Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 22/187 "2015 - 2017 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Маңғыстау аудандық мәслихатының 2015 жылғы 30 маусымдағы № 25/207 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2015 жылғы 17 шілдеде № 2771 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына және "2015-2017 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" облыстық мәслихаттың 2014 жылғы 11 желтоқсандағы № 21/304 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" 2015 жылғы 23 маусымдағы № 26/403 Маңғыстау облыстық мәслихатының шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 2752 болып тіркелген) сәйкес, Маңғыстау аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1.Маңғыстау аудандық мәслихатының 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 22/187 "2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" (нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 2593 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылы 29 қаңтарда жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1.2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2015 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 6 037 699,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 4 499 394,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 10 199,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсімдер - 15 904,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша - 1 512 202,0 мың теңге;
2) шығындар - 6 041 934,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 131 380,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 145 872,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 14 492,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге.
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -135 615,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 135 615,5 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 145 872,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 14 492,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 4 235,5 мың теңге.
4 тармақта:
үшінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"41 428 мың теңге - үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыруға;".

О внесении изменений и дополнений в решение Мангистауского районного маслихата от 24 декабря 2014 года № 22/187 "О районном бюджете на 2015-2017 годы"
Решение Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 30 июня 2015 года № 25/207. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области от 17 июля 2015 года № 2771
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Мангистауского областного маслихата от 23 июня 2015 года № 26/403 "О внесении изменений в решение областного маслихата от 11 декабря 2014 года № 21/304 "Об областном бюджете на 2015-2017 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2752), Мангистауский районный маслихат РЕШИЛ:
Внести в решение Мангистауского районного маслихата от 24 декабря 2014 года № 22/187 "О районном бюджете на 2015-2017 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2593, опубликовано в информационно-правовой системе "Әділет" от 29 января 2015 года) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1.Утвердить районный бюджет на 2015-2017 годы согласно приложению соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы - 6 037 699,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 4 499 394,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям - 10 199,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 15 904,0 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов - 1 512 202,0 тысячи тенге;
2) затраты - 6 041 934,5 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 131 380,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 145 872,0 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов - 14 492,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге.
5) дефицит (профицит) бюджета - -135 615,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 135 615,5 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов - 145 872,0 тысячи тенге;
погашение займов - 14 492,0 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 4 235,5 тысяч тенге.
в пункте 4:
третий абзац изложить в новой редакции:
"41 428 тысяч тенге – повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе;".

4-1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4-1. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте мына көлемде Ұлттық Қордың есебінен трансферт қарастырылғаны ескерілсін:
88 569 мың теңге - мемлекеттік білім беру тапсырысын мектепке дейінгі бiлiм беру мекемелерінде іске асыруға.".
5 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5.2015 жылға арналған аудандық бюджетте мына көлемде республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттің қарастырылғаны ескерілсін:
145 872 мың теңге - ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік саланың мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға.".
6 тармақта:
екінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"716 661 мың теңге - көлік инфрақұрылымын дамытуға;".
жаңа бесінші абзацпен толықтырылсын:
89 480 мың теңге – сумен қамту құрылысын салуға.
7 тармақта:
бірінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"12 483 мың теңге - Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге;".
жаңа екінші, үшінші абзацтармен толықтырылсын:
"11 640 мың теңге - әкімдік ғимараты алдындағы алаңды жөндеуге;".
"22 170 мың теңге - коммуналдық шаруашылығын дамытуға.".
2. Маңғыстау аудандық Мәслихаты аппаратының басшысы (Е.Қалиев)
осы шешімнің Маңғыстау облыстық әділет департаментінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау Маңғыстау ауданының әкімінің орынбасарына (А.Сарбалаев) жүктелсін.
4. Осы шешім 2015 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы
Аудандық Мәслихат хатшысы
Б.ҚұсымбаевТ.Қылаңов
"КЕЛІСІЛДІ":
"Маңғыстау аудандық экономика
және қаржы бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің басшысы
Шабикова Рима Нерражимқызы
30 маусым 2015 жыл.
Аудандық мәслихаттың
2015 жылғы 30 маусымдағы
№ 25/207 шешіміне
қосымша
2015 жылға арналған аудандық бюджет
Сан
Сын
Ішкі
сын
А т а у ы
Сомасы, мың теңге
I.Кірістер

пункт 4-1 изложить в новой редакции:
"4-1. Учесть, что в районном бюджете на 2015 год предусмотрены трансферты за счет Национального Фонда в следующих размерах:
88 569 тысяч тенге - на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования.".
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5.Учесть, что в районном бюджете на 2015 год предусмотрены бюджетные кредиты из республиканского бюджета в следующем объеме:
145 872 тысячи тенге – для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов.".
в пункте 6:
второй абзац изложить в новой редакции:
"716 661 тысяча тенге – на развитие транспортной инфраструктуры;".
дополнить новым пятым абзацом:
89 480 тысяч тенге – на развитие водоснабжения.".
в пункте 7:
первый абзац изложить в новой редакции:
"12 483 тысячи тенге – на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне;".
дополнить новым вторым, третьем абзацами:
"11 640 тысяч тенге – текущий ремонт территорий перед зданим сельского акимата с.Шетпе;".
"22 170 тысяч тенге - развитие коммунального хозяйства.".
2. Руководителью аппарата Мангистауского районного маслихата (Е.Калиев) после государственной регистрации в департаменте юстиции Мангистаукой области обеспечить официальное опубликование настоящего решения в информационно-правовой системе "Әділет".
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на заместителя акима Мангистауского района (А.Сарбалаев).
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2015 года.
Председатель сессии
Секретарь районного маслихата
Б.КусымбаевТ.Кыланов
"СОГЛАСОВАНО":
Шабикова Рима Нерражимовна
Руководитель государственного
учреждения "Мангистауский районный
отдел экономики и финансов"
30 июня 2015 года
Приложение
к решению районного маслихата
от 30 июня 2015 года № 25/207
Районный бюджет на 2015 год
Кат.
Кл.
Пдк
Наименование
Сумма, тыс.тенге
I.Доходы

34 927,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткізу
1 339,0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемі
5 726,0
022
040
Жетім баланы (балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алушы Қазақстан азаматтарына біржолғы ақшалай қаражат төлемі
Мектепке дейінгі бiлiм беру ұйымдарында мемлекеттік бiлiм беру тапсырысын іске асыруға
1 487,0
15 831,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
57 175,0
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
87 639,0
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
87 639,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылыс және құрылыс бөлімі
12 133,0
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
12 133,0
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
341 205,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
3 175,0
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
3 175,0
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
7 048,0
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
7 048,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
330 802,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
23 602,0
004
Ауылдық жерлерде денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
28 380,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
6 296,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
600,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
212 424,0
010
Үйден тәрбиеленіп және оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 932,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
8 171,0
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
2 239,0
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
6 483,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру және жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20 684,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу

34 927,0
007
Проведение школьных олимпиад и внешкольных мероприятий районного (городского) масштаба
1 339,0
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
5 726,0
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
1 487,0
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
15 831,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
57 175,0
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
87 639,0
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
87 639,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
12 133,0
037
Строительство и реконструкция объектов образования
12 133,0
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
341 205,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
3 175,0
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
3 175,0
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
7 048,0
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
7 048,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
330 802,0
002
Программа занятости
23 602,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
28 380,0
005
Государственная адресная социальная помощь
6 296,0
006
Жилищная помощь
600,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
212 424,0
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 932,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
8 171,0
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
2 239,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
6 483,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
20 684,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат