"Өрлеу" жобасына қатысуға арналған құжаттар нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2016 жылғы 17 мамырдағы № 385 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 6 маусымда № 13773 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің м.а. 2017 жылғы 17 наурыздағы № 37 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің м.а. 17.03.2017 № 37 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
РҚАО-ның ескертпесі!
Бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 5-тармақтан қараңыз!
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 4 наурыздағы № 133 қаулысымен бекітілген Облыстық бюджеттердің, Астана және Алматы қалалары бюджеттерінің 2016 жылға арналған республикалық бюджеттен "Өрлеу" жобасы бойынша шартты ақшалай көмекті енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану қағидаларының 12, 13, 16, 18, 20, 23, 28 және 29-тармақтарына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес "Өрлеу" жобасына қатысуға әңгімелесу парағының нысаны;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес "Өрлеу" жобасына қатысуға өтініштің нысаны;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес "Өрлеу" жобасына қатысуға өтініш берушінің отбасылық және материалдық жағдайы туралы сауалнаманың нысаны;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес өтініш берушінің Отбасы құрамы туралы мәліметтердің нысаны;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес өтініш берушінің жеке қосалқы шаруашылығының бар-жоғы туралы мәліметтердің нысаны;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес үміткердің және отбасы мүшелерінің жеке сәйкестендіру нөмірі бойынша мемлекеттік ақпараттық жүйелерге сұрау салудың нысаны;
7) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес өтініштерді тіркеу журналының нысаны;
8) осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес "Өрлеу" жобасына қатысуға өтініш берушінің материалдық жағдайын учаскелік комиссияның тексеру актісінің нысаны;
9) осы бұйрықтың 9-қосымшаға сәйкес өтініш берушінің "Өрлеу" жобасына қатысуына учаскелік комиссияның қорытындысының нысаны;
10) осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшартының нысаны;
11) осы бұйрыққа 11-қосымшаға сәйкес отбасыға көмектің жеке жоспарының нысаны;
12) осы бұйрыққа 12-қосымшаға сәйкес "Өрлеу" жобасы бойынша iартты ақшалай көмекті тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы шешімнің нысаны;
13) осы бұйрыққа 13-қосымшаға сәйкес "Өрлеу" жобасы бойынша шартты ақшалай көмек тағайындаудан бас тарту туралы хабарламаның нысаны;

Об утверждении форм документов для участия в проекте "Өрлеу"
Приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 17 мая 2016 года № 385. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 июня 2016 года № 13773. Утратил силу приказом и.о. Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 17 марта 2017 года № 37 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра труда и социальной защиты населения РК от 17.03.2017 № 37 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктами 12, 13, 16, 18, 20, 23, 28 и 29 Правил использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на 2016 год областными бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу", утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 марта 2016 года № 133, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) форму листа собеседования для участия в проекте "Өрлеу" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму заявления на участие в проекте "Өрлеу" согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) форму анкеты о семейном и материальном положении заявителя на участие в проекте "Өрлеу" согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) форму сведений о составе семьи заявителя согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) форму сведений о наличии личного подсобного хозяйства согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) форму запроса по индивидуальному идентификационному номеру претендента и членов семьи в государственные информационные системы согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) форму журнала регистрации заявлений на назначение обусловленной денежной помощи участнику проекта "Өрлеу" согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) форму акта обследования участковой комиссией материального положения заявителя на участие в проекте "Өрлеу" согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) форму заключения участковой комиссии на участие заявителя в проекте "Өрлеу" согласно приложению 9 к настоящему приказу;
10) форму социального контракта активизации семьи согласно приложению 10 к настоящему приказу;
11) форму индивидуального плана помощи семье согласно приложению 11 к настоящему приказу;
12) форму решения о назначении (отказе в назначении) обусловленной денежной помощи согласно приложению 12 к настоящему приказу;
13) форму уведомления об отказе в назначении обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу" согласно приложению 13 к настоящему приказу;

14) осы бұйрыққа 14-қосымшаға сәйкес "Өрлеу" жобасы бойынша отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшартын тіркеу журналының нысаны;
15) осы бұйрыққа 15-қосымшаға сәйкес шартты ақшалай көмек төлеуді тоқтата тұру туралы шешімнің нысаны;
16) осы бұйрыққа 16-қосымшаға сәйкес Отбасының белсенділігін арттыру бойынша жасалған әлеуметтік келісімшарттар мен әлеуметтік келісімшарттар туралы есептің нысаны;
17) осы бұйрыққа 17-қосымшаға сәйкес шартты ақшалай көмек тағайындау және төлеу туралы есептің нысаны;
18) осы бұйрыққа 18-қосымшаға сәйкес шартты ақшалай көмекті алушылар туралы мәліметтердің нысаны;
19) осы бұйрыққа 19-қосымшаға сәйкес ассистенттің отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшартын сүйемелдеу туралы ай сайынғы есебінің нысаны бекітілсін.
2. "Отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшартының нысанын бекіту туралы" Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2015 жылғы 23 ақпандағы № 88 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10474 болып тіркелген және 2015 жылғы 12 қарашадағы № 217 (28093) "Казахстанская правда" газетінде, 2012 жылғы 12 қарашадағы № 217 (28695) "Егемен Қазақстан" газетінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Әлеуметтік көмек департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) тіркелген осы бұйрықты алған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оның көшірмесінің мемлекеттік және орыс тілдеріндегі бір данасын баспа және электрондық түрде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне қосу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
5) осы бұйрықты облыстардың, Астана және Алматы қалаларының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармаларының назарына жеткізуді;
6) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2), 3) және 4) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.

14) форму журнала регистрации социального контракта активизации семьи по проекту "Өрлеу" согласно приложению 14 к настоящему приказу;
15) форму решения о прекращении выплаты обусловленной денежной помощи согласно приложению 15 к настоящему приказу;
16) форму отчета о заключенных социальных контрактах активизации семьи и социальных контрактах согласно приложению 16 к настоящему приказу;
17) форму отчета о назначении и выплате обусловленной денежной помощи согласно приложению 17 к настоящему приказу;
18) форму сведения о получателях обусловленной денежной помощи согласно приложению 18 к настоящему приказу;
19) форму ежемесячного отчета ассистента о сопровождении социального контракта активизации семьи согласно приложению 19 к настоящему приказу.
2. Признать утратившим силу приказ Министра труда и социальной защиты населения от 23 февраля 2015 года № 88 "Об утверждении форм социального контракта активизации семьи и индивидуального плана помощи семье" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10474 и опубликован 2 апреля 2015 года в информационной-правовой системе "Әділет").
3. Департаменту социальной помощи в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение пяти рабочих дней со дня получения зарегистрированного настоящего приказа направление в одном экземпляре его копии в печатном и электронном виде на государственном и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әділет";
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан;
5) доведение настоящего приказа до сведения управлений координации занятости и социальных программ областей, городов Астана и Алматы;
6) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта.

1) жеке басты куәландыратын;
2) өтініш берушінің және асырап алған балаларды, өгей және қамқоршылыққа алынған балаларды қоса алғанда, отбасы мүшелерінің тұрақты және бірге тұратын жері бойынша тіркелгені туралы;
3) барлық балалары Қазақстан Республикасында туған жағдайда (2007 жылғы 13 тамыздан кейін туған балалары бойынша) өтініш беруші балаларының ЖСН бойынша тууын (қайтыс болуын) тіркеу туралы;
4) өтініш берушінің (Қазақстан Республикасының аумағында 2008 жылғы 1 маусымнан кейін тіркелгендер) неке қиюын (некені бұзуын) тіркеу туралы;
5) балаға қамқоршылық (қорғаншылық) белгілеу туралы;
6) мүгедектікті растау туралы;
7) табыстары туралы (жалақы, әлеуметтік төлемдер, кәсіпкерлік қызметтен түскен табыстар);
8) стипендияның бар-жоғы туралы;
9) жеке қосалқы шаруашылықтың бар-жоғы және саны туралы;
10) дара кәсіпкердің мәртебесі туралы мәліметтерді алу үшін сұрау салуды қалыптастырады.
АЖ-дан сұрау салынған мәліметтерді растайтын электрондық құжаттар "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік органдардың және (немесе) ұйымдардың электрондық-цифрлық қолтаңбасымен, сондай-ақ шартты ақшалай көмек тағайындауға сұрау салуды жүзеге асырған жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі маманының электрондық-цифрлық қолтаңбасымен куәландырылады.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2016 жылғы 17 мамырдағы
№ 385 бұйрығына
7-қосымша
Нысан
Өтініштерді тіркеу журналы
Р/с №
Тіркеу нөмірі
Өтініш қабылданған күн
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Мекенжайы
Туған күні
Балалар саны
Учаскелік комиссияға берілген күн
Учаскелік комиссия қорытындысының қабылданған күні
Тағайындау немесе бас тарту туралы ЖҚӘББ шешімінің күні
Есепке алынатын жиынтық табыс
Тағайындау кезеңі
Сомасы
Хабарламаның № және күні
Ескертпе
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2016 жылғы 17 мамырдағы
№ 385 бұйрығына
8-қосымша
Нысан
"Өрлеу" жобасына қатысуға өтініш берушінің материалдық
жағдайын учаскелік комиссияның тексеру актісі
20 ___ жылғы "____" ________________ ________________________________
(елді мекен)
1. Өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
_____________________________________________
2. Тұрғылықты жерінің мекенжайы
_____________________________________________
3. Туған күні және жері
_____________________________________________
4. Жұмыс орны, лауазымы
_____________________________________________
5. Азаматтың орташа айлық табысы
_____________________________________________
6. Отбасының жан басына шаққандағы орташа табысы
_____________________________________________

1) удостоверяющих личность;
2) о регистрации по постоянному и совместному месту жительства заявителя и членов семьи, включая усыновленных (удочеренных), сводных и взятых под опеку детей;
3) о регистрации рождения (смерти) по ИИН детей заявителя при условии рождения всех детей в Республике Казахстан (по детям, рожденным после 13 августа 2007 года);
4) о регистрации заключения (расторжения) брака заявителя (зарегистрированных после 1 июня 2008 года на территории Республики Казахстан);
5) об установлении опеки (попечительства) над ребенком;
6) о подтверждении инвалидности;
7) о доходах (заработная плата, социальные выплаты, доходы от предпринимательской деятельности);
8) о наличии стипендии;
9) о наличии и количестве личного подсобного хозяйства;
10) о статусе индивидуального предпринимателя.
Электронные документы, подтверждающие запрашиваемые сведения из ИС, удостоверяются электронно-цифровой подписью соответствующих государственных органов и (или) организаций, через шлюз "электронного правительства", а также электронно-цифровой подписью специалиста отдела занятости и социальных программ, осуществившего запрос на назначение обусловленной денежной помощи.
Приложение 7 к приказу
Министра здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан
от 17 мая 2016 года № 385
Форма
Журнал регистрации заявлений
п/п
Регистрационный номер
Дата приемазаявления
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Адрес
Дата рождения
Кол-во
детей
Дата передачи
на участковую
комиссию
Дата принятия
заключения
участковой
комиссией
Дата решения
ОЗСП
о назначении
или об отказе
Учитываемый совокупный доход
Период
назначения
Сумма
№ и дата извещения
Примечание
Приложение 8 к приказу
Министра здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан
от 17 мая 2016 года № 385
Форма
Акт
обследования участковой комиссией материального
положения заявителя на участие в проекте "Өрлеу"
от "___" ________ 20__ года ______________________
(населенный пункт)
1. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) заявителя
____________________________________________________________
2. Адрес места жительства
____________________________________________________________
3. Дата и место рождения
____________________________________________________________
4. Место работы, должность
____________________________________________________________
5. Среднемесячный доход гражданина
____________________________________________________________
6. Среднедушевой доход семьи
____________________________________________________________

7. Отбасы құрамы (отбасында нақты тұратындар есепке алынады)
______________ адам, оның ішінде:
Р/с №
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Туған күні
Өтініш берушіге туыстық қатысы
Білімі
Жұмыспен қамтылуы (жұмыс, оқу орны)
Өзін-өзі жұмыспен қамту
Жұмыс сыздық себебі
Жұмыссыз ретінде жұмыспен қамту органдарында тіркелгені туралы деректер
Қоғамдық жұмыстарға, кәсіптік даярлауға (қайта даярлау, біліктілікті арттыру) немесе жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына қатысқандығы туралы мәліметтер
Еңбекке қабілетті барлығы ___________ адам.
Жұмыссыз ретінде тіркелгені __________ адам.
"Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек туралы" Қазақстан
Республикасы Заңының 2-бабы 2-тармағының 2) тармақшасында көзделген
себептер бойынша жұмыспен қамтылмағандар _________ адам.
Жұмыспен қамтылмаудың басқа да себептері (іздеуде, бас
бостандығынан айыру орындарында) __________ адам.
Кәмелетке толмаған балалардың саны _________ адам, оның ішінде:
мемлекеттің толық қамтамасыз етуінде оқитындар _________ адам;
ақылы негізде жоғары және орта арнаулы білім беру орындарында
оқитындар __________ адам, оқудың бір жылдық құны ____________ теңге.
8. Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде әлеуметтік
келісімшарттың болуы: ___________ адам:
1. (Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) _____________________________
2. (Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) _____________________________
9. "Бота" қоғамдық қорынан берілетін шартты ақшалай жәрдемақыны
алу:
жүкті және бала емізетін әйелдер _________ адам;
4-тен 6 жасқа дейінгі балалар __________ адам;
мүмкіндіктері шектеулі балалар ________ адам;
16-дан 19 жасқа дейінгі жастар ________ адам.
10. Баспана жағдайы (жатақхана, жалдамалы, жекешелендірілген
тұрғын үй, қызметтік тұрғын үй, тұрғын үй кооперативі, жеке тұрғын үй
немесе өзгелер)
(қажеттісін көрсету)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Ас үй, қойма және дәлізді есептемегенде бөлмелер саны _______________
Тұрғын үйді ұстауға жұмсалатын шығыстар айына _______________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
11. Отбасының табыстары:
Р/с №
Табысы бар отбасы мүшелерінің (оның ішінде өтініш берушінің) тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Табыс түрі
Өтініш білдірген айдың алдындағы 3 айдағы табыс сомасы
Жеке қосалқы шаруашылық (аула шаруашылығы, мал және құс), саяжай және жер учаскесі (жер үлесі) туралы мәліметтер

7. Состав семьи (учитываются фактически проживающие в семье) ________ человек, в том числе:
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата рождения
Родственное отношение к заявителю
Образование
Занятость, место работы, учебы)
Самостоя
тельная занятость
Причина незанятости
Данные о регистрации в органах занятости в качестве безработного
Сведения об участии в общественных работах, профессиональной подготовке (переподготовке, повышении квалификации)или в государственных мерах содействия занятости
Всего трудоспособных _________ человек.
Зарегистрированы в качестве безработного _______ человек.
Незанятые по причинам, предусмотренным подпунктом 2) пункта 2
статьи 2 Закона от 17 июля 2001 года "О государственной адресной
социальной помощи" _______ человек.
Другие причины незанятости (в розыске, в местах лишения
свободы) ______ человек.
Количество несовершеннолетних детей _______ человек, в том
числе:
обучающихся на полном государственном обеспечении _____
человек;
обучающихся в высших и средних специальных учебных заведениях
на платной основе - _______ человек, стоимость обучения в год на
учащегося ________ тенге.
8. Наличие социального контракта в рамках Дорожной карты
занятости 2020:___ человек:
1. (Фамилия, имя, отчество (при его наличии) __________________
2. (Фамилия, имя, отчество (при его наличии) __________________
9. Получение обусловленных денежных пособий из Общественного
фонда "Бота":
беременные и кормящие женщины __человек;
дети от 4 до 6 лет __человек;
дети с ограниченными возможностями __человек;
молодежь от 16 до 19 лет ___человек.
10. Условия проживания (общежитие, арендное, приватизированное
жилье, служебное жилье, жилой кооператив, индивидуальный жилой дом
или иное)
(нужное указать)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Количество комнат без кухни, кладовой и коридора ____________________
Расходы на содержание жилья в месяц _________________________________
_____________________________________________________________________
11. Доходы семьи:
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) членов семьи (в том числе заявителя), имеющих доход
Вид дохода
Сумма дохода
за 3 месяца, предшествующему месяцу обращения
Сведения о личном подсобном хозяйстве (приусадебный участок, скот и птица), дачном и земельном участке (земельной доли)

12. Мыналардың:
автокөліктің (маркасы, шығарылған жылы, құқық белгілейтін құжат, оны
пайдаланудан түскен табыс) __________________________________________
қазіргі уақытта тұратын баспанадан басқа, өзге тұрғын үйдің (оны
пайдаланудан түскенғтабыс)
_____________________________________________________________________
___________________________________________________________ бар-жоғы.
13. Отбасының өзге де табыстары (түрі, сомасы, көзі):
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
14. Көзге көрінетін мұқтаждық белгілері (жиһаздың, тұрғын
үйдің, электр желілерінің жағдайы) __________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
15. Көзге көрінетін әл-ауқат белгілері (спутникті антенна
тәрелкесі, кондиционер, қымбат жаңа жөндеу) _________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
16. Санитариялық-эпидемиологиялық тұру жағдайлары _____________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
17. Учаскелік комиссияның басқа да байқағандары: ______________
_____________________________________________________________________
18. Комиссия төрағасы:
____________________________ ___________________________
Комиссия мүшелері:
____________________________ ___________________________
____________________________ ___________________________
____________________________ ___________________________
____________________________ ___________________________
(қолы) (Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Жасалған актімен таныстым:
Өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және қолы ______
Тексеру жүргізуден бас тартамын _____________________________________
өтініш берушінің (немесе отбасы мүшелерінің бірінің) тегі, аты,
әкесінің аты (бар болса) және қолы, күні (өтініш беруші тексеру
жүргізуден бас тартқан жағдайда толтырылады)
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2016 жылғы 17 мамырдағы
№ 385 бұйрығына
9-қосымша
Нысан
Өтініш берушінің "Өрлеу" жобасына қатысуына учаскелік
комиссияның № ____ қорытындысы
20___ жылғы "____" ____________
Учаскелік комиссия Қағидаларға сәйкес отбасының (өтініш
берушінің)
_____________________________________________________________________
(өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
өтінішін және оған қоса берілген құжаттарды қарап, ұсынылған
құжаттардың және өтініш берушінің (отбасының) материалдық жағдайын
тексеру нәтижелерінің негізінде отбасын жобаға қосу
_____________________________________________________________________
______________________________________________________________ туралы
(қажеттілігі, қажет еместігі)
қорытынды шығарды.
Комиссия төрағасы:
_______________________ __________________________
Комиссия мүшелері:
_______________________ __________________________
_______________________ __________________________
_______________________ __________________________
_______________________ __________________________
(қолдары) (Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
____ данада қоса берілген құжаттармен қорытынды 20__ жылғы "__"
________ қабылданды.
_____________________________________________________________________
құжаттарды қабылдаған кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің немесе
жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі қызметкерінің
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), лауазымы, қолы
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2016 жылғы 17 мамырдағы
№ 385 бұйрығына
10-қосымша
Нысан
Отбасының белсенділігін арттырудың
әлеуметтік келісімшарты
_______________ № ______ 20 ___ жылғы "_____" ___________
(жасалған орны)
Бұдан әрі "жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" деп аталатын
______________________________________________________________ атынан
(уәкілетті органның атауы)
_____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), уәкілетті өкілдің
атқаратын лауазымы)
бір тараптан және бұдан әрі "қатысушы" деп аталатын "Өрлеу" жобасына
қатысушы отбасы атынан _____________________ мекенжай бойынша тұратын
азамат ______________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), жеке басын куәландыратын
құжаттың атауы, жеке сәйкестендіру нөмірі, құжаттың сериясы, нөмірі,
кім және қашан берді)
екінші тараптан "Өрлеу" жобасына қатысуға отбасының белсенділігін
арттырудың осы әлеуметтік келісімшартын (бұдан әрі – келісімшарт)
жасасты:

12. Наличие:
автотранспорта (марка, год выпуска, правоустанавливающий
документ, заявленные доходы от его эксплуатации) ____________________
_____________________________________________________________________
иного жилья, кроме занимаемого в настоящее время (заявленные доходы
от его эксплуатации) ________________________________________________
_____________________________________________________________________
13. Иные доходы семьи (форма, сумма, источник): _______________
_____________________________________________________________________
14. Видимые признаки нуждаемости (состояние мебели, жилья,
электропроводки) ____________________________________________________
_____________________________________________________________________
15. Видимые признаки благополучия (тарелка спутниковой антенны,
кондиционер, свежий дорогой ремонт) _________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
16. Санитарно-эпидемиологические условия проживания ___________
_____________________________________________________________________
17. Другие наблюдения участковой комиссии: ____________________
_____________________________________________________________________
Председатель комиссии:
______________________ ____________________________________
Члены комиссии:
______________________ ____________________________________
______________________ ____________________________________
______________________ ____________________________________
______________________ ____________________________________
(подпись) (Фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
С составленным актом ознакомлен(а):
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и подпись заявителя ________
От проведения обследования отказываюсь
_____________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и подпись заявителя
(или одного из членов семьи).
Приложение 9 к приказу
Министра здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан
от 17 мая 2016 года № 385
Форма
Заключение
участковой комиссии на участие заявителя в проекте "Өрлеу"
№ __
____ ____________ 20__ года
Участковая комиссия в соответствии с Правилами, рассмотрев
заявление и прилагаемые к нему документы семьи (заявителя) __________
_____________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) заявителя)
на основании представленных документов и результатов обследования
материального положения заявителя (семьи) выносит заключение о ______
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(необходимости, отсутствии необходимости)
включения семьи в проект "Өрлеу".
Председатель комиссии:
_______________________ _______________________________
Члены комиссии:
_______________________ _______________________________
_______________________ _______________________________
_______________________ _______________________________
_______________________ _______________________________
(подписи) (Фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
Заключение с прилагаемыми документами
в количестве ____ штук
принято "__"____________ 20__ года ______________________________________ Фамилия, имя, отчество (при
его наличии), должность, подпись акима поселка, села, сельского
округа или работника отдела занятости и социальных программ,
принявшего документы.
Приложение 10 к приказу
Министра здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан
от 17 мая 2016 года № 385
Форма
Социальный контракт активизации семьи
__________________ №____ "_____"_____________20 __год
(место заключения)
_____________________________ в лице _______________________________,
(наименование уполномоченного органа) (фамилия, имя, отчество (при
его наличии),
_____________________________________________________________________
занимаемая должность уполномоченного представителя)
именуемый в дальнейшем "отдел занятости и социальных программ", с
одной стороны, и гражданин(-ка), ____________________________________
____________________________________________________________________,
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), наименование, серия, номер
документа, документа, удостоверяющего личность, индивидуальный
идентификационный номер, кем и когда выдан)
выступающий(-ая) от лица семьи – участник проекта "Өрлеу" и
проживающий(-ая) по адресу _________________________________________,
именуемый(-ая) в дальнейшем "участник", с другой стороны, заключили
настоящий социальный контракт активизации семьи (далее – контракт) на
участие в проекте "Өрлеу" о нижеследующем:

1. Келісімшарт мәні
1. Келісімшарт мәні жұмыспен қамту және әлеуметтік
бағдарламалар бөлімі мен отбасы (адам) жүзеге асыратын қатысушыны
өмірлік қиын жағдайдан шығаруға бағытталған іс-шаралар кешені болып
табылады.
2. Келісімшарт тараптарының міндеттері
2. Аудандық/қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік
бағдарламалар бөлімі:
1) қатысушыға және (немесе) оның отбасы мүшелеріне, отбасының
еңбекке қабілетті мүшелері жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді
шараларына қатысқан жағдайда отбасының _____ мүшесіне:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(отбасы мүшелерінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
______________________ бастап _____________________ дейінгі кезеңге
ай сайын _____________ (___________________________) теңге мөлшерінде
(сомасы жазбаша)
және (немесе) бір жолғы _________ (___________________________) теңге
(сомасы жазбаша)
мөлшерінде __________________________________________________________
(жеке қосалқы шаруашылықты дамыту (үй малын, құсын сатып алу және
жеке кәсіпкерлік қызметті ұйымдастыру)
шартты ақшалай көмекті төлейді;
2) келісімшарттың ажырамас қосымшасы болып табылатын Отбасыға
көмектің жеке жоспарына (бұдан әрі – Жеке жоспар) сәйкес жұмыспен
қамтуға жәрдемдесу және (немесе) әлеуметтік бейімдеу (қажет болған
жағдайда) бойынша іс-шаралар ұсынуды ұйымдастырады;
3) отбасының (адамның) өзін-өзі қамтамасыз етуге өтуіне ықпал
және келісімшартты іске асыру мерзімі ішінде сүйемелдеуді қамтамасыз
етеді;
4) Жеке жоспарда көзделген іс-шараларды іске асыруға
жұмылдырылған басқа да ұйымдармен өзара іс-әрекетті жүзеге асырады;
5) қатысушының және (немесе) оның отбасы мүшелерінің Жеке
жоспарды орындау бойынша (өзі немесе ассистенттерді тарта отырып)
келісімшарттың міндеттемелерін орындауына тоқсан сайын мониторинг
жүргізеді.
3. Қатысушы және (немесе) оның отбасы мүшелері:
1) келісімшарт талаптарын және Жеке жоспар бойынша іс-шараларды
толық көлемде орындайды және өмірлік қиын жағдайдан шығу жөнінде
белсенді іс-әрекеттер қабылдайды;
2) жұмыспен қамту орталығымен жасалған әлеуметтік келісімшарт
(келісімшарттар) талаптарын орындайды;
3) жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің мемлекеттік шараларына қатысу
нәтижесінде жұмыспен қамту орталығы және (немесе) жұмыспен қамту және
әлеуметтік бағдарламалар бөлімі ұсынған жұмыс орнына жұмысқа
орналасады;
4) скринингтік тексеруден өтуі, әлеуметтік мәні бар аурулары
(маскүнемдік, нашақорлық, туберкулез) болған жағдайда емделуі тиіс,
сондай-ақ жүктілігі кезінде уақытында жүктіліктің 12 аптасына дейін
әйелдер консультациясында тіркеуге тұрып және жүктіліктің бүкіл
кезеңі ішінде бақылауда болады;

1. Предмет контракта
1. Предметом контракта является комплекс мероприятий, направленных на выход участника из трудной жизненной ситуации, осуществляемый отделом занятости и социальных программ и семьей(лицом).
2. Обязанности сторон контракта
2. Районный/городской отдел занятости и социальных программ:
1) выплачивает участнику и (или) членам его (ее) семьи обусловленную денежную помощь при условии участия трудоспособных членов семьи в активных мерах содействия занятости на_____ членов семьи:
___________________________________________________________
___________________________________________________________
___________________________________________________________
___________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) членов семьи)
ежемесячно в размере___________ (___________________________) тенге
(сумма прописью)
за период с ________________________по _____________________ и (или)
единовременно в размере ___________ (___________________________)
(сумма прописью)
тенге на _________________________________________________________;
(развитие личного подсобного хозяйства (покупка домашнего скота, птицы и другое), организацию индивидуальной предпринимательской деятельности)
2) организовывает предоставление мероприятий по содействию занятости и (или) социальной адаптации (в случае необходимости) согласно Индивидуальному плану помощи семье (далее – Индивидуальный план), который является неотъемлемым приложением к контракту;
3) содействует выходу семьи (лица) на самообеспечение и обеспечивает сопровождение в течение всего срока действия контракта;
4) осуществляет взаимодействие с другими организациями, задействованными в реализации мероприятий, предусмотренных Индивидуальным планом;
5) проводит ежеквартальный мониторинг выполнения участником и (или) членами его (ее) семьи обязательств контракта по выполнению Индивидуального плана (самостоятельно или с привлечением ассистентов).
3. Участник и (или) члены его семьи:
1) выполняют условия контракта и мероприятий по Индивидуальному плану в полном объеме и предпринимают активные действия по выходу из трудной жизненной ситуации;
2) выполняют условия социального(-ых) контракта(-ов),
заключенного(-ых) с Центром занятости;
3) в результате участия в государственных мерах содействия занятости трудоустраиваются на предложенное место работы центром занятости и (или) отделом занятости и социальных программ;
4) проходят скрининговые осмотры, лечение при наличии социально-значимых заболеваний (алкоголизм, наркомания, туберкулез), а также, при беременности, своевременно становятся на учет в женскую консультацию до 12 недели беременности и наблюдаются в течение всего периода беременности;

5) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөліміне шартты
ақшалай көмек тағайындауға және оның мөлшеріне әсер ететін жағдайлар
туындауы туралы ақпаратты көрсетілген жағдайлар туындаған күнінен
бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде ұсынады;
6) банк шотының нөмірі, тұрғылықты жері өзгерген жағдайда
жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөліміне тиісті
өзгерістерді растайтын құжаттармен осы өзгерістер туралы өтініш беру
жолымен хабарлайды;
7) қолданылмаған немесе мақсатсыз қолданылған ақшалай
қаражатты, сондай-ақ ШАК-ты заңсыз тағайындауға әкеп соқтырған жалған
мәліметтер ұсынғаны анықталған жағдайда, заңсыз алынған ақшалай
қаражатты ерікті түрде қайтарады;
8) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімімен,
кент, ауыл, ауылдық округ әкімімен, әлеуметтік жұмыс жөніндегі
консультантпен және келісімшартты сүйемелдеуді жүзеге асыратын
ассистентпен (жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімімен,
кент, ауыл, ауылдық округ әкімімен келісім бойынша) өзара іс-қимыл
жасайды, келісімшарттың орындалу барысы туралы барлық мәліметтерді
ұдайы ұсынады.
3. Тараптардың құқықтары
4. Аудандық/қақалық жұмыспен қамту және әлеуметтік
бағдарламалар бөлімі:
1) отбасының (адамның) және оның отбасы мүшелерінің мұқтаждығын
тексеру және айқындау үшін үшінші адамдардан (кәсіпорындардан, салық
органдарынан және басқа да ұйымдардан және мекемелерден) олардың
табыстары мен мүлкі туралы қосымша мәліметтер, соның ішінде отбасының
және оның отбасы мүшелерінің банк шоттарындағы ақша қозғалысы туралы,
сондай-ақ осы отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік
келісімшарты бойынша қатысушыны оны міндеттерді орындау мәнін тексеру
үшін әлеуметтік бейімделу шараларын алу туралы мәліметтерді сұратады;
2) отбасының (адамның) материалдық жағдайын тексереді;
3) алынған ақпаратты шартты ақшалай көмек тағайындау
(тағайындаудан бас тарту) туралы мәселені шешу кезінде пайдаланады;
4) егер отбасы (адам) жұмыспен қамту орталығымен жасалған
келісімшарттың және әлеуметтік келісімшарттың міндеттемелерін
орындамаса, шартты ақшалай көмек төлеуді тоқтатады;
5) келісімшарттың уақтылы және тиісінше орындалуын талап етеді;
6) келісімшарт шеңберінде өзге де мәселелерді шешеді.
5. Қатысушы:
1) келісімшартта және Жеке жоспарда көзделген әлеуметтік қолдау
шараларын алады;
2) келісімшарттың уақтылы және тиісінше орындалуын талап етеді;
3) отбасы құрамының өзгеруіне байланысты шартты ақшалай көмекті
қайта есептеуді талап етеді;
4) Жеке жоспар іс-шараларының орындалуымен байланысты
консультация мен ақпарат алады.
4. Келісімшарттың талаптарын орындамағаны үшін тараптардың
жауапкершілігі

5) предоставляют в отдел занятости и социальных программ информацию о наступлении обстоятельств, влияющих на назначение обусловленной денежной помощи и его размер, в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня наступления указанных обстоятельств;
6) в случае изменения номера банковского счета, местожительства информируют отдел занятости и социальных программ путем подачи заявления об этих изменениях с документами, подтверждающими соответствующие изменения;
7) в случае выявления представления недостоверных сведений, повлекших за собой незаконное назначение ОДП в добровольном порядке возвращают денежные средства, полученные неправомерно;
8) взаимодействуют с отделом занятости и социальных программ, акимом поселка, села, сельского округа консультантом по социальной работе и ассистентом (по согласованию с отделом занятости и социальных программ, акимом поселка, села, сельского округа), осуществляющим сопровождение контракта, регулярно представляют все сведения о ходе исполнения контракта.
3. Права сторон
4.Районный/городской отдел занятости и социальных программ:
1) запрашивает у третьих лиц (предприятий, налоговых органов и других организаций и учреждений) дополнительные сведения о доходах и имуществе в том числе о движении денег на банковских счетах, лица и членов его семьи, а также сведений о получении мер социальной адаптации для проверки участника на предмет выполнения им обязательств по настоящему социальному контракту активизации семьи;
2) проверяет материальное положение семьи (лица);
3) использует полученную информацию при решении вопроса о назначении (отказе в назначении) обусловленной денежной помощи;
4) прекращает выплату обусловленной денежной помощи, если семья (лицо) не выполняет обязательств контракта и социального контракта, заключенного с центром занятости;
5) требует своевременного и надлежащего исполнения контракта;
6) решает иные вопросы в рамках контракта.
5. Участник:
1) получает меры социальной поддержки, предусмотренные контрактом и Индивидуальным планом;
2) требует своевременного и надлежащего исполнения контракта;
3) требует перерасчета обусловленной денежной помощи в связи с изменением состава семьи;
4) получает консультацию и информацию, связанные с выполнением мероприятий Индивидуального плана.
4. Ответственность сторон за неисполнение условий контракта

6. Қатысушы және (немесе) оның отбасы мүшелері шартты ақшалай
көмек тағайындауға берілген өтініште жалған немесе толық емес
мәліметтер көрсеткені үшін қолданыстағы заңнамаға сәйкес жауапты
болады.
7. Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі мен
жұмыспен қамту орталығы отбасына (адамға) келісімшартта және
әлеуметтік келісімшартта, сондай-ақ Жеке жоспарда көзделген көлемде
әлеуметтік қолдау көрсетуге жауапты болады.
8. Осы келісімшартты және әлеуметтік келісімшартты сүйемелдеуді
және оның мониторингін жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар
бөлімі мен жұмыспен қамту орталығы жүргізеді.
9. Келісімшарт талаптарын орындамағаны және (немесе) тиісінше
орындамағаны үшін тараптар Қазақстан Республикасының қолданыстағы
заңнамасына сәйкес жауапты болады.
5. Күтпеген жағдайлар
10. Тараптар азаматтық заңнамада көзделген күтпеген жағдайлар
туындаған кезде міндеттерін толық немесе ішінара орындамағаны үшін
жауапкершіліктен босатылады.
11. Күтпеген жағдайлар туындаған кезде осы келісімшартқа сәйкес
қандай да болсын міндеттемелердің орындалуы осындай жағдайлардың
туындауына байланысты мүмкін болмаған тарап күтпеген жағдайлар
басталған немесе аяқталған сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде
хабардар етуге міндетті.
12. Осы келісімшарт бойынша міндеттемелерді орындау мерзімі
күтпеген жағдайлар орын алған, сондай-ақ осы жағдайлардан туындаған
салдардың әрекеті барысына шамалас уақытқа кейінге шегеріледі.
13. Егер күтпеген жағдайлардың туындауына байланысты
тараптардың осы келісімшарт бойынша міндеттемелерді толық немесе
ішінара орындай алмауы _______ (кезеңді көрсету) асатын болса,
тараптар осы келісімшартты бұзуға құқылы.
6. Өзге де талаптар
14. Келісімшартқа тараптардың келісімі бойынша қосымша
келісімге қол қою арқылы өзгерістер және (немесе) толықтырулар
енгізіледі.
15. Келісімшарт қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді және
20 ____ жыл қоса қолданылады.
16. Келісімшартты жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар
бөлімі отбасы (адам) осы келісімшарттың және жұмыспен қамту орталығы
мен отбасының еңбекке қабілетті мүшелері арасында жасалған әлеуметтік
келісімшарттың талаптарын орындамаған кезде бір жақты тәртіппен
бұзылады.
17. Осы келісімшарт бірдей заңды күші бар екі данада жасалған.
7. Тараптардың мекенжайлары мен деректемелері
Аудандық/қалалық жұмыспен қамту және
әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
Қатысушы
_________________________________
(уәкілетті органның толық атауы)
___________________________________
(мекенжайы)
___________________________________
(телефон, факс)
___________________________________
(уәкілетті өкілдің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
___________________________________
(қолы)
Мөрдің орны
____________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар
болса)
_____________________________
(мекенжайы)
_____________________________
(телефон, факс)
_____________________________
(қолы)
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2016 жылғы 17 мамырдағы
№ 385 бұйрығына
11-қосымша
Нысан
Отбасыға көмектің жеке жоспары
Уәкілетті орган _______________________________________________
Көмекті алушы: ________________________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), тұратын мекенжайы)
Келісімшарттың қолданылуы басталған күн: ______________________
Келісімшарттың қолданылуы тоқтатылған күн:_____________________
Қажетті іс-әрекеттер: _________________________________________
_____________________________________________________________________

6. Участник и (или) члены его семьи несет(-ут) ответственность в соответствии с действующим законодательством за предоставление ложных или неполных сведений, указанных в заявлении на назначение обусловленной денежной помощи.
7. Отдел занятости и социальных программ и центр занятости несут ответственность за предоставление семье (лицу) социальной поддержки в объеме, предусмотренном настоящим контрактом и социальным контрактом, а также Индивидуальным планом.
8. Сопровождение и мониторинг настоящего контракта и социального контракта ведут отдел занятости и социальных программ и центр занятости.
9. За неисполнение и (или) ненадлежащее исполнение условий контракта стороны несут ответственность в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
5. Непредвиденные обстоятельства
10. Стороны освобождаются от ответственности за полное или частичное неисполнение обязательств при наступлении непредвиденных обстоятельств, предусмотренных гражданским законодательством.
11. При возникновении непредвиденных обстоятельств сторона, чье исполнение каких-либо обязательств в соответствии с настоящим контрактом оказалось невозможным в силу наступления таких обстоятельств, обязана уведомить в течение 3 (трех) рабочих дней с момента наступления или прекращения непредвиденных обстоятельств.
12. Срок исполнения обязательств по настоящему контракту отодвигается соразмерно времени, в течение которого действовали непредвиденные обстоятельства, а также последствия, вызванные этими обстоятельствами.
13. Если невозможность полного или частичного исполнения сторонами обязательств по настоящему контракту в связи с наступлением непредвиденных обстоятельств будет существовать свыше _____ (указать период), то стороны вправе расторгнуть настоящий контракт.
6. Прочие условия
14. В контракт вносятся изменения и (или) дополнения по соглашению сторон путем подписания дополнительного соглашения.
15. Контракт вступает в силу со дня его подписания и действует по 20_____год.
16. Контракт расторгается отделом занятости и социальных программ в одностороннем порядке при невыполнении семьей (лицом) условий настоящего контракта и социального контракта, заключенного между центром занятости и трудоспособными членами семьи.
17. Настоящий контракт составлен в двух экземплярах, имеющих одинаковую юридическую силу.
7. Адреса и реквизиты сторон
Районный/городской отдел занятости и социальных программ
Участник
___________________________________
(полное наименование уполномоченного органа)
____________________________________
(адрес)
____________________________________
(телефон, факс)
____________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
уполномоченного представителя)
____________________________________
(подпись)
Место печати
_______________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
_______________________________
(адрес)
_______________________________
(телефон)
_______________________________
(подпись)
Приложение 11 к приказу
Министра здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан
от 17 мая 2016 года № 385
Форма
Индивидуальный план
помощи семье
Уполномоченный орган __________________________________________
Получатель помощи: ____________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии),
адрес проживания)
Дата начала действия контракта ________________________________
Дата окончания действия контракта _____________________________
Необходимые действия:__________________________________________

1. Отбасын өмірлік қиын жағдайдан шығаруға арналған көмектің 20
жыл _________________ (айын көрсету) іс-шаралар жоспары және сол
бойынша 20 жыл__________ (айын көрсету) есептілікті ұсыну
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Іс-шаралар
Орындалу мерзімі
Жауапты маман
Көмекті, қызметті ұсынатын орган (мекеме)
Күнін көрсете отырып, орындалуы туралы белгі
Нәтижесі (бағалау)
1
2
3
Жүргізілген іс-шаралар бойынша келісімшартты сүйемелдеуді
жүзеге асыратын әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттың түпкілікті
қорытындысы:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Қажетті өзара іс-әрекеттер:
- жұмыспен қамту органымен ____________________________________
- денсаулық сақтау органымен __________________________________
- басқа да байланыстар ________________________________________
Әлеуметтік жұмыс жөніндегі
консультанттың қолы:_______________ Күні:_______________
(Кезеңдер саны отбасындағы нақты жағдайлар мен бейімдеу
бағдарламасына байланысты)
Берілетін көмектің түрлері:
Ай сайынғы жәрдемақы
Біржолғы төлем
Жергілікті бюджеттің есебінен іске асырылатын өзге де көмек түрлері
Біржолғы төлем кезінде:
Шығын сметасы:
Сатып алынған техниканың, жабдықтардың және басқа да атаулары
Сомасы, мың теңге
Барлығы:
Отбасының (адамның) жан басына шаққандағы табысы, теңгемен:
Келісімшарт жасалғанға дейін
Келісімшарттың қолданылу мерзімінің аяқталуы бойынша
Шартты ақшалай көмек мөлшерін қоса есептегенде
Шартты ақшалай көмек мөлшерін есептемегенде
Жүргізілген іс-шаралардың тиімділігі туралы қорытынды
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Аудандық/қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар
бөлімі:
________________________________________________________
Уәкілетті өкілдің (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
_________________________________
(қолы)
20 жылғы "___" ________
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2016 жылғы 17 мамырдағы
№ 385 бұйрығына
12-қосымша
Нысан
Коды ___________
______________ облысы (қаласы)
20__ жылғы "___" ______________
№ __________
"Өрлеу" жобасы бойынша шартты ақшалай көмекті
тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы шешім
_____________________ (ауданы) бойынша жұмыспен қамту және әлеуметтік
бағдарламалар бөлімінің
Іс № ___________
Отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшартының
негізінде шартты ақшалай көмек тағайындау (мөлшерінің өзгеруі,
тағайындаудан бас тарту) туралы
Өтініш беруші _______________________________________________________
(өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Жүгінген күні 20___ жылғы "___" ___________

1. План мероприятий помощи для выхода семьи из трудной
жизненной ситуации (указать месяц) с______20 года по _____ 20__ года
и предоставлению отчетности за (указать месяц)__________20 года
№ п/п
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Мероприятие
Срок исполнения
Ответственный специалист
Орган (учреждение), предоставляющий помощь, услуги
Отметка о выполнении с указанием даты
Результат (оценка)
1
2
3
Контрольное заключение консультанта по социальной работе,
осуществляющего сопровождение контракта, по проведенным мероприятиям:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Необходимое взаимодействие:
с органом службы занятости________________________________
с органом здравоохранения_________________________________
другие контакты___________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) ______________________
Подпись консультанта по
социальной работе: _______________ Дата__________________
(Число этапов зависит от конкретной ситуации в семье и программы
адаптации)
Виды предоставляемой помощи:
Ежемесячное пособие
Единовременная выплата
Иные виды помощи, реализуемые за счет местного бюджета
В случае единовременной выплаты:
Смета затрат:
Наименование приобретенной техники, оборудования и других
Сумма, тысяч тенге
Итого:
Среднедушевой доход семьи (лица), тенге:
до заключения контракта
по окончании срока действия контракта
с учетом размера ОДП
без учета размера ОДП
Заключение об эффективности проведенных мероприятий
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Районный/городской отдел занятости и социальных программ:
_________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
уполномоченного представителя)
_________________________________________
(подпись)
Дата "___" _________ 20 год
Приложение 12 к приказу
Министра здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан
от " " 2016 года № 385
Форма
Код ___________
Область (город) __________
Решение о назначении (отказе в назначении)
обусловленной денежной помощи по проекту Өрлеу
№ __________ от "___" ___________ 20__ года
Отдела занятости и социальных программ по __________________ (району)
№ дела ___________
О назначении (изменении размера, отказе в назначении) обусловленной
денежной помощи на основании социального контракта активизации семьи
Заявитель____________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) заявителя)
Дата обращения "___" ___________ 20__ года

1. Отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшартының
негізінде отбасына 20__ жылғы _________ бастап 20__ жылғы ____ қоса
алғанда _________ теңге сомасында шартты ақшалай көмек тағайындалсын.
(сомасы жазбаша)
2. Отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшартының
негізінде 20__ жылғы ________ бастап 20__ жылғы ________ қоса алғанда
шартты ақшалай көмек мөлшері өзгертілсін және
___________________________ теңге мөлшерінде белгіленсін.
(сомасы жазбаша)
Негіздеме: __________________________________________________________
_____________________________________________________________________
3. __________________________________________________________________
(негіздеме)
_____________________________________________________________________
отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшартының
негізінде шартты ақшалай көмек тағайындаудан бас тартылсын.
Аудандық (қалалық) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар
бөлімінің басшысы
____________________________________ ________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (қолы)
Шартты ақшалай көмек тағайындау жөніндегі маман
____________________________________ ________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (қолы)
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2016 жылғы 17 мамырдағы
№ 385 бұйрығына
13-қосымша
Нысан
"Өрлеу" жобасы бойынша шартты ақшалай көмекті тағайындаудан
бас тарту туралы
№ _____ хабарлама
20__ жылғы "_____" __________________
Өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) __________
Өтініш берушінің туған күні ___________________________________
Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
жан басына шаққандағы табысы ең төмен күнкөріс деңгейінен 60 %
асып түсуі;
өтініш беруші, отбасы мүшесі (мүшелері) отбасының белсенділігін
арттырудың әлеуметтік келісімшартын жасаудан бас тартуы;
өтініш беруші толық емес құжаттар пакетін ұсынуы;
өтініш беруші, отбасы мүшесі (мүшелері) учаскелік комиссияның
отбасына және материалдық жағдайына зерттеу жүргізуден бас тартуы;
күмәнді (жалған) құжаттар және жалған ақпараттар фактілері
анықталған жағдайда;
шартты ақшалай көмекті тағайындау немесе тағайындауға өтініш
беру фактісінің болуы;
өтініш беруші, отбасы мүшесі (мүшелері) атаулы әлеуметтік көмек
төлемін тоқтатудан бас тарту себептері (қажеттісінің астын сызу)
бойынша "Өрлеу" жобасы шеңберінде Сізге шартты ақшалай көмек
тағайындаудан бас тартылғанын назарыңызға жеткізеді.
Құжаттарды қайтару күні 20__ жылғы "____" _______________.
Хабарлама жоба жөніндегі жұмыспен қамту және әлеуметтік
бағдарламалар бөлімінің жауапты адамының Электронды сандық
қолтаңбасымен куәландырылды.
Аудандық (қалалық) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар
бөлімінің басшысы
_____________________________________ _______________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (қолы)
Шартты ақшалай көмек тағайындау жөніндегі маман
_____________________________________ _______________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (қолы)
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2016 жылғы 17 мамырдағы
№ 385 бұйрығына
14-қосымша
Нысан
"Өрлеу" жобасы бойынша отбасының белсенділігін арттырудың
әлеуметтік келісімшартын тіркеу журналы
Р/с №
Тіркеу нөмірі
Өтініш берушінің (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Мекенжайы
Сомасы
Өтініш берушінің қолы
Ескертпе
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2016 жылғы 17 мамырдағы
№ 385 бұйрығына
15-қосымша
Нысан
___________________ (ауданы) бойынша
жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің шартты
ақшалай көмек төлеуді тоқтата тұру туралы
20__ жылғы "___" ___________
№ __________ шешімі
Iс № __________
Өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) ________________
Туған күнi 19__ жылғы "___" __________________
Төлем 20__ жылғы "___" ____________ бастап
_____________________________________________________________________
(себебiн көрсету)
_____________________________________________________________________
себебi бойынша тоқтатыла тұрсын.
Негiздеме
_____________________________________________________________________
Аудандық (қалалық) жұмыспен қамту және
әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің басшысы
________________________________________ ____________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (қолы)
Шартты ақшалай көмек тағайындау
жөніндегі маман
________________________________________ _____________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (қолы)
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2016 жылғы 17 мамырдағы
№ 385 бұйрығына
16-қосымша
Нысан
20 __ жылға отбасының белсенділігін арттыру бойынша жасалған
әлеуметтік келісімшарттары мен әлеуметтік келісімшарттар туралы
есеп
Өңірлердің атауы
ШАК алуға жүгінген барлық адам
оның ішінде
Бір отбасына жасалған отбасының белсенділі гін арттыру әлеуметтік келісімшарттарының саны, дана
Отбасының белсен ділігін арттыру келісімшарты мен қамтылған адамдардың саны, адам
оның ішінде
оның ішінде Өрлеу жобасы бойынша Жұмыспен қамту орталығымен әлеуметтік келісімшарт жасағандардың саны, адам (8-ші бағаннан)
оның ішінде
Келісімшарт талаптарын орындамауға байланысты бұзылған келісімшарттар саны, дана/адам
АӘК алушылар қатарынан, адам
МБЖ алушылар қатарынан, адам
алғаш рет жүгінген, адам
АӘК алушылар қатарынан, адам
МБЖ алушылар қатарынан, адам
алғаш рет жүгінгендер, адам
АӘК алушылар қатарынан, адам
МБЖ алушылар қатарынан, адам
алғаш рет жүгінгендер, адам
Отбасысаны
Адам саны
Келісімшарт тар саны, дана
Адам саны
А
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Ескертпе: егер отбасы атаулы әлеуметтік көмек (бұдан әрі - АӘК) және
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы (бұдан әрі - МБЖ)
алушы болса, онда тек отбасы мүшелері АӘК-де көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2016 жылғы 17 мамырдағы
№ 385 бұйрығына
17-қосымша
Нысан
20___ жылғы шартты ақшалай көмекті тағайындау және төлеу туралы есеп
Өңірлердің атауы
Тағайындалды
Төленді
Алушылардың саны, адам
Сомасы, мың теңге
Орташа мөлшері, теңге
Алушылардың саны, адам
Сомасы, мың теңге
Орташа мөлшері, теңге
отбасы
адам саны
жергілікті бюджеттен
республикалық бюджеттен
жергілікті бюджеттен
республикалық бюджеттен
отбасы
адам саны
жергілікті бюджеттен
республикалық бюджеттен
жергілікті бюджеттен
республикалық бюджеттен
А
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2016 жылғы 17 мамырдағы
№ 385 бұйрығына
18-қосымша
Нысан
Шартты ақшалай көмекті алушылар туралы мәліметтер
аудан/облыс
отбасылардың саны
оның ішінде адам саны
оның ішінде
18 жасқа толмаған балалар
мүгедектер
зейнеткерлер
күндізгі оқу нысанында оқитындар
үш жасқа дейінгі баланың, мүгедек-баланың,1 және 2 топтағы мүгедектің, қарт адамның күтімімен айналысатын адамдар
еңбекке қабілетті адамдар
10-кестеден, оның ішінде
жүгінген сәтте жұмысы барлар
жұмыссыздар, өз бетінше жұмыс істейтіндер
А
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
кестенің жалғасы
кәсіптік бағдарлау шаралары
әлеуметтік бейімдеу шаралары
12- кестеден, оның ішінде жұмыспен қамтуға жәрдемдесу шараларына тартылғандар
оның ішінде
4-кестеден, әлеуметтік бейімдеу шаралары көрсетілгендер
оның ішінде
Жұмыспен қамту орталығы арқылы ЖЖК қатысушылары
Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі арқылы
арнаулы әлеуметтік қызметтер
мүгедектерді оңалту шаралары
басқа да жәрдем түрлері
Тұрақты жұмыс орындарына орналастырылғандар
Әлеуметтік жұмыстар
Қоғамдық жұмыс орны
Қайта даярлау, біліктілікті арттыру
Жастар практикасы
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2016 жылғы 17 мамырдағы
№ 385 бұйрығына
19-қосымша
Нысан
Ассистенттің отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік
келісімшартын сүйемелдеу туралы
ай сайынғы есебі
______________________ ______________________
есеп қай ай үшін есепті дайындау күні
Жүргізілген әңгімелер:
Отбасы, отағасының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Мекенжайы
Отбасы мүшелерінің саны
Еңбекке қабілетті адамдардың саны
Балалардың саны
Әңгімелесу жүргізілген күн
Өтініш беруге дайын ба?
Өтініш беруден бас тарту себептері
Үміткердің қолы
Иә
Жоқ
Иә
Жоқ
Иә
Жоқ
Иә
Жоқ
Жүргізілген мониторинг:
Отбасы (адам)
Шарттардың орындалуы (иә/жоқ)
Шарттарды орындау/орындамау бойынша ескертпелер
1
2
Қосымша түсініктемелер (егер бар болса) _____________________________
_____________________________________________________________________
Есепті дайындаған адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және
қолы

1. Назначить обусловленную денежную помощь семье на основании
социального контракта активизации семьи с ____ 20__ года по ___ 20__
года
в сумме _________________ тенге _____________________________________
(сумма прописью)
2. Изменить размер обусловленной денежной помощи на основании
социального контракта активизации семьи с ____ 20__ года по ____ 20
__ года и установить в сумме __ тенге
_____________________________________________________________________
(сумма прописью)
Основание: __________________________________________________________
3. Отказать в назначении обусловленной денежной помощи на основании
социального контракта активизации семьи
_____________________________________________________________________
(обоснование)
Руководитель районного (городского) отдела занятости и социальных
программ _________________________________________ __________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Специалист по назначению обусловленной денежной помощи
__________________________________________ __________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Приложение 13 к приказу
Министра здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан
от 17 мая 2016 года № 385
Форма
Уведомление № ______
об отказе в назначении обусловленной денежной
помощи по проекту "Өрлеу"
от "____" __________________ 20__ года
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) заявителя ____________
Дата рождения заявителя _______________________________________
Отдел занятости и социальных программ доводит до сведения, что
Вам отказано в назначении обусловленной денежной помощи в рамках
проекта "Өрлеу" по причине (нужное подчеркнуть):
превышение среднедушевого дохода уровня 60 процентов от
величины прожиточного минимума;
отказа заявителя, члена (членов) семьи от заключения
социального контракта активизации семьи;
предоставления заявителем неполного пакета документов;
отказа заявителя, члена (членов) семьи от проведения обследования о
семейном и материальном положении участковой комиссией;
выявления факта недостоверных (поддельных) документов и ложной
информации;
выявления факта предоставления назначения или подачи заявления
на назначение обусловленной денежной помощи;
отказа заявителя, члена (членов) семьи от приостановления
выплаты адресной социальной помощи.
Дата возврата документов "___" _______________ 20__ года
Уведомление удостоверено электронной цифровой подписью ответственного
лица отдела занятости и социальных программ по проекту "Өрлеу".
Руководитель районного (городского) отдела занятости и социальных программ _________________________________________ __________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Специалист по назначению обусловленной денежной помощи
_________________________________________ _______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Приложение 14 к приказу
Министра здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан
от 17 мая 2016 года № 385
Форма
Журнал
регистрации социального контракта
активизации семьи по проекту "Өрлеу"
п/п
Регистрационный номер
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) заявителя
Адрес
Сумма
Подпись заявителя
Примечание
Приложение 15 к приказу
Министра здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан
от " " 2016 года № 385
Форма
Решение о прекращении выплаты
обусловленной денежной помощи
№ ____ от "___" _______ 20 __ года
отдела занятости и социальных программ
по __________________ (району)
№ дела ___________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) заявителя __________________
Дата рождения "____" ________ 19 __ года
Прекратить выплату с "____" ______ 20 __ года
по причине __________________________________________________________
(указать причину)
Основание
_____________________________________________________________________
Руководитель районного (городского) отдела занятости и социальных программ:
________________________________________ ____________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Специалист по назначению обусловленной денежной помощи:
___________________________________________ __________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Приложение 16 к приказу
Министра здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан
от 17 мая 2016 года № 385
Форма
Отчет о заключенных социальных контрактах активизации
семьи и социальных контрактах на __________ 20__ года
Наименование регионов
Всего обратившихся за назначением ОДП
В том числе
Количество социальных контрактов активизации семьи, заключенных на одну семью, штук
Количество охваченных социальными контрактами активизации семьи, человек
В том числе
из них количество лиц, заключивших социальный контракт с Центром занятости по проекту "Өрлеу", человек (из графы 7)
В том числе
Количество расторгнутых социальных контрактов активизации семьи в связи с невыполнением условий контракта, штук./человек
из числа получателей АСП, человек
из числа получателей ГДП, человек
впервые обратившиеся, человек
из числа получателей АСП, человек
из числа получателей ГДП, человек
впервые обратившиеся, человек
из числа получателей АСП, человек
из числа получателей ГДП, человек
впервые обратившиеся, человек
Количество семей
Количество человек
Кол-во контрактов штук
Кол-во человек
А
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Примечание: если семья является получателем адресной социальной
помощи (далее – АСП) и государственного пособия на детей до 18 лет
(далее – ГДП), то члены семьи указываются только в АСП
Приложение 17 к приказу
Министра здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан
от 17 мая 2016 года № 385
Форма
Отчет о назначении и выплате обусловленной денежной помощи
на __________ 20__ года
Наименование регионов
Назначено
Выплачено
Количество получателей
Сумма, тысяча тенге
Средний размер, тенге
Количество получателей
Сумма, тысяча тенге
Средний размер, тенге
семей
человек
из местного бюджета
из республиканского бюджета
из местного бюджета
из республиканского бюджета
семей
человек
из местного бюджета
из республиканского бюджета
из местного бюджета
из республиканского бюджета
А
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Приложение 18 к приказу
Министра здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан
от 17 мая 2016 года № 385
Форма
Сведения о получателях обусловленной денежной помощи
район/ область
количество семей
в них количество чел.
в том числе
меры по профессиональной ориентации
меры по социальной адаптации
дети до 18 лет
инвалиды
пенсионеры
учащиеся в очной форме обучения
лица, занятые уходом за детьми до 3 лет, ребенком инвалидом, инвалидом 1 и 2 группы, престарелыми
трудоспособные
из 10 графы в том числе
из 12 графы привличенные в меры содействия занятости
из них
из 4 графы предоставившим меры по соц. адаптации
из них
через центр занятости участники Дорожной карты занятотси 2020
через отдел занятости и социальных программ
спец. соц. услуги
меры по реабилитации инвалидов
другие виды помощи
на момент обращения имеющие работу
безработные, самозанятые
Трудоустроенные на постоянные рабочие места
Общественные работы
Социальное рабочее место
Переподготовка, повышение квалификации
Молодежная практика
А
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Приложение 19 к приказу
Министра здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан
от 17 мая 2016 года № 385
Форма
Ежемесячный отчет ассистента о сопровождении
социального контракта активизации семьи
___________________________ _______________________
за какой месяц отчет дата подготовки отчета
Проведенные беседы:
Семья Фамилия, имя, отчество (при его наличии) главы семьи
Адрес
Количество членов семьи
Количество трудоспособных
Количество детей
Дата проведения беседы
Готовы подать заявление
Причины отказа в подачи заявления
Подпись претендента
Да
Нет
Да
Нет
Да
Нет
Да
Нет
Проведенный мониторинг:
№ п/п
Семья (лицо)
Выполнение условий (да/нет)
Примечания по выполнению/невыполнению условий
Дополнительные комментарии (если есть) ______________________________
_____________________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и подпись лица,
подготовившего отчет
_____________________________________________________________________