"Талдықорған қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің Ережесін бекіту туралы
Алматы облысы Талдықорған қаласы әкімдігінің 2015 жылғы 19 мамырдағы № 12-471 қаулысы. Алматы облысы Әділет департаментінде 2015 жылы 26 маусымда № 3248 болып тіркелді. Күші жойылды - Алматы облысы Талдықорған қаласы әкімдігінің 2016 жылғы 27 маусымдағы № 29-420 қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды - Алматы облысы Талдықорған қаласы әкімдігінің 27.06.2016 № 29-420 қаулысымен.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қантардағы Қазақстан Республикасы Заңының 38-бабының 4-тармағына, "Мемлекеттік мүлік туралы" 2011 жылғы 1 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 18-бабының 8) тармақшасына және "Қазақстан Республикасы мемлекеттік органының үлгі ережесін бекіту туралы" 2012 жылғы 29 қазандағы № 410 Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығына сәйкес, қала әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
"Талдықорған қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің Ережесі (будан әрі – Ереже) қосымшаға сәйкес бекітілсін.
"Талдықорған қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі (Серік Оспанұлы Базарбаев) заңнамамен белгіленген тәртіпте Ережені әділет органдарында тіркеуді жүзеге асырсын.
"Талдықорған қаласы әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі басшысының міндетін атқарушы Серік Оспанұлы Базарбаев осы қаулының ресми жариялануын әділет органдарында мемлекеттік тіркелгеннен кейін Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын интернет-ресурста және қала әкімдігінің интернет-ресурсында, сондай-ақ, қала әкімдігінің нормативтік құқықтық қаулыларын және қала әкімінің нормативтік құқықтық шешімдерін ресми жариялау құқығын алған мерзімді баспа басылымы "Талдықорған" газетінде жүзеге асырсын.
Осы қаулының орындалуын бақылау қала әкімі аппарат басшысыңың міндетін атқарушы Серік Оспанұлы Базарбаевқа жүктелсін.
Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қала әкімі Е.Алпысов
Талдықорған қаласы әкімдігінің 2015 жылғы "19" мамыр №12-471 қаулысымен бекітілген қосымша
"Талдықорған қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі туралы Ереже
1.Жалпы ережелер
1. "Талдықорған қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі Талдықорған қаласы әкімдігінің қызметін қамтамасыз ететін Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Талдықорған қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің ведомстволары жоқ.
3. "Талдықорған қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. "Талдықорған қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі ұйымдық-құқықтық нысандағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
5. "Талдықорған қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. "Талдықорған қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. "Талдықорған қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен "Талдықорған қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. "Талдықорған қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылымы және штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: индекс 040000, Қазақстан Республикасы, Алматы облысы, Талдықорған қаласы, Абай көшесі, № 256.
10. Мемлекеттік органның толық атауы - "Талдықорған қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі.
11. Осы Ереже "Талдықорған қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
12. "Талдықорған қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
13. "Талдықорған қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне кәсіпкерлік субъектілерімен "Талдықорған қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Талдықорған қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі.

Об утверждении Положения государственного учреждения "Аппарат акима города Талдыкорган"
Постановление акимата города Талдыкорган Алматинской области от 19 мая 2015 года № 12-471. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 26 июня 2015 года № 3248. Утратило силу постановлением акимата города Талдыкорган Алматинской области от 27 июня 2016 года № 29-420
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Талдыкрган Алматинской области от 27.06.2016 № 29-420.
В соответствии с пунктом 4 статьи 38 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 8) статьи 18 Закона Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе" и Указом Президента Республики Казахстан от 29 октября 2012 года № 410 "Об утверждении Типового положения государственного органа Республики Казахстан", акимат города ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить Положение государственного учреждения "Аппарат акима города Талдыкорган" (далее – Положение) согласно приложению.
2. Государственному учреждению "Аппарат акима города Талдыкорган" (Базарбаев Серик Оспанович) в установленном законодательством порядке осуществить регистрацию Положения в органах юстиции.
3. Исполняющему обязанности руководителя государственного учреждения "Аппарат акима города Талдыкорган" Базарбаеву Серику Оспановичу осуществить официальное опубликование настоящего постановления после государственной регистрации в органах юстиции на интернет-ресурсе, определяемом Правительством Республики Казахстан и интернет-ресурсе акимата города, а также в газете "Талдыкорган", периодическом печатном издании, получившим право официального опубликования нормативных правовых постановлений акимата города и нормативных правовых решений акима города.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на исполняющего обязанности руководителя аппарата акима города Базарбаева Серика Оспановича.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Е.Алпысов
Приложение утвержденное постановлением акимата города Талдыкорган от "19" мая 2015 года № 12-471
Положение о государственном учреждении "Аппарат акима города Талдыкорган"
1.Общие положения
Государственное учреждение "Аппарат акима города Талдыкорган" является государственным органом Республики Казахстан, обеспечивающим деятельность акимата города Талдыкорган.
Государственное учреждение "Аппарат акима города Талдыкорган" не имеет ведомств.
Государственное учреждение "Аппарат акима города Талдыкорган" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президентами и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
Государственное учреждение "Аппарат акима города Талдыкорган" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
Государственное учреждение "Аппарат акима города Талдыкорган" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
Государственное учреждение "Аппарат акима города Талдыкорган" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
Государственное учреждение "Аппарат акима города Талдыкорган" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя государственного учреждения "Аппарат акима города Талдыкорган" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Аппарат акима города Талдыкорган" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
Местонахождение юридического лица: индекс 040000, Республика Казахстан, Алматинская область, город Талдыкорган, улица Абая, № 256.
Полное наименование государственного органа - государственное учреждение "Аппарат акима города Талдыкорган".
Настоящее положение является учредительным документом государственного учреждения "Аппарат акима города Талдыкорган".
Финансирование деятельности государственного учреждения "Аппарат акима города Талдыкорган" осуществляется из местного бюджета.
Государственному учреждению "Аппарат акима города Талдыкорган" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Аппарат акима города Талдыкорган".
Если государственному учреждению "Аппарат акима города Талдыкорган" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.

2. Мемлекеттік органның миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
14. "Талдықорған қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің миссиясы: қала әкімі және әкімдігінің қызметiн қамтамасыз ету.
15. Мiндеттерi: қала әкімінің қызметін ақпараттық-талдау, ұйымдық-құқықтық және материалдық-техникалық қамтамасыз ету.
16. Функциялары:
1) "Талдықорған қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің жұмысын жоспарлау, әкімдік отырыстарын, кеңестерін және басқа шараларды ұйымдастыру және өткізу;
2) жұмысты талдау, ақпаратты жинауды жүзеге асыру және қала әкімін атқарушы органдар мен лауазымдық тұлғалардың ақпараттық-талдау материалдарымен қамтамасыз ету;
3) "Талдықорған қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің бөлімдеріндегі, ауылдық округ әкімдері аппараттарындағы атқарушылық тәртіп жағдайын талдау бойынша қала әкіміне хабарлау;
4) қала әкімі шешімдерінің және өкімдерінің, қала әкімдігі қаулыларының жобаларын дайындау;
5) әкімнің шешімдеріне, өкімдеріне, әкімдіктің қаулыларына қажетті өзгерістер мен толықтырулар енгізу және оларды жою туралы ұсыныстар енгізу;
6) "Талдықорған қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы заңнамасын орындауы жөніндегі қызметін үйлестіру;
7) тәртіптік, аттестаттау, конкурстық және кадр мәселелері жөніндегі өзге де комиссиялардың қызметін ұйымдастыру;
8) аттестаттауды және конкурстық іріктеуді жүргізу, мемлекеттік қызметшілерді қызмет бойынша жоғарылату, мемлекеттік қызметшілерді тәртіптік жауаптылыққа тарту, мемлекеттік қызметшілерді қызметінен босату рәсімдерінің сақталуын қамтамасыз ету;
9) кадрларды іріктеуді ұйымдастыру, мемлекеттік қызметшілердің мемлекеттік қызметті өткеруіне байланысты құжаттарды ресімдеу;
10) мемлекеттік қызметте болуына байланысты шектеулердің сақталуын қамтамасыз ету;
11) мемлекеттік қызметшілердің тағылымдамасын, тәлімгерлігін, қызметін бағалауды, оқуын, қайта даярлығын (қайта мамандануын) және біліктілігін арттыруды ұйымдастыру, мемлекеттік қызметшілерді көтермелеу түрлерін және оларды қолдану тәртібін әзірлеу;
12) мемлекеттік қызметшілердің дербес деректерін, бағалау, аттестаттау және оқудан өту нәтижелері туралы мәліметтерді есепке алуды жүзеге асыру;
13) қала әкіміне бағынысты жергілікті басқару органдарының мемлекеттік қызметі мен кадр саясатының жағдайын талдау;
14) "Талдықорған қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің мемлекеттік қызметшілерін және мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдардың басшыларын лауазымға тағайындау және лауазымнан босату кезінде материалдарын рәсімдеу, олардың жеке істерін жүргізу;

2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного учреждения
Миссия государственного учреждения "Аппарат акима города Талдыкорган": обеспечение деятельности акимата и акима города.
Задачи: информационно-аналитическое, организационно-правовое и материально-техническое обеспечение деятельности акима города.
Функции:
1) планирование работы государственного учреждения "Аппарат акима города Талдыкорган", организация и проведение заседаний акимата, совещаний и других мероприятий;
2) анализ работы, осуществление сбора информации и обеспечение акима города информационно-аналитическими материалами исполнительных органов и должностных лиц;
3) информирование акима города по анализу состояния исполнительской дисциплины в отделах государственного учреждения "Аппарат акима города Талдыкорган", аппаратах акимов сельских округов;
4) подготовка проектов решений и распоряжений акима города, постановлений акимата города;
5) внесение предложений о необходимости внесений изменений и дополнений в решения, распоряжения акима, постановления акимата и их отмене;
6) координация деятельности государственного учреждения "Аппарат акима города Талдыкорган" по исполнению законодательства Республики Казахстан о государственной службе;
7) организация деятельности дисциплинарной, аттестационной, конкурсной и иных комиссий по кадровым вопросам;
8) обеспечение соблюдения процедур проведения аттестации и конкурсного отбора, продвижения по службе государственных служащих, привлечения государственных служащих к дисциплинарной ответственности, увольнения государственных служащих;
9) организация отбора кадров, оформление документов, связанных с прохождением государственными служащими государственной службы;
10) обеспечение соблюдения ограничений, связанных с пребыванием на государственной службе;
11) организация стажировки, наставничества, оценки деятельности, обучения, переподготовки (переквалификации) и повышение квалификации государственных служащих, разработка видов поощрений государственных служащих и порядок их применения;
12) осуществление учета персональных данных государственных служащих, сведений о результатах оценки, аттестации и прохождения обучения;
13) анализ состояния кадровой политики и государственной службы местных органов управления, подведомственных акиму города;
14) оформление материалов при назначении на должность и освобождении от должности государственных служащих государственного учреждения "Аппарат акима города Талдыкорган" и руководителей исполнительных органов, финансируемых из государственного бюджета, ведение их личных дел;

15) қала әкімінің және әкімдігінің қызметін құжаттамалық қамтамасыз етуді жүзеге асыру және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес іс жүргізуді ұйымдастыру;
16) әкім және әкімдік шығарған актілерді тіркеуді жүргізу, нөмірлерді беру;
17) алынып тасталды – Алматы облысы Талдықорған қаласы әкімдігінің 10.08.2015 N 18-777 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі);
18) жеке және заңды тұлғаларды қабылдауды ұйымдастыру;
19) жұмыстың тәсілі мен әдістерін жақсарту, жаңа ақпараттық-коммуникациялық технологияларды енгізу жөніндегі жұмысты жүргізу;
20) қала әкіміне бағынышты мемлекеттік органдардың өзара әрекет етуін және қызметін үйлестіруді қамтамасыз ету;
21) атқарушы органдардың құзыретіне жататын мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету бойынша жұмыстарды ұйымдастыру;
22) консультативтік-кеңесші органдарды құру бойынша шаралар қабылдау;
қолданыстағы заңнамаға сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру.
17. Құқықтары мен міндеттері:
1) әкімнің, әкімдіктің, "Талдықорған қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің мүдделерін барлық құзыретті, мемлекеттік, әкімшілік органдарда, мекемелерде, ұйымдарда, сондай-ақ сот және құқық қорғау органдарында білдіру;
2) әкімнің, әкімдіктің және "Талдықорған қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құзыреті шегінде мемлекеттік органдардың лауазымды тұлғаларынан және өзге де ұйымдардан қажетті ақпараттарды, құжаттарды және басқа да материалдарды сұрату және алу;
3) Қазақстан Республикасы Президентінің, Үкіметінің және басқа орталық атқарушы органдардың, облыс, қала әкімдері және әкімдіктерінің актілері мен тапсырмаларын орындау;
4) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасының нормаларын сақтау;
5) қызметтік құжаттар мен жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау;
6) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де құқықтар мен міндеттерді жүзеге асыру.
3. Мемлекеттік органның қызметін ұйымдастыру
18 "Талдықорған қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне басшылықты "Талдықорған қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшы жүзеге асырады.
19. "Талдықорған қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысын Талдықорған қаласының әкімі қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
20. Бірінші басшысының орынбасарлары жоқ.
21. "Талдықорған қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының өкілеттігі:

15) организация делопроизводства в соответствии с законодательством Республики Казахстан и осуществление документационного обеспечения деятельности акима и акимата города;
16) ведение регистрации актов, изданных акимом и акиматом, присвоение номеров;
17) исключен постановлением акимата города Талдыкорган Алматинской области от 10.08.2015 № 18-777 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
18) организация приема физических и юридических лиц;
19) ведение работы по улучшению стиля и методов работы, внедрению новых информационно-коммуникационных технологий;
20) обеспечение взаимодействия и координации деятельности государственных органов, подчиненных акиму города;
21) организация работ по оказанию государственных услуг, входящих в компетенцию исполнительных органов;
22) принятие мер по образованию консультативно-совещательных органов;
23) осуществление иных функций в соответствии с действующим законодательством.
17. Права и обязанности:
1) представлять интересы акима, акимата, государственного учреждения "Аппарат акима города Талдыкорган" во всех компетентных, государственных, административных органах, учреждениях, организациях, а также судебных и правоохранительных органах;
2) запрашивать и получать необходимую информацию, документы и иные материалы от должностных лиц государственных органов и других организаций в пределах компетенции акима, акимата и государственного учреждения "Аппарат акима города Талдыкорган";
3) исполнять акты и поручения Президента, Правительства Республики Казахстан и иных центральных исполнительных органов, акимов и акиматов области, города;
4) соблюдать нормы действующего законодательства Республики Казахстан;
5) рассматривать служебные документы и обращения физических и юридических лиц;
6) осуществлять иные права и обязанности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
3. Организация деятельности государственного органа
18 Руководство государственного учреждения "Аппарат акима города Талдыкорган" осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Аппарат акима города Талдыкорган" задач и осуществление им своих функций.
19. Первый руководитель государственного учреждения "Аппарат акима города Талдыкорган" назначается на должность и освобождается от должности акимом города Талдыкорган.
20. Первый руководитель не имеет заместителей.
21.Полномочия первого руководителя государственного учреждения "Аппарат акима города Талдыкорган":

1) мемлекеттік органдарда, өзге де ұйымдарда өз құзыреті шегінде "Талдықорған қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің мүддесін білдіреді;
2) "Талдықорған қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің жұмысын ұйымдастырады және басқарады және оған жүктелген функциялар мен міндеттерді орындауға жеке жауап береді, сондай-ақ сыбайлас жемқорлыққа қарсы әрекет етеді;
3) азаматтардың қабылдауын жүргізеді;
4) өз құзыреті шегінде бұйрықтар шығарады;
5) заңнамада белгіленген тәртіпте ынталандыру және тәртіптік жаза қолдану бойынша ұсыныстар енгізеді;
6) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
"Талдықорған қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы болмаған кезеңде, оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
22. "Талдықорған қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің аппаратын Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын аппарат басшы басқарады.
4. Мемлекеттік органның мүлкі
23. "Талдықорған қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
"Талдықорған қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
24."Талдықорған қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
25. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Талдықорған қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі, өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
26. "Талдықорған қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.

1) в пределах своей компетенции представляет интересы государственного учреждения "Аппарат акима города Талдыкорган" в государственных органах, иных организациях;
2) организует и руководит работой государственного учреждения "Аппарат акима города Талдыкорган" и несет персональную ответственность за выполнение возложенных на него функций и задач, а также противодействует коррупции;
3) проводит прием граждан;
4) в пределах своей компетенции издает приказы;
5) в установленном законодательством порядке вносит предложения по поощрению и наложению дисциплинарного взыскания;
6) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий первого руководителя государственного учреждения "Аппарат акима города Талдыкорган" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
22. Аппарат государственного учреждения "Аппарат акима города Талдыкорган" возглавляется руководителем аппарата назначаемым на должность и освобождаемым от должности в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
4. Имущество государственного органа
23. Государственное учреждение "Аппарат акима города Талдыкорган" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Аппарат акима города Талдыкорган" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
24. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Аппарат акима города Талдыкорган", относится к коммунальной собственности.
25. Государственное учреждение "Аппарат акима города Талдыкорган" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного органа
26. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Аппарат акима города Талдыкорган" осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан.