"Мемлекеттік органдарды қызметтік және кезекші автомобильдермен, телефон байланысымен, кеңсе жиһазымен және мемлекеттік органдардың аппаратын орналастыру үшін алаңдармен қамтамасыз етудің заттай нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 17 наурыздағы № 179 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2016 жылғы 10 наурыздағы № 113 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 8 сәуірде № 13579 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:

О внесении изменений и дополнения в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 17 марта 2015 года № 179 "Об утверждении натуральных норм обеспечения государственных органов служебными и дежурными автомобилями, телефонной связью, офисной мебелью и площадями для размещения аппарата государственных органов"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 10 марта 2016 года № 113. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 апреля 2016 года № 13579
ПРИКАЗЫВАЮ:

«****** Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасы үшін саны 3 бірлік, хаттамалық іс-шараларды дайындауға байланысты қызмет ерекшелігін ескере отырып, Қазақстан Республикасының Парламенті палаталарының аппараттары үшін саны 7 бірлік кезекші автомобильдермен қамтамасыз етудің заттай нормасы белгіленсін
**************осы заттай нормасы Қазақстан Республикасының Президентi жанындағы «Қоғамдық келісім» республикалық мемлекеттiк мекемесiне және «Адам құқықтары жөнiндегi ұлттық орталық» және «Жоғарғы Сот Кеңесі апаратының» мемлекеттік мекемелеріне де қолданылады.»;
көрсетілген бұйрыққа «Мемлекеттік органдарды кеңсе жиһазымен қамтамасыз етудің заттай нормалары» деген 3-қосымшада:
ескертпе ** мынадай редакцияда жазылсын:
«** заттай нормалар, сондай-ақ:
Жоғары Сот алқасының төрағасына, Жоғары Сот Кеңесінің төрағасына, Жоғарғы Соттың судьяларына, Конституциялық Кеңестің, Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің мүшелеріне, Орталық сайлау комиссиясының хатшысы мен мүшелеріне, Жоғары Сот Кеңесінің (лауазымы бойынша Кеңес мүшелерін қоспағанда) аппаратына, Конституциялық кеңес аппаратының, Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің, Жоғарғы Сотының, Жоғары Сот Кеңесінің, Бас прокуратураның, Президенттің Іс басқармасының басшыларына қолданылады;»;
көрсетілген бұйрыққа «Мемлекеттік органдардың аппаратын орналастыру үшін алаңдармен қамтамасыз етудің заттай нормалары» деген 4-қосымшада:
ескертпе * және ** мынадай редакцияда жазылсын:
«*заттай нормалар, сондай-ақ:
адам құқықтары жөніндегі уәкілетті органға, Жоғары Сот Кеңесінің төрағасына қолданылады;
** заттай нормалар сондай-ақ:
Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесінің, Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің мүшелеріне, Жоғарғы Соттың судьяларына, Орталық сайлау комиссиясының хатшысы мен мүшелеріне, Жоғары Сот Кеңесінің (лауазымы бойынша Кеңес мүшелерін қоспағанда) аппаратына, Конституциялық кеңес аппаратының, Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің, Жоғарғы Сотының, Жоғары Сот Кеңесінің, Бас прокуратураның, Президенттің Іс басқармасының басшыларына қолданылады;».
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Бюджет заңнамасы департаменті (З.А. Ерназарова) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның мерзімді баспасөз басылымдарында және «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберілуін;

«****** установить натуральную норму обеспечения дежурными автомобилями для Управления делами Президента Республики Казахстан в количестве 3 единиц, для аппаратов палат Парламента Республики Казахстан в количестве по 7 единиц, учитывая специфику деятельности, связанную с подготовкой протокольных мероприятий
************** данная натуральная норма также распространяется на республиканское государственное учреждение «Қоғамдық келісім» при Президенте Республики Казахстан» и государственные учреждения «Национальный центр по правам человека», «Аппарат Высшего Судебного Совета Республики Казахстан».»;
в приложении 3 к указанному приказу «Натуральные нормы обеспечения государственных органов офисной мебелью»:
примечание ** изложить в следующей редакции:
«** натуральные нормы распространяются также на:
Председателя коллегии Верховного Суда, Председателя Высшего Судебного Совета, судей Верховного Суда, членов Конституционного Совета, Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета, Секретаря и членов Центральной избирательной комиссии, Аппарата Высшего Судебного Совета (за исключением Членов совета по должности), руководителей аппарата Конституционного Совета, Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета, Верховного Суда, Высшего Судебного Совета, Генеральной прокуратуры, Управления Делами Президента;»;
в приложении 4 к указанному приказу «Натуральные нормы обеспечения площадями для размещения аппарата государственных органов»:
примечания * и ** изложить в следующей редакции:
« *натуральные нормы распространяются также на:
уполномоченного органа по правам человека, Председателя Высшего Судебного Совета;
** натуральные нормы распространяются также на:
членов Конституционного Совета Республики Казахстан, Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета, судей Верховного Суда, секретаря и членов Центральной избирательной комиссии, Аппарата Высшего Судебного Совета (за исключением Членов совета по должности), руководителей аппарата Конституционного Совета, Верховного Суда, Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета, Высшего Судебного Совета, Генеральной прокуратуры, Управления делами Президента;».
2. Департаменту бюджетного законодательства Министерства финансов Республики Казахстан (Ерназарова З.А.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе «Әділет»;

3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінен алынған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде «Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Республикалық құқықтық ақпарат орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы Республикалық мемлекеттік кәсіпорнына Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерінің эталондық бақылау банкiнде орналастыру үшін жіберілуін;
4) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық, әрекеті 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап туындаған қатынастарға қолданылатын 14-жолды қоспағанда, алғаш ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі                       Б. Сұлтанов

3) в течение пяти рабочих дней со дня получения настоящего приказа от Министерства юстиции Республики Казахстан направление в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Республиканский центр правовой информации» Министерства юстиции Республики Казахстан для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, за исключением строки 14, действие которой распространяется на отношения, возникшие с 1 января 2016 года.
Министр финансов
Республики Казахстан                       Б. Султанов