Приозерск қаласының тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің ережесін бекіту туралы
Қарағанды облысы Приозерск қаласы әкімдігінің 2015 жылғы 15 қаңтардағы № 2/2 қаулысы. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 16 ақпанда № 2976 болып тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысы Приозерск қаласы әкімдігінің 2016 жылғы 23 маусымдағы № 22/2 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысы Приозерск қаласы әкімдігінің 23.06.2016 № 22/2 қаулысымен.
Ескерту. Қаулының тақырыбы жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Приозерск қаласының әкімдігінің 02.03.2015 № 9/1 (алғаш ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкімшілік рәсімдер туралы" Заңдарын басшылыққа ала отырып, Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 29 қазандағы № 410 "Қазақстан Республикасы мемлекеттік органының үлгі ережесін бекіту туралы" Жарлығына сәйкес, Приозерск қаласы әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Приозерск қаласының тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің ережесі (бұдан әрі – Ереже) қосымшаға сәйкес бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Приозерск қаласының әкімдігінің 02.03.2015 № 9/1 (алғаш ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Приозерск қаласы әкімдігінің 2013 жылғы 28 ақпандағы № 07/58 "Приозерск қаласының тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің ережесін бекіту туралы" қаулысының күші жойылсын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Приозерск қаласы әкімінің орынбасары Д.Ш. Сәденовке жүктелсін.
4. Осы қаулы алғаш ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қала әкімі
Қ. Камзин
Приозерск қаласы әкімдігінің
2015 жылғы 15 қаңтардағы № 2/2
қаулысымен бекітілген
"Приозерск қаласының тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің ережесі
Ескерту. Ереженің тақырыбы жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Приозерск қаласының әкімдігінің 02.03.2015 № 9/1 (алғаш ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Жалпы ережелер
1. "Приозерск қаласының тұрғын үй коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі" мемлекеттік мекемесі Приозерск қаласының тұрғын үй коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласында мемлекеттік басқару және бақылау міндеттерін орындауға уәкілетті мемлекеттік орган болып табылады (бұдан әрі - Мекеме).

Об утверждении Положения государственного учреждения "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции города Приозерск"
Постановление акимата города Приозерск Карагандинской области от 15 января 2015 года № 2/2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 16 февраля 2015 года № 2976. Утратило силу постановлением акимата города Приозерск Карагандинской области от 23 июня 2016 года № 22/2
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Приозерск Карагандинской области от 23.06.2016 № 22/2.
Сноска. Заголовок постановления - в редакции постановления акимата города Приозерск Карагандинской области от 02.03.2015 № 9/1 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
Руководствуясь Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах", в соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 29 октября 2012 года № 410 "Об утверждении Типового положения государственного органа Республики Казахстан", акимат города Приозерск ПОСТАНОВИЛ:
1. Утвердить Положение государственного учреждения "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции города Приозерск" (далее – Положение) согласно приложению.
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления акимата города Приозерск Карагандинской области от 02.03.2015 № 9/1 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
2. Постановление акимата города Приозерск от 28 февраля 2013 года № 07/58 "Об утверждении положения государственного учреждения "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Приозерск" отменить.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Приозерск Саденова Д.Ш.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Аким города
К. Камзин
Утверждено постановлением
акимата города Приозерск
№ 2/2 от 15 января 2015 г.
Положение государственного учреждения "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции города Приозерск
Сноска. Заголовок положения - в редакции постановления акимата города Приозерск Карагандинской области от 02.03.2015 № 9/1 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции города Приозерск" является государственным органом, уполномоченным на выполнение функций государственного управления и контроля в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции города Приозерск (далее - Учреждение).

Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Приозерск қаласының әкімдігінің 02.03.2015 № 9/1 (алғаш ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Мекеме өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасы Президентінің және Үкіметінің актілеріне, өзге нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Мекеме мемлекеттік мекеменің ұйымдастыру-құқықтық нысанында заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөр және мөртаңбасы, белгіленген үлгідегі бланкілер, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары бар .
4. Мекеме азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. Мекеме заңнамаға сәйкес уәкілетті болса, мемлекет атынан азаматтық-құқықтық қатынас тарапы болуға құқығы бар.
6. Мекеме өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамамен белгіленген тәртіпте Мекеме басшысының бұйрығымен ресімделетін шешімдерді қабылдайды.
7. Мекеме құрылымы және штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
8. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 101100, Қарағанды облысы, Приозерск қаласы, Пушкин көшесі, 7.
9. Мемлекеттік органның толық атауы:
мемлекеттік тілде - "Приозерск қаласының тұрғын үй коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі" мемлекеттік мекемесі;
орыс тілінде - государственное учреждение "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции города Приозерск".
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Приозерск қаласының әкімдігінің 02.03.2015 № 9/1 (алғаш ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
10. Осы Ереже Мекеменің құрылтай құжаты болып табылады.
11. Мекеме қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
12. Бөлімге кәсіпкерлік субъектілермен мекеменің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер мекемеге заң актілерінде кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда мұндай қызметтен алынған кірістер мемлекеттік бюджеттің кірісіне жолданады.
2. Мемлекеттік органның миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
13. Мекеменің миссиясы: тұрғын үй коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласында қызметті бақылау және жүзеге асыру.

Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления акимата города Приозерск Карагандинской области от 02.03.2015 № 9/1 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
2. Учреждение осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Учреждение является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Учреждение вступает в гражданско – правовые отношения от собственного имени.
5. Учреждение имеет право выступать стороной гражданско – правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
6. Учреждение по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Учреждения.
7. Структура и лимит штатной численности Учреждения утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
8. Местонахождение юридического лица: 101100, Карагандинская область, город Приозерск, улица Пушкина, 7.
9. Полное наименование государственного органа:
на государственном языке – "Приозерск қаласының тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын-үй инспекциясы бөлімі" мемлекеттік мекемесі;
на русском языке – государственное учреждение "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции города Приозерск".
Сноска. Пункт 9 - в редакции постановления акимата города Приозерск Карагандинской области от 02.03.2015 № 9/1 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
10. Настоящее Положение является учредительным документом Учреждения.
11. Финансирование деятельности Учреждения осуществляется из местного бюджета.
12. Учреждению запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного Учреждения.
Если Учреждению законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного органа
13. Миссия Учреждения: контроль и осуществление деятельности в сфере жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог.

14. Мекеме заңнамалық актілерге сәйкес келесі міндеттерді жүзеге асырады:
1) жоспарларды, қаланың экономикалық және әлеуметтік даму бағдарламаларын, соның ішінде әкімшісі Мекеме болып шығатын бюджеттік бағдарламаларды әзірлеуге қатысады және оларды Приозерск қалалық мәслихаттың сессиясында бекіту үшін қала әкімдігіне енгізеді;
2) коммуналдық меншіктегі су құбырларының, тазарту құрылғыларының, жылу және электр желілерінің және басқа көлік және инженерлік инфрақұрылым нысандарының пайдалануын ұйымдастырады;
3) қала ішіндегі қоғамдық жолаушылар тасымалын ұйымдастырады;
4) автомобиль жолдарын қайта құруды, жөндеуді және күтіп-ұстауды қамтамасыз етеді;
5) ағымдағы автомобиль жолдарын жөндеу жұмыстарынан басқа мемлекеттік қабылдау комиссиясымен аяқталған жол жұмыстарын пайдалануға қабылдауды жүзеге асырады;
6) мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін бөлуді ұйымдастырады;
7) мемлекеттік тұрғын үй қорының сақталуын қамтамасыз етеді;
8) Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес азаматтардың кейбір санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз етеді;
9) азаматтық қорғаныс мәселелері бойынша іс-шараларды ұйымдастыруды қамтамасыз етеді;
10) мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйге мұқтаж азаматтарды есепке және кезекке қоюды жүзеге асырады;
11) табиғи және техногенді сипаттағы төтенше жағдай салдарын алдын алу және жою бойынша күш және құралдарды қолдануға дайындық ұйымдастыруды қамтамасыз етеді, жәбірленгендерге көмек көрсетеді;
12) қоғамдық орындарды абаттандыру және сыртқы келбетін қалпына келтіру мәселелерін шешеді;
13) мемлекеттік тұрғын үй қорынан пәтерлердің жекешелендіруін ұйымдастырады;
14) тұтынушылардың жылу пайдаланатын қондырғыларын пайдалануын және техникалық жай-күйін бақылауды жүзеге асырады;
15) жылу желілері бойынша жөндеу-қалпына келтіру жұмыстарын дайындау мен жүзеге асыруды және олардың күзгі-қысқы кезеңде жұмыс істеуін бақылауды жүзеге асырады;
16) жылу желілеріндегі (магистральдық, орамішілік) технологиялық бұзушылықтарды тексеруді жүргізеді;
17) жылу желілерін (магистральдық, орамішілік) жөндеу жоспарларын келісім жасайды;
18) барлық қуаттағы жылыту қазандықтары мен жылу желілерінің (магистральдық, орамішілік) күзгі-қысқы жағдайларда жұмысқа әзірлігі паспорттарын береді;
19) қайталанатын (шунтталатын) электр беру желілері мен қосалқы станцияларды жобалауды және салуды келісім жасайды;
20) тұрғын үй қатынастары саласын қадағалайды;
21) қауіпті техникалық құрылғыларды пайдаланатын (лифт, эскалатор, фуникулер), коммуналдық-тұрмыстық бағыттағы құрастыру объектілерінде (тұрғын үй қоры, қонақ-үй және сауда кешені), Кондоминиум объектілерінде қауіпсіздікті қамтамасыз етеді;

14. Учреждение в соответствии с законодательными актами осуществляет следующие задачи:
1) участвует в разработке планов, экономических и социальных программ развития города, в том числе бюджетных программ, администратором которых выступает Учреждение, и вносит их на акимат города для утверждения на сессии Приозерского городского маслихата;
2) организует эксплуатацию водопроводов, очистных сооружений, тепловых и электрических сетей, находящихся в коммунальной собственности, и других объектов транспортной и инженерной инфраструктуры;
3) организует внутригородские общественные пассажирские перевозки;
4) обеспечивает реконструкцию, ремонт и содержание автомобильных дорог;
5) осуществляет приемку в эксплуатацию законченных дорожных работ государственной приемочной комиссией, кроме работ по текущему ремонту автомобильных дорог;
6) организует распределение жилья из государственного коммунального жилищного фонда;
7) обеспечивает сохранение государственного жилищного фонда;
8) обеспечивает жильем отдельные категории граждан в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан;
9) обеспечивает организацию мероприятий по вопросам гражданской обороны;
10) осуществляет постановку на учет и очередность граждан, нуждающихся в жилье из государственного жилищного фонда;
11) обеспечивает организацию по подготовке и поддержанию в готовности к применению сил и средств по предупреждению и ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, оказывает помощь пострадавшим;
12) решает вопросы благоустройства и внешнего оформления общественных мест;
13) организует приватизацию жилья из государственного жилищного фонда;
14) осуществляет контроль за эксплуатацией и техническим состоянием теплоиспользующих установок потребителей;
15) осуществляет контроль за подготовкой и осуществлению ремонтно-восстановительных работ по тепловым сетям и их функционирования в осенне-зимний период;
16) проводит расследования технологических нарушений на тепловых сетях (магистральных, внутриквартальных);
17) согласовывает планы ремонта тепловых сетей (магистральных, внутриквартальных);
18) выдает паспорта готовности отопительных котельных всех мощностей и тепловых сетей (магистральных, внутриквартальных) к работе осенне-зимних условиях;
19) согласовывает проектирование и строительство дублирующих (шунтирующих) линий электропередачи и подстанций;
20) осуществляет контроль в сфере жилищных отношений;
21) обеспечивает безопасность объектов кондоминиума организациями, эксплуатирующими опасные технические устройства (лифты, эскалаторы, фуникулеры), смонтированные на объектах коммунально-бытового назначения (жилищный фонд, развлекательные, торговые и гостиничные комплексы);

22) қалдықтарды басқару бағдарламаларына өз міндетіне сәйкес келісім жасайды;
23) табиғатты қорғау іс-шарасы жоспарларын өз міндетіне сәйкес келісім жасайды;
24) коммуналдық қалдықтарға байланысты мемлекеттік саясатты жүзеге асырады;
25) коммуналдық қалдықтарға байланысты ғылыми-зерттеу және тәжірбиелі-конструкторлық жұмыстарды ұйымдастырады;
26) инновациялық технологияларды енгізу саласын және энергоүнемдеуді үйлестіру және ұйымдастырады.
27) өзіне жүктелген міндеттерге сәйкес кондоминиум объектісінде және үйдің маңындағы аумақта үй-жай (пәтер) меншік иесінің ортақ мүлкін қолдану, күтіп-ұстау, пайдалану және жөндеу тәртібінің сақталуына бақылау функцияларын жүзеге асырады;
28) өзіне жүктелген міндеттерге сәйкес тұрғын үйлерде (тұрғын ғимараттарда) үйге ортақ жылуды, энергияны, газды және су ресурстарын есептейтін аспаптардың болуына бақылау функцияларын жүзеге асырады;
29) өзіне жүктелген міндеттерге сәйкес кондоминиум объектісіндегі үй-жай меншік иелерінің ортақ мүліктің және оның инженерлік жабдықтарының техникалық жай-күйіне, қолданыстағы нормативтік-техникалық және жобалық құжаттамаларға сәйкес оны күтіп-ұстау және жөндеу бойынша жұмыстардың уақытында орындалуына бақылау функцияларын жүзеге асырады;
30) өзіне жүктелген міндеттерге сәйкес тұрғын үйді (тұрған ғимаратты) маусымдық пайдалануға дайындау жөніндегі іс-шараларды жүзеге асыруға бақылау функцияларын жүзеге асырады;
31) өзіне жүктелген міндеттерге сәйкес қабылданған шешімдерді және анықталған бұзушылықтарды жою жөніндегі нұсқаманы орындауға мемлекеттік бақылау функцияларын жүзеге асырады;
32) өзіне жүктелген міндеттерге сәйкес тексеруді Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 6 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы" Заңына сәйкес жүргізеді.
Ескерту. 14-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қарағанды облысы Приозерск қаласының әкімдігінің 02.03.2015 № 9/1 (алғаш ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
15. Мекеме Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген міндеттерді жүзеге асырады.
16. Мекеменің құқықтары және міндеттері:
1) белгіленген тәртіпте мемлекеттік органдардан, лауазымды тұлғалардан, жеке тұлғалардан, барлық меншік түріндегі ұйымдардан және кәсіпорындардан Мекемеге жүктелген міндеттерді орындау үшін қажетті ақпаратты сұрату және алу;
2) Мекемеге жүктелген міндеттер мен қызметтерге сәйкес шараларды іске асыру барысында, басқа басқармалар мен мекемелердің қызметкерлерін, олырдың басшыларының келісімімен, тарту туралы ұсыныс жасайды.

22) согласовывает программы управления отходами в пределах своей компетенции;
23) согласовывает планы природоохранных мероприятий в пределах своей компетенции;
24) реализует государственную политику в области обращения с коммунальными отходами;
25) организует проведение прикладных научно-исследовательских и опытно-конструкторских работ в области обращения с коммунальными отходами;
26) координирует и организует работы в сфере внедрения инновационных технологий и энергосбережения.
27) в соответствии с возложенными на нее полномочиями осуществляет функции государственного контроля за соблюдением порядка использования, содержания, эксплуатации и ремонта общего имущества собственников помещений (квартир) в объекте кондоминиума и территорий прилегающей к объекту кондоминиума;
28) в соответствии с возложенными на нее полномочиями осуществляет функции государственного контроля за наличием в жилых домах (жилых зданиях) общедомовых приборов учета тепло-, энерго-, газо- и водоресурсов;
29) в соответствии с возложенными на нее полномочиями осуществляет функции государственного контроля за техническим состоянием общего имущества собственников помещений в объекте кондоминиума и его инженерного оборудования, своевременным выполнением работ по его содержанию и ремонту в соответствии с действующими нормативно-техническими и проектными документами;
30) в соответствии с возложенными на нее полномочиями осуществляет функции государственного контроля за осуществлением мероприятий по подготовке жилого дома (жилого здания) к сезонной эксплуатации;
31) в соответствии с возложенными на нее полномочиями осуществляет функции государственного контроля за выполнением принятых решений и предписаний по устранению выявленных нарушений;
32) проводят проверки в соответствии с Законом Республики Казахстан от 6 января 2011 года "О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан".
Сноска. Пункт 14 с изменениями, внесенными постановлением акимата города Приозерск Карагандинской области от 02.03.2015 № 9/1 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
15. Учреждение осуществляет функции, установленные законодательством Республики Казахстан.
16. Права и обязанности Учреждения:
1) запрашивать и получать в установленном порядке от государственных органов, должностных лиц, физических лиц, организаций и предприятий всех форм собственности информацию, необходимую для выполнения возложенных на Учреждение функций и задач;
2) выходит с предложениями о привлечении работников других управлений и организаций с согласия их руководителей к осуществлению мероприятий, проводимых Учреждением в соответствии с возложенным на него задачами и функциями.

3) тұрғын үй қорын күтіп-ұстау ережелерін бұзушылықтарды жою туралы орындалуы міндетті нұсқама шығаруға құқығы бар.
Ескерту. 16-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қарағанды облысы Приозерск қаласының әкімдігінің 02.03.2015 № 9/1 (алғаш ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
3. Мемлекеттік органның қызметін ұйымдастыру
17. Мекеменің басшылығы мекемеге жүктелген міндеттері мен функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болып табылатын бірінші басшымен жүзеге асырылады.
18. Мекеменің бірінші басшысын Приозерск қаласының әкімі тағайындайды және қызметтен босатады.
19. Мекеменің бірінші басшысы:
1) сыбайлас жемқорлық көріністеріне қарсы тұруға, сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтарға не сыбайлас жемқорлықпен жымдасқан немесе сыбайлас жемқорлық үшін жағдай туғызатын әрекеттерге жол бермеуге тиіс;
2) Мекеме қызметкерлерінің міндеттері мен өкілеттігін белгілейді;
3) заңдарға сәйкес актілермен мекеменің қызметкерлерін қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
4) Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген тәртіппен мекеменің қызметкерлеріне мадақтау шарасын, тәртіптік жаза қолданады;
5) мекеменің актілеріне, қаржы және өкімгерлік құжаттарына қол қояды;
6) мемлекеттік органдарда, өзге де ұйымдарда мекемені білдіреді;
7) Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
20. Бөлімнің бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
4. Мемлекеттік органның мүлкі
21. Мекеменің заңнамамен қарастырылған жағдайда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
Мекеменің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған және Қазақстан Республикасының заңнамасымен тыйым салынбаған өзге көздер есебінен қарастырылады (ақшалай кірісті қоса алғанда).
22. Мекемеге бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
23. Мекеменің өзіне бекітілген мүлік пен қаржыландыру жоспары бойынша берілген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті дербес оқшаулауға немесе өзге тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
24. Мекемені қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес жүзеге асырылады.

3) выносят обязательные для исполнения Предписания по устранению нарушений правил содержания общего имущества объекта кондоминиума.
Сноска. Пункт 16 с изменениями, внесенными постановлением акимата города Приозерск Карагандинской области от 02.03.2015 № 9/1 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
3. Организация деятельности государственного органа
17. Руководство Учреждения осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Учреждение задач и осуществление им своих функций.
18. Первый руководитель Учреждения назначается на должность и освобождается от должности акимом города Приозерск.
19. Полномочия первого руководителя Учреждения:
1) должен противостоять проявлениям коррупции, не допускать коррупционных правонарушений либо деяний, сопряженных с коррупцией или создающих условия для коррупции;
2) определяет обязанности и полномочия работников Учреждения;
3) в соответствии с законодательными актами назначает и освобождает от должности работников Учреждения;
4) в установленном законодательством порядке принимает меры поощрения, налагает дисциплинарные взыскания на сотрудников Учреждения;
5) подписывает акты, финансовые и распорядительные документы Учреждения;
6) представляет Учреждение в государственных органах, иных организациях;
7) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
20. Исполнение полномочий первого руководителя Учреждения в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество государственного органа
21. Учреждение может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество Учреждения формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
22. Имущество, закрепленное за Учреждением, относится к коммунальной собственности.
23. Учреждение не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного органа
24. Реорганизация и упразднение Учреждения осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.