Өсімдік шаруашылығы саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 509 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 28 қаңтарда N 3595 болып тіркелді. Күші жойылды – Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2017 жылғы 06 ақпандағы № 60 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 06.02.2017 № 60 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 16-бабының 3-тармағына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) "Өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
2) "Жемiс-жидек дақылдары мен жүзiмнiң көпжылдық екпелерiн отырғызу және өсiру (оның iшiнде қалпына келтiру) шығындарының құнын субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
3) "Астық қолхаттарын беру арқылы қойма қызметі бойынша қызметтер көрсетуге лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
4) "Тыңайтқыштар (органикалық тыңайтқыштарды қоспағанда) құнын субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан
облысының әкімі
Е. Сұлтанов
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 509 қаулысымен бекітілген
"Өсiмдiктердi қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердiң, биоагенттердiң (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы "Өсiмдiктердi қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердiң, биоагенттердiң (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті) "Өсiмдiктердi қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердiң, биоагенттердiң (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 8 маусымдағы № 15-1/522 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11684 болып тіркелген) бекітілген "Өсiмдiктердi қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердiң, биоагенттердiң (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) негізінде әзірленді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Солтүстік Қазақстан облысының жергілікті атқарушы органы ("Солтүстік Қазақстан облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі) (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) осы регламентке 1-қосымшаға сәйкес көрсетеді.

Об утверждении регламентов государственных услуг в области растениеводства
Постановление акимата Северо-Казахстанской области от 29 декабря 2015 года № 509. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 28 января 2016 года № 3595. Утратило силу постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 06 февраля 2017 года № 60
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 06.02.2017 № 60 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" акимат Северо-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) регламент государственной услуги "Субсидирование стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений";
2) регламент государственной услуги "Субсидирование стоимости затрат на закладку и выращивание (в том числе восстановление) многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда";
3) регламент государственной услуги "Выдача лицензии на оказание услуг по складской деятельности с выдачей зерновых расписок";
4) регламент государственной услуги "Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)".
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима области.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким
Северо-Казахстанской области
Е. Султанов
Утвержден постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 29 декабря 2015 года № 509
Регламент государственной услуги "Субсидирование стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений"
1. Общие положения
1. Регламент государственной услуги "Субсидирование стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений" (далее – регламент государственной услуги) разработан на основании стандарта государственной услуги "Субсидирование стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений" (далее – Стандарт), утвержденного приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 8 июня 2015 года № 15-1/522 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Субсидирование стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11684)
Государственная услуга оказывается местным исполнительным органом Северо-Казахстанской области (Государственное учреждение "Управление сельского хозяйства Северо-Казахстанской области") (далее – услугодатель) согласно приложению 1 к настоящему регламенту.

2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметке өтінімді қабылдау және нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы және Солтүстік Қазақстан облысының (ауыл шаруашылығы бөлімі), Петропавл қаласының (кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі) (бұдан әрі – бөлім) жергілікті атқарушы органдарымен осы регламентке 2-қосымшаға сәйкес жүзеге асырылады.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
4.Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – көрсетілетін қызметті алушылардың банктік шоттарына тиесілі бюджеттік субсидияларды одан әрі аудару үшін аумақтық қазынашылық бөлімшесіне төлем құжаттарын ұсыну.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
5. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметшілерінің) іс-қимылдары тәртібін сипаттау
6. Стандарттың 9-тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті алушымен ұсынылған құжаттар мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіз болып табылады.
7. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі көрсетілетін қызметті алушымен өтінімді тапсырған сәттен бастап өтінімді қабылдауды, тіркеуді жүзеге асырады және жауапты орындаушыны айқындау үшін бөлім басшысының қарауына енгізеді - 15 минут;
2) бөлім басшысы құжаттарды қарайды және жауапты орындаушыны айқындайды – 15 минут;
3) бөлімнің жауапты орындаушысы:
көрсетілетін қызметті алушының қолданыстағы заңнаманың талаптарына сәйкестігі үшін өтінімді тексереді – 4 жұмыс күн;
өтінімді тексеру аяқталған соң, ауыл шаруашылығы тауарын өндірушіге субсидия беру үшін оң шешім алған жағдайда, өтінімді Басқармаға жібереді – 1 жұмыс күн. Теріс шешім жағдайында – субсидияны бермеу себептерін көрсете отырып, ауыл шаруашылығы тауарын өндірушіні жазбаша хабардар етеді;
төлеу өтінімін, ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілері өтінімдерінің жиынтық тізілімін тексергеннен кейін, тиесілі субсидияларды төлеу жөнінде өтінімдер тапсырылған биоагенттер (энтомофагтер) және биопрепараттар жеткізушілерінің тізілімін жасайды – 1 жұмыс күн. Теріс шешім алған жағдайда – жеткізушіні жазбаша түрде хабардар етеді;
берілетін субсидияларды төлеу жөнінде өтінімдер тапсырылған биоагенттер (энтомофагтер) және биопрепараттар жеткізушілерінің тізілімін жасағаннан кейін оң шешім алған жағдайда биоагенттер (энтомофагтер) және биопрепараттар жеткізушілерінің тізілімін Басқармаға жібереді - 1 жұмыс күн. Теріс шешім алған жағдайда – субсидияны бермеу себептері көрсетіліп, биоагенттердің (энтомофагтердің) және биопрепараттардың жеткізушісін жазбаша хабардар етеді;

2. Прием заявки и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через канцелярию услугодателя и местными исполнительными органами Северо-Казахстанской области (отдела сельского хозяйства), города Петропавловска (отдела предпринимательства и сельского хозяйства) (далее - отдел) согласно приложению 2 к настоящему регламенту.
3. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
4. Результат оказания государственной услуги – предоставление в территориальное подразделение казначейства платежных документов к оплате для дальнейшего перечисления причитающихся субсидий на банковские счета услугополучателей.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
5. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги являются документы, предоставленные услугополучателем согласно пункта 9 стандарта.
7. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) канцелярия услугодателя с момента подачи услугополучателем заявки осуществляет прием, регистрацию и вносит на рассмотрение руководителю отдела, для определения ответственного исполнителя – 15 минут;
2) руководитель отдела рассматривает документы и определяет ответственного исполнителя – 15 минут;
3) ответственный исполнитель отдела:
проверяет заявку на предмет соответствия требованиям действующего законодательства услугополучателя - 4 рабочих дня;
после окончания проверки заявки в случае положительного решения в предоставлении субсидии сельхозтоваропроизводителю направляет заявку в Управление – 1 рабочий день. В случае отрицательного решения – письменно уведомляет сельхозтоваропроизводителя с указанием причин непредоставления субсидий;
после окончания проверки заявок об оплате и сводного реестра заявок сельхозтоваропроизводителей составляет реестр поставщиков биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, через которые поданы заявки об оплате причитающихся субсидий - 1 рабочий день. В случае отрицательного решения – письменно уведомляет поставщика;
после составления реестра поставщиков биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, через которые поданы заявки об оплате причитающихся субсидий в случае положительного решения в предоставлении субсидии поставщику биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов направляет реестр поставщиков биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов в Управление - 1 рабочий день. В случае отрицательного решения – письменно уведомляет поставщика биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов с указанием причин непредоставления субсидий;

4) Басқарманың жауапты орындаушысы:
өтінім мен биоагенттердің (энтомофагтердің) және биопрепараттардың жеткізушілердің тізілімі келіп түскеннен кейін төлеу бойынша ауыл шаруашылық тауар өндірушілеріне және биоагенттер (энтомофагтер) және биопрепараттар жеткізушілерінің банктік есепшотына тиесілі субсидияларды аудару үшін тізім қалыптастырады – 2 жұмыс күн;
өтінімді тексергеннен және биоагенттердің (энтомофагтердің) және берілетін субсидияларды төлеу жөнінде өтінімдер тапсырылған биопрепараттар жеткізушілерінің тізілімін жасағаннан кейін ауыл шаруашылық тауар өндірушілері және (немесе) биоагенттердің (энтомофагтердің) және биопрепараттардың жеткізушілері оң шешім алған жағдайда ауыл шаруашылық тауар өндірушілерінің және/немесе биоагенттердің (энтомофагтердің) және биопрепараттарды жеткізушілердің банктік есепшотына тиесілі субсидияларды аудару үшін биоагенттердің (энтомофагтердің) және (немесе) биопрепараттардың жеткізушілердің тізілімін жасайды, ауыл шаруашылық тауар өндірушілері және биоагенттердің (энтомофагтердің) және (немесе) биопрепараттардың жеткізушілері теріс шешім алған жағдайда – субсидияны бермеу себептері көрсетіліп, биоагенттердің (энтомофагтердің) және биопрепараттардың жеткізушісін жазбаша хабардар етеді – 2 жұмыс күн;
5) Басқарманың бюджеттік қаржыландыру және бухгалтерлік есеп бөлімінің басшысы көрсетілетін қызметті алушылардың субсидия төлеу тізімдемесіне қол қояды және бекіту үшін Басқарманың басшысына жібереді – 1 жұмыс күн;
6) Басқарманың басшысы тізімдемені бекітеді – 1 жұмыс күн;
7) Басқарманың бюджеттік қаржыландыру және бухгалтерлік есеп бөлімінің басшысы аумақтық қазынашылық бөлімшесіне қағаз тасығышта ұсынылған жағдайда екі данада төлем есепшоттарын қоса төлем шоттарының тізімдемесін ұсынады, ал төлем есепшоттарын "Қазынашылық - клиент" ақпараттық жүйесі арқылы өткізген жағдайда, төлем шоттарының тізімдемесі ұсынылмайды – 1 жұмыс күн.
8. Келесі рәсімді (іс-әрекетті) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-әрекеттің) нәтижесі:
1) өтінімдерді қабылдау және тіркеу, жауапты тұлғаны айқындау үшін бөлім басшысының қарауына енгізу;
2) бөлімнің жауапты орындаушысын айқындау;
3) өтінімді қарау, жеткізушілердің тізілімін жасау, жеткізушілердің тізілімін Басқармаға жіберу;
4) төлеу тізімдемесін жасау:
биоагенттерді (энтомофагтерді) және биопрепараттарды жеткізушілердің өтінімдері бойынша;
биоагенттерді (энтомофагтерді) және биопрепараттарды жеткізушілердің тізілімдері бойынша;
5) көрсетілетін қызмет алушыларға бюджеттік субсидияларға төлеу тізімдемесіне қол қою;

4) ответственный исполнитель Управления:
после поступления заявки и реестра поставщиков биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов формирует ведомость к оплате для перечисления причитающихся субсидий на счета сельхозтоваропроизводителей и поставщиков биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов - 2 рабочих дня;
после проверки заявки и составления реестра поставщиков биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, через которые поданы заявки об оплате причитающихся субсидий в случае положительного решения в предоставлении субсидии сельхозтоваропроизводителю и (или) поставщику биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов формирует ведомость к оплате для перечисления причитающихся субсидий на счета сельхозтоваропроизводителей и (или) поставщиков биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, в случае отрицательного решения – письменно уведомляет сельхозтоваропроизводителя и (или) поставщика биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов с указанием причин непредоставления субсидий - 2 рабочих дня;
5) руководитель отдела финансирования и бухгалтерского учета Управления подписывает ведомость на выплату бюджетных субсидий услугополучателям и направляет на утверждение руководителю Управления – 1 рабочий день;
6) руководитель Управления утверждает ведомость – 1 рабочий день;
7) руководитель отдела финансирования и бухгалтерского учета Управления представляет в территориальное подразделение казначейства реестр счетов к оплате с приложением счетов к оплате в двух экземплярах в случае предоставления на бумажном носителе, а при проведении счетов к оплате по информационной системе "Казначейство-клиент" реестры счетов к оплате не представляются – 1 рабочий день.
8. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) прием, регистрация заявок, и внесение на рассмотрение руководителю отдела, для определения ответственного исполнителя;
2) определение ответственного исполнителя отдела;
3) рассмотрение заявки, составление реестра поставщиков, направление реестра поставщиков в Управление;
4) формирование ведомости к оплате:
по заявкам поставщиков биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов;
по реестрам поставщиков биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов
5) подписание ведомости на выплату бюджетных субсидий услугополучателям;

6) көрсетілетін қызмет алушыларға бюджеттік субсидияларды төлеу тізімдемесін бекіту;
7) тиесілі субсидияларды одан әрі көрсетілетін қызметті алушылардың банктік есепшотына аудару үшін аумақтық қазынашылық бөлімшесіне төлем құжаттарын ұсыну.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметшілерінің) өзара іс-қимылы тәртібін сипаттау
9. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын құрылымдық бөлімшелерінің (қызметшілерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) бөлім басшысы;
3) бөлімнің жауапты орындаушысы;
4) Басқарманың жауапты орындаушысы;
5) Басқарманың қаржыландыру және бухгалтерлік есеп бөлімінің басшысы;
6) Басқарма басшысы.
10. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметшілері) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі көрсетілетін қызметті алушымен өтінімді тапсырған сәттен бастап өтінімді қабылдауды, тіркеуді жүзеге асырады және жауапты орындаушыны айқындау үшін бөлім басшысының қарауына енгізеді;
2) бөлім басшысы құжаттарды қарайды және жауапты орындаушыны айқындайды;
3) бөлімнің жауапты орындаушысы:
көрсетілетін қызметті алушының қолданыстағы заңнаманың талаптарына сәйкестігі үшін өтінімді тексереді;
өтінімді тексеру аяқталған соң, ауыл шаруашылығы тауарын өндірушіге субсидия беру үшін оң шешім алған жағдайда, өтінімді Басқармаға жібереді. Теріс шешім жағдайында – субсидияны бермеу себептерін көрсете отырып, ауыл шаруашылығы тауарын өндірушіні жазбаша хабардар етеді;
төлеу өтінімін, ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілері өтінімдерінің жиынтық тізілімін тексергеннен кейін, тиесілі субсидияларды төлеу жөнінде өтінімдер тапсырылған биоагенттер (энтомофагтер) және биопрепараттар жеткізушілерінің тізілімін жасайды. Теріс шешім алған жағдайда – жеткізушіні жазбаша түрде хабардар етеді;
берілетін субсидияларды төлеу жөнінде өтінімдер тапсырылған биоагенттер (энтомофагтер) және биопрепараттар жеткізушілерінің тізілімін жасағаннан кейін оң шешім алған жағдайда биоагенттер (энтомофагтер) және биопрепараттар жеткізушілерінің тізілімін Басқармаға жібереді. Теріс шешім алған жағдайда – субсидияларды бермеу себептері көрсетіліп, биоагенттердің (энтомофагтердің) және биопрепараттардың жеткізушісін жазбаша хабардар етеді;
4) Басқарманың жауапты орындаушысы:
өтінім мен биоагенттердің (энтомофагтердің) және биопрепараттардың жеткізушілердің тізілімі келіп түскеннен кейін төлеу бойынша ауыл шаруашылық тауар өндірушілеріне және биоагенттер (энтомофагтер) және биопрепараттар жеткізушілерінің банктік есепшотына тиесілі субсидияларды аудару үшін тізім қалыптастырады;
өтінімді тексергеннен және биоагенттердің (энтомофагтердің) және берілетін субсидияларды төлеу жөнінде өтінімдер тапсырылған биопрепараттар жеткізушілерінің тізілімін жасағаннан кейін ауыл шаруашылық тауар өндірушілері және (немесе) биоагенттердің (энтомофагтердің) және биопрепараттардың жеткізушілері оң шешім алған жағдайда ауыл шаруашылық тауар өндірушілерінің және (немесе) биоагенттердің (энтомофагтердің) және биопрепараттарды жеткізушілердің банктік есепшотына тиесілі субсидияларды аудару үшін биоагенттердің (энтомофагтердің) және (немесе) биопрепараттардың жеткізушілердің тізілімін жасайды, ауыл шаруашылық тауарын өндірушілері және биоагенттердің (энтомофагтердің) және (немесе) биопрепараттардың жеткізушілері теріс шешім алған жағдайда – субсидияларды бермеу себептері көрсетіліп, биоагенттердің (энтомофагтердің) және биопрепараттардың жеткізушісін жазбаша хабардар етеді;

6) утверждение ведомости на выплату бюджетных субсидий услугополучателям;
7) представление в территориальное подразделение казначейства платежных документов к оплате для дальнейшего перечисления причитающихся субсидий на банковские счета услугополучателей.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
9. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) канцелярия услугодателя;
2) руководитель отдела;
3) ответственный исполнитель отдела;
4) ответственный исполнитель Управления;
5) руководитель отдела финансирования и бухгалтерского учета Управления;
6) руководитель Управления.
10. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) канцелярия услугодателя с момента подачи услугополучателем заявки осуществляет прием, регистрацию и вносит на рассмотрение руководителю отдела, для определения ответственного исполнителя;
2) руководитель отдела рассматривает документы и определяет ответственного исполнителя;
3) ответственный исполнитель отдела:
проверяет заявку на предмет соответствия требованиям действующего законодательства услугополучателя;
после окончания проверки заявки в случае положительного решения в предоставлении субсидии сельхозтоваропроизводителю направляет заявку в Управление. В случае отрицательного решения – письменно уведомляет сельхозтоваропроизводителя с указанием причин непредоставления субсидий;
после окончания проверки заявок об оплате и сводного реестра заявок сельхозтоваропроизводителей составляет реестр поставщиков биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, через которые поданы заявки об оплате причитающихся субсидий. В случае отрицательного решения – письменно уведомляет поставщика;
после составления реестра поставщиков биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, через которые поданы заявки об оплате причитающихся субсидий в случае положительного решения в предоставлении субсидии поставщику биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов направляет реестр поставщиков биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов в Управление. В случае отрицательного решения – письменно уведомляет поставщика биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов с указанием причин непредоставления субсидий;
4) ответственный исполнитель Управления:
после поступления заявки и реестра поставщиков биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов формирует ведомость к оплате для перечисления причитающихся субсидий на счета сельхозтоваропроизводителей и поставщиков биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов;
после проверки заявки и составления реестра поставщиков биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, через которые поданы заявки об оплате причитающихся субсидий в случае положительного решения в предоставлении субсидии сельхозтоваропроизводителю и (или) поставщику биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов формирует ведомость к оплате для перечисления причитающихся субсидий на счета сельхозтоваропроизводителей и (или) поставщиков биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, в случае отрицательного решения – письменно уведомляет сельхозтоваропроизводителя и (или) поставщика биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов с указанием причин непредоставления субсидий;

5) Басқарманың қаржыландыру және бухгалтерлік есеп бөлімінің басшысы көрсетілетін қызметті алушылардың бюджеттік субсидияларды төлеу тізімдемесіне қол қояды және бекіту үшін Басқарманың басшысына жібереді;
6) Басқарманың басшысы тізімдемені бекітеді;
7) Басқарманың қаржыландыру және бухгалтерлік есеп бөлімінің басшысы аумақтық қазынашылық бөлімшесіне қағаз тасығышта ұсынылған жағдайда екі данада төлем есепшоттарын қоса төлем шоттарының тізімдемесін ұсынады, ал төлем есепшоттарын "Қазынашылық - клиент" ақпараттық жүйесі арқылы өткізген жағдайда, төлем шоттарының тізімдемесі ұсынылмайды.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
11. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметшілерінің) өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы, сондай-ақ өзге көрсетілетін қызмет берушілермен өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы осы регламентке 3-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процесстерінің анықтамалығында көрсетіледі.
12. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрлігі Байланыс, ақпараттандыру және ақпарат комитетінің Солтүстік Қазақстан облысы бойынша "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны филиалы арқылы көрсетілмейді.
"Өсiмдiктердi қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердiң, биоагенттердiң (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1-қосымша
Көрсетілетін қызметті беруші
Уәкілетті органдардың атауы
Орналасқан жері
Жұмыс режимі
"Солтүстік Қазақстан облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі
Петропавл қаласы, Парковая көшесі, 57В
Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі – жұма аралығында сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
"Өсiмдiктердi қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердiң, биоагенттердiң (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2-қосымша
Солтүстік Қазақстан облысының, аудандардың және Петропавл қаласының жергілікті атқарушы органдары
Уәкілетті органдардың атауы
Орналасқан жері
Жұмыс режимі
Петропавл қаласының кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
Петропавл қаласы,
Қазақстан Конституциясы көшесі, 23
Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі – жұма аралығында сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Айыртау ауданының
ауыл шаруашылығы бөлімі
Айыртау ауданы,
Саумалкөл ауылы,
Сыздықов көшесі,4
Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі – жұма аралығында сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Ақжар ауданының
ауыл шаруашылығы бөлімі
Ақжар ауданы,
Талшық ауылы,
Целинная көшесі, 13
Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі – жұма аралығында сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Аққайың ауданының
ауыл шаруашылығы бөлімі
Аққайың ауданы,
Смирнов ауылы,
Народная көшесі, 37
Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі – жұма аралығында сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Есіл ауданының
ауыл шаруашылығы бөлімі
Есіл ауданы,
Явленка ауылы,
Ленин көшесі, 10
Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі – жұма аралығында сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Жамбыл ауданының
ауыл шаруашылығы бөлімі
Жамбыл ауданы,
Преснов ауылы,
Дружба көшесі, 6
Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі – жұма аралығында сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Мағжан Жұмабаев ауданының
ауыл шаруашылығы бөлімі
Мағжан Жұмабаев ауданы,
Булаев қаласы,
Юбилейная көшесі, 56
Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі – жұма аралығында сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Қызылжар ауданының
ауыл шаруашылығы бөлімі
Қызылжар ауданы,
Бескөл ауылы,
Институт көшесі, 1
Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі – жұма аралығында сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Мамлют ауданының
ауыл шаруашылығы бөлімі
Мамлют ауданы,
Мамлют қаласы,
Абай Құнанбаев көшесі, 5
Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі – жұма аралығында сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Ғабит Мүсірепов атындағы
ауыл шаруашылығы бөлімі
Ғабит Мүсірепов атындағы аудан,
Новоишим ауылы,
Абылай хан көшесі, 28
Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі – жұма аралығында сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Тайынша ауданының
ауыл шаруашылығы бөлімі
Тайынша ауданы,
Тайынша қаласы,
Қазақстан Конституциясы көшесі, 197
Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі – жұма аралығында сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Тимирязев ауданының
ауыл шаруашылығы бөлімі
Тимирязев ауданы,
Тимирязев ауылы,
Шоқан Уәлиханов көшесі, 1
Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі – жұма аралығында сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Уәлиханов ауданының
ауыл шаруашылығы бөлімі
Уәлиханов ауданы,
Кішкенекөл ауылы,
Жамбыл көшесі, 76
Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі – жұма аралығында сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Шал ақын ауданының
ауыл шаруашылығы бөлімі
Шал ақын ауданы,
Сергеевка қаласы,
Победа көшесі, 35
Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі – жұма аралығында сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
"Өсiмдiктердi қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердiң, биоагенттердiң (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 3-қосымша
"Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау" кеңсе арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызметін көрсету бизнес-процесстерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:

5) руководитель отдела финансирования и бухгалтерского учета Управления подписывает ведомость на выплату бюджетных субсидий услугополучателям и направляет на утверждение руководителю Управления;
6) руководитель Управления утверждает ведомость;
7) руководитель отдела финансирования и бухгалтерского учета Управления представляет в территориальное подразделение казначейства реестр счетов к оплате с приложением счетов к оплате в двух экземплярах в случае предоставления на бумажном носителе, а при проведении счетов к оплате по информационной системе "Казначейство-клиент" реестры счетов к оплате не представляются.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
11. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 3 к настоящему регламенту.
12. Государственная услуга через филиал Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" по Северо-Казахстанской области Комитета связи, информатизации и информации Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан не оказывается.
Приложение 1 к Регламенту государственной услуги "Субсидирования стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений
Услугодатель
Наименование уполномоченных органов
Местонахождение
Режим работы
Управление сельского хозяйства Северо-Казахстанской области
город Петропавловск, улица Парковая, 57 В
С понедельника по пятницу с 9-00 до 18-30 часов с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан
Приложение 2 к Регламенту государственной услуги "Субсидирования стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений
Местные исполнительные органы Северо-Казахстанской области, районов и города Петропавловска
Наименование уполномоченных органов
Местонахождение
Режим работы
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства города Петропавловска
город Петропавловск,
улица Конституции Казахстана, 23.
С понедельника по пятницу с 9-00 до 18-30 часов с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан
Отдел сельского хозяйства Айыртауского района
Айыртауский район,
село Саумалколь,
улица Сыздыкова, 4.
С понедельника по пятницу с 9-00 до 18-30 часов с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан
Отдел сельского хозяйства Акжарского района
Акжарский район,
село Талшик,
улица Целинная, 13.
С понедельника по пятницу с 9-00 до 18-30 часов с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан
Отдел сельского хозяйства Аккайынского района
Аккайынский район,
село Смирново,
улица Народная, 37.
С понедельника по пятницу с 9-00 до 18-30 часов с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан
Отдел сельского хозяйства Есильского района
Есильский район,
село Явленка,
улица Ленина, 10.
С понедельника по пятницу с 9-00 до 18-30 часов с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан
Отдел сельского хозяйства Жамбылского района
Жамбылский район,
село Пресновка,
улица Дружбы, 6.
С понедельника по пятницу с 9-00 до 18-30 часов с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан
Отдел сельского хозяйства района Магжана Жумабаева
район Магжана Жумабаева,
город Булаево,
улица Юбилейная, 56.
С понедельника по пятницу с 9-00 до 18-30 часов с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан
Отдел сельского хозяйства Кызылжарского района
Кызылжарский район,
аул Бесколь,
улица Институтская, 1.
С понедельника по пятницу с 9-00 до 18-30 часов с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан
Отдел сельского хозяйства Мамлютского района
Мамлютский район,
город Мамлютка,
улица Абая Кунанбаева, 5.
С понедельника по пятницу с 9-00 до 18-30 часов с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан
Отдел сельского хозяйства района имени Габита Мусрепова
район имени Габита Мусрепова,
село Новоишимское,
улица Абылайхана, 28.
С понедельника по пятницу с 9-00 до 18-30 часов с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан
Отдел сельского хозяйства Тайыншинского района
Тайыншинский район,
город Тайынша,
улица Конституции Казахстана, 197.
С понедельника по пятницу с 9-00 до 18-30 часов с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан
Отдел сельского хозяйства Тимирязевского района
Тимирязевский район,
село Тимирязево,
улица Шокана Уалиханова, 1.
С понедельника по пятницу с 9-00 до 18-30 часов с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан
Отдел сельского хозяйства Уалихановского района
Уалихановский район,
село Кишкенеколь,
улица Джамбула, 76.
С понедельника по пятницу с 9-00 до 18-30 часов с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан
Отдел сельского хозяйства района Шал акына
район Шал акына, город Сергеевка, улица Победы, 35.
С понедельника по пятницу с 9-00 до 18-30 часов с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан
Приложение 3 к Регламенту государственной услуги "Субсидирование стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенные для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Субсидирование стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенные для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений" через канцелярию
Условные обозначения

Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 509 қаулысымен бекітілген
"Жеміс-жидек дақылдарының және жүзімнің көпжылдық көшеттерін отырғызу және өсіру (оның ішінде қалпына келтіру) шығындарының құнын субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы "Жеміс-жидек дақылдарының және жүзімнің көпжылдық көшеттерін отырғызу және өсіру (оның ішінде қалпына келтіру) шығындарының құнын субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті) "Жеміс-жидек дақылдарының және жүзімнің көпжылдық көшеттерін отырғызу және өсіру (оның ішінде қалпына келтіру) шығындарының құнын субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 4-1/379 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11278 болып тіркелген) бекітілген "Жеміс-жидек дақылдарының және жүзімнің көпжылдық көшеттерін отырғызу және өсіру (оның ішінде қалпына келтіру) шығындарының құнын субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының негізінде әзірленді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Солтүстік Қазақстан облысының, аудандар мен Петропавл қаласының жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) осы регламентке 1-қосымшаға сәйкес көрсетеді.
Өтінімдерді қабылдау көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – көрсетілетін қызметті алушылардың банктік шоттарына тиесілі бюджеттік субсидияларды одан әрі аудару үшін аумақтық қазынашылық бөлімшесіне төлем құжаттарын ұсыну.
4. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушылар) тегін көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметшілерінің) іс-қимылдары тәртібін сипаттау
Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме өтінімдердің болуы болып табылады.
1) өткен жылдың күзінде және (немесе) ағымдағы жылдың көктемінде өсірілген жеміс-жидек дақылдарының және жүзімнің көпжылдық көшеттерін отырғызуға субсидияларды алу үшін тиісті жылдың 15 (он бес) маусымына дейінгі мерзімде көрсетілетін қызметті берушіге стандартқа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша субсидияларды алу үшін.
2) жеміс-жидек дақылдарының және жүзімнің көпжылдық көшеттерінің екінші вегетациясын – аласа бойлы телітушілердің көшеттерімен және книп-баум көшеттерімен отырызылғандар үшін, екінші-үшінші вегетациясын – жартылай аласа бойлы телітушілердің көшеттерімен отырғызылғандар үшін, екінші-үшінші-төртінші вегетациясын – биік бойлы телітушілердің көшеттерімен отырығызылғандар үшін, екіншіден бастап жетінші вегетацияны қоса алғанда – алманың "Апорт" сорты бойынша өсіру (күту) бойынша субсидияларды алу үшін тиісті жылдың 1 қыркүйегіне дейінгі мерзімде көрсетілетін қызметті берушіге стандартқа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша субсидияларды алуға өтінімді көрсетілетін қызметті берушіге ұсынады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:

Утвержден постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 29 декабря 2015 года № 509
Регламент государственной услуги "Субсидирование стоимости затрат на закладку и выращивание (в том числе восстановление) многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда"
1. Общие положения
1. Регламент государственной услуги "Субсидирование стоимости затрат на закладку и выращивание (в том числе восстановление) многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда" (далее – регламент государственной услуги) разработан на основании стандарта государственной услуги "Субсидирование стоимости затрат на закладку и выращивание (в том числе восстановление) многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда" (далее – Стандарт), утвержденного приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 4-1/379 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Субсидирование стоимости затрат на закладку и выращивание (в том числе восстановление) многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11278).
Государственная услуга оказывается местными исполнительными органами Северо-Казахстанской области, районов и города Петропавловска (далее – услугодатель) согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
Прием заявок осуществляется через канцелярию услугодателя.
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – предоставление в территориальное подразделение казначейства платежных документов к оплате для дальнейшего перечисления причитающихся субсидий на банковские счета услугополучателей.
4. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатели).
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
5. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявок:
1) для получения субсидий на закладку многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда, произведенную предыдущей осенью и (или) весной текущего года, представляемых услугодателю в срок до 15 (пятнадцатого) июня соответствующего года по форме согласно приложению 1 к Стандарту.
2) для получения субсидий на выращивание (уход) многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда второй вегетации – для заложенных саженцами на карликовом подвое или саженцами книп-баум, второй-третьей вегетаций – для заложенных саженцами на полукарликовом подвое, второй-третьей-четвертой вегетаций – для заложенных саженцами на сильнорослых подвоях, со второй по седьмую вегетацию включительно – по яблоне сорта "Апорт", представляемых в срок до 1 (первого) сентября соответствующего года представляет услугодателю заявку на получение субсидий по форме согласно приложению 2 к Стандарту.
6. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:

1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі тиісті жылдың 15 маусымына дейінгі мерзімде өткен жылдың күзінде және (немесе) ағымдағы жылдың көктемінде өсірілген жеміс-жидек дақылдарының және жүзімнің көпжылдық көшеттерін отырғызуға және тиісті жылдың 1 қыркүйегіне дейінгі мерзімде көпжылдық жеміс-жидек дақылдары мен жүзімді өсіруге субсидияларды алуға өтінімдерді қабылдауды жүзеге асырады – 15 минут;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы келіп түскен өтінімдермен танысады және оларды жауапты орындаушыға жібереді – 30 минут;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы келіп түскен өтінімдерді қарайды және ведомствоаралық комиссияның (бұдан әрі – Комиссия) қарауына жібереді – 1 жұмыс күн;
4) комиссия жеміс-жидек дақылдарының және жүзімнің көпжылдық көшеттерін отырғызуды және өсіруді тексеру актісін орнына барып, көрсетілетін қызметті берушімен енгізген күнінен бастап өтінімді жасайды – 5 жұмыс күн;
5) комиссия тексеру актісін жасаған күнінен бастап субсидияларды ұсыну туралы хаттамалық шешім қабылдайды – 1 жұмыс күн;
6) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы субсидияларды ұсыну туралы шешім қабылдаған жағдайларда өтінімдерді тиісті актілер мен хаттамалық шешімнің көшірмелерін қоса Солтүстік Қазақстан облысының ауыл шаруашылығы басқармасына (бұдан әрі – Басқарма) жібереді – 1 жұмыс күн;
7) Басқарма тиісті актілер мен хаттамалық шешімнің көшірмелерін қоса аумақтық қазынашылық бөлімшесіне төлеуге берілетін төлем құжаттарын ұсынады – 2 жұмыс күн.
7. Келесі рәсімдерді (іс-қимылдарды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) қабылданған құжаттар туралы хабарлама беру;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы келіп түскен өтінімдерді көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жібереді;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы келіп түскен өтінімдерді қарайды және Комиссияның қарауына жібереді;
4) тексеру актілерін жасау;
5) субсидияларды ұсыну туралы хаттамалық шешім қабылдау;
6) субсидияларды алу үшін Ауыл шаруашылығы басқармасына өтінімдерді, тексеру актілерін және хаттамалық шешімді жіберу;
7) аумақтық қазынашылық бөлімшесіне төлеуге берілетін төлем құжаттарын ұсыну.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметшілерінің) өзара іс-қимылы тәртібін сипаттау
8. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметшілерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;

1) канцелярия услугодателя в срок до 15 июня соответствующего года осуществляет прием заявок на получение субсидий на закладку многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда, произведенную предыдущей осенью и (или) весной текущего года и в срок до 1 сентября соответствующего года на выращивание многолетних плодово-ягодных культур и винограда – 15 минут;
2) руководитель услугодателя ознакамливается с поступившими заявками и направляет их ответственному исполнителю – 30 минут;
3) ответственный исполнитель услугодателя рассматривает и направляет поступившие заявки на рассмотрение межведомственной комиссии (далее – Комиссия) – 1 рабочий день;
4) комиссия с даты внесения услугодателем заявки с выездом на место составляет акт обследования закладки и выращивания многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда – 5 рабочих дней;
5) комиссия с даты составления актов обследования принимает протокольное решение о предоставлении субсидий – 1 рабочий день;
6) ответственный исполнитель услугодателя в случаи принятия решения о предоставлении субсидий направляет заявки с копиями соответствующих актов и копией протокольного решения в Управление сельского хозяйства Северо-Казахстанской области (далее – Управление) – 1 рабочий день;
7) Управление с копиями соответствующих актов и копией протокольного решения представляет в территориальное подразделение казначейства платежные документы к оплате – 2 рабочих дня.
7. Результаты процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, которые служат основанием для начала выполнения следующих процедур (действий):
1) выдача уведомления о принятых документах;
2) руководитель услугодателя направляет поступившие заявки ответственному исполнителю услугодателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя рассматривает и направляет поступившие заявки на рассмотрение Комиссии;
4) составление актов обследования;
5) принятие протокольного решения о предоставлении субсидий;
6) направление заявок в Управление сельского хозяйства области, актов обследования и протокольного решения на получение субсидий;
7) представление в территориальное подразделение казначейства платежные документы к оплате.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
8. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) канцелярия услугодателя;

2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы;
4) Комиссия;
5) Басқарма.
9. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметшілері) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі тиісті жылдың 15 маусымына дейінгі мерзімде өткен жылдың күзінде және (немесе) ағымдағы жылдың көктемінде өсірілген жеміс-жидек дақылдарының және жүзімнің көпжылдық көшеттерін отырғызуға және тиісті жылдың 1 қыркүйегіне дейінгі мерзімде көпжылдық жеміс-жидек дақылдары мен жүзімді өсіруге субсидияларды алуға өтінімдерді қабылдауды жүзеге асырады;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы келіп түскен өтінімдермен танысады және оларды жауапты орындаушыға жібереді;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы келіп түскен өтінімдерді қарайды және Комиссияның қарауына жібереді;
4) комиссия жеміс-жидек дақылдарының және жүзімнің көпжылдық көшеттерін отырғызуды және өсіруді тексеру актісін орнына барып, көрсетілетін қызметті берушімен енгізген күнінен бастап өтінімдерді жасайды;
5) комиссия тексеру актілерін жасаған күнінен бастап субсидияларды ұсыну туралы хаттамалық шешім қабылдайды;
6) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы субсидияларды ұсыну туралы шешім қабылдаған жағдайда, тиісті актілер мен хаттамалық шешімнің көшірмелерін қоса өтінімдерді Басқармаға жібереді;
7) Басқарма тиісті актілер мен хаттамалық шешімнің көшірмелерін қоса аумақтық қазынашылық бөлімшесіне төлеуге берілетін төлем құжаттарын ұсынады.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
10. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметшілерінің) өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы, сондай-ақ өзге көрсетілетін қызмет берушілермен өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы осы регламентке 2-қосымшаға сәйкес "Жеміс-жидек дақылдарының және жүзімнің көпжылдық көшеттерін отырғызу және өсіру (оның ішінде қалпына келтіру) шығындарының құнын субсидиялау" мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процесстерінің анықтамалығында көрсетіледі.
11. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрлігі Байланыс, ақпараттандыру және ақпарат комитетінің Солтүстік Қазақстан облысы бойынша "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны филиалы арқылы көрсетілмейді.
"Жеміс-жидек дақылдарының және жүзімнің көпжылдық көшеттерін отырғызу және өсіру (оның ішінде қалпына келтіру) шығындарының құнын субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1-қосымша
Мемлекеттік қызметтің көрсетілетін қызмет берушілері
Уәкілетті органдардың атауы
Орналасқан жері
Жұмыс режимі
Петропавл қаласының кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
Петропавл қаласы,
Қазақстан Конституциясы көшесі, 23
Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі – жұма аралығында сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Айыртау ауданының
ауыл шаруашылығы бөлімі
Айыртау ауданы,
Саумалкөл ауылы,
Сыздықов көшесі,4
Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі – жұма аралығында сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Ақжар ауданының
ауыл шаруашылығы бөлімі
Ақжар ауданы,
Талшық ауылы,
Целинная көшесі, 13
Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі – жұма аралығында сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Аққайың ауданының
ауыл шаруашылығы бөлімі
Аққайың ауданы,
Смирнов ауылы,
Народная көшесі, 37
Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі – жұма аралығында сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Есіл ауданының
ауыл шаруашылығы бөлімі
Есіл ауданы,
Явленка ауылы,
Ленин көшесі, 10
Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі – жұма аралығында сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Жамбыл ауданының
ауыл шаруашылығы бөлімі
Жамбыл ауданы,
Преснов ауылы,
Дружба көшесі, 6
Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі – жұма аралығында сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Мағжан Жұмабаев ауданының
ауыл шаруашылығы бөлімі
Мағжан Жұмабаев ауданы,
Булаев қаласы,
Юбилейная көшесі, 56
Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі – жұма аралығында сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Қызылжар ауданының
ауыл шаруашылығы бөлімі
Қызылжар ауданы,
Бескөл ауылы,
Институт көшесі, 1
Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі – жұма аралығында сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Мамлют ауданының
ауыл шаруашылығы бөлімі
Мамлют ауданы,
Мамлют қаласы,
Абай Құнанбаев көшесі, 5
Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі – жұма аралығында сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Ғабит Мүсірепов атындағы
ауыл шаруашылығы бөлімі
Ғабит Мүсірепов атындағы аудан,
Новоишим ауылы,
Абылай хан көшесі, 28
Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі – жұма аралығында сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Тайынша ауданының
ауыл шаруашылығы бөлімі
Тайынша ауданы,
Тайынша қаласы,
Қазақстан Конституциясы көшесі, 197
Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі – жұма аралығында сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Тимирязев ауданының
ауыл шаруашылығы бөлімі
Тимирязев ауданы,
Тимирязев ауылы,
Шоқан Уәлиханов көшесі, 1
Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі – жұма аралығында сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Уәлиханов ауданының
ауыл шаруашылығы бөлімі
Уәлиханов ауданы,
Кішкенекөл ауылы,
Жамбыл көшесі, 76
Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі – жұма аралығында сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Шал ақын ауданының
ауыл шаруашылығы бөлімі
Шал ақын ауданы,
Сергеевка қаласы,
Победа көшесі, 35
Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі – жұма аралығында сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
"Жеміс-жидек дақылдарының және жүзімнің көпжылдық көшеттерін отырғызу және өсіруді субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2-қосымша
"Жеміс-жидек дақылдарының және жүзімнің көпжылдық көшеттерін отырғызу және өсіруді субсидиялау" мемлекеттік қызметін көрсету бизнес-процесстерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:

2) руководитель услугодателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя;
4) Комиссия;
5) Управление.
9. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) канцелярия услугодателя в срок до 15 июня соответствующего года осуществляет прием заявок на получение субсидий на закладку многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда, произведенную предыдущей осенью и (или) весной текущего года и в срок до 1 сентября соответствующего года на выращивание многолетних плодово-ягодных культур и винограда;
2) руководитель услугодателя ознакамливается с поступившими заявками и направляет их ответственному исполнителю;
3) ответственный исполнитель услугодателя рассматривает и направляет поступившие заявки на рассмотрение Комиссии;
4) комиссия с даты внесения услугодателем заявки с выездом на место составляет акт обследования закладки и выращивания многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда;
5) комиссия с даты составления актов обследования принимает протокольное решение о предоставлении субсидий;
6) ответственный исполнитель услугодателя в случаи принятия решения о предоставлении субсидий направляет заявки с копиями соответствующих актов и копией протокольного решения в Управление;
7) Управление с копиями соответствующих актов и копией протокольного решения представляет в территориальное подразделение казначейства платежные документы к оплате.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
10. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя, в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги "Субсидирование стоимости затрат на закладку и выращивание (в том числе восстановление) многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда" согласно приложению 2 к настоящему регламенту.
11. Государственная услуга через филиал Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" по Северо-Казахстанской области Комитета связи, информатизации и информации Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан не оказывается.
Приложение 1 к Регламенту государственной услуги "Субсидирование закладки и выращивания многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда"
Услугодатели государственной услуги
Наименование
уполномоченных органов
Местонахождение
Режим работы
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства города Петропавловска
город Петропавловск,
улица Конституции Казахстана, 23.
С понедельника по пятницу с 9-00 до 18-30 часов с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан
Отдел сельского хозяйства
Айыртауского района
Айыртауский район,
село Саумалколь,
улица Сыздыкова, 4.
С понедельника по пятницу с 9-00 до 18-30 часов с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан
Отдел сельского хозяйства
Акжарского района
Акжарский район,
село Талшик,
улица Целинная, 13.
С понедельника по пятницу с 9-00 до 18-30 часов с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан
Отдел сельского хозяйства
Аккайынского района
Аккайынский район,
село Смирново,
улица Народная, 37.
С понедельника по пятницу с 9-00 до 18-30 часов с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан
Отдел сельского хозяйства
Есильского района
Есильский район,
село Явленка,
улица Ленина, 10.
С понедельника по пятницу с 9-00 до 18-30 часов с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан
Отдел сельского хозяйства
Жамбылского района
Жамбылский район,
село Пресновка,
улица Дружбы, 6.
С понедельника по пятницу с 9-00 до 18-30 часов с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан
Отдел сельского хозяйства
района Магжана Жумабаева
район Магжана Жумабаева,
город Булаево,
улица Юбилейная, 56.
С понедельника по пятницу с 9-00 до 18-30 часов с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан
Отдел сельского хозяйства
Кызылжарского района
Кызылжарский район,
аул Бесколь,
улица Институтская, 1.
С понедельника по пятницу с 9-00 до 18-30 часов с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан
Отдел сельского хозяйства
Мамлютского района
Мамлютский район,
город Мамлютка,
улица Абая Кунанбаева, 5.
С понедельника по пятницу с 9-00 до 18-30 часов с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан
Отдел сельского хозяйства района имени Габита Мусрепова
район имени Габита Мусрепова,
село Новоишимское,
улица Абылайхана, 28.
С понедельника по пятницу с 9-00 до 18-30 часов с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан
Отдел сельского хозяйства
Тайыншинского района
Тайыншинский район,
город Тайынша,
улица Конституции Казахстана, 197.
С понедельника по пятницу с 9-00 до 18-30 часов с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан
Отдел сельского хозяйства
Тимирязевского района
Тимирязевский район,
село Тимирязево,
улица Шокана Уалиханова, 1.
С понедельника по пятницу с 9-00 до 18-30 часов с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан
Отдел сельского хозяйства
Уалихановского района
Уалихановский район,
село Кишкенеколь,
улица Джамбула, 76.
С понедельника по пятницу с 9-00 до 18-30 часов с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан
Отдел сельского хозяйства
района Шал акына
район Шал акына,
город Сергеевка,
улица Победы, 35.
С понедельника по пятницу с 9-00 до 18-30 часов с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан
Приложение 2 к Регламенту государственной услуги "Субсидирование закладки и выращивания многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Субсидирование закладки и выращивания многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда"
Условные обозначения

Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 509 қаулысымен бекітілген
"Астық қолхаттарын беру арқылы қойма қызметі бойынша қызметтер көрсетуге лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы "Астық қолхаттарын беру арқылы қойма қызметі бойынша қызметтер көрсетуге лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті) "Астық қолхаттарын беру арқылы қойма қызметі бойынша қызметтер көрсетуге лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 22 мамырдағы № 4-1/468 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11625 болып тіркелген) бекітілген "Астық қолхаттарын беру арқылы қойма қызметі бойынша қызметтер көрсетуге лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының негізінде әзірленді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Солтүстік Қазақстан облысының, аудандар мен Петропавл қаласының жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) осы регламентке 1-қосымшаға сәйкес көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру:
көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
"электрондық үкімет" веб-порталы: www.egov.kz, www.elicense.kz (бұдан әрі - Портал) арқылы жүргізіледі.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны – электрондық (ішінара автоматтандырылған) немесе қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – астық қолхаттарын беру арқылы қойма қызметі бойынша қызметтер көрсетуге лицензия (бұдан әрі – лицензия) беру, лицензияны қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер:
Қазақстан Республикасының заңдарымен осы санаттағы субъектілер үшін тыйым салынған қызмет түрімен айналысу;
қызмет түріне лицензия беруге өтініш берілген жағдайда, жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымды енгізбеу;
көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарына сәйкес келмеуі;
лицензиялауға жататын қызметті немесе жекелеген қызмет түрлерін тоқтата тұру немесе оған тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімінің (үкімінің) болуы;
сот орындаушысының ұсынымы негізінде соттың борышкер өтініш иесіне лицензия беруге уақытша тыйым салуы болып табылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық түрде.
Көрсетілетін қызметті алушы лицензияны алуға қағаз жеткізгіште жүгінген жағдайда лицензия электрондық нысанда ресімделеді, басып шығарылады, мөрмен және көрсетілетін қызметті берушінің басшысының қолымен куәландырылады.

Утвержден постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 29 декабря 2015 года № 509
Регламент государственной услуги "Выдача лицензии на оказание услуг по складской деятельности с выдачей зерновых расписок"
1. Общие положения
1. Регламент государственной услуги "Выдача лицензии на оказание услуг по складской деятельности с выдачей зерновых расписок" (далее – регламент государственной услуги) разработан на основании стандарта государственной услуги "Выдача лицензии на оказание услуг по складской деятельности с выдачей зерновых расписок" (далее – Стандарт), утвержденного приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 22 мая 2015 года № 4-1/468 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Выдача лицензии на оказание услуг по складской деятельности с выдачей зерновых расписок" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11625).
Государственная услуга оказывается местным исполнительным органом Северо-Казахстанской области (далее - услугодатель) согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
канцелярию услугодателя;
веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги – электронная (частично автоматизированная) или бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – выдача лицензии на оказание услуг по складской деятельности с выдачей зерновых расписок (далее – лицензия), переоформление лицензии, выдача дубликата лицензии либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Основаниями для отказа в оказании государственной услуги являются:
занятие видом деятельности, запрещенным законами Республики Казахстан для данной категории субъектов;
невнесение лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, в случае подачи заявления на выдачу лицензии на вид деятельности;
несоответствие услугополучателя квалификационным требованиям;
наличие вступившего в законную силу решения (приговора) суда о приостановлении или запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, подлежащих лицензированию;
запрещение судом на основании представления судебного исполнителя временно выдавать заявителю-должнику лицензию.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
В случае обращения услугополучателя за получением лицензии на бумажном носителе лицензия оформляется в электронной форме, распечатывается и заверяется печатью и подписью руководителя услугодателя.

4. Мемлекеттік қызмет заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушылар) ақылы негізде көрсетіледі.
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының кодексіне сәйкес қызметпен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымды көрсетілетін қызметті алушының орналасқан жері бойынша бюджетке төлейді:
1) аталған қызмет түрімен айналысу құқығына лицензия беру кезіндегі лицензиялық алым 10 айлық есептік көрсеткішті (бұдан әрі – AЕК) құрайды;
2) лицензияны қайта ресімдеу үшін лицензиялық алым лицензия беру кезіндегі мөлшерлемеден 10 %-ын құрайды, бірақ 4 АЕК-тен аспайды;
3) лицензияның телнұсқасын беру үшін лицензиялық алым лицензия беру кезіндегі мөлшерлеменің 100 %-ын құрайды.
Лицензиялық алымды төлеу екінші деңгейдегі банктер және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға портал арқылы электрондық сұрау салу берілген жағдайда, төлем "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметшілерінің) іс-қимылдары тәртібін сипаттау
5. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме көрсетілетін қызметті алушымен (не оның өкілімен сенімхат бойынша) мынадай құжаттарды ұсыну болып табылады:
көрсетілетін қызметті берушіге:
1) лицензия алу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет осы регламентке 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
жеке басты куәландыратын құжат және өкілдің өкілеттілігін растайтын құжат (жеке басты сәйкестендіру үшін);
жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет осы регламентке 3-қосымшаға сәйкес астық қолхаттарын беру арқылы қойма қызметі бойынша қызметтер көрсету жөніндегі қызметке қойылатын бiлiктiлiк талаптарына сәйкестік туралы мәліметтер нысаны (бұдан әрі – мәліметтер нысаны).
2) лицензияны қайта ресімдеу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет осы регламентке 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
жеке басты куәландыратын құжат және өкілдің өкілеттілігін растайтын құжат (жеке басты сәйкестендіру үшін);
лицензияны қайта ресімдеу үшін лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі;
мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған ақпараты бар құжаттарды қоспағанда, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін негіз болған өзгерістер туралы ақпаратты қамтитын құжаттардың көшірмесі;

4. Государственная услуга оказывается на платной основе юридическим лицам (далее – услугополучатели).
При оказании государственной услуги услугополучатель оплачивает в бюджет по месту нахождения услугополучателя лицензионный сбор за право занятия деятельностью в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)".
1) лицензионный сбор при выдаче лицензии за право занятия данным видом деятельности составляет 10 месячных расчетных показателей (далее - МРП);
2) лицензионный сбор за переоформление лицензии составляет 10 % от ставки при выдаче лицензии, но не более 4 МРП;
3) лицензионный сбор за выдачу дубликата лицензии составляет 100 % от ставки при выдаче лицензии.
Оплата лицензионного сбора осуществляется через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций.
В случае подачи электронного запроса на получение государственной услуги через портал, оплата может осуществляться через платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП).
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
5. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является предоставление услугополучателем (либо его представителем по доверенности) следующих документов:
к услугодателю:
1) для получения лицензии:
заявление по форме согласно приложению 2 к настоящему регламенту;
документ, удостоверяющий личность и документ, подтверждающий полномочия представителя (для идентификации личности);
копия документа, подтверждающий уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности;
форма сведений о соответствии квалификационным требованиям, предъявляемым к деятельности по оказанию услуг по складской деятельности с выдачей зерновых расписок, согласно приложению 3 к настоящему регламенту (далее – форма сведений).
2) для переоформления лицензии:
заявление по форме согласно приложению 4 к настоящему регламенту;
документ, удостоверяющий личность и документ, подтверждающий полномочия представителя (для идентификации личности);
копия документа, подтверждающий оплату в бюджет лицензионного сбора за переоформление лицензии;
копии документов, содержащих информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии, за исключением документов, информация из которых содержится в государственных информационных системах;

3) лицензия жоғалған, бүлінген кезде көрсетілетін қызметті алушы тиісті ақпараттық жүйелерден лицензия туралы мәліметтер алу мүмкіндігі болмаған кезде ғана лицензияның телнұсқасын алу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет осы регламентке 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
жеке басты куәландыратын құжат және өкілдің өкілеттілігін растайтын құжат (жеке басты сәйкестендіру үшін);
лицензияның телнұсқасын алу үшін лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі;
порталға:
1) лицензия алу үшін:
осы регламентке 4-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
ЭҮТШ арқылы төлеу жағдайларын қоспағанда, лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
мәліметтер нысаны;
2) лицензияны қайта ресімдеу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет осы регламентке 4-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
ЭҮТШ арқылы төлеу жағдайларын қоспағанда, лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған ақпараты бар құжаттарды қоспағанда, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін негіз болған өзгерістер туралы ақпаратты қамтитын құжаттардың көшірмесі;
3) лицензия жоғалған, бүлінген кезде көрсетілетін қызметті алушы тиісті ақпараттық жүйелерден лицензия туралы мәліметтер алу мүмкіндігі болмаған кезде ғана лицензияның телнұсқасын алу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
ЭҮТШ арқылы төлеу жағдайларын қоспағанда, лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі.Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді, ЭҮТШ арқылы бюджетке лицензиялық алымды төлегені туралы ақпаратты "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде:
көрсетілетін қызметті берушіге – қағаз жеткізгіштегі өтініштің қабылданғанын растау көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде оның көшірмесінде құжаттар топтамасын қабылдау күні мен уақыты көрсетіле отырып тіркеу болып табылады;
портал арқылы – көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:

3) при утере, порче лицензии услугополучатель для получения дубликата лицензии лишь при отсутствии возможности получения сведений о лицензии из соответствующих информационных систем:
заявления по форме согласно приложению 2 к настоящему регламенту;
документ, удостоверяющий личность и документ, подтверждающий полномочия представителя (для идентификации личности);
копия документа, подтверждающий уплату в бюджет лицензионного сбора за выдачу дубликата лицензии;
на портал:
1) для получения лицензии:
заявление в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя согласно приложению 2 к настоящему регламенту;
электронная копия документа, подтверждающего оплату лицензионного сбора, за исключением случаев оплаты через ПШЭП;
форма сведений;
2) для переоформления лицензии:
заявление в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя согласно приложению 4 к настоящему регламенту;
электронная копия документа, подтверждающего оплату лицензионного сбора, за исключением случаев оплаты через ПШЭП;
копии документов, содержащих информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии, за исключением документов, информация из которых содержится в государственных информационных системах;
3) при утере, порче лицензии услугополучатель для получения дубликата лицензии лишь при отсутствии возможности получения сведений о лицензии из соответствующих информационных систем:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
электронная копия документа, подтверждающего оплату лицензионного сбора, за исключением случаев оплаты через ПШЭП.
Сведения о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, информация об оплате в бюджет лицензионного сбора через ПШЭП, содержащиеся в государственных информационных системах, услугодатель получает через шлюз "электронного правительства".
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов:
услугодателю – подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на копии его заявления о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты и времени приема пакета документов;
через портал – в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги.
6. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:

1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері құжаттарды қабылдауды, өтінішті тіркеуді жүзеге асырады, оларды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына тапсырады - 30 (отыз) минут;
2) құрылымдық бөлімшенің басшысы өтінішті құжаттардың қосымшасымен қоса зерделейді, тиісті бұрыштаманы қояды, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысын айқындайды – 30 (отыз) минут;
3) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысы ұсынылған құжаттардың толықтығын осы регламентке 5-тармақтың талаптарына сәйкестігін тексереді және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің жобасын дайындайды;
лицензияны және лицензияға қосымшаны беру үшiн – 9 (тоғыз) жұмыс күн;
лицензияны қайта ресімдеу үшін – 2 (екі жұмыс күн);
лицензияның телнұсқасын беру үшін – 1 (бір) жұмыс күн;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы шешім қабылдайды және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің жобасына қол қояды және көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысына тапсырады – 2 (екі) сағат;
5) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысы көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін береді – 15 (он бес) минут.
7. Келесі рәсімдерді (іс-қимылдарды) орындауды бастауға негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету рәсімінің (іс-қимылдың) нәтижелері:
1) көрсетілетін қызметті алушының өтінішін тіркеу;
2) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімше басшысының бұрыштамасы, көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысын айқындайды;
3) мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің жобасын дайындау не мемлекеттік қызметті көрсеткенде электрондық немесе қағаз тасымалдағышта бас тарту;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысымен мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қою және оны көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына тапсыру;
5) көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметшілерінің) өзара іс-қимылы тәртібін сипаттау
8. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің қызметшілері іске қосылады:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) құрылымдық бөлімшенің басшысы;
4) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысы.
9. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметшілері) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау:

1) работник канцелярии услугодателя осуществляет прием документов, регистрацию заявления, передает их руководителю услугодателя – 30 (тридцать) минут;
2) руководитель структурного подразделения рассматривает заявление с приложением документов, налагает соответствующую визу определяет ответственного исполнителя структурного подразделения услугодателя – 30 (тридцать) минут;
3) ответственный исполнитель структурного подразделения услугодателя проверяет полноту представленных документов на соответствие требованиям пункта 5 к настоящему регламенту и подготавливает проект результата оказания государственной услуги:
для выдачи лицензии и приложения к лицензии – 9 (девять) рабочих дней;
для переоформления лицензии – 2 (два рабочих дня);
для выдачи дубликата лицензии – 1 (один) рабочий день.
4) руководитель услугодателя принимает решение и подписывает проект результата государственной услуги и передает ответственному исполнителю структурного подразделения услугодателя для выдачи услугополучателю –2 (два) часа;
5) ответственный исполнитель структурного подразделения услугодателя выдает результат оказания государственной услуги услугополучателю- 15 (пятнадцать) минут.
7. Результаты процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, которые служат основанием для начала выполнения следующих процедур (действий):
1) регистрация заявления услугополучателя;
2) резолюция руководителя структурного подразделения услугодателя, определение ответственного исполнителя услугодателя;
3) подготовка проекта результата оказания государственной услуги либо мотивированый отказ в оказании государственной услуги в электронном или на бумажном носителе;
4) подписание руководителем услугодателя результата государственной услуги и передача его ответственному исполнителю услугодателя;
5) выдача результата государственной услуги услугополучателю.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
8. В процессе оказания государственной услуги задействованы работники услугодателя:
1) канцелярия услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) руководитель структурного подразделения;
4) ответственный исполнитель структурного подразделения услугодателя.
9. Описание последовательности каждой процедуры (действия) между структурными подразделениями услугодателя с указанием длительности каждой процедуры (действия):

1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері құжаттарды қабылдауды, өтінішті тіркеуді жүзеге асырады, оларды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына тапсырады;
2) құрылымдық бөлімшенің басшысы өтінішті құжаттардың қосымшасымен қоса зерделейді, тиісті бұрыштаманы қояды, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысын айқындайды;
3) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысы ұсынылған құжаттардың толықтығын осы регламентке 5-тармақтың талаптарына сәйкестігін тексереді және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің жобасын дайындайды;
лицензияны және лицензияға қосымшаны беру үшiн;
лицензияны қайта ресімдеу үшін;
лицензияның телнұсқасын беру үшін.
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы шешім қабылдайды және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің жобасына қол қояды және көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысына тапсырады;
5) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысы көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін береді.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
10. Портал арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушының жүгіну тәртібі:
1) көрсетілетін қызметті алушы порталда ЭЦҚ арқылы тіркелуді (авторландыруды) жүзеге асырады;
2) көрсетілетін қызметті алушының деректері расталғаны туралы хабарлама қалыптастырылады не көрсетілетін қызметті алушының деректеріндегі бұзушылықтарға байланысты авторландырудан бас тарту туралы хабарлама қалыптастырылады немесе көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқалығы расталмауына байланысты бас тарту туралы хабарлама қалыптастырылады;
3) көрсетілетін қызметті алушының электрондық мемлекеттік көрсетілетін қызметті таңдауы, электрондық сұрау салу жолдарын толтыруы және осы регламенттің 5-тармағында көрсетілген құжаттарды тіркеуі;
4) электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үшін электрондық сұрау салуды көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы арқылы куәландыру;
5) көрсетілетін қызметті алушының электрондық сұрау салуын өңдеу (тексеру, тіркеу);
6) көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіндегі" мемлекеттік қызметті алу тарихынан электрондық сұрау салу мәртебесі және мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі туралы хабарламаны көрсетілетін қызметті алушының алуы;

1) работник канцелярии услугодателя осуществляет прием документов, регистрацию заявления, передает их руководителю услугодателя;
2) руководитель структурного подразделения рассматривает заявление с приложением документов, налагает соответствующую визу определяет ответственного исполнителя структурного подразделения услугодателя;
3) ответственный исполнитель структурного подразделения услугодателя проверяет полноту представленных документов на соответствие требованиям пункта 5 к настоящему регламенту и подготавливает проект результата оказания государственной услуги:
для выдачи лицензии и приложения к лицензии;
для переоформления лицензии;
для выдачи дубликата лицензии.
4) руководитель услугодателя принимает решение и подписывает проект результата государственной услуги и передает ответственному исполнителю структурного подразделения услугодателя для выдачи услугополучателю;
5) ответственный исполнитель структурного подразделения услугодателя выдает результат оказания государственной услуги услугополучателю.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
10. Порядок действий услугополучателя и услугодателя при оказании государственной услуги через портал:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию (авторизацию) на портале посредством ЭЦП;
2) формируется сообщение о подтверждении данных услугополучателя, либо формируется сообщение об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя или формируется сообщение об отказе в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
3) выбор услугополучателем электронной государственной услуги, заполнение полей электронного запроса и прикрепление документов, указанных согласно пункту 5 настоящего регламента;
4) удостоверение электронного запроса для оказания электронной государственной услуги посредством ЭЦП услугополучателя;
5) обработка (проверка, регистрация) электронного запроса услугополучателя;
6) получение услугополучателем уведомления о статусе электронного запроса и сроки оказания государственной услуги в истории получения государственных услуг в "личном кабинете" услугополучателя;

7) көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметшілерінің) өзара іс-қимылы тәртібін сипаттауға сәйкес рәсімдерді (іс-қимылдарды) жүзеге асырады және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін порталға жібереді;
8) көрсетілетін қызметті беруші басшысының ЭЦҚ-сы қойылған электрондық құжат түріндегі мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін өңдеу және көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберу.
11. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Байланыс, ақпараттандыру және ақпарат комитетінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Солтүстік Қазақстан облысы бойынша филиалы арқылы көрсетілмейді.
12. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметшілерінің) рәсімдері (іс-қимылдары) реттілігін, өзара іс-қимылдарын толық сипаттау, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету кезінде тартылған, ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау, осы регламентке 5-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-процесстерінің анықтамалығында көрсетіледі.
"Астық қолхаттарын беру арқылы қойма қызметі бойынша қызметтер көрсетуге лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1-қосымша
Көрсетілетін қызметті беруші
Уәкілетті органдардың атауы
Көрсетілетін қызметті берушінің орналасқан жері
Жұмыс режимі
"Солтүстік Қазақстан облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы, Парковая көшесі, 57В
Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі – жұма аралығында сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
"Астық қолхаттарын беру арқылы қойма қызметі бойынша қызметтер көрсетуге лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2-қосымша
Нысан
Заңды тұлғаның лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алуға арналған өтiнiші
Кімге________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
Кімнен_______________________________________________________________
(заңды тұлғаның (оның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы,
орналасқан жері, бизнес-сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның
бизнес-сәйкестендіру нөмірі болмаған жағдайда – шетелдік заңды тұлға
филиалының немесе өкілдігінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
_____________________________________________________________________
(қызметтiң түрi және (немесе) қызметтің кіші түрінің(-лері) толық атауы көрсетiлсiн)
_____________________________________________________________________
______________________________ жүзеге асыруға лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаны қағаз жеткізгіште ______ (лицензияны қағаз жеткізгіште алу қажет болған жағдайда Х белгісін қою керек) беруiңiздi сұраймын.
Заңды тұлғаның мекенжайы ____________________________________________
_____________________________________________________________________
пошталық индексі, елдің (шетелдік заңды тұлға үшін), облыстың, қаланың, ауданның, елді мекеннің, көшенің атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
Электрондық поштасы ___________________________________________________
Телефондары _________________________________________________________
Факс ________________________________________________________________
Банк шоты ___________________________________________________________
(шот нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қызметті немесе іс-қимылдарды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің мекенжайы ___________________________________________________________
(пошталық индексі, елдің, облыстың, қаланың, ауданның, елді мекеннің, көшенің атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
______ парақта қоса беріліп отыр.
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен айналысуға сот тыйым салмағандығы;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып табылатындығы расталады;
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісім беремін.
Басшы ______________ ________________________________________________
(қолы) (тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Мөр орны             Толтыру күні: 20__ жылғы "__" _______________
"Астық қолхаттарын беру арқылы қойма қызметі бойынша қызметтер көрсетуге лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 3-қосымша
Астық қолхаттарын беру арқылы, қойма қызметі бойынша қызметтер көрсету жөніндегі қызметке қойылатын бiлiктiлiк талаптарына сәйкестік туралы мәліметтер нысаны
Астық сақтау қоймасының (элеватор, астық қабылдау пункті) атауы:_______________________________________________________________
Құқық иеленушінің БСН _______________________________________________
Астық сақтау қоймасының орналасқан жері және кадастрлық нөмірі____________________________________________________________________________________________________________________________________
Меншік иесі (құқық иеленуші) ________________________________________
Технологиялық жабдықтың болуы туралы мәліметтер
Жабдықтың атауы
Өлшем бірлігі
______ 20__ жылы бары
Жағдайы
1
2
3
4
астық тазалау машиналары
дана
астық кептіру жабдығы
сағатына дана/тонна
таразы жабдығы (белгіленген тәртіппен тексерілген)
дана
тиеу-түсіру құрылғылары
дана
көтергіш-көлік жабдығы
дана
жылжымалы көлік жабдығы
дана
белсенді желдету жабдығы
дана
астық сақтауға арналған ыдыстар
мың тонна
сақтау кезінде астықтың температурасын және ылғалдылығын бақылауға арналған жабдық
жиынтық
Өткізу режимінің, аумақтың қоршалуының, асфальтталған алаңдардың болуы туралы мәліметтер______________________________________________
(асфальтталған алаңдар бойынша көлемдер м2 көрсетіледі)
Өлшем құралдарының түрiн бекiту туралы, өлшем құралдарын метрологиялық аттестаттау туралы, өлшем құралдарын тексеру туралы сертификаттардың болуы туралы мәліметтер (сертификаттарды мемлекеттік метрологиялық қызметтер немесе аккредиттелген заңды тұлғалардың метрологиялық қызметтері береді)
р/с
Құжаттың атауы
Құжаттың нөмірі
Іс-әрекеттің басталу күні
Іс-әрекеттің аяқталу күні
Метрологиялық қызметтің атауы
1
2
3
4
5
6
Жарамды жабдықпен және аспаптармен астық сапасын айқындауға арналған өндірістік-техникалық зертхананың жабдықталуы туралы мәліметтер
Объект
Өлшем бiрлiгi
___________20__ жылы бары
1
2
3
Сынама іріктегіштер
дана
Ылғал өлшегiштер
дана
Кептiргiш шкафтар
дана
Зертханалық таразылар
дана
Дәнді ұнтақтауға арналған диірмендер
дана
Елеуіштер жиынтықтары
дана
Пуркалар
дана
Ақуыздың үлесін анықтауға арналған құрылғы
дана
Дән маңызының үлесі мен сапасын анықтауға арналған құрылғылар
дана
Құлау санын анықтауға арналған құрылғылар
дана
Астықтың зақымданғанын анықтауға арналған оптикалық аспаптар
дана
Астық үлгілерін сақтауға арналған сөрелер
дана
Техникалық басшылар мен мамандардың бiлiктi құрамының болуы туралы мәліметтер
р/с №
Маманның Т.А.Ә.
Лауазымы
Білімі бойынша мамандығы
Мамандығы бойынша жұмыс өтілі
1
2
3
4
5
"Астық қолхаттарын беру арқылы қойма қызметі бойынша қызметтер көрсетуге лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 4-қосымша
Нысан
Заңды тұлғаның лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны
қайта ресімдеуге арналған өтiнiші
Кімге _______________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
Кімнен_______________________________________________________________
(заңды тұлғаның (соның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы,
орналасқан жері, бизнес-сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның
бизнес-сәйкестендіру нөмірі болмаған жағдайда – шетелдік заңды тұлға
филиалының немесе өкілдігінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
______________________________________________________ жүзеге асыруға (қызметтiң түрi және (немесе) қызметтің кіші түрінің(-лері) толық атауы)
20___ жылғы " " ___________ № ____________, ______________ берілген,
____________________________________________________________________
(лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаның(лардың) нөмірі(лері),
берілген күні, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны(ларды) берген лицензиардың атауы)
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны (керектісінің асты сызылсын) мынадай негіз(дер) бойынша (тиісті ұяшыққа Х қою қажет):

7) услугодатель осуществляет процедуры (действия) в соответствии с описанием порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги и направляет на портал результат оказания государственной услуги;
8) обработка и направление в "личный кабинет" услугополучателя результата оказания государственной услуги в форме электронного документа, подписанного ЭЦП руководителем услугодателя.
11. Государственная услуга через филиал Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" по Северо-Казахстанской области Комитета связи, информатизации и информации Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан не оказывается.
12. Подробное описание последовательности процедур (действий) взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описания порядка взаимодействия с иными услугодателями отражается в справочнике бизнес-процессов согласно приложению 5 к настоящему регламенту.
Приложение 1 к регламенту государственной услуги "Выдача лицензии на оказание услуг по складской деятельности с выдачей зерновых расписок"
Услугодатель
Наименование уполномоченных органов
Местонахождение услугодателя
Режим работы
Государственное учреждение "Управление сельского хозяйства Северо-Казахстанской области"
Северо–Казахстанская область, город Петропавловск, улица Парковая, 57В
с понедельника по пятницу с 9-00 до 18-30 часов с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан
Приложение 2 к Регламенту государственной услуги "Выдача лицензии на оказание услуг по складской деятельности с выдачей зерновых расписок"
Форма
Заявление юридического лица для получения лицензии и (или) приложения к лицензии
В ___________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от __________________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный номер юридического лица (в том числе иностранного юридического лица), бизнес-идентификационный номер филиала или представительства иностранного юридического лица – в случае отсутствия бизнес-идентификационного номера у юридического лица) Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии на осуществление
_____________________________________________________________________
(указать полное наименование вида деятельности и (или) подвида(ов) деятельности)
на бумажном носителе ______ (поставить знак Х в случае, если необходимо получить лицензию на бумажном носителе)
Адрес юридического лица
_____________________________________________________________________
(почтовый индекс, страна (для иностранного юридического лица),
область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер
дома/здания (стационарного помещения)
Электронная почта ___________________________________________________
Телефоны ____________________________________________________________
Факс ________________________________________________________________
Банковский счет _____________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
_____________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается ______ листов.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными;
согласен на использование персональных данных ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии.
Руководитель _____________ __________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
Место печати Дата заполнения: "__" __________ 20__ года
Приложение 3 к Регламенту государственной услуги "Выдача лицензии на оказание услуг по складской деятельности с выдачей зерновых расписок"
Форма сведений о соответствии квалификационным требованиям, предъявляемым к деятельности по оказанию услуг по складской деятельности с выдачей зерновых расписок
Наименование зернохранилища (элеватора, хлебоприемного пункта): ______________
_______________________________________________________________________________
БИН правообладателя: ___________________________________________________________
Местонахождение и кадастровый номер зернохранилища ______________________________
________________________________________________________________________________
Собственник (правообладатель) ____________________________________________________
Сведения о наличии технологического оборудования
Наименование оборудования
Единица измерения
Наличие на ______ 20__ год
Состояние
1
2
3
4
зерноочистительные машины
штук
зерносушильное оборудование
штук/ тонн в час
весовое оборудование (поверенное в установленном порядке)
штук
погрузочно-разгрузочные устройства
штук
подъемно-транспортное оборудование
штук
передвижное транспортное оборудование
штук
оборудования активного вентилирования
штук
емкости для хранения зерна
тысяч тонн
оборудование для контроля температуры и влажности зерна при хранении
комплектов
Сведения о наличии пропускного режима, ограждения территории, асфальтированных площадок ___________________________________________
(по асфальтированным площадкам указывается площадь в м2)
Сведения о наличии сертификатов об утверждении типа средств измерений, о метрологической аттестации средств измерений и о поверке средств измерений (сертификаты выдается государственными метрологическими службами или метрологическими службами аккредитованных юридических лиц) ____________________________________
№ п/п
Наименование документа
Номер документа
Дата начала действия
Дата завершения действия
Наименование метрологической службы
1
2
3
4
5
6
Сведения об оснащенности производственно-технологической лаборатории для определения качества зерна исправным оборудованием и приборами
Объект
Единица измерения
Наличие на
______ 20__ год
1
2
3
Пробоотборники
штук
Влагомеры
штук
Сушильные шкафы
штук
Весы лабораторные
штук
Мельницы для размола зерна
штук
Комплекты сит
штук
Пурки
штук
Устройства для определения содержания белка
штук
Устройства для определения содержания и качества клейковины
штук
Устройства для определения числа падения
штук
Оптические приборы для определения зараженности зерна
штук
Стеллажи для хранения образцов зерна
штук
Сведения о наличии квалифицированного состава технических руководителей и специалистов
№ п/п
Ф. И. О. специалиста
Должность
Специальность по образованию
Стаж работы по специальности
1
2
3
4
5
Приложение 4 к Регламенту государственной услуги "Выдача лицензии на оказание услуг по складской деятельности с выдачей зерновых расписок"
Форма
Заявление юридического лица для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии
В ___________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от __________________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный номер юридического лица (в том числе иностранного юридического лица), бизнес-идентификационный номер филиала или представительства иностранного юридического лица – в случае отсутствия бизнес-идентификационного номера у юридического лица)
Прошу переоформить лицензию и (или) приложение(я) к лицензии (нужное подчеркнуть)
№__________ от "___" _________ 20___ года, выданную(ое)(ых)
____________________________________________________________________
(номер(а) лицензии и (или) приложения(й) к лицензии, дата выдачи, наименование лицензиара, выдавшего лицензию и (или) приложение(я) к лицензии)
На осуществление ____________________________________________________
(полное наименование вида деятельности и (или) подвида(ов) деятельности)
по следующему(им) основанию(ям) (укажите в соответствующей ячейке Х):

1) лицензиат заңды тұлғаның "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 34-бабында айқындалған тәртіпке сәйкес (тиісті ұяшыққа Х қою қажет):
бірігу _____________
қайта құру _________
қосылу _____________
бөліп шығару _______
бөліну _____________
жолымен қайта ұйымдастырылуы
2) лицензиат заңды тұлғаның атауының өзгеруі __________________
3) лицензиат заңды тұлғаның орналасқан жерінің өзгеруі ________
4) лицензияның иеліктен шығарылатындығы "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына 1-қосымшада көзделген жағдайларда, үшінші тұлғалардың пайдасына объектімен бірге "объектілерге берілетін рұқсаттар" сыныбы бойынша берілген лицензияны лицензиаттың иеліктен шығаруы _______________________________________
5) "объектілерге берілетін рұқсаттар" сыныбы бойынша берілген лицензия үшін немесе лицензияға қосымшалар үшін объектілерді көрсете отырып, объект нақты көшірілместен оның орналасқан жері мекенжайының өзгеруі _____________________________________________________________
6) Қазақстан Республикасының заңдарында қайта ресімдеу туралы талап болған жағдайларда ____________________________________________
7) қызмет түрі атауының өзгеруі _______________________________
8) қызметтің кіші түрі атауының өзгеруі_________________________
қағаз тасығышта ______ (егер қағаз тасығышта лицензияны алған жағдайда, Х белгісін қою қажет)
қайта ресімдеуіңізді сұраймын.
Заңды тұлғаның мекенжайы ____________________________________________
(елі- шетелдік заңды тұлға үшін, пошталық индексі, облыстың, қаланың, ауданның, елді мекеннің, көшенің атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
Электрондық поштасы ___________________________________________________
Телефондары _________________________________________________________
Факс ________________________________________________________________
Банк шоты ___________________________________________________________
(шот нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қызметті немесе іс-қимылдарды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің мекенжайы ___________________________________________________________
(пошталық индексі, облыстың, қаланың, ауданның, елді мекеннің, көшенің атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
______ парақта қоса беріліп отыр.
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен айналысуға сот тыйым салмайтыны;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіндігі және жарамды болып табылатындығы расталады;
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін беремін.
Басшы ____________________ __________________________________________
(қолы)                   (тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Мөр орны             Толтыру күні: 20__ жылғы "__" _________
"Астық қолхаттарын беру арқылы қойма қызметі бойынша қызметтер көрсетуге лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 5-қосымша
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы "Астық қолхаттарын беру арқылы қойма қызметі бойынша қызметтер көрсетуге лицензия беру" мемлекеттік қызметін көрсету бизнес-процесстерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:
"Электрондық үкімет" веб-порталы арқылы мемлекеттік қызметті көрсеткен кезде іс-қимылдардың сипаттамасы
Шартты белгілер:

1) реорганизация юридического лица-лицензиата в соответствии с
порядком, определенным статьей 34 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" путем (укажите в соответствующей ячейке Х):
слияния ____
преобразования ____
присоединения ____
выделения ____
разделения ____
2) изменение наименования юридического лица-лицензиата ________
3) изменение места нахождения юридического лица-лицензиата ____
4) отчуждение лицензиатом лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые на объекты", вместе с объектом в пользу третьих лиц в случаях, если отчуждаемость лицензии предусмотрена приложением 1 к Закону Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" ___________________
5) изменение адреса места нахождения объекта без его физического перемещения для лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые на объекты" или для приложений к лицензии с указанием объектов _____________
6) наличие требования о переоформлении в законах Республики Казахстан _____________________________________________________________________
7) изменение наименования вида деятельности ___________________
8) изменение наименования подвида деятельности ________________
на бумажном носителе _____ (поставить знак Х в случае, если
необходимо получить лицензию на бумажном носителе)
Адрес юридического лица _____________________________________________
(страна – для иностранного юридического лица, почтовый индекс,
область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер
дома/здания (стационарного помещения)
Электронная почта ___________________________________________________
Телефоны ____________________________________________________________
Факс ________________________________________________________________
Банковский счет _____________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
_____________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается ______ листов.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными;
согласен на использование персональных данных ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии.
Руководитель _____________ __________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
Место печати Дата заполнения: "__" __________ 20__ года
Приложение 5 к Регламенту государственной услуги "Выдача лицензии на оказание услуг по складской деятельности с выдачей зерновых расписок"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Выдача лицензии на оказание услуг по складской деятельности с выдачей зерновых расписок" через канцелярию услугодателя
Условные обозначения:
Описание действий при оказании государственной услуги посредством веб-портала "электронного правительства"
Условные обозначения:

Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 509 қаулысымен бекітілген
"Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы "Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті) "Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 21 шілдедегі № 4-4/679 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11946 болып тіркелген) бекітілген "Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) негізінде әзірленді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Солтүстік Қазақстан облысының, аудандар мен Петропавл қаласының жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) осы регламентке 1-қосымшаға сәйкес көрсетеді.
Өтінімді қабылдау көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесі:
1) ағымдағы жылы және өткен жылдың 4 (төртінші) тоқсанында тыңайтқыштарды жеткізушіден және (немесе) тiкелей шетелдiк тыңайтқыштарды өндiрушiден сатып алынған тыңайтқыштарға (органикалықтарды қоспағанда) жұмсалған шығындарды өтеу үшін ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілердің (бұдан әрі – АШТӨ);
2) ағымдағы жылы және өткен жылдың 4 (төртінші) тоқсанында АШТӨ өткізілген тыңайтқыштардың (органикалықтарды қоспағанда) құнын арзандату үшін отандық тыңайтқыш өндірушілердің банктік шоттарына тиесілі субсидияларды одан әрі аудару үшін аумақтық қазынашылық бөлімшесіне ақы төлеуге төлем құжаттарын ұсыну.
4. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметшілерінің) іс-қимылдары тәртібін сипаттау
5. Стандарттың 9-тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті алушымен ұсынылған құжаттар мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіз болып табылады.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі өтінімді қабылдауды, тіркеуді жүзеге асырады және көрсетілетін қызметті берушінің басшысының қарауына енгізеді - 15 (он бес) минут;

Утвержден постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 29 декабря 2015 года № 509
Регламент государственной услуги "Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)"
1. Общие положения
1. Регламент государственной услуги "Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)" (далее – регламент государственной услуги), разработан на основании стандарта государственной услуги "Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)" (далее – Стандарт), утвержденного приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 21 июля 2015 года № 4-4/679 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11946).
Государственная услуга оказывается местными исполнительными органами Северо-Казахстанской области, районов и города Петропавловска (далее – услугодатель) согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
Прием заявки и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через канцелярию услугодателя.
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – предоставление в территориальное подразделение казначейства платежных документов к оплате для дальнейшего перечисления причитающихся субсидий на банковские счета:
1) сельскохозяйственных товаропроизводителей (далее – СХТП) для возмещения затрат на приобретенные удобрения (за исключением органических) в текущем году и в 4 (четвертом) квартале предыдущего года у поставщиков удобрений и (или) непосредственно у иностранных производителей удобрений;
2) отечественных производителей удобрений для удешевления стоимости удобрений (за исключением органических), реализованных СХТП в текущем году и в 4 (четвертом) квартале предыдущего года.
4. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
5. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги являются документы, предоставленные услугополучателем согласно пункта 9 стандарта.
6. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) канцелярия услугодателя осуществляет прием заявки, регистрирует и вносит на рассмотрение руководителю услугодателя – 15 (пятнадцать) минут;

2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттарды қарайды және жауапты орындаушыны айқындайды – 15 (он бес) минут;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы өтінімді тексереді және "Солтүстік Қазақстан облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесіне (бұдан әрі – Басқарма) жібереді – 2 (екі) жұмыс күні. Егер теріс шешім қабылданған жағдайда – ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілеріне субсидияны беруден бас тарту себептері көрсетіліп, жазбаша түрде хабардар етеді;
4) Басқарманың жауапты орындаушысы ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің өтінімі келіп түскеннен кейін ағымдағы жылы және өткен жылдың 4-тоқсанында тыңайтқыштардың құнын субсидиялау (органикалықтарды қоспағанда) төлеу бойынша ауыл шаруашылық тауар өндірушілерінің және (немесе) тыңайтқыштарды өндірушілердің есепшотына тиесілі субсидияларды аудару үшін тізімдемені қалыптастырады - 2 (екі) жұмыс күні;
5) Басқарманың қаржыландыру және бухгалтерлік есеп бөлімінің басшысы көрсетілетін қызметтi алушыларға бюджеттік субсидия төлеу тізімдемесіне қол қояды және оны бекіту үшін Басқарманың басшысына жібереді – 1 (бір) сағат;
6) Басқарманың басшысы тізімдемені бекітеді - 1 (бір) сағат;
7) Басқарманың бюджеттік қаржыландыру және бухгалтерлік есеп бөлімінің басшысы аумақтық қазынашылық бөлімшесіне төлеуге берілетін төлем құжаттарын қоса төлем шоттарының тізілімін ұсынады – 1 (бір) жұмыс күні.
7. Келесі рәсімді (іс-әрекетті) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-әрекеттің) нәтижесі:
1) өтінімдерді қабылдау, тіркеу;
2) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысын айқындау;
3) көрсетілетін қызметті берушінің өтінімдерін қарау және Басқармаға жіберу. Теріс шешім қабылданған жағдайда субсидиялар беруден бас тарту себептері көрсетіліп, ауыл шаруашылық тауар өндірушісін жазбаша түрде хабардар ету;
4) төлем тізімдемесін қалыптастыру;
5) көрсетілетін қызметті алушыларға төленетін бюджеттік субсидиялар тізімдемесіне қол қою;
6) көрсетілетін қызметті алушыларға бюджеттік субсидиялар төлеуге тізімдемені бекіту;
7) тиесілі субсидияларды көрсетілетін қызметті алушылардың банктік есепшотына одан әрі аудару үшін аумақтық қазынашылық бөлімшесіне төлем жасауға төлем құжаттарын ұсыну.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметшілерінің) өзара іс-қимылы тәртібін сипаттау
8. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметшілерінің) тізбесі:

2) руководитель услугодателя рассматривает документы и определяет ответственного исполнителя – 15 (пятнадцать) минут;
3) ответственный исполнитель услугодателя проверяет заявку и направляет в Государственное учреждение "Управление сельского хозяйства Северо-Казахстанской области" (далее - Управление) – 2 (два) рабочих дня. В случае отрицательного решения – письменно уведомляет сельхозтоваропроизводителя с указанием причин непредоставления субсидий;
4) ответственный исполнитель Управления формирует ведомость к оплате для перечисления причитающихся субсидий на счета сельхозтоваропроизводителей и (или) производителям удобрений, для удешевления стоимости удобрений (за исключением органических), реализованных сельхозтоваропроизводителю в текущем году и в 4 квартале предыдущего года – 2 (два) рабочих дня;
5) руководитель отдела финансирования и бухгалтерского учета Управления подписывает ведомость на выплату бюджетных субсидий услугополучателям и направляет на утверждение руководителю Управления – 1 (один) час;
6) руководитель Управления утверждает ведомость – 1 (один) час;
7) руководитель отдела финансирования и бухгалтерского учета Управления представляет в территориальное подразделение казначейства реестр счетов к оплате с приложением счетов – 1 (один) рабочий день.
7. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) прием, регистрация заявок;
2) определение ответственного исполнителя услугодателя;
3) рассмотрение заявки услугополучателя и направление в Управление. В случае отрицательного решения – письменно уведомляет сельхозтоваропроизводителя с указанием причин непредоставления субсидий;
4) формирование ведомости к оплате:
5) подписание ведомости на выплату бюджетных субсидий услугополучателям;
6) утверждение ведомости на выплату бюджетных субсидий услугополучателям;
7) представление в территориальное подразделение казначейства платежных документов к оплате для дальнейшего перечисления причитающихся субсидий на банковские счета услугополучателей.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
8. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги: