Арал қаласының көшелері мен тұйығын қайта атау туралы
Қызылорда облысы Арал ауданы әкімдігінің 2015 жылғы 03 шілдедегі N 183-қ қаулысы және Қызылорда облысы Арал аудандық мәслихатының 2015 жылғы 03 шілдедегі N 237 шешімі. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 30 шілдеде N 5077 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңдарына, "Әкімшілік-аумақтық бірліктерге, елді мекендердің құрамдас бөліктеріне атау беру, оларды қайта атау, сондай-ақ олардың транскрипциясын нақтылау мен өзгерту кезінде тиісті аумақ халқының пікірін ескеру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 ақпандағы № 138 қаулысына және Қызылорда облыстық ономастикалық комиссиясының 2015 жылғы 24 сәуірдегі № 1 және 2015 жылғы 6 мамырдағы № 1 қорытындыларына сәйкес Арал ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Арал аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Арал қаласының келесі көшелері мен тұйығы:
1) Ленинград көшесін Алданыш Халықұловтың есімімен;
2) Мостовая көшесін Әбдіқазы Баймырзаевтың есімімен;
3) Д.Менделеев көшесін Қайберен Каденовтың есімімен;
4) Б.Белинский көшесін Бержан Төремұратовтың есімімен;
5) А.Пушкин тұйығы Ғани Шектібаевтың есімімен қайта аталсын.
2. Осы қаулы мен шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Арал ауданының Арал аудандық мәслихаттың
әкімі кезекті отыз сегізінші сессиясының
төрағасы
А.С.Мұхимов Ж.Жалғасбеков
Арал аудандық мәслихатының
хатшысы
К.Данабай

О переименовании улиц и переулка города Аральск
Постановление Аральского районного акимата Кызылординской области от 03 июля 2015 года N 183-қ и решение Аральского районного маслихата Кызылординской области от 03 июля 2015 года N 237. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 30 июля 2015 года N 5077
В соответствии с Законами Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 февраля 2014 года № 138 "Об утверждении правил учета мнения населения соответсвующей территории при наименовании, переименовании административно-территориальных единиц, составных частей населенных пунктов, а также уточнении и изменении транcкрипции их наименований" и заключениями Кызылординской областной ономастической комиссии от 24 апреля 2015 года № 1 и от 6 мая 2015 года № 1 Аральский районный акимат ПОСТАНОВЛЯЕТ и Аральский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Переименовать следующие улицы и переулок города Аральск:
1) улицу Ленинград именем Алданыша Халықұлова;
2) улицу Мостовая именем Әбдіқазы Баймырзаева;
3) улицу Д.Менделеева именем Қайберен Каденова;
4) улицу Б.Белинского именем Бержана Төремұратова;
5) переулок А.Пушкина именем Ғани Шектібаева.
2. Настоящее постановление и решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования.
Аким Аральского Председатель очередной тридцать
района восьмой сессий Аральского
районного маслихата
А.С.Мухимов Ж.Жалгасбеков
Секретарь Аральского районного
маслихата
К.Данабай