"Елді мекен шегінде объект салу үшін жер учаскесін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы
Павлодар облыстық әкімдігінің 2015 жылғы 24 сәуірдегі № 114/4 қаулысы. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 05 маусымда № 4512 болып тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысының әкімдігінің 2020 жылғы 30 қарашадағы № 254/5 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысы
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысының әкімдігінің 30.11.2020 № 254/5 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысы.
Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңының 16-бабы 3-тармағына сәйкес Павлодар облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Елді мекен шегінде объект салу үшін жер учаскесін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. "Павлодар облысының сәулет және қала құрылысы басқармасы" мемлекеттік мекемесі:
осы қаулының аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелуін;
осы қаулы аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелгеннен кейін он күнтізбелік күн ішінде бұқаралық ақпарат құралдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберілуін;
осы қаулыны Павлодар облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің бірінші орынбасары Д.Н. Тұрғановқа жүктелсін.
4. Осы қаулы алғаш ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі Қ. Бозымбаев
Павлодар облысы әкімдігінің
2015 жылғы "24" сәуірдегі
№ 114/4 қаулысымен
бекітілді
"Елді мекен шегінде объект салу үшін жер учаскесін беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
Ескерту. Регламент жаңа редакцияда - Павлодар облыстық әкімдігінің 10.06.2019 № 181/2 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Елді мекен шегінде объект салу үшін жер учаскесін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) облыстың, қалалар мен аудандардың жергілікті атқарушы органдары, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің әкімдері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:

Об утверждении регламента государственной услуги "Предоставление земельного участка для строительства объекта в черте населенного пункта"
Постановление акимата Павлодарской области от 24 апреля 2015 года № 114/4. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 05 июня 2015 года № 4512. Утратило силу постановлением акимата Павлодарской области от 30 ноября 2020 года № 254/5 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Павлодарской области от 30.11.2020 № 254/5 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" акимат Павлодарской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги "Предоставление земельного участка для строительства объекта в черте населенного пункта".
2. Государственному учреждению "Управление архитектуры и градостроительства Павлодарской области" обеспечить:
государственную регистрацию настоящего постановления в территориальном органе юстиции;
в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего постановления в территориальном органе юстиции направление на официальное опубликование в средствах массовой информации и информационно-правовой системе "Әділет";
размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Павлодарской области.
3. Контроль за выполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима области Турганова Д.Н.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области К. Бозумбаев
Утвержден
постановлением акимата
Павлодарской области от "24"
апреля 2015 года № 114/4
Регламент государственной услуги
"Предоставление земельного участка для строительства объекта
в черте населенного пункта"
Сноска. Регламент - в редакции постановления акимата Павлодарской области от 10.06.2019 № 181/2 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Предоставление земельного участка для строительства объекта в черте населенного пункта" (далее – государственная услуга) оказывается местными исполнительными органами области, городов, районов, акимами городов районного значения, поселков, сел, сельских округов (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:

1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
2) "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – жер-кадастр жоспарын қоса бере отырып, жер учаскесіне жер пайдалану құқығын беру туралы көрсетілетін қызметті берушінің шешімі не Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушысының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 270 бұйрығымен бекітілген "Елді мекен шегінде объект салу үшін жер учаскесін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 10-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы уәжді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
Порталда мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін қағаз тасығышта алу үшін жүгінген жағдайда, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі электрондық нысанда ресімделеді, қажет болған жағдайда, басып шығарылады және көрсетілетін қызметті берушінің мөрімен және уәкілетті адамының қолымен расталады.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттардың болуы мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, орындалу ұзақтығы:
1-кезең: келісуші органдар мен ұйымдардың оң қорытындылары бар жер учаскесін таңдау актісін дайындау – 28 (жиырма сегіз) жұмыс күні:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері Мемлекеттік корпорацияның қызметкерінен құжаттарды қабылдайды, тіркейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшылығына қарастыру үшін тапсырады – 15 (он бес) минут;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы құжаттарды қарастырады, сәулет және қала құрылысы саласындағы уәкілетті органға жолдайды – 1 (бір) жұмыс күні;
3) сәулет және қала құрылысы саласындағы уәкілетті органның басшысы құжаттарды қарастырады, жауапты орындаушыны анықтайды – 1 (бір) жұмыс күні;

1) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – решение услугодателя о предоставлении права землепользования на земельный участок с приложением земельно-кадастрового плана либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта государственной услуги "Предоставление земельного участка для строительства объекта в черте населенного пункта", утвержденного приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 270 (далее – Стандарт).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
На портале результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
В случае обращения услугополучателя за получением результата оказания государственной услуги на бумажном носителе, результат оказания государственной услуги оформляется в электронной форме, при необходимости распечатывается и заверяется печатью и подписью уполномоченного лица услугодателя.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие документов, указанных в пункте 9 Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность ее выполнения:
1 – этап: изготовление акта выбора земельного участка с положительными заключениями согласующих органов и организаций – 28 (двадцать восемь) рабочих дней:
1) сотрудник канцелярии услугодателя принимает документы от работника Государственной корпорации, регистрирует и передает на рассмотрение руководству услугодателя – 15 (пятнадцать) минут;
2) руководство услугодателя рассматривает документы и направляет в уполномоченный орган в сфере архитектуры и градостроительства – 1 (один) рабочий день;
3) руководитель уполномоченного органа в сфере архитектуры и градостроительства рассматривает документы, определяет ответственного исполнителя – 1 (один) рабочий день;

4) сәулет және қала құрылысы саласындағы уәкілетті органның жауапты орындаушысы:
жер учаскесінің ахуалдық схемасымен оны таңдау актісін (бұдан әрі – таңдау актісі) дайындайды – 7 (жеті) жұмыс күні;
таңдау актісін бір мезгілде барлық мүдделі мемлекеттік органдарға, тиісті қызметтерге және Мемлекеттік корпорацияға мәлімделген нысаналы мақсаты бойынша жер учаскесін беру мүмкіндігі туралы тиісті қорытынды дайындау үшін келісуге жолдайды – 12 (он екі) жұмыс күні;
оң шешім қабылданған жағдайда – түпкілікті таңдау актісін сәулет және қала құрылысы саласындағы уәкілетті органның басшысына бекіту үшін ұсынады – 2 (екі) жұмыс күні;
теріс шешім кезінде – мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы уәжді жауап жобасын дайындайды, сәулет және қала құрылысы саласындағы уәкілетті органның басшысына қол қою үшін жолдайды – 1 (бір) жұмыс күні;
5) сәулет және қала құрылысы саласындағы уәкілетті органның басшысы түпкілікті таңдау актісін қарастырады және қол қояды не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы уәжді жауап – 1 (бір) жұмыс күні;
6) сәулет және қала құрылысы саласындағы уәкілетті органның жауапты орындаушысы көрсетілетін қызметті алушымен келісу үшін Мемлекеттік корпорацияға түпкілікті таңдау актісін және Мемлекеттік корпорация ұсынған жер-кадастрлық жоспарды дайындауға арналған есепті (сметаны) не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы уәжді жауап жолдайды – 2 (екі) жұмыс күні;
2-кезең: түпкілікті таңдау актісін келісу және көрсетілетін қызметті алушының жер-кадастрлық жұмыстар жөніндегі көрсетілетін қызмет үшін ақы төлеуі кезінде – жер учаскесіне жер пайдалану құқығын беру туралы шешім шығару – 22 (жиырма екі) жұмыс күні:
1) Мемлекеттік корпорация ақы төленген жағдайда жер-кадастрлық жоспарды дайындайды және оны жер қатынастары саласындағы уәкілетті органға жолдайды – 10 (он) жұмыс күні;
2) жер қатынастары жөніндегі уәкілетті органның басшысы жер-кадастрлық жоспарды қарастырады, бекітеді және жер қатынастары саласындағы уәкілетті органның жауапты орындаушысын анықтайды – 2 (екі) жұмыс күні;
3) жер қатынастары саласындағы уәкілетті органның жауапты орындаушысы көрсетілетін қызметті берушінің жер учаскесіне құқық беру туралы шешімі жобасын дайындайды – 5 (бес) жұмыс күні;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы шешім жобасын қарастырады және қол қояды, уақытша жер пайдалану шартын дайындау үшін жер қатынастары саласындағы уәкілетті органға жолдайды – 1 (бір) жұмыс күні;

4) ответственный исполнитель уполномоченного органа в сфере архитектуры и градостроительства:
подготавливает акт выбора земельного участка с его ситуационной схемой (далее – акт выбора) – 7 (семь) рабочих дней;
направляет на согласование акт выбора одновременно всем заинтересованным государственным органам, соответствующим службам и в Государственную корпорацию для подготовки соответствующего заключения о возможности предоставления земельного участка по заявленному целевому назначению – 12 (двенадцать) рабочих дней;
в случае принятия положительного решения – представляет окончательный акт выбора руководителю уполномоченного органа в сфере архитектуры и градостроительства на утверждение – 2 (два) рабочих дня;
при отрицательном решении – подготавливает проект мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги и направляет на подписание руководителю уполномоченного органа в сфере архитектуры и градостроительства – 1 (один) рабочий день;
5) руководитель уполномоченного органа в сфере архитектуры и градостроительства рассматривает и подписывает окончательный акт выбора либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги – 1 (один) рабочий день;
6) ответственный исполнитель уполномоченного органа в сфере архитектуры и градостроительства направляет в Государственную корпорацию окончательный акт выбора и счет (смету) на изготовление земельно-кадастрового плана, предоставленный Государственной корпорацией для согласования с услугополучателем, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги – 2 (два) рабочих дня.
2 – этап: при согласовании окончательного акта выбора и оплате за услуги земельно-кадастровых работ услугополучателем – вынесение решения о предоставлении права землепользования на земельный участок – 22 (двадцать два) рабочих дня:
1) Государственная корпорация в случае оплаты изготавливает земельно-кадастровый план и направляет его в уполномоченный орган в сфере земельных отношений – 10 (десять) рабочих дней;
2) руководитель уполномоченного органа по земельным отношениям рассматривает, утверждает земельно-кадастровый план и определяет ответственного исполнителя уполномоченного органа в сфере земельных отношений – 2 (два) рабочих дня;
3) ответственный исполнитель уполномоченного органа в сфере земельных отношений подготавливает проект решения услугодателя о предоставлении права на земельный участок – 5 (пять) рабочих дней;
4) руководство услугодателя рассматривает и подписывает проект решения, направляет в уполномоченный орган в сфере земельных отношений для подготовки договора временного землепользования – 1 (один) рабочий день;

5) жер қатынастары саласындағы уәкілетті органның жауапты орындаушысы уақытша жер пайдалану шартын дайындайды – 1 (бір) жұмыс күні;
6) жер қатынастары саласындағы уәкілетті органның басшысы шешім жобасын қарастырады, уақытша жер пайдалану шартына қол қояды және жер қатынастары саласындағы уәкілетті органның жауапты орындаушысына жолдайды – 1 (бір) жұмыс күні;
7) жер қатынастары саласындағы уәкілетті органның жауапты орындаушысы Мемлекеттік корпорацияға жер-кадастрлық жоспарды және уақытша жер пайдалану шартын қоса бере отырып, жер учаскесіне жер пайдалану құқығын беру туралы шешімнің көшірмелерін екі данада көрсетілетін қызметті алушыға қол қойғызу үшін жолдайды – 1 (бір) жұмыс күні.
6. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1-кезең: келісуші органдар мен ұйымдардың оң қорытындылары бар жер учаскесін таңдау актісін дайындау:
1) құжаттарды қабылдау және тіркеу;
2) құжаттарды қарастыру және сәулет және қала құрылысы саласындағы уәкілетті органға жолдау;
3) құжаттарды қарастыру және сәулет және қала құрылысы саласындағы уәкілетті органның жауапты орындаушысын анықтау;
4) сәулет және қала құрылысы саласындағы уәкілетті органның басшысына түпкілікті таңдау актісін бекітуге ұсыну не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы уәжді жауаптың жобасын дайындау;
5) түпкілікті таңдау актісін қарастыру және қол қою не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы уәжді жауап;
6) көрсетілетін қызметті алушымен келісу үшін Мемлекеттік корпорацияға түпкілікті таңдау актісін және Мемлекеттік корпорация ұсынған жер-кадастрлық жоспарды дайындауға арналған есепті (сметаны) жолдау не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы уәжді жауап.
2-кезең: түпкілікті таңдау актісін келісу және көрсетілетін қызметті алушының жер-кадастрлық жұмыстар жөніндегі көрсетілетін қызмет үшін ақы төлеуі кезінде – жер учаскесіне жер пайдалану құқығын беру туралы шешім шығару:
1) жер-кадастрлық жоспарды дайындау;
2) жер-кадастрлық жоспарды бекіту және жер қатынастары саласындағы уәкілетті органның жауапты орындаушысын анықтау;
3) жер учаскесіне құқық беру туралы көрсетілетін қызметті беруші шешімінің жобасын дайындау;
4) шешім жобасын қарастыру және қол қою, уақытша жер пайдалану шартын дайындау үшін жер қатынастары саласындағы уәкілетті органға жолдау;

5) ответственный исполнитель уполномоченного органа в сфере земельных отношений подготавливает договор временного землепользования – 1 (один) рабочий день;
6) руководитель уполномоченного органа в сфере земельных отношений рассматривает проект решения, подписывает договор временного землепользования и направляет ответственному исполнителю уполномоченного органа в сфере земельных отношений – 1 (один) рабочий день;
7) ответственный исполнитель уполномоченного органа в сфере земельных отношений направляет в Государственную корпорацию копии решения о предоставлении права землепользования на земельный участок с приложением земельно-кадастрового плана и договора временного землепользования для подписания услугополучателем в двух экземплярах – 1 (один) рабочий день.
6. Результатом процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1 – этап: изготовление акта выбора земельного участка с положительными заключениями согласующих органов и организаций:
1) прием и регистрация документов;
2) рассмотрение документов и направление в уполномоченный орган в сфере архитектуры и градостроительства;
3) рассмотрение документов и определение ответственного исполнителя уполномоченного органа в сфере архитектуры и градостроительства;
4) представление окончательного акта выбора руководителю уполномоченного органа в сфере архитектуры и градостроительства на утверждение либо подготовка проекта мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги;
5) рассмотрение и подписание окончательного акта выбора либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги;
6) направление в Государственную корпорацию окончательного акта выбора и счета (сметы) на изготовление земельно-кадастрового плана, предоставленный Государственной корпорацией для согласования с услугополучателем, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
2 – этап: при согласовании окончательного акта выбора и оплате за услуги земельно-кадастровых работ услугополучателем – вынесение решения о предоставлении права землепользования на земельный участок:
1) изготовление земельно-кадастрового плана;
2) утверждение земельно-кадастрового плана и определение ответственного исполнителя уполномоченного органа в сфере земельных отношений;
3) подготовка проекта решения услугодателя о предоставлении права на земельный участок;
4) рассмотрение и подписание проекта решения, направление в уполномоченный орган в сфере земельных отношений для подготовки договора временного землепользования;

5) уақытша жер пайдалану шартын дайындау;
6) шешім жобасын қарастыру, уақытша жер пайдалану шартына қол қою және жер қатынастары саласындағы уәкілетті органның жауапты орындаушысына жолдау;
7) Мемлекеттік корпорацияға жер-кадастрлық жоспарды және уақытша жер пайдалану шартын қоса бере отырып, жер учаскесіне жер пайдалану құқығын беру туралы шешімнің көшірмелерін екі данада көрсетілетін қызметті алушыға қол қойғызу үшін жолдау.
3-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде
көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы;
3) сәулет және қала құрылысы саласындағы уәкілетті органның басшысы;
4) сәулет және қала құрылысы саласындағы уәкілетті органның жауапты орындаушысы;
5) жер қатынастары саласындағы уәкілетті органның басшысы;
6) жер қатынастары саласындағы уәкілетті органның жауапты орындаушысы.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдар) реттілігін сипаттау осы регламенттің 1-қосымшасында (кестеде) келтірілген.
4-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде Мемлекеттік корпорациямен және
(немесе) өзге де көрсетілетін қызмет берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ
ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. Мемлекеттік корпорацияға жүгіну тәртібін сипаттау, көрсетілетін қызметті алушының сұрауын өңдеу ұзақтығы.
Көрсетілетін қызметті алушы қызметті алу үшін Мемлекеттік корпорацияға Стандарттың 9-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды ұсынады.
Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді, бұл ретте көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін Мемлекеттік корпорацияға мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі аяқталғанға дейін бір күн бұрын береді;
1) құжаттар топтамасын Мемлекеттік корпорацияға тапсырған күннен бастап:
1-кезең: келісуші органдар мен ұйымдардың оң қорытындылары бар жер учаскесін таңдау актісін дайындау – 28 (жиырма сегіз) жұмыс күні;
1-процесс – Мемлекеттік корпорацияның қызметкері көрсетілетін қызметті алушының Стандарттың 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша елді мекен шегінде объект салу үшін жер учаскесін алуға өтінішін қабылдайды, өтініш берушіге таңдау актісін келісу үшін алу мерзімін көрсете отырып, құжаттарды қабылдау туралы қолхат береді және оларды көрсетілетін қызметті берушіге тапсырады;

5) подготовка договора временного землепользования;
6) рассмотрение проекта решения, подписание договора временного землепользования и направление ответственному исполнителю уполномоченного органа в сфере земельных отношений;
7) направление в Государственную корпорацию копии решения о предоставлении права землепользования на земельный участок с приложением земельно-кадастрового плана и договора временного землепользования для подписания услугополучателем в двух экземплярах.
Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководство услугодателя;
3) руководитель уполномоченного органа в сфере архитектуры и градостроительства;
4) ответственный исполнитель уполномоченного органа в сфере архитектуры и градостроительства;
5) руководитель уполномоченного органа в сфере земельных отношений;
6) ответственный исполнитель уполномоченного органа в сфере земельных отношений.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведены в приложении 1 к настоящему регламенту (таблица).
Глава 4. Описание порядка взаимодействия
с Государственной корпорацией и (или) иными услугодателями,
а также порядка использования информационных систем
в процессе оказания государственной услуги
9. Описание порядка обращения в Государственную корпорацию, длительность обработки запроса услугополучателя.
Для получения услуги услугополучатель представляет в Государственную корпорацию необходимые документы, указанные в пункте 9 Стандарта.
При обращении в Государственную корпорацию день приема не входит в срок оказания государственной услуги, при этом результат оказания государственной услуги услугодателем предоставляется в Государственную корпорацию за день до окончания срока оказания государственной услуги;
1) со дня сдачи пакета документов в Государственную корпорацию:
1 – этап: изготовление акта выбора земельного участка с положительными заключениями согласующих органов и организаций – 28 (двадцать восемь) рабочих дней;
процесс 1 – работник Государственной корпорации осуществляет прием заявления услугополучателя на получение земельного участка для строительства объекта в черте населенного пункта по форме согласно приложению 1 к Стандарту, выдает заявителю расписку о приеме документов с указанием срока получения для согласования акта выбора и передает их услугодателю;

1-шарт – көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған жағдайда, Мемлекеттік корпорацияның қызметкері Стандарттың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтінішті қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді;
2-процесс – көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері Мемлекеттік корпорацияның қызметкерінен құжаттарды қабылдайды, тіркейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшылығына қарастыру үшін тапсырады;
3-процесс – көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы құжаттарды қарастырады және сәулет және қала құрылысы саласындағы уәкілетті органға жолдайды;
4-процесс – сәулет және қала құрылысы саласындағы уәкілетті органның басшысы құжаттарды қарастырады, жауапты орындаушыны анықтайды;
5-процесс – сәулет және қала құрылысы саласындағы уәкілетті органның жауапты орындаушысы:
таңдау актісін дайындайды;
таңдау актісін бір мезгілде барлық мүдделі мемлекеттік органдарға, тиісті қызметтерге және Мемлекеттік корпорацияға мәлімделген нысаналы мақсаты бойынша жер учаскесін беру мүмкіндігі туралы тиісті қорытынды дайындау үшін келісуге жолдайды;
оң шешім қабылданған жағдайда – түпкілікті таңдау актісін сәулет және қала құрылысы саласындағы уәкілетті органның басшысына бекіту үшін ұсынады;
теріс шешім кезінде – мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап жобасын дайындайды және сәулет және қала құрылысы саласындағы уәкілетті органның басшысына қол қою үшін жолдайды;
6-процесс – сәулет және қала құрылысы саласындағы уәкілетті органның басшысы түпкілікті таңдау актісін қарастырады және қол қояды немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап береді;
7-процесс – сәулет және қала құрылысы саласындағы уәкілетті органның жауапты орындаушысы көрсетілетін қызметті алушымен келісу үшін Мемлекеттік корпорацияға түпкілікті таңдау актісін және Мемлекеттік корпорация ұсынған жер-кадастрлық жоспарды дайындауға арналған есепті (сметаны) жолдайды немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап береді;
8-процесс – Мемлекеттік корпорацияның қызметкері көрсетілетін қызметті алушыға уақытша жер пайдалану шартына қол қою күні көрсетілетін, қол қойылған таңдау актісінің қабылданғаны туралы қолхат береді, сондай-ақ өтініш берушіні берілген қолхатта көрсетілген байланыс деректері бойынша ақпарат алу мүмкіндігі туралы хабардар етеді және Мемлекеттік корпорацияға көрсетілетін қызметті алушымен келісілген түпкілікті таңдау актісін және жер-кадастрлық жоспарды дайындау қызметтеріне ақы төленгені туралы төлем құжатын (түбіртекті) тапсыруды жүзеге асырады немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап береді;

условие 1 – в случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта, работник Государственной корпорации выдает расписку об отказе в приеме заявления по форме согласно приложению 2 к Стандарту;
процесс 2 – сотрудник канцелярии услугодателя принимает документы от работника Государственной корпорации, регистрирует и передает на рассмотрение руководству услугодателя;
процесс 3 – руководство услугодателя рассматривает документы и направляет в уполномоченный орган в сфере архитектуры и градостроительства;
процесс 4 – руководитель уполномоченного органа в сфере архитектуры и градостроительства рассматривает документы, определяет ответственного исполнителя;
процесс 5 – ответственный исполнитель уполномоченного органа в сфере архитектуры и градостроительства:
подготавливает акт выбора;
направляет на согласование акт выбора одновременно всем заинтересованным государственным органам, соответствующим службам и в Государственную корпорацию для подготовки соответствующего заключения о возможности предоставления земельного участка по заявленному целевому назначению;
в случае принятия положительного решения – представляет окончательный акт выбора руководителю уполномоченного органа в сфере архитектуры и градостроительства на утверждение;
при отрицательном решении – подготавливает проект мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги и направляет на подписание руководителю уполномоченного органа в сфере архитектуры и градостроительства;
процесс 6 – руководитель уполномоченного органа в сфере архитектуры и градостроительства рассматривает и подписывает окончательный акт выбора либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги;
процесс 7 – ответственный исполнитель уполномоченного органа в сфере архитектуры и градостроительства направляет в Государственную корпорацию окончательный акт выбора и счет (смету) на изготовление земельно-кадастрового плана, предоставленный Государственной корпорацией для согласования с услугополучателем, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги;
процесс 8 – работник Государственной корпорации выдает услугополучателю расписку о приеме подписанного акта выбора, в которой указывается дата подписания договора временного землепользования, а также сообщает заявителю о возможности получения информации по контактным данным, указанным в выданной расписке, и осуществляет передачу согласованного услугополучателем окончательного акта выбора и платежного документа (квитанция) об оплате услуг за изготовление земельно-кадастрового плана в Государственной корпорации либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги;

2-кезең: көрсетілетін қызметті алушы түпкілікті таңдау актісі мен жер-кадастрлық жұмыстар қызметтеріне ақы төлеуді келіскен кезде – жер учаскесіне жер пайдалану құқығын беру туралы шешімді шығару – 22 (жиырма екі) жұмыс күні;
9-процесс – Мемлекеттік корпорация ақы төленген жағдайда, жер-кадастрлық жоспарды дайындайды және оны жер қатынастары саласындағы уәкілетті органға жолдайды;
10-процесс – жер қатынастары жөніндегі уәкілетті органның басшысы жер-кадастрлық жоспарды қарастырады, бекітеді және жер қатынастары саласындағы уәкілетті органның жауапты орындаушысын анықтайды;
11-процесс – жер қатынастары саласындағы уәкілетті органның жауапты орындаушысы көрсетілетін қызметті берушінің жер учаскесіне құқық беру туралы шешім жобасын дайындайды;
12-процесс – көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы шешім жобасын қарастырады және қол қояды, жер қатынастары саласындағы уәкілетті органға уақытша жер пайдалану шартын дайындау үшін жолдайды;
13-процесс – жер қатынастары саласындағы уәкілетті органның жауапты орындаушысы уақытша жер пайдалану шартын дайындайды;
14-процесс – жер қатынастары саласындағы уәкілетті органның басшысы шешім жобасын қарастырады, уақытша жер пайдалану шартына қол қояды және жер қатынастары саласындағы уәкілетті органның жауапты орындаушысына жолдайды;
15-процесс – жер қатынастары саласындағы уәкілетті органның жауапты орындаушысы Мемлекеттік корпорацияға жер-кадастрлық жоспарды және уақытша жер пайдалану шартын қоса ұсынып, жер учаскесіне жер пайдалану құқығын беру туралы шешімнің көшірмесін екі данада көрсетілетін қызметті алушыға қол қойғызу үшін жолдайды;
16-процесс – Мемлекеттік корпорацияның қызметкері құжаттарды беруді жүзеге асырады және көрсетілетін қызметті алушыға уақытша жер пайдалану шартына екі данада қол қойғызады.
10. Мемлекеттік қызметті портал арқылы көрсету кезінде жүгіну тәртібін және көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушы рәсімдерінің (іс-қимылдарының) реттілігін сипаттау:
1) құжаттарды порталға тапсырған сәттен бастап:
1-кезең: келісуші органдар мен ұйымдардың оң қорытындылары бар жер учаскесін таңдау актісін дайындау – 28 (жиырма сегіз) жұмыс күні;
2-кезең: түпкілікті таңдау актісін келісу және көрсетілетін қызметті алушының жер-кадастрлық жұмыстар жөніндегі қызмет үшін ақы төлеуі кезінде – жер учаскесіне жер пайдалану құқығын беру туралы шешім шығару – 22 (жиырма екі) жұмыс күні;
көрсетілетін қызметті алушы жеке сәйкестендіру нөмірінің (бұдан әрі – ЖСН) және бизнес сәйкестендіру нөмірінің (бұдан әрі – БСН), сондай-ақ парольдің (порталда тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшін жүзеге асырылады) көмегімен порталда тіркеуді жүзеге асырады;
1-процесс – көрсетілетін қызметті алушының қызметті алу үшін порталға ЖСН/БСН және парольді енгізу процесі (авторландыру процесі);
1-шарт – ЖСН/БСН және пароль арқылы тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің түпнұсқалығын порталда тексеру;
2-процесс – порталда көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты авторландырудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;

2 – этап: при согласовании окончательного акта выбора и оплате за услуги земельно-кадастровых работ услугополучателем – вынесение решения о предоставлении права землепользования на земельный участок – 22 (двадцать два) рабочих дня;
процесс 9 – Государственная корпорация в случае оплаты изготавливает земельно-кадастровый план и направляет его в уполномоченный орган в сфере земельных отношений;
процесс 10 – руководитель уполномоченного органа по земельным отношениям рассматривает, утверждает земельно-кадастровый план и определяет ответственного исполнителя уполномоченного органа в сфере земельных отношений;
процесс 11 – ответственный исполнитель уполномоченного органа в сфере земельных отношений подготавливает проект решения услугодателя о предоставлении права на земельный участок;
процесс 12 – руководство услугодателя рассматривает и подписывает проект решения, направляет в уполномоченный орган в сфере земельных отношений для подготовки договора временного землепользования;
процесс 13 – ответственный исполнитель уполномоченного органа в сфере земельных отношений подготавливает договор временного землепользования;
процесс 14 – руководитель уполномоченного органа в сфере земельных отношений рассматривает проект решения, подписывает договор временного землепользования и направляет ответственному исполнителю уполномоченного органа в сфере земельных отношений;
процесс 15 – ответственный исполнитель уполномоченного органа в сфере земельных отношений направляет в Государственную корпорацию копии решения о предоставлении права землепользования на земельный участок с приложением земельно-кадастрового плана и договора временного землепользования для подписания услугополучателем в двух экземплярах;
процесс 16 – работник Государственной корпорации осуществляет выдачу документов и подписывает услугополучателем договора временного землепользования в двух экземплярах.
10. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал:
1) с момента сдачи документов на портал:
1 – этап: изготовление акта выбора земельного участка с положительными заключениями согласующих органов и организаций – 28 (двадцать восемь) рабочих дней;
2 – этап: при согласовании окончательного акта выбора и оплаты за услуги земельно-кадастровых работ услугополучателем – вынесение решения о предоставлении права землепользования на земельный участок – 22 (двадцать два) рабочих дня;
услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью индивидуального идентификационного номера (далее – ИИН) и бизнес- идентификационного номера (далее – БИН), а также пароля (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на портале);
процесс 1 – процесс ввода услугополучателем ИИН/БИН и пароля (процесс авторизации) на портале для получения услуги;
условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через ИИН/БИН и пароль;
процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;

3-процесс – көрсетілетін қызметті алушының осы регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету үшін сұрау нысанын экранға шығару және көрсетілетін қызметті алушының құрылымы мен формат талаптарын ескере отырып, нысанды толтыруы (деректерді енгізуі), сұрау нысанына Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттардың қажетті көшірмелерін электрондық түрде бекіту;
4-процесс – қызмет ақысын ЭҮТШ-де төлеу, осы ақпараттың порталға түсуі;
2-шарт – ақпараттық жүйеде қызметті көрсету үшін төлем жүргізу фактісін тексеру;
5-процесс – порталда қызметті көрсету үшін төлемнің жоқтығына байланысты сұратылып отырған қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
6-процесс – көрсетілетін қызметті алушының сұрауды куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ-ның тіркеу куәлігін таңдауы;
3-шарт – ЭЦҚ тіркеу куәлігінің әрекет мерзімін және қайтарылып алынған (күшін жоғалтқан) тіркеу куәліктері тізімінде жоқтығын, сондай-ақ сәйкестендіру деректерінің (сұрауда көрсетілген ЖСН/БСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН арасындағы) сәйкестігін порталда тексеру;
7-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ дұрыстығының расталмауына байланысты сұратылып отырған қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
8-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы қызмет көрсету сұрауының толтырылған нысанын (енгізілген деректерді) куәландыру (қол қою);
9-процесс – порталда сұрауды тіркеу және өңдеу;
4-шарт – көрсетілетін қызметті алушы ұсынған, Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттардың және қызмет көрсету үшін негіздерге сәйкестігін көрсетілетін қызметті берушінің тексеруі;
10-процесс – қорытынды негізінде порталда көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың бар болуымен байланысты сұралып отырған қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
11-процесс – көрсетілетін қызметті алушының порталда қалыптастырылған қызмет нәтижесін (электрондық құжат нысанындағы хабарламаны) алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ-сын пайдалану арқылы қалыптастырылады.
Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде тартылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылы осы регламенттің 2-қосымшасына сәйкес диаграммада келтірілген.
11. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) рәсімдерінің (іс-қимылдарының), өзара іс-қимылдарының реттілігін толық сипаттау, сондай-ақ өзге де көрсетілетін қызмет берушілермен және (немесе) Мемлекеттік корпорациямен өзара іс-қимыл тәртібін және мемлекеттік қызметті көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібін сипаттау осы регламенттің 3-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында келтірілген.
"Елді мекен шегінде объект
салу үшін жер учаскесін беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1-қосымша
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық
бөлімшелердің (қызметкерлердің) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың)
реттілігін сипаттау
1-кезең: келісуші органдар мен ұйымдардың оң қорытындылары бар жер учаскесін таңдау актісін дайындау – 28 (жиырма сегіз) жұмыс күні:
Процестің іс-қимылы
Іс-қимылдың (жұмыс барысының, ағымының) №
1
2
3
4
5
6
1
Құрылымдық бөлімшенің атауы
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері
Көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы
Сәулет және
қала құрылысы саласындағы уәкілетті органның басшысы
Жауапты орындаушы
Сәулет және қала құрылысы саласындағы уәкілетті органның басшысы
Жауапты орындаушы
2
Іс-қимылдың (процестің, рәсімнің, операцияның) атауы
Мемлекеттік корпорация қызметкерінен құжаттарды қабылдау,
тіркеу
Құжаттарды қарастыру
Құжаттарды қарастыру
Таңдау актісін дайындау;
Таңдау актісін бір мезгілде барлық мүдделі мемлекеттік органдарға, тиісті қызметтерге және Мемлекеттік корпорацияға мәлімделген нысаналы мақсаты бойынша жер учаскесін беру мүмкіндігі туралы тиісті қорытынды дайындау үшін келісуге жолдау;
Оң шешім қабылданған жағдайда –түпкілікті таңдау актісін сәулет және қала құрылысы саласындағы уәкілетті органның басшысына бекіту үшін ұсыну;
Теріс шешім кезінде – мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы уәжді жауаптың жобасын дайындау және сәулет және қала құрылысы саласындағы уәкілетті органның басшысына қол қою үшін жолдау;
Түпкілікті таңдау актісін қарастыру
Түпкілікті таңдау актісін және Мемлекеттік корпорация ұсынған жер-кадастрлық жоспарды дайындауға арналған есепті (сметаны) Мемлекеттік корпорацияға көрсетілетін қызметті алушымен келісу үшін жолдау
Іс-қимылдың (жұмыс барысының, ағымының) №
1
2
3
4
5
6
3
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшылығына қарастыру үшін тапсыру
Сәулет және қала құрылысы саласындағы уәкілетті органға жолдау
Жауапты орындаушыны анықтау
Түпкілікті таңдау актісі не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы уәжді жауаптың жобасы
Түпкілікті таңдау актісіне не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы уәжді жауапқа
қол қою
Көрсетілетін қызметті алушымен келісу не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы уәжді жауап
4
Орындау мерзімдері
15 (он бес)
минут
1 (бір)
жұмыс күні
1 (бір)
жұмыс күні
7 (жеті) жұмыс күні
12 (он екі) жұмыс күні
2 (екі) жұмыс күні
1 (бір) жұмыс күні
1 (бір)
жұмыс күні
2 (екі)
жұмыс күні
28 (жиырма сегіз) жұмыс күні
2-кезең: түпкілікті таңдау актісін келісу және көрсетілетін қызметті алушының жер-кадастрлық жұмыстар жөніндегі көрсетілетін қызмет үшін ақы төлеуі кезінде – жер учаскесіне жер пайдалану құқығын беру туралы шешім шығару – 22 (жиырма екі) жұмыс күні:
Процестің іс-қимылы
Іс-қимылдың (жұмыс барысының, ағымының) №
1
2
3
4
5
6
1
Құрылымдық бөлімшенің атауы
Жер қатынастары жөніндегі уәкілетті органның басшысы
Жауапты орындаушы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы
Жауапты орындаушы
Жер қатынастары жөніндегі уәкілетті органның басшысы
Жауапты орындаушы
2
Іс-қимылдың (процестің, рәсімнің, операцияның) атауы
Жер-кадастрлық жоспарды бекіту
Көрсетілетін қызметті берушінің жер учаскесіне құқық беру туралы шешім жобасын дайындау
Шешім жобасын қарастыру және қол қою
Уақытша жер пайдалану шартын дайындау
Шешім жобасын қарастыру, уақытша жер пайдалану шартына қол қою
Мемлекеттік корпорацияға жер-кадастрлық жоспарды және уақытша жер пайдалану шартын қоса бере отырып, жер учаскесіне жер пайдалану құқығын беру туралы шешім көшірмелерін екі данада көрсетілетін қызметті алушыға қол қойғызу үшін жолдау
3
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Жауапты орындаушыны анықтау
Шешім жобасы
Уақытша жер пайдалану шартын дайындау үшін жер қатынастары саласындағы уәкілетті органға жолдау
Басшыға жолдау
Жауапты орындаушыға жолдау
Құжаттарды беру және көрсетілетін қызметті алушыға шартқа екі данада қол қойғызу
4
Орындау мерзімдері
2 (екі)
жұмыс күні
5 (бес)
жұмыс күні
1 (бір)
жұмыс күні
1 (бір)
жұмыс күні
1 (бір)
жұмыс күні
1 (бір)
жұмыс күні
22 (жиырма екі) жұмыс күні
"Елді мекен шегінде объект салу
үшін жер учаскесін беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне
2-қосымша
Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде тартылған ақпараттық
жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы
Шартты белгілер мен қысқартулар:
"Елді мекен шегінде объект салу
үшін жер учаскесін беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне
3-қосымша
"Елді мекен шегінде объект салу үшін жер учаскесін беру" мемлекеттік қызмет
көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
1-кезең: келісуші органдар мен ұйымдардың оң қорытындылары бар жер учаскесін таңдау актісін дайындау – 28 (жиырма сегіз) жұмыс күні:
2-кезең: түпкілікті таңдау актісін келісу және көрсетілетін қызметті алушының жер-кадастрлық жұмыстар жөніндегі қызмет үшін ақы төлеуі кезінде –
жер учаскесіне жер пайдалану құқығын беру туралы шешім шығару – 22 (жиырма екі) жұмыс күні:
Шартты белгілер:

процесс 3 – выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых копий документов в электронном виде, указанных в пункте 9 Стандарта;
процесс 4 – оплата услуги на ПШЭП, поступление этой информации на портал;
условие 2 – проверка в информационной системе факта оплаты за оказание услуги;
процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с отсутствием оплаты за оказание услуги на портале;
процесс 6 – выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
условие 3 – проверка на портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН/БИН, указанным в запросе, и ИИН/БИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
процесс 7 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
процесс 8 – удостоверение (подписание) посредством ЭЦП услугополучателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
процесс 9 – регистрация и обработка запроса на портале;
условие 4 – проверка услугодателем соответствия приложенных услугополучателем документов, указанных в пункте 9 Стандарта, и основания для оказания услуги;
процесс 10 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя на портале на основании заключения;
процесс 11 – получение услугополучателем результата услуги (уведомление в форме электронного документа), сформированной порталом. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Функциональные взаимодействия информационных систем, задействованных при оказании государственной услуги через портал, приведены в диаграмме согласно приложению 2 к настоящему регламенту.
11. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) с Государственной корпорацией и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 3 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Предоставление
земельного участка
для строительства объекта
в черте населенного пункта"
Описание последовательности процедур (действий) между структурными
подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой
процедуры (действия)
1 - этап: изготовление акта выбора земельного участка с положительными заключениями согласующих органов и организаций – 28 (двадцать восемь) рабочих дней:
Действия процесса
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
1
Наименование структурного подразделения
Сотрудник канцелярии услугодателя
Руководство услугодателя
Руководитель уполномоченного органа в сфере архитектуры и градостроительства
Ответственный исполнитель
Руководитель уполномоченного органа в сфере архитектуры и градостроительства
Ответственный исполнитель
2
Наименование действия (процесса, процедуры, операции)
Прием документов от работника Государственной корпорации, регистрация
Рассмотрение документов
Рассмотрение документов
Подготовка акта выбора;
Направление на согласование акта выбора одновременно всем заинтересованным государственным органам, соответствующим службам и в Государственную корпорацию для подготовки соответствующего заключения о возможности предоставления земельного участка по заявленному целевому назначению;
В случае принятия положительного решения – представление окончательного акта выбора руководителю уполномоченного органа в сфере архитектуры и градостроительства на утверждение;
При отрицательном решении – подготовка проекта мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги и направление на подписание руководителю уполномоченного органа в сфере архитектуры
и градостроительства;
Рассмотрение окончательного акта выбора
Направление в Государственную корпорацию окончательного акта выбора и счета (сметы) на изготовление земельно-кадастрового плана, предоставленного Государственной корпорацией для согласования с услугополучателем
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
3
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Передача документов на рассмотрение руководству услугодателя
Направление в уполномоченный орган в сфере архитектуры и градостроительства
Определение ответственного исполнителя
Окончательный акт выбора либо проект мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги
Подписание окончательного акта выбора либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги
Согласование с услугополучателем либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги
4
Сроки
исполнения
15 (пятнадцать) минут
1 (один)
рабочий день
1 (один)
рабочий день
7 (семь) рабочих дней
12 (двенадцать) рабочих дней
2 (два) рабочих дня
1 (один) рабочий день
1 (один)
рабочий день
2 (два)
рабочих дня
28 (двадцать восемь) рабочих дней
2 - этап: при согласовании окончательного акта выбора и оплаты за услуги земельно-кадастровых работ услугополучателем – вынесение решения о предоставлении права землепользования на земельный участок – 22 (двадцать два) рабочих дня:
Действия процесса
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
1
Наименование структурного подразделения
Руководитель уполномоченного органа по земельным отношениям
Ответственный исполнитель
Руководство услугодателя
Ответственный исполнитель
Руководитель уполномоченного органа по земельным отношениям
Ответственный исполнитель
2
Наименование действия (процесса, процедуры, операции)
Утверждение земельно-кадастрового плана
Подготовка проекта решения услугодателя о предоставлении права на земельный участок
Рассмотрение и подписание
проекта решения
Подготовка договора временного землепользования
Рассмотрение проекта решения, подписание
договора временного землепользования
Направление
в Государственную корпорацию копии решения о предоставлении права землепользования на земельный участок с приложением земельно-кадастрового плана и договора временного землепользования для подписания услугополучателем в двух экземплярах
3
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Определение ответственного исполнителя
Проект решения
Направление уполномоченный орган в сфере земельных отношений для подготовки договора временного землепользования
Направление руководителю
Направление ответственному исполнителю
Выдача документов и подписание услугополучателем договора в двух экземплярах
4
Сроки
исполнения
2 (два)
рабочих дня
5 (пять)
рабочих дней
1 (один)
рабочий день
1 (один)
рабочий день
1 (один)
рабочий день
1 (один)
рабочий день
22 (двадцать два) рабочих дня
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Предоставление
земельного участка
для строительства объекта
в черте населенного пункта"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем,
задействованных в оказании государственной услуги через портал
Условные обозначения и сокращения:
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги "Предоставление
земельного участка для
строительства
объекта в черте населенного
пункта"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Предоставление земельного участка для строительства объекта
в черте населенного пункта"
1 - этап: изготовление акта выбора земельного участка с положительными заключениями согласующих органов и организаций – 28 (двадцать восемь) рабочих дней:
2 - этап: при согласовании окончательного акта выбора и оплаты за услуги земельно-кадастровых работ услугополучателем – вынесение решения о предоставлении права землепользования на земельный участок – 22 (двадцать два) рабочих дня:
Условные обозначения: