Қарағанды облысындағы облыстық маңызы бар қалалардың бірқатар құрамдас бөліктеріне атау беру және кейбір ауылдық елді мекендерді қайта атау туралы
Қарағанды облысы әкімдігінің 2015 жылғы 5 маусымдағы № 30/04 бірлескен қаулысы және Қарағанды облыстық мәслихатының 2015 жылғы 25 маусымдағы XХXV сессиясының № 399 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 7 шілдеде № 3322 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 8 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Заңына сәйкес, Қазақстан Республикасы Үкіметі жанындағы Республикалық ономастика комиссиясының 2014 жылғы 7 қарашадағы және Қарағанды облысы әкімдігінің жанындағы облыстық ономастика комиссиясының 2014 жылғы 3 желтоқсандағы қорытындылары негізінде Қарағанды облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Қарағанды облыстық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Қарағанды қаласының көшелеріне келесі атаулар:
"Күнгей" шағын ауданы бойынша:
3-көшеге – Мұхаметхан Сейітқұлов есімі;
6-көшеге – Батыр Баян есімі;
7-көшеге – Игілік би есімі;
8-көшеге – Нәзір Төреқұлов есімі;
9-көшеге – Нұртас Оңдасынов есімі;
10-көшеге – Фазыл Кәрібжанов есімі;
11-көшеге – Кәрім Мыңбаев есімі;
12-көшеге – Шолпан Жандарбекова есімі;
14-көшеге – Ніл Мазитов есімі;
4-көшеге – Зада Қажыбеков есімі;
13-көшеге – Әбікен Төлеубаев есімі;
17-көшеге – Мәтен Рахымбеков есімі;
18-көшеге – Жақан Смақов есімі;
19-көшеге – Жүсіпбек Алтайбаев есімі;
20-көшеге – Ақселеу Сейдімбек есімі;
"Қалалық әуежай" шағын ауданы бойынша:
1-көшеге – Қайролла Қабжанов есімі;
2-көшеге – Ғабдолла Құлқыбаев есімі;
3-көшеге – Жұмаш Әубәкіров есімі;
4-көшеге – Кәрібоз Шектібаев есімі берілсін.
2. Балқаш қаласындағы 3-шағын ауданға – Жидебай батыр есімі берілсін.
3. Бұқар жырау ауданының келесі ауылдық елді мекендері:
Корнеевка ауылы – Керней ауылы;
Молодецкое ауылы – Жаңаталап ауылы деп қайта аталсын.
4. Осакаров ауданының келесі ауылдық елді мекені және аймағы:
Дальний ауылдық округі – Жансары ауылдық округі;
Дальний ауылдық округі бойынша:
Лиманное ауылы – Басқорық ауылы деп қайта аталсын.
5. Осы Қарағанды облысының әкімдігі және Қарағанды облыстық мәслихатының бірлескен қаулысы және шешімінің орындалуын бақылау Қарағанды облысы әкімінің жетекшілік жасайтын орынбасарына және Қарағанды облыстық мәслихатының әлеуметтік-мәдени даму және халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі тұрақты комиссиясына (С.М. Әдекенов) жүктелсін.
6. Осы Қарағанды облысының әкімдігі және Қарағанды облыстық мәслихатының бірлескен қаулысы және шешімі алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қарағанды облысының әкімі
Н. Әбдібеков
Қарағанды облыстық
мәслихаты сессиясының төрағасы
Д. Чернов
Қарағанды облыстық
мәслихатының хатшысы
Н. Дулатбеков

О наименовании ряда составных частей городов областного значения и переименовании некоторых сельских населенных пунктов в Карагандинской области
Совместное постановление акимата Карагандинской области от 5 июня 2015 года № 30/04 и решение XXXV сессии Карагандинского областного маслихата от 25 июня 2015 года № 399. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 7 июля 2015 года № 3322
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 8 декабря 1993 года "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", на основании заключения Республиканской ономастической комиссии при Правительстве Республики Казахстан от 7 ноября 2014 года и областной ономастической комиссии при акимате Карагандинской области от 3 декабря 2014 года акимат Карагандинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ и Карагандинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Присвоить следующие наименования улицам города Караганды:
по микрорайону "Кунгей":
3-улице – имя Мухаметхана Сеиткулова;
6-улице – имя Батыра Баяна;
7-улице – имя Иглика бия;
8-улице – имя Назира Турекулова;
9-улице – имя Нуртаса Ондасынова;
10-улице – имя Фазыла Карибжанова;
11-улице – имя Карима Мынбаева;
12-улице – имя Шолпан Джандарбековой;
14-улице – имя Нила Мазитова;
4-улице – имя Зада Кажибекова;
13-улице – имя Абыкена Толеубаева;
17-улице – имя Матена Рахимбекова;
18-улице – имя Жакана Смакова;
19-улице – имя Жусупбека Алтайбаева;
20-улице – имя Акселеу Сейдимбека;
по микрорайону "Городской аэропорт":
1-улице – имя Хайруллы Кабжанова;
2-улице – имя Габдуллы Кулкыбаева;
3-улице – имя Жумаша Аубакирова;
4-улице – имя Карибоза Шектыбаева.
2. Присвоить 3 микрорайону города Балхаш – имя Жидебая батыра.
3. Переименовать следующие сельские населенные пункты Бухар-Жырауского района:
село Корнеевка – на село Керней;
село Молодецкое – на село Жанаталап.
4. Переименовать следующий сельский населенный пункт и регион Осакаровского района:
сельский округ Дальний – на сельский округ Жансары;
по сельскому округу Дальний:
село Лиманное – на село Баскорык.
5. Контроль за исполнением настоящего совместного постановления акимата Карагандинской области и решения Карагандинского областного маслихата возложить на курирующего заместителя акима Карагандинской области и постоянную комиссию Карагандинского областного маслихата по вопросам социально-культурного развития и социальной защите населения (С.М. Адекенов).
6. Настоящее совместное постановление акимата Карагандинской области и решение Карагандинского областного маслихата вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня их первого официального опубликования.
Аким Карагандинской области
Н. Абдибеков
Председатель сессии Карагандинского
областного маслихата
Д. Чернов
Секретарь Карагандинского
областного маслихата
Н. Дулатбеков