Қазақстан Республикасы ұлттық қауіпсіздік органдарының ерекше еңбек жағдайлары үшін қосымша ақы алуға құқығы бар азаматтық қызметшілері мен қызметкерлері лауазымдарының тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2016 жылғы 18 мамырдағы № 48 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 23 маусымда № 13818 болып тіркелді.
РҚАО-ның ескертпесі!
Бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз.
"Азаматтық қызметшілерге, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдардың қызметкерлеріне, қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1193 қаулысына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметінде тұрақты жауынгерлік әзірлікті қамтамасыз еткені үшін қосымша ақы алуға құқығы бар Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің азаматтық қызметшілері, қызметкерлері лауазымдарының тізбесі;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жұқпалы аурулардың тірі қоздырғыштарымен немесе ауру малдармен, ауру тудыратын вирустармен жұмыс істегені үшін қосымша ақы алуға құқығы бар Қазақстан Республикасы ұлттық қауіпсіздік органдары жүйесінің азаматтық қызметшілері, қызметкерлері лауазымдарының тізбесі;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес тергеу изоляторларында тұрақты жұмыс істегені үшін қосымша ақы алуға құқығы бар Қазақстан Республикасы ұлттық қауіпсіздік органдары жүйесінің азаматтық қызметшілері, қызметкерлері лауазымдарының тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Кадрлар департаменті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде мерзімдік баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап туындаған құқықтық қатынасқа қолданылады.
Қазақстан Республикасы Ұлттық
қауіпсіздік комитетінің Төрағасы
ұлттық қауіпсіздік генерал-лейтенанты
В. Жұмақанов
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
Төрағасының
2016 жылғы 18 мамырдағы
№ 48 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметінде тұрақты жауынгерлік әзірлікті қамтамасыз еткені үшін қосымша ақы алуға құқығы бар Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің азаматтық қызметшілері, қызметкерлері лауазымдарының тізбесі

Об утверждении перечней должностей гражданских служащих и работников органов национальной безопасности Республики Казахстан, имеющих право на доплату за особые условия труда
Приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 18 мая 2016 года № 48. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 июня 2016 года № 13818.
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1193 "О системе оплаты труда гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) перечень должностей гражданских служащих, работников Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан, имеющих право на получение доплаты за обеспечение постоянной боевой готовности Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) перечень должностей гражданских служащих, работников системы органов национальной безопасности Республики Казахстан, имеющих право на доплату за работу с живыми возбудителями инфекционных заболеваний или больными животными, вирусами, вызывающими заболевания, согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) перечень должностей гражданских служащих, работников системы органов национальной безопасности Республики Казахстан, имеющих право на доплату за постоянную работу в следственных изоляторах, согласно приложению 3 к настоящему приказу.
2. Департаменту кадров Комитета национальной безопасности Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет";
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 1 января 2016 года.
Председатель
Комитета национальной безопасности
Республики Казахстан
В. Жумаканов
генерал-лейтенант национальной безопасности
Приложение 1
к приказу Председателя
Комитета национальной безопасности
Республики Казахстан
от 18 мая 2016 года № 48
Перечень должностей гражданских служащих, работников Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан, имеющих право на получение доплаты за обеспечение постоянной боевой готовности Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан

Ескерту. Тізбе жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 30.07.2018 № 61/қе (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Әртіс (барлық атаулары)
2. Әдіскер (барлық атаулары)
3. Авиация механигі (барлық атаулары)
4. Аға ғылыми қызметкер
5. Аға оқытушы
6. Ағаш шебері
7. Ажарлаушы
8. Аккумуляторшы
9. Ас үй жұмысшысы
10. Аспаз
11. Асхана меңгерушісі (бастығы)
12. Архив меңгерушісі (басшысы)
13. Аудармашы
14. Ауысым бастығы (меңгерушісі)
15. Бақылаушы
16. Балташы
17. Бас ғылыми қызметкер
18. Бөлім бастығы
19. Борт радисі
20. Бухгалтер
21. Ветеринариялық дәрігер
22. Вулканизаторшы
23. Гальваншы
24. Ғылыми қызметкер
25. Дәнекерлеуші (барлық атаулары)
26. Дәрігер (барлық мамандықтағы)
27. Даяшы
28. Диспетчер (барлық атаулары)
29. Доцент
30. Жатақхана меңгерушісі
31. Жетекші ғылыми қызметкер
32. Жинақтаушы
33. Жүргізуші (барлық атаулары)
34. Жұмысшы (барлық атаулары)
35. Заңгер консультант
36. Зертханашы
37. Зертхана меңгерушісі (басшысы)
38. Инженер (барлық мамандықтағы)
39. Инспектор (барлық атаулары)
40. Іс жүргізуші
41. Кассир
42. Кеңесші
43. Кітапханашы
44. Кітапхана меңгерушісі (басшысы)
45. Комендант
46. Корректор
47. Көркемдік жетекші
48. Күзетші (қарауыл)
49. Қабылдаушы (барлық атаулары)
50. Қазандық меңгерушісі (басшысы)
51. Қаңылтыршы
52. Қайыс-ер бұйымдарды тігуші (әбзелші)
53. Қозғалтқыштарды сынаушы
54. Қойма басшысы (меңгерушісі)
55. Қоймашы
56. Майлаушы
57. Машинист (барлық атаулары)
58. Мейірбике (мейірие)
59. Мейірбикенің көмекшісі
60. Механик (барлық атаулары)
61. Монша-кір жуу комбинатының меңгерушісі (басшысы)
62. Моторшы (барлық атаулары)
63. Мыстаушы
64. Наубайхана басшысы (меңгерушісі)
65. Наубайшы
66. Нұсқаушы (барлық атаулары)
67. Оқытушы
68. Оператор (барлық атаулары)
69. Өндіріс меңгерушісі (басшысы)
70. Провизор (фармацевт)
71. Профессор
72. Психолог
73. Радиоэлектрондық аппаратураның және аспаптарының реттеушісі
74. Рентген зерханашысы
75. Референт
76. Санитар
77. Сарапшы (барлық атаулары)
78. Слесарь (барлық атаулары)
79. Слесарь-аспапшы
80. Сылақшы
81. Сырлаушы
82. Суретші
83. Тамақ жартылай фабрикаттарын жасаушы
84. Тас қалаушы
85. Темір ұста (барлық атаулары)
86. Телефоншы (барлық атаулары)
87. Техник (барлық атаулары)
88. Технолог (барлық атаулары)
89. Тігінші
90. Тігуші (барлық атаулары)
91. Токарь
92. Топ бастығы
93. Тракторшы
94. Фармацевт
95. Фельдшер (барлық атаулары)

Сноска. Перечень в редакции приказа Председателя Комитета национальной безопасности РК от 30.07.2018 № 61/қе (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Артист (всех наименований)
2. Методист (всех наименований)
3. Авиационный механик (всех наименований)
4. Старший научный сотрудник
5. Старший преподаватель
6. Столяр
7. Шлифовщик
8. Аккумуляторщик
9. Кухонный рабочий
10. Повар
11. Заведующий (руководитель) столовой
12. Заведующий (руководитель) архивом
13. Переводчик
14. Руководитель (заведующий) смены
15. Контролер
16. Плотник
17. Главный научный сотрудник
18. Начальник отдела
19. Бортовой радист
20. Бухгалтер
21. Ветеринарный врач
22. Вулканизаторщик
23. Гальваник
24. Научный сотрудник
25. Сварщик (всех наименований)
26. Врач (всех специальностей)
27. Официант
28. Диспетчер (всех наименований)
29. Доцент
30. Заведующий общежитием
31. Ведущий научный сотрудник
32. Комплектовщик
33. Водитель (всех наименований)
34. Рабочий (всех наименований)
35. Юрисконсульт
36. Лаборант
37. Заведующий (руководитель) лабораторией
38. Инженер (всех специальностей
39. Инспектор (всех наименований)
40. Делопроизводитель
41. Кассир
42. Советник
43. Библиотекарь
44. Заведующий (руководитель) библиотекой
45. Комендант
46. Корректор
47. Художественный руководитель
48. Охранник (сторож)
49. Приемщик (всех наименований)
50. Заведующий (руководитель) котельной
51. Жестянщик
52. Пошивщик шорно-седельных изделий (шорник)
53. Испытатель двигателей
54. Руководитель (заведующий) склада
55. Кладовщик
56. Смазчик
57. Машинист (всех наименований)
58. Медицинская сестра (медицинский брат)
59. Помощник медицинской сестры
60. Механик (всех наименований)
61. Заведующий (руководитель) банно-прачечным комбинатом
62. Моторист (всех наименований)
63. Медник
64. Руководитель (заведующий) пекарни
65. Пекарь
66. Инструктор (всех наименований)
67. Преподаватель
68. Оператор (всех наименований)
69. Заведующий (руководитель) производством
70. Провизор (фармацевт)
71. Профессор
72. Психолог
73. Регулировщик радиоэлектронной аппаратуры и инструментов
74. Рентгенолаборант
75. Референт
76. Санитар (ка)
77. Эксперт (всех наименований)
78. Слесарь (всех наименований)
79. Слесарь-инструментальщик
80. Штукатур
81. Маляр
82. Художник
83. Изготовитель пищевых полуфабрикатов
84. Каменщик
85. Кузнец (всех наименований)
86. Телефонист (всех наименований)
87. Техник (всех наименований)
88. Технолог (всех наименований)
89. Портной
90. Швея (всех наименований)
91. Токарь
92. Начальник группы
93. Тракторист
94. Фармацевт
95. Фельдшер (всех наименований)

96. Фрезерлеуші
97. Химиялық су тазартудың аппаратшысы
98. Шаруашылық меңгерушісі (басшысы) (барлық атаулары)
99. Шаруашылық басшысы (меңгерушісі)
100. Шатырлаушы (барлық атаулары)
101. Шебер
102. Шеберхана меңгерушісі (басшысы)
103. Экспедитор
104. Электр газбен дәнекерлеуші
105. Электрмен дәнекерлеуші (барлық атаулары)
106. Электромонтер (барлық атаулары)
107. Эколог
108. Экономист
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
Төрағасының
2016 жылғы 18 мамырдағы
№ 48 бұйрығына
2-қосымша
Жұқпалы аурулардың тірі қоздырғыштарымен немесе ауру малдармен, ауру тудыратын вирустармен жұмыс істегені үшін қосымша ақы алуға құқығы бар Қазақстан Республикасы ұлттық қауіпсіздік органдары жүйесінің азаматтық қызметшілері, қызметкерлері лауазымдарының тізбесі
Ескерту. Тізбе жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 30.07.2018 № 61/қе (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Ветеринариялық дәрігер
2. Ветеринариялық санитар
3. Ветеринариялық фельдшер
4. Дәрігер (барлық мамандықтағы)
5. Жануарларды күту бойынша жұмысшы
6. Зертханашы
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының
2016 жылғы 18 мамырдағы № 48
бұйрығына 3-қосымша
Тергеу изоляторларында тұрақты жұмыс істегені үшін қосымша ақы алуға құқығы бар Қазақстан Республикасы ұлттық қауіпсіздік органдары жүйесінің азаматтық қызметшілері, қызметкерлері лауазымдарының тізбесі
1. Автомобиль жүргізушісі
2. Аула сыпырушы
3. Балташы
4. Бухгалтер
5. Заңгер консультант
6. Іс жүргізуші
7. Комендант
8. Оператор
9. Психолог
10. Референт
11. Техник
12. Фельдшер
13. Өндірістік және қызметтік жайлардың жинаушысы
14. Электр жабдықтарын жөндеу және қызмет көрсету электромонтері

96. Фрезеровщик
97. Аппаратчик химводоочистки
98. Заведующий (руководитель) хозяйством (всех наименований)
99. Руководитель (заведующий) хозяйства
100. Кровельщик (всех наименований)
101. Мастер
102. Заведующий (руководитель) мастерской
103. Экспедитор
104. Электрогазосварщик
105. Электросварщик (всех наименований)
106. Электромонтер (всех наименований)
107. Эколог
108. Экономист
Приложение 2
к приказу Председателя
Комитета национальной безопасности
Республики Казахстан
от 18 мая 2016 года № 48
Перечень должностей гражданских служащих, работников системы органов национальной безопасности Республики Казахстан, имеющих право на доплату за работу с живыми возбудителями инфекционных заболеваний или больными животными, вирусами, вызывающими заболевания
Сноска. Перечень в редакции приказа Председателя Комитета национальной безопасности РК от 30.07.2018 № 61/қе (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Ветеринарный врач
2. Санитар ветеринарный
3. Ветеринарный фельдшер
4. Врач (всех специальностей)
5. Рабочий по уходу за животными
6. Лаборант
Приложение 3
к приказу Председателя Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
от 18 мая 2016 года № 48
Перечень
должностей гражданских служащих, работников системы органов
национальной безопасности Республики Казахстан, имеющих право
на доплату за постоянную работу в следственных изоляторах
1. Водитель автомобиля
2. Дворник
3. Плотник
4. Бухгалтер
5. Юрисконсульт
6. Делопроизводитель
7. Комендант
8. Оператор
9. Психолог
10. Референт
11. Техник
12. Фельдшер
13. Уборщик производственных и служебных помещений
14. Электромонтер по ремонту и обслуживанию электрооборудования