"Қазақстан Республикасының прокуратура органдарында, ведомстволары мен мекемелерінде лауазымдарға орналасу үшін конкурс пен тағылымдама өткізу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2014 жылғы 4 мамырдағы № 40 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2016 жылғы 25 ақпандағы № 36 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 1 сәуірде № 13567 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2023 жылғы 13 қаңтардағы № 18 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Бас Прокурорының 13.01.2023 № 18 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Құқық қорғау органдары туралы" 2011 жылғы 6 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабының 2-тармағына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының прокуратура органдарында, ведомстволары мен мекемелерінде лауазымдарға орналасу үшін конкурс пен тағылымдама өткізу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2014 жылғы 4 мамырдағы № 40 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9561 тіркелген, "Егемен Қазақстан" газетінде № 141 (27762) 2014 жылғы 23 шілде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
бұйрықтың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының прокуратура органдарында, ведомстволары мен мекемелерінде лауазымдарға орналасу үшін конкурс пен тағылымдама өткізу қағидаларын бекіту туралы";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының прокуратура органдарында, ведомстволары мен мекемелерінде лауазымдарға орналасу үшін конкурс пен тағылымдама өткізу қағидаларына:
3-тармақтың бесінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдары академиясымен (бұдан әрі - Құқық қорғау органдары академиясы) - Құқық қорғау органдары академиясының ректорымен.";
5-тармақтың 10-тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"10) "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы" 2015 жылғы 18 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес азаматтың және оның жұбайының (зайыбының) табыстары мен мүліктері туралы декларацияны тұратын жері бойынша мемлекеттiк кiрiс органына табыс еткенін растайтын құжаттар;";
5-тармақтың 11-тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"11) конкурсқа қатысу үшін құжаттарды өткізу кезінде жарамды, шекті мәннен төмен емес қолданыстағы заңнаманы білуге арналған компьютерлік тестілеудің нәтижелері;";
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 4 мая 2014 года № 40 "Об утверждении Правил проведения конкурса и стажировки для занятия должностей в органах, ведомствах и учреждениях прокуратуры Республики Казахстан"
Приказ Генерального прокурора Республики Казахстан от 25 февраля 2016 года № 36. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 апреля 2016 года № 13567. Утратил силу приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 13 января 2023 года № 18.
Сноска. Утратил силу приказом Генерального Прокурора РК от 13.01.2023 № 18 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2 статьи 7 Закона Республики Казахстан от 6 января 2011 года "О правоохранительной службе", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 4 мая 2014 года № 40 "Об утверждении Правил проведения конкурса и стажировки для занятия должностей в органах, ведомствах и учреждениях прокуратуры Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9561, опубликованный 23 июля 2014 года № 141 (27762) в газете "Казахстанская правда"), следующие изменения:
в заголовок приказа на казахском языке внесено изменение, текст на русском языке не изменяется;
в Правилах проведения конкурса и стажировки для занятия должностей в органах, ведомствах и учреждениях прокуратуры Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
абзац пятый пункта 3 изложить в следующей редакции:
"Академией правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан (далее - Академия правоохранительных органов) - Ректором Академии правоохранительных органов.";
подпункт 10) пункта 5 изложить в следующей редакции:
"10) документов, подтверждающих представление гражданином и его супругой (супругом) в орган государственных доходов по месту жительства декларации о доходах и имуществе в соответствии с Законом Республики Казахстан от 18 ноября 2015 года "О противодействии коррупции";";
подпункт 11) пункта 5 изложить в следующей редакции:
"11) результатов компьютерного тестирования на знание норм действующего законодательства не ниже пороговых значений, действительных на момент подачи документов для участия в конкурсе;";
пункт 13 изложить в следующей редакции:

"13. Бас прокуратурада, ҚСжАЕК-те, Құқық қорғау органдары академиясында, Бас көлік прокуратурасында конкурсты өткізу кезінде хабарландыру Қазақстан Республикасының бүкіл аумағында таратылатын мерзімді баспасөз басылымдарында жарияланады.
Прокуратура органдарының және ҚСжАЕК-тің аумақтық бөлімшелерінде конкурс өткізу туралы хабарландырулар тисті әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағында таратылатын мерзімді басылымдарда жарияланады.
Мерзімді баспасөз басылымдарында ресми жарияланғаннан кейін конкурс өткізу туралы хабарландыру Бас прокуратураның және конкурсты жариялаған прокуратура органының интернет-ресурстарына орналастырылады.
Негізгі қызметкердің бала күтіміне байланысты жалақысы сақталмайтын демалыста болу кезеңіне бос лауазымға орналастыру үшін конкурс өткізілген жағдайда мұндай шарт конкурс өткізу туралы хабарландыруда көрсетіледі.";
көрсетілген ереженің 1-қосымшасы осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Кадр жұмысы департаменті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде ресми жариялауға жолдауды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
4) Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының интернет-ресурсында осы бұйрықты орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықпен Қазақстан Республикасы прокуратура органдарының, ведомстволары мен мекемелерінің барлық қызметкерлері таныстырылсын.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры
А. Дауылбаев
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері министрі
______________ Т. Донақов
"___"_________ 2016 жыл
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2016 жылғы 25 ақпандағы
№ 36 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасының
Прокуратура органдарында,
ведомстволары мен мекемелерінде
лауазымдарға орналасу үшін
конкурс пен тағылымдама
өткізу ережесіне
1-қосымша
Қазақстан Республикасының прокуратура органдарында, ведомстволары мен мекемелерінде конкурстық негізде орналасатын лауазымдардың тізбесі

"13. При проведении конкурса в Генеральной прокуратуре, КПСиСУ, Академии правоохранительных органов, Главной транспортной прокуратуре объявление публикуется в периодических печатных изданиях, распространяемых на всей территории Республики Казахстан.
Объявления о проведении конкурса в территориальных подразделениях органов прокуратуры и КПСиСУ публикуется в периодических изданиях, распространяемых на территории соответствующей административно-территориальной единицы.
После официального опубликования в периодических печатных изданиях объявление о проведении конкурса размещается на интернет–ресурсах Генеральной прокуратуры и органа прокуратуры, объявившего конкурс.
В случае проведения конкурса на занятие вакантной должности на период нахождения в отпуске без сохранения заработной платы по уходу за ребенком основного сотрудника, данное условие указывается в объявлении о проведении конкурса.";
приложение 1 к указанным Правилам изложить в редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту кадровой работы Генеральной прокуратуры Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет";
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Генеральной прокуратуры Республики Казахстан.
3. С настоящим приказом ознакомить всех сотрудников органов, ведомств и учреждений прокуратуры Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
А. Даулбаев
СОГЛАСОВАН
Министр по делам
государственной службы
Республики Казахстан
_______________ Т. Донаков
"____" __________ 2016 года
Приложение
к приказу Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 25 февраля 2016 года № 36
Приложение 1
к Правилам проведения конкурса
и стажировки для занятия
должностей в органах, ведомствах
и учреждениях прокуратуры
Республики Казахстан
Перечень
должностей, замещаемых на конкурсной основе, в органах,
ведомствах и учреждениях прокуратуры Республики Казахстан

1. Бас прокуратура, ҚСжАЕК, Құқық қорғау органдары академиясы қызметкерлерінің лауазымдары
1. Бас прокуратураның департамент бастығы, Бас Прокурордың ерекше тапсырмалар бойынша аға көмекшісі (C-GP-1), Құқық қорғау органдары академиясының Институт директоры, профессоры (С-AGP-1).
2. Бас прокуратураның департамент бастығының орынбасары, Бас прокуратураның дербес басқарманың бастығы (C-GP-2), Құқық қорғау органдары академиясының Институт директорының орынбасары, факультет деканы (С-AGP-2).
3. Бас прокуратураның, ҚСжАЕК басқарма бастығы, Бас Прокурордың аға көмекшісі (C-GP-3), Құқық қорғау органдары академиясының басқарма бастығы, орталық бастығы, кафедра меңгерушісі, аға ғылыми қызметкері, Ғылыми кеңестің хатшысы, ректордың көмекшісі (С-AGP-3).
4. Бас прокуратураның басқарма бастығының орынбасары, Бас прокуратураның, ҚСжАЕК бөлім бастығы, Бас прокурордың кеңесші, көмекшісі (C-GP-4), Құқық қорғау органдары академиясының бөлім бастығы, кезекші бөлімінің бастығы, бас ғылыми қызметкері, доценті (С-AGP-4).
5. Бас прокуратураның басқарма, бөлім, ҚСжАЕК аға прокуроры (C-GP-5), Құқық қорғау органдары академиясының басқарма аға прокуроры, аға оқытушысы, аға ғылыми қызметкері (С-AGP-5).
6. Бас прокуратураның басқарма, бөлім, ҚСжАЕК прокуроры (C-GP-6), Құқық қорғау органдары академиясының басқарма прокуроры, инспекторы, оқытушысы, ғылыми қызметкері (С-AGP-6).
2. Облыстық прокуратура органдары және оларға теңестірілген прокуратуралар, Құқықтық статистика және арнайы есепке алу комитетінің облыстық органдары қызметкерлерінің лауазымдары
1. Облыс прокурорының бірінші орынбасары және оған теңестірілген прокурор, ҚСжАЕК облыстық органының бастығы (C-OGP-2).
2. Облыс прокурорының орынбасары және оған теңестірілген прокурор, ҚСжАЕК облыстық органы бастығының орынбасары (C-OGP-3).
3. Облыс прокуратурасының және оған теңестірілген прокуратураның, ҚСжАЕК облыстық органының басқарма бастығы, облыс прокурорының аға көмекшісі (C-OGP-4).
4. Облыс прокуратурасының және оған теңестірілген прокуратураның, ҚСжАЕК облыстық органының басқарма бастығының орынбасары (C-OGP-5).
5. Облыс прокуратурасының және оған теңестірілген прокуратураның, ҚСжАЕК облыстық органының бөлім бастығы, облыс прокурорының көмекшісі (C-OGP-6).
6. Облыс прокуратурасы және оған теңестірілген прокуратураның, ҚСжАЕК облыстық органы басқармасының, бөлімінің аға прокуроры (C-OGP-7).
7. Облыс прокуратурасы және оған теңестірілген прокуратураның, ҚСжАЕК облыстық органы басқармасының, бөлімінің прокуроры (C-OGP-8).

1. Должности сотрудников
Генеральной прокуратуры, КПСиСУ, Академии
правоохранительных органов
1. Начальник департамента Генеральной прокуратуры, старший помощник Генерального Прокурора по особым поручениям (C-GP-1), Директор Института, профессор Академии правоохранительных органов (С-AGP-1).
2. Заместитель начальника департамента Генеральной прокуратуры, начальник самостоятельного управления Генеральной прокуратуры (C-GP-2), заместитель директора Института, декан факультета Академии правоохранительных органов, (С-AGP-2).
3. Начальник управления Генеральной прокуратуры, КПСиСУ, старший помощник Генерального Прокурора (C-GP-3), начальник управления, начальник центра, заведующий кафедрой, главный научный сотрудник, секретарь Ученого совета, помощник ректора Академии правоохранительных органов (С-AGP-3).
4. Заместитель начальника управления, начальник отдела Генеральной прокуратуры, КПСиСУ, советник, помощник Генерального Прокурора (C-GP-4), начальник отдела, начальник дежурной части, ведущий научный сотрудник, доцент Академии правоохранительных органов (С-AGP-4).
5. Старший прокурор управления, отдела Генеральной прокуратуры, КПСиСУ (C-GP-5), старший прокурор управления, старший преподаватель, старший научный сотрудник Академии правоохранительных органов (С-AGP-5).
6. Прокурор управления, отдела Генеральной прокуратуры, КПСиСУ (C-GP-6), прокурор управления, инспектор, преподаватель, научный сотрудник Академии правоохранительных органов (С-AGP-6).
2. Должности сотрудников областных органов прокуратуры и
приравненных к ним прокуратур, областных органов Комитета по
правовой статистике и специальным учетам
1. Первый заместитель прокурора области и приравненный к нему прокурор, начальник областного органа КПСиСУ (C-OGP-2).
2. Заместитель прокурора области и приравненный к нему прокурор, заместитель начальника областного органа КПСиСУ (C-OGP-3).
3. Начальник управления прокуратуры области и приравненной к ней прокуратуры, областного органа КПСиСУ, старший помощник прокурора области (C-OGP-4).
4. Заместитель начальника управления прокуратуры области и приравненной к ней прокуратуры, областного органа КПСиСУ (C-OGP-5).
5. Начальник отдела прокуратуры области и приравненной к ней прокуратуры, областного органа КПСиСУ, помощник прокурора области (C-OGP-6).
6. Старший прокурор управления, отдела прокуратуры области и приравненной к ней прокуратуры, областного органа КПСиСУ (C-OGP-7).
7. Прокурор управления, отдела прокуратуры области и приравненной к ней прокуратуры, областного органа КПСиСУ (C-OGP-8).

3. Аудан прокуратурасының органдары және оларға теңестірілген прокуратуралар қызметкерлерінің лауазымдары
1. Аудан прокуроры және оған теңестірілген прокурор (C-RGP-1).
2. Аудан прокурорының орынбасары және оған теңестірілген прокурор (C-RGP-2).
3. Аудан прокуратурасының және оған теңестірілген прокуратуралардың бөлім бастығы (C-RGP-3).
4. Аудандық прокуратураның және оған теңестірілген прокуратураның аға прокуроры (C-RGP-4).
5. Аудандық прокуратураның және оған теңестірілген прокуратураның прокуроры (C-RGP-5).

3. Должности сотрудников районных органов прокуратуры
и приравненных к ним прокуратур
1. Прокурор района и приравненный к нему прокурор (C-RGP-1).
2. Заместитель прокурора района и приравненного к нему прокурора (C-RGP-2).
3. Начальник отдела прокуратуры района и приравненной к ней прокуратуры (C-RGP-3).
4. Старший прокурор районной прокуратуры и приравненной к ней прокуратуры (C-RGP-4).
5. Прокурор районной прокуратуры и приравненной к ней прокуратуры (C-RGP-5).