Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2015 жылғы 7 қазандағы № 32/395-V шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 6 қарашада № 4222 болып тіркелді. Күші жойылды-Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2022 жылғы 22 тамыздағы № 18/155-VІІ шешімімен
Ескерту. Күші жойылды-Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 22.08.2022 № 18/155-VІІ шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 2-2 тармағына сәйкес Шығыс Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізілсін:
1) "Шығыс Қазақстан облысының елді мекендерінде иттер мен мысықтарды асырау және серуендету қағидаларын бекіту туралы" Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2014 жылғы 11 сәуірдегі № 19/220-V шешімінде (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген № 3317, 2014 жылғы 26 мамырдағы № 58 (16995) "Дидар", 2014 жылғы 27 мамырдағы № 59 (19506) "Рудный Алтай" газеттерінде, 2014 жылғы 29 мамырда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған):
аталған шешіммен бекітілген Шығыс Қазақстан облысының елді мекендерінде иттер мен мысықтарды асырау және серуендету қағидаларында:
"Иттер мен мысықтарды асырау шарттары" 2 бөлімінде:
3-тармақтың 2) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"2) "Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі Заңына сәйкес, бірнеше отбасы қоныстанған тұрғын үй-жайларда, тек өз тұрғын алаңында (пәтерде тұратын барлық тұрғындардың жазбаша келісімдерімен);";
"4. Қорытынды ережелер" бөлімі алынып тасталсын;
2) "Шығыс Қазақстан облысының елді мекендерінде қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулау және жою қағидаларын бекіту туралы" Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2015 жылғы 1 шілдедегі № 29/363-V шешімінде (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген № 4028, 2015 жылғы 21 шілдедегі № 81 (17170) "Дидар", 2015 жылғы 22 шілдедегі № 85 (19684) "Рудный Алтай" газеттерінде, 2015 жылғы 27 шілдеде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған):
аталған шешіммен бекітілген Шығыс Қазақстан облысының елді мекендерінде қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулау және жою қағидаларында:
"1. Жалпы ережелер" бөлімінде:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в некоторые решения Восточно-Казахстанского областного маслихата
Решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 7 октября 2015 года № 32/395-V. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 6 ноября 2015 года № 4222. Утратило силу решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 22 августа 2022 года № 18/155-VІІ
Сноска. Утратило силу решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 22.08.2022 № 18/155-VІІ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2-2 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Восточно-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести изменения в некоторые решения Восточно-Казахстанского областного маслихата:
1) в решении Восточно-Казахстанского областного маслихата от 11 апреля 2014 года № 19/220-V "Об утверждении Правил содержания и выгула собак и кошек в населенных пунктах Восточно-Казахстанской области" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3317, опубликовано в газетах "Дидар" от 26 мая 2014 года № 58 (16995), "Рудный Алтай" от 27 мая 2014 года № 59 (19506), в информационно-правовой системе "Әділет" 29 мая 2014 года):
в Правилах содержания и выгула собак и кошек в населенных пунктах Восточно-Казахстанской области, утвержденных указанным решением:
в разделе "2. Условия содержания собак и кошек":
подпункт 2) пункта 3 изложить в новой редакции:
"2) в жилых помещениях, занятых несколькими семьями, лишь на своей жилой площади (с письменного согласия всех проживающих в квартире) в соответствии c Законом Республики Казахстан "О жилищных отношениях" от 16 апреля 1997 года;";
раздел "4. Заключительные положения" исключить;
2) в решении Восточно-Казахстанского областного маслихата от 1 июля 2015 года № 29/363-V "Об утверждении Правил отлова и уничтожения бродячих собак и кошек в населенных пунктах Восточно-Казахстанской области" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4028, опубликовано в газетах "Дидар" от 21 июля 2015 года № 81 (17170), "Рудный Алтай" от 22 июля 2015 года № 85 (19684), в информационно-правовой системе "Әділет" 27 июля 2015 года):
в Правилах отлова и уничтожения бродячих собак и кошек в населенных пунктах Восточно-Казахстанской области, утвержденных указанным решением:
в разделе "1. Общие положения":
пункт 1 изложить в новой редакции:

"1. Шығыс Қазақстан облысының елді мекендерінде қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулау және жоюдың осы қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 2-2 тармағына, Қазақстан Республикасының басқа да нормативтік құқықтық актілеріне сәйкес қаңғыбас иттер мен мысықтардың санын реттеу, сондай-ақ тұрғындардың қауіпсіздігін қамтамасыз ету және денсаулығын сақтау мақсатында әзірленді.".
"2. Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулау және жою" бөлімінде:
3-тармақтың екінші бөлімі алынып тасталсын;
5-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. Жалпы пайдаланудағы қоғамдық орындарда (көшелерде, аула аумақтарында, саябақтарда, скверлерде және басқа орындарда) адамдардың алып жүруінсіз жүрген иттер мен мысықтар, иелері байлап қалдырғандарынан басқа, қаңғыбас деп есептеліп, аулануға және жоюға жатады.";
7-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. Қаңғыбас иттер мен мысықтар:
олардың санын реттеу:
иелеріне қайтару;
оларды орналастыру мақсатында ауланады.
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды жансыздандыру дәрілік жолмен, Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған препараттармен жүзеге асырылады.";
"3. Осы Қағидаларды бұзғандық үшін жауапкершілік" бөлімі алынып тасталсын.
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Е. Құттыбаев
Шығыс Қазақстан облыстық
мәслихатының хатшысы
В. Головатюк

"1. Настоящие Правила отлова и уничтожения бродячих собак и кошек в населенных пунктах Восточно-Казахстанской области (далее - Правила) разработаны в соответствии с пунктом 2-2 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан в целях регулирования численности бродячих собак и кошек, а также обеспечения безопасности и охраны здоровья населения.";
в разделе "2. Отлов и уничтожение бродячих собак и кошек":
часть вторую пункта 3 исключить;
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Собаки и кошки, находящиеся в общественных местах общего пользования (улицах, дворовых территориях, парках, скверах и других местах) без сопровождающих лиц, кроме оставленных владельцами на привязи, считаются бродячими и подлежат отлову и уничтожению.";
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Бродячие собаки и кошки отлавливаются в целях:
регулирования их численности;
возвращения владельцам;
их обустройства.
Умерщвление бродячих собак и кошек осуществляется медикаментозным путем, препаратами, не запрещенными законодательством Республики Казахстан.";
раздел "3. Ответственность за нарушение настоящих Правил" исключить.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии Е. Куттыбаев
Секретарь Восточно-Казахстанского
областного маслихата
В. Головатюк