2016-2018 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы
Маңғыстау облыстық мәслихатының 2015 жылғы 10 желтоқсандағы № 29/428 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2015 жылғы 28 желтоқсанда № 2923 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы және "2015-2017 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы"2014 жылғы 30 қарашадағы № 426-V Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес, облыстық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2016 - 2018 жылдарға арналған облыстық бюджет қосымшаға сәйкес, тиісінше, оның ішінде 2016 жылға, мынадай көлемдерде бекітілсін:
"1) кірістер – 119 481 949 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 66 903 249 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 3 090 758 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 637 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 49 486 305 мың теңге;
2) шығындар – 117 517 057 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 1 808 653 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 8 343 944 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 6 535 291 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 1 847 621 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 1 864 575 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 16 954 теңге:
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 1 691 381 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 691 381 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облыстық мәслихатының 08.12.2016 № 6/64 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі);
2. 2016 жылға қалалар мен аудандардың бюджеттеріне кірістерді бөлу нормативтері мына мөлшерде белгіленсін:
1) Төлем көзінен ұсталатын кірістен алынатын жеке табыс салығы:
Бейнеу ауданына – 100 пайыз;
Қарақия ауданына – 75,9 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 100 пайыз;
Түпқараған ауданына – 34,9 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 100 пайыз;
Ақтау қаласына – 10,9 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 36,8 пайыз.
2) Төлем көзінен ұсталмайтын кірістен алынатын жеке табыс салығы:
Бейнеу ауданына – 84 пайыз;
Қарақия ауданына – 100 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 100 пайыз;
Түпқараған ауданына – 100 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 100 пайыз;
Ақтау қаласына – 100 пайыз;
Жаңаөзен қаласына –100 пайыз.
3) Шетел азаматтарының кірістерінен төлем көзінен ұсталмайтын жеке табыс салығы:
Бейнеу ауданына – 100 пайыз;
Қарақия ауданына – 100 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 100 пайыз;
Түпқараған ауданына – 100 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 100 пайыз;
Ақтау қаласына – 100 пайыз.";
Жаңаөзен қаласына – 100 пайыз.

Об областном бюджете на 2016 - 2018 годы
Решение Мангистауского областного маслихата от 10 декабря 2015 года № 29/428. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 28 декабря 2015 года № 2923
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и от 30 ноября 2015 года № 426-V "О республиканском бюджете на 2016-2018 годы" областной маслихат РЕШИЛ:
1 Утвердить областной бюджет на 2016-2018 годы согласно приложению соответственно, в том числе на 2016 год, в следующих объемах:
1) доходы – 119 481 949 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 66 903 249 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 3 090 758 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 1 637 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 49 486 305 тысяч тенге;
2) затраты – 117 517 057 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 1 808 653 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 8 343 944 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 6 535 291 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 1 847 621 тысяча тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 1 864 575 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 16 954 тысячи тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 1 691 381 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 691 381 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата Мангистауской области от 08.12.2016 № 6/64(вводится в действие с 01.01.2016).
2. Установить на 2016 год нормативы распределения доходов в бюджеты городов и районов в следующих размерах:
1) Индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты:
Бейнеускому району – 100 процентов;
Каракиянскому району – 75,9 процента;
Мангистаускому району – 100 процентов;
Тупкараганскому району – 34,9 процента;
Мунайлинскому району – 100 процентов;
городу Актау – 10,9 процента;
городу Жанаозен – 36,8 процентов.
2) Индивидуальный подоходный налог с доходов, необлагаемых у источника выплаты:
Бейнеускому району – 84 процентов;
Каракиянскому району – 100 процентов;
Мангистаускому району – 100 процентов;
Тупкарганскому району – 100 процентов;
Мунайлинскому району – 100 процентов;
городу Актау – 100 процентов;
городу Жанаозен – 100 процентов.
3) Индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты:
Бейнеускому району – 100 процентов;
Каракиянскому району – 100 процентов;
Мангистаускому району – 100 процентов;
Тупкараганскому району – 100 процентов;
Мунайлинскому району – 100 процентов;
городу Актау – 100 процентов.";
городу Жанаозен – 100 процентов.

4) Әлеуметтік салық:
Бейнеу ауданына – 100 пайыз;
Қарақия ауданына – 75,9 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 100 пайыз;
Түпқараған ауданына –35 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 100 пайыз;
Ақтау қаласына – 10,7 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 36,8 пайыз.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерістер енгізілді - Маңғыстау облыстық мәслихатының 11.03.2016 № 33/491 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 05.07.2016 № 3/32 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.10.2016 № 5/55 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 08.12.2016 № 6/64(01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен;
3. 2016 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық бюджеттен аудандар бюджеттеріне берілетін субвенция көлемі 2 829 157 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Бейнеу ауданына – 1 874 480 мың теңге;
Маңғыстау ауданына – 161 491 мың теңге;
Мұнайлы ауданына – 793 186 мың теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облыстық мәслихатының 08.12.2016 № 6/64 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі);
4. "2016 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар бюджеттерінен облыстық бюджетке 6 745 184 мың теңге сома көлемінде бюджеттік алымдар көзделсін, оның ішінде:
Бейнеу ауданынан – 120 287 мың теңге;
Қарақия ауданынан – 4 260 229 мың теңге;
Маңғыстау ауданынан – 866 757 мың теңге;
Түпқараған ауданынан – 1 497 911 мың теңге.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облыстық мәслихатының 05.07.2016 № 3/32 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі);
5. Республикалық бюджетке аударылуға жататын бюджеттік алулар 25 712 825 мың теңге сомасында облыстық бюджеттен жүзеге асырылатыны қаперге алынсын.
6. 2016 жылға арналған облыстық бюджетте облыстың ішкі істер департаментінің оқу орталықтарын күтіп-ұстауға шығыстарды беруге байланысты 78 832 мың теңге сомасында облыстық бюджеттен республикалық бюджетке аударылуға жататын трансферттер көзделгені ескерілсін.
7. 2016 жылға арналған облыстық бюджетте облыс бюджетіне, аудандар мен қалалар бюджеттеріне бөлу және (немесе) пайдалану тәртібі облыс әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалатын ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін:
дағдарыстық жағдай қаупі төнген және туындаған кезде іс-қимылдар бойынша оқу-жаттығулар жүрзізуге;
жергілікті атқарушы органдарының агроөнеркәсіптік кешен бөлімшелерін ұстауға;
агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарға есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығының сомасын субсидиялауға;
инвестициялар салынған кезде агроөнеркәсіптік кешен субьектісі көтерген шығыстардың бір бөлігін өтеуге;
мемлекеттік әкімшілік қызметшілер еңбекақысының деңгейін арттыруға;
азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімдерінің штат санын ұстауға;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандарды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырын ұлғайтуға;
жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік білім беру тапсырысы негізінде техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында білім алушылардың стипендияларының мөлшерін ұлғайтуға;
жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік білім беру тапсырысы негізінде техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі медициналық білім беру ұйымдарында білім алушылардың стипендияларының мөлшерін ұлғайтуға;
"Өрлеу" жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізуге;
онкогологиялық науқастарға медициналық көмек көрсетуге;
аудандық маңызы бар және ауылдық және амбулаториялық-емханалық көмек көрсететін денсаулық сақтау субьектілерінің халыққа медициналық көмек көрсетуіне;
тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз етуге және кеңейтуге;
дәрiлiк заттарды, вакциналарды және басқа да иммуннобиологиялық препараттарды сатып алуға;
жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын азаматтық қызметшілерге еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделіне көшуге, сонымен қатар оларға лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге;
арнаулы әлеуметтік қызметтер стандарттарын енгізу;
кохлеарлық импланттарға сөйлеу процессорларын ауыстыру және ретке келтіру бойынша көрсетілетін қызметтерге;
үкіметтік емес секторда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру;
мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілері мен сілтегіштерін орнатуға;
мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жүргіншілер өтетін жолдарды дыбыстайтын және жарық беретін құрылғылармен жарақтау;
"Инватакси" қызметін дамытуға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға;
жаңалық телехабарларын сурдоаудармамен трансляциялауды қамтамасыз етуге;
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыздандыру нормаларын көбейтуге;
жердің пайдаланылуы мен қорғалуын бақылау жөніндегі уәкілетті органның штат санын ұстауға;
сәулет, қала құрылысы, құрылыс және мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы істері жөніндегі жергілікті атқарушы органдардың штат санын ұстауға;
баламасыз ауызсумен жабдықтау көздері болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды локальды жүйелерінен ауызсу беру жөнінде көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялауға;
өңiрлерде жеке кәсiпкерлiктi қолдауға;
Жұмыспен қамту 2020 жол картасының шеңберінде іс-шараларды іске асыруға.
жергілікті атқарушы органдардың тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық объектілерінің қауіпті техникалық құрылғыларының қауіпсіз пайдаланылуын бақылауды жүзеге асыратын штат санын ұстауға;
агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялауға;
экономикалық тұрақтылықты қамтамасыз етуге;
жергілікті бюджеттердің шығындарын өтеуді қамтамасыз етуге;
кредиттер, сондай-ақ технологиялық жабдықтың және ауыл шаруашылығы техникасының лизингі бойынша сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау;
ішкі істер органдарының әкімшілік полиция қызметкерлерін оқытуға;
цифрлық білім беру инфрақұрылымын құруға;

4) Социальный налог:
Бейнеускому району – 100 процентов;
Каракиянскому району – 75,9 процента;
Мангистаускому району – 100 процентов;
Тупкараганскому району – 35 процентов;
Мунайлинскому району – 100 процентов;
городу Актау – 10,7 процента;
городу Жанаозен – 36,8 процентов.
Сноска. Пункт 2 с изменениями внесенными решением маслихата Мангистауской области от 11.03.2016 № 33/491(вводится в действие с 01.01.2016); от 05.07.2016 № 3/32(вводится в действие с 01.01.2016); от 14.10.2016 № 5/55(вводится в действие с 01.01.2016); от 08.12.2016 № 6/64(вводится в действие с 01.01.2016);
3. Предусмотреть в областном бюджете на 2016 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в районные бюджеты в сумме 2 829 157 тысяч тенге, в том числе:
Бейнеускому району – 1 874 480 тысяч тенге;
Мангистаускому району – 161 491 тысяч тенге;
Мунайлинскому району – 793 186 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения маслихата Мангистауской области от 08.12.2016 № 6/64 (вводится в действие с 01.01.2016).
4. Предусмотреть в областном бюджете на 2016 год объемы бюджетных изъятий из районных бюджетов в областной бюджет в сумме 6 745 184 тысячи тенге, в том числе:
Бейнеуского района – 120 287 тысяч тенге;
Каракиянского района – 4 260 229 тысяч тенге;
Мангистауского района – 866 757 тысяч тенге;
Тупкараганского района – 1 497 911 тысяч тенге;
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения маслихата Мангистауской области от 05.07.2016 № 3/32 (вводится в действие с 01.01.2016).
5. Принять к сведению, что бюджетные изъятия, подлежащие перечислению в республиканский бюджет, осуществляются из областного бюджета в сумме 25 712 825 тысяч тенге.
6. Учесть, что в областном бюджете на 2016 год предусмотрены трансферты, подлежащие перечислению в республиканский бюджет из областного бюджета в связи с передачей расходов на содержание учебных центров департамента внутренних дел области сумме в 78 832 тысячи тенге.
7. Учесть, что в областном бюджете на 2016 год предусмотрены целевые текущие трансферты областному бюджету, бюджетам районов и городов, распределение и (или) порядок использования которых определяются на основании постановления акимата области:
на проведение учений по действиям при угрозе и возникновении кризисной ситуации;
на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса;
на субсидирование заготовительным организациям в сфере агропромышленного комплекса суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость;
на возмещение части расходов, понесенных субьектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях;
на повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих;
на содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
на увеличение государственного образовательного заказа на подготовку специалистов в организациях технического и профессионального образования;
на увеличение размера стипендий обучающимся в организациях технического и профессионального образования на основании государственного образовательного заказа местных исполнительных органов;
на увеличение размера стипендий обучающимся в медицинских организациях технического и профессионального, послесреднего образования на основании государственного образовательного заказа местных исполнительных органов;
на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу";
на оказание медицинской помощи онкологическим больным;
на оказание медицинской помощи населению субъектами здравоохранения районного значения и села и амбулаторно-поликлинической помощи;
на обеспечение и расширение гарантированного обьема бесплатной медицинской помощи;
на закуп лекарственных средств, вакцин и других иммунобиологических препаратов;
на новую модель системы оплаты труда гражданских служащих, финансируемых из местных бюджетов, а также выплаты им ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам;
на введение стандартов специальных социальных услуг;
на услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам;
на размещение государственного социального заказа в неправительственном секторе;
на установку дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов;
на обустройство пешеходных переходов звуковыми и световыми устройствами в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов;
на размещение государственного социального заказа на развитие служб "Инватакси";
на обеспечение сопровождения сурдопереводом транслирование новостных телепередач;
на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами;
на содержание штатной численности уполномоченного органа по контролю за использованием и охраной земель;
на содержание штатной численности местных исполнительных органов по делам архитектуры, градостроительства, строительства и государственного архитектурно-строительного контроля;
на субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения;
на поддержку частного предпринимательства в регионах;
на реализацию мероприятий в рамках Программы Дорожной карты занятости 2020.
на содержание штатной численности местных исполнительных органов, осуществляющих контроль за безопасной эксплуатацией опасных технических устройств объектов жилищно-коммунального хозяйства;
на субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса;
на обеспечение экономической стабильности;
на обеспечение компенсации потерь местных бюджетов;
на субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования;
на обучение сотрудников административной полиции органов внутренних дел;
на увеличение государственного образовательного заказа создание цифровой образвательной инфраструктуры.

Ескерту. 7-тармаққа өзгерістер енгізілді - Маңғыстау облыстық мәслихатының 11.03.2016 № 33/491(01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.10.2016 № 5/55 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
8. 2016 жылға арналған облыстық бюджетте облыс бюджетіне, аудандар мен қалалар бюджеттеріне бөлу және (немесе) пайдалану тәртібі облыс әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалатын нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін:
білім саласы объектілерін дамытуға;
денсаулық сақтау саласы объектілерін дамытуға;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға;
сумен жабдықтау және су бұру объектілерін дамытуға;
ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамытуға.
9. 2016 жылға арналған облыстық бюджетте облыс бюджетіне, аудандар мен қалалар бюджеттеріне бөлу және (немесе) пайдалану тәртібі облыс әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалатын бюджеттік кредиттер көзделгені ескерілсін:
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға;
моноқалаларда, кіші қалаларда және ауылдық елді мекендерде кәсіпкерлікті дамытуға жәрдемдесуге;
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бағдарламасы шеңберінде ауылда кәсіпкерліктің дамуына жәрдемдесуге.
жылу, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкциялауға және құрылысын салуға;
тұрғын үй жобалауға және (немесе) салуға;
Ескерту. 9-тармаққа өзгерістер енгізілді - Маңғыстау облыстық мәслихатының 11.03.2016 № 33/491 шешімімен(01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. 2016 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар мен қалалар бюджеттеріне бөлу және (немесе) пайдалану тәртібі облыс әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалатын ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін:
білім беру саласындағы ағымдағы іс-шараларды жүзеге асыруға;
халықты әлеуметтік қорғау саласындағы ағымдағы іс-шараларды жүзеге асыруға:
транспорт және коммуникация саласындағы ағымдағы іс-шараларды жүзеге асыруға.
11. 2016 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар мен қалалар бюджеттеріне бөлу және (немесе) пайдалану тәртібі облыс әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалатын нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін:
білім саласы объектілерін дамытуға;
коммуналдық шаруашылық объектілерін дамытуға;
ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға;
көліктің инфрақұрылымды дамытуға.

Сноска. Пункт 7 с изменениями внесенными решениями маслихата Мангистауской области от 11.03.2016 № 33/491(вводится в действие с 01.01.2016); от 14.10.2016 № 5/55(вводится в действие с 01.01.2016)
8. Учесть, что в областном бюджете на 2016 год предусмотрены целевые трансферты на развитие областному бюджету, бюджетам районов и городов, распределение и (или) порядок использования которых определяются на основании постановления акимата области:
на развитие объектов образования;
на развитие объектов здравоохранения;
на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда;
на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
на развитие объектов водоснабжения и водоотведения;
на развитие объектов водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
на развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы развитие регионов до 2020 года.
9. Учесть, что в областном бюджете на 2016 год предусмотрены бюджетные кредиты областному бюджету, бюджетам районов и городов, распределение и (или) порядок использования которых определяются на основании постановления акимата области:
для реализации мер социальной поддержки специалистов;
на содействие развитию предпринимательства в моногородах, малых городах и сельских населенных пунктах;
на содействие развитию предпринимательства на селе в рамках Программы Дорожной карты занятости 2020.
на реконструкцию и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения;
на проектирование и (или) строительство жилья;
Сноска. Пункт 9 с изменениями внесенными решением маслихата Мангистауской области от 11.03.2016 № 33/491(вводится в действие с 01.01.2016).
10. Учесть, что в областном бюджете на 2016 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам районов, распределение и (или) порядок использования которых определяются на основании постановления акимата области:
на реализацию текущих мероприятий в сфере образования;
на реализацию текущих мероприятий в сфере социальной защиты населения;
на реализацию текущих мероприятий в сфере транспорта и коммуникации.
11. Учесть, что в областном бюджете на 2016 год предусмотрены целевые трансферты на развитие бюджетам районов, распределение и (или) порядок использования которых определяются на основании постановления акимата области:
на развитие объектов образования;
на развитие объектов коммунального хозяйства;
на развитие объектов водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
на развитие транспортной инфраструктуры.

12. Қалалардың әкімшілік бағыныстағы аумақтарда орналаспаған, ауылдық жерлерде және кенттерде тұратын және жұмыс істейтін мемлекеттік білім беру ұйымдарының қызметкерлеріне, мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарының медициналық және фармацевтика қызметкерлеріне, мемлекеттік әлеуметтік қамсыздандыру ұйымдарының қызметкерлеріне, мемлекеттік мәдениет, спорт және ветеринария ұйымдарының қызметкерлеріне бір жолғы коммуналдық қызметтерді өтеуге және отын сатып алуға 12 100 теңге мөлшерінде құқық берілсін.
13. Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек кодексінің 139 бабының 9 тармағына сәйкес, ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласының азаматтық қызметшілеріне бюджет қаражаты есебінен қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің жалақыларымен және ставкаларымен салыстырғанда кемінде жиырма бес процентке жоғары лауазымдық жалақылар мен тарифтік ставкалар белгіленсін.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облыстық мәслихатының 05.07.2016 № 3/32 шешімімен(01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі);
14. Облыс әкімдігінің резерві 13 270 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облыстық мәслихатының 08.12.2016 № 6/64 шешімімен(01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі);
15. 4-қосымшаға сәйкес, облыстық бюджеттің атқарылу үдерісінде секвестрге жатпайтын 2016 жылға арналған бюджеттік бағдарламалар тізбесі бекітілсін.
16. 5-қосымшаға сәйкес, 2016 жылға арналған аудандар мен қалалар бюджеттерінің атқарылу үдерісінде секвестрге жатпайтын бюджеттік бағдарламалар белгіленсін.
17. Осы шешім 2016 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы М. Ибағаров
Облыстық мәслихат хатшысы Б. Жүсіпов
"КЕЛІСІЛДІ"
"Маңғыстау облысының экономика
және бюджеттік жоспарлау басқармасы"
мемлекеттік мекемесі басшысының
міндетін атқарушы
С.Б. Нарешова
10 желтоқсан 2015 жыл.
Облыстық мәслихаттың
2015 жылғы 10 желтоқсандағы
№ 29/428 шешіміне 1 қосымша
2016 жылға арналған облыстық бюджет

12. Предоставить право:
на единовременное возмещение коммунальных услуг и приобретение топлива работникам государственных организаций образования, медицинским и фармацевтическим работникам государственных организаций здравоохранения, работникам государственных организаций социального обеспечения, работникам государственных организаций культуры, спорта и ветеринарии, проживающим и работающим в сельской местности и поселках, не находящихся на территории административной подчиненности городов, в размере 12 100 тенге.
13. В соответствии с пунктом 9 статьи 139 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года установить гражданским служащим в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, работающим в сельской местности, за счет бюджетных средств повышенные не менее чем на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
Сноска. Пункт 13 - в редакции решения маслихата Мангистауской области от 05.07.2016 № 3/32 (вводится в действие с 01.01.2016).
14. Утвердить резерв акимата области в сумме 13 270 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 14 - в редакции решения маслихата Мангистауской области от 08.12.2016 № 6/64 (вводится в действие с 01.01.2016).
15. Утвердить перечень областных бюджетных программ на 2016 год, не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета, согласно приложению 4.
16. Установить, что в процессе исполнения бюджетов районов и городов на 2016 год не подлежат секвестру бюджетные программы согласно приложению 5.
17. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2016 года.
Председатель сессии М. Ибагаров
Секретарь областного маслихата Б. Жусупов
"СОГЛАСОВАНО"
Исполняющий обязанности
руководителя государственного
учреждения "Управление экономики
и бюджетного планирования
Мангистауской области"
Нарешова С.Б.
10 декабрь 2015 год.
Приложение 1
к решению областного маслихата
от 10 декабря 2015 года № 29/428
Областной бюджет на 2016 год

105 558
037
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту объектілерін салу және реконструкциялау
624 019
079
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттерi
87 135
086
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
694 170
05
Денсаулық сақтау
21 053 692
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
18 828 775
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
100 229
004
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін және аудандық маңызы бар және ауылдың денсаулық сақтау субъектілері көрсететін медициналық көмекті қоспағанда, бастапқы медициналық-санитариялық көмек және медициналық ұйымдар мамандарын жіберу бойынша денсаулық сақтау субъектілерінің стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық көмек көрсетуі
35 000
005
Жергілікті денсаулық сақтау ұйымдары үшін қанды, оның құрамдауыштары мен препараттарын өндіру
262 536
006
Ана мен баланы қорғау бойынша қызмет көрсету
87 257
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
148 683
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
58 203
009
Туберкулез, жұқпалы аурулар, психикалық күйзеліс және мінез-құлқының бұзылуынан, оның ішінде психикаға белсенді әсер ететін заттарды қолдануға байланысты, зардап шегетін адамдарға медициналық көмек көрсету
2 647 647
011
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін және аудандық маңызы бар және ауылдың денсаулық сақтау субъектілері көрсететін медициналық көмекті қоспағанда, жедел медициналық көмек көрсету және санитариялық авиация
726 759
013
Патологоанатомиялық ашып тексеруді жүргізу
30 639
014
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрілік заттармен және балаларға арналған және емдік тағамдардың арнаулы өнімдерімен қамтамасыз ету
864 085
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
47 497
017
Шолғыншы эпидемиологиялық қадағалау жүргізу үшін тест-жүйелерін сатып алу
1 227
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
37 000
019
Туберкулезбен ауыратын науқастарды туберкулезге қарсы препараттармен қамтамасыз ету
199 948
020
Диабетпен ауыратын науқастарды диабетке қарсы препараттармен қамтамасыз ету
138 918
021
Онкогематологиялық науқастарды химия препараттарымен қамтамасыз ету
102 418
022
Созылмалы бүйрек функциясының жетіспеушілігі бар, аутоиммунды, орфандық аурулармен ауыратын, иммунитеті жеткіліксіз науқастарды, сондай-ақ ағзаларды транспланттаудан кейінгі науқастарды дәрілік заттармен қамтамасыз ету

105 558
037
Строительство и реконструкция объектов дошкольного воспитания и обучения
624 019
079
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на строительство и реконструкцию объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
87 135
086
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
694 170
05
Здравоохранение
21 053 692
253
Управление здравоохранения области
18 828 775
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
100 229
004
Оказание стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи субъектами здравоохранения по направлению специалистов первичной медико-санитарной помощи и медицинских организаций, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета и субъектами здравоохранения районного значения и села
35 000
005
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения
262 536
006
Услуги по охране материнства и детства
87 257
007
Пропаганда здорового образа жизни
148 683
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
58 203
009
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим туберкулезом, инфекционными заболеваниями, психическими расстройствами и расстройствами поведения, в том числе связанные с употреблением психоактивных веществ
2 647 647
011
Оказание скорой медицинской помощи и санитарная авиация, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета и субъектами здравоохранения районного значения и села
726 759
013
Проведение патологоанатомического вскрытия
30 639
014
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
864 085
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
47 497
017
Приобретение тест-систем для проведения дозорного эпидемиологического надзора
1 227
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
37 000
019
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными препаратами
199 948
020
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
138 918
021
Обеспечение онкогематологических больных химиопрепаратами
102 418
022
Обеспечение лекарственными средствами больных с хронической почечной недостаточностью, аутоиммунными, орфанными заболеваниями, иммунодефицитными состояниями, а также больных после трансплантации органов

103 159
026
Гемофилиямен ауыратын науқастарды қанды ұйыту факторларымен қамтамасыз ету
393 238
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
1 405 202
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
31 021
030
Мемлекеттік денсаулық сақтау органдарының күрделі шығыстары
1 171
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
656 765
036
Жіті миокард инфаркті бар науқастарды тромболитикалық препараттармен қамтамасыз ету
19 134
038
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде скринингтік зерттеулер жүргізу
79 928
039
Аудандық маңызы бар және ауыл денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмекті және амбулаториялық-емханалық көмекті халыққа тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетуі
9 382 896
045
Азаматтардың жекелеген санаттарын дәрілік заттармен амбулаториялық емдеу деңгейінде жеңілдетілген жағдайда қамтамасыз ету
361 926
046
Онкологиялық науқастарға тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде медициналық көмек көрсету
906 289
271
Облыстың құрылыс басқармасы
2 224 917
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
2 224 917
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
2 444 252
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
2 173 792
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
223 024
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
156 010
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау
155 342
007
Мемлекеттiк органның күрделi шығыстары
2 631
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
272 688
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
50 199
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

103 159
026
Обеспечение факторами свертывания крови больных гемофилией
393 238
027
Централизованный закуп вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
1 405 202
029
Областные базы спецмедснабжения
31 021
030
Капитальные расходы государственных органов здравоохранения
1 171
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
656 765
036
Обеспечение тромболитическими препаратами больных с острым инфарктом миокарда
19 134
038
Проведение скрининговых исследований в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
79 928
039
Оказание медицинской помощи населению субъектами здравоохранения районного значения и села и амбулаторно-поликлинической помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
9 382 896
045
Обеспечение лекарственными средствами на льготных условиях отдельных категорий граждан на амбулаторном уровне лечения
361 926
046
Оказание медицинской помощи онкологическим больным в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
906 289
271
Управление строительства области
2 224 917
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
2 224 917
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2 444 252
256
Управление координации занятости и социальных программ области
2 173 792
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
223 024
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
156 010
003
Социальная поддержка инвалидов
155 342
007
Капитальные расходы государственного органа
2 631
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
272 688
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
50 199
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания

250 283
017
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету стандарттарын енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер)
5 463
018
Үкіметтік емес ұйымдарға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
7 025
044
Жергілікті деңгейде көші-қон іс-шараларын іске асыру
61 129
045
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
87 195
046
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
12 291
047
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Өрлеу жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
62 496
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
35 792
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
8 430
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
783 794
261
Облыстың білім басқармасы
192 500
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
142 723
037
Әлеуметтік сауықтандыру
49 777
263
Облыстың ішкі саясат басқармасы
25 037
077
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
25 037
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
3 671
045
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
3 671
297
Облыстың еңбек басқармасы
49 252
001
Жергілікті деңгейде еңбек қатынастарын реттеу саласында мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
46 252
003
Мемлекеттiк органның күрделi шығыстары
3 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
10 170 981
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
2 240
021
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді
мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
2 240
271
Облыстың құрылыс басқармасы
5 976 947
014
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттері

250 283
017
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на введение стандартов специальных социальных услуг
5 463
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
7 025
044
Реализация миграционных мероприятий на местном уровне
61 129
045
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
87 195
046
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
12 291
047
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту Өрлеу
62 496
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
35 792
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
8 430
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
783 794
261
Управление образования области
192 500
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
142 723
037
Социальная реабилитация
49 777
263
Управление внутренней политики области
25 037
077
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
25 037
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
3 671
045
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
3 671
297
Управление труда области
49 252
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне
46 252
003
Капитальные расходы государственного органа
3 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
10 170 981
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
2 240
021
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения)
на развитие городов и сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты
занятости 2020
2 240
271
Управление строительства области
5 976 947
014
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда

5 005 161
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
5 005 161
001
Жергілікті деңгейде көлік және коммуникация саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
47 067
002
Көлік инфрақұрылымын дамыту
140 939
003
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
384 512
005
Әлеуметтiк маңызы бар ауданаралық (қалааралық) қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын субсидиялау
393 359
007
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне көлік инфрақұрылымын дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
1 777 256
011
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 260
025
Облыстық автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
1 991 591
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
269 177
13
Басқалар
11 795 937
257
Облыстың қаржы басқармасы
10 127 180
012
Облыстық жергілікті атқарушы органының резервi
13 270
048
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерiне мемлекеттік әкімшілік қызметшілер еңбекақысының деңгейін арттыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
380 303
055
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын азаматтық қызметшілерге еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделіне көшуге, сонымен қатар оларға лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
8 395 536
056
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне жергілікті бюджеттердің шығыстарын өтеуді және өңірлердің экономикалық тұрақтылығын қамтамасыз етуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 338 071
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
134 381
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
134 381
271
Облыстың құрылыс басқармасы
532 641
040
Арнайы экономикалық аймақтардың, индустриялық аймақтардың, индустриялық парктердің инфрақұрылымын дамыту
117 724
051
"Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
1 387
077
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамыту үшін берілетін нысаналы даму трансферттері

5 005 161
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
5 005 161
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области транспорта и коммуникаций
47 067
002
Развитие транспортной инфраструктуры
140 939
003
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
384 512
005
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым межрайонным (междугородним) сообщениям
393 359
007
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие транспортной инфраструктуры
1 777 256
011
Капитальные расходы государственного органа
1 260
025
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог областного значения и улиц населенных пунктов
1 991 591
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
269 177
13
Прочие
11 795 937
257
Управление финансов области
10 127 180
012
Резерв местного исполнительного органа области
13 270
048
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих
380 303
055
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) для перехода на новую модель системы оплаты труда гражданских служащих, финансируемых из местных бюджетов, а также выплаты им ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам
8 395 536
056
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения)
на обеспечение компенсации потерь местных бюджетов и экономической
стабильности регионов
1 338 071
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
134 381
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
134 381
271
Управление строительства области
532 641
040
Развитие инфраструктуры специальных экономических зон, индустриальных зон, индустриальных парков
117 724
051
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
1 387
077
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы развития регионов до 2020 года

35 514
006
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
455 891
007
Облыстық ауқымда мектеп олимпиадаларын, мектептен тыс іс-шараларды және конкурстар өткізу
253 091
011
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
89 066
012
Дамуында проблемалары бар балалар мен жасөспірімдердің оңалту және әлеуметтік бейімдеу
38 629
024
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
3 238 579
029
Әдістемелік жұмыс
148 740
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
757 188
006
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
757 188
05
Денсаулық сақтау
6 191 970
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
5 761 475
001
Жергiлiктi деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттiк саясатты iске асыру жөнiндегi қызметтер
89 879
005
Жергілікті денсаулық сақтау ұйымдары үшін қанды, оның құрамдауыштары мен препараттарын өндіру
229 941
006
Ана мен баланы қорғау бойынша қызмет көрсету
67 779
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
132 016
008
Қазақстан Республикасына ЖИТС алдын алу және оған қарсы күрес жөнiндегi iс-шараларды iске асыру
15 347
009
Туберкулез, жұқпалы аурулар, психикалық күйзеліс және мінез-құлқының бұзылуынан, оның ішінде психикаға белсенді әсер ететін заттарды қолдануға байланысты, зардап шегетін адамдарға медициналық көмек көрсету
2 435 624
011
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін және аудандық маңызы бар және ауылдың денсаулық сақтау субъектілері көрсететін медициналық көмекті қоспағанда, жедел медициналық көмек көрсету және санитариялық авиация
718 136
013
Патологоанатомиялық союды жүргізу
31 023
014
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрілік заттармен және балаларға арналған және емдік тағамдардың арнаулы өнімдерімен қамтамасыз ету
708 207
016
Азаматтарды елдi мекен шегiнен тыс жерлерде емделуге тегiн және жеңiлдетiлген жол жүрумен қамтамасыз ету
52 427
017
Шолғыншы эпидемиологиялық қадағалау жүргізу үшін тест-жүйелерін сатып алу
1 313
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметi
38 214
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
120 032
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
26 842
039
Аудандық маңызы бар және ауыл денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмекті және амбулаториялық-емханалық көмекті халыққа тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетуі
695 785
045
Азаматтардың жекелеген санаттарын дәрілік заттармен амбулаториялық емдеу деңгейінде жеңілдетілген жағдайда қамтамасыз ету

35 514
006
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
455 891
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов областного масштаба
253 091
011
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
89 066
012
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
38 629
024
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования
3 238 579
029
Методическая работа
148 740
285
Управление физической культуры и спорта области
757 188
006
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
757 188
05
Здравоохранение
6 191 970
253
Управление здравоохранения области
5 761 475
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
89 879
005
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения
229 941
006
Услуги по охране материнства и детства
67 779
007
Пропаганда здорового образа жизни
132 016
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
15 347
009
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим туберкулезом, инфекционными заболеваниями, психическими расстройствами и расстройствами поведения, в том числе связанные с употреблением психоактивных веществ
2 435 624
011
Оказание скорой медицинской помощи и санитарная авиация, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета и субъектами здравоохранения районного значения и села
718 136
013
Проведение патологоанатомического вскрытия
31 023
014
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
708 207
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
52 427
017
Приобретение тест-систем для проведения дозорного эпидемиологического надзора
1 313
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
38 214
027
Централизованный закуп вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
120 032
029
Областные базы спецмедснабжения
26 842
039
Оказание медицинской помощи населению субъектами здравоохранения районного значения и села и амбулаторно-поликлинической помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
695 785
045
Обеспечение лекарственными средствами на льготных условиях отдельных категорий граждан на амбулаторном уровне лечения

158 878
046
Онкологиялық науқастарға тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде медициналық көмек көрсету
240 032
271
Облыстың құрылыс басқармасы
430 495
038
Денсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
430 495
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
1 429 614
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
1 203 911
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
201 363
002
Жалпы үлгiдегi медициналық-әлеуметтiк мекемелерде (ұйымдарда) қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтiк қызметтер көрсету
147 359
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау
249 281
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
285 339
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның iшiнде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтiк қызметтер көрсету
41 149
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда) психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
220 271
044
Жергілікті деңгейде көші-қон іс-шараларын іске асыру
59 149
261
Облыстың білім басқармасы
188 420
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
144 223
037
Әлеуметтік сауықтандыру
44 197
297
Облыстың еңбек басқармасы
37 283
001
Жергілікті деңгейде еңбек қатынастарын реттеу саласында мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
37 283
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 685 033
271
Облыстың құрылыс басқармасы
1 445 931
014
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттері
500 000
027
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
945 931
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
239 102
001
Жергiлiктi деңгейде энергетика және коммуналдық үй-шаруашылық саласындағы мемлекеттiк саясатты iске асыру жөнiндегi қызметтер
39 102
032
Ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздерi болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық және жергілікті жүйелерiнен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялау
200 000
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
4 169 135

158 878
046
Оказание медицинской помощи онкологическим больным в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
240 032
271
Управление строительства области
430 495
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
430 495
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 429 614
256
Управление координации занятости и социальных программ области
1 203 911
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
201 363
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа
147 359
003
Социальная поддержка инвалидов
249 281
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях)
285 339
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
41 149
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях)
220 271
044
Реализация миграционных мероприятий на местном уровне
59 149
261
Управление образования области
188 420
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
144 223
037
Социальная реабилитация
44 197
297
Управление труда области
37 283
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне
37 283
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 685 033
271
Управление строительства области
1 445 931
014
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда
500 000
027
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
945 931
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
239 102
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и жилищно-коммунального хозяйства
39 102
032
Субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения
200 000
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
4 169 135

005
Жергілікті денсаулық сақтау ұйымдары үшін қан, оның құрамдас бөліктері мен препараттарын өндіру
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
008
Қазақстан Республикасында ЖҚТБ індетінің алдын алу және қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
009
Туберкулезден, жұқпалы аурулардан, жүйкесiнiң бұзылуынан және мiнез-құлқының бұзылуынан, оның iшiнде жүйкеге әсер ететiн заттарды қолдануға байланысты зардап шегетiн адамдарға медициналық көмек көрсету
011
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін және аудандық маңызы бар және ауылдың денсаулық сақтау субъектілері көрсететін медициналық көмекті қоспағанда, жедел медициналық көмек көрсету және санитариялық авиация
014
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаторлық деңгейде дәрiлiк заттармен және мамандандырылған балалар және емдiк тамақ өнiмдерiмен қамтамасыз ету
019
Туберкулезбен ауыратындарды туберкулез ауруларына қарсы препараттармен қамтамасыз ету
020
Диабет ауруларын диабетке қарсы препараттарымен қамтамасыз ету
021
Онкологиялық ауруларды химиялық препараттармен қамтамасыз ету
022
Бүйрек функциясының созылмалы жеткiлiксiздiгi, аутоиммунды, орфандық аурулармен ауыратын, иммунитетi жеткiлiксiз науқастарды, сондай-ақ бүйрегi транспланттаудан кейiнгi науқастарды дәрiлiк заттармен қамтамасыз ету
026
Гемофилиямен ауыратын науқастарды қанның ұюы факторларымен қамтамасыз ету
027
Халыққа иммунды алдын алу жүргiзу үшiн вакциналарды және басқа иммундық-биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу
036
Жiтi миокард инфаркт сырқаттарын тромболитикалық препараттармен қамтамасыз ету
045
Азаматтардың жекелеген санаттарын амбулаторлық емдеу деңгейiнде жеңiлдiктi жағдайларда дәрiлiк заттармен қамтамасыз ету
Облыстық мәслихаттың
2015 жылғы 10 желтоқсандағы
№ 29/428 шешіміне
5 қосымша
2016 ЖЫЛҒА АРНАЛҒАН АУДАНДАР МЕН ҚАЛАЛАР БЮДЖЕТТЕРІНІҢ АТҚАРЫЛУ ҮДЕРІСІНДЕ СЕКВЕСТРГЕ ЖАТПАЙТЫН БЮДЖЕТТІК БАҒДАРЛАМАЛАР ТІЗБЕСІ
Ф.топ
Әкім
Бағ
Атауы
04
Білім беру
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім беру бөлімі
003
Жалпы білім беру
05
Денсаулық сақтау
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
002
Ерекше жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін жақын маңдағы денсаулық сақтау ұйымына жеткізуді ұйымдастыру

005
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения
007
Пропаганда здорового образа жизни
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
009
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим туберкулезом, инфекционными заболеваниями, психическими растройствами и расстройствами поведения, в том числе связанные с употреблением психоавктивных веществ
011
Оказание скорой медицинской помощи и санитарная авиация
014
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
019
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными препаратами
020
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
021
Обеспечение онкологических больных химиопрепаратами
022
Обеспечение лекарственными средствами больных с хронической почечной недостаточностью, аутоиммунными, орфанными заболеваниями, иммунодефицитными состояниями, а также больных после трансплантации почек
026
Обеспечение факторами свертывания крови больных гемофилией
027
Централизованный закуп вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
036
Обеспечение тромболитическими препаратами больных с острым инфарктом миокарда
045
Обеспечение лекарственными средствами на льготных условиях отдельных категорий граждан на амбулаторном уровне лечения
Приложение 5
к решению областного маслихата
от 10 декабря 2015 года № 29/428
ПЕРЕЧЕНЬ БЮДЖЕТНЫХ ПРОГРАММ, НЕ ПОДЛЕЖАЩИХ СЕКВЕСТРУ В ПРОЦЕССЕ ИСПОЛНЕНИЯ БЮДЖЕТОВ РАЙОНОВ И ГОРОДОВ НА 2016 ГОД
Фгр
Адм
Пр
Наименование
04
Образование
464
Отдел образования района (города областного значения)
003
Общеобразовательное обучение
05
Здравоохранение
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула, аульного округа
002
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь