Алтынсарин ауданының 2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Алтынсарин ауданы мәслихатының 2015 жылғы 22 желтоқсандағы № 304 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 30 желтоқсанда № 6110 болып тіркелді
Алтынсарин аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Алтынсарин ауданының 2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше, 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2016 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 1745453,4 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 372234,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 2735,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 400,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 1370084,4 мың теңге;
2) шығындар – 1757053,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелеу – 25722,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 38178,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 12456,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 9840,0 мың тенге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 9840,0 мың тенге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 47161,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 47161,8 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Қостанай облысы Алтынсарин ауданы мәслихатының 24.10.2016 № 48 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2016 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері 809010,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
3. 2016 жылға арналған аудандық бюджетте, республикалық бюджет трансферттері көзделгені ескерілсін:
1) агроөнеркәсіп кешенінің жергілікті атқарушы органы бөлімшесін ұстауға 5683,1 мың теңге сомасында;
2) әкімшілік мемлекеттік қызметкершілердің еңбекақысының деңгейін арттыруға 49555,0 мың теңге сомасында;
3) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға 120014,0 мың теңге сомасында;
4) жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын азаматтық қызметшілерге еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделіне көшуге, сондай-ақ оларға лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге 372287,0 мың теңге сомасында;
5) Қазақстан Республикасында мүгедектердің өмір сүру сапасын жақсарту және құқықтарын қамтамасыз ету бойынша іс-шаралар жоспарын 2012-2018 жылдарға іске асыру 1934,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерістер енгізілді – Қостанай облысы Алтынсарин ауданы мәслихатының 03.06.2016 № 33 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2016 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен трансферт көзделгені ескерілсін:

О районном бюджете Алтынсаринского района на 2016-2018 годы
Решение маслихата Алтынсаринского района Костанайской области от 22 декабря 2015 года № 304. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 30 декабря 2015 года № 6110
Алтынсаринский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Алтынсаринского района на 2016-2018 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы – 1745453,4 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 372234,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 2735,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 400,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1370084,4 тысяч тенге;
2) затраты – 1757053,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 25722,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 38178,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 12456,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 9840,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 9840,0 тысяч тенге
5) дефицит (профицит) бюджета – - 47161,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 47161,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Алтынсаринского района Костанайской области от 24.10.2016 № 48 (вводится в действие с 01.01.2016).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2016 год предусмотрены объемы бюджетных субвенций, передаваемых из областного бюджета в районный бюджет в сумме 809010,0 тысяч тенге.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2016 год предусмотрены трансферты из республиканского бюджета:
1) на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса в сумме 5683,1 тысяч тенге;
2) на повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих в сумме 49555,0 тысяч тенге;
3) на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования в сумме 120014,0 тысяч тенге;
4) на переход на новую модель системы оплаты труда гражданских служащих, финансируемых из местных бюджетов, а также выплату им ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам в сумме 372287,0 тысяч тенге;
5) реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы в сумме 1934,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными решением маслихата Алтынсаринского района Костанайской области от 03.06.2016 № 33 (вводится в действие с 01.01.2016).
4. Учесть, что в районном бюджете на 2016 год предусмотрен трансферт из областного бюджета:

1) баланы (балаларды) сақтауға, қамқорлыққа алуға тәрбиелеушілерге берілген 6662,9 мың теңге сомасында;
2) балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беруге 21279,0 мың теңге сомасында;
3) электрондық оқыту жүйесінің бағдарламасы шеңберінде кең жолақты интернетті төлеуге 2968,0 мың теңге сомасында;
4) "Жұмыспен қамту жол картасы 2020" бағдарламасы шеңберінде инфрақұрылымды, тұрғын – үй коммуналдық шаруашылықты ағымдағы және орташа жөндеуге, ауылдық елді мекендерді қоса, аудандық маңызы бар қалаларды, ауылдық округтерді, кенттерді, ауылдарды көріктендіруге 5383,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қостанай облысы Алтынсарин ауданы мәслихатының 12.08.2016 № 44 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. Алтынсарин ауданының жергілікті атқарушы органының 2016 жылға арналған резерві 3000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. 2016 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
7. 2016 жылға арналған ауданның кенттері, ауылдары, ауылдық округтерінің бюджеттік бағдарламалардың тізбесі осы шешімнің 5-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
8. Осы шешім 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихатының кезекті
сессиясының төрағасы
Н. Исмаилова
Алтынсарин аудандық
мәслихатының хатшысы
Б. Есмұханов
КЕЛІСІЛДІ
"Алтынсарин аудандық әкімдігінің
экономика және қаржы бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
___________________ Е. Павлюк
2015 жылғы 22 желтоқсан
Мәслихаттың
2015 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 304 шешіміне 1-қосымша
Алтынсарин ауданының 2016 жылға арналған бюджеті

1) на содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям в сумме 6662,9 тысяч тенге;
2) на дополнительное образование для детей и юношества по спорту в сумме 21279,0 тысячи тенге;
3) на оплату широкополосного Интернета в рамках программы системы электронного обучения в сумме 2968,0 тысяч тенге;
4) на текущий и средний ремонты инфраструктуры, жилищно-коммунального хозяйства, благоустройство в селах, поселках, сельских округах, городах районного значения, включая сельские населенные пункты в рамках программы "Дорожная карта занятости 2020" в сумме 5383,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решением маслихата Алтынсаринского района Костанайской области от 12.08.2016 № 44 (вводится в действие с 01.01.2016).
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа Алтынсаринского района на 2016 год в сумме 3000,0 тысяч тенге.
6. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2016 год, согласно приложению 4 к настоящему решению.
7. Утвердить перечень бюджетных программ поселков, сел, сельских округов района на 2016 год, согласно приложению 5 к настоящему решению.
8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2016 года.
Председатель очередной,
сессии районного маслихата
Н. Исмаилова
Секретарь Алтынсаринского
районного маслихата
Б. Есмуханов
СОГЛАСОВАНО
Руководитель
государственного учреждения
"Отдел экономики и финансов
акимата Алтынсаринского района"
_________________ Е. Павлюк
22 декабря 2015 года
Приложение 1
к решению маслихата
от 22 декабря 2015 года № 304
Бюджет Алтынсаринского района на 2016 год

Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда – Қостанай облысы Алтынсарин ауданы мәслихатының 24.10.2016 № 48 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
Функционалдық топ
Сомасы (мың теңге)
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
94536,2
1
Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар
94536,2
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
94536,2
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
94536,2
123
"Алтынсарин ауданы Большая чураковка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
11882,0
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
11882,0
123
"Алтынсарин ауданы Димитров ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
6341,3
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
6341,3
123
"Алтынсарин ауданы Докучаев ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
6845,0
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
6845,0
123
"Алтынсарин ауданы Красный Кордон ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
8272,0
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
8272,0
123
"Алтынсарин ауданы Ілияс Омаров атындағы ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
6820,9
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
6820,9
123
"Алтынсарин ауданы Маяковский ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
7838,0
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
7838,0
123
"Алтынсарин ауданы Новоалексеев ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
8651,4
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
8651,4
123
"Алтынсарин ауданы Приозерный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
8363,6
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
8363,6
123
"Алтынсарин ауданы Свердловка ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
7299,0
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
7299,0
123
"Алтынсарин ауданы Щербаков ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
11476,0
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
11476,0
123
"Алтынсарин ауданы Обаған ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
10747,0
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
10747,0
04
Бiлiм беру
2763,6
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру
2763,6
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
2763,6
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
2763,6
123
"Алтынсарин ауданы Большая чураковка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
1050,0
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
1050,0
123
"Алтынсарин ауданы Приозерный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
647,0
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
647,0
123
"Алтынсарин ауданы Обаған ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
1066,6
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
1066,6
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2876,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы
2876,0
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
2876,0
027
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу және абаттандыру
2876,0
123
"Алтынсарин ауданы Большая чураковка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
800,0
027
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу және абаттандыру
800,0
123
"Алтынсарин ауданы Щербаков ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
800,0
027
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу және абаттандыру
800,0
123
"Алтынсарин ауданы Обаған ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
1276,0
027
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу және абаттандыру
1276,0

Сноска. Приложение 5 – в редакции решения маслихата Алтынсаринского района Костанайской области от 24.10.2016 № 48 (вводится в действие с 01.01.2016).
Функциональная группа
Сумма (тысяч тенге)
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
01
Государственные услуги общего характера
94536,2
1
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления
94536,2
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
94536,2
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
94536,2
123
Государственное учреждение "Аппарат акима Большечураковского сельского округа Алтынсаринского района"
11882,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
11882,0
123
Государственное учреждение "Аппарат акима Димитровского сельского округа Алтынсаринского района"
6341,3
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
6341,3
123
Государственное учреждение "Аппарат акима Докучаевского сельского округа Алтынсаринского района"
6845,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
6845,0
123
Государственное учреждение "Аппарат акима села Красный Кордон Алтынсаринского района"
8272,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
8272,0
123
Государственное учреждение " Аппарат акима сельского округа имени Ильяса Омарова Алтынсаринского района"
6820,9
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
6820,9
123
Государственное учреждение "Аппарат акима Маяковского сельского округа Алтынсаринского района"
7838,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
7838,0
123
Государственное учреждение "Аппарат акима Новоалексеевского сельского округа Алтынсаринского района"
8651,4
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
8651,4
123
Государственное учреждение "Аппарат акима Приозерного сельского округа Алтынсаринского района"
8363,6
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
8363,6
123
Государственное учреждение "Аппарат акима села Свердловка Алтынсаринского района"
7299,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
7299,0
123
Государственное учреждение "Аппарат акима Щербаковского сельского округа Алтынсаринского района"
11476,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
11476,0
123
Государственное учреждение "Аппарат акима Убаганского сельского округа Алтынсаринского района"
10747,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
10747,0
04
Образование
2763,6
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
2763,6
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
2763,6
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
2763,6
123
Государственное учреждение "Аппарат акима Большечураковского сельского округа Алтынсаринского района"
1050,0
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
1050,0
123
Государственное учреждение "Аппарат акима Приозерного сельского округа Алтынсаринского района"
647,0
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
647,0
123
Государственное учреждение "Аппарат акима Убаганского сельского округа Алтынсаринского района"
1066,6
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
1066,6
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2876,0
1
Жилищное хозяйство
2876,0
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
2876,0
027
Ремонт и благоустройство объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
2876,0
123
Государственное учреждение "Аппарат акима Большечураковского сельского округа Алтынсаринского района"
800,0
027
Ремонт и благоустройство объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
800,0
123
Государственное учреждение "Аппарат акима Щербаковского сельского округа Алтынсаринского района"
800,0
027
Ремонт и благоустройство объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
800,0
123
Государственное учреждение "Аппарат акима Убаганского сельского округа Алтынсаринского района"
1276,0
027
Ремонт и благоустройство объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
1276,0