"Жеке сот орындаушыларының есептік тіркеу қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрі міндетін атқарушысының 2014 жылғы 7 наурыздағы № 98 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 27 ақпандағы № 123 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 11 наурызда № 10413 тіркелді
«Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 167-бабы 11) тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. «Жеке сот орындаушыларының есептік тіркеу қағидасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Әділет министрінің міндетін атқарушысының 2014 жылғы 7 наурыздағы № 98 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9258 тіркелген, 2014 жылғы 14 сәуірде «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) бұйрығына мынадай өзгеріс енгізілсін:
Жеке сот орындаушыларының есептік тіркеу қағидасы осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Сот актілерін орындау департаменті:
1) осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелуін және оның мерзімді баспа басылымдары мен «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде жариялануын;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Жауапты хатшысы М.Б. Бекетаевқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                               Б.Имашев
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 27 ақпандағы
бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрі міндетін
атқарушысының
2014 жылғы 7 наурыздағы № 98
бұйрығымен бекітілген
Жеке сот орындаушыларының есептік тіркеу қағидасы
1. Жеке сот орындаушыларының есептік тіркеу қағидасы (бұдан әрі - Қағида) «Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы» 2010 жылғы 2 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 167-бабының 11) тармақшасына сәйкес әзірленді және жеке сот орындаушыларының есептік тіркеу тәртібін айқындайды.
2. Жеке сот орындаушыларының есептік тіркеуі (бұдан әрі - есептік тіркеу) хабарлау сипатына ие және тиісті атқарушылық округтің жеке сот орындаушылары туралы деректерді қалыптастыру мақсатында жеке сот орындаушылары лауазымына тағайындалған күнінен бастап отыз күнтізбелік күннің ішінде жеке сот орындаушысы лауазымына орналасуға және Жеке сот орындаушыларының, республикалық палатасына мүшелікке өткен адамды Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің аумақтық органына (бұдан әрі - аумақтық орган) тіркеу есебіне қоюға арналған.

О внесении изменения в приказ и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 7 марта 2014 года № 98 "Об утверждении Правил учетной регистрации частных судебных исполнителей"
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 123. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 марта 2015 года № 10413
В соответствии с подпунктом 11) статьи 167 Закона Республики Казахстан «Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 7 марта 2014 года № 98 «Об утверждении Правил учетной регистрации частных судебных исполнителей» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9258, опубликованный в информационно-правовой системе «Әділет» 14 апреля 2014 года) следующее изменение:
Правила учетной регистрации частных судебных исполнителей изложить в редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту по исполнению судебных актов Министерства юстиции Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа и его официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе «Әділет»;
2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Ответственного секретаря Министерства юстиции Республики Казахстан Бекетаева М.Б.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр                                    Б. Имашев
Приложение
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 27 февраля 2015 года 123
Утверждены
приказом и.о. Министра юстиции
Республики Казахстан
от 7 марта 2014 года № 98
Правила
учетной регистрации частных судебных исполнителей
1. Правила учетной регистрации частных судебных исполнителей (далее - Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 11) статьи 167 Закона Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года «Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей» и определяют порядок учетной регистрации частных судебных исполнителей.
2. Учетная регистрация частных судебных исполнителей (далее - учетная регистрация) носит уведомительный характер и заключается в постановке лица, назначенного на должность частного судебного исполнителя и вступившего в члены Республиканской палаты частных судебных исполнителей, на регистрационный учет в территориальном органе Министерства юстиции Республики Казахстан (далее - территориальный орган) в течение тридцати календарных дней со дня назначения на должность частного судебного исполнителя, с целью формирования данных о частных судебных исполнителях соответствующего исполнительного округа.

3. Есептік тіркеуден өту үшін жеке сот орындаушысы лауазымына орналасуға және Жеке сот орындаушыларының республикалық палатасына мүшелікке өткен тұлға (бұдан әрі - өтініш беруші) осы Қағиданың 2-тармағында көрсетілген мерзімде аумақтық органға осы Қағиданың  1-қосымшасына сәйкес нысанда өтініш береді.
Өтінішке мынадай құжаттар қоса беріледі:
1) жеке басты куәландыратын құжаттың көшірмесі;
2) жеке сот орындаушысы лауазымына тағайындалғаны туралы бұйрықтың көшірмесі;
3) уәкілетті органның уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы жеке сот орындаушысының қызметімен айналысу құқығына лицензия;
4) Жеке сот орындаушыларының республикалық палатасы басқармасының өтініш берушіні Жеке сот орындаушыларының республикалық палатасына мүшелікке қабылдау туралы шешімінің көшірмесі;
5) егер өтініш беруші бұрын басқа атқарушылық округте атқарушылық құжаттарды орындау жөніндегі қызметті жүзеге асырған болса, тиісті атқарушылық округте есептік тіркеуден шығару туралы аумақтық, органның хабарламасы;
6) кеңсе үшін үй-жайдың бар болуын растайтын құжаттың көшірмесі (жалға беру, сатып алу-сату шарты немесе үй-жайды пайдалануға құқықты растайтын құқығын белгілейтін өзге де құжат);
7) жеке сот орындаушысының азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру шартының көшірмесі;
8) осы Қағиданың 2-қосымшасына сәйкес нысанда жеке сот орындаушысының жеке сауалнамасы.
4. Өтініш берушіні есептік тіркеуге қою туралы мәліметтер осы Қағиданың 3-қосымшасына сәйкес нысанда жеке сот орындаушыларын есептік тіркеу кітабына (бұдан әрі - Кітап) енгізіледі.
5. Кітап аумақтық органда жүргізіледі.
Кітаптағы парақтар байланады, нөмірленеді және аумақтық органның мөрімен бекітіледі.
Кітапқа енгізілетін мәліметтердің толықтығы, дұрыстығы және уақыттылығы, сондай-ақ сақталуы аумақтық органның бірінші басшысы немесе оның міндетін атқарушы тұлғаның бұйрығымен айқындалған аумақтық органның қызметкеріне жүктеледі.
6. Жеке сот орындаушысы тегі, аты, әкесінің аты не оның кеңсесінің орналасқан жері өзгерген жағдайда аумақтық органға тиісті өзгерістер туындаған күнінен бастап үш жұмыс күні ішінде осы өзгерістер туралы мәліметтерді ұсынады.
Бұл ретте жеке сот орындаушысы өзінің тегі, аты, әкесінің аты не оның кеңсесінің орналасқан жері өзгергені туралы ақпаратына тиісті өзгерістерді растайтын құжаттардың көшірмелерін аумақтық органға ұсынады.

3. Для прохождения учетной регистрации лицо, назначенное на должность частного судебного исполнителя и вступившее в члены Республиканской палаты частных судебных исполнителей (далее - заявитель), в срок, указанный в пункте 2 настоящих Правил, представляет в территориальный орган заявление по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
К заявлению прилагаются следующие документы:
1) копия документа, удостоверяющего личность;
2) копия приказа о назначении на должность частного судебного исполнителя;
3) лицензия на право занятия деятельностью частного судебного исполнителя в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью уполномоченного лица уполномоченного органа;
4) копия решения правления Республиканской палаты частных судебных исполнителей о принятии заявителя в члены Республиканской палаты частных судебных исполнителей;
5) уведомление территориального органа о снятии с учетной регистрации в соответствующем исполнительном округе, в случае если заявитель ранее осуществлял деятельность частного судебного исполнителя в другом исполнительном округе;
6) копия документа, подтверждающее наличие помещения для конторы (договор аренды, купли-продажи или иной правоустанавливающий документ, подтверждающий право пользования помещением);
7) копия договора страхования гражданско-правовой ответственности частного судебного исполнителя;
8) личная анкета частного судебного исполнителя по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
4. Сведения о постановке заявителя на учетную регистрацию заносятся в Книгу учетной регистрации частных судебных исполнителей (далее - Книга) по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
5. Книга ведется в территориальном органе.
Листы в Книге прошнуровываются, пронумеровываются и скрепляются печатью территориального органа.
Полнота, достоверность и своевременность вносимых в Книгу сведений, а также ее хранение возлагается на работника территориального органа, определяемого приказом первого руководителя территориального органа или лица, исполняющего его обязанности.
6. В случае изменения фамилии, имени, отчества или места нахождения конторы, частный судебный исполнитель представляет в территориальный орган сведения об этих изменениях в течение трех рабочих дней со дня возникновения соответствующих изменений.
При этом частный судебный исполнитель к информации об изменении фамилии, имени, отчества либо места нахождения его конторы представляет в территориальный орган копии документов, подтверждающих соответствующие изменения.

7. Жеке сот орындаушысын есептік тіркеуден алу мынадай жағдайларда жүзеге асырылады:
1) жеке сот орындаушысы кызметі аумағының басқа атқару округына ауысуы;
2) жеке сот орындаушысы лицензиясының қызмет етуінің тоқтатылуы;
3) жеке сот орындаушысы қызметін өз еркімен тоқтатуы;
4) Республикалық палата мүшелігінен шығарылуы;
5) Республикалық палата мүшелігіне кіруден бас тартуы.
Жеке сот орындаушысын есептік тіркеуден осы тармақтың 2)3),  4) және 5) тармақшаларында көзделген негіздер бойынша алу жеке сот орындаушысы лауазымына тағайындау туралы бұйрықтың күшін жою үшін негіз болып табылады.
Кітапқа жеке сот орындаушысын есептік тіркеуден алу туралы мәліметтер енгізіледі.
8. Есептік тіркеуге қоюды немесе одан алуды аумақтық орган өтініш келіп түскен күнінен бастап күнтізбелік 15 күн ішінде қарайды.
Аумақтық орган есептік тіркеуге қойған немесе алған күнінен бастап үш жұмыс күні ішінде уәкілетті органға хабарлайды.
Жеке сот орындаушыларының
есептік тіркеу қағидасына
1-қосымша
Нысан
_______________________
(аумақтық орган)
_______________________
_______________________
_______________________
Өтініш
____________________________________________________________________
(жеке сот орындаушысы тағайындалған атқарушылық округтің
____________________________________________________________________
әкімшілік-аумақтық бірлігі көрсетіледі)
жеке сот орындаушысы ретінде есептік тіркеу жүргізуді сұраймын.
Осы өтінішке мыналарды қоса беремін:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
_____________                      _________________________
(Қолы)                         (Т.А.Ә. (болған жағдайда)
20__ж.«__» __________
Жеке сот орындаушыларының
есептік тіркеу қағидасына
2-қосымша
Нысан
Жеке сот орындаушысының жеке сауалнамасы
Жалпы мәліметтер
1. Тегі ____________________________________________________________
Аты ________________________________________________________________
Әкесінің аты (бар болған жағдайда) _________________________________
2. Туған күні ______________________________________________________
(күні, айы, жылы)

7. Снятие частного судебного исполнителя с учетной регистрации осуществляется в случаях:
1) изменения территории деятельности частного судебного исполнителя в другом исполнительном округе;
2) прекращения действия лицензии частного судебного исполнителя;
3) прекращения деятельности частного судебного исполнителя по собственному желанию;
4) исключения из членов Республиканской палаты;
5) отказ от вступления в члены Республиканской палаты.
Снятие частного судебного исполнителя с учетной регистрации по основаниям предусмотренными подпунктами 2), 3), 4) и 5) настоящего пункта является основанием для отмены приказа о назначении на должность частного судебного исполнителя.
В Книгу вносятся сведения о снятии частного судебного исполнителя с учетной регистрации.
8. Постановка на учетную регистрацию или его снятие рассматривается территориальным органом в течение 15 календарных дней со дня поступления заявления.
Территориальный орган в течение трех рабочих дней со дня - постановки или снятия с учетной регистрации уведомляет уполномоченный орган.
Приложение 1
к Правилам учетной регистрации
частных судебных исполнителей
Форма
____________________________
(территориальный орган)
_____________________________
от __________________________
_____________________________
Заявление
Прошу произвести учетную регистрацию в качестве частного
судебного исполнителя________________________________________________
(указывается административно-территориальная единица
____________________________________________________________________
исполнительного округа, в которую назначен частный судебный исполнитель)
К настоящему заявлению прилагаю:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________                  ___________________________
(Подпись)                    (Ф.И.О.(при его наличии))
«____» ____________ 20___ г.
Приложение 2
к Правилам учетной регистрации
частных судебных исполнителей
Форма
Личная анкета частного судебного исполнителя
Общие сведения
1. Фамилия _______________________________________________________
Имя ___________________________________________________________
Отчество (при его наличии) ____________________________________
2. Дата рождения _________________________________________________
(число, месяц, год)

3. Туған жері ______________________________________________________
____________________________________________________________________
4. Білімі __________________________________________________________
____________________________________________________________________
(жоғары оқу орнының атауы және бітірген күні)
5. Дипломы бойынша мамандығы _______________________________________
Диплом _______ ж. «__» __________________ № ________________________
6. Жалпы жұмыс өтілі _______________________________________________
7. Заңгер мамандығы бойынша жұмыс өтілі ____________________________
оның ішінде атқарушылық іс жүргізу саласында _______________________
8. Жеке сот орындаушысының лауазымына тағайындау туралы бұйрықтың
күні және № ________________________________________________________
9. Жеке сот орындаушыларының республикалық палатасына мүшелігіне
кірген күні ________________________________________________________
10. Сақтандыру компаниясының атауы және жеке сот орындаушысының
азаматтық-құқықтық жауапкершілігі туралы шарт жасасқан күні ________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
11. Жеке басын куәландыратын құжаттың деректері:
№ __________ кім берді __________ берілген күні ____________________
12. ЖСН ____________________________________________________________
13. Мекенжайы ______________________________________________________
____________________________________________________________________
үй телефоны ________________________________________________________
14. Кеңсенің мекенжайы _____________________________________________
____________________________________________________________________
жұмыс телефоны _____________________________________________________
Мемлекеттік лицензияның нөмірі мен берілген күні
Жеке сот орындаушысының жеке мөрінің үлгісі
Жеке сот орындаушысы қолының үлгісі
Жеке сот орындаушыларының
есептік тіркеу қағидасына
3-қосымша
Нысан
_________________________ (қаласы) облысы
жеке сот орындаушыларының есептік тіркеу кітабы
Р/с
Жеке сот орындаушысының тегі, аты, әкесінің аты
Жеке басты куәландыратын құжаттың нөмірі және берілген күні
Мемлекеттік лицензияның нөмірі және берілген күні
Жеке сот орындаушысының лауазымына тағайындау туралы бұйрықтың күні және №
Жеке сот орындаушыларының республикалық палатасының мүшелігіне кірген күні
Есептік тіркеуге қойылған күні
Жеке сот орындаушысы кеңесінің орналасқан жері
Жеке сот орындаушысының мекенжайы
Жеке сот орындау шыларының республикалық палатасының мүшелігінен шығарылған күні
Есептік тіркеуден алынған күні
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11

3. Место рождения_________________________________________________
4. Образование ___________________________________________________
(название и дата окончания высшего учебного
__________________________________________________________________
заведения)
5. Специальность по диплому ______________________________________
Диплом № _________ от «___» ______________ _______ г.
6. Общий стаж работы _____________________________________________
7. Стаж работы по юридической специальности ______________________
в том числе в сфере исполнительного производства _________________
8. Дата и № приказа о назначении на должность частного судебного
исполнителя ______________________________________________________
9. Дата вступления в члены республиканской палаты частных судебных
исполнителей _____________________________________________________
10. Наименование страховой компании и дата заключения договора
гражданско-правовой ответственности частного судебного исполнителя
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
12. Данные документа, удостоверяющего личность:
№ ________________ кем выдан _______________ дата выдачи _________
13. ИИН __________________________________________________________
14. Домашний адрес _______________________________________________
__________________________________________________________________
домашний телефон ___________________________
15. Адрес конторы ________________________________________________
__________________________________________________________________
рабочий телефон ____________________________
Номер государственной лицензии и дата ее выдачи
Образец личной печати частного судебного исполнителя
Образец подписи частного судебного исполнителя
Приложение 3
к Правилам учетной регистрации
частных судебных исполнителей
Форма
Книга учетной регистрации частных судебных исполнителей
_______________________________________ (города)области
п/п
Фамилия, имя, отчество частного судебного исполнителя
Номер и дата выдачи документа, удостоверяющего личность
Номер и дата выдачи государственной лицензии
Дата и № приказа о назначении на должность частного судебного исполнителя
Дата вступления в члены Республиканской палаты частных судебных исполнителей
Дата постановки на учетную регистрацию
Место расположения конторы частного судебного исполнителя
Домашний адрес частного судебного исполнителя
Дата исключения из членов Республиканской палаты частных судебных исполнителей
Дата снятия с учетной регистрации
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11