"Екібастұз қаласы әкімдігінің сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы ережені бекіту туралы
Павлодар облысы Екібастұз қалалық әкімдігінің 2015 жылғы 15 мамырдағы № 547/6 қаулысы. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 17 маусымда № 4531 болып тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы Екібастұз қалалық әкімдігінің 2018 жылғы 23 қаңтардағы № 54/1 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Екібастұз қалалық әкімдігінің 23.01.2018 № 54/1 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 1 наурыздағы "Мемлекеттік мүлік туралы" Заңына, Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 29 қазандағы "Қазақстан Республикасы мемлекеттік органының үлгі ережесін бекіту туралы" № 410 Жарлығына сәйкес, Екібастұз қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Екібастұз қаласы әкімдігінің сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы ереже бекітілсін.
2. "Екібастұз қаласы әкімдігінің сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесі:
осы қаулының ресми жариялануын заңнамамен белгіленген тәртіпте қамтамасыз етсін;
осы қаулыдан туындайтын өзге де қажетті шараларды қабылдасын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Екібастұз қаласы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Екібастұз қаласының әкімі А. Вербняк
Екібастұз қаласы әкімдігінің
2015 жылғы "15" мамырдағы
№ 547/6 қаулысымен
бекітілген
"Екібастұз қаласы әкімдігінің сәулет және қала құрылысы бөлімі"
мемлекеттік мекемесі туралы Ереже
1. Жалпы ережелер
1. "Екібастұз қаласы әкімдігінің сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесі Екібастұз қаласында сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласында басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік орган болып табылады.
2. "Екібастұз қаласы әкімдігінің сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің ведомстволары жоқ.
3. "Екібастұз қаласы әкімдігінің сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.

Об утверждении Положения о государственном учреждении "Отдел архитектуры и градостроительства акимата города Экибастуза"
Постановление акимата города Экибастуза Павлодарской области от 15 мая 2015 года № 547/6. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 17 июня 2015 года № 4531. Утратило силу постановлением акимата города Экибастуза Павлодарской области от 23 января 2018 года № 54/1 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Экибастуза Павлодарской области от 23.01.2018 № 54/1 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе", Указом Президента Республики Казахстан от 29 октября 2012 года № 410 "Об утверждении Типового положения государственного органа Республики Казахстан", акимат города Экибастуза ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое Положение о государственном учреждении "Отдел архитектуры и градостроительства акимата города Экибастуза".
2. Государственному учреждению "Отдел архитектуры и градостроительства акимата города Экибастуза":
обеспечить официальное опубликование настоящего постановления в установленном законодательством порядке;
принять иные необходимые меры, вытекающие из настоящего постановления.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима города Экибастуза.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким города Экибастуза А. Вербняк
Утверждено
постановлением акимата
города Экибастуза
от "15" мая 2015 года № 547/6
Положение
о государственном учреждении
"Отдел архитектуры и градостроительства акимата города Экибастуза"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Отдел архитектуры и градостроительства акимата города Экибастуза" является государственным органом, осуществляющим руководство в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в городе Экибастузе.
2. Государственное учреждение "Отдел архитектуры и градостроительства акимата города Экибастуза" ведомств не имеет.
3. Государственное учреждение "Отдел архитектуры и градостроительства акимата города Экибастуза" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.

4. "Екібастұз қаласы әкімдігінің сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесі мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
5. "Екібастұз қаласы әкімдігінің сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. "Екібастұз қаласы әкімдігінің сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. "Екібастұз қаласы әкімдігінің сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен "Екібастұз қаласы әкімдігінің сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесі басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. "Екібастұз қаласы әкімдігінің сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
9. "Екібастұз қаласы әкімдігінің сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, Павлодар облысы, 141202, Екібастұз қаласы, Масығұт Дүйсенбаев көшесі, 34-үй.
10. Мемлекеттік мекеменің толық атауы:
мемлекеттік тілде: "Екібастұз қаласы әкімдігінің сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесі;
орыс тілінде: государственное учреждение "Отдел архитектуры и градостроительства акимата города Экибастуза".
11. "Екiбастұз қаласы әкiмдiгiнiң сәулет және қала құрылысы бөлiмi" мемлекеттік мекемесінің жұмыс тәртібі ішкі еңбек тәртібі қағидасымен белгіленеді және Қазақстан Республикасы еңбек заңнамасының нормаларына қайшы келмеуі тиіс.
"Екiбастұз қаласы әкiмдiгiнiң сәулет және қала құрылысы бөлiмi" мемлекеттік мекемесінің жұмыс тәртібі келесі тәртіпте белгіленеді: бес күндік жұмыс аптасында сағат 9.00-ден сағат 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі және мереке күндері.
12. Мемлекет Екібастұз қаласының әкімдігі тұлғасында "Екiбастұз қаласы әкiмдiгiнiң сәулет және қала құрылысы бөлiмi" мемлекеттік мекемесінің құрылтайшысы болып табылады.

4. Государственное учреждение "Отдел архитектуры и градостроительства акимата города Экибастуза" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
5. Государственное учреждение "Отдел архитектуры и градостроительства акимата города Экибастуза" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Государственное учреждение "Отдел архитектуры и градостроительства акимата города Экибастуза" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
7. Государственное учреждение "Отдел архитектуры и градостроительства акимата города Экибастуза" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя государственного учреждения "Отдел архитектуры и градостроительства акимата города Экибастуза" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Отдел архитектуры и градостроительства акимата города Экибастуза" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
9. Местонахождение государственного учреждения "Отдел архитектуры и градостроительства акимата города Экибастуза": Республика Казахстан, Павлодарская область, 141202, город Экибастуз, улица Масхута Дуйсенбаева, дом 34.
10. Полное наименование государственного учреждения:
на государственном языке: "Екібастұз қаласы әкімдігінің сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесі;
на русском языке: государственное учреждение "Отдел архитектуры и градостроительства акимата города Экибастуза".
11. Режим работы государственного учреждения "Отдел архитектуры и градостроительства акимата города Экибастуза" устанавливается правилами внутреннего трудового распорядка и не должен противоречить нормам трудового законодательства Республики Казахстан.
Режим работы государственного учреждения "Отдел архитектуры и градостроительства акимата города Экибастуза" устанавливается в следующем порядке: с 9.00 часов до 18.30 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.30 часов при пятидневной рабочей неделе, выходные дни: суббота, воскресенье и праздничные дни.
12. Учредителем государственного учреждения "Отдел архитектуры и градостроительства акимата города Экибастуза" является государство в лице акимата города Экибастуза.

13. Осы Ереже "Екібастұз қаласы әкімдігінің сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
14. "Екібастұз қаласы әкімдігінің сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметін каржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
15. "Екібастұз қаласы әкімдігінің сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесіне кәсіпкерлік субъектілерімен "Екібастұз қаласы әкімдігінің сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Екібастұз қаласы әкімдігінің сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2. "Екібастұз қаласы әкімдігінің сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің миссиясы, мақсаты, қызметінің мәні, негізгі міндеттері, функциялары,
құқықтары мен міндеттері
16. "Екібастұз қаласы әкімдігінің сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің миссиясы: Екібастұз қаласының аумағында мемлекеттік сәулет және қала құрылысы саясатын іске асыру.
17. "Екібастұз қаласы әкімдігінің сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің мақсаты адамның мекендейтін және тіршілік ететін толымды ортасын қалыптастыру, елді мекендерді тұрақты дамыту болып табылады.
18. "Екібастұз қаласы әкімдігінің сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесі қызметінің мәні сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметi заңнамалары нормаларының сақталуына мемлекеттік бақылауды қамтамасыз ету, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметi саласында аумақтық бөлімшелермен өзара іс-қимыл жасау болып табылады.
19. Міндеттері:
1) сәулет және қала құрылысы қызметі субъектілерінің заңнама нормаларын сақтауы, қаланың және ауылдық елді мекендердің тұрақты дамуы;
2) сәулет және қала құрылысы қызметі субъектілерінің қолданыстағы заңнамамен белгіленген талаптарды сақтауы;
3) сәулет және қала құрылысы қызметін жүзеге асырған кезде мекендейтін және тіршілік ететін қолайлы ортаны, Екібастұз қаласының тұрақты дамуын қамтамасыз ету.
20. Функциялары:
1) қаланың заңнамада белгіленген тәртіппен бекітілген бас жоспарын, заңнамада белгіленген тәртіппен қала ықпал ететін аймаққа жатқызылған іргелес жатқан аумақтарда қала құрылысын жоспарлаудың кешенді схемасын іске асыру жөніндегі қызметті үйлестіру;

13. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Отдел архитектуры и градостроительства акимата города Экибастуза".
14. Финансирование деятельности государственного учреждения "Отдел архитектуры и градостроительства акимата города Экибастуза" осуществляется из местного бюджета.
15. Государственному учреждению "Отдел архитектуры и градостроительства акимата города Экибастуза" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Отдел архитектуры и градостроительства акимата города Экибастуза".
Если государственному учреждению "Отдел архитектуры и градостроительства акимата города Экибастуза" законодательными актами предоставлено право, осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Миссия, цель, предмет деятельности, основные задачи, функции, права
и обязанности государственного учреждения "Отдел архитектуры и
градостроительства акимата города Экибастуза"
16. Миссия государственного учреждения "Отдел архитектуры и градостроительства акимата города Экибастуза": реализация государственной архитектурной и градостроительной политики на территории города Экибастуза.
17. Целью государственного учреждения "Отдел архитектуры и градостроительства акимата города Экибастуза" является формирование полноценной среды обитания и жизнедеятельности человека, устойчивое развитие населенных пунктов.
18. Предметом деятельности государственного учреждения "Отдел архитектуры и градостроительства акимата города Экибастуза" является обеспечение государственного контроля за соблюдением норм законодательства архитектурной, градостроительной и строительной деятельности, взаимодействие с территориальными подразделениями в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности.
19. Задачи:
1) соблюдение субъектами архитектурной и градостроительной деятельности норм законодательства, устойчивого развития города и сельских населенных пунктов;
2) соблюдение субъектами архитектурной и градостроительной деятельности требований, установленных действующим законодательством;
3) обеспечение благоприятной среды обитания и жизнедеятельности при осуществлении архитектурной и градостроительной деятельности, устойчивое развитие города Экибастуза.
20. Функции:
1) координация деятельности по реализации утвержденного в установленном законодательством порядке генерального плана, комплексной схемы градостроительного планирования прилегающих территорий, отнесенных в установленном законодательством порядке к зоне влияния города;

2) Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы" Заңымен көзделген өкілеттіктерді жүзеге асыру;
3) "Екібастұз қаласы әкімдігінің сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құзыретіне жататын мәселелер бойынша мемлекеттік сәулет-құрылыс инспекциясының аумақтық бөлімшелерімен өзара іс – қимыл;
4) мемлекеттік қала құрылысы кадастрының базалық деңгейін жүргізу;
5) Қазақстан Республикасының Жер кодексімен көзделген өкілеттіктерді жүзеге асыру;
6) Екібастұз қаласы аумағының құрылыс салу ережелерін әзірлеу;
7) қала құрылысы жобаларын, қаланың және елді мекеннің егжей-тегжейлі жоспарлау, құрылыс салу жобаларын әзірлеу мен іске асыруды ұйымдастыру;
8) тұрғындарды аумақта жоспарланған құрылыс салу немесе басқа да қала құрылысы өзгерістері туралы хабардар ету;
9) салынып жатқан (салынуы белгіленген) объектілер мен кешендердің мониторингін Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіппен жүргізу;
10) құрылыстарды, үйлерді, ғимараттарды, инженерлік және көлік коммуникацияларын салу (кеңейту, техникамен қайта жарақтандыру, жаңғырту, реконструкциялау, қалпына келтіру және күрделі жөндеу) туралы, сондай-ақ аумақты инженерлік жағынан дайындау, абаттандыру мен көгалдандыру, құрылысты (объектіні) консервациялау, жергілікті маңызы бар объектілерді кейіннен кәдеге жарату жөнінде жұмыстар кешенін жүргізу туралы шешімдер қабылдау;
11) пайдалануға берілетін объектілерді (кешендерді) заңнамамен белгіленген тәртіпте қабылдау жұмыстарын ұйымдастыру;
12) мемлекеттік органның функцияларымен байланысты істер бойынша талап арыз беру және соттарда өздігінен немесе өкіл арқылы сөз сөйлеу;
13) азаматтардың, қала ұйымдарының, кәсіпорындары мен мекемелерінің құрылыс, қолданыстағы объектілерді қайта жаңарту мәселелері жөніндегі арыздары мен өтініштерін қабылдауды жүзеге асыру және олардың қаралуына бақылауды қамтамасыз ету;
14) заңнамаға сәйкес мемлекеттік қызмет ұсыну;
15) заңнамамен көзделген өкілеттіктер шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.
21. Құқықтары мен міндеттері:
1) лауазымдық міндеттерін орындау үшін белгеленген тәртіпте қажетті ақпараттар мен материалдар алу;
2) мемлекеттік органның құзырына жататын мәселелер бойынша түсіндіру жұмыстарын жүргізу;
3) Қазақстан Республикасының 2014 жылғы 5 шілдедегі "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Кодексіне сәйкес әкімшілік құқық бұзушылық туралы істерді қарау;
4) мемлекеттік органдардың, мұрағаттар мен ғылыми кітапханалардың деректор қорын пайдалану;

2) осуществление полномочий, предусмотренных Законом Республики Казахстан "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан";
3) взаимодействие с территориальными подразделениями государственной архитектурно-строительной инспекции по вопросам, входящим в компетенцию государственного учреждения "Отдел архитектуры и градостроительства акимата города Экибастуза";
4) ведение государственного градостроительного кадастра базового уровня;
5) осуществление полномочий, предусмотренных Земельным кодексом Республики Казахстан;
6) разработка правил застройки территории города Экибастуза;
7) организация разработки и реализация градостроительных проектов, проектов детальной планировки, застройки города и населенных пунктов;
8) информирование населения о планируемой застройке территории либо других градостроительных изменениях;
9) ведение мониторинга строящихся (намечаемых к строительству) объектов и комплексов в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
10) принятие решений о строительстве (расширении, техническом перевооружении, модернизации, реконструкции, реставрации и капитальном ремонте) строений, зданий и сооружений, инженерных и транспортных коммуникаций, а также об инженерной подготовке территорий, благоустройстве и озеленении, консервации строек (объектов), проведение комплекса работ по постутилизации объектов местного значения;
11) организация работ по приемке в установленном законодательством порядке объектов (комплексов), вводимых в эксплуатацию;
12) предъявление исков и выступление в судах самостоятельно или через представителя по делам, связанных с функциями государственного органа;
13) осуществление приема заявлений и обращений граждан, организаций, предприятий и учреждений города по вопросу строительства и реконструкции существующих объектов и обеспечение контроля за их рассмотрением;
14) предоставление государственных услуг в соответствии с законодательством.
15) осуществление иных функций в пределах полномочий, предусмотренных законодательством.
21. Права и обязанности:
1) получать в установленном порядке информацию и материалы, необходимые для исполнения должностных обязанностей;
2) проводить разъяснительную работу по вопросам, относящимся к компетенции государственного органа;
3) рассматривать дела об административных правонарушениях согласно Кодекса Республики Казахстан от 5 июля 2014 года "Об административных правонарушениях";
4) пользоваться банками данных государственных органов, архивов, научных библиотек;

5) сәулет және қала құрылысы мәселелері бойынша нормативтік және құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу, оларды әкімдік пен қала әкімінің қарауына ұсыну.
3. "Екібастұз қаласы әкімдігінің сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің қызметін ұйымдастыру
22. "Екібастұз қаласы әкімдігінің сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесіне басшылықты "Екібастұз қаласы әкімдігінің сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшы жүзеге асырады.
23. "Екібастұз қаласы әкімдігінің сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысын Екібастұз қаласының әкімі қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
24. "Екібастұз қаласы әкімдігінің сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесі бірінші басшысының өкілеттігі:
1) "Екібастұз қаласы әкімдігінің сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің жұмысын ұйымдастырады және басшылық етеді;
2) "Екібастұз қаласы әкімдігінің сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің міндеттері мен өкілеттіктерін белгілейді;
3) заңнамаға сәйкес "Екібастұз қаласы әкімдігінің сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін қызметтерге тағайындайды және қызметтерден босатады;
4) заңнамамен білгіленген тәртіпте "Екібастұз қаласы әкімдігінің сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін мадақтайды және тәртіптік жаза қолданады;
5) "Екібастұз қаласы әкімдігінің сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің барлық қызметкерлері үшін міндетті бұйрықтар шығарады және нұсқаулар береді;
6) "Екібастұз қаласы әкімдігінің сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесін мемлекеттік органдар мен өзге де ұйымдарға ұсынады;
7) сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл бағытындағы жұмыстарды ұйымдастырады және дербес жауап береді;
8) "Екібастұз қаласы әкімдігінің сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің төлемдер өткізуі, соның ішінде ақша алушылардың тиісті шоттарына төлемдер өткізуі бойынша қазынашылық органдармен тоқсан сайын салыстырып тексеруді қамтамасыз етеді;
9) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес өзге де өкілдіктерді жүзеге асырады.
"Екібастұз қаласы әкімдігінің сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.

5) разрабатывать проекты нормативных и правовых актов по вопросам архитектуры и градостроительства, представлять их на рассмотрение акимата и акима города.
3. Организация деятельности государственного учреждения
"Отдел архитектуры и градостроительства акимата города Экибастуза"
22. Руководство государственным учреждением "Отдел архитектуры и градостроительства акимата города Экибастуза" осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Отдел архитектуры и градостроительства акимата города Экибастуза" задач и осуществление им своих функций.
23. Первый руководитель государственного учреждения "Отдел архитектуры и градостроительства акимата города Экибастуза" назначается на должность и освобождается от должности акимом города Экибастуза.
24. Полномочия первого руководителя государственного учреждения "Отдел архитектуры и градостроительства акимата города Экибастуза":
1) организует и руководит работой государственного учреждения "Отдел архитектуры и градостроительства акимата города Экибастуза";
2) определяет обязанности и полномочия сотрудников государственного учреждения "Отдел архитектуры и градостроительства акимата города Экибастуза";
3) в соответствии с законодательством назначает на должности и освобождает от должностей сотрудников государственного учреждения "Отдел архитектуры и градостроительства акимата города Экибастуза";
4) в установленном законодательством порядке поощряет и налагает дисциплинарные взыскания на сотрудников государственного учреждения "Отдел архитектуры и градостроительства акимата города Экибастуза";
5) издает приказы и дает указания, обязательные для всех работников государственного учреждения "Отдел архитектуры и градостроительства акимата города Экибастуза";
6) представляет государственное учреждение "Отдел архитектуры и градостроительства акимата города Экибастуза" в государственных органах, иных организациях;
7) организовывает работу по противодействию коррупции и несет персональную ответственность;
8) обеспечивает ежеквартальную сверку с органами казначейства по проведению платежей государственного учреждения "Отдел архитектуры и градостроительства акимата города Экибастуза", в том числе на соответствующие счета получателей денег;
9) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий первого руководителя государственного учреждения "Отдел архитектуры и градостроительства акимата города Экибастуза" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.

25. "Екібастұз қаласы әкімдігінің сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің әкімшілігі мен еңбек ұжымының арасындағы өзара қатынастар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен және ұжымдық шартпен реттеледі.
26. "Екібастұз қаласы әкімдігінің сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесі мен Екібастұз қаласының әкімдігі арасындағы өзара қатынастар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен реттеледі.
27. "Екібастұз қаласы әкімдігінің сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесі мен тиісті саласындағы уәкілетті органының арасындағы өзара қатынастар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен реттеледі.
4. "Екібастұз қаласы әкімдігінің сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің мүлкі
28. "Екібастұз қаласы әкімдігінің сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
"Екібастұз қаласы әкімдігінің сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алған мүлік (ақшалай кірістерді коса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
29. "Екібастұз қаласы әкімдігінің сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік аудандық коммуналдық меншікке жатады.
30. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Екібастұз қаласы әкімдігінің сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесі өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. "Екібастұз қаласы әкімдігінің сәулет және қала құрылысы бөлімі"
мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату
31. "Екібастұз қаласы әкімдігінің сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.

25. Взаимоотношения между администрацией государственного учреждения "Отдел архитектуры и градостроительства акимата города Экибастуза" и трудовым коллективом регулируются действующим законодательством Республики Казахстан и коллективным договором.
26. Взаимоотношения между государственным учреждением "Отдел архитектуры и градостроительства акимата города Экибастуза" и акиматом города Экибастуза регулируются действующим законодательством Республики Казахстан.
27. Взаимоотношения между государственным учреждением "Отдел архитектуры и градостроительства акимата города Экибастуза" и уполномоченным органом соответствующей отрасли регулируются действующим законодательством Республики Казахстан.
4. Имущество государственного учреждения
"Отдел архитектуры и градостроительства акимата города Экибастуза"
28. Государственное учреждение "Отдел архитектуры и градостроительства акимата города Экибастуза" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Отдел архитектуры и градостроительства акимата города Экибастуза" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
29. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Отдел архитектуры и градостроительства акимата города Экибастуза", относится к районной коммунальной собственности.
30. Государственное учреждение "Отдел архитектуры и градостроительства акимата города Экибастуза" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
Реорганизация и упразднение государственного учреждения
"Отдел архитектуры и градостроительства акимата города Экибастуза"
31. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Отдел архитектуры и градостроительства акимата города Экибастуза" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.