"Жаңаөзен қаласының азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесін құру туралы
Жаңаөзен қаласы әкімдігінің 2015 жылғы 04 наурызда № 378 қаулысы. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2015 жылғы 19 наурызда № 2639 болып тіркелді. Күші жойылды-Маңғыстау облысы Жаңаөзен қаласы әкімдігінің 2019 жылғы 4 қарашадағы № 758 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Маңғыстау облысы Жаңаөзен қаласы әкімдігінің 04.11.2019 № 758 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы, "Мемлекеттік мүлік туралы" 2011 жылғы 1 наурыздағы Қазақстан Республикасының заңдарына, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік басқару деңгейлері арасында өкілеттіктердің аражігін ажырату жөніндегі шаралар туралы" 2014 жылғы 25 тамыздағы № 898 Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығына және "Маңғыстау облысы әкімдігінің 2013 жылғы 1 шілдедегі № 187 "Маңғыстау облысының жергілікті басқару құрылымы туралы" қаулысына өзгеріс енгізу туралы" Маңғыстау облысы әкімдігінің 2015 жылғы 26 қаңтардағы № 11 қаулысына сәйкес, қала әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Жаңаөзен қаласының азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесі құрылсын.
Орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, 130200, Маңғыстау облысы, Жаңаөзен қаласы, Қ. Сәтпаев көшесі, 1 А құрылысы, "Неке сарайы" ғимараты.
2. Қоса беріліп отырған "Жаңаөзен қаласының азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесінің Ережесі бекітілсін.
3. "Жаңаөзен қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі (Д. Есенова):
осы қаулының әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, оның "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесі мен бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін;
осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларын қабылдасын.
4. "Жаңаөзен қалалық экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесі (Р. Джантлеуова) коммуналдық меншік нысандарының тізбесіне тиісті толықтыру енгізсін.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау қала әкімі аппаратының басшысы Д.Есеноваға жүктелсін.
6. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қала әкімі С.Трұмов
Жаңаөзен қаласы әкімдігінің
2015 жылғы 04 наурыздағы
№ 378 қаулысымен бекітілген
"Жаңаөзен қаласының азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесінің
Е Р Е Ж Е С І

О создании государственного учреждения "Отдел регистрации актов гражданского состояния города Жанаозен"
Постановление акимата города Жанаозен от 04 марта 2015 года № 378. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области от 19 марта 2015 года № 2639. Утратило силу постановлением акимата города Жанаозен Мангистауской области от 4 ноября 2019 года № 758
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Жанаозен Мангистауской области от 04.11.2019 № 758 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе", Указом Президента Республики Казахстан от 25 августа 2014 года № 898 "О мерах по разграничению полномочий между уровнями государственного управления Республики Казахстан" и постановлением акимата Мангистауской области от 26 января 2015 года № 11 "О внесении изменения в постановление акимата Мангистауской области от 1 июня 2013 года № 187 "О структуре местного государственного управления Мангистауской области", акимат города ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Создать государственное учреждение "Отдел регистрации актов гражданского состояния города Жанаозен".
Местонахождение: Республика Казахстан, 130200, Мангистауская область, город Жанаозен, улица К. Сатпаева, строение 1 А, здание "Неке сарайы".
2. Утвердить прилагаемое Положение государственного учреждения "Отдел регистрации актов гражданского состояния города Жанаозен".
3. Государственному учреждению "Аппарат акима города Жанаозен" (Д.Есенова):
обеспечить государственную регистрацию настоящего постановления в органах юстиции, его официальное опубликование в информационно-правовой системе "Әділет" и в средствах массовой информации;
принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления. 4. Государственному учреждению "Отдел экономики и финансов города Жанаозен" (Р.Джантлеуова) внести соответствующее дополнение в Реестр объектов коммунальной собственности.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на руководителя аппарата акима города Д.Есеновой.
6. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города
С. Трумов
Утверждено постановлением
акимата города Жанаозен
от 04 марта 2015 года № 378
П О Л О Ж Е Н И Е
государственного учреждения "Отдел регистрации актов гражданского состояния города Жанаозен"

1. Жалпы ережелер
1. "Жаңаөзен қаласының азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесі азаматтық хал актілерін мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Жаңаөзен қаласының азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. "Жаңаөзен қаласының азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесі мемлекеттік мекеме ұйымдық – құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрлері мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. "Жаңаөзен қаласының азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесі азаматтық–құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. "Жаңаөзен қаласының азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен "Жаңаөзен қаласының азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесінің басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
6. "Жаңаөзен қаласының азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
7. Заңды тұлғаның орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, 130200, Маңғыстау облысы, Жаңаөзен қаласы, Қ. Сәтпаев көшесі, 1 А құрылысы, "Неке сарайы" ғимараты.
8. Мемлекеттік органның толық атауы – "Жаңаөзен қаласының азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесі.
9. "Жаңаөзен қаласының азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылтайшысы Жаңаөзен қаласының әкімдігі болып табылады.
10. Осы Ереже "Жаңаөзен қаласының азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
11. "Жаңаөзен қаласының азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
12. "Жаңаөзен қаласының азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесіне кәсіпкерлік субъектілерімен "Жаңаөзен қаласының азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.

1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Отдел регистрации актов гражданского состояния города Жанаозен" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим государственную регистрацию актов гражданского состояния.
2. Государственное учреждение "Отдел регистрации актов гражданского состояния города Жанаозен" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Государственное учреждение "Отдел регистрации актов гражданского состояния города Жанаозен" является юридическим лицом в организационно –правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, а также в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Государственное учреждение "Отдел регистрации актов гражданского состояния города Жанаозен" вступает в гражданско–правовые отношения от собственного имени.
5. Государственное учреждение "Отдел регистрации актов гражданского состояния города Жанаозен" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя государственного учреждения "Отдел регистрации актов гражданского состояния города Жанаозен" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
6. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Отдел регистрации актов гражданского состояния города Жанаозен" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
7. Местонахождение юридического лица: Республика Казахстан, 130200, Мангистауская область, город Жанаозен, улица К.Сатпаева, строение 1 А, здание "Неке сарайы".
8. Полное наименование государственного органа –государственное учреждение "Отдел регистрации актов гражданского состояния города Жанаозен".
9. Учредителем государственного учреждения "Отдел регистрации актов гражданского состояния города Жанаозен" является акимат города Жанаозен.
10. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Отдел регистрации актов гражданского состояния города Жанаозен".
11. Финансирование деятельности государственного учреждения "Отдел регистрации актов гражданского состояния города Жанаозен" осуществляется из местного бюджета.
12. Государственному учреждению "Отдел регистрации актов гражданского состояния города Жанаозен" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Отдел регистрации актов гражданского состояния города Жанаозен".

13. "Жаңаөзен қаласының азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесінің жұмыс режимі "Жаңаөзен қаласының азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесімен Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасының талаптарына сәйкес дербес анықталады.
2. "Жаңаөзен қаласының азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесінің миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
14. "Жаңаөзен қаласының азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесінің миссиясы:
Некені (ерлі-зайыптылықты) және отбасын, ананы, әкені және баланы мемлекеттік қорғау саласында мемлекеттік саясатты жүргізу.
15. Міндеттері:
азаматтық хал актілерін мемлекеттік тіркеу;
"Азаматтық хал актілері жазбалары" ақпараттық жүйесін жүргізу;
азаматтық хал актілерін мемлекеттік тіркеу бойынша ақпараттық қызметтер көрсету.
16. Функциялары:
1) тууды мемлекеттік тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілерінің жазбаларына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу;
2) неке қиюды (ерлі-зайыптылықты) мемлекеттік тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу;
3) азаматтық хал актілерін мемлекеттік тіркеу туралы қайталама куәліктер немесе анықтамалар беру;
4) әке болуды анықтауды мемлекеттік тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу;
5) атын, әкесінің атын, тегін ауыстыруды мемлекеттік тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу;
6) азаматтық хал актілерінің жазбаларын қалпына келтіру;
7) қайтыс болуды мемлекеттік тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу;
8) ұл (қыз) бала асырап алуды мемлекеттік тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу;
9) некені (ерлі-зайыптылықты) бұзуды мемлекеттік тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу.
"Жаңаөзен қаласының азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасымен көзделген өзге де функцияларды жүзеге асырады.
18. Құқықтары мен міндеттері:
"Жаңаөзен қаласының азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құқығы бар:
1) мүліктік және жеке мүліктік емес құқықтарға ие болуға және жүзеге асыруға;

13. Режим работы государственного учреждения "Отдел регистрации актов гражданского состояния города Жанаозен" определяется государственным учреждением "Отдел регистрации актов гражданского состояния города Жанаозен" самостоятельно в соответствии с требованиями действующего законодательства Республики Казахстан.
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного учреждения "Отдел регистрации актов гражданского состояния города Жанаозен"
14. Миссия государственного учреждения "Отдел регистрации актов гражданского состояния города Жанаозен":
обеспечение проведение государственной политики в сфере государственной защиты брака (супружества) и семьи, материнства, отцовства и детства.
15. Задачи:
государственная регистрация актов гражданского состояния;
ведение информационной системы "Записи актов гражданского состояния";
оказание информационных услуг по государственной регистрации актов гражданского состояния.
16. Функции:
1) государственная регистрация рождения, в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния;
2) государственная регистрация заключения брака (супружества), в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния;
3) выдача повторных свидетельств или справок о государственной регистрации актов гражданского состояния;
4) государственная регистрация установления отцовства, в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния;
5) государственная регистрация перемены имени, отчества, фамилии, в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния;
6) восстановление записей актов гражданского состояния;
7) государственная регистрация смерти, в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния;
8) государственная регистрация усыновления (удочерения), в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния;
9) государственная регистрация расторжения брака (супружества), в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния.
Государственное учреждение "Отдел регистрации актов гражданского состояния города Жанаозен" осуществляет иные функций, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
17. Права и обязанности:
государственное учреждение "Отдел регистрации актов гражданского состояния города Жанаозен" имеет права:
1) приобретать и осуществлять имущественные и личные неимущественные права;

2) осы Ережеде көзделген мақсаттарды жүзеге асыруға қаражаттарды пайдалануға;
3) сотта талапкер және жауапкер болуға;
4) Қазақстан Республикасының заңдарына қайшы келмейтін өзге де құқықтарды жүзеге асыруға.
"Жаңаөзен қаласының азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесі міндетті:
1) Қазақстан Республикасының заңнамасын сақтауға;
2) белгіленген тәртіпте салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерді төлеуге;
3) Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес жауапкершілікте болуға.
3. "Жаңаөзен қаласының азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметін ұйымдастыру
19. "Жаңаөзен қаласының азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесіне басшылықты "Жаңаөзен қаласының азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесіне жүктелген мiндеттердiң орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшы жүзеге асырады.
20. "Жаңаөзен қаласының азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысын Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Жаңаөзен қаласының әкімі қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
21. "Жаңаөзен қаласының азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының өкілеттіктері:
1) "Жаңаөзен қаласының азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерінің міндеттерін анықтайды;
2) "Жаңаөзен қаласының азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін лауазымдарға тағайындайды және лауазымдарынан босатады;
3) заңнамамен белгіленген тәртіпте "Жаңаөзен қаласының азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін ынталандыруды жүзеге асырады;
4) заңнамамен белгіленген тәртіпте "Жаңаөзен қаласының азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлеріне тәртіптік жазалар қолданады;
5) өз құзіретінің шегінде "Жаңаөзен қаласының азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің орындауына міндетті бұйрықтар шығарады, нұсқаулар береді, қызметтік құжаттарға қол қояды;
6) мемлекеттік органдармен, ұйымдармен және азаматтармен өзара қарым-қатынастарда "Жаңаөзен қаласының азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесінің мүдделерін білдіреді.
"Жаңаөзен қаласының азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы "Жаңаөзен қаласының азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесіндегі сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-әрекетті ұйымдастыруға дербес жауапты болады.
"Жаңаөзен қаласының азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының құзырына Қазақстан Республикасының заңнамасымен өзге де мәселелердi шешу жатқызылуы мүмкiн.
"Жаңаөзен қаласының азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.

2) использовать средства на осуществление предусмотренных в настоящем Положении целей;
3) быть истцом и ответчиком в суде;
4) осуществлять иные права, не противоречащие законодательству Республики Казахстан.
Государственное учреждение "Отдел регистрации актов гражданского состояния города Жанаозен" обязано:
1) соблюдать законодательство Республики Казахстан;
2) в установленном порядке уплачивать налоги и другие обязательные платежи в бюджет;
3) нести ответственность в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
3. Организация деятельности государственного учреждения "Отдел регистрации актов гражданского состояния города Жанаозен"
19. Руководство государственным учреждением "Отдел регистрации актов гражданского состояния города Жанаозен" осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Отдел регистрации актов гражданского состояния города Жанаозен" задач и осуществление им своих функций.
20. Первый руководитель государственного учреждения "Отдел регистрации актов гражданского состояния города Жанаозен" назначается на должность и освобождается от должности акимом города Жанаозен в соответствий с законодательством Республики Казахстан.
21. Полномочия первого руководителя государственного учреждения "Отдел регистрации актов гражданского состояния города Жанаозен":
1) определяет обязанности сотрудников государственного учреждения "Отдел регистрации актов гражданского состояния города Жанаозен";
2) назначает на должности и освобождает от должность сотрудников государственного учреждения "Отдел регистрации актов гражданского состояния города Жанаозен";
3) в установленном законодательством порядке осуществляет поощрение сотрудников государственного учреждения "Отдел регистрации актов гражданского состояния города Жанаозен";
4) в установленном законодательством порядке налагает дисциплинарные взыскания на сотрудников государственного учреждения "Отдел регистрации актов гражданского состояния города Жанаозен";
5) в пределах своей компетенции издает обязательные для исполнения сотрудниками государственного учреждения "Отдел регистрации актов гражданского состояния города Жанаозен" приказы, дает указания, подписывает служебную документацию;
6) представляет интересы государственного учреждения "Отдел регистрации актов гражданского состояния города Жанаозен" во взаимоотношениях с государственными органами, организациями и гражданами.
Первый руководитель государственного учреждения "Отдел регистрации актов гражданского состояния города Жанаозен" несет персональную ответственность за организацию противодействия коррупции в государственном учреждении "Отдел регистрации актов гражданского состояния города Жанаозен".
К ведению первого руководителя государственного учреждения "Отдел регистрации актов гражданского состояния города Жанаозен" законодательством Республики Казахстан может быть отнесено решение иных вопросов.
Исполнение полномочий первого руководителя государственного учреждения "Отдел регистрации актов гражданского состояния города Жанаозен" в период его отсутствия осуществляется лицом, его занимающим в соответствии с действующим законодательством.

4. "Жаңаөзен қаласының азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесінің мүлкi
22. "Жаңаөзен қаласының азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесінің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкi болуы мүмкін.
"Жаңаөзен қалалық азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесінің мүлкi оған меншік иесі берген мүлiк, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасымен тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
23. "Жаңаөзен қаласының азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесіне бекiтiлген мүлiк коммуналдық меншiкке жатады.
24. Егер заңнамада өзгеше белгіленбесе, "Жаңаөзен қаласының азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесінің өзiне бекiтiлген мүлiктi және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлiнген қаражат есебiнен сатып алынған мүлiктi өз бетiмен иелiктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсiлмен билiк етуге құқығы жоқ.
5. "Жаңаөзен қаласының азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесінің Ережесіне өзгерістер мен толықтырулар енгізу тәртібі
25. "Жаңаөзен қаласының азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесінің Ережесіне өзгерістер мен толықтырулар енгізу Жаңаөзен қаласы әкімдігінің қаулысымен жүргізіледі.
26. "Жаңаөзен қаласының азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесінің Ережесіне енгізілген өзгерістер мен толықтырулар Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес тіркеледі.
6. "Жаңаөзен қаласының азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату
27. "Жаңаөзен қаласының азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.

4. Имущество государственного учреждения "Отдел регистрации актов гражданского состояния города Жанаозен"
22. Государственное учреждение "Отдел регистрации актов гражданского состояния города Жанаозен" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Отдел регистрации актов гражданского состояния города Жанаозен" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
23. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Отдел регистрации актов гражданского состояния города Жанаозен" относится к коммунальной собственности.
24. Государственное учреждение "Отдел регистрации актов гражданского состояния города Жанаозен" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Порядок внесения изменений и дополнений в Положение государственного учреждения "Отдел регистрации актов гражданского состояния города Жанаозен"
25. Внесение изменений и дополнений в Положение государственного учреждения "Отдел регистрации актов гражданского состояния города Жанаозен" производится по постановлением акимата города Жанаозен.
26. Внесенные изменения и дополнения в Положение государственного учреждения "Отдел регистрации актов гражданского состояния города Жанаозен" регистрируются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. Реорганизация и ликвидация государственного учреждения "Отдел регистрации актов гражданского состояния города Жанаозен"
27. Реорганизация и ликвидация государственного учреждения "Отдел регистрации актов гражданского состояния города Жанаозен" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.