2016-2018 жылдарға арналған аудан бюджеті туралы
Оңтүстік Қазақстан облысы Бәйдібек аудандық мәслихатының 2015 жылғы 22 желтоқсандағы № 44/239 шешімі. Оңтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 6 қаңтарда № 3512 болып тіркелді. 2017 жылдың 1 қаңтарына дейін қолданыста болды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, 75 бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына және Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2015 жылғы 9 желтоқсандағы № 44/351-V "2016-2018 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3458 тіркелген шешіміне сәйкес, Бәйдібек аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Бәйдібек ауданының 2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2016 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 8 720 912 мың тенге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 826 105 мың тенге;
салықтық емес түсімдер – 26 825 мың тенге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 27 617 мың тенге;
трансферттер түсімі - 7 840 365 мың тенге;
2) шығындар – 8 762 314 мың тенге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 52 550 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 76 516 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 23 966 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу- 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы – -93 952 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру –93 952 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 76 516 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 24 045 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 41 481 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облысы Бәйдібек аудандық мәслихатының 07.12.2016 № 10/52 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2016 жылы облыстық бюджеттен ауданның бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар 4 405 581 мың теңге көлемінде ескерілсін.
3. Аудандық бюджетте аудан әкімдігінің 2016 жылға арналған резерві 3 134 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облысы Бәйдібек аудандық мәслихатының 07.12.2016 № 10/52 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2016 жылға жеке табыс салығы және әлеуметтік салық түсімдерінің жалпы сомасын бөлу нормативтері белгіленсін:

О районном бюджете на 2016-2018 годы
Решение Байдибекского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 22 декабря 2015 года № 44/239. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 6 января 2016 года № 3512. Срок действия решения - до 1 января 2017 года
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Южно-Казахстанского областного маслихата от 9 декабря 2015 года № 44/351-V "Об областном бюджете на 2016-2018 годы", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3458, Байдибекский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Байдибекский районный бюджет на 2016-2018 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы – 8 720 912 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 826 105 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 26 825 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 27 617 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 7 840 365 тысяч тенге;
2) затраты – 8 762 314 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 52 550 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 76 516 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 23 966 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит бюджета – - 93 952 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 93 952 тысяч тенге, в том числе:
поступления займов – 76 516 тысяч тенге;
погашение займов – 24 045 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств –41 481 тысяч тенге..
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Байдибекского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 07.12.2016 № 10/52 (вводится в действие с 01.01.2016).
2. Учесть на 2016 год обьем субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджет района в сумме 4 405 581 тысяч тенге.
3. Утвердить резерв акимата района в районном бюджете на 2016 год в сумме 3 134 тысяч тенге
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения Байдибекского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 07.12.2016 № 10/52 (вводится в действие с 01.01.2016).
4. Установить на 2016 год норматив распределения общей суммы поступлений индивидуального подоходного налога и социального налога:

төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы облыстық бюджетке 53,1 пайыз, жергілікті бюджетке 46,9 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы жергілікті бюджетке 100 пайыз;
әлеуметтік салық облыстық бюджетке 50 пайыз, жергілікті бюджетке 50 пайыз.
5. 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексінің 139 бабының 9 тармағына сәйкес 2016 жылға азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдарда жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшiлердiң айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылары мен тарифтiк мөлшерлемелер белгіленсін.

индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты в областной бюджет 53,1 процент, в бюджет района 46,9 процентов;
индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты в бюджет района 100 процент;
социальный налог в областной бюджет 50 процент, в бюджет района 50 процент.
5. В соответствии с пунктом 9 статьи 139 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года установить на 2016 год повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки специалистам в области социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности организациях, финансируемых из районного бюджета, по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в районных условиях.

6. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған, бюджеттік бағдарламалар бөлінісінде 2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. 2016 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқарылуы процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. 2016 жылға арналған аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ауылдық округтердің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

6. Утвердить перечень бюджетных программ развития районного бюджета на 2016-2018 годы с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) согласно приложению 4.
7. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2016 год согласно приложению 5.
8. Утвердить перечень бюджетных программ каждого сельского округа финансируемого из бюджета района на 2016 год согласно приложению 6.

9. 2016 жылы жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттердің аудандық маңызы бар ауыл округтер арасында бөліну тізбесі 7 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10. Осы шешім 2016 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілсін.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы А.Әділбеков
Аудандық мәслихаттың хатшысы С.Спабеков
Бәйдібек аудандық мәслихатының
2015 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 44/239 шешіміне 1 қосымша
2016 жылға арналған аудан бюджеті

9. Утвердить распределение выделяемых трансфертов сельскими округами органам местного самоуправления на 2016 год согласно приложению 7.
10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2016 года.
Председатель сессии
районного маслихата А.Адильбеков
Секретарь районного маслихата: С.Спабеков
Приложение 1 к
решению
Байдибекского
районного
маслихата от 22 декабря
2015 года № 44/239
Районный бюджет на 2016 год

Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған, бюджеттік бағдарламалар бөлінісінде 2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облысы Бәйдібек аудандық мәслихатының 26.02.2016 № 48/265 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
Функционалдық топ
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Атауы
II. Шығындар
Инвестициялық жобалар
4
Бiлiм беру
02
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта бiлiм беру

Перечень бюджетных программ развития районного бюджета на 2015-2017 годы с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ)
Сноска. Приложение 4 - в редакции решения Байдибекского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 26.02.2016 № 48/265 (вводится в действие с 01.01.2016).
Функционалдық топ
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Атауы
II. Затраты
Инвестиционные проекты
4
Образование
02
Начальное, основное среднее и общее среднее образование

472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
022
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта бiлiм беру объектілерін салу және реконструкциялау
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
003
Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алу
004
Инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту және жайластыру
02
Коммуналдық шаруашылық
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
028
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
03
Елді-мекендерді абаттандыру
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
048
Қаланы және елді-мекендерді абаттандыруды дамыту
8
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
1
Мәдениет саласындағы қызмет
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
011
Мәдениет объектілерін дамыту
02
Спорт
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
008
Cпорт объектілерін дамыту
9
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
09
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер

472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
022
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
1
Жилищное хозяйство
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
003
Строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда
004
Проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
02
Коммунальное хозяйство
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
028
Развитие коммунального хозяйства
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
03
Благоустройство населенных пунктов
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
048
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов
8
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
1
Деятельность в области культуры
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
011
Развитие объектов культуры
02
Спорт
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
008
Развитие объектов спорта
9
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
09
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования

458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
Бәйдібек аудандық мәслихатының
2015 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 44/239 шешіміне 5 қосымша
2016 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқарылуы процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Функционалдық топ
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Атауы
04
Білім беру
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру

458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
036
Развитие газотранспортной системы
Приложение 5 к решению
Байдибекского районного
маслихата от 22 декабря
2015 года № 44/239
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2016 год
Функционалдық топ
Кіші функция
Бюджеттікбағдарламалардыңәкiмшiсi
Бағдарлама
Атауы
04
Образование
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование

464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
003
Жалпы білім беру
Бәйдібек аудандық мәслихатының
2015 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 44/239 шешіміне 6 қосымша
2016жылға арналған аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ауылдық округтердің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі
Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облысы Бәйдібек аудандық мәслихатының 24.05.2016 № 4/24 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
Функционалдық топ
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Атауы
II. Шығындар
Алғабас ауыл округі
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
1
Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
04
Бiлiм беру
1
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
041
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
Ағыбет ауыл округі
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
1
Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
04
Бiлiм беру
1
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
041
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
Алмалы ауыл округі
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
1
Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
Ақбастау ауыл округі
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
1
Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
04
Бiлiм беру
1
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
041
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
Боралдай ауыл округі
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
1
Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер

464
Отдел образования района (города областного значения)
003
Общеобразовательное обучение
Приложение 6 к решению
Байдибекского районного
маслихата от 22 декабря
2015 года № 44/239
Перечень бюджетных программ каждого сельского округа финансируемого из бюджета района на 2016 год
Сноска. Приложение 6 - в редакции решения Байдибекского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 24.05.2016 № 4/24 (вводится в действие с 01.01.2016).
Функциональная группа
Наименование
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
II. Затраты
Алгабасский сельский округ
01
Государственные услуги общего характера
1
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
04
Образование
1
Дошкольное воспитание и обучение
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
041
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
Агыбетский сельский округ
01
Государственные услуги общего характера
1
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
04
Образование
1
Дошкольное воспитание и обучение
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
041
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
Алмалинский сельский округ
01
Государственные услуги общего характера
1
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
Акбастауский сельский округ
01
Государственные услуги общего характера
1
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
04
Образование
1
Дошкольное воспитание и обучение
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
041
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
Боралдайский сельский округ
01
Государственные услуги общего характера
1
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа

011
Елді-мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
Бәйдібек аудандық мәслихатының
2015жылғы 22 желтоқсандағы
№ 44/239 шешіміне 7 қосымша
2016 жылы жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттердің аудандық маңызы барауыл округтер арасында бөлінуі
Ескерту. 7-қосымша жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облысы Бәйдібек аудандық мәслихатының 07.12.2016 № 10/52 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
Ауыл округтер атауы
Трансферттерсомасы (мың теңге)
Барлығы

011
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
Приложение 7 к решению
Байдибекского районного
маслихата от 22 декабря
2015 года № 44/239
Распределение трансфертов сельским округам на 2016 год органам местного самоуправления
Сноска. Приложение 7 - в редакции решения Байдибекского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 07.12.2016 № 10/52 (вводится в действие с 01.01.2016).
Наименование сельского округа
Трансферты сумма (тыс тенге)
Итого