Жер салығының базалық мөлшерлемелерінің пайызын жоғарылату және жерлерге салық салу мақсатында бағалау аймақтарының сызбасы туралы
Алматы қаласы мәслихатының 2015 жылғы 23 шілдедегі № 357 шешімі. Алматы қаласының Әділет департаментінде 2015 жылғы 27 тамызда № 1201 болып тіркелді. Күші жойылды - Алматы қаласы мәслихатының 2020 жылғы 30 қазандағы № 499 шешiмiмен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы қаласы мәслихатының 30.10.2020 № 499 (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" кодексінің (Салық кодексі) 387 бабына және Қазақстан Республикасының Жер кодексінің 8 бабына сәйкес V сайланған Алматы қаласының мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Алматы қаласында жер салығының базалық мөлшерлемелерінің пайызын жоғарылату және жерлерге салық салу мақсатында бағалау аймақтарының сызбасы 1 және 2 қосымшаларға сәйкес бекітілсін.
2. ІV сайланған Алматы қаласы мәслихатының XXХ сессиясының "Алматы қаласында салық салу мақсатында жерді бағалаудың аймақтандыру схемалары мен жердің салықтық ставкаларына түзету коэффициенттерiн бекіту туралы" 2010 жылғы 24 қыркүйектегі № 356 шешімінің күші жойылды деп танылсын (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 861 болып тіркелді, 2010 жылғы 4 қарашадағы "Алматы ақшамы" және "Вечерний Алматы" газеттерінде № 138 санымен жарияланды).
3. Осы нормативтік құқықтық актінің орындалуын бақылау Алматы қаласы мәслихатының қала құрылысы, көріктендіру және коммуналдық меншік мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясының төрағасы Б. Шинге және Алматы қаласы әкімінің орынбасары Б. Сауранбаевқа (келісім бойынша) жүктелсін.
4. Алматы қаласы мәслихатының аппараты нормативтік құқықтық актінің Алматы қаласы Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
5. Осы шешім әдiлет органдарында мемлекеттiк тiркелген күннен бастап күшiне енедi және ол алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
V сайланған Алматы
қаласы мәслихатының
XLІ сессиясының төрайымы
А. Мұсабаева
V сайланған Алматы қаласы
мәслихатының хатшысы
Қ. Қазанбаев
V сайланған Алматы қаласы
мәслихатының ХLІ сессиясының
2015 жылғы 23 шілдедегі
№ 357 шешіміне
1 қосымша
Жер учаскелері төлемдерінің салық
ставкаларының түзету коэффициенттері
р/с №
Салық салынатын аймақ
Жоғарылату пайызы %
Түзету коэффициенті
1
I
50

О процентах повышения базовой ставки земельного налога и схеме ценового зонирования земель для целей налогообложения
Решение маслихата города Алматы от 23 июля 2015 года № 357. Зарегистрировано в Департаменте юстиции города Алматы 27 августа 2015 года № 1201. Утратило силу решением маслихата города Алматы от 30 октября 2020 года № 499
Сноска. Утратило силу решением маслихата города Алматы от 30.10.2020 № 499 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 387 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и со статьей 8 Земельного кодекса Республики Казахстан, маслихат города Aлматы V-го созыва РЕШИЛ:
1. Утвердить проценты повышения базовой ставки земельного налога и схему ценового зонирования земель для целей налогообложения в городе Aлматы согласно приложений 1 и 2.
2. Признать утратившим силу решение XXХ сессии маслихата города Aлматы IV-го созыва от 24 сентября 2010 года № 356 "Об утверждении поправочных коэффициентов к налоговым ставкам на земли и схемы ценового зонирования земель для целей налогообложения в городе Aлматы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 861, опубликовано 4 ноября 2010 года в газетах "Aлматы ақшамы" и "Вечерний Aлматы № 138).
3. Контроль за исполнением настоящего нормативного правового акта возложить на председателя постоянной комиссии по вопросам градостроительства, благоустройства и коммунальной собственности Б. Шин и заместителя акима города Aлматы Б. Сауранбаева (по согласованию).
4. Aппарату маслихата города Aлматы обеспечить государственную регистрацию нормативного правового акта в Департаменте юстиции города Aлматы.
5. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель ХLІ-й сессии маслихата
города Aлматы V-го созыва
A. Мусабаева
Секретарь маслихата города
AлматыV-го созыва
К. Казанбаев
Приложение 1
к решению ХLІ-й сессии
маслихата города Aлматы
V-го созыва
от 23 июля 2015 года № 357
Проценты повышения базовой ставки земельного налога с
поправочными коэффициентами
№ п/п
Налогооблагаемая зона
Проценты повышения в %
Поправочный коэффициент
1
I
50