Ұлы Отан соғысының қатысушыларына, мүгедектігі бар адамдарға және соларға теңестірілген тұлғаларға амбулаториялық емделу кезінде дәрілік заттарды қосымша тегін беру туралы
Маңғыстау облыстық мәслихатының 2015 жылғы 27 ақпандағы № 22/350 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2015 жылғы 03 сәуірде № 2659 болып тіркелді.
Ескерту. Шешімнің тақырыбы жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы мәслихатының 09.12.2022 № 16/180 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Кодексінің 12 бабының 1 тармағының 5) тармақшасына сәйкес, Маңғыстау облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы мәслихатының 09.12.2022 № 16/180 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1. Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектігі бар адамдар және соларға теңестірілген тұлғаларды амбулаториялық емделу кезінде тегін қамтамасыз ету үшін дәрілік заттардың қосымша тізімі, осы шешімнің қосымшасына сәйкес бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы мәслихатының 09.12.2022 № 16/180 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Маңғыстау облыстық мәслихаты аппаратының басшысы (Д.Сейбағытов) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде және бұқаралық ақпарат құралдарында оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы
Қ. Дербісов
Облыстық
мәслихат хатшысы
Б. Жүсіпов
"КЕЛІСІЛДІ"
"Маңғыстау облысының денсаулық
сақтау басқармасы" мемлекеттік
мекемесінің басшысы
Р.Ф. Бектубаев
27 ақпан 2015 жыл.
"Маңғыстау облысының экономика
және бюджеттік жоспарлау
басқармасы" мемлекеттік мекемесі
басшысының міндетін атқарушы
И.И. Құрман
27 ақпан 2015 жыл. Ор
Маңғыстау облыстық мәслихатының
2015 жылғы 27 ақпандағы
№ 22/350 шешімімен бекітілген
Ұлы Отан соғысының қатысушылары,мүгедектігі бар адамдар және соларға теңестірілген тұлғаларды амбулаториялық емделу кезінде тегін қамтамасыз ету үшін дәрілік заттардың қосымша тізімі
Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы мәслихатының 09.12.2022 № 16/180 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Аурулардың атаулары
Дәрілік заттардың атаулары
1
Көз аурулары (катаракта, глаукома, конъюктивит)
витаминды көз тамшылары;
ісіп қызаруға қарсы көз тамшылары;
көз майы
2
Психикалық, неврологиялық аурулар (деменция, Альцгеймер ауруы)
галантамин;
мемантин;
донепезил
3
Ас қорыту мүшелерінің аурулары (асқазан ауруы, дуоденит, панкреатит, өт шығару жолдарының дискенезиясы)
антацидтер (алюмини магний гидрототығы, висмута рикалиядицитрат, фамотидин, омепразол);
құсыққа қарсы препараттар (домперидол, метаклопрамид);
спазмолитиктер (дротаверин, платифиллин);
іш жүргізетін (лактулоза, бисакодил);
ферменттер (панкреатин);
гепатопротекторлар (урсодезоксихол қышқылы, эссенциале, аргин);
жел қуатын құралдар (симетикон)
4
Тыныс алу мүшелерінің аурулары (бронхит, бронхоэктотикалық ауру)
муколитиктер (амброксол, бромгексин, ацетилцистеин);
назальды препараттар (нафазолин, бекламетазон)
5
Урологиялық аурулар (қуық асты безінің аденомасы, цистит)
гидрохлортиазид;
этакрин қышқылы;
тамсулозин
6
Тері аурулары (дерматит, экзема, псориаз, микозы)
клотримозол;
миконазол;
7
Қабынуға қарсы және қышуға қарсы дәрмектер
бетамезон;
мометазон;
гидрокортизон
8
Медициналық мақсаттағы бұйымдар
катетерлер;
жіңішке таяқ;
нәжіс сауыты;
зәр сауыты
9
Тісті протездеу
протез, имплант
10
Естуді протездеу
есту аппараты
11
Көзілдірік оптикасы
көзілдіріктер, жиектеме, әйнек

О дополнительном бесплатном предоставлении лекарственных средств при амбулаторном лечении участникам Великой Отечественной войны, лицам с инвалидностью и лицам, приравненным к ним
Решение акимата Мангистауской области от 27 февраля 2015 года № 22/350. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области от 03 апреля 2015 года № 2659.
Сноска. Заголовок решения в редакции решения маслихата Мангистауской области от 09.12.2022 № 16/180 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 5) пункта 1 статьи 12 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения", Мангистауский областной маслихат РЕШИЛ:
Сноска. Преамбула - в редакции решения маслихата Мангистауской области от 09.12.2022 № 16/180 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить дополнительный перечень лекарственных средств для бесплатного обеспечения при амбулаторном лечении участников Великой Отечественной войны, лиц с инвалидностью и лиц, приравненных к ним, согласно приложению к настоящему решению.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Мангистауской области от 09.12.2022 № 16/180 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Руководителю аппарата Мангистауского областного маслихата (Сейбагытов Д.) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции, его официальное опубликование в информационно-правовой системе "Әділет" и в средствах массовой информации.
3. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
К. Дербисов
Секретарь
областного маслихата
Б. Жусупов
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель государственного
учреждения "Управление здравоохранения
Мангистауской области"
Бектубаев Р.Ф.
27 февраля 2015 год.
Исполняющая обязанности руководителя
государственного учреждения
"Управление экономики и бюджетного
планирования Мангистауской области"
Курман И.И.
27 февраля 2015 год.
Утверждено
решением Мангистауского
областного маслихата
от 27 февраля 2015 года № 22/350
Дополнительный перечень лекарственных средств для бесплатного обеспечения при амбулаторном лечении участников Великой Отечественной войны, лиц с инвалидностью и лиц, приравненных к ним
Сноска. Приложение - в редакции решения маслихата Мангистауской области от 09.12.2022 № 16/180 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Наименования болезней
Наименования
лекарственных средств
1
Глазные болезни (катаракта, глаукома, конъюктивиты)
глазные капли витаминные;
противовоспалительные глазные капли;
мазь глазная
2
Психические, неврологические заболевания (деменция, болезнь Альцгеймера):
галантамин;
мемантин;
донепезил
3
Заболевания органов пищеварения (гастрит, дуоденит, панкреатит, дискенезия желчевыводящих путей)
антациды (алюминия гидроокись магния, висмута трикалиядицитрат, фамотидин, омепразол);
противорвотные препараты (домперидол, метаклопрамид);
спазмолитики (дротаверин, платифиллин);
слабительные (лактулоза, бисакодил);
ферменты (панкреатин);
гепатопротекторы (урсодезоксихолевая кислота, эссенциале, аргин);
ветрогонные средства (симетикон)
4
Заболевания органов дыхания (бронхит, бронхоэктотическая болезнь)
муколитики (амброксол, бромгексин, ацетилцистеин);
назальные препараты (нафазолин, бекламетазон)
5
Урологические заболевания (аденома простаты, цистит):
гидрохлортиазид;
этакриновая кислота;
тамсулозин
6
Кожные заболевания (дерматит, экзема, псориаз, микозы)
клотримазол;
миконазол
7
Противовосполительные и противозудные средства
бетамезон;
мометазон;
гидрокортизон
8
Изделия медицинского назначения
катетеры;
трость;
калоприемники;
мочеприемники
9
Зубопротезирование
протез, имплант
10
Слухопротезирование
слуховой аппарат
11
Очковая оптика
очки, оправа, стекло