Мәслихаттың 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 251 "2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қостанай облысы Ұзынкөл ауданы мәслихатының 2015 жылғы 20 наурыздағы № 269 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 26 наурызда № 5465 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 104109-баптарына, 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына сәйкес Ұзынкөл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 251 "2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5271 тіркелген, 2015 жылғы 16 қаңтарда "Нұрлы жол" газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Ұзынкөл ауданының 2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2015 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 1925861,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 455238,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 1530,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 9500,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 1459593,0 мың теңге;
2) шығындар – 1925961,6 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 7762,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 14865,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 7103,0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -7862,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 7862,6 мың теңге.";
көрсетілген шешім мынадай мазмұндағы 2-1-тармағымен толықтырылсын:
"2-1. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте мынадай мөлшерлерде нысаналы трансферттерді қайтару қарастырылғаны ескерілсін:
республикалық бюджетке 100,5 мың теңге сомасында;
облыстық бюджетке 0,1 мың теңге сомасында.";
көрсетілген шешімнің 3-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімінің қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
Жұмыспен қамту – 2020 жол картасын іске асыруға 14998,0 мың теңге сомасында;
балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсетуге 10688,0 мың теңге сомасында;
патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағуға 4811,0 мың теңге сомасында;

О внесении изменений и дополнения в решение маслихата от 24 декабря 2014 года № 251 "О районном бюджете на 2015-2017 годы"
Решение маслихата Узункольского района Костанайской области от 20 марта 2015 года № 269. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 26 марта 2015 года № 5465
В соответствии со статьями 104109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республики Казахстан" от 23 января 2001 года, Узункольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата от 24 декабря 2014 года № 251 "О районном бюджете на 2015-2017 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5271, опубликовано 16 января 2015 года в газете "Нұрлы жол") следующие изменения и дополнение:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Узункольского района на 2015-2017 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы – 1925861,0 тысяча тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 455238,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 1530,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 9500,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1459593,0 тысячи тенге;
2) затраты – 1925961,6 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 7762,0 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 14865,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 7103,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -7862,6 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 7862,6 тысячи тенге.";
дополнить указанное решение пунктом 2-1 следующего содержания:
"2-1. Учесть, что в районном бюджете на 2015 год предусмотрен возврат целевых трансфертов в следующих размерах:
в республиканский бюджет в сумме 100,5 тысяч тенге;
в областной бюджет в сумме 0,1 тысяч тенге.";
пункт 3 указанного решения изложить в новой редакции:
"3. Учесть, что в районном бюджете на 2015 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета, в том числе на:
реализацию Дорожной карты занятости – 2020 в сумме 14998,0 тысяч тенге;
обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению в сумме 10688,0 тысяч тенге;
содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям в сумме 4811,0 тысяч тенге;

жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер 746,0 мың теңге сомасында;
балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру 18742,0 мың теңге сомасында;
Ұлы Отан соғысы қатысушыларының және мүгедектерінің тұрмыстық қажеттіліктеріне әлеуметтік көмек мөлшерін 6-дан бастап 10-ға дейін айлық есептік көрсеткіш ұлғайтуға 381,0 мың теңге сомасында;
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын қысқы ұстауына 10000,0 мың теңге сомасында;
электрондық оқыту жүйесіндегі бағдарлама аясында кең жолақты Интернетке төлеуге 7440,0 мың теңге сомасында.";
көрсетілген шешімнің 4-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен қаражаттар түсімінің қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға нысаналы трансферт 25000,0 мың теңге сомасында;
ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау жүйесін дамытуға нысаналы трансферт 2000,0 мың теңге сомасында.";
көрсетілген шешімнің 5-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімінің қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге 806,0 мың теңге сомасында;
халықты әлеуметтiк қорғауға және оған көмек көрсетуге 5088,0 мың теңге сомасында;
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге 5393, 0 мың теңге сомасында;
мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге 82335,0 мың теңге сомасында;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға 16357,0 мың теңге сомасында;
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға 21547,0 мың теңге сомасында;
азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімдерінің штат санын ұстауға 1092,0 мың теңге сомасында;
жергілікті атқарушы органдардың агроөнеркәсіптік кешен бөлімшелерін ұстауға 2150,0 мың теңге сомасында.";
көрсетілген шешімнің 6-тармағында үшінші абзац алып тасталсын;
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2015 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ұзынкөл аудандық мәслихатының
кезекті сессиясының төрайымы               С. Руденко
Ұзынкөл аудандық
мәслихатының хатшысы                       В. Вербовой
КЕЛІСІЛДІ
"Ұзынкөл ауданының қаржы бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
________________ У. Наурузбаева
"Ұзынкөл ауданының экономика және
бюджеттік жоспарлау бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің бюджет
бөлімі секторының меңгерушісі
________________ Г. Бобрешова
Мәслихаттың
2015 жылғы 20 наурыздағы
№ 269 шешіміне қосымша
Мәслихаттың
2014 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 251 шешіміне 1-қосымша
2015 жылға арналған аудандық бюджеті
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Атауы
I. Кірістер

выплату единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей в сумме 746,0 тысяч тенге;
дополнительное образование для детей и юношества по спорту в сумме 18742,0 тысячи тенге;
увеличение размера социальной помощи на бытовые нужды участникам и инвалидам Великой Отечественной войны с 6 до 10 месячного расчетного показателя в сумме 381,0 тысяча тенге;
зимнее содержание автомобильных дорог районного значения в сумме 10000,0 тысяч тенге;
оплату широкополосного Интернета в рамках программы системы электронного обучения в сумме 7440,0 тысяч тенге.";
пункт 4 указанного решения изложить в новой редакции:
"4. Учесть, что в районном бюджете на 2015 год предусмотрено поступление средств из областного бюджета, в том числе:
целевого трансферта на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сумме 25000,0 тысяч тенге;
целевого трансферта на развитие системы водоснабжения в сельских населенных пунктах в сумме 2000,0 тысяч тенге.";
пункт 5 указанного решения изложить в новой редакции:
"5. Учесть, что в районном бюджете на 2015 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета, в том числе на:
выплату государственных пособий на детей до 18 лет в сумме 806,0 тысяч тенге;
оказание социальной защиты и помощи населению в сумме 5088,0 тысяч тенге;
проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне в сумме 5393,0 тысячи тенге;
выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов в сумме 82335,0 тысяч тенге;
реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования в сумме 16357,0 тысяч тенге;
повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе в сумме 21547,0 тысяч тенге;
содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния в сумме 1092,0 тысячи тенге;
содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса в сумме 2150,0 тысяч тенге.";
в пункте 6 указанного решения абзац третий исключить;
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2015 года.
Председатель очередной сессии
Узункольского районного маслихата          С. Руденко
Секретарь Узункольского
районного маслихата                        В. Вербовой
СОГЛАСОВАНО
Руководитель государственного учреждения
"Отдел финансов Узункольского района"
_________________ У. Наурузбаева
Заведующая сектором бюджетного
отдела государственного учреждения
"Отдел экономики и бюджетного
планирования Узункольского района"
________________ Г. Бобрешова
Приложение 1
к решению маслихата
от 20 марта 2015 года № 269
Приложение 1
к решению маслихата
от 24 декабря 2014 года № 251
Районный бюджет на 2015 год
Категория
Сумма,
тысяч тенге
Класс
Подкласс
НАИМЕНОВАНИЕ
I. Доходы