Екінші деңгейдегі банктерде, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктерінің филиалдарында сақталуға тиіс негізгі құжаттар тізбесін және олардың сақталу мерзімдерін белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 29 ақпандағы № 66 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 17 мамырда № 13710 болып тіркелді.
Ескерту. Қаулының тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 24.02.2021 № 43 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы"
1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес қоса беріліп отырған Екінші деңгейдегі банктерде, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктерінің филиалдарында сақталуға тиіс негізгі құжаттар тізбесі және олардың сақталу мерзімдері белгіленсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 24.02.2021 № 43 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Қазақстан Республикасының мынадай нормативтік құқықтық актілерінің күші жойылды деп танылсын:
1) Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Екінші деңгейдегі банктерде сақталуға жататын құжаттардың тізбесін, оларды сақтау мерзімін белгілеу туралы" 2005 жылғы 27 тамыздағы № 320 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3841 тіркелген);
2) Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Екінші деңгейдегі банктерде сақталуға жататын құжаттардың тізбесін, оларды сақтау мерзімін белгілеу туралы" 2005 жылғы 27 тамыздағы № 320 қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" 2007 жылғы 16 шілдедегі № 208 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4931 тіркелген).
3. Қаржы нарығының әдіснамасы департаменті (Әбдірахманов Н.А.) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Заң департаментімен (Сәрсенова Н.В.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;

Об установлении Перечня основных документов, подлежащих хранению, и сроков их хранения в банках второго уровня, филиалах банков-нерезидентов Республики Казахстан
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 февраля 2016 года № 66. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 мая 2016 года № 13710.
Сноска. Заголовок - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 24.02.2021 № 43 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан" Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить прилагаемый Перечень основных документов, подлежащих хранению, и сроки их хранения в банках второго уровня, филиалах банков-нерезидентов Республики Казахстан согласно приложению к настоящему постановлению.
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 24.02.2021 № 43 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Признать утратившими силу следующие нормативные правовые акты Республики Казахстан:
1) постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 августа 2005 года № 320 "Об установлении перечня документов, подлежащих хранению, сроках их хранения в банках второго уровня" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3841);
2) постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 16 июля 2007 года № 208 "О внесении изменений и дополнения в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 августа 2005 года № 320 "Об установлении перечня документов, подлежащих хранению, сроках их хранения в банках второго уровня" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4931).
3. Департаменту методологии финансового рынка (Абдрахманов Н.А.) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) совместно с Юридическим департаментом (Сарсенова Н.В.) государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;

2) осы қаулыны "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына:
Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгенінен кейін күнтізбелік он күн ішінде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға;
Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін оны Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі алған күннен бастап күнтізбелік бес жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тізіліміне, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізуге жіберуді;
3) осы қаулы ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Қаржылық қызметтерді тұтынушылардың құқықтарын қорғау және сыртқы коммуникациялар басқармасы (Терентьев А.Л.) осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспасөз басылымдарында ресми жариялауға жіберуді қамтамасыз етсін.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары О.А. Смоляковқа жүктелсін.
6. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ұлттық Банк Төрағасы Д. Ақышев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Мәдениет және спорт министрлігі
___________А. Мұхамедиұлы
2016 жылғы 15 сәуір
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 66 қаулысына
қосымша
Екінші деңгейдегі банктерде, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктерінің филиалдарында сақталуға тиіс негізгі құжаттар тізбесі және олардың сақталу мерзімдері
Ескерту. Тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 24.02.2021 № 43 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Ескерту. Қосымшаға өзгеріс енгізілді – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 27.08.2018 № 195 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 30.03.2020 № 28 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
Тармақ нөмірі
Құжат түрі (оның ішінде электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған электрондық құжаттар)
Сақтау мерзімі
Ескерту
бас банкте
филиалдарда, өкілдіктерде
1
2
3
4
5
1. Басқару жүйесін ұйымдастыру
1. Басқару қызметі
1
Банк акционерлері жалпы жиналыстарының хаттамалары, стенограммалары (аудиовизуалды жазбалар), шешімдері, оларға қоса берілетін құжаттар (анықтамалар, қорытындылар, баяндамалар, ақпарат, баянжазбалар, мәліметтер, үзінді-көшірмелер, дауыс беру бюллетендері және басқа құжаттар)
Тұрақты
Қажет болғанға дейін
Мәлімет үшін жіберілгендер – қажет болғанға дейін. Дауыс беру бюллетендері – банктің қызметі тоқтатылғанға дейін
2
Банктің атқарушы органының хаттамалары, стенограммалары (аудиовизуалды жазбалар), қаулылары, оларға қоса берілетін құжаттар (анықтамалар, қорытындылар, баяндамалар, ақпарат, баянжазбалар, мәліметтер, үзінді-көшірмелер, дауыс беру бюллетендері және басқа құжаттар)
Тұрақты
Қажет болғанға дейін
Мәлімет үшін жіберілгендер – қажет болғанға дейін. Дауыс беру бюллетендері – банктің қызметі тоқтатылғанға дейін
3
Банктің директорлар кеңесінің хаттамалары, стенограммалары (аудиовизуалды жазбалар), оларға қоса берілетін құжаттар (анықтамалар, қорытындылар, баяндамалар, ақпарат, баянжазбалар, мәліметтер, үзінді-көшірмелер, дауыс беру бюллетендері және басқа құжаттар)
Тұрақты
Қажет болғанға дейін
Мәлімет үшін жіберілгендер – қажет болғанға дейін. Дауыс беру бюллетендері – банктің қызметі тоқтатылғанға дейін
4
Банк әзірлеген қағидалар, ережелер, нұсқаулықтар, әдістемелік нұсқаулар, ұсынымдар
Тұрақты
Жаңасына ауыстырылғанға дейін
5
Сапа менеджментінің стандарттары
5 жыл СТК
-
6
Қағидаларды, ережелерді, нұсқаулықтарды, әдістемелік нұсқауларды, ұсынымдарды және сапа менеджментінің стандарттарын қолдану жөнінде хат алмасу
5 жыл СТК
-
7
Мемлекеттік органдарға енгізілген бастамалық ұсыныстар, оларды әзірлеу жөніндегі құжаттар (баянжазбалар, қорытындылар, анықтамалар және басқа құжаттар)
Тұрақты
-
8
Банк басшыларының бұйрықтары, өкімдері және олар бойынша құжаттар (анықтамалар, мәліметтер, ақпарат, баянжазбалар, және басқа құжаттар):

2) направление настоящего постановления в республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан":
на официальное опубликование в информационно-правовой системе "Әділет" в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
для включения в Государственный реестр нормативных правовых актов Республики Казахстан, Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан в течение пяти рабочих дней со дня его получения Национальным Банком Республики Казахстан после государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
3) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе Национального Банка Республики Казахстан после его официального опубликования.
4. Управлению по защите прав потребителей финансовых услуг и внешних коммуникаций (Терентьев А.Л.) обеспечить направление настоящего постановления на официальное опубликование в средствах массовой информации в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Смолякова А.О.
6. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель
Национального Банка
Д. Акишев
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство культуры и спорта
Республики Казахстан
____________ А. Мухамедиулы
15 апреля 2016 года
Приложение
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 66
Перечень основных документов, подлежащих хранению, и сроки их хранения в банках второго уровня, филиалах банков-нерезидентов Республики Казахстан
Сноска. Заголовок - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 24.02.2021 № 43 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Номер пункта
Вид документа (в том числе электронные документы, удостоверенные электронной цифровой подписью)
Срок хранения
Примечание
в головном банке
в филиалах, представительствах
1
2
3
4
5
1. Организация системы управления
1.1. Распорядительная деятельность
1
Протоколы, стенограммы (аудиовизуальные записи) заседаний, решения общих собраний акционеров банка и документы к ним (справки, заключения, доклады, информации, докладные записки, сводки, выписки, бюллетени голосования и другие документы)
Постоянно
До минования надобности
Направленные для сведения - до минования надобности. Бюллетени голосования - до прекращения деятельности банка
2
Протоколы, стенограммы (аудиовизуальные записи) заседаний, постановления исполнительного органа банка, документы к ним (справки, заключения, доклады, информации, докладные записки, сводки, выписки, бюллетени голосования и другие документы)
Постоянно
До минования надобности
Направленные для сведения - до минования надобности. Бюллетени голосования - до прекращения деятельности банка
3
Протоколы, стенограммы (аудиовизуальные записи) заседаний совета директоров банка, документы к ним (справки, заключения, доклады, информации, докладные записки, сводки, выписки, бюллетени голосования и другие документы)
Постоянно
До минования надобности
Направленные для сведения - до минования надобности. Бюллетени голосования - до прекращения деятельности банка
4
Правила, положения, инструкции, методические указания, рекомендации, разработанные банком
Постоянно
До замены новыми
5
Стандарты менеджмента и качества
5 лет ЭПК
-
6
Переписка по применению правил, положений, инструкций, методических указаний, рекомендаций и стандартов менеджмента качества
5 лет ЭПК
-
7
Инициативные предложения, внесенные в государственные органы, документы (докладные записки, заключения, справки и другие документы) по их разработке
Постоянно
-
8
Приказы, распоряжения руководителей банка и документы к ним (справки, сводки, информации, докладные записки и другие документы):

1) негізгі қызмет бойынша (нормативтік құқықтық бұйрықтарды қоспағанда);
Тұрақты
Тұрақты
Мәлімет үшін жіберілгендер – қажет болғанға дейін
2) жеке құрам бойынша (қызметкерлердің еңбек қызметін растайтын), аттестаттау, біліктілігін арттыру, атақ (шен) беру, тегін өзгерту, көтермелеу, марапаттау, еңбекақы төлеу, сыйлықақы төлеу, төлемдер, жәрдемақылар, еңбек жағдайлары ауыр, зиянды (аса зиянды) және қауіпті (аса қауіпті) қызметкерлер демалыстарының барлық түрі, жыл сайынғы еңбек демалыстары, әлеуметтік демалыстар, шетелдік ұзақ іссапарлар, еңбек жағдайлары ауыр, зиянды (аса зиянды) және қауіпті (аса қауіпті) қызметкерлердің іссапарлары бойынша;
75 жыл СТК
75 жыл СТК
3) ұйымдық-өкiмдiк және әкiмшілiк-шаруашылық мәселелері бойынша;
5 жыл
5 жыл
4) республика ішіндегі және шетелге қысқамерзімді іссапарлар бойынша
5 жыл СТК
5 жыл СТК
9
Банк басшысы бұйрықтарының, өкімдерінің жобалары, банк басшысының бұйрықтарына негіздемелер
1 жыл
1 жыл
10
Банк басшылары бұйрықтарының, өкімдерінің орындалуы туралы құжаттар (анықтамалар, баяндамалар, есептер, хат алмасу және басқа құжаттар)
5 жыл СТК
5 жыл СТК
11
Банк қызметінің мәселелері бойынша мемлекеттік органдарымен және жергілікті өзін-өзі басқару органдарымен хат алмасу
5 жыл СК
5 жыл СК
12
Қызметтің негізгі (салалық, бейінді) бағыттары бойынша қаржы және басқа ұйымдармен хат алмасу
5 жыл СК
5 жыл СК
13
Банктің үшінші тұлғалармен өзара қарым-қатынастар жасау кезінде және соттарда мүддесін білдіруге берілген сенімхаттар
3 жыл*
3 жыл*
*Сенімхат мерзімі аяқталғаннан кейін
14
Банк қызметкерлері және шетелдік консультанттар үшін консулдық құжаттарды ресімдеу жөніндегі құжаттар (өтінімдер, анықтамалар, банк өкімдері)
10 жыл
10 жыл
1.2. Бақылау
15
Банктің, оның құрылымдық бөлімшелерінің қызметіне уәкілетті мемлекеттік органдар, аудиторлық ұйымдар және ішкі аудит жүргізетін ревизиялардың және тексерулердің құжаттары (баяндамалар, баянжазбалар, анықтамалар, актілер, қорытындылар, есептер, қарсылықтар, хат алмасу)
Тұрақты
Тұрақты
16
Тексерулердің, ревизиялардың қорытындылары бойынша ұсыныстарды орындау туралы құжаттар (баянжазбалар, есептер, анықтамалар, хат алмасу)
5 жыл СТК
5 жыл СТК
17
Банк жүргізетін ревизиялардың, тексерулердің құжаттары (актілер, анықтамалар, хат алмасу)
5 жыл СК
5 жыл СК
18
Қызметтік тексерулер бойынша құжаттар (актілер, анықтамалар, хат алмасу)
5 жыл СК
5 жыл СК
19
Құжаттар (қуыным өтініштер, сенімхаттар, актілер, өтінімхаттар, шағымдар, (аппеляциялық және қадағалау), хаттамалар және басқа құжаттар
5 жыл*
5 жыл*
*Шешім шығарылғаннан кейін
20
Жеке және заңды тұлғалардың өтініштері, оларды орындау жөніндегі:
1) шығармашылық сипаттағы ұсыныстар, елеулі кемшіліктер, сыбайлас жемқорлық және қызмет бабын теріс пайдалану фактілері туралы мәліметтер бар;
Тұрақты
Тұрақты

1) по основной деятельности (за исключением нормативных правовых приказов);
Постоянно
Постоянно
Направленные для сведения - до минования надобности
2) по личному составу (подтверждающие трудовую деятельность работников), по аттестации, повышению квалификации, присвоению званий (чинов), изменению фамилий, поощрению, награждению, оплате труда, премированию, выплатам, пособиям, отпускам работников с тяжелыми, вредными (особо вредными) и опасными (особо опасными) условиями труда, ежегодным трудовым отпускам, социальным отпускам, длительным зарубежным командировкам, командировкам работников с тяжелыми, вредными (особо вредными) и опасными (особо опасными) условиями труда;
75 лет ЭПК
75 лет ЭПК
3) по организационно-распорядительным и административно-хозяйственным вопросам;
5 лет
5 лет
4) по краткосрочным внутриреспубликанским и зарубежным командировкам
5 лет ЭПК
5 лет ЭПК
9
Проекты приказов, распоряжений руководителя банка, основания к приказам руководителя банка
1 год
1 год
10
Документы (справки, доклады, отчеты, переписка и другие документы) о выполнении приказов, распоряжений руководителей банка
5 лет ЭПК
5 лет ЭПК
11
Переписка с государственными органами и органами местного самоуправления по вопросам деятельности банка
5 лет ЭК
5 лет ЭК
12
Переписка с финансовыми и другими организациями по основным (отраслевым, профильным) направлениям деятельности
5 лет ЭК
5 лет ЭК
13
Доверенности на представление интересов банка во взаимоотношениях с третьими лицами и в судах
3 года*
3 года*
*После истечения срока доверенности
14
Документы по оформлению консульских документов для работников банка и зарубежных консультантов (заявки, справки, распоряжения банка)
10 лет
10 лет
1.2. Контроль
15
Документы ревизий и проверок деятельности банка, его структурных подразделений, проводимых уполномоченными государственными органами, аудиторскими организациями и внутренним аудитом (доклады, докладные записки, справки, акты, заключения, отчеты, возражения, переписка)
Постоянно
Постоянно
16
Документы о выполнении предложений по результатам проверок, ревизий (докладные записки, отчеты, справки, переписка)
5 лет ЭПК
5 лет ЭПК
17
Документы ревизий, проверок, проводимых банком (акты, справки, переписка)
5 лет ЭК
5 лет ЭК
18
Документы по служебным расследованиям (акты, справки, переписка)
5 лет ЭК
5 лет ЭК
19
Документы (исковые заявления, доверенности, акты, ходатайства, жалобы (апелляционные и надзорные), протоколы и другие документы)
5 лет*
5 лет*
*После вынесения решения
20
Обращения физических и юридических лиц, документы (справки, сведения, переписка и другие документы) по исполнению: 1) содержащие предложения творческого характера, сведения о серьезных недостатках, фактах коррупции и злоупотреблениях;
Постоянно
Постоянно

2) жеке сипаттағы;
5 жыл СТК*
5 жыл СТК*
*Бірнеше мәрте өтініш берген жағдайда – соңғы қарағаннан кейін 5 жыл
3) жедел сипаттағы құжаттар (анықтамалар, мәліметтер, хат алмасу және басқа құжаттар)
5 жыл
5 жыл
21
Жүргізілген ревизияларды (тексерулерді) есепке алу және жүзеге асырылған ревизиялар (тексерулер) қорытындылары бойынша қабылданған шешімдердің орындалуын бақылау журналдары
5 жыл
5 жыл
22
Банк басшылығының жеке тұлғаларды және заңды тұлғалардың өкілдерін қабылдау кестелері
3 жыл
3 жыл
Жаңасына ауыстырылғаннан кейін

2) личного характера;
5 лет ЭПК*
5 лет ЭПК*
*В случае неоднократного обращения – 5 лет после последнего рассмотрения
3) оперативного характера
5 лет
5 лет
21
Журналы учета проведенных ревизий (проверок) и контроля за исполнением решений, принятых по результатам осуществленных ревизий (проверок)
5 лет
5 лет
22
Графики приема физических лиц и представителей юридических лиц руководством банка
3 года
3 года
После замены новыми

1.3. Басқарудың ұйымдастырушылық негіздері
23
Заң істері:
1) банктердің, банк холдингтерінің ірі қатысушыларының;
Тұрақты
Жаңасына ауысты-рылғанға дейін
*Шот жабылғаннан кейін
2) банк клиенттерінің
5 жыл СК*
5 жыл СК*
24
Банктің немесе банк холдингінің ірі қатысушысы, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және сақтандыру холдингінің ірі қатысушысы мәртебесін алуға қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органның келісімі
Тұрақты
-
25
Банктің құрылтай құжаттары (құрылтай шарты, жарғысы, оған толықтырулар мен өзгерістер)
Тұрақты
Жаңасына ауысты-рылғанға дейін
26
Банкке берілген лицензиялар
Лицензия-дан айырғанға дейін
-
27
Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органмен банктің еншілес ұйымдарын құруға немесе сатып алуға рұқсат беру (беруден бас тарту, кері қайтарып алу) мәселелері бойынша хат алмасу
Тұрақты
Банктің еншілес ұйымдарының қызметі тоқтатылғанға дейін
28
Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органмен банктің басшы қызметкерлерін тағайындауға (сайлауға) келісім беру (беруден бас тарту, кері қайтарып алу) мәселелері бойынша хат алмасу
Тұрақты
-
29
Банктің тұрақты жұмыс істейтін комиссиялары туралы ереже
Тұрақты
Жаңасына ауыстырыл-ғанға дейін
30
Банктің акционерлері туралы мәліметтер, банк акционерлерінің тізілімі және оларға өзгерістер, акционерлердің тізілімінен тіркеушінің үзінді-көшірмелері
Тұрақты
Тұрақты
31
Үлестес тұлғалардың, дивидендтер алуға құқығы бар тұлғалардың тізімдері
Тұрақты
Тұрақты
32
Банкпен ерекше қатынастармен байланысты тұлғалардың банкпен мәміле жасауға өтінімдері
5 жыл СК*
5 жыл СК*
*Шарт бойынша барлық міндеттемелер орындалғаннан және шарттың қолданылу мерзімі аяқталғаннан кейін
33
Банктермен ерекше қатынастармен байланысты тұлғалармен мәмілелер туралы ақпарат
5 жыл СК*
5 жыл СК*
*Шарт бойынша барлық міндеттемелер орындалғаннан және шарттың қолданылу мерзімі аяқталғаннан кейін
34
Акцияларға меншік құқығын растайтын құжаттардың түпнұсқалары және банктердің жарғылық капиталын қалыпастыру туралы мәліметтер
5 жыл*
5 жыл*
*Салық органдарының ревизияны аяқтауы шартымен акцияларға меншік құқығы өткеннен кейін
35
Банктің аудитін жүзеге асыруға арналған шарттар
5 жыл*
5 жыл*
*Шарттың қолданылу мерзімі аяқталғаннан кейін
36
Банктің, оның құрылымдық бөлімшелерін қайта ұйымдастыру, атауын өзгерту туралы құжаттар (есептер, актілер, хат алмасу, баянжазбалар, қорытындылар және басқа құжаттар)
Тұрақты
Тұрақты
37
Банктердің және олардың құрылымдық бөлімшелерінің басшы қызметкерлері жөніндегі құжаттары (анықтамалар, актілер, хат алмасу)
10 жыл СК
10 жыл СК
38
Банктің алқалы, консультативтік-кеңесші, бақылау, ғылыми, сараптау, әдістемелік органдары туралы ережелер
Тұрақты
Тұрақты
39
Банктің құрылымдық бөлімшелері туралы ережелер
Тұрақты*
Тұрақты*
*Жаңасына ауыстырылғаннан кейін
40
Қарыз шарттарын тіркеу кітаптары
Тұрақты
Тұрақты
41
Банктің штат кестесі, штат кестелеріне өзгерістер
Тұрақты
Тұрақты
42
Штаттық орналастыру (қызметкерлердің штаттық-тізімдік құрамы)
75 жыл
75 жыл
43
Штат кестелерінің жобалары, оларды әзірлеу жөніндегі құжаттар (анықтамалар, қорытындылар, баянжазбалар)
5 жыл
3 жыл
44
Мыналар ауысқан кездегі қабылдау-өткізу актілері және оларға қосымшалар:

1.3. Организационные основы управления
23
Юридические дела:
1) крупных участников банков, банковских холдингов;
Постоянно
До замены новыми
*После закрытия счета
2) клиентов банков
5 лет ЭК*
5 лет ЭК*
24
Согласие уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций на приобретение статуса крупного участника банка или банковского холдинга, крупного участника страховой (перестраховочной) организации и страхового холдинга
Постоянно
-
25
Учредительные документы банка (учредительный договор, устав, дополнения и изменения к ним)
Постоянно
До замены новыми
26
Лицензии, выданные банку
До лишения лицензии
-
27
Переписка с уполномоченным органом по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций по вопросам выдачи (отказа в выдаче, отзыва) разрешения на создание или приобретение дочерних организаций банка
Постоянно
До прекращения деятельности дочерних организаций банка
28
Переписка с уполномоченным органом по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций по вопросам выдачи (отказа в выдаче, отзыва) согласия на назначение (избрание) руководящих работников банка
Постоянно
-
29
Положения о постоянно действующих комиссиях банка
Постоянно
До замены новыми
30
Сведения об акционерах, реестр акционеров банка и изменения к нему, выписки регистратора из реестра акционеров
Постоянно
Постоянно
31
Списки аффилиированных лиц, лиц, имеющих право на получение дивидендов
Постоянно
Постоянно
32
Заявки лиц, связанных с банком особыми отношениями, на совершение сделок с банком
5 лет ЭК*
5 лет ЭК*
*После выполнения всех обязательств по договору и истечения срока его действия
33
Информация о сделках с лицами, связанными с банком особыми отношениями
5 лет ЭК*
5 лет ЭК*
*После выполнения всех обязательств по договору и истечения срока его действия
34
Оригиналы документов, подтверждающих собственность на акции, и сведения о формировании уставного капитала банков
5 лет*
5 лет*
*После перехода права собственности на акции при условии завершения ревизии налоговыми органами
35
Договоры на осуществление аудита банка
5 лет*
5 лет*
*После истечения срока действия договора
36
Документы о реорганизации, переименовании банка, его структурных подразделений (отчеты, акты, переписка, докладные записки, заключения и другие документы)
Постоянно
Постоянно
37
Документы банков и их структурных подразделений по руководящим работникам (справки, акты, переписка)
10 лет ЭК
10 лет ЭК
38
Положения о коллегиальных, консультативно-совещательных, исполнительных, контрольных, научных, экспертных, методических органах банка
Постоянно
Постоянно
39
Положения о структурных подразделениях банка
Постоянно*
Постоянно*
*После замены новыми
40
Книги регистрации договоров займов
Постоянно
Постоянно
41
Штатные расписания банка, изменения к штатным расписаниям
Постоянно
Постоянно
42
Штатная расстановка (штатно-списочный состав работников)
75 лет
75 лет
43
Проекты штатных расписаний, документы по их разработке (справки, заключения, докладные записки)
5 лет
3 года
44
Приемо-сдаточные акты и приложения к ним при смене:

1) банктің басшы қызметкерлері;
Тұрақты
Тұрақты
2) материалдық жауапты тұлғалар;
5 жыл
5 жыл
45
Банк акционерлерінің жалпы жылдық жиналысына қатысуға құқығы бар тұлғалардың тізімдері
Тұрақты
Тұрақты
46
Лауазымдар номенклатурасы
Тұрақты
Қажет болғанға дейін
47
Лауазымдық нұсқаулықтар
3 жыл*
3 жыл*
*Жаңасына ауыстырылғаннан кейін
48
Интернет-ресурсты әзірлеу және қолдау бойынша құжаттар (ұйымның міндеттері, функциялары, құрылымы туралы мәліметтер, хат алмасу)
5 жыл СТК
-
49
Іссапарлар туралы құжаттар (бағдарламалар, жоспарлар-тапсырмалар, хат алмасулар, баяндамалар, анықтамалар, есептер):
1) республика ішіндегі;
5 жыл
5 жыл
2) шет елге
5 жыл СК
5 жыл
50
Банктердің еншілес ұйымдарының құрылтай құжаттары (жарғы, құрылтай шарты, оларға толықтырулар мен өзгерістер)
5 жыл*
5 жыл*
*Жаңасына ауыстырылғаннан кейін
51
Банктің акционерлерімен акционерлердің жалпы жиналыстарын өткізу мәселелері жөніндегі хат алмасу
5 жыл
5 жыл
52
Дивидендтер есептеу жөніндегі құжаттар (есептер, анықтамалар, қорытындылар)
5 жыл*
5 жыл*
*Салық органдарының ревизияларды аяқтауы шартымен
53
Банктің акционерлерінен акцияларды сатып алу бойынша құжаттар (қорытындылар, анықтамалар, хат алмасу)
5 жыл*
5 жыл*
*Салық органдарының ревизияларды аяқтауы шартымен
54
Банктің еншілес ұйымдарымен және құрылымдық бөлімшелерімен олардың негізгі қызметінің мәселелері жөнінде хат алмасу
5 жыл
5 жыл
55
Заңды және жеке тұлғалардың берешегі туралы құжаттар (есепке алу кітабы, есеп айырысулар және басқа құжаттар)
5 жыл*
5 жыл*
*Берешекті өтегеннен кейін
56
Банктің тіркеушісімен банк акцияларын есепке алу мәселелері жөнінде хат алмасу
5 жыл
5 жыл
57
Банк акционерлерінің құқық белгілейтін құжаттары, қаржылық есептілігі және өзге де құжаттары (құрылтай шарттары, жарғылар, акцияларды сатып алу-сату шарттары)
5 жыл СК
5 жыл СК
58
Борышкердің активтерін сату туралы құжаттар (өкімдер, өтінімдер, сату жоспарлары, тізімдер, сатып алу-сату шарттары, тәуелсіз бағалаушылардың есептері, хат алмасу) және басқа да құжаттар
Тұрақты
Тұрақты
Жылжымалы мүлік (жиһаз, автокөлік, ұйымдастыру техникасы және басқа мүлік) - 5 жыл ЭСК
1.4. Банк қызметін құқықтық қамтамасыз ету және әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы іс жүргізу өндірісі
59
Мүлікті тіркеу, жерге, ғимаратқа меншік құқығы туралы туралы куәліктер
Тұрақты
Тұрақты
60
Заң қызметін көрсететін ұйымдардың банкке қызмет көрсету туралы шарттары (келісімдер мен келісімшарттар)
5 жыл*
5 жыл*
*Қолданылу мерзімі аяқталғаннан кейін
61
Анықтау, алдын ала тергеу органдарының және атқарушы өндіріс органдарының сот санкция берген қаулылары, сондай-ақ банк клиентінің банктегі ақшасына және басқа да мүлкіне тыйым салу және оны алу туралы соттардың қаулылары, шешімдері, үкімдері, ұйғарымдары
5 жыл*
5 жыл*
*Тыйым салу алынғаннан кейін
62
Соттардың банк қызметінің мәселелері жөніндегі қаулылары, шешімдері, ұйғарымдары, үкімдері
5 жыл СК
5 жыл СК
63
Уәкілетті органдардың және лауазымды тұлғалардың банк клиенттерінің банк шоттары бойынша шығыс операцияларын тоқтата тұру туралы шешімдері
5 жыл*
5 жыл*
*Шығыс операцияларын тоқтату себептері жойылғаннан кейін
64
Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органның банктерге қатысты шектеулі ықпал ету шараларын, қадағалап ден қою шараларын, әкімшілік құқық бұзушылық істерін және (немесе) санкциялар қолдану мәселелері бойынша құжаттар (баянжазбалар, анықтамалар, хат алмасу)
5 жыл
5 жыл
65
Қуынымдарды есепке алу журналдары
5 жыл*
5 жыл*
*Сот қуынымдар бойынша соңғы шешімдер шығарғаннан кейін
66
Уәкілетті мемлекеттік органдардың құжаттың (істің) алынғанын растайтын актілері
5 жыл*
5 жыл*
*Құжат, іс қайтарылғаннан немесе шот жабылғаннан кейін
67
Түпнұсқаларын құқық қорғау органдары және соттар алған қылмыстық және азаматтық істер жөніндегі құжаттардың көшірмелері
Қажеттілігі өткенге дейін
Қажеттілігі өткенге дейін
68
Шарттарды құқықтық сараптау жөніндегі құжаттар (қорытындылар, анықтамалар, хат алмасу)
10 жыл*
10 жыл*
*Шарт бойынша барлық міндеттеме орындалғаннан және оны қолдану мерзімі аяқталғаннан кейін
69
Әкімшілік құқық бұзушылық туралы істер бойынша құжаттар (хаттамалар, актілер, нұсқамалар, хат алмасу және басқа құжаттар)
5 жыл
5 жыл

1) руководящих работников банка;
Постоянно
Постоянно
2) материально-ответственных лиц;
5 лет
5 лет
45
Списки лиц, имеющих право на участие в годовом общем собрании акционеров банка
Постоянно
Постоянно
46
Номенклатура должностей
Постоянно
До минования надобности
47
Должностные инструкции
3 года*
3 года*
*После замены новыми
48
Документы (сведения о задачах, функциях, структуре организации, переписка) по разработке и поддержке интернет-ресурса
5 лет ЭПК
-
49
Документы о командировках (программы, планы-задания, переписка, доклады, справки, отчеты):
1) внутригосударственных;
5 лет
5 лет
2) зарубежных
5 лет ЭК
5 лет
50
Учредительные документы дочерних организаций банков (устав, учредительный договор, дополнения и изменения к ним)
5 лет*
5 лет*
*После замены новыми
51
Переписка с акционерами банка по вопросам проведения собраний акционеров
5 лет
5 лет
52
Документы по начислению дивидендов (расчеты, справки, заключения)
5 лет*
5 лет*
*При условии завершения ревизии налоговыми органами
53
Документы по выкупу акций у акционеров банка (заключения, справки, переписка)
5 лет*
5 лет*
*При условии завершения ревизии налоговыми органами
54
Переписка с дочерними организациями и структурными подразделениями банка по вопросам их основной деятельности
5 лет
5 лет
55
Документы о задолженности юридических и физических лиц (книги учета, расчеты и другие документы)
5 лет*
5 лет*
*После погашения задолженности
56
Переписка с регистратором банка по вопросам учета акций банка
5 лет
5 лет
57
Правоустанавливающие документы, финансовая отчетность и иные документы акционеров банка (учредительные договоры, уставы, договоры купли-продажи акций)
5 лет ЭК
5 лет ЭК
58
Документы (распоряжения, заявки, планы продаж, списки, договоры купли-продажи, отчеты независимых оценщиков, переписка) о продаже активов должника и другие документы
Постоянно
Постоянно
Движимого имущества (мебель, автотранспорт, оргтехника и другое имущество) - 5 лет ЭПК
1.4. Правовое обеспечение деятельности банка и производство по делам об административных правонарушениях
59
Свидетельства о праве собственности на землю, здания, имущество
Постоянно
Постоянно
60
Договоры (соглашения и контракты) об оказании услуг банку организациями, оказывающими юридические услуги
5 лет*
5 лет*
*После истечения срока действия
61
Постановления органов дознания, предварительного следствия и органов исполнительного производства, санкционированные судом, а также постановления, решения, приговоры, определения судов о наложении и снятии ареста на деньги и другое имущество клиента банка, находящееся в банке
5 лет*
5 лет*
*После снятия с ареста
62
Постановления, решения, определения, приговоры судов по вопросам деятельности банка
5 лет ЭК
5 лет ЭК
63
Решения уполномоченных органов и должностных лиц о приостановлении расходных операций по банковским счетам клиентов банка
5 лет*
5 лет*
*После устранения причины приостановления расходных операций
64
Документы по вопросам применения уполномоченным органом по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций ограниченных мер воздействия, мер надзорного реагирования, дел об административных правонарушениях и (или) санкций в отношении банков (докладные записки, справки, переписка)
5 лет
5 лет
65
Журналы учета исков
5 лет*
5 лет*
*После вынесения судами последнего решения по искам
66
Акты уполномоченных государственных органов, подтверждающие изъятие документа (дела)
5 лет*
5 лет*
*После возврата документа, дела или закрытия счета
67
Копии документов, подлинники которых изъяты правоохранительными органами и судами по уголовным и гражданским делам
До минования надобности
До минования надобности
68
Документы (заключения, справки, переписка) по юридической экспертизе договоров
10 лет*
10 лет*
*После выполнения всех обязательств по договору и истечения срока его действия
69
Документы (протоколы, акты, предписания, переписка и другие документы) по делам об административных правонарушениях
5 лет
5 лет

1.5. Құжаттамалық қамтамасыз ету және құжаттардың сақталуын ұйымдастыру
70
Тарих жөніндегі картотека
Тұрақты*
Тұрақты*
*Тұрақты мемлекеттік сақтауға банк таратылған кезде құқық мирасқорынсыз өткізіледі
71
Екінші деңгейдегі банк мұрағатының мұрағат қорының ісі (тарихи анықтамалар, мұрағат қорларының іс жүргізу аяқталған парақтары, істерді мемлекеттік мұрағатқа тұрақты сақтауға қабылдау-өткізу актілері, сақтауға жатпайтын құжаттарды жою үшін бөлу актілері, істер мен құжаттардың болуын және жай-күйін тексеру актілері, түзетілмейтін бүлінген істер туралы актілер және мұрағат қорымен жұмысты көрсететін басқа құжаттар)
Тұрақты*
Тұрақты*
*Тұрақты мемлекеттік сақтауға банк таратылған кезде құқық мирасқорынсыз өткізіледі
72
Іс номенклатурасы:
1) банктің;
Тұрақты
Тұрақты
2) құрылымдық бөлімшелердің
5 жыл
5 жыл
73
Тіркеуді есепке алу карточкалары (журналдары):
1) бұйрықтарды, нұсқауларды, өкімдерді, қағидаларды, нұсқаулықтарды, ережелерді, жарғыларды;
Тұрақты
Тұрақты
2) келіп түсетін және жіберілетін құжаттарды, оның ішінде электрондық почта арқылы
3 жыл
3 жыл
74
Қатаң есептегі қызметтік бланкілерді есепке алу журналдары (кітаптары), ведомостары
5 жыл
5 жыл
75
Банктердің қызметі нәтижесінде қалыптасатын құжаттардың тізбесі (сақтау мерзімін көрсете отырып)
Тұрақты
Жаңасына ауыстырыл-
ғанға дейін
76
Іс тізімдемелері*:
1) тұрақты сақталатын;
Тұрақты*
Тұрақты*
*Құрылымдық бөлімшелер – істердің жиынтық тізімдерінің жылдық бөлімінде Қазақстан Республикасының республикалық мемлекеттік мұрағатының, жергілікті атқарушы органның сараптамалық-тексеру комиссиясы бекіткеннен кейін 3 жыл.
*Бекітілмегендері – қажет болмағанға дейін
2) жеке құрам бойынша;
Тұрақты*
Тұрақты*
*Тұрақты мемлекеттік сақтауға банк таратылғаннан кейін өткізіледі
3) уақытша сақталатын
3 жыл*
3 жыл*
*Істер жойылғаннан кейін
77
Жоюға арналған құжаттарды бөлу актілері
Тұрақты*
Тұрақты*
*Мемлекеттік мұрағатқа өткізілмейді
78
Құжаттар мен істерді мемлекеттік сақтауға қабылдау-өткізу актілері
Тұрақты
Тұрақты
79
Сараптама комиссиясы отырыстарының банк құжаттарының құндылығына олардың сақтау мерзімін анықтау үшін сараптама жүргізу жөніндегі хаттамалары
Тұрақты
Тұрақты
80
Іс қағаздарын жүргізудің және мұрағат ісінің әдістемелік және ұйымдық мәселелері жөнінде хат алмасу
3 жыл
3 жыл
81
Банктің ведомстволық (жеке) мұрағатынан құжаттарды беруге өтінімдер (тапсырыстар)
1 жыл
1 жыл
82
Банктің ведомстволық (жеке) мұрағатынан құжаттарды уақытша пайдалануға беру актілері
3 жыл*
3 жыл*
*Құжаттар ведомстволық (жеке) мұрағатқа қайтарылғаннан кейін
83
Заңды және жеке тұлғалардың мұрағат анықтамаларын, көшірмелерді, құжаттардан үзінді-кқшірмелер беру туралы өтініштері, сұратулары, оларды беру жөнінде хат алмасу
3 жыл
3 жыл
84
Банктің ведомстволық (жеке) мұрағаты туралы ереже
Тұрақты
5 жыл*
*Жаңасына ауыстырылғаннан кейін
85
Банктің ведомстволық (жеке) мұрағатының паспорты
Тұрақты*
Тұрақты*
*Мемлекеттік мұрағатқа өткізілмейді
86
Банктің ведомстволық (жеке) мұрағаты құжаттардың келіп түсуін және шығарылуын есепке алу журналы
Тұрақты*
Тұрақты*
*Мемлекеттік мұрағатқа өткізілмейді

1.5. Документационное обеспечение и организация хранения документов
70
Картотека по истории
Постоянно*
Постоянно*
*На постоянное государственное хранение передается при ликвидации банка без правопреемника
71
Дело (исторические справки, листы архивных фондов, завершенных делопроизводством, акты приема-передачи дел на постоянное хранение в государственный архив, акты о выделении к уничтожению документов, не подлежащих хранению, акты проверок наличия и состояния дел и документов, акты о неисправимых повреждениях дел и другие документы, отражающие работу с архивным фондом) архивного фонда архива банка второго уровня
Постоянно*
Постоянно*
*На постоянное государственное хранение передается при ликвидации банка без правопреемника
72
Номенклатура дел:
1) банка;
Постоянно
Постоянно
2) структурных подразделений
5 лет
5 лет
73
Карточки учета (журналы) регистрации:
1) приказов, указаний, распоряжений, правил, инструкций, положений, уставов;
Постоянно
Постоянно
2) поступающих и отправляемых документов, в том числе по электронной почте
3 года
3 года
74
Журналы (книги), ведомости учета служебных бланков строгой отчетности
5 лет
5 лет
75
Перечень документов, образующихся в результате деятельности банков (с указанием сроков хранения)
Постоянно
До замены новым
76
Описи дел*:
1) постоянного срока хранения;
Постоянно*
Постоянно*
*Структурных подразделений – 3 года после утверждения экспертно-проверочной комиссией местного исполнительного органа, республиканского государственного архива Республики Казахстан годового раздела сводной описи дел. *Неутвержденные – до минования надобности
2) по личному составу;
Постоянно*
Постоянно*
*На постоянное государственное хранение передаются после ликвидации банка
3) временного срока хранения
3 года*
3 года*
*После уничтожения дел
77
Акты о выделении документов к уничтожению
Постоянно *
Постоянно*
*В государственный архив не передаются
78
Акты приема-передачи документов и дел на государственное хранение
Постоянно
Постоянно
79
Протоколы заседаний экспертной комиссии по проведению экспертизы ценности документов банка для определения их срока хранения
Постоянно
Постоянно
80
Переписка по методическим и организационным вопросам ведения делопроизводства и архивного дела
3 года
3 года
81
Заявки (заказы) на выдачу документов из ведомственного (частного) архива банка
1 год
1 год
82
Акты выдачи документов во временное пользование из ведомственного (частного) архива банка
3 года*
3 года*
*После возвращения документов в ведомственный (частный) архив
83
Заявления, запросы юридических и физических лиц о выдаче архивных справок, копий, выписок из документов, переписка по их выдаче
3 года
3 года
84
Положение о ведомственном (частном) архиве банка
Постоянно
5 лет*
*После замены новыми
85
Паспорт ведомственного (частного) архива банка
Постоянно*
Постоянно*
*В государственный архив не передаются
86
Журналы учета поступления и выбытия документов ведомственного (частного) архива банка
Постоянно*
Постоянно*
*В государственный архив не передаются

2. Болжау, жоспарлау және кредиттік-қаржы мәселелері
2.1. Болжау және жоспарлау
87
Банкті дамытудың перспективалық жоспарлары, оларды әзірлеу жөніндегі құжаттар
Тұрақты
Қажет болмағанға дейін
88
Банктің бизнес-жоспарлары және олардың экономикалық негіздемелер:
1) жылдық;
Тұрақты
Тұрақты
2) тоқсандық
5 жыл
5 жыл
89
Бизнес-жоспарларды әзірлеу жөніндегі құжаттар (есептер, қорытындылар, анықтамалар)
5 жыл
5 жыл
90
Филиалдардың, өкілдіктердің жұмыс жоспарлары:
1) жылдық;
3 жыл
3 жыл
2) жартыжылдық;
1 жыл
1 жыл
3) тоқсандық;
1 жыл
1 жыл
4) айлық
1 жыл
1 жыл
91
Болжау және жоспарлау мәселелері жөніндегі хат алмасу
5 жыл СК
5 жыл СК
92
Сыйақы мөлшерлемелерін және комиссиялық сыйақы тарифтерін әзірлеу жөніндегі құжаттар (анықтамалар, есептер, негіздемелер)
5 жыл
5 жыл
2.2. Кредиттік-қаржы мәселелері
93
Қарыздар беру туралы шарттар (келісімдер) және оларға қоса берілетін құжаттар (өтінімхаттар, қорытындылар, хат алмасу, өтініштер, анықтамалар, өкімдер, кепілгерлік)
10 жыл*
10 жыл*
*Шарт бойынша барлық міндеттемелер орындалғаннан кейін және салық органдары ревизияларды аяқтаған жағдайда
94
Екінші деңгейдегі банктердің Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің талаптарына сәйкес ұсынатын қаржылық және өзге есептілігі:
1) жылдық;
Тұрақты
Тұрақты
*Салық органдары ревизияларды аяқтаған жағдайда, жылдық болмаған кезде - тұрақты
2) тоқсандық;
5 жыл*
5 жыл*
3) ай сайынғы;
1 жыл
1 жыл
4) апта сайынғы;
1 жыл
1 жыл
5) күн сайынғы
1 жыл
1 жыл
95
Мемлекеттік борыш құрамындағы қарыздарды қайтару және осы қарыздар бойынша сыйақы туралы құжаттар (анықтамалар, есептер, қорытындылар)
Тұрақты
Тұрақты
96
Кредиттік-экономикалық мәселелерді зерттеу, қарыздарды орналастыру мен тартуды талдау бойынша құжаттар (бағдарламалар, кестелер, мәліметтер, статистикалық-талдамалық, жедел материалдар, диаграммалар, есептер, кестелер, түсіндірме жазбалар)
5 жыл СК
5 жыл СК
97
Қарыз ресурстарын ішкі жүйелік қайта бөлу туралы мәліметтер
5 жыл*
5 жыл*
*Салық органдарының ревизияларды аяқтауы шартымен
98
Корреспондент банктердің кредиттік желілері жөніндегі құжаттары (шарттар, хат алмасу, қорытындылар)
5 жыл СК
5 жыл СК
99
Клиенттермен қарыз қатынастарын талдау жөніндегі құжаттар (анықтамалар, шолулар, кестелер, диаграммалар, хат алмасу, жазбалар)
5 жыл СК
5 жыл СК
100
Бұрын алынған және ұсынылған банкаралық қарыздар бойынша құжаттар (өтінімхаттар, экономикалық есептер, қорытындылар)
5 жыл*
5 жыл*
*Кредит қайтарылғаннан кейін
101
Жеке және заңды тұлғалар-қарыз алушылардың кредиттік досьесі (кепілсіз қарыздар бойынша):
1) қағаз тасымалдауыштағы;
5 жыл*
5 жыл*
*Шарт бойынша барлық міндеттемелер орындалғаннан және оның қолданыс мерзімі аяқталғаннан кейін

2. Прогнозирование, планирование и кредитно-финансовые вопросы
2.1. Прогнозирование и планирование
87
Перспективные планы развития банка, документы об их разработке
Постоянно
До минования надобности
88
Бизнес-планы банка и их экономические обоснования: 1) годовые;
Постоянно
Постоянно
2) квартальные
5 лет
5 лет
89
Документы по разработке бизнес-планов (расчеты, заключения, справки)
5 лет
5 лет
90
Планы работы филиалов, представительств:
1) годовые;
3 года
3 года
2) полугодовые;
1 год
1 год
3) квартальные;
1 год
1 год
4) месячные
1 год
1 год
91
Переписка по вопросам прогнозирования и планирования
5 лет ЭК
5 лет ЭК
92
Документы по разработке ставок вознаграждения и тарифов комиссионного вознаграждения (справки, расчеты, обоснования)
5 лет
5 лет
2.2. Кредитно-финансовые вопросы
93
Договоры (соглашения) о предоставлении займов и документы к ним (ходатайства, заключения, переписка заявления, справки, распоряжения, поручительства)
10 лет*
10 лет*
*После выполнения всех обязательств по договору и при условии завершения ревизии налоговыми органами
94
Финансовая и иная отчетность банков второго уровня, представляемая согласно требованиям Национального Банка Республики Казахстан:
1) годовые;
Постоянно
Постоянно
*При условии завершения ревизии налоговыми органами, при отсутствии годовых - постоянно
2) квартальные;
5 лет*
5 лет*
3) ежемесячные;
1 год
1 год
4) еженедельные;
1 год
1 год
5) ежедневные
1 год
1 год
95
Документы о возврате займов, находящихся в составе государственного долга, и вознаграждения по данным займам (справки, расчеты, заключения)
Постоянно
Постоянно
96
Документы по изучению кредитно-экономических вопросов, анализу размещения и привлечения займов (программы, таблицы, сведения, статистико-аналитические, оперативные материалы, диаграммы, расчеты, таблицы, объяснительные записки)
5 лет ЭК
5 лет ЭК
97
Сведения о внутрисистемном перераспределении заемных ресурсов
5 лет*
5 лет*
*При условии завершения ревизии налоговыми органами
98
Документы по кредитным линиям банков-корреспондентов (договоры, переписка, заключения)
5 лет ЭК
5 лет ЭК
99
Документы по анализу заемных отношений с клиентами (справки, обзоры, таблицы, диаграммы, переписка, записки)
5 лет ЭК
5 лет ЭК
100
Документы по полученным ранее и представленным межбанковским займам (ходатайства, экономические расчеты, заключения)
5 лет*
5 лет*
*После возвращения кредита
101
Кредитное досье заемщиков (по беззалоговым займам) - физических и юридических лиц:
1) на бумажном носителе;
5 лет*
5 лет*
*После выполнения всех обязательств по договору и истечения срока его действия

2) электрондық тасымалдауыштағы (кредиттік досьені электрондық форматпен қалыптастыру мүмкіндігі бар банктер үшін)
5 жыл*
5 жыл*
102
Жеке және заңды тұлғалар – қарыз алушылардың кредиттік досьесі (кепілдік берілген қарыздар бойынша):
1) қағаз тасымалдауыштағы;
10 жыл*
10 жыл*
*Шарт бойынша барлық міндеттемелер орындалғаннан және оның қолданыс мерзімі аяқталғаннан кейін
2) электрондық тасымалдауыштағы (кредиттік досьені электрондық форматпен қалыптастыру мүмкіндігі бар банктер үшін)
10 жыл*
10 жыл*
103
Кредиттік тарих субъектісінің кредиттік бюроға ол туралы мәліметтер беруге келісімдерінің түпнұсқалары
10 жыл*
10 жыл*
*Кредиттік бюроға соңғы ақпарат ұсынылғаннан кейін
104
Кредиттік досьелерді қабылдау-өткізу актілері, кредиттік досьеден құжаттарды беру қажеттілігі негізделген қызметтік жазбалар
10 жыл СК*
10 жыл СК*
*Шарт бойынша барлық міндеттемелер орындалғаннан және оның қолданыс мерзімі
аяқталғаннан кейін
105
Қаржылық-консультациялық қызметтер көрсету жөніндегі құжаттар (клиенттердің өтінімдері, келісімдер, шот-фактуралар, қорытындылар, актілер)
5 жыл*
5 жыл*
*Шарттың қолданыс мерзімі аяқталғаннан кейін
106
Мемлекеттік аймақтық бағдарламаларды кредиттеу жөніндегі құжаттар (Қазақстан Республикасы Үкіметі қаулыларының көшірмелері, жергілікті өзін-өзі басқару органдарының өтінімхаттары, есептер, тапсырмалар, қорытындылар, хат алмасу)
5 жыл СК*
5 жыл СК*
*Бағдарлама іске асырылғаннан кейін
107
Конкурсты ұйымдастырушының банктік қызметті мемлекеттік сатып алу бойынша конкурсқа қатысу үшін әлеуетті өнім берушілерге беретін конкурстық құжаттамасы:
1) конкурстың жеңімпаз банкінде;
Тұрақты
Тұрақты
2) конкурстың қатысушы банкінде
Қажет болмағанға дейін
Қажет болмағанға дейін
108
Банктік қызметті мемлекеттік сатып алу туралы шарттар
1) конкурстардың қорытындылары бойынша
Тұрақты
Тұрақты
*Шарттың қолданыс мерзімі аяқталғаннан кейін
2) баға ұсыныстары негізінде
5 жыл*
5 жыл*
2) бір көзден
5 жыл*
5 жыл*
109
Банктік қызметті мемлекеттік сатып алу туралы хат алмасу
5 жыл
5 жыл
110
Заңды және жеке тұлғалармен жасалған қарыз шарттарын тіркеу журналы
5 жыл*
5 жыл*
*Салық органдары ревизияны аяқтаған жағдайда
111
Қарыз алуға берілген өтінімдерді тіркеу журналы
5 жыл*
5 жыл*
*Салық органдары ревизияны аяқтаған жағдайда
112
Төлем ведомостары, төлем құжаттары, қарыз шарттары бойынша талап құқықтарын басқаға беру (қабылдау) жөніндегі хат алмасу
5 жыл*
5 жыл*
*Салық органдары ревизияны аяқтаған жағдайда
113
Кредиттік ресурстардың жай-күйі және пайдаланылуы туралы айлық, күнделікті анықтамалар, топтамалық ведомостар
5 жыл
5 жыл
114
Өндіріп алуға үмітсіз қарыздарды есептен шығару жөніндегі құжаттар (қорытындылар, актілер, хат алмасу)
5 жыл*
5 жыл*
*Салық органдары ревизияны аяқтаған жағдайда

2) на электронном носителе (для банков, которые располагают возможностью формирования кредитного досье в электронном формате)
5 лет*
5 лет*
102
Кредитное досье заемщиков (по залоговым займам) - физических и юридических лиц:
1) на бумажном носителе;
10 лет*
10 лет*
*После выполнения всех обязательств по договору и истечения срока его действия
2) на электронном носителе (для банков, которые располагают возможностью формирования кредитного досье в электронном формате)
10 лет*
10 лет*
103
Оригиналы согласий субъекта кредитной истории на представление сведений о нем в кредитные бюро
10 лет*
10 лет*
*После даты представления последней информации в кредитное бюро
104
Акты приема-передачи кредитных досье, служебные записки с обоснованием необходимости выдачи документов из кредитных досье
10 лет ЭК*
10 лет ЭК*
*После выполнения всех обязательств по договору и истечения срока его действия
105
Документы по оказанию финансово-консультационных услуг (заявки клиентов, соглашения, счета-фактуры, заключения, акты)
5 лет*
5 лет*
*После истечения срока действия договора
106
Документы по кредитованию государственных региональных программ (копии постановлений Правительства Республики Казахстан, ходатайства органов местного самоуправления, расчеты, разнарядки, заключения, переписка)
5 лет ЭК*
5 лет ЭК*
*После реализации программы
107
Конкурсная документация, представляемая организатором конкурса потенциальным поставщикам для участия в конкурсе по государственным закупкам банковских услуг:
1) в банке победителе конкурса;
Постоянно
Постоянно
2) в банке участнике конкурса
До минования надобности
До минования надобности
108
Договоры о государственных закупках банковских услуг: 1) по результатам конкурсов;
Постоянно
Постоянно
*После истечения срока действия договора
2) на основе запроса ценовых предложений;
5 лет*
5 лет*
3) из одного источника
5 лет*
5 лет*
109
Переписка по государственным закупкам банковских услуг
5 лет
5 лет
110
Журналы регистрации договоров займов с физическими и юридическими лицами
5 лет*
5 лет*
*При условии завершения ревизии налоговыми органами
111
Журналы регистрации заявок на займы
5 лет*
5 лет*
*При условии завершения ревизии налоговыми органами
112
Платежные ведомости, платежные документы, переписка о переуступке (принятии) прав требований по договорам займов
5 лет*
5 лет*
*При условии завершения ревизии налоговыми органами
113
Ежемесячные, ежедневные справки, группировочные ведомости о состоянии и использовании кредитных ресурсов
5 лет
5 лет
114
Документы о списании безнадежных к взысканию займов (заключения, акты, переписка)
5 лет*
5 лет*
*При условии завершения ревизии налоговыми органами

115
Республикалық және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен берілген қарыздар бойынша, талап ету құқықтары Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігіне тиесілі болатын қарыздар бойынша, сондай-ақ мемлекет кепілдік берген қарыздар бойынша құжаттар (өтініштер, қарыз шарттары, есеп берулер, хат алмасу және басқалар)
Тұрақты
Тұрақты
116
Заңды және жеке тұлғалардың қарыз алу жөніндегі қабылданбаған өтінімдері, олар бойынша құжаттар (клиенттердің өтініштері/келісімдері, есептер, хат алмасу және басқалары)
1 жыл*
1 жыл*
*Шешім шығарылғаннан кейін
3. Кассалық операциялар, инкассация
3.1. Кассалық операциялар
117
Банк құндылықтармен операцияларды жүргізетін қызметкерлермен жасасқан материалдық жауапкершілік туралы шарттар
5 жыл*
5 жыл*
*Шарттың қолданылу мерзімі аяқталғаннан кейін
118
Банк клиенттеріне кассалық қызмет көрсету бойынша шарттар
5 жыл*
5 жыл*
*Шарттың қолданылу мерзімі аяқталғаннан кейін
119
Төлемге жарамсыз және қолдан жасалған банкноттар мен монеталар туралы құжаттар (сараптама актілері, есеп берулер, хат алмасу)
5 жыл
5 жыл
120
Банктегі кассалық жұмысты ұйымдастыруды тексеру актілері
5 жыл
5 жыл
121
Банктердің күн соңында операциялық кассадағы қолма-қол ақшаның ең аз мөлшерде рұқсат етілген қалдығын белгілеу мәселесі бойынша құжаттар (анықтамалар, қорытындылар, есептер)
5 жыл
5 жыл
122
Қосымшаларымен бірге кассалық құжаттар (сақтау орнында сақталған құндылықтар бойынша кассалық кіріс және шығыс мемориалдық ордерлер, чектер, қолма-қол ақшаны енгізуге арналған хабарландыру)
5 жыл*
5 жыл*
*Тексеру (ревизия) жүргізу шартымен
123
Қабылданған ақша сомалары және кассаға келіп түскен касса құжаттарының саны туралы анықтамалар
5 жыл
5 жыл
124
Берілген ақша сомасы және есебіне алынған сома туралы анықтамалар
5 жыл
5 жыл
125
Касса айналымдары туралы жиынтық анықтамалар
5 жыл
5 жыл
126
Құндылықтарды сақтау орнындағы ақша мен құндылықтарды, қабылданған және берілген ақшаны (құндылықтарды), бағалы металдарды есепке алу кітаптары
5 жыл*
5 жыл*
*Тексеру (ревизия) жүргізу шартымен
127
Құндылықтарды сақтау орындарының ревизиялары бойынша құжаттар (актілер, анықтамалар, хат алмасу)
5 жыл
5 жыл
128
Құндылықтарды есепке алу карточкалары
5 жыл
5 жыл
129
Құндылықтарды қабылдау-өткізу және құндылықтар салынған жөнелтілімдерді ашу актілері
5 жыл
5 жыл
130
Жауапты орындаушыларға берілген түбіртек кітапшаларын, қатаң есептегі бланкілерді бланкілерді есепке алу кітаптары (журналдары)
5 жыл
5 жыл
131
Құндылықтарды сақтау орнын күзетуге қабылдау-өткізудің бақылау журналы
5 жыл
5 жыл
132
Банкноттарды және монеталарды қайта санау мәселелері бойынша құжаттар (актілер, хат алмасу)
5 жыл
5 жыл

115
Документы по займам, предоставленным за счет средств республиканского и местных бюджетов, по займам, права требования по которым принадлежат Министерству финансов Республики Казахстан, а также по гарантированным государством займам (заявления, договоры займа, отчеты, переписка и другие)
Постоянно
Постоянно
116
Отклоненные заявки юридических и физических лиц на получение займа, документы (заявления/согласия клиентов, расчеты, переписка и другие документы) по ним
1 год*
1 год*
*После вынесения решения банком
3. Кассовые операции, инкассация
3.1. Кассовые операции
117
Договоры о материальной ответственности, заключенные банком с работниками, осуществляющими операции с ценностями
5 лет*
5 лет*
*После истечения срока действия договора
118
Договоры на кассовое обслуживание клиентов банка
5 лет*
5 лет*
*После истечения срока действия договора
119
Документы (акты экспертиз, отчеты, переписка) о неплатежных и поддельных банкнотах и монетах
5 лет
5 лет
120
Акты проверок организации кассовой работы в банке
5 лет
5 лет
121
Документы (справки, заключения, расчеты) по вопросу установления банками минимально допустимого остатка наличных денег в операционной кассе на конец дня
5 лет
5 лет
122
Кассовые документы с приложениями (приходные и расходные кассовые мемориальные ордера по ценностям, хранящимся в хранилище, чеки, объявления на взнос наличными деньгами)
5 лет*
5 лет*
*При условии проведения проверки (ревизии)
123
Справки о суммах принятых денег и количестве поступивших в кассу кассовых документов
5 лет
5 лет
124
Справки о сумме выданных денег и полученной сумме под отчет
5 лет
5 лет
125
Сводные справки о кассовых оборотах
5 лет
5 лет
126
Книги учета денег и ценностей, находящихся в хранилище ценностей, принятых и выданных денег (ценностей), драгоценных металлов
5 лет*
5 лет*
*При условии проведения проверки (ревизии)
127
Документы (акты, справки, переписка) по ревизиям хранилищ ценностей
5 лет
5 лет
128
Карточки учета ценностей
5 лет
5 лет
129
Акты приема-передачи ценностей и вскрытия посылок с ценностями
5 лет
5 лет
130
Книги (журналы) учета квитанционных книжек, бланков строгой отчетности, выданных ответственным исполнителям
5 лет
5 лет
131
Контрольный журнал приема-передачи под охрану хранилища ценностей
5 лет
5 лет
132
Документы (акты, переписка) по вопросам пересчета банкнот и монет
5 лет
5 лет

133
Кассирлер жіберген қателіктер мәселелері бойынша құжаттар (актілер, хат алмасу)
5 жыл*
5 жыл*
*Зиянды өтегеннен кейін
134
Кешкі касса қабылданған ақша салынған сөмкелер мен бос сөмкелер туралы анықтамалар
3 жыл
3 жыл
135
Касса жұмысы мен құндылықтарды сақтау мәселелері бойынша хат алмасу
3 жыл
3 жыл
136
Банкноттардың төлемге жарамдылығын тексеруге арналған толтырылған тор көздер
1 жыл
1 жыл
3.2. Инкассация
137
Банк клиенттерінің ақшасын және құндылықтарын инкассациялауға және жіберуге арналған шарттар
5 жыл*
5 жыл*
*Шарттың қолданыс мерзімі аяқталғаннан кейін
138
Банктің қолма-қол ақшасын инкассациялауға және есеп айырысу-касса бөлімдеріне жіберуге арналған шарттар
5 жыл*
5 жыл*
*Шарттың қолданыс мерзімі аяқталғаннан кейін
139
Құндылықтарды алуға, қабылдауға және жеткізуге арналған сенімхаттар
3 жыл*
3 жыл*
*Қолданыс мерзімі аяқталғаннан кейін
140
Инкассаторларға берілген сөмкелер және келу карточкалары туралы анықтамалар
3 жыл
3 жыл
141
Инкассаторлар қызмет көрсететін ұйымдардың тізімдері
3 жыл
3 жыл
142
Құжаттарды қабылдау-өткізу есепке алу журналдары
5 жыл
5 жыл
143
Келу карточкаларын, мөрлерді, кілттерді және сенімхаттарды беру мен қабылдауды есепке алу журналдары
3 жыл
3 жыл
144
Құндылықтар салынған қабылданған сөмкелер мен бос сөмкелерді есепке алу журналдары
3 жыл
3 жыл
145
Берілген мөртабандар мен пломбирлерді есепке алу, оларды беруді тіркеу кітаптары
3 жыл
3 жыл
146
Қолма-қол ақша салынған сөмкелерге ілеспе ведомостар
1 жыл
1 жыл
4. Бағалы қағаздармен операциялар
4.1. Мемлекеттік бағалы қағаздармен операциялар
147
Мемлекеттік бағалы қағаздарды сатып алу-сату шарттары
5 жыл*
5 жыл*
*Қағаз шығарылымы өтелгеннен кейін
148
Мемлекеттік бағалы қағаздарды, оларға қоса берілген тізімдемелерді сақтауға қабылдау жөніндегі жеке шоттарды жабу
5 жыл*
5 жыл*
*Қағаз шығарылымы өтелгеннен кейін
149
Мемлекеттік бағалы қағаздар бойынша есеп айырысулар туралы құжаттар (төлем тапсырмалары, аударымға тапсырма, өтеуге тапсырма, ведомостар, актілер мен оларға қосымшалары)
5 жыл*
5 жыл*
*Қағаз шығарылымы өтелгеннен кейін
150
Мемлекеттік қысқамерзімді облигациялармен операциялар бойынша құжаттар:
1) облигацияларды сатуға және сатып алуға арналған өтінімдер;
5 жыл
5 жыл
*Салық органдары ревизияны аяқтаған жағдайда
2) бағалы қағаздар тізілімінен үзінді-көшірмелер;
5 жыл
5 жыл
3) дилердің бағалы қағаздармен жұмыс бойынша ай сайынғы есептері;
5 жыл
5 жыл
4) дилердің бағалы қағаздармен жұмыс бойынша туралы апта сайынғы есептері;
1 жыл
1 жыл
5) сауда-саттық хаттамаларынан үзінді-көшірмелер;
1 жыл
1 жыл
6) шот операторының басқару шоттары бойынша нетто-айналымнан үзінді-көшірмелері;
1 жыл
1 жыл

133
Документы (акты, переписка) по вопросам просчетов, совершенных кассирами
5 лет*
5 лет*
*После возмещения ущерба
134
Справки о принятых вечерней кассой сумках с наличными деньгами и порожних сумках
3 года
3 года
135
Переписка по вопросам кассовой работы и хранения ценностей
3 года
3 года
136
Заполненные сетки для проверки платежности банкнот
1 год
1 год
3.2. Инкассация
137
Договоры на инкассацию и пересылку денег и ценностей клиентов банка
5 лет*
5 лет*
*После истечения срока действия договора
138
Договоры на инкассацию и пересылку наличных денег банка в расчетно-кассовые отделы
5 лет*
5 лет*
*После истечения срока действия договора
139
Доверенности на получение, прием и доставку ценностей
3 года*
3 года*
*После истечения срока действия
140
Справки о выданных инкассаторам сумках и явочных карточках
3 года
3 года
141
Списки организаций, обслуживаемых инкассаторами
3 года
3 года
142
Журналы учета приема-передачи документов
5 лет
5 лет
143
Журналы учета выдачи и приема явочных карточек, печатей, ключей и доверенностей
3 года
3 года
144
Журналы учета принятых сумок с ценностями и порожних сумок
3 года
3 года
145
Книги учета выданных штампов и пломбиров, регистрации их передачи
3 года
3 года
146
Сопроводительные ведомости к сумкам с наличными деньгами
1 год
1 год
4. Операции с ценными бумагами
4.1. Операции с государственными ценными бумагами
147
Договоры купли-продажи государственных ценных бумаг
5 лет*
5 лет*
*После погашения выпуска бумаг
148
Закрытые лицевые счета по приему на хранение государственных ценных бумаг, приложенные к ним описи
5 лет*
5 лет*
*После погашения выпуска бумаг
149
Документы (платежные поручения, поручения на перевод, поручения на погашение, ведомости, акты и приложения к ним) о расчетах по государственным ценным бумагам
5 лет*
5 лет*
*После погашения выпуска бумаг
150
Документы по операциям с государственными краткосрочными облигациями:
1) заявки на продажу и покупку облигаций;
5 лет
5 лет
*При условии завершения ревизии налоговыми органами
2) выписки из реестра ценных бумаг;
5 лет
5 лет
3) ежемесячные отчеты дилера по работе с ценными бумагами;
5 лет
5 лет
4) еженедельные отчеты дилера о работе с ценными бумагами;
1 год
1 год
5) выписки из протоколов торгов;
1 год
1 год
6) выписки нетто-оборота по счетам управления оператора счета;
1 год
1 год

7) сауда-саттықта қабылданған өтінімдердің жиынтық тізілімдері;
1 жыл
1 жыл
8) клиенттердің, дилердің сауда-саттық бойынша енгізілген өтінімдерінің тізімдемелері;
1 жыл
1 жыл
9) шоттар операторларының сауда-саттық қорытындылары бойынша міндеттемелері;
1 жыл
1 жыл
10) банкаралық валюта биржаларының ақпараты;
1 жыл
1 жыл
11) клиенттердің жеке шоттары, "ДЕПО" шоттары;
5 жыл*
5 жыл*
12) төлем тапсырмалары;
5 жыл*
5 жыл*
13) "Ностро" шоттары бойынша үзінді-көшірмелер;
5 жыл*
5 жыл*
14) облигацияларды, облигациялармен жүргізілетін операциялар бойынша айналымдарды жеке есепке алу, брокерлік операцияларды, жиынтық қорытындыларды есепке алу журналдары
5 жыл*
5 жыл*
151
Мемлекеттік бағалы қағаздардың қайталама нарығының мәселелері бойынша құжаттар (шарттар, актілер, хаттамалар, шығарылым талаптары, ДЕПО тапсырмалары)
5 жыл*
5 жыл*
*Шарттың қолданылу мерзімі аяқталғаннан кейін
4.2. Мемлекеттік емес бағалы қағаздармен операциялар
152
Бағалы қағаздар шығарылымдарының проспектілері
Тұрақты
Тұрақты
153
Бағалы қағаздарды орналастыру және өтеу бойынша құжаттар (өкімдер, хаттар, бағалы қағаздарды орналастыру және өтеу туралы есептер)
5 жыл*
5 жыл*
*Өтегеннен кейін
154
Депозиттік сертификаттарды шығару талаптары
Тұрақты
Қажет болмағанға дейін
155
Депозиттік сертификаттарды шығару, айналысқа жіберу туралы құжаттар (ережелер, қағидалар)
Тұрақты
Қажет болмағанға дейін
156
Бағалы қағаздарды шығару және айналысқа жіберу бойынша хат алмасу
5 жыл
5 жыл
157
Банктің бағалы қағаздар нарығындағы кәсіби қызметтің әрбір түрі бойынша белгіленген нысандағы есептері
Тұрақты
Қажет болмағанға дейін
158
Клиенттердің кастодиандық шартқа сәйкес берілген мүлкін есепке алу бойынша құжаттар (шарттар, хат алмасу, тізімдемелер)
5 жыл
5 жыл
159
Депозитарий қызметіне ақы төлеуге, акцияларды орналастырғаны үшін сыйақылар төлеуге арналаған шоттар
5 жыл
5 жыл
160
Акцияларды сатып алу-сату туралы шарттар және оларға құжаттар (төлем тапсырмалары, есептер, өткізу өкімдері, жазылым парақтары, акцияларды сатып алуға арналған өтініш міндеттемелер)
5 жыл*
5 жыл*
*Шарттың қолданылу мерзімі аяқталғаннан кейін
161
Акциялардан басқа өзге мемлекеттік емес бағалы қағаздарды сатып алу туралы құжаттар (шарттар, актілер, хат алмасу)
5 жыл*
5 жыл*
*Бағалы қағазға арналған меншік құқығы өткеннен кейін
162
Мемлекеттік емес бағалы қағаздарды сатуға және сатып алуға арналған өтінімдер
5 жыл
5 жыл
163
Акция ұстаушылардың тізілімдерінен үзінді-көшірмелер
5 жыл
5 жыл
164
Банктің жеке шоттары бойынша үзінді-көшірмелер
5 жыл
5 жыл
165
Бағалы қағаздар нарығындағы кәсіби қызмет түрлері бойынша клиенттердің жеке шоттары, депо шоттары, ДЕПО шоттары бойынша үзінді-көшірмелер
5 жыл
5 жыл

7) сводные реестры заявок, принятых на торгах;
1 год
1 год
8) реестры введенных заявок клиентов, дилера по торгам;
1 год
1 год
9) обязательства операторов счетов по итогам торгов;
1 год
1 год
10) информация межбанковских валютных бирж;
1 год
1 год
11) лицевые счета, счета "ДЕПО" клиентов;
5 лет*
5 лет*
12) платежные поручения;
5 лет*
5 лет*
13) выписки по счетам "Ностро";
5 лет*
5 лет*
14) журналы лицевого учета облигаций, оборотов по операциям с облигациями, учета брокерских операций, сводных итогов
5 лет*
5 лет*
151
Документы (договоры, акты, протоколы, условия выпуска, поручения "ДЕПО") по вопросам вторичного рынка государственных ценных бумаг
5 лет*
5 лет*
*После истечения срока действия договора
4.2. Операции с негосударственными ценными бумагами
152
Проспекты выпусков ценных бумаг
Постоянно
Постоянно
153
Документы (распоряжения, письма, отчеты об итогах размещения и погашения ценных бумаг) по размещению и погашению ценных бумаг
5 лет*
5 лет*
*После погашения
154
Условия выпусков депозитных сертификатов
Постоянно
До минования надобности
155
Документы (положения, правила) о выпуске, обращении депозитных сертификатов
Постоянно
До минования надобности
156
Переписка по вопросам выпуска и обращения ценных бумаг
5 лет
5 лет
157
Отчеты банка установленной формы по каждому виду профессиональной деятельности на рынке ценных бумаг
Постоянно
До минования надобности
158
Документы (договоры, переписка, описи) по учету имущества клиентов, переданного в соответствии с кастодиальным договором
5 лет
5 лет
159
Счета на оплату услуг депозитария, вознаграждения за размещение акций
5 лет
5 лет
160
Договоры о купле-продаже акций и документы к ним (платежные поручения, расчеты, передаточные распоряжения, подписные листы, заявления обязательства на приобретение акций)
5 лет*
5 лет*
*После истечения срока действия договора
161
Документы (договоры, акты, переписка) о приобретении иных, кроме акций негосударственных ценных бумаг
5 лет*
5 лет*
*После перехода права собственности на ценную бумагу
162
Заявки на продажу и покупку негосударственных ценных бумаг
5 лет
5 лет
163
Выписки из реестров держателей акций
5 лет
5 лет
164
Выписки по лицевым счетам банка
5 лет
5 лет
165
Лицевые счета, счета депо клиентов, выписки по счетам ДЕПО, в разрезе видов профессиональной деятельности на рынке ценных бумаг
5 лет
5 лет

166
Брокердің орындалған (орындалмаған) мәмілелер туралы айлық, тоқсандық есептері
5 жыл
5 жыл
167
Бағалы қағаздар нарығында қызметті жүзеге асыруға берілген лицензияның қолданылуын тоқтата тұру, айыру туралы хабарламалар
Тұрақты
Тұрақты
168
Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органның Қазақстан Республикасының бағалы қағаздар нарығы туралы заңнамасын бұзушылықтарды жою туралы ұйғарымдары
Тұрақты
5 жыл*
*Бұзушылықтарды жойғаннан кейін
169
Анықталған Қазақстан Республикасының бағалы қағаздар нарығы туралы заңнамасын бұзу бойынша құжаттар (тексеру нәтижелері туралы ақпарат, қорытындылар, есептер)
Тұрақты
5 жыл
170
Сенімгерлік басқару операциялары бойынша құжаттар (шарттар, банктік басқарудың жалпы қорларының мүлкін құрудың және сенімгерлікпен басқарудың жалпы талаптары, инвестициялық декларациялар, оларға өзгерістер мен толықтырулар, үлестік қатысу сертификаттары, сенімгерлікпен басқару шарттарын тоқтату туралы хабарламалар)
5 жыл*
5 жыл*
*Шарттың қолданылу мерзімі аяқталғаннан кейін
171
Ішкі есеп құжаттары (ережелер, нұсқаулықтар, есеп саясаты)
5 жыл
5 жыл
172
Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органның нормативтік актілеріне сәйкес банк жүргізуге және сақтауға тиіс өзге журналдар, құжаттар
5 жыл
5 жыл
173
Бағалы қағаздарды шығару қағидаларын бұзу жөніндегі құжаттар (анықтамалар, мәліметтер, жазбалар, қорытынды актілер)
Тұрақты
10 жыл
5. Сыртқы экономикалық саясат
5.1. Халықаралық байланыстар және есеп айырысулар
174
Шетелдік банктермен, халықаралық және шетелдік ұйымдармен шарттар, келісімдер, келісімшарттар, оларға өзгерістер мен толықтырулар
Тұрақты
Тұрақты
175
Шетел банктерімен, халықаралық және шетелдік ұйымдармен ынтымақтастық туралы хат алмасу
5 жыл СТК
5 жыл
176
Халықаралық төлем ұйымдарымен есеп айырысуларға арналған транзиттік шоттар бойынша жеке шоттар
5 жыл
5 жыл
177
Шетелдік банктердің, халықаралық және шетелдік ұйымдардың өкілдерін қабылдау жоспарлары, келу бағдарламалары
5 жыл СТК
3 жыл
178
Әңгімелесу жазбалары, шетелдік банктермен, халықаралық және шетелдік ұйымдармен келіссөздер жүргізу хаттамалары
5 жыл СТК
5 жыл СК
179
Шетелдік банктердің, халықаралық және шетелдік ұйымдардың өкілдерін қабылдау жөніндегі баяндамалар, есептер, анықтамалар, хат алмасу
5 жыл СТК
5 жыл СК
180
Экспорттық-импорттық валюталық бақылауға жататын келісімшарттар бойынша досье (келісімшарттардың көшірмелері, валюталық бақылау құжаттары)
5 жыл*
5 жыл*
*Келісімшартты есептік тіркеуден алған күннен бастап
181
Банк шоттарын ашу және жүргізу, инвестициялық қызмет мәселелері бойынша хат алмасу
5 жыл
5 жыл

166
Ежемесячные, ежеквартальные отчеты брокера о выполненных (невыполненных) сделках
5 лет
5 лет
167
Уведомления о приостановлении действия, лишении лицензии на осуществление деятельности на рынке ценных бумаг
Постоянно
Постоянно
168
Предписания уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций об устранении нарушений законодательства Республики Казахстан о рынке ценных бумаг
Постоянно
5 лет*
*После устранения нарушений
169
Документы по выявленным нарушениям законодательства Республики Казахстан о рынке ценных бумаг (информация, заключения, отчеты о результатах проверки)
Постоянно
5 лет
170
Документы (договоры, общие условия создания и доверительного управления имуществом общих фондов банковского управления, инвестиционные декларации, изменения и дополнения к ним, сертификаты долевого участия, уведомления о прекращении договоров доверительного управления) по операциям доверительного управления
5 лет*
5 лет*
*После истечения срока действия договора
171
Документы (положения, инструкции, учетные политики) внутреннего учета
5 лет
5 лет
172
Иные журналы, документы, подлежащие ведению и хранению банком в соответствии с нормативными правовыми актами уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
5 лет
5 лет
173
Документы (справки, сведения, записки, акты заключения) о нарушениях правил выпуска ценных бумаг
Постоянно
10 лет
5. Внешнеэкономическая деятельность
5.1. Международные связи и расчеты
174
Договоры, соглашения, контракты с иностранными банками, международными и иностранными организациями, изменения и дополнения к ним
Постоянно
Постоянно
175
Переписка с иностранными банками, международными и иностранными организациями о сотрудничестве
5 лет ЭПК
5 лет
176
Лицевые счета по транзитным счетам, предназначенным для расчетов с международными платежными организациями
5 лет
5 лет
177
Планы приема, программы пребывания представителей иностранных банков, международных и иностранных организаций
5 лет ЭПК
3 года
178
Записи бесед, протоколы проведения переговоров с иностранными банками, международными и иностранными организациями
5 лет ЭПК
5 лет ЭК
179
Доклады, отчеты, справки, переписка о приеме представителей иностранных банков, международных и иностранных организаций
5 лет ЭПК
5 лет ЭК
180
Досье по контрактам, подлежащим экспортно-импортному валютному контролю (копии контрактов, документы валютного контроля)
5 лет*
5 лет*
*Со дня снятия контракта с учетной регистрации
181
Переписка по вопросам открытия и ведения банковских счетов, инвестиционной деятельности
5 лет
5 лет

182
Шетелдік банктермен, халықаралық және шетелдік ұйымдармен есеп айырысу мәселелері бойынша құжаттар (анықтамалар, қорытындылар, хат алмасу)
5 жыл
5 жыл
183
Шетелдік корреспондент банктердің қол қою және мөр бедерінің үлгілері бар құжат немесе қол қою және мөр бедерінің үлгілері нұсқалары бар осындай құжат
5 жыл*
5 жыл*
*Қол қою құқығын жойғаннан кейін
184
Экспорттық және импорттық операциялар бойынша кепілдіктер мен аккредитивтер туралы хат алмасу
5 жыл
5 жыл
5.2. Валюталық операциялар
185
Валюталық операциялар мәселелері бойынша хат алмасу
5 жыл
5 жыл
186
Банкаралық валюта биржаларында операциялар жүргізу туралы құжаттар (биржалық куәліктер, операциялық парақтар, хат алмасу)
5 жыл
5 жыл
187
Капитал қозғалысымен байланысты валюталық операцияларды тіркеу туралы куәліктер
5 жыл*
5 жыл*
*Инвестициялық операцияны аяқтағаннан кейін
188
Капитал қозғалысымен байланысты валюталық операцияларды жүргізуге өтінімдер
5 жыл*
5 жыл*
*Өтінім шегінде барлық валюталық операциялардың қолданылу мерзімі аяқталғаннан кейін
189
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі берген, шетелдік банктердегі капитал мен шоттар қозғалысы бойынша валюталық шарттарды есептік тіркеу жөніндегі құжаттар (тіркеу куәліктері, хабарлама куәлік, есептік нөмірлер)
5 жыл*
5 жыл*
190
Валюталық операциялар бойынша есептер:
1) жылдық;
Тұрақты
Тұрақты
2) тоқсандық;
5 жыл
5 жыл
3) айлық
5 жыл
5 жыл
191
Сатып алынған және сатылған қолма-қол шетел валютасы тізілімдерінің журналы
3 жыл*
3 жыл*
*Журнал аяқталған күннен бастап
192
Уәкілетті банктің айырбастау пунктерінің қызметті бастау немесе тоқтату туралы хабарламалары, хабарламаларды қабылдау туралы талондар, уәкілетті банктің айырбастау пунктерінің куәліктері
Тұрақты
Тұрақты
193
Айырбастау пункттерінің тізімдері
Жаңасына ауыстырғанға дейін
Жаңасына ауыстырғанға дейін
194
Уәкілетті банктің айырбастау пунктерінің қызметі мәселелері бойынша хат алмасу
5 жыл
5 жыл
195
Жол чектерінің эмитенті банктермен келісімдер
Тұрақты
Тұрақты
196
Жол чектерінің көшірмелері (сатып алу)
5 жыл
5 жыл
197
Жол чектері эмитенттерінің бақылау құжаттары
Тұрақты
Қажет болғанға дейін
198
Жол чектерін инкассоға қабылдау туралы құжаттар (өтініштер, көшірмелер, ілеспе құжаттар)
5 жыл
5 жыл
199
Жол чектерімен жүргізілетін операциялар кезінде ресімделетін құжаттар (жол чектерінің алынған бланктері бойынша жеке шоттар, хабарлар)
5 жыл
5 жыл
200
Бастапқы төлем құжаттары - слиптер
5 жыл
5 жыл
201
Азаматтардың шетел валютасымен айырбастау операциялары бойынша құжаттар (анықтамалар, түбіртектер, ордерлер)
5 жыл
5 жыл
202
Қолма-қол шетел валютасын сатып алу, сату бағамдарын белгілеу туралы өкімдер
3 жыл
3 жыл

182
Документы (справки, заключения, переписка) по вопросам расчетов с иностранными банками, международными и иностранными организациями
5 лет
5 лет
183
Документ с образцами подписей и оттиска печати или аналогичный документ, содержащий образцы подписей и оттиска печати, иностранных банков-корреспондентов
5 лет*
5 лет*
*После аннулирования прав подписи
184
Переписка о гарантиях и аккредитивах по экспортным и импортным операциям
5 лет
5 лет
5.2. Валютные операции
185
Переписка по вопросам валютных операций
5 лет
5 лет
186
Документы (биржевые свидетельства, операционные листы, переписка) о проведении операций на межбанковских валютных биржах
5 лет
5 лет
187
Свидетельства о регистрации валютных операций, связанных с движением капитала
5 лет*
5 лет*
*После завершения инвестиционной операции
188
Заявки на проведение валютных операций, связанных с движением капитала
5 лет*
5 лет*
*После окончания срока действия всех валютных операций в рамках заявки
189
Документы по учетной регистрации валютных договоров по движению капитала и счетов в иностранных банках (регистрационные свидетельства, свидетельства об уведомлении, учетные номера), выданные Национальным Банком Республики Казахстан
5 лет*
5 лет*
190
Отчеты банка по валютным операциям:
1) годовые;
Постоянно
Постоянно
2) квартальные;
5 лет
5 лет
3) месячные
5 лет
5 лет
191
Журналы реестров купленной и проданной наличной иностранной валюты
3 года*
3 года*
*С даты окончания журнала
192
Уведомления о начале или прекращении деятельности обменных пунктов уполномоченного банка, талоны о приеме уведомлений, свидетельства обменных пунктов уполномоченного банка
Постоянно
Постоянно
193
Списки обменных пунктов
До замены новыми
До замены новыми
194
Переписка по вопросам деятельности обменных пунктов уполномоченного банка
5 лет
5 лет
195
Соглашения с банками-эмитентами дорожных чеков
Постоянно
Постоянно
196
Копии дорожных чеков (покупка)
5 лет
5 лет
197
Контрольные документы эмитентов дорожных чеков
Постоянно
До минования надобности
198
Документы о приеме дорожных чеков на инкассо (заявления, копии, сопроводительные документы)
5 лет
5 лет
199
Документы, оформляемые при операциях дорожными чеками (лицевые счета по полученным бланкам дорожных чеков, извещения)
5 лет
5 лет
200
Первичные платежные документы - слипы
5 лет
5 лет
201
Документы граждан по обменным операциям с иностранной валютой (справки, квитанции, ордера)
5 лет
5 лет
202
Распоряжения об установлении курсов покупки, продажи наличной иностранной валюты
3 года
3 года

203
Шетел валютасымен және бағалы металдармен банк операцияларын жүргізу мен мәмілелер жасау туралы шарттар
5 жыл*
5 жыл*
*Шарттың қолданылу мерзімі аяқталғаннан кейін
204
Банктің бағалы металдағы және шетел валютасындағы ресурстарының жай-күйі туралы анықтамалар
5 жыл СТК
5 жыл СК
205
Металл шоттарды жүргізу бойынша құжаттар (үзінді-көшірмелер, мәліметтер, анықтамалар)
5 жыл
5 жыл
206
Шетел валютасындағы баланстық және баланстан тыс шоттар мен металл шоттар бойынша карточкалар
5 жыл
5 жыл
207
Валюталық құндылықтармен жүргізілетін касса жұмысын ұйымдастыру бойынша құжаттар (анықтамалар, актілер, өтінімдер, касса ордерлері және басқалары)
5 жыл
5 жыл
208
Валюталық бақылау бойынша досье
5 жыл*
5 жыл*
*Досье жабылғаннан кейін
209
Шетел валютасындағы банк шоттарын жүргізу бойынша құжаттар (шарттар, хат алмасу, мәліметтер, үзінді-көшірмелер)
5 жыл*
5 жыл*
*Шот жабылғаннан кейін
210
Шетел валютасымен операциялар бойынша құжаттар қоса берілген кассалық және баланстан тыс кіріс және шығыс ордерлері
5 жыл*
5 жыл*
*Салық органдары ревизияны аяқтаған жағдайда
211
Бастапқы төлем құжаттары, шетел валютасындағы банк шоттары және металл шоттар бойынша үзінді-көшірмелер
5 жыл
5 жыл
212
Валюта операцияларын орындау кезіндегі комиссиялық сыйақы тарифтері
5 жыл
5 жыл
213
Банк акцептері
3 жыл
3 жыл
214
Импорттық аккредитивтер
3 жыл
3 жыл
215
Рамбурстық міндеттемелер
3 жыл
3 жыл
6. Бухгалтерлік есеп және есептілік
6.1. Қаржылық және өзге есептілік
216
Банктің шоғырландырылған және жекелеген қаржылық есептілігі және оларға қоса берілетін құжаттар (түсіндірме жазбалар, қосымшалар, арнайы нысандар, аудиторлық қорытындылар):
1) жылдық;
Тұрақты
Тұрақты
2) тоқсандық;
5 жыл
5 жыл
3) айлық
3 жыл
3 жыл
217
Банктің құрылымдық бөлімшелерінің есептері:
1) жылдық;
5 жыл
5 жыл
2) жартыжылдық;
5 жыл
5 жыл
3) тоқсандық;
5 жыл
5 жыл
4) айлық
3 жыл
3 жыл
218
Уәкілетті мемлекеттік органдарға берілетін есептер:
1) жылдық;
Тұрақты
Тұрақты
2) тоқсандық;
5 жыл
5 жыл
3) айлық;
5 жыл
5 жыл
4) апталық;
5 жыл
5 жыл
5) күнделікті
5 жыл
5 жыл
219
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкімен, қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органмен қаржылық және өзге есептілікті бекіту және нақтылау жөнінде хат алмасу
3 жыл
3 жыл
220
Жылдық қаржылық және өзге есептіліктерді әзірлеу және талдау бойынша талдамалық кестелер
Тұрақты
5 жыл
221
Банк шығыстарының жылдық сметалары
Тұрақты
Тұрақты
222
Банктің жылдық шығыстар сметаларының орындалуы туралы есептер:
1) жасалған орны бойынша;
Тұрақты
Тұрақты
2) филиалдар, өкілдіктер ұсынған
5 жыл
-
223
Салықтарды және бюджетке төленетін басқа міндетті төлемдерді есептеу және төлеу бойынша есептер:

203
Договоры о совершении банковских операций и сделок с иностранной валютой и драгоценными металлами
5 лет*
5 лет*
*После истечения срока действия договора
204
Справки о состоянии ресурсов банка в драгоценных металлах и иностранной валюте
5 лет ЭПК
5 лет ЭК
205
Документы (выписки, сведения, справки) по ведению металлических счетов
5 лет
5 лет
206
Карточки по балансовым и внебалансовым счетам в иностранной валюте и металлическим счетам
5 лет
5 лет
207
Документы (справки, акты, заявки, кассовые ордера и другие документы) по организации кассовой работы с валютными ценностями
5 лет
5 лет
208
Досье по валютному контролю
5 лет*
5 лет*
*После закрытия досье
209
Документы (договоры, переписка, сведения, выписки) по ведению банковских счетов в иностранной валюте
5 лет*
5 лет*
*После закрытия счета
210
Кассовые и внебалансовые приходные и расходные ордера с документами к ним по операциям с иностранной валютой
5 лет*
5 лет*
*При условии завершения ревизии налоговыми органами
211
Первичные платежные документы, выписки по банковским счетам в иностранной валюте и металлическим счетам
5 лет
5 лет
212
Тарифы комиссионного вознаграждения при выполнении валютных операций
5 лет
5 лет
213
Банковские акцепты
3 года
3 года
214
Импортные аккредитивы
3 года
3 года
215
Рамбурсные обязательства
3 года
3 года
6. Бухгалтерский учет и отчетность
6.1. Финансовая и иная отчетность
216
Консолидированные и отдельные финансовые отчетности банка и документы к ним (пояснительные записки, приложения, специализированные формы, аудиторские заключения):
1) годовые;
Постоянно
Постоянно
2) квартальные;
5 лет
5 лет
3) месячные
3 года
3 года
217
Отчеты структурных подразделений банка:
1) годовые;
5 лет
5 лет
2) полугодовые;
5 лет
5 лет
3) квартальные;
5 лет
5 лет
4) месячные
3 года
3 года
218
Отчеты в уполномоченные государственные органы:
1) годовые;
Постоянно
Постоянно
2) квартальные;
5 лет
5 лет
3) месячные;
5 лет
5 лет
4) еженедельные;
5 лет
5 лет
5) ежедневные
5 лет
5 лет
219
Переписка с Национальным Банком Республики Казахстан, уполномоченным органом по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций об утверждении и уточнении финансовой и иной отчетности
3 года
3 года
220
Аналитические таблицы по разработке и анализу годовых финансовых и иных отчетностей
Постоянно
5 лет
221
Годовые сметы расходов банка
Постоянно
Постоянно
222
Отчеты об исполнении годовых смет расходов банка:
1) по месту составления;
Постоянно
Постоянно
2) представленные филиалами, представительствами
5 лет
-
223
Отчеты по исчислению и уплате налогов и других обязательных платежей в бюджет:

1) жылдық;
Тұрақты
Тұрақты
2) тоқсандық;
5 жыл
5 жыл
3) айлық
3 жыл
3 жыл
224
Шаруашылық операциялар жүргізу фактісін тіркеген және бухгалтерлік жазбалар үшін негіз болып табылған бастапқы құжаттар және оларға қосымшалар
5 жыл*
5 жыл*
*Салық органдарының ревизияларды аяқтау талабымен.
Тергеу және сот істерінде даулар, келіспеушіліктер туындаған жағдайда соңғы шешім шығарғанға дейін сақталады
225
Өткізу, бөлу баланстары, қосымшалар, оларға қоса берілетін түсіндірме жазбалар
Тұрақты
Тұрақты
6.2. Заңды және жеке тұлғалардың есеп айырысу-кассалық қызметі
226
Банк шоттарын ашу және банк шоттарын басқаруға өкілеттіктерді ресімдеу жөніндегі құжаттар (хабарламалар, анықтамалар, құрылтай құжаттарының көшірмелері және банк шотын ашқан кезде ұсынылатын басқа құжаттар)
5 жыл*
5 жыл*
*Шот жабылғаннан кейін
227
Қолма-қол ақшаны резервтеуге арналған өтінімдер
3 жыл
3 жыл
228
Филиалдардан түскен өтінімдер (чек кітапшасымен, салым кітапшасымен нығайтуға арналған)
3 жыл
3 жыл
229
Жеке және заңды тұлғалардың банк шоттарын жүргізу бойынша құжаттар (төлем тапсырмалары, кассалық құжаттар, төлем және мемориалдық ордерлер)
5 жыл*
5 жыл*
*Жеке тұлғалар бойынша – шот жабылғаннан кейін, заңды тұлғалар бойынша – салық органдары ревизияларды аяқтаған кезде
230
Төлем құжаттарына қол қою құқығы бар лауазымды тұлғалардың қол қою және мөр бедерлерінің үлгілері бар құжат немесе қол қою және мөр бедерлерінің үлгілерін қамтитын ұқсас құжат
5 жыл*
5 жыл*
*Банк шоты жабылғаннан кейін
231
Жеке шоттарды тіркеу кітаптары
Тұрақты*
Тұрақты*
*Электрондық нұсқада
232
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің филиалында кассалық қызмет көрсету үшін банк филиалдарының банк шоттарынан комиссияларды есептен шығару жөніндегі құжаттар (төлем тапсырмалары, төлем ордерлері, өкімдер)
5 жыл
5 жыл
233
Шығыс операциялары тоқтатыла тұрған банк шоттары бойынша орындалған құжаттар (инкассалық өкімдер)
5 жыл*
5 жыл*
*Шот жабылғаннан кейін
234
Операция қызметкерлері ауысқан жағдайда клиенттердің жеке шоттары бойынша қабылдау-өткізу құжаттарын есепке алу кітаптары
5 жыл
5 жыл
235
Мемориалдық және кассалық құжаттар, шоттар бойынша есептелген сыйақы ведомостары
5 жыл
5 жыл
236
Жеке шоттар бойынша үзінді-көшірмелер, клиенттердің үзінді-көшірмелер алуға арналған сенімхаттар беруді есепке алу карточкалары
1 жыл
1 жыл
237
Клиринг операциялары бойынша төлем құжаттары
5 жыл
5 жыл
238
Инкассалық операциялар мен өзара есеп айырысулар бойынша тіркеу журналдары, журналдар, тізімдеме-журналдар, тізілімдер
5 жыл
5 жыл
239
Вексельдер шығару шарттары
Тұрақты
Қажет болмағанға дейін
240
Вексельдерді шығару, айналысы туралы құжаттар (ережелер, қағидалар)
Тұрақты
Қажет болмағанға дейін

1) годовые;
Постоянно
Постоянно
2) квартальные;
5 лет
5 лет
3) месячные
3 года
3 года
224
Первичные документы и приложения к ним, зафиксировавшие факт совершения хозяйственной операции и явившиеся основанием для бухгалтерских записей
5 лет*
5 лет*
*При условии завершения ревизии налоговыми органами. В случае возникновения споров, разногласий, следственных и судебных дел сохраняются до вынесения окончательного решения
225
Передаточные, разделительные балансы, приложения, объяснительные записки к ним
Постоянно
Постоянно
6.2. Расчетно-кассовое обслуживание юридических и физических лиц
226
Документы об открытии банковских счетов и оформлению полномочий на распоряжение банковскими счетами (извещения, справки, копии учредительных документов и другие документы, предъявляемые при открытии банковского счета)
5 лет*
5 лет*
*После закрытия счета
227
Заявки на резервирование наличных денег
3 года
3 года
228
Заявки от филиалов (на подкрепление чековыми книжками, вкладными книжками)
3 года
3 года
229
Документы (платежные поручения, кассовые документы, платежные и мемориальные ордера) по ведению банковских счетов физических и юридических лиц
5 лет*
5 лет*
*По физическим лицам – после закрытия счета, по юридическим лицам - при условии завершения ревизии налоговыми органами.
230
Документ с образцами подписей должностных лиц, имеющих право подписи платежных документов, и оттиска печати или аналогичный документ, содержащий образцы подписей и оттиска печати
5 лет*
5 лет*
*После закрытия банковского счета
231
Книги регистрации лицевых счетов
Постоянно*
Постоянно*
*В электронном формате
232
Документы (платежные поручения, платежные ордера, распоряжения) по списанию комиссии с банковских счетов филиалов банка за кассовое обслуживание в филиале Национального Банка Республики Казахстан
5 лет
5 лет
233
Исполненные документы по банковским счетам (инкассовые распоряжения), расходные операции по которым были приостановлены
5 лет*
5 лет*
*После закрытия счета
234
Книги по учету приема-передачи документов по лицевым счетам клиентов при смене операционных работников
5 лет
5 лет
235
Мемориальные и кассовые документы, ведомости начисленного по счетам вознаграждения
5 лет
5 лет
236
Карточки учета выдачи выписок по лицевым счетам, доверенности клиентов на получение выписок
1 год
1 год
237
Платежные документы по клиринговым операциям
5 лет
5 лет
238
Регистрационные журналы, журналы-описи, реестры по инкассовым операциям и взаимным расчетам
5 лет
5 лет
239
Условия выпусков векселей
Постоянно
До минования надобности
240
Документы о выпуске, обращении векселей (положения, правила)
Постоянно
До минования надобности

241
Вексельдер сатуды ресімдеу жөніндегі құжаттар (шарттар, қорытындылар, анықтамалар)
5 жыл*
5 жыл*
*Шарттың қолданылу мерзімі аяқталғаннан кейін
242
Төлеуге арналған вексельдерді қабылдау туралы хабарлама
5 жыл*
5 жыл*
*Шарттың қолданылу мерзімі аяқталғаннан кейін
243
Клиенттер бойынша вексельдерді есепке алу жөніндегі құжаттар (вексель досьесі)
Қажет болмағанға дейін
Қажет болмағанға дейін
244
Өтелген вексельдер
5 жыл
5 жыл
245
Қарыз операцияларын есепке алу бойынша жеке шоттар
5 жыл*
5 жыл*
*Шот жабылғаннан кейін
246
Қарыздар бойынша мемориалдық және касса құжаттары
5 жыл*
5 жыл*
*Шот жабылғаннан кейін
247
Салық салу мәселелері бойынша құжаттар (салық органдарымен салыстырып тексеру актілері, есептер, салық төлемдері бойынша анықтамалар)
5 жыл
5 жыл
248
Чектер бойынша құжаттар (чек түбіртектері, төленген чектер, чектерді жоғалтқаны туралы өтініштер, растамалар, кепілхаттар)
5 жыл
5 жыл
249
Қатаң есептегі бланктерді есепке алу кітаптары
5 жыл
5 жыл
6.3. Салымдар бойынша операциялар
250
Салымшылардың банк шоттары бойынша құжаттар (шарттар, өсиеттер, сенімхаттар, салымшының қол қою үлгілері, банк шотын ашуға/жабуға өтініш)
5 жыл*
5 жыл*
*Шот жабылғаннан кейін
251
Салымшылардың шоттары бойынша әліпбилік карточкалар
5 жыл*
5жыл*
*Шот жабылғаннан кейін
252
Салымдар бойынша жеке шоттар
15 жыл*
15 жыл*
*Шот жабылғаннан кейін
253
Салымшылардың жабылған және шартты түрде жабылған жеке шоттарының карточкалары
5 жыл*
5 жыл*
*Шот жабылғаннан кейін
254
Мұрагерлік істер бойынша салымдар сомасын шетелге аудару туралы хат алмасу
5 жыл СК
5 жыл СК
255
Салым операциялары бойынша аралық ордерлер (кіріс және шығыс кассалық ордерлерді қоспағанда)
5 жыл*
5 жыл*
*Шот жабылғаннан кейін
256
Салым операциялары бойынша тексеру ведомостары және бақылау парақтары
5 жыл
5 жыл
257
Салымшылардың жеке шоттарындағы салым қалдықтарының жылдық үзінді-көшірмелері
15 жыл*
15 жыл*
*Шот жабылғаннан кейін
258
ДСН-конверттермен жұмыс жөніндегі құжаттар (жою актілері, қызметтік жазбалар)
5 жыл*
5 жыл*
*Шарттың қолданылу мерзімі аяқталғаннан кейін
259
Төлем карточкаларын ендіру және шығару мәселелері бойынша хат алмасу
5 жыл
5 жыл
260
Төлем карталарының үлгілері
Тұрақты
Тұрақты
261
Төлем карточкаларын эмбоссирлеуге арналған тапсырыстар
5 жыл
5 жыл
262
Төлем карточкаларын шығаруға қабылданған файлдарды тіркеу журналы
Тұрақты
Тұрақты
263
Төлем карточкаларын шығаруға (қайта шығаруға, оқшаулауға, оқшаудан босатуға) өтініштер
5 жыл*
5 жыл*
*Шот жабылғаннан кейін
264
Жинақ кітапшаларының, төлем карточкаларының жоғалғаны туралы өтініштерді тіркеу кітаптары
5 жыл*
5 жыл*
*Журнал аяқталған күннен бастап
265
Төлем карточкаларын шығаруға өкімдер және оларды алуға арналған ведомостар
3 жыл
3 жыл

241
Документы (договоры, заключения, справки) по оформлению продажи векселей
5 лет*
5 лет*
*После истечения срока действия договора
242
Уведомления о принятии векселей к оплате
5 лет*
5 лет*
*После истечения срока действия договора
243
Документы по учету векселей в разрезе клиентов (вексельное досье)
До минования надобности
До минования надобности
244
Погашенные векселя
5 лет
5 лет
245
Лицевые счета по учету заемных операций
5 лет*
5 лет*
*После закрытия счета
246
Мемориальные и кассовые документы по займам
5 лет*
5 лет*
*После закрытия счета
247
Документы по вопросам налогообложения (акты сверок с налоговыми органами, расчеты, справки по налоговым платежам)
5 лет
5 лет
248
Документы по чекам (корешки чеков, оплаченные чеки, заявления об утрате чеков, подтверждения, гарантийные письма)
5 лет
5 лет
249
Книги учета бланков строгой отчетности
5 лет
5 лет
6.3. Операции по вкладам
250
Документы по банковским счетам вкладчиков (договоры, завещания, доверенности, образцы подписи вкладчика, заявление на открытие/закрытие банковского счета)
5 лет*
5 лет*
*После закрытия счета
251
Алфавитные карточки по счетам вкладчиков
5 лет*
5 лет*
*После закрытия счета
252
Лицевые счета по вкладам
15 лет*
15 лет*
*После закрытия счета
253
Карточки закрытых и условно закрытых лицевых счетов вкладчиков
5 лет*
5 лет*
*После закрытия счета
254
Переписка о переводе за границу сумм вкладов по наследственным делам
5 лет ЭК
5 лет ЭК
255
Промежуточные ордера по вкладным операциям (кроме приходных и расходных кассовых ордеров)
5 лет*
5 лет*
*После закрытия счета
256
Проверочные ведомости и контрольные листы по вкладным операциям
5 лет
5 лет
257
Годовые выписки остатков вкладов лицевых счетов вкладчиков
15 лет*
15 лет*
*После закрытия счета
258
Документы по работе с ПИН-конвертами (акты уничтожения, служебные записки)
5 лет*
5 лет*
*После окончания срока действия договора
259
Переписка по вопросам внедрения и выпуска платежных карточек
5 лет
5 лет
260
Образцы платежных карточек
Постоянно
Постоянно
261
Заказы на эмбоссирование платежных карточек
5 лет
5 лет
262
Журнал регистрации принятых файлов на выпуск платежных карточек
Постоянно
Постоянно
263
Заявления на выпуск (перевыпуск, блокирование, разблокирование) платежных карточек
5 лет*
5 лет*
*После закрытия счета
264
Книги регистрации заявлений об утрате сберегательных книжек, платежных карточек
5 лет*
5 лет*
*С даты окончания журнала
265
Распоряжение на выпуск платежных карточек и ведомости на их получение
3 года
3 года

266
Төлем карточкаларына қызмет көрсету жөніндегі құжаттар (шарттар, банк қызметкерлерінің, заңды және жеке тұлғалардың өтініштері)
5 жыл*
5 жыл*
*Шот жабылғаннан кейін
267
Төлем карточкаларын алуға арналған өтініштерді тіркеу журналы
3 жыл
3 жыл
268
Қайтарылған төлем карточкаларын есепке алу журналы
3 жыл
3 жыл
269
Таза пластикті есепке алу құжаттары (таза пластикті қабылдау-өткізу актілері, баланстан тыс ордерлер, жарамсыз пластикті жою туралы актілер, салыстырып тексеру актілері)
5 жыл
5 жыл
6.4. Бухгалтерлік есеп
270
Жарғылық капиталды есепке алу бойынша жеке шоттар
Тұрақты
Тұрақты
271
Жалақы бойынша жеке шоттар
75 жыл
75 жыл
272
Төлем тапсырмалары және бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына және (немесе) ерікті жинақтаушы зейнетақы қорларына міндетті және ерікті төлемдер бойынша жеке тұлғалардың (қызметкерлердің) тізімдері
75 жыл
75 жыл
273
Ерікті зейнетақы жарналары бойынша операциялық ордерлер
50 жыл
50 жыл
274
Зейнетақыны алу ведомостары
5 жыл
5 жыл
275
Жалақы, дивидендтер беруге арналған жиынтық, есептік, есеп айырысу-төлемдік ведомостар
5 жыл
5 жыл
276
Жалдау бойынша қызметкерлердің жалақысын есептеу жөніндегі құжаттар (өкімдер, шарттар)
5 жыл
5 жыл
277
Қорларды, жалақы лимиттері және оларды бөлуді бақылауды есепке алу туралы, жалақы бойынша артық жұмсау мен берешекті есептеу туралы мәліметтер
5 жыл
5 жыл
278
Аванстық есептер
5 жыл*
5 жыл*
*Тексеру (ревизия) жүргізілген жағдайда
279
Шығынға есептен шығарылған борыштарды есепке алу бойынша жеке шоттар
5 жыл*
5 жыл*
*Шот жабылғаннан кейін
280
Төлем карталарын пайдалана отырып берілген қарыздарға қызмет көрсету бойынша құжаттар (қарыздарды пайдалану үшін сыйақы есептеу, өкімдер, үзінді - көшірме)
5 жыл*
5 жыл*
*Шарт бойынша барлық міндеттемелерді орындағаннан және оның қолданылу мерзімі аяқталғаннан кейін
281
Төлем карталарын пайдалана отырып берілген (теңгемен және шетел валютасымен) қарыздарды есепке алу бойынша жеке шоттар
5 жыл*
5 жыл*
*Шот жабылғаннан кейін
282
Жеке шоттар, карточкалар, штафельдер, баланстық және баланстан тыс шоттар бойынша талдамалық есеп кітаптары мен журналдары
5 жыл*
5 жыл*
*Салық органдары ревизияларды аяқтаған жағдайда
283
Банк бюджеті және оған қоса берілетін құжаттар
Тұрақты
Тұрақты
284
Бухгалтерлік, касса журналдары
5 жыл
5 жыл
285
Күн сайынғы тексеру ведомостары
5 жыл
5 жыл
286
Бір айдағы көрсетілген есеп айырысу қызметтернің ведомостары
5 жыл
5 жыл
287
Айналым - сальдо баланстары
3 жыл
3 жыл
288
Клиенттердің банк шоттары бойынша үзінді-көшірмелер, анықтамалар мен актілер, өзара есеп айырысуларды салыстырып тексерулер, оларға қоса берілетін құжаттар
5 жыл*
5 жыл*
*Салық органдары ревизияларды аяқтаған жағдайда

266
Документы (договоры, заявления работников банка, физических и юридических лиц) по обслуживанию платежных карточек
5 лет*
5 лет*
*После закрытия счета
267
Журнал регистрации заявлений на получение платежных карточек
3 года
3 года
268
Журнал учета возвращенных платежных карточек
3 года
3 года
269
Документы (акты приема-передачи чистого пластика, внебалансовые ордера, акты об уничтожении бракованного пластика, акты сверки) по учету чистого пластика
5 лет
5 лет
6.4. Бухгалтерский учет
270
Лицевые счета по учету уставного капитала
Постоянно
Постоянно
271
Лицевые счета по заработной плате
75 лет
75 лет
272
Платежные поручения и списки физических лиц (работников) по обязательным и добровольным взносам в единый накопительный пенсионный фонд и (или) добровольные накопительные пенсионные фонды
75 лет
75 лет
273
Операционные ордера по добровольным пенсионным взносам
50 лет
50 лет
274
Ведомости на получение пенсий
5 лет
5 лет
275
Сводные, расчетные, расчетно-платежные ведомости на выдачу заработной платы, дивидендов
5 лет
5 лет
276
Документы (распоряжения, договора) по расчету заработной платы работников по найму
5 лет
5 лет
277
Сведения об учете фондов, лимитов заработной платы и контроле за их распределением, о расчетах по перерасходу и задолженности по заработной плате
5 лет
5 лет
278
Авансовые отчеты
5 лет*
5 лет*
*При условии проведения проверки (ревизии)
279
Лицевые счета по учету долгов, списанных в убыток
5 лет*
5 лет*
*После закрытия счета
280
Документы по обслуживанию займов, выданных с использованием платежных карточек (расчет вознаграждения за пользование займами, распоряжения, выписка)
5 лет*
5 лет*
*После выполнения всех обязательств по договору и истечения срока его действия
281
Лицевые счета по учету займов, выданных с использованием платежных карточек (в тенге и иностранной валюте)
5 лет*
5 лет*
*После закрытия счета
282
Лицевые счета, карточки, штафеля, книги и журналы аналитического учета по балансовым и внебалансовым счетам
5 лет*
5 лет*
*При условии завершения ревизии налоговыми органами
283
Бюджет банка и документы к нему
Постоянно
Постоянно
284
Бухгалтерские, кассовые журналы
5 лет
5 лет
285
Ежедневные проверочные ведомости
5 лет
5 лет
286
Ведомости предоставленных расчетных услуг за месяц
5 лет
5 лет
287
Оборотно-сальдовые балансы
3 года
3 года
288
Выписки по банковским счетам клиентов, справки и акты, сверки взаимных расчетов, документы к ним
5 лет*
5 лет*
*При условии завершения ревизии налоговыми органами

289
Клиенттердің шоттарындағы кем шығулар мен артық шығулар бойынша карточкалар
5 жыл
5 жыл
290
Транзакциялар бойынша есептер
5 жыл
5 жыл
291
Ұсынылған төлемдік талап-тапсырмалар тізілімдері
5 жыл
5 жыл
292
Төлем жүйесі арқылы жасалған электрондық төлем құжаттары
3 жыл
3 жыл
293
Төлем карталарын пайдалана отырып жүргізілген операцияларды есепке алу мәселелері бойынша құжаттар (баянжазбалар, анықтамалар)
5 жыл
5 жыл
294
Корреспонденттік шоттар бойынша үзінді - көшірмелер
5 жыл
5 жыл
295
Төлем карталары арқылы жасалған төлемдер бойынша шетел банктерімен есеп айырысу
5 жыл
5 жыл
296
Төлем хабарламалары, төлем ордерлері, өзге де құжаттар, оларға қосымшалар:
1) коммуналдық қызмет және басқа да қызмет төлемдерін қабылдау бойынша;
2 жыл
2 жыл
2) салымдар және өзге де операциялар бойынша
5 жыл
5 жыл
297
Кассалық кіріс-шығыс ордерлері және оларды ауыстыратын құжаттар, оларға қосымшалар, мемориалдық ордерлер, бухгалтерлік жазбаға негіздеме болған, халықтан төлемдерді қабылдау жөніндегі жиынтық ведомостар (салым операциялары бойынша кіріс және шығыс кассалық ордерлерді қоспағанда)
5 жыл*
5 жыл*
*Салық органдары ревизияларды аяқтаған жағдайда
298
Банктің есептері бойынша төлем тапсырмалары және шоттар
5 жыл*
5 жыл*
*Салық органдары ревизияларды аяқтаған жағдайда
299
Түгендеу туралы құжаттар (хаттамалар, тізімдемелер, актілер, мүкәммал нөмірлері):
1) үйлерді, ғимараттарды;
10 жыл*
5 жыл*
*Тексеру (ревизия) жүргізілген жағдайда
2) мүлікті және тауар-материалдық құндылықтарды
5 жыл*
5 жыл*
300
Комиссиялардың сомаларды баланстан есептен шығару немесе оларды сомаларды есептен шығаруды негіздейтін өтінімхаттармен бірге баланстан тыс есептен алу жөніндегі хаттамалар
5 жыл
5 жыл
301
Өндіріп алуға үмітсіз ақша қаражатын және мүлікті есептен шығару қорытындылары, актілер және басқа да құжаттар
5 жыл*
5 жыл*
*Салық органдары ревизияларды аяқтаған жағдайда
302
Дебиторлық берешек, талан-тараж жөніндегі құжаттар (анықтамалар, актілер, міндеттемелер, хат алмасу)
Қажет болмағанға дейін*
Қажет болмағанға дейін*
*Кемінде бес жыл
303
Негізгі құрал-жабдықтарды және тауар-материалдық құндылықтарды есепке алу жөніндегі құжаттар (сатып алуға өтінімдер, қабылдау-өткізу актілері, тауар-материалдық құндылықтарды босатуға талаптар, салыстырып тексеру актілері, қайта бағалау және тозуды анықтау туралы актілер, хаттамалар, ведомостар)
3 жыл СК
3 жыл СК
304
Негізгі құрал-жабдықтарды, өзге мүлікті және мүкәммалды есептен шығару актілері
5 жыл*
5 жыл*
*Есептен шығарғаннан кейін
305
Негізгі құрал-жабдықтарды сатып алу шарттары
5 жыл*
5 жыл*
*Шарттың қолданылу мерзімі аяқталғаннан кейін

289
Карточки по недостачам и излишкам на счетах клиентов
5 лет
5 лет
290
Отчеты по транзакциям
5 лет
5 лет
291
Реестры выставленных платежных требований-поручений
5 лет
5 лет
292
Электронные платежные документы, проведенные через платежные системы
3 года
3 года
293
Документы (докладные записки, справки) по вопросам учета операций, проведенных с использованием платежных карточек
5 лет
5 лет
294
Выписки по корреспондентским счетам
5 лет
5 лет
295
Расчеты с иностранными банками по платежам, совершенным посредством платежных карточек
5 лет
5 лет
296
Платежные извещения, платежные ордера, иные документы, приложения к ним:
1) по приему платежей за коммунальные услуги и другие услуги;
2 года
2 года
2) по вкладам и другим операциям
5 лет
5 лет
297
Кассовые приходно-расходные ордера и заменяющие их документы, приложения к ним, мемориальные ордера, сводные ведомости по приему от населения платежей, послужившие основанием для бухгалтерских записей (за исключением приходных и расходных кассовых ордеров по вкладным операциям)
5 лет*
5 лет*
*При условии завершения ревизии налоговыми органами
298
Платежные поручения и счета по расчетам банка
5 лет*
5 лет*
*При условии завершения ревизии налоговыми органами
299
Документы об инвентаризации (протоколы, описи, акты, инвентарные номера):
1) зданий, сооружений;
10 лет*
5 лет*
*При условии проведения проверки (ревизии)
2) имущества и товарно- материальных ценностей
5 лет*
5 лет*
300
Протоколы комиссий по списанию сумм с баланса или снятию их с внебалансового учета с ходатайствами, обосновывающими списание сумм
5 лет
5 лет
301
Заключения, акты и другие документы на списание безнадежных к взысканию денег и имущества
5 лет*
5 лет*
*При условии завершения ревизии налоговыми органами
302
Документы (справки, акты, обязательства, переписка) по дебиторской задолженности, хищениям
До минования надобности*
До минования надобности*
*Не менее пяти лет
303
Документы по учету основных средств и товарно-материальных ценностей (заявки на приобретение, акты приема-передачи, требования на отпуск товарно-материальных ценностей, акты сверки, акты о переоценке и определении износа, протоколы, ведомости)
3 года ЭК
3 года ЭК
304
Акты списания основных средств, иного имущества и инвентаря
5 лет*
5 лет*
*После списания
305
Договоры на приобретение основных средств
5 лет*
5 лет*
*После истечения срока действия договора

306
Банк және материалдық жауапты қызметкерлер арасында жасалған негізгі құрал-жабдықтардың, басқа мүлік пен мүкәммалдың сақталуы үшін материалдық жауапкершілік туралы шарттар
5 жыл*
5 жыл*
*Материалдық жауапты адам жұмыстан босағаннан кейін
307
Шаруашылық шарттары
5 жыл*
5 жыл*
*Шарттың қолданылу мерзімі аяқталғаннан кейін
308
Ақша сомаларын және тауар-материалдық құндылықтарды алуға сенімхаттар (оның ішінде жойылған)
5 жыл*
5 жыл*
*Тексеру (ревизия) жүргізілген жағдайда
309
Кепілдік беру хаттары
5 жыл*
5 жыл*
*Кепілдік берілген мерзім аяқталғаннан кейін
310
Есептік тізілімдер ("Журнал-бас" кітап, ордерлерді есепке алу журналдары, кестелер)
5 жыл*
5 жыл*
*Тексеру (ревизия) жүргізілген жағдайда
311
Зейнетақы, еңбекке жарамсыздық парақтары бойынша, әлеуметтік сақтандыру бойынша жәрдемақы төлеу жөніндегі құжаттар, атқару парақтары, жалақыдан әр түрлі ұстап қалу бойынша хат алмасу (сот шешімдері, есептер, қорытындылар)
5 жыл
5 жыл
312
Зейнетақы, жәрдемақы төлеу және өтемақының басқа да түрлерін ұйымдастыру бойынша құжаттар (шарттар, ережелер, анықтамалар, актілер, есептер, банк өкімі, хат алмасу)
5 жыл
5 жыл
313
Атқару парақтарын тіркеу журналдары, депонирленген жалақыны есепке алу кітабы
5 жыл
5 жыл
314
Салықтар бойынша жеңілдіктер алуға анықтамалар
5 жыл
5 жыл
315
Шоттарды, төлем тапсырмаларын, сенімхаттарды тіркеу кітабы (қағаз тасымалдауыштағы және (немесе) электрондық файлда
5 жыл*
5 жыл*
*Салық органдары ревизияларды аяқтаған жағдайда
316
Негізгі құрал-жабдықтарды есепке алу бойынша жеке шоттар
5 жыл
5 жыл
317
Негізгі құрал-жабдықтарды, арзан және тез тозатын заттарды есепке алу кітаптары
5 жыл* СТК
5 жыл* СТК
*Негізгі құрал-жабдықтар жойылғаннан кейін
318
Электрондық ақшаны пайдалана отырып жүргізілген операцияларды есепке алу мәселелері бойынша құжаттар
5 жыл
5 жыл
6.5. Статистикалық есеп
319
Банктің және оның құрылымдық бөлімшелерінің статистикалық есептері мен кестелері:
1) қағаз тасымалдауышта;
Кемінде 1 жыл*
Кемінде 1 жыл*
*Көрсетілген деректердің негізінде қалыптастырылған ресми статистикалық ақпаратты таратқан сәттен бастап кемінде бір жыл
2) электрондық тасымалдауышта
Кемінде 50 жыл
Кемінде 50 жыл
320
Банктің және оның құрылымдық бөлімшелерінің статистикалық есеп бойынша әзірленген ведомостары:
1) жылдық;
5 жыл СК
5 жыл СК
2) тоқсандық, айлық
3 жыл
3 жыл
321
Банктің серпінділік дәптерлері, карточкалары және серпінділік кестелері
Тұрақты
Тұрақты
322
Статистикалық есептерді жасау құжаттары (кестелер, графиктер, есептер, мәліметтер және басқалар)
3 жыл
3 жыл
7. Банк жұмысын автоматтандыру
323
Автоматтандырылған жүйелерді жобалау, құру, енгізу шарттары
5 жыл*
5 жыл*
*Шарттың мерзімі аяқталғаннан кейін

306
Договоры о материальной ответственности за сохранность основных средств, иного имущества и инвентаря, заключенные между банком и материально ответственными работниками
5 лет*
5 лет*
*После увольнения материально ответственного лица
307
Хозяйственные договоры
5 лет*
5 лет*
*После истечения срока действия договора
308
Доверенности на получение сумм денег и товарно-материальных ценностей (в том числе аннулированные)
5 лет*
5 лет*
*При условии проведения проверки (ревизии)
309
Гарантийные письма
5 лет*
5 лет*
*После окончания срока гарантии
310
Учетные регистры (книга "Журнал-главная", журналы учета ордеров, таблицы)
5 лет*
5 лет*
*При условии проведения проверки (ревизии)
311
Документы о выплате пенсий, пособий по листкам нетрудоспособности по социальному страхованию, исполнительные листы, переписка по различным удержаниям из заработной платы (решения судов, отчеты, заключения)
5 лет
5 лет
312
Документы (договоры, положения, справки, акты, отчеты, распоряжения банка, переписка) по организации выплат пенсий, пособий и иных видов компенсаций
5 лет
5 лет
313
Журналы регистрации исполнительных листов, книги учета депонированной заработной платы
5 лет
5 лет
314
Справки на получение льгот по налогам
5 лет
5 лет
315
Книги регистрации счетов, платежных поручений, доверенностей (на бумажном носителе и (или) электронный файл)
5 лет*
5 лет*
*При условии завершения ревизии налоговыми органами
316
Лицевые счета по учету основных средств
5 лет
5 лет
317
Книги учета основных средств, малоценных и быстро изнашивающихся предметов
5 лет* ЭПК
5 лет* ЭПК
*После ликвидации основных средств
318
Документы по вопросам учета операций, проведенных с использованием электронных денег
5 лет
5 лет
6.5. Статистическая отчетность
319
Статистические отчеты и таблицы банка и его структурных подразделений: 1) на бумажном носителе;
Не менее 1 года*
Не менее 1 года*
*Не менее года с момента распространения официальной статистической информации, сформированной на основании указанных данных
2) на электронном носителе
Не менее 50 лет
Не менее 50 лет
320
Разработочные ведомости по статистической отчетности банка и его структурных подразделений:
1) годовые;
5 лет ЭК
5 лет ЭК
2) квартальные, месячные
3 года
3 года
321
Динамические тетради, карточки и динамические таблицы банка
Постоянно
Постоянно
322
Документы (таблицы, графики, расчеты, сведения и другие документы) по составлению статистических отчетов
3 года
3 года
7. Автоматизация банковских работ
323
Договоры на проектирование, создание, внедрение автоматизированных систем
5 лет*
5 лет*
*После истечения срока договора

324
Жүргізілетін банк операциялары бойынша технологиялық карталар
5 жыл*
Жаңасына ауыстырғанға дейін
*Жаңасына ауыстырғаннан кейін
325
Автоматтандырылған жүйелерді сынақтан өткізудің және келісудің техникалық тапсырмалары, хаттамалары, бағдарламалары
Енгізілген күннен бастап 5 жыл
Енгізілген күннен бастап 5 жыл
326
Банк жұмысын автоматтандыру мәселесі жөнінде хат алмасу
3 жыл
3 жыл
327
Телекоммуникацияның халықаралық желісі мәселелері бойынша құжаттар (баянжазбалар, анықтамалар, хат алмасу)
3 жыл
3 жыл
328
Телекоммуникацияның банк желісі мәселелері бойынша құжаттар (баянжазбалар, анықтамалар, хат алмасу)
3 жыл
3 жыл
329
Жабдықтың техникалық жай-күйін тіркеу және есепке алу журналы
Пайдалану аяқталғанға/пайдаланудан шығарылғанға дейін
Пайдалану аяқталғанға/пайдаланудан шығарылғанға дейін
330
Жабдықты техникалық пайдалану жөніндегі есептер
3 жыл
3 жыл
331
Құрал-жабдықтың істен шығуы және тұрып қалуы жөніндегі құжаттар (актілер, анықтамалар, хаттамалар, хат алмасу)
3 жыл
3 жыл
332
Ретке келтіру, жөндеу, профилактикалық жұмысты жүргізу жөніндегі құжаттар (актілер, анықтамалар, хат алмасу, номенклатуралар, ерекше нұсқамалар, өтінімдер және басқалары)
3 жыл
3 жыл
Бағдарламалық құралдарды қабылдау-өткізу және ендіру актілері
Пайдалану аяқталғанға дейін
Пайдалану аяқталғанға дейін
334
Ақпараттық қауіпсіздік жөніндегі құжаттар (анықтамалар, қорытындылар, шарттар)
5 жыл СК
5 жыл СК
8. Жарнамалық-ақпараттық қызмет
335
Банк қызметі туралы бейнефильмдер, радио және телевизия бағдарламалары, бейнеклиптер сценарийлерінің мәтіндері
5 жыл СТК
5 жыл СТК
336
Иллюстрацияланған альбомдардың, жарнама буклеттерінің, плакаттардың, үндеухаттардың, басқа баспа өнімінің түпнұсқа макеттері
5 жыл СТК
5 жыл СТК
337
Мерзімді баспада жарияланған банк қызметінің жаңа түрлері туралы жарнамалық -ақпараттық құжаттар
3 жыл
3 жыл
9. Қызметкерлермен жұмыс істеу
9.1. Кадрлар есебі
338
Қызметкерлерді аттестациялау жөніндегі құжаттар (мінездемелер, аттестациялық парақтар, сауалнамалар)
75 жыл*
75 жыл*
*Қызметкердің банктен жұмыстан шыққан кездегі жасын шегергенде
339
Банктің аттестациялық комиссиясының шешімдері
15 жыл
15 жыл
340
Банк қызметкерлерінің жеке карточкалары, жеке іс-қағаздары (өтініштер, сауалнамалар, өмірбаяндар, көшірмелер, жұмысқа қабылдау, ауыстыру, жұмыстан шығу, ынталандыру туралы бұйрықтардан үзінді-көшірмелер, жеке құжаттардың көшірмелері, мінездемелер, кадрлардың есебін жүргізу парақтары, аттестация өткізу және біліктілікті белгілеу туралы құжаттар)
75 жыл*
75 жыл*
*Қызметкердің банктен жұмыстан шыққан кездегі жасын шегергенде
341
Кадр резерві жөніндегі құжаттар (түйіндемелер, сауалнамалар)
Қажет болмағанға дейін
Қажет болмағанға дейін

324
Технологические карты по совершаемым банковским операциям
5 лет*
До замены новыми
*После замены новыми
325
Технические задания, протоколы, программы испытаний и согласования автоматизированных систем
5 лет с даты внедрения
5 лет с даты внедрения
326
Переписка по вопросам автоматизации банковских работ
3 года
3 года
327
Документы (докладные записки, справки, переписка) по вопросам международной сети телекоммуникаций
3 года
3 года
328
Документы (докладные записки, справки, переписка) по вопросам банковской сети телекоммуникаций
3 года
3 года
329
Журналы регистрации и учета технического состояния оборудования
До окончания /вывода из эксплуатации
До окончания /вывода из эксплуатации
330
Отчеты о технической эксплуатации оборудования
3 года
3 года
331
Документы о поломках и простоях оборудования (акты, справки, протоколы, переписка)
3 года
3 года
332
Документы (акты, справки, переписка, номенклатуры, спецификации, заявки и другие документы) о проведении наладочных, ремонтных, профилактических работ
3 года
3 года
333
Акты приема-передачи и внедрения программных средств
До окончания эксплуатации
До окончания эксплуатации
334
Документы по информационной безопасности (справки, заключения, договора)
5 лет ЭК
5 лет ЭК
8. Рекламно-информационная деятельность
335
Тексты сценариев видеофильмов, радио и телевизионных передач, видеоклипов о деятельности банка
5 лет ЭПК
5 лет ЭПК
336
Оригиналы-макеты иллюстрированных альбомов, рекламных буклетов, плакатов, листовок, другой полиграфической продукции
5 лет ЭПК
5 лет ЭПК
337
Рекламно-информационные документы о новых видах услуг банка, опубликованные в периодической печати
3 года
3 года
9. Работа с персоналом
9.1. Учет кадров
338
Документы (характеристики, аттестационные листы, анкеты) по аттестации работников
75 лет*
75 лет*
*За минусом возраста, когда работник уволился из банка
339
Решения аттестационных комиссий банка
15 лет
15 лет
340
Личные карточки, личные дела (заявления, анкеты, автобиографии, копии, выписки из приказов о приеме, перемещении, увольнении, поощрении, копии личных документов, характеристики, листки по учету кадров, документы о проведении аттестаций и установлении квалификации) работников банка
75 лет*
75 лет*
*За минусом возраста, когда работник уволился из банка
341
Документы по кадровому резерву (резюме, анкеты)
До минования надобности
До минования надобности

342
Қызметкерлермен жасалған еңбек шарттары, еңбек шарттарына қосымша келісімдер
75 жыл, қызметкердің жасын шегеру
75 жыл, қызметкердің жасын шегеру
Жеке істер құрамында сақталады
343
Банк қызметкерлерінің тізімі (штаттық - тізімдік құрам)
75 жыл
75 жыл
344
Зейнеткерлерді есепке алу жөніндегі құжаттар (мәліметтер, тізімдер)
5 жыл
5 жыл
345
Жұмысшылар мен қызметшілердің түпнұсқа жеке құжаттары (еңбек кітапшалары, аттестаттары)
Талап етілгенге дейін*
Талап етілгенге дейін*
*Талап етілмеген еңбек кітапшалары – қызметкер жалпы белгіленген зейнетақы жасына жеткеннен кейін 10 жыл
346
Еңбек кітапшаларын, басқа жеке құжаттарды есепке алу кітаптары (журналдары)
50 жыл
50 жыл
347
Мемлекеттік тілді үйрену мәселесі бойынша уәкілетті мемлекеттік органдарға ұсынылатын құжаттар (анықтамалар, ақпарат, мәліметтер)
5 жыл
5 жыл
348
Журналдар, іссапарға жіберілген тұлғалардың тізімдері, іссапарларды ресімдеу бойынша хат алмасу:
1) Қазақстан Республикасы бойынша;
3 жыл*
3 жыл*
*Электрондық тасымалдауышта
2) шетелдік
5 жыл*
5 жыл*
349
Жұмыс өтілі және орны туралы анықтамаларды беруді есепке алу кітаптары
1 жыл
1 жыл
350
Әскери міндеттілерді есепке алу картотекалары, карточкалары
3 жыл
3 жыл
351
Қызметкерлерге қысқарту туралы хабарламалар
3 жыл
3 жыл
9.2. Кадрларды даярлау
352
Банк мамандарын даярлау және біліктілігін арттыру бойынша хат алмасу
3 жыл
3 жыл
353
Банкте біліктілікті арттыру мәселелері бойынша хат алмасу (оның ішінде шет тілін және мемлекеттік тілдерді үйренуді ұйымдастыру бойынша)
3 жыл
3 жыл
354
Банк семинарларының, курстарының оқу жоспарлары, бағдарламалары
3 жыл
3 жыл
355
Оқуды ұйымдастыру жөніндегі құжаттар, күзет қызметкерлерін аттестациялау, атып үйрену нәтижелері (анықтамалар, ақпарат, хаттар)
3 жыл СК
3 жыл СК
10. Еңбекті ұйымдастыру
356
Еңбекті механикаландыру және автоматтандыру жөніндегі құжаттар (механикаландыру деңгейін есептеу нысандары, техникалық құралдар тізбесі, техникалық талаптар, есептер, есептеу әдістемесі, еңбекті механикаландыру мен автоматтандырудың кешенді жобалары)
10 жыл
10 жыл
357
Еңбек жөніндегі есептер:
1) жылдық;
Тұрақты
Тұрақты
2) тоқсандық;
5 жыл
5 жыл
3) айлық
1 жыл
1 жыл
358
Банк бөлімшелерінің операциялық жүктемесі жөніндегі құжаттар (баянжазбалар, анықтамалар, кестелер)
Тұрақты
Тұрақты
359
Қызметкерлердің негізгі санаттарының жұмысындағы операциялық жүктеме мен көлемдік көрсеткіштер бойынша хат алмасу
3 жыл
3 жыл
360
Банк бөлімшелерінің операциялық жүктеме жөніндегі мәліметтері
5 жыл
5 жыл
361
Банк пен оның құрылымдық бөлімшелері қызметкерлерінің еңбек мәселелері жөніндегі хат алмасу
5 жыл
5 жыл
362
Қызметкерлердің жұмысқа шығу табельдері
1 жыл
1 жыл

342
Трудовые договоры, дополнительные соглашения к трудовым договорам с работниками
75 лет минус возраст работника
75 лет минус возраст работника
Хранятся в составе личных дел
343
Список (штатно-списочный состав) работников банка
75 лет
75 лет
344
Документы по учету пенсионеров (сведения, списки)
5 лет
5 лет
345
Подлинные личные документы рабочих и служащих (трудовые книжки, аттестаты)
До востребования*
До востребования*
*Невостребованные трудовые книжки – 10 лет после достижения работником общеустановленного пенсионного возраста
346
Книги (журналы) учета трудовых книжек, других личных документов
50 лет
50 лет
347
Документы, предоставляемые в уполномоченные государственные органы, по вопросам изучения государственного языка (справки, информации, сведения)
5 лет
5 лет
348
Журналы, списки лиц, направленных в командировки, переписка об оформлении командировок:
1) по Республике Казахстан;
3 года*
3 года*
*На электронном носителе
2) зарубежные
5 лет*
5 лет*
349
Книги учета выдачи справок о стаже и месте работы
1 год
1 год
350
Картотеки, карточки учета военнообязанных
3 года
3 года
351
Уведомления работникам о сокращении
3 года
3 года
9.2. Подготовка кадров
352
Переписка по подготовке и повышению квалификации работников банка
3 года
3 года
353
Переписка по вопросам повышения квалификации в банке (в том числе по организации изучения иностранных и государственного языков)
3 года
3 года
354
Учебные планы, программы банковских семинаров, курсов
3 года
3 года
355
Документы (справки, информации, переписка) по организации учебы, аттестации работников охраны, результаты учебных стрельб
3 года ЭК
3 года ЭК
10. Организация труда
356
Документы о механизации и автоматизации труда (формы подсчета уровня механизации, перечни технических средств, технические требования, расчеты, методика расчетов, комплексные проекты механизации и автоматизации труда)
10 лет
10 лет
357
Отчеты по труду:
1) годовые;
Постоянно
Постоянно
2) квартальные;
5 лет
5 лет
3) месячные
1 год
1 год
358
Документы по операционной нагрузке подразделений банка (докладные записки, справки, таблицы)
Постоянно
Постоянно
359
Переписка по операционной нагрузке и объемным показателям в работе основных категорий работников
3 года
3 года
360
Сведения подразделений банка по операционной нагрузке
5 лет
5 лет
361
Переписка по вопросам труда работников банка и его структурных подразделений
5 лет
5 лет
362
Табели выхода работников на работу
1 год
1 год

363
Еңбек тәртібі және оның бұзылуы туралы құжаттар (баянжазбалар, анықтамалар, актілер, хат алмасу)
3 жыл
3 жыл
364
социологиялық зерттеу жүргізу жөніндегі сауалнамалар, пікіртерім парақтары
5 жыл
5 жыл
365
Тарифтік-біліктілік анықтамалықтар, банк қызметкерлерінің лауазымдық жалақыларының кестелер, мөлшерлемелері, схемалары
Тұрақты
Жаңасына ауыстырыл-ғанға дейін
366
Тарифтік-біліктілік анықтамалықтарды, кестелерді, мөлшерлемелерді әзірлеу, олардың орындалуы және өзгерістері жөніндегі құжаттар (анықтамалар, ұсыныстар, баянжазбалар, хат алмасу)
3 жыл
3 жыл
367
Қолданыстағы еңбек ақыны төлеу, еңбекті материалдық және моральдық ынталандыру жүйелерін жай-күйі мен оны жетілдіру және олардың қолданылуын бақылау жөніндегі құжаттар (баянжазбалар, анықтамалар, жобалар, ұсыныстар, ақпарат, хат алмасу)
10 жыл СТК
10 жыл СТК
368
Материалдық ынталандыру туралы құжаттар (тізімдер, сыйлықақыға арналған қаражат лимитінің есептері)
5 жыл
5 жыл
369
Мереке және демалыс күндердегі, демалыс және жұмыс уақытынан тыс күндердегі еңбекке ақы төлеу туралы жазысқан хат алмасу
1 жыл
1 жыл
370
Еңбекті қорғау және өрт қауіпсіздігі мәселелері бойынша жазысқан хат алмасу
5 жыл
5 жыл
371
Техника қауіпсіздігі жөніндегі құжаттар (актілер, ұйғарымдар, анықтамалар, баянжазбалар, есептер, хаттар)
5 жыл
5 жыл
372
Еңбекті қорғау, қоршаған ортаны қорғау және өрт қауіпсіздігі инспекторының нұсқамасы
5 жыл СТК
5 жыл СТК
373
Еңбекті қорғау және өрт қауіпсіздігі жөніндегі іс-шаралар жоспарлары
5 жыл СТК
5 жыл СТК
374
Өндірістік үй-жайлардың ауа атмосферасының сынамын іріктеу кестелері, тазарту және шаңды сору ғимараттардың жай-күйі
3 жыл
3 жыл
375
Еңбекті, қоршаған ортаны қорғау және өрт қауіпсіздігі жөніндегі инспекциялардың, техникалық инспекторлардың актілері, қаулылары, ұйғарымдары
5 жыл СТК
5 жыл СТК
376
Өндірісте, жұмысқа бару және қайту жолында болған жазатайым оқиғаларды тіркеу журналдары
Тұрақты
Тұрақты
377
Қауіпсіздік техникасы және өрт қауіпсіздігі жөнінде нұсқамадан өтуді есепке алу журналдары
3 жыл
3 жыл
378
Өндірісте, жұмысқа бару және қайту жолында болған жазатайым оқиғаларды тергеу құжаттары (актілер, қорытындылар, хаттамалар)
75 жыл СТК
75 жыл СТК
379
Банк ақпаратын техникалық қорғаудың жай-күйін тексеру актілері
5 жыл
5 жыл
380
Техникалық құралдарды тексеру актілері, электрондық есептеуіш техника құралдарымен қорғалатын ақпаратты өңдеу мүмкіндігі туралы қорытындылар
1 жыл*
1 жыл*
*Пайдалану аяқталғаннан кейін
381
Қару-жараққа лицензия
Тұрақты
Тұрақты
382
Банк ғимараттарын күзету шарттары
5 жыл*
5 жыл*
*Шарттың қолданылу мерзімі аяқталғаннан кейін
383
Қару-жарақты және оқ-дәріні есепке алу кітаптары
Тұрақты
Тұрақты

363
Документы о трудовой дисциплине и ее нарушениях (докладные записки, справки, акты, переписка)
3 года
3 года
364
Анкеты, опросные листы по проведению социологических обследований
5 лет
5 лет
365
Тарифно-квалификационные справочники, сетки, ставки, схемы должностных окладов работников банка
Постоянно
До замены новыми
366
Документы о разработке тарифно-квалификационных справочников, сеток, ставок, их выполнении и изменении (справки, предложения, докладные записки, переписка)
3 года
3 года
367
Документы о состоянии и совершенствовании действующих систем оплаты труда, материального и морального стимулирования труда и контроле за их применением (докладные записки, справки, проекты, предложения, информация, переписка)
10 лет ЭПК
10 лет ЭПК
368
Документы (списки, расчеты лимита средств на премирование) о материальном поощрении
5 лет
5 лет
369
Переписка об оплате труда в праздничные и выходные дни, дни отдыха и за сверхурочные работы
1 год
1 год
370
Переписка по вопросам охраны труда и пожарной безопасности
5 лет
5 лет
371
Документы по технике безопасности (акты, предписания, справки, докладные записки, отчеты, переписка)
5 лет
5 лет
372
Предписания инспектора охраны труда, охраны окружающей среды и пожарной безопасности
5 лет ЭПК
5 лет ЭПК
373
Планы мероприятий по охране труда и пожарной безопасности
5 лет ЭПК
5 лет ЭПК
374
Графики отбора проб атмосферы воздуха производственных помещений, состояния очистных, пылеулавливающих сооружений
3 года
3 года
375
Акты, постановления, предписания инспекций, технических инспекторов по охране труда, окружающей среды и пожарной безопасности
5 лет ЭПК
5 лет ЭПК
376
Журналы регистрации несчастных случаев на производстве, произошедших по пути следования на работу и с работы
Постоянно
Постоянно
377
Журналы учета прохождения инструктажа по технике безопасности и пожарной безопасности
3 года
3 года
378
Документы (акты, заключения, протоколы) расследований несчастных случаев на производстве, по пути следования на работу и с работы
75 лет ЭПК
75 лет ЭПК
379
Акты проверок состояния технической защиты информации банка
5 лет
5 лет
380
Акты проверок технических средств, заключения о возможности обработки защищаемой информации средствами электронно- вычислительной техники
1 год*
1 год*
*После окончания эксплуатации
381
Лицензии на оружие
Постоянно
Постоянно
382
Договоры на охрану зданий банка
5 лет*
5 лет*
*После истечения срока действия договора
383
Книги учета оружия и боеприпасов
Постоянно
Постоянно

384
Қару-жарақты, оқ-дәріні өткізу мен қабылдауды есепке алу журналдары
Тұрақты
Тұрақты
385
Инженерлік-техникалық жабдықты күзету мен бақылауды ұйымдастыру мәселелері жөніндегі құжаттар (актілер, анықтамалар, хат алмасу)
5 жыл
5 жыл
386
Куәліктерді және рұқсатнамаларды тіркеу кітаптары
5 жыл
5 жыл
387
Келушілерді есепке алу кітаптары
3 жыл
3 жыл
388
Банк үй-жайларының кілттерін қабылдау-өткізу журналдары
3 жыл
3 жыл
389
Таралуы шектеулі ақпаратты қамтитын құжаттармен жұмыс істеу қағидаларының бұзылуы туралы құжаттар (актілер, баянжазбалар, хат алмасу)
3 жыл
3 жыл
390
Таралуы шектеулі құжаттармен жұмыс істеуге рұқсат ету мәселелері жөніндегі құжаттар (хат алмасу, баянжазбалар, анықтамалар, рұқсаттар)
3 жыл
3 жыл
11. Әкімшілік-шаруашылық мәселелері
11.1. Әкімшілік-шаруашылық қызмет жөніндегі жалпы мәселелер
391
Ішкі еңбек тәртібінің қағидалары
Жаңасына ауыстырылғанға дейін*
Жаңасына ауыстырылғанға дейін*
*Бір жылдан кем емес
392
Ішкі еңбек тәртібі қағидаларының бұзылуы туралы құжаттар (актілер, хат алмасу және басқалары)
1 жыл
1 жыл
393
Мөрлер мен мөртабандарды дайындауға құжаттар (өтінімдер, хат алмасу)
3 жыл
3 жыл
394
Сауда келісім-шарттары
5 жыл*
5 жыл*
*Шарттың қолданылу мерзімі аяқталғаннан кейін
395
Қаржылық құжаттар: төлем жасауға арналған шоттары, шот-фактуралар, өнімді қабылдау-өткізу актілері (көшірмелер)
3 жыл
3 жыл
396
Мөрлерді және мөртабандарды дайындауға рұқсаттар
3 жыл
3 жыл
397
Мөрлердің және мөртабандардың бедерін, көшірме бедерін есепке алу журналдары, кітаптары
Тұрақты
Тұрақты
398
Мөрлерді және мөртабандарды жою актілері
3 жыл
3 жыл
399
Мекенжайлар мен телефондардың тізімдері, анықтамалықтары
Жаңасына ауыстырылғанға дейін
Жаңасына ауыстырылғанға дейін
400
Шаруашылық мүлікті, кеңсе тауарларын, теміржол және әуе билеттерін сатып алу, байланыс құралдарының қызметі үшін ақы төлеу туралы хат алмасу
1 жыл
1 жыл
401
Жүктердің кеден декларацияларын ресімдеу жөніндегі құжаттар (хат алмасу, өтінімдер, анықтамалар)
1 жыл
1 жыл
402
Мерзімді басылымдарға жазылуға арналған, түбіртектер, түбіршектер, өтінімдер
3 ай*
3 ай*
*Басылымдарды алғаннан кейін
403
Бұқаралық ақпарат құралдарына хабарландырулар, жарияланымдар орналастыру туралы хат алмасу
1 жыл
1 жыл
11.2. Құрылыс
404
Күрделі салымдардың қаржыландыру құжаттары (күрделі салымдардың лимиттері, күрделі салымдардың нақтыланған көлемдері және ауыспалы құрылыстар бойынша құрылыс-монтаждау жұмыстары, құрылыстың жиынтық сметалық есептерінің көшірмелері)
5 жыл*
5 жыл*
*Құрылыс аяқталғаннан кейін
405
Қайтадан басталатын құрылыстардың титулдық тізімдері
5 жыл СК*
5 жыл СК*
*Құрылыс аяқталғаннан кейін
406
Мердігерлік шарттары (келісім-шарттар)
5 жыл*
5 жыл*
*Шарттың қолданылу мерзімі аяқталғаннан кейін, құрылыс аяқталғаннан кейін

384
Журналы учета сдачи и приема оружия, боеприпасов
Постоянно
Постоянно
385
Документы по вопросам организации охраны и контроля за инженерно-техническим оборудованием (акты, справки, переписка)
5 лет
5 лет
386
Книги регистрации удостоверений и пропусков
5 лет
5 лет
387
Книги учета посетителей
3 года
3 года
388
Журналы приема-передачи ключей от помещений банка
3 года
3 года
389
Документы о нарушениях правил работы с документами, содержащими информацию ограниченного распространения (акты, докладные записки, переписка)
3 года
3 года
390
Документы (переписка, докладные записки, справки, разрешения) по вопросам допуска к работе с документами ограниченного распространения
3 года
3 года
11. Административно хозяйственные вопросы
11.1. Общие вопросы по административно-хозяйственной деятельности
391
Правила внутреннего трудового распорядка
До замены новыми*
До замены новыми*
*Не менее одного года
392
Документы (акты, переписка и другие документы) о нарушении правил внутреннего трудового распорядка
1 год
1 год
393
Документы (заявки, переписка) на изготовление печатей и штампов
3 года
3 года
394
Торговые контракты
5 лет*
5 лет*
*После истечения срока действия договора
395
Финансовые документы: счета к оплате, счета-фактуры, акты сдачи-приемки продукции (копии)
3 года
3 года
396
Разрешение на изготовление печатей и штампов
3 года
3 года
397
Журналы, книги учета оттисков, слепков печатей и штампов
Постоянно
Постоянно
398
Акты об уничтожении печатей и штампов
3 года
3 года
399
Списки, справочники адресов и телефонов
До замены новыми
До замены новыми
400
Переписка о приобретении хозяйственного имущества, канцелярских принадлежностей, железнодорожных и авиабилетов, оплате услуг средств связи
1 год
1 год
401
Документы по оформлению таможенных деклараций на груз (переписка, заявки, справки)
1 год
1 год
402
Квитанции, корешки, заявки на подписку печатных изданий
3 месяца*
3 месяца*
*После получения изданий
403
Переписка о помещении в средствах массовых информации объявлений, публикаций
1 год
1 год
11.2. Строительство
404
Документы финансирования капитальных вложений (лимиты капитальных вложений, уточненные объемы капитальных вложений и строительно-монтажных работ по переходящим стройкам, копии сводных сметных расчетов строительства)
5 лет*
5 лет*
*После окончания строительства
405
Титульные списки вновь начинаемых строек
5 лет ЭК*
5 лет ЭК*
*После окончания строительства
406
Договоры подряда (контракты)
5 лет*
5 лет*
*После истечения срока действия договора, после окончания строительства

407
Жобалар бойынша мемлекеттік ведомостан тыс сараптаманың қорытындысы (техникалық-экономикалық негіздеме)
5 жыл*
5 жыл*
*Құрылыс аяқталғаннан кейін
408
Жер учаскілерін құрылыс үшін бөліп беру жөніндегі актілер, жер учаскілерінің жоспарлары,төлқұжаттары және оларға қоса берілген құжаттар
Тұрақты
Тұрақты
409
Үйлердің және ғимараттардың құрылысын салуға жеке жобалар мен құрылысқа және қайта құруға бекітілген жобалау-сметалық құжаттамалар
Тұрақты
Пайдалану аяқталғанға
дейін
410
Мердігерлермен келісім-шарттар
5 жыл*
5 жыл*
*Шарттың қолданылу мерзімі аяқталғаннан кейін
411
Аяқталған құрылыс объектілерін пайдалануға қабылдау туралы құжаттар (актілер, шешімдер, анықтамалар)
Тұрақты
Пайдалану аяқталғанға дейін
412
Шарттар, үйлерді, ғимараттарды қабылдау-өткізу туралы актілер
Тұрақты
Тұрақты
413
Орындалған жұмысты қабылдау актілер және орындалған жұмыс, көрсетілген қызмет үшін шоттары
5 жыл*
5 жыл*
*Құрылыс аяқталғаннан кейін
414
Үйлердің, ғимараттардың және жабдықтардың төлқұжаттары
10 жыл*
10 жыл*
*Үйлер, ғимараттар жойылғаннан, жабдықтар есептен шығарылған-нан кейін, баланстан шығарғаннан кейін
415
Инженерлік-техникалық қорғаныш құралдары жөніндегі шарттар
5 жыл*
5 жыл*
*Шарттың қолданылу мерзімі аяқталғаннан кейін
11.3. Материалдық-техниқалық қамтамасыз ету
416
Материалдарға және жабдықтарға қажеттілік жөніндегі құжаттар (жеке шоттар, жиынтық ведомостар, кестелер, есептер, өтінімдер, хат алмасу)
2 жыл
2 жыл
417
Нарықта тауарлар (жұмыстар және көрсетілетін қызмет) сатып алу бойынша маркетингтік зерттеулердің құжаттары (прайс-парақтар, газет шолулары және басқалар)
2 жыл
2 жыл
418
Материалдық-техникалық қамтамасыз ету бойынша хат алмасу
3 жыл
3 жыл
419
Шикізаттар, материалдар мен дайын өнімдер қалдықтарының түсуі, жұмсалуы туралы ақпарлар, мәліметтер жиынтығы
3 жыл
3 жыл
420
Түсетін тауарлар мен материалдардың сапасы жөніндегі актілер, қорытындылар
5 жыл
5 жыл
421
Нормадан тыс және пайдаланылмайтын тауар-материалдық құндылықтарды және жабдықтарды өткізу жөніндегі құжаттар (ведомостар, мәліметтер, хат алмасу, анықтамалар)
5 жыл
5 жыл
422
Қойма үй-жайларын ұйымдастыру және жабдықтау жөніндегі құжаттар (баянжазбалар, хат алмасу)
3 жыл
3 жыл
423
Қойма қорларының нормативтері
3 жыл*
3 жыл*
*Жаңасына ауыстырылғаннан кейін
424
Жүктердің келуі туралы құжаттар (хабарлама, хат алмасу және басқа құжаттар)
1 жыл
1 жыл
425
Тауарларды қоймаға әкелу жөніндегі құжаттар (кестелер, хат алмасу және басқа құжаттар)
1 жыл
1 жыл
426
Қоймаға түскен тауарларды және материалдарды қабылдау актілері
5 жыл*
5 жыл*
*Тексеру (ревизия) жүргізу шартымен
427
Қоймадағы тауарлар мен материалдардың қозғалысы және қалдықтары жөніндегі құжаттар (мәліметтер, актілер, анықтамалар)
5 жыл*
5 жыл *
*Тексеру (ревизия) жүргізу шартымен

407
Заключения государственной вневедомственной экспертизы по проектам (технико-экономическое обоснование)
5 лет*
5 лет*
*После окончания строительства
408
Акты об отводе земельных участков для строительства, планы, паспорта земельных участков и документы к ним
Постоянно
Постоянно
409
Индивидуальные проекты на строительство зданий и сооружений и утвержденная проектно-сметная документация на строительство и реконструкцию
Постоянно
До окончания эксплуатации
410
Договоры с подрядчиками
5 лет*
5 лет*
*После истечения срока действия договора
411
Документы о приеме в эксплуатацию построенных объектов (акты, решения, справки)
Постоянно
До окончания эксплуатации
412
Договоры, акты о приеме-передаче зданий, сооружений
Постоянно
Постоянно
413
Акты приемки выполненных работ, справки и счета за выполненные работы, предоставленные услуги
5 лет*
5 лет*
*После окончания строительства
414
Паспорта зданий, сооружений и оборудования
10 лет*
10 лет*
*После ликвидации здания, сооружения, списания оборудования, после списания с баланса
415
Договоры по инженерно-техническим средствам защиты
5 лет*
5 лет*
*После истечения срока действия договора
11.3. Материально-техническое обеспечение
416
Документы о потребности в материалах и оборудовании (лицевые счета, сводные ведомости, таблицы, расчеты, заявки, переписка)
2 года
2 года
417
Документы маркетинговых исследований рынка на приобретение товаров (работ и услуг) (прайс-листы, газетные обзоры и другие документы)
2 года
2 года
418
Переписка по вопросам материально-технического обеспечения
3 года
3 года
419
Сводки, сведения о поступлении, расходовании, остатков сырья, материалов и готовой продукции
3 года
3 года
420
Акты, заключения о качестве поступающих товаров и материалов
5 лет
5 лет
421
Документы о реализации сверхнормативных и неиспользуемых товарно-материальных ценностей и оборудования (ведомости, сведения, переписки, справки)
5 лет
5 лет
422
Документы по организации и оборудованию складских помещений (докладные записки, переписка)
3 года
3 года
423
Нормативы складских запасов
3 года*
3 года*
*После замены новыми
424
Документы (уведомления, переписка и другие документы) о прибытии грузов
1 год
1 год
425
Документы (графики, переписка и другие документы) о завозе товаров на склады
1 год
1 год
426
Акты приема поступивших на склад товаров и материалов
5 лет*
5 лет*
*При условии проведения проверки (ревизии)
427
Документы (сведения, акты, справки) о движении и остатках товаров и материалов на складе
5 лет*
5 лет*
*При условии проведения проверки (ревизии)

428
Тауарларды қоймадан босату жөніндегі құжаттар (мәліметтер, актілер, анықтамалар)
5 жыл*
5 жыл*
*Тексеру (ревизия) жүргізу шартымен
429
Тауарларды және материалдарды қоймадан шығару рұқсатнамалары
3 жыл
3 жыл
430
Тауарлардың, материалдардың, жабдықтардың кем шығуы және ысырап жасау жөніндегі құжаттар (актілер, мәліметтер, анықтамалар, хат алмасу)
5 жыл
5 жыл
431
Баспа өнімдерін дайындау туралы құжаттар (өтінімдер, есепке алу кітаптары, хат алмасу)
3 жыл
3 жыл
432
Қатаң есептегі бланкілерді шығару жөніндегі құжаттар (тапсырыстар, хат алмасу)
5 жыл
5 жыл
433
Филиалдардың банкоматтарды тіркеу жөніндегі өтінімдері
Жабдықты пайдалану аяқталғанға дейін
Жабдықты пайдалану аяқталғанға дейін
11.4. Үйлерді және үй-жайларды пайдалану
434
Үйлерді және үй-жайларды, жер учаскілерін пайдалануға қабылдау-өткізу актілері
Тұрақты
Тұрақты
435
Үйлерді, үй-жайларды жалға қабылдау-өткізу және олар бойынша есеп айырысулар туралы құжаттар (шарттар, келісімдер, актілер)
5 жыл *
5 жыл *
*Шарттың мерзімі аяқталғаннан кейін
436
Ұйымдар пайдаланып отырған үйлерді, үй-жайларды пайдалану туралы құжаттар (хат алмасу, баянжазбалар, шолулар, анықтамалар)
3 жыл
3 жыл
437
Үйлерді, үй-жайларды сақтандыру туралы құжаттар (келісімдер, хат алмасу)
3 жыл
3 жыл
438
Үйлердің, үй-жайлардың, аулалардың және маңындағы аумақтардың техникалық, санитарлық жағдайы туралы құжаттар (актілер, хат алмасу)
3 жыл
3 жыл
439
Үйлерге және үй-жайларға коммуналдық қызмет көрсету туралы хат алмасу
1 жыл
1 жыл
11.5. Көлік қызметін көрсету
440
Тасымалдауды ұйымдастыру және автокөлікті пайдалану туралы құжаттар (шолулар, анықтамалар, баянжазбалар, мәліметтер)
5 жыл
5 жыл
441
Автокөліктің болуы, жөндеу, жай-күйі және пайдалану, сондай-ақ автокөлікке қажеттілікті айқындау туралы құжаттар (өтінімдер, актілер, мәліметтер, хат алмасу және басқа құжаттар)
3 жыл*
3 жыл*
*Көлік құралдары есептен шығарылғаннан кейін
442
Ұйымдарға және лауазымды тұлғаларға автокөліктерді бөлу және бекіту туралы хат алмасу
1 жыл
1 жыл
443
Жол парақтары
5 жыл*
5 жыл*
*Тексеру (ревизия) жүргізу шартымен
12. Банкті тарату
444
Банк істерін және құжаттарын уақытша басқаруға қабылдау-өткізу актілері
Тұрақты
Тұрақты
445
Банк істерін және құжаттарын тарату комиссиясының уақытша басқаруынан қабылдау-өткізу актілері
Тұрақты
Тұрақты
446
Уақытша әкімшіліктің және тарату комиссиясының мемлекеттік органдармен, ұйымдармен және азаматтармен жалпы мәселелер жөнінде хат алмасуы
5 жыл СТК
5 жыл СТК
447
Уақытша әкімшіліктің және тарату комиссиясының қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органмен, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкімен жалпы мәселелер бойынша хат алмасуы
5 жыл СТК
5 жыл СТК

428
Документы (сведения, акты, справки) об отпуске товаров со склада
5 лет*
5 лет*
*При условии проведения проверки (ревизии)
429
Пропуска на вывоз товаров и материалов со склада
3 года
3 года
430
Документы о недостаче и растратах товаров, материалов, оборудования (акты, сведения, справки, переписка)
5 лет
5 лет
431
Документы об изготовлении печатной продукции (заявки, книги учета, переписка)
3 года
3 года
432
Документы об изготовлении бланков строгой отчетности (заказы, переписка)
5 лет
5 лет
433
Заявки от филиалов по регистрации банкоматов
До завершения эксплуатации оборудования
До завершения эксплуатации оборудования
11.4. Эксплуатация зданий и помещений
434
Акты приема-передачи зданий, помещений, земельных участков в пользование
Постоянно
Постоянно
435
Документы о приеме-сдаче зданий, помещений в аренду и расчеты по ним (договоры, соглашения, акты)
5 лет*
5 лет*
*После истечения срока договора
436
Документы об эксплуатации зданий, помещений, занимаемых организациями (переписка, доклады, обзоры, справки)
3 года
3 года
437
Документы о страховании зданий, помещений (соглашения, переписка)
3 года
3 года
438
Документы о техническом, санитарном состоянии зданий, помещений, дворов и прилегающих территорий (акты, переписка)
3 года
3 года
439
Переписка о коммунальном обслуживании зданий и помещений
1 год
1 год
11.5. Транспортное обслуживание
440
Документы об организации перевозок и эксплуатации автотранспорта (обзоры, справки, докладные записки, сведения)
5 лет
5 лет
441
Документы (заявки, акты, сведения, переписка и другие документы) о наличии, ремонте, состоянии и эксплуатации автотранспорта, а также об определении потребности в автотранспорте
3 года*
3 года*
*После списания транспортных средств
442
Переписка о выделении и закреплении автотранспорта за организациями и должностными лицами
1 год
1 год
443
Путевые листы
5 лет*
5 лет*
*При условии проведения проверки (ревизии)
12. Ликвидация банка
444
Акты приема-передачи документов и дел банка временной администрации
Постоянно
Постоянно
445
Акты приема-передачи документов и дел банка от временной администрации ликвидационной комиссии
Постоянно
Постоянно
446
Переписка временной администрации и ликвидационной комиссии с государственными органами, организациями и гражданами по общим вопросам
5 лет ЭПК
5 лет ЭПК
447
Переписка временной администрации и ликвидационной комиссии с уполномоченным органом по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций, Национальным Банком Республики Казахстан по общим вопросам
5 лет ЭПК
5 лет ЭПК

448
Тарату комиссияларының дебиторларға ұсынған өтініштері бойынша хат алмасу
5 жыл СТК
5 жыл СТК
449
Банктердің тарату комиссиялары мен уақытша әкімшіліктердің филиалдарымен хат алмасуы
5 жыл
5 жыл
450
Банктің уақытша әкімшілігі мен тарату комиссиясы мәжілістерінің хаттамалары, оларға қоса берілген құжаттар
Тұрақты
Тұрақты
451
Банктердің тарату комиссиялары жұмысының есептері және көрсеткіштері, есеп беру мәселелері бойынша хат алмасу:
1) жылдық;
Тұрақты
Тұрақты
2) тоқсандық;
5 жыл
5 жыл
3) ай сайынғы
5 жыл
5 жыл
452
Таратылатын банктің тарату процесі басталар кездегі кредиторларының тізімі
5 жыл
5 жыл
453
Таратылатын банктің тарату процесі басталар кездегі дебиторларының тізімі
5 жыл
5 жыл
454
Кредиторлардың жасаған шағымдарының тізбесі, оларды қарау нәтижелері және таратылатын банктің талап етілмеген берешектері
Тұрақты
Тұрақты
455
Таратылатын банктің талап етілмеген кредиторлық берешегін есепке алу журналдары
Тұрақты
Тұрақты
456
Таратылатын банктің меншікті мүлігін есепке алу журналдары
Тұрақты
Тұрақты
457
Таратылатын банктің дебиторлық берешегін есепке алу журналдары
Тұрақты
Тұрақты
458
Таратылатын банк кредиторлары жасаған шағымдарын (өтініштерін) есепке алу журналдары
Тұрақты
Тұрақты
459
Аралық тарату балансының баланс шоттарының талдамасы
Тұрақты
Тұрақты
460
Аралық тарату балансын бекіту күнгі баланстан тыс шоттар бойынша есеп
Тұрақты
Тұрақты
461
Аралық тарату балансына енгізілген мүліктің құрамы туралы мәліметтер
Тұрақты
Тұрақты
462
Аралық тарату балансының тарату процесі басталған кездегі баланспен салыстырғанда деректердегі ауытқулар туралы мәліметтер
Тұрақты
Тұрақты
463
Таратылатын банктердің кредиторлар талаптарының тізілімі, таратылатын банктердің аралық тарату балансы (кредиторлар талаптарының тізіліміне өзгерістер мен толықтырулар және аралық тарату балансы), тарату комиссиясының бірінші кезектегі іс-шараларды өткізу туралы түсіндірме хаты, осы мәселелер бойынша хат алмасу
Тұрақты
Тұрақты
464
Тарату туралы есеп және таратылатын банктердің тарату балансы, әділет органының банкті таратуды тіркеу туралы бұйрығы, осы мәселе бойынша хат алмасу
Тұрақты
Тұрақты
13. Қаржы мониторингі
465
Клиентті тиісті түрде тексеру нәтижелері бойынша алынған құжаттар және мәліметтер, оның ішінде электрондық файлдар
5 жыл *
5 жыл *
*Клиентпен іскерлік қарым-қатынас тоқтатылған күннен бастап
466
Ақшамен және (немесе) өзге мүлікпен жүргізілген, қаржы мониторингіне жататын операциялар және күдікті операциялар туарлы құжаттар мен мәліметтер, сондай-ақ барлық күрделі, әдеттен тыс ірі және басқа әдеттен тыс операцияларды зерделеу нәтижелері, оның ішінде электрондық файлдар
5 жыл *
5 жыл *
*Операция жасалған күннен бастап
Қысқартылған сөздердің тізімдері:
"СК" белгісі – сараптама комиссиясы, бұл белгі осы істе Ұлттық Мұрағат қорының құрамына жатқызылған тиісті құжаттардың болуы мүмкін екендігін білдіреді және банкті сараптау комиссиясы құндылықтарға сараптама жасаған кезде іс оны тұрақты сақтау істерінің тізімдемесіне енгізу мәніне парақтар бойынша қаралады.
"СТК" белгісі – сараптау-тексеру комиссиясы, бұл белгі осы істе ұлттық мұрағат қорының құрамына жатқызылуға тиісті құжаттардың болуы мүмкін екендігін білдіреді және Қазақстан Республикасының Орталық Мемлекеттік мұрағатының сараптау-тексеру комиссиясы құндылықтарға сараптама жасаған кезде іс оны тұрақты сақтау істерінің тізімдемесіне енгізу мәніне парақтар бойынша қаралады.

448
Переписка по обращениям, предъявленным ликвидационными комиссиями дебиторам
5 лет ЭПК
5 лет ЭПК
449
Переписка с подразделениями временной администрации и ликвидационной комиссии банка
5 лет
5 лет
450
Протоколы совещаний временной администрации и ликвидационной комиссии банка, документы к ним
Постоянно
Постоянно
451
Отчеты и показатели работы ликвидационных комиссий банков, переписка по вопросам отчетности:
1) годовые;
Постоянно
Постоянно
2) квартальные;
5 лет
5 лет
3) ежемесячные
5 лет
5 лет
452
Список кредиторов ликвидируемого банка на начало ликвидационного процесса
5 лет
5 лет
453
Список дебиторов ликвидируемого банка на начало ликвидационного процесса
5 лет
5 лет
454
Перечень заявленных кредиторами претензий, результаты их рассмотрения и перечень задолженности, невостребованной кредиторами ликвидируемого банка
Постоянно
Постоянно
455
Журналы учета невостребованной кредиторской задолженности ликвидируемого банка
Постоянно
Постоянно
456
Журналы учета собственного имущества ликвидируемого банка
Постоянно
Постоянно
457
Журналы учета дебиторской задолженности ликвидируемого банка
Постоянно
Постоянно
458
Журналы учета заявленных кредиторами ликвидируемого банка обращений (заявлений)
Постоянно
Постоянно
459
Расшифровка балансовых счетов промежуточного ликвидационного баланса
Постоянно
Постоянно
460
Отчет по внебалансовым счетам на дату утверждения промежуточного ликвидационного баланса
Постоянно
Постоянно
461
Сведения о составе имущества, включенного в промежуточный ликвидационный баланс
Постоянно
Постоянно
462
Сведения об имеющихся отклонениях данных промежуточного ликвидационного баланса по сравнению с балансом на начало ликвидационного процесса
Постоянно
Постоянно
463
Реестр требований кредиторов, промежуточный ликвидационный баланс (изменения и дополнения в реестр требований кредиторов и промежуточный ликвидационный баланс) ликвидируемых банков, пояснительная записка о проведении ликвидационной комиссией первоочередных мероприятий, переписка по данным вопросам
Постоянно
Постоянно
464
Отчет о ликвидации и ликвидационный баланс ликвидируемых банков, приказ органов юстиции о регистрации ликвидации банка, переписка по данным вопросам
Постоянно
Постоянно
13. Финансовый мониторинг
465
Документы и сведения, полученные по результатам надлежащей проверки клиента, включая досье клиента и переписку с ним, в том числе электронные файлы
5 лет*
5 лет*
*Со дня прекращения деловых отношений с клиентом
466
Документы и сведения об операциях с деньгами и (или) иным имуществом, подлежащих финансовому мониторингу, и подозрительных операциях, а также результаты изучения всех сложных, необычно крупных и других необычных операций, в том числе электронные файлы
5 лет*
5 лет*
*Со дня совершения операции
Примечания:
Отметка "ЭК" - экспертная комиссия, данная отметка означает, что в данном деле возможно образование документов, отнесенных к составу Национального архивного фонда, и при проведении экспертизы ценности экспертной комиссией банка дело просматривается полистно на предмет включения его в опись дел постоянного хранения.
Отметка "ЭПК" - экспертно-проверочная комиссия, данная отметка означает, что в данном деле возможно образование документов, отнесенных к составу Национального архивного фонда, и при проведении экспертизы ценности экспертно-проверочной комиссией Центрального государственного архива Республики Казахстан дело просматривается полистно на предмет включения его в опись дел постоянного хранения.