с 0,01 г до 1500 г
12.Диэлектрические перчатки, калоши, коврик резиновый
13. УФ-осветитель с
=254 нм и
= 360 нм
14. Мегаомметр электронный до 200 ГОм
15. Фонарь на аккумуляторных батарейках 12 Вт и 24 Вт
16. Фонарь на аккумуляторных батарейках с лампой накаливания 1000 Вт
17. Специализированный чемодан эксперта
18. Комплект специальной формы одежды на выезд места происшествия
19. Плитка лабораторная с закрытой спиралью на 220 Вт и регулировкой на 12 Вт, 24 Вт, 60 Вт, 100 Вт, 220 Вт
20. Секундомер
21. Система климат–контроля
22. Увлажнитель воздуха
23. Приборы электроизмеренияв Вт, А, кВт/ч
24. Холодильник лабораторный
25. Лазерная рулетка до 250 м
26. Персональный компьютер в комплекте

27. Сандық үстел үстілік фотоқондырғы
28. Сандық фотоаппарат
29. Сейф
14
Сот жарылыс-техникалық сараптама
14.1 Жарылыс жағдайларын сот-сараптамалық зерттеу
1. Жиынтығында масс-спектрометрлік детекторы бар сұйықтық хроматографы
2. Жарылыс-техникалық сараптамасына арналған кешен
3.Жарылғыш заттардың газ-талдауышы
4. Сандық бейнекамерасы бар поляризациялық микроскоп
5. МБС-10 типті оптикалық микроскоп
6. Биологиялық бинокулярлы микроскоп
7. Люминесцентті микроскоп
8. ? -сәулелену дозиметрі
9.
- сәулелену дозиметр
10. РН-150МП типті рН – метр
11. МКС – 05 "ТЕРРА" типті дозиметр – радиометр
12. Өлшеу шегі 0,01 г-нан 1500 г дейінгі электронды таразылар
13. Өлшеу шегі 50 г-нан 30 кг дейінгі электронды таразылар
14. Өлшеу шегі 100 г-нан 100 кг дейінгі электронды таразылар
15. Секундомер
16. Ук-жарық бергіш,
=254 нм и
= 360 нм
17. Электронды микрометр, өлшеу диапазоны 0-10 мм
18. 12 Вт аккумуляторлы батарейкалы фонарь
19. 24 Вт аккумуляторлы батарейкалы фонарь
20. 1000 Вт қыздыру лампасы бар дейінгі аккумуляторлы батарейкалы фонарь
21. Сарапшының мамандандырылған шабаданы
22. Оқиға орнына шыққанда және заттай дәлелдемелерді қарап-шығуға киюге арналған арнайы киімінің жиынтығы
23. Жарылғыш заттарды сақтауға арналған аспап
24. Улағыш заттарды табу және талдауға арналған аспап
25. 220 Вт арналған жабық шиыршықты және 12 Вт, 24 Вт, 60 Вт, 100 Вт, 220 Вт реттелетін зертханалық плитка
26. 250 м дейінгі лазерлі рулетка
27. Металлодетектор
28. Зертханалық тоңазытқыш
29 Климат–бақылау жүйесі
30. Ауа ылғалдағыш
31. Зертханалық жиһаз жиынтығы
32. Дербес компьютер, жиынтығымен
33. Сандық үстел үстілік фотоқондырғы
34. Сандық фотоаппарат
35. Сейф
36. Көшпелі зертхана
37. Жарылыс контейнері
38. Антистатикалық браслет
39. Жарғыш техниктің арнайы үстелі
40. Жарылғыш қондырғыларына жарық түсіруге арналған рентген қондырғысы
41. Жарылыс камерасы
15
Есірткі құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлардың сот-сараптамасы
15.1 Есірткі құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлардың сот-сараптамалық зерттеу
1. Детекторлар жиынтығы бар сұйықтық хроматограф
2. Ж алынды-иондау детекторы бар газ хроматограф
3. Масс-селективті детектор бар газды хроматограф
4. Оптикалық микроскоп
5. Биологиялық би(үш)нокулярлы микроскоп
6. ИҚ – спектрометр, жиынтығымен
7. УК және көрінетін аумақтағы спектрофотометр, жиынтығымен
8. Кептіргіш шкаф
9. Бидистиллятор
10. Муфелді пеш
11. Ультрадыбысты монша
12. Уатқыш
13. Сулы монша
14. Өлшеу шегі 0,0001 г-нан 210 г-ға дейінгі электронды таразылар
15. Өлшеу шегі 0,01 г-нан 1500 г дейінгі электронды таразылар

27. Цифровая настольная фотоустановка
28. Цифровой фотоаппарат
29. Сейф
14
Судебная взрывотехническая экспертиза
14.1 Судебно-экспертное исследование обстоятельств взрывов
1. Жидкостной хроматограф с масс-спектрометрическим детектором в комплекте
2. Комплекс для взрывотехнической экспертизы
3. Газоанализатор взрывчатых веществ
4. Поляризационный микроскоп с цифровой видеокамерой
5. Оптический микроскоп типа МБС-10
6. Биологический бинокулярный микроскоп
7. Люминесцентный микроскоп
8. Дозиметр
-излучения
9. Дозиметр
-излучения
10. рН - метр типа РН-150МП
11. Дозиметр – радиометр типа МКС – 05 "ТЕРРА"
12. Весы электронные предел взвешивания с 0,01 г до 1500 г
13. Весы электронные предел взвешивания с 50 г до 30 кг
14. Весы электронные предел взвешивания с 100 г до 100 кг
15. Секундомер
16. УФ-осветитель с
=254 нм и
= 360 нм
17. Микрометр электронный, диапазон измерений 0-10 мм
18. Фонарь на аккумуляторных батарейках 12 Вт
19. Фонарь на аккумуляторных батарейках 24 Вт
20. Фонарь на аккумуляторных батарейках с лампой накаливания 1000 Вт
21. Специализированный чемодан эксперта
22. Комплект специальной формы одежды на выезд места происшествия и для осмотра вещественных доказательств
23. Прибор для хранения взрывчатых веществ
24. Прибор для обнаружения и анализа токсических веществ
25. Плитка лабораторная с закрытой спиралью на 220 Вт и регулировкой на 12 Вт, 24 Вт, 60 Вт, 100 Вт, 220 Вт
26. Лазерная рулетка до 250 м
27. Металлодетектор
28. Холодильник лабораторный
29. Система климат-контроля
30. Увлажнитель воздуха
31. Комплект лабораторной мебели
32. Персональный компьютер в комплекте
33. Цифровая настольная фотоустановка
34. Цифровой фотоаппарат
35. Сейф
36. Передвижная лаборатория
37. Взрывной контейнер
38. Антистатический браслет
39. Специальный стол взрывотехника
40. Рентгеновская установка для просвечивания взрывных устройств
41. Взрывная камера
15
Судебная экспертиза наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров
15.1 Судебно-экспертное исследование наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров
1. Жидкостной хроматограф с набором детекторов
2. Газовый хроматограф с пламенно-ионизационным детектором
3. Газовый хроматограф с масс-селективным детектором
4. Оптический микроскоп
5. Биологический би(три)нокулярный микроскоп
6. ИК - спектрометр в комплекте
7. Спектрофотометр в УФ и видимой области в комплекте
8. Сушильный шкаф
9. Бидистиллятор
10. Муфельная печь
11. Баня ультразвуковая
12. Измельчитель
13. Баня водяная
14. Весы электронные предел взвешивания с 0,0001 г до 210 г
15. Весы электронные предел взвешивания с 0,01 г до 1500 г

16. Өлшеу шегі 50 г-нан 10 кг дейінгі электронды таразылар
17. Өлшеу шегі 50 г-нан 30 кг дейінгі электронды таразылар
18. Өлшеу шегі 100 г-нан 100 кг дейінгі электронды таразылар
19. Хроматографиялауға арналған камера
20. УК-жарық бергіш,
=254 нм және
= 360 нм
21. Микрометр МЛ-25, өлшеу диапазоны 0-25 мм
22. Электронды микрометр, өлшеу диапазоны 0-10 мм
23. Үй-жайлардағы климаттық жағдайды өлшеуге арналған аспаптар жиынтығы
24. 220 Вт арналған жабық шиыршықты және 12 Вт, 24 Вт, 60 Вт, 100 Вт, 220 Вт реттелетін зертханалық плитка
25. Құлпы бар зертханалық тоңазытқыш
26 Климат – бақылау жүйесі
27. Ауа ылғалдағыш
28. Дербес компьютер, жиынтығымен
29. Сандық фотоаппарат
30. Сейф
31. ЯМР-спектрометр
32. Судың деионизаторы
16
Сот биологиялық сараптама
16.1 Сот –сараптамалық биологиялық зерттеу
1. Сандық бейнекамерасы бар поляризациялық микроскоп
2. МБС-10 типті оптикалық микроскоп
3. Биологиялық бинокулярлы микроскоп
4. Люминесцентті микроскоп
5. Тоңазытатын микротом
8. Кептіргіш шкаф
9. Дистиллятор
10. Уатқыш
11. Өлшеу шегі 0,0001 г-нан 210 г-ға дейінгі электронды таразылар
12. Өлшеу шегі 0,01 г-нан 1500 г дейінгі электронды таразылар
13. Өлшеу шегі 50 г-нан 10 кг дейінгі электронды таразылар
14. Өлшеу шегі 50 г-нан 30 кг дейінгі электронды таразылар
15. Секундомер
16. УК-жарық бергіш,
=254 нм және
= 360 нм
17. Микрометр МЛ-10, өлшеу диапазоны 0-10 мм
18. Микрометр МЛ-25, өлшеу диапазоны 0-25 мм
19. Электронды микрометр, өлшеу диапазоны 0-10 мм
20. Суды жұқалап тазалау жүйесі
21. Үй-жайлардағы климаттық жағдайды өлшеуге арналған аспап
22. 220 Вт арналған жабық шиыршықты және 12 Вт, 24 Вт, 60 Вт, 100 Вт, 220 Вт реттелетін зертханалық плитка
23. Көлемі 230 л кем емес мұздатқыш камера
24. Көлемі 230 л кем емес зертханалық тоңазытқыш
25. Көлемі 360 л-ден аз емес зертханалық тоңазытқыш
26. Биологиялық шабадан
27. Климат – бақылау жүйесі
28. Дербес компьютер, жиынтығымен
29. Сандық үстел үстілік фотоқондырғы
30. Сандық фотоаппарат
31. Сейф
17
Сот молекулярлық-генетикалық сараптамасы
17.1 Сот –сараптамалық молекулярлық-генетикалық зерттеу
1. ДНҚ-талдауыш (секвинатор)
2. Термоциклер (амплификатор)
3. ДНҚ сандық және сапалық талдауға арналған нақты уақыт режиміндегі ПЦР
4.Психрометр (үй-жайлардағы климаттық жағдайды өлшеуге арналған аспаптар жиынтығы)
5. Биороботтар (зерттеу кезеңдерін автоматтандыруға арналған)
6. Дозаторлардың механикалық тамшуырларының жиынтығы
7. Сорғыш шкафтар
8. Миксерлер (вортекс, алмастырылатын штативтері бар термомиксерлер, ротамикстер)
9. Термостаттар (қатты денелі, шкаф, сулы монша)

16. Весы электронные предел взвешивания с 50 г до 10 кг
17. Весы электронные предел взвешивания с 50 г до 30 кг
18. Весы электронные предел взвешивания с 100 г до 100 кг
19. Камеры для хроматографирования
20. УФ-осветитель с
=254 нм и
= 360 нм
21. Микрометр МЛ-25, диапазон измерений 0-25 мм
22. Микрометр электронный, диапазон измерений 0-10 мм
23. Прибор для измерения климатических условий внутри помещения
24. Плитка лабораторная с закрытой спиралью на 220 Вт и регулировкой на 12 Вт, 24 Вт, 60 Вт, 100 Вт, 220 Вт
25. Холодильник лабораторный с замком
26. Система климат–контроля
27. Увлажнитель воздуха
28. Персональный компьютер в комплекте
29. Цифровой фотоаппарат
30. Сейф
31. ЯМР - спектрометр
32. Деионизатор воды
16
Судебная биологическая экспертиза
16.1 Судебно-экспертное биологическое исследование
1. Поляризационный микроскоп с цифровой видеокамерой
2. Оптический микроскоп типа МБС-10
3. Биологический бинокулярный микроскоп
4. Люминесцентный микроскоп
5. Замораживающий микротом
8. Сушильный шкаф
9. Дистиллятор
10. Измельчитель
11. Весы электронные предел взвешивания с 0,001 г до 210 г
12. Весы электронные предел взвешивания с 0,01 г до 1500 г
13. Весы электронные предел взвешивания с 50 г до 10 кг
14. Весы электронные предел взвешивания с 50 г до 30 кг
15. Секундомер
16. УФ-осветитель с
=254 нм и
= 360 нм
17. Микрометр МЛ-10, диапазон измерений 0-10 мм
18. Микрометр МЛ-25, диапазон измерений 0-25 мм
19. Микрометр электронный, диапазон измерений 0-10 мм
20. Система ультра тонкой очистки воды
21. Прибор для измерения климатических условий внутри помещения
22. Плитка лабораторная с закрытой спиралью на 220 Вт и регулировкой на 12 Вт, 24 Вт, 60 Вт, 100 Вт, 220 Вт
23. Морозильная камера объемом не менее 230 л
24. Холодильник лабораторный объемом не менее 230 л
25. Холодильник лабораторный объемом не менее 360 л
26. Чемодан биологический
27. Система климат–контроля
28. Персональный компьютер в комплекте
29. Цифровая настольная фотоустановка
30. Цифровой фотоаппарат
31. Сейф
17
Судебная молекулярно-генетическая экспертиза
17.1 Судебно-экспертное молекулярно-генетическое исследование
1. ДНК-анализатор (секвинатор)
2. Термоциклер (амплификатор)
3. ПЦР в режиме реального времени для количественного и качественного анализа ДНК
4. Психрометр (набор приборов для измерения климатических условий в помещении)
5. Биороботы (для автоматизации стадий исследования)
6. Набор механических пипеток дозаторов
7. Вытяжные шкафы
8. Миксеры (вортекс, термомиксеры, со сменными штативами, ротамиксы)
9. Термостаты (твердотельный, шкаф, водяная баня)

10. Центрифугалар (режимдік, алмастырылатын роторлары бар, плашкалы және т.б.)
11. Құлпы бар тоңазытқыш камералар (тоңазытқыш)
12. Құлпы бар мұздатқыш камералар ( – 200С және – 80 0С-ге арналған)
13. Үтірден кейін 4 таңбаға дейінгі аналитикалық электронды таразылар
14. Зертханалық диірмен (сүйек қаңқаларын және т.б. ұнтақтауға арналған)
15. Құрғақ қыздырғыш шкаф (+300 0С дейін)
16. Автоклавтар (булы, ультрадыбысты, ультракүлгінді)
17. Бактерицидті сәулелендіргіш (стационарлық тасымалданатын), ультракүлгінді ауа рецеркуляторы
18. Ультракүлгінді детекторлар (биоқабаттануды іздеуге арналған)
19. Сандық фотоаппарат
20. Биоқорғаныс жүйелері (зертханалық (стационарлық) және жеке)
21. Химиялық қорғаныс жүйелері (зертханалық (стационарлық)және жеке)
22. Таңбалау мүмкіндігі бар сейфтер
23. Көлденең ламинарлы шкаф
24. Суды жұқалап тазалау жүйесі
25. Магниттік араластыру жиынтығы
26. рН – метр
27. Дистиллятор
28. Микротолқынды пеш
29. Ерітінділерді және саймандарды залалсыздандыруға арналған камера
30. Биологиялық инертті болаттан жасалған саймандардың жеке жиынтығы (қайшылар, пинцеттер, қолдан жасалған бұрғылар, аралар, жонғыштар және т.б.)
31. Зертханалық құрал-жабдыққа арналған қорек көзі
32. Зертханалық құрал-жабдыққа арналған үздіксіз қорек көзі
33. Зертханалық құрал-жабдыққа арналған кернеу тұрақтандырғышы
34. Биологиялық инертті материалдан жасалған зертханалық жиһаз жиынтығы
35. Климат-бақылаудың автономды жүйесі
36. Үй-жайлардағы климаттық жағдайды өлшеуге арналған аспаптар жиынтығы
37. Wi-Fi технологиясы енгізілген дербес компьютер, жиынтығымен (+үздіксіз қоректендіру көзі, принтер, сканер)
38. Зерттеу кезеңдерін бақылауға арналған, Wi-Fi технологиясы енгізілген, механикалық зақымданудан қорғанысы бар ноутбук
39. Жүргізілген зерттеулер туралы ақпаратты жинауға және сақтауға арналған RAID 0,1 және т.б. деңгейлі үлкен дискілі кеңістігі бар, Wi-Fi технологиясы енгізілген сервер (ISO 17025 бойынша)
40. Дымқылдатып жинау және дезинфекциялау жүйесі
41. Биологиялық қалдықтарды жинауға және өңдеуге дайындауға арналған контейнер
42. Автоматтық кір жуу машинасы
43. Себезгі кабинасы
44. Сандық фотоаппараты бар биологиялық бинокулярлы микроскоп (соның ішінде флюоресценттік)
45. Пайдаланылған материалдарды өңдейтін аспап
46. Автономды тасымалданатын тоңазытқыштар (термостаттар)
47. Мамандандырылған құрылғылары және дәрі-дәрмектері бар дәріханашығы
48. Автономды өрт сөндіру жүйесі
49. Заттай дәлелдемелерді қарап шығу және оларға жарық түсірудің дербес жүйесі (астыңғы жағынан жарық түсіретіні бар лупа, соның ішінде ультракүлгінді)

10. Центрифуги (режимные, со сменными роторами, плашечные и т.д.)
11. Холодильные камеры с замками (холодильник)
12. Морозильные камеры с замками (на – 20оС и на – 80оС)
13. Весы электронные аналитические до 4 знака после запятой
14. Мельница лабораторная (для размельчения костных останков и т.д.)
15. Сухожаровой шкаф (до +300оС)
16. Автоклавы (паровые, ультразвуковые, ультрафиолетовые)
17. Облучатели бактерицидные (стационарные переносные), ультрафиолетовые рецеркуляторы воздуха
18. Ультрафиолетовые детекторы (для поиска бионаслоений)
19. Цифровые фотоаппарат
20. Системы биозащиты (лабораторные (стационарные) и индивидуальные)
21. Системы химической защиты (лабораторные (стационарные) и индивидуальные)
22. Сейфы с возможностью опечатки
23. Горизонтальный ламинарный шкаф
24. Система ультратонкой очистки воды
25. Набор магнитных мешалок
26. рН – метр
27. Дистиллятор
28. Микроволновая печь
29. Камера для стерилизации растворов и инструментов
30. Персональные наборы инструментов из биологически инертной стали (ножницы, пинцеты, ручные буры, пилы, напильники и т.д.)
31. Источники питания для лабораторного оборудования
32. Источники бесперебойного питания для лабораторного оборудования
33. Стабилизаторы напряжения для лабораторного оборудования
34. Комплект лабораторной мебели из биологически инертных материалов
35. Автономная система климат-контроля
36. Набор приборов для измерения климатических условий в помещении
37. Персональный компьютер в комплекте с поддержкой технологии Wi-Fi (+источник бесперебойного питания, принтер, сканер)
38. Ноутбук с защитой от механических повреждений с поддержкой технологии Wi-Fi для контроля этапов исследования
39. Сервер с поддержкой технологии Wi-Fi с большим дисковым пространством уровня RAID 0, 1 и т.д. Для сбора и хранения информации о проведенных исследованиях (по ISO 17025)
40. Системы влажной уборки и дезинфекции
41. Контейнеры для сбора и утилизации биологических отходов
42. Автоматическая стиральная машинка
43. Душевая кабина
44. Биологический бинокулярный микроскоп с цифровым фотоаппаратом (в том числе флюоресцентный)
45. Прибор для утилизации использованных материалов
46. Автономные переносные холодильники (термостаты)
47. Аптечка со специализированными устройствами и препаратами
48. Автономная система пожаротушения
49. Индивидуальные системы осмотра вещественных доказательств и их освещения (лупы с подсветкой в том числе и ультрафиолетовой и т.д.)

50. Тоңазытқыш және мұздатқыш камералардың температурасын бақылауға арналған тестерлер
18
Адамның психофизиологиялық процесстерінің сот сараптамасы
18.1 Сот-сараптамалық психологиялық-криминалистикалық зерттеу
1. Дербес компьютер, жиынтығымен
2. Түрлі-түсті теледидар
3. Индекстік стоп-кадр бойынша навигациясы бар, сыйымдылығы 80 Gb қатты дискіге жазатын бейнемагнитофон (қатты дискіге де, таспаға да жазылған күні мен уақыты туралы ақпарат қамтылған)
4. HDD, DVD-Video, DVD-RAM, DVD-RW, DVD-R, CD, SVCD, VCD, CD-R/RW, WMA/MP3/JPEG Ciparu kinokadrs (CD-R/RW) форматтағы DVD, USB
5. Құлаққаптар
6. Сандық бейнекамера
7. 8 мм, 16 мм кассеталарға арналған сандық бейнекамера
8. Аудиокассетаға арналған диктофон
9. Миникассетаға арналған диктофон
10. Сандық диктофон
11. Секундомер
18.2 Сот-сараптамалық психологиялық-филологиялық зерттеу
1. Дербес компьютер, жиынтығымен
2. Түрлі-түсті теледидар
3. Индекстік стоп-кадр бойынша навигациясы бар, сыйымдылығы 80 Gb қатты дискіге жазатын бейнемагнитофон (қатты дискіге де, таспаға да жазылған күні мен уақыты туралы ақпарат қамтылған)
4. HDD, DVD-Video, DVD-RAM, DVD-RW, DVD-R, CD, SVCD, VCD, CD-R/RW, WMA/MP3/JPEG Ciparu kinokadrs (CD-R/RW) форматтағы DVD, USB
5. Құлаққаптар
18.3 Сот-сараптамалық инженерлік-психофизиологиялық зерттеу
1. Дербес компьютер, жиынтығымен
2. Сандық фотоаппарат
3. Сейф
4. Түрлі-түсті теледидар
5. Бейнемагнитофон
6. Әртүрлі форматтары және USB бар DVD
7. Сандық бейнекамера дискімен
8. Сандық диктофон
9. Секундомер
19
Генетикалық модифицияланған ағзаларға сот сараптамасы
19.1 Генетикалық өзгерген организмдерді сот-сараптамалық зерттеу
1. Нақты уақыт режиміндегі ПЦР
2. Биороботтар (зерттеу кезеңдерін автоматтандыруға арналған)
3. Дозаторлардың механикалық тамшуырларының жиынтығы
4. Сорғыш шкафтар
5. Миксерлер (вортекс, алмастырылатын штативтері бар термомиксерлер, ротамикстер)
6. Термостаттар (қатты денелі, шкаф, сулы монша)
7. Центрифугалар, (режимдік, алмастырылатын роторлары бар, плашкалық)
8. Құлпы бар тоңазытқыш камералары (тоңазытқыш)
9. Құлпы бар мұздатқыш камералары (-20 С – қа және -80 С-қа)
10. Аналитикалық электронды таразылар 0,0001-ден бастап
11. Гомогенизатор
12. Құрғақ қыздырғыш шкаф (+300 оС дейін)
13. Автоклавтар (булы, ультрадыбысты, ультракүлгінді)
14. Бактерицидтік сәулелендіргіш (стационарлық, тасымалданатын), ультракүлгін ауа рецеркуляторы
15. Сандық фотоаппарат
16. Биоқорғаныс жүйелері (зертханалық (стационарлық) және жеке)
17. Химиялық қорғаныс жүйелері (зертханалық (стационарлық) және жеке)
18. Таңбалау мүмкіндігі бар сейфтер

50. Тестеры для контроля температуры в холодильных и морозильных камерах
18
Судебная экспертиза психофизиологических процессов человека
18.1 Судебно-экспертное психолого-криминалистическое исследование
1. Персональный компьютер в комплекте
2. Телевизор цветной
3. Видеомагнитофон запись на жесткий диск емкостью 80 GB с навигацией по индексным стоп-кадрам (включающим в себя информацию о дате и времени) записанных как на жестком диске, так и на кассетах
4. Проигрыватель DVD- дисков формата HDD, DVD-Video, DVD-RAM, DVD-RW, DVD-R, CD, SVCD, VCD, CD-R/RW,WMA/MP3/JPEG Ciparukinokadrs (CD-R/RW), USB
5. Наушники
6. Цифровая видеокамера
7. Цифровая видеокамера под кассеты 8 мм, 16 мм
8. Диктофон для аудиокассет
9. Диктофон для миникассет
10. Цифровой диктофон
11. Секундомер
18.2 Судебно-экспертное психолого-филологическое исследование
1. Персональный компьютер в комплекте
2. Телевизор цветной
3. Видеомагнитофон запись на жесткий диск емкостью 80 GB с навигацией по индексным стоп-кадрам (включающим в себя информацию о дате и времени) записанных как на жестком диске, так и на кассетах
4. Проигрыватель DVD- дисков формата HDD, DVD-Video, DVD-RAM, DVD-RW, DVD-R, CD, SVCD, VCD, CD-R/RW,WMA/MP3/JPEG Ciparukinokadrs (CD-R/RW), USB
5. Наушники
18.3 Судебно-экспертное инженерно-психофизиологическое исследование
1. Персональный компьютер в комплекте
2. Цифровой фотоаппарат
3. Сейф
4. Телевизор цветной
5. Видеомагнитофон
6. DVD с различными форматами и USB
7. Цифровая видеокамера с диском
8. Цифровой диктофон
9. Секундомер
19
Судебная экспертиза генетически модифицированных организмов
19.1 Судебно-экспертное исследование генетически модифицированных организмов
1. ПЦР в режиме реального времени
2. Биороботы (для автоматизации стадий исследования)
3. Набор механических пипеток дозаторов
4. Вытяжные шкафы
5. Миксеры (вортекс, термомиксеры, со сменными штативами, ротамиксы)
6. Термостаты (твердотельный, шкаф, водяная баня)
7. Центрифуги (режимные, со сменными роторами, плашечные и т.д.)
8. Холодильные камеры с замками (холодильник)
9. Морозильные камеры с замками (на – 20оС и на – 80оС)
10. Весы электронные аналитические с 0,0001
11. Гомогенизатор
12. Сухожаровой шкаф (до +300оС)
13. Автоклавы (паровые, ультразвуковые, ультрафиолетовые)
14. Облучатели бактерицидные (стационарные переносные), ультрафиолетовые рециркуляторы воздуха
15. Цифровые фотоаппарат
16. Системы биозащиты (лабораторные (стационарные) и индивидуальные)
17. Системы химической защиты (лабораторные (стационарные) и индивидуальные)
18. Сейфы с возможностью опечатки

19. Көлденең ламинарлы шкаф
20. Суды жұқалап тазалау жүйесі
21. Магниттік араластыру жиынтығы
22. рН – метр
23. Дистиллятор
24. Қысқа толқынды пеш
25. Биологиялық инертті болаттан жасалған саймандардың жеке жиынтығы (қайшылар, пинцеттер, қолдан жасалған бұрғылар, аралар, жонғыштар және т.б.)
26. Зертханалық құрал-жабдыққа арналған қорек көзі
27. Зертханалық құрал-жабдыққа арналған үздіксіз қорек көзі
28. Зертханалық құрал-жабдыққа арналған кернеу тұрақтандырғышы
29. Биологиялық және химиялық инертті материалдан жасалған зертханалық жиһаз жиынтығы
30. Климат - бақылаудың автономды жүйесі
31. Үй-жайлардағы климаттық жағдайды өлшеуге арналған аспаптар жиынтығы (психрометр)
32. Wi-Fi технологиясы енгізілген дербес компьютер, жиынтығымен (+үздіксіз қоректендіру көзі, принтер, сканер)
33. Зерттеу кезеңдерін бақылауға арналған, Wi-Fi технологиясы енгізілген, механикалық зақымданудан қорғанысы бар, ылғалдан қорғалған ноутбук
34. Жүргізілген зерттеулер туралы ақпаратты жинауға және сақтауға арналған RAID 0,1 және т.б. деңгейлі үлкен дискілі кеңістігі бар, Wi-Fi технологиясы енгізілген сервер (ISO 17025 бойынша)
35. Биологиялық қалдықтарды жинауға және өңдеуге дайындауға арналған контейнер
36. Автоматтық кір жуу машинасы
37. Себезгі кабинасы
38. Автономды тасымалданатын тоңазытқыштар (термостаттар)
39. Мамандандырылған құрылғылары және дәрі-дәрмектері бар дәріханашығы
40. Қауіптілігі I-II сыныпты микроорганихмдермен жұмыс істеуге арналған жеке қорғаныс құралдары
41. Автономды өрт сөндіру жүйесі
42. Сұйықтарды сорып алу жүйесі
43. Үй-жайлардың қауіпсіздігін және ішке кіруді шектеуді бақылау жүйесі
44. Тоңазытқыш және мұздатқыш камералардағы температураны бақылауға арналған тестерлер
20
Сот экологиялық сараптама
Сот –сарапшысының экологиялық зерттеуі
1. Газ генераторлы (сутегі, азот, ауа) жалынды-иондау детекторы бар газ хроматографы
2. Масселективті детекторы бар газ хроматографы
3.ИҚ-спектрометр
4. Атомдық-абсорбциалық спектроскоп
5. Детекторлар жиынтығы бар сұйықтық хроматограф
6. Микродифрактометр жиынтығымен
7. Ионды хроматограф
8. Рентгенді флуоресцентті спектрометр жиынтығымен
9. Рентгенді флуоресцентті немесе энергия-дисперсиялық спектрометр
10. Микроспектрофотометр жиынтығымен
11. Электрохимиялық газ талдауышы
12. Ауа тарту жүйесі (бөлмеге және атмосфералық ауаға арналған)
13. Шу өлшегіш-діріл өлшегіш
14. Ауаның, температураның, ылғалдылықтың, қысымның шамаларын өлшеуге арналған "Метеоскоп" өлшегіші
15. Спектрдің көрінетін және УК бөлігіндегі спектрофотометрі
16. Газ талдауышы
17. "АРГУС 12 "Люксметр–жарық өлшегіш" жарық ортасы

19. Горизонтальный ламинарный шкаф
20. Система ультратонкой очистки воды
21. Набор магнитных мешалок
22. рН – метр
23. Дистиллятор
24. Микроволновая печь
25. Персональные наборы инструментов из биологически инертной стали (ножницы, пинцеты, ручные буры, пилы, напильники и т.д.)
26. Источники питания для лабораторного оборудования
27. Источники бесперебойного питания для лабораторного оборудования
28. Стабилизаторы напряжения для лабораторного оборудования
29. Комплект лабораторной мебели из биологически и химически инертных материалов
30. Автономная система климат-контроля
31. Набор приборов для измерения климатических условий в помещении (психрометр)
32. Персональный компьютер в комплекте с поддержкой технологии Wi-Fi (+источник бесперебойного питания, принтер, сканер)
33. Ноутбук с защитой от механических повреждений, влагозащищенный с поддержкой технологии Wi-Fi для контроля этапов исследования
34. Сервер с поддержкой технологии Wi-Fi с большим дисковым пространством уровня RAID 0, 1 и т.д. для сбора и хранения информации о проведенных исследованиях (по ISO 17025)
35. Контейнеры для сбора и утилизации биологических отходов
36. Автоматическая стиральная машинка
37. Душевая кабина
38. Автономные переносные холодильники (термостаты)
39. Аптечка со специализированными устройствами и препаратами
40. Средства индивидуальной защиты для работы с микроорганизмами I-II класса опасности
41. Автономная система пожаротушения
42. Системы отсоса жидкостей
43. Системы контроля безопасности в помещении и ограничения доступа
44. Тестеры для контроля температуры в холодильных и морозильных камерах
20
Судебная экологическая экспертиза
Судебно-экспертное экологическое исследование
1. Газовый хроматограф с пламенно-ионизационным детектором и газовым генератором (водород, азот, воздух)
2. Газовый хроматограф с масс-селективным детектором
3. ИК-спетрометр
4. Атомно-абсорбционный спектроскоп
спектрометр
5. Жидкостной хроматограф с набором детекторами
6. Микродифрактометр в комплекте
7. Ионный хроматограф
8. Рентгенофлуоресцентный спектрометр в комплекте
9. Рентгенофлуоресцентный или энергодисперсионный спектрометр
10. Микроспектрофотометр в комплекте
11. Электрохимический газоанализатор
12. Система воздухозабора (для помещений и атмосферного воздуха).
13. Шумомер-виброметр
14. Измеритель "Метеоскоп" для измерения параметров воздуха, температуры, влажности, давления
15. Спектрофотометр в видимой и УФ частях спектра
16. Газоанализатор
17. Световая среда "Люксметр–яркометр АРГУС 12"

18. Әмбебап барометр (атмосфералық қысымды анықтау)
19. Дозиметр-радиометр
20. Озон газ талдауышы
21. Жартылайөткізгішті детектор (Иондаушы сәуле шығаруға арналған)
22. Психрометр
23. Айналмалы қол бұрғысы
24. Топырақ бұрғысы
25. Сорғыш шкаф
26. Кептіргіш шкаф
27. рН-метр
28. Құлпы бар тоңазытқыш камералары (тоңазытқыш)
29. Құлпы бар мұздатқыш камералары (-20С – қа және -80С-қа)
30. Аналитикалық электронды таразылар, 0,000 1г-нан 200 г-ға дейін
31. Зертханалық диірмен (қатты заттарды және т.б. ұнтақтау үшін)
32. Әртүрлі нұсқадағы микроскоптар жиынтығы
33. Сандық модульді микроскоп
34. УК-жарық бергіш,
=254 нм және
= 360 нм
35. Климат - бақылаудың автономды жүйесі
36. Ауа ылғалдағыш
37. Үй-жайлардағы климаттық жағдайды өлшеуге арналған аспаптар жиынтығы
38. Wi-Fi технологиясы енгізілген дербес компьютер, жиынтығымен (+үздіксіз қоректендіру көзі, принтер, сканер)
39. Зерттеу кезеңдерін бақылауға арналған, Wi-Fi технологиясы енгізілген, механикалық зақымданудан қорғанысы бар ноутбук
40. Жүргізілген зерттеулер туралы ақпаратты жинауға және сақтауға арналған RAID 0,1 және т.б. деңгейлі үлкен дискілі кеңістігі бар, Wi-Fi технологиясы енгізілген сервер (ISO 17025 бойынша)
41. Сандық үстел үстілік фотоқондырғы
42. Сандық фотоаппарат
43. Сейф
44. Автоматты кір жуу машинасы
Сот сарапшысы өз қызметiн
жүзеге асыратын арнайы
жабдықталған үй-жайларға
қойылатын стандарттар мен
талаптарға 5-қосымша
Сот-медициналық, сот-наркологиялық және сот-психиатриялық
сараптамаларын жүргiзу үшiн қажеттi құрал-жабдықтардың,
аспаптық базаның, құрал-саймандардың және бағдарламалық
жасақтамалардың тiзiмi
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің 01.06.2016 № 385 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
№ р/р
Сот сараптамасының түрi
Сарапшылық мамандық
Құрал-жабдықтардың, аспаптық базаның, құрал-саймандардың және бағдарламалық қамтылымдардың атауы
1
2
3
4
1
Сот-медициналық сараптамасы
1.1 Мәйiттердi сот-медициналық зерттеу
1. Нәрестенiң ағзаларын және мәйiтiн өлшеуге арналған электронды таразы
2. Мәйiттердi өлшеуге арналған еден үстіне қоятын таразы
3. Ифрақызыл сәулелену көзi
4. Ультракүлгiн сәулелену көзi
5. Секциялық жинақ
6. Бактерицидтiк сәулелену көзi (жылжымалы немесе стационарлық)
7. Мәйiтерге арналған сөрелер және/немесе үстелдер
8. Тот баспайтын болаттың тұтас табағынан соғылған секциялық үстел
9. Алмалы-салмалы зембiлi бар арба
10. Жиынтығы бар цифрлы фотоаппарат (қоректендiру қондырғысы, желiлiк адаптер, штатив, созылмалы шығыршық, линзалар)
11. Объектiлердi қатты рентген сәулелерiнде зерттеуге арналған рентген аппараты

18. Универсальный барометр (определение атмосферного давления)
19. Дозиметр-радиометр
20. Газоанализатор озона
21. Полупроводниковый детектор (для ионизирующих излучений).
22. Психрометр
23. Ручной кольцевой бур
24. Почвенный бур
25. Вытяжной шкаф
26. Сушильный шкаф
27. рН-метр
28. Холодильные камеры с замками (холодильник)
29. Морозильные камеры с замками (на – 20оС и на – 80оС)
30. Весы электронные аналитические от 0,0001г до 200г
31. Мельница лабораторная (для размельчения твердых веществ и т.д.)
32. Микроскопы различной модификации в комплекте
33. Цифровой модульный микроскоп
34. УФ-осветитель с
=254 нм и
= 360 нм
35. Автономная система климат-контроля
36. Увлажнитель воздуха
37. Набор приборов для измерения климатических условий в помещении
38. Персональный компьютер в комплекте с поддержкой технологии Wi-Fi (+источник бесперебойного питания, принтер, сканер)
39. Ноутбук с защитой от механических повреждений с поддержкой технологии Wi-Fi для контроля этапов исследования
40. Сервер с поддержкой технологии Wi-Fi с большим дисковым пространством уровня RAID 0, 1 и т.д. для сбора и хранения информации о проведенных исследованиях (по ISO 17025)
41. Цифровая настольная фотоустановка
42. Цифровой фотоаппарат
43. Сейф
44. Автоматическая стиральная машинка
Приложение 5
к Cтандартам и требованиям
к специально оснащенным
помещениям, в которых осуществляет
деятельность судебный эксперт
Перечень
оборудования, приборной базы, инструментов и программного
обеспечения, необходимого для производства
судебно-медицинских экспертиз
№ п/п
Вид судебной экспертизы
Экспертная специальность
Наименование оборудования, приборов, инструментов и программного обеспечения
1
2
3
4
1
Судебно-медицинская экспертиза
1.1 Судебно-медицинское исследование трупов
1. Весы для взвешивания органов, трупов новорожденных, электронные
2. Весы напольные для взвешивания трупов
3. Источник инфракрасного излучения
4. Источник ультрафиолетового излучения
5. Набор секционный
6. Облучатель бактерицидный (переносной или стационарный)
7. Стеллажи и/или столы для трупов
8. Стол секционный штампованный из цельного листа нержавеющей стали
9. Тележка со съемными носилками
10. Фотоаппарат цифровой в комплекте (зарядное устройство, сетевой адаптер, штатив, удлинительные кольца, линзы)
11. Рентгеновский аппарат для исследования объектов в жестких рентгеновских лучах

12. Мәйiттердi сақтауға арналған тоңазатқыш камерасы
13. Бой өлшегiш – циркуль
14. Секциялық құрал-саймандарды қайрауға арналған электронды қайрағыш құрылғы
15. Бас сүйек қаңқасын кесуге арналған электр арасы
16. Көлеңке түсiрмейтiн шам
17. Желдеткiшi бар, тот баспайтын болаттан жасалған сорғыш шкаф
18. Мониторлы компьютер
19. Принтер
20. Сканер
21. Тұрмыстық тоңазатқыш
22. Сандық бейнекамера
23. Теледидар
1.2. Жәбiрленушiлердiң, айыпталушылардың және басқа да адамдардың сот-медициналық сараптамасы
1. Еден үстiлiк таразы
2. Гинекологиялық кресло.
3. Медициналық тапшан
4. Гинекологиялық құралдардың жинағы
5. Негатоскоп.
6. Бактерицидтық сәулелендiргіш (жылжымалы немесе стационарлық)
7. Бой өлшегiш
8. Жамбас өлшегiш
9. Жиынтығы бар (қоректендiру қондырғысы, желiлiк адаптер, штатив, созылмалы шығыршықтар, линзалар) цифрлы фотоаппарат
10. Компьютер мониторымен
11. Принтер
12. Сканер
13. Тұрмыстық тоңазатқыш
14. Цифрлы бейнекамера
15. Телевизор
16.Негатоскоп
17. Диктофон
18. Кезекшi сот-медициналық сарапшының жиналатын-шабаданы
- мәйiттiк динамометр
- өлшеуiш металл сызғыш
- сабы бар лупа
- идиомускулярлық сынамаға арналған металл өзек
- қайшылар
- анатомиялық iскек
- рулетека
- секундомер
- жалпақ скальпель
- шыны көрсеткіш
- ректальды, бауырға және миға арналған датчиктерi бар электрондық термометр
- қоректендiру қондырғысы бар қол шам
- 1,0 г шприц; 1% пилокарпин ерiтiндiсi; 1% атропин ерiтiндiсi
- электр қоздырғышы
Қылмыстық және азаматтық iстердiң материалдары бойынша сот-медициналық зерттеу (күрделi сараптамалар)
1. Компьютер мониторымен
2. Принтер
3. Сканер
4. Тұрмыстық тоңазатқыш
5. цифрлы бейнекамера
6.Телевизор
7. Негатоскоп
8. Цифрлы фотоаппарат
2.1.Химиялық-токсикологиялық сараптама
2.1.1.Этил спиртiнiң бар екенін және концентратын анықтау жөнiндегi химиялық-токсикологиялық зерттеу. Аппараттар, аспаптар
1. Екi детектрлi газды хроматограф: жылу өткiзгiштiк және жалынды-иондау бойынша, бағдарламалық қамтылымы бар, жиынтықтарымен қоса
2. рН метр
Арнайы мақсаттағы заттар мен бұйымдар
1. Бактерицидтік сәулелендіргіш (жылжымалы немесе стационарлық)
2. Ареометрлер жиынтығы
3. Гигрометр
4. Термометрлер
Қосымша жабдықтар
1. Дискреттiгi 0,01 г прецизиондық таразы
2. Дискреттiгi 0,0001 г аналитикалық таразы
3. Дистиллятор
4. Суды ионнан арылтушы
5. Сулы монша
6. Кептiргiш шкафтар
Медициналық емес мақсаттағы жабдықтар
1. Жиынтығы бар компьютерлер
2. Биологиялық материалдарды сақтауға арналған тұрмыстық тоңазытқыштар
3. Химиялық реактивтердi сақтауға арналған тұрмыстық тоңазытқыштар
4. Желдету жүйесiне қосылу мүмкiндiгi бар, реактивтердi сақтауға арналған шкаф
5.Сору шкафы

12. Холодильная камера для хранения трупов
13. Циркуль-ростомер
14. Электрозаточное устройство для заточки секционных инструментов
15. Электропила для распила черепа
16. Лампа безтеневая
17. Шкаф вытяжной из нержавеющей стали с вентилятором
18. Компьютер с монитором
19. Принтер
20. Сканер
21. Холодильник бытовой
22. Видеокамера цифровая
23. Телевизор
1.2 Судебно-медицинская экспертиза потерпевших, обвиняемых и других лиц
1. Весы напольные
2. Кресло гинекологическое
3. Кушетка медицинская
4. Набор гинекологических инструментов
5. Негатоскоп
6. Облучатель бактерицидный (переносной или стационарный)
7. Ростометр
8. Тазометр
9. Фотоаппарат цифровой в комплекте (зарядное устройство, сетевой адаптер, штатив, удлинительные кольца, линзы)
10. Компьютер с монитором
11. Принтер
12. Сканер
13. Холодильник бытовой
14. Видеокамера цифровая
15. Телевизор
16. Негатоскоп
17. Диктофон
18. Чемодан-укладка дежурного судебно-медицинского эксперта:
- динамометр трупный
- линейка измерительная металлическая
- лупа с ручкой
- металлический стержень для идиомускулярной пробы
- ножницы
- пинцет анатомический
- рулетка
- секундомер
- скальпель брюшистый
- стекло предметное
- термометр электронный с ректальным, печеночным и мозговым датчиками
- фонарь с подзарядным устройством
- шприц 1,0; раствор пилокарпина 1%; раствор атропина 1%
- электрораздражитель
Судебно-медицинское исследование по материалам уголовных и гражданских дел (сложных экспертиз)
1. Компьютер с монитором
2. Принтер
3. Сканер
4. Холодильник бытовой
5. Видеокамера цифровая
6. Телевизор
7. Негатоскоп
8. Фотоаппарат цифровой
2.1. Химико-токсикологическая экспертиза
2.1.1. Химико-токсикологическое исследование по определению наличия и концентрации этилового спирта Аппараты, приборы
1. Газовый хроматограф с двумя детекторами: по теплопроводности и пламенно-ионизационный, с программным обеспечением, комплектующими.
2. рН метр
Изделия и предметы специального назначения
1. Облучатель бактерицидный (переносной или стационарный)
2. Набор ареометров
3. Гигрометр
4. Термометры
Вспомогательное оборудование
1. Весы прецизионные дискретностью 0,01г
2. Весы аналитические дискретностью 0,0001г
3. Дистиллятор
4. Деионизатор воды
5. Водяная баня
6. Сушильный шкаф
Оборудование не медицинского назначения
1. Компьютеры с комплектующими.
2. Холодильники бытовые для хранения биологического материала
3. Холодильники бытовые для хранения химических реактивов
4. Шкафы для хранения реактивов с возможностью подключения к системе вентиляции
5. Шкафы вытяжные

6. Желдету жүйесiне қосылу мүмкiндiгi бар, уларды сақтауға арналған сейфтер
7. Аспаптарға арналған үстелдер
8. Зертханалық үстелдер
9. Таразыларға арналған тербелемейтін үстелдер
10. Зертханалық ыдыстар (өлшеуіш, химиялық және т.б.)
11. Реагенттердiң жинағы (әдiстемелерге сәйкес)
2.1.2. Карбоксигемоглобиннiң бар екенін және концентрациясын анықтау жөнiндегi химиялық-токсикологиялық зерттеу
Аппараттар, аспаптар
1. УК-ВИД спектрофотометрi (көру аумағы)
Арнайы мақсаттағы заттар мен бұйымдар
1. Бактерицидтiк сәулелендіргіш (жылжымалы немесе стационарлық)
2. Гигрометр
3. Термометрлер
Қосымша жабдықтар
1. Дискреттiгi 0,01 г прецизиондық таразы
2. Дискреттiгi 0,0001 г аналитикалық таразы
3. Дистиллятор
4. Суды ионнан арылтушы
5. Сулы монша
Медициналық емес мақсаттағы жабдықтар
1. Жиынтығы бар компьютерлер
2. Биологиялық материалдарды сақтауға арналған тұрмыстық тоңазытқыштар
3. Химиялық реактивтердi сақтауға арналған тұрмыстық тоңазытқыштар
4. Желдету жүйесiне қосылу мүмкiндiгi бар, реактивтердi сақтауға арналған шкаф
5.Сорғыш шкаф
6. Желдету жүйесiне қосылу мүмкiндiгi бар, уларды сақтауға арналған сейфтер
7. Аспаптарға арналған үстелдер
8. Зертханалық үстелдер
9. Таразыларға арналған тербелемейтін үстелдер
10. Зертханалық ыдыстар (өлшеуіш, химиялық және т.б. )
11. Реагенттердiң жинағы (әдiстемеге сәйкес)
2.1.3. Уландырғыш заттардың барлық түрiн, оның iшiнде есiрткi және басқа да психотроптық заттарды химиялық-токсикологиялық зерттеу
Аппараттар, аспаптар
1. Бағдарламалық қамтылымы, жиынтығы бар жылу өткiзгiштiгi бойынша детекторы бар газды хроматограф
2. Жалынды-иондау детекторы бар газды хроматограф, бағдарламалық қамтылымымен, автосемплерiмен, бу жасағышымен, жиынтығымен қоса
3. Азотты-фосфорлы детекторы бар газды хроматограф, бағдарламалық қамтылымымен, автосемплерiмен, жиынтығымен қоса
4. Термоионды детекторы бар газдық хроматограф, бағдарламалық қамтылымымен, автосемплерiмен, жиынтығымен қоса
5. УК-ВИД спектрофотометрi (көру аумағы)
6. Фотоэлектроколориметрi
7. Биологиялық микроскоп
8. Жоғары тиiмдi сұйықтық хроматографы
9. Масс-спектрометр
10. рН метр
11. Сынама дайындаудың микротолқындық жүйесi бар атомды-абсорбциялық спектрометр, бағдарламалық қамтылымымен қоса, автосемпiлерiмен (немесе металлға зерттеуге арналған басқа жабдық) қоса
12. Бағдарламалық қамтылымы, автосемпiлерi бар атомды-эмиссиондық спектрометр (немесе осыған ұқсас аналитикалық сипаттамадағы басқа жабдық)
13. Иммунды-ферменттiк анализатор
Арнайы мақсаттағы заттар мен бұйымдар
1. Әртүрлi сезгіштіктегі жұқа қабатты хромотографияға арналған пластиналар

6. Сейфы для хранения ядов с возможностью подключения к системе вентиляции
7. Столы приборные
8. Столы лабораторные
9. Столы антивибрационные для весов
10. Лабораторная посуда (мерные, химические и др.)
11. Набор реагентов (в соответствии с методикой)
2.1.2. Химико-токсикологическое исследование по определению наличия и концентрации карбоксигемоглобина
Аппараты, приборы
1. Спектрофотометр УФ-ВИД (видимая область)
Изделия и предметы специального назначения
1. Облучатель бактерицидный (переносной или стационарный)
2. Гигрометр
3. Термометры
Вспомогательное оборудование
1. Весы прецизионные дискретностью 0,01г
2. Весы аналитические дискретностью 0,0001г
3. Дистиллятор
4. Деионизатор воды
5. Водяная баня
Оборудование не медицинского назначения
1. Компьютеры с комплектующими.
2. Холодильники бытовые для хранения биологического материала
3. Холодильники бытовые для хранения химических реактивов
4. Шкафы для хранения реактивов с возможностью подключения к системе вентиляции
5. Шкафы вытяжные
6. Сейфы для хранения ядов с возможностью подключения к системе вентиляции
7. Столы приборные
8. Столы лабораторные
9. Столы антивибрационные для весов
10. Лабораторная посуда (мерные, химические и др.)
11. Набор реагентов (в соответствии с методикой)
2.1.3. Химико-токсикологическое исследование на все виды токсических веществ, в том числе наркотических и других психотропных
Аппараты, приборы
1. Газовый хроматограф с детектором по теплопроводности с программным обеспечением, комплектующими.
2. Газовый хроматограф с детектором пламенно-ионизационный с программным обеспечением, автосемплером, парообразователем и комплектующими.
3. Газовый хроматограф с детектором азотно-фосфорным с программным обеспечением, автосемплером комплектующими.
4. Газовый хроматограф с детектором термоионным с программным обеспечением, автосемплером, комплектующими.
5. Спектрофотометр УФ-ВИД (видимая область)
6. Фотоэлектроколориметр
7. Микроскоп биологический
8. Высокоэффективный жидкостной хроматограф
9. Масс-спектрометр
10.рН метр
11. Атомно-абсорбционный спектрометр с микроволновой системой пробоподготовки с программным обеспечением, автосемплером (или другое оборудование для исследование на металлы)
12. Атомно-эмиссионный спектрометр с программным обеспечением, автосемплером (или другое оборудование с подобными аналитическими характеристиками)
13. Иммуно-ферментный анализатор
Изделия и предметы специального назначения
1. Пластины для тонкослойной хроматографии различной чувствительности

2. Хроматографиялық камера
3. Бактерицидтiк сәулелендіргіш (жылжымалы немесе стационарллық)
4.Қатты фазалық экстракция жүйесi және, қатты фазалық экстракцияға арналған картриджер (SPEC колонкалар) жинағы және
Қосымша жабдықтар
1. Дискреттiгi 0,01 г прецизиондық таразы
2. Дискреттiгi 0,0001 г аналитикалық таразы
3. Дистиллятор
4. Суды ионнан арылтушы
5. Сулы монша
6. Зертханалық монша (синтетикалық майлар үшiн 40-130 С-тан бастап)
7. Кептiргiш шкаф
8. Көлемi кемінде 200 мл болатын стакандары бар еденде тұратын зертханалық центрифуга
9. Көлемi кемінде 200 мл болатын стакандары бар зертханалық центрифуга
10. Көп ярусты орбиталық шейкер, керек-жарақтарымен қоса
11. Шейкер
12. Термошейкер
13. Гомогенизатор
14. Термоблогы бар экстрактiлер конденсаторы
15. Сұйықтықтардың 0,500 ден 2,000 дейiн меншiктi салмағын анықтауға арналған ареометрлер жиынтығы
16. Зертханалық, суды тазартуға және салқындатуға арналған құрылғы
17. УДЗ моншасы
18. УК-жарық бергiш, л= 254 нм және л= 365 нм
19. Зертханалық, көп орынды колба қыздырғыш
20. Ареометрлар жиынтығы
21. Гигрометр
22. Термометрлер
23. Зертханалық штативтер
Медициналық емес мақсаттағы жабдық
1. Жиынтығы бар компьютерлер
2. Биологиялық материалды сақтауға арналған арнаулы тоңазытқыштар (мұздатқыш)
3. Биологиялық материалды сақтауға арналған тұрмыстық тоңазытқыштар
4. Химиялық реактивтердi сақтауға арналған тұрмыстық тоңазытқыштар
5. Желдету жүйесiне қосылу мүмкiндiгi бар реактивтердi сақтауға арналған шкафтар
6. Сору шкафтары
7. Зертханалық шкафтар
8. Желдету жүйесiне қосылу мүмкiндiгi бар уларды сақтауға арналған сейфтер
9. Сорып-тартып алу желдеткiштерi
10. Электр плитасы
11. Металл сейф
12. Цифрлы фотоаппарат
13. Сканер
14. Ксерокс
15. Тумбалары бар аспаптық үстелдер
16. Тумбалары бар зертханалық үстелдер
17. Сөрелерi, ағызу раковинасы және электррозеткалары, шамдары бар аралық үстелдер
18. Таразыларға арналған тербелмейтін үстелдер
19. Зертханалық бұрандалы орындықтар
20. Кептiру сөрелерi бар жуғыш-үстелдер
21. Газ баллондарына арналған шкаф
22. Тазалау мүкәммалына арналған шкафтар
23. Офистік жиһаз (щкафтар, үстелдер, орындықтар және т.б.)
24. Қызметкерлердiң демалыс бөлмесiне арналған жиһаз және тұрмыстық аспаптар
25. Пластиналарды кептiруге арналған фендер
26. Зертханалық ыдыстар
2.2 Сот-гистологиялық сараптамасы
Аппараттар, аспаптар
1. Жарық және қараңғы алқап, фазалық керағарлық, полярланған жарық және люминесценция зерттеу әдiстерiн қамтамасыз ететiн жарық беру жүйесi орналастырылған, құжаттандыру және суретке түсiрудiң цифрлы жүйесi бар жұмыс микроскопы
2. Поляризациялау элементтерi, құжаттандыру және суретке түсiрудiң цифрлы жүйесi бар, жарық беру жүйесi орналастырылған зертханалық микроскоп

2. Камера хроматографическая
3. Облучатель бактерицидный (переносной или стационарный)
4. Система твердофазной экстракции и наборы картриджей (SPEC колонки) для твердофазной экстракции
Вспомогательное оборудование
1. Весы прецизионные дискретностью 0,01г
2. Весы аналитические дискретностью 0,0001г
3. Дистиллятор
4. Деионизатор воды
5. Водяная баня
6. Баня лабораторная (для синтетических масел от 40-130 град.С)
7. Сушильный шкаф
8. Центрифуга лабораторная напольная объемом стаканов не менее 200 мл
9. Центрифуга лабораторная объемом стаканов не менее 50мл
10. Шейкер орбитальный многоярусные с аксессуарами
11. Шейкер возвратно-поступательный многоярусные с аксессуарами
12. Термошейкер
13. Гомогенизатор
14. Конденсатор экстрактов с термоблоком
15. Комплект ареометров для определения удельного веса жидкостей от 0,500 до 2,000
16. Устройство для очистки и охлаждения воды лабораторное
17. УЗИ баня
18. УФ-осветитель с л=254 нм и л= 365 нм
19. Лабораторные колбонагреватель многоместный
20. Набор ареометров
21. Гигрометр
22. Термометры
23. Штативы лабораторные
Оборудование не медицинского назначения
1. Компьютеры с комплектующими.
2. Холодильники (морозильник) специальные для хранения биологического материала
3. Холодильники бытовые для хранения биологического материала
4. Холодильники бытовые для хранения химических реактивов
5. Шкафы для хранения реактивов с возможностью подключения к системе вентиляции
6. Шкафы вытяжные
7. Шкафы лабораторные
8. Сейфы для хранения ядов с возможностью подключения к системе вентиляции
9. Вентиляторы вытяжно-притяжной
10. Электрическая плита
11. Сейф металлический
12. Цифровой фотоаппарат
13. Сканер
14. Ксерокс
15. Столы приборные с тумбами
16. Столы лабораторные с тумбами
17. Столы островные со стеллажам, сливной раковинной и электророзетками, светильниками.
18. Столы антивибрационные для весов
19. Стулья винтовые лабораторные
20. Столы-мойки с сушильным стелажом
21. Шкаф для газовых болоновы
22. Шкафы для уборочного инвентаря
23. Офисная мебель (шкафы, столы, стулья и т.п.)
24. Мебель и бытовые приборы для комнаты отдыха персонала
25. Фены для сушки пластин
26. Лабораторная посуда
2.2. Судебно-гистологическая экспертиза
Аппараты, приборы
1. Микроскоп рабочий со встроенной системой освещения, обеспечивающий методы исследования светлое и темное поле, фазовый контраст, поляризованный свет и люминесценцию, с цифровой системой документирования и фотографированием
2. Микроскоп лабораторный со встроенной системой освещения, с поляризационными элементами, с цифровой системой документирования и фотографирования

3. Гистологиялық зерттеуге арналған гистологиялық материалды кесу станциясы
4. Гистологиялық өткiзу процессоры
5. Парафин құюдың гистологиялық процессоры
6. Жиынтығында көп рет қолданылатын пышақтарға арналған стандартты ұстағышы және жиынтығында кесіктерді ауыстыру жүйесi бар блоктарға арналған әмбебап ұстағышы бар ротациялық микротом
7. Микротомдық пышақтарды қайрауға арналған аппарат
8. Мынадай модульдерi: суытқыш платасы, кесiктерді түзетуге арналған су моншасы, шыныларды кептiруге арналған қыздыру үстелi, депарафинизация мен демаскировкаға арналған су моншасы бар микротомияға арналған жұмыс орны
9. Мультистейнермен автоматты конвейерлiк бояу жүйесi
Қосалқы жабдық
1. Бактерицидтiк сәулелендiргiш (жылжымалы немесе стационарлық)
2. Гигрометр
3. Термометрлер
4. Электрлi құрғату термостаты
5. Кептiру шкафы (құрғақ)
6. Парафин блоктарын сақтауға арналған тұрмыстық тоңазыткыш
7. Биологиялық материалды сақтауға арналған тұрмыстық тоңазытқыш
8. Химиялық реактивтердi сақтауға арналған тұрмыстық тоңазытқыш
9. Үстел үстiлiк зертханалық центрифуга
10. Су моншасы
11. Техникалық электронды таразылар
12. Колба қыздырғыштар
13. Электр плитасы
14. Зертханалық шкаф
15. Желдету жүйесiне қосылу мүмкiндiгi бар сейф
16. Сорып-тартып алу желдеткiшi
17. Дискреттiгi 0,01 г прецизиондық таразы
18. Тумбалары бар аспаптық үстелдер
19. Таразыларға арналған тербелмейтін үстелдер
20. Зертханалық бұрандалы орындықтар
Медициналық емес мақсаттағы жабдық (оргтехника)
1. Жиынтығы бар компьютер
2. Түрлi-түстi және ақ-қара принтер
3. Сканер
4. Ксерокс
5. Цифрлы фотоаппарат
6. Үздiксiз қоректендiру блогы
7. Металл сейф
8. Тұрмыстық тоңазытқыш
2.3. Сот-биологиялық сараптамасы
Аппараттар, аспаптар
1. Бинокулярлық микроскоп
2. Бағдарламалық қамтылымы және фотокамерасы бар салыстырмалы микроскоп
3. Бағдарламалық қамтылымы және фотокамерасы бар люминесценттi микроскоп
4. Көлденең электрфорезге арналған камера
5. Тік электрфорезге арналған камера
Қосалқы жабдық
1. Бактерицидтiк сәулелендіргіш (жылжымалы немесе стационарлық)
2. Гигрометрлер
3. Термометрлер
4. Электрлi құрғату термостаты
5. Магниттiк араластырғыш
6. Зертханалық центрифуга
7. Аналитикалық таразылар
8. Кептiру шкафы (құрғақ)
9. Биологиялық материалды сақтауға арналған тұрмыстық тоңазытқыш
10. Химиялық реактивтерді сақтауға арналған тұрмыстық тоңазытқыш
11. Сулы монша
12. Техникалық электронды таразы
13. Электр плитасы
14. Зертханалық жиһаз
Зертханалық ыдыс
Медициналық емес мақсаттағы жабдық (оргтехника)
1. Жиынтығы бар компьютер
2. Түрлi-түстi және ақ-қара принтер
3.Сканер
4.Ксерокс
5. Цифрлы фотоаппарат
6. Үздiксiз қоректендiру блогы
7. Металл сейф
8. Тұрмыстық тоңазытқыш
9. Кеңсе жиһазы
2.4. Медициналық-криминалистикалық сараптамасы

3. Станция вырезки гистологического материала для гистологического исследования
4. Гистологический процессор проводки
5. Гистологический процессор парафиновой заливки
6. Микротом ротационный с комплектацией стандартным держателем для многоразовых ножей, держателем для одноразовых лезвий, стандартным держателем для кассет и универсальным держателем для блоков в комплекте с системой переноса срезов
7. Аппарат для заточки микротомных ножей
8. Рабочее место для микротомии со следующими модулями: охлаждающей платой, водяной баней для расправления срезов, нагревательным столиком для просушивания стекол, водяной баней для депарафинизации и демаскировки
9. Система автоматической конвейерной окраски мультистейнером
Вспомогательное оборудование
1. Облучатель бактерицидный (переносной или стационарный)
2. Гигрометр
3. Термометры
4. Термостат электрический суховоздушный
5. Шкаф сушильный (сухожаровой)
6. Холодильник бытовой для хранения парафиновых блоков
7. Холодильник бытовой для хранения биологического материала
8. Холодильник бытовой для хранения химических реактивов
9. Центрифуга лабораторная настольная
10. Водяная баня
11. Весы технические электронные
12. Колбонагреватели
13. Электрическая плита
14. Шкаф лабораторный
15. Сейф с возможностью подключения к системе вентиляции
16. Вентилятор вытяжно-притяжной
17. Весы прецизионные дискретностью 0,01г
17. Столы приборные с тумбами
18. Столы антивибрационные для весов
19. Стулья винтовые лабораторные
Оборудование немедицинского назначения
(оргтехника)
1.Компьютер с комплектующими
2.Принтер цветной и черно-белый
3.Сканер
4.Ксерокс
5.Цифровой фотоаппарат
6.Блок бесперебойного питания
7.Сейф металлический
8.Холодильник бытовой
2.3. Судебно-биологическая экспертиза
Аппараты, приборы
1.Бинокулярный микроскоп
Сравнительный микроскоп с программным обеспечением и фотокамерой
2.Люминесцентный микроскоп с программным обеспечением и фотокамерой
3.Камера для горизонтального электрофореза
4.Камера для вертикального электрофореза
Вспомогательное оборудование
1.Облучатель бактерицидный (переносной или стационарный)
2.Гигрометр
3.Термометры
4.Термостат электрический суховоздушный
5.Магнитная мешалка
6.Центрифуга лабораторная
7.Аналитические весы
8.Шкаф сушильный (сухожаровой)
9.Холодильник бытовой для хранения биологического материала
10.Холодильник бытовой для хранения химических реактивов
11.Водяная баня
12.Весы технические электронные
13.Электрическая плита
14.Мебель лабораторная
Лабораторная посуда
Оборудование немедицинского назначения (оргтехника)
1.Компьютер с комплектующими
2.Принтер цветной и черно-белый
3.Сканер
4.Ксерокс
5.Цифровой фотоаппарат
6.Блок бесперебойного питания
7.Сейф металлический
8.Холодильник бытовой
9.Мебель офисная
2.4.Медико-криминалистическая экспертиза

2.4.1. Медициналық-криминалистикалық трассологиялық зерттеу
1. Цифрлы рентгендiк зерттеу аппараты
2. Цифрлы фотокамерасымен салыстырмалы макроскоп
3. Криминалистикалық зерттеулерге арналған стереомикроскоп
4. УК және ИК спектрлерде зерттеуге арналған, компьютермен жиынтықты бейнеспектральды кешен
5. Тасымалды ИҚ жарықтандырғыш
6. Тасымалды УК жарықтандырғыш
7. Секциялық жинақ
8. Маңдайға киетін лупа
9. Сақиналы жарықтандырғышы бар лупа
10. Әмбебап репродуктивтi зертханалық қондырғы
11. Ауыстырмалы объективтерi бар айналы цифрлы фотоаппарат (стандартты, макротүсiру)
12. Цифрлы фотоаппарат
13. Штангенциркуль (өлшеу шегi 0 мм-ден 200 мм-ге дейiн)
14. Штангенциркуль (өлшеу шегi 0 мм-ден 500 мм-ге дейiн)
15. Электронды микрометр, өлшеу диапазоны 0-10 мм
16. Металдан жасалған өлшеуіш лентасы бар рулетка (өлшеу шегi 3 м-ге дейiн)
17. Металдан жасалған өлшеуіш лентасы бар рулетка (өлшеу шегi 10 м-ге дейiн)
18. Металл сызғыш (өлшеу шегi 1 мм-ден 300 мм-ге дейiн)
19. Металл сызғыш (өлшеу шегi 1 мм-ден 1000 мм-ге дейiн)
20. Транспортир
21. Негатоскоп
22. Гранит плитасы бар зертханалық үстел
23. Тот баспайтын болаттан жасалған медициналық үстел
24. Бойлық манекен жиынтығымен (ересек – еркек және әйелдерге, балаларға)
25. Үстел үстiлiк лампа
26. Үздiксiз сия беру жүйесi бар, түрлi-түстi бүркімелі принтермен жиынтықты сарапшыға арналған дербес компьютер
27. Зертханашыға арналған сканерімен жиынтықты дербес компьютер
28. Арнайы бағдарламалық қамтылым ("Photoshop" типтi графикалық редактор, "Poser" типтi 3D-форматтағы редактор)
29. Сейф
30. Реактивтердi сақтауға арналған сейф
31. Заттай дәлелдемелерді сақтауға арналған металл шкаф
32. Сарапшыға арналған офистік жиһаз жиынтығы
33. Зертханашыға арналған офистік жиһаз жиынтығы
2.4.2. Медициналық-криминалистикалық баллистикалық зерттеу
1. Цифрлы рентгендiк зерттеу аппараты
2. Цифрлы фотокамерасы бар салыстырмалы макроскоп
3. Криминалистикалық зерттеулерге арналған стереомикроскоп
4. УК және ИҚ спектрлерде зерттеуге арналған, компьютермен жиынтықты бейнеспектральды кешен
5. Тасымалды ИҚ жарықтандырғыш
6. Тасымалды УК жарықтандырғыш
7. Түрлi-түстi iздер әдiсiмен металл зерттеуге арналған пресс
8. Секциялық жинақ
9. Маңдайға киетін лупа
10. Сақиналы жарықтандырғышы бар лупа
11. Әмбебап репродуктивтi зертханалық қондырғы
12. Ауыстырмалы объективтерi бар айналы цифрлы фотоаппарат (стандартты, макротүсiру)
13. Цифрлы фотоаппарат
14. Штангенциркуль (өлшеу шегi 0 мм-ден 200 мм-ге дейiн)
15. Штангенциркуль (өлшеу шегi 0 мм-ден 500 мм-ге дейiн)

2.4.1. Медико-криминалистическое трасологическое исследование
1. Рентгеновский исследовательский цифровой аппарат
2. Макроскоп сравнительный с цифровой фотокамерой
3. Стереомикроскоп для криминалистических исследований
4. Видеоспектральный комплекс, в комплекте с компьютером, для исследования в УФ- и ИК-спектрах
5. ИК-осветитель переносной
6. УФ-осветитель переносной
7. Секционный набор
8. Лупа налобная
9. Лупа с кольцевым освещением
10. Установка лабораторная репродукционная универсальная
11. Зеркальный цифровой фотоаппарат со сменными объективами (стандартный, макросъемка)
12. Цифровой фотоаппарат
13. Штангенциркуль (предел измерения от 0 мм до 200 мм)
14. Штангенциркуль (предел измерения от 0 мм до 500 мм)
15. Микрометр электронный, диапазон измерений 0-10 мм
16. Рулетка с металлической измерительной лентой (предел измерения до 3 м)
17. Рулетка с металлической измерительной лентой (предел измерения до 10 м)
18. Линейка металлическая (предел измерения от 1 мм до 300 мм)
19. Линейка металлическая (предел измерения от 1 мм до 1000 мм)
20. Транспортир
21. Негатоскоп
22. Стол лабораторный, с гранитной плитой
23. Стол медицинский со столешницей из нержавеющей стали
24. Манекен ростовой в комплекте (взрослый – мужской и женский, детский)
25. Лампа настольная
26. Персональный компьютер для эксперта, в комплекте с цветным струйным принтером с системой непрерывной подачи чернил
27. Персональный компьютер в комплекте (включая сканер) для лаборанта
28. Специальное программное обеспечение (графический редактор типа "Photoshop", редактор в 3D-формате типа "Poser")
29. Сейф
30. Сейф для хранения реактивов
31. Металлический шкаф для хранения вещественных доказательств
32. Комплект офисной мебели для эксперта
33. Комплект офисной мебели для лаборанта
2.4.2. Медико-криминалистическое баллистическое исследование
1. Рентгеновский исследовательский цифровой аппарат
2. Макроскоп сравнительный с цифровой фотокамерой
3. Стереомикроскоп для криминалистических исследований
4. Видеоспектральный комплекс, в комплекте с компьютером, для исследования в УФ- и ИК-спектрах
5. ИК-осветитель переносной
6. УФ-осветитель переносной
7. Пресс для исследования на металлы методом цветных отпечатков
8. Секционный набор
9. Лупа налобная
10. Лупа с кольцевым освещением
11. Установка лабораторная репродукционная универсальная
12. Зеркальный цифровой фотоаппарат со сменными объективами (стандартный, макросъемка)
13. Цифровой фотоаппарат
14. Штангенциркуль (предел измерения от 0 мм до 200 мм)
15. Штангенциркуль (предел измерения от 0 мм до 500 мм)

16. Электронды микрометр, өлшеуіш диапазоны 0-10 мм
17. Металдан жасалған өлшеуiш лентасы бар рулетка (өлшеу шегi 3 м-ге дейiн)
18. Металдан жасалған өлшеуіш лентасы бар рулетка (өлшеу шегi 10 м-ге дейiн)
19. Металл сызғыш (өлшеу шегi 1 мм-ден 300 мм-ге дейiн)
20. Металл сызғыш (өлшеу шегi 1 мм-ден 1000 мм-ге дейiн)
21. Транспортир
22. Негатоскоп
23. Гранит плитасы бар зертханалық үстел
24. Тот баспайтын болаттан жасалған медициналық үстел
25. Бойлық манекен жиынтығымен (ересек – еркек және әйелдерге, балаларға)
26. Үстел үстiлiк лампа
27. Үздiксiз сия беру жүйесi бар, түрлi-түстi бүркімелі принтермен жиынтықты сарапшыға арналған дербес компьютер
28. Зертханашыға арналған сканерімен жиынтықты дербес компьютер
29. Арнайы бағдарламалық қамтылым ("Photoshop" типтi графикалық редактор, "Poser" типтi 3D-форматтағы редактор)
30. Сейф
31. Реактивтердi сақтауға арналған сейф (металл/пластик)
32. Заттай дәлелдемелерді сақтауға арналған металл шкаф
33. Сарапшыға арналған офистік жиһаз жиынтығы
34. Зертханашыға арналған офистік жиһаз жиынтығы
2.4.3. Медициналық-криминалистикалық идентификациялау зерттеуi
1. Бас сүйегiнiң үш өлшемдi моделiн құру әдiсiмен тұлғаны идентификациялауға арналған бағдарламалық қамтылымы бар аппарат
2. Цифрлы фотокамерасы бар салыстырмалы макроскоп
3. Криминалистикалық зерттеулерге арналған стереомикроскоп
4. Секциялық жинақ
5. Сүйектердi кесуге арналған электр арасы
6. Бормашина
7. Антропометрикалық жинақ (Моллисон штативi, жуан циркуль, сырғымалы циркуль, координаторлы циркуль, штангенциркуль, гониометр, мандибулометр, остеометриялық тақтай, өлшеуiш лентасы)
8. Металдан жасалған өлшеу лентасы бар рулетка өлшеу шегi 3 м-ге дейiн)
9. Металдан жасалған өлшеу лентасы бар рулетка (өлшеу шегi 10 м-ге дейiн)
10. Металл сызғыш (өлшеу шегi 1 мм-ден 300 мм-ге дейiн)
11. Металл сызғыш (өлшеу шегi 1 мм-ден 1000 мм-ге дейiн)
12. Транспортир
13. Негатоскоп
14. Маңдайға киетін лупа
15. Сақиналы жарықтандырғышы бар лупа
16. Әмбебап репродуктивтi зертханалық қондырғы
17. Ауыстырмалы объективтерi бар айналы цифрлы фотоаппарат (стандартты, макротүсiру)
18. Цифрлы фотоаппарат
19. Үздiксiз сия беру жүйесi бар, түрлi-түстi бүркімелі принтермен жиынтықты сарапшыға арналған дербес компьютер
20. Зертханашыға арналған жиынтықты (сканерімен қоса) дербес компьютер
21. Арнайы бағдарламалық қамтылым ("Photoshop" типтi графикалық редактор, "Poser" типтi 3D-форматтағы редактор)
22. Сейф
23. Реактивтердi сақтауға арналған сейф (металл/пластик)
24. Заттай дәлелдемелерді сақтауға арналған металл шкаф
25. Сарапшыға арналған офистік жиһаз жиынтығы

16. Микрометр электронный, диапазон измерений 0-10 мм
17. Рулетка с металлической измерительной лентой (предел измерения до 3 м)
18. Рулетка с металлической измерительной лентой (предел измерения до 10 м)
19. Линейка металлическая (предел измерения от 1 мм до 300 мм)
20. Линейка металлическая (предел измерения от 1 мм до 1000 мм)
21. Транспортир
22. Негатоскоп
23. Стол лабораторный, с гранитной плитой
24. Стол медицинский со столешницей из нержавеющей стали
25. Манекен ростовой в комплекте (взрослый – мужской и женский, детский)
26. Лампа настольная
27. Персональный компьютер для эксперта, в комплекте с цветным струйным принтером с системой непрерывной подачи чернил
28. Персональный компьютер в комплекте со сканером, для лаборанта
29. Специальное программное обеспечение (графический редактор типа "Photoshop", редактор в 3D-формате типа "Poser")
30. Сейф
31. Шкаф для хранения реактивов (металл/пластик)
32. Металлический шкаф для хранения вещественных доказательств
33. Комплект офисной мебели для эксперта
34. Комплект офисной мебели для лаборанта
2.4.3. Медико-криминалистическое идентификационное исследование
1.Аппарат для идентификации личности методом построения трехмерной модели черепа с программным обеспечением
2.Макроскоп сравнительный с цифровой фотокамерой
3.Стереомикроскоп для криминалистических исследований
4.Секционный набор
5.Пила электрическая для распила костей
6.Бормашина
7.Антропометрический набор (штатив Моллисона, толстотный циркуль, скользящий циркуль, координаторный циркуль, штангенциркуль, гониометр, мандибулометр, остеометрическая доска, лента измерительная).
8.Рулетка с металлической измерительной лентой (предел измерения до 3 м)
9.Рулетка с металлической измерительной лентой (предел измерения до 10 м)
10.Линейка металлическая (предел измерения от 1 мм до 300 мм)
11.Линейка металлическая (предел измерения от 1 мм до 1000 мм)
12.Транспортир
13.Негатоскоп
14.Лупа налобная
15.Лупа с кольцевым освещением
16.Установка лабораторная репродукционная универсальная
17.Зеркальный цифровой фотоаппарат со сменными объективами (стандартный, макросъемка)
18.Цифровой фотоаппарат
19.Персональный компьютер для эксперта, в комплекте с цветным струйным принтером с системой непрерывной подачи чернил
20.Персональный компьютер в комплекте со сканером, для лаборанта
21.Специальное программное обеспечение (графический редактор типа "Photoshop", редактор в 3D-формате типа "Poser")
22.Сейф
23.Металлический шкаф для хранения вещественных доказательств
24.Комплект офисной мебели для эксперта
25.Комплект офисной мебели для лаборанта

2.4.6. Фотозертхана
1. Әмбебап репродуктивтi зертханалық қондырғы
2. Ауыстырмалы объективтерi бар айналы цифрлы фотоаппарат (стандартты, макротүсiру)
3. Цифрлы фотоаппарат
4. Цифрлы бейнекамера
5.Фотостудия жиынтығымен (жарықтандырғыштар, фото жарқыл, шашыратқыш, рефлекторлар және т.б.)
6. Суретке түсiруге арналған фон (жиынтығында 3 түс)
7. Электрондық таймер
8. Дербес компьютер жиынтығымен (сканермен қоса)
9. Кеңселiк жиһаздар жиынтығы
2.5 Сот-медициналық молекулярлық-генетикалық зерттеулер
2.5.1. Сот-медициналық молекулярлық-генетикалық зерттеу
1. Генетикалық талдауыш (сиквенатор) – 1 бiрлiк
2. ДНҚ сандық және сапалық талдауға арналған нақты уакыттағы полимеразды тiзбектi реакция жүргiзуге арналған аспап – 1 бiрлiк
3. Зерттеу сатыларын автоматизациялауға арналған автоматтық станциялар/биороботтар/
4. Термоциклер (амплификатор) - 3 бiрлiктен кем емес
5. ДНҚ, РНҚ сандық талдауға арналған спектрофотометр
6. II немесе III қорғаныс сыныбы бар ламинарлық бокс – 2 бiрлiк
7. Мәжбүрлi желдеткiшi бар сорғыш шкаф – 2 бiрлiк
8. Қоректендiру көзi бар көлденең электрофорезге арналған электрофоретикалық камера - 1бiрлiк
9. Вортекс-миксер, алмастырғыш штативтерiмен – 6 бiрлiк
10. Термошейкер -2 бiрлiк
11. Айналу жылдамдығы реттелетiн, уақыт диапазоны 16 сағаттан кем емес сiлкiгiш – 1 бiрлiк
12. Қатты денелiк термостат – 2 бiрлiк
13. Құрғақ ауалы термостат – 2 бiрлiк
14. Құрғақ ыстықты шкаф (+3000С дейiн) – 1 бiрлiк
15. Көлемi 0,5-1,5 мл пробиркаларға арналған ауыстырмалы роторлары бар, режімдi центрифуга - 3 бiрлiк
16. Плашкалы режімдiк центрифуга – 1 бiрлiк
17. Көлемi 15-50 мл пробиркаларға арналған роторы бар режімдiк центрифуга – 1 бiрлiк
18. Автоматты дозаторлар жиынтығы – 6 жиынтық
19. Өткiншi түзу жарықты зертханалық микроскоп (бинокуляр) – 1 бiрлiк
20. Суды тазарту жүйесi–дистиллятор – 1 бiрлiк
21. Суды ультражұқа тазалау жүйесi– 1 бiрлiк
22. 6000 BA 220-240 B зертханалық құрал-жабдықтар үшiн үздiксiз қоректендiру көзi - 3 бiрлiк
23. Цифрлы фотоаппарат – 2 бiрлiк
24. – 700С дейiнгi мұздатқыш камералар - 1 кем емес
25. +2…+40С/ -200С тоңазытқыш-мұздатқыш – 4 бiрлiк
26. -200С вертикальды мұздатқыш камера – 2 бiрлiк
27. рН-метр (иономер) – 1 бiрлiк
28. Үтiрден кейiн төртке дейiнгi сандық белгiлерi бар аналитикалық электронды таразы – 1 бiрлiк
29. Үтiрден кейiн үшке дейiнгi сандық белгiлерi бар аналитикалық электронды таразы- 1 бiрлiк
30. Зертханалық диiрмен (сүйек қаңқаларын және т.б. ұнтақтауға арналған) – 1 бiрлiк
31. Булы стерилизатор – 1 бiрлiк
32. Құрал-саймандар мен сұйықтықтарды ультракүлгiндi зарарсыздандыруға арналған шкаф - 1 бiрлiк

2.4.6. Фотолаборатория
1. Установка лабораторная репродукционная универсальная
2. Зеркальный цифровой фотоаппарат со сменными объективами (стандартный, макросъемка)
3. Цифровой фотоаппарат
4. Цифровая видеокамера
5. Фотостудия в комплекте (осветители, фотовспышки, рассеиватели, рефлекторы и т. д.)
6. Фон для фотографирования (3 цвета в комплекте)
7. Электронный таймер
8. Персональный компьютер в комплекте (включая сканер)
9. Комплект офисной мебели
2.5.Судебно-медицинское молекулярно-генетическое исследование
2.5.1. Судебно-медицинское молекулярно-генетическое исследование
1.Генетический анализатор (сиквенатор) – 1 ед
2. Прибор для проведения полимеразной цепной реакции в реальном времени для количественного и качественного анализа ДНК – 1 ед
3. Автоматические станции (биороботы) для автоматизации стадий исследования
4. Термоциклер (амплификатор) - не менее 3 ед
5.Спектрофотометр для количественного анализа ДНК, РНК
6. Бокс ламинарный II или III класса защиты – 2 ед
7. Шкаф вытяжной с принудительной вентиляцией, освещением – 2 ед
8. Камера электрофоретическая для горизонтального электрофореза с источником питания - 1 ед
9. Вортекс-миксер со сменными штативами – 6 ед
10.Термошейкер -2 ед
11.Встряхиватель с диапозоном времени не менее 16 часов, с регулируемой скоростью вращения – 1 ед
12. Термостат твердотельный – 2 ед
13. Термостат суховоздушный – 2 ед
14. Сухожаровой шкаф (до +300 оС) – 1 ед 1
15. Центрифуга режимная, со сменными роторами для пробирок объемом 0,5-1,5 мл - 3 ед
14. Центрифуга режимная плашечная – 1 ед
16. Центрифуга режимная с ротором для пробирок объемом 15-50 мл – 1 ед
17.Комплект дозаторов автоматических – 6 комплектов
Микроскоп прямого проходящего света лабораторный (бинокуляр) – 1 ед
18.Система очистки воды – дистиллятор – 1 ед
19.Система ультратонкой очистки воды – 1 ед
20.Источник бесперебойного питания для лабораторного оборудования 6000 BA 220-240 B - 3 ед
21.Цифровой фотоаппарат – 2 ед
22. Морозильные камеры до – 70 оС - не менее 1
23. Холодильник-морозильник +2…+4 оС / -20оС – 4 ед
24.Морозильная камера -20оС вертикальная – 2 ед
25. рН-метр (иономер) – 1 ед
26. Весы электронные аналитические до 4 знака после запятой – 1 ед
27. Весы электронные аналитические до 3 знаков после запятой- 1 ед
28. Мельница лабораторная (для размельчения костных останков и т.д.) – 1 ед
29. Стерилизатор паровой – 1 ед
30. Шкаф для ультрафиолетовой обработки инструментов и растворов -1 ед
31.Облучатель бактерицидный (переносной или стационарный) – 4 ед
32. Автономная система климат–контроля (кондиционер) – 3 ед