Салық салу саласындағы құқық бұзушылықтар, зейнетақымен қамсыздандыру туралы және (немесе) міндетті әлеуметтік сақтандыру туралы заңнаманы бұзушылықтар үшін Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексімен 2014 жылғы 1 қаңтарға дейін салынған 2014 жылғы 1 қазандағы жағдай бойынша төленбеген және айыппұл сомаларын есептен шығару қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 17 ақпандағы № 97 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 17 наурызда № 10448 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 1 қазандағы № 944 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 01.10.2020 № 944 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексін (Салық кодексі) қолданысқа енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Заңының 32-3-бабына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Салық салу саласындағы құқық бұзушылықтар, зейнетақымен қамсыздандыру туралы және (немесе) міндетті әлеуметтік сақтандыру туралы заңнаманы бұзушылықтар үшін Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы кодексімен 2014 жылғы 1 қаңтарға дейін салынған және 2014 жылғы 1 қазандағы жағдай бойынша төленбеген айыппұл сомаларын есептен шығару қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті (Д.Е. Ерғожин) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он күнтізбелік күн ішінде оны ресми жариялауға мерзімді баспа басылымдарына және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне жіберуді;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Б. Сұлтанов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Бас прокуратурасы
Құқықтық статистика және арнайы
есепке алу жөніндегі комитетінің
төрайымы
_______________ С. Айтпаева
2015 жылғы 23 ақпан
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 17 ақпандағы
№ 97 бұйрығымен бекітілген
Салық салу саласындағы құқық бұзушылықтар, зейнетақымен қамсыздандыру туралы және (немесе) міндетті әлеуметтік сақтандыру туралы заңнаманы бұзушылықтар үшін Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексімен 2014 жылғы 1 қаңтарға дейін салынған 2014 жылғы 1 қазандағы жағдай бойынша төленбеген және айыппұл сомаларын есептен шығару қағидалары

Об утверждении Правил списания суммы штрафа, наложенной до 1 января 2014 года и не уплаченной по состоянию на 1 октября 2014 года, за правонарушения в области налогообложения, нарушение законодательства о пенсионном обеспечении и (или) обязательном социальном страховании в соответствии с Кодексом Республики Казахстан об административных правонарушениях
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 17 февраля 2015 года № 97. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 марта 2015 года № 10448. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 1 октября 2020 года № 944.
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 01.10.2020 № 944 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 32-3 Закона Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О введении в действие Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс)" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила списания суммы штрафа, наложенной до 1 января 2014 года и не уплаченной по состоянию на 1 октября 2014 года, за правонарушения в области налогообложения, нарушение законодательства о пенсионном обеспечении и (или) обязательном социальном страховании в соответствии с Кодексом Республики Казахстан об административных правонарушениях.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (Ергожин Д.Е.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Султанов
"СОГЛАСОВАНО"
Председатель
Комитета по правовой статистике
и специальным учетам
Генеральной прокуратуры
Республики Казахстан
____________ С. Айтпаева
23 февраля 2015 года
Утверждены
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 17 февраля 2015 года № 97
Правила
списания суммы штрафа, наложенной до 1 января 2014 года и не
уплаченной по состоянию на 1 октября 2014 года,
за правонарушения в области налогообложения, нарушение законодательства о пенсионном обеспечении и (или) обязательном социальном страховании в соответствии с Кодексом Республики Казахстан об административных правонарушениях

1. Осы салық салу саласындағы құқық бұзушылықтар, зейнетақымен қамсыздандыру туралы және (немесе) міндетті әлеуметтік сақтандыру туралы заңнаманы бұзушылықтар үшін Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы кодексімен 2014 жылғы 1 қаңтарға дейін салынған және 2014 жылғы 1 қазандағы жағдай бойынша төленбеген айыппұл сомаларын есептен шығару қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексін (Салық кодексі) қолданысқа енгізу туралы" 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) 32-3-бабына сәйкес әзірленген және салық салу саласындағы құқық бұзушылықтар, зейнетақымен қамсыздандыру туралы және (немесе) міндетті әлеуметтік сақтандыру туралы заңнаманы бұзушылықтар үшін Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы кодексімен 2014 жылғы 1 қаңтарға дейін салынған және 2014 жылғы 1 қазандағы жағдай бойынша төленбеген айыппұл сомаларын (бұдан әрі - айыппұл сомалары) есептен шығару тәртібін белгілейді.
Осы Қағиданың ережелері:
1) 2008 жылғы 10 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 623-бабының шарттарына сәйкес келетін салық төлеушілерге;
2) олардың салықтық міндеттемелерін орындау мәселелері бойынша халықаралық арбитраждағы дауларға қатысушы салық төлеушілерге;
3) қызмет түрлерінің бірін немесе бірнешеуін жүзеге асыратын салық төлеушілерге қолданылмайды:
жер қойнауын пайдалану;
акцизделетін өнімдерді өндіру;
ойын бизнесі.
2. Осы Қағидалар қолданысқа енгізілген күннен бастап екі жұмыс күні ішінде мемлекеттік кірістер органдарында айыппұл сомаларын есептен шығару бойынша комиссия (бұдан әрі - комиссия) құрылады.
Комиссия құрамына:
1) әкімшілік құқық бұзушылық туралы істерді қарау құқығы бар;
2) заң қызметінің;
3) салықтық тіркеу үшін жауапты;
4) салық аудиті үшін жауапты;
5) салық төлеушілердің есебін және дербес шоттарын жүргізуге жауапты;
6) берешекпен жұмыс үшін жауапты лауазымды тұлғалар кіреді.
Комиссияны мемлекеттік кірістер органының басшысы болып табылатын төраға басқарады.
3. Мемлекеттік кірістер органдары комиссия құрылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде "Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 30 қаңтардағы Кодексінің 206-2, 208-1, 209, 213 (4, 5, 6-бөліктері), 214-баптары бойынша сот шығарған әкімшілік жаза қолдану туралы қаулы бойынша айыппұл сомалары бар салық төлеушілерді анықтау үшін осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу комитетінің аумақтық органдарына (бұдан әрі – ҚСжЕАК аумақтық органдары) тиісті сауал сұрау жолдайды.
ҚСжЕАК аумақтық органдары сауал сұрауды алған күннен бастап жиырма жұмыс күні ішінде мемлекеттік кірістер органдарына тиісті мәліметтерді жолдайды.

1. Настоящие Правила списания суммы штрафа, наложенной до 1 января 2014 года и не уплаченной по состоянию на 1 октября 2014 года, за правонарушения в области налогообложения, нарушение законодательства о пенсионном обеспечении и (или) обязательном социальном страховании в соответствии с Кодексом Республики Казахстан об административных правонарушениях (далее - Правила) разработаны в соответствии со статьей 32-3 Закона Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О введении в действие Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс)" (далее - Закон) и устанавливают порядок списания суммы штрафа, наложенной до 1 января 2014 года и не уплаченной по состоянию на 1 октября 2014 года, за правонарушения в области налогообложения, нарушение законодательства о пенсионном обеспечении и (или) обязательном социальном страховании в соответствии с Кодексом Республики Казахстан об административных правонарушениях (далее – сумма штрафа).
Положения настоящих Правил не распространяются на налогоплательщиков:
1) соответствующих условиям статьи 623 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс);
2) участвующих в разбирательствах в международном арбитраже по вопросам исполнения их налоговых обязательств;
3) осуществляющих один или несколько из следующих видов деятельности:
недропользование;
игорный бизнес;
производство подакцизной продукции.
2. В течение двух рабочих дней со дня введения в действие настоящих Правил в органах государственных доходов создается комиссия по списанию суммы штрафа (далее - комиссия).
В состав комиссии включаются должностные лица:
1) имеющие право рассматривать дела об административных правонарушениях;
2) юридической службы;
3) ответственные за регистрацию налогоплательщиков;
4) ответственные за налоговый аудит;
5) ответственные за ведение учета и лицевых счетов налогоплательщиков;
6) ответственные за работу с задолженностью.
Комиссию возглавляет председатель, который является руководителем органа государственных доходов.
3. Органы государственных доходов в течение пяти рабочих дней со дня создания комиссии направляют запрос в территориальные органы Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее – территориальные органы КПСиСУ) по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам для установления налогоплательщиков, имеющих сумму штрафа по постановлениям о наложении административного взыскания, вынесенным судами по статьям 206-2, 208-1, 209, 213 (части 4, 5, 6), 214 Кодекса Республики Казахстан от 30 января 2001 года "Об административных правонарушениях".
Территориальные органы КПСиСУ не позднее двадцати рабочих дней со дня получения запроса направляют соответствующие сведения в органы государственных доходов.
Не позднее десяти рабочих дней со дня получения сведений от территориальных органов КПСиСУ органы государственных доходов формируют перечень налогоплательщиков, не исполнивших постановления о наложении административного взыскания, с учетом положений

ҚСжАЕК-нің аумақтық органдарынан мәліметтер алған күннен бастап он жұмыс күнінен кешіктірмей мемлекеттік кірістер органдары осы Қағидалардың 1-тармағының ережелерін ескере отырып, әкімшілік жаза қолдану туралы қаулыны орындамаған салық төлеушілер тізбесін қалыптастырады және "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасының 2014 жылғы 5 шілдедегі кодексіне сәйкес әкімшілік жаза қолдану туралы қаулыны шығарған тиісті соттарға қаулыны орындауды тоқтату және әкімшілік жазадан босату туралы шешім қабылдау үшін жібереді.
Соттың әкімшілік жаза қолдану туралы қаулыны тоқтату туралы қабылдаған шешімі мемлекеттік кірістер органы жіберіледі.
4. Комиссия құрылған күннен бастап он жұмыс күні ішінде мемлекеттік кірістер органы, салық органдарының лауазымды тұлғаларымен шығарылған әкімшілік жаза қолдану туралы қаулы бойынша дербес шоттарында айыппұл сомалары есепке алынған салық төлеушілерді осы Қағиданың 1-тармағындағы ережелерді ескере отырып іріктеу жүргізеді.
Көрсетілген іріктеу нәтижесінде анықталған салық төлеушілер бойынша тиісті лауазымды тұлғалар 2015 жылғы 1 мамырға дейінгі мерзімде қаулының орындалуын тоқтатады және тиісті қаулы шығару жолымен салық төлеушілерді "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасының 2014 жылғы 5 шілдедегі кодексінің 889-бабына сәйкес әкімшілік жазадан босатады.
5. Олар бойынша әкімшілік айыппұл салу туралы қаулының орындалуы осы Қағиданың 3 және 4-тармақтарына сәйкес тоқтатылған салық төлеушілер тізімі осы Қағиданың 2-қосымшасына сәйкес нысанда жасалады және салық төлеушілердің дербес шоттарында айыппұлдар бойынша берешек сомаларын есептен шығару үшін салық төлеушілердің есебі мен дербес шоттарын жүргізуге жауапты мемлекеттік кірістер органының құрылымдық бөлімшесіне беріледі.
2014 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша салық төлеушінің дербес шотында есепке алынған айыппұл сомалары 2014 жылғы 1 қазандағы жағдай бойынша толық төленбеген жағдайда, осындай айыппұлдарды есептен шығару жүргізілмейді.
2014 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша салық төлеушінің дербес шотында есепке алынған айыппұл сомалары 2014 жылғы 1 қазандағы жағдай бойынша ішінара төленген жағдайда, 2014 жылғы 1 қаңтарда есепке алынған және 2014 жылғы 1 қазанға дейін төленген айыппұл сомаларының айырмасын есептен шығаруға жатады.
Салық төлеушінің дербес шотының "Айыппұлдар бойынша есептер" - "Есептелді (азайтылды)" бағандарында көрсету жолымен есептен шығаруға жататын өсімпұлдар сомасын, дербес шоттың "Операцияның мазмұны және оның негізінде жазба (енгізу) жүргізілетін құжат" бағанында минус белгісімен көрсетумен есептен шығару:
"Әкімшілік айыппұл салу туралы қаулының орындалуын тоқтату туралы" 201__ жылғы "___" _____________" жазбамен жүргізіледі.

пункта 1 настоящих Правил, и направляют для принятия решения о прекращении исполнения постановления и освобождения от административного взыскания в соответствующие суды, вынесшие постановления о наложении административного взыскания, в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 5 июля 2014 года "Об административных правонарушениях".
Принятые судьей постановления о прекращении исполнения постановления о наложении административного взыскания подлежат направлению в органы государственных доходов.
4. В течение десяти рабочих дней со дня создания комиссии орган государственных доходов производит отбор налогоплательщиков с учетом положений пункта 1 настоящих Правил, у которых в лицевых счетах числится сумма штрафов по постановлениям о наложении административного взыскания, вынесенным должностными лицами налоговых органов.
По налогоплательщикам, установленным в результате указанного отбора, соответствующие должностные лица в срок до 1 мая 2015 года прекращают исполнение постановлений и освобождают налогоплательщиков от административного взыскания в соответствии со статьей 889 Кодекса Республики Казахстан от 5 июля 2014 года "Об административных правонарушениях" путем вынесения соответствующего постановления.
5. Списки налогоплательщиков, по которым исполнение постановлений о наложении административных штрафов прекращено в соответствии с пунктами 3 и 4 настоящих Правил, составляются по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам, и передаются в структурное подразделение органа государственных доходов, ответственное за ведение учета и лицевых счетов налогоплательщиков, для списания в лицевых счетах налогоплательщиков сумм задолженности по штрафам.
В случае полного погашения до 1 октября 2014 года суммы штрафа, числящейся в лицевых счетах налогоплательщика по состоянию на 1 января 2014 года, списание такого штрафа не производится.
В случае частичной уплаты до 1 октября 2014 года суммы штрафа, числящейся в лицевых счетах налогоплательщика по состоянию на 1 января 2014 года, списанию подлежит разница между суммой штрафа, числящейся на 1 января 2014 года и уплаченной до 1 октября 2014 года.
Списание производится путем отражения в графах лицевого счета налогоплательщика "Расчеты по штрафам" - "Начислено (уменьшено)" суммы штрафа, подлежащего списанию, со знаком "минус" с указанием в графе лицевого счета "Содержание операции и документ, на основании которого производится запись (ввод)" записи:
"Постановление о прекращении исполнения постановления о наложении административного штрафа от "___" ____________ 201___ года".

6. Осы Қағиданың 4-тармағында көрсетілген шарттарға жауап бермейтін салық төлеушілер бойынша осы Қағиданың 3-қосымшасына сәйкес нысанда айыппұл сомасын есептен шығару туралы шешімдер (бұдан әрі - шешімдер) шығарылады.
Шешімдерге комиссия мүшелерінің барлығы қол қояды, комиссия төрағасы бекітеді және айыппұл сомаларын есептен шығару бойынша тиісті жұмыстарды жүргізу үшін салық төлеушілердің есебі мен дербес шоттарын жүргізуге, сондай-ақ салық аудитіне жауапты мемлекеттік кірістер органының құрылымдық бөлімшелеріне беріледі.
Салық төлеушілердің есебі мен дербес шоттарын жүргізуге лауазымды тұлғалар салық төлеушінің дербес шотының "Айыппұлдар бойынша есептер" - "Есептелді (азайтылды)" бағандарында көрсету жолымен есептен шығаруға жататын өсімпұлдар сомасын, дербес шоттың "Операцияның мазмұны және оның негізінде жазба (енгізу) жүргізілетін құжат" бағанында минус белгісімен көрсетумен есептен шығаруды:
"Комиссияның салық төлеушінің дербес шотынан айыппұл сомаларын есептен шығару туралы" 201_ жылғы "___" _____________ № ______ шешім" жазбамен жүргізеді.
7. Облыстар, Астана және Алматы қалалары бойынша Мемлекеттік кірістер департаменттері, олар бойынша әкімшілік айыппұлдар салу туралы қаулынының орындалуын тоқтату жөніндегі салық төлеушілер туралы ақпаратты Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнаулы есепке алу комитетінің құрылымдық бөлімшелеріне жолдайды.
8. Салық төлеушілердің дербес шоттарындағы айыппұлдар сомаларын есептен шығару туралы есеп 2015 жылғы 10 тамызға дейінгі мерзімнен кешіктірілмей Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитетінің облыстар, Астана және Алматы қалалары бойынша Мемлекеттік кірістер департаменттеріне осы Қағиданың 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша тапсырылады.
Салық салу саласындағы құқық
бұзушылықтар, зейнетақымен
қамсыздандыру туралы және (немесе)
міндетті әлеуметтік сақтандыру туралы
заңнаманы бұзушылықтар үшін Қазақстан
Республикасының Әкімшілік құқық
бұзушылық туралы кодексімен
2014 жылғы 1 қаңтарға дейін салынған
және 2014 жылғы 1 қазандағы жағдай
бойынша төленбеген айыппұл сомаларын
есептен шығару қағидаларына
1-қосымша
Нысан
2001 жылғы 30 қаңтардағы "Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы" Қазақстан Республикасының Кодексінің 206-2, 208-1, 209, 213 (4, 5, 6-бөліктері), 214-баптары бойынша сотпен шығарылған әкімшілік жаза қолдану туралы қаулылар бойынша айыппұл сомалар туралы мәліметтер
№ п/п
Тегі, аты, жөні немесе заңды тұлғаның атауы
Салық төлеушінің ЖСН/БСН
Салық төлеушінің СТН-і (ЖСН/БСН болмаған жағдайда)
Хаттама
Айыппұл салу туралы қаулы шығарған сот
Іс қарастыру күні
ӘҚБК-нің бабы
Салынған айыппұлдың сомасы (теңге)
Өндірілмеген айыппұлдың сомасы (теңге)
нөмері
күні
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Барлығы:
Салық салу саласындағы құқық
бұзушылықтар, зейнетақымен
қамсыздандыру туралы және (немесе)
міндетті әлеуметтік сақтандыру туралы
заңнаманы бұзушылықтар үшін Қазақстан
Республикасының Әкімшілік құқық
бұзушылық туралы кодексімен
2014 жылғы 1 қаңтарға дейін салынған
және 2014 жылғы 1 қазандағы жағдай
бойынша төленбеген айыппұл сомаларын
есептен шығару қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Олар бойынша әкімшілік айыппұл салу туралы қаулының
орындалуы тоқтатылған және 20___ жылғы "____"__________-дан
бастап 20___ жылғы "____"__________-ға дейінгі аралық кезең
үшін Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы
кодексінің 889-бабына сәйкес әкімшілік жазадан босатылған салық
төлеушілер тізімі
р/с
Мемлекеттік кірістер органының коды
Салық төлеушінің ЖСН/БСН
Салық төлеушінің СТН-і (ЖСН/БСН болмаған жағдайда)
Салық төлеушінің атауы
Әкімшілік айыппұл салу туралы қаулы
БСК
Төленбеген айыппұл сомасы (теңге)
Қаулының орындалуын тоқтату туралы қаулы
күні
нөмірі
күні
нөмірі
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Барлығы:
Комиссия мүшелері ___________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің атыі, (ол болған жағдайда), қолы)
Салық салу саласындағы құқық
бұзушылықтар, зейнетақымен
қамсыздандыру туралы және (немесе)
міндетті әлеуметтік сақтандыру туралы
заңнаманы бұзушылықтар үшін Қазақстан
Республикасының Әкімшілік құқық
бұзушылық туралы кодексімен
2014 жылғы 1 қаңтарға дейін салынған
және 2014 жылғы 1 қазандағы жағдай
бойынша төленбеген айыппұл сомаларын
есептен шығару қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Бекітемін:
Мемлекеттік кірістер органының басшысы:
_______________________________________
М.О.
Айыппұл сомасын есептен шығару туралы № ________ шешім
______________________________________________ 201__ ж. "___" _______
(мемлекеттік кірістер органының атауы)
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексін (Салық кодексі) қолданысқа енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 32-3-бабына сәйкес мына салық төлеушілерге салық салу саласындағы құқық бұзушылықтар, зейнетақымен қамсыздандыру туралы және (немесе) міндетті әлеуметтік сақтандыру туралы заңнаманы бұзушылықтар үшін Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексімен 2014 жылғы 1 қаңтарға дейін салынған және 2014 жылғы 1 қазандағы жағдай бойынша төленбеген айыппұл сомалары есептен шығарылсын:
№ р/с
Мемлекеттік кірістер органының коды
Салық төлеушінің ЖСН/БСН
Салық төлеушінің СТН-і (ЖСН/БСН болмаған жағдайда)
Салық төлеушінің атауы
БСК
Айыппұл сомасы (теңге)
1
2
3
4
5
6
7
Барлығы:
Комиссия мүшелері ___________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің атыі, (ол болған жағдайда), қолы)
Салық салу саласындағы құқық
бұзушылықтар, зейнетақымен
қамсыздандыру туралы және (немесе)
міндетті әлеуметтік сақтандыру туралы
заңнаманы бұзушылықтар үшін Қазақстан
Республикасының Әкімшілік құқық
бұзушылық туралы кодексімен
2014 жылғы 1 қаңтарға дейін салынған
және 2014 жылғы 1 қазандағы жағдай
бойынша төленбеген айыппұл сомаларын
есептен шығару қағидаларына
4-қосымша ысан
Әкімшілік айыппұл салу туралы қаулының орындалуын тоқтату туралы қаулының және айыппұл сомаларын есептен шығару туралы шешімнің негізінде айыппұл сомаларын есептен шығару туралы есеп
20__ ж. "__"_________
___________________________________________________________________
(Мемлекеттік кірістер департаментінің атауы)
№ р/с
Мемлекеттік кірістер органының коды
Салық төлеушінің ЖСН/БСН
Салық төлеушінің СТН-і (ЖСН/БСН болмаған жағдайда)
Салық төлеушінің атауы
БСК
Орындалуын тоқтату туралы қаулының/ есептен шығару туралы шешімнің нөмірі, күні
Есептен шығару күні
Есептен шығарылған айыппұл сомасы (теңге)
Есептен шығару бойынша орындаушының аты-жөні
Есептен шығару бойынша орындаушының лауазымы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Барлығы:
Мемлекеттік кірістер органының
басшысы (орынбасары) ________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің атыі, (ол болған жағдайда), қолы, мөр)

6. По налогоплательщикам, не отвечающим условиям, указанным в пункте 4 настоящих Правил, выносятся решения о списании суммы штрафа по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам (далее - решения).
Решения подписываются всеми членами комиссии, утверждаются председателем комиссии и передаются в структурные подразделения органа государственных доходов, ответственные за ведение учета и лицевых счетов налогоплательщиков, а также за налоговый аудит для проведения соответствующей работы по списанию сумм штрафов.
Должностными лицами, ответственными за ведение учета и лицевых счетов налогоплательщиков, списание производится путем отражения в графах лицевого счета налогоплательщика "Расчеты по штрафам" - "Начислено (уменьшено)" суммы штрафа, подлежащего списанию, со знаком минус с указанием в графе лицевого счета "Содержание операции и документ, на основании которого производится запись (ввод)" записи:
"Решение № ______комиссии о списании суммы штрафа с лицевого счета налогоплательщика от "___" ____________ 20__ года".
7. Органы государственных доходов направляют информацию о налогоплательщиках, по которым прекращено исполнение постановлений о наложении административных штрафов, в территориальные органы КПСиСУ.
8. Отчет о списании сумм штрафов с лицевых счетов налогоплательщиков по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам представляется Департаментами государственных доходов по областям, городам Астане и Алматы в Комитет государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в срок не позднее 10 августа 2015 года.
Приложение 1
к Правилам списания суммы штрафа,
наложенной до 1 января 2014 года и не
уплаченной по состоянию на 1 октября 2014
года по состоянию на 1 октября 2014 года,
за правонарушения в области налогообложения,
нарушение законодательства о пенсионном
обеспечении и (или) обязательном социальном
страховании в соответствии с Кодексом
Республики Казахстан об административных
правонарушениях
Форма
Сведения о суммах штрафа по постановлениям о наложении
административного взыскания, вынесенным судами, по статьям 206-2, 208-1, 209, 213 (части 4, 5, 6), 214 Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях
от 30 января 2001 года
п/п
Фамилия, имя, отчество или наименование юридического лица
ИИН/БИН налогоплательщика
РНН налогоплательщика (при отсутствии ИИН/БИН)
Протокол
Суд, вынесший постановление о наложении штрафа
Дата рассмотрения дела
Статья КоАП
Сумма наложенного штрафа (тенге)
Сумма невзысканного штрафа (тенге)
номер
дата
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Итого:
Приложение 2
к Правилам списания суммы штрафа,
наложенной до 1 января 2014 года и не
уплаченной по состоянию на 1 октября 2014
года по состоянию на 1 октября 2014 года,
за правонарушения в области налогообложения,
нарушение законодательства о пенсионном
обеспечении и (или) обязательном социальном
страховании в соответствии с Кодексом
Республики Казахстан об административных
правонарушениях
Форма
Список налогоплательщиков, по которым прекращено исполнение
постановлений о наложении административных штрафов и которые освобождены от административного взыскания в соответствии со статьей 889 Кодекса Республики об административных правонарушениях
за период с "___" _______ 20__ года по "___" ________20__ года
п/п
Код органа государственных доходов
ИИН/БИН налогоплательщика
РНН налогоплательщика (при отсутствии ИИН/БИН)
Наименование налогоплательщика
Постановление о наложении административного штрафа
КБК
Неуплаченная сумма штрафа (тенге)
Постановление о прекращении исполнения постановления
дата
номер
дата
номер
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Члены комиссии ______________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись)
Приложение 3
к Правилам списания суммы штрафа,
наложенной до 1 января 2014 года и не
уплаченной по состоянию на 1 октября 2014
года по состоянию на 1 октября 2014 года,
за правонарушения в области налогообложения,
нарушение законодательства о пенсионном
обеспечении и (или) обязательном социальном
страховании в соответствии с Кодексом
Республики Казахстан об административных
правонарушениях
Форма
Утверждаю:
Руководитель органа государственных доходов:
____________________________
МП
Решение №_______ о списании суммы штрафа _____________________________________________ "__" ______ 20__ г. (наименование органа государственных доходов)
В соответствии со статьей 32-3 Закона Республики Казахстан "О
введении в действие Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других
обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс)" списать суммы
штрафов, наложенные до 1 января 2014 года и не уплаченные по состоянию на 1 октября 2014 года, за правонарушения в области налогообложения, нарушение законодательства о пенсионном обеспечении и (или) обязательном социальном страховании в соответствии с Кодексом Республики Казахстан об административных правонарушениях, следующим налогоплательщикам:
№ п/п
Код органа государственных доходов
ИИН/БИН налогоплательщика
РНН налогоплательщика (при отсутствии ИИН/БИН)
Наименование налогоплательщика
КБК
Сумма штрафа (тенге)
1
2
3
4
5
6
7
Итого:
Члены комиссии ______________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись)
Приложение 4
к Правилам списания суммы штрафа,
наложенной до 1 января 2014 года и не
уплаченной по состоянию на 1 октября 2014
года по состоянию на 1 октября 2014 года,
за правонарушения в области налогообложения,
нарушение законодательства о пенсионном
обеспечении и (или) обязательном социальном
страховании в соответствии с Кодексом
Республики Казахстан об административных
правонарушениях
Форма
Отчет о списании сумм штрафов на основании постановлений о
прекращении исполнения постановлений о наложении административных штрафов и решений о списании сумм штрафов
"__" _________ 20__ г.
___________________________________________________
(наименование департамента государственных доходов)
№ п/п
Код органа государственных доходов
ИИН/БИН налогоплательщика
РНН налогоплательщика (при отсутствии ИИН/БИН)
Наименование налогоплательщика
КБК
Номер, дата постановления о прекращении исполнения/решения о списании
Дата списания
Сумма списанного штрафа (тенге)
Ф.И.О. исполнителя по списанию
Должность исполнителя по списанию
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Итого:
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Руководитель (заместитель)
органа государственных доходов ______________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его
наличии), подпись, печать)