Меңдіқара ауданының 2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Меңдіқара ауданы мәслихатының 2015 жылғы 21 желтоқсандағы № 366 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 30 желтоқсанда № 6112 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабына сәйкес Меңдіқара аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Меңдіқара ауданының 2016-2018 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3 және 4 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2016 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2530264,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 505199,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 2318,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 13047,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша –2009700,9 мың теңге;
2) шығындар – 2580131,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 22237,3 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 31832,3 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 9595,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -72103,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 72103,8 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Қостанай облысы Меңдіқара ауданы мәслихатының 13.12.2016 № 63 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Аудан бюджетіне жеке табыс салығы мен әлеуметтік салықтың 100 пайызын есепке алу жолымен кірістерді бөлу нормативтері белгіленсін.
3. 2016 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемдері 1333089,0 мың теңге соммасында ескерілгені ескерілсін.
4. 2016 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімдерінің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) жергілікті атқарушы органдардың агроөнеркәсіптік кешен бөлімшелерін ұстауға 4098,0 мың теңге сомасында;
2) әкімшілік мемлекеттік қызметшілердің еңбекақысының деңгейін арттыруға 65022,0 мың теңге сомасында;
3) азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімдерінің штат санын ұстауға 1159,0 мың теңге сомасында;
4) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға 59766,0 мың теңге сомасында;
5) жергiлiктi бюджеттерден қаржыландырылатын азаматтық қызметшiлерге еңбекақы төлеу жүйесiнiң жаңа моделiне көшуге, сондай-ақ оларға лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшiн ай сайынғы үстемеақы төлеуге 496415,0 мың теңге сомасында;
6) Қазақстан Республикасында мүгедектердiң құқықтарын қамтамасыз ету және өмiр сүру сапасын жақсарту жөнiндегi 2012–2018 жылдарға арналған iс-шаралар жоспарын іске асыруға 4799,0 мың теңге сомасында;

О районном бюджете Мендыкаринского района на 2016-2018 годы
Решение маслихата Мендыкаринского района Костанайской области от 21 декабря 2015 года № 366. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 30 декабря 2015 года № 6112
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года Мендыкаринский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Мендыкаринского района на 2016-2018 годы согласно приложениям 1, 2, 3 и 4 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы – 2530264,9 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 505199,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 2318,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 13047,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 2009700,9 тысяч тенге;
2) затраты – 2580131,4 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 22237,3 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 31832,3 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 9595,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -72103,8 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –72103,8 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Мендыкаринского района Костанайской области от 13.12.2016 № 63 (вводится в действие с 01.01.2016).
2. Установить нормативы распределения доходов путем зачисления 100 процентов индивидуального подоходного налога и социального налога в бюджет района.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2016 год учтены объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в сумме 1333089,0 тысяч тенге.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2016 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета, в том числе на:
1) содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса в сумме 4098,0 тысяч тенге;
2) повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих в сумме 65022,0 тысячи тенге;
3) содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния в сумме 1159,0 тысяч тенге;
4) реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования в сумме 59766,0 тысяч тенге;
5) переход на новую модель системы оплаты труда гражданских служащих, финансируемых из местного бюджета, а также выплату им ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам в сумме 496415,0 тысяч тенге;
6) реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы в сумме 4799,0 тысяч тенге;

7) ауылдық елді мекендерге жұмыс істеуге және тұруға келген мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға 22270,0 мың теңге сомасында.
5. 2016 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімдерінің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) балалар мен жас өспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеуін және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсетуін қамтамасыз ету бойынша психологиялық-педагогикалық түзету кабинеттерін ұстауға 10548,0 мың теңге сомасында;
2) патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағуға 1902,0 мың теңге сомасында;
3) электрондық оқыту жүйесі бағдарламасы шеңберінде кең жолақты Интернетті төлеуге 3198,0 мың теңге сомасында;
4) балалар-жасөспірімдер спорт мектептерін ұстауға 23419,0 мың теңге сомасында.
6. 2016 жылға арналған аудандық бюджетте Жұмыспен қамту 2020 жол картасын іске асыруға арналған республикалық бюджеттен бөлінетін трансферттер 32490,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін:
1) жұмыспен қамту 2020 жол картасының екінші бағыты щенберінде қатысушылар іске асырып жатқан жобалар үшін жабдықтар сатып алуға 3000,0 мың теңге сомасында;
2) жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз етуге 13396,0 мың теңге сомасында;
3) кәсіби даярлауға, қайта даярлауға және кадрлардың біліктілігін арттыруға 4864,0 мың теңге сомасында;
4) жалақыны ішінара субсидиялауға 5503,0 мың теңге сомасында;
5) жастар тәжірибесіне 5727,0 мың теңге сомасында.
7. 2016 жылға арналған аудандық бюджетте жалпы сипаттағы субвенцияларды есептеу кезенде кірген жене бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері бойынша шығыстарды бөлу кезінде міндетті болып табылатын шығыстар 200259,0 мың теңге соммасында көзделгені ескерілсін.
8. Меңдіқара ауданының жергілікті атқарушы органының 2016 жылға арналған резерві 5500,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
9. 2016 жылға арналған Боровское ауылы және ауылдық округтердің бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10. 2016 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың (кіші бағдарламалардың) тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
11. 2016 жылға арналған аудандық бюджетте бөлінетін бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 6-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
12. Осы шешім 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрайымы Н. Өтеулина
Аудандық мәслихаттың хатшысы В. Леонов
КЕЛІСІЛДІ
"Меңдіқара ауданының қаржы бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
_______________ С. Хабалкина
21 желтоқсан 2015 жыл
"Меңдіқара ауданының экономика
және бюджеттік жоспарлау бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
__________ Г. Айсенова
21 желтоқсан 2015 жыл
Мәслихаттың
2015 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 366 шешіміне 1-қосымша
Меңдіқара ауданының 2016 жылға арналған аудандық бюджеті

7) на реализацию мер социальной поддержки специалистов, прибывших для проживания и работы в сельские населенные пункты в сумме 22270,0 тысяч тенге.
5. Учесть, что в районном бюджете на 2016 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета, в том числе на:
1) содержание кабинетов психолого-педагогической коррекции по обеспечению обследования психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению в сумме 10548,0 тысяч тенге;
2) содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям в сумме 1902,0 тысячи тенге;
3) оплату широкополосного Интернета в рамках программы системы электронного обучения в сумме 3198,0 тысяч тенге;
4) содержание детско-юношеских спортивных школ в сумме 23419,0 тысяч тенге.
6. Учесть, что в районном бюджете на 2016 год предусмотрены распределяемые трансферты из республиканского бюджета на реализацию Дорожной карты занятости 2020 в сумме 32490,0 тысяч тенге на:
1) приобретение оборудования для проектов, реализуемых участниками в рамках второго направления Дорожной карты занятости 2020 в сумме 3000,0 тысяч тенге;
2) обеспечение деятельности центров занятости населения в сумме 13396,0 тысяч тенге;
3) профессиональную подготовку, переподготовку и повышение квалификации кадров в сумме 4864,0 тысячи тенге;
4) частичное субсидирование заработной платы в сумме 5503,0 тысячи тенге;
5) молодежную практику в сумме 5727,0 тысяч тенге.
7. Учесть, что в районном бюджете на 2016 год предусмотрены расходы, вошедшие при расчете субвенций общего характера и являющиеся обязательными при распределении расходов по администраторам бюджетных программ в сумме 200259,0 тысяч тенге.
8. Утвердить резерв местного исполнительного органа Мендыкаринского района на 2016 год в сумме 5500,0 тысяч тенге.
9. Утвердить перечень бюджетных программ сельских округов и села Боровское на 2016 год согласно приложению 4.
10. Утвердить перечень бюджетных программ (подпрограмм), не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2016 год, согласно приложению 5.
11. Утвердить перечень распределяемых бюджетных программ районного бюджета на 2016 год, согласно приложению 6.
12. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2016 года.
Председатель сессии Н. Утеулина
Секретарь районного маслихата В. Леонов
СОГЛАСОВАНО
Руководитель государственного
учреждения "Отдел финансов
Мендыкаринского района"
_____________ С. Хабалкина
21 декабря 2015 года
Руководитель государственного
учреждения "Отдел экономики и
бюджетного планирования
Мендыкаринского района"
___________ Г. Айсенова
21 декабря 2015 года
Приложение 1
к решению маслихата
от 21 декабря 2015 года
№ 366
Районный бюджет Мендыкаринского района на 2016 год