"Павлодар облысының дене тәрбиесі және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ережені бекіту туралы
Павлодар облыстық әкімдігінің 2015 жылғы 27 наурыздағы № 83/3 қаулысы. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 30 сәуірде № 4451 болып тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 2017 жылғы 14 қарашадағы № 354/6 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 14.11.2017 № 354/6 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 1 наурыздағы "Мемлекеттік мүлік туралы" Заңына, Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 29 қазандағы "Қазақстан Республикасы мемлекеттік органының үлгі ережесін бекіту туралы" № 410 Жарлығына сәйкес Павлодар облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Павлодар облысының дене тәрбиесі және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ереже бекітілсін.
2. "Павлодар облысының дене тәрбиесі және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесі заңнамамен белгіленген тәртіпте:
осы қаулының аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелуін;
осы қаулының аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелуінен кейін он күнтізбелік күн ішінде бұқаралық ақпарат құралдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялануын қамтамасыз етсін;
осы қаулының Павлодар облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары А. А. Өрсариевке жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімінің
міндетін атқарушы Д. Тұрғанов
Павлодар облысы әкімдігінің
2015 жылғы 27 наурыздағы
№ 83/3 қаулысымен
бекітілді
"Павлодар облысының дене тәрбиесі және спорт басқармасы"
мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. "Павлодар облысының дене тәрбиесі және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесі Павлодар облысының тұрғындары арасында дене шынықтыруды, спортты және салауатты өмір салтын насихаттау саласында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.

Об утверждении Положения о государственном учреждении "Управление физической культуры и спорта Павлодарской области"
Постановление акимата Павлодарской области от 27 марта 2015 года № 83/3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 30 апреля 2015 года № 4451. Утратило силу постановлением акимата Павлодарской области от 14 ноября 2017 года № 354/6 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Павлодарской области от 14.11.2017 № 354/6 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе", Указом Президента Республики Казахстан от 29 октября 2012 года № 410 "Об утверждении Типового положения государственного органа Республики Казахстан" акимат Павлодарской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое Положение о государственном учреждении "Управление физической культуры и спорта Павлодарской области".
2. Государственному учреждению "Управление физической культуры и спорта Павлодарской области" в установленном законодательством порядке обеспечить:
государственную регистрацию настоящего постановления в территориальном органе юстиции;
в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего постановления в территориальном органе юстиции направление на официальное опубликование в средствах массовой информации и информационно-правовой системе "Әділет";
обеспечить размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Павлодарской области.
3. Контроль за выполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Орсариева А. А.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
акима области Д. Турганов
Утверждено
постановлением акимата
Павлодарской области
от 27 марта 2015 года № 83/3
Положение о государственном учреждении
"Управление физической культуры и спорта
Павлодарской области"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Управление физической культуры и спорта Павлодарской области" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере физической культуры и спорта и пропаганды здорового образа жизни среди населения Павлодарской области.

2. "Павлодар облысының дене тәрбиесі және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесінің ведомстволары жоқ.
3. "Павлодар облысының дене тәрбиесі және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтiк құқықтық актiлерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. "Павлодар облысының дене тәрбиесі және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесі ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттiк тiлде өз атауы бар мөрi мен мөртаңбалары, белгiленген үлгiдегi бланкiлерi, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары бар.
5. "Павлодар облысының дене тәрбиесі және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. "Павлодар облысының дене тәрбиесі және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесі егер Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес осыған уәкiлеттiк берiлген болса, мемлекеттiң атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқылы.
7. "Павлодар облысының дене тәрбиесі және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесі өз құзыретiнiң мәселелерi бойынша заңнамада белгiленген тәртiппен "Павлодар облысының дене тәрбиесі және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесі бірінші басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актiлермен ресiмделетiн шешiмдер қабылдайды.
8. "Павлодар облысының дене тәрбиесі және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимитi Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес бекiтiледi.
9. "Павлодар облысының дене тәрбиесі және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесінің орналасқан жерi: Қазақстан Республикасы, Павлодар облысы, 140003, Павлодар қаласы, 1 Май көшесі, 170 құрылыс.
10. "Павлодар облысының дене тәрбиесі және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесінің жұмыс тәртібі:
дүйсенбі–жұма сағат 900-ден 1830-ға дейін, түскі үзіліс сағат 1300-ден 1430-ға дейін, демалыс күндері: сенбі–жексенбі.
11. Мемлекеттiк мекеменің толық атауы:
мемлекеттік тілде: "Павлодар облысының дене тәрбиесі және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесі;
орыс тілінде: государственное учреждение "Управление физической культуры и спорта Павлодарской области".

2. Государственное учреждение "Управление физической культуры и спорта Павлодарской области" не имеет ведомств.
3. Государственное учреждение "Управление физической культуры и спорта Павлодарской области" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией Республики Казахстан и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республика Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Государственное учреждение "Управление физической культуры и спорта Павлодарской области" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
5. Государственное учреждение "Управление физической культуры и спорта Павлодарской области" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Государственное учреждение "Управление физической культуры и спорта Павлодарской области" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
7. Государственное учреждение "Управление физической культуры и спорта Павлодарской области" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами первого руководителя государственного учреждения "Управление физической культуры и спорта Павлодарской области" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Управление физической культуры и спорта Павлодарской области" утверждаются в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
9. Местонахождение государственного учреждения "Управление физической культуры и спорта Павлодарской области": Республика Казахстан, Павлодарская область, 140003, город Павлодар, улица 1 Мая, строение 170.
10. Режим работы государственного учреждения "Управление физической культуры и спорта Павлодарской области":
понедельник–пятница с 900 до 1830 часов, обеденный перерыв с 1300 до 1430 часов, выходные дни: суббота–воскресенье.
11. Полное наименование государственного учреждения:
на государственном языке: "Павлодар облысының дене тәрбиесі және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесі;
на русском языке: государственное учреждение "Управление физической культуры и спорта Павлодарской области".

12. "Павлодар облысының дене тәрбиесі және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылтайшысы Павлодар облысы әкімдігінің тұлғасында мемлекет болып табылады.
13. Осы Ереже "Павлодар облысының дене тәрбиесі және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
14. "Павлодар облысының дене тәрбиесі және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметiн қаржыландыру облыстық бюджеттен жүзеге асырылады.
15. "Павлодар облысының дене тәрбиесі және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесіне кәсiпкерлiк субъектiлерiмен "Павлодар облысының дене тәрбиесі және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын мiндеттердi орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Павлодар облысының дене тәрбиесі және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актiлермен кiрiстер әкелетiн қызметтi жүзеге асыру құқығы берiлсе, онда осындай қызметтен алынған кiрiстер мемлекеттік бюджеттiң кiрiсiне жiберiледi.
2. "Павлодар облысының дене тәрбиесі және спорт басқармасы"
мемлекеттік мекемесінің миссиясы, мақсаты, қызметінің мәні,
негiзгi мiндеттерi, функциялары, құқықтары мен мiндеттерi
16. "Павлодар облысының дене тәрбиесі және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесінің миссиясы: Павлодар облысында дене шынықтыру мен спортты дамыту саласында бірыңғай мемлекеттік саясатты іске асыру.
17. "Павлодар облысының дене тәрбиесі және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесінің мақсаты дене шынықтыруды және спортты дамытуға, салауатты өмір салтын насихаттауға, дене шынықтыру мен спорт субъектілерінің материалдық-техниалық базасын құруға және нығайтуға, олардың инфрақұрылымдарын дамытуға бағытталған мемлекеттік саясатты жүргізу болып табылады.
18. Облыстық деңгейде Павлодар облысының тұрғындары арасында дене шынықтыруды, спортты және салауатты өмір салтын насихаттау саласындағы мемлекеттік саясатты жүзеге асыру "Павлодар облысының дене тәрбиесі және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесі қызметінің мәні болып табылады.
19. Міндеттері:
1) Павлодар облысының аумағында дене шынықтыру мен спортты дамытудың мемлекеттік бағдарламасын жүзеге асыру;
2) дене шынықтыру және спорт саласындағы іс-шаралар жоспарын әзірлеу және іске асыру;
3) мүдделі органдармен бірлесіп дене шынықтыру және спорт бойынша зерттеулерді ұйымдастыру және өткізу;
4) мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде сапаның, стандарттар мен регламенттердің сақталуын қамтамасыз ету.

12. Учредителем государственного учреждения "Управление физической культуры и спорта Павлодарской области" является государство в лице акимата Павлодарской области.
13. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Управление физической культуры и спорта Павлодарской области".
14. Финансирование деятельности государственного учреждения "Управление физической культуры и спорта Павлодарской области" осуществляется из областного бюджета.
15. Государственному учреждению "Управление физической культуры и спорта Павлодарской области" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Управление физической культуры и спорта Павлодарской области".
Если государственному учреждению "Управление физической культуры и спорта Павлодарской области" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Миссия, цель, предмет деятельности, основные задачи, функции,
права и обязанности государственного учреждения
"Управление физической культуры и спорта Павлодарской области"
16. Миссия государственного учреждения "Управление физической культуры и спорта Павлодарской области": реализация единой государственной политики в сфере развития физической культуры и спорта в Павлодарской области.
17. Целью государственного учреждения "Управление физической культуры и спорта Павлодарской области" является проведение государственной политики, направленной на развитие физической культуры и спорта, пропаганда здорового образа жизни, создание и укрепление материально-технической базы субъектов физической культуры и спорта.
18. Предметом деятельности государственного учреждения "Управление физической культуры и спорта Павлодарской области" является осуществление на областном уровне государственной политики в сфере физической культуры и спорта и пропаганды здорового образа жизни среди населения Павлодарской области.
19. Задачи:
1) реализация на территории Павлодарской области государственной программы развития физической культуры и спорта;
2) разработка и реализация планов мероприятий в сфере физической культуры и спорта;
3) организация и проведение, совместно с заинтересованными органами исследований по физической культуре и спорту;
4) обеспечение соблюдения качества, а также стандартов и регламентов при оказании государственных услуг.

20. Функциялары:
1) облыс аумағында спорттың алуан түрлері бойынша облыстық жарыстарды үйлестіру және өткізу;
2) спорттың алуан түрлері бойынша облыстық құрама командалары мүшелерінің дайындығын және олардың республикалық және халықаралық спорттық жарыстарға қатысуын қамтамасыз ету;
3) облыс аумағында бұқаралық спортты және ұлттық спорт түрлерiн дамытуды қамтамасыз ету;
4) облыс аумағында дене шынықтыру-спорт ұйымдарының қызметiн үйлестiру;
5) жеке адамдардың тұрғылықты жері бойынша және олардың көпшілік демалатын орындарда спортпен шұғылдануы үшін инфрақұрылым жасау;
6) спортшыларға: Қазақстан Республикасының спорт шеберлігіне кандидат, 1-разрядты спортшы спорттық разрядтарын беру;
7) мынадай: бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi бірінші санатты жаттықтырушы, бiлiктiлiгi орта деңгейдегi бірінші санатты жаттықтырушы, бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi бірінші санатты әдіскер, бiлiктiлiгi орта деңгейдегi бірінші санатты әдіскер, бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегі бірінші санатты нұсқаушы-спортшы, бiрiншi санатты спорт төрешiсi біліктілік санаттарын беру;
8) аккредиттелген өңірлік және жергілікті спорт федерацияларының, сондай-ақ спорт түрлері бойынша облыстың аға жаттықтырушыларының ұсыныстары бойынша спорттық-бұқаралық iс-шаралардың бірыңғай өңірлік күнтiзбесін бекiту және оның iске асырылуын қамтамасыз ету;
9) Павлодар облысының аумағында дене шынықтыру мен спортты дамыту жөніндегі ақпаратты жинауды, талдауды жүзеге асыру және Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген нысанда және мерзімдерде дене шынықтыру және спорт саласындағы уәкiлеттi органға ұсыну;
10) дене шынықтыру-сауықтыру және спорт ғимараттарын пайдалануды үйлестіру;
11) аккредиттелген республикалық және (немесе) жергілікті спорт федерацияларымен бірлесіп, спорт түрлерi, оның ішінде ұлттық, техникалық және қолданбалы түрлері, бұқаралық спорт бойынша, сондай-ақ ардагер спортшылар арасында облыстық спорт жарыстарын өткiзу;
12) білім беру ұйымдарының спорт ғимараттарын сабақтан тыс және кешкі уақытта халық үшін спорт секцияларының жұмысын қамтамасыз ету және спорттық іс-шаралар өткізу мақсатында пайдалану жөнінде шаралар қолдану;
13) жергілікті спорт федерацияларын аккредиттеуді жүзеге асыру;
14) спорттағы дарынды балаларға арналған облыстық мектеп-интернаттар үшін спорт түрлері бойынша білім берудің үлгілік оқу бағдарламаларын іске асыру;
15) спорттағы дарынды балаларға арналған облыстық мектеп-интернаттардың үлгілік оқу жоспарларын келісу;
16) аккредиттелген өңірлік және жергілікті спорт федерацияларының, сондай-ақ спорт түрлері бойынша облыстың аға жаттықтырушыларының ұсыныстары бойынша спорт түрлері бойынша облыстық құрама командаларының тізімдерін қалыптастыру және бекіту;

20. Функции:
1) координация и проведение на территории области областных соревнований по различным видам спорта;
2) обеспечение подготовки членов областных сборных команд по различным видам спорта и их выступления на республиканских и международных спортивных соревнованиях;
3) обеспечение развития массового спорта и национальных видов спорта на территории области;
4) координация деятельности физкультурно-спортивных организаций на территории области;
5) создание инфраструктуры для занятий спортом физических лиц по месту жительства и в местах их массового отдыха;
6) присвоение спортсменам спортивных разрядов: кандидат в мастера спорта Республики Казахстан, спортсмен 1 разряда;
7) присвоение квалификационных категорий: тренер высшего уровня квалификации первой категории, тренер среднего уровня квалификации первой категории, методист высшего уровня квалификации первой категории, методист среднего уровня квалификации первой категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации первой категории, спортивный судья первой категории;
8) утверждение единого регионального календаря спортивно-массовых мероприятий по предложениям региональных и местных аккредитованных спортивных федераций, а также старших тренеров области по видам спорта и обеспечение его реализации;
9) осуществление сбора, анализа и предоставление уполномоченному органу в области физической культуры и спорта информации по развитию физической культуры и спорта на территории Павлодарской области по форме и в сроки, установленные законодательством Республики Казахстан;
10) координация использования физкультурно-оздоровительных и спортивных сооружений;
11) проведение областных спортивных соревнований по видам спорта, в том числе национальным, техническим и прикладным видам, массовому спорту, а также среди спортсменов-ветеранов совместно с республиканскими и (или) местными аккредитованными спортивными федерациями;
12) принятие мер по использованию во внеурочное и вечернее время спортивных сооружений организаций образования в целях обеспечения работы спортивных секций для населения и проведения спортивных мероприятий;
13) осуществление аккредитаций местных спортивных федераций;
14) реализация типовых образовательных учебных программ по видам спорта для областных школ-интернатов для одаренных в спорте детей;
15) согласование типовых учебных планов областных школ-интернатов для одаренных в спорте детей;
16) формирование и утверждение областных списков сборных команд по видам спорта по предложениям региональных и местных аккредитованных спортивных федераций, а также старших тренеров области по видам спорта;

17) ресми дене шынықтыру және спорт іс-шараларын медициналық қамтамасыз етуді ұйымдастыру;
18) дене шынықтыру және спорт іс-шараларын өткізу кезінде қоғамдық тәртіп пен қоғамдық қауіпсіздікті қамтамасыз ету;
19) спорт мектептеріне, спорт мектебінің бөлімшелеріне "мамандандырылған" деген мәртебе беру;
20) "Павлодар облысының дене тәрбиесі және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесі қызметінің жоспарларын әзірлеу;
21) облыс әкімдігі мен әкімінің актілерімен, өзге де нормативтік құқықтық актілермен қарастырылатын жағдайларда, мемлекеттік заңды тұлғалардың құқық субъектілері өкілеттіктерін, акционерлік қоғамдар акцияларының мемлекеттік пакетін және жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердегі қатысу үлестерін иелену мен пайдалану құқықтарын жүзеге асыру, оның ішінде тиісті саладағы уәкілетті органдардың құзыреттеріне ұқсас оларға қатысты шешімдер қабылдау;
22) "Павлодар облысының дене тәрбиесі және спорт басқармасы" мемлекеттiк мекемесi қызметкерлерiнiң мемлекеттiк қызметтi өткеруге байланысты мәселелердi іске асыру;
23) өз құзыреті шегінде мемлекеттік-жекешелік әріптестік саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру;
24) халықаралық және республикалық деңгейдегі жарыстарды өткізуге арналған спорттық ғимараттарды жобалау үшін техникалық өзіндік ерекшеліктер мен техникалық тапсырманы республикалық аккредиттелген спорт федерацияларымен келісу;
25) жергілікті мемлекеттік басқару мүддесінде Қазақстан Республикасының заңнамасымен жергілікті атқарушы органдарға жүктелетін өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру.
Ескерту. 20-тармаққа өзгеріс енгізілді - Павлодар облыстық әкімдігінің 07.04.2016 N 119/3 (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
21. Құқықтары мен міндеттері:
1) облыс әкімі мен әкімдігінің қарауына "Павлодар облысының дене тәрбиесі және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құзыретіне жататын мәселелер бойынша ұсыныстар енгізу;
2) белгіленген тәртіппен мемлекеттік органдардың, лауазымды тұлғалардың, ұйымдар мен азаматтардың келісімі бойынша "Павлодар облысының дене тәрбиесі және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесінің алдына қойылған міндеттерді орындаумен байланысты мәселелер бойынша ақпаратты сұрау және алу;
3) жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын басқа да атқарушы органдардың мамандарын басшыларының келісімі бойынша жұмысқа тарту;
4) "Павлодар облысының дене тәрбиесі және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесінің мүдделерін мемлекеттік органдар мен сотта білдіру;

17) организация медицинского обеспечения официальных физкультурных и спортивных мероприятий;
18) обеспечение общественного порядка и общественной безопасности при проведении физкультурных и спортивных мероприятий;
19) присвоение статуса "специализированная" спортивным школам, "специализированное" отделениям спортивных школ;
20) разработка планов деятельности государственного учреждения "Управление физической культуры и спорта Павлодарской области";
21) осуществление прав владения и пользования государственным пакетом акций акционерных обществ и долями участия в товариществах с ограниченной ответственностью, полномочий субъекта права государственных юридических лиц, в случаях, предусмотренных актами акимата и акима области, иными нормативными правовыми актами, в том числе принятие решений в отношении них, аналогично компетенции уполномоченных органов соответствующей отрасли;
22) реализация вопросов, связанных с прохождением государственной службы работниками государственного учреждения "Управление физической культуры и спорта Павлодарской области";
23) реализация в пределах своей компетенции государственной политики в области государственно-частного партнерства;
24) согласование с республиканскими аккредитованными спортивными федерациями технической спецификации и технического задания на проектирование спортивных сооружений, предназначенных для проведения соревнований международного и республиканского уровня;
25) осуществление в интересах местного государственного управления иных полномочий, возлагаемых на местные исполнительные органы законодательством Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 20 с изменением, внесенным постановлением акимата Павлодарской области от 07.04.2016 N 119/3 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
21. Права и обязанности:
1) вносить на рассмотрение акимата и акима области предложения по вопросам, входящим в компетенцию государственного учреждения "Управление физической культуры и спорта Павлодарской области";
2) запрашивать и получать в установленном порядке по согласованию с государственными органами, должностными лицами, организациями и гражданами, информацию по вопросам, связанным с исполнением задач, поставленных перед государственным учреждением "Управление физической культуры и спорта Павлодарской области";
3) привлекать к работе специалистов других исполнительных органов, финансируемых из местных бюджетов, по согласованию с их руководителями;
4) представлять интересы государственного учреждения "Управление физической культуры и спорта Павлодарской области" в государственных органах, суде;

5) өз құзыреті шегінде шарттар, келісімдер жасау.
3. "Павлодар облысының дене тәрбиесі және спорт басқармасы"
мемлекеттік мекемесінің қызметін ұйымдастыру
22. "Павлодар облысының дене тәрбиесі және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесіне басшылықты "Павлодар облысының дене тәрбиесі және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесіне жүктелген мiндеттердiң орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшы жүзеге асырады.
23. "Павлодар облысының дене тәрбиесі және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысын Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес Павлодар облысының әкімі қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
24. "Павлодар облысының дене тәрбиесі және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесі бірінші басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасарлары болады.
25. "Павлодар облысының дене тәрбиесі және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесі бірінші басшысының өкілеттіктері:
1) "Павлодар облысының дене тәрбиесі және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесінің жұмысын ұйымдастырады, оның қызметіне басшылық етеді;
2) өз орынбасарларының міндеттерін, өкілеттігін, сондай-ақ "Павлодар облысының дене тәрбиесі және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылымдық бөлімшелері қызметкерлерінің функциялары мен өкілеттіктерін белгілейді;
3) "Павлодар облысының дене тәрбиесі және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
4) Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіпте "Павлодар облысының дене тәрбиесі және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін марапаттауды, оларға материалдық көмек көрсетуді, тәртіптік жазалауды жүзеге асырады;
5) өз құзыретіне жататын мәселелер бойынша "Павлодар облысының дене тәрбиесі және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесінің барлық қызметкерлері орындауға міндетті бұйрықтар шығарады, нұсқаулар береді;
6) "Павлодар облысының дене тәрбиесі және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылымдық бөлімшелері туралы ережелерді, қызметкерлердің лауазымдық нұсқаулықтарын бекітеді;
7) "Павлодар облысының дене тәрбиесі және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесінің мүддесін Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес барлық мемлекеттік органдарда және меншік нысанына қарамастан өзге де ұйымдарда білдіреді;

5) заключать договоры, соглашения в пределах своей компетенции.
3. Организация деятельности государственного учреждения
"Управление физической культуры и спорта Павлодарской области"
22. Руководство государственным учреждением "Управление физической культуры и спорта Павлодарской области" осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Управление физической культуры и спорта Павлодарской области" задач и осуществление им своих функций.
23. Первый руководитель государственного учреждения "Управление физической культуры и спорта Павлодарской области" назначается на должность и освобождается от должности акимом Павлодарской области в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
24. Первый руководитель государственного учреждения "Управление физической культуры и спорта Павлодарской области" имеет заместителей, которые назначаются на должности и освобождаются от должностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
25. Полномочия первого руководителя государственного учреждения "Управление физической культуры и спорта Павлодарской области":
1) организует работу государственного учреждения "Управление физической культуры и спорта Павлодарской области", осуществляет руководство его деятельностью;
2) определяет обязанности, полномочия своих заместителей, а также функции и полномочия работников структурных подразделений государственного учреждения "Управление физической культуры и спорта Павлодарской области";
3) назначает на должность и освобождает от должностей работников государственного учреждения "Управление физической культуры и спорта Павлодарской области" в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
4) осуществляет в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, поощрение сотрудников государственного учреждения "Управление физической культуры и спорта Павлодарской области", оказание материальной помощи, наложение на них дисциплинарных взысканий;
5) издает приказы и дает указания по вопросам, входящим в его компетенцию, обязательные для выполнения всеми работниками государственного учреждения "Управление физической культуры и спорта Павлодарской области";
6) утверждает Положения о структурных подразделениях государственного учреждения "Управление физической культуры и спорта Павлодарской области", должностные инструкции его работников;
7) представляет государственное учреждение "Управление физической культуры и спорта Павлодарской области" во всех государственных органах и иных организациях независимо от форм собственности в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;

8) ведомстволық бағыныстағы ұйымдар басшыларының қатысуымен кеңестер өткізеді;
9) "Павлодар облысының дене тәрбиесі және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылымдарын әзірлеуді қамтамасыз етеді;
10) "Павлодар облысының дене тәрбиесі және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесінің перспективті және ағымдағы жұмыс жоспарларын бекітеді;
11) сыбайлас жемқорлыққа қарсы әрекет етеді және ол үшін дербес жауап береді.
"Павлодар облысының дене тәрбиесі және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкiлеттiктерiн Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
26. "Павлодар облысының дене тәрбиесі және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесі бірінші басшысының бұйрығымен "Павлодар облысының дене тәрбиесі және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесі қызметінің негізгі мәселелерін қарау үшін алқа құрылады. "Павлодар облысының дене тәрбиесі және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесі алқасының сандық және жеке құрамын "Павлодар облысының дене тәрбиесі және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы бекітеді.
27. "Павлодар облысының дене тәрбиесі және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесі мен коммуналдық мүлікті басқару бойынша уәкілетті орган (жергілікті атқарушы органның) арасындағы өзара қарым-қатынас Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен реттеледі.
28. "Павлодар облысының дене тәрбиесі және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесі мен тиісті саланың уәкілетті орган (жергілікті атқарушы органның) арасындағы өзара қарым-қатынас Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен реттеледі.
29. "Павлодар облысының дене тәрбиесі және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесінің әкімшілігі мен оның еңбек ұжымы арасындағы өзара қарым-қатынас Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне және ұжымдық шартқа сәйкес белгіленеді.
4. "Павлодар облысының дене тәрбиесі және спорт басқармасы"
мемлекеттік мекемесінің мүлкі
30. "Павлодар облысының дене тәрбиесі және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесінің Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкi болуы мүмкiн.
"Павлодар облысының дене тәрбиесі және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншiк иесi берген мүлiк және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебiнен қалыптастырылады.

8) проводит совещания с участием руководителей подведомственных организаций;
9) обеспечивает разработку структуры государственного учреждения "Управление физической культуры и спорта Павлодарской области";
10) утверждает перспективные и текущие планы работы государственного учреждения "Управление физической культуры и спорта Павлодарской области";
11) противодействует коррупции и несет за это персональную ответственность.
Исполнение полномочий первого руководителя государственного учреждения "Управление физической культуры и спорта Павлодарской области" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
26. Приказом первого руководителя государственного учреждения "Управление физической культуры и спорта Павлодарской области" образуется коллегия, предназначенная для рассмотрения основных вопросов деятельности государственного учреждения "Управление физической культуры и спорта Павлодарской области". Численный и персональный состав коллегии государственного учреждения "Управление физической культуры и спорта Павлодарской области" утверждается первым руководителем государственного учреждения "Управление физической культуры и спорта Павлодарской области".
27. Взаимоотношения между государственным учреждением "Управление физической культуры и спорта Павлодарской области" и уполномоченным органом по управлению коммунальным имуществом (местным исполнительным органом) регулируются действующим законодательством Республики Казахстан.
28. Взаимоотношения между государственным учреждением "Управление физической культуры и спорта Павлодарской области" и уполномоченным органом соответствующей отрасли (местным исполнительным органом) регулируются действующим законодательством Республики Казахстан.
29. Взаимоотношения между администрацией государственного учреждения "Управление физической культуры и спорта Павлодарской области" и его трудовым коллективом определяются в соответствии с Трудовым Кодексом Республики Казахстан и коллективным договором.
4. Имущество государственного учреждения
"Управление физической культуры и спорта Павлодарской области"
30. Государственное учреждение "Управление физической культуры и спорта Павлодарской области" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
Имущество государственного учреждения "Управление физической культуры и спорта Павлодарской области" формируется за счет имущества, переданного ему собственником и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.

31. "Павлодар облысының дене тәрбиесі және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесіне бекiтiлген мүлiк облыстық коммуналдық меншiкке жатады.
32. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Павлодар облысының дене тәрбиесі және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесінің өзiне бекiтiлген мүлiктi және қаржыландыру жоспары бойынша өзiне бөлiнген қаражат есебiнен сатып алынған мүлiктi өз бетiмен иелiктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсiлмен билiк етуге құқығы жоқ.
5. "Павлодар облысының дене тәрбиесі және спорт басқармасы"
мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және қысқарту (тарату)
33. "Павлодар облысының дене тәрбиесі және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
34. "Павлодар облысының дене тәрбиесі және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесі таратылған кезде, кредиторлардың талаптарын қанағаттандырғаннан кейін қалған мүлік облыстық коммуналдық меншікте қалады.
"Павлодар облысының дене тәрбиесі және спорт басқармасы" мемлекеттік
мекемесінің қарамағындағы ұйымдардың тiзбесi
1. Коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорындар
1) Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы дене тәрбиесі және спорт басқармасының "Астана" мұз сарайы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
2) Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы дене тәрбиесі және спорт басқармасының "Баянтау" спорт сарайы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
3) Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы дене тәрбиесі және спорт басқармасының "Дәрігерлік-дене шынықтыру диспансері" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
4) Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы дене тәрбиесі және спорт басқармасының "Жоғары спорттық шеберлік мектебі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
5) Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы дене тәрбиесі және спорт басқармасының "Қайырбаев атындағы спорттың ұлттық және халықтық түрлері бойынша спорт клубы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
6) Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы дене тәрбиесі және спорт басқармасының "Жүзу бойынша олимпиадалық резервтің мамандандырылған балалар-жасөспірімдер мектебі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
7) Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы дене тәрбиесі және спорт басқармасының "№ 2 олимпиадалық резервтің мамандандырылған балалар-жасөспірімдер мектебі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;

31. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Управление физической культуры и спорта Павлодарской области", относится к областной коммунальной собственности.
32. Государственное учреждение "Управление физической культуры и спорта Павлодарской области" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение (ликвидация)
государственного учреждения "Управление физической культуры
и спорта Павлодарской области"
33. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Управление физической культуры и спорта Павлодарской области" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
34. При ликвидации государственного учреждения "Управление физической культуры и спорта Павлодарской области" имущество, оставшееся после удовлетворения требований кредиторов, остается в областной коммунальной собственности.
Перечень организаций, находящихся в ведении государственного учреждения
"Управление физической культуры и спорта Павлодарской области"
1. Коммунальные государственные казенные предприятия
1) коммунальное государственное казенное предприятие "Ледовый дворец "Астана" управления физической культуры и спорта Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
2) коммунальное государственное казенное предприятие "Дворец спорта "Баянтау" управления физической культуры и спорта Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
3) коммунальное государственное казенное предприятие "Врачебно-физкультурный диспансер" управления физической культуры и спорта Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
4) коммунальное государственное казенное предприятие "Школа высшего спортивного мастерства" управления физической культуры и спорта Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
5) коммунальное государственное казенное предприятие "Спортивный клуб по национальным и народным видам спорта имени Каирбаева" управления физической культуры и спорта Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
6) коммунальное государственное казенное предприятие "Специализированная детско-юношеская школа олимпийского резерва по плаванию" управления физической культуры и спорта Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
7) коммунальное государственное казенное предприятие "Специализированная детско-юношеская школа олимпийского резерва № 2" управления физической культуры и спорта Павлодарской области, акимата Павлодарской области;

8) Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы дене тәрбиесі және спорт басқармасының "Футбол бойынша "Ертіс" олимпиялық резервтің мамандандырылған балалар-жасөспірімдер мектебі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
2. Шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорын
Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы дене тәрбиесі және спорт басқармасының шаруашылық жүргізу құқығындағы "Спорт клубы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны.
3. Мемлекеттік мекемелер
1) Павлодар облысы дене тәрбиесі және спорт басқармасының "Олимпиадалық резервті даярлау орталығы" мемлекеттік мекемесі;
2) Павлодар облысы дене тәрбиесі және спорт басқармасының "Спортта дарынды балаларға арналған мамандандырылған мектеп-интернаты" мемлекеттік мекемесі.

8) коммунальное государственное казенное предприятие "Специализированная детско-юношеская школа олимпийского резерва по футболу "Иртыш" управления физической культуры и спорта Павлодарской области, акимата Павлодарской области.
2. Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения
коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Спортивный клуб" управления физической культуры и спорта Павлодарской области, акимата Павлодарской области.
3. Государственные учреждения
1) государственное учреждение "Центр подготовки олимпийского резерва" управления физической культуры и спорта Павлодарской области;
2) государственное учреждение "Специализированная школа-интернат для одаренных в спорте детей" управления физической культуры и спорта Павлодарской области.