Бюджеттік қаражат есебінен елді мекен шегінен тысқары жерлерде емделу үшін Маңғыстау облысы азаматтарына тегін жол жүруді ұсыну туралы
Маңғыстау облыстық мәслихатының 2015 жылғы 17 наурыздағы № 23/376 шешімі. Маңғыстау облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 24 сәуірде № 2694 болып тіркелді. Күші жойылды-Маңғыстау облыстық мәслихатының 2019 жылғы 10 желтоқсандағы № 32/387 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Маңғыстау облыстық мәслихатының 10.12.2019 № 32/387 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Қазақстан Республикасының Кодексіне, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес облыстық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Уәкілетті органның медициналық көрсеткіштері бойынша дәрігерлік-кеңес беру комиссиясының анықтамасы болған жағдайда, елді мекен шегінен тысқары жерлерге емделуге жіберілген Маңғыстау облысының азаматтарына және оның аумағында тұратын оралмандарға, сондай-ақ науқасты алып жүруші тұлғаға (бір адамнан аспау керек) тегін жол жүру құқығы берілсін.
2. Республикалық медициналық мекемелерде жоғары мамандандырылған медициналық көмек алған жағдайда, науқастың және оны алып жүруші тұлғаның барып-қайту жол жүру құнын төлеу жүргізілсін. Жоғары мамандандырылған медициналық көмек көрсету бойынша комиссиясының шешімімен мамандандырылған медициналық көмек алуға жіберілген науқастың теміржол көлігімен жүрген шығыны өтелсін.
2.1. Уәкілетті органмен жіберілген науқасты ауруханаға жатқызудан бас тартылған жағдайда, жол жүру шығыны республикалық медициналық ұйымының шығару үзіндісіз өтелсін.
3. Медициналық көрсеткіштер бойынша елді мекен шегінен тысқары жерлерге жіберілген науқастар және оны алып жүруші тұлғалар (бір адамнан аспау керек) темір жол көлігімен жол жүрген жағдайда, плацкарттық (купелік) вагондардың тарифі бойынша көрсетілген темір жол билеттеріне сәйкес барып-қайту жол шығындарын төлеу жүзеге асырылады.
4. Медициналық көрсеткіштер бойынша елді мекен шегінен тысқары жерлерге жіберілген науқастар және оны алып жүруші тұлғалар (бір адамнан аспау керек) дәрігерлік-кеңес беру комиссиясының қорытындысыз әуе көлігі арқылы ұшатын жағдайда, жол шығындарын төлеу темір жол көлігінің плацкарттық вагоны билеттері құнынан аспайтын мөлшерде жүргізіледі.

О предоставлении гражданам Мангистауской области бесплатного проезда за пределы населенного пункта на лечение за счет бюджетных средств
Решение маслихата Мангистауской области от 17 марта 2015 года № 23/376. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области от 24 апреля 2015 года № 2694. Утратило силу решением Мангистауского областого маслихата от 10 декабря 2019 года № 32/387
Сноска. Утратило силу решением Мангистауского областого маслихата от 10.12.2019 № 32/387 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Кодексом Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения" от 18 сентября 2009 года, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года областной маслихат РЕШИЛ:
1. Предоставить право бесплатного проезда за пределы населенного пункта на лечение гражданам Мангистауской области и оралманам, проживающим на ее территории, направляемым по медицинским показаниям уполномоченным органом, а так же лицу, сопровождающему больного (не более одного человека), при наличии справки врачебно-консультативной комиссии.
2. Оплату стоимости проезда в оба конца больного и лица, его сопровождающего, производить при условии получения высокоспециализированной медицинской помощи в республиканских медицинских организациях. По решению комиссии по оказанию высокоспециализированной медицинской помощи возмещать расходы на проезд железнодорожным транспортом больным, направленным на получение специализированной медицинской помощи.
2.1. В случаях отказа в госпитализации больного, направленного уполномоченным органом, возмещать транспортные расходы без выписки республиканской медицинской организации.
3. В случае проезда больных, направляемых по медицинским показаниям на лечение за пределы населенного пункта, и лиц, их сопровождающих (не более одного человека), на железнодорожном транспорте осуществляется выплата стоимости проезда в оба конца согласно предъявленным железнодорожным билетам по тарифу плацкартного (купированного) вагона.
4. В случае перелета больных, направляемых по медицинским показаниям на лечение за пределы населенного пункта, и лиц, их сопровождающих (не более одного человека), на воздушном транспорте без заключения врачебно-консультационной комиссии, выплата производится в размере, не превышающем стоимость плацкартного вагона в оба конца.

5. Дәлелдейтін жол құжаттары болмаған (жоғалту, ұрлату) жағдайда, барып-қайту төлемі билет сатып алынған темір жол (әуе) кассасы берген анықтамасы бойынша, уәкілетті орган басшысының шешіміне сәйкес жүргізіледі.
6. Жоғары мамандандырылған медициналық көмек алуға жіберілген науқас қайтыс болған жағдайда, алып жүруші тұлғаға табытты мәйітімен бірге тасымалданғаны үшін көлік шығыны – 20 айлық есептік көрсеткіштен аспайтын мөлшерде жол шығыны өтелсін.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облыстық мәслихатының 13.12.2017 № 15/182 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
7. Облыстық клиникаға қаралуға және кеңес алуға жолданған облыстың жүкті әйелдеріне және ерекше жағдайда алып жүруші тұлғаға (бір адамнан аспайтын) темір жол көлігімен жол жүруге шығындары өтелсін.
7-1. Ұлы Отан соғысының мүгедектері мен қатысушыларына, оларға теңестірілген тұлғаларға: басым түрде интернационалист жауынгерлерге, Чернобыль атом электр станциясындағы аварияны жоюшыларға Қазақстан Республикасы ішкі істер министрлігінің "Қазақстан" санаториясы" акционерлік қоғамында, Алматы қаласының республикалық клиникалық госпиталінде және Астана қаласының Орталық клиникалық госпиталінде медициналық оңалтуды көрсету үшін мамандандырылған медициналық көмек түрінде екі жаққа плацкарттық немесе купелік вагондарына сәйкес ұсынылған темір жол билеттерінің тарифы бойынша темір жол көлігімен көлік шығындарын өтеу жүзеге асырылсын. Әуе көлігімен ұшқан жағдайда төлем темір жол көлігінің плацкарттық вагоны билеттерінің құнынан аспайтын мөлшерде жүргізіледі.
Ескерту. Шешім 7-1 тармақпен толықтырылды - Маңғыстау облыстық мәслихатының 13.12.2017 № 15/182 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
8. Маңғыстау облыстық мәслихаты аппаратының басшысы (Д.Сейбағытов) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде және бұқаралық ақпарат құралдарында оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
9. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы
Д. Хасанов
Облыстық мәслихат
хатшысының міндетін
атқарушы
С. Төрәлиев
"КЕЛІСІЛДІ"
"Маңғыстау облысының денсаулық
сақтау басқармасы" мемлекеттік
мекемесінің басшысы
Р.Ф. Бектубаев

5. При отсутствии (утере, хищении) подтверждающих проездных документов в оба конца оплата производится по справке, выданной в железнодорожной (авиа) кассе, где приобретен билет, согласно решению руководителя уполномоченного органа.
6. В случае смертельного исхода больного, направленного на получение высокоспециализированной медицинской помощи, возмещать транспортные расходы за перевозку гроба с телом и сопровождающему лицу в размере, не превыщающем 20 месячных расчетных показателей.
Сноска. Пункт 6 - в редакции решения Мангистауского областного маслихата от 13.12.2017 № 15/182 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. Возмещать расходы на проезд железнодорожным транспортом беременным женщинам области, направляемым на консультацию и обследование в областные клиники, и, в исключительных случаях, лицам, их сопровождающим (не более одного человека).
7-1. Инвалидам и участникам Великой Отечественной войны, лицам, приравненным к ним: преимущественно воинам – интернационалистам, ликвидаторам аварии Чернобыльской атомной электростанции – для оказания медицинской реабилитации в виде специализированной медицинской помощи в акционерном обществе "Санаторий "Казахстан" министерства внутренних дел Республики Казахстан, республиканском клиническом госпитале города Алматы и Центральном клиническом госпитале города Астаны осуществлять возмещение транспортных расходов железнодорожным транспортом в оба конца, согласно предъявленных железнодорожных билетов по тарифу плацкартного, купированного вагонов. В случае перелета на воздушном транспорте выплата производится в размере, не превышающем стоимости билета плацкартного вагона железнодорожного транспорта.
Сноска. Решение дополнено пунктом 7-1 в соответствии с решением Мангистауского областного маслихата от 13.12.2017 № 15/182(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8. Руководителю аппарата Мангистауского областного маслихата (Сейбагытов Д.) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции, его официальное опубликование в информационно-правовой системе "Әділет" и в средствах массовой информации.
9. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
Д. Хасанов
Исполняющий обязанности
секретаря областного
маслихата
С. Торалиев
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель государственного
учреждения "Управление здравоохранения
Мангистауской области"
Бектубаев Р.Ф.

17 наурыз 2015 жыл

17 марта 2015 год