Су қорын пайдалануды реттеу саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің регламенттерін бекіту туралы
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2015 жылғы 22 қыркүйектегі № 267 қаулысы. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 23 қазанда № 4117 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2020 жылғы 20 сәуірдегі № 74 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 20.04.2020 № 74 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңдарын басшылыққа ала отырып, Батыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған су қорын пайдалануды реттеу саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің регламенттері бекітілсін:
1) "Жерүсті су объектілері жоқ, бірақ ауызсу сапасындағы жерасты суларының жеткілікті қоры бар аумақтарда ауызсумен және шаруашылық-тұрмыстық сумен жабдықтауға байланысты емес мақсаттар үшін ауызсу сапасындағы жерасты суларын пайдалануға рұқсат беру";
2) "Су объектілерін оқшауланған немесе бірлесіп пайдалануға конкурстық негізде беру".
2. 2014 жылғы 14 қазандағы №267 "Жерүсті су объектілері жоқ, бірақ ауызсу сапасындағы жерасты суларының жеткілікті қоры бар аумақтарда ауызсу және шаруашылық-тұрмыстық сумен жабдықтауға байланысы жоқ мақсаттар үшін ауызсу сапасындағы жерасты суларын пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №3672 тіркелген, 2014 жылғы 15 қарашадағы "Приуралье" және "Орал өңірі" газеттерінде жарияланған) және 2014 жылғы 2 қыркүйектегі №224 "Су объектілерін конкурстық негізде оқшау немесе бірлесіп пайдалануға беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №3643 тіркелген, 2014 жылғы 1 қарашадағы "Приуралье" және "Орал өңірі" газеттерінде жарияланған) Батыс Қазақстан облысы әкімдігі қаулыларының күші жойылды деп танылсын.
3. "Батыс Қазақстан облысының табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы" мемлекеттік мекемесі (А.М.Дәулетжанов) осы қаулының әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде және бұқаралық ақпарат құралдарында оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.

Об утверждении регламентов государственных услуг в области регулирования использования водного фонда
Постановление акимата Западно-Казахстанской области от 22 сентября 2015 года № 267. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 23 октября 2015 года № 4117. Утратило силу постановлением акимата Западно-Казахстанской области от 20 апреля 2020 года № 74
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Западно-Казахстанской области от 20.04.2020 № 74 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
Руководствуясь Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", акимат Западно-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые регламенты государственных услуг в области регулирования использования водного фонда:
1) "Выдача разрешения на использование подземных вод питьевого качества для целей, не связанных с питьевым и хозяйственно-бытовым водоснабжением на территориях, где отсутствуют поверхностные водные объекты, но имеются достаточные запасы подземных вод питьевого качества";
2) "Предоставление водных объектов в обособленное или совместное пользование на конкурсной основе".
2. Признать утратившим силу постановления акимата Западно-Казахстанской области от 14 октября 2014 года №267 "Об утверждении регламента государственной услуги "Выдача разрешения на использование подземных вод питьевого качества для целей, не связанных с питьевым и хозяйственно-бытовым водоснабжением на территориях, где отсутствуют поверхностные водные объекты, но имеются достаточные запасы подземных вод питьевого качества" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №3672, опубликованное 15 ноября 2014 года в газетах "Приуралье" и "Орал өңірі") и от 2 сентября 2014 года №224 "Об утверждении регламента государственной услуги "Предоставление водных объектов в обособленное или совместное пользование на конкурсной основе" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №3643, опубликованное 1 ноября 2014 года в газетах "Приуралье" и "Орал өңірі").
3. Государственному учреждению "Управление природных ресурсов и регулирования природопользования Западно-Казахстанской области" (А.М.Давлетжанов) обеспечить государственную регистрацию данного постановления в органах юстиции, его официальное опубликование в информационно-правовой системе "Әділет" и в средствах массовой информации.

4. Осы қаулының орындалуын бақылау Батыс Қазақстан облысы әкімінің бірінші орынбасары А.К.Өтеғұловқа жүктелсін.
5. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі Н.Ноғаев
2015 жылғы 22 қыркүйектегі
№267 Батыс Қазақстан облысы
әкімдігінің қаулысымен
бекітілген
"Жерүсті су объектілері жоқ, бірақ ауызсу сапасындағы жерасты суларының жеткілікті қоры бар аумақтарда ауызсумен және шаруашылық-тұрмыстық сумен жабдықтауға байланысты емес мақсаттар үшін ауызсу сапасындағы жерасты суларын пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
Ескерту. Регламент жаңа редакцияда – Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 16.05.2018 № 111 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Жалпы ережелер
1. "Жерүсті су объектілері жоқ, бірақ ауызсу сапасындағы жерасты суларының жеткілікті қоры бар аумақтарда ауызсумен және шаруашылық-тұрмыстық сумен жабдықтауға байланысты емес мақсаттар үшін ауызсу сапасындағы жерасты суларын пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет Батыс Қазақстан облысы, Орал қаласы, Дамбы тұйығы көшесі 5/1 мекенжайында орналасқан, телефон: 8 (7112) 50-92-70, "Батыс Қазақстан облысының табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы" мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 6 мамырдағы № 19-1/422 "Су қорын пайдалануды реттеу саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" (Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2015 жылғы 24 шілдеде №11765 тіркелген) бұйрығымен бекітілген "Жерүсті су объектілері жоқ, бірақ ауызсу сапасындағы жерасты суларының жеткілікті қоры бар аумақтарда ауызсумен және шаруашылық-тұрмыстық сумен жабдықтауға байланысты емес мақсаттар үшін ауызсу сапасындағы жерасты суларын пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – жерүсті су объектілері жоқ, бірақ ауызсу сапасындағы жерасты суларының жеткілікті қоры бар аумақтарда ауызсумен және шаруашылық-тұрмыстық сумен жабдықтауға байланысты емес мақсаттар үшін ауызсу сапасындағы жерасты суларын пайдалануға рұқсат беру туралы хат не Стандарттың 10-тармағында көзделген негіздер бойынша бас тарту туралы дәлелді жауап.

4. Контроль за исполнением данного постановления возложить на первого заместителя акима Западно - Казахстанской области Утегулова А.К.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования.
Аким области Н.Ногаев
Утвержден
постановлением акимата
Западно-Казахстанской области
от 22 сентября 2015 года № 267
Регламент государственной услуги
"Выдача разрешения на использование подземных вод питьевого качества для целей, не связанных с питьевым и хозяйственно-бытовым водоснабжением на территориях, где отсутствуют поверхностные водные объекты, но имеются достаточные запасы подземных вод питьевого качества"
Сноска. Регламент – в редакции постановления акимата Западно-Казахстанской области от 16.05.2018 № 111 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача разрешения на использование подземных вод питьевого качества для целей, не связанных с питьевым и хозяйственно-бытовым водоснабжением на территориях, где отсутствуют поверхностные водные объекты, но имеются достаточные запасы подземных вод питьевого качества" (далее – государственная услуга).
Государственная услуга оказывается государственным учреждением "Управление природных ресурсов и регулирования природопользования Западно - Казахстанской области" (далее – услугодатель), расположенного по адресу: Западно – Казахстанская область, город Уральск, улица Дамбовый тупик 5/1, телефон: 8 (7112) 50-92-70, в соответствии со стандартом государственной услуги "Выдача разрешения на использование подземных вод питьевого качества для целей, не связанных с питьевым и хозяйственно-бытовым водоснабжением на территориях, где отсутствуют поверхностные водные объекты, но имеются достаточные запасы подземных вод питьевого качества", утвержденный приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан №19-1/422 от 6 мая 2015 года "Об утверждении стандартов государственных услуг в области регулирования использования водного фонда" (далее - Стандарт) (зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан №11765 от 24 июля 2015 года).
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – письмо о разрешении на использование подземных вод питьевого качества для целей, не связанных с питьевым и хозяйственно-бытовым водоснабжением на территориях, где отсутствуют поверхностные водные объекты, но имеются достаточные запасы подземных вод питьевого качества либо мотивированный ответ об отказе по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта.

4. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
5. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылдарды) бастауға негіздеме Стандарттың 9-тармағына сәйкес көрсетілген құжаттар (бұдан әрі – құжаттар) болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) Мемлекеттік корпорация қызметкері көрсетілетін қызмет алушыдан құжаттар топтамасы түскен сәттен бастап 15 (он бес) минут ішінде оларды қабылдауды, тіркеуді жүзеге асырады және көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды;
2) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері құжаттар топтамасы түскен сәттен бастап 15 (он бес) минут ішінде оларды қабылдауды, тіркеуді жүзеге асырады және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қарауға жібереді;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 1 (бір) күнтізбелік күн ішінде құжаттарды қарайды және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысын анықтайды;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы 27 (жиырма жеті) күнтізбелік күн ішінде құжаттарды қарайды, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі жобасын дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына береді;
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 1 (бір) күнтізбелік күн ішінде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін қарайды, қол қояды және оны көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкеріне жолдайды;
6) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін 15 (он бес) минут ішінде Мемлекеттік корпорацияға жолдайды;
7) Мемлекеттік корпорация қызметкері 15 (он бес) минут ішінде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті алушыға береді.
7. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіздеме болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдердің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) Мемлекеттік корпорация қызметкерімен көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттарды қабылдауы және көрсетілетін қызметті берушіге жолдауы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкерімен құжаттарды тіркеуі және оны көрсетілетін қызметті берушінің басшысына беруі;
3) көрсетілетін қызметті беруші басшысымен құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жолдауы;

4. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через некоммерческое акционерное общество "Государственную корпорацию "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация).
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
5. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги являются документы согласно пункту 9 Стандарта (далее - документы).
6. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) сотрудник Государственной корпорации в течение 15 (пятнадцати) минут с момента предоставления услугополучателем документов осуществляет прием, регистрацию и направляет их услугодателю;
2) работник канцелярии услугодателя в течение 15 (пятнадцати) минут с момента поступления документов осуществляет прием, регистрацию и передает их на рассмотрение руководителю услугодателя;
3) руководитель услугодателя в течение 1 (одного) календарного дня рассматривает документы услугополучателя, и определяет ответственного исполнителя услугодателя для оказания государственной услуги;
4) ответственный исполнитель услугодателя в течение 27 (двадцати семи) календарных дней рассматривает документы и подготавливает проект результата оказания государственной услуги и передает руководителю услугодателя;
5) руководитель услугодателя в течение 1 (одного) календарного дня рассматривает и подписывает результат оказания государственной услуги и направляет работнику канцелярии услугодателя;
6) работник канцелярии услугодателя в течение 15 (пятнадцати) минут направляет результат оказания государственной услуги в Государственную корпорацию;
7) сотрудник Государственной корпорации в течение 15 (пятнадцати) минут выдает услугополучателю результат оказания государственной услуги.
7. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) принятие документов у услугополучателя работником Государственной корпорации и передача их услугодателю;
2) регистрация документов работником канцелярии услугодателя и направление документов руководителю услугодателя;
3) направление документов руководителем услугодателя ответственному исполнителю услугодателя;

4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысымен мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі жобасын әзірлеуі;
5) көрсетілетін қызметті беруші басшысымен мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қоюы;
6) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкерімен мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін Мемлекеттік корпорацияға жолдауы;
7) Мемлекеттік корпорация қызметкерімен мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін көрсетілетін қызметті алушыға беруі.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
8. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) Мемлекеттік корпорация қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) рәсімдері (іс-қимылдары) мен өзара іс-қимылдары реттілігінің толық сипаттамасы "Жерүсті су объектілері жоқ, бірақ ауызсу сапасындағы жерасты суларының жеткілікті қоры бар аумақтарда ауызсумен және шаруашылық-тұрмыстық сумен жабдықтауға байланысты емес мақсаттар үшін ауызсу сапасындағы жерасты суларын пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген.
10. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі Стандарттың 3-тарауына сәйкес жүзеге асырылады.
"Жерүсті су объектілері жоқ,
бірақ ауызсу сапасындағы
жерасты суларының жеткілікті
қоры бар аумақтарда ауызсумен
және шаруашылық-тұрмыстық
сумен жабдықтауға байланысты
емес мақсаттар үшін ауызсу
сапасындағы жерасты суларын
пайдалануға рұқсат беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне қосымша
"Жерүсті су объектілері жоқ, бірақ ауызсу сапасындағы жерасты суларының жеткілікті қоры бар аумақтарда ауызсумен және шаруашылық-тұрмыстық сумен жабдықтауға байланысты емес мақсаттар үшін ауызсу сапасындағы жерасты суларын пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік қызметін көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
2015 жылғы 22 қыркүйектегі
№267 Батыс Қазақстан облысы
әкімдігінің қаулысымен
бекітілген
"Су объектілерін оқшауланған немесе бірлесіп пайдалануға конкурстық негізде беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

4) подготовка ответственным исполнителем услугодателя проекта результата оказания государственной услуги;
5) подписание руководителем услугодателя результата оказания государственной услуги;
6) направление результата государственной услуги работником канцелярии услугодателя в Государственную корпорацию;
7) выдача результата оказания государственной услуги работником Государственной корпорации услугополучателю.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
8. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник Государственной корпорации;
2) работник канцелярии услугодателя;
3) руководитель услугодателя;
4) ответственный исполнитель услугодателя.
9. Описание последовательности процедур (действий), структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, отражается в справочнике бизнес – процессов оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему регламенту государственной услуги "Выдача разрешения на использование подземных вод питьевого качества для целей, не связанных с питьевым и хозяйственно-бытовым водоснабжением на территориях, где отсутствуют поверхностные водные объекты, но имеются достаточные запасы подземных вод питьевого качества".
10. Порядок обжалования решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) их должностных лиц, по вопросам оказания государственной услуги осуществляется в соответствии с главой 3 Стандарта.
Приложение
к регламенту государственной
услуги "Выдача разрешения на
использование подземных вод
питьевого качества для целей, не
связанных с питьевым и
хозяйственно-бытовым
водоснабжением на
территориях, где отсутствуют
поверхностные водные объекты,
но имеются достаточные запасы
подземных вод питьевого
качества"
Справочник бизнес – процессов оказания государственной услуги
"Выдача разрешения на использование подземных вод питьевого качества для целей,
не связанных с питьевым и хозяйственно-бытовым водоснабжением на территориях,
где отсутствуют поверхностные водные объекты, но имеются достаточные запасы
подземных вод питьевого качества"
Условные обозначения:
Утвержден
постановлением акимата
Западно-Казахстанской области
от 22 сентября 2015 года № 267
Регламент государственной услуги
"Предоставление водных объектов в обособленное или совместное пользование на конкурсной основе"

Ескерту. Регламент жаңа редакцияда – Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 16.05.2018 № 111 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Жалпы ережелер
1. "Су объектілерін оқшауланған немесе бірлесіп пайдалануға конкурстық негізде беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет мекенжайлары "Су объектілерін оқшауланған немесе бірлесіп пайдалануға конкурстық негізде беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің (бұдан әрі – регламент) 1-қосымшасында көрсетілген аудандар, облыстық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органдарымен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) және "Батыс Қазақстан облысының табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы" мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі – уәкілетті орган) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 6 мамырдағы №19-1/422 "Су қорын пайдалануды реттеу саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" (Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2015 жылғы 24 шілдеде №11765 тіркелген) бұйрығымен бекітілген "Су объектілерін оқшауланған немесе бірлесіп пайдалануға конкурстық негізде беру" мемлекеттік қызмет стандарты (бұдан әрі - Стандарт) негізінде көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – су объектілерін оқшауланған немесе бірлесіп пайдалануға беру туралы облыстың жергілікті атқарушы органының шешімі және (немесе) конкурс қорытындылары туралы конкурстық комиссия хаттамасы негізінде қағаз түрінде облыстың жергiлiктi атқарушы органы мен конкурс жеңімпазы арасындағы су объектілерін оқшауланған немесе бірлесіп пайдалануға беру туралы шарт (бұдан әрі – шарт) не Стандарттың 10-тармағында көзделген негіздер бойынша бас тарту туралы дәлелді жауап.
4. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
5. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылдарды) бастауға негіздеме Стандарттың 9-тармағына сәйкес көрсетілген құжаттар (бұдан әрі – құжаттар) болып табылады.

Сноска. Регламент – в редакции постановления акимата Западно-Казахстанской области от 16.05.2018 № 111 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Предоставление водных объектов в обособленное или совместное пользование на конкурсной основе" (далее – государственная услуга).
Государственная услуга оказывается местными исполнительными органами районов, города областного значения (далее – услугодатель) адреса которых указаны в приложении 1 регламента государственной услуги "Предоставление водных объектов в обособленное или совместное пользование на конкурсной основе" (далее – регламент) и государственным учреждением "Управление природных ресурсов и регулирование природопользования Западно-Казахстанской области" (далее – уполномоченный орган) в соответствии со стандартом государственной услуги "Предоставление водных объектов в обособленное или совместное пользование на конкурсной основе", утвержденный приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 6 мая 2015 года №19-1/422 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области регулирования использования водного фонда" (далее – Стандарт) (зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан №11765 от 24 июля 2015 года).
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – договор о представлении водного объекта в обособленное или совместное пользование между местным исполнительным органом области и победителем конкурса в бумажном виде на основании решения местного исполнительного органа области о предоставлении водного объекта в обособленное или совместное пользование и (или) протокола конкурсной комиссии об итогах конкурса (далее – договор) либо мотивированный ответ об отказе по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта.
4. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через некоммерческое акционерное общество "Государственную корпорацию "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация).
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
5. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги являются документы согласно пункту 9 Стандарта (далее – документы).

6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) Мемлекеттік корпорация қызметкері көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттар топтамасы түскен сәттен бастап 15 (он бес) минут ішінде оларды қабылдауды, тіркеуді жүзеге асырады және құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды;
2) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері құжаттар топтамасы түскен сәттен бастап 15 (он бес) минут ішінде оларды қабылдауды, тіркеуді жүзеге асырады және конкурстық комиссияға жолдайды;
3) конкурстық комиссия 15 (он бес) жұмыс күні ішінде құжаттар салынған конвертті ашады, қарайды, хаттама түрінде конкурстың қорытындысын шығарады және хаттаманы уәкілетті органға, көшірмесін көрсетілетін қызметті алушыға жолдайды;
4) уәкілетті органның кеңсе қызметкері хаттама түскен сәттен бастап 15 (он бес) минут ішінде хаттаманы тіркейді және уәкілетті органның басшысына береді;
5) уәкілетті органның басшысы 1 (бір) жұмыс күні ішінде хаттаманы қарайды және уәкілетті органның жауапты орындаушысына жолдайды;
6) уәкілетті органның жауапты орындаушысы хаттама түскен сәттен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде шешім жобасын әзірлейді және уәкілетті органның басшысына келісуге жолдайды;
7) уәкілетті органның басшысы 1 (бір) жұмыс күні ішінде шешім жобасын қол қою үшін Батыс Қазақстан облысы әкімдігіне (бұдан әрі – облыс әкімдігі) жолдайды;
8) облыс әкімдігі 15 (он бес) жұмыс күні ішінде шешімді (бұдан әрі – шешім) қабылдайды және оны уәкілетті органның басшысына жолдайды;
9) уәкілетті органның басшысы 1 (бір) жұмыс күні ішінде шешімді уәкілетті органның жауапты орындаушысына жолдайды;
10) уәкілетті органның жауапты орындаушысы 3 (үш) жұмыс күні ішінде шешімнің негізінде шартты әзірлейді және қол қоюға уәкілетті органның басшысына жолдайды;
11) уәкілетті органның басшысы 1 (бір) жұмыс күні ішінде шартқа қол қояды және оны уәкілетті органның кеңсесіне жолдайды;
12) уәкілетті органның кеңсе қызметкері 15 (он бес) минут ішінде шартты тіркейді және көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне жолдайды;
13) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері 15 (он бес) минут ішінде шартты Мемлекеттік корпорацияға жолдайды;
14) Мемлекеттік корпорация қызметкері 15 (он бес) минут ішінде көрсетілетін қызметті алушыға (немесе сенімхат бойынша оның өкіліне) береді.
7. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіздеме болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдердің (іс-қимылдың) нәтижесі:

6. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) сотрудник Государственной корпорации в течение 15 (пятнадцати) минут с момента предоставления услугополучателем документов осуществляет прием, регистрацию и направляет заявку услугодателю;
2) работник канцелярии услугодателя в течение 15 (пятнадцати) минут с момента поступления документов осуществляет прием, регистрацию и направляет в конкурсную комиссию;
3) конкурсная комиссия в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней вскрывает, рассматривает конверт с документами, подводит итоги конкурса в виде протокола и направляет протокол уполномоченному органу, копию протокола услугополучателю;
4) работник канцелярии уполномоченного органа в течение 15 (пятнадцати) минут с момента поступления протокола регистрирует и передает руководителю уполномоченного органа;
5) руководитель уполномоченного органа в течение 1 (одного) рабочего дня рассматривает протокол и направляет ответственному исполнителю уполномоченного органа;
6) ответственный исполнитель уполномоченного органа в течение 5 (пяти) рабочих дней с момента поступления протокола готовит проект решения и направляет на согласование руководителю уполномоченного органа;
7) руководитель уполномоченного органа в течение 1 (одного) рабочего дня направляет проект решения для подписания в акимат Западно – Казахстанской области (далее – акимат области);
8) акимат области в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней принимает решение (далее – решение) и направляет его руководителю уполномоченного органа;
9) руководитель уполномоченного органа в течение 1 (одного) рабочего дня направляет решение ответственному исполнителю уполномоченного органа;
10) ответственный исполнитель уполномоченного органа на основании решения в течение 3 (трех) рабочих дней готовит договор и направляет для подписания руководителю уполномоченного органа;
11) руководитель уполномоченного органа в течение 1 (одного) рабочего дня подписывает и направляет договор в канцелярию уполномоченного органа;
12) работник канцелярии уполномоченного органа в течение 15 (пятнадцати) минут регистрирует и направляет договор в канцелярию услугодателя;
13) работник канцелярии услугодателя в течение 15 (пятнадцати) минут направляет результат оказания государственной услуги в Государственную корпорацию;
14) сотрудник Государственной корпорации в течение 15 (пятнадцати) минут выдает договор услугополучателю (либо его представителю по доверенности).
7. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):

1) Мемлекеттік корпорация қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттарды қабылдауы және көрсетілетін қызметті берушіге жолдауы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкерінің құжаттарды тіркеуі және конкурстық комиссияға беруі;
3) конкурстық комиссиямен хаттаманы әзірлеуі және оны уәкілетті органға, көшірмесін көрсетілетін қызметті алушыға жолдауы;
4) уәкілетті органның кеңсе қызметкерімен хаттаманы тіркеуі және уәкілетті органның басшысына жолдауы;
5) уәкілетті орган басшысымен хаттаманы қарауы және уәкілетті органның жауапты орындаушысына жолдауы;
6) уәкілетті органның жауапты орындаушысымен шешім жобасын әзірлеуі және уәкілетті органның басшысына жолдауы;
7) уәкілетті органның басшысымен шешім жобасын қол қою үшін облыс әкімдігіне жолдауы;
8) облыс әкімдігімен шешім жобасын қарауы, қабылдауы және уәкілетті органның басшысына жолдауы;
9) уәкілетті органның басшысымен шешімді уәкілетті органның жауапты орындаушысына жолдауы;
10) уәкілетті органның жауапты орындаушысымен шартты әзірлеуі және оны уәкілетті органның басшысына қол қоюға жолдауы;
11) уәкілетті органның басшысымен шартқа қол қоюы және оны кеңсе қызметкеріне жолдауы;
12) уәкілетті органның кеңсе қызметкерінің шартты тіркеуі және оны көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкеріне жолдауы;
13) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкерімен шартты Мемлекеттік корпорацияға жолдауы;
14) Мемлекеттік корпорация қызметкерімен шартты көрсетілетін қызметті алушыға (немесе сенімхат бойынша оның өкіліне) беруі.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
8. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) Мемлекеттік корпорация қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы;
4) уәкілетті органның кеңсе қызметкері;
5) уәкілетті органның жауапты орындаушысы;
6) уәкілетті органның басшысы;
7) конкурстық комиссия;
8) облыс әкімдігі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) рәсімдері (іс-қимылдары) мен өзара іс-қимылдары реттілігінің толық сипаттамасы "Су объектілерін оқшауланған немесе бірлесіп пайдалануға конкурстық негізде беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің 2-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген.

1) принятие документов у услугополучателя работником Государственной корпорации и передача их услугодателю;
2) регистрация документов работником канцелярии услугодателя и передача их конкурсной комиссии;
3) подготовка конкурсной комиссией протокола и направление его уполномоченному органу, копию протокола услугополучателю;
4) регистрация протокола работником канцелярии уполномоченного органа и передача его руководителю уполномоченного органа;
5) рассмотрение протокола руководителем уполномоченного органа и направление ответственному исполнителю уполномоченного органа;
6) подготовка ответственным исполнителем уполномоченного органа проекта решения и направление его руководителю уполномоченного органа;
7) направление руководителем уполномоченного органа проекта решения для подписания в акимат области;
8) рассмотрение, принятие решения акиматом области и направление руководителю уполномоченного органа;
9) направление руководителем уполномоченного органа решения ответственному исполнителю уполномоченного органа;
10) подготовка договора ответственным исполнителем уполномоченного органа и направление его на подписание руководителю уполномоченного органа;
11) подписание договора руководителем уполномоченного органа и направление его работнику канцелярии;
12) регистрация договора работником канцелярии уполномоченного органа и направление его работнику канцелярии услугодателя;
13) регистрация и направление договора работником канцелярии уполномоченного органа в Государственную корпорацию;
14) выдача договора работником Государственной корпорации услугополучателю (либо его представителю по доверенности).
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
8. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник Государственной корпорации;
2) работник канцелярии услугодателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя;
4) работник канцелярии уполномоченного органа;
5) ответственный исполнитель уполномоченного органа;
6) руководитель уполномоченного органа;
7) конкурсная комиссия;
8) акимат области.
9. Описание последовательности процедур (действий), структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, отражается в справочнике бизнес – процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему регламенту государственной услуги "Предоставление водных объектов в обособленное или совместное пользование на конкурсной основе".

10. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі Стандарттың 3-тарауына сәйкес жүзеге асырылады.
"Су объектілерін оқшауланған
немесе бірлесіп пайдалануға
конкурстық негізде беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне
1-қосымша
Көрсетілетін қызметті берушілердің мекенжайлары
Көрсетілетін қызметті берушілердің атауы
Заңды мекенжайы
Байланыс телефондары
1
"Орал қаласының ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Батыс Қазақстан облысы, Орал қаласы, Достық-Дружба даңғылы,182/1 үй
8-(711-2)-51-24-38
2
"Ақжайық ауданының кәсіпкерлік бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Батыс Қазақстан облысы, Ақжайық ауданы, Чапаев ауылы, Қазақстан көшесі, 69 үй
8-(711-36)-91-6-80
3
"Бөкей ордасы ауданының ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Батыс Қазақстан облысы, Бөкей ордасы ауданы, Сайқын ауылы, Т.Жароков көшесі, 31 үй
8-(711-40)-21-2-80
4
"Бөрлі ауданының ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Батыс Қазақстан облысы, Бөрлі ауданы, Ақсай қаласы, Советская көшесі, 60/1 үй
8-(711-33)-22-3-22
8-(711-33)-20-0-90
5
"Жаңақала аудандық жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Батыс Қазақстан облысы, Жаңақала ауданы, Жаңақала ауылы, Халықтар Достығы көшесі, №44 үй
8-(711-41)-21-8-92
8-(711-41)-21-8-37
6
"Жәнібек ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Батыс Қазақстан облысы, Жәнібек ауданы, Жәнібек ауылы, А.Иманов көшесі, 79 үй
8-(711-35)-21-5-89
8-(711-35)-22-3-55
7
"Зеленов ауданының ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Батыс Қазақстан облысы, Зеленов ауданы, Переметный ауылы, Мирная көшесі, 3 үй
8-(711-30)-22-2-43
8
"Казталов аудандық ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Батыс Қазақстан облысы, Казталов ауданы, Казталов ауылы, Ж.Жабаева көшесі, 4 үй
8-(711-44)-32-0-66
9
"Қаратөбе ауданының ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Батыс Қазақстан облысы, Қаратөбе ауданы, Қаратөбе ауылы, Ғ.Құрманғалиев көшесі, 19 үй
8-(711-45)-31-1-99
8-(711-45)-31-2-84
8-(711-45)-31-1-09
10
"Сырым аудандық тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Батыс Қазақстан облысы, Сырым ауданы, Жымпиты ауылы, Қазақстан көшесі, 7/1 үй
8-(711-34)-31-3-45
11
"Тасқала ауданының ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Батыс Қазақстан облысы, Тасқала ауданы, Тасқала ауылы, Абай көшесі, 23 үй

10. Порядок обжалования решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) их должностных лиц, по вопросам оказания государственной услуги осуществляется в соответствии с главой 3 Стандарта.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Предоставление водных
объектов в обособленное или
совместное пользование на
конкурсной основе"
Адреса услугодателей
Наименование услугодателя
Юридический адрес
Контактные телефоны
1
Государственное учреждение "Отдел сельского хозяйства города Уральска"
Западно-Казахстанская область, город Уральск, проспект Достык-Дружба, дом 182/1
8-(711-2)-51-24-38
2
Государственное учреждение "Отдел предпринимательства Акжаикского района"
Западно-Казахстанская область, Акжаикский район, село Чапаево, улица Казахстанская дом 69
8-(711-36)-91-6-80
3
Государственное учреждение "Отдел сельского хозяйства Бокейординского района"
Западно-Казахстанская область, Бокейординский район, село Сайхин, улица Т.Жароков, дом 31
8-(711-40)-21-2-80
4
Государственное учреждение "Отдел сельского хозяйства Бурлинского района"
Западно-Казахстанская область, Бурлинский район, город Аксай, улица Советская, дом 60/1
8-(711-33)-22-3-22
8-(711-33)-20-0-90
5
Государственное учреждение "Жангалинский районный отдел земельных отношений"
Западно-Казахстанская область, Жангалинский район, село Жангала, улица Халыктар Достыгы, дом №44
8-(711-41)-21-8-92
8-(711-41)-22-8-37
6
Государственное учреждение "Отдел земельных отношений Жанибекского района"
Западно-Казахстанская область, Жанибекский район, село Жанибек, улица А.Иманова, дом 79
8-(711-35)-21-5-89
8-(711-35)-22-3-55
7
Государственное учреждение "Отдел сельского хозяйства Зеленовского района"
Западно-Казахстанская область, Зеленовский район, село Переметное, улица Мирная, дом 3
8-(711-30)-22-2-43
8
Государственное учреждение "Казталовский районный отдел сельского хозяйства"
Западно-Казахстанская область, Казталовский район, село Казталовка, улица Ж.Жабаева, дом 4
8-(711-44)-32-0-66
9
Государственное учреждение "Отдел сельского хозяйства Каратобинского района"
Западно-Казахстанская область, Каратобинский район, село Каратобе, улица Г.Курмангалиева, дом 19
8-(711-45)-31-1-99
8-(711-45)-31-2-84
8-(711-45)-31-1-09
10
Государственное учреждение "Сырымский районный отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог"
Западно-Казахстанская область, Сырымский район, село Жымпиты, улица Казахстанская, дом 7/1
8-(711-34)-31-3-45
11
Государственное учреждение "Отдел сельского хозяйства Таскалинского района"
Западно-Казахстанская область, Таскалинский район, село Таскала, улица Абая, дом 23

8-(711-39)-21-3-59
8-(711-39)-40-0-31
12
"Теректі ауданының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Батыс Қазақстан облысы, Теректі ауданы, Федоровка ауылы, Юбилейная көшесі, 20 үй
8-(711-32)-23-3-46
13
"Шыңғырлау ауданының ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Батыс Қазақстан облысы, Шыңғырлау ауданы, Шыңғырлау ауылы, Л.Қлышев көшесі, 93 үй
8-(711-37)-34-6-12
8-(711-37)-33-2-54
"Су объектілерін оқшауланған
немесе бірлесіп пайдалануға
конкурстық негізде беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне
2-қосымша
"Су объектілерін оқшауланған немесе бірлесіп пайдалануға
конкурстық негізде беру" мемлекеттік қызметін көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы

8-(711-39)-21-3-59
8-(711-39)-40-0-31
12
Государственное учреждение "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог Теректинского района"
Западно-Казахстанская область, Теректинский район, село Федоровка, улица Юбилейная, дом 20
8-(711-32)-23-3-46
13
Государственное учреждение "Отдел сельского хозяйства Чингирлауского района"
Западно-Казахстанская область, Чингирлауский район, село Шынгырлау, улица Л.Клышева, дом 93
8-(711-37)-34-6-12
8-(711-37)-33-2-54
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Предоставление водных
объектов в обособленное или
совместное пользование на
конкурсной основе"
Справочник бизнес – процессов оказания государственной услуги
"Предоставление водных объектов в обособленное или совместное пользование на конкурсной основе"
Условные обозначения: