Коммуналдық мүлікті иеліктен айыру түрлерін таңдау жөніндегі өлшемшарттарды айқындау туралы
Қостанай облысы Рудный қаласы әкімдігінің 2015 жылғы 29 сәуірдегі № 639 қаулысы. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 3 маусымда № 5641 болып тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы Рудный қаласы әкімдігінің 2020 жылғы 22 маусымдағы № 520 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы Рудный қаласы әкімдігінің 22.06.2020 № 520 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Ескерту. Қаулының атауы жаңа редакцияда - Қостанай облысы Рудный қаласы әкімдігінің 18.11.2016 № 1480 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31-бабына, Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 1 наурыздағы "Мемлекеттік мүлік туралы" Заңының 18-бабына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 9 тамыздағы № 920 қаулысымен бекітілген Жекешелендіру объектілерін сату қағидасының 2-1-тармағына сәйкес, Рудный қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Коммуналдық мүлікті (бұдан әрі – Объект) иеліктен шығару түрлерін таңдау бойынша критерийлер осы қаулының қосымшасына сәйкес анықталсын.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Рудный қаласы әкімінің орынбасары М.Ә. Досболовқа жүктелсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Рудный қаласының әкімі Б. Ғаязов
Рудный қаласы әкімдігінің
2015 жылғы 29 сәуірдегі
№ 639 қаулысына қосымша
Коммуналдық мүлікті иеліктен шығару түрлерін таңдау бойынша критерийлер
Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда - Қостанай облысы Рудный қаласы әкімдігінің 18.11.2016 № 1480 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
р/р №
Өлшемшарттардың атауы
Иеліктен айыру түрлері
1.
- Жекешелендіру объектісін әрі қарай бақылауға мемлекеттің мүддесінің болмауы;
- заңнамамен белгіленген мерзімдерде жекешелендіру объектісін сатудан бюджетке ақшалай қаражатты алу қажеттілігі;
- ең жоғары мүмкін баға бойынша жекешелендіру объектісін сату және сауда - саттыққа қатысушылардың кең тобын тарту қажеттілігі;
- мемлекетке тиесілі бағалы қағаздарды оларды әрі қарай бақылауға мемлекеттің мүддесі болмаған кезде сату.
Сауданы аукцион нысанында өткізу
2.
- Заңнамамен белгіленген мерзімдерде жекешелендіру объектісін сатудан бюджетке ақшалай қаражатты алу қажеттілігі;
- сату шарттарын белгілеу жолымен белгілі бір уақыт ішінде жекешелендіру объектісін мемлекеттің бақылауында сақтау қажеттілігі;
- ең жоғары ықтимал баға бойынша жекешелендіру объектісін сату қажеттілігі;
- сату шарттарын белгілеу жолымен белгілі бір уақыт ішінде жекешелендіру объектісін мемлекеттің бақылауында сақтау қажеттілігі болған жағдайда мемлекетке тиесілі бағалы қағаздарды сату.
Сауданы тендер нысанында өткізу
3.
- Сенімгерлік басқарудың, сенімгер басқарушымен, жалға алушымен (жалдаушымен) кейін сатып алу құқығымен мүліктік жалға (жалдауға) беру шартының талаптарын орындау үшін мемлекеттің бақылауын белгілі бір уақыт ішінде сақтау қажеттілігі.
Тікелей атаулы сату

Об определении критериев по выбору видов отчуждения коммунального имущества
Постановление акимата города Рудного Костанайской области от 29 апреля 2015 года № 639. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 3 июня 2015 года № 5641. Утратило силу постановлением акимата города Рудного Костанайской области от 22 июня 2020 года № 520
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Рудного Костанайской области от 22.06.2020 № 520 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Заголовок на казахском языке изложить в новой редакции, заголовок на русском языке не изменяется, постановлением акимата города Рудного Костанайской области от 18.11.2016 № 1480 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 18 Закона Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе" и пунктом 2-1 Правил продажи объектов приватизации, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 9 августа 2011 года № 920, акимат города Рудного ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить критерии по выбору видов отчуждения коммунального имущества (далее - Объект) согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Рудного Дуспулова М.А.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Рудного Б. Гаязов
Приложение
к постановлению акимата
города Рудного
от 29 апреля 2015 года № 639
Критерии по выбору видов отчуждения коммунального имущества
Сноска. Приложение – в редакции постановления акимата города Рудного Костанайской области от 18.11.2016 № 1480 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Наименование критерия
Вид отчуждения
1.
- Отсутствие заинтересованности государства в дальнейшем контроле над объектом приватизации;
- необходимость получения денежных средств в бюджет от продажи объекта приватизации в установленные законодательством сроки;
- необходимость реализации объекта приватизации по максимально возможной цене и привлечения широкого круга участников торгов;
- реализация ценных бумаг, принадлежащих государству, при отсутствии заинтересованности государства в дальнейшем их контроле.
Проведение торгов в форме аукциона
2.
- Необходимость получения денежных средств в бюджет от продажи объекта приватизации в установленные законодательством сроки;
- необходимость сохранения контроля государства над объектом приватизации на определенный период времени путем установления условий продажи;
- необходимость реализации объекта приватизации по максимально возможной цене;
- реализации ценных бумаг, принадлежащих государству, при наличии необходимости сохранения контроля государства над объектом приватизации на определенный период времени путем установления условий продажи.
Проведение торгов в форме тендера
3.
- Необходимость сохранения на определенный период времени контроля государства за выполнением условий договора доверительного управления, имущественного найма (аренды) с правом последующего выкупа доверительным управляющим, нанимателем (арендатором).
Прямая адресная продажа