2016-2018 жылдарға арналған Тимирязев ауданының аудандық бюджеті туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мәслихатының 2015 жылғы 25 желтоқсандағы № 44/1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 13 қаңтарда N 3542 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабы 1 тармағы 1) тармақшасына сәйкес, Тимирязев аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Сәйкесінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес 2016-2018 жылдарға арналған Тимирязев ауданының аудандық бюджеті, оның ішінде 2016 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
кірістер – 1 999 615,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 317 303 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 4 543,1 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер бойынша – 6 080 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 1 671 689,8 мың теңге;
2) шығындар – 2 009 108,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелеу – 6 591 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелеу – 15 907 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 9 316,5 мың теңге;
4) қаржылық активтерімен операция бойынша сальдо – 1 500 мың теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерін сатып алудан – 1 500 мың теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түскен түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит) – - 17 583,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 17 583,5 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 15 907 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 9 316,5 мың теңге;
пайдаланатын бюджет қаражатының қалдықтары – 10 993 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданы мәслихатының 10.11.2016 N 6/2 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2016 жылға арналған аудандық бюджеттің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес келесі салықтық түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
төлем көзінен салық салынбайтын жеке табыс салығы;
әлеуметтік салығы, жоғарғы тұрған бюджеттерге есептелетін соманы қоспағанда;
жеке және заңды тұлғаларға, жеке кәсіпкерлерге мүлік салығы;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салығы;
бірыңғай жер салығы;
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген бензин (авиациялықты қоспағанда) және дизель отынының акциздері;
табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшін түсетін түсімдер;
кәсіпкерлік және кәсіби қызметті жүргізгені үшін алынатын алымдар;
республикалық бюджетке аударылатын мемлекеттік баждар мен консулдық алымнан басқа мемлекеттік баж.

О районном бюджете Тимирязевского района на 2016-2018 годы
Решение маслихата Тимирязевского района Северо-Казахстанской области от 25 декабря 2015 года № 44/1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 13 января 2016 года № 3542
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 04 декабря 2008 года, с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, Тимирязевский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Тимирязевского района на 2016-2018 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 999 615,9 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 317 303 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 4 543,1 тысяча тенге;
поступления от продажи основного капитала – 6 080 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 671 689,8 тысяч тенге;
2) затраты – 2 009 108,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 6 591 тысяча тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 15 907 тысяч тенге,
погашение бюджетных кредитов – 9 316,5 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 1 500 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 1 500 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 17 583,5 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 17 583,5 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 15 907 тысяч тенге;
погашение займов – 9 316,5 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 10 993 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата Тимирязевского района Северо-Казахстанской области от 10.11.2016 N 6/2 (вводится в действие с 01.01.2016).
2. Установить, что доходы районного бюджета на 2016 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
индивидуального подоходного налога по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом;
социальный налог по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом;
налога на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей;
земельного налога;
налога на транспортные средства;
единого земельного налога;
акцизов на бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо, произведенных на территории Республики Казахстан;
поступлений за использование природных и других ресурсов;
сборов за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности;
государственная пошлина, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет.

3. 2016 жылға арналған облыстық бюджетке әлеуметтік салық түсімдерін есептеу 16 пайыз көлемінде белгіленсін.
4. Аудандық бюджеттің кірістері келесі салықтық емес түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
ауданның коммуналдық меншігіндегі мүлікті жалға берудің кірістері;
ауданның бюджетіне басқа салықтық емес түсімдер.
5. Аудандық бюджеттің кірісі қалыптасқаны белгіленсін:
жерді және материалдық емес активтерді сатудан;
аудандық бюджеттен қаржыланатын мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүліктерді сатудан.
6. Аудандық бюджеттің кірістері қалыптасқаны белгіленсін:
жергілікті бюджеттен жеке тұлғаларға берілген бюджеттік несиелердің өтеуінен түскен түсімдерден.
7. Аудандық бюджетте 2016 жылға арналған облыстық бюджеттен берілетін 1 108 043 мың теңге сомасында бюджеттік субвенциялар қарастырылғаны есептелсін.
8. 2016 жылға арналған аудандық бюджеттің орындалу барысында, жергілікті бюджеттік бағдарламалардың секвестрге жатпайтындығы 4 қосымшаға сәйкес белгіленсін.
9. 2016 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен 471 446 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер келесі мөлшерлерде есепке алынсын:
1) 22 028 мың теңге – 2016 жылға арналған Тимирязев ауданы бойынша мектепке дейінгі ұйымдарда мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
2) 5 876 мың теңге – "Облыстық бюджеттердің, Астана және Алматы қалалары бюджеттерінің 2016 жылға арналған республикалық бюджеттен "Өрлеу" жобасы бойынша шартты ақшалай көмекті ендіруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 4 наурыздағы № 133 қаулысымен бекітілген "Өрлеу" жобасы бойынша шартты ақшалай көмекті енгізуге;
3) 3 288 мың теңге – мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету көлемін ұлғайтуға;
4) 4 996 мың теңге – агроөнеркәсіптік кешеннің жергілікті атқарушы органдарының бөлімшелерін ұстауға;
5) 348 606 мың теңге – мемлекеттік мекемелердің қызметкерлеріне, сондай-ақ жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделі бойынша еңбекақы төлеуге және олардың лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге;
6) 51 574 мың теңге – мемлекеттік әкімшілік қызметшілерге төленетін еңбекақы деңгейін арттыруға;
7) 27 142 мың теңге – жергілікті бюджеттердің шығындарын және өңірлердің экономикалық тұрақтылығын қамтамасыз етуге, оның ішінде:
4 406 мың теңге – оқулықтарды сатып алу және жеткізуге;
3 472 мың теңге – білім беру саласы үшін компьютерлерді сатып алуға;

3. Установить на 2016 год зачисление поступлений социального налога в размере 16 процентов в областной бюджет.
4. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
доходов от коммунальной собственности района;
других неналоговых поступлений в бюджет района.
5. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет:
продажи земли и нематериальных активов;
продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из бюджета района.
6. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет поступлений от погашения бюджетных кредитов, выданных из местного бюджета физическим лицам.
7. Учесть, что в районном бюджете предусмотрены бюджетные субвенции, передаваемые из областного бюджета на 2016 год в сумме 1 108 043 тысячи тенге.
8. Установить, что в процессе исполнения районного бюджета на 2016 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы согласно приложению 4.
9. Учесть в районном бюджете на 2016 год целевые трансферты из республиканского бюджета в сумме 471 446 тысяч тенге в следующих размерах:
1) 22 028 тысяч тенге – на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования по Тимирязевскому району на 2016 год;
2) 5 876 тысяч тенге – на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу", утвержденному Постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 марта 2016 года № 133 "Об утверждении Правил использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на 2016 год областными бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу";
3) 3 288 тысяч тенге – на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами;
4) 4 996 тысяч тенге – на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса;
5) 348 606 тысяч тенге – на оплату труда по новой модели системы оплаты труда и выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местного бюджета;
6) 51 574 тысячи тенге – на повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих;
7) 27 142 тысячи тенге – на обеспечение потерь местного бюджета и экономической стабильности регионов, в том числе:
4 406 тысяч тенге – на приобретение и доставку учебников;
3 472 тысячи тенге – на приобретение компьютеров для отрасли образование;

16 100 мың теңге – "Комсомольский орта мектебі" мемлекеттік мекемесінің ғимаратын күрделі жөндеуге;
2 500 мың теңге – Ақсуат орта мектебін және Тимирязев жалпы білім беретін гимназия-мектебін күрделі жөндеуге жобалау-сметалық құжаттамаларды әзірлеуге;
664 мың теңге – аудан мектептерінің сайттары мен порталдарының техникалық қызмет көрсетуіне ақы төлеуге;
8) 7 936 мың теңге – цифрлық білім беру инфрақұрылымын құруға.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданы мәслихатының 10.11.2016 N 6/2 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
9-1. 2016 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен 92 200,8 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер келесі мөлшерлерде есепке алынсын:
1) 720 мың теңге – Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 19 маусымдағы № 636 "Жұмыспен қамту 2020 жол картасын бекіту туралы" қаулысымен бекітілген Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде "Сәбит Мұқанов атындағы Тимирязев жалпы білім беретін мектеп-гимназиясы" мемлекеттік мекемесінің жылыту жүйесін күрделі жөндеу" жобасын бірлесіп қаржыландыруға;
2) 6 226 мың теңге – Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 19 маусымдағы № 636 "Жұмыспен қамту 2020 жол картасын бекіту туралы" қаулысымен бекітілген Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде "Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданы әкімдігінің "Радуга" бөбекжай-балабақшасы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының ғимаратын күрделі жөндеу" жобасын бірлесіп қаржыландыруға;
3) 50 000 мың теңге – "Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданының Дмитриевка ауылына Есіл топты су құбырынан таратушы желіні қайта жаңарту" жобасын іске асыруға;
4) 2686 мың теңге – энзоотиялық ауруларға қарсы профилактикалық іс-шараларды жүргізуге;
5) 11 279 мың теңге – Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберіндегі жобаларды ортақ қаржыландыруға;
6) 3 558 мың теңге – Тимирязев ауданының Москворецкое ауылында ұзындығы 1,5 километр қорғау бөгетін орнатуға жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуге;
7) 14 174,3 мың теңге – Тимирязев ауданының Степное ауылында ұзындығы 4 километр қорғау бөгетін орнатуға жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуге;
8) 1 500 мың теңге – Тимирязев ауданының Москворецкое ауылында, Комсомольское ауылында, Дзержинское ауылында су құбыры құрылыстарының алаңы бар таратушы су құбыры желілерін салуға жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуге;
9) 1 691,4 мың теңге – мал қорымдарын абаттандыру бойынша жұмыстар жүргізуге (күйдіргі көмулері);
10) 366,1 мың теңге – топографиялық карталарға күйдіргі көмулерін енгізу бойынша жұмыстарды орындауға.

16 100 тысяч тенге – на капитальный ремонт здания государственного учреждения "Комсомольская средняя школа";
2 500 тысяч тенге – на разработку проектно-сметной документации на капитальный ремонт Аксуатской средней школы и Тимирязевской общеобразовательной школы-гимназии;
664 тысячи тенге – на оплату за техническое обслуживание сайтов и порталов школ района;
8) 7 936 тысяч тенге – на создание цифровой образовательной инфраструктуры.
Сноска. Пункт 9 - в редакции решения маслихата Тимирязевского района Северо-Казахстанской области от 10.11.2016 N 6/2 (вводится в действие с 01.01.2016).
9-1. Учесть в районном бюджете на 2016 год целевые трансферты из областного бюджета в сумме 92 200,8 тысяч тенге в следующих размерах:
1) 720 тысяч тенге – на софинансирование проекта "Капитальный ремонт системы отопления государственного учреждения "Тимирязевская общеобразовательная школа-гимназия имени Сабита Муканова" в рамках Дорожной карты занятости 2020, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2013 года № 636 "Об утверждении Дорожной карты занятости 2020";
2) 6 226 тысяч тенге – на софинансирование проекта "Капитальный ремонт здания коммунального государственного казенного предприятия "Ясли-сад "Радуга" акимата Тимирязевского района Северо-Казахстанской области" в рамках Дорожной карты занятости 2020, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2013 года № 636 "Об утверждении Дорожной карты занятости 2020";
3) 50 000 тысяч – на реализацию проекта "Реконструкция водовода Ишимского группового водопровода с отводом на село Дмитриевка Тимирязевского района Северо-Казахстанской области";
4) 2 686 тысяч тенге – на проведение профилактических мероприятий против энзоотических болезней;
5) 11 279 тысяч тенге – на софинансирование проектов в рамках программы Дорожная карта занятости 2020;
6) 3 558 тысяч тенге – на разработку проектно-сметной документации на устройство защитной дамбы протяженностью в селе Москворецкое Тимирязевского района;
7) 14 174,3 тысячи тенге – на разработку проектно-сметной документации на устройство защитной дамбы протяженностью в селе Степное Тимирязевского района;
8) 1 500 тысяч тенге – на разработку проектно-сметной документации на строительство разводящих сетей водопровода с площадкой водопроводных сооружений в селе Москворецкое, в селе Комсомольское, в селе Дзержинское Тимирязевского района;
9) 1 691,4 тысячи тенге – на проведение работ по благоустройству скотомогильников (сибиреязвенных захоронений);
10) 366,1 тысяча тенге – на выполнение работ по внесению сибиреязвенных захоронений на топографические карты.

Ескерту. Шешім 9-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданы мәслихатының 28.03.2016 N 1/8 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданы мәслихатының 10.11.2016 N 6/2 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. 2016 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыру үшін республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер 15 907 мың теңге сомасына есепке алынсын.
11. Жергілікті атқарушы органның 2016 жылға арналған резерві 5 518 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданы мәслихатының 10.11.2016 N 6/2 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
12. Бюджеттік саладағы қызметкерлердің жалақы төлемі толық көлемде қамтамасыз етілсін.
13. Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық елдi мекендерде жұмыс iстейтiн әлеуметтiк қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатынған айлықақылар мен тарифтiк мөлшерлемелер белгіленсін. Осы тармақтың қолданылуы ветеринария саласында қызмет атқаратын ветеринарлық пункттердің ветеринария мамандарына қатысты.
14. 2016-2018 жылдарға арналған ауданның бюджет шығындарында 5, 6 және 7 қосымшаларға сайкес, әрбір ауылдық округ бойынша бюджеттік бағдарламалар қарастырылғаны белгіленсін.
15. 2016 жылға арналған жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша, бөлек санаттағы мұқтаж азаматтарға төлемдер тізімі 8 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
16. 2016 жылға арналған аудандық бюджеттің құрамында, мүгедектерді жеке сауықтыру бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге және ымдау тіл мамандарының, жеке көмекшілердің қызметтерін ұсынуға қаражаттандырулар қарастырылғаны 9 қосымшаға сәйкес белгіленсін.
17. 2016 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтер әкімдерінің аппараттарына 6394 мың теңге сомасында трансферттер 10 қосымшаға сәйкес көзделсін.
17-1. 11 қосымшаға сәйкес, қаржылық жыл басында қалыптасқан бюджеттік қаражаттың бос қалдықтары, ағымдағы қаржылық жылы пайдалануға (қосымша пайдалануға) рұқсат етілген 2015 жылы республикалық бюджеттен бөлінген нысаналы даму трансферттерінің пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) сомаларының және 2015 жылы пайдаланылмаған республикалық және жергілікті бюджеттерден нысаналы трансферттерді қайтару есебінен аудандық бюджет шығыстары қарастырылсын.

Сноска. Решение дополнено пунктом 9-1 в соответствии с решением маслихата Тимирязевского района Северо-Казахстанской области от 28.03.2016 N 1/8 (вводится в действие с 01.01.2016); в редакции решения маслихата Тимирязевского района Северо-Казахстанской области от 10.11.2016 N 6/2 (вводится в действие с 01.01.2016).
10. Учесть в районном бюджете на 2016 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 15 907 тысяч тенге.
11. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2016 год в сумме 5 518 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 11 - в редакции решения маслихата Тимирязевского района Северо-Казахстанской области от 10.11.2016 N 6/2 (вводится в действие с 01.01.2016).
12. Обеспечить выплату заработной платы работникам бюджетной сферы в полном объеме.
13. Установить специалистам в области социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах, повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях. Действие настоящего пункта распространяется на ветеринарных специалистов ветеринарных пунктов, осуществляющих деятельность в области ветеринарии.
14. Установить, что в расходах бюджета района на 2016-2018 годы предусмотрены бюджетные программы по каждому сельскому округу согласно приложениям 5, 6 и 7.
15.Утвердить перечень выплат отдельным категориям нуждающихся граждан по решению местных представительных органов на 2016 год согласно приложению 8.
16. Установить, что на 2016 год в составе районного бюджета предусмотрены ассигнования на обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида согласно приложению 9.
17. Предусмотреть в районном бюджете на 2016 год трансферты аппаратам акимов сельских округов согласно приложению 10.
17-1. Предусмотреть расходы районного бюджета за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года, неиспользованных (недоиспользованных) сумм целевых трансфертов на развитие, выделенных из республиканского бюджета в 2015 году, разрешенных к использованию (доиспользованию) в текущем финансовом году и возврата целевых трансфертов республиканского и местного бюджетов, неиспользованных в 2015 году согласно приложению 11.

Ескерту. Шешім 17-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданы мәслихатының 28.03.2016 N 1/8 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
18. 2016 жылға арналған жергілікті атқарушы орган қарызының лимиті 9 316,5 мың теңге сомасына белгіленсін.
Ескерту. 18-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданы мәслихатының 10.11.2016 N 6/2 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).

Сноска. Решение дополнено пунктом 17-1 в соответствии с решением маслихата Тимирязевского района Северо-Казахстанской области от 28.03.2016 N 1/8 (вводится в действие с 01.01.2016).
18. Установить лимит долга местного исполнительного органа на 2016 год в сумме 9 316 ,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 18 - в редакции решения маслихата Тимирязевского района Северо-Казахстанской области от 10.11.2016 N 6/2 (вводится в действие с 01.01.2016).

381
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
22 160
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттың қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21 185
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
539
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
316
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
120
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
9 656
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9 656
2
Қорғаныс
4 996
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
4 996
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
3 383
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
1 416
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
197
4
Бiлiм беру
1 353 868,3
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
601
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
601
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім беру бөлімі
1 325 838,3
001
Жергіліктті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8 319
003
Жалпы білім беру
1 127 630,6
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
11 503
006
Балалар үшін қосымша білім беру
42 100
007
Аудандық (қалалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
520
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
40 770
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемдер
5 775,7
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
149
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету

381
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
22 160
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
21 185
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
539
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
316
015
Капитальные расходы государственного органа
120
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
9 656
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
9 656
2
Оборона
4 996
122
Аппарат акима района (города областного значения)
4 996
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
3 383
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
1 416
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
197
4
Образование
1 353 868,3
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
601
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
601
464
Отдел образования района (города областного значения)
1 325 838,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
8 319
003
Общеобразовательное обучение
1 127 630,6
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
11 503
006
Дополнительное образование для детей
42 100
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
520
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
40 770
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
5 775,7
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
149
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению

459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
9316
005
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
9316
2015 жылғы 25 желтоқсандағы № 44/1 мәслихат шешіміне 4 қосымша
2016 жылға арналған аудандық бюджеттің атқару барысында өзгертілуге жатпайтын бюджеттік бағдарламаларының тізбесі
Функционалдық топ
Әкімшілік
Бағдарлама
Атауы
4
Білім беру
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім беру бөлімі
003
Жалпы білім беру
2015 жылғы 25 желтоқсандағы № 44/1 мәслихат шешіміне 5 қосымша
2016 жылға арналған Тимирязев ауданындағы ауылдық округтер бойынша бюджетінің ағымдағы бюджеттік бағдарламаларының тізбесі
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданы мәслихатының 10.11.2016 N 6/2 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
Функционалдық топ
Мекеме
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Атауы
Сомаcы (мың теңге)
II. Шығыстар

459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
9316
005
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
9316
Приложение 4 к решению маслихата от 25 декабря 2015 года № 44/1
Перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестрированию в процессе исполнения бюджета района на 2016 год
Функциональная группа
Администратор
Программа
Наименование
4
Образование
464
Отдел образования района (города областного значения)
003
Общеобразовательное обучение
Приложение 5 к решению маслихата от 25 декабря 2015 года № 44/1
Перечень текущих бюджетных программ бюджета по сельским округам Тимирязевского района на 2016 год
Сноска. Приложение 5 - в редакции решения маслихата Тимирязевского района Северо-Казахстанской области от 10.11.2016 N 6/2 (вводится в действие с 01.01.2016).
Функциональная группа
Учреждение
Программа
Подпрограмма
Наименование
Сумма (тысяч тенге)
II. Затраты

10,6
4
Қайтыс болған соғыс мүгедектерiнiң және соларға теңестiрiлген мүгедектердiң әйелдерi (күйеулерi), сондай-ақ қайтыс болған соғысқа қатысушылардың, партизандардың, астыртын күрес жүргiзген адамдардың, "Ленинградты қорғағаны үшiн" медалiмен және "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгiсiмен наградталған, жалпы ауруға шалдығудың, еңбек ету кезiнде зақым алуының нәтижесiнде және басқа себептерге (құқыққа қайшы келетiндерiнен басқаларына) байланысты мүгедек деп танылған азаматтардың екiншi рет некеге тұрмаған әйелдерi (күйеулерi)
21
5
Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегі және мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдарымен марапатталған адамдар
53
6
Совет Армиясының, Әскери-Теңіз флотының, Мемлекеттік қауіпсіздік комитетінің әскери қызметшілері, бұрынғы КСР Одағы үкімет органдарының шешімдеріне сәйкес басқа мемлекеттер аумағында жауынгерлік әрекеттерге қатысқан бұрынғы КСР Одағы Ішкі істер министрлігінің қатардағы және басқарушы құрамының адамдары (әскери мамандар мен кеңесшілерді қоса есептегенде); жаттығу жиындарына шақырылып, ұрыс қимылдары жүрiп жатқан кезде Ауғанстанға жiберiлген әскери мiндеттiлер; ұрыс қимылдары жүрiп жатқан осы елге жүк жеткізу үшін Ауғанстанға жіберілген автомобиль батальондарының әскери қызметшілері; бұрынғы КСР Одағының аумағынан Ауғанстанға жауынгерлiк тапсырмаларды орындау үшiн ұшулар жасаған ұшу құрамының әскери қызметшiлерi; Ауғанстандағы кеңес әскери құрамына қызмет көрсеткен жараланған, контузия алған немесе зақымданған, яки ұрыс қимылдарын қамтамасыз етуге қатысқаны үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдарымен марапатталған жұмысшылар мен қызметшілер
509
№ р/н
Төлемдер түрлері
Сомасы (мың теңге)
7
Бейбіт уақытта әскери қызметін өткеру кезінде қаза тапқан (қайтыс болған) әскери қызметкерлердің отбасы
63,6
8
Бұрынғы КСР Одағы аумағында саяси қуғын-сүргіндерге тікелей ұшыраған және қазіргі уақытта Қазақстан Республикасының азаматы болып табылатын адамдар
63,6
9
1986-1987 жылдары Чернобыль АЭС-iндегi апаттың, сондай-ақ азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектiлердегi басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың зардаптарын жоюға қатысқан, сондай-ақ ядролық сынақтар мен жаттығуларға тiкелей қатысқан адамдар
95,4
10
"Алтын алқа", "Күміс алқа", I, II дәрежелі "Ана Даңқы" ордендерімен марапатталған немесе бұрын "Ардақты ана" атағын алған көп балалы аналар
1 654,4
11
Қазақстан Республикасына ерекше еңбегі үшін зейнетақы тағайындалған адамдар, облыстық маңызы бар дербес зейнеткер мәртебесіне ие зейнеткерлер, ауданның құрметті азаматтары

10,6
4
Жены (мужья) умерших инвалидов войны и приравненных к ним инвалидов, а также жены (мужья) умерших участников войны, партизан, подпольщиков, граждан, награжденных медалью "За оборону Ленинграда" и знаком "Житель блокадного Ленинграда", признававшихся инвалидами в результате общего заболевания, трудового увечья и других причин (за исключением противоправных), которые не вступали в другой брак
21
5
Лица, награжденные орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны
53
6
Военнослужащие Советской Армии, Военно-Морского флота, Комитета государственной безопасности, лица рядового и начальствующего состава Министерства внутренних дел бывшего Союза ССР (включая военных специалистов и советников), которые в соответствии с решениями правительственных органов бывшего Союза ССР принимали участие в боевых действиях на территории других государств; военнообязанные, призывавшиеся на учебные сборы и направлявшиеся в Афганистан в период ведения боевых действий; военнослужащие автомобильных батальонов, направлявшиеся в Афганистан для доставки грузов в эту страну в период ведения боевых действий; военнослужащие летного состава, совершавшие вылеты на боевые задания в Афганистан с территории бывшего Союза ССР; рабочие и служащие, обслуживающие советский воинский контингент в Афганистане, получившие ранения, контузии или увечья, либо награжденные орденами и медалями бывшего Союза ССР за участие в обеспечении боевых действий
509
7
Семьи военнослужащих, погибших (умерших) при прохождении воинской службы в мирное время
63,6
№ п/п
Виды выплат
Сумма (тысяч тенге)
8
Лица, непосредственно подвергавшиеся политическим репрессиям на территории бывшего Союза ССР и в настоящее время являющихся гражданами Республики Казахстан
63,6
9
Лица, принимавшие участие в ликвидации последствии катастрофы на ЧАЭС в 1986-87 годах, других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения, а также участвовавшие непосредственно в ядерных испытаниях и учениях.
95,4
10
Многодетные матери, награжденные подвесками "Алтын алқа", "Күмісалқа", орденами "Материнская Слава" I, II степени или ранее получившие звание "Мать-Героиня"
1 654,4
11
Лица, которым назначены пенсии за особые заслуги перед Республикой Казахстан, пенсионеры, имеющие статус персонального пенсионера областного значения, почетные граждане района