"Құқықтық кадастрда жылжымайтын мүлікке құқықтарды жүйелі түрде тіркеу жүргізу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет Министрінің 2015 жылғы 24 ақпандағы № 110 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2016 жылғы 5 қаңтардағы № 1 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 12 ақпанда № 13061 болып тіркелді
«Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 26 шілдедегі Заңының 57-бабының 1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. «Құқықтық кадастрда жылжымайтын мүлікке құқықтарды жүйелі түрде тіркеу жүргізу ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Әділет Министрінің 2015 жылғы 24 ақпандағы № 110 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде (№ 10539 болып тіркелген, «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 15 сәуірде жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
Осы бұйрықпен бекітілген Құқықтық кадастрда жылжымайтын мүлікке құқықтарды жүйелі түрде тіркеу жүргізу ережесінде:
7-тармақ келесі мазмұнда жазылсын:
«7. Жылжымайтын мүлiкке бұрын туындаған құқықтарды (құқықтық ауыртпалықтарды) жүйелi тiркеу құқық иеленушiлердiң өтiнiшi келiп түскен және (немесе) бұрын туындаған құқықтар (құқықтық ауыртпалықтар) туралы шынайы деректер басқа ақпараттық жүйелерден ауыстырылған сәттен бастап бес жұмыс күнi iшiнде жүзеге асырылады.»;
14-тармақ келесі мазмұнда жазылсын:
«14. Бастапқы және кейiнгi объектiлерге бұрын туындаған құқықтарды есептiк тiркеудi жүзеге асыру кезiнде құқық иеленушінің жылжымайтын мүлiк объектiсiне техникалық паспорты ұсынылмайды. Жүйелi тiркеудi жүргiзу кезiнде мемлекеттік тексеруді техникалық жылжымайтын мүлiк объектiсiнiң орналасқан жерi бойынша мемлекеттiк техникалық есепке алу құзыретiне кіретін «Үкімет - азаматтар үшін» Мемлекеттiк корпорациясы өтеусiз жүзеге асырады.».
2. Тіркеу қызметі және заң қызметін ұйымдастыру департаменті заңнамамен белгіленген тәртіппен осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелуін және оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Әділет министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Әділет Министрінің міндетін атқарушы       З.Баймолдина
КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму
министрі
____________А. Исекешев
2016 жылғы «__»_________
«КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
____________Б. Сұлтанов
2016 жылғы «__»_________
«КЕЛІСІЛДІ»                     «КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасының       Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика                Ұлттық экономика
министрі                        министрінің міндетін атқарушысы
____________Е. Досаев           __________М.Құсайынов
2016 жылғы «__»_________        2016 жылғы «__»_________

О внесении изменений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 24 февраля 2015 года № 110 "Об утверждении Правил проведения систематической регистрации прав на недвижимое имущество в правовом кадастре"
Приказ и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 5 января 2016 года № 1. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 февраля 2016 года № 13061
В соответствии с пунктом 1 статьи 57 Закона от 26 июля 2007 года «О государственной регистрации прав на недвижимое имущество» ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 24 февраля 2015 года № 110 «Об утверждении Правил проведения систематической регистрации прав на недвижимое имущество в правовом кадастре» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10539, опубликованный в информационно-правовой системе «Әділет» 15 апреля 2015 года) следующие изменения:
в Правилах проведения систематической регистрации прав на недвижимое имущество в правовом кадастре, утвержденных указанным приказом:
пункт 7 изложить в следующей редакции:
«7. Систематическая регистрация ранее возникших прав (обременении прав) на недвижимое имущество осуществляется в течение пяти рабочих дней с момента поступления заявления правообладателей и (или) перевода действительных данных о ранее возникших прав (обременениях прав) из других информационных систем.».
пункт 14 изложить в следующей редакции:
«14. При осуществлении учетной регистрации ранее возникших прав на первичные и вторичные объекты технический паспорт на объект недвижимости правообладателем не представляется. Государственное техническое обследование при проведении систематической регистрации осуществляется безвозмездно Государственной корпорацией «Правительство для граждан», к компетенции которой отнесен государственный технический учет по месту нахождения объекта недвижимости.».
2. Департаменту регистрационной службы и организации юридических услуг в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа и его официальное опубликование.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего Заместителя Министра юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
И.о. Министра юстиции
Республики Казахстан                       З. Баймолдина
«СОГЛАСОВАНО»
Министр по инвестициям
и развитию Республики Казахстан
___________А. Исекешев
«__» ________2016 года
«СОГЛАСОВАНО»
Министр финансов
Республики Казахстан
________Б. Султанов
«__»________ 2016 года
«СОГЛАСОВАНО»
Министр национальной
экономики Республики Казахстан
___________Е. Досаев
«__»________2016 года
«СОГЛАСОВАНО»
Исполняющий обязанности
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
____________ М. Кусаинов
«__»________2016 года